Strona 78 z 90 PierwszyPierwszy ... 286874757677787980818288 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,311 do 2,340 z 2674

Wątek: W mediach o Legii...

Legionista Awatar Lorenzo
    A jakie znaczenie mają trofea w kontekście tego ostatniego wywiadu? To przez to nie można już powiedzieć, że Boguś opowiada głupoty i każde jego słowo trzeba traktować jako prawdę objawioną, bo uczestniczył w wielu sukcesach klubu? To daje mu abonament na nieomylność? To, że był najlepszym prezesem w historii nie oznacza tego, że może sobie teraz w mediach wygadywać co chce bez odzewu. I tak samo punktowanie jego słów nie świadczy o tym, że ktoś go nie docenia.

Więcej dystansu i chłodnej głowy. Pół roku temu wystarczyło pół zdania Mioduskiego w jakimś wywiadzie, żeby napierdolić milion strony na forum o tym, że będziemy teraz jeść małą łyżeczką, w każdym okienku będzie wyprzedaż, będziemy grać dziesięcioma wychowankami, największą ambicją będzie pierwsza ósemka. Można było też stwierdzić, że Mioduski nie chce mistrzostwa, bo sam powiedział, że mu się to nie opłaca. To wszystko można było robić, ale teraz wypunktować kilka głupot wygadywanych przez Bogusia nie można, bo ma zasłonę osiągnięć. Tak samo można powiedzieć o Bońku, świetny piłkarz - świetny prezes PZPN (nawet sytuacja podobna, bo też przejmował organizację w zgliszczach), ale mimo to masę jobów dostaje, również z mojej strony.

Legionista
    DŁUG
    to moment w którym może obronić się tylko nieco innymi cyframi
    niech jasno opowie ile długu było i i ile udało mu się spłacić
    w innym wypadku zostanie zapamiętany jako ten co przetańczył kasę za LM
    ale np oświadczenie "poza tytułami spłaciłem 50 czy 70 baniek długu" moim zdaniem zmienia mocno optykę
    klub bez długu to też duże osiągnięcie
    bo istnieją też niestety inne scenariusze
    np spłaciłem ITI, ale Miodek żeby spłacić mnie Wandzla musiał zadłużyć Legię na 50 mio

ludzie jak się was czyta to mam wrażenie, że wam się świat na głowę zawalił ... kibicujemy klubowi który od 92' nie wypadł z 10 w kraju w tym 1 (jeden raz słownie) był 5 ... do tego praktycznie w każdym sezonie pudło i finał pucharu polski. Fajne mecze w europie w tym konkretne przygody. Dorobiliśmy się też super stadionu. Ja pierdole ... jak was czytam to mam wrażenie, że tu tylko bród, smród i ubóstwo ... Ciekawe co byście zrobili jak byśmy się z ligi zjebali ?

Legionista Awatar Chmielo
    Klub działał na takiej zasadzie, że pieniądze za udział w fazie grupowej europejskich pucharów, tj. Ligi Europy, bo to był nasz cel minimum, były wliczane w budżet. Wtedy było cichutko i nikt o żadnym długu względem iti nie mówił. Ponoć wszystko miało być uregulowane, a później słychać było przebąkiwanie, iż wprawdzie coś tam jeszcze zostało, ale niedużo.

Nagle stało się. Awansowaliśmy do grupy Ligi Mistrzów i prawie podwoiliśmy nasz budżet. Kasa za awans, remis i wygraną w grupie, sos z biletów, od sponsorów oraz z praw telewizyjnych. Ok, zaryzykowali zimą sprowadzając Hlouska, wypożyczając Jędrzejczyka, czy kontraktując Vadisa, ale też zarobiliśmy na Borysiuku, Nikoliću, Prijoviću, Dudzie, Bereszyńskim.

I teraz pytanie. Gdzie jest ***** te kilkadziesiąt baniek, które zarobiliśmy awansem, ponad zakładany przychód z udziału w pucharach (zysk z LM minus zakładane wpływy z LE, które bilansowały nas budżet) plus siano ze sprzedaży czołowych grajków?
    Ostatnio edytowane przez Chmielo ; 28-12-2017 o 13:05
    A Melanż Trwa...

