Strona 468 z 482 PierwszyPierwszy ... 368418458464465466467468469470471472478 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 14,011 do 14,040 z 14446

Wątek: Kibolski światek - info, komentarze, opinie

Legionista
    Co rozumiesz przez to, że nie podoba Ci się jak malują pociągi i graffiti?

Na ile kojarzę Hansę i ich malowanie, to idzie to w kierunku typowego graficiarskiego malowania pociągów a nazwa klubu/grupy jest w tym przypadku traktowana jak nazwa ekipy malującej ściany i pociągi. Jeśli tak to wygląda w Wiedniu to chujowo, ale z tego co pamiętam to sam Wiedeń pod tym względem wyglądał ok.
    Nie było to Split, gdzie na każdym kroku widać jakąś symbolikę związaną z klubem, ale raczej nie rzucał się w oczy taki niemiecki styl typu Hansa Rostock o którym wspomniałeś.

Jeśli chodzi o ultrasowanie to derby Wiednia zawsze mnie ciekawiły i całkiem fajnie obydwie ekipy potrafiły się zaprezentować, zwłaszcza Rapid. Jak to wygląda z poszczególnymi grupami, dwie wyróżniające się flagi to UR i Tornados - to są dwie niezależne od siebie grupy, obydwie robiące oprawy na Rapidzie?
    Co do Sturmu to pamiętam, że była u nich taka grupa Brigata, tam się cokolwiek dzieje?
    Narkotyki i Spirytus

Legionista Awatar TNTP
    Ale Odyn napisał, że " Mi osobiście sie podoba się to jak malują pociągi i ogólnie graffiti"
    Ja natomiast nie rozumiem co Ci się nie podoba w "typowo graficiarskim malowaniu pociągów"

Ja przy okazji Wiednia zadam jedno pytanie - czy to nie jest tak, że tak że z 10 lat temu Austria zaliczyła duży progres i z chłopców do bicia stali się ekipą która potrafiła podjąć rękawicę ?
    Drugi wątek to czy przypadkiem tak jak w Szwajcarii i w mniejszym stopniu w Szwecji, również w Austrii dużo osób aktywnych to emigranci (Bałkany, Europa Wschodnia itd.) ?
    Lieber tot als rot!!

Legionista
    Dokładnie. Napisałem, że mi się bardzo podoba, moge nawet napisać, że w **** to lubie. Czekam aż w Polsce rozwinie się tego typu styl (tzn takie malowanie paneli itp). Wierzę, że nasza polska mentalność kibicowska, zacięta rywalizacja na każdej płaszczyźnie spowoduje, że i tutaj pojawią się jakieś działania. Z tego co wiem to panele robią BKS Bielsko, Wy coś tam macie na swoim koncie, Śląsk, nie wiem jak WRWG albo Lech. W każdym razie wierzę, że to jakoś pójdzie do przodu i będzie czymś nowym na naszej niestety pochłoniętej marazmem scenie. Już widzę jakiś tam rozwój tego i nie mam bynajmniej na myśli widzewskiego srania po murach.
    Hansa jest bardzo specyficzna pod tym względem. Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że wyjątkowa bądź unikatowa. Mi osobiście bardzo to imponuje, ale to już subiektywna sprawa. Masz rację Piotruś, że często ich prace mają mało wspólnego z Hansą, o ile ktoś nie wie, że to nazwa ekipy. Ja pokuszę, się o stwierdzenie, że czasem nawet w ogóle nie mają nic wspólnego. Gdy widzisz jakąś prace. Nazwa jakiegoś tam crew, zero barw itp, ale jednak widzisz typów w kominach Hansy, wiesz, że to oni. Podobnie np z 1UP. Zwykła wielka ekipa grafficiarska, ale latają tam też kibice różnych klubów berlińskich. To jest jakaś tam płaszczyzna która ich łączy. To troche jak w Polsce jakieś BH, C18, skinheadowskie klimaty. Też łączą wielu aktywnych kiboli mimo teoretycznych animozji.
    Tornados i UR to 2 niezależne grupy, UR to grupa bez wątpienia nr 1. Ale szczegółów ich działalności nie znam bo po prostu z nimi nie gadałem. Domyślam się, że to działą tak jak wszędzie. 1 ekipa robi oprawe, dogadają sie to collabo. Jakiś podział do odpalania piro itp.
    Brigata działa. Olimpija miała właśnie z nimi (w sensie Sturmem, nie wiem kto z jakich grup) swoją pierwszą walkę (również wygraną). Gdy byłem na wspomnianym meczu to ich flaga była na płocie. Rapid mówił o nich chłopcy do bicia, patrząc po sektorze gości można sie zgodzić. Kiedyś ekipą nr 2 w Austrii był Salzburg, naprawde konrketna i silna grupa, chłopaki z Rapidu wypowiadali się o nich pozytywnie. Niestety każdy zna historię tego klubu... Obecnie trzeba przyznać, że scena austriacka jest praktycznie martwa, na stadionach oprawy itp są, ale poza stadionami kompletnie nic, a bedzie jeszcze gorzej. Można sobie zadać pytanie w tym momencie o kondycje rodzimej sceny, ale to temat rzeka
    @TNTP. Masz racje co do Austrii, ale niestety, polityka ich zabiła. Nie da sie uważam być dobrą bandą (ze stolicy) w Europie Zachodniej i prezentować symboliki III Rzeszy. To już chyba niemożliwe. Kiedyś, te 8-10 lat temu byli naprawde solidni, nawet sie pokusili o atak na Ruch Chorzów.
    Tak jak napisałem we wcześniejszym poście. Ludzie z Bałkanów czy też Europy Środkowej bądź Wschodniej są w ekipach z Niemiec/Austrii/Szwajcarii czy tam Skandynawii, z resztą dalej np Francja tak samo. Znam historie jakichś tam Polaków w różnych klubach z wymienionych krajów, ale są to mimo wszystko jednostki porównując do reprezentantów bałkańskich krajów. Można tylko się troche zastanawiać jak to jest, że nie przeszkadza im działanie z jakimiś ciapakami, murzynami itp, ale to już nie moja sprawa.

