Polityka

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • księciuniu
    Gintleman
    • 10.2010
    • 21055

    Zamieszczone przez bloniaq
    To akurat zapożyczyłem od wykładowcy (zresztą gorącego przeciwnika Szyszki, ale zwolennika nowelizacji). Niemniej jednak: dlaczego mielibyśmy pozbawiać kogoś prawa do swobodnego ścięcia drzewa, które sadził przekonany, że w każdej chwili potrzeby się go pozbędzie? Co w takiej interpretacji jest egzotycznego?
    Rozumowanie ciekawe. Orientuje się ktoś kiedy mniej więcej weszły przepisy ograniczające wycinkę? (nie chce mi się szukać; może ktoś kojarzy).
    Lubię sobie jebnąć posta.

    „Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

    Komentarz

    • bloniaq
      Administrator
      • 03.2011
      • 6225

      @Mrugs

      No u mnie na PW też nie słyszałem o takim

      @księciuniu

      Zdaje się że zezwolenia wprowadzono w 2004 roku w Ustawie o Ochronie Przyrody i wtedy dotyczyło to drzew w wieku powyżej 5 lat. Plus oczywiście inne wyjątki, ale mniej istotne. Potem zmieniono to na obwód pnia 5 cm nad ziemią
      35 cm - w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego,
      25 cm - w przypadku pozostałych gatunków drzew.

      Co odpowiadało średnim obwodom drzew 10-letnich.

      Z zezwoleniami wprowadzono oczywiście opłaty, uzależnione od obwodu. Z opłat zwolnione były m.in. drzewa które "obumarły lub nie rokują szansy na przeżycie", więc np żeby uzyskać darmowe zezwolenie na wycięcie własnego drzewa ludzie rozsypywali własną sól na własnej posesji.
      Ostatnio edytowany przez bloniaq; 48555.
      Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
      -------------
      Jedynie prawda jest ciekawa

      Józef Mackiewicz

      Komentarz

      • Hermit
        Legionista
        • 09.2015
        • 1119

        Zamieszczone przez sephrioth
        Akcja z księgarniami to standardowa metoda PISu. Wypuszczają jakieś informacje o zmianach prawa, obserwują reakcję ludzi, a następnie wycofują się rakiem i mówię: My to nic takiego nie chcieliśmy wprowadzić, to źli ludzie takie informacje rozpuszczają.

        Komentarz

        • bloniaq
          Administrator
          • 03.2011
          • 6225

          pani redaktor naczelna wPolityce.pl zapomniała wspomnieć że koledzy z Fratrii z wGospodarce.pl również przyczynili się do "fali dezinformacji" podając, że projekt przejęło MKiDN.
          Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
          -------------
          Jedynie prawda jest ciekawa

          Józef Mackiewicz

          Komentarz

          • Buziek_LG
            Lechista
            • 07.2009
            • 5445

            Zamieszczone przez bloniaq
            To akurat zapożyczyłem od wykładowcy (zresztą gorącego przeciwnika Szyszki, ale zwolennika nowelizacji). Niemniej jednak: dlaczego mielibyśmy pozbawiać kogoś prawa do swobodnego ścięcia drzewa, które sadził przekonany, że w każdej chwili potrzeby się go pozbędzie? Co w takiej interpretacji jest egzotycznego?
            Egzotyczne jest to że zasada ta oznacza brak możliwosci karania na podstawie nowych przepisów - nie zaś brak możliwości zmian przepisow. Reasumując można by się na nią powoływać gdyby sąd X chciał ukarać pana Y za drzewo ściete przed wejsciem ustawy w zycie
            Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

            Komentarz

            • Mayhe(L)
              Legionista
              • 10.2016
              • 1657

              Zamieszczone przez bloniaq
              pani redaktor naczelna wPolityce.pl zapomniała wspomnieć że koledzy z Fratrii z wGospodarce.pl również przyczynili się do "fali dezinformacji" podając, że projekt przejęło MKiDN.
              Jako ciekawostkę dodam że pierwsze podejścia według mojej wiedzy zaczęły się już w 2007 roku, ale nie wyszły poza PIK.

              Co do meritum. Przeczytałem proponowaną ustawę. Nie podobają mi się proponowane rozwiązania. Zbyt duża ingerencja w rynek, zwłaszcza że jest sporo niejasności. Ale i tak uważam że jakaś ustawa powinna powstać godząca wszystkie strony: wydawców, sklepy internetowe i czytelników.
              Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

              Komentarz

              • bloniaq
                Administrator
                • 03.2011
                • 6225

                Zamieszczone przez Buziek_LG
                Egzotyczne jest to że zasada ta oznacza brak możliwosci karania na podstawie nowych przepisów - nie zaś brak możliwości zmian przepisow. Reasumując można by się na nią powoływać gdyby sąd X chciał ukarać pana Y za drzewo ściete przed wejsciem ustawy w zycie
                Nie ukrywam, że na prawie się aż tak nie znam żeby dyskutować nad interpretacją zasady. Co nie zmienia faktu, że uważam, że sprawiedliwie byłoby obejmować zezwoleniami (jeśli już ustawodawca uznał, że są niezbędne) tylko te drzewa, o których posadzeniu decyzje podejmowano ze świadomością, że nie wolno będzie ich się pozbyć ot tak czy chociażby bez opłat. Nawet kiedy UE zajęła się żarówkami wolframowymi, czy termometrami rtęciowymi - posiadane wcześniej nie stały się nielegalne. Po prostu nie można kupić nowych.
                Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                -------------
                Jedynie prawda jest ciekawa

                Józef Mackiewicz

                Komentarz

                • TNTP
                  Legionista
                  • 06.2009
                  • 7085

