Strona 106 z 109 PierwszyPierwszy ... 65696102103104105106107108109 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,151 do 3,180 z 3263

Wątek: Przegląd prasy

Legionista Awatar Jaco
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Z tego artykułu, bo znaczące:

Według raportu giełdowego Agory przychody ze sprzedaży "GW" (w tym z prenumeraty cyfrowej) wyniosły w pierwszym półroczu br. 51,7 mln zł i były niższe o 4,4 proc. w porównaniu z pierwszym półroczem ub.r. Natomiast sprzedaż reklam w "GW" przyniosła 41,2 mln zł (spadek o 21,4 proc.).
    Widać, gdzie bardziej zabolało. I wiemy, dlaczego.
    "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Cytat Zamieszczone przez sarinosoman Zobacz posta
    Widać, gdzie bardziej zabolało. I wiemy, dlaczego.
    I dodajmy że przyszły rok będzie jeszcze gorszy bo wygasną kolejne umowy długoterminowe z agend rządowych...
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista Awatar Jaco
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Jaco
    Z życia ga-ga-ga-gazietki:

Z pozdrowieniami dla forumowicza Flip.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar funsi
    Cóż, oszczędności

witajcie nie znalazłam odpowiedniego tematu ale chciałam wam polecić fajną stronkę http://www.alergiczne.info/ dzięki której w korzystnej cenie wykonałam testy alergiczne i odkryłam na co jest moja córka uczulona polecam!

Legionista Awatar Jaco
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Jaco
    Prof. Krzysztof Szwagrzyk, zastępca Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej oraz pełniący obowiązki Dyrektora Biura Poszukiwań i Identyfikacji, podał się do dymisji - dowiedział się portal Niezalezna.pl.

Jak ustaliła Niezalezna.pl - na biurku prezesa IPN Jarosława Szarka pojawił się wniosek o dymisję podpisany przez prof. Szwagrzyka. Według naszych informacji dymisja nie została jeszcze przyjęta. Jutro w tej sprawie zbiera się Kolegium IPN.

Powodem dymisji ma być m.in. blokowanie prac związanych z identyfikacją genetyczną żołnierzy podziemia antykomunistycznego pomordowanych przez komunistów. Ostatnio, mimo ogromnych nakładów finansowych, dokonano zaledwie jednej takiej identyfikacji.

Wniosek o dymisję wpłynął w szczególnym czasie. Już za kilka tygodni obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar midzi
    Jedwabne 2.0

Legionista Awatar Jaco
    Fatalna informacja ze strony głównej gazietki. Koniecznie kupujcie gazietkę, to znajdziecie więcej takich mrożących krew w żyłach historii:
    85-letnia kobieta mieszkała w domu w Strzelnikach (woj. opolskie) z synem i świnią. W czwartek locha zaatakowała staruszkę, gdy leżała w łóżku. Mimo pomocy lekarzy, 85-latka zmarła. Zwierzę zastrzelił weterynarz.
    85-latka mieszkała w Strzelnikach koło Brzegu (woj. opolskie) wraz z synem i 300-kilogramową świnią. W czwartek locha zaatakowała kobietę. Pogryzioną 85-latkę zabrano do szpitala, tam niestety zmarła. Świnię zastrzelił wezwany weterynarz.
    RIP
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

to dla odmiany polecam http://www.edelweiss.com.pl gdzie ostatnio miałem przyjemność trafić przeglądając internet.
    Ostatnio edytowane przez wienioh ; 26-04-2017 o 11:58

Legionista Awatar pijak z Wo(L)i
    Cytat Zamieszczone przez wienioh Zobacz posta
    to dla odmiany polecam przeglad najwazniejszych artykułow z gazet czyli miesiecznik angore

Wydawany od połowy 1990 roku przez Wydawnictwo Westa-Druk. Redaktorem naczelnym jest Paweł Woldan. Tygodnik utożsamiany z lewicą
    Pijacy i złodzieje są...
    https://youtu.be/SLFOunyoMFs

Legionista Awatar Jaco
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar casual
    Całkiem długa reklama "Gazety Polskiej" przed samymi "Wiadomościami" cieszy, niezależnie od tego, że dość dawno już nie miałem tej gazety w dłoni; sentyment pozostał i miło, że takie reklamy lecą w najlepszym czasie antenowym.