Legionista
    Faktycznie, źle odczytałem, doczytałem się tam NIE
    TNTP - w typowo graficiarskim malowaniu pociągów nie podoba mnie się dominacja nazwy grupy nad nazwa klubu, dobieranie sobie barw pod ładny wygląd blachy a nie pod barwy klubu, któremu się kibicuje i tak to często wygląda w przypadku Niemiec. Dynamo Drezno tez się lubuje w takich praktykach. U nas to wygląda inaczej, na co innego jest kładziony nacisk i według mnie to nasz duży plus. Na zachodzie scena graffiti zlewa się z kibicowskimi pracami i tylko zorientowane osoby widzą między jednym a drugim różnicę a chyba nie o to tu chodzi.
    Jest u nas jedna ekipa, która aspiruje do tworzenia rzeczy typowo graficiarskich - filmy z podróżami, nagrywki z akcji etc. Ekipa, która dużo wrzuca do Internetu, nawet jeśli nie ma się czym pochwalić - mam nadzieję, że wiecie kogo ma na myśli

Odnośnie 1UP, to po niektórych filmikach i fotkach wnioskuję, że mniej lub bardziej ale są powiązani z antifą. Taka ciekawostka
    Narkotyki i Spirytus

Akurat w przypadku 1up`ow to jest tam parenascie jak nie kilkadziesiat osob, ktore czesto nie znaja sie nawet osobiscie.
    Zatem trudno stwierdzic jednoznacznie, w którą strone polityczną się kierują.
    Co do graffiti na pociągach u nas jest znacznie trudniej niż na zachodzie zrobić panel, który wyjedzie i przejedzie przez środek miasta

Cytat Zamieszczone przez Odyn Zobacz posta
    często ich prace mają mało wspólnego z Hansą, o ile ktoś nie wie, że to nazwa ekipy. Ja pokuszę, się o stwierdzenie, że czasem nawet w ogóle nie mają nic wspólnego. Gdy widzisz jakąś prace. Nazwa jakiegoś tam crew, zero barw itp, ale jednak widzisz typów w kominach Hansy, wiesz, że to oni.
    Cytat Zamieszczone przez Piotruś Zobacz posta
    TNTP - w typowo graficiarskim malowaniu pociągów nie podoba mnie się dominacja nazwy grupy nad nazwa klubu, dobieranie sobie barw pod ładny wygląd blachy a nie pod barwy klubu, któremu się

