Strona 446 z 476 PierwszyPierwszy ... 346396436442443444445446447448449450456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 13,351 do 13,380 z 14270

Wątek: Kibolski światek - info, komentarze, opinie

Legionista
    @Kadyr, bardzo fajnie to opisałeś, dzieki Ci za to.
    Z tego co napisałeś to dla mnie to czym ich scena sie staje jest kpiną. Zbieranina band z całego kraju, atakowanie w 11 ekip (plus jak opisałeś jakieś fight cluby co to zawiesiły kibicowskie rękawice na kołek, ale jednak wracają) jednej ekipy na wyjeździe i dumne zwycięstwo? I czyje zwycięstwo? Ukraińskiego ruchu nad Besiktasem? Bo tak to w mojej ocenie można rozumieć.
    Opis tego, że Odessa nie doszła bo się zgubiła, a gdyby doszli to co? Kto sie bił? Znów ukraińska scena vs wyjazdowa ekipa?
    Nie odbieram im tego, że Dynamo, Dnipro, Odessa i inne to dobre ekipy, na pewno dobrze zorganizowane, podejrzewam, że w ogólnym rozrachunku możliwe, że lepiej niż polskie, mają ku temu świetne warunki, dodatkowo raczej chujowa policja i ogólna sytuacja w kraju daje im spore możliwości, ale szczerze powiem jebie mnie to, bo z tego co opisałeś to dla mnie jest to śmieszne. Ganianie w tyle ekip jednej wyjazdowej, dźganie typów na ziemie, wcześniejsze historie np z rzucaniem moczem w Napoli. Może mogli by odjebać jakiegoś turka? Wspomnienia nawet lepsze by były, a i jeszcze w mediach głośno by było. Fakt faktem, jak przyjeżdżają tam zagraniczne ekipy sporo sie dzieje i to w sumie tyle, nie kojarzę by ten światowy top na wyjazdach już tak szalał, piro za piro itp. Porównując ich choćby do Legii czy to w Kijowie, czy to w Neapolu, Lecha w Sarajewie oraz Sztokholmie albo wyjazdu Śląska do Göteborga (gdzie ok 150 osób było deportowanych/aresztowanych) bądź Podgoricy lub też ogólnej ich prezentacji na Euro we Francji to raczej mocna średniawka. Jako zbieranina całego kraju u siebie są topem, tylko niech mi ktoś pokaże ekipe która przyjedzie do innego kraju i da rade tylu bandom, które same w sobie są dobrymi ekipami. W tym wypadku porażka tamtego dnia Besiktasu nie jest jakąś wielką porażką, bo żaden to w mojej ocenie wstyd przegrać w takich okolicznościach, szczególnie że dobrą liczbą pojechali, a mogli zrobić jak np Napoli czyli lotnisko-stadion-lotnisko.
    Edit.
    Dodam jeszcze tylko, że nie zdziwie sie jak w ciągu paru lat jakaś ekipa ukraińska będzie grała znów w Turcji, nie musi to być Dynamo, moga mniejsze jak choćby Zorya, wtedy Turcy poszukają zemsty i np spadnie jakaś głowa ukraińskiego turysty, a wtedy będzie płacz że Turcy sprzętowcy, jebane brudne kozojebcy atakują turystów. Dziwi mnie troche pewna hipokryzja. Wypominanie turkom sprzętu i jebanie ich z tego powodu, ale przecież we Włoszech jest podobnie, podobnie Grecja, czy np historie z Grobari, którzy własnego kibica zabili w konflikcie i nawet robiąc oprawe w hołdzie zabitym jego pominęli (wiadomo, niewygodny trup)
    Ostatnio edytowane przez Odyn ; 14-01-2017 o 17:35

11.03.2017r. Zapowiada się bardzo interesująco. Podejmujemy Wisłę, a na Torwarze zawodnik Ruchu w walce o pas Fenu 16.
    "Oni nam narzucają wzorce postępowania i to, co chcą robić, a my mamy być posłuszni. Ale nie musimy, a skoro nie musimy, to pokażmy to." Leszek Żebrowski