Pytanko przy okazji- jak z jakością papieru w nowym GaPolu? Coś jak np. w wSieci, czy raczej gorsza jakość?
    Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
    - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
    Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez casual Zobacz posta
    Całkiem długa reklama "Gazety Polskiej" przed samymi "Wiadomościami" cieszy, niezależnie od tego, że dość dawno już nie miałem tej gazety w dłoni; sentyment pozostał i miło, że takie reklamy lecą w najlepszym czasie antenowym.

Pytanko przy okazji- jak z jakością papieru w nowym GaPolu? Coś jak np. w wSieci, czy raczej gorsza jakość?
    Zdecydowanie gorsza.
    304mecze*
    62 gole*
    52 asysty*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Legionista Awatar casual
    Gdyby ktoś chciał coś kupić w KRUKu, na przykład w związku ze zbliżającymi się komuniami, to zachęcam do zapoznania się z informacją od Ziemkiewicza:

TO OBRZYDLIWE I NIEMORALNE, BY PROMUJĄCA „ABORCJĘ LAJFSTAJLOWĄâ€ FIRMA KRUK NADAL ZARABIAŁA NA SPRZEDAŻY KOMUNIJNYCH MEDALIKÓW, KRZYŻYKÓW I ŚLUBNYCH OBRĄCZEK. POTENCJALNI KLIENCI MUSZĄ BYĆ ŚWIADOMI, DO CZEGO FIRMA TA WYKORZYSTA ICH PIENIADZE.Jak każdy normalny człowiek, wiadomość o tym, że kobiecy dodatek do „Gazety Wyborczej”, „Wysokie Obcasy”, przyznał nagrodę „superbohaterki” Natalii Przybysz przyjąłem ze zdumieniem i zgrozą. Jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy uważają aborcję za mniejsze zło. Jestem w stanie zrozumieć wyrozumiałość wobec kobiet, które tego strasznego czynu dopuściły się w trudnej sytuacji życiowej, w stanie zagubienia, zagrożenia zdrowia czy przerażenia perspektywą wychowywania dziecka niepełnosprawnego.
    Ale lansować „aborcję lajfstajlowąâ€, której symbolem stała się wspomniana celebrytka? Zachwycać się jej wyznaniami, że usunęła dziecko, bo musiałaby przenieść się do większego mieszkania – i nawet nie to, że jej nie byłoby na większe mieszkanie stać, ale zwyczajnie nie chciało jej się szukać nowego lokum i fatygować przeprowadzką? Nagłaśniać wygadywane przez tę niewątpliwie zaburzoną osobę opowieści, że usunięcie ciąży jest wspaniałym uczuciem, ulgą i czystą przyjemnością? I nie dostrzegać żadnej sprzeczności między tym wszystkim, a jej celebryckim roztkliwianiem się nad „płaczem cielątek odrywanych od mamy” czy nad losem pszczół?
    I za tę potworność zabicia własnego dziecka, bo nie było dla niego miejsca w 60-metrowym mieszkaniu – czynić wzorcem, „superbohaterkąâ€?
    Na to trzeba być moralnym kuternogą, skończonym degeneratem, zwyrodnialcem i wyzutym z elementarnych ludzkich instynktów fanatykiem. Nie ma w języku cywilizowanych ludzi słów wystarczająco mocnych, by adekwatnie nazwać takie ideologiczne zidiocenie i obrzydliwość.
    W tym obrzydlistwie uczestniczyła nie tylko „Gazeta Wyborcza”, po której w końcu trudno się czegokolwiek dobrego spodziewać, ale także sponsorzy nagrody. Gino Rossi, Yonelle, homebook.pl, Jeep i SuperPharm. Żadna z tych firm nie pofatygowała się wyjaśnić, że – dajmy na to – nie wiedziała, kogóż to i co promować będzie za ich pieniądze współpracująca gazeta, przeprosić zszokowanych klientów. Wszystkie nabrały wody w usta.