Tu dochodzimy do zagadnienia zetknięcia się różnych stylów kibicowania. W Polsce raczej stroni się od forowania nazw ekip. Wszyscy działają pod szyldem klubu. Styl zachodni, gdzie liczy się nazwa ekipy i każdy działa pod jej banderą oraz emblematem, a nie pod herbem klubowym. U nas zupełnie inaczej. U nas każdy musi być na oriencie, bo na wyjazd jedzie Legia Warszawa a nie Nieznani Sprawcy czy Teddy Boys. Wieszamy na płocie flagi z napisem Legia Warszawa, nosimy również szaliki z nazwą klubu. Na zachodzie natomiast kibole zrzeszeni w odpowiedniej grupie noszą szale z nazwą ekipy, a nie klubu. U nas bardziej przywiązuje się do herbu i nazwy klubu, tam do ekipy i jej logo. Stąd w Polsce każda zdobycz flagowa jest cenna, bo z nią się utożsamia cała brać danego klubu. Zupełnie inaczej niż tam, gdzie każdy przywiązuje uwagę tylko i wyłącznie do swojej grupy/ekipy.
    To tak w skrócie
    Ostatnio edytowane przez lukasz9209 ; 28-12-2017 o 11:19
    LEGIA TO MY
    ACAB!
    Freedom for Mary Wagner!
    Janusz Waluś czekaMY!

"niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda
    dla szpiclów katów tchórzy"

Legionista
    Co do tego, że 1UP bliżej do lewej stron to sie zgodze. Wydaje mi się, to naturalne patrząc na to skąd są. Taki klimat Niemiec, Berlina i ogólnie pojętego aktywizmu ulicznego, jakichś streetartów, alternatywy itp.
    Włóczykij też ma racje w tym co pisze. Zapewne nie każdy popiera bądź sympatyzuje za antfa w 1UP ale jestem prawie pewien, że nie uświadczy się tam nikogo z prawej strony.
    Rozumiem Piotruś o co Ci chodzi i wydaje mi się poniekąd, że ta tematyka jest złożona. Rozkładając ten temat w mojej głowie na czynnik pierwsze wydaje mi się ze jednym z powodów takiego stanu rzeczy może być fakt, że. Niemczech i ogólnie Zachodzie jest zapełnieniem przywiązanie do grup, herbów itp. Oni nie maja prawa do herbu by robić z nim gadżety i sprzedawać jak my w Polsce. Śmigają w ciuszkach grupy, a stroje z herbem zostawiają dla januszy których u Helmutów na piłce pełno. Wydaje mi się, że to w jakiś sposób powoduje to iż tak duży nacisk kładą oni na sławienie nazw grup. Ponadto u nich występuje znacznie więcej grup ultras niż u nas (na jeden klub). W Polsce chyba w większości jest po prostu jeden klub jedna grupa ultras (Ultras nazwa klubu) i tyle. U nich spokojnie po 4-5 grupek, to tez powoduje ze po prostu slawia swoją grupę, pokazują swoją sile, budują sobie miejsce w hierarchii na trybunach.
    Tak przynajmniej mi się wydaje, to temat złożony zakrawający o jakaś socjologie chyba, a ja sobie teraz teoretyzuje
    Edit. Łukasz mnie trochę uprzedził
    Ostatnio edytowane przez Odyn ; 28-12-2017 o 11:23

Legionista
    I to właśnie uważam za największy plus naszej sceny. Można narzekać, pisać różne rzeczy o wielu ekipach, które w ostatnim czasie zrobiły z siebie większą ścierkę od tej którą były do niedawna, ale to że wszystko jest trzymane wewnątrz krótko i nie ma promowania konkretnych grup jest czymś co nas wyróżnia.
    Dowodów na to, że jest to dużoooo lepsze od zachodnich rozwiązań jest aż nadto, dlatego mnie takie podejście do malowania się osobiście nie podoba i traktuję to jako bardzo mały (ale jednak) krok ku zachodniemu podejściu do kibicowania.
    Owszem, dobrze się ogląda zdjęcia/filmy, ale bardziej w ramach ciekawostki niż czegoś co chciałbym u nas zobaczyć, czego w jakimś stopniu bym im zazdrościł.

