Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 123456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 60 z 276

Wątek: Inwestowanie - Giełda, Forex, Fundusze

Portowiec Awatar Bugi B.
    planuje ktoś zapisać się na akcje GPW? jak przemyslenia nt tego debiutu?
    "Niech się prostuje nieszczęść splot i niechaj drżą moskiewskie karły,
    hańba wierzącym w sierp i młot, chwała za niepodległość zmarłym!"

Legionista Awatar reverte
    Podbijam temat akcji GPW, bo..juz się zapisałem. Blade mam pojęcie co z tego wyjdzie, jak i o inwestowaniu i o tym, o czym, była mowa na poprzedniej stronie, ale chętnie się podciągne.
    Poważny sport nie ma nic wspólnego z "fair play". Łączy w sobie nienawiść, zazdrość, wyniosłość, pogardę dla wszelkich zasad i sadystyczną przyjemność z bycia świadkiem przemocy: innymi słowy to wojna bez strzelania.
    Orson Wells

Legionista
    Przede wszystkim wygląda na to, że będzie gigantyczna redukcja zapisów na GPW, także kokosów nie należy się spodziewać
    "Za plecy patrzę non stop, marzę mocno,
    żeby móc znów się cofnąć na Łazienkowską,
    w środek meczu, nasze twarze mokną,
    nieważne, że marznę, daję ponieść się emocjom"

Piknik z Poludniowej
    Guest
    dokladnie. ciezko teraz cos powiedziec ciekawego. Redukcja pewnie bedzie, a sam pakiet startowy 4300 to malo. Ja zapisalem sie na 3 rachunkach rodzinnych ;P kokosow sie nie spodziewam, ale dla zasady sie zapisale. Debiuty w dluzszym okresie, Tauron - 18% i PZU 20% z groszem byly udane.

Legionista Awatar midzi
    Ja wziąłem GPW na dwóch rachunkach, ale redukcja może być naprawdę spora. Wydaje mi się, że jeśli ktoś ma sensowne fundusze (100-500k) to długoterminowa inwestycja w akcje GPW może się okazać strzałem w dziesiątkę.

Liczę że wzrost pierwszego dnia będzie w okolicach 12-13%, a cena na zamknięcie nie przekroczy 49 zł.

Legionista
    Ja poczekam. Jak policzyłem, że musiałbym rozdzielić kasę z przynajmniej na 10 rachunków po rodzinie to odpuściłem. Starczy mi symbolicznie przed 9 listopada.... Liczę, że więcej dobiorę w lepszej cenie/bez bujania się na kilkanaście rachunków... po 9 listopada.

PS. Cena taka mało atrakcyjna ale nie dziwię się... jest taki boom, że i po 50zł poszłyby wszystkie akcje.. a może nie było by aż takich mega redukcji

Gintleman Awatar księciuniu
    a jaką redukcję w przypadku GPW przewidujecie ??

coraz chudszy Awatar Kijek
    chyba korektę?
    MIODUSKI Z LEGII WON!
    Miro, hvala za sve.

Pudel o BL
    Bogusław zarządzał Legią w sposób intuicyjny, wręcz ręczny. Proste, ręczne sposoby już nie wystarczą. I w tym miejscu są potrzebne moje kompetencje strategiczne."
    Pudel o stadionie
    W przyszłości oczywiście trzeba będzie go powiększyć. Mamy projekt, ale to jeszcze nie jest czas na to, żeby go wdrażać. Na razie chcemy mieć komplet widzów na każdym meczu. Marzy mi się tłum chętnych po karnety i do wykupienia miejsc vipowskich.

