Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Wątek: Ratujcie Szymona

Legionista Awatar Cielo

Ratujcie Szymona!

Zakładam nowy temat, żeby informacja szybko nie zniknęła.

Nie wiem czy słyszeliście o całym zamieszaniu, ale w skrócie chodzi o sytuację dziecka, nad którym znęca się matka, a prokuratura nie chce nic z tym zrobić.

Komentarz ojca
    Jest to pierwsze, jedno z najbardziej drastycznych nagrań ze znęcania się mojej żony nad moim synem Szymonem. Sprawa była w prokuraturze, prokurator umywa ręce..
    Nagrania te nie zostały zamieszczone z celem zniesławienia mojej żony, a w celu ujawnienia prawdy, z prośbą o pomoc..

" postanowienie o umorzeniu dochodzenia w sprawie: fizycznego i psychicznego znęcania się nad Szymonem J. poprzez bicie po twarzy i pośladkach, zmuszanie krzykiem do określonego zachowania oraz używanie wulgaryzmów w okresie od stycznia 2008 do stycznia 2011, tj. o czyn z art.207 par.1 KK - na podstawie artykułu 17 par.1 pkt 1 kpk - wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia czynu."

Podpierając się tym postanowieniem, przedstawiam opinii publicznej sceny z życia Szymona, kiedy to jego nieobliczalna matka znęca się nad nim fizycznie i psychicznie. Wg prokuratury przedstawione przeze mnie tutaj nagrania nie zawierają treści wulgarnych ani przemocy. W myśl prokuratury, upublicznienie tego nie stanowi łamania prawa.
    Ogólne wydarzenie na Facebooku:
    http://www.facebook.com/#!/event.php...t=event_invite
    Link do petycji do rzecznika praw dziecka dla tych którzy nie posiadają konta na Facebooku:
    http://www.petycje.pl/6718
    Wiadomośći i komentarze na wykopie:
    http://www.wykop.pl/link/654991/znec...kiem-nagranie/

Myślę, że warto próbować pomóc i nagłaśniać sprawę.
    Warto podkleić, lecz jeśli modowie uznają, że temat jest zbędny niech skasują bądź przeniosą gdzieś zawartość.
    Ostatnio edytowane przez Cielo ; 10-03-2011 o 00:34
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
    Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

o to kur,wa *******.ona...

Legionista Awatar Lisek_S(L)G
    "jeżeli nie wiesz po co żyjesz, znajdz coś, za co warto umrzeć"

https://www.youtube.com/user/artur17socho

Czerwona kartka
    "... ty skurwysynu..."
    Trafiła w samo sedno

Legionista Awatar Czaruś
    o ******* - szok:/

Legionista
    o kur*** jedna, masakra. Słuchać się tego nie da

Koszmar. Łzy się cisną, pięści zaciskają.

I taka ciekawostka: na fejsie "weźmie udział 36 000 ludzi" a petycje podpisało 17 000.

Czerwona kartka
    Podpisałam petycje, bo niestety dane mi było poczuć na własnej skórze co czuję takie dziecko jak Szymon, bogu dziękować że on ma jeszcze " normalnego" ojca ale k***** bym ręce obcięła

również podpisałem się pod petycją żal słuchać tej szmaty !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Morterator Awatar mort
    na razie mniej pisz na forum

wprowadzasz chaos i nie ma on charakteru artystycznego ani tym bardziej twórczego
    ...ta ziemia do Polski należy
    choć Polska daleko jest stąd,
    bo wolność krzyżami się mierzy
    historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

pisze o interesujacych mnie rzeczach wiec nie wiem o co ci chodzi kolego

Morterator Awatar mort
    o to, żebyś sie zastosował do mojej prośby.

Nie odpisuj.
    ...ta ziemia do Polski należy
    choć Polska daleko jest stąd,
    bo wolność krzyżami się mierzy
    historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Legionista Awatar pzk
    Cytat Zamieszczone przez Piotrek WWY Zobacz posta
    Koszmar. Łzy się cisną, pięści zaciskają.

I taka ciekawostka: na fejsie "weźmie udział 36 000 ludzi" a petycje podpisało 17 000.
    Z czego 7 tysięcy ma problem z zalogowaniem się na skrzynkę i kliknięciem w link.

