Strona 1 z 19 1234511 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 30 z 562

Wątek: Kwestie rasowe

Kwestie rasowe

Witam, wprawdzie jako użytkownik jestem tutaj nowy, jednak kiedyś dawno temu miałem konto, tylko hasła zapomniałem.
    Pozwoliłem sobie założyć ten temat gdyż wcześniej nie znalazłem podobnego, a do tego okoliczności są "sprzyjające".

W temacie Kibicowski Światek użytkownicy są oburzeni tym że organy prawa ścigają osoby z Resovii odpowiedzialne za zrobienie oprawy antysemickiej.
    Zaczęło mnie zastanawiać ilu kibiców Legii jest rasistami.

Tak na dobrą sprawę bardzo duża część osób robi niewybredne komentarze na temat kolorowych, żydów, ale nie widuje się jasnej deklaracji jakie te poglądy w rzeczywistości są.

Kwestia żydowska jest o tyle ciekawa, że w Polsce często słyszy się że żydzi trzymają władze i kasę, że żydzi manipulują opinią publiczną i działają na niekorzyść państwa polskiego, a do tego są dewiantami, gejami etc.
    Tak żeby nakreślić problem powiem że w Polsce, w dzisiejszych czasach żyje raptem kilka tysięcy żydów, którzy kultywują swoją religię. Jak na kraj w któym mieszka ponad 38 milionów mieszkańców, sami oceńcie czy to dużo czy mało.

Chciałbym zadać pare pytań.
    Skąd ta nienawiść do żydów?
    Żydzi zrobili to, zrobili tamto, ale tak na parwdę jako osoba, która nie żyje tą nienawiścią nie wiem co takiego zrobili. Owszem słyszałęm o przypadkach że np. mieli przed wojną gdzieś kamienice, kamienica w ostatnich latach zostałą wyermontowana i nagle sobie przypomnieli i chcą ją odzyskać. Ale zaraz zaraz, czy Polacy by tak nie robili?

Innym pytaniem jest to dlaczego osoby które nie są raistami wrzuca się do lewicowego worka?
    Nikt tu nie mówi o tym że wszyscy ludzie są równi, bo nie są. Dewiant któy molestuje małe dzieci nie zasługuje na miano człowieka. Nawt wśród tych "złych" żydów są przecież osoby które potępiają homoseksualizm.
    I podstawowe pytanie, czy uważacie się za rasistów i dlaczego?

Od razu mówię że nie jestm z nigdy więcej, mam wręcz awersje do tej organizacji, nie przynależę do SLD, a i antifa nie jest ugrupowaniem mi bliskim. Po prostu czuje się Polakiem, który nie jest rasistą i interesuje mnie ta kwestia.
    Pozdrawiam serdecznie i liczę na rzeczową dyskusję, gdyż uważam ją za jedną ze wspanialszych rzeczy jakie ludzie potrafią robić, w koncu prowadzi do poszerzania horyzontów.

Mieszasz trzy różne rzeczy:

- rzeczywisty rasizm

- nie uleganie poprawności politycznej

- krytyczny stosunek do okreslonych działań Żydów

Robi tak zresztą większość zdeklarowanych "antyrasistów" - jest to podejście lewackie. Nie wiem, jak inni, ale ja - jako reprezentant opcji łączącej punkt 2. i 3. raczej nie zamierzam prowadzić tu działalności edukacyjnej z zakresu historii i stosunków społecznych. Rzucam tylko pierwsze z brzegu zagadnienia:

- rola Żydów w formowaniu się partii komunistycznych i ich uczestnictwo w aparacie represji

- metody działania tzw. "przedsiębiorstwa holokaust"

- rola "intelektualistów" pochodzenia żydowskiego z tzw. "pokolenia '68" w polityce polskiej i europejskiej - trockizm, komunistyczny rewizjonizm kontra dążenia do niepodległości traktowanie wszystkiego co nie "postępowe" jako faszystowską reakcję

- próby zdominowania sfery pojęć w dyskursie publicznym przez powyższe środowiska - np. w zalezności od ich intencji "antysemitą" może być zarówno krytyk polityki Izraela, jak i krytyk działań poszczególnych osób pochodzenia żydowskiego - wyrazistym przykładem było promowanie rasistowskiej publicystyki Grossa (dał wiarę tylko świadkom należącym do wiadomej nacji) o "sąsiadach" jako pozycji "historycznej"

- narodowo-socjalistyczna w swej istocie polityka Izraela

Pan Google zaprasza do uzupełnienia wiedzy

EDIT:

Znalazłem na swoim blogu dwa stare "gotowce" dotyczące kilku z powyższych kwestii:

http://foxx-news.blogspot.com/2007/1...holocaust.html

http://foxx-news.blogspot.com/2008/0...j-polityk.html
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; 18-05-2010 o 13:10
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Cieszę się że akurat Foxx mi odpowiedział. Lubię czytać Twoje posty, choć czasem sam ulegasz medialnym nagonkom. W końcu media odgrywają tak wielką rolę, którą mało kto dostrzega.
    Rozumiem że jesteś osobą wyedukowaną w tej kwestii, jednak po przeprowadzonych rozmowach z przeróżnymi ludźmi można stwierdzić że tak naprawdę mało kto dokładnie wie o co chodzi z tymi żydami. Są źli i tyle, ktoś tak napisał i już.

Więc rozumiem że postawa Foxxa to niechęć do żydów z powodów społeczno-historycznych? Ze względów na to jakie wartości wyznają.
    Jednak nasuwa się tutaj pytanie czy te potępiane poglądy, są wynawane przez większość żydów. Czy można czuć niechęc do całej nacji, z powodu poglądów częsci z nich.

Wspominasz o roli żydów w tworzeniu partii komunistycznych, a i owszem żydzi nie ukrywają tego że sam judaizm jest niejako religią mocno związaną z socjalizmem. Sęk w tym że wyidealizowany socjalizm jest bardzo daleko od realnego komunizmu w Polsce.
    Chciałbym zwrócić uwagę na to że partie komunistyczne i ich późniejszy wręcz kryminalny kształt zawdzięczać możemy różnym nacjom, nie tylko żydom.
    Nie chcę wchodzić w rolę obrońcy wyznawców wiary mojżeszowej, lecz zasygnalizować że to ludzie tworzyli partie komunistyczne, nie religia.
    Kwestia państwa Izrael nawet wśród żydów jest mocno kontrowersyjna, bardzo duża ich część wolała by to państwo stało się świeckie. Są tam takie absurdy jak to że w szabat nie funkcjonuje komunikacja miejska, a z drugiej na plażach wylegują się rozebrane żydówki niczym na plaży nudystów. Chodzi mi o to że bardziej religijne jest samo państwo jako instytucja niż jego obywatele. Stworzenie państwa Izrael zrobiło bardzo wiele złą choćby dlatego że kiedyś w Palestynie żydzi i muzułmanie żyli obok siebie w symbiozie.
    Temat rzeka.

