Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 1234567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 90 z 276

Wątek: Inwestowanie - Giełda, Forex, Fundusze

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Piekutoszczak Zobacz posta
    ....albo ktoś próbuje mieszać w temacie...
    Nie sądze, niby po co ? I tak chętnych na akcje wśród indywidualnych było wielu i już w zeszłym tygodniu było jasne, że nie starczy dla każdego po 100 akcji, cena dla indywidualnych też była znana.

Spójrz na daty wiadomość. 26 albo nawet 25 pażdziernika, kiedy był jeszcze czas by się zapisać pojawiły się przecieki, że cena dla instytucjonalnych ma być 46, czyli wyższa niż dla indywidualnych oraz informacja, że jest o ok. 20 razy za mało akcji dla instytucjonalnych. Tak, więc dość oczywistym jest, że kupując po 43zl, nie powinieneś mieć problemu ze sprzedaniem chociażby po 46zl

Poszło dementi od GPW, że oni nic o cenie nie mówili bla bla. 29 pażdziernika się okazuje, że przeciek był prawdziwy cena wynosi 46zl dla instytucjonalnych, potwierdzone przez samą giełdę.

Przy tak dużej operacji i tylu osobach z tym związanych o przeciek było bardzo łatwo, a gazety miały newsa na strony.

Legionista Awatar Piekutoszczak
    Citlivu wszytsko się zgadza.... ale to, że dla instutucjonalnych cena jest taka, a nie inna na 100% wiesz dopiero dzisiaj.
    W tym momencie możemy tylko przypuszczać co by było gdyby 26 "poszedł przeciek", że widełki ceny dla instytucji się nie zmienią. Przecież nigdzie nie było napisane, że cena dla instytucjonalnych musi być wyższa ona mogła być wyższa...MSP.

Ilu "niedzielnych" inwestorów poleciałoby "na łeb na szyje" zakładać rachunki?
    Czy mielibyśmy taką redukcję? itp..itd

W tym wypadku cena, o której wcześniej trąbiły media powołując się na Bloomberg się potwierdziła... i teza o zwykłym przecieku z giełdy jest jak najbardziej prawdopodobna... jednak zawsze jest to małe ale...
    "Ja to całe życie na farcie lece i jeszcze nigdy nie wpadłem... i nie wpadnę.." bo "nie studiowałem informatyki ale to co wiem wystarczy, żeby sobie jakoś radzić w życiu"

Legionista
    Citlivu wszytsko się zgadza.... ale to, że dla instutucjonalnych cena jest taka, a nie inna na 100% wiesz dopiero dzisiaj.
    W tym momencie możemy tylko przypuszczać co by było gdyby 26 "poszedł przeciek", że widełki ceny dla instytucji się nie zmienią. Przecież nigdzie nie było napisane, że cena dla instytucjonalnych musi być wyższa ona mogła być wyższa...MSP.

Ilu "niedzielnych" inwestorów poleciałoby "na łeb na szyje" zakładać rachunki?
    Czy mielibyśmy taką redukcję? itp..itd

W tym wypadku cena, o której wcześniej trąbiły media powołując się na Bloomberg się potwierdziła... i teza o zwykłym przecieku z giełdy jest jak najbardziej prawdopodobna... jednak zawsze jest to małe ale...
    Ok, mogę się zgodzić czemu taki a nie inny przeciek poszedł. Sam się zacząłem zastanawiać. Raczej nie patrzyłbym jednak przez pryzmat, że miało to zaszkodzić/dopomóc indywidualnym... Raczej, może ktoraś instytucja zdecydowała się na takie zagranie w jej tylko wiadomym celu...

Tak czy inaczej czekamy teraz na 9 listopada Jako, że mam mało akcji to chciałbym dla siebie osobiście spadkowego debiutu... ale to raczej nierealne.