Legionista
    Resovia podejmuje Wisłokę, zwycięsko z tego pojedynku po 40 sekundach wychodzi Resovia.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Odyn Zobacz posta
    Fakt faktem, jak przyjeżdżają tam zagraniczne ekipy sporo sie dzieje i to w sumie tyle, nie kojarzę by ten światowy top na wyjazdach już tak szalał, piro za piro itp. Porównując ich choćby do Legii czy to w Kijowie, czy to w Neapolu, Lecha w Sarajewie oraz Sztokholmie albo wyjazdu Śląska do Göteborga (gdzie ok 150 osób było deportowanych/aresztowanych) bądź Podgoricy lub też ogólnej ich prezentacji na Euro we Francji to raczej mocna średniawka.
    Ty ich porównujesz z topowymi wyjazdami polskich ekip, a nie wiem, czy na wyjazdach osiągnęli oni chociażby poziom Cracovii w Macedonii. Cracovii, która to jakimś polskim topem to nie jest. Cały wywód (poza tym szczegółem) mocno trafny.

Cytat Zamieszczone przez Kadyr Zobacz posta
    - Z racji tego, że UKR mieli mocną motywację nie było litości dla bitych Turków. Jeden z Ukraińców napisał mi, że sam nie wiedział, że są zdolni do tego co robili. *Opisywano tez kolesia, który *już *po pobiciu grupy Turków *podchodził do kolejnych z nich leżących na ziemi i wbijał im nóż w poślad,w nogę...itd...
    a na pytanie jego własnych kolesi *- ... na ch@uja ich kaleczy??" *odparł, że *"... chce mieć fajne wspomnienia!! ..." ))
    "Sam nie wiedział, że są zdolni do tego co robili"? Chyba historii swojego narodu i kraju nie zna

Legionista Awatar hmB.
    Ja też nie jaram się sceną ukraińską, ale już nie przesadzajcie z tymi zarzutami wobec nich. Przypominam, że w tym ktraju trwa quasi-wojna, w związku z tym chyba nic dziwnego, że nie leją się między sobą i ich priorytetem nie są wyjazdy w europejskich pucharach.
    "Jest tej najlepszej firmy. Wart jest bardzo dużo. Ma ekran komputerowy i jak się kręci pedałami, to wyskakują cyfry"

Legionista Awatar Niko
    Wczoraj mecz kurtuazyjny w Lipsku grali Rangersi z Glasgow. W delegację na przedsezonowy testmecz ruszyło... 8 grubego koła Szkotów. Mają ciśnienie chłopaki.

Cytat Zamieszczone przez ALESSO Zobacz posta
    Resovia podejmuje Wisłokę, zwycięsko z tego pojedynku po 40 sekundach wychodzi Resovia.
    Gwoli scislosci.Walka po 25 osob bez ograniczen wiekowych.Po walce troche problemow z psami ktore wylapaly pare osob.Skonczylo sie na spisaniu.
    "Mamy tez ministra spraw zagranicznych specjalnej troski, ktory pod wzgledem emocjonalnym zachowuje sie jak nastolatek i to taki z zespolem ADHD"

Kibicowanie w USA kojarzy się z piknikami pod stadionem i śmiesznymi tańcami w trakcie przerw. No chyba jednak nie tylko, widać, że ruch ultras się u nich dość dobrze rozwija.

https://cuntenti.wordpress.com/2017/...czach-soccera/

Londyn 07.12.2016
    Widzew i Ruch przed meczem: Tottenham - CSKA Moskwa

Legionista
    http://161crew.bzzz.net/jakosc-ilosc...-timbers-army/

Odnośnie amerykańskiej "ULTRASKI" i jednej z opisywanej tam ekip z Portland, to nawet nasi kolorowi chłopcy z antify zdążyli zrobić z nimi wywiad.