Z drugiej strony, temat jest na tyle skomplikowany, że z podziałem i hierarchią grup mamy do czynienia nie tylko na zachodzie, ale też np. w Rosji. Niby to samo a podejście do tematu zupełnie inne. Tak jak zachodnie grupy i całe sceny padały przez wewnętrzne aspiracje, podziały polityczne i chujj wie co jeszcze, tak u Rosjan jest to ogromną siłą. Paradoksalnie, te niezliczone ilości grup potrafią stworzyć zajebistą całość, przykładem może być Marsylia rok temu. Chyba kwestia tego na ile mądrze się to robi, jakiejś mentalności narodowej...sam nie wiem. Chyba jeden wieczór i parę butelek by nie wystarczyło, żeby rozłożyć to na czynniki pierwsze
    Narkotyki i Spirytus

Legionista
    Wydaje mi się Piotruś, że tutaj już zdania podzielone (wiem, że Ty podałeś swoje)
    Pamiętam jak kiedyś czytałem w którymś TMK artykuł o naszej scenie, ale właśnie skupiając się na jej minusach. Autor jako własnie jeden z mankamentów podał to, że nie ma tego podziału na grupy z logami itp przez co gdy kiedyś przyjdzie czas na zakaz używania herbów klubowych nasza scena będzie w przysłowiowej dupie.
    Ja osobiście z jednej strony uważam że nie powinno się rozmieniać na drobne, tworzyć kolejnych ekipek, które działają pod swoim szyldem. Przez coś takiego tworzą się podziały, moja grupa, tamta grupa, ale z drugiej strony wiem, że gdy istnieje pare grup to lepiej działa to organizacyjnie. Łatwiej zaktywizować ludzi bo 'koszula bliższa ciału'. W grupie 200 osób odpowiedzialność w jakiś sposób się rozmywa, można przygrać w *****. W grupie 20 osób już tak sie nie da. W tej większej grupie nieobecność nie jest aż tak zauważalna, jest trzon, liderzy, są żołnierze. W dużej grupie łatwiej się ślizgać, bujać na farmazonie...
    Wydaje mi się, że tak jak napisałeś. Kluczem tu są osoby u góry, które tym kierują. Jeżeli mają poukładane w głowie i nie są to typowi silnoręcy to i ta i druga opcja 'organizacyjna' będą dobre.
    Co do samych znaczków ekip itp. Cóż. na przykładzie Wrocławia, jest sobie taka czaszka (szpon). Kiedyś na początku nikomu nie znany symbol pewnego zajawkowicza, który sobie je robił jako swój znak. Ale najebał tego tak dużo, że widzisz czaszka myślisz Śląsk. Jest to symbol pod którym się jednoczą chuligani, ultrasi, wyjazdowicze aktywni, staruchy, skini. Kiedyś niektórzy się temu przeciwstawiali, herb i koniec, ale to jakoś samo poszło. Chyba ludzie potrzebowali i potrzebują takiego czegoś swojego. Herb jest najważniejszy, wiadomo, ale herb może nosić każdy, dzieciak, staruch, turysta. A czachę noszą tylko aktywni, znani "elitarni" w myśl zasady "widzisz czaszkę, myślisz Śląsk". Aczkolwiek, w większości towarzyszy ona napisom Śląsk, nie zastępuje ich także to też ma znaczenie.

Legionista
    ale z drugiej strony wiem, że gdy istnieje pare grup to lepiej działa to organizacyjnie. Łatwiej zaktywizować ludzi bo 'koszula bliższa ciału'. W grupie 200 osób odpowiedzialność w jakiś sposób się rozmywa, można przygrać w *****. W grupie 20 osób już tak sie nie da. W tej większej grupie nieobecność nie jest aż tak zauważalna, jest trzon, liderzy, są żołnierze. W dużej grupie łatwiej się ślizgać, bujać na farmazonie...
    100% zgoda, ale widzisz to jest typowo polskie podejście do tematu

Nie uważam, że funkcjonowanie grup jest złe i prowadzi do patologii. Do patologii prowadzi działanie grup powyżej takich wielkości jakie działają na naszej scenie. U nas grupy Ultras mają od kilkunastu do 30-40 osób (z jednym wyjątkiem, przynajmniej dawniej ).
    Wszystko co istnieje lub istniało na zachodzie to wielkie grupy nastawione bardziej na zarobek z gadżetów z nazwą ekipy i sprzedaż karnetów na ich sektory z przycinką (chociażby dawniej na PSG) niż na robienie opraw.
    Wiadomo, że w każdej, choćby nie wiem jak wielkiej grupie, trzon będzie zawsze stanowiło te 20-30 osób maks i tak samo jest lub było na zachodzie i to te osoby są odpowiedzialne za wszystko czym się zachwycaliśmy jeszcze parę czy paręnaście lat temu. Reszta to zwykli kibice, którzy chcieli się identyfikować ze znaną grupą ultras, kupując od nich gadżety z których pieniądze trafiały do kieszeni głównych postaci w ekipie, które to później między sobą się kłóciły i tym samym niszczyły wszystko co miały w sobie najlepsze