Sprawa mocno niejasna. Wnerwia mnie szczerze robienie w tym reportażu z ojca bohatera... a niby jak do cholery zostało to nagrane? Podłożył pluskwę i przysłuchiwał się 24/7? Schował się w kanapie i nagrywał z ukrycia? Dał starej i powiedział "masz! nagraj się sama a ja to wrzuce na youtube"? Dlaczego nie zareagował? O co tu w ogóle chodzi?

Skoro to matce a nie ojcu dali prawa do dzieciaka, to niewykluczone, że i z nim jest coś nie tak. Z resztą zaufania to on nie wzbudza. Możliwe, że oboje z zachowania trącają patologią... i co wtedy, do domu dziecka? A co jeśli historia z nagrania (powiedzmy, że autentycznego) to był tylko jednostkowy przypadek?
    Tu jest za dużo "ale". I jeszcze ten radosny reportaż TVN (tendencyjny do bólu, jak zwykle).

Proponowałbym na razie dać sobie spokój z radykalnymi ocenami w tej sprawie.

http://www.youtube.com/user/RatujcieSzymona
    Przeczytaj sekcję "O mnie", a wszystkie Twoje wątpliwości zostaną rozwiane.
    "Jak rozpoznać komunistę? Cóż, jest to ktoś, kto czyta Marksa i Lenina. A jak rozpoznać antykomunistę? To ktoś, kto rozumie Marksa i Lenina." - Ronald Reagan

Cytat Zamieszczone przez Snopek Zobacz posta
    http://www.youtube.com/user/RatujcieSzymona
    Przeczytaj sekcję "O mnie", a wszystkie Twoje wątpliwości zostaną rozwiane.
    Wręcz przeciwnie. I mam to wszystko tak po prostu łykać bo tak napisał?
    Dla mnie to się kupy nie trzyma. Od stycznia nie mieszka, żona zabroniła się kontaktować z dzieckiem a od pazdziernika "czesto podklada dyktafony". A mógł podłożyć kamerę...

Tak tylko że to nie on jest całym problemem w tej sprawie. Dlatego warto się skupić na tym co ważne. EOT
    "Jak rozpoznać komunistę? Cóż, jest to ktoś, kto czyta Marksa i Lenina. A jak rozpoznać antykomunistę? To ktoś, kto rozumie Marksa i Lenina." - Ronald Reagan

Cytat Zamieszczone przez Snopek Zobacz posta
    Tak tylko że to nie on jest całym problemem w tej sprawie. Dlatego warto się skupić na tym co ważne. EOT
    Tego nie wiesz, bo jedyne co mamy to internetowo-TVNowe zeznania ojca i, mimo wszystko, dyskusyjne nagranie. I tylko o to mi chodzi. EOT to EOT.

Legionista Awatar Dedes
    Cytat Zamieszczone przez mort Zobacz posta
    na razie mniej pisz na forum

wprowadzasz chaos i nie ma on charakteru artystycznego ani tym bardziej twórczego
    Mort ma rację Twoich tekstów GóWienko nie zacytuje na bank

edit: sorry za podśmiehujki w poważnym temacie.
    Ostatnio edytowane przez Dedes ; 10-03-2011 o 23:48
    "Jedna bomba atomowa
    I wrócimy znów do Lwowa
    Druga mała, ale silna
    I wrócimy też do Wilna"

Legionista Awatar Cielo
    Dzięki ludziom, coś ruszyło w sprawie:

W środę w prokuraturze okręgowej zdecydowano w trybie nadzorczym o wznowieniu śledztwa w sprawie domniemanego znęcania się nad pięcioletnim dzieckiem przez jego matkę. Tego dnia matkę i chłopca odwiedził kurator i przedstawiciel rzecznika praw dziecka

Jak informowaliśmy, Zbigniew J., biznesmen spod Częstochowy, zaapelował na portalach społecznościowych o ratowanie pięcioletniego syna. Na początku marca opublikował w internecie nagrania, na których słychać wulgarne krzyki kobiety i płacz oraz dramatyczne wołanie dziecka.

