Strona 1 z 10 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 30 z 276

Wątek: Inwestowanie - Giełda, Forex, Fundusze

Piknik z Poludniowej
    Guest

Inwestowanie - Giełda, Forex, Fundusze

nie znalazlem takiego tematu a to moj maly konik wiec chcialbym zebysmy podyskutowali.

Krotko. Jak, gdzie i ile mozna zrobic zeby zarobic.

Zapraszam do dyskusji biednych, srednich i bogatych. WSZYSCY moga zarabiac, a tu postaramy sie podpwiedziec jak.

Moje podpwiedzi:

Giełda dla kumatych. Polecam IDMSA, MCI i GANTa. Pierwsza wlasnie opylila akcje ze skupu inwestorowi finansowemu, zaraz bedzie info o kupnie banku plus IPO Electusa i IDEA TFI. Ciekawy wrzesien.
    MCI, wreszcie ABC Data sie ruszyla wiec zaksieguja sporo cachu w 3 kwartale, spolka dobrze zarzadzana, bogata. Ciagle tania w porownaniu do konkurencji.
    GANT - najtanszy z developerow, zaczeli budowe w Warszawie, idzie podobno sprzedaz super.

Dla poczatkujacych W polbanku Kowalczykowa reklamuje konto oszczednosciowe, 5,5% w skali roku, odesetki kapitalizowane codziennie. Mozna otworzyc 3 rachunki po 17l kazdy. C\hyba najlepsza teraz oferta.

Dla pocztkujacych z gielda informacja, ona sama w listopadzie wejdzie na rynek, bedzie mozna przyciac pare zlotyc ...

Piknik z Poludniowej
    Guest
    widze ze nikt nie podejmuje tematu.. a szkoda, dzieki moim weekendowym propozycja mozna bylo zarobic 10% w jeden dzien dzieki IDMSA Szczegoly tutaj POLECAM trzymanie dalej lub zakupy, jeszcze bedzie szansa wiekszego zarobku...

Portowiec Awatar Bugi B.
    w temacie "gdzie konto?" czasem pojawiały się tematy inwestycyjne.
    myślisz, że debiut GPW na... GPW to niezła okazja? ja szczerze sam przymierzałem się do bawienia w kontrakty terminowe i forex, ale nie mam funduszy by się "bawić"...
    "Niech się prostuje nieszczęść splot i niechaj drżą moskiewskie karły,
    hańba wierzącym w sierp i młot, chwała za niepodległość zmarłym!"

Legionista Awatar Szawar
    Cytat Zamieszczone przez Piknik z Poludniowej Zobacz posta

Dla poczatkujacych W polbanku Kowalczykowa reklamuje konto oszczednosciowe, 5,5% w skali roku, odesetki kapitalizowane codziennie. Mozna otworzyc 3 rachunki po 17l kazdy. C\hyba najlepsza teraz oferta.

Dla pocztkujacych z gielda informacja, ona sama w listopadzie wejdzie na rynek, bedzie mozna przyciac pare zlotyc ...
    Zakladanie konta oszczednosciowego w Polbanku jest dosc ryzykowne zwazywszy na fakt ze nie korzysta on z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Lepiej skorzystac chyba z konta Osczednosciowego w Kredyt Banku - Swobodna Lokata, który przewiduje 5,3% ( przy wkladzie do 14,9 tys) w skali roku, odsetki sa kapitalizowane codziennie. Mozna zalozyc tylko jedno konto. Zawarcie konta nie jest rownoznaczne w koniecznoscia prowadzenia rachunku bankowego w tym banku.
    04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Legionista
    Jak do tej pory Polbank nie padł to już raczej nie padnie, a ten świetny Kredyt Bank ma jeden z gorszych portfeli kredytowych na rynku
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Legionista Awatar jasin
    tak na marginesie, to kiedyś był temat giełda / inwestycje.
    Mortui sunt, ut liberi vivamus

Legionista Awatar Szawar
    Cytat Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
    Jak do tej pory Polbank nie padł to już raczej nie padnie, a ten świetny Kredyt Bank ma jeden z gorszych portfeli kredytowych na rynku
    Mimo wszystko w Polbanku nie zostawił bym pieniedzy. Nie warto ryzykowac dla kilku dziesiatych procenta. Co do kredytu, temat jest o inwestowaniu, jesli ktos chce zalokowac kase, to nie bedzie brał kredytu.

