Strona 71 z 77 PierwszyPierwszy ... 2161676869707172737475 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,101 do 2,130 z 2281

Wątek: Tatą być

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez berserk Zobacz posta
    Panowie, monitor oddechu?kupowaliście?przydaje się to?może jakiś inny sposób/pomysł na kontrolowanie dziecka podczas snu?
    Ale po co ?? Według mnie to nie potrzebny gadżet

PS. W ogóle to gratulację
    304mecze*
    62 gole*
    52 asysty*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Legionista Awatar beka
    Panowie, monitor oddechu?kupowaliście?przydaje się to?może jakiś inny sposób/pomysł na kontrolowanie dziecka podczas snu?
    kupiliśmy i używamy. Na szczęście nie miał okazji do wykazania się. Na początku na pewno daje +100 do spokoju i nie lata się co chwila do łóżeczka sprawdzić czy wszystko w porządku

Portowiec Awatar Bugi B.
    Gratulacje Sosen!
    "Niech się prostuje nieszczęść splot i niechaj drżą moskiewskie karły,
    hańba wierzącym w sierp i młot, chwała za niepodległość zmarłym!"

Legionista
    Bierz nie zastanawiaj sie a wspomnisz moje slowa. Dla malucha ale tez w duzym stopniu dla spokoju twojego i kobiety by uniknac nerwow, przerywanych nocy i strachu.

Legionista Awatar Sosen
    Dokładnie tak. My też zakupiliśmy dla małej. Będzie spokojniej.

Dzięki
    Tu w Piasecznie jest kultura,
    Cała Polska o tym wie,
    Że polonia stara kvrva,
    Tutaj Legię Kocha się !!

Legionista
    Monitor oddechu? Przydaje się gdy kobieta ruszy w miasto a ty zalegniesz u sąsiada Wiem, że trąci patologią, ale jeśli przyjmiemy że poszedłeś tam tylko na kawę/herbatę to nie jest źle.
    "Jeśli mówimy o establishmencie, który ukształtował się w pierwszej połowie lat 90., (...) część z nich to ludzie, którzy przez wiele lat podziemia zachowywali się w sposób wzorowy, walczyli, to nie jest tylko dawna nomenklatura (...). To oni stworzyli, wraz z częścią ówczesnej nomenklatury, grupę, dziś już prawie jednorodną i to ta grupa, (...) jest dla Polski nie walorem, ale obciążeniem, (...) bo zainteresowana jest życiem politycznym i społecznym wyzutym z wszelkich wartości." - L. Kaczyński

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez unoy Zobacz posta
    Monitor oddechu? Przydaje się gdy kobieta ruszy w miasto a ty zalegniesz u sąsiada Wiem, że trąci patologią, ale jeśli przyjmiemy że poszedłeś tam tylko na kawę/herbatę to nie jest źle.
    Ty chyba mylisz funkcje monitora oddechu z elektroniczna niania...

Oczywiscie dobry monitor ma obie te funkcje

Legionista
    Wg mnie przydatne urządzenie, tym bardziej jeśli dziecko od początku śpi we własnym pokoju, nam na pewno dawało +100 do spokoju tak jak powyżej.

Gatulacje Sosen ! powodzenia dla Waszej Trójki

Gintleman Awatar księciuniu
    Sosen - gratulacje!! Zdrowia i spokoju!

I śpij szybko
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar Yanks
    Sosen - gratulacje!

Cytat Zamieszczone przez Sosen Zobacz posta
    57 cm i 3,74 kg
    Słuszną linię ma nasza władza
    Jesteście smutni, polowanie nie wyszło, zające przed wami pouciekały!

Legionista Awatar Stout
    Gratulacje Sosen ! )
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Córeczka przyszła na świat wczoraj o 7:51. Urodzona siłami natury. 57 cm i 3,74 kg. Mama i Hanna czują się wyśmienicie. Coś niesamowitego
    No to data urodzenia taka sama jak mój syn.
    Gratulacje! Zdrowia dla Mamy i Małej!

Ja czekam na dostawę aktualnie. Zamówiony Babysense 7. Jak młody wróci do domu to będę mógł się wypowiedzieć konkretniej jak działa. Opinie ma w miarę dobre. Chyba jedno z najpopularniejszych urządzeń i w miarę dobra cena.

Legionista Awatar berserk
    Dzięki Benek
    Panowie, a do którego miesiąca życia używaliście tych monitorów?
    NIENAWIDZĘ WSZYSTKICH

Legionista
    Generalnie tzw. smierc lozeczkowa wystepuje do 4 miesiaca i do tego jest przeznaczona, ale fukncja elektronicznej niani przydaje sie caly czas. My zaczelismy 4 miesiac i monitor obowiazkowo i juz z automatu wlaczamy.

