PDA

Zobacz pełną wersję : Pna 2010

crolick
11-01-2010, 13:55
Jako, że nikt się nie kwapi do założenia tematu o tym najciekawszym turnieju piłkarskim to cyk:
1) Kto wygra turniej (pewnie znowu Egipt :foch: )
2) Komu kibicujecie (Zimbabwe nie ma, to pewnie Kamerun albo WKS - byleby nie wygrał Egipt:box:)

Anyway ma ktoś zapis meczu z polskiego Eurosportu - ja znalazłem tylko całość po arabsku co mnie średnio urządza :p

PS.
Ostatnie 15 minut Angola-Mali to jest to co muminki lubią najbardziej i za to co 2 lata ogląda się PNA :D

b.
11-01-2010, 14:02
Wreszcie ktoś założył temat :p

Crolick, jaki jest powód Twojej niechęci do Egiptu?

siekan
11-01-2010, 14:04
Miałem założyć temat wczoraj ale jakoś wyleciało mi to z głowy.

A co ty masz do tego Egiptu :p Grają dobrze i mądrze, czasami szczęśliwie, nawet bardzo to i wygrywają.

Za kim jestem? W sumie chciałbym żeby wygrała Nigeria, ewentualnie cieszyłbym się z jakiejś niespodzianki, typu Angola. Poczekamy zobaczymo.

Wczorajszy mecz oglądałem i jednak PNA to PNA. Tam można spodziewać się wszystkiego, nie ważne iloma golami prowadzisz i z kim grasz, zawsze sprawy mogą obrócić się przeciwko tobie. I to jest piękne.

Meczu niestety nie mam.

Tom Kruz
11-01-2010, 14:26
byleby nie wygrał Egipt:box:)

Czyżby jakieś traumatyczne wspomnienia z pobytu w Hurghadzie lub Sharm el Sheik ;)?

crolick
11-01-2010, 14:59
Co do Egiptu to powód jest prozaiczny - jest to jedyna (no może jeszcze Tunezja, ale oni są ciency piłkarsko) drużyna afrykańska grająca europejską piłkę - wyrachowaną, mądrą taktycznie z zabezpieczeniem tyłów. Natomiast to co jest najlepsze w PNA i zespołach afrykańskich to radość z gry i ofensywny styl gry :) A że Egipcjanie oprócz żelaznej taktyki mają dobrych piłkarzy to wygrywają kolejne turnieje (pomijając ostatnią wpadę z Algierią)...

Wczorajszy mecz to naprawdę kwintesencja PNA - z 8 goli chyba tylko 2 wynikały z dobrze zaplanowanych akcji (wrzuta i główka: Flavio i Kanoute), reszta to babole albo karne z kapelusza. Nie mówiąc już o tym, że tylko w dwóch wyżej wymienionych przypadkach (na 8!!) strzelec gola był kryty przez obrońcę :D No i ciesząca się pani prezydentowa :hasao:

rzaba
11-01-2010, 15:03
w której grupie jest Francja? Znaleźć nie mogę :hasao:

Hubalczyk
11-01-2010, 15:11
Francja jest w grupie państw na F. Zagra z Finlandią, Fidżi i Filipinami :oczko:
Co do osobistych faworytów to wg mnie WKS.

Zawsze(L)
11-01-2010, 15:34
Moim cichym faworytem jest Tunezja, choć wczoraj Mali pokazało że też są groźni i potrafią grać do końca. Na pewno będzie ciekawie w tym roku ;)

siekan
11-01-2010, 15:53
PNA zawsze jest ciekawy. Bez względu na to kto w nim gra i gdzie rozgrywany jest turniej.

Shin-Ski
11-01-2010, 16:00
A jakaś TV dostępna na C+ transmituje ten turniej?

ahk
11-01-2010, 16:02
Eurosport;p
teraz leci Malawi-Algieria

pzk
11-01-2010, 16:19
Malawi jedzie Algierie 3-0 Algieria jako finalista MŚ powinna jednak pokazać duużo więcej.

Co do faworytów to WKS przede wszystkim, ale zobaczymy co turniej przyniesie. Niech się skończy pierwsza kolejka, a wtedy będzie można powiedzieć coś więcej.

siekan
11-01-2010, 17:04
Zaczyna się jak dla mnie hit pierwszej kolejki: WKS - Burkina Faso. Na ławce BF jest Moussa Ouattara.

Shin-Ski
11-01-2010, 18:08
Niech FIFA zabroni tych trąbek - masakra będzie na MŚ...:protestuje:

Edit. racja ahk - machnąłem się

ahk
11-01-2010, 18:09
raczej FIFA jak już;p

p(L)m
11-01-2010, 18:22
Niech UEFA zabroni tych trąbek - masakra będzie na MŚ...:protestuje:

:ucieszony::chees: Widze że nie podobają ci się zwyczeje arykańskich kibiców. Tak jak my bez piosenek, tak oni bez trąbek na stadionach nie mogą wyrobić. No cóż poradzić co kraj to obyczaj :)

gonzo(L)
11-01-2010, 18:23
Niech FIFA zabroni tych trąbek - masakra będzie na MŚ...:protestuje:

ponoć na MŚ ma już tego gówna nie być

brn
11-01-2010, 18:44
tam pierwsze jest trąbienie, drugie wyniki piłka i takie coś
ludzie żyją tym :prawi:

pzk
11-01-2010, 19:00
Zaczyna się jak dla mnie hit pierwszej kolejki: WKS - Burkina Faso. Na ławce BF jest Moussa Ouattara.

Miał być hit, było 0-0 Nie oglądałem meczu, więc nie wiem jak z formą WKS. Jak komuś się chce to mógłby napisać kilka zdań o meczu.

Shin-Ski
11-01-2010, 19:04
tam pierwsze jest trąbienie, drugie wyniki piłka i takie coś
ludzie żyją tym :prawi:

ha ha Dokładnie.

Jakby nie ilość murzynów na boisku, można by było pomyśleć że to Zagłębie Lubin z Lechią gra. Taki poziom. :lol2:

siekan
11-01-2010, 19:05
A co tu pisać. Bicie głową w mur w wykonaniu WKSu. Po za kilkoma ciekawymi strzałami stwarzali małe zagrożenie pod bramką Burkina Faso. Ci, z kolei, nie potrafili w I połowie stworzyć praktycznie nic, jedna ładna akcja i tyle. W drugiej grali podobnie, ograniczali się tylko do obrony i nielicznych kontrataków, które nie przynosiły żadnego efektu. To tak w skrócie.

Tomereek
11-01-2010, 19:08
statystyka strzałów 17-1 chyba mówi wszystko...