Pod tym względem nie widzę powodów do narzekania
    Narkotyki i Spirytus

Legionista
    Co do samych znaczków ekip itp. Cóż. na przykładzie Wrocławia, jest sobie taka czaszka (szpon). Kiedyś na początku nikomu nie znany symbol pewnego zajawkowicza, który sobie je robił jako swój znak. Ale najebał tego tak dużo, że widzisz czaszka myślisz Śląsk. Jest to symbol pod którym się jednoczą chuligani, ultrasi, wyjazdowicze aktywni, staruchy, skini. Kiedyś niektórzy się temu przeciwstawiali, herb i koniec, ale to jakoś samo poszło. Chyba ludzie potrzebowali i potrzebują takiego czegoś swojego. Herb jest najważniejszy, wiadomo, ale herb może nosić każdy, dzieciak, staruch, turysta. A czachę noszą tylko aktywni, znani "elitarni" w myśl zasady "widzisz czaszkę, myślisz Śląsk". Aczkolwiek, w większości towarzyszy ona napisom Śląsk, nie zastępuje ich także to też ma znaczenie.
    Czacha we Wrocławiu i okolicy pojawia się w takich liczbach i miejscówkach niczym wspomniane 1UP w Berlinie.
    A idąc za ciosem może ktoś opisać jak to wygląda w Berlinie?Union,Hertha,Dynamo Tak jak Odyn opisał Wiedeń.
    Boże Chroń Fanatyków

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Rafał95 Zobacz posta
    A idąc za ciosem może ktoś opisać jak to wygląda w Berlinie?Union,Hertha,Dynamo Tak jak Odyn opisał Wiedeń.
    No to zaczynamy
    Hertha to największy klub stolicy, wiadomo dlaczego. Bundesliga, na olimpijskim 40-50 tys co mecz. Mają 2 grupy ultras. Harlekins oraz Hauptstadtmafia oraz chuliganów z grupy Kaliber030. Kiedyś mieli ekipę Herta Frosche (Żaby) którzy byli mocno na prawo. Teraz wiadomo jak to w Niemczech z prawem itp więc apolityczni. Z doświadczenia wiem że są tam osoby na prawo jak i antifiarze. Ich zgody to Karlsruhe oraz Strasburg. Mają układ z Malmo i Hannoverem. Niezłe relacje z BVB i jakieś tam kontakty z Napoli, AC Milanem oraz Genovą, ale to pojedyncze kontakty 5-10 osób. Na Hercie można znaleźć polski akcent jednej z naszych topowych ekip, może jakiś spostrzegawczy forumowicz zauważył. Ich kosy Union, Energie, Hansa, Eintracht, Stuttgart oraz Shalke. Nie wymieniłem BFC, dlaczego? Ponieważ nie są kosą. Hertha nie przejmuje się Dynamo, a oni nie przejmują się nimi gdyż dla nich kosą jest Union. Czasem nawet wspólnie działają (przykładowo walka z Hansą bądź Schalke).
    Union. Silni ultrasi z grupy Wuhlesyndikat, Teen Spirit, Kopenick. Robią dobre graffiti itp. Hools to z tego co wiem Hammerhearts. Nic nadzwyczajnego. Ich kosy to Hertha, BFC, Dynamo Drezno, Rostock. O zgodach przyznam szczerze niewiele mi wiadomo. Union raczej lewizna.
    BFC Dynamo. W Polsce często nazywane Dynamo Berlin, tam raczej używa się nazwy BFC. Mocny klimat NS, załoga głównie z lat 90. Ultrasi tam nie odgrywają wielkiej roli, pod tym względem przypominają trochę polski model ekipy. Mocna banda i tylko to sie liczy. Kojarzy mi sie to z relacją z meczu Odra-Śląsk z przed jakichś 15 lat "my bez oprawy bo nie przyjechaliśmy się tu bawić" Ich ekipa to H Brigade. Zgody to Lok Lipsk, Lazio, Magdeburg, jakieś tam kontakty z Pogonią Szczecin.
    Co do sytuacji na mieście. Niemiecki styl wiadomo, że jest inny. Nie ma tam takiej rywalizacji, derbowych ganianek itp. Także jeżeli chodzi o przestępczość, kluby, bramki, kryminał zupełnie inaczej to wygląda.
    Generalnie hierarchia ekip wygląda tak: Lebanese Clan, Hells Angels, Hooligans Hertha, BFC, Union. Głównie bramki, kluby, dziwki itp kontrolują klany muzułmańskie i MC takie jak Hells Angels, Banditos. Ale skupiając się na piłkarskich ekipkach. Hertha ma ilość, liczbowo itp jest silniejsza, ale BFC ma jakość. Młyn Herthy to ok 7 tys ludzi. Na meczach BFC jest może z 2 tys ogólnie publiki. Dysproporcje są duże, plus nie wchodzenie sobie w drogę. Hertha jest naprawde mocną ekipą. Mają potencjał. Obili Hanse nie raz za co Hansa odgryźć się nie mogła więc w końcu włamali się na stadion olimpijski i zajebali im flagę. Pare lat temu grali z Eintrachtem, wbili po cichu do miasta i w jakieś 200 osób wjebali im sie pod kasy. Generalnie dobra ekipa..

