Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 1234567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 90 z 241

Wątek: Wędkarstwo

Legionista Awatar pu(L)on
    o 5 rano ruszam na pierwsze wiosenne ryby Oby brały. Dokładną relację zdam jak wrócę

Legionista Awatar Patowrajter
    Ja mam zamiar o 4 wstać.
    Już jeden szczupak w tym roku zaliczony.

To połamania kija życzę i napisz jak Ci poszło

Legionista
    Bartoszek, moczysz kija coś ?
    Ostatnio edytowane przez MareczekŻrdw ; 25-04-2011 o 23:56
    Żyrardowski Fanatyk

Zasadzałem się w sobotę na szczupaki, ale ryba już miała święta. Żadnego nawet najmniejszego podbicia...
    CWKS CWKS CWKS to najlepszy w ekstraklasie zespół jest
    on kibiców ma tysiące rozrabiają w całej Polsce
    CWKS CWKS CWKS

Legionista
    U mnie początek sezonu w miarę dobry. Złapałem parę boleni w tym jednego 68 cm

Legionista Awatar rydzuuu
    Cytat Zamieszczone przez MareczekŻrdw Zobacz posta

w domu wiedzą, o jakie rzeczy się wypytujesz na internetach po nocach ?
    Ostatnio edytowane przez rydzuuu ; 26-04-2011 o 09:33

Legionista Awatar adrianek
    Haha, pamiętaj o wymiarze ochronnym, w jego przypadku to nie wiem jaki jest :P
    Jakim cudem może być wszystko na swoim miejscu, skoro oni mają gdzieś to, co my mamy w sercu?

Legionista Awatar Michu
    Pany, szukam jakiejś miejscówki w okolicach W-wy i dalej, gdzie można powędkować, wypić piwko itd. Łowienie raczej amatorskie, więc nie musi być tam stado szczupaków, ale płotkami nie pogardzę. No i... brak karty wędkarskiej, więc jakby się obyło bez wizyty tych co zawsze

Cytat Zamieszczone przez MareczekŻrdw Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez rydzuuu Zobacz posta
    w domu wiedzą, o jakie rzeczy się wypytujesz na internetach po nocach ?
    Cytat Zamieszczone przez adrianek Zobacz posta
    Haha, pamiętaj o wymiarze ochronnym, w jego przypadku to nie wiem jaki jest :P
    Ja ***** rozumiem, że chłopaczek budzi waszą radość, ale darujcie sobie pisanie o nim w każdym możliwym temacie.
    EOT

W sumie Michu to podpinam się pod Twoje pytanie, ale polecić Ci mogę np. staw w Pogorszewie (na zachód z 10 km.) Wisłę na wysokości ciepłowni, a i stawy na włochach mogą dać trochę przyjemności.
    CWKS CWKS CWKS to najlepszy w ekstraklasie zespół jest
    on kibiców ma tysiące rozrabiają w całej Polsce
    CWKS CWKS CWKS

Legionista Awatar rey
    Cytat Zamieszczone przez Michu Zobacz posta
    Pany, szukam jakiejś miejscówki w okolicach W-wy i dalej, gdzie można powędkować, wypić piwko itd. Łowienie raczej amatorskie, więc nie musi być tam stado szczupaków, ale płotkami nie pogardzę. No i... brak karty wędkarskiej, więc jakby się obyło bez wizyty tych co zawsze
    Nie wiem czy Ci będzie pasować, ale na jesieni byłem kilka razy tutaj:

http://www.okon.com.pl/

Karty nie trzeba bo to prywatne, tyle tylko że płaci się za wstęp i za złowione okazy. Pstrągi brały na jesieni aż miło Jest miejscówa żeby grila rozstawić, ogólnie fajne miejsce.
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Legionista Awatar Michu
    Łowisko "Okoń" znam niemalże na pamięć, byłem wiele razy. Bardzo fajne miejsce. Tym razem szukam czegoś "dzikiego"

Czerwona kartka
    Cytat Zamieszczone przez Baju Zobacz posta
    U mnie początek sezonu w miarę dobry. Złapałem parę boleni w tym jednego 68 cm
    co ty w okresie ochronnym łowisz bolenie?