Jak twierdzi Zbigniew J., w październiku ubiegłego roku, przeczuwając, że z synem dzieje się coś złego, ukrył w domu dyktafon. Później przekazał organom ścigania nagrania. 28 lutego prokuratura wydała postanowienie o umorzeniu dochodzenia "w sprawie fizycznego i psychicznego znęcania się nad Szymonem J. poprzez bicie po twarzy i pośladkach, zmuszanie krzykiem do określonego zachowania oraz używanie wulgaryzmów w okresie od stycznia 2008 do stycznia 2011". Po umorzeniu postępowania prokuratorskiego policja założyła kobiecie tzw. niebieską kartę, o czym został powiadomiony sąd rodzinny. Niebieska karta składa się z dwóch części: A, w której dokumentuje się zgłoszoną sytuację i to, co zastano na miejscu, a także jakie działania podjęto. Część B opisuje najważniejsze przestępstwa związane z przemocą domową oraz dane teleadresowe instytucji i organizacji pozarządowych, do których ofiara może się zwracać o pomoc.

Zbigniew J. (który jest w trakcie sprawy rozwodowej ze swą żoną) na początku marca opublikował w internecie nagrania, na których słychać wulgarne krzyki kobiety i płacz oraz dramatyczne wołanie dziecka. Zaapelował do mediów i internautów o pomoc. Reakcja była natychmiastowa. Na wszystkich portalach społecznościowych ukazał się apel o ratowanie Szymona - o rozsyłanie do instytucji i mediów oraz wklejanie na wszystkich forach internetowych. Internauci zasypali protestami skrzynki e-mailowe m.in. Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie i tutejszych prokuratur.

W środę zapytanie poselskie do ministra sprawiedliwości złożył poseł PO z Kujaw Krzysztof Brejza. Pytał między innymi, czy minister w trybie nadzoru może wydać polecenie wznowienia postępowania i czy Ministerstwo Sprawiedliwości ma możliwość pociągnięcia do odpowiedzialności dyscyplinarnej i służbowej osoby, które zlekceważyły sprawę.

Większość zadanych przez posła pytań jest nieaktualna. Już we wtorek prokurator okręgowy zdecydował o przejęciu akt umorzonej sprawy. Wczoraj rano zapadła decyzja o konieczności wznowienia śledztwa i uzupełnieniu materiału dowodowego. - Uznano, że umorzenie postępowania było przedwczesne, trzeba będzie jeszcze raz wnikliwie przeanalizować nagrania - mówi rzecznik częstochowskiej prokuratury okręgowej Romuald Basiński. Nie wyklucza konieczności przeprowadzenia badań fonoskopijnych nagrań, by potwierdzić ich autentyczność.

- To jednak proces długotrwały, może potrwać miesiącami. Naszym podstawowym celem jest dobro dziecka i zrobimy wszystko, aby jak najszybciej zapewnić mu bezpieczeństwo - zapewnia prokurator Basiński. Przypomina, że dziecko ma dwóch kuratorów, a sytuację rodzinną monitoruje rzecznik praw dziecka. Ponadto prokuratura złożyła do sądu wniosek o uczestnictwo w sprawie rozwodowej. - Nie chcemy, aby doszło do ostatecznego rozwiązania, czyli odebrania chłopca rodzicom i przekazania go do domu dziecka. Dlatego ponownie będziemy pytać krewnych o możliwość sprawowania opieki nad chłopcem do czasu rozstrzygnięcia przez sąd sprawy rozwodowej i ustalenia, komu przypadnie opieka nad dzieckiem. Niestety, do tej pory krewni zarówno ze strony mężczyzny, jak i kobiety nie wyrażali woli zajęcia się dzieckiem - mówi prokurator Basiński.

Oskarżana przez swego męża Iwona J. kilkakrotnie w ubiegłym i tym roku składała doniesienia, że to Zbigniew J. znęca się nad nią i dzieckiem. I w tym przypadku postępowania umarzano.

- Porzucił nas bez środków do życia, a losem Szymona zainteresował się dopiero w grudniu ubiegłego roku - mówi. Iwona J. stanowczo twierdzi, że ujawnione w internecie nagrania są spreparowane, a mąż prowokował ją do takich zachowań, potajemnie nagrywając.

W środę matkę i chłopca odwiedził kurator sądowy. W sprawozdaniu o kontaktach matki id dziecka wyrażał się w samych superlatywach. Uznał, że chłopiec ma doskonały kontakt z matką.

Iwonę J. i jej syna odwiedził też w środę przedstawiciel rzecznika praw dziecka.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
    Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

Uprawnienia umieszczania postów