Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 240 z 242

Wątek: Wędkarstwo

Cytat Zamieszczone przez ŁukaszD Zobacz posta
    To jestem ciekawy Narwi. Jaki odcinek?

Też był, jez. Lutobórz , tak samo spining,grunt i słabiutko... jeden leszczyk i kilka okonków, w lato i owszem teraz cisza.
    A różne miejsca od Zegrza włącznie do NDM. U mnie na odwrót teraz lepszy przyłów niż w lato.

Na początek sezonu jesiennego...

57 cm, 1.34 kg - niestety połknął kotwicę - nie szło wyjąć: skończy na patelni
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista Awatar Marcino
    Jak to jest aktualnie z kartą PZW ? Raz wyrobiona jest na całe życie ? Miałem kartę opłacaną ostatni raz w 1999r. i mnie nachodzi na powrót do pasji wędkowania. Jeśli kartę miałem wyrobioną pod W-wą, a obecnie jestem mieszkańcem W-wy to gdzie mogę wystąpić o duplikat ?

Cytat Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta
    Jak to jest aktualnie z kartą PZW ? Raz wyrobiona jest na całe życie ? Miałem kartę opłacaną ostatni raz w 1999r. i mnie nachodzi na powrót do pasji wędkowania. Jeśli kartę miałem wyrobioną pod W-wą, a obecnie jestem mieszkańcem W-wy to gdzie mogę wystąpić o duplikat ?
    Zadzwoń do koła/okręgu w którym byłeś zrzeszony, wyjaśnią Ci krok po kroku jak odzyskać/uzyskać dokumenty
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista Awatar BlackAdder
    Cytat Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta
    Ja mam kartę z 78r., wyrobioną dla dzieciaka w kole które już nie istnieje, miałem kilkuletnie przerwy i cały czas z niej korzystam .
    Przerwa w łapaniu oznacza tyle, że skasują cię ze 25zł. za wpisowe.

Dla kontrolerów liczą się znaczki. Znaczek składki członkowskiej i wpisowego możesz kupić w każdym oddziale/kole, zaś znaczki składek okręgowych w okręgach, w których chcesz łapać (są jeszcze tzw. porozumienia). Jak chcesz łapać w okręgu warszawskim, to mkniesz na Twardą (na jej część po zachodniej stronie Jana Pawła) i tam wszystko załatwisz.
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar pepe_jest_ok
    ja ostatnie opłaty miałem z 2000i wczoraj właśnie opłaciłem zdjęcie jeszcze za dzieciaka pytam czy to ma jakieś znaczenie Pani powiedziała, że jak mam jakieś zdjęcie to może mi zmienić ale ogólnie to nie ma znaczenia.

mam w związku z powrotem na łowiska 3 pytania:
    #1 - o co chodzi z tym zezwoleniem, jak je się uzupełnia?
    #2 - jak jest z łowieniem w Porcie Czerniakowskm i jakie to jest łowisko do wpisania w tą książeczkę?
    #3 - gdzie jeszcze w Warszawie lub bliskiej okolicy można by się udać na ryby?

Legionista Awatar kowallu
    Miejsc to ci nie brakuje

zależy czego szukasz i jaka metoda prefer
    " Ojczyzny nie zabiorą Ci nigdy jeśli nosisz ją w swoim sercu "

Legionista Awatar Dolu
    Czy nadal jest możliwość łowienia na 3 wędki ? czyli ja jestem posiadaczem karty, łowie na dwie, a osoba bez łowi na jedną ?

Nigdy nie było takiej możliwości, chyba że ta osoba bez ma mniej niż 14 lat

Legionista Awatar Dolu
    dzięki

Cytat Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    Nigdy nie było takiej możliwości, chyba że ta osoba bez ma mniej niż 14 lat
    i nawet jeśli jest to osoba poniżej 14 roku życia też nie można mieć 3 wedek tzn. właściciel karty 2 i nielat 1 ..

w regulaminie jest info, że jedna osoba która łowi może wziąć pod swoje skrzydła nielata ale tylko odstępując mu swoją wędkę

w regulaminie jest to pozycja:
    II pkt. 6 ppkt. a

jest jeszcze b ale dotyczy spiningu i muchy.

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezenta...jednolity_.pdf <-- źródło.

Legionista Awatar Michu
    Cytat Zamieszczone przez pepe_jest_ok Zobacz posta
    #3 - gdzie jeszcze w Warszawie lub bliskiej okolicy można by się udać na ryby?
    Jeżeli interesuje Cię wypad na płatne łowisko, gdzie można przy okazji coś zjeść i warunki niemalże idealne do połowów, to "Okoń" w okolicach Nowego Dworu Maz. Łowisko w Halinowie też jest popularne.

Cytat Zamieszczone przez Michu Zobacz posta
    Jeżeli interesuje Cię wypad na płatne łowisko, gdzie można przy okazji coś zjeść i warunki niemalże idealne do połowów, to "Okoń" w okolicach Nowego Dworu Maz. Łowisko w Halinowie też jest popularne.
    Dla mnie łowienie na płatnych łowiskach jest porównywalne z pójściem na polowanie do ZOO ...