Z.
11-01-2010, 22:15
Co do Egiptu to powód jest prozaiczny - jest to jedyna (no może jeszcze Tunezja, ale oni są ciency piłkarsko) drużyna afrykańska grająca europejską piłkę - wyrachowaną, mądrą taktycznie z zabezpieczeniem tyłów. Natomiast to co jest najlepsze w PNA i zespołach afrykańskich to radość z gry i ofensywny styl gry :) A że Egipcjanie oprócz żelaznej taktyki mają dobrych piłkarzy to wygrywają kolejne turnieje (pomijając ostatnią wpadę z Algierią)...

Wczorajszy mecz to naprawdę kwintesencja PNA - z 8 goli chyba tylko 2 wynikały z dobrze zaplanowanych akcji (wrzuta i główka: Flavio i Kanoute), reszta to babole albo karne z kapelusza. Nie mówiąc już o tym, że tylko w dwóch wyżej wymienionych przypadkach (na 8!!) strzelec gola był kryty przez obrońcę :D No i ciesząca się pani prezydentowa :hasao:

Dokładnie tak. Czarna Afryka jest totalnie nieszablonowa, antyschematyczna. Pamietam taki mecz.. Burkina Faso z Kongo chyba. O 3 miejsce pare lat temu. Jak przez mgle, wiec moge cos pomylic, ale bylo tak, ze Burkina Faso prowadzila 4-1 w 89 minucie. I stracila na 4-2. I rozpoczynajac od srodka napastnik zamiast dac pilke do tylu i rozgrywac to natychmiast kopal byle dalej w pole karne Konga. Tamci przejeli pilke i 4-3. W 93 minucie to samo. Takie samo wznowienie i 4-4 :D I potem karne i Burkina to przergrala :D

I teraz po jakis 8-10 latach trafil mi sie podobny mecz. Znowu w Pucharze Afryki i znowu czarna Afryka. Moj ulubiony po mundialu i euro turniej. Pilka tak naprawde najfajniejsza. Copa America sie nie umywa.

A kibicuje Mozambikowi, Malawi. Generalnie wszystkiby byle nie arabom.

Kempes
12-01-2010, 00:48
Copa America sie nie umywa.

Tam przynajmniej oglądając turniej można sobie wyrobić bukmacherskie prognozy...a tu ch-u-j :foch:

Swoją drogą zawsze mnie to zastanawiało. Choćby w takim WKS cała czy większość drużyny gra w dobrych europejskich klubach. Grają w pierwszych składach, uczą się od najlepszych taktyków i teoretyków starego kontynentu. A jednak, jak się zbiorą na swoich śmieciach w swoją czarna bandę to palma odpierdala i natura ''gra na hurra'' wychodzi na wierzch. Arabusów nie lubi, ale Ci przynajmniej zdyscyplinowani :)

crolick
12-01-2010, 03:08
Jak komuś się chce to mógłby napisać kilka zdań o meczu.No WKS nieźle zrobił sędzia bo był faul (o ironio) na Drogbie i winien być karny.
Co mi przypomina, o jeszcze jednym pkt dlaczego lubię PNA - brak aktorstwa. Tutaj faul to faul, a nie że panienka się przewraca. Tutaj jest walka, a nie cwaniactwo :) (pomijam Drogbę i Egipt :p ).

Z. - http://en.wikipedia.org/wiki/1998_African_Nations_Cup A w ćwierćfinale też było ciekawie ;)

siekan
13-01-2010, 17:23
No i Egipt wczoraj potwierdził, że również w tym roku będzie jednym z głównych kandydatów do złota. Dali na początku meczu wyszumieć się Nigeryjczykom, później przycisnęli i strzelili 3, w pełni zasłużone, gole.

A tymczasem Gabon prowadzi z faworyzowanym Kamerunem 1-0 :o Bramkę po błędzie środkowych obrońców strzelił Daniel Cousin.

voytazz13
13-01-2010, 17:51
PNA ogląda się dla takich perełek :) http://www.youtube.com/watch?v=DM3joLalShE

Majkisek
14-01-2010, 21:28
Angola tym razem nie wypuściła wygranej z Malawi. Robi się szalenie ciekawa sytuacja w grupie A. Czy Algierię stać na pokonanie gospodarzy? Na wynik Mali-Malawi natomiast zupełnie nie mam typu. Te drużyny są totalnie nieprzewidywalne...

crolick
15-01-2010, 00:13
Można pokusić się o króciutkie podsumowanie 1 kolejki. Zdecydowanie największą sensacją (a tych nie brakowało!!) była porażka Algierii z Malawi. Szczególnie szokowały rozmiary porażki. Z pozostałych faworytów nie zawiódł jedynie Egpit, który tradycyjnie szczelną obroną i żelazną taktyką 'złamał' Nigerię (mimo znakomitego początku orłów). WKS niby też słabo rozpoczęło, ale awans z grupy ma raczej pewny (nie wyobrażam sobie sytuacji w której BF wychodzi z grupy), więc jeszcze będzie miało czas na pokazanie lepszej gry. Kompletnie za to zawiódł Kamerun, który absolutnie nic nie pokazał w meczu z Gabonem. Wychodząc trochę w przyszłość wydaje się, że porażka z Gabonem zmusi Kamerun do walki z Egiptem w 1/4 (a przy obecnej formie obu drużyn wynik jest łatwy do przewidzenia).

Dzisiejsze wyniki w końcu(!) zgodne z oczekiwaniami. Algieria wygrała z Mali, a Angola z Malawi. Do 1/4 powinna awansować Algieria (jest zdecydowanie najsilniejsza w grupie) i chyba jednak Angola (gospodarzom pomagają jak wiadomo nie tylko ściany - szczególnie w Afryce ;) ). Mali powinno Malawi jednak pokonać (przynajmniej teoretycznie skład mają dużo, dużo lepszy), Malawi, Benin i Mozambik to zdecydowani outsiderzy mistrzostw...

Z.
15-01-2010, 00:50
Nie widziałem dzisiejszego meczu Algierii - serio uwazasz, ze sa zdecydowanie najmocniejsi w grupie? W sumie chyba nie ma tam gwiazd, zreszta jak pozostale ekipy arabskie, nie maja superstara, ale europejska konsekwencje gry i to na Czarnych wystarcza. Widzialem Algierie w meczu z Egiptem (ten baraż) i generalnie ani jedni ani drudzy nic wielkiego nie pokazali.

Algiera ma marny stosunek bramek - moze byc ciekawie. WKS tez moze miec ciezko jesli nie wygra z Ghana, ktora jest rowniez bardzo mocna. Nie jestem wcale pewny czy przy remisie Ghana - WKS, Ghana po prostu nie zagra na bramkowy remis z Burkina Faso (eliminuajc tym samym - tam bylo 0-0 - WKS, a wiec powaznego rywala do medalu)... Nie takie rzeczy swiat widzial (2-2 Szwecja Dania na nieco bardziej cywilizowanym turnieju ;) ).