Cytat Zamieszczone przez Chmielo Zobacz posta
    I teraz pytanie. Gdzie jest ***** te kilkadziesiąt baniek, które zarobiliśmy awansem, ponad zakładany przychód z udziału w pucharach (zysk z LM minus zakładane wpływy z LE, które bilansowały nas budżet) plus siano ze sprzedaży czołowych grajków?
    Na Legia.net bardzo dokładnie opisał to Marcin Żuk ( w oparciu o sprawozdanie finansowe z 2016 roku ).
    Artykuł ukazał się kilka miesięcy temu.

Legionista Awatar Alek
    Cytat Zamieszczone przez pchorseba Zobacz posta
    ludzie jak się was czyta to mam wrażenie, że wam się świat na głowę zawalił ... kibicujemy klubowi który od 92' nie wypadł z 10 w kraju w tym 1 (jeden raz słownie) był 5 ... do tego praktycznie w każdym sezonie pudło i finał pucharu polski. Fajne mecze w europie w tym konkretne przygody. Dorobiliśmy się też super stadionu. Ja pierdole ... jak was czytam to mam wrażenie, że tu tylko bród, smród i ubóstwo ... Ciekawe co byście zrobili jak byśmy się z ligi zjebali ?
    Ale to jest Legia Warszawa, a nie Odra Wodzisław więc od kibiców zawsze bedą najwyzsze wymagania. Poza tym gramy w naprawdę ogórkowej lidze, więc trzeba sie postarać żeby być poniżej pierwszej piątki.

Co do europejskich pucharów w lidze Europy grały już potęgi z Mołdawii czy Kazachstanu, więc wejście do fazy grupwej LE powinien być naszym psim obowiązkiem.

Legionista
    Klub działał na takiej zasadzie, że pieniądze za udział w fazie grupowej europejskich pucharów, tj. Ligi Europy, bo to był nasz cel minimum, były wliczane w budżet. Wtedy było cichutko i nikt o żadnym długu względem iti nie mówił. Ponoć wszystko miało być uregulowane, a później słychać było przebąkiwanie, iż wprawdzie coś tam jeszcze zostało, ale niedużo.

Nagle stało się. Awansowaliśmy do grupy Ligi Mistrzów i prawie podwoiliśmy nasz budżet. Kasa za awans, remis i wygraną w grupie, sos z biletów, od sponsorów oraz z praw telewizyjnych. Ok, zaryzykowali zimą sprowadzając Hlouska, wypożyczając Jędrzejczyka, czy kontraktując Vadisa, ale też zarobiliśmy na Borysiuku, Nikoliću, Prijoviću, Dudzie, Bereszyńskim.

podobno spłaciły ITI (ew. kredyty pod spłatę) - wypadałoby budżety za lata 2015-2017 poczytać
    i pewnie były jakieś wypłaty zysku z kapitału
    aż boję się pomyśleć co by było gdyby temu Trencinu coś wpadło
    dalej bujalibyśmy się z kulą u nogi?

Cytat Zamieszczone przez Finiks Zobacz posta
    Na Legia.net bardzo dokładnie opisał to Marcin Żuk ( w oparciu o sprawozdanie finansowe z 2016 roku ).
    Artykuł ukazał się kilka miesięcy temu.

tam jest ułomna wyszukiwarka
    masz linka?
    Ostatnio edytowane przez bofff ; 28-12-2017 o 13:24

Legionista
    kosz

Cytat Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
    Ale to jest Legia Warszawa, a nie Odra Wodzisław więc od kibiców zawsze bedą najwyzsze wymagania. Poza tym gramy w naprawdę ogórkowej lidze, więc trzeba sie postarać żeby być poniżej pierwszej piątki.

Co do europejskich pucharów w lidze Europy grały już potęgi z Mołdawii czy Kazachstanu, więc wejście do fazy grupwej LE powinien być naszym psim obowiązkiem.
    nie chce mi się przerzucać bo nic innego tu się nie dzieje tylko bezsensowne pojedynki ... a Ruch, Górnik czy Wisła to co ? ogórki ? a też wielokrotnie mieli poważne problemy ...

Cytat Zamieszczone przez bofff Zobacz posta

tam jest ułomna wyszukiwarka
    masz linka?
    https://www.legia.net/lekki/wiadomos..._mistrzow.html

Ty kodziarzu jeden, co Ty księgowy jesteś? Kasa z LM poszła na domy w Nicei i Genewie, nowe samochody i pięćdziesiąt torebek dla Anki. W czerwcu kasy w Legii było multum, bo przecież.. (posłużę się cytatem)

Powiedz mi w takim razie po jakiego chuuja kodziarz pchał się i tak walczył o przejęcie Legii? Skoro finanse są w tak opłakanym stanie, to po co mu Legia? Żeby szlochac w wywiadach?
    Kasa musiała być w klubie, skoro kodziarz tak walczył o klub! Musiała! Boguś by pustej kasy nie zostawił!