Poprawność polityczna to tak swoją drogą, ale z góry postawiłeś mnie z tej "drugiej" strony. Kogoś kto kupuje kłamstwa gazety wyborczej.
    Szkoda że zarzucasz wątek "edukowania", wydawać by się mogło że jest to właśnie ważna kwestia, aby młodzi ludzie mogli budować swój światopogląd na konkretnych rzeczach. Wujek google to niestety zbieranina masy informacji, często sprzecznych i niesprawdzonych. Myślę że sam czasami ulegasz niesprawdzonym informacjom, które były wielokrotnie powtórzone. Ja też tak mam.

Sprawa holokaustu jest niestety bardzo mocno eksplorowana przez przeróżne środowiska. Jest to samoistnie napędzająca się spirala, żydzi przypominają o tym, to z kolei polscy ich o to wypytują, więc tamci znów do tego wracają i tak dalej i tak dalej. W tej kwestii potrzeba jeszcze wielu lat i pewnej polaryzacji stanowisk, poukładania tego wszystkiego.
    Nie wiem czy miałeś Foxx okazję rozmawiać z żydami, jednak dość przejmujące jest gdy ktoś mówi Ci że praktycznie cała jego rodzina zginęła w Auschwitz. Temat bardzo śliski i oczywiście nie wolno przesadzać. Mi jako polakowi nie podobało by się to gdyby mówił że szkoda iż wszyscy Polacy nie zostali zgładzeni przez hitlerowców.

Jednak nie chodzi tu tylko o żydów. Ale ogólnie o podejście do tego czemu biali są lepsi od innych.

edit i mój:

Do holokaustu chciałbym dodać jeszcze to iż młody polski żyd prędzej czy później uświadamia sobie że najprawdopodobniej podczas II wojny światowej by zginał. I jak by nie patrzeć wychowywał się w strachu gdyż w Polsce po wojnie nastroje antysemickie raczej przeważały. Jest to i tyle istotne, aby zrozumieć że przeciętny żyd tak samo jak przeciętny polak nie decyduje o losach świata, bo jest "szarakiem"

I pytanie czy ta niechęć skierowana jest do żydów jako ogółu? Czy do konkretnych żydów?
    Ostatnio edytowane przez SiewcaBurzy ; 18-05-2010 o 13:35

Legionista
    A kto powiedział, że są lepsi od innych? Nie każdy myśli jak Adolf Hitler. Są inni. I tą odmienność warto zachować. Mieszanie się ras, mieszanie się kultur - to zjawisko, któremu wielu dzisiejszych "rasistów" jest przeciwna. I zamiast zburzenia Afryki - życzy jej dobrze, bo gdyby sytuacja tam była lepsza - być może nie musieliby w takiej liczbie emigrować do Europy. Ale emigrują...I mimo, iż od wielu państw otrzymują kasę to jest to...i tak kasa za mała. Robią zamieszki: we Francji, w Szwecji...nie doceniają, że Europa dała im choćby namiastkę wolności, jakiekolwiek pieniądze. Wciąż mało im "równości", która z jakiegoś powodu im się niby należy.

Do żydów dodałbym ich okupację Palestyny.

Izrael na świecie chce być „nosicielem pokoju” i rozliczać inne narody za tzw. antysemityzm bądź jakiekolwiek badania nad holocaustem. Tymczasem w Strefie Gazy jego żołnierze sami zachowują się jak SS mani podczas II wojny światowej. Różne organizacje żydowskie chcą uczyć inne narody tolerancji, a jak można dowiedzieć się min z książki Llosa – izraelska opinia publiczna raczej negatywnie nastawiona jest do Palestyńczyków. Moje wnioski są zatem następujące: Izrael powinien zacząć od siebie i dążyć do pokoju ze swoim sąsiadem. To oni zaczęli tą wojnę – osiedlając się na ziemiach Palestyńskich w imię wyznawanego przez siebie nacjonalizmu. Dlaczego więc dziwią się innym nacjonalizmom – skoro sami są jego (radykalnym wręcz) przedstawicielem.
    Jakieś ligi przeciwko zniesławieniu, cenzura badań, szukanie faszyzmu w dumie z bycia białym - to wszystko się zbiera na taką a nie inną opinię.
    Owszem - swoje jako naród przeszli, ale nie oznacza to, iż każdy będzie nad nimi płakał do końca świata...

Pewnie, że nie każdy żyd jest taki, ale ogrom zarzutów i kontrowersji "narodu wybranego" powoduje, że są postrzegani przez pryzmat swoich rodaków. Trudno. Myślisz, że uda Ci się zawrócić kijem Wisłę? Stareotypy zawsze będą istnieć - czy to nam sie podoba czy nie.
    To, że nie każdy Polak jest złodziejem nie oznacza, że setki rodaków nie robią nam na Wyspach wstydu kradnąc i siejąc patologię. Maja Wyspiarze prawo mieć do nas żal? Moim zdaniem jak najbardziej. Nic co POLSKIE nie jest mi obce - dlatego przyjmuje na barki takze narodowe wady i staram się działać społecznie by to zmienić. Zacząć od siebie.
    Ostatnio edytowane przez lukasz_l ; 18-05-2010 o 13:50

Legionista Awatar p(L)m
    Rasizm powstaje w sprawach często błahych, np. niechęć Żydów bo niby przez nich wywołano wojnę, przez nich ginęli Polacy itd. Albo wyśmiewanie inności, typu obrzezanie, czapki, itp. kultury (ortodoksja), albo stereotypy.
    Nienawiść do koloru skóry powstaje z kompleksów, chęci poczucia się lepszym. To właśnie te cechy m.in. spowodowały nienawiść do czarnych. Bo skąd przekonanie że wysportowany, postawny, utalentowany wokalnie murzyn jest gorszy od niskiego, rudego, grubego, piegowatego Anglika?
    W odwrotną stronę wygląda to często tak że,czarni nie są w stanie wybaczyć białym historię itd.
    Rasizm to skutki historii, kłótni, stereotypów. To tylko niektóre z bardzo wielu powodów rasizmu. To jest problem społeczny, ja na szczęście nie mamz tym problemu.

Legionista Awatar KBK
    Do kontrowersyjnych zagadnień dodałbym jeszcze postawę i reakcję ludności żydowskiej w czasie inwazji ZSRR na Polskę w 39.

Oraz współczesne ataki, szczególnie żydów amerykańskich, na Polskę i Polaków w związku z czasami II wojny mimo że skala pomocy dla nich była u nas największa i najbardziej ryzykowna, wpisuje się w to np ksiazka Grossa ale też żądania olbrzymich odszkodowań.

Jeśli kogoś to naprawdś interesuje to tu kilka pozycji które jednak na pewno nie wyczerpują tematu:

http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/229/..._XX_wieku.html

http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/229/..._19441947.html

http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/229/..._19391945.html

Legionista Awatar Piekutoszczak
    ooo.... Kill, baby kill! dokładnie chciałem to dodać...

Edit: aaaa... i jeszcze jedno SiewcaBurzy temat raczej powinieneś perzemianować na bardziej celny - antysemityzm..
    Ostatnio edytowane przez Piekutoszczak ; 18-05-2010 o 13:59
    "Ja to całe życie na farcie lece i jeszcze nigdy nie wpadłem... i nie wpadnę.." bo "nie studiowałem informatyki ale to co wiem wystarczy, żeby sobie jakoś radzić w życiu"

Mam nadzieję że nie zostanę zjedzony za post pod postem.