Legionista Awatar h_L
    Może forumowi specjaliści się wypowiedzą. Czy opłaca się brać w takim razie pełny pakiet akcji GPW?Interesuje mnie jednorazowy zarobek kilku stówek. Na giełdzie nie grałem, więc traktujcie mnie jako laika w tym temacie

Legionista Awatar kiubz
    Cytat Zamieszczone przez h_L Zobacz posta
    Może forumowi specjaliści się wypowiedzą. Czy opłaca się brać w takim razie pełny pakiet akcji GPW?Interesuje mnie jednorazowy zarobek kilku stówek. Na giełdzie nie grałem, więc traktujcie mnie jako laika w tym temacie
    Specjalistą nie jestem ale sam się zastanawiam czy wchodzić w to, wiele zależy od ceny po jakiej będą faktycznie akcje. Cena 43 zł jest dość wysoka i jeśli po takie będą przyznawane to zarobku w ciągu pierwszych kilku sesji na poziomie kilkunastu % może nie być. Druga sprawa to redukcja, jeśli prawdą jest, że zapisy są rekordowe to dla mnie bez sensu blokowanie sobie 4 tys na 2 tygodnie, tracenie odsetek z konta oszczędnościowego czy lokat, po to, żeby faktycznie dostać akcje za 1 tys zarobić może 100, może maksymalnie 200 zł a po opłaceniu prowizji i podatku odpowiednio mniej.

Reasumując, teoretycznie z nastawieniem, żeby sprzedać na debiucie nie powinno się stracić, ale też zarobek nie będzie oszałamiający. W dłuższej perspektywie pewnie będzie rosło, ale ile to już nie wiem

Legionista Awatar jarecki_
    Również uległem presji i założylem konto maklerskie w PKO bp przy swoim koncie. Radukcja będzie spora i moze sięgnąć nawet 70%.

Pytanie do specjalistów. Jestem laikiem, ale skorym do nauki. Podstawowe terminy itp są przeze mnie opanowane, ale... co czytać?co śledzic?

Legionista Awatar jasin
    Patrząc na ten wątek aż ciśnie się na usta stara giełdowa prawda: jak już sprzątaczka u Ciebie w biurze mówi o akcjac to znaczy, że najwyższa pora sprzedawać akcje. No offence.
    Mortui sunt, ut liberi vivamus

Piknik z Poludniowej
    Guest
    Cytat Zamieszczone przez jasin Zobacz posta
    Patrząc na ten wątek aż ciśnie się na usta stara giełdowa prawda: jak już sprzątaczka u Ciebie w biurze mówi o akcjac to znaczy, że najwyższa pora sprzedawać akcje. No offence.
    na hosse jeszcze czas wiec jst bezpiecznie nawet dla laikow. oczywiscie jesli beda robic z glowa swoje inwestycje. nie ma co wyjezdzac z takim tekstem ;p

co czytac?

cala gospodarke, wszystko co sie dzieje na swiecie, codziennie.

www.parkiet.com
    www.pb.pl
    www.bankier.pl fuuu ;p
    http://www.gpwinfostrefa.pl/ podstawa
    www.stockwatch.pl

itd

z ksiazek zacznij od Elder'a

zobacz co bardziej Cie kreci, fundamenty czy kreski ...

pzdr

Cytat Zamieszczone przez jasin Zobacz posta
    O to to.
    Szczególnie jeśli chodzi o akcję GPW.

Podobnie jak kilkanaście ładnych miesięcy temu z Funduszami Arki. Jak pierdolnęło to pół Polski w płacz.
    MIODUSKI Z LEGII WON!
    Miro, hvala za sve.

Pudel o BL
    Bogusław zarządzał Legią w sposób intuicyjny, wręcz ręczny. Proste, ręczne sposoby już nie wystarczą. I w tym miejscu są potrzebne moje kompetencje strategiczne."
    Pudel o stadionie
    W przyszłości oczywiście trzeba będzie go powiększyć. Mamy projekt, ale to jeszcze nie jest czas na to, żeby go wdrażać. Na razie chcemy mieć komplet widzów na każdym meczu. Marzy mi się tłum chętnych po karnety i do wykupienia miejsc vipowskich.

Legionista Awatar jarecki_
    Akurat mój kierunek studiów jest całkowicie z tym związany, z tym że są to moje pierwsze kroki, więc uszczypliwości...