Kasa musiała być w klubie, skoro kodziarz tak walczył o klub! Musiała! Boguś by pustej kasy nie zostawił!
    No i była.Nie największa ale dająca swobodę działania.Jak się zajrzy tu: https://www2.deloitte.com/pl/pl/page...finansowa.html
    i użyje się kalkulatora, to 30.06.2017 Mioduski miał saldo na koncie Legii 26,5 mln złotych, spłacone 40 mln ITI ( 20 można było spłacić w 201 , spłacony kredyt BL na Ligę Mistrzów ( 30 mln) , wypłacone premie dla piłkarzy za LM ( 15 mln), zapłacony podatek CIT ( około 15 mln).Do wzięcia latem była kasa za parę dni meczowych w lidze i eliminacjach LM plus ewentualnie premia za wejście do LM lub LE, przychody wynikające ze stałych kontraktów reklamowych oraz sprzedaży gadżetów.Nie wspomnę o kasie za transfery z klubu.W sezonie 2016/2017 , przychody Legii ( odliczając wpływy związane z LM ) wyniosły około 150 mln złotych i na tyle mógł liczyć Mioduski w sezonie 2017-2018.Komfortu nie miał , ale swobodę działania tak.

Legionista
    nie czytałem legia.net i mi umknęło
    super opracowanie i super napisane, dużo pracy w to włożył
    dzięki!!
    P.S. ja bym to podpiął pod pierwszy post Działania klubu, żeby nie zginęło
    kompendium wiedzy o dotychczasowej działalności podstawowej klubu

Legionista Awatar Skw_
    Cytat Zamieszczone przez Lorenzo Zobacz posta
    Ty kodziarzu jeden, co Ty księgowy jesteś? Kasa z LM poszła na domy w Nicei i Genewie, nowe samochody i pięćdziesiąt torebek dla Anki. W czerwcu kasy w Legii było multum, bo przecież.. (posłużę się cytatem)

Bez kitu, czytam czasami te Twoje posty i się zastanawiam, czy Daruś płaci Ci złotówkę za każdy wpis czy masz normalnie umowę o pracę u niego w PR.

Sorry za zboczenie z tematu, ale nie mogłem się powstrzymać.

Legionista Awatar Jestem
    Na wszelki wypadek podam link do drugiej części, bardziej "wnioskowej":
    https://www.legia.net/lekki/wiadomos..._kapitalu.html
    Nie ukrywam, że obie części bardzo rzetelne i ciekawe, pozbawione zbędnych emocji i teorii spiskowych, szkoda ze wcześniej ich nie zauważyłem ponieważ skorygowały mój ogląd niektórych szczegółów.
    Polecam przeczytanie i gratuluję autorowi!
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Cytat Zamieszczone przez urodzony w niedzielę Zobacz posta
    No i była.Nie największa ale dająca swobodę działania.Jak się zajrzy tu: https://www2.deloitte.com/pl/pl/page...finansowa.html
    i użyje się kalkulatora, to 30.06.2017 Mioduski miał saldo na koncie Legii 26,5 mln złotych, spłacone 40 mln ITI ( 20 można było spłacić w 201 , spłacony kredyt BL na Ligę Mistrzów ( 30 mln) , wypłacone premie dla piłkarzy za LM ( 15 mln), zapłacony podatek CIT ( około 15 mln).Do wzięcia latem była kasa za parę dni meczowych w lidze i eliminacjach LM plus ewentualnie premia za wejście do LM lub LE, przychody wynikające ze stałych kontraktów reklamowych oraz sprzedaży gadżetów.Nie wspomnę o kasie za transfery z klubu.W sezonie 2016/2017 , przychody Legii ( odliczając wpływy związane z LM ) wyniosły około 150 mln złotych i na tyle mógł liczyć Mioduski w sezonie 2017-2018.Komfortu nie miał , ale swobodę działania tak.
    Opieranie się na tych deloittowych głupotach nie ma najmniejszego sensu.

Legionista Awatar Raffels
    Cytat Zamieszczone przez Skw_ Zobacz posta
    Bez kitu, czytam czasami te Twoje posty i się zastanawiam, czy Daruś płaci Ci złotówkę za każdy wpis czy masz normalnie umowę o pracę u niego w PR.

