Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567
Pokaż wyniki od 181 do 191 z 191

Wątek: NHL

Legionista Awatar OLIUSTKA
    Jaromir Jagr rozegrał 1500 w NHL oraz zdobył swój 1772 pkt, dzięki czemu awansował na 5 miejsce najskuteczniejszych zawodnikow wszechczasów.

Najskuteczniejsi gracze wszechczasów NHL:

1. Wayne Gretzky 2857pkt
    2. Mark Messier 1887pkt
    3. Gordie Howe 1850pkt
    4. Ron Francis 1798pkt.
    5. Jaromir Jagr 1772pkt

Legionista Awatar OLIUSTKA
    Patrick Elias (New Jersey Devils) został drugim w historii Czechem, który przekroczył granicę 1000 pkt.

Legionista
    2 lata cisza w tym zacnym temacie. Szkoda.

Iron Man z Anaheim z nowym kontraktem:

Władze Ducks podpisały nowy, trzyletni kontrakt ze swoim napastnikiem Andrew Cogliano. Gdyby tak się nie stało, to 30-latek 1 lipca stałby się wolnym graczem.

Cogliano dzięki nowej umowie zarobi 9,75 mln. dolarów, a zatem średnio 3,25 mln. za sezon. W każdym roku jej obowiązywania na jego konto wpłynie taka sama kwota. To nieznaczna podwyżka w porównaniu z obecnym kontraktem gracza, który opiewał na średnią sumę 3 mln., ale jednocześnie minimalna obniżka, jeśli porównać z tym sezonem, bo w jego trakcie Cogliano zarobi 3,3 mln. dolarów.

Kanadyjczyk w tych rozgrywkach w 43 meczach w NHL strzelił 5 goli i zaliczył 13 asyst. Wystąpił w każdym spotkaniu "Kaczorów", ale dla nikogo nie może być to zaskoczeniem. Bo od 2007 roku, gdy zadebiutował w tej lidze w barwach Edmonton Oilers, nie opuścił jeszcze ani jednego spotkania. W barwach "Nafciarzy", którzy wybrali go w 2005 roku z numerem 25 naboru i Ducks, do których przeniósł się 6 lat temu, wystąpił w 829 meczach sezonów zasadniczych.

To najdłuższa taka trwająca seria w NHL i czwarta najdłuższa w całej historii ligi. Rekordzistą wszech czasów jest pod tym względem słynny Doug Jarvis, czterokrotny zdobywca Pucharu Stanleya w roli zawodnika, który wystąpił w najlepszej lidze świata aż w 964 griach z rzędu. Cogliano w tej klasyfikacji wyprzedzają jeszcze Garry Unger (914 meczów) i Steve Larmer (884). W swoich 829 występach w sezonach zasadniczych NHL popularny "Cogs" strzelił 142 gole i zaliczył 210 asyst. W play-offach w 60 spotkaniach zdobył 24 punkty.

Generalny menedżer Anaheim Ducks Bob Murray po podpisaniu nowej umowy powiedział, że zależało mu na zatrzymaniu zawodnika m.in. ze względu na dobry przykład, jaki daje innym hokeistom. - On jest bardzo ważną częścią naszego klubu i zatrzymanie go było dla nas sprawą pierwszorzędną - mówi Murray. - Jest niezwykle regularny, walczy w każdym meczu, a przede wszystkim to wspaniały człowiek. Jego sposób bycia i podejście do meczów są świetnym przykładem dla młodych graczy. Dlatego uznaliśmy, że zasłużył na ten nowy kontrakt.

Cogliano też przyznaje, że nie wyobrażał sobie dalszej gry w innym miejscu. - Starałem się wywalczyć sobie nowy kontrakt przez grę i z nadzieją czekałem aż Bob do mnie zadzwoni - powiedział. - Anaheim to dla mnie świetne miejsce. Gram tu od siedmiu lat i to jest wspaniały czas. Kocham ten klub i tę drużynę. Jestem dumny z bycia "Kaczorem".

Zawodnik przedłużając umowę zmodyfikował także częściowo tę dotychczasową. Dotąd miał bowiem w kontrakcie zapis zabraniający oddania go w wymianie do sześciu wybranych klubów. Taka sama lista będzie także obowiązywała przez trzy następne lata, ale obie strony zgodziły się na wprowadzenie do końca tego sezonu pełnej klauzuli zabraniającej oddania gracza do jakiejkolwiek drużyny NHL.

To już dzisiaj. Play-offs

Legionista
    Pittsburgh nieźle rozpoczął te play-offy.
    7-0 z Flyers

Legionista
    I Vegas z pierwszym playoffowym zwycięstwem w historii organizacji
    Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem.

Cytat Zamieszczone przez Makrel Zobacz posta
    Pittsburgh nieźle rozpoczął te play-offy.
    7-0 z Flyers
    Pingwiny będą musiały poczekać do kolejnej rundy na poważniejszego przeciwnika.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Biały kruk Zobacz posta
    Pingwiny będą musiały poczekać do kolejnej rundy na poważniejszego przeciwnika.
    Ku mojemu zdziwieniu, ten pierwszy mecz to kompletna katastrofa Flyers, zwłaszcza, że w "rundzie zasadniczej" te drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli i dzieliły je tylko 2 punkty. Dodatkowo, gra Flyers mogła się na prawdę podobać.

Póki co, jeszcze bym ich nie skreślał, choć pingwiny jak widać są strasznie mocne.

Cytat Zamieszczone przez Makrel Zobacz posta
    Ku mojemu zdziwieniu, ten pierwszy mecz to kompletna katastrofa Flyers, zwłaszcza, że w "rundzie zasadniczej" te drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli i dzieliły je tylko 2 punkty. Dodatkowo, gra Flyers mogła się na prawdę podobać.
    To wszystko wydaje mi się zamazuje prawdziwy obraz. Indywidualności zdecydowanie po stronie PIT, bramkarz robiący wielką różnicę na tym etapie też po ich stronie, przewaga własnego lodu, w sezonie zasadniczym 4-0 jeśli dobrze pamiętam choć czasami na styku. Poza tym Pingwiny w play-off wrzucają bieg wyżej w porównaniu do sezonu zasadniczego.

Nie chcę skreślać ''Lotników'', ale 4-1 to maks

Legionista
    Pingwiny pod każdym względem wyglądają lepiej, aczkolwiek chciałbym, żeby Flyers im napsuli krwi. 4-2, 4-3 będzie. Indywidualności, o których wspomniałeś będą kluczem w tym pojedynku.

Legionista Awatar Tomi
    Dzieje się też w NHL: Ilja Kowalczuk po 3 sezonach wraca do NHL - do LA Kings, Vegas podpisują Paula Stasny'ego a John Tavares wraca do Kanady i podpisuje z Maple Leafs.
    Sezon zapowiada się ciekawie.
    Ostatnio edytowane przez Tomi ; 02-07-2018 o 09:56
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Uprawnienia umieszczania postów