Tak samo na szczupaki jest okres ochronny do 1 maja, więc nie chwalić się :P

Ja dziś kilkanaście płoci i wzdręg, czyli norma jak na dziki staw typu "wapniak".

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez teges Zobacz posta
    co ty w okresie ochronnym łowisz bolenie?

Tak. Z pełną świadomością łapie rapy parę dni przed końcem okresu ochronnego. Bolki są już wytarte i dość dobrze żerują. Z tym że wszystkie bez wyjątku trafiają z powrotem do wody, i to nie dlatego że jest okres ochronny tylko dlatego że 95 % procent złowionych ryb wypuszczam. Nie wyobrażam sobie abym zabił jazia, klenia lub bolenia.

Czerwona kartka
    przywracam temat do życia bierze co?

Legionista Awatar ŁukaszD
    Zeszły weekend prawie 5 litrów płotek, no raczej płoteczek jeden szczupak 42 na gume i 3 brania na żywca bez sukcesu ale złota Polska jesień nad wodą... bezcenne!

Legionista
    Odświeżam bo widać, że paru kolegów po szalu jest w temacie, a i aura sprzyja wypadom nad wodę
    Ja w tym roku sezon zacząłem na początku kwietnia na łowisku w Nowodworach. Chyba było jeszcze za zimno bo ani ja ani nikt inny na łowisku nie połowił zbytnio. Na spinning złapałem kilka niewymiarowych szczupaczków i jednego karpia 1,5kg zahaczonego blachą za ogon
    Jako, że rok temu wyrobiłem sobie kartę to zacząłem śmigać nad okoliczne jeziorko Łachę Nowowiejską w Józefowie ( http://www.mazowszewedkuje.cba.pl/l2.html ). Poki co z gruntu i na spławik złapałem parę uklejek, malutkich karpi i płotek. W jeziorze jest sporo leszczy, ale mi się żaden nie zahaczył. Na spinning złowiłem dwa małe szczupaczki, dwa okonki i przedwczoraj całkiem ładnego klenia. Poza tym wg wędkarzy są tam jescze sandacze, amury i sumy, ale ja osobiście jeszcze nie uświadczyłem W sumie to wszystko jest możliwe, bo Wisła w trakcie wiosennych powodzi okresowo łączy się z Łachą i wszystko mogło tam wpłynąć.
    Do największych minusów tego łowiska można zaliczyć dużą populacje sumików karłowatych, które biorą jak oszalałe na czerwone i białe robaki. Ratunkiem jest kukurydza, której te szkodniki nie jadają.
    To tyle ode mnie, a jak tam idzie innym? Mam nadzieję, że temat znowu nie zjedzie głęboko na zplecze
    Ostatnio edytowane przez czastek ; 24-05-2012 o 15:56
    "Zmartwychwastałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych"

Legionista Awatar Człenio
    Ja rozpocząłem na Pogorzelcu na początku maja ... Panowie ... Eldorado !!! , jednego dnia padło 6 "szczupłych" każdy w wymiar w tym jedna 6-ka . Biała guma "predator" na główce 7 , i oczywiście z łodzi .

Przy okazji jakieś wieści z jeziorka Morgi w Powsinie , dzieje się tam coś ?
    ..."Ale wiedz o tym, że z naszej mogiły
    Nowa się Polska - zwycięska - narodzi
    I po tej ziemi ty nie będziesz chodzić,
    Czerwony władco rozbestwionej siły."

