Strona 1 z 157 123451151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 30 z 4707

Wątek: Katyń 10 kwietnia 2010

Morterator Awatar mort

Katyń 10 kwietnia 2010

Ponieważ wątek i tak zapewne będzie się przewijał otwieram temat.

Liczę na Waszą dojrzałość , rozsądek i wyważenie wypowiedzi.

To naprawdę tragiczny dzień dla naszego kraju.
    ...ta ziemia do Polski należy
    choć Polska daleko jest stąd,
    bo wolność krzyżami się mierzy
    historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Legionista Awatar Tomi96
    Nic nie ujac nic nie dodac. To naprawde kleska dla polskei polityki choc kazdy ma swoje zdanie o Kaczynskim To jednak Prezydent i ku Pamieci(*)

Czerwona kartka
    tragiczny czas,daleki jetsem od teorii spiskowych ale zastanawiających jest pare faktów.

Administrator Awatar Cypis
    Jeszcze wszyscy łacznie z tymi co jebali Kaczyńskiego za nim zatęsknimy

Legionista Awatar Flip
    Ciężko wypowiedzieć coś ponad to co już powiedziane zostało.Dziwny dzień,taki odrealniony,oderwany od rzeczywistości,jakbyśmy nie wierzyli w to co się stało.Zerwane połączenia około 10 i płacz matki w słuchawce zapamiętam do końca życia,wybudzony na kacu otrzeźwiałem w jakieś 20 sekund.

I po pierwszym szoku związanym z nazwiskami Tych których wszyscy wymieniali,2 kolejne jakże bolesne dla mnie ciosy... ŚP Prezes PKOL Piotr Nurowski i poseł Maciej Płażyński.... Szok.
    "Pytałem później kolegów, skąd w ogóle wziął się ten Miklas. Podobno sprzedawał samochody w FSO. Może lepiej, żeby przy tym został..."

Legionista Awatar Orzeł
    Ja chcialbym wiedziec tylko jedno... KTO przekonał/zmusił/nakazał pilotowi który ma 2000 h przelatanych, na to by 4krotnie podchodzić do lądowania choć zna zasady i wie żę po drugim razie powinen automatyznie na lotnisko awaryjne lecieć. NIe wierze ze sam był na tyle bezmyślny, że osobiscie podjął tą decyzje, zbyt doświadczony był bym w to wierzył. Tym bardziej że nad Mińskiem, oraz nad portem docelowym informawali go aby zmienił lotnisko na awaryjne.... Jak sam nadmienił niekumaty... Wdocznie komuś się tam tak strasznie spieszyło, że nie brał pod uwagę możliwości zmiany portu...

A jeszcze lepiej podsumował to Polko...
    Czemu lecieli jednym samolotem ? Bo inaczej polskie media by ich zjadły za to że marnują nasze polskie pieniadze płacone przez ludzi.

Co do wydarzenia, to powiedziano juz chyba wszystko. Łzy się cisną do oka, gdy patrzy się jakie osobistości dołączyły do tego przeklętego miejsca.

I tak jak nie wierzyłem w takie 'sytuacje' o teraz już wiem... miejsca przeklęte na prawdę istnieją.

Legionista Awatar (L)eniuch
    Cytat Zamieszczone przez Cypis Zobacz posta
    Jeszcze wszyscy łacznie z tymi co jebali Kaczyńskiego za nim zatęsknimy

100% racji.
    Pzdr

Legionista Awatar b.
    Wielka tragedia dla Polski. Brak słow, by to opisać. Dzisiaj dopiero dotarło do mnie, jak wielkim człowiekiem był Pan Prezydent Kaczyński. Świeć Panie nad Jego Duszą.

Ilu dobrych ludzi, ilu wielkich patriotów pochłonęła ta ziemia... Dlaczego?