Piknik z Poludniowej
    Guest
    w Polbanku kasy strzeze grecki odpowiednik naszego BFG wiec raczej bylbym spokojny. Zreszta juz zlozyli papiery w Polsce o licencje, nie beda dzialali jako polski oddzial tylko polski bank.

w Polbanku dobre jest t ze mozna zalozyc kilka kont, max 17k, czyli 2,33 zlotego wpada codziennie z odsetek.

Co do GPW na GPW. roznie moze byc. napewno beda go skupowaly roznej masci TFI, emerytalne, banki, i inne instytucje finansowe. W koncu chca miec wplyw na cos dzieki czemu zyja. Dwa, ze GPW to dojna krowa, zawsze przynosi zyski czy to hossa czy bessa, prowizje od transakcji trzeba placic.
    Nie wiem tylko czy da zarobic na szybko, bardziej widze ja jak Tauron, ktory po 2 miecha dopiero rusza.

Piknik z Poludniowej
    Guest
    Cytat Zamieszczone przez Bugi B. Zobacz posta
    kontrakty terminowe i forex, ale nie mam funduszy by się "bawić"...
    nie radze sie bawic, juz lepiej wsadzic kase w fundusze czy gielde niz kontrakty. Trzeba miec kupeeeee czasu zeby powyciagac pieniadze z kontrkatow czy forex. ale zyski (straty) tez ponadprzecietne.

Legionista
    nie znalazlem takiego tematu a to moj maly konik wiec chcialbym zebysmy podyskutowali.

Krotko. Jak, gdzie i ile mozna zrobic zeby zarobic.

Zapraszam do dyskusji biednych, srednich i bogatych. WSZYSCY moga zarabiac, a tu postaramy sie podpwiedziec jak.

Moje podpwiedzi:

Giełda dla kumatych. Polecam IDMSA, MCI i GANTa. Pierwsza wlasnie opylila akcje ze skupu inwestorowi finansowemu, zaraz bedzie info o kupnie banku plus IPO Electusa i IDEA TFI. Ciekawy wrzesien.
    MCI, wreszcie ABC Data sie ruszyla wiec zaksieguja sporo cachu w 3 kwartale, spolka dobrze zarzadzana, bogata. Ciagle tania w porownaniu do konkurencji.
    GANT - najtanszy z developerow, zaczeli budowe w Warszawie, idzie podobno sprzedaz super.

No nie, skoro i tutaj zawitała giełda to za pare miechów koniec hossany
    Zastanawiałem się już od jakiegoś czasu czy nie wycofać części kaski z giełdy. Dzięki Piknik, za kolejny impuls do tego

Piknik z Poludniowej
    Guest
    Cytat Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta
    Zastanawiałem się już od jakiegoś czasu czy nie wycofać części kaski z giełdy. Dzięki Piknik, za kolejny impuls do tego
    spokojnie, ja nie jestem naganiaczem, ani baba z warzywniaka co kupuje akcje bo kupuje sasiadka.
    Watek jest po to zeby pomoc ludziom jakos swoja kase pomnazac. Gielda jest jednym z przykladow. Poczatkujacym z kasa polecam lokaty, konta oszcz i fundy.
    Skoro sie znasz to tez mozesz dorzucic swoje trzy grosze ..

