Strona 2 z 157 PierwszyPierwszy 1234561252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 60 z 4707

Wątek: Katyń 10 kwietnia 2010

Legionista Awatar Daniel
    Obok ludzi z pierwszych stron gazet zginęli również Ci mniej znani przeciętnemu obywatelowi, m.in dowództwo Wojska Polskiego, z którym to wojskiem nierozerwalnie związany jest nasz klub. Osobiście ogromnym szacunkiem darzyłem RPO pana Janusza Kochanowskiego, szkoda takich ludzi.

Legionista Awatar Bootleg
    Ciężko napisać coś konstruktywnego.... wielka tragedia która dotyka całą Polskę... strata tak wielu osób jest ciężka do zaakceptowania dla każdego, a zwłaszcza rodzin ofiar katastrofy... mam nadzieję, że to co się stało da wielu ludziom do myślenia - żyjemy w ciągłym pośpiechu, każdy "ściga się" z życiem, chce robić coś lepiej, szybciej... a czasem trzeba poprostu zwolnić.... Polska poraz kolejny w swej historii dostaje ciężkie K.O od losu... ale trzeba wierzyć w to, że podniesiemy się tak jak dawniej i będziemy walczyć o lepsze jutro.
    Always look on the bright side of life!

daimler
    Guest
    Cytat Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
    A Maria Kaczyńska była zdecydowanie, absolutnie najlepsza Pierwszą Damą.
    Również nie mam co do tego wątpliwości. Wielka szkoda, że tak na prawdę nie dała przez te 5 lat poznać się bliżej. Miała kobieta klasę.

Lecha jak oceniałem każdy w sumie doskonale wie. Ale to nie ma znaczenia przecież w takim dniu. Polska straciła kręgosłup państwa. Elitę polityczną i wojskową. Nie tylko prezydenta, nie tylko posłów na sejm. Straciliśmy najznamienitszych generałów, wiceadmirała floty, wspaniałych ludzi i doświadczonych dowódców.

Za PiSem to ja nigdy nie byłem, podobnie jak za SLD. Ale tych którzy zginęli będzie mi brakować, bo mimo że się z nimi nie zgadzałem, to jednak conajmniej kilku miało klasę.

Cytat Zamieszczone przez LOL3K Zobacz posta
    Ale czemu wszyscy lecieli jednym samolotem?
    bo mieliśmy tylko jeden... Tu nie chodzi o to że był to stary Tu. Bo mimo że stary - to te samoloty to są świetne maszyny. Ale czemu musiał lecieć jeden? Nie można zakupić czterech, pięciu mniejszych Boeingów? Nie można było wysłać ich na raty? Czy chociaż wojskowi nie mogli polecieć wojskowym samolotem?? Straszny błąd taktyczny, żadnych wniosków po katastrofie CASA'y, gdzie zginęło całe dowództwo wojsk powietrznych... Po raz kolejny nasza armia przetrącony kręgosłup. Nie mamy aż tylu dobrych generałów, aby tracić ich w tak bezmyślny sposób...

EDIT: właśnie państwowa telewizja rosyjska zapowiedziała, że wyemituje dziś wieczorem "Katyń" Nie wiem na ile zachowanie Rosjan (szczególnie Putina) to cyniczna gra, a na ile rzeczywiście coś się "ruszyło". Mam nadzieję, że to nie na chwilę, że to tak szczerze. Pierwszy raz od 27 lat ciepło myślałem o rosyjskich władzach. Mam nadzieję, że nie ostatni... Bez względu na to trzeba jednak przyznać, że Putin i Miedwiediew zachowali się wczoraj z wielką klasą. Ten jeden raz trzeba im to oddać.
    Ostatnio edytowane przez daimler ; 11-04-2010 o 09:29

daimler
    Guest
    Jeszcze coś napiszę, coś bardzo ważnego. Mój znajomy napisał na FB: "znów to poczucie solidarności, tak wyjątkowe, a które umiemy wskrzesić tylko w przypadku klęsk, katastrof i największych tragedii i tylko na chwilę. "