Wiślak
    Cytat Zamieszczone przez Orzeł Zobacz posta
    Ja chcialbym wiedziec tylko jedno... KTO przekonał/zmusił/nakazał pilotowi który ma 2000 h przelatanych, na to by 4krotnie podchodzić do lądowania choć zna zasady i wie żę po drugim razie powinen automatyznie na lotnisko awaryjne lecieć. NIe wierze ze sam był na tyle bezmyślny, że osobiscie podjął tą decyzje, zbyt doświadczony był bym w to wierzył. Tym bardziej że nad Mińskiem, oraz nad portem docelowym informawali go aby zmienił lotnisko na awaryjne.... Jak sam nadmienił niekumaty... Wdocznie komuś się tam tak strasznie spieszyło, że nie brał pod uwagę możliwości zmiany portu...
    (...)
    Z tego co można przeczytać, były tylko 2 podejścia, a nie 4-ery. I podobnie jak ty nie wierzę żeby to pilot podjął decyzję o lądowaniu w takich warunkach, z tym że obawiam się że o tym kto decydował możemy się nie dowiedzieć.

Legionista Awatar SPQR
    Cytat Zamieszczone przez Orzeł Zobacz posta
    Cóż, trzeba poczekać na zapisy z czarnych skrzynek samolotu. Narazie jednak, wszystko wskazuje na to że pilot poprostu przeszarżował. Skoro rosyjskie samoloty odlatywały na inne lotniska, a przeciez ich piloci są przyzwyczajeni do lotnisk nie posiadających jakichkolwiek elektronicznych systemów naprowadzających, to tym bardziej on, człowiek mający na pokładzie głowę państwa, powinien polecieć do Moskwy/Mińska.

Ciężko coś napisać... . Poprostu wielki ból i niedowierzanie. Dalej mam wrażenie, że wszystko to sen z którego się obudzę. Bardzo zły sen... .

UB, SB, FB - co następne?

Legionista Awatar Z.
    Mimo, że czesto krytykowałem (zwłaszcza ostatnio) to musze przyznać bez zadnych watpliwosci, że był to najlepszy Prezydent w historii Polski. A Maria Kaczyńska była zdecydowanie, absolutnie najlepsza Pierwszą Damą. I naprawde ciężko to wszystko teraz ogarnąć, ciężko cokolwiek przewidywać..
    Ostatnio edytowane przez Z. ; 11-04-2010 o 00:59
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista Awatar pablos
    Katyń, Rosja - te dwa słowa budzą we mnie grozę.
    Znowu tam...
    Trudno to wszystko pojąć.

Wiele z tych osób przez całe lata walczyło o to, aby świadomość o tym co się stało w tym miejscu dotarła do świata. No i w końcu udało się Im...

Przerażające jest ilu ludzi, dla których dobro Polski jest niczym, zyskuje na tej tragedii.

I były oficer KGB na czele komisji...

Takiej bezsilności dawno nie czułem.

Legionista Awatar Irbis1916
    Straszliwa tragedia, niedowierzanie, smutek...

-znowu złowieszczo dla polskich dziejów brzmią nazwy Smoleńsk, Katyń

-znowu katastrofa samolotowa jak w przypadku premiera Sikorskiego na Gibraltarze...

-znowu tracimy wartościowych ludzi, prawdziwych patriotów

Cześć Ich Pamięci!
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica

Legionista Awatar Francais
    Duza czesc polskiej elity odeszla.Mimo roznic jakie dzielily moj swiatopoglad z czescia tych ludzi byli oni Polakami i stanowili oni wazne podpory naszego panstwa.Slowo tragedia wydaje sie niemiarodajne dla tego wydarzenia.

Caly swiat o tym mowil.
    Kazdy zapamieta ten dzien do konca zycia.
    Mon honneur s'appelle fidélité

joł mordo

Legionista Awatar b.
    Nie wiem, pewnie piszę pod wpływem emocji, ale dlaczego to akurat nasz naród jest poddawany tak wielkim próbom?

Dlaczego giną tak wielcy ludzie? Tak wielcy Patrioci?

Płakać się chce...

Legionista Awatar LOL3K
    Jak tylko o tym usłyszałem to mnie zamurowało. Nie docierało do mnie. Dalej do mnie nie dociera. Jak by wszystko przez jakąś mgłę, przez sen. Że jak to, że Prezydent nie żyje? Że tyle osób wysoko postawionych również? Pierwsza myśl - atak terrorystyczny lub zamach stanu (nie wiedziałem nic o szczegółach, byłem wtedy w samochodzie i tylko telefon z taką informacją otrzymałem). Skojarzyło mi się to od razu z ostatnimi odcinakami serialu "Ekipa".