Legionista Awatar jasin
    Cytat Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta
    Tak czy inaczej czekamy teraz na 9 listopada Jako, że mam mało akcji to chciałbym dla siebie osobiście spadkowego debiutu... ale to raczej nierealne.
    dlaczego nierealne? sporo osób indywisualnych kupiło na zasadzie "bo mówili w tv", "bo debiuty zawsze są na plus" z założeniem szybkiej sprzedaży z zyskiem. co więcej przy takiej redukcji część się pozbędzie akcji nawet ze stratą (kurde nie wzrosło, nie znam się to dalej się nie bawię). Moim zdaniem trzeba obserowować piewsze sesje i wydaje mi się, że kupno poniżej ceny emisyjnej jest całkiem możliwe
    Mortui sunt, ut liberi vivamus

Jasin...tylko... w przypadku tegorocznych emisji (PZU, Tauron) kwota, którą się "zamrażało" była znacznie wyższa niż obecnie - pisze oczywiście o max liczbie papierów. Wtedy "owczy pęd", o którym piszesz był możliwy.. ale teraz.. jeśli dobrze pamiętam to kwota jest 10 krotnie (PZU) i 5 krotnie (Tauron) mniejsza... więc i "niedzielny" inwestor może zacisnąć poślady. Dodatkowo wystarczy zobaczyć, że w przypadku wspomnianych emisji opłacało się trzymać to i zwieracze trzymają na otro.. Dlatego naprawdę daleki jestem od stwierdzenia, że część się pozbędzie akcji nawet ze stratą
    Dodatkowo trzeba pamiętać o graczach instytucjonalnych, którzy zwykle właśnie skupują na otwarcie więc może być się ciężko wstrzelić w dobre oferty po drugiej stronie.
    "Ja to całe życie na farcie lece i jeszcze nigdy nie wpadłem... i nie wpadnę.." bo "nie studiowałem informatyki ale to co wiem wystarczy, żeby sobie jakoś radzić w życiu"

Legionista Awatar jasin
    Jasin...tylko... w przypadku tegorocznych emisji (PZU, Tauron) kwota, którą się "zamrażało" była znacznie wyższa niż obecnie - pisze oczywiście o max liczbie papierów. Wtedy "owczy pęd", o którym piszesz był możliwy.. ale teraz.. jeśli dobrze pamiętam to kwota jest 10 krotnie (PZU) i 5 krotnie (Tauron) mniejsza... więc i "niedzielny" inwestor może zacisnąć poślady. Dodatkowo wystarczy zobaczyć, że w przypadku wspomnianych emisji opłacało się trzymać to i zwieracze trzymają na otro.. Dlatego naprawdę daleki jestem od stwierdzenia, że część się pozbędzie akcji nawet ze stratą
    Dodatkowo trzeba pamiętać o graczach instytucjonalnych, którzy zwykle właśnie skupują na otwarcie więc może być się ciężko wstrzelić w dobre oferty po drugiej stronie.
    po chwili zastanowienia przyznaję Ci rację, trochę nie wziąłem wszystkiego pod uwagę
    Mortui sunt, ut liberi vivamus

Legionista Awatar Ardiano
    napisałem już w innym temacie, ale widzę, że dyskusja ostatnio przeniosła się tutaj...

Gdzie teraz warto założyć lokatę walutową, mając do dyspozycji kwoty rzędu 150 dolarów, 100 euro?

"Stewardessa szepnęła 'Boże...' nim stanęło jej serce, a kapitan wciąż powtarzał, że to zwykłe turbulencje..."

coraz chudszy Awatar Kijek
    Nigdzie?
    Skoro oprocentowanie lokaty walutowej jest maksymalnie 1% rocznie.
    MIODUSKI Z LEGII WON!
    Miro, hvala za sve.

Pudel o BL
    Bogusław zarządzał Legią w sposób intuicyjny, wręcz ręczny. Proste, ręczne sposoby już nie wystarczą. I w tym miejscu są potrzebne moje kompetencje strategiczne."
    Pudel o stadionie
    W przyszłości oczywiście trzeba będzie go powiększyć. Mamy projekt, ale to jeszcze nie jest czas na to, żeby go wdrażać. Na razie chcemy mieć komplet widzów na każdym meczu. Marzy mi się tłum chętnych po karnety i do wykupienia miejsc vipowskich.