Legionista Awatar rey
    Cytat Zamieszczone przez Marek.Only Zobacz posta
    Generalnie tzw. smierc lozeczkowa wystepuje do 4 miesiaca i do tego jest przeznaczona, ale fukncja elektronicznej niani przydaje sie caly czas. My zaczelismy 4 miesiac i monitor obowiazkowo i juz z automatu wlaczamy.
    Polemizowałbym. Znam przypadek, gdy to kures.two wystąpiło w 18 miesiącu i to niestety skutecznie...
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Legionista Awatar Sosen
    Dzięki Panowie.

Nie ma nic piękniejszego niż ojcostwo. Jestem zakochany w małej po uszy
    Mała jest cwaniak bo niestety zasypia jak narazie tylko wtulona we mnie lub matulę. Łóżeczko jest na nie. Mam nadzieje, że tak jest tylko na początku...

Co do szpitala. Zdecydowaliśmy się na Piaseczno i szpital św. Anny. Jak dla Nas 10/10. Wszyscy mega pomocni, opieka klasa no i sam poród oraz pomoc położnych na wielki plus.
    Cała Polska o tym wie,
    Że polonia stara kvrva,
    Tutaj Legię Kocha się !!

Legionista Awatar Tomi
    Cytat Zamieszczone przez Piotr_90 Zobacz posta
    Jak tam? Wszystko okej?

My wczoraj z moją do szpitala, dzisiaj rano cesarka i "mały" już na świecie.
    60 cm, 5 kg
    Córeczka przyszła na świat wczoraj o 7:51. Urodzona siłami natury. 57 cm i 3,74 kg. Mama i Hanna czują się wyśmienicie. Coś niesamowitego
    Gratki Panowie !

Mała jest cwaniak bo niestety zasypia jak narazie tylko wtulona we mnie lub matulę. Łóżeczko jest na nie. Mam nadzieje, że tak jest tylko na początku...
    U nas takie spanie na klatce piersiowej u mnie, albo u Żony trwało ok pół roku
    Teraz młody ma 2 lata i 10 miesięcy i niestety cały czas nie chce się przenieść do swojego łóżka i śpi pomiędzy nami.
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Legionista Awatar berserk
    Dzięki za rady i opinie...
    Jeśli macie jakiś link do polecenia gdzie zakupię to urządzenie to z góry dzięki...po przejściach kumpla którego mała miała spadki tęnta podczas snu nawet nie będę się zastanawiał nad taką inwestycją...
    NIENAWIDZĘ WSZYSTKICH

Legionista
    My uzywamy Angelcare http://allegro.pl/monitor-oddechu-an...782233657.html Z innymi nie mialem stycznosci
    - ma tryb pracy na baterii (jesli nie masz dostepu do sieci) oraz po kablu. Przy slabych bateriach urzadzenie samo sie upomina o zastrzyk energii
    - elektroniczna niania tylko glos. Sa takie z video ale w nocy to i tak sie nie przydaje. Ma przenosny odbiornik, ktory mozna uzywac jesli jestes w innym pomieszczeniu.
    - czujnik wkladasz pod materac i nie przeszkadza.
    - pierdoly typu wskaznik temperatury itp to dodatki nie majace wplywu na ocene

Legionista
    Też używam powyższego modelu. Kupiliśmy używkę za 100zł, owszem wyświetlacz padł po miesiącu i czasem nic się nie wyświetla, ale podstawowe funkcje się sprawdzają, mała już 1,5 roku używa i drugie też pewnie z tego skorzysta.

A możecie mi polecić firmę, która da mi auto zastępcze ? Nie znam żadnej, a potrzebuje.

Legionista Awatar beka
    ze swojej strony mogę polecić babysense 5. Dwa pady, działa na baterie, przez pół roku 0 fałszywych alarmów. Z wad przychodzi mi do głowy jedna rzecz - niektórym w nocy może przeszkadzać mrygająca dioda.

Do kompletu wzięliśmy babysense video. Obraz, dźwięk, termometr. Przy wirtualnej niańce obraz stawiam zdecydowanie ponad dźwięk, daje więcej spokoju. Problemów z sygnałem brak - radzi sobie zdecydowanie lepiej od wi-fi. Widać wszystko super również po ciemku.

Legionista Awatar rey

Cwaniak to dopiero będzie. U mnie ostatnio co jakaś reklama w tv zabawek itp. to jest "tata kupis?" (3,5 l.) Po entym razie powiedziałem, że nie kupię, bo ma dużo zabawek i w ogóle, poza tym może Mikołaj coś przyniesie jak będzie grzeczna, ale tylko jedną rzecz itd. Po kolejnym dniu i kolejnej reklamie usłyszałem: "tata... pewnie nie kupis, co...?"
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Cytat Zamieszczone przez Tomi Zobacz posta
    Gratki Panowie !