Ale czemu wszyscy lecieli jednym samolotem?
    Czemu mimo trzech wcześniejszych nieudanych prób lądowania pilot spróbował po raz kolejny? Czy po drugim, maksymalnie trzecim nie powinien się ogarnąć i lecieć na awaryjne? Może była to decyzja odgórna, żeby się nie spóźnić. Ale ceremonię zawsze można było te dwie godziny opóźnić.

Jest to inne uczucie niż podczas śmierci Papieża. Tam w pewnym sensie już się tego spodziewaliśmy, sam Papież twierdział, że Bóg go wzywa. Tutaj totalny szok i zaskoczenie.

Nie jestem zwolennikiem PiSu, nie byłem zwolennikiem Lecha Kaczyńskiego. Ale pomimo to strasznie mnie poruszyło.

A słysząć dzisiejsze dyskusje na ten teamt pod Pałacem Prezydenckim to po prostu mi ręce opadały.
    W takim miejscu dyskutować, snuć jakieś podejrzenia? Chcą o tym rozmawiać to do kawiarni czy gdzieś indziej. To nie jest miejsce na to. Wg mnie ludzie szli tam oddać hołd, nie tylko Prezydentowi oraz Jego żonie, ale wszystkim którzy zginęli. Widocznie kilku osobników ma inne zdanie i przyszło się powymądrzać...

hamalainen kurwo stara, wypi3rdalaj do Poznania!
    Przeproś i Sperdalaj.
    WON!

Legionista Awatar Królik OoS
    To jeszcze nie może do mnie dojść. Okazało się jeszcze, że ks. Zdzisław Król to moja daleka rodzina.
    nic.

Legionista Awatar Nazgul
    Chciałem napisać na blogu o Lechu Kaczyńskim i tym, jak widziałem Jego i wszystko to, co przez te niecałe pięć lat działo się wokół Pałacu Namiestnikowskiego ale nie mogę się zebrać, nie mogę się skupić. Drażni mnie wszystko. A najbardziej ta miłość i pamięć po pięciu latach nieustannego mieszania z błotem, te krokodyle łzy które nagle zaczęli wylewać wszyscy, z Michnikiem na czele. Nagle sobie poprzypominali, że Prezydent był patriotą, świetnym historykiem, erudytą a nade wszystko człowiekiem ciepłym i serdecznym. Nagle Rymanowski mówi, ze dziennikarze "nie pokazywali Prezydenta takim, jaki naprawdę był". Nagle dowiadujemy się, że Lech Kaczyński zawsze mówił to, co naprawdę myślał. I o co tu chodzi? O skruchę? O szczerość idiotów? O bezczelny cynizm? O co był ten cały, trwający nieustannie raban?

Dedykuję Prezydentowi - ostatniemu takiemu człowiekowi na tym stanowisku. Długo nie doczekamy się kogoś zbliżonego do Niego w Pałacu Prezydenckim.

Spoczywaj w Pokoju...

Cyprian Kamil Norwid

1
    Coś ty Atenom zrobił, Sokratesie,
    Że ci ze złota statuę1 lud niesie,
    Otruwszy pierwéj...

Coś ty Italii zrobił, Alighiery,
    Że ci dwa groby2 stawi lud nieszczery,
    Wygnawszy pierwéj...

Coś ty, Kolumbie, zrobił Europie,
    Że ci trzy groby we trzech miejscach3 kopie,
    Okuwszy pierwéj...

Coś ty uczynił swoim, Camoensie,
    Że po raz drugi4 grób twój grabarz trzęsie,
    Zgłodziwszy pierwé j...

Coś ty, Kościuszko, zawinił na świecie,
    Że dwa cię głazy we dwu stronach gniecie,5
    Bez miejsca pierwéj....

Coś ty uczynił światu, Napolionie,
    Że cię w dwa groby6 zamknięto po zgonie,
    Zamknąwszy pierwéj.....