Legionista Awatar Kadyr
    Scena estońska, Levadia Tallin wpada w liczbie 3 na turniej noworoczny ... I powija baner Nomme Kalyu

Legionista Awatar Kadyr
    Wg Programu Dziadka Mroza 2018 z polskim i innymi akcentami.....

https://m.youtube.com/watch?v=OKKbIH...ature=youtu.be
    Ostatnio edytowane przez Kadyr ; 02-01-2018 o 17:08

Legionista Awatar Alek
    Cytat Zamieszczone przez Kadyr Zobacz posta
    Wg Programu Dziadka Mroza 2018 z polskim i innymi akcentami.....

https://m.youtube.com/watch?v=OKKbIH...ature=youtu.be
    O co w tym chodzi?
    forma integracji ?

Legionista Awatar Tymek98
    @Odyn

Do Hells Angels należą aktywni kibice?
    Jak się nie mylę na jednym z turniejów White Rex prowadzący miał na sobie kamizelkę Hells Angels

Legionista Awatar Foxx
    Alek - moim zdaniem o niezmienny motyw prowadzony przez ruskie służby w aktualnej formie od przełomu lat '80/'90 (np. Polska Wspólnota Narodowa Tejkowskiego). Różnica taka, że dotychczasowy panslawizm ubogacił koleś z Niemiec. Zwraca uwagę proporcja wypowiadających się Rosjan do reszty "paprotek". Nachalne i bez wyczucia w kwestii klimatów na zachód od rzeki Zbrucz (umownie).
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar Kadyr
    W rzeczywistości braterstwo białych narodów nie przekłada się na rzeczywistość jak wiemy ...

Realnie wygląda to jak na filmie z 2010 roku z zamkniętego spotkania Dynama Kijów+ późniejsze wydarzenia ( wliczając w nie Majdan i wojnę na wschodzie).
    Na spotkanie przyjeżdża emisariusz CSKA Moskwa ( to nie ich zgoda). Jest rok 2010 , kilka dni po wydarzeniach na placu Manezowym. Emisariusz Informuje kibiców Dynama Kijów o aktualnej sytuacji w Rosji, po zamordowaniu kibica Spartaka przez Kaukaz i wypuszczeniu morderców na wolność. Informuje również, że po wydarzeniach na Manezce faza protestów kończy się i przypuszczalnie rozpocznie się faza gorąca ( w domyśle przeciw " starym okupantom" i "nowym najeźdźcom").... Petersburg, Rostów , Samara itd ...przyłączają się - wg emisariusza. I na końcu gość pyta kibiców Dynama Kijów czy są gotowi przyłączyć się do działań, kiedy zaczną bić dzwony na wojnę ...