    Ale zachowanie głównego sponsora nagrody – firmy jubilerskiej KRUK – jest jeszcze bardziej znamienne. Gdy zretwittowałem z własnym komentarzem przysłana mi przez kogoś parodię reklamy firmy KRUK z Natalią Przybysz (notabene, ubiegłoroczną lauretką specjalnej nagrody nie tylko sfinansowanej, ale także przyznanej przez tę firmę w tym samym plebiscycie „Wysokich Obcasów”) otrzymałem od pełnomocnika prawnego firmy pełen tupetu list, którego treści nie da się określić inaczej, niż jako pogróżki. Firma KRUK, najwyraźniej nie czując najmniejszego absmaku ani wyrzutów sumienia, twierdzi, że naruszam jej wizerunek i ośmiela się mieć rozmaite roszczenia, sprowadzające się, w skrócie, do żądania bym faktu sponsorowania przez nią aborcyjnej celebrytki nie śmiał komentować.
    Najwyraźniej firma uważa, że trafiła na gówniarza, którego można nastraszyć pismem z kancelarii adwokackiej – a nie na dziennikarza czynnego od ponad ćwierć wieku, dla którego takie pisma i procesy sądowe są od lat częścią uprawianego zawodu.
    Przy okazji zyskałem wiedzę o tym, iż firma ta nie należy już do rodziny, która markę KRUK stworzyła i dbała o nią latami – została przejęta przez spółkę Vistula, o charakterze której świadczy fakt, iż szefem rady nadzorczej spółki akcyjnej KRUK jest obecnie p. Jerzy Mazgaj, właściciel m.in. upadłej spółki Alma, znany z lewicowego zaangażowania politycznego i publicznie składanej, ale niestety nie dotrzymanej obietnicy, że jeśli Andrzej Duda i PiS wygrają wybory, uda się na emigrację.
    Zarówno wiedza o obecnych władzach spółki KRUK, jak i jej reakcja na krytykę upewnia mnie, że zaangażowanie w promocję i zachwalanie aktu tak odrażającego, jak celebrycka aborcja „bo mieszkanie było za małe” nie jest w wypadku tej spółki przypadkiem, ale określoną i świadomą strategią sponsoringu; łatwo zresztą sprawdzić, iż realizowaną od dawna.
    Oczywiście, spółka i osoby nią zarządzające ma do tego pełne prawo. Ja natomiast mam nie tylko prawo, ale – jako dziennikarz – wręcz obowiązek głosić, że jest rzeczą obrzydliwą i skrajnie niemoralną, by taka firma zarabiała pieniądze na sprzedaży komunijnych medalików i krzyżyków oraz ślubnych obrączek. Wszystkim jej potencjalnym klientom – zwłaszcza w rozpoczynającym się sezonie „komunijnym” – należy się wiedza o tym, do czego mogą zostać wydane ich pieniądze, jeśli zdecydują się na zakup w sklepach firmy KRUK.
    Będę zobowiązany wszystkim ludziom dobrej woli za pomoc w docieraniu do osób niezorientowanych z tą wiedzą. Z góry za to dziękuję.
    Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
    - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
    Zapamiętał.

Ciekawy artykuł o finansach partii kropka nowoczesna w fakcie, a tam m. in. taki fragment:
    Nowoczesna starannie zadbała również o obsługę prawną. Co ciekawe, powierzyła ją kilku kancelariom. Właściciel jednej z nich – Michał Michajłow – dostawał od partii Petru miesięcznie przelewy opiewające na tę samą kwotę – 15 tys. zł.

Drugą kancelarią, której płaci .Nowoczesna, jest Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy. Za usługi prawne tylko w lipcu 2016 r. kancelaria dostała prawie 10 tys. zł. W tym samym miesiącu przelew z .Nowoczesnej na „doradztwo prawne” idzie na konto kancelarii Sołtysik Kawecki&Ślęzak. Kwota robi wrażenie: prawnicy otrzymują 34 tys. zł.