Legionista
    spokojnie, ja nie jestem naganiaczem, ani baba z warzywniaka co kupuje akcje bo kupuje sasiadka.
    Watek jest po to zeby pomoc ludziom jakos swoja kase pomnazac. Gielda jest jednym z przykladow. Poczatkujacym z kasa polecam lokaty, konta oszcz i fundy.
    Skoro sie znasz to tez mozesz dorzucic swoje trzy grosze ..

Spoko to była taka mała prowokacja

Co do moich sposobów pomnażania gotówki to w zasadzie korzystam/korzystałem z 3 narzędzi - giełda, waluty, konto oszczędnościowe (każde w innym momencie, rzadko kiedy 3 naraz). Przy takich mocnych ruchach jakie miały miejsce od dwóch lat (najpierw dolar, następnie giełda, ostatnio na dolarze też złapałem parę procent), nietrudno było pomnożyć gotówkę, tak więc to żadna wykładnia tego czy się znam czy też nie. Obawiam się z jednej strony spadków, z drugiej strony chciałbym parę miesięcy trendu horyzontalnego.

Od 2 miesiący przemeblowuje swój portfel akcji, wchodzę w kilka spółek w podobnej sytuacji jak IDMSA, wychodzę z innych ( myślałem nad tą spółką ale zdecydowałem się na inne oby nie mniej profitowe,). Pozostawiłem sobie jedynie jedną która doświadczyła mocnych wzrostów od 2009 - jest to Auxilium, na której przebywam od przedziału 3,5-3,9 i traktuje to jako inwestycja na lata, mam nadzieję iż zarząd mnie nie zawiedzie

Moja prywatna rada dla przypadkowej osoby? Jeśli np, chcesz zainwestować gotówkę w jedną spółkę nie rób tego w jednym zleceniu. Wchodz po mału np przez parę miesięcy obserwując sytuację przez ten czas(uważaj na prowizję, więc dobrze to policz jakimi pakietami kupować).

Legionista Awatar midzi
    Impulsów jest wiele i ja na też liczę na tąpniecie, bo będzie oznaczało to oznaczało za jakiś czas sezon zakupów

WIG20 praktycznie podwoił już liczbę punktów, z 1372 pkt. do poziomu ok. 2600 pkt. więc przy obecnym trendzie bocznym średnioterminowym może nastąpić za jakiś czas jedno wielkie bum. Wchodzenie teraz na giełdę dla kogoś kto ma nikłe pojęcie o zarządzaniu portfelem to jest najgorsza rzecz jaką może zrobić. Lepiej niech kupi sobie za tą kasę jaką rolną działeczkę, albo zostawi kasę na lokacie.

Piknik z Poludniowej
    Guest
    dlatego prowadzmy ten watek dla kazdego, dla mniej obeznanych bedziemy proponowac lokaty, konta oszczednosciowe itd, a dla kumatych spoleczki na bananie ;p czy inne instrumenty...warto zauwazyc ze za kilka dni debiutuja ETFy

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta
    Mimo wszystko w Polbanku nie zostawił bym pieniedzy. Nie warto ryzykowac dla kilku dziesiatych procenta. Co do kredytu, temat jest o inwestowaniu, jesli ktos chce zalokowac kase, to nie bedzie brał kredytu.
    Jeśli przytaczasz Polbank jako niestabilny bank to ja Ci pokazuje, że w Kredyt Banku też może nie być tak różowo, a taka sytuacja nie martwi raczej kredytobiorców, a depozytariuszy.
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Legionista Awatar dyha
    Cytat Zamieszczone przez jasin Zobacz posta
    tak na marginesie, to kiedyś był temat giełda / inwestycje.
    sam chyba zakładałem

Grejfrut
    Guest
    dobrze panowie, to ja mam prośbę gdzie włożyć na lokatę nie dużą sumę (1.000-1.500), może być na rok bo mi się nie spieszy z wydatkami. Chodzi o to żeby się nie przetraciło, a jeszcze troszeczkę zarobiło. Co polecacie?