Aha! Orły to Mali! Nigeria to Super Orły :)

Polecam - http://www.sportscheduler.co.sz/african_teams_nicknames.htm

P.S. Dla mnie Egipt to tez murowany faworyt.

Typy na 1/4 (stawiam na ustawiony mecz Ghany z Burkina, wygrana Mali z Malawi i remis Algieri z Angola, pewne 9 pkt Egiptu i prawdopodobnie 6 Nigerii oraz Gabon - i to bedzie sensacja oraz Kamerun, licze ze pukna jednak w decydujacym meczu Tunezje..)

Angola - Burkina Faso
Nigeria - Gabon
Ghana - Mali
Egipt - Kamerun

!/2
Angola - Nigeria
Ghana - Egipt

1. Egipt (chociaz wierze w Ghane..)
2. Angola
3. Ghana (chociaz licze tu na Egipt)
4. Nigeria

;)

Numer
15-01-2010, 06:14
Mali ma bardzo mocną pakę w tym roku.

crolick
15-01-2010, 10:27
Piłkarsko Mali bije resztę drużyn na głowę (Kanoute, Sissoko, Diarra, Keita żeby wymienić tylko tych bardziej znanych), ale ewidentnie w tym PNA coś w drużynie jest nie teges (brak Kanoute w meczu z Algierią w podstawowym składzie zdaje się być dość znaczący w tym względzie - no chyba, że to kontuzja?), dlatego uważam, że na turnieju najmocniejsza w grupie jest Algieria, która Malawi powinna łyknąć nosem, ale ewidentnie ich zlekceważyli. BTW. Jeśli Mali wygra, a Algieria zremisuje, to wchodzą ci drudzy,a nie ci pierwsi ;)

Dziś WKS - Ghana, chyba najciekawszy mecz jak do tej pory (przynajmniej tak się zapowiada). Zobaczymy czy WKS zdoła wygrać, bo jeśli nie to faktycznie bramkowy remis Ghany z BF i papa.

PS.
Przedwczoraj na meczu Tunezja-Zambia była kolejna okazja do przypomnienia sobie czemu tak bardzo lubię PNA. Generalnie w tym turnieju, jak ktoś zwija się z bólu to oznacza, że jakiś rzeźnik właśnie urwał drugiemu nogę, a nie, że ktoś musnął jaśnie wielmożnego pana i ten się łaskawie wywrócił. Brak tutaj pizdusiów i symulantów w stylu europejskim, za to jest twarda walka. Oczywiście z wyjątkiem Arabów :D Minuta bodajże 89, spięcie przy linii bocznej między Zambijczykiem i Tunezyjczykiem. Piłkarze stykają się głowami (żadne gwałtowne uderzenie) wymieniają uprzejmości i po chwili Tunezyjczyk pada rażony piorunem. Oczywiście żadnego faulu nie było, ale zwijał się z dobrą minutę. Najśmieszniejsze, że nie dostał żadnej kartki (sic!) - cóż, co kontynent to obyczaj (widać, że sędzia nie był obyty z tego typu sytuacjami ;) ).

siekan
15-01-2010, 10:32
Pakę, z której nic nie wynika. Wczoraj praktycznie nic nie pokazali w meczu z Algierią. Z Angolą wykorzystali rozkojażenie gospodarzy i wyrównali. Z Algierią już tak nie było. Angola uporała się z Malawi i jest na najlepszej drodze do wygrania grupy. A już w fazie pucharowej może zdażyć się wszystko i Czarne Antylopy moga zaiść do strefy medalowej, a może i nawet do finału.

W reszcie grup zawiedli dwaj wielcy faworyci - WKS i Kamerun. Obie drużyny naszpikowane gwiazdami europejskiej piłki musiały uznać wyższość niżej notowanych rywali. Bo remis 0-0 dla WKS jest jak porażka.

Egipt potwierdził, że nadal jest bardzo mocny i liczy się w walce o złoto. Wypunktowali Nigerię i pewnie wygrali pierwszy mecz, co czyni ich, przynajmniej na razie, faworytami do końcowego zwycięstwa.

Purzyk
15-01-2010, 15:31
Wczoraj to Mali i Algeria grali piach. Spodziewalem sie czegos wiecej po Mali, po tym jakie nazwiska widnieja u nich. O tym meczu nie ma co mowic, Algeria wykorzystala zamieszanie po rzucie wolnym i gol do szatni.
Za to Egipt mi sie podoba, ladnie zagral z Nigeria, zawodnicy procz Zidana, wszyscy z kraju, widac ze sa zgrani. Takze chyba zdobeda po raz trzeci z rzedu mistrza Afryki, tak mi sie wydaje. Poki co po pierwszej kolejce mozna tak stwierdzic, zobaczymy ile i komu na co sil starczy.

siekan
15-01-2010, 21:19
WKS rozbija właśnie Ghanę 3-0. Wreszcie strzelił Didier Droga, akcja Kadera Keity przy 3 bramce godna uwagi.

Edit: Jednak skończyło się 3-1. Z karnego trafił Gyan.

Majkisek
16-01-2010, 12:15
To nici z remisu Ghany z BF i wywalenia za burtę WKS. Już widzę 11 graczy Burkina Faso murujących bramkę i wybijających piłkę z całych sił jak najdalej:) Ciekawe czy Ghanie uda się ich przebić...

Flip
16-01-2010, 17:29
Nigeria ma naprawdę dobre nazwiska,ale drużyna gra chaotycznie,nie potrafią na razie strzelić bramki Beninowi,Obasi i Yakubu już 2 setki zmarnowali.Mają do tego Uche,Odemwingie,Mikela,Yobo a gra się nie klei.

Zawsze(L)
17-01-2010, 21:01
Mamy kolejna perełke jeśli chodzi o bramkarzy na PNA. Bramkarz Zambii to prawdziwy magik, kto nie widział teraz niech sobie później zobaczy co odjebał ten koleś :p Wbił sobie piłkę po strzale który nie był oddany w światło bramki. Pawełek przy nim to świetny goalkeeper.