W tekście: http://foxx-news.blogspot.com/2007/1...holocaust.html

Znalazłem następujące zdanie:

"Adam Michnik z przyjaciółmi próbuje nas przekonać, że wstyd ten powinien osiagnąć podobną skalę jak „małyszomania”. W związku z tym gorąco popierają inicjatywę prezydenta dotyczącą „przeprosin” za pogrom. Pomijając kwestię sensu „przepraszania” za zbrodnię – zastanawia tok rozumowania, który prowadzi do wniosku, że przedstawiciel państwa polskiego ma „przepraszać” za zbrodnię dokonaną w okresie, gdy państwo to nie istniało."

z czym się zgadzam w 100%
    idąc dalej, dlaczego żydzi mają wstydzić się tego że ktoś z ich pradziadów być może, ale niekoniecznie, był młodym idealistą który zaufał komunistycznym ideałom, które doprowadziły do powstania zbrodniczej machiny
    wtedy też nie było państwa żydowskiego! żydzi byli podzieleni, przecież walczyli ze sobą służąc we wrogich armiach, dlaczego ich można postrzegać jako całość, a polaków nie? Kiedy oni byli grupą w ogóle nie zrzeszoną, a Polacy podczas wojny jednak bardziej byli ze sobą związani.
    Podkreślam, również nie uważam że cały naród powinien kajać się za zbrodnię małej społeczności.

Następnie została poruszona kwestia wspólnoty żydów. Z którą niemożna się nie zgodzić. Amerykańscy żydzi zwęszyli interes i chcieli to wykorzystać. Pytanie czy mówimy tu o wszystkich żydach amerykańskich czy tylko ich części? Nauczeni doświadczeniem powinniśmy wiedzieć że rzadko mamy do czynienia z sytuacją kiedy jacyś "przedstawiciele" są orędownikami realnych poglądów danej nacji. Mnóstwo ludzi, choćby na tym forum jest eurosceptykami, masa ludzi nie zgadza się z tym co robi PO i z ich polityką między narodową. Chodzi mi o to że nie powinno się zakładać że skoro przedstawiciele mają takie stanowisko, to cała grupa reprezentowana się z nim zgadza. Choć może się mylę, z chęcią usłyszę kontrargumenty.

Kwestia wybiórczego podchodzenia do związków między żydami nie jest w porządku i takich ludzi nie powinno traktować się poważnie. Pytanie jak powinno się to rozegrać, czy oddzielić to co było grubą kreską, czy jednak szukać rozstrzygnięcia. Przed drugą wojną polaków w Polsce było niecałe 70%, reszta to były inne narodowości, nie trudno domyśleć się że każda z nich dbała o swoje interesy, zwłaszcza że był to czas w którym poczucie przynależności narodowej było bardzo istotne. Tworzyły się konflikty. Antagonizmy te pozostały do dziś.

W armii czerwonej służyło wielu żydów, należy dostrzec jednak że przeciętni żołnierze nie byli komunistycznymi idealistami, lecz zwykłymi ludźmi których rzucono na front. Armia Berlinga była armią komunistyczną, o tym też nienależny zapominać.

Teraz małe oczyszczenie, gdyż doświadczenie podpowiada mi że zaraz ktoś powie że moja postawa jest antypolska. O tuż jak wcześniej wspomniałem, czuje się Polakiem, jestem dumny z tego że tu mieszkam. Jednak nie zapominam że to polscy komuniści mordowali polaków z AK. Uważam że zbrodniarzy należy ukarać. Bez znaczenia czy byli katolikami, ateistami, żydami - zbrodniarz jest zbrodniarzem.

Pozdrawiam.
    Foxx dziękuje za podesłane linki, narzazie miałem czas przejrzeć tylko pierwszy. Cieszę się z możliwości wymiany poglądów.

Legionista Awatar Nicpoń
    Na niektóre sytuacje mające miejsce na stadionach proponowałbym spojrzeć pod katem "rasizmu stadionowego".
    Uważam że wiele opraw, okrzyków i zachowań na stadionach ma na celu zdeprymowanie przeciwnika , obrażenie konkretnej grupy (kibiców przeciwnej drużyny) i nie ma czasami nic wspólnego z rasizmem jako takim.Dotyczy to meczów z druzynami z Łodzi gdzie cały sektor krzyczy wiadomo co a w rzeczywistości po meczu może się okazać że nie wszyscy krzyczący to typowi antysemici, a na meczu chodziło o wbicie szpili kibicom przeciwnym.
    Większość lamentów w gazetach i telewizji dotyczących zarówno rasizmu jak i antysemityzmu polega moim zdaniem na niewłaściwym spojrzeniu na pełen kontekst danej sytuacji.
    A nad tym wszystkim: nad nami, ziemią i chmurami, po północnej stronie
    nieba pędził dziwny Wielki Wóz... królowała, wspaniała, jedyna, zaczarowana
    Wielka Niedźwiedzica.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez p(L)m Zobacz posta
    Rasizm powstaje w sprawach często błahych, np. niechęć Żydów bo niby przez nich wywołano wojnę, przez nich ginęli Polacy itd. Albo wyśmiewanie inności, typu obrzezanie, czapki, itp. kultury (ortodoksja), albo stereotypy.
    Nienawiść do koloru skóry powstaje z kompleksów, chęci poczucia się lepszym. To właśnie te cechy m.in. spowodowały nienawiść do czarnych. Bo skąd przekonanie że wysportowany, postawny, utalentowany wokalnie murzyn jest gorszy od niskiego, rudego, grubego, piegowatego Anglika?
    W odwrotną stronę wygląda to często tak że,czarni nie są w stanie wybaczyć białym historię itd.
    Rasizm to skutki historii, kłótni, stereotypów. To tylko niektóre z bardzo wielu powodów rasizmu. To jest problem społeczny, ja na szczęście nie mamz tym problemu.
    Tacy jak Ty zawsze mnie ciekawili.

-Kto prócz zwolenników III Rzeszy mówi, że przez żydów wywołano wojnę?
    -Kto mówi, że to przez nich ginęli Polacy (rozumiem w sensie: głównie przez nich)? (tzn czasami ginęli im pomagając, to fakt)
    - Jakie kompleksy rzekomo mam jako biały do czarnego? Zaraz napiszesz, że ma wielką pałę i dlatego go nie lubię? Litości...A może zazdroszczę mu jako biały bogactwa wynalazków które jego rodacy dali światu?
    - Czemu miałbym chcieć poczuć się lepszym od kogokolwiek skoro jestem dowartościowany? "Higher Learning", "American History X" to były tylko filmy...
    - Kto mówi, że wysportowany czarny jest gorszy niż niski biały grubas? Wreszcie - w czym jest lepszy? W fitness zapewne tak, w czymś innym - niekoniecznie. Co to za pie...enie. Przecież debata o kulturach, imigracji, problemach rasowych odbywa się na innej płaszczyźnie. Czarni to świetni sportowcy: sprinterzy, bokserzy - po co ktos miałby się kłócić z faktami?

