Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789
Pokaż wyniki od 241 do 270 z 270

Wątek: Najlepsi kibice za granicą.

Legionista
    Jakiś czas temu załatwiłem sobie od znajomego płytę DVD wydaną przez Supras Auteuil. Sama idea zajebista - takie podsumowanie sezonu pod względem trybun, filmiki, do tego bonusy w postaci materiałów historycznych. Ogólnie dwie profesjonalnie zlozone płyty DVD - coś jeszcze naszemu ruchowi kibicowskiemu obcego. Klimat tej trybuny i płyty jednak do mnie nie przemawia, hip hop i "emigracja" , nie moje klimaty. To tak na marginesie.

Czy ktoś obeznany może mi napisać jak teraz z poglądami na Boulogne? Chodzą Łysi, wisi symbolika?

pzdr

PS:

old school

Legionista Awatar szczepan
    Czy taka obca idea? Nie do końca

czy na pewno SA to "emigrajca"??

BB na 100% poglądy prawicowe! zresztą stąd jakaś tam stara oprawa OM na której jakiś meksykaniec zapinał w dupę skina i podpis Pedo Sado Gay czy jakoś tak...

Legionista
    Nie obca polskim ekipa idea? Hmm, jeśli coś podobnego wyszło u nas to napisz co, bo musiałem przeoczyć.

Może się zagalopowałem z tą "emigracją", ale wziąłem to w cudzysłów , bo po obejrzeniu tej płyty z ową mi się skojarzyło. Wszystko zrobione w grafitii (zreszta pokazane też graffiti z czarnymi piłkarzami), czarna muzyka, sporo na "hip hopowo". A we Francji jeśli ktoś jest hip hopowcem to chyba zazwyczaj trzyma z kolorowymi przybyszami? Wiem, może za daleko idące wnioski, ale jestem sympatykiem "GUD" (francuscy skrajni nacjonaliści), czytając ich notki z życia codziennego wiem, że młodzież tego typu często niszczy razem z przyjezdnymi ich kraj od środka - pewnie stąd uprzedzenie i skojarzenie.

BB wiem, że prawica/ czy też nawet skrajna lewica jakby Foxx napisał / rasizm, ale czy obnoszą sie z tym w czasach obecnych lub niedawnych poprzez jakąś symbolikę, flagi?

Temat jest "najlepsi kibice za granica", cóż pojęcie szerokie i indywidualne. Dla mnie wyróżnia się scena włoska za politykę na stadionach. Kibicując komuś w młynie niemal natychmiast przechodzisz na, którąś ze stron politycznych/ światopoglądowych. Co za tym idzie powiązanie meczów, życia kibicowskiego ze sprawami Narodu, Ojczyzny.
    Jako ekipa podoba mi się też Crvena Zvezda, przynajmniej dawniejsze PSG, część Realu (UltraSSur) i inne...

Legionista Awatar PeCe
    A mi się właśnie nie podoba to że na stadionach jest aż tyle grup. Mówię to szczególniach o Włoszech, ale nie tylko. Jeśli jest wiele grup o różnych poglądach i doprowadza to do konfliktów to jest to na szkodę całego ruchu kibicowskiego danego klubu. No, ale to chyba jednak nieuniknione. Jak jest duża rzesza fanatyków, to często wyjdą jedni prawicowi a drudzy lewicowi. Dlatego właśnie bardzo lubię polską scenę, gdzie jest praktycznie tak, że jeśli nie jesteś prawicowy ( większość ekip ) to musisz się pożegnać ze stadionem. Są w Polsce też ekipy lewicowe, ale podoba mi się ten unikalny klimat właśnie gdzie jest stosunkowo mało konfilktów wewnętrznych. Wyobraźcie sobie np. lewacką grupę na Legii

www.nsa.net.pl Niezależne Stronnictwo Akademickie

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Ciunek
    A mi się właśnie nie podoba to że na stadionach jest aż tyle grup. Mówię to szczególniach o Włoszech, ale nie tylko. Jeśli jest wiele grup o różnych poglądach i doprowadza to do konfliktów to jest to na szkodę całego ruchu kibicowskiego danego klubu. No, ale to chyba jednak nieuniknione. Jak jest duża rzesza fanatyków, to często wyjdą jedni prawicowi a drudzy lewicowi. Dlatego właśnie bardzo lubię polską scenę, gdzie jest praktycznie tak, że jeśli nie jesteś prawicowy ( większość ekip ) to musisz się pożegnać ze stadionem. Są w Polsce też ekipy lewicowe, ale podoba mi się ten unikalny klimat właśnie gdzie jest stosunkowo mało konfilktów wewnętrznych. Wyobraźcie sobie np. lewacką grupę na Legii
    Zgoda, mi chodziło o jedno - poglądowe ekipy jak np: Lazio, czyli - jeśli jesteś lewakiem, nie masz po co się wychylać.