Bugi B.
17-01-2010, 21:36
Dziwny ten mecz:) było 1;0 dla Zambii to mówię, przełączę sobie na polsat sport(leci powtórka szczypiorniaka z Niemiec 2007 Polska - Dania). Po chwili wracam na Eurosport a tu 2:1 dla Kamerunu, karnego na 2:2 złapałem ale już bramki na 3:2 znów nie widziałem.... :)

Majkisek
17-01-2010, 21:49
Bramkarz jak bramkarz, to co wyczyniał arbiter przechodzi według mnie ludzkie pojęcie. Nie uznał prawidłowo zdobytej bramki dla Kamerunu, w dodatku jak można było pokazać żółtą kartkę Kameni'emu? Czyżby za bramkarzem stało 4 obrońców na linii bramkowej? Przepisy wyraźnie mówią, że jeśli fauluje ostatni zawodnik to jest czerwień...Po tej wygranej Eto'o i spółce wystarczy praktycznie remis z Tunezją. Uważam ze Arabowie rzucą się do ataku i szykuje się mecz na śmierć i życie. Jedno jest pewne. Któryś z faworytów odpadnie. Chyba, że padnie bezbramkowy remis a Zambia pyknie Gabon 4-3:D

Szawar
17-01-2010, 21:57
Bramkarz jak bramkarz, to co wyczyniał arbiter przechodzi według mnie ludzkie pojęcie. Nie uznał prawidłowo zdobytej bramki dla Kamerunu, w dodatku jak można było pokazać żółtą kartkę Kameni'emu? Czyżby za bramkarzem stało 4 obrońców na linii bramkowej? Przepisy wyraźnie mówią, że jeśli fauluje ostatni zawodnik to jest czerwień...Po tej wygranej Eto'o i spółce wystarczy praktycznie remis z Tunezją. Uważam ze Arabowie rzucą się do ataku i szykuje się mecz na śmierć i życie. Jedno jest pewne. Któryś z faworytów odpadnie. Chyba, że padnie bezbramkowy remis a Zambia pyknie Gabon 4-3:D

Zolta wystarczyla, napastnik oddalony byl od bramki, a obroncy wcale tak daleko nie byli by karac Kameniego czerwona kartka.

Bramkarze sa gwiazdami tego turnieju, jeden puszcza szmate pod reka, w momencie gdy strzal nie byl skierowany w kierunku bramki, drugi prawie lamie sobie kark przy lapaniu pilki, nie bedac przy tym przez nikogo atakowanym.

b.
17-01-2010, 22:51
Bramkarze sa gwiazdami tego turnieju, jeden puszcza szmate pod reka, w momencie gdy strzal nie byl skierowany w kierunku bramki, drugi prawie lamie sobie kark przy lapaniu pilki, nie bedac przy tym przez nikogo atakowanym.

Ano. Właśnie przed turniejem się zastanawiałem, czy znam jakiegoś dobrego, murzyńskiego bramkarza. I nie przypomniałem sobie żadnego.

Gabon - Tunezja - nuda straszna, ale Kamerun - Zambia bardzo fajnie się oglądało.

crolick
18-01-2010, 17:07
Widać, że WKS wzięło się w garść a mecz z BF to był wypadek (pewnie jeszcze lekka trauma po ataku na piłkarzy Togo). IMO obok Egiptu główny faworyt.
Ciekawą analogię można było zobaczyć w meczu Egipt-Mozambik gdzie Egipcjanie naśladując Algierię chcieli ograć lekceważonego przeciwnika na stojaka. Tyle, że Malawi zaaplikowało Algierczykom 3 bramy, a Mozambik łupnął jednego swojaka. Mimo, że wynik diametralnie różny, to jednak obraz gry b podobny.
Kamerun ma strasznie pod górkę (chyba bez formy są jednak), ale jakoś im idzie (choć wczoraj nie bez wydatnej pomocy bramkarza). Jeśli zremisują z Tunezją powinni wejść do 1/4 i przy okazji wyrzucić Tunezję.

Dziś obstawiam remis A-A i wygraną Mali, co jak się nie mylę daje awans tym pierwszym drużynom :)

b.
18-01-2010, 18:35
Uuu nieźle w uja walą na meczu Angola- Algieria. Przypomina się mecz Dania - Szwecja na Euro 2004 i Deutschland auf wiedersehen.

deszcz
18-01-2010, 18:47
Uuu nieźle w uja walą na meczu Angola- Algieria. Przypomina się mecz Dania - Szwecja na Euro 2004 i Deutschland auf wiedersehen.

To były Włochy, jak dobrze pamiętam:mistrz:

b.
18-01-2010, 18:50
To były Włochy, jak dobrze pamiętam:mistrz:

Racja, pomyliło mi się :)

crolick
18-01-2010, 18:56
Ostatnich 40 min oglądać się nie dało. Ale niestety można było się tego spodziewać :roll:

Edit: Nie wiem jakim cudem Malawi nie wyrównało na 2:2, ale było to osiągnięcie porównywale ze strzałami takich gwiazd jak Oreszczuk, Garcia czy sam mistrzunio Nędza...

siekan
18-01-2010, 18:56
Zapewne jak większość z Was przewidywałem dzisiaj właśnie takie rozstrzygnięcia, jakie padły. O ile w I połowie Angola i Algiera jeszcze jako tako próbowały coś tam grać, to w II już nie było żadnych złudzeń, jaki będzie wynik końcowy.

Za to jutro powinno być zupełnie inaczej. Ghana, która musi wygrać aby awansować dalej od początku meczu powinna zaatakować. Może być ciekawie :popcorn:

Tom Kruz
18-01-2010, 19:54

W pewnym sensie Algieria odebrała w ten sposób ''co swoje''.
Wystarczy przypomnieć mundial w 1982 r. i ustawkę w meczu RFN - Austria, dzięki której obydwie europejskie ekipy przeszły dalej kosztem Algierii, która przecież pokonała wcześniej RFN 2:1.

Bootleg
18-01-2010, 21:34
Wyniku Algierii z Angolą można było sie spodziewać.... w sporcie widziałem zaś bramki z drugiego meczu tej grupy Mali - Malawi i conajmniej dwie godne uwagi (pierwsza po błędzie a jakże bramkarza, zaś druga kapitalna bomba Keity z wolnego bodajże) szkoda, że Kanoute i spółka odpadli

siekan
19-01-2010, 17:47
Ktoś wie czemu Essien siedzi dzisiaj na trybunach zamiast grać bądź być wśród graczy rezerwowych? Jakaś kontuzja? Konflikt z trenerem?

Bugi B.
19-01-2010, 17:52
Ktoś wie czemu Essien siedzi dzisiaj na trybunach zamiast grać bądź być wśród graczy rezerwowych? Jakaś kontuzja? Konflikt z trenerem?

z relacji na eurosport.pl napisali

W wyjściowym składzie "Czarnych Gwiazd" brakuje również narzekającego na uraz Michaela Essiena.

siekan
19-01-2010, 18:06
Podziękował.