„Rasizm to skutki historii, kłótni, stereotypów” – dokładnie, ale one będą się utrzymywać jeśli chcesz zachować inną z rzeczy o których piszesz – „wyśmiewanie inności, typu obrzezanie, czapki, itp. kultury (ortodoksja)”. Jeśli chce się trwać przy swojej kulturze, odmienności – będą konflikty! A zarówno żydzi, arabowie jak i my – chyba chcemy przy nich trwać. A więc problem będzie zawsze. Równość to utopia - zbyt wiele jest wątków i punktów zapalnych.
    Ostatnio edytowane przez lukasz_l ; 18-05-2010 o 14:09

Cytat Zamieszczone przez Nicpoń Zobacz posta
    Uważam że wiele opraw, okrzyków i zachowań na stadionach ma na celu zdeprymowanie przeciwnika , obrażenie konkretnej grupy (kibiców przeciwnej drużyny) i nie ma czasami nic wspólnego z rasizmem jako takim.
    Co ważne, całkiem niedawno tego samego zdania był sąd w sprawie rzekomego antysemityzmu na derbach Krakowa.
    Nie ustanę w walce, wciąż jestem sobą
    Wierzę w prawdę, honor i serbskie Kosowo.

Piekutoszczak - temat jest tak nazwany nie bez powodu, chciałbym przekonać się jakie postawy reprezentują ludzie z którymi spędzam czas na stadionie.

Łukasz - powiem szczerze że czekałem na Twoją wypowiedź. Kwestia poprawy sytuacji w Afryce jest bardzo ciekawa, ale to bardzo długi temat, gdyż jak by nie patrzeć UE dość mocno po dziś dzień wykorzystuje mieszkańców tego kontynentu. Choćby absurdy takie że marionetkowe rządy np. Kamerunu importują produkty z Unii, które tutaj się nie sprzedały, zamiast na miejscu produkować znacznie taniej i później taniej sprzedawać te same produkty.

Kill, baby Kill - kapela fajnie gra, ale poglądy jakie reprezentuje i granie na takich a nie innych imprezach jest rzeczą która jednak mi nie pasuje. Choćby fakt dlaczego członek tej kapeli ostatnio zmarł... Jak by nie patrzeć machanie prawą ręką i okrzyki Sigh Hail mi nie pasują. I proszę nie przytaczajcie tego argumentu z salutem rzymskim. Nigdy nie spotkałem się z tym że ktoś tak robiący uważał że kultywuje tradycje NOPu.

Pytanie brzmi: jak to jest? Murzyni mieszkający w Afryce są ok, ale jak już przyjadą do europy to źle i w sumie bez znaczenia czy zamiast nich przyjadą hindusi, arabowie? A może te nacje są jednak gorsze bo nie potrafią bez białych poradzić sobie u siebie i przyjeżdżają do nas bo są leniwi? Jak do tego podchodzicie?

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez SiewcaBurzy Zobacz posta
    Pytanie brzmi: jak to jest? Murzyni mieszkający w Afryce są ok, ale jak już przyjadą do europy to źle i w sumie bez znaczenia czy zamiast nich przyjadą hindusi, arabowie? A może te nacje są jednak gorsze bo nie potrafią bez białych poradzić sobie u siebie i przyjeżdżają do nas bo są leniwi? Jak do tego podchodzicie?
    Ano właśnie. Oczywiste jest, że świat składa się z wielu ras i kultur. Do murzynów, innych nacji czy też ludzi wywodzących się z innych kultur nic nie mam, ale jestem zdecydowanie przeciwny mieszaniu i krzyżowaniu się kultur. Jestem za tożsamościa narodową, nie chcę 'globalnej wioski'. Nie chcę w Polsce arabów czy murzynów, nie chcę drugiej Francji.
    weź go na perłowo w trymiga, nie bądź lebieżką
    wiązkę mu posyłam, żeby cham przydryfił z deczko
    a gdy będzie się łachudra krzywił obrażony
    chłopaczyny go dojadą z Południowej strony

------------------
    100% ANTY ITI

Legionista Awatar p(L)m
    Cytat Zamieszczone przez lukasz_l Zobacz posta
    Tacy jak Ty zawsze mnie ciekawili.

-Kto prócz zwolenników III Rzeszy mówi, że przez żydów wywołano wojnę?
    -Kto mówi, że to przez nich ginęli Polacy (rozumiem w sensie: głównie przez nich)? (tzn czasami ginęli im pomagając, to fakt)
    - Jakie kompleksy rzekomo mam jako biały do czarnego? Zaraz napiszesz, że ma wielką pałę i dlatego go nie lubię? Litości...A może zazdroszczę mu jako biały bogactwa wynalazków które jego rodacy dali światu?
    - Czemu miałbym chcieć poczuć się lepszym od kogokolwiek skoro jestem dowartościowany? "Higher Learning", "American History X" to były tylko filmy...
    - Kto mówi, że wysportowany czarny jest gorszy niż niski biały grubas? Wreszcie - w czym jest lepszy? W fitness zapewne tak, w czymś innym - niekoniecznie. Co to za pierdolenie. Przecież debata o kulturach, imigracji, problemach rasowych odbywa się na innej płaszczyźnie. Czarni to świetni sportowcy: sprinterzy, bokserzy - po co ktos miałby się kłócić z faktami?

„Rasizm to skutki historii, kłótni, stereotypów” – dokładnie, ale one będą się utrzymywać jeśli chcesz zachować inną z rzeczy o których piszesz – „wyśmiewanie inności, typu obrzezanie, czapki, itp. kultury (ortodoksja)”. Jeśli chce się trwać przy swojej kulturze, odmienności – będą konflikty! A zarówno żydzi, arabowie jak i my – chyba chcemy przy nich trwać. A więc problem będzie zawsze. Równość to utopia - zbyt wiele jest wątków i punktów zapalnych.
    Masz racje z tym że:
    Ludzi w tym kraju jest mnóstwo, część ma idiotyczne poglądu,głupi tok rozumowania (często z niedouczenia)i to oni wygłaszają mowy o winie Żydów w zagładzie Polaków. W śród takich powstają głupie poglądy i teorie spiskowe np. Rosjanie winni katastrofie ze Smoleńska, Niemcy winni katastrofie autobusu z pielgrzymami itp. Sam słyszałem!

A poza tym niekoniecznie pisałem o tobie, widzę że nie masz kompleksów,oraz nie chowasz urazy za różnice genetyczne, lecz pamiętaj że słyszałemwiele durnych osób i znam ich światopogląd.

Piekutoszczak - temat jest tak nazwany nie bez powodu, chciałbym przekonać się jakie postawy reprezentują ludzie z którymi spędzam czas na stadionie.
    Z tego co mi wiadomo to teraz raczej trudno spędzać czas na stadionie z ludzimi. Ot taki "antykibolizm" zafundowany min. przez tfu.... no właśnie... przez kogo?.
    "Ja to całe życie na farcie lece i jeszcze nigdy nie wpadłem... i nie wpadnę.." bo "nie studiowałem informatyki ale to co wiem wystarczy, żeby sobie jakoś radzić w życiu"

Legionista Awatar Grejfrut
    Zaczęło mnie zastanawiać ilu kibiców Legii jest rasistami.