Legionista Awatar Sokol
    Cytat Zamieszczone przez Urodzony Białym Zobacz posta
    Londyn 07.12.2016
    Widzew i Ruch przed meczem: Tottenham - CSKA Moskwa
    niesamowity filmik i wyjazd

łódzki widzew, uch uch.. je*bać łks.. i na koniec wisienka na torcie spiewana przez ruskich: si es ci es kej (..) moskoł

Derby Kalkuty to najbardziej krwawe derby na Świecie. Każdy mecz przyciąga ponad 100 000 widownie a w ciągu kilkudziesięciu lat zginęło podczas rozrób na tych meczach ponad 50 osób.
    https://cuntenti.wordpress.com/2017/...cz-na-swiecie/

Legionista
    Witam. Jest to moj pierwszy post i mam nadzieje, ze nie ostatni. Nie jestem kibicem Legii, mimo wszystko czytam wasze forum od kilku lat. Dlatego tez postanowilem sie zalogowac,ale rowniez ze wzgledu na miejsce emigracji moge dorzucic 2 grosze o scenie amerykanskiej.

Amerykanska scena to glownie lewicowcy,ludzie popierajacy malzenstwa homoseksualne itp. W mlynach mozna spotkac antife, pedalow i rozne wynalazki. Duza czesc kibicow mlynowych stanowia latynosi. Dosc czesto w niektorych klubach spiewane piosenki sa min. po hiszpansku.Nie ktore ekipy jezdza na wyjazdy. Ze wzgledu na odleglosc wyglada to dosc slabo. Jedynie derby Nowego Jorku to dobre liczby w "sektorach gosci" Nie raz ograniczane przez gospodarzy. Warto zauwazyc , ze przy okazji jednych derbow Nowego Jorku doszlo do malego starcia w Newarku w stanie New Jersey. Po jednej stronie staneli GSU (Garden State Ultras) - Ultrasi New York Red Bulls, lewicowcy antifowcy etc. Po drugiej stronie staneli ESU ( Empire State Ultras ). Ultrasi New York City F.C - Ekipa mocno prawicowa, praktycznie w polowie zlozona z polskich emigrantow kibcow roznych polskich klubow pilkarskich. (np. Stalowka, Jaga, Legia ). Starcie to wjazd ESU pod bar Red Bullsow w okolo 20 osob z ESU.Na przeciw wychodzi im grupa okolo 50 osob.Lekkie starcie przy barze i Lewaki zaczynaja rzucac wszystkim co mieli pod reka w grupe ESU. Byla to najprawdopodobniej pierwsza awantura z udzialem kibicow pilkarskich w USA. Dodam tylko, ze grupa ultrasow ESU, jest najprawdopodbniej jedyna prawicowa grupa kibicow w USA.
    Ostatnio edytowane przez .T.. ; 23-01-2017 o 03:34

Legionista
    W sumie to ciekawe, jak się mają Polskie ekipy w USA ? wiem, że np. Wisłoka z Igloopolem mają swoje drużyny na emigracji w Chicago ( Jest też chyba Jaga? ) regularnie prowadzą doping i nawet coś ultrasują - (https://extremesupporters.com/2016/05/27/derby-chicago/) z tego linku to wychodzi, że nawet lepiej niż w Dębicy

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez ALESSO Zobacz posta
    W sumie to ciekawe, jak się mają Polskie ekipy w USA ? wiem, że np. Wisłoka z Igloopolem mają swoje drużyny na emigracji w Chicago ( Jest też chyba Jaga? ) regularnie prowadzą doping i nawet coś ultrasują - (https://extremesupporters.com/2016/05/27/derby-chicago/) z tego linku to wychodzi, że nawet lepiej niż w Dębicy
    Takich polskich klubów masz całą masę Polonie, Cracovie, Wisły, Korony, Stale, Orły.
    Rozkład kibicowski jest siłą rzeczy ściśle związany z emigracją w sensie, że Nowy Jork to od zajebania Podlasia - Jagiellonia, dużo Podkarpacia - mix, Małopolski - przewaga Wisły (która jeszcze kilka lat temu śmigała z Jagą), Warszawa też jest oczywiście reprezentowana (mimo, że z różnych względów ma pod górkę )

Na Pułaski Day na Greenpoincie to miałem wrażenie, że skończył się mecz Jagiellonii bo tyle barw to chyba nie ma w samym Białymstoku

W Chicago to przewagę ma Podkarpacie, reszta bez zmian
    Lieber tot als rot!!