Może to prawda, może tylko na chwilę. Może za te 73 dni, po wyborach, znów wrócimy do naszego piekiełka. Bardzo prawdopodobne. Ale wiecie co? Takie chwile jak ta wczorajsza, jak sprzed 5 lat... to wszystko jasno pokazuje, że gdy przyjdzie dzień próby - nikt nam nie podskoczy. Co roku 1.08 pada pytanie "czy dziś zdolni byśmy byli do takiego poświęcenia jak nasi rodacy z '44". Właśnie w takich dniach jak teraz wiem, że odpowiedź na to pytanie brzmi: TAK!!! My już jesteśmy takim narodem - na co dzień podzielonym, skłóconym, ale gdy przyjdzie TEN dzień - staniemy ramię w ramię. Bo w gruncie rzeczy, mimo że na co dzień tego nie widać, to jednak jesteśmy NARODEM! Narodem świadomym.

Legionista
    Publicysta różnych zinów kibicowskich:

„W katastrofie samolotu pod Smoleńskiem zginął Prezydent RP Lech Kaczyński, Pierwsza Dama, większość gabinetu Prezydenta, parlamentarzyści różnych opcji, wojskowi, szefowie organizacji, wielu kombatantów, również walki z komunizmem...Jak Anna Walentynowicz np...Nie będzie tu chłodnej relacji i ocen na zimno...choć jestem zmrożony tym co się stało...Polska poniosła wielką stratę...Jest to również czysto ludzka tragedia, cierpienie każdego z nas. Każdego kto ma w sercu Polskę...Nie będę komentować tego co robią w tej chwili jacyś degeneraci z jakiegoś Rozbratu (info tu: http://www.inicjatywa14.net/index.ph...noci&Itemid=61 ), naigrywując się ze śmierci i drwiąc z ofiar...Albo jednak skomentuję-gdybym był mieszkańcem Poznania to już byłbym tam i napierdalał tych skurwysynów bez opamiętania...Mam nadzieję ,że komuś z normalnych już to przyszło do głowy...
    Lech Kaczyński...jak mówiłem wiele razy- tak, nie był idealny, tak, podpisał traktat lizboński, tak był za wejściem do Unii eu...Polityka...wiecie jaka ona jest i do czego zmusza ludzi....Jednych bardziej, innych mniej...Lech Kaczyński był pierwszym moim Prezydentem z którym czułem i nadal czuję- tym bardziej teraz-wspólnotę interesów. On był tym człowiekiem z którym wiem ...wiem że zaufałbym mu i zawierzył los Polski...Ktoś tu pisze o trybikach w socjotechnicznej maszynie...Nie wiem, może niektórzy ludzie mają takie i tylko takie podejście do państwa i żadnych innych jego wizji nie dostrzegają...Ja dostrzegam natomiast fakt ...Teraz to dostrzegam, że bracia Kaczyńscy byli...są mężami stanu...Może takimi na miarę czasów, może jak mówiłem nie idealnymi...
    Główną cechą człowieka , którego ja szanuję jest jego szczera intencja i szczery patriotyzm...Tych cech nie da się odmówić zmarłemu Prezydentowi...To on stworzył CBA, tak teraz gnębione przez ludzi ,którzy boją się o swoje interesy...To On stworzył IPN ,w tej postaci w jakiej go (jeszcze ) znamy...To IPN, który tworzy i opisuje Polską historię , również jest solą w oku, tych co właśnie chcieliby tylko zmieniać trybiki...Może widzimy inną Polskę, nie wiem...Ja ..no cóż, skoro piszę tu i tam...Tutaj też, nie mogę nie pisać tego co myślę...Wszystko co wartościowe, a nie przyszło łatwo ,dla Polski i jej polityki w ostatnich latach, zostało wywalczone, w ciężkich bojach przez obóz braci Kaczyńskich...Tak wyśmiewanych, w tak ordynarny sposób przez większość mediów i im poddanych przygłupów...