#1 o jakim zezwoleniu mówisz?
    #2 wpisujesz normalnie np. "jeziorko czerniakowskie", "zalew zegrzyński", jak rzeka to nazwa rzeki łamane na najbliższą miejscowość/wioskę.
    #3 Zegrze, Bug, Narew, Wisła - jest multum miejscówek
    Ostatnio edytowane przez krajes ; 09-05-2016 o 13:09

Łowisko Okoń znam ale mi chodzi o wody PZW

Nie chodziło mi o Jeziorko Czerniakowskie tylko o Port Czerniakowski (Maristo)
    A co do zezwolenia to właśnie ta książeczka w któej się wpisuje te wszystkie dane, już się z tym ogarnąłem.
    Natomiast w temacie miejscówek to chodzi mi o konkretne co do metra a nie ogólnie

Legionista Awatar Michu
    Cytat Zamieszczone przez krajes Zobacz posta
    Dla mnie łowienie na płatnych łowiskach jest porównywalne z pójściem na polowanie do ZOO ...
    Zgadzam się z tym w 100%, jednakże jest grono osób które lubią takie miejsca

Legionista Awatar Dolu
    Jakieś bardzo dobre forum wędkarskie ?
    polecacie coś ?

Cytat Zamieszczone przez Dolu Zobacz posta
    Jakieś bardzo dobre forum wędkarskie ?
    polecacie coś ?
    http://splawikigrunt.pl/forum/
    https://www.youtube.com/user/LukSilva107

Legionista
    Ktoś coś może powiedzieć zestaw dla początkującego amatora .

http://www.decathlon.pl/zestaw-ufish...d_8350931.html

Cytat Zamieszczone przez dize(L)raszyn Zobacz posta
    Ktoś coś może powiedzieć zestaw dla początkującego amatora .

http://www.decathlon.pl/zestaw-ufish...d_8350931.html
    A jak chcesz łowić? Spławik? Spining? Koszyk?

Z innej beczki fajny hand-make
    https://www.youtube.com/watch?v=YqjpTeUeCW0

Legionista Awatar Dolu
    O grzybach tematu nie znalazłem, więc pochwalę się tu
    ps: takiego wejścia w sezon to chyba jeszcze nie miałem

Legionista Awatar Alek
    Dolu gdzie takie okazy ?
    W sprawach związanych z T-Mobile ( dla firm ) służę pomocą.

Legionista Awatar Dolu
    Więc tak

Legionista Awatar Net
    Pytanie do znawców tematu. Chciałbym rozpocząć przygodę z wędkarstwem, jestem w temacie zielony jak wiosenny liść. Mógłby ktoś polecić jakieś forum dla początkujących, albo gdzie szukać podstawowych informacji w necie, po wpisaniu wędkarstwo dla początkujących wyświetla się tryliard stron. Technika łowienia tradycyjna - spławik, itp. Opłaca się kupić na początek zestaw gotowy już do działania na allegro np: http://allegro.pl/zestaw-wedkarski-2...265649639.html, czy lepiej aby coś dobrali w sklepie i nie koniecznie skroili jak za zboże.

Legionista Awatar Stout
    Wędkarstwo to nie jest tani sport.
    Taki zestaw nie ma sensu,ponieważ najpierw musisz wiedzieć gdzie chcesz łowić i co.
    Inne zestawy są na wody stojące inne na rzeki.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar Net
    Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Wędkarstwo to nie jest tani sport.
    Taki zestaw nie ma sensu,ponieważ najpierw musisz wiedzieć gdzie chcesz łowić i co.
    Inne zestawy są na wody stojące inne na rzeki.
    Łowienie głównie na stawach hodowlanych i jeziorach. Czyli pojechać do sklepu aby dobrali mi sprzęt ? Polecisz jakiś sprawdzony sklep gdzie nie trzeba będzie od razu zapłacić worka pieniędzy

Legionista Awatar Stout
    Najlepiej popytaj wśród znajomych wędkarzy,gdzie jeżdżą na zakupy.A jak jesteś początkujący,to postaw takiemu flaszkę i zabierz go ze sobą na te zakupy.Zerknie,doradzi i podpowie,czy nikt nie robi Ciebie w hvja.
    Ja Tobie nic nie polecę,bo nie mieszkam w Stolicy ani okolicach.
    Mało tego,dawno nie moczyłem kija w wodzie.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista
    Net polataj po forach i yt o tematyce wędkarskiej. Często omawiany jest sprzęt do różnych metod połowów, w różnych zakresach cenowych.
    W zależności od tego jaką metodą będziesz chciał łowić, będziesz kupował do tego sprzęt.
    Ze sklepów mogę polecić Trotkę na Modzelewskiego, parę razy kupowałem tam różne rzeczy i chłopaki sensownie potrafili coś dobrać do moich potrzeb.

Zestaw w linku to mydło i powidło, a w tej cenie przy tej ilości towaru to nie może być nic sensownego.

@Net
    Jercbait.pl
    pomorskiprzewodnikwedkarski.pl
    wedkuje.pl

A tak naprawdę to najlepiej uzbrój się w 400-500 zł i odwiedź porządny sklep wędkarski i panu sprzedawcy(który najczęściej sam jest wędkarzem z długim stażem) powiedz co i jak chcesz łowić i ile masz budżetu

Legionista Awatar Dolu
    Cytat Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    A tak naprawdę to najlepiej uzbrój się w 400-500 zł i odwiedź porządny sklep wędkarski i panu sprzedawcy(który najczęściej sam jest wędkarzem z długim stażem) powiedz co i jak chcesz łowić i ile masz budżetu
    Najlepsze rozwiązanie, "zestawy" to omijaj z daleka, potrafi się złamać przy mocniejszym zacięciu.
    Co do gruntu, (opcja wypoczynkowa %%%) to całkiem przyjemne zestawy JAXON,a ostatnio zakupiłem, wędzisko plus kołowrotek za około 170zł, ale tak prawdę pisząc to największym problemem jest dziś dzień sama ryba wybredniejsza niż Gesslerowa, jak dnia nie trafisz, to co najwyżej się poopalasz.

Legionista Awatar Net
    Dzięki za rady,

Uprawnienia umieszczania postów