Legionista Awatar Szawar
    Cytat Zamieszczone przez Grejfrut Zobacz posta
    dobrze panowie, to ja mam prośbę gdzie włożyć na lokatę nie dużą sumę (1.000-1.500), może być na rok bo mi się nie spieszy z wydatkami. Chodzi o to żeby się nie przetraciło, a jeszcze troszeczkę zarobiło. Co polecacie?
    Najlepiej oprocentowane jest Konto Mocno Oszczedajace w Polbanku - 5.5% lub Swobodna Lokata w Kredyt Banku - 5,3. Oba z dzienna kapitalizacja odsetek.

Legionista
    dlatego prowadzmy ten watek dla kazdego, dla mniej obeznanych bedziemy proponowac lokaty, konta oszczednosciowe itd, a dla kumatych spoleczki na bananie ;p czy inne instrumenty...warto zauwazyc ze za kilka dni debiutuja ETFy

Co za sens Twoim zdaniem ma ETF na WIG20 ? Nie lepiej samemu zbudować portfel ze spółek Wig20? Tak jestem sceptycznie nastawiony

Legionista
    Dobra, to powiedzcie giełdowe kozaki jaki los wróżycie Tauronowi. Ja na razie trzymam, bo fajnie rośnie, chociaż na początku mocno wątpiłem ale ogólnie z jakąkolwiek analizą nie ma to nic wspólnego.
    "Za plecy patrzę non stop, marzę mocno,
    żeby móc znów się cofnąć na Łazienkowską,
    w środek meczu, nasze twarze mokną,
    nieważne, że marznę, daję ponieść się emocjom"

Legionista
    Zamiast wróżby proponuję scenariusz tego co ja bym zrobił gdybym miał Taurona od debiutu Skoro rośnie to bym trzymał, mając stop lossa założonego (np poniżej ostatniej konsolki, więc jakieś 5,50 ale to tylko luzny przykład). Jeżeli w dalszym ciągu by rosło to bym stopa sukcesywnie podciągał. Jeżeli by spadło w okolicy to ucieszyłbym się z tych paru procent które zarobiłem i poszukał innej okazji.

Btw. W Taurona nie wejdę, mam tam jakieś zasady i "magiczne" wskazniki i Tauron w obecnej chwili nie jest dla mnie. Nie znaczy to, że nie będzie rósł. Po prostu nie złamię swoich zasad

EDYTA: Czy ktoś zna sposób w jaki można zainwestować w egzotyczniejsze waluty ? Np Forinta Węgierskiego ? Najchętniej nie chciałbym mieć tych walut fizycznie więc kantor odpada (prowizja też jest jakaś mega moim zdaniem). Jakiś spokojny produkt, oddający ruch walut. Na Forex nie mam nerw
    Ostatnio edytowane przez Citlivu ; 15-09-2010 o 13:38

Piknik z Poludniowej
    Guest
    Co za sens Twoim zdaniem ma ETF na WIG20 ? Nie lepiej samemu zbudować portfel ze spółek Wig20? Tak jestem sceptycznie nastawiony
    etfy nie dialaja tylko na akcjach, ale i na kontraktach np. wiec jak leci wig to zarabiaja na krotkich.. wiec ryzyko masz mniejsze.

Legionista
    etfy nie dialaja tylko na akcjach, ale i na kontraktach np. wiec jak leci wig to zarabiaja na krotkich.. wiec ryzyko masz mniejsze.
    Oka, w ten sposób ma to sens i można rozważyć. Masz może linki do jakichś wyników historycznych z USA ? Nie chce mi się szukać, a może przypadkiem masz pod ręką Jak nie to poszukam w wolnej chwili i tu wrzucę

Legionista Awatar Peter
    Ja często odwiedzam ten blog: http://appfunds.blogspot.com/
    I gdziekolwiek los mnie zaprowadzi,
    zawsze wrócę Warszawo do Ciebie,
    kiedy zegar życia się zatrzyma,
    spocząć pragnę tu - pod Twoim niebem.

coraz chudszy Awatar Kijek
    A ja chyba zwrócę uwagę mocniej na kurs dolara

Ostatnimi czasy spada i po cichu liczę, że jakoś w czasie średnioterminowym zrobi się dobra promocja aby kupować.