    Ktoś mówi ,że nie płakał...Ja płakałem.. Również po pośle Karpiniuku, Szmajdzińskim i innym, z innych obozów politycznych...Ta, jakże epicka historia miejsca, osób, wszystkiego co związane z Katyniem...To nie jest przypadek...Ja nie wierzę w przypadki...Za to od lat obserwowałem ciężką pracę Lecha Kaczyńskiego...Również za czasów gdy był ministrem sprawiedliwości i Prezydentem Warszawy...Może wszystko jest subiektywne, ale też w jakichś granicach...Dla mnie L.K. to człowiek wyjątkowej skromności, oddany Polsce, bezkompromisowy...Pani Maria ,Jego żona, z opowieści tych ,co ją znali osobiście jawi się jako złoty człowiek, chodzące dobro....Para prezydencka nie była żywą reklamą PR, nie puszyła się na salonach, nie prowadziła programów o stylu w TV, nie jeździła na huczne wykłady za grubą kasę ,za granicę...Nie była lubiana za bardzo przez naszych zagranicznych oponentów...Co świadczy tylko dobrze, a wręcz rewelacyjnie o jakości tych ludzi i ich człowieczeństwa...Premier Tusk jest chwalony co i rusz za swoją europejskość...to przez Niemców, to Francuzów...A ja...?...Ja...nie ufam im kurwom jak psom-cytując Kazimierza S...To co ich drażni, tych wszystkich kanclerzy i przewodniczących instytucji Eu, to mnie cieszy...Bo widać co jest dobre dla naszej Ojczyzny ,to nie pasuje tym farbowanym liskom...
    Może i nic się nie zmieni, a może zmieni dużo, teraz po tej tragedii...Może na prognozy polityczne nie czas teraz, choć mam swoje wnioski...Wszystko będzie inne jednak...Bóg, znowu jak kiedyś słowami poety namaścił naszą Kochaną Ojczyznę, dając widoczny znak...Kto wierzy w trybiki maszyny ,jego sprawa, ale...Nie jest jedynie nudnym wspomnieniem szkolnych lektur hasło-Polska Chrystusem narodów...Wiele razy Wam powtarzałem i sobie z radością, że (naprawdę nie wiem skąd i dlaczego), wiem ,iż z Polski wyjdzie odrodzenie, Polska podniesie Europę...Teraz patrzmy w milczeniu i z zapartym tchem na to, jak na naszych oczach zamyka się księga życia kolejnego wielkiego Polaka, tworząc zarazem wielką historię Polski!...Emocje opadną...ale nie moje...Mnie dziś pociekły łzy...z żalu za dobrymi ludźmi ,którzy zginęli w tym jakże znamiennym miejscu...Po prostu żal, brak, taki ludzki...Bo ten facet przecież jeszcze ostatniej nocy pewnie kładł się zmęczony do łóżka, by wstać bladym świtem i jechać tam, gdzie nie czekał na niego wielki car naszego wielkiego sąsiada, a gromadka starszych ludzi-Rodzin Katyńskich, z nabożną czcią wypatrujących Prezydenta RP...Doczekali się tej strasznej wiadomości...! Historia dzieje się na naszych oczach i na naszych oczach znowu objawia się Polski mesjanizm-nawet w tych czasach bez uczuć...
    Gdziekolwiek jesteś, Panie Prezydencie...Panie Prezydencie Kaczyński...szepnij tam słówko Panu Bogu za Polskę...”

GOŁY

karakan
    Guest
    Nie będe powtarzał po innych.Wielki dramat.

Jedyna nadzieja ,że cała ta wielka tragedia zmieni sposób prowadzenia polityki w Polsce.Mam zwyczajnie nadzieję ,że śmierć tych ludzi wzbudziła poczucie wstydu u niektórych i poruszy sumienie wielu osób w Polsce , które mają duży wpływ na życie polityczne.
    Głównie chodzi mi o właścicieli niektórych mediów i niektórych polityków.

Jak nie teraz to kiedy?