Legionista Awatar Ardiano
    dziex

"Stewardessa szepnęła 'Boże...' nim stanęło jej serce, a kapitan wciąż powtarzał, że to zwykłe turbulencje..."

Lechitka Awatar Viola
    Tym bardziej, że lokaty jak i fundusze zakłada się z reguły od wyższych kwot - niestety ale takie kwoty można trzymać tylko w skarpecie
    NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ

Jak długo trwa pamięć o grobach, tak długo trwa siła związku z ojczyzną.

Lechitka Awatar Viola
    Cytat Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta
    Zakladanie konta oszczednosciowego w Polbanku jest dosc ryzykowne zwazywszy na fakt ze nie korzysta on z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Lepiej skorzystac chyba z konta Osczednosciowego w Kredyt Banku - Swobodna Lokata, który przewiduje 5,3% ( przy wkladzie do 14,9 tys) w skali roku, odsetki sa kapitalizowane codziennie. Mozna zalozyc tylko jedno konto. Zawarcie konta nie jest rownoznaczne w koniecznoscia prowadzenia rachunku bankowego w tym banku.
    Bardzo błędne założenie - korzysta jak najbardziej, ale z Greckiego. Środki w Polbanku są więc jak najbardziej gwarantowane tyle, że przez Grecję

Cytat Zamieszczone przez Grejfrut Zobacz posta
    dobrze panowie, to ja mam prośbę gdzie włożyć na lokatę nie dużą sumę (1.000-1.500), może być na rok bo mi się nie spieszy z wydatkami. Chodzi o to żeby się nie przetraciło, a jeszcze troszeczkę zarobiło. Co polecacie?
    Fajne są certyfikaty w DB - teraz bodajże jest do dyspozycji Brazylijski ekspres i Worst of Expres - obie oferty bardzo przyjemne i mogące wygenerować zysk na poziomie nawet 16% Przy czym masz mocno chroniony kapitał.
    Ostatnio edytowane przez Viola ; 30-10-2010 o 01:13
    NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    Nigdzie?
    Skoro oprocentowanie lokaty walutowej jest maksymalnie 1% rocznie.
    Troszkę więcej, ale i tak się majątku nie zbije.

Viola proszę Cię z tymi strukturami, zysk przynosi 1 na 10, trwają przynajmniej 2 lata, doskonały interes.
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Lechitka Awatar Viola
    Proponuję certyfikaty a nie struktury Kawa, ja nic nie piłam
    NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez jasin Zobacz posta
    dlaczego nierealne? sporo osób indywisualnych kupiło na zasadzie "bo mówili w tv", "bo debiuty zawsze są na plus" z założeniem szybkiej sprzedaży z zyskiem. co więcej przy takiej redukcji część się pozbędzie akcji nawet ze stratą (kurde nie wzrosło, nie znam się to dalej się nie bawię). Moim zdaniem trzeba obserowować piewsze sesje i wydaje mi się, że kupno poniżej ceny emisyjnej jest całkiem możliwe

Jasin te czasy już lekko minęły. Klienci prywatni (tzw. plankton) poparzyli się na TFI i na ostatniej prywatyzacji (nie pamiętam co to było). Teraz już tak dużo zapisów nie ma, więc i redukcje są niższe. Mniejsza spekulacja początkowa jak i niższe wahania. IMHO zarobić można w dłuższej perspektywie, kto liczy na strzały roczne czy krótsze ze zwrotem 20% ten jest głupkiem.

P.S. Miło, że temat jest na poziomie.
    P.S.2 Cześć Viola.
    Legia Varsovia - semper invicta...

Urodzić się białym to duma i zaszczyt...

