Inwestowanie - Giełda, Forex, Fundusze

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Viola
    Lechitka
    • 12.2003
    • 4733

    #76
    Zasada jest podobna ale te drobne różnice dają znaczną przewagę certyfikatom

    P.S.
    Hejo Sharn
    NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ

    Jak długo trwa pamięć o grobach, tak długo trwa siła związku z ojczyzną.

    Komentarz

    • Citlivu
      Legionista
      • 08.2010
      • 1954

      #77
      Nie uważam by się indywidualni poparzyli, a jeśli nawet to już się wylizali z ran... Chciwość wygrywa narazie ze strachem. Kolejna redukcja:

      Redukcja zapisów na akcje Agrotonu w transzy inwestorów indywidualnych wyniosła 76,9 proc. Spółka pozyskała z emisji 153 mln zł brutto - poinformował Agroton w komunikacie.
      Agroton Public Limited przydzielił łącznie 5.670.000 akcji, czyli wszystkie oferowane w ofercie publicznej. Inwestorzy instytucjonalni objęli 90 proc. oferty, czyli 5.103.000 akcji, a inwestorzy indywidualni 10 proc., czyli 567.000 akcji.

      Cena emisyjna akcji Agrotonu wynosiła 27 zł.
      A miało być tak pięknie, za cholerę nie sądziłem, że aż taką redukcję zrobią. Zapisy były równolegle z zapisami na GPW i od cholery ludzi rzuciło się na giełdę a Agroton tak troszkę na bocznym torze zainteresowania był.... Dostanę tych akcji co prawda więcej niż GPW ale i tak tyle co kot napłakał. Dałem ciała, nie doceniłem rodaków
      http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

      Komentarz

      • Sharn
        Legionista
        • 05.2003
        • 4233

        #78
        Oj indywidualni się poparzyli i to bardzo. Mówię tu oczywiście o zwykłych ciułaczach nie o prestiżowych klientach. Oczywiście chciwość jest potęgą i wiele osób ponownie się skłania ku ryzykownym produktom nie tylko lokatom, ale odbudować rynek taki jak przed kryzysem będzie wymagało czasu.
        Legia Varsovia - semper invicta...

        Urodzić się białym to duma i zaszczyt...

        Komentarz

        • Citlivu
          Legionista
          • 08.2010
          • 1954

          #79
          Zamieszczone przez Sharn
          (...) ale odbudować rynek taki jak przed kryzysem będzie wymagało czasu.

          Jak będzie tak jak przed kryzysem to będzie dla mnie znak, że pora przejść na lokatę

          Żeby nie rozmywać. Debiut GPW za nami (zapisy) kolejnym debiutem i okazją do zapisów będzie pewnie BGŻ, póżną wiosną przyszłego roku. Jest więc jeszcze trochę czasu ale warto już gromadzić gotowkę W 2008 roku gdy podchodzono do tego tematu po raz pierwszy, BGZ wyceniany był na 2-3 mld zł. obecnie szacuje się, że jest to ok 0,8 mld.

          Właścicielem jest holenderski Rabobank - 59,35 proc., SP ma 37,29 proc. i tyle też będzie pewnie chciał puścić

          W 2009 roku zysk netto BGŻ wyniósł 108 mln zł. W tym samym czasie jego większościowy właściciel wypracowal ok. 8 miliardów zł netto. Ciekawe jak zamknńa oba bank 2010 rok.
          Ostatnio edytowany przez Citlivu; 27016.
          http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

          Komentarz

          • Kijek
            coraz chudszy
            • 06.2004
            • 12265

            #80
            Zamieszczone przez Citlivu
            W 2009 roku zysk netto BGŻ wyniósł 108 mln zł. W tym samym czasie jego większościowy właściciel wypracowal ok. 8 miliardów zł netto. Ciekawe jak zamknńa oba bank 2010 rok.
            Słabym.
            wiadomo co, wiadomo z kim.

            Komentarz

            • Citlivu
              Legionista
              • 08.2010
              • 1954

              #81
              Zamieszczone przez Kijek
              Słabym.


              Jeżeli cena przy debiucie będzie to uwzględniała, nie będę miał nic przeciwko temu.

              Zresztą, z chęcią się dowiem szczegółów?
              Ostatnio edytowany przez Citlivu; 27016.
              http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

              Komentarz

              • Kijek
                coraz chudszy
                • 06.2004
                • 12265

                #82
                Zamieszczone przez Citlivu
                Jeżeli cena przy debiucie będzie to uwzględniała, nie będę miał nic przeciwko temu.
                To jest w miare oczywiste, że z punku widzenia nabywcy akcji chcesz/chcemy aby wycena firmy była jak najsłabsza ale z punktu widzenia zarządu firmy która wprowadzą ją na rynek jest zupełnie przeciwnie.

                Zamieszczone przez Citlivu
                Zresztą, z chęcią się dowiem szczegółów?
                Nie znam.