Bo ma odmienna zdanie co do oceny Leśnodorskiego? Zauważyłem, że jeżeli ktoś poddaje negatywnej ocenie pewne ruchy Leśnodorskiego z czasów prezesury to zaraz jest tutaj jechany. Mam wrażenie, ze spora część osób zamiast trzeźwej oceny obu prezesów i przede wszystkim myślenia o dobru Legii woli się bawić w obronę/atakowanie jednego albo drugiego. Chyba nie o to w tym wszystkim chodzi.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Cytat Zamieszczone przez Skw_ Zobacz posta

A dlaczego nie zapytasz na przykład użytkownika "b." czy Boguś płaci mu kasę za każdy post, w którym bierze go w obronę, tylko akurat mnie?

Legionista Awatar beka
    Cytat Zamieszczone przez urodzony w niedzielę Zobacz posta
    to o raportach deloitte czy EY właściciel Lechii mówił, że tam bajki są, bo nikt danych wychodzących z klubu nie weryfikuje?

Jeśli chodzi o pieniądze na koncie na koniec sezonu, to Wandzel podawał następujące info
    Jeśli chodzi o nasz budżet na ubiegły sezon, który wynosił 230 milionów złotych, to na jesieni można było pomylić się maksymalnie o pięć milionów. Reszta była i jest do policzenia, przesądzona już wtedy. Zaręczam panu, że w listopadzie 2016 r. każdy z nas wiedział, że na koniec sezonu na koncie Legii zostanie 3-4 miliony euro plus ewentualne wpływy z transferów sprzedażowych.
    https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...lodko-gorzka/3

Zgodnie również z przytoczoną wypowiedzią budżet wynosił 230 mln. Przychody z LM wyniosły ~116 mln (http://legionisci.com/news/72435_Leg...a_LM_i_LE.html). Nijak nie wychodzi 150 mln bez LM i to pomijając fakt, że poza bezpośrednią transzą z LM sam udział w tych rozgrywkach napędził sprzedaż gadżetów i dodatkowe wpływy z biletów, więc na tej kwocie profity z tytułu LM się nie kończą.
    Ostatnio edytowane przez beka ; 28-12-2017 o 16:52

Legionista
    Bo on jest na forum jak jeszcze Leśnego nie było w Legii, a Ty pojawiłeś się po jakimś czasie od przejęcia klubu przez Miodka

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Lorenzo Zobacz posta
    A dlaczego nie zapytasz na przykład użytkownika "b." czy Boguś płaci mu kasę za każdy post, w którym bierze go w obronę, tylko akurat mnie?
    Baćka znamy w realu. Ty jesteś kolejnym meteorem ze stajni ITI. Proste.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Chmielo
    Cytat Zamieszczone przez LioneL Zobacz posta
    Bo on jest na forum jak jeszcze Leśnego nie było w Legii, a Ty pojawiłeś się po jakimś czasie od przejęcia klubu przez Miodka
    Ty się z kolei pojawiłeś zaraz po zdobyciu Złotej Piłki przez Messiego, pół roku po otwarciu nowego stadionu...

Przypadek?
    A Melanż Trwa...

Legionista Awatar b.
    Chukwu z tymi ogórami w PP zagrał więcej niż Sadiku - różnica jest taka, że ma jedną asystę gdy Sadiku 4 bramki. Jest więc pole do porównań powiedział wprost - Chukwu lepszy od Sadiku. W kontekście tego co Chukwu pokazał w 2017 roku (nawet nie patrząc na jego zarobki) ciężko to nazwać inaczej niż kompromitującą wypowiedzią.
    I ok, tutaj przyznałem, że palnął głupotę.

Choć jak sądzę, chodziło mu o potencjał tych dwóch, gdzie jak dla mnie to fakt, że Chukwu MIAŁ papiery na grę, a Alban jak dla mnie nie ma.

Ale powiedział "Chukwu dałby więcej niż Sadiku", co biorąc pod uwagę PP jest głupotą. Koniec, kropka.