No chyba, że Wy zaczeliście się interesować giełdą w momencie jak juz wszystko wiedzieliście? No offence

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    O to to.

Podobnie jak kilkanaście ładnych miesięcy temu z Funduszami Arki. Jak pierdolnęło to pół Polski w płacz.

Uważam że GPW jest specyficznym debiutem gdyż jeśli ktoś dysponuje w miarę pewnym, ciągłym dopływem gotówki (etat), i może sobie pozwolić na tzw uśrednianie w dół (tak wiem, to może skończyć się katastrofą, ale moim zdaniem nie przy GPW)...., ma minimalne szansę na stracenie kasy. Jeżeli giełda miałaby zbankrutować to musiał by być jakiś armagedon i pieniądze na ciągłe dokupowanie GPW i tak by przepadły.

Dwa dodatkowe zastrzeżenia:

a) niedokupowanie na łapu capu, tylko w ramach jakichś zasad, których będziemy się trzymać i odpowiednie rozplanowanie gotówki jaką posiadamy na ten cel.

b) Mamy czas na zamrożenie kasy.

A teraz pytanie do userów, czy ktoś widzi jakieś niebepieczeństwo tej metody jeśli chodzi o GPW, które ja mogłem przeoczyć ?

Btw

Wielkie kolejki do biur maklerskich - tak wyglądała oferta publiczna Banku Śląskiego.

A, od dnia debiutu rozpoczął marsz w dół, który zakończył się wiosną 95 roku, a cenę z pierwszego dnia notowania osiągnął gdzieś w okolicy 2006 roku

Co prawda ten debiut odbył się przy niskiej cenie w ofercie publicznej, która to została wywindowana bardzo wysoko w pierwszym dniu notowania (więc każdy kto wszedł w oferte publ. był bardzo ładnie zarobiony).

Przy GPW ta cena już jest ładnie wywindowana w ofercie publicznej.... i to Skarb Państwa może być tym ładnie zarobionym w perspektywie paru lat....

Debiut Banku Śląskiego to również koniec pierwszej hossy na naszej giełdzie...

Takie moje, przemyślenia

Piknik z Poludniowej
    Guest
    Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    O to to.

mistrze lapania dolkow ;p

spokojnie, ten temat ma pomoc ludziom w nauce o finansach, ze nie tylko jest skarpeta, ale takze inne metody. Kazdy jest kowalem swojego losy, a\zdy swoj portfel ma i sie nim opiekuje. Jak sie czlowiek nie zna to niech nie inwestuje nawet w fundusze.

Legionista Awatar midzi
    Niestety, ale świadomość ludzi w naszym kraju o oszczędzaniu jest znikoma. Poza lokatami, które przynoszą głodowe zyski i funduszami, na które była swego czasu moda to zwyczajny Kowalski trzyma dalej pieniądze w skarpecie. Dywersyfikacja jest podstawą jeśli chodzi o inwestycje i każdy powinien wybrać sobie strukturę własnego portfela inwestycyjnego.

A jest tyle ciekawych metod na inwestowanie swoich pieniędzy:
    - nieruchomości
    - antyki
    - malarstwo (szczególnie współczesne)
    - dewizy
    - obligacje skarbowe
    - giełda
    - Forex
    - złoto
    - filatelistyka
    - numizmatyka

To nie chodzi żeby każdy był mistrzem "łapania dołków" bo żaden Karkosikiem nie zostanie.

Chodzi o to aby wiedzieć na co się decyduje człowiek.
    Jeśli idzie w giełdę to musi zdawać sobie sprawę, czym to grozi.

Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    - nieruchomości
    - antyki
    - dewizy
    - obligacje skarbowe
    - giełda
    - Forex
    - złoto
    - filatelistyka
    - numizmatyka
    Ile znasz banków/ instytucji finansowych w Polsce oferujących profesjonalne doradztwo w tej kwestii ?* I ile trzeba mieć dochodu ew. majątku aby w ogole się tobą zainteresowali. W Polsce nadal to jest utopia i jeszcze długo będzie.