Władze Brazylii - pełen szacunek!

Morterator Awatar mort
    dla mnie ta strata to oprócz Prezydenta i Prezydentowej również inni ludzie....ludzie, których nawet oponenci polityczni doceniali i uważali za wyraziste postacie, wazne i budzące szacunek....

Płażyński, Wypych, Stasiak, Gęsicka, Natalii-Świat, Zając, Rybicki, Dolniak, Szymanek - Deresz, Krystyna Bochenek, Krupski, Przewoźnik...
    ...ta ziemia do Polski należy
    choć Polska daleko jest stąd,
    bo wolność krzyżami się mierzy
    historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
    Władze Brazylii - pełen szacunek!
    Co zrobiły władze Brazylii?

Na Litwie i w Gruzji żałoba narodowa - Szacunek.

Mort, jeszcze do Twojej listy należy dodać na pewno Janusza Kurtyke - wielkiego patriote, który przez całe życie walczył o to, żeby prawda wyszła na jaw.

karakan
    Guest
    Anne Walentynowicz...

Brazylia - 3 dni żałoby

spec okienny Awatar meraś
    Cytat Zamieszczone przez baciek Zobacz posta

Mort, jeszcze do Twojej listy należy dodać na pewno Janusza Kurtyke - wielkiego patriote, który przez całe życie walczył o to, żeby prawda wyszła na jaw.
    W Brazylii ogłoszono 3 dniową żałobę narodową
    bałagan i porządek to tylko liczby...

Morterator Awatar mort
    Cytat Zamieszczone przez baciek Zobacz posta

Brazylia ogłosiła trzydniową żałobę narodową.

Oczywiście Baciek, tę listę można rozszerzać bo tam było wielu wielkich ludzich - dlatego mój wpis ma wielokropek na końcu...
    ...ta ziemia do Polski należy
    choć Polska daleko jest stąd,
    bo wolność krzyżami się mierzy
    historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Legionista Awatar Foxx
    Hmm... Ja w kwestii oceny działań władz Rosji i Polski specjalnych złudzeń nie mam - kto chce może przeczytać na blogu, w tym temacie nie chcę "wsadzać kija w mrowisko".

Co do samego L. Kaczyńskiego - spełnił jakieś 51% moich oczekiwań jako wyborcy i raczej nie głosowałbym na niego w nadchodzących wyborach, ale sensu w porównaniach z "innymi prezydentami III RP" serio nie widzę, niezależnie od tego, że aktualnie mamy czas żałoby. Z Kwachem? Jaruzelem? Panowie...

Chciałbym też zwrócić uwagę na autentyczną serdeczność sojuszników Polski z poprzedniej kadencji. Największe wrażenie zrobił na mnie Saakaszwili w wypowiedzi dla CNN - czyli nie dla polskich lokalnych mediów. Stwierdził ni mniej, ni więcej, że osobiście Kaczyńskiemu Gruzja zawdzięcza niepodległość... W ogóle, w aktualnym klimacie dowiadujemy się od ludzi "salonu" (czy ktoś zwrócił uwagę, że o L.K. pytali Michnika, Mazowieckiego, Millera, Kwaśniewskiego, Niesiołowskiego, a nie np. Macierewicza, czy A. Gwiazdę - zwłaszcza, że wśród ofiar była A. Walentynowicz?), że Kaczyński był najlepiej merytorycznie przygotowanym prawnikiem wyciągającym stoczniowców z łap ZOMO (Mazowiecki), świetnie współpracował z moskiewskim szefem komisji ds. rosyjsko-polskich z którym odbywał długie towarzyskie rozmowy o rosyjskiej kulturze i literaturze (Rottfeld), był politykiem twardo broniącym polskiej racji stanu (Merkel), a Europa ma świadomość i docenia, że w ramach antykomunistycznego podziemia walczył o niepodległą Polskę (G. Brown).