Legionista Awatar casual
    Dziś, mimo Wielkiej Soboty i generalnie okresu świątecznego, mocne "razy" dają sobie dwa prawicowe środowiska- to skupione wokół braci Karnowskich i to skupione wokół Tomasza Sakiewicza. Sakiewicz jak na ten moment odpowiedział tylko krótkim tekstem, ale zapewne będzie i szersza riposta środowiska Strefy Wolnego Słowa. Tu zaś tekst z wPolityce z dzisiaj, od którego zaczęły się dzisiejsze świąteczne "rozmowy" między tymi dwoma obozami:

http://wpolityce.pl/polityka/335769-...eniach-analiza
    Zapamiętał.

Legionista Awatar Foxx
    Rozumiem Twoje sympatie - mi jest równie daleko do obu stron, obu zresztą zarzucam podobne "grzechy", których najlepszym przykładem była szopka wokół fotela Kurskiego w TVP - jednak z linka, który sam wrzuciłeś wynika, że pierwszy był Lisiewicz. Swoją drogą nie miałem wątpliwości w kwestii rozwoju sytuacji, gdy jego tekst przeczytałem w kupionym w środę "świątecznym" wydaniu "G.P.".

Trzymajmy się faktów

EDIT: Ziemkiewicz
    (...) Konflikt w obozie mniej lub bardziej entuzjastycznie popierającym obecną władzę, jaki wygenerowała sprawa Misiewicza, budzi we mnie optymizm. Pokazuje on bowiem – czego oczywiście zeloci żadnej ze stron nie potrafią zrozumieć – na czym polega niejednorodność tego obozu. Otóż to, co w oczach takiego na przykład Lisa czy Żakowskiego jest jednorodną masą wrogów, a w oczach Lisiewicza czy blogera Ściosa powinno być karną armią, to w istocie swoisty sojusz pomiędzy plemieniem pisowskim a zyskującymi świadomość normalsami, sojusz na rzecz zmiany. Ci, którzy głosowali na Andrzeja Dudę i na PiS, robili to z różnych powodów. Część w ramach prowadzonej od lat plemiennej wojny, a część z przekonania, że Polska potrzebuje zmian, a quasi-mafijny układ zbudowany przez Tuska jakąkolwiek zmianę na lepsze wyklucza.

Toteż fakt, że w tym sojuszu dochodzi do rozdźwięku, jest nie tylko oczywisty, ale wręcz konieczny, żeby Polskę zacząć popychać w kierunku normalności. Misiewicz jest oczywiście pretekstem i nie warto się przesadnie na nim skupiać, natomiast jego protektor, Macierewicz, jest tu postacią ważną, a jego pozycja w obozie władzy pokazuje, na ile jest to władza skupiona na tym, jaka ma Polska być, a na ile działająca wyłącznie w poczuciu moralnego uniesienia, że musi być nasza.

Nie mam wielkich złudzeń co do taktycznego skutku tej draki – Jarosław Kaczyński przytemperuje Macierewicza, ale nie za bardzo, żeby mu nie wyrośli jego partyjni konkurenci. Przecież chodzi tu o kontrolę nad służbami, a w służbach, wiadomo, że trzeba mieć i Klossa, i Brunera, bo tylko dopóki żrą się oni między sobą, podporządkowani są rozsądzającemu ich arbitrowi – a gdyby jeden zjadł drugiego, to arbitra zje zaraz potem. Zresztą nie tylko w służbach, oba polityczne plemiona od dawna są zarządzane właśnie w taki sposób. W tym sensie wojna o to, czy Misiewicz jest pisowskim odpowiednikiem cwaniaczków z „Sowy i Przyjaciół”, czy niewinną ofiara spisku WSI albo nawet samego Putina, wielkich skutków nie przyniesie.