R.
19-01-2010, 19:21
Z tego co mowili to Essien juz na PNA nie zagra.

Majkisek
19-01-2010, 19:52
No to w takim razie pod nieobecność Essiena szykuje się hit ćwierćfinałów Angola-Ghana. Choć potencjalnie możemy być także świadkami Kamerun-Egipt:) Strasznie żałuję Mali, moim zdaniem przepis o wyniku bezpośredniego meczu jest durny i pozwala na machlojki. Kurde Mali strzeliło 7 razy więcej goli niż Algieria, stracili tylko 3 bramki mniej. Gdzie tu sprawiedliwość?!

Z.
19-01-2010, 20:08
Kurde Mali strzeliło 7 razy więcej goli niż Algieria, stracili tylko 3 bramki mniej. Gdzie tu sprawiedliwość?!

Niby tak. Z drugiej strony Algieria wygrała z Mali i miała odpasc?

R.
19-01-2010, 20:12
Ja jednak uwazam, ze przy rownej ilosci bramek powinno premiowac sie druzyne, ktora w przeciagu wszystkich rozegranych wczesniej spotkan wypadla korzystniej, a nie brac pod uwage jeden mecz.

Majkisek
19-01-2010, 21:38
Niby tak. Z drugiej strony Algieria wygrała z Mali i miała odpasc?

Jednakże ten system w ogóle nie promuje drużyn, które walczą o rezultat, strzelają mnóstwo bramek. Taka Algieria całkowicie odpuściła mecz z Malawi, a i tak awansowała. Bezsens. Gdzie duch walki i cały duch sportu? Nie wspominając już o wielu oszustwach, które w tym systemie mają miejsce.

b.
20-01-2010, 17:11
Oglądam Nigeria - Mozambik, 4 minuta. Komentator mówi, że w meczu Egipt - Benin już 1-0. Myślę sobie - pewnie bramkarz znowu podał do napastnika :lol2: Pokazują powtórkę - bramkarz dostał "za kołnierz" z około 35 metrów :lol: :lol: :lol:

Co jest z tymi czarnymi bramkarzami nie tak?

Majkisek
20-01-2010, 18:41
Oni nie mają predyspozycji do bronienia. Ci piłkarze mogą jedynie zabiegać białych. Bo dlaczego kraje afrykańskie są cienkie w ręcznej czy siatkówce? Bo tam kondycja oraz w szczególności szybkość odgrywają znikomą rolę.

Bugi B.
20-01-2010, 18:49
Bo dlaczego kraje afrykańskie są cienkie w ręcznej czy siatkówce? Bo tam kondycja oraz w szczególności szybkość odgrywają znikomą rolę.

jak w ręcznej kondycja i szybkość się nie liczy to co w takim razie się liczy? a Ci bramkarze może mają jakieś lęki przed białą futbolówką?:P

Flip
20-01-2010, 18:54
Majkisek bredzi.Brak czarnych drużyn w siatkówce i ręcznej to kwestia braku szkolenia.Tak samo ma się sprawa z bramkarzami,po prostu nie ma kto ich fachu nauczyć.

Jak mi powiesz,że w ręcznej kondycja się nie liczy,to po prostu znaczy,że nie miałeś okazji sobie w szczypiorniaka pograć.

siekan
20-01-2010, 19:28
No i wszystko planowo. Pewne zwycięstwa Nigerii i Egiptu, w efekcie awans do ćwierćfinału. Mnie osobiście cieszy postawa Nigerii i Oby Martinsa, który wszedł w końcówce meczu i pokazał, że po kontuzji nie ma już śladu. Egipt tymczasem po raz kolejny potwierdził, że jest chyba największym faworytem kolejnego z rzędu turnieju o Mistrzostwa Afryki.

Majkisek
20-01-2010, 19:30
No dobra przyznam się szczerze, nigdy na poważnie nie grałem w ręczną:) W każdym razie wydaje mi się, że nie trzeba tam aż tak zap******** jak w nożnej, są okresy przestoju. A już na pewno szczypiorniści nie są sprinterami:)

siekan
20-01-2010, 19:31
Gdzie masz okresy przestoju? W piłce ręcznej? :lol: Opanuj się i nie gadaj głupot. Akurat dużo więcej przestojów niż w ręcznej, koszykówce czy też hokeju jest w piłce nożnej.

SPQR
20-01-2010, 19:31
Filip mądrze prawi (w sprawie bramkarzy).

Pewnie gdyby Dowhań dostał jakiegoś murzyna do wyszkolenia, to zrobił by z niego połączenie Casillasa i Cecha.

Nie jestem pewny, ale Mandanda czy Kameni są całkiem nieźli.

Flip
20-01-2010, 19:35
Filip mądrze prawi (w sprawie bramkarzy).

Pewnie gdyby Dowhań dostał jakiegoś murzyna do wyszkolenia, to zrobił by z niego połączenie Casillasa i Cecha.

Otóż to.A czemu są? Bo wzięli ich w Europie w obroty,Mandanda to zdaję się Francuz.

Kiedyś Senegal za czasów świetności miał Sylve w bramce,czy jakoś tak.Gość nie był wirtuozem,ale szkoła europejska zrobiła z niego jak na warunki afrykańskie wyśmienitego golkipera.

A na PNA większość ekip,ma bramkarzy chyba z pierwszej łapanki.Grubasy,karyple ludzie nie mający żadnego bramkarskiego szlifu.

SPQR
20-01-2010, 19:41
Otóż to.A czemu są? Bo wzięli ich w Europie w obroty,Mandanda to zdaję się Francuz.

Tak Francuz, ale rodem z Zairu ;) więc licze go puli bramkarzy z Afryki.

Majkisek
21-01-2010, 20:01
I arcyciekawa sytuacja w grupie D. Gabon nie wytrzymał napięcia i zaprzepaścił ogromną szansę. Kto by się spodziewał, że to właśnie w tejże grupie rywalizacja będzie najbardziej zacięta? Kamerun awansował rzutem na taśmę z tego co widzę. No i czeka nas ich batalia z Faraonami w 1/4 finału. Zacieram mocno ręce:)

Flip
21-01-2010, 20:08
Tak Francuz, ale rodem z Zairu ;) więc licze go puli bramkarzy z Afryki.

Tak,tak jak najbardziej.Z tym,że nie wiadomo czy te korzenie to jego,czy jego starego :D Bo bardzo prawdopodobne,że pełne wyszkolenie bramkarskie otrzymał już od żabojadów.

Nieistotne.Wniosek jest jeden.Czarni nie potrafią bronić.

Majkisek
24-01-2010, 22:07
Jeśli Drogba i spółka będą grać na Mundialu tak jak z Algierią, to Portugalia może spać spokojnie:) Araby powinny prowadzić...WKS w drugiej połowie nic nie gra...