Jacy milionerzy, taka oferta, takie doradztwo etc.

*Mi tak na szybko przychodzi do glowy może 5.
    Ostatnio edytowane przez Kijek ; 25-10-2010 o 22:00
    MIODUSKI Z LEGII WON!
    Miro, hvala za sve.

Pudel o BL
    Pudel o stadionie

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Niestety, ale świadomość ludzi w naszym kraju o oszczędzaniu jest znikoma. Poza lokatami, które przynoszą głodowe zyski i funduszami, na które była swego czasu moda to zwyczajny Kowalski trzyma dalej pieniądze w skarpecie. Dywersyfikacja jest podstawą jeśli chodzi o inwestycje i każdy powinien wybrać sobie strukturę własnego portfela inwestycyjnego.

- nieruchomości
    - antyki
    - dewizy
    - obligacje skarbowe
    - giełda
    - Forex
    - złoto
    - filatelistyka
    - numizmatyka
    Proszę Cię, podajesz takie formy oszczędzania które kwalifikują się jedynie dla profesjonalistów lub też do inwestowania poprzez fundusze, a to już nie musi gwarantować zysku. Jak niby wyobrazasz sobie budowanie protfela przez osobę która ma powiedzmy 200 tys?
    - nieruchomości- w sumie da się kupić coś w okolicach 100km od Warszawy za 50 tys
    - antyki- trzeba się świetnie znać
    - malarstwo (szczególnie współczesne)- jw
    - dewizy- typowa ruletka
    - obligacje skarbowe- maleńki zysk
    - giełda- trochę ruleta, chyba, że skupi się na kilku spółkach
    - Forex- lewar który wykończy niemal każdego
    - złoto- w zasadzie tylko przez TFI
    - filatelistyka- jak antyki
    - numizmatyka- jak antyki

Niestety, ale Kowalski ma szanse korzystania tylko w lokat, tfi, ew obligacji i polowania na debiuty, może oczywiście próbować kształcić się w stronę antyków, ale jeśli ma to robić na pół gwiazda to niech lepiej sobie daruje. Ważniejszą kwestią w mojej skromnej opinii jest kształcenie narodu przez banki i tfi co do strategii inwestycyjnej, momentów wejścia/wyjścia z inwestycji, niby część podmiotów coś tam próbuje robić w tej kwestii, ale tak naprawdę nikomu nie jest na rękę wyedukowanie "wszystkich" klientów.
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Legionista Awatar jasin
    Cytat Zamieszczone przez jarecki_ Zobacz posta
    No chyba, że Wy zaczeliście się interesować giełdą w momencie jak juz wszystko wiedzieliście? No offence
    oczywiście że nie, ja swój debiut giełdowy zaliczyłem kupując akcje efektu na rynku równoległym (koniec lat 90tych). zarobiłem na 486dx2 80 Niestety potem kiedy cała Polska kupowała, również kupiłem - tym razem polifarb cieszyn. i zesrało się kakao, bo straciłem ponad 50%. jak ktoś pamięta co to było 'os' albo 'rs91" przy notowaniach, to wie o czym mówię

dlatego napisałem no offence. giełdy trzeba się uczyć małymi krokami najlepiej na własnych błędach, jednak to co napisałem to czysta prawda - dwa ogromne załamania na polskiej giełdzie przyszły wtedy, kiedy cała polska mówiła, że będzie tylko rosnąć - w pierwszym przypadku akcje (lata 90 te), potem fundusze
    Mortui sunt, ut liberi vivamus

Legionista Awatar midzi
    Częściowo się zgodzę, że taki Kowalski nie ma wiedzy co do antyków, czy do dzieł sztuki. Z drugiej strony czy taką wiedzę posiada jeśli chodzi o inwestowanie na giełdzie? Złudne jest właśnie to, że jak wszyscy grają to musi być to dobry interes. Widząc dzisiaj kolejki przed DM uświadomiłem sobie co by się jutro działo jakby akcje GPW zanotowały na otwarcie -10%. W wielu domach płacz i lament.