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Viola Zobacz posta
    Proponuję certyfikaty a nie struktury Kawa, ja nic nie piłam
    Zasada podobna w sumie, nie będę wnikał w historyczne wyniki innych certyfikatów
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Lechitka Awatar Viola
    Zasada jest podobna ale te drobne różnice dają znaczną przewagę certyfikatom

P.S.
    Hejo Sharn
    NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ

Legionista
    Nie uważam by się indywidualni poparzyli, a jeśli nawet to już się wylizali z ran... Chciwość wygrywa narazie ze strachem. Kolejna redukcja:

Redukcja zapisów na akcje Agrotonu w transzy inwestorów indywidualnych wyniosła 76,9 proc. Spółka pozyskała z emisji 153 mln zł brutto - poinformował Agroton w komunikacie.
    Agroton Public Limited przydzielił łącznie 5.670.000 akcji, czyli wszystkie oferowane w ofercie publicznej. Inwestorzy instytucjonalni objęli 90 proc. oferty, czyli 5.103.000 akcji, a inwestorzy indywidualni 10 proc., czyli 567.000 akcji.

Cena emisyjna akcji Agrotonu wynosiła 27 zł.
    A miało być tak pięknie, za cholerę nie sądziłem, że aż taką redukcję zrobią. Zapisy były równolegle z zapisami na GPW i od cholery ludzi rzuciło się na giełdę a Agroton tak troszkę na bocznym torze zainteresowania był.... Dostanę tych akcji co prawda więcej niż GPW ale i tak tyle co kot napłakał. Dałem ciała, nie doceniłem rodaków

Legionista
    Oj indywidualni się poparzyli i to bardzo. Mówię tu oczywiście o zwykłych ciułaczach nie o prestiżowych klientach. Oczywiście chciwość jest potęgą i wiele osób ponownie się skłania ku ryzykownym produktom nie tylko lokatom, ale odbudować rynek taki jak przed kryzysem będzie wymagało czasu.
    Legia Varsovia - semper invicta...

Urodzić się białym to duma i zaszczyt...

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Sharn Zobacz posta
    (...) ale odbudować rynek taki jak przed kryzysem będzie wymagało czasu.

Jak będzie tak jak przed kryzysem to będzie dla mnie znak, że pora przejść na lokatę

Żeby nie rozmywać. Debiut GPW za nami (zapisy) kolejnym debiutem i okazją do zapisów będzie pewnie BGŻ, póżną wiosną przyszłego roku. Jest więc jeszcze trochę czasu ale warto już gromadzić gotowkę W 2008 roku gdy podchodzono do tego tematu po raz pierwszy, BGZ wyceniany był na 2-3 mld zł. obecnie szacuje się, że jest to ok 0,8 mld.

Właścicielem jest holenderski Rabobank - 59,35 proc., SP ma 37,29 proc. i tyle też będzie pewnie chciał puścić

W 2009 roku zysk netto BGŻ wyniósł 108 mln zł. W tym samym czasie jego większościowy właściciel wypracowal ok. 8 miliardów zł netto. Ciekawe jak zamknńa oba bank 2010 rok.
    Ostatnio edytowane przez Citlivu ; 30-10-2010 o 13:20

W 2009 roku zysk netto BGŻ wyniósł 108 mln zł. W tym samym czasie jego większościowy właściciel wypracowal ok. 8 miliardów zł netto. Ciekawe jak zamknńa oba bank 2010 rok.
    Słabym.
    MIODUSKI Z LEGII WON!
    Miro, hvala za sve.

Pudel o BL
    Bogusław zarządzał Legią w sposób intuicyjny, wręcz ręczny. Proste, ręczne sposoby już nie wystarczą. I w tym miejscu są potrzebne moje kompetencje strategiczne."
    Pudel o stadionie
    W przyszłości oczywiście trzeba będzie go powiększyć. Mamy projekt, ale to jeszcze nie jest czas na to, żeby go wdrażać. Na razie chcemy mieć komplet widzów na każdym meczu. Marzy mi się tłum chętnych po karnety i do wykupienia miejsc vipowskich.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    Słabym.

Jeżeli cena przy debiucie będzie to uwzględniała, nie będę miał nic przeciwko temu.