Coś ty uczynił ludziom, Mickiewiczu?...
    . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
    . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
    2
    Więc mniejsza o to, w jakiej spoczniesz urnie,
    Gdzie? kiedy? w jakim sensie i obliczu?
    Bo grób twój jeszcze odemkną powtórnie,
    Inaczej będą głosić twe zasługi
    I łez wylanych dziś będą się wstydzić,
    A lać ci będą łzy potęgi drugiej
    Ci, co człowiekiem nie mogli cię widziéć...

3
    Każdego z takich, jak ty, świat nie może
    Od razu przyjąć na spokojne łoże,
    I nie przyjmował nigdy, jak wiek wiekiem,
    Bo glina w glinę wtapia się bez przerwy,
    Gdy sprzeczne ciała zbija się aż ćwiekiem
    Później... lub pierwéj...

Morterator Awatar mort
    Cytat Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
    Mimo, że czesto krytykowałem (zwłaszcza ostatnio) to musze przyznać bez zadnych watpliwosci, że był to najlepszy Prezydent w historii Polski. A Maria Kaczyńska była zdecydowanie, absolutnie najlepsza Pierwszą Damą. I naprawde ciężko to wszystko teraz ogarnąć, ciężko cokolwiek przewidywać..

równiez nie mam co do tego wątpliwości...

Better Dead Than Red!!!

Legionista
    http://demotywatory.pl/1395817/Nigdy-go-nie-lubilam-a

To co się tam stało, to największa tragedia narodowa od wielu lat. Nie do opisania jest ogrom tego wydarzenia. Prawdą jest że Polska w tym dniu wiele straciła, wiele ważnych osób, w tym obecnego prezydenta. Doprowadzi to do wcześniejszych wyborów i wielkiego chaosu w polityce.
    Wielka ironia losu. Te same miejsce, okrągła rocznica, członkowie rodzin katyńskich polecieli tam zginąć równo 70 lat po śmierci ich przodków.
    Miały się odbyć normalne uroczystości, miała to być pamiątka po wielkiej zbrodni. Od dziś będziemy w tym dni obchodzić 2 smutne rocznice.[*]

Cytat Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
    Mimo, że czesto krytykowałem (zwłaszcza ostatnio) to musze przyznać bez zadnych watpliwosci, że był to najlepszy Prezydent w historii Polski.
    Bez przesady.

Legionista
    Żaden dzień mnie tak nie rozwalił jak ten...
    "Resetowałem" się dobre kilkadziesiąt razy, bo nie dało się tego ogarnąć. I tylko po to, by ponownie otworzyć serwisy i przeczytać to samo...
    Nigdy jeszcze tak nie było. W każdej rubryce informacyjnej tragedia: w polityce, w gospodarce, w finansach, w sztuce...
    Elity polityczne; prezesi: NBP, IPN, PKOL...
    Z jednej strony wypadek, z drugiej nie chce się wierzyć w to wszystko.
    Syn już wie: że prezydent Lech Kaczyński i wielu innych, że to bardzo ważny dzień.
    Pytanie, czy zapamięta.

Legionista Awatar PeCe
    Ja trochę z innej strony.
    Przede wszystkim dziękuję wszystkim za to co ujrzałem na Krakowskim Przedmieściu i Placu Zamkowym. Nie byłem nigdy ani zwolennikiem, ani przeciwnikiem Kaczyńskiego. Nie głosowałem na niego, ale żal pozostanie. Zapamiętam to, gdy byłem na wyciecze w Rzymie i Rosja najechała Gruzję, gdy pilot w Rzymie powiedział grupie o tym, jak się zachował Pan Prezydent w Tbilisi. Poczułem wtedy dumę. A dziś przekonałem się, że duch w narodzie jednak nie ginie. Ilość ludzi, zniczy i kwiatów utwierdziło mnie w przekonaniu, że Polacy dojrzewają lub dojrzeli. Rozumieli powagę sytuacji. Zapewne większość z nich dzień wcześniej jeździła po " pisiorach " i " kaczorach ", ale tutaj widać było szacunek i uznanie. Później msza. Oczywiście nie dopchałem się, wolałem stać na Pl. Zamkowym i widzieć na telebimie, niż na Świętojańskiej. Nie szukałem informacji ile tam było ludzi, ale myślę, że ze 20-30 tysięcy. W każdym razie na całą szerokość Pl. Zamkowego od Archikatedry do Kościoła św. Anny.
    I coś co muszę z siebie wyrzucić.
    1. Dziś przeglądałem sobie komentarze pod filmikami dotyczącymi tego wydarzenia, z czystej ciekawości i odnośnie wypadku samolotu znalazłem " ale urwał ". Kolejny przykład to na facebooku, gdzie na profilu legialive.pl było na temat odwołania rozgrywek, komentarz jakiegoś pazia " I tak by zremisowali ". A no i niezliczona ilość internetowych świeczek i płaczu przez internet. To mnie najbardziej denerwuje, zamiast przeżywać to w milczeniu albo ruszyć dupsko na miasto, to lepiej przed kompem być trendy. Nic tylko dać im kulę w łeb i do rowu.
    2. Proszę abyście nie komentowali i nie wywoływali dyskusji, myślę że każdy sobie sam wyrobi jeszcze gorszą opinię niż miał do tej pory ( http://inicjatywa14.net/index.php?op...noci&Itemid=61 )

