Strona 1 z 109 123451151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 30 z 3263

Wątek: Przegląd prasy

Legionista Awatar rey

Przegląd prasy

Chcąc się podzielić uwagami nt. nowego tygodnika "Uważam Rze" zastanawiałem się gdzie walnąć posta. No i nijak mi nic nie pasowało, a po przejrzeniu kilkunastu stron wstecz i skorzystaniu z wyszukiwarki tematów - bez skutków - stwierdziłem, że założę nowy temat o tytule jak wyżej. Myślę, że cel tematu jest jasny - przegląd prasy wszelakiej.

No więc zacznę od wspomnianego wcześniej debiutanta. Myślę, że brakowało takiego tytułu na rynku, a już szczególnie po "ulisowieniu" Wprost. Z tego co zdążyłem przeczytać, to m.in. bardzo dobry tekst K. Feusette "Król jest w stringach" o Wojewódzkim i nie tylko, w którym jest fajnie opisany "mechanizm działania" w TVNie, niezły tekst Jankego o sytuacji na Węgrzech, na swoim stałym dobrym poziomie Wildstein i Ziemkiewicz. Trochę się zdziwiłem z formy wydawnictwa jak je wziąłem do ręki (miękki papier a'la GP), ale to nie jest jakiś problem. Podsumowując, ja póki co zostałem czytelnikiem. Mam nadzieję, że na dłużej. I jeszcze tekst o gazecie autorstwa wspomnianego Janke:

„Ja „Uważam Rze” nieźle. A Wy co sądzicie?” - pyta Igor Janke. W poniedziałek na rynku medialnym zadebiutował nowy tygodnik wydawany przez Presspublicę, wydawcę „Rzeczpospolitej”. Nazwa „Uważam Rze. Inaczej pisane” zwraca uwagę. Twórcy pisma oczywiście narazili się na złośliwości. Sam jednak lubię, kiedy konserwatyści eksperymentują i bawią się formą. To rzadkość. Drugi człon nazwy wskazuje na odmienność opinii od głównego strumienia mediów. Pierwszy natomiast może ranić tradycyjnie usposobionych czytelników, którzy nie przyjmą łamania ortografii jako przewrotnej deklaracji odejścia od politycznej poprawności. Zabieg zatem ryzykowny, mnie się podoba. Ale jest tam coś jeszcze. Nie od dziś wiadomo, że to co zakryte ma krzyczeć najgłośniej – „Uważam Rze(czpospolitą)”!

Magnesem tygodnika jest powrót słynnej rubryki Mazurka i Zalewskiego – „Z życia koalicji, z życia opozycji”. Temat tygodnia zawsze opierać się ma na analizie jak i wywiadzie bliźniaków – rozmowie prowadzonej przez Michała i Jacka Karnowskich. Oferta i nazwiska na okładce świetne. Wszystko super. I można powiedzieć, że już dla tego warto sięgać po taki tygodnik.

Mam jednak problem z całością. I nie chodzi tu o gazetowy papier, jak zwracają uwagę niektórzy, który nie przyciągnie czytelnika przyzwyczajonego do kredo-błysku. Mówi się nam, że to tygodnik wypełniający lukę na rynku po zmianie ideowej we „Wprost”. Że to tygodnik konserwatywno-liberalny. Wielu od razu zapytuje – a co z „Czasem Najwyższym”? A co z regularnie wyprzedzającym w sprzedażach „Politykę” „Gościem Niedzielnym”? Zbyt łatwo wskazuje się na ową „lukę”. Chwyćmy byka za rogi i zmierzmy się największa zagadką całego projektu. Czy to tygodnik, który zyska miano bytu suwerennego?

Całość „Uważam Rze” to w większości zbiór tekstów wcześniej publikowanych na łamach „Rzeczpospolitej” w tym także tygodniowego dodatku „Plus Minus”. Wielu czytelników sięga po „Rzeczpospolitą” w weekend właśnie dla cotygodniowego dodatku. Teraz będzie mogło sięgnąć po „Uważam Rze”. Czy tak zrobią? Tego nie możemy być pewni. (Znalazł się już dowcipny określając „Uważam Rze” „Plusem Minusem” z papieru toaletowego). Czy będzie tak, że im mniej znanego dziennika w nowym tygodniku, tym większe jego szanse na sukces? Może się to okazać pułapką nowego tytułu. Życzliwie śledzę. Kibicuję.
    http://jakublubelski.salon24.pl/2766...wiem-jak-dlugo
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Legionista Awatar RadO
    zapowiada się nieźle. chociaż przeczytałem 3 pierwsze strony.