Zresztą, z chęcią się dowiem szczegółów?
    Ostatnio edytowane przez Citlivu ; 31-10-2010 o 07:53

Jeżeli cena przy debiucie będzie to uwzględniała, nie będę miał nic przeciwko temu.
    To jest w miare oczywiste, że z punku widzenia nabywcy akcji chcesz/chcemy aby wycena firmy była jak najsłabsza ale z punktu widzenia zarządu firmy która wprowadzą ją na rynek jest zupełnie przeciwnie.

Zresztą, z chęcią się dowiem szczegółów?
    Nie znam.

O debiucie na GPW BGŻ tak jak zresztą kilku innych banków także mówi się gość głośno od kilku lat. Ale jak to się ma do realnych działań krótkoterminowych to zupełnie inna sprawa. A ruchy pozorne, udawane itp. to inna kwestia. Bo można robić coś coś co w skali całego Banku można odbierać jako rzeczywiście podchody do wejścia na giełdę ale chyba nie tak szybkie jak się o tym mówi, że by się chciało.

Może i tak ale nie zdziwię się jak inne kroki zostaną wykonane wcześniej. Takie pomiędzy Rabo a Skarbem Państwa
    Ostatnio edytowane przez Kijek ; 31-10-2010 o 11:53
    MIODUSKI Z LEGII WON!
    Miro, hvala za sve.

Pudel o BL
    Pudel o stadionie

.....Klienci prywatni (tzw. plankton) poparzyli się na TFI i na ostatniej prywatyzacji (nie pamiętam co to było).
    ...Oj indywidualni się poparzyli i to bardzo....
    Kolego jakbyś sobie przypomniał jaka to była ostatnia godna uwagi prywatyzacja, na której tak plankton stracił... to mógłbym się jakoś do tego odnieść.... a tak to .....
    Ostatnio edytowane przez Piekutoszczak ; 02-11-2010 o 13:16

Jak brali kredyty na PGE to rzeczywiście mogli się sparzyć.

Cytat Zamieszczone przez Baklazan Zobacz posta
    Jak brali kredyty na PGE to rzeczywiście mogli się sparzyć.
    aaa... bo w takich wypadkach to trzeba być lepszym "lewarem", a nie szaraczkiem....

Legionista Awatar raff
    Informujemy, że przydział akcji w ofercie publicznej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. nastąpi 8 listopada 2010 r. W związku z dużą ilością zapisów, a co za tym idzie redukcją na poziomie 75%, maksymalny przydział wyniesie 25 akcji. Nadwyżka środków finansowych z zapisów zostanie zwolniona w dniu przydziału. Ponadto przypominamy, że debiut akcji Giełdy Papierów Wartościowych odbędzie się 9 listopada br. o godzinie 8:45.

Redukcji można było się spodziewać, ale żeby aż takiej...

Legionista Awatar Cinkowski
    Właśnie jak najbardziej taka redukcja była spodziewana.
    Już od miesiąca było słychać że może być ok 70%
    Mi szkoda było zachodu i blokowania na minimum 3 tygodnie 4 tysi by zarobić na dużą flaszkę
    Już lepiej mieć w obrocie te pieniądze i spokojnie można zarobić te kilka% w takim samym czasie.
    My kibice z Łazienkowskiej nie poddamy się!

Piknik z Poludniowej
    Guest
    Cytat Zamieszczone przez Piknik z Poludniowej Zobacz posta

Moje podpwiedzi:

Giełda dla kumatych. Polecam IDMSA, MCI i GANTa.
    lekkie podsumowanie 2 miesiecy moich rekomendacji:

IDM SA - 15% w gore

MCI - 5% w gore

Gant - 6% w plecy

co dalej? trzymac!
    Ostatnio edytowane przez Piknik z Poludniowej ; 08-11-2010 o 20:47

Legionista
    Dziś pierwszy debiut z dwóch:

Agroton +7%

Obroty na obecną chwilę, pod 14 milionów : ]

9:15 poszły konie po betonie....
    20% na otwarcie.... i jedzie do góry....
    Ostatnio edytowane przez Piekutoszczak ; 09-11-2010 o 09:48

Uprawnienia umieszczania postów