Nastepnie wrzucić na odnawialną lokate miesięczną 0.5% (może 0.5% to nie ale 0.2% już tak :P ) i czekać aż znowu urośnie do 3.80 PLN.

Sprzedać.

i w ten sposób 70% w pół roku zarabiamy
    i są wakacje w Chile !
    Ostatnio edytowane przez Kijek ; 19-10-2010 o 11:24
    MIODUSKI Z LEGII WON!
    Miro, hvala za sve.

Pudel o BL
    Bogusław zarządzał Legią w sposób intuicyjny, wręcz ręczny. Proste, ręczne sposoby już nie wystarczą. I w tym miejscu są potrzebne moje kompetencje strategiczne."
    Pudel o stadionie
    W przyszłości oczywiście trzeba będzie go powiększyć. Mamy projekt, ale to jeszcze nie jest czas na to, żeby go wdrażać. Na razie chcemy mieć komplet widzów na każdym meczu. Marzy mi się tłum chętnych po karnety i do wykupienia miejsc vipowskich.

daimler
    Guest
    Ty zobaczysz dolara po 3.80

zobacze i **** :napinka:

Nie no serio po 1.90 i 3.80 nie zobacze ale po 2.20 i 3.40 już pewnie tak.

Prosta matematyka i prosty excel i wiesz ile jesteś do przodu.
    MIODUSKI Z LEGII WON!
    Miro, hvala za sve.

Pudel o BL
    Bogusław zarządzał Legią w sposób intuicyjny, wręcz ręczny. Proste, ręczne sposoby już nie wystarczą. I w tym miejscu są potrzebne moje kompetencje strategiczne."
    Pudel o stadionie
    W przyszłości oczywiście trzeba będzie go powiększyć. Mamy projekt, ale to jeszcze nie jest czas na to, żeby go wdrażać. Na razie chcemy mieć komplet widzów na każdym meczu. Marzy mi się tłum chętnych po karnety i do wykupienia miejsc vipowskich.

daimler
    Guest
    Biorąc pod uwagę aktualną politykę pieniężną w USA polegającą na tym, że komuś się chyba zaciął guzik "drukuj" w ichniejszej mennicy, to śmiem tweirdzić że prędko po 3.20 nie zobaczysz.

Tak jest to jeden z powodów dla jakich mogę nie zobaczyć ale racjonalnie rzecz biorąc nie widzę opcji żeby na dłuższą metę bylibyśmy świadkami tak dolara po ~ 2.50 (+/- 30gr).

Przy obecnych cenach lokat. (pomijając giełdę) to zarobek 30%- 40% w mniej niż rok to uważam bardzo dobry zarobek.

A jeśli będzie okazja kupowania dolców po 2.20-2.30 to ja jestem w tym. Nawet jeśli będę "musiał" je sprzedać po 3.00 zł to i tak będę zachwycony.

Ps. przypominam czas czerwca - lipca 2008 roku. Niby środek kryzysu niby było wiadomo, że dolar urośnie.
    Nie wiem tylko czy teraz sytuacja się nie powtórzy.

troche ryzyk fizyk, no ale kto nie ryzykuje nie pije szampana
    Ostatnio edytowane przez Kijek ; 19-10-2010 o 12:50
    MIODUSKI Z LEGII WON!
    Miro, hvala za sve.

Pudel o BL
    Pudel o stadionie

daimler
    Guest
    Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    troche ryzyk fizyk, no ale kto nie ryzykuje nie pije szampana
    za robotę się weź, a nie na fart liczysz!

Uprawnienia umieszczania postów