Legionista Awatar Francais
    Faktycznie zapedzilem sie troche z tym rozpadem Lutes Falcio,pomylili mi sie wlasnie z TM ktorzy jak mowisz zakonczyli dzialalnosc po 13 latach,po konflikcie z Boulogne Boys ktory wybuch 2005 na wyjezdzie w Le Mans,nie znam szczegolow,wiem tylko ze 2 najebanych gosci wystartowalo do grupki z Tigris Mystics,kilka osob trafilo do szpitala i wlasciewie od tego momentu mozna mowic o konflikcie
    miedzy tymi grupami.
    Na Parc des Princes kazda grupa ma swoja reputacje,sposob wspierania klubu,historie i miejsce.Po prawej Kop of Boulogne z BB,jak sami o sobie mowia dumni z histori i pogladow,z odlamem i grupa ''R2''.Cala Boulogne jest trybuna nasionalistow,gdzie czarni i araby nie sa mile widziani i odsylani na inne trybuny przez stiuardow( i to jest w zasadzie odpowiedz na pytanie lukasz_l ).
    Mon honneur s'appelle fidélité

joł mordo

Carlos: szczegółów nie znam, wiem tylko, że podłożem konfliktu była zmiana "profilu" TM z apolitycznej na lewicową.
    A czy przypadkiem to nie w Le Mans doszło do tego, że jedne grupa drugiej skroiła flagi/transparenty?

Druga sprawa jest taka, że to BB są główną grupą na PSG i to w dużej mierze oni decydują co się dzieje na stadionie... albo inaczej - ich głos jest najważniejszy...

Co do "działalności" grup to tu sytuacja jest podobna jak we Włoszech - nie ma konkretnego podziału na tych którzy robią oprawę, a tych którzy się biją. Tam wszystko zawiera się pod jedną nazwą.

lukasz_l:
    1)Tak była tak produkcja "Ultras Legia Warszawa" - wydana z okazji pierwszego Międzynarodowego Turnieju Kibiców które organizowało SKLW. Płyta była rozdawana wśród uczestników i gości turnieju. Wprawdzie nie była to aż tak profesjonalna produkcja jak te z zachodu (z kilku różnych powodów) ale była!

2)Widzisz w Włoszech jest tak ******** sytuacja, że jednej drużynie kibicuje kilka grup, z czego każda może mieć inne poglądy polityczne. I tak na przykład drużyna X ma 4 grupy kibicowskie: jedna ma poglądy skrajnie prawicowe, dwie są apolitycze/neutralne, a ostatnia poglądy lewicowe. Więc od razu widać jakie tam jest zamieszanie.
    Zresztą gdzieś miałem mapkę która pokazuje to zróżnicowanie. Naprawdę nieźle to wszystko jest pomieszane.

3)Co do BB to oprócz tego co napisał Carlos, warto jako przykład podać ostatnie problemy BB i śmierć jednego z nich. Został on zabity przez policjanta, kiedy paru kibiców BB goniło jakiegoś Francuza pochodzenia żydowskiego (tak w dużym skrócie). To powinno rozwiać wszelkie wątpliwości

Legionista
    Ok dzięki za odpowiedzi, tyle, że ja wiem jakie są poglądy BB. Chodzi mi czy w CZASACH OBECNYCH poglądy są na Boulogne uwidaczniane poprzez sybolikę i flagi, pytam, bo jestem w plecy ze sceną francuską na temat której sporo czytałem ale gdzieś w roku 2003.
    Ktoś wspomniał o okazyjnej sektorówce OM, tak ja pytam czy na Boulogne pojawia sie np jakaś rasistowska riposta itp...Bo mimo, że Boulogne uchodzi od lat za rasistowską to w sumie "na zewnątrz" sie chyba zbytnio z tym nie obnosili (prócz takich drobnych rzeczy jak szalik itp). Nie słyszałem o proteście przeciwko np czarnym zawodnikom, a nie jest to przecież grupa ludzi tylko niby cała trybuna...