Ale rysa, jaka się pojawiła, będzie mam nadzieję narastać, co więcej – mam nadzieję, że podobnie kruszyć się będzie pod wpływem zniechęcenia do fanatyzmu różnych Kasprzaków i Mazgułów także obóz bliższy tym, którzy podpalają nas od drugiej strony. Do wyborów ciągle dwa lata. I wciąż są powody wierzyć, ze za te dwa lata dokona się coś więcej niż tylko przedłużenie obecnego stanu rzeczy albo obrót plemiennej karuzeli – że umocnią one politykę skupioną na problemie „jaka”, a nie tylko „czyja” ma być Polska. Że zyska w nich siła polityczna, która zorganizuje samoobronę owych normalsów, milcząco dotąd i biernie przyjmujących terroryzowanie ich przez bojówki politycznych Hutu i Tutsi.

Tą czy inną drogą, bo możliwych sposobów dojścia do tej sytuacji jest wiele. Tak czy owak – tego wszystkim nam życzę.
    https://dorzeczy.pl/kraj/27125/My-z-...i-i-miast.html
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; 15-04-2017 o 18:42
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Rozumiem Twoje sympatie - mi jest równie daleko do obu stron, obu zresztą zarzucam podobne "grzechy", których najlepszym przykładem była szopka wokół fotela Kurskiego w TVP - jednak z linka, który sam wrzuciłeś wynika, że pierwszy był Lisiewicz. Swoją drogą nie miałem wątpliwości w kwestii rozwoju sytuacji, gdy jego tekst przeczytałem w kupionym w środę "świątecznym" wydaniu "G.P.".

Trzymajmy się faktów
    Wart Pac pałaca, a pałac Paca
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Foxx
    Sam to napisałem w pierwszym zdaniu.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar casual
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

Trzymajmy się faktów
    Ależ ja wyraźnie (i świadomie) wspominam jedynie o dzisiejszych, czyli świątecznych działaniach, które moim zdaniem nie powinny mieć miejsca właśnie przez wzgląd na charakter tych świąt (które powinny być co do zasady czasem pokoju, "zawieszenia broni" i odpoczynku od codziennych ważnych i mniej ważnych wojenek). Nie twierdziłem jednocześnie, że tekst Karnowskiego jest początkiem całej historii (zgoda, że tekst Karnowskiego to oczywiście reakcja na ostatnie teksty Lisiewicza).

Osobiście, na dzień dzisiejszy, nie "kibicuje" żadnemu z tych środowisku bardziej niż drugiemu, zatem chyba w tej sprawie mam dość podobne stanowisko do Twojego, więc proszę mi w podtekście jakiejkolwiek złej woli nie zarzucać
    Zapamiętał.

Legionista Awatar Jaco
    Pointa pana Binghama, z którą zresztą się utożsamiam:
    https://twitter.com/johnbinghamjr/st...26292883787777
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Kempes
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Pointa pana Binghama, z którą zresztą się utożsamiam:
    https://twitter.com/johnbinghamjr/st...26292883787777
    Lubię Antoniego, ale coraz ciężej mi się zgodzić z jego "wybielaniem" w tej sprawie. W komentarzach Pan B. pisze, że "mógł nie wiedzieć co robi jego wychowanek". Mógł nie wiedzieć, że Misiek pojedzie na dicho czy po hamburgera, ale że wjedzie do spółki PGZ? Zresztą sam to musiał załatwić, bo kto inny. Co do ogólnej tezy, że BM musiał być odpalony ze względów wizerunkowych, a niekoniecznie świadczy to o wojence, zgadzam się (i mam taką nadzieję).

Dla ciekawostki i nudy - inaczej byłoby w przypadku tego gościa. Naprawdę spoko człowiek.
    http://magazyn.wp.pl/artykul/wypil-w...a-kaczynskiego
    Jesteś panem własnego losu.

Legionista Awatar Jaco
    Nowy portal zaprasza do współpracy. Polecam:
    https://superhistoria.pl/
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    Ciekawy ostatni numer dorzczaka.

Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

Legionista Awatar Jaco
    Zupełnie przypadkowo znalazłem bardzo interesujący artykuł. Polecam w całości, zwłaszcza kibicom ciekawskim i poniekąd sentymentalnym. Dla gapowatych info, że pierwsza strona ma ciąg dalszy. A na kolejnych bardzo interesujące nazwiska dawnych piłkarzy:
    http://numer10.blox.pl/2014/01/Orly-bez-orzelka-Nespelnionych-marzen-o-kadrze.html

http://numer10.blox.pl/2014/01/Przed...-marzen-o.html
    Ostatnio edytowane przez Jaco ; 05-05-2017 o 11:00
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Jaco
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar bloniaq
    https://wpolityce.pl/polityka/340527...takie-praktyki

Cytat Zamieszczone przez Piotr Zaremba
    Rozumiem, że nowy prezes Polskiego Radia Jacek Sobala dokonuje zmian kadrowych na szczytach swojej instytucji. Ma do tego prawa.
    Niemniej pozbawienie Krzysztofa Gottesmana funkcji wiceszefa Polskiego Radia 24, dlatego, bo w jakiejś audycji spytano o opinię (przez telefon) prof. Jana Hartmana, wydało mi się swoistym kuriozum. Hartman reprezentuje wyraziście antyklerykalną, skrajną opcje, ale to nie oznacza, że powinien się znajdować na czarnej liście. Jako uzasadnienie podawane jest przyzwalające stanowisko naukowca wobec legalizacji kazirodztwa. Odrzucam te jego poglądy, ale jeszcze raz pytam, czy doszliśmy już do zapisów na osoby? A jeśli doszliśmy, czy ktoś wcześniej zakomunikował kierownictwu Radia 24, że takie ograniczenia obowiązują?
    O ile jednak dyrektor Gottesman w radiu pozostaje, o tyle kara, jaka spotyka dziennikarza, który ośmielił się odezwać do Hartmana, to coś znacznie gorszego. Filip Memches, ceniony konserwatywny publicysta został po prostu zwolniony. Nie przedłużono z nim okresowej umowy o pracę.
    Zatrudniono go zaledwie kilka miesięcy temu, bo jako redaktor „Plusa Minusa” nie mieścił się w zmieniającej się linii „Rzeczpospolitej” spychanej przez swego właściciela Grzegorza Hajdarowicza w lewo. Teraz z kolei bliskie prawicy radio publiczne karze go… właśnie za co? Nawet nie za poglądy. Za złamanie zakazu, którego nikt formalnie nie ustanowił.
    Jest to akt zaskakującej brutalności. Owoc przeczulenia graniczącego z histerią. Zarazem akt dziecinny, bo o ile wystąpienie Hartmana zostało ledwie zauważone (mówił parę minut na temat listu biskupów), o tyle teraz publiczne radio stanie w ogniu krytyki. Za uprawianie cenzury, tworzenie zapisów na osoby, czyli za praktyki, które mieliśmy zdawało się dawno za sobą.
    Niedawno lewicową dziennikarkę tegoż samego Radia Zuzannę Dąbrowską pozbawiono audycji, bo w „Rzeczpospolitej” napisała krytyczny tekst o Antonim Macierewiczu. „Błąd” Memchesa jest jeszcze bardziej błahy. Ale jak widać nie dla czujnych radiowych urzędników.
    Uderzające, jak coraz mniej miejsca pozostaje na spolaryzowanym, zakleszczającym się medialnym rynku dla takich ludzi jak Memches, którzy mają wyraźne poglądy (prawicowe), ale którzy przywiązani są do takich wartości jak nieskrępowana wymiana opinii. To zawsze wiąże się z otwarciem na osoby, których nie lubimy, czasem nawet nie szanujemy.
    Oczywiście krzyk mediów lewicowych będzie można odeprzeć argumentem, że oni już dawno pozbyli się swoich „dysydentów” (choć przecież nie wszystkich). Ale w tym przypadku mamy do czynienia z mediami publicznymi. Nikt ich nie organizował jako ideologicznej wspólnoty. A nawet gdyby organizował, wyrzucanie kogoś za to, że dopuścił kogoś innego do głosu, budzi moje zażenowanie. Ja w takich mediach nie pracowałem.
    Czyli co, dobra zmiana gra z Hajdarowiczem do jednej bramki?
    Ostatnio edytowane przez bloniaq ; 19-05-2017 o 22:59
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Uprawnienia umieszczania postów