Legionista
    Wynika to na pewno z dużej emigracji z Podkarpacia oraz Małopolski.Dużo kibiców ma również Stal Mielec która na letnim obozie w Stanach grała z drużyną Stal Mielec New York.
    Boże Chroń Fanatyków

Legionista
    Wdg mnie Chicago to pare lat temu zgrabna ekipka Jagiellonii , niezly FC Wisloki i Igloopolu, jest tez Stal Mielec, osoby z Resovii i po kilka osob z innych ekip. Oczywiscie Unia Tarnow Cracovia czy Wisla. Nowy Jork / New Jersey to glownie Stalowka,Jagiellonia, sa osoby ze Stali Rzeszow oraz Resovii i po pare osob z innych ekip z calej Polski.

W Chicago praktycznie wszystkie większe kluby z Podkarpacia mają swoje odpowiedniki (miasta 30 tys mieszkańców i więcej). Chodzi dokładnie o to, że takiej Kolbuszowianki czy innej Nowej Dęby ciężko uświadczyć, ale już np. Czarni Jasło jak najbardziej http://www.chicagoczarnijaslo.com/te...mages/logo.png Ma się rozumieć, że to zbiór osób, którzy wywodzą się z danego miasta/regionu i tworzą klub z nazwą identyczną jak w Polce, jest to organizacja typowo piłkarska. W sensie typowo kibicowskim to zdecydowanie prym wiedzie Dębica, na derbach Wisłoka-Igloopol w Chicago często obecne jakieś tam młyny, również pojedyncze osoby z Polski specjalnie przyjeżdżają na ten mecz i oczywiście także odwiedzić swoją rodzinę/kolegów.
    LEGIA TO MY
    ACAB!
    Freedom for Mary Wagner!
    Janusz Waluś czekaMY!

"niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda
    dla szpiclów katów tchórzy"

Cytat Zamieszczone przez Darkaras Zobacz posta
    Derby Kalkuty to najbardziej krwawe derby na Świecie. Każdy mecz przyciąga ponad 100 000 widownie a w ciągu kilkudziesięciu lat zginęło podczas rozrób na tych meczach ponad 50 osób.
    https://cuntenti.wordpress.com/2017/...cz-na-swiecie/

Ten artykuł to w sumie niezły bełkot. Z perspektywy osoby, która mieszkała w Indiach wygląda to tak:

- W Indiach jako kraju postkolonialnym sportem nr 1 zdecydowanie jest krykiet (nudny jak cholera)
    - Kalkuta była stolicą Indii brytyjskich i jest jednym z 3 regionów, gdzie futbol jest bardzo popularny i niewiele ustępuje pod tym względem krykietowi
    - Kalkuta podzielona jest na część tradycyjną (starą), gdzie niepodzielnie panuje Mohun. East bengal ma kibiców napływowych + w nowej części
    - Mohun przez dekady był najpopularniejszym klubem w Indiach ale od kilkunastu lat EB osiągają lepsze wyniki i w samej Kalkucie to oni zdominowali miasto

- na derbach byłem w 2012. W koszulkach Mohun przeszliśmy przez sam środek tłumu stojącego pod wejściem na sektory EB, nikt nas nawet nie ruszył. sam mecz zakończył się "awanturą" kibiców z psami. Kibice Mohun (koszulki+kilka małych flag na płot, bębny i proste hasła skanowanie do rytmu), wkur*ili się gdy sędzia dał czerwo ich zawodnikowi, zanosiło się na kolejną porażkę w derbach, a ponieważ mieli już dość regularnych upokorzeń zaczęli rzucać kamieniami w sędziego. Na bieżnie wjechały psy uzbrojone jedynie w drewniane pałki. Rozjuszone wąsy zaczęły zbierać z ziemi kamienie i odrzucać je w kibiców komedia, a nie krwawe derby. Mecz przerwano, Mohun chcieli degradować do 2 ligi. Nie zrobili tego, bo liga utraciłaby prestiż i sponsorów.

- po niedoszłej relegacji Mohun się ogarnął i ze dwa razy zdobył mistrza.