PS: Można wiedzieć skad czerpiecie swoją wiedze na temat PSG ?
    PPS: Mi chodziło jak wspomniałem o grupy jednolite, bądź jeden kierunek polityczny + apolityczni. Jeśli po jednej stronie stadionu maja siedzieć komuniści, a po drugiej narodowi socjaliści to robi się faktycznie cyrk. Chodzi o takie ekipy gdzie jest starszyzna/ elita , która pewnych nurtów na stadionie nie zaakceptuje. W okolicy są na pewno dwie ekipy o przeciwnych biegach politycznych, jesteś lewakiem idziesz na lewice, jesteś prawicowcem - idziesz na prawice (bądź też nie i dopiero jak wchodzisz na trybuny to zaczynasz interesować się polityką i życiem Narodu - to zaczyna się przenikać).

Legionista Awatar raff
    Cytat Zamieszczone przez szczepan
    3)Co do BB to oprócz tego co napisał Carlos, warto jako przykład podać ostatnie problemy BB i śmierć jednego z nich. Został on zabity przez policjanta, kiedy paru kibiców BB goniło jakiegoś Francuza pochodzenia żydowskiego (tak w dużym skrócie). To powinno rozwiać wszelkie wątpliwości
    chyba chodzi o mecz PSG - Tel Aviv 2 czy 3 lata temu, zastrzelony został kibic PSG o imieninu Julien. I rzeczywiście, chyba nawet był komunikat, że BB przestało istnieć.

Legionista
    Hmmm skoro Tigris było zlewaczałe, to zapewne ręce poniższym panom ułożyły sie przypadkowo?

http://img479.imageshack.us/img479/5817/2mats37kl.jpg

Chyba, że to jakaś ekipa ze skrojonymi transparentami PSG, bo np: dwóch z nich depcze po fladze, czego przynajmniej u nas się unika.

wiadomo-5 piw ')

wyzej byla mowa o konflikcie Tigris z BB napisalem ze zaczelo sie od bojki na wyjazdowym z Le Mans,tutaj jest link http://fr.youtube.com/watch?v=_wSoqI...eature=related

joł mordo

Cytat Zamieszczone przez lukasz_l
    Hmmm skoro Tigris było zlewaczałe, to zapewne ręce poniższym panom ułożyły sie przypadkowo?

http://img479.imageshack.us/img479/5817/2mats37kl.jpg

Chyba, że to jakaś ekipa ze skrojonymi transparentami PSG, bo np: dwóch z nich depcze po fladze, czego przynajmniej u nas się unika.

ta ekipa ze skrojonymi transami to jeżeli dobrze pamiętam właśnie BB

Carlos: ten link który wrzuciłeś to raczej któraś już tam z kolei konfrontacja BB i TM... a ta fotka od lukasza_l była już przed tym wydarzeniem!

raff: tak chodzi o Julien'a a było to dokładnie 21.11.2006 więc trochę ponad rok temu!

Nie rozumiem jednego, jak ekipy kibicujące temu samemu klubowi mogą się zwalczać, przecież to zakrawa o kpine niby w imie przekonań ale jeśli przekonania są dla nich ważniejsze to po co przychodzą na stadion. U nas by poprostu cały kraj by miał z nich śmiechy, i nikt by ich poważnie nie traktował, bo jak można traktować poważnie kibiców jednego klubu którzy kroją sobie flagi i leją się miedzy sobą?!

Legionista Awatar brn
    Cytat Zamieszczone przez Kubełek_Adam
    U nas by poprostu cały kraj by miał z nich śmiechy, i nikt by ich poważnie nie traktował, bo jak można traktować poważnie kibiców jednego klubu którzy kroją sobie flagi i leją się miedzy sobą?!
    a o konflikcie w Jadze słyszałeś? :>
    ...my tu na Legii bezinteresownie, nie dla pieniędzy, tylko dla wspomnień...