Nie zgodzę się natomiast jeśli chodzi o kupno działki pod inwestycję. Spokojnie w odległości 30 km od Warszawy można powalczyć o działkę circa 500m2 za 50-75 tys. zł. Czy jest to opłacalna inwestycja? Jak dla mnie tak, jeśli ma się świadomość, że zamrozimy pieniądze na okres od 5-ciu do kilkunastu lat. Więc nowej bety trójki nie będzie

Dla większych ryzykantów polecam przetargi Agencji Nieruchomości Rolnych.
    http://www.anr.gov.pl/pl/

Nie wiem jak wygląda obecna sytuacja, bo ostatnio nie jeżdzę na przetargi, ale 2-3 lata temu zdarzały się kąski po 90 groszy za m2 w okolicach jeziora Śniardwy.

Poza tym jeśli ktoś chce kupić działkę i powiedzmy wybudować się za x lat to dobrym sposobem na kupno jest szukanie takiej działki po ludziach (nie przez ogłoszenia), a wtedy szansa że trafi się na coś ciekawego i za rozsądne zwiększa się nieporównanie, bo nie ma co ukrywać, że oferty internetowe, czy w gazetach z ogłoszeniami to są oferty najwyższego sortu. Nie, nie są i nie powinny stanowić obiektu naszego zainteresowania.

Wracając do meritum, czyli do dywersyfikacji to za 200 tys. można zbudować już naprawdę ładny portfel. To nie są wcale małe pieniądze jak na nasze realia, bo jakby zrobić sondę wśród spore próby mieszkańców (nie tylko Warszawy) to nie wiem, czy 5% gospodarstw domowych posiada taką ilość wolnych środków pieniężnych.

Spokojnie można za to kupić:
    - dwie działki, pierwsza rolnicza na Mazurach, powiedzmy 1,5 ha za 40 tys. zł, a druga to budowlanka na prawej stronie Wisły, np. okolica Wiązownej ok. 60 tys. zł za 600 m2 działki.
    - po 20 tys. w 2-3 prężnie rozwijające się spółki na GPW (łącznie ok. 50 tys. zł)
    - resztę zostawić na jakiejś dobrze płatnej lokacie, albo zastanowić się nad kupnem 10-letnich obligacji.
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 26-10-2010 o 00:05

Biorąc pod uwagę, że średnia kwota Polaka na lokacie to coś koło 15.000 PLN to nijak się to ma do możliwości kupowania działki pod inwestycję i inwestowania jeszcze w giełdę.

Niech taki Kowalski z lokatą 15.000 PLN pójdzie w jedno z tych miejsc:
    http://www.nwai.pl/

http://www.kblpolska.pl/wps/portal/kblpolska?LANG=pl

http://www.noblebank.pl/

http://www.brebank.pl/bankowosc_prywatna/

I ciekawe jaka będzie reakcja osób odpowiedzialnych za przygotowane propozycji dla takiego człowieka. W tych miejscach ludzie zaczynają rozmowę mniej więcej od 30.000 netto dochodu ew. 1mln euro na depozytach, w nieruchomościach itp.

A zwykle banki detaliczne nie są przygotowane w jakikolwiek sposób do propozycji inwestycyjnych w sztukę, konie, nieruchomości etc.
    Ostatnio edytowane przez Kijek ; 26-10-2010 o 01:05
    MIODUSKI Z LEGII WON!
    Miro, hvala za sve.

Pudel o BL
    Pudel o stadionie

Legionista
    http://gpwnagpw.pl/2252539,80067,dro...ala-oferte-gpw

Indywidualni gracze dostaną najwyżej 30 proc. z puli 26,8 mln sztuk akcji GPW, a redukcja wyniesie 70 proc.
    Zapisy na akcje GPW w transzy indywidualnych inwestorów już się zakończyły. Zainteresowanie akcjami było rekordowo wysokie. Już w poniedziałek informowaliśmy, że chętnych może być 300 tys. Wczorajsze rozmowy z przedstawicielami biur maklerskich utwierdziły nas w przekonaniu, że tyle zapisów złożono.