Tak żeby nakreślić problem powiem że w Polsce, w dzisiejszych czasach żyje raptem kilka tysięcy żydów, którzy kultywują swoją religię. Jak na kraj w któym mieszka ponad 38 milionów mieszkańców, sami oceńcie czy to dużo czy mało.

Skąd ta nienawiść do żydów?
    Żydzi zrobili to, zrobili tamto, ale tak na parwdę jako osoba, która nie żyje tą nienawiścią nie wiem co takiego zrobili.
    1. Według Leszka Miklasa 20% żylety to rasiści i skinhedzi i pewnie jeszcze drugie tyle należy do Combat PSL09!!!
    2. A zobacz ile jest osób pochodzenia żydowskiego, którzy nie są wyznania mojżeszowego vide Adam Mimimimichnik.
    3. Kolegi dziadek opowiadał mi historię, że jak miał 15 lat to Niemcy w czasie wojny wywieźli iluśtam chłopów ze wsi do lasu. Mieli za zadanie zakopać kilkunastu żydów żywcem w dołku. Wszyscy zgodnie odpowiedzieli że tak nie można, więc Niemcy zrobili zamianę i to żydzi byli na górze, obiecano im że jak zakopią Polaków to ich puszczą. Żaden z nich nie miał oporów żeby zasypywać. Jak piachu mieli po kolana tak jakiś oficer powiedział. "Widzicie? To są żydzi. Wasi znajomi ze wsi. I zakopaliby was bez zawahania." To jest przekazywane w opowieściach i takich innych, do tego dołóż nagonkę na żydów w końcówce lat 60. I jeszcze zobacz co robią żydzi dziś w Palestynie. To się nie brało/ nie bierze z niczego w mojej opinii...
    Ostatnio edytowane przez Grejfrut ; 18-05-2010 o 14:43

Legionista
    Łukasz - powiem szczerze że czekałem na Twoją wypowiedź. Kwestia poprawy sytuacji w Afryce jest bardzo ciekawa, ale to bardzo długi temat, gdyż jak by nie patrzeć UE dość mocno po dziś dzień wykorzystuje mieszkańców tego kontynentu. Choćby absurdy takie że marionetkowe rządy np. Kamerunu importują produkty z Unii, które tutaj się nie sprzedały, zamiast na miejscu produkować znacznie taniej i później taniej sprzedawać te same produkty.
    Tu wszystko jest długim tematem, którego nie da się jednoznacznie rozstrzygnąć. II wojna, Palestyna, Afryka i paryskie przedmieścia...Na to wszystko składa się historia, wiele czynników i klimat...I to wszystko doprowadza do rasowej niechęci, którą najwidoczniej ludzie maja we krwi.

Nie spotkałeś się by ktoś salutujący uważał, że kultywuje tradycje przedwojennych narodowców (bo to jest prawidłowa odpowiedź)? To nie znasz tego ruchu i to jest jedyna odpowiedź...Zamykasz wszystko w gronie Blood & Honour...i doniesień TVNu z GW, niestety ale jest to jedyna prawdziwa odpowiedź . Patologii nie brakuje - to fakt, zdarzają się wynalazki, ale 90% śmiało mogę określić jako typowo polskich nacjonalistów. Jak chcesz zobaczyć to przyjdź 11 listopada na marsz organizowany w Warszawie. Prócz chorego psychicznie Bartosza Bekiera wszystko było w porzo Patologia jest coraz bardziej marginalna...

Jakiś czas temu w „Newsweeku” pojawił się artykuł o Czeczenach w Polsce. W materiale o nazwie: „Goście się wynoście” zaglądamy do polskiej Łomży gdzie jak wiadomo mają problem z Czeczeńcami. Jerzy Danilewicz (autor) tłumaczy Czeczenów, a zasugerowanie na koniec, że mieszkańcy nienawidzą przyjezdnych za to, że im się lepiej powodzi (cytat później) to kpina.
    Autor wprawdzie pisze o tym, że Czeczeńcy zaczepiają kobiety, że chodzą w bandach, ale po chwili tłumaczy to różnicami kulturowymi i ciężkim życiem jakie mieli dotychczas („Ale taka Czeczeńska natura. I takie wychowanie.” – tłumaczy Danilewicz). Jakby ich nieprzystosowanie powinno być problemem mieszkańców Łomży…Inni kulturowo, ale proste słowa powinny do nich trafić: zachowuj się, nie jesteś u siebie. Widocznie nie trafiają i Czeczeńcy mają to gdzieś, wrzucając do automatów do gier państwowe zasiłki (o czym także pisał „Newsweek”). Polacy mają prawo się zbulwersować. Autor artykułu podkreśla, że „głosem ludu” przewodzą emerytki. Emerytka, ciemnogród, moherowy beret, Radio Maryja…oświecony czytelnik „odpowiednio” sobie skojarzy. To wszystko rodzi moją frustrację…I myślę, że nie tylko moją. A potem taki p(L)m sądzi, iż wina Ruskich pod Smoleńskiem to teoria spiskowa uknuta przez ciemnogród...Widać od razu co czytasz za gazety, a mam taki faszystowski charakter, że - wybacz - ale eliminuję Cię z dalszej debaty. Zresztą zasugerowanie, że zazdroszczę klatki piersiowej 50 Centowi już spowodowało, że mi sie odechciało...

Ci piszący pozytywnie o imigrantach od lat zarzucają nam nieuzasadniony niczym strach przed obcymi. Strach stereotypowy, oparty na sloganach i podpierany „zasadami ciemnogrodu”. Płonące zachodnie dzielnice imigranckie tłumaczy się tym, że są to ludzie biedni i gorzej wykształceni…Jakby to była wina kraju których ich „gości” oraz miejscowego społeczeństwa. Przecież murzyni bądź arabowie często znajdują się w Europie, bo nie mogą wytrzymać u siebie (łajby dobijające do Włoszech)…Jakim więc prawem mają do Europy pretensje? Za to, że dała im choćby trochę wolności? Za to, że w odróżnieniu od ich kraju dała im jakiekolwiek pieniądze? Jeśli nie chodzi o forsę, a o kulturę – to tym bardziej…nie pasuje Zachód = wynocha do Azji czy Afryki.
    Broniący się mieszkańcy Łomży przyznają, że kiedy oni chcą się bronić przed Czeczenami od razu zarzuca im się „rasizm i moheryzm”. Standard – oni („tolerancyjni europejczycy”) oświeceni, my ciemnogród. Danilewicz w artykule pisze, że organizacja broniąca się przed Czeczeńcami „powiela zasłyszane interpretacje Koranu”. Wiem, że nie wszyscy muzułmanie to nastawieni na walkę fanatycy, ale w czasie gdy w Warszawie budowany ma być meczet za kasę z…Arabii Saudyjskiej – niebezpiecznie jest tak bagatelizować problem islamski. W tym „nie wrzucaniu muzułmanów do jednego worka” wy tolerancyjni zapędziliście się w drugą stronę. Nagle okazuje się, że problem z Islamem nie istnieje…To zgubne. Nasza tolerancja umacnia terroryzm – może on łatwiej zapuścić w Europie korzenie.
    Media chcą w nas wywołać poczucie winy i współczucie dla imigrantów. Bo jak mam interpretować zakończenie artykułu Danilewicza?