dokladnie,zginal mlody kibic PSG,Julien zabity przez policjanta,ktory '' interweniowal'' w bojce miedzy kibicami Paryza i francuzami zydowskiego pochodzeni,kibicami Tel Avivu

co do linku:to bym sie upieral ze to jest jednak wlasnie ta zadyma opisana jako poczatek konfliktu

joł mordo

Legionista Awatar PeCe
    Nie rozumiem jednego, jak ekipy kibicujące temu samemu klubowi mogą się zwalczać, przecież to zakrawa o kpine niby w imie przekonań ale jeśli przekonania są dla nich ważniejsze to po co przychodzą na stadion. U nas by poprostu cały kraj by miał z nich śmiechy, i nikt by ich poważnie nie traktował, bo jak można traktować poważnie kibiców jednego klubu którzy kroją sobie flagi i leją się miedzy sobą?!
    Ano mogą mogą. Wiadomo, że lepiej i fajniej jest jak obie ekipy są tych samych poglądów lub nawet jak nie są to się tolerują. Z drugiej strony te właśnie ekipy kreują swój wizerunek wśród kibiców innych drużyn. Szczerze mówiąc nie wiem czy jakich poglądów byli Pretorianie w Jagiellonii, ale czy ktoś śmiał się z konfliktu Pretorianie vs. Skini ? Moim zdaniem nie bardzo. Walki wewnętrzne są spowodowane chęcią pokazania innym, że to właśnie ta ekipa jest główną/rządzącą wśród kibiców danej drużyny i chcą, aby inni odbierali ich jako prawicowych/apolitycznych lub lewicowych, w zależności od tego kto wygra tą wojnę. Nie koniecznie przy tym muszą kroić flagi, ale wyobraź sobie sytuację w Polsce. Uważasz, że na ekipie która jest prawicowa (obojętnie jaka) np. Legia, Lechia czy jakaś inna pojawiła się zorganizowana grupa lewacka powiedzmy, która by przychodziła z własnymi flagami/transparentami na mecze, to uważasz, że obie strony by się szanowały, byłaby cisza i spokój i kibice innych ekip się z tego śmiali. Otóż zapewniam Cię, że inne ekipy prawicowe w Polsce, by była po stronie ekipy prawicowej i nie śmieli by się z tego, a bardziej współczuli.

Nie słyszałem o konfliktach w jadze, a co tam się działo??

Ale jest podstawowe pytanie po co eksponować i walczyć swoje poglądy na stadionie, moim zdaniem grupy kibicowskie powinny apolityczne, a ludzi na stadionie powinno interesować komu dany człowiek kibicuje a nie czy jest po prawej czy polewej stronie , a może jeszcze jest liberałem, to zakrawa o kpine. We włoszech to już nie jest kibicowanie tylko jakiś dyktat polityczny, bo np. jak kibicem Lazio może być osoba z lewicowymi przekonaniami, nie może bo tam jest tyle akcentó skrajnej prawicy że nie sposób policzyć a jeszcze jak ich ultrasi by się dowiedzieli żę jest lewicowcem to już szkoda gadać. Takim moim zdaniem najsłyniejszym wydarzeniem we włoszech scierania się frontów prawicowych i lewicowych są mecze Lazio z Atalantą Bergamo.
    I jeszcze może ktoś ma może informacje na temat tego jak Milan który ma lewicowych kibiców może uznawać swojego prezesa byłego premiera z centro - prawicy??

Legionista Awatar PeCe
    W skrócie o Jadze. Był konflikt między Pretorianami a Skinami. Można powiedzieć, że " nie pierdolili się w tańcu ", bo używali sprzętu i generalnie panował klimat krakowski, czy to na meczach czy normalnie na mieście. Nie wiem czy ktoś zginął, ale niektórzy na pewno kosy zaliczyli, widziałem na zdjęciu typa z nieźle rozciętą głową. Nie jestem specem od innych drużyn, ale Skini chyba się wycofali ostatecznie.
    No cóż wiadomo, że chyba lepiej by było jakby grupy kibicowskie były apolityczne, ale pomyśl, że stadion jest miejscem względnej wolności. Tą wolność kibice starają się wykorzystać poprzez okrzyki/transparenty. Tego nikt nie zmieni raczej i tak już będzie, trzeba to zaakceptować lub nie i tylko się z tym pogodzić. Jeśli skrajni prawicowcy na ulicach będą się eksponować to łatwiej o areszt i różne kłopoty i związane z tym restrykcje. Poza tym na stadionie w tłumie ciężej znaleźć jakieś jednostki, a za wywieszenie flagi ze swastyką przecież raczej nie zamkną jednej osoby. Lechia Gdańsk w latach 80. która jest wybitnie antykomunistyczna ogłaszała swoje poglądy właśnie na stadionie, gdyż tam trudniej było o represje ze strony '' służb bezpieczeństwa ".
    Co do Milanu to wiem, że jedna z ekip jest lewicowa, ale są chyba również gdzieś prawicowcy, nie pamiętam dokładnie poszukaj w " Euroinfo " na kibice.net bo chyba tam o tym czytałem.

acha dzięki za opisanie sytuacji w jadze.