Kibice ukraińscy reagują jak widać na filmie. Rosyjskie dzwony nigdy nie zabiły. Ale nadszedł rok 2014 i ruszył Majdan ...
    Ukraińcy mają teraz żal do Rosjan, że nie zachowali się tak jak powinni ( wyłączając jednostki)

Ostatnio edytowane przez Kadyr ; 02-01-2018 o 20:30

Legionista Awatar Foxx
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar Kadyr
    Ok, Chodziło mi o wzajemny zal konkretnych i określonych ludzi ze środowiska...
    I o określone osoby ( jednostki) z rosyjskich Ruchów, które wsparły kolegów z UKR

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Tymek98 Zobacz posta
    @Odyn

Do Hells Angels należą aktywni kibice?
    Jak się nie mylę na jednym z turniejów White Rex prowadzący miał na sobie kamizelkę Hells Angels
    Generalnie jeżeli mowa o Niemczech to tak. Kibice są czasami też w Hells Angels jak i innych klubach 1%. Co do innych krajów zapewne tak samo. Na pewno w Danii, w Kopenhadze tak jest i znam takie przykłady. Sądzę, że nie jest w tym nic nadzwyczajnego i niespotykanego. Może dla nas tu w Polsce bo kluby MC nie są tak znane i duże, ale jeżeli odłożymy to na bok, to nie ma w tym nic dziwnego, że ktoś z ekipy A bawi się też w PZ.
    Zapewne Tymek chodzi Ci o ten turniej? http://hellsangels.ru/ru/gallery/201...o-birth-nation
    W sumie spoko galeria, nawet polska kamizelka się zaplątała. Widać też na zdjęciach chłopaka co walczył w TFC. Niestety już nie żyje (chyba z rok czasu)

Legionista
    Ciekawie na Partizanie. Na ostatnim meczu koszykówki są dwa młyny Alcatraz i Vandal Boys/Young Boys. I z tego co wyczytałem po Serbsku (więc w sumie mogłem coś pomylić) dopingiem Vandal Boys/Young Boys kieruje eks lider Alcatraz, który dostał bana od ekipy pare lat temu za przycinkę na innych kibicach, ale w obecnej sytuacji stwierdzono, że mimo przycinki był prawdziwym kibicem, a nie tylko biznesmenem (jak obecne Alcatraz) i poproszono go o powrót.

Poprawcie, jeśli coś pojebałem.
    ​Boże Chroń Fanatyków.

Legionista Awatar BladaTwarz
    Cytat Zamieszczone przez Układ Zobacz posta
    Ciekawie na Partizanie. Na ostatnim meczu koszykówki są dwa młyny Alcatraz i Vandal Boys/Young Boys. I z tego co wyczytałem po Serbsku (więc w sumie mogłem coś pomylić) dopingiem Vandal Boys/Young Boys kieruje eks lider Alcatraz, który dostał bana od ekipy pare lat temu za przycinkę na innych kibicach, ale w obecnej sytuacji stwierdzono, że mimo przycinki był prawdziwym kibicem, a nie tylko biznesmenem (jak obecne Alcatraz) i poproszono go o powrót.

Poprawcie, jeśli coś pojebałem.
    No po ich stronie staną Kimi były gniazdowy Partizana, barwna i znana postać w światku kibicowskim. Tak jak napisałeś były członek Alcatraz. Potrafił pojawić się na pogrzebie zastrzelonego gniazdowego Delije Velibora Dunjica

Legionista Awatar TNTP
    A to nie było tak, że jedną z przyczynek tego całego (nie do końca*) konfliktu było bujanie się (biznesowe) gości z Alcatraz z osobami z Delije ?

* to znaczy ja wiem o co się oni, mniej więcej cisną - tylko dla mnie taka opcja nie przynosi żadnej ze stron korzyści i tego nie rozumiem
    Lieber tot als rot!!

Legionista
    Jak to w ogóle jest, że od lat jest mowa, że tam pies w ekipie, hajs na wszystkim, biznesmeni nie kibice, wszyscy narzekają a i tak w **** ludzi w czasie podziału staje z nimi w młynie?
    ​Boże Chroń Fanatyków.

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez Układ Zobacz posta
    Jak to w ogóle jest, że od lat jest mowa, że tam pies w ekipie, hajs na wszystkim, biznesmeni nie kibice, wszyscy narzekają a i tak w **** ludzi w czasie podziału staje z nimi w młynie?
    To brzmi jak opis kilku polskich ekip
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Stout
    Rzekłbym wiecej niż kilku.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista
    Delegacja Zagłębia i BKSu wpada na Morsowanie Pogonii Szczecin, w efekcie wracają z flagą.

pod obserwacją Awatar pan_nikt
    Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Rzekłbym wiecej niż kilku.
    Wszystkie ekipy z tą różnicą, że jedne na większą a drugie na mniejszą skalę
    (L)

Uprawnienia umieszczania postów