U nas takie spanie na klatce piersiowej u mnie, albo u Żony trwało ok pół roku
    Teraz młody ma 2 lata i 10 miesięcy i niestety cały czas nie chce się przenieść do swojego łóżka i śpi pomiędzy nami.
    Mój Tomek jest w tym samym wieku, problem był z zasypianiem w łóżeczku (trzeba było przenosić), rozwiązaniem się okazało zmienienie szczebelkowego na normalne łóżko. Ucieszył się że ma takie łóżeczko jak rodzice i dodatkowo pościel w koparki i inne pojazdy zrobiła swoje.

Legionista Awatar bkt
    Cytat Zamieszczone przez elorap Zobacz posta
    Mój Tomek jest w tym samym wieku, problem był z zasypianiem w łóżeczku (trzeba było przenosić), rozwiązaniem się okazało zmienienie szczebelkowego na normalne łóżko. Ucieszył się że ma takie łóżeczko jak rodzice i dodatkowo pościel w koparki i inne pojazdy zrobiła swoje.
    To sie Kolego podepnę pod ostatnie zdanie -gdzieś ktoś widział może jakieś senowne łózko dla dziecka w np kształcie auta/f1 no i nie w cenie 2k pln Gdzieś kiedyś na allegro przewinęło mi się jakieś łóżeczko za 300 pln ale widząc ceny innych min 2x takie stwierdziłem że pewnie się zaraz połamie i nawet nie przejrzałem aukcji - u nas też trzeba zmienić łóżeczko na takie bez szczebelków.

Wracam do tematu sprzed klilku dni, do spania i do zachowania Młodego. Zacznę od spania. U nas to było tak, że Kubus faktycznie od poczatku bardzo dużo razy budził się w nocy, nawet po kilku miesiącach potrafił wstawać z 8 razy na noc, śpiąc koło nas. Czasami się kręcił i był jakby spocony, czasami budził się z płaczem jakby mu się coś sniło - dlatego Żona go wzięła do łóżka, stwierdziła że nie da rady wstawać tyle non stop, a ja mam taki sen ze nieraz młody mi skakał po głowie a je tego nie czułem Nie przeszkadza samo jego spanie obok, bo ja nawet bardzo lubie obudzić się po kopniaku w twarz z Kuby stopą na twarzy ale samo to, że trzeba go usypiać, co czasami przychodzi ciężko, czasami późno i sam nie próbuje tego robić. Są dni kiedy jest zmęczony i nie spał w dzień, ale też często po położeniu spać budzi się w ciągu godziny i jak nie ma mamy to przychodzi płacząc lub nie płącząc - moim zdaniem to kwestia tylko i wyłącznie przyzwyczajenia do mamy, nic wiecej. Istotne jest to, że kiedyś Żonę wyprosiłem na noc do mojej mamy bo chciałem sprawdzić jak się będzie zachowywał, i wtedy, i za każdym razem gdy byliśmy tylko we 2 nie miałem problemu z położeniem go spać. Żona twierdzi, że bryka znacznie mniej jak mnie nie ma też, jak tylko jestem to ani myśli o spaniu, co tłumaczę sobie tym, że się stęskni za mną bo nie jestem z nim tyle co mama.
    To jest jeden problem, takie trudne usypianie bez mamy obok, bez jej ręki pod głową.
    Druga sprawa, to to, że nie ważne o której Żona wstaje, czy o 6 czy o 9, jak tylko wyczuje że wstała leci za nią/do niej i najczęściej jest niespokojny - co według mnie, ale nic nie chcę sugerować, znowu świadczy o zbyt mocnym przywiązaniu do mamy.
    U babci czy tylko ze mną usypia bez problemu, wiedząc, że mamy nie ma i nie będzie dziś.
    Myślę, że te dwie rzeczy - przyzwyczajenie do braku mamy i spanie w innym pokoju i łóżku idą ze sobą w parze. Nawet mam plan, żeby Żonę na tydzień wyprosić z domu na każdą noc, żeby Młody się przyzwyczajał do usypania ze mną, nawet w tym samym łóżku na początek - co o tym sądzicie? Drugi pomysł to faktycznie po prostu tłumaczyć i próbować położyć spać w drugim pokoju od razu.