                O debiucie na GPW BGŻ tak jak zresztą kilku innych banków także mówi się gość głośno od kilku lat. Ale jak to się ma do realnych działań krótkoterminowych to zupełnie inna sprawa. A ruchy pozorne, udawane itp. to inna kwestia. Bo można robić coś coś co w skali całego Banku można odbierać jako rzeczywiście podchody do wejścia na giełdę ale chyba nie tak szybkie jak się o tym mówi, że by się chciało.

                Może i tak ale nie zdziwię się jak inne kroki zostaną wykonane wcześniej. Takie pomiędzy Rabo a Skarbem Państwa
                Ostatnio edytowany przez Kijek; 2370.
                wiadomo co, wiadomo z kim.

                Komentarz

                • Piekutoszczak
                  Legionista
                  • 10.2008
                  • 2354

                  #83
                  Zamieszczone przez Sharn
                  .....Klienci prywatni (tzw. plankton) poparzyli się na TFI i na ostatniej prywatyzacji (nie pamiętam co to było).
                  Zamieszczone przez Sharn
                  ...Oj indywidualni się poparzyli i to bardzo....
                  Kolego jakbyś sobie przypomniał jaka to była ostatnia godna uwagi prywatyzacja, na której tak plankton stracił... to mógłbym się jakoś do tego odnieść.... a tak to .....
                  Ostatnio edytowany przez Piekutoszczak; 11357.
                  "Ja to całe życie na farcie lece i jeszcze nigdy nie wpadłem... i nie wpadnę.." bo "nie studiowałem informatyki ale to co wiem wystarczy, żeby sobie jakoś radzić w życiu"

                  Komentarz

                  • Baklazan
                    Legionista
                    • 03.2008
                    • 55

                    #84
                    Jak brali kredyty na PGE to rzeczywiście mogli się sparzyć.

                    Komentarz

                    • Piekutoszczak
                      Legionista
                      • 10.2008
                      • 2354

                      #85
                      Zamieszczone przez Baklazan
                      Jak brali kredyty na PGE to rzeczywiście mogli się sparzyć.
                      aaa... bo w takich wypadkach to trzeba być lepszym "lewarem", a nie szaraczkiem....
                      "Ja to całe życie na farcie lece i jeszcze nigdy nie wpadłem... i nie wpadnę.." bo "nie studiowałem informatyki ale to co wiem wystarczy, żeby sobie jakoś radzić w życiu"

                      Komentarz

                      • raff
                        Legionista
                        • 08.2007
                        • 1111

                        #86
                        Informujemy, że przydział akcji w ofercie publicznej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. nastąpi 8 listopada 2010 r. W związku z dużą ilością zapisów, a co za tym idzie redukcją na poziomie 75%, maksymalny przydział wyniesie 25 akcji. Nadwyżka środków finansowych z zapisów zostanie zwolniona w dniu przydziału. Ponadto przypominamy, że debiut akcji Giełdy Papierów Wartościowych odbędzie się 9 listopada br. o godzinie 8:45.


                        Redukcji można było się spodziewać, ale żeby aż takiej...

                        Komentarz

                        • Cinkowski
                          Legionista
                          • 04.2006
                          • 139

                          #87
                          Właśnie jak najbardziej taka redukcja była spodziewana.
                          Już od miesiąca było słychać że może być ok 70%
                          Mi szkoda było zachodu i blokowania na minimum 3 tygodnie 4 tysi by zarobić na dużą flaszkę
                          Już lepiej mieć w obrocie te pieniądze i spokojnie można zarobić te kilka% w takim samym czasie.
                          My kibice z Łazienkowskiej nie poddamy się!

                          Komentarz

                          • Piknik z Poludniowej

                            #88
                            Zamieszczone przez Piknik z Poludniowej

                            Moje podpwiedzi:

                            Giełda dla kumatych. Polecam IDMSA, MCI i GANTa.
                            lekkie podsumowanie 2 miesiecy moich rekomendacji:

                            IDM SA - 15% w gore

                            MCI - 5% w gore

                            Gant - 6% w plecy


                            co dalej? trzymac!
                            Ostatnio edytowany przez Gość; 26034.

                            Komentarz

                            • Citlivu
                              Legionista
                              • 08.2010
                              • 1954

                              #89
                              Dziś pierwszy debiut z dwóch:


                              Agroton +7%

                              Obroty na obecną chwilę, pod 14 milionów : ]
                              http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

                              Komentarz

                              • Piekutoszczak
                                Legionista
                                • 10.2008
                                • 2354

                                #90
                                9:15 poszły konie po betonie....
                                20% na otwarcie.... i jedzie do góry....
                                Ostatnio edytowany przez Piekutoszczak; 11357.
                                "Ja to całe życie na farcie lece i jeszcze nigdy nie wpadłem... i nie wpadnę.." bo "nie studiowałem informatyki ale to co wiem wystarczy, żeby sobie jakoś radzić w życiu"

                                Komentarz

                                Pracuję...