Ale papier jednak mogliby dać nieco lepszy.
    "Możesz sprzedawać Lewandowskiego, mamy Arruabarrenę" - Mirosław Trzeciak, najbardziej profesjonalny z profesjonalnych

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez RadO Zobacz posta
    Ale papier jednak mogliby dać nieco lepszy.
    Zbanować!!!
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar MaCieJeWski
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Zbanować!!!
    Już to gdzieś widziałem
    Dyplomacja - to powiedzieć komuś s*pierdalaj tak aby poczuł podniecenie na samą myśl o zbliżającej się podróży.

Legionista Awatar Bootleg
    Na dziś, na pewno ciekawa alternatywa na rynku prasowym. Narazie jeszcze nie miałem okazji zajrzeć do środka, ale zamierzam. Podobno cena pierwszych numerów ma oscylować ok.2 zł, później chyba ok.5.
    Always look on the bright side of life!

Legionista Awatar rydzuuu
    Odpowiednio - 1,90 i 4,50 pln

Legionista Awatar midzi
    Rzeczywiście niezła pozycja, która powinna uzupełnić lukę po dawnym/niedawnym "Wprost". Nie wiem tylko czy nie jest to gazeta za bardzo zbliżona do Rzepy przed dobór obsady dziennikarskiej i powielająca artykuły w niej publikowane. Zobaczymy po kilku miesiącach jaka będzie sprzedaż. Czas pokaże.

Szczególnie przypadły mi do gustu artykuły Igora Janke o "5$ Baracku Obamie" i o Orbanie
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 08-02-2011 o 21:08 Powód: posty, jakie posty... ja nie poszczę

GieKaeSiak
    Z racji tego, że bardzo często leży w domu Rzepa potwierdzam, że część artykułów pochodzi z dziennika. O Michalczewskim było bodajże w "eko", Moje dwa lata z Obamą w PlusieMinusie, "Złapane w sieci" w jakimś dniu powszednim.

Z odczuciami podzielę się później jak przeczytam całość.

Przeczytałem już więcej niż połowę, bardzo dobra inicjatywa, ale szczerze nie wróżę wielkiego sukcesu (obym się mylił...)

Trochę niedopracowany artykuł o Wojewódzkim (choć założenie bardzo słuszne), słaby Zaremba piszący o serialu, niektóre krótkie teksty totalnie niepotrzebne, wyglądają jak typowe zapchajdziury. Za to b. dobry artykuł Wildsteina.

Wiadomo, że liczy się treść, a nie forma, jednak przy innych liczących się tygodnikach, URz wygląda jak ubogi krewny. Papier, format, zdjęcia...słabiutko. Mam nadzieję, ze za parę numerów zmienią papier na bardziej "politykowy" bądź "newsweekowy".

GieKaeSiak
    A co Wprost, Newsweek, czy Polityka przebija ich treścią ?

Akurat poziom może być problemem, zbyt wysoki ...

Chodziło mi o to, że forma uboga w porównaniu z innymi tygodnikami.

Legionista Awatar KBK
    Też bym wolał typową formę tygodnika, taka jak kiedyś Wprost. Może się to zmieni kiedy wejdzie w życie normalna cena? Dobrze by było. Jednak nawet jeśli tak się nie stanie to i tak będę kupował bo po prostu odpowiada mi linia Rzepy, lubię Ziemkiewicza, Wildsteina, Zarembę i Mazurka więc tygodnik trafia w moje gusta.
    Myślę też, że z czasem zniknie problem z powtarzalnością tekstów.

Ciekawi mnie tylko jak to wszystko odbije się na PlusMinus, który do tej pory był moja ulubiona pozycją wśród prasy.

Brukowce i tak nas bedą próbować zniszczyć :/

Legionista Awatar rey
    W ostatniej Gazecie Polskiej bardzo dobry wywiad z Pawłem Kukizem. Polecam.

Legionista Awatar Foxx
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

"Uważam Rze" ma szanse być dobrą gazetą, ale podpisuję się pod uwagami do:
    - powtarzalności tekstów (np. ten o zdjęciu z książki Grossa)
    - szaty graficznej i papieru, dla mnie rzecz drugorzędna, ale jednak przyjemniej się przegląda kredowe kartki
    Jeżeli ich koncepcją jest po prostu tygodniowa wersja Rzepy (a wskazują na to i tytuł i osoba red. nacz.) to niestety obawiam się, że rynku to nie zawojuje. Jest świetny Plus Minus i to wystarczy. Niewątpliwie po zlewaczeniu się Wprostu jest miejsce na centroprawicowy tygodnik, ale powinni się otworzyć na innych dziennikarzy, choćby Warzechę, Janeckiego, może jakiegoś Terlikowskiego. Tak czy inaczej trzeba kupować i życzyć powodzenia.