— Popyt na akcje GPW jest bardzo duży. Jest gorąco, ale podjęte działania pozwalają nam panować nad sytuacją. Zanotowaliśmy już rekordową liczbę zapisów i otwartych rachunków. Wynika to z konstrukcji oferty. Obawa o dużą redukcję, a właściwie znaczące zmniejszenie maksymalnego limitu akcji możliwego do nabycia, powoduje, że niektórzy inwestorzy składają zapisy na mniejszą liczbę akcji niż maksymalna i rozkładają zlecenia na kilka osób — mówi Marek Jaczewski, główny specjalista ds. IPO w Biurze Maklerskim Banku BGŻ.
    Dzieje się

Piknik z Poludniowej
    Guest
    pakiet za 1075 na leb. dobrze ze mam na 3 rachunkach, moze na flaszake bedzie ...

Legionista
    Ja mam GPW na dwoch rachunkach, jak mówiłem symbolicznie podzszedłem.... żałowałbym pewnie tego gdyby nie to że kasę pierwotnie przeznaczoną na zakup GPW wrzuciłem w Mostostal Płock poniżej 45zl, tak więc tu już się trochę odkułem. (Dobrałbym pewnie jeszcze więcej ale w czwartek przesunelii publikację raportu na wtorek i komuś zaczęło się śpieszyć:/

Dobrałem też wczoraj Ciech delikatnie i obserwuję. Czekam również na debiut Agrotonu....

Legionista Awatar Piekutoszczak
    http://www.gpw.pl/gpw.asp?cel=ogield...017956_2&sky=1

Warszawa, 26 października 2010 r.

Wobec odnotowanego doniesienia medialnego Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie informuje, że Zarząd Giełdy, ani w szczególności Prezes Zarządu nie wypowiedzieli się o wysokości ceny maksymalnej dla inwestorów instytucjonalnych i jej ewentualnej zmianie, w ramach IPO GPW, i jakiekolwiek doniesienia w tej kwestii nie pochodzą od Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
    "Ja to całe życie na farcie lece i jeszcze nigdy nie wpadłem... i nie wpadnę.." bo "nie studiowałem informatyki ale to co wiem wystarczy, żeby sobie jakoś radzić w życiu"

Legionista
    Poszedł przeciek wcześniej i próbowali go ukryć

http://www.gpw.pl/gpw.asp?cel=relacj...20inwestorskie

W dniu 28 października 2010 roku Akcjonariusz Sprzedający, w uzgodnieniu z Globalnymi Koordynatorami oraz w porozumieniu z Oferującym ustalił, w formie Aneksu Cenowego, o którym mowa w Prospekcie:
    - cenę sprzedaży Akcji Sprzedawanych (i) dla Inwestorów Indywidualnych w wysokości 43,00 PLN za jedną Akcję Sprzedawaną oraz (ii) dla Inwestorów Instytucjonalnych w wysokości 46,00 PLN za jedną Akcję Sprzedawaną,
    - ostateczną liczbę Akcji Sprzedawanych oferowanych w ramach Oferty na 26.786.530 Akcji Sprzedawanych,
    - ostateczną liczbę Akcji Sprzedawanych oferowanych: (i) Inwestorom Indywidualnym na 8.035.959 Akcji Sprzedawanych oraz (ii) Inwestorom Instytucjonalnym na 18.750.571 Akcji Sprzedawanych

Legionista Awatar Piekutoszczak
    Cytat Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta
    Poszedł przeciek wcześniej i próbowali go ukryć
    ....albo ktoś próbuje mieszać w temacie...
    "Ja to całe życie na farcie lece i jeszcze nigdy nie wpadłem... i nie wpadnę.." bo "nie studiowałem informatyki ale to co wiem wystarczy, żeby sobie jakoś radzić w życiu"

Uprawnienia umieszczania postów