Tak, wiem, że ktoś może te uwagi uznać za "nie na miejscu", ale jak widzę Niesiołowskiego niemal płaczącego po Kaczyńskim, to przypomina mi się czas po śmierci Jana Pawła i medialna hucpa z "kibolami" oraz ogólne "mielenie tematu". Zarówno wtedy, jak i teraz moja reakcja może być tylko jedna - pytanie: czy Was pojednało?

Zawsze wolałem szczerość od blichtru. Jeżeli więc któraś z osób wieszających psy przez kilka lat na prezydencie, który "może być niski, ale nie może być mały", dzisiaj uczestniczy we wstawianiu świeczek w internecie, albo wzywa do uszanowania śmierci ofiar katastrofy poprzez absolutny brak dyskusji nad jej okolicznościami i bierne przyjęcie "salonowej" narracji - ja na to nie idę. Przy wszystkich wadach Kaczyńskiego, przypominanie teraz kim naprawdę był i zdjęcie medialnej "czapki-niewidki" dla jego autentycznych dokonań jako prezydenta uważam, wybaczcie, za wielkie świństwo. Jedyny pozytyw jest taki, że po śmierci będzie oceniany przez pryzmat pełni swoich dokonań, a nie tylko medialnie eksploatowanych wtop, czy pomyłek. Jednak, cena, którą przyszło mu za to zapłacić do niskich nie należy.

Cześć Jego Pamięci.

PS W ocenie naszego Narodu zgadzam się oczywiście z Daimosem, tyle że ja taki pogląd miałem już wcześniej.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

karakan
    Guest
    Foxx: Tiaa i załoga szkiełka , która nagle nie chce Palikota nawet pytać co sądzi o całej sprawie.Ten obrzydliwy i zły Palikot..

Legionista Awatar PeCe
    Teraz, dopiero po całym dniu, uświadomiłem sobie, że przecież biskup generał dywizji Tadeusz Płoski udzielał mi bierzmowania

www.nsa.net.pl Niezależne Stronnictwo Akademickie

Legionista Awatar Flip
    Obudziły mnie syreny.A więc to nie był sen,sporo wody upłynie w Wiśle zanim dojdziemy do siebie,a przed nami jeszcze pogrzeby nie mniej smutne niż,10.04...

W tym natłoku wypowiedzi,spotkań,rozmów-zapadła mi w pamięć rozmowa chyba w TVN z Kwaśniewskim...Ten człowiek dojrzał,mówił bardzo mądrze,nie spodziewałbym się.

Do krajów,które w solidarności z nami ogłosiły żałobę trzeba dorzucić Malediwy.
    "Pytałem później kolegów, skąd w ogóle wziął się ten Miklas. Podobno sprzedawał samochody w FSO. Może lepiej, żeby przy tym został..."

Odczuwam pustkę po tych osobach , czasami nie zgadzałem się z Nimi ale ich szanowałem/szanuję.

Tak też swoją drogą dostałem taki link dzisiaj na gadu :
    http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,...l?ticaid=69f82

Osobiście w to nie wierzę.Tak wrzucam dla ciekawych.

Legionista Awatar RG
    Niedobrze robi mi si gdy patrze w TV...

Zginęło tylu ludzi którzy walczyli o to żeby Polska była Polską.

Jakże cynicznie i groteskowo brzmią słowa osoby która zastąpiła Prezydenta:
    "Polski lotnik poleci nawet na drzwiach od stodoły"

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez d.a.r.o. Zobacz posta

Media to syf nad syfy, nagle dziennikarze płaczą na antenie czy to oznacza że jak jechali po prezydecie to jednak wykonywali rozkazy przełożonych dla ktróych ta opcja polityczna była nie po drodzę? No bo jak sie kogoś tak nie lubi to skąd te łzy?