Czołem Wielkiej Polsce !

Edit: Zapomniałem. Polecam wiersz Zbigniewa Herberta - Guziki

Tylko guziki nieugięte
    przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
    z głębin wychodzą na powierzchnię
    jedyny pomnik na ich grobie

są aby świadczyć Bóg policzy
    i ulituje się nad nimi
    lecz jak zmartwychstać mają ciałem
    kiedy są lepką cząstką ziemi

przeleciał ptak przepływa obłok
    upada liść kiełkuje ślaz
    i cisza jest na wysokościach
    i dymi mgłą katyński las

tylko guziki nieugięte
    potężny głos zamilkłych chórów
    tylko guziki nieugięte
    guziki z płaszczy i mundurów
    Ostatnio edytowane przez PeCe ; 11-04-2010 o 01:55

www.nsa.net.pl Niezależne Stronnictwo Akademickie

Legionista
    Jest powiedziane, że o zmarłych mówi się tylko dobrze albo wcale. I jest to prawda. Dopiero teraz dociera do mnie, że Lech Kaczyński był wybitnym politykiem i człowiekiem.
    Również po raz kolejny łapię się na tym, że nie doceniliśmy Go za życia. Chcieliśmy nie pamiętać tego, co zrobił dla Polski za komuny, chcieliśmy nie pamiętać tego, co zrobił dla naszego miasta i naszej ojczyzny podczas swojej prezydentury. Często podchwytywaliśmy popularne docinki na Jego temat...
    Skoro wspomniałem o komunie, nie mogę się pogodzić również z faktem, że na pokładzie była Anna Walentynowicz. Czy w dzisiejszym świecie są jeszcze takie kobiety...?
    To chyba typowo ludzkie, że jesteśmy ślepi na dobrych ludzi za życia, oczy otwierają nam się dopiero, gdy ich zabraknie... Szkoda...

"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą"

Morterator Awatar mort
    Cytat Zamieszczone przez p(L)m Zobacz posta

Bez przesady.
    to nie jest temat do dyskusji więc nie próbujcie nawet zaczynać. Wyrażajcie swoje zdanie jakie by nie było (w granicach szeroko pojętej normalności rzecz jasna) ale głupawe polemiki i próby ich nawiązania Takie jak Twoja będą cięte.

Better Dead Than Red!!!

Odeszli ludzie ludzie prawi, uczciwi, szczerzy patrioci.
    W takiej sytuacji każde wypowiedziane czy napisane słowa wydają się zbyt małe.

Trzeba będzie wrócić jednak do codzienności. I pamiętać o politycznym testamencie Prezydenta.
    Chwała Poległym!
    "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

Legionista Awatar Francais
    Slyszalem glosy ludzi ktorzy mowia o porownywalnej tragedi Polakow i zachowaniu sie calego narodu jak po smierc Papieza.Na mnie nie wplynela ona tak jak to co sie stalo dzisiaj.
    Starszy chory czlowiek,kazdy widzial w ostatnich dniach jego zycia jak wygladal i spodziewal sie po cichu jego smierci.
    Tutaj slowo szok nie opisuje calego zdarzenia.Nikt nie mogl sie tego spodziewac.Caly dzien lazilem myslac ze moze mi sie to tylko sni.

