Katyń 10 kwietnia 2010

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • mort
    Morterator
    • 05.2005
    • 191

    Katyń 10 kwietnia 2010

    Ponieważ wątek i tak zapewne będzie się przewijał otwieram temat.

    Liczę na Waszą dojrzałość , rozsądek i wyważenie wypowiedzi.

    To naprawdę tragiczny dzień dla naszego kraju.
    ...ta ziemia do Polski należy
    choć Polska daleko jest stąd,
    bo wolność krzyżami się mierzy
    historia ten jeden ma błąd!!!!

    Better Dead Than Red!!!
  • Tomi96
    Legionista
    • 07.2009
    • 68

    #2
    Nic nie ujac nic nie dodac. To naprawde kleska dla polskei polityki choc kazdy ma swoje zdanie o Kaczynskim To jednak Prezydent i ku Pamieci(*)

    Komentarz

    • niekumaty_kumat
      Czerwona kartka
      • 06.2007
      • 427

      #3
      tragiczny czas,daleki jetsem od teorii spiskowych ale zastanawiających jest pare faktów.

      Komentarz

      • Cypis
        Administrator
        • 05.2003
        • 1492

        #4
        Jeszcze wszyscy łacznie z tymi co jebali Kaczyńskiego za nim zatęsknimy

        Komentarz

        • Flip
          Legionista
          • 12.2004
          • 6071

          #5
          Ciężko wypowiedzieć coś ponad to co już powiedziane zostało.Dziwny dzień,taki odrealniony,oderwany od rzeczywistości,jakbyśmy nie wierzyli w to co się stało.Zerwane połączenia około 10 i płacz matki w słuchawce zapamiętam do końca życia,wybudzony na kacu otrzeźwiałem w jakieś 20 sekund.

          I po pierwszym szoku związanym z nazwiskami Tych których wszyscy wymieniali,2 kolejne jakże bolesne dla mnie ciosy... ŚP Prezes PKOL Piotr Nurowski i poseł Maciej Płażyński.... Szok.
          "Pytałem później kolegów, skąd w ogóle wziął się ten Miklas. Podobno sprzedawał samochody w FSO. Może lepiej, żeby przy tym został..."

          Komentarz

          • Orzeł
            Legionista
            • 10.2005
            • 2134

            #6
            Ja chcialbym wiedziec tylko jedno... KTO przekonał/zmusił/nakazał pilotowi który ma 2000 h przelatanych, na to by 4krotnie podchodzić do lądowania choć zna zasady i wie żę po drugim razie powinen automatyznie na lotnisko awaryjne lecieć. NIe wierze ze sam był na tyle bezmyślny, że osobiscie podjął tą decyzje, zbyt doświadczony był bym w to wierzył. Tym bardziej że nad Mińskiem, oraz nad portem docelowym informawali go aby zmienił lotnisko na awaryjne.... Jak sam nadmienił niekumaty... Wdocznie komuś się tam tak strasznie spieszyło, że nie brał pod uwagę możliwości zmiany portu...

            A jeszcze lepiej podsumował to Polko...
            Czemu lecieli jednym samolotem ? Bo inaczej polskie media by ich zjadły za to że marnują nasze polskie pieniadze płacone przez ludzi.

            Co do wydarzenia, to powiedziano juz chyba wszystko. Łzy się cisną do oka, gdy patrzy się jakie osobistości dołączyły do tego przeklętego miejsca.

            I tak jak nie wierzyłem w takie 'sytuacje' o teraz już wiem... miejsca przeklęte na prawdę istnieją.
            "...chcemy czegoś dokonać zanim nasi krewni rozstawią pamiątki po nas po zakamarkach mebli..."

            Komentarz

            • (L)eniuch
              Legionista
              • 10.2008
              • 771

              #7
              Zamieszczone przez Cypis
              Jeszcze wszyscy łacznie z tymi co jebali Kaczyńskiego za nim zatęsknimy

              100% racji.
              Pzdr
              http://www.youtube.com/watch?v=0ILbDMeXEtA

              Komentarz

              • b.
                Legionista
                • 03.2009
                • 6840

                #8
                Wielka tragedia dla Polski. Brak słow, by to opisać. Dzisiaj dopiero dotarło do mnie, jak wielkim człowiekiem był Pan Prezydent Kaczyński. Świeć Panie nad Jego Duszą.

                Ilu dobrych ludzi, ilu wielkich patriotów pochłonęła ta ziemia... Dlaczego?