R.
24-01-2010, 22:24
Bramka Keity rozwalila mi system. :o
Kapitalna koncowka, Algieria ratuje remis w 91 minucie.
W dobrym momencie wlaczylem mecz. :P

b.
24-01-2010, 22:45
Co ten Strejlau ********? Gość z Algierii biegł 40 m za piłką, po której powinna być "piątka" dla WKS-u i na linii końcowej wybił w aut, a Strejlau, że za to jest kartka, "bo celem tej gry jest skierowanie piłki do bramki". :o

Jak ja źle to zinterpretowałem, to niech mnie ktoś poprawi. Uczę się i tylko kątem oka patrzę na PNA.

Francais
24-01-2010, 23:09
Arabusy przechodza dalej,jutro najprawdopodobnie przejdzie tez Egipt,jest szansa ze tafi wlasnie na Algierie.Po ostanich dymach po meczach w eliminacjach MS moze byc goraco

R.
24-01-2010, 23:09
WKS w dogrywca gralo przeslabo ale to co sedzia odwalil w 122 minucie to malo. Prawidlowy gol Drogby a ten gwizdze spalonego. Coraz bardziej sie przekonuje do wprowadzenia powtorek video.

b.
24-01-2010, 23:10
Boczny :poddaje:

tragedia z tym sędziowaniem...

EDIT: Raffels, gol Toure.

R.
24-01-2010, 23:13
Faktycznie, moj blad.

Francais
Coraz bardziej sie przekonuje do wprowadzenia powtorek video.

nie video a dodatkowy sedzia zalatwilby sprawe.

Szkoda WKS.

Bugi B.
co do powtórek to ja jestem od dawna przekonany ale tak jak Strejlau powiedział - inne dyscypliny idą do przodu a FIFA, UEFA dalej są skostniałe :)

bramka zdobyta prawidłowo i sędzia nie powinien tego gwizdać. to nie Drogba strzelał....:)

b.
24-01-2010, 23:16
nie video a dodatkowy sedzia zalatwilby sprawe.

Chodzi Ci o to, że ten co miałby obserwować tylko i wyłącznie pole karne?

A co w tej sytuacji mógłby pomóc?

Francais
24-01-2010, 23:20
Kazdy na swojej polowie,ma mniejsze pole do biegania,moze sie lepiej ustawic,to wystarczy.Wpowadzenie video,powtorek w pilce do mnie nie przemawia.

Ciekawe jak by to mialo w Polsce wygladac w 3-4 lidze gdzie ciezko o jedna trybune z miejscami siedzacymi...

crolick
24-01-2010, 23:22
Awans Algierii w pełni zasłużony. Nie można awansować jak się 60 minut gra na stojaka (przygotowanie fizyczne WKS stało na poziomie naszej 'Ekstraklasy' :lol2:), a we własnym polu karnym pozostawia się bez krycia napastników przeciwnej drużyny (przypomina się Hajto w meczu z Portugalią :D).

Ghana zagrała niezły mecz i po pięknej akcji zdobyła gola na wagę awansu. Przez pozostałą część meczu Angola była praktycznie bezradna.
BTW. Widzieliście stan boiska w meczu Angoli z Ghaną? Piaskownica prawie jak na Ł3.

A co do wideo - IMO prosta sprawa. Oczywiście trzeba wprowadzić obowiązkowo na turniejach typu MŚ, IO, mistrzostwa kontynentalne, klubowe rozgrywki pucharowe. A w pozostałych przypadkach niech decydują rodzime federacje.

Bootleg
24-01-2010, 23:26
Moim faworytem jest Zambia mam nadzieję, że pojadą wszystkich do samego końca i wygrają PNA a przy okazji wzbogacą solidnie moje konto :D

a no i przy okazji licze również na zwycięstwo Kamerunu nad Egiptem chociaż będzie ciężko....

siekan
25-01-2010, 10:13
Co by jednak nie mówić to wynik meczu był w pełni zasłużony. WKS praktycznie przez całe spotkanie nic nie grał, 3-4 dobre akcje na cały mecz to zdecydowanie za mało. Algieria natomiast miała przewagę przez całe spotkanie, stwarzała dużo więcej sytuacji, oddawała więcej groźnych strzałów.

Teraz czekamy na dzisiejsze ćwierćfinały i awans Egiptu i Nigerii :D

b.
25-01-2010, 17:29
No i Egipt przegrywa :]

Dobry mecz powinien być.

PS. Gol prawie jak Deyna :ucieka:

siekan
25-01-2010, 17:33
No i przez to przycinanie się nie zobaczyłem bramki. A powtórka to taka jakaś z dupy była, także za wiele też nie widziałem. No i nie wiem kto tak strzelił. :wkurzony:

b.
25-01-2010, 17:35
Z rożnego wrzucał/wkręcał Kameruńczyk, a kryjący krótki słupek kapitan Egiptu wbił głową do bramki :lol2: Więc chyba swojak.

siekan
25-01-2010, 17:36
Podziękował.

Bez kitu, tak to nie da się nawet szachów oglądać, o piłce nożnej w ogóle nie wspominając.

Edit: No i mamy 1-1. Ahmed Hassan zrehabilitował się za błąd przy bramce dla Kamerunu. Nie bez winy jest też bramkarz Kameni.

b.
25-01-2010, 17:40
No i 1-1. Kapitan się zrehabilitował. Ktoś tu pisał, że Kameni to dobry bramkarz? :lol3: Dobrze pamiętam?

EDIT:

:lol2:

Majkisek
25-01-2010, 17:55
Kurde jak dla mnie to te Afrykańskie teamy są przereklamowane. O ile kiedyś były bardzo niedoceniane (trend zmienił się chyba od czasów sukcesu Senegalu w Korei), tak teraz uważam są mocno przeceniane. Owszem mają grajków o jakich nasza repra mogłaby tylko pomarzyć, ale myślę że orzełki z czasów wygranych z Portugalią wygrałyby taki turniej w cuglach:) Oglądając Ligę Mistrzów i PNA widać wyraźną różnicę. Nie zobaczyłem jeszcze drużyny która porwałaby mnie swoją grą. Takie wychwalane przez wszystkich WKS wczoraj straciło dwie niemal identyczne bramki w ciągu 5 minut. Normalnie zaplecze ekstraklasy:D

siekan
25-01-2010, 18:55
No i mamy drugą dogrywkę na tym turnieju. O ile w I połowie jeszcze przeważał Egipt, o tyle druga połowa już zdecydowanie należała do Kamerunu. No może po za pierwszymi 5-10 minutami, kiedy to Egipcjanie mieli kilka świetnych okazji do zdobycia gola, sam Zidan zmarnował chyba 3. Oby w dogrywce Faraonowie się obudzili, bo w przeciwnym wypadku może być niezaciekawie da nich.