                  Zamieszczone przez bloniaq
                  Nie ukrywam, że na prawie się aż tak nie znam żeby dyskutować nad interpretacją zasady. Co nie zmienia faktu, że uważam, że sprawiedliwie byłoby obejmować zezwoleniami (jeśli już ustawodawca uznał, że są niezbędne) tylko te drzewa, o których posadzeniu decyzje podejmowano ze świadomością, że nie wolno będzie ich się pozbyć ot tak czy chociażby bez opłat. Nawet kiedy UE zajęła się żarówkami wolframowymi, czy termometrami rtęciowymi - posiadane wcześniej nie stały się nielegalne. Po prostu nie można kupić nowych.
                  Czy w myśl Twojej interpretacji prawa osoby które urodziły sie w Generalnej Gubernii powinny podlegać jej prawom do końca swojego życia ? A co z drzewami zasadzonymi ponad 200 lat temu ? Analizujemy ich wiek i w zależności od zaboru robimy kwarende w archiwach ?

                  Dla mnie interpretacja tego "wykładowcy" świadczy tylko i wyłącznie o tragicznym poziomie kadry dydaktycznej polskich uczelni.
                  Lieber tot als rot!!

                  Komentarz

                  • TNTP
                    Legionista
                    • 06.2009
                    • 7085

                    Zamieszczone przez Mayhe(L)
                    Jako ciekawostkę dodam że pierwsze podejścia według mojej wiedzy zaczęły się już w 2007 roku, ale nie wyszły poza PIK.

                    Co do meritum. Przeczytałem proponowaną ustawę. Nie podobają mi się proponowane rozwiązania. Zbyt duża ingerencja w rynek, zwłaszcza że jest sporo niejasności. Ale i tak uważam że jakaś ustawa powinna powstać godząca wszystkie strony: wydawców, sklepy internetowe i czytelników.
                    Akurat w przypadku tak banalnego produktu jakim jest książka to zamiast ustawy robi to sam z siebie rynek. Ogólnie sam pomysł na ta ustawę jest najlepszym przykładem na największa bolączkę III RP, czyli patrzenie na interes społeczny przez pryzmat własnej dupy.
                    Lieber tot als rot!!

                    Komentarz

                    • bloniaq
                      Administrator
                      • 03.2011
                      • 6225

                      Zamieszczone przez TNTP
                      Czy w myśl Twojej interpretacji prawa osoby które urodziły sie w Generalnej Gubernii powinny podlegać jej prawom do końca swojego życia ? A co z drzewami zasadzonymi ponad 200 lat temu ? Analizujemy ich wiek i w zależności od zaboru robimy kwarende w archiwach ?

                      Dla mnie interpretacja tego "wykładowcy" świadczy tylko i wyłącznie o tragicznym poziomie kadry dydaktycznej polskich uczelni.
                      Jeszcze zaraz napiszesz, że Pilecki był słusznie skazany za szpiegostwo, bo przecież Polska Ludowa oraz prawie wszystkie państwa uznawały Rząd na Uchodźstwie za nielegalny.

                      W myśl mojej interpretacji z mojego posta, który zacytowałeś wystarczyło w wyjątkach dopisać punkt mówiący, że obowiązek posiadania zezwolenia nie dotyczy drzew posadzonych przed wejściem w życie ustawy. Co do kwerend to wyobraź sobie, że byłyby absolutnie zbędne, bo żadnemu, nawet najbardziej zamordystycznemu zaborcy, przez myśl nie przeszło zakazywać ścinania drzew na własnej posesji.

                      Co do poziomu kadry na uczelni to fajnie że potrafisz szybko wyciągać daleko idące wnioski, ale nie sądzę, żeby na Wydziale Prawa na UW "kadrę dydaktyczną" dobierano pod kątem znajomości instalacji sanitarnych, więc pewnie i doktora z Zakładu zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków nie ocenia się pod kątem znajomości zasad prawa. No ale co się dojebałeś, to Twoje.
                      Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                      -------------
                      Jedynie prawda jest ciekawa

                      Józef Mackiewicz

                      Komentarz

                      • Jaco
                        Legionista
                        • 10.2003
                        • 19648

                        Kolejna lekcja demokracji prosto z Berlina:
                        "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                        "
                        Janusz Waluś - czekaMY!

                        Komentarz

                        • Peace
                          GieKaeSiak
                          • 08.2005
                          • 5041

                          Kaczyński: Misiewicz powinien zniknąć ze sceny publicznej. Moje stanowisko jest całkowicie jednoznaczne
                          Niestety jest tylko zwykłym posłem i nic nie może z tym zrobić

                          Komentarz

                          • Benek
                            Legionista
                            • 09.2011
                            • 16124

                            Jakby ktoś miał dostęp do całego wywiadu to niech się podzieli

                            Nie wyobrażam sobie sytuacji, że ktoś może być nietykalny. Że jakaś historia jest nie do opisania. Może dlatego, że mam taki stosunek do
                            349meczów*
                            71 goli*
                            58 asyst*

                            jest tylko jeden King!!!!

                            *dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

                            Komentarz

                            • Axel
                              Legionista
                              • 03.2012
                              • 952

                              Inflacja 2,2%, podwyżka emerytur 0,44%.
                              Rafal Zurowski @Zurowski_Rafal

                              Może do imprezy pt."LM" nie pasujemy, ale z tego piłkarskiego,eleganckiego balu, zrobiliśmy tzw. "Szampan, basen i machanie kutassem". Lubię.

                              Komentarz

                              • Foxx
                                Legionista
                                • 08.2003
                                • 12030

                                My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

                                Komentarz

                                Pracuję...