Legionista Awatar midzi
    Drugi numer już niestety trochę rozczarowuje. Żaden artykuł mnie nie porwał, ale dam im jeszcze szansę. Tak się zastanawiam kto będzie na trzeciej okładce... Był Schetyna, teraz Marta Kaczyńska, pewnie teraz albo ktoś z PJN, albo z SLD

Opinie ekspertów na temat ubiegłotygodniowego debiutu.
    Na “trzy z małym plusem” oceniają nowy tygodnik opinii “Uważam Rze. Inaczej Pisane” (Presspublica) zapytani przez Wirtualnemedia.pl dziennikarze, medioznawcy i przedstawiciele branży reklamowej.

„Uważam Rze. Inaczej Pisane” – to tytuł nowego tygodnika opinii wydawnictwa Presspublica, którego pierwszy numer trafił w poniedziałek w nakładzie 200 tys. egzemplarzy do kiosków (więcej na ten temat). Według wydawcy, pismo ma charakter konserwatywno - liberalny.
    http://www.wirtualnemedia.pl/artykul...oceniane-na-3#

Po pojawieniu się nowego tygodnika oceny rynku są ostrożne. Komentatorzy są lekko rozczarowani zawartością "Uważam rze" oraz... papierem. - Wizualnie bardziej przypomina mi "Duży Format", niż tytuł z segmentu opinii. Na tej półce szczególnie ważny jest wizerunkowy aspekt pisma, który zachęci potencjalnych reklamodawców - mówi Wojciech Maziarski, redaktor naczelny tygodnika "Newsweek Polska". Presspublika liczy, że "Uważam Rze" osiągnie sprzedaż na poziomie 50 tys. egz. - dowiedział się nieoficjalnie branżowy "Presserwis".
    http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...e_zagrozi.html

Legionista Awatar Jaco
    "Profesjonalizm" został doceniony w odpowiedni sposób :
    Daniel Morelli, menadżer Roberta Kubicy, zdecydowanie zaprzeczył informacjom telewizji TVN24, jakoby stan sportowca się pogorszył. Jak informuje portal autohebdo.fr - ekipa TVN24 w związku z podaniem tej fałszywej informacji została na prośbę Morellego wyproszona przez włoską policję ze szpitala, w którym leży Kubica.

TVN24 podał dziś, że stan fizyczny i psychologiczny Roberta Kubicy uległ pogorszeniu. "Ta informacja jest fałszywa. Robert czuje się dobrze. Jego stan jest stabilny" - stwierdził Morelli. Słowa menedżera Kubicy potwierdzili lekarze - czytamy na stronie autohebdo.fr.

Jak informuje francuski portal - reporterzy TVN24 zostali poproszeni o opuszczenie szpitala.

Rzecznik TVN, z którym próbował skontaktować się portal Niezależna.pl, nie był uchwytny.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Myślę że zamiast "Uważam Rze", mogli to swobodnie nazwać "Plus Minus +"
    Czytając pierwszy numer miałem wrażenie, że w niektórych miejscach autorzy jakby umyślnie mocniej szarpali niektóre społeczne struny (m. in. tekst o TVN), po to żeby przyciągnąć bardziej radykalnych czytelników... A może jestem przewrażliwiony...
    Dla mnie pozycja idealna, natomiast to co mnie zirytowało to duża liczba literówek i gdzieniegdzie poucinany tekst u dołu strony (z tego co widzę w drugim numerze już jest ok). Mnie osobiście papier nie przeszkadza, szczególnie jeżeli taka jego jakość będzie miała wpływ na niższą cenę.

Cytat Zamieszczone przez eyeslow Zobacz posta
    Mnie osobiście papier nie przeszkadza, szczególnie jeżeli taka jego jakość będzie miała wpływ na niższą cenę.

Tylko, że obecna cena jest promocyjna, za 2-3 numery będzie wynosić 4,5 PLN, czyli tyle, ile mniej więcej kosztują inne tygodniki "opinii".

Trzeba jeszcze trochę poczekać, aż "Uważam, Rze" dojdzie do optymalnego poziomu, bo na razie jeszcze jest trochę niedoróbek, błędów, powtórzeń etc.