„Pojechała (Czeczenka) na wycieczkę po okolicy. Była też w Jedwabnem. – Tam na polu stoi pomnik. Spotkałam kobietę. Płakała. Była chyba z zagranicy. Powtarzała: tu zabili Żydów. Polacy razem z Niemcami. Mieszkańcy spalili w stodole swoich znajomych z miasteczka. Dlaczego? Żydom lepiej się powodziło. Nie chciałam wierzyć. Wycieczka mi się przypomniała, jak w Łomży pojawiły się naklejki (przeciwko Czeczeńcom)”.

Wniosek jaki masz wyciągnąć? Polacy z Łomży po prostu zazdroszczą Czeczeńcom złota na szyi, tego, że jeżdżą BMW, a także tego, że dostają od państwa większą kasę niż oni. Kwestie kulturowe – niechęć za inną wiarę (do czego mamy prawo) – uzasadniona niechęć za przemoc i zaczepianie Polaków – to według dziennikarzy wymówka. A tak naprawdę „tym okrutnym Polakom” chodzi tylko i wyłącznie o kasę. To, że Czeczeniec podjeżdża bryką pod bar, wrzuca w maszyny kasę z zasiłku (co może bulwersować, no nie?) i zaczepia spacerującą samotnie kobietę jest wporzo. Owszem, Polacy także tak robią, ale Czeczeńcy są tu na „trochę” innych zasadach, warunkach i w innych okolicznościach, prawda? Problem z patologią wśród naszych to osobny problem - TAK - nie jesteśmy idealni i trzeba nad tym pracować. OSOBNY problem stanowi zachowanie przyjezdnych, tym bardziej całych band.

To nie wina Polaków, rodowitych Francuzów, Szwedów itp. – to imigranci kręcą bat na własną dupę. A za nimi stoją tzw. „obrońcy praw człowieka” i dziennikarze. My mamy stać i patrzeć jak robią nas w balona. I tolerować, bo to przecież doswiadczeni przez los ludzie. Przepraszam Czeczeńcu - klep po dupie moją kobietę i przepierdol w barze kasę od państwa...Ja pokibicuje i nie będę patrzył stereotypowo, to takie faszystowskie.
    Szwajcaria drogą REFERENDUM zabroniła budowania minaretów, Irlandia odrzuciła traktat nim siłą im go wciśnięto. Ponad 90% telewidzów TVP INFO odpowiedziało w sondzie, że nie chce meczetu w Warszawie. Czy kogoś ten głos ludzi obchodzi? Czy może jednak demokracja jest jedynie jednym wielkim kłamstwem? Czy może w tej „demokracji” rację ma wąskie grono „oświeconych”, a głos ludzi się nie liczy? Pozostaje tylko nam ludziom brać sprawy w swoje ręce. Stąd też „rasizm”…jak widać ludzie mają go we krwi.
    Ostatnio edytowane przez lukasz_l ; 18-05-2010 o 14:49

Legionista Awatar Fizi
    W armii czerwonej służyło wielu żydów, należy dostrzec jednak że przeciętni żołnierze nie byli komunistycznymi idealistami, lecz zwykłymi ludźmi których rzucono na front. Armia Berlinga była armią komunistyczną, o tym też nienależny zapominać..
    co do zdania pierwszego - nikt raczej nie ma pretensji z powodu służby jako szeregowego zołnierza sowieckiej armii, lecz z powodu aktywnego udziału w formacjach stricte represyjnych , gdzie tak się skłąda, że niestety ta nacja była nadreprezentowana i to zdecydowanie

co do charakteru armii Berlinga - co do intencji Stalina - na pewno tak, co do charakteru całości sowieckich oficeów - na pewno tak, co do częsci polskiej kadry oficerskiej - tak, ale co do znacznej części tej kadry i głównej masy szeregowych żołnierzy - na pewno nie - dla przytłaczjącej większości z nich to był jedyny sposób na wyrwanie się z lagrów
    "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Może źle to ująłem, po prostu ciekawość mnie zżera. Gdzieś siedzi we mnie pewne poczucie wszechogarniającej hipokryzji. Masa ludzi twierdzi że nie jest rasistami, że nie przeszkadzają im inne nacje, ale! Ale choćby różne badania, rzetelniejsze niż te durnoty które wydrukowała któraś gazeta gdzie zapytano polaków o to czy uważają że Polacy to naród antysemicki, i potem napisano że rzeczywiście samych antysemitów mamy.
    Chodzi o to że gdy zadamy pytanie:
    Czy uważasz że murzyni gorzej radzą sobie z zadaniami intelektualnymi?
    Wiele osób bez zająknięcia powie tak, bo to przecież murzyni.
    Ale gdy ktoś się zapyta czy są rasistami to powiedzą ze nie, skądże znowu!

Niestety polskie media są na psim poziomie, trzeba to zmienić i ujawnić prawdę.

Ktoś poruszył kwestie "wbicia szpilki przeciwnikowi". Zapewniam że jeśli chodzi o Rzeszów, to nie jest tylko to. Kibice Resovii są święcie przekonani o swojej rasowej wyższości. Nie bez powodu „nadchodzi aryjska horda”. Jeszcze 10 lat temu, w Rzeszowie było pełno osób z wytatuowanymi swastykami, a i do dzisiaj takie osoby są. Chyba że posiadanie swastyki to nie zbrodnia. Nawet przeciętni ludzie oburzali się gdy pewien murzyn, zdaje się że Roger, pobił jakiś kolesi którzy go zaatakowali za to że jest czarny. Ów ludzie, zwykli obywatele nie kibice, oburzali się że jak to może być że murzyn bije polaków.
    Chodzi o pewne uświadomienie ludziom tego jakie poglądy naprawdę reprezentują.

Oczywiście rozróżniam nazizm od nacjonalizmu, a i faszyzm to inna kwestia.
    sosswojejsrarasowej wyższ

Legionista
    Siewca, niestety z każdym postem utwierdzam się, że Twoja obecność na forum kibicowskim to przypadek...Po prostu.
    Z Resovii robi Waffen SS...To poprostu ekipa wśród której jest kilku NSów, a reszta lubi niepoprawność i kibicowską prowokację - niezależnie od stopnia zbulwersowania społeczeństwa. Myślisz, że jak oni wrzucaja Stali to rozkminiają nad procentem przychylnych Polsce żydów? Daj pan spokój...
    Ostatnio edytowane przez lukasz_l ; 18-05-2010 o 14:55

Siewca, niestety z każdym postem utwierdzam się, że Twoja obecność na forum kibicowskim to przypadek...Po prostu.
    A może to wcale nie przypadek...?

Antysemistyzm, rasizm etc. .... rusofobia, homofobia... widzę, że temat się jednak rozszerza. Ciekawe. Niedługo jak nic Siewca zapyta się kolegów z OFMC czy są świadomi "tego jakie poglądy naprawdę reprezentują".