PS Jak posłuchałem Michnika w TV to az mi sie cisnienie podniosło... obłudnik pieprzony
    Chyba jednak lepiej jak jest takim obłudnikiem niż miałby mówić to co wypisywał wczoraj moderator pewnego forum który dzisiaj załozył juz nowy temat i pisze w nim tak

"....Najgorsze jest te plucie jadem w innych użytkowników z jednoczesnym pouczaniem ich - ot dziwna kombinacja. By w taki dzień wyzywać innych od prostaków czy debili... czy na tym według niektórych polega uczczenie pamięci zmarłych w tym temacie?..."

http://www.mecz.pl/forum/ubbthreads....&nt=24&page=15

Jak ktoś ma słabe nerwy niech nie wchodzi bo kilka osób przekroczyło tam wczoraj pewne granice

Legionista Awatar Nicpoń
    Ciężko się pozbierać. Już kilka razy kasowałem to co napisałem i znowu próbuję coś sensownego z siebie wykrzesać....... ale się nie da .. dlaczego giną Ci którym naprawdę zależy na Polsce....? nie ma sprawiedliwości....
    odnośnie zachowań w świecie - cieszyły opaski na Real-Barca,Brazylia i Gruzja bardzo podniosły na duchu że jednak ktoś nas docenia .. jestem zażenowany brakiem jakichkolwiek informacji z francji
    A nad tym wszystkim: nad nami, ziemią i chmurami, po północnej stronie
    nieba pędził dziwny Wielki Wóz... królowała, wspaniała, jedyna, zaczarowana
    Wielka Niedźwiedzica.

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Nicpoń Zobacz posta
    Gruzja bardzo podniosły na duchu że jednak ktoś nas docenia
    Prezydent Saakaszwili nadał Mu tytuł Narodowego Bohatera Gruzji - jest to najwyższe gruzińskie odznaczenie państwowe, przyznawane za szczególne bohaterstwo i zasługi dla kraju.

I jeszcze Saakaszwili:

Nigdy nie zapomnimy tego, co zrobił dla Gruzji. Był człowiekiem wielkiej odwagi - nie tylko politycznej, przede wszystkim osobistej. Pamiętam, jak przybył do bombardowanej Gruzji, choć inni politycy mu tego odradzali. On pokazał niezwykłą odwagę i stanął przed nami. Dla mnie jest bohaterem. Człowiekiem, którego działania zawsze były powodowane przekonaniami i wielkim sercem. Dziękuję Polakom za to, że wybrali takiego człowieka na prezydenta.
    PS. Putra osierocił ośmioro dzieci...

Legionista Awatar crolick
    Cytat Zamieszczone przez Nicpoń Zobacz posta
    jestem zażenowany brakiem jakichkolwiek informacji z francji
    To jest faktycznie ciekawe. Na portalach największych niemieckich stacji poświęcają katastrofie bardzo dużo miejsca. Podobnie w USA czy Wielkiej Brytanii. Rzeczywiście we Francji dużo mniej o tym piszą.

Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Zawsze wolałem szczerość od blichtru. Jeżeli więc któraś z osób wieszających psy przez kilka lat na prezydencie, który "może być niski, ale nie może być mały", dzisiaj uczestniczy we wstawianiu świeczek w internecie, albo wzywa do uszanowania śmierci ofiar katastrofy poprzez absolutny brak dyskusji nad jej okolicznościami i bierne przyjęcie "salonowej" narracji - ja na to nie idę. Przy wszystkich wadach Kaczyńskiego, przypominanie teraz kim naprawdę był i zdjęcie medialnej "czapki-niewidki" dla jego autentycznych dokonań jako prezydenta uważam, wybaczcie, za wielkie świństwo. Jedyny pozytyw jest taki, że po śmierci będzie oceniany przez pryzmat pełni swoich dokonań, a nie tylko medialnie eksploatowanych wtop, czy pomyłek. Jednak, cena, którą przyszło mu za to zapłacić do niskich nie należy.
    Pod tymi słowami podpisuje się rękami i nogami, dokładnie to chodzi mi po głowie niemalże przez cały wczorajszy dzień.
    Powtarzać po innych chyba jednak nie ma sensu, na jakąkolwiek merytoryczną dyskusje niestety mnie nie stać.