Sprawa zachowań Kuby w przedszkolu. To wlaśnie Pani psycholog poprosiła nas na rozmowę na ktorej podkreślały panie kilka razy ze na razie nic nie sugerują ale pewne zachowania wydają się im dziwne i nietypowe - nie słuchanie w grupie (mówiłem im o tym od razu żeby mówić bezpośrednio do niego z boczku, przed rozpoczęciem wspólnej zabawy, żeby miał chwilę na uswiadomienie sobie, że właśnie coś zaraz będzie się działo innego niż w domu(inna forma zabawy). Kubuś podobno jak włączają rano muzykę nie bawi się wtedy tylko sobie słucha, wpatrując się gdzieś raczej w jeden punkt, w domu, też czasami się gdzieś patrzy ale nie 30 czy 40 minut - to może być niepokojący objaw, ale też widzę ze Młody lubi bardzo różne dzwięki od małego słuchał ze mną różnej muzyki - nie widzę tu aż tak bardzo nieprawidłowych reakcji jak twierdzi pani w przedszkolu. Może trwa takie słuchanie 5 minut ale zawsze póżniej zajmuje się czymś innym a nie dopiero wtedy kiedy wyłączy się muzykę. Nie mówię, że coś tu nie jest prawidłowe, ale też nie widziałem żadnego nagrania z tego ani osobiście - właśnie * co można zrobić żeby przedszkole udostepniło nagranie z sali = wymaga to zgody wszystkich rodziców? U nas chyba nie udostępniają tego każdemu. Panie mówiły jeszcze że Kubuś ostatnio nagle zaczął wykrzykiwać imię kolegi właściwie piszcząc a nie krzycząc -, co w domu zdarza się że pyta o kolegów z przedszkola czy mówi o nich, ale nie w ten sposób. Hmm dziwne jest to, ze wszystkie 3 czy 4 "dziwne" zachowania nigdy się nie zdarzają w domu albo są dużo "słabsze" niż w przedszkolu - z drugiej strony lepiej że dziewczyny zwracają uwagę że w ogóle coś może być nie tak niż by miały o tym z nami nie pogadać. Na razie ustaliliśmy że będziemy cały czas poprawiać jego formę pytającą, postaramy się jak najwięcej spotykać ze znajomymi z innymi dziećmi i szczerze mówiac po jakimś niedługim czasie Kubuś nie ma problemu zostać z dziećmi w pokoju, chociaż często wraca do nas, ale nie widzę żeby jakos specjalnie miał problem z samym faktem zabawy w jednym miejscu w kilka osób - raczej jest w miarę prawidłowo (choć pewnie mogło by być lepiej).
    Czasami ponoć Kubuś jest jakby nieobecny, niby patrzy się właśnie za okno - jak był mniejszy też to zauważałem, teraz widze że on w tym czasie coś sobie mówi pod nosem np powtarza jakies moje zdania i tak jakby przyswaja to co słyszał, nie jest to patrzenie w punkt tak bez sensu tylko raczej |zagapianie się na chwilę dłużej - ale niektóre inne dzieci robią podobnie i nie widże w tym nic dziwnego.
    To na razie tyle

Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

Legionista Awatar Sosen
    Potrzebuje porady odnośnie odciągacza do nosa. Mamy taki https://m.ceneo.pl/17756536;pla?se=G...D_BwE#tab=spec i szczerze to on spełnia swoją rolę ale wydaje mi się, że córa strasznie się męczy jak wyciągam jej gluty. Czy lepszy jest ten elektryczny czy też poleci z Was ktoś jakiś sprawdzony ?
    Cała Polska o tym wie,
    Że polonia stara kvrva,
    Tutaj Legię Kocha się !!

Legionista
    Potrzebuje porady odnośnie odciągacza do nosa. Mamy taki https://m.ceneo.pl/17756536;pla?se=G...D_BwE#tab=spec i szczerze to on spełnia swoją rolę ale wydaje mi się, że córa strasznie się męczy jak wyciągam jej gluty. Czy lepszy jest ten elektryczny czy też poleci z Was ktoś jakiś sprawdzony ?

ja mogę polecić Katarek https://www.ceneo.pl/10029726

i jakkolwiek hardkorowo to nie zabrzmi - podłącza się go do odkurzacza
    Młody na początku mega stres a teraz zajarany jak tylko trzeba przeprowadzić akcje

Legionista Awatar Szawar
    Cytat Zamieszczone przez pawlik Zobacz posta
    ja mogę polecić Katarek https://www.ceneo.pl/10029726

i jakkolwiek hardkorowo to nie zabrzmi - podłącza się go do odkurzacza
    Młody na początku mega stres a teraz zajarany jak tylko trzeba przeprowadzić akcje
    Również polecam. Może z tym jaraniem bym polemizował, ale jest na pewno zdecydowanie bardziej skuteczniejszy od fridy.
    04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Legionista Awatar Benek
    Podpisuje się pod tym co mówią koledzy ale z Katarkiem bym poczekał miesiąc. Dla tak małego dziecka moim zdaniem na początek lepsza będzie Frida albo to:

http://www.empik.com/canpol-babies-a...E&gclsrc=aw.ds

A potem już tylko katarek, jak najczęściej aby nie poszło na uszy.
    304mecze*
    62 gole*
    52 asysty*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Uprawnienia umieszczania postów