Na zawsze zapamietam matke ktora wpada rano do pokoju i mowi ze ''w Polsce tragedia''.
    Mon honneur s'appelle fidélité

joł mordo

Ja jestem dalej w szoku nie przepadalem za nim ale jak sie dowiedzialem jak wracalem rano to az mnie zamurowalo... Jest mi szkoda bo stracilismy naprawde wartosciowych ludzi i patriotow ...
    Dlaczego to zawsze spotyka nasz kraj ...
    za duzo waznych ludzi dzis zginelo nasz kraj zostal praktycznie bez generalow prezydenta i wielu innych ludzi patriotow za to skladam im Hołd

Wieczne odpoczywanie racz im dac Panie ...
    [*][*]

Legionista Awatar TNTP
    brak słów, szok...tragedia. będę musiał się z tym przespać, bo póki co to raczej nie jestem w stanie napisać czegoś mądrego.
    mam tylko przeczucie, że nasz kraj stoi przed bardzo poważnymi wyborami, które mogą zadecydować o jego-Naszych losach, na wiele nastepnych lat...
    CZEŚĆ ICH PAMIĘCI
    Lieber tot als rot!!

spec okienny Awatar meraś
    Wczorajszy dzień był dla mnie najgorszym w moim życiu, to trwa nadal...

Zawsze ceniłem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, zawsze uważałem Go za wielkiego patriotę

Wczoraj przy Pałacu Prezydenckim widziałem wielu młodych ludzi przeżywających tę tragedię, ale również słyszałem wiele obrzydliwych komentarzy, i tylko stan w jakim się znajduję powstrzymał mnie przed ruszeniem z zaciśniętymi pięściami.

Nie mam ochoty wychodzic z domu bo postawa i brak żałoby w sercach sprawia wiele przykrości

Wczoraj śmiercią tragiczną zginęło wielu prawych ludzi, wielu wybitnych specjalistów

Niech spoczywają w pokoju,
    bałagan i porządek to tylko liczby...

Legionista Awatar d.a.r.o.
    O wielkiej tragedii nikogo nie trzeba przekonywać do tego dla mnie był to również cios dlatego że zginęło tam dwóch moich sąsiadów, nie mogę sobie wyobrazić co sie dzieje w ich domach... ale nie o tym chciałem.....

Wizerunek prezydenta pokazywany w mediach przez ostatnie lata, wyglądał nastepująco..... ciągle wyśmiewany za wygląd, mlaskanie, określany najgorszym prezydentem, ukazywanie go tylko w złym świetle, w newsach tylko niekorzystne zdjęcia, wyolbrzymianie każdego błędu, dywagacje o jego stanie zdrowia, obśmiewanie w komentarzach dziennikarskich, ciągłą mowa o tym że Polska sie wstydzi prezydenta, nie traktowanie go jak głowy Państwa.... i nagle co następuje....

wczoraj w tym samych mediach ( zapewne wieci w jakich)pokazywany ciągle uśmiechnięty, określany jako mąż stanu, wielki patriota dbający o Polskę jak mało kto, najlepszy minister sprawiedliwości ukazywane jego sukcesy jako prezydenta Warszawy, i w końcu jako Prezydenta kochającego Polskę. Nagle okazuje się że w swoich zbiorach media mają wywiady, zdjęcia, dowcipne wypowiedzi, Przydenta pokazującego go w kompletnie innego. Uśmiechnięty, żartujący, taki "swój chłop",kochający żonę ( która też miała jechane przez media za to że nie była Pamelą). Gdzie były te materiały wcześniej?Czemu na tej podstawei nei był robiony jego wizerunek? komu to przeszkadzało?

Media to syf nad syfy, nagle dziennikarze płaczą na antenie czy to oznacza że jak jechali po prezydecie to jednak wykonywali rozkazy przełożonych dla ktróych ta opcja polityczna była nie po drodzę? No bo jak sie kogoś tak nie lubi to skąd te łzy?

PS Jak posłuchałem Michnika w TV to az mi sie cisnienie podniosło... obłudnik pieprzony
    Ostatnio edytowane przez d.a.r.o. ; 11-04-2010 o 08:44

Uprawnienia umieszczania postów