Łatwo się mówi o płaceniu 500k-1mln euro rocznie zawodnikom. Gorzej jak dopiero co na tyle się podpisywało kontrakty z ludźmi, którzy nie pomogli w walce o LE.
    Leśny brał udział w 9 okienkach transferowych - bywały gorsze i lepsze, ale generalnie bilans transferów mocno na plus. I patrząc przez kontekst sportowy i finansowy. Tylko ostatnie okienko było chuujowe, a transfery nie trafione. Reszta średnia, dobra lub bardzo dobra. A tutaj Boguś jest głównie oceniany i jechany za te jedno okienko

Życzę z całego serca kodziarzowi, żeby miał taką skuteczność transferów jak Leśny. Na razie miał jedno okienko, gdzie sprowadził praktycznie sam szrot.

z automatu reagujesz na każdą, nawet najmniejszą krytykę Leśnodorskiego.
    Nie, nie regauję z automatu.

Wszedłem na forumkę, widzę jazda po Leśnym "napierdolil glupot, bredzi itd", więc z ciekawości odpalam wywiad co takiego nagadał. No i przeczytałem 3 razy i oprócz tego zdania o Chukwu nie widzę głupot. Ot taka gadka-szmatka, nic ciekawego, wbita szpila kodziarzowi, co biarac pod uwagę jego wypowiedzi nt. Leśnego, nie dziwi. Więc wypowiedziałem się na forumce. Panimaju?

no i zareagował. Jak Leśnodorski/Wandzel i Mioduski mieli inne wizje tego jak klub ma być zarządzany to się zaczął konflikt.
    Nie, nie zareagował. Konflikt powinien zacząć się w momencie, gdy Leśny dał mu do podpisu kontrakty Jędzy i murzyna. Powinien powiedzieć "hola hola, panowie, pojebalo was? 800 tys. euro dla obrońcy? Kontrakt dla murzyna, co dobrze grał 4 lata temu? Ja tego nie podpiszę".

Ale podpisał, bo zapewne myślał, że to dobre inwestycje, jak większość piłkarzy podpisanych przez Bogusia. Późniejsze szlochanie w mediach "to wszystko wina Leśnego i Wandzla, patrzcie na Jędzę i Chukwu chlip chlip" jest dla mnie żałosne.

ps. jakby ktoś pytał czy odpowiadam tylko na posty wygodne sobie - rozmawiam z Beką, to to rozsądny gość. Z jakimiś Lorenzami i jemu podobnymi nie mam ochoty wchodzić w polemikę, bo to strata czasu

Legionista Awatar Raffels
    Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    Leśny brał udział w 9 okienkach transferowych - bywały gorsze i lepsze, ale generalnie bilans transferów mocno na plus. I patrząc przez kontekst sportowy i finansowy. Tylko ostatnie okienko było chuujowe, a transfery nie trafione. Reszta średnia, dobra lub bardzo dobra. A tutaj Boguś jest głównie oceniany i jechany za te jedno okienko
    Bo nie zrobił nic, żeby zarobione w LM pieniądze, czy zarobione na przestrzeni lat wykorzystać na stworzenie profesjonalnego scoutingu tak, by takie okienka zdarzały się jak najrzadziej. A właśnie po tym ostatnim okienku widać było, że transfery są kompletnie nie przygotowane, zawodnicy praktycznie nie byli obserwowani pod kątem przydatności do drużyny/taktyki itp. Jeżeli chce się robić jakiś krok do przodu to nie tylko kasą włożoną w transfery/kontrakty ale przede wszystkim w ludzi, którzy o tym decydują.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Bo nie zrobił nic, żeby zarobione w LM pieniądze, czy zarobione na przestrzeni lat wykorzystać na stworzenie profesjonalnego scoutingu tak, by takie okienka zdarzały się jak najrzadziej.
    Tutaj zgoda. Scouting kuleje.

Liczyło się "tu i teraz", transfery miały dawać mistrzostwa, puchary, trofea na już. I tak się działo. Dla mnie jako kibica liczy się głównie to co w gablocie, a ta za Leśnego się zapełniła.

Można mieć pretensje, że Leśny nie stworzył sieci scoutingu, jakiegoś długofalowego rozwoju, ok. Ale tu jest jechany osatnio jak jakiś miklas, co jest bardzo mocno krzywdzące biorąc pod uwagę całokształt jego prezesury.

Zresztą nic nie stoi na przeszkodzie, żeby teraz Lok zmienił model na ten jak to Boguś nazwał "Arsenalowy".

