PDA

Zobacz pełną wersję : sparing charytatywny w Radomiu

szczepan
29-09-2003, 22:