                Komentarz

                • Skipper
                  Wiślak
                  • 06.2004
                  • 559

                  #9
                  Zamieszczone przez Orzeł
                  Ja chcialbym wiedziec tylko jedno... KTO przekonał/zmusił/nakazał pilotowi który ma 2000 h przelatanych, na to by 4krotnie podchodzić do lądowania choć zna zasady i wie żę po drugim razie powinen automatyznie na lotnisko awaryjne lecieć. NIe wierze ze sam był na tyle bezmyślny, że osobiscie podjął tą decyzje, zbyt doświadczony był bym w to wierzył. Tym bardziej że nad Mińskiem, oraz nad portem docelowym informawali go aby zmienił lotnisko na awaryjne.... Jak sam nadmienił niekumaty... Wdocznie komuś się tam tak strasznie spieszyło, że nie brał pod uwagę możliwości zmiany portu...
                  (...)
                  Z tego co można przeczytać, były tylko 2 podejścia, a nie 4-ery. I podobnie jak ty nie wierzę żeby to pilot podjął decyzję o lądowaniu w takich warunkach, z tym że obawiam się że o tym kto decydował możemy się nie dowiedzieć.

                  Komentarz

                  • SPQR
                    Legionista
                    • 05.2009
                    • 2360

                    #10
                    Zamieszczone przez Orzeł
                    Ja chcialbym wiedziec tylko jedno... KTO przekonał/zmusił/nakazał pilotowi który ma 2000 h przelatanych, na to by 4krotnie podchodzić do lądowania choć zna zasady i wie żę po drugim razie powinen automatyznie na lotnisko awaryjne lecieć. NIe wierze ze sam był na tyle bezmyślny, że osobiscie podjął tą decyzje, zbyt doświadczony był bym w to wierzył. Tym bardziej że nad Mińskiem, oraz nad portem docelowym informawali go aby zmienił lotnisko na awaryjne.... Jak sam nadmienił niekumaty... Wdocznie komuś się tam tak strasznie spieszyło, że nie brał pod uwagę możliwości zmiany portu...
                    Cóż, trzeba poczekać na zapisy z czarnych skrzynek samolotu. Narazie jednak, wszystko wskazuje na to że pilot poprostu przeszarżował. Skoro rosyjskie samoloty odlatywały na inne lotniska, a przeciez ich piloci są przyzwyczajeni do lotnisk nie posiadających jakichkolwiek elektronicznych systemów naprowadzających, to tym bardziej on, człowiek mający na pokładzie głowę państwa, powinien polecieć do Moskwy/Mińska.



                    Ciężko coś napisać... . Poprostu wielki ból i niedowierzanie. Dalej mam wrażenie, że wszystko to sen z którego się obudzę. Bardzo zły sen... .


                    UB, SB, FB - co następne?

                    Komentarz

                    • Z.
                      Legionista
                      • 08.2006
                      • 7771

                      #11
                      Mimo, że czesto krytykowałem (zwłaszcza ostatnio) to musze przyznać bez zadnych watpliwosci, że był to najlepszy Prezydent w historii Polski. A Maria Kaczyńska była zdecydowanie, absolutnie najlepsza Pierwszą Damą. I naprawde ciężko to wszystko teraz ogarnąć, ciężko cokolwiek przewidywać..
                      Ostatnio edytowany przez Z.; 6102.
                      "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

                      Komentarz

                      • pablos
                        Legionista
                        • 05.2004
                        • 1480

                        #12
                        Katyń, Rosja - te dwa słowa budzą we mnie grozę.
                        Znowu tam...
                        Trudno to wszystko pojąć.

                        Wiele z tych osób przez całe lata walczyło o to, aby świadomość o tym co się stało w tym miejscu dotarła do świata. No i w końcu udało się Im...

                        Przerażające jest ilu ludzi, dla których dobro Polski jest niczym, zyskuje na tej tragedii.

                        I były oficer KGB na czele komisji...

                        Takiej bezsilności dawno nie czułem.

                        Komentarz

                        • Irbis1916
                          Legionista
                          • 05.2008
                          • 68

                          #13
                          Straszliwa tragedia, niedowierzanie, smutek...

                          -znowu złowieszczo dla polskich dziejów brzmią nazwy Smoleńsk, Katyń

                          -znowu katastrofa samolotowa jak w przypadku premiera Sikorskiego na Gibraltarze...

                          -znowu tracimy wartościowych ludzi, prawdziwych patriotów


                          Cześć Ich Pamięci!
                          Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica

                          Komentarz

                          • Francais
                            Legionista
                            • 10.2007
                            • 2813

                            #14
                            Duza czesc polskiej elity odeszla.Mimo roznic jakie dzielily moj swiatopoglad z czescia tych ludzi byli oni Polakami i stanowili oni wazne podpory naszego panstwa.Slowo tragedia wydaje sie niemiarodajne dla tego wydarzenia.

                            Caly swiat o tym mowil.
                            Kazdy zapamieta ten dzien do konca zycia.
                            Mon honneur s'appelle fidélité

                            joł mordo

                            Komentarz

                            • b.
                              Legionista
                              • 03.2009
                              • 6840

                              #15
                              Nie wiem, pewnie piszę pod wpływem emocji, ale dlaczego to akurat nasz naród jest poddawany tak wielkim próbom?

                              Dlaczego giną tak wielcy ludzie? Tak wielcy Patrioci?

                              Płakać się chce...

                              Komentarz

                              Pracuję...