A przykład Lechii w wygłaszaniu poglądów to zupełnie co innego niż prezentowanie swoich poglądów przez np. PSG. Kibice Lechii i Legii z resztą też dawali wyraz poparcia dla Solidarności na trybunach, ale to była walka z reżimem który powoli wyniszczał kraj i tylko tam mogli to robić bez konsekwencji, a nie jak niektórzy kibice teraz eksponują swoje przekonania na stadionach najczęściej skrajne bo tak uważają za stosowne i nie ma w tym raczej głębszego celu dla nikogo poza nimi. no ale co tam, moim zdaniem zdrowiej by było skupić się na dopingu swojej drużyny niż szukać sobie wrogów na siłe i to jeszcze w braciach po szalu.

Legionista Awatar DobryChłopak
    Owszem w Białymstoku zginął chłopak. Pretorian już nie ma (oficjalnie) a skini na razie nie uczestniczą meczach.

Edit. piszecie tak, jak byście nie wiedzieli co u nas się kiedyś działo. Co prawda podłoże tego konfliktu nie było polityczne.
    Niesłusznie Skazani

Przy przypadku PSG trzeba brac pod uwage specyfike kraju,podzialy polityczne,duzy naplyw emigrantow(glownie tych z Afryki) co za tym idzie wiele konfliktow na tle rasowym.

joł mordo

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Carlos (L)
    dokladnie,zginal mlody kibic PSG,Julien zabity przez policjanta,ktory '' interweniowal'' w bojce miedzy kibicami Paryza i francuzami zydowskiego pochodzeni,kibicami Tel Avivu

co do linku:to bym sie upieral ze to jest jednak wlasnie ta zadyma opisana jako poczatek konfliktu
    Wydaje mi sie, zeSzczepan ma racje, wydarzenia w Le Mans były juz po eskalacji konfliktu
    wczesniej byl wyjazd na Auxerre http://youtube.com/watch?v=mS2qoP0IRS4

co do zdjęcia
    "These guys are not BB et KSD... they're independents from the KOB"

Co się kiedyś u nas działo??? Był jakiś konflikt między grupami kibiców.
    Dopiero od niedawna interesuje się ruchem kibicowskim więc nie wiem, i z góry dziękuję za przybliżenie sytuacji.

Legionista Awatar kiubz
    Cytat Zamieszczone przez DobryChłopak
    piszecie tak, jak byście nie wiedzieli co u nas się kiedyś działo. Co prawda podłoże tego konfliktu nie było polityczne.
    To samo chciałem powiedzieć.

O ironio, ale u nas jest sielanka, wszyscy od x lat mają jedne poglądy i nie ma podziałów? Były, są i będą, taka natura ludzka, czasami większe, czasami mniejsze, dobrze tylko, że my z nożami nie ganiamy.

Cytat Zamieszczone przez Wasil
    Wydaje mi sie, zeSzczepan ma racje, wydarzenia w Le Mans były juz po eskalacji konfliktu
    wczesniej byl wyjazd na Auxerre http://youtube.com/watch?v=mS2qoP0IRS4
    mozliwe,napisalem ze nie jestem pewien,wiec nie bede sie upieral,opieram sie tylko na wpisach z forum Boulogne Boys,tam jest opis ze poczatek konfliktu datuje sie wlasnie na wyjazd do Le Mens,a to jest filmik wlasniez tego meczu

joł mordo

Co się kiedyś u nas działo??? Był jakiś konflikt między grupami kibiców.
    Dopiero od niedawna interesuje się ruchem kibicowskim więc nie wiem, i z góry dziękuję za przybliżenie sytuacji.
    Idź do wróża

Ma ktoś może jakąś wiedze na temat sceny portugalskiej, wiadomo że pod względem piłkarskim rządzą Porto, Benfica i Sporting ale czy pod względem kibicowskim jest tak samo?

Legionista Awatar Pietia
    Kłamstwo poniża ludzką godność i zawsze było cechą niewolników ,cechą ludzi małych.

znalazłem w końcu tą mapkę:

Legionista Awatar kiubz
    http://www.youtube.com/watch?v=jA2uA-59a4Y

To redaktor stek lekko zawiedziony musi być, w końcu ten stadion Atletico to multiplex.

Na początku filmiku kibice Atletico biją się między sobą.

Uprawnienia umieszczania postów