BTW notka na blogu bardzo dobra.
    "Jak rozpoznać komunistę? Cóż, jest to ktoś, kto czyta Marksa i Lenina. A jak rozpoznać antykomunistę? To ktoś, kto rozumie Marksa i Lenina." - Ronald Reagan

Legionista
    Ja kilka lat temu w życiu bym nie pomyślał, że za Nim zapłacze. A jednak zapłakałem... i za Nim i za wszystkimi innymi.
    Akurat w czasie kiedy zaczął mnie przekonywać m.in. polityką wschodnią.

Czerwona kartka
    To był Mój pierwszy prezydent,pierwszy głos wyborczy oddałem na niego i dla mnie spełniał się w roli głowy państwa.Nie przypominam sobie jakiś wtop,złych decyzji politycznych.Oczywiście trafiały mu się przejęzyczenia czy śmieszne zachowania w pewnych sytuacjach ale nei wynikały one z tego że był złym politykiem.Dbał o to by wszystkie wydarzenia z przeszłości,te tragiczne jak i bohaterskie były uczczone w należyty sposób,nie jezdził na groby po pijaku,w Europie i na świecie twardo wyrażał stanowisko Polski.Był naprawdę świetnym prezydentem,głową państwa.O tragedii dowiedziałem się w szkole,po przerwie wchodzę do klasy i myślałem że sobei jaja robią.Pózniej włączyliśmy radio i wymieniali nazwiska osób które zgineły,kompletnie mnie zamurowało...Kraj stracił ludzi z każdej dziedziny,z polityki,wojska,kultury,sportu...Największa tragedia od czasów wojny
    I tak wracałem sobie przez Warszawę słuchając radia i patrzyłem ile to miasto,ten kraj przez te wszystkie lata przeżył,stracił.Jak ktoś wczoraj napisał "hihot historii",znów giną elity i znów w tym samym miejscu.Niech spoczywają w pokoju,Polska nie zapomni.

Legionista Awatar Nazgul
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    PS W ocenie naszego Narodu zgadzam się oczywiście z Daimosem, tyle że ja taki pogląd miałem już wcześniej.
    Bo to nie podlega dyskusji. ja tylko dodam, że zazwyczaj takie momenty następują o sekundę za późno...

http://www.youtube.com/watch?v=hykOTI3mmmA

http://www.youtube.com/watch?v=WFO5cBufrco

Portowiec Awatar Bugi B.
    Całą tragedię ciężko opisać, aż nie chce się wierzyć w taką ironię losu, gdzie 70 lat temu ten sam las zabrał nam rodaków, wczoraj również się to stało i ciężko opisać jak wiele ważnych osobistości z Naszego kraju zginęło.
    Para prezydencka, wicemarszałek, szef IPN'u, szef BBn'u, prezes NBP, RPO, praktycznie całe dowództwo Wojska Polskiego, rodziny ofiar katyńskich czy posłowie...
    Można było się nie zgadzać z ich poglądami, można było ich nie lubić, jednak dziś schodzi to na bok, pozostaje żal i smutek, że po raz kolejny historia nie jest łaskawa dla Nas...

"Ofiarom tragedii - kibice Pogoni Szczecin"

Niech spoczywają w pokoju...
    "Niech się prostuje nieszczęść splot i niechaj drżą moskiewskie karły,
    hańba wierzącym w sierp i młot, chwała za niepodległość zmarłym!"