- w ostatnich latach tymi rozgrywkami mało kto się interesuje, bo utworzono profesjonalną komercyjną superligę - po 1 zespole w największych miastach, krótkie rozgrywki, większość składu oparta o Hindusów + wzmocnienia profesjonalistami tzn 40latkami o dość głośnych nazwiskach. Rywalizacja Mohun - EB zeszła na drugi plan (de facto 2 liga teraz), bo kraj się jara występami Roberto Carlosa itp

- Salt Lake City Stadium jest stadionem miejskim, gdzie odbywa się wiele imprez sportowych. Jest to dzielnica bogatych, 5km od centrum. Piszesz cos o renowacji- w 2012 żelbet sie kruszył, obiekt popadał w ruinę. Taki "postkomunistyczny" żelbetowy kloc znany z naszych rejonów. Mohun ma swój bardzo stary i mega klimatyczny, rozsypujący się i nadgryziony zębem czasu stadion w zasadzie w centrum.
    Ostatnio edytowane przez phantom ; 24-01-2017 o 19:11

Australia, kraj w którym piłka nożna przegrywa nawet z tenisem. Profesjonalna liga ma tam 10 lat. Mimo tego ruch kibicowski rozwinął się tam bardzo dobrze. A jedna z ekip można powiedzieć, że prezentuje poziom europejski. Tutaj artykuł o nich (Red Black block).

https://cuntenti.wordpress.com/2017/...raju-kangurow/

Dzisiaj chciałem wam zaproponować artykuł o kibicach w Korei Północnej, wbrew obiegowej opinii istnieje tam życie po za wielbieniem wodza, choć oczywiście odbywa się to na zupełnie innych zasadach niż u nas. Przy tworzeniu artykułu korzystałem z wiedzy jednego z uciekinierów z ego dzikiego kraju, którego poznałem podczas swojej wizyty w Korei Pd. Zachęcam do lektury.

https://cuntenti.wordpress.com/2017/...rei-polnocnej/

Legionista Awatar Kadyr
    Rok dopiero co rozpoczął się, a pojawia się już drugi filmik z przejeb@anego przez UKR tematu...

2013 Cska Moskwa ( z Petersburga) vs Dynamo Kijów , 16x16

Legionista Awatar Kadyr
    trochę się dziś dzieje wokół tematu, powinna być transmisja...

https://www.facebook.com/iwtmma/vide...1807154608895/

Legionista Awatar Pietia
    Kłamstwo poniża ludzką godność i zawsze było cechą niewolników ,cechą ludzi małych.

Legionista Awatar SzydeL
    Dobrze zrozumiałem, że z tych eliminacji do turnieju finałowego weszły: ŁKS, Arka i chłopaki z Sosnowca?
    Legia Warszawa - to coś więcej niż bramki i trofea.To przede wszystkim Barwy, Honor i Zasady.

To naprawdę duża sztuka€“ być czterokrotnie lepszym i ani razu nie wygrać. Gdyby piłkarze Śląska w ogóle nie wychodzili na boisko na mecze z Legią, efekt byłby dokładnie ten sam. Zero punktów i brak awansu.Tak naprawdę piłkarze i trenerzy Śląska po starciach z Legią zawsze mówią to samo. Pytanie tylko, jak długo będą się na to nabierać wrocławscy kibice.

Legionista Awatar Kaczor14
    Cytat Zamieszczone przez SzydeL Zobacz posta
    Dobrze zrozumiałem, że z tych eliminacji do turnieju finałowego weszły: ŁKS, Arka i chłopaki z Sosnowca?
    Dobrze.
    Kto walczy w marcu prócz Poznania?
    "***** się cieszy jakby pińć złotych fałszywe znalazła..."

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Kaczor14 Zobacz posta
    Dobrze.
    Kto walczy w marcu prócz Poznania?
    Lech, Górnik Zabrze, Pogoń Lębork, Górnik Wałbrzych, Olimpia Grudziądz i GKS Tychy.
    Ostatnio edytowane przez WzW ; 01-02-2017 o 14:36

Legionista Awatar Stout
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista - Hagenaar Awatar beton
    AZ vs Feijenoord i pewnien polski akcent.

nie oglądaj się za siebie, bo ci z przodu ktoś przyjebie

Uprawnienia umieszczania postów