Ale trzymam kciuki

Cytat Zamieszczone przez szewczyk dratewka Zobacz posta
    Tylko, że obecna cena jest promocyjna, za 2-3 numery będzie wynosić 4,5 PLN, czyli tyle, ile mniej więcej kosztują inne tygodniki "opinii".
    Ale może dzięki takiej jakości papieru uda się nie przekroczyć psychologicznej granicy 5 zł, co też może mieć wpływ na popyt. Poza tym jeżeli rzeczywiście docelowo w tygodniku mają znajdować się głównie przedruki z "Rzepy" i dodatków, to nie za bardzo widzę powody aby nadawać mu jakąś szczególną formę... Może wydawca uznał że wśród potencjalnych czytelników dziennika jest wystarczający procent osób zainteresowanych publicystyką z "Rz", natomiast niespecjalnie zainteresowanych innymi rozbudowanymi działami (prawo, gospodarka, podatki), by odrębne wydanie publicystycznej (i nie tylko) syntezy tygodnia mu się opłaciło, nawet w takiej postaci.
    Swoją drogą dzisiaj w TVN24 widziałem reklamę "Uważam Rze" z Wildsteinem w roli głównej. Uważam, że ciekawie skonstruowana

Legionista Awatar KBK
    W drugim numerze który na razie przejrzałem pobieżnie chyba nie ma przedruków.

Legionista Awatar midzi
    Kampania reklamowa rzeczywiście nadspodziewanie szeroko zakrojona. W telewizji na każdym kanale lecą spoty, a i na mieście jest sporo billboardów m.in. wielka reklama na rogu Marszałkowskiej ze Świętokrzyską na budynku gdzie mieści się Österreich Institut. No cóż reklama dźwignią handlu

Cytat Zamieszczone przez Kill, baby kill! Zobacz posta
    W drugim numerze który na razie przejrzałem pobieżnie chyba nie ma przedruków.
    Nie czytam regularnie RZ, więc w 100% się nie orientuje, ale chociażby felieton Mazurka nt. posła Węgrzyna z 2 numeru "URz" był wcześniej w dzienniku.

Legionista Awatar KBK
    Wiem, wiem, widziałem ale to jedyne co zauważyłem i w porównaniu do poprzedniego numeru gdzie prawie połowa artykułów to przedruki pokazuje, że nie powinno byc z tym problemu.

GieKaeSiak
    Felietony Glapiak, Mazurka, Gursztyna, Gabryela, były w papierkowym wydaniu Rzepy.

Legionista Awatar Jaco
    Janusz Anderman, felietonista "Gazety Wyborczej", poświęcił tekst związanemu z "Gazetą Polską" miesięcznikowi satyrycznemu "Pinezki".

Już na pierwszej stronie lakierowanej okładki przedstawiona jest arcyzabawna postać premiera Tuska jako narkomana z wybałuszonymi wilczo gałami. Na stronie ostatniej zaś - w myśl sentencji Churchilla, że żart to rzecz bardzo poważna - zaprezentowano ilustrację, na której prezydent i premier radują się ze swej "bardzo prostej pracy". Obaj, odziani w wytworne liberie, służą na Kremlu jako odźwierni Putina. Gorzka to prawda - pisze Anderman, nie zdając sobie sprawy, że jego tekst to świetna reklama dla prawicowego czytelnika.

Anderman bardzo rzetelnie opisuje zawartość "Pinezek". "Pinezki" poświęcają swoje cenne miejsce w zasadzie trzem postaciom. To najgorsze zakały na naszej polskiej ziemi: premier Tusk, prezydent Komorowski i redaktor Michnik - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

I dalej: Często postaci przedstawiane są za pomocą komicznych przydomków. Mamy polityka pętaczynę Con Donka, z całych sił walącego głową w podłogę u stóp srogiego RasPutina, czy wściekłą Anielę Murder, która rzuca Con Donkowi twarde "raus!". W jeszcze bardziej kąśliwy sposób pokazany jest prezydent Komorowski, który nie pojmuje, że śmieje się z niego cały świat. To prostak posługujący się knajacką mową: "Gdy u Niemca, tam w Berlinie, jakem w krzakach z Donkiem chlał" albo: "Jak byłem, kurna, tamoj w Brukseli, nic żem nie mówił - jenom stał, kurna, ze śmiechu się poryczeli".

Magazyn "Pinezki" ukazuje się co miesiąc w kioskach i salonach prasowych. Kosztuje jedyne 2 zł.

W najnowszym numerze można znaleźć teksty m.in. Janusza Rewińskiego, Jana Pietrzaka i Bartosza Kalinowskiego.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar MarceLo
    Nie wiem czy dobry temat, ale mam pytanie. Czy ktoś z Was forumowicze zaopatrzył się w marcowy magazyn Futbol z tym dodatkiem Ligopedia2011? Warto zakupić?

Legionista Awatar rey
    We wczorajszym "URz" wywiad z Kaczyńskim. Naprawdę polecam.

Z innej beczki, to chyba się gdzieniegdzie sraczka zaczyna, że PiS może wygrać wybory, w Pobudzeniu antyradia np. kolejny dzień jadą nieudolnie z tematem "obciachowy PiS". Do niedawna w ogóle nie zajmowali się polityką w jakiejkolwiek formie...

Uprawnienia umieszczania postów