Edit: Majkisek nadal uważasz, że jest to poziom zaplecza naszej ekstraklasy?

Edit2: Ha, no i 2-1 dla Egiptu 8) Piękna asysta Geremiego ;)

Edit3: No i 3-1.To co zrobił linkowy przy tym golu woła o pomstę do nieba. Piłka ewidentnie odbiła się od dolnej części poprzeczki i odbiła się jakieś pół metra przed linią bramkową.

Majkisek
25-01-2010, 19:21
Akurat określenie zaplecze ekstraklasy tyczyły się gry WKS-u, a konkretniej ich postawy przy straconych bramkach nr 2 i 3. Biorąc jednak pod uwagę grę defensywną Kamerunu porównanie ich do naszej 1 ligi wcale nie jest nie na miejscu:)

Z.
25-01-2010, 19:40
Trafiłem juz 50% połfinalistów (Ghana, Egipt) 8) Teraz czekam na Nigerie, chociaz wolalbym Zambie i mam 75% :D

Danoo
25-01-2010, 19:46
Sędziowanie na tym turnieju nie stoi na wysokim poziomie :czerwona:
Wczoraj pomyłka na niekorzyść WKS (nie zaliczony prawidłowy gol) a dzisiaj uznany gol którego nie było dla Egiptu na 3:1:?

Majkisek
25-01-2010, 20:33
Strejlau dobrze powiedział, że to przedsmak tego co nas czeka w RPA w czerwcu:D

A tak na marginesie to ogromny szacunek dla Hasana czy jak mu tam. 170 meczów w reprezentacji wynik fantastyczny. Tylko pogratulować. U nas wybitnym reprezentantem zostaje się po rozegraniu 60 spotkań...Uważam, że powinno się podnieść ten pułap co najmniej do 75. Nie sądzę z całym szacunkiem żeby np. Świerczewski, Kłos czy Hajto jakoś szczególnie zasłużyli na taki tytuł. Egipcjanin to ma dopiero dorobek!

b.
28-01-2010, 18:56
Mam za ścianą sąsiada z Ghany i drze teraz tak japę, że własnych myśli nie słyszę :lol:

siekan
28-01-2010, 18:58
Tak na dobrą sprawę to optyczną przewagę przez całe spotkanie miała Nigeria, szkoda tylko, że nic z niej nie wynikało. W drugiej połowie to było już przysłowiowe bicie głową w mur w wykonaniu Super Orłów. Szkoda.

Flip
28-01-2010, 21:08
Karny z dupy,znaczy może faul był ale interwencja żałosna od samego początku.

Przełączyłem z ręczniaków i tu taka historia.O i jeszcze czerwo :D Ale ***** z tego obrońcy,kompletny imbecyl!! Z niegroźnej sytuacji "11" i wypad z baru :lol:

MarkoOHT
28-01-2010, 22:30
No i w pizdu wylądował :lol2:
Algierczyków trochę poniosło, po 2 czerwieni już było po ptokach, pod koniec jeszcze jedno i skończyło się 0:4.
Widział ktoś karniaka? Można się zatrzymywać przy wykonywaniu, tzn strzelać "na raty"? Wydaje mi się, że nie.

W finale raczej będę za Ghaną, nie trawie jakoś Egiptu ;)

Majkisek
29-01-2010, 01:02
Moim zdaniem gol z karnego zdobyty w sposób nieprawidłowy. Egzekutor nie spowolnił tempa, tylko wyraźnie się zatrzymał. Tak nie można, powinna być powtórka.

crolick
29-01-2010, 01:24
Nie widziałem 1 połowy. Czy ktoś może powiedzieć:
- czemu czerwoną kartkę dostał obrońca przy karnym? (którego chyba nie było)
- za co dostał pierwszą żółtą kartkę bramkarz? (swoją drogą druga żółta kartka to pomyłka - to była ewidentna czerwona!!)

Irbis1916
29-01-2010, 02:41
Nie widziałem 1 połowy. Czy ktoś może powiedzieć:
- za co dostał pierwszą żółtą kartkę bramkarz? (swoją drogą druga żółta kartka to pomyłka - to była ewidentna czerwona!!)

Podczas rozmowy z sędzią wykonał ruch głową sugerujący, że chciał tamtemu pociągnąć z bani :D W zasadzie już wtedy mógł obejrzeć czerwoną kartkę.

siekan
29-01-2010, 10:09
Co wy tam wszyscy jedziecie na ten Egipt :D Ja tam w finale będę za nimi.

R.
29-01-2010, 11:17
Co wy tam wszyscy jedziecie na ten Egipt :D Ja tam w finale będę za nimi.

Bo jak ktos juz wczesniej napisal - Egipt to jedyna druzyna na tym turnieju, ktora gra wyrachowany, taktyczny futbol, taki typowo europejski. Ja zdecydowanie wole radosna, ofensywna i chaotyczna pilke. :)
Zreszta, kto tam lubi arabusow...

Majkisek
29-01-2010, 11:47
Przy karnym to była bodajże druga żółta i raczej się należała. Karny był, obrońca najpierw trafił w nogi, potem musnął piłkę.

Szawar
29-01-2010, 16:08
Bo jak ktos juz wczesniej napisal - Egipt to jedyna druzyna na tym turnieju, ktora gra wyrachowany, taktyczny futbol, taki typowo europejski. Ja zdecydowanie wole radosna, ofensywna i chaotyczna pilke. :)
Zreszta, kto tam lubi arabusow...

Czy ja wiem. zastanawiajace jest jedno Egipt gra praktycznie zawodnikami z rodzimej ligi, ktora do najmocniejszych nie nalezy. Na turnieju z roznych przyczyn nie gra, Mido, Zaki, Abou Treika, gra tak samo wyrachowany futbol jak Ghana, WKS, Kamerun, ktora na turnieku wystawila na papierze mocniejszy sklad. Chaotycznie to grac moga wynalazki z Beninu, Mozambiku czy Burkina Faso

SPQR
29-01-2010, 17:34
Czy ja wiem. zastanawiajace jest jedno Egipt gra praktycznie zawodnikami z rodzimej ligi, ktora do najmocniejszych nie nalezy. Na turnieju z roznych przyczyn nie gra, Mido, Zaki, Abou Treika, gra tak samo wyrachowany futbol jak Ghana, WKS, Kamerun, ktora na turnieku wystawila na papierze mocniejszy sklad. Chaotycznie to grac moga wynalazki z Beninu, Mozambiku czy Burkina Faso

Allah jest z nimi - innego wytłumaczenia nie ma :)

Sam nie widziałem żadnego meczu Egiptu, ale z relacji wynika, że ich siłą jest zgranie. No ale skoro jakiś tam Mohamed ma rozgrane w kadrze 170 meczy, to trudno się dziwić.