Tylko nie chcę nawet widzieć co tu się będzie działo, jak to spowoduje brak mistrzostwa.

ps. zapytaj jakiegoś kibica Lecha, czy wolą mieć zajebisty scouting, kiermany Rutkowskiego wypełnione, jedzenie łyżką, brak awanturniczej polityki transferowej i wieczne oglądanie naszych pleców czy jednak woleliby w ostatnich 5 latach mieć 4 mistrzostwa, 3 Puchary Polski, grać regularnie w LE, zagrać w LM, ojebac Sporting czy zremisować z Realem

Tak wiem, jedno drugiego nie wyklucza, ale mimo wszystko daje do myslenia.
    Ostatnio edytowane przez b. ; 28-12-2017 o 17:29

Nie, nie zareagował. Konflikt powinien zacząć się w momencie, gdy Leśny dał mu do podpisu kontrakty Jędzy i murzyna. Powinien powiedzieć "hola hola, panowie, pojebalo was? 800 tys. euro dla obrońcy? Kontrakt dla murzyna, co dobrze grał 4 lata temu? Ja tego nie podpiszę".

Ale podpisał, bo zapewne myślał, że to dobre inwestycje, jak większość piłkarzy podpisanych przez Bogusia. Późniejsze szlochanie w mediach "to wszystko wina Leśnego i Wandzla, patrzcie na Jędzę i Chukwu chlip chlip" jest dla mnie żałosne.
    Bzdura. Nie podpisał. Nie było zresztą to do niczego potrzebne, bo kluczowe decyzje były podejmowane większością głosów. Wystarczyło, że podpisali się Leśnodorski i Wandzel. Także Mioduski mógł sobie gadać do woli. Zresztą Boguś wspominał w jakimś wywiadzie, że Darek nie podpisał się też pod transferami Vadisa i Dolara. Wtedy też był przeciwko. To tak gwoli ścisłości.

I ok, tutaj przyznałem, że palnął głupotę.

Choć jak sądzę, chodziło mu o potencjał tych dwóch, gdzie jak dla mnie to fakt, że Chukwu MIAŁ papiery na grę, a Alban jak dla mnie nie ma.

Ale powiedział "Chukwu dałby więcej niż Sadiku", co biorąc pod uwagę PP jest głupotą. Koniec, kropka.
    Chukwu nie miał żadnych papierów na grę, chyba że uznamy za nie występ przeciwko nam kilka lat przed transferem. Potem wybrał Chiny, gdzie poziom piłki pomimo naściągania iluś tam gości odcinających kupony od kariery jest cały czas niski, a nawet tam prezentował się mocno średnio.

Alban wyglądał lepiej na początku, grał chociaż regularnie w niezłej lidze, ale wyszło jak wyszło.

Szczerze nie spodziewałem się że wrzucając te info wywołam taką dyskusję, chodziło mi tylko o ten konkretny fragment wywiadu, gdzie były prezes po prostu palnął głupotę, a nie o całościową ocenę bardzo dobrych moim zdaniem rządów Leśnego. Jeden nieudany transfer nie przekreśla od razu wszystkich jego osiągnięć.
    Ostatnio edytowane przez Beziooo ; 28-12-2017 o 17:37
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Bo umieć opierdolić (Czerczesow), a nie tylko się drzeć (Hasi), to też jest sztuka.

Legionista Awatar beka
    Masz rację, patrząc na przestrzeni lat bilans okienek zdecydowanie na plus. Czemu w takim razie przywołuję to konkretne? Bo jest potwierdzeniem tego, że im więcej pieniędzy w Legii było tym głupiej je wydawano. Ściągnięto trzech piłkarzy, wszyscy się okazali niewypałami - to jedna sprawa. Ile im dano pieniędzy - druga i śmiem twierdzić, że ważniejsza. Taki Chukwu w czołówce najlepiej zarabiających piłkarzy ligi, zarabiający odczuwalnie lepiej od takiego NIkolica czy parę lat wstecz Ljuboji? Ściągnięcie Jędrzejczyka wyglądało na bardzo dobry ruch, ale zarobki już budziły wątpliowości. Necida nawet nie ma co wspominać Istotny jest też fakt, że to transfery, za które od początku do końca odpowiada klub. To nie Vadis czy Moulin, gdzie Hasi ich wskazał i zachęcił.