E:.... Niestety trubuny stadionów piłkarskich mają taką specyfikę a nie inną. "Róbcie co chcecie nas się stąd nie pozbedziecie"
    Ostatnio edytowane przez Piekutoszczak ; 18-05-2010 o 15:04

Legionista Awatar RadO
    Myślisz, że jak oni wrzucaja Stali to rozkminiają nad procentem przychylnych Polsce żydów?
    Tak samo, czy jak mówię per "czarnuch" o kibicu sąsiadów to jestem rasistą?
    czy jak o mieszkańcu Poznania mówię "pyra" jestem ziemniakofobem?

kibicowskie przyśpiewki to kontekst, trochę historii klubowej, szczypta stereotypów o kibicach rywali, nieco ironii i odrobina inwencji...

to wszystko. Dorabianie do tego jakiejkolwiek większej ideologii to wymysł znudzonych pismaków.
    "Możesz sprzedawać Lewandowskiego, mamy Arruabarrenę" - Mirosław Trzeciak, najbardziej profesjonalny z profesjonalnych

Łukasz, powiem szczerze że faktycznie z nacjonalistami z prawdziwego zdarzenia nie mam styczności, a jak już miałem to właśnie z tą patologią. Jednak wielokrotnie, na różnych koncertach w różnych miastach miałem styczność z takimi a nie innymi zachowaniami. Zapewniam Cię że moje poglądy na ten tema są nabyte poprzez empiryczne doświadczenia. Jak już zagłębiamy się w ten subkulturowy temat, jakiś czas temu był sławny w pewnych kręgach koncert The Gits. Temat bardzo śliski, nie będę mówił kto co i w ogóle. Z resztą różne osoby które tam były też lekko się zdziwiły. Może to po prostu urok Lublina, ale przyznasz mi rację że zjazd narodowców odcinających się od Iana Stuarta i jego poglądów to nie był. Tak wiem, dużo osób podchodzi do tego że to tylko prowokacja, że nie chcą być poprawni politycznie, że to tylko tak dla żartów etc. Jak dla mnie żarty nie na miejscu i wychodzi tutaj właśnie ta hipokryzja.

Co do Resovii, tak się składa że na stadionie tamtejszym bywałem, mam tam znajomych. Określanie tego prowokacją to dla mnie przykrywka. Nie robię z Resovii Wafen SS, powiedziałem że tak było 10 lat temu. Mimo to pewne rzeczy pozostały i przekonanie o tym że Hitler mógłby dokończyć kwestie żydowską nie są odcięciem się od poprawności politycznej, lecz poglądami żywymi. Przejdź się po KRN, na klatkach do dziś znajdziesz właśnie napisy „Wafen SS”. Trochę dla zabawy, trochę dla prowokacji, ale też trochę z sentymentu.
    Oczywiście że „leśni” nie siedzą między zielonymi blokami (kto co był wie :> ) i rozkminiają którzy ze stali mają więcej żydowskiej krwi. Niemniej jednak antysemityzm jest powszechny.

Widzę że już zaczynamy doszukiwanie się pewnych podtekstów. Powiem szczerze że i tak później niż myślałem
    Nie nie jestem ani z ITI, ani z Gazety Wybiórczej, ani z nigdy więcej. Po prostu jestem ciekawy, z nikogo nie robię nazistów.
    Mam wrażenie że napisanie: "nie lubię murzynów", nie jest takie proste.

Określenie swoich poglądów to nie taka prosta sprawa.
    Istnieje poprawność polityczna, może też istnieje poprawność kibicowska?

Łukasz nie myśl sobie że ja się z Tobą niezgadzam, choćby w kwestii czeczeńców, uważam że jeśli już podjeliśmy się tego aby przyjmowadź uchodźców, to robić to z głową i zająć się ich edukacją i pokazać że spotkało ich coś dobrego. Zamiast pozwalć przyjeżdżać do polski i pokazywac na forum światowym jacy to jesteśmy dobzi.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Piekutoszczak Zobacz posta
    A może to wcale nie przypadek...?
    Niestety mam podobne przeczucie i w gadkę o koncertach nie będę się z Tobą wdawał. Podobnie jak o Resovii, z której to poznałem typów kilka lat temu na kontrze w Krakowie (przeciwko pedałom - następnym "dyskryminowanym") i wiem jak jest.
    Wychodze - miłej gadki!

Cieszę się że akurat Foxx mi odpowiedział. Lubię czytać Twoje posty, choć czasem sam ulegasz medialnym nagonkom. W końcu media odgrywają tak wielką rolę, którą mało kto dostrzega.
    Ja staram się to dostrzegać, natomiast nie przypominam sobie, bym "ulegał nagonkom"

Rozumiem że jesteś osobą wyedukowaną w tej kwestii, jednak po przeprowadzonych rozmowach z przeróżnymi ludźmi można stwierdzić że tak naprawdę mało kto dokładnie wie o co chodzi z tymi żydami. Są źli i tyle, ktoś tak napisał i już.
    Podkreślając swą odrębność, sami forsują kryterium rasistowskie, jako jedno z pierwszych skojarzeń i pól dyskusji.

Więc rozumiem że postawa Foxxa to niechęć do żydów z powodów społeczno-historycznych?
    Myślę, że linki, które podrzuciłem jasno ilustrują moje stanowisko.

Ze względów na to jakie wartości wyznają.
    Nie, bo wyznają różne, jak przedstawiciele pozostałych nacji. Żydów odróżnia to że z "żydowskości" jako takiej próbują tworzyć kolejną wartość i agresją reagują na każdą próbę podważenia tej opcji. Właśnie dlatego, że "żydowskość" jest mi obojętna, a im nie - to oni zajmują stanowisko rasistowskie.

Jednak nasuwa się tutaj pytanie czy te potępiane poglądy, są wynawane przez większość żydów. Czy można czuć niechęc do całej nacji, z powodu poglądów częsci z nich.
    Zarówno narodowi socjaliści z Izraela, jak i komuniści sami niosą swoją "żydowskość" na sztandarach, więc jeżeli sztandary te w jakichś okolicznościach zostają "ostrzelane", siłą rzeczy obrywa też "żydowskość", którą sami na nich umieścili.

Wspominasz o roli żydów w tworzeniu partii komunistycznych, a i owszem żydzi nie ukrywają tego że sam judaizm jest niejako religią mocno związaną z socjalizmem.
    To akurat jest bzdura.

Sęk w tym że wyidealizowany socjalizm jest bardzo daleko od realnego komunizmu w Polsce.
    Chciałbym zwrócić uwagę na to że partie komunistyczne i ich późniejszy wręcz kryminalny kształt zawdzięczać możemy różnym nacjom, nie tylko żydom.
    Ale proporcje narodowościowe wśród liderów były, jakie były.

Nie chcę wchodzić w rolę obrońcy wyznawców wiary mojżeszowej, lecz zasygnalizować że to ludzie tworzyli partie komunistyczne, nie religia.
    Odnoszę się do tej kwestii w pierwszym z podanych linków.

Kwestia państwa Izrael nawet wśród żydów jest mocno kontrowersyjna, bardzo duża ich część wolała by to państwo stało się świeckie. Są tam takie absurdy jak to że w szabat nie funkcjonuje komunikacja miejska, a z drugiej na plażach wylegują się rozebrane żydówki niczym na plaży nudystów. Chodzi mi o to że bardziej religijne jest samo państwo jako instytucja niż jego obywatele. Stworzenie państwa Izrael zrobiło bardzo wiele złą choćby dlatego że kiedyś w Palestynie żydzi i muzułmanie żyli obok siebie w symbiozie.
    Temat rzeka.
    Jak wspomniał Łukasz - cały ten temat, to "rzeka".