Z.
29-01-2010, 17:37
Czy ja wiem. zastanawiajace jest jedno Egipt gra praktycznie zawodnikami z rodzimej ligi, ktora do najmocniejszych nie nalezy.

Zgranie. A liga egipska jest najmocniejsza w Afryce - wlasnie dlatego, ze nie wyjezdzaja. W tym wieku na 9 edycji Afrykańskiej LM, 5 wygrały druzyny z Egiptu. A ogólnie wygrały 11 razy przy 14 finałach (a angielskiej wiki jest nawet napisane, ze 12 przy 17 finałach), gdzie drugie Maroko ma 5 wygranych przy 6 finałach..

A dwa najlepsze kluby to AlAhly i Zamalek..

Szawar
29-01-2010, 18:15
To czy dlatego ze sa zgrani graja, wyrachowany, taktyczny futbol. W PNA kazda druzyna ma jakas taktyke, ale trzeba miec podwykonawcow do niej. WKS maja zawodnikow na swiatowym poziomie grajacych w najlepszych klubach swiata, Kamerun tez, ale to wlasnie zgranie powoduje ze sa tacy mocni w tym roku.

Majkisek
29-01-2010, 20:55
Szkoda, że nasza 'reprezentacja' złożona z graczy rodzimej ligi nie pokazała że jest zgrana:)
A Zamalek to faktycznie musi sporo znaczyć bo jako jedyny klub afrykański przynajmniej obił mi się o uszy. No moze poza Orlando Pirates:)

Tom Kruz
31-01-2010, 17:07
Komentarz meczu finałowego w wykonaniu Kasperczaka to jakaś porażka. Ni to po polsku, ni to ciekawe. A ''porażka po dogrywce w rzutach rożnych'' chyba przejdzie do klasyki lapsusów komentatorskich.

Majkisek
31-01-2010, 17:54
Po prostu wzięli człowieka, który na piłce afrykańskiej zna się jak żaden inny Polak, powiązań z nią też ma najwięcej. Przy tego typu meczach obok komentatora zazwyczaj dla kontrastu siedzi jakis 'fachowiec':)

Tom Kruz
31-01-2010, 18:15
Przy tego typu meczach obok komentatora zazwyczaj dla kontrastu siedzi jakis 'fachowiec':)

Zgoda, tylko fachowiec ma mówić o tym, co się dzieje na boisku, ewentualnie wyjawiać jakieś tajniki, ciekawostki dotyczące afrykańskiej piłki etc. a nie jąkać się - niczym Smuda - ile razy Egipt zdobył puchar i podawać inne, ogólnodostępne dane statystyczne. Od tego jest Borek.

Edit.
Kasperczak: ''Dla mnie największym rozczarowaniem jest SZYBKIE wyeliminowanie z turnieju WKS, Kamerunu, NIGERII''. Bez komentarza.

crolick
31-01-2010, 22:21
No i niestety skończyło się tak jak przewidywałem :roll:
Choć finał zaskoczył - Ghana taktycznie przewyższała Egipt i bez problemów rozbijała ataki Egipcjan. I zapowiadało się na dogrywkę jedna akcja Geddo i po ptakach. Tu należy naprawdę docenić wyczyn Geddo - 5 bramek - wszystko jako rezerwowy i tytuł króla strzelców!

Egipt, Nigeria i Ghana raczej zgodnie z oczekiwaniami, Algieria in plus, natomiast Kamerun i WKS zdecydowanie in minus. Jeśli tak zaprezentują się w RPA to szybko się pożegnają z turniejem i na powtórkę osiągnięcia Senegalu i Kamerunu nie ma co liczyć...

Z.
01-02-2010, 00:55
Jak dla mnie to rozgrywki grupowe byly duzo ciekawsze niz nastepna faza..

MarkoOHT
01-02-2010, 01:30
Zgoda, tylko fachowiec ma mówić o tym, co się dzieje na boisku, ewentualnie wyjawiać jakieś tajniki, ciekawostki dotyczące afrykańskiej piłki etc. a nie jąkać się - niczym Smuda - ile razy Egipt zdobył puchar i podawać inne, ogólnodostępne dane statystyczne. Od tego jest Borek.

Edit.
Kasperczak: ''Dla mnie największym rozczarowaniem jest SZYBKIE wyeliminowanie z turnieju WKS, Kamerunu, NIGERII''. Bez komentarza.

Dokładnie to samo zauważyłem. Kasperczak to jeden z najnudniejszych komentatorów jakich można usłyszeć. Dopóki Borek nie zaczął jakiegoś tematu to Heniu siedział cicho jakby sobie oglądał mecz w domu przed tv w kapciach. A jak już coś zaczął gadać to albo to co wszyscy choć trochę interesujący się PNA wiedzą, albo przytakiwał Borkowi. Zdecydowanie lepiej wypadł Strejlau w półfinale ALG-EGY.

Co do meczu to cholernie podobało mi się zaangażowanie (niestety tylko w obronie) piłkarzy Ghany, agresja, dopadanie do przeciwnika, nieodpuszczanie - co zazwyczaj kończyło się przejęciem piłki. Egipt nie potrafił się odnaleźć na boisku. Jedyne pocieszenie, że Arabusy nie zagrają na MŚ :D

siekan
01-02-2010, 09:41
Dość ciekawy finał. Zanosiło się na dogrywkę, no ale joker Gedo rozstrzygnął spotkanie. Jak ktoś już wcześniej zauważył, jego wyczyn zasługuje na uwagę i niemałe uznanie. Wszak zdobył tytuł króla strzelców jako rezerwowy. W żadnym meczu nie wyszedł w pierwszym składzie Faraonów.

Majkisek
01-02-2010, 14:11
No i niestety skończyło się tak jak przewidywałem :roll:
Choć finał zaskoczył - Ghana taktycznie przewyższała Egipt i bez problemów rozbijała ataki Egipcjan. I zapowiadało się na dogrywkę jedna akcja Geddo i po ptakach. Tu należy naprawdę docenić wyczyn Geddo - 5 bramek - wszystko jako rezerwowy i tytuł króla strzelców!

Egipt, Nigeria i Ghana raczej zgodnie z oczekiwaniami, Algieria in plus, natomiast Kamerun i WKS zdecydowanie in minus. Jeśli tak zaprezentują się w RPA to szybko się pożegnają z turniejem i na powtórkę osiągnięcia Senegalu i Kamerunu nie ma co liczyć...

Algieria in plus? Co pokazał finalista Mundialu poza meczem z Wybrzeżem Kości Słoniowej? Może mówisz o porażce 0-4 z Egiptem albo 0-3 z Malawi? Czy o ustalonym remisie z Angolą?:)