Życzę z całego serca kodziarzowi, żeby miał taką skuteczność transferów jak Leśny. Na razie miał jedno okienko, gdzie sprowadził praktycznie sam szrot.
    Póki co letnie okienko też jest mega słabe. Ale pojedynczy reprezentanci tego szrotu, czy Sadiku czy też Pasquato, mają lepsze liczby od całego zimowego zaciągu (a przypominam, że wtedy przyszło dwóch napastników)

dajmy to wyjaśnić Wandzlowi (https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...lodko-gorzka):
    Ponieważ jednak wkład kapitałowy był obiektywnie mały i nie miał dużego znaczenia, to funkcjonowaliśmy w takim układzie, że głos każdego z nas, niezależnie od udziałów, ważył tyle samo. Taka partnerska umowa równych wspólników. Chcieliśmy kontynuacji zarządzania przez Bogusława, uniemożliwiając sytuację, w której jeden z nas wstrzyma decyzję pozostałej dwójki. Darek podkreślał jednak wszędzie, że jest większościowym udziałowcem, co w praktyce było pewnym nadużyciem. Powodowało to pewne problemy, bo część jego zaplecza, przyjaciół i dziennikarzy nie rozumiała dlaczego nie bierze sterów w swoje ręce, dlaczego nie reaguje. A on po prostu nie mógł prawnie tego zrobić. Od początku zeszłego roku pojawiło się wiele spornych kwestii: okienko transferowe, kierowanie akademią, kwestie zatrudniania trenerów. Różniliśmy się też strategią zarządzania klubem, Darek próbował wpływać na działanie klubu, a podstawą naszej umowy była stuprocentowa decyzyjność ówczesnego zarządu.
    czyli to co napisałem - zarząd ma autonomię, jak się pojawiły zasadnicze sporne kwestie (w tym również transfery) to i konflikt wyszedł na światło dzienne.

Można mieć pretensje, że Leśny nie stworzył sieci scoutingu, jakiegoś długofalowego rozwoju, ok. Ale tu jest jechany osatnio jak jakiś miklas, co jest bardzo mocno krzywdzące biorąc pod uwagę całokształt jego prezesury.
    ale Leśny nie jest jechany jak Miklas, tylko postanowił udzielić wywiadu, w którym gada głupoty (a Ty to oceniasz inaczej).

Legionista
    Ty się z kolei pojawiłeś zaraz po zdobyciu Złotej Piłki przez Messiego, pół roku po otwarciu nowego stadionu...

Przypadek?
    Zero przypadku, wszystko było zaplanowane Pewnie tak samo jak w jego przypadku

Legionista Awatar b.
    Masz rację, patrząc na przestrzeni lat bilans okienek zdecydowanie na plus. Czemu w takim razie przywołuję to konkretne? Bo jest potwierdzeniem tego, że im więcej pieniędzy w Legii było tym głupiej je wydawano. Ściągnięto trzech piłkarzy, wszyscy się okazali niewypałami
    Sorry za porównanie, ale od razu skojarzyło mi się z Kurskim (nie Jackiem, a tą parówą z gazowni), który po dwóch czy trzech sondażach w krótkim czasie pisał napisał "trend potwierdzony"

Gdyby tak było, to już okienko letnie 16/17 byłoby chuujowe, a było zajebiste. Leśny miał farta/nosa do transferów, tak się złożyło, że akurat jego ostatnie okienko nie siadło. Równie dobrze mogło to być 3 z 9 czy tam 1 z 9. Dla niektórych to już oczywiście celowe działanie, żeby rzucać kłody pod nogi kodziarza

Dla mnie przypadek - w dużej mierze opierał się na nosie/farcie, w końcu musiało się zdarzyć tak, że nie pyknie. Akurat trafiło na te okienko.

Póki co letnie okienko też jest mega słabe. Ale pojedynczy reprezentanci tego szrotu, czy Sadiku czy też Pasquato, mają lepsze liczby od całego zimowego zaciągu (a przypominam, że wtedy przyszło dwóch napastników)
    Ale jaki sens ma takie licytowanie się?

Necid, Chukwu to niewypały i nie dali nic drużynie. Berto, Sadiku i Pasquato też nie dali nic lub prawie nic drużynie. Tu dwóch ogórów, tu trzech. Jeden chuuj.

czyli to co napisałem - zarząd ma autonomię, jak się pojawiły zasadnicze sporne kwestie (w tym również transfery) to i konflikt wyszedł na światło dzienne.
    Ok.

Co nie zmienia faktu, że skoro Kodziarz, jako główny udziałowiec, zgodził się na takie rozwiązanie, to nie ma prawa mazać się w gazetach.

Uprawnienia umieszczania postów