"Czerwona zaraza" - Józef Szczepański "Ziutek"

Legionista Awatar mitur
    Ja w zeszłym tygodniu w sobote pływałem na Wierzbicy, a w niedziele w Półtusku i tylko jeden "szczupły" i to naprawde szczupły nawet 40 cm nie miał. Kogo się nie pytałem to tak jak by wogóle ryby ni było.
    FOREVER YOUNG

Cytat Zamieszczone przez WARISON Zobacz posta
    Przy okazji jakieś wieści z jeziorka Morgi w Powsinie , dzieje się tam coś ?
    a Twoja opinia o tym jeziorku? Bo przyznam się, że właśnie je dla mnie odkryłeś może jakieś forumowe zawody?

Legionista Awatar Człenio
    Cytat Zamieszczone przez ŁukaszD Zobacz posta
    a Twoja opinia o tym jeziorku? Bo przyznam się, że właśnie je dla mnie odkryłeś może jakieś forumowe zawody?
    jeziorko bardzo przyjemne , ciche ,spokojne i blisko Warszawy, na krótki paro-godzinny wypad idealne. Od niedawana ma nowego dzierżawcę, posprzątał ( po słynnej katastrofie ekologicznej) i co najważniejsze zarybił . Szału tam nie ma , ale do posiedzenia przy piwku (nie trzeba furą jechać , autoban podbija prawie pod łowisko ) idealne. Będę w poniedziałek z karpiówką i federem , zdam relację.

Co do zawodów .... zawsze
    ..."Ale wiedz o tym, że z naszej mogiły
    Nowa się Polska - zwycięska - narodzi
    I po tej ziemi ty nie będziesz chodzić,
    Czerwony władco rozbestwionej siły."

"Czerwona zaraza" - Józef Szczepański "Ziutek"

Legionista
    Wszedłem na stronę internetową tego łowiska (http://www.lowiskomorgi.com/), i muszę przyznać, że wygląda sympatycznie. Brakuje tylko informacji o powierzchni zbiornika i max rozmiarach ryb. Jeszcze na stronie http://www.wedkuje.pl/lowisko,pod-mo...mercyjne,35559 można kupić mapę batymetryczną łowiska.
    Odnośnie zawodów, to można przemyśleć, tylko pytanie czy chętni będą. No i dużo kwestii do ustalenia zostanie; miejsce (PZW czy komercyjne), technika łowienia, termin itp. No chyba, że na początek umówimy się na spokojne wędkowanie przy piwku, bez zliczania wyników

Cytat Zamieszczone przez czastek Zobacz posta
    Odnośnie zawodów, to można przemyśleć, tylko pytanie czy chętni będą. No i dużo kwestii do ustalenia zostanie; miejsce (PZW czy komercyjne), technika łowienia, termin itp. No chyba, że na początek umówimy się na spokojne wędkowanie przy piwku, bez zliczania wyników
    heheh spokojnie! zdecydowanie chodzi tu o "spokojne wędkowanie przy piwku" czy i kiedy to jeziorko będzie grane okaże się na początku przyszłego tygodnia. Kilka osób się zbierze

Gintleman Awatar księciuniu
    Widzę, że szykujecie konkurencję dla "grupy pokerowej"
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    wątpię czy jestem w stanie tyle wypić

Legionista
    Też jestem za opcją spokojnego powędkowania, oby tylko taka "impreza" nie wymkneła się spod kontroli

edyt.
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Nie możemy sobie na to pozwolić, nad woda trzeba zachowywać spokoj, a i utonąć można...
    Ostatnio edytowane przez czastek ; 25-05-2012 o 09:26

Legionista Awatar Sosen
    Bardzo chętnie wybiorę się również na takowe wędkowanie. Co prawda nie mam wędki ale chęci są

Browary czy wóda ?
    Tu w Piasecznie jest kultura,
    Cała Polska o tym wie,
    Że polonia stara kvrva,
    Tutaj Legię Kocha się !!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Sosen Zobacz posta
    Bardzo chętnie wybiorę się również na takowe wędkowanie. Co prawda nie mam wędki ale chęci są

Browary czy wóda ?
    A Ty panie łowiłeś kiedykolwiek? Czy tylko naj.ebać się chcesz?

Czerwona kartka
    Półtora promila wędkowanie umila

Uprawnienia umieszczania postów