Poprawność polityczna to tak swoją drogą, ale z góry postawiłeś mnie z tej "drugiej" strony. Kogoś kto kupuje kłamstwa gazety wyborczej.
    W pierwszym poście zaprezentowałeś jej optykę.

Szkoda że zarzucasz wątek "edukowania", wydawać by się mogło że jest to właśnie ważna kwestia, aby młodzi ludzie mogli budować swój światopogląd na konkretnych rzeczach. Wujek google to niestety zbieranina masy informacji, często sprzecznych i niesprawdzonych. Myślę że sam czasami ulegasz niesprawdzonym informacjom, które były wielokrotnie powtórzone.
    Nie wiem, w żadnej dyskusji dotąd nic takiego nie wyszło.

Mi jako polakowi nie podobało by się to gdyby mówił że szkoda iż wszyscy Polacy nie zostali zgładzeni przez hitlerowców.
    A zdarza się, że mówią - zwłaszcza w Stanach. O to nie pytasz?

Jednak nie chodzi tu tylko o żydów. Ale ogólnie o podejście do tego czemu biali są lepsi od innych.
    Moim zdaniem nie są, ale - jak padło wyżej - mają prawo mieszkać u siebie w spokoju. Bez arabskich meczetów i kolorowych gangów. Polscy Tatarzy od wieków mają tu własne meczety i jakoś żadne konflikty z tego nie wynikają.

I pytanie czy ta niechęć skierowana jest do żydów jako ogółu? Czy do konkretnych żydów?
    Do sztandarów z "żydowskością" wznoszonych, by walić nią po łbach adwersarzy, niezależnie od tego, czego dotyczy spór (piszę za siebie).
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar TNTP
    po 1 to co mają Żydzi wspólnego z rasizmem?? (no chyba, że jesteśmy na forum Kaizer Chiefs, czy Gamba Osaka)
    po 2 to niechęć do czarnych/żółtych/ciapatych niekoniecznie ma związek z ich rasą ( według niektórych badań coś takiego-jak rasa, nie istnieje), tylko z tym co te osoby sobą reprezentują (nie jako jednostki, tylko pewny ogół). W tym przypadku mamy do czynienia z czymś takim jak rasizm kulturowy, co według mnie jest czymś naturalnym (swego rodzaju atawizmem).
    Lieber tot als rot!!

or

Przepraszam, ze wcinam sie miedzy wodke a zakaske, ale warto odpowiedziec na te pytania tutaj.

SiewcaBurzy, czy ten ,,marionetkowy'' rzad Kamerunu nie pozwala obywatelom na otwarcie wlasnego biznesu, ktory ,,produkowalby na miejscu i taniej''? Kto w ogole wybral ten rzad? W jaki sposob importuje owe towary? Robia to panstwowe spolki? Pozniej rzad nakazuje pokornym obywatelom kupowac dane towary? O jakich produktach w ogole mowimy? Jaka jest dostepnosc kredytow?
    Ostatnio edytowane przez Baklazan ; 18-05-2010 o 15:57

Legionista
    Skoro mieszkam w że tak powiem "w nieco innym świecie" w którym 20% kraju są emigrantami, (no dobra można się kłócić ze 90% to emigranci) to może dorzucę coś do dyskusji.

Często się mówi że Australia to taki otwarty kraj dla wszystkich, w mediach lubią się tak podbudować takimi komunikatami z ran na dzień dobry. Tak się sprzedają w turystyce i w ambasadach, to wszystko jest nie prawda. Australia jest bardzo rasistowskim krajem, ale czy to źle? No nie wiem, generalnie imigranci którzy się nie asymilują zasłużyli sobie. Ja zawsze mieszkałem na dzielnicach gdzie jest przewaga białych rodzin, a jak są inne nacje to jak by to powiedzieć, zdążyli się z asymilować(Głównie mi chodzi oto że nie zamykają się w swoim gronie). Ale są takie dzielnice, a ich jest naprawdę coraz więcej gdzie zjedzą się jedna nacja, pracują u siebie na lewo, wiec nie płaca podatków, starają się o bezrobocie(z bezrobocia da się wyżyć w tym kraju) i po jakimś czasie ściągaj swoje rodziny. Mnożą się jak chomiki i z kilku ulic zaczynają zajmować całe dzielnice. Po jakimś czasie nikt tam nie chce mieszkać, na ulicach same czarne albo żółte mordy, w sklepach gadaj po swojemu, szyldy na sklepach również w ojczystym języku. Po jakimś czasie, mają swojego polityka który dochodzi do władzy, właśnie poprzez poparcie etniczne. Wiec do czego zmierzam, za dużo pozwolono tak grupom, i już na to za późno. Prawdopodobnie nie miał bym ja i wielu z tym takiego problem jak by ci ludzie "miksowali" się z reszta narodu, a nie tylko żyli w swoim bagienku. Często nawet starają się rozwijać własną kulturę, i wymuszać sobie własne prawa(Ostatnio sprawa z burką). Kilka lat temu arabusy palili flagę Australijską co w kocu odbili się dość głośno w mediach, z reakcja premiera. Wiec przez te kilka lat, moje poglądy na świat jak i politykę wielce się zmieniły od mojego "słynnego błyśnięcia" w formie postu o "Rogerze Polaku",(no dobra byłem młody i głupi) liczę tylko aby Polska była dalej zacofanym krajem i mało tolerancyjnym dla kolorowych.
    Ostatnio edytowane przez Numer ; 03-07-2012 o 13:56

Legionista Awatar KBK
    ill, baby Kill - kapela fajnie gra, ale poglądy jakie reprezentuje i granie na takich a nie innych imprezach jest rzeczą która jednak mi nie pasuje
    Kapela owszem gra bardzo fajnie, poglądy jakie reprezentuje możemy oceniac tylko po tekstach zespołu i nie widze w nich nic złego, choć przypominam że żeby słuchac jakiejś muzyki/kapeli nie trzeba byc jej wyznawcą i popierać w każdym słowie i czynie.

Choćby fakt dlaczego członek tej kapeli ostatnio zmarł...
    Zmarł bo popełnił samobójstwo, jezeli nie znałes tego człowieka osobiście to nie ma sensu wygłaszać jakichkolwiek sądów i opinii które w większości są niesprawdzone i inspirowane z nieskrywana satyfakcją przez osoby wrogie przekazowi kapeli.

I proszę nie przytaczajcie tego argumentu z salutem rzymskim. Nigdy nie spotkałem się z tym że ktoś tak robiący uważał że kultywuje tradycje NOPu.
    Obejrzyj sobie kolego zdjęcia z pogrzebu Dmowskiego i pogadaj najpierw z ludżmi którzy tym żyją bo póki co twoja argumentacja i sposób widzenia sprawy jest rodem z ośrodków medialnych od których się odcinasz.

Legionista Awatar karakan
    http://blogmedia24.pl/node/30116

Trochę o poczatku Państwa Izrael.
    ODI PROFANUM VULGUS ET ARCEO

Uprawnienia umieszczania postów