Legionista Awatar Warszawiak
    Trudno cokolwiek napisać. Straciliśmy wielu ludzi, którzy reprezentowali tak bliskie nam wartości jak patriotyzm, prawda historyczna.
    Straciliśmy człowieka, który jako prezydent starał się zawsze dbać o interes Polski. Jak napisał ktoś w komentarzach na legialive: przecież jeszcze jakiś czas temu były kombinacje z notami dypomatycznymi, że niby nie dotarły. A i tak Prezydent Lech Kaczyński tam jechał.
    Podoba mi się bardzo podsumowanie z jednej z niemieckich gazet:
    Dziennik "Die Welt" ocenia w wydaniu elektronicznym, że "wraz z Lechem Kaczyńskim Polska straciła szefa państwa, dla którego idee i wartości w polityce były ważniejsze niż »marketing«". "Przyczynił się do tego, że z doświadczonej ofiary historii świata Polska stała się pewnym siebie aktorem na europejskiej scenie" - pisze korespondent dziennika.
    Cytat Zamieszczone przez daimler Zobacz posta
    EDIT: właśnie państwowa telewizja rosyjska zapowiedziała, że wyemituje dziś wieczorem "Katyń" Nie wiem na ile zachowanie Rosjan (szczególnie Putina) to cyniczna gra, a na ile rzeczywiście coś się "ruszyło". Mam nadzieję, że to nie na chwilę, że to tak szczerze. Pierwszy raz od 27 lat ciepło myślałem o rosyjskich władzach. Mam nadzieję, że nie ostatni... Bez względu na to trzeba jednak przyznać, że Putin i Miedwiediew zachowali się wczoraj z wielką klasą. Ten jeden raz trzeba im to oddać.
    To jest rzeczywiście prawdziwy, szczery gest, który aż mi trudno ocenić, bo w życiu nie spodziewałbym się takiej rosyjskiej reakcji.
    Wyemitowanie "Katynia" - ze sprawą, którego większość oglądających zetknie się pierwszy raz, jest bardzo ważnym krokiem na drodze do zrozumienia przez Rosjan naszego narodu i historii.

ps. Mort: brawo za ogarnięcie tego wszystkiego!
    Legia

Lechita Awatar ma_ch
    Wielki dramat dla Polski i Polaków.
    Znowu przybywa tragiczny punkt w historii Polski. Ciężko teraz spekulowac. Mam nadzieję, że ekipa rządząca, sprawnie i z twarzą podniesie Polskę z kolan.
    Boże miej w opiece tragicznie zmarłych, ich rodziny i nas Polaków.

Legionista Awatar SPQR
    Panowie, na przemyślenia przyjdzie jeszcze czas.

Teraz nasze miejsce jest nie na forum, a na Krakowskim Przedmieściu.

UB, SB, FB - co następne?

Legionista Awatar LOL3K
    Cytat Zamieszczone przez daimler Zobacz posta
    bo mieliśmy tylko jeden... Tu nie chodzi o to że był to stary Tu. Bo mimo że stary - to te samoloty to są świetne maszyny. Ale czemu musiał lecieć jeden? Nie można zakupić czterech, pięciu mniejszych Boeingów? Nie można było wysłać ich na raty? Czy chociaż wojskowi nie mogli polecieć wojskowym samolotem?? Straszny błąd taktyczny, żadnych wniosków po katastrofie CASA'y, gdzie zginęło całe dowództwo wojsk powietrznych... Po raz kolejny nasza armia przetrącony kręgosłup. Nie mamy aż tylu dobrych generałów, aby tracić ich w tak bezmyślny sposób...
    Napisałem moje pytanie z pewnym przekąsem, złością.
    Dokładniej to mieliśmy bodajże dwa takie samoloty: prezydenta i premiera.

Ale dlaczego wszyscy lecieli jednym? Kto podjął taką decyzję? Można było wyczarterować jeszcze trzy samoloty. Czemu lecieli wszyscy na ostatnią chwilę? Takie wizyty planuje się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, mogli lecieć dzień wcześniej, przynajmniej niektórzy. Mogli lecieć na kilka tur. Było wiele możliwości, z wybrali tą najgorszą...

Kupno nowych samolotów wiązałoby się z krytyką ze strony opinii publicznej, co do tego nie mam wątpliwości. Wydatków jest od groma. Kupno samolotów odkładano właśnie z tego powodu, ze strachu o oskarżenia o marnowanie pieniędzy.

Mimo wszystko, uważam, że to nie wina maszyny.

hamalainen kurwo stara, wypi3rdalaj do Poznania!
    Przeproś i Sperdalaj.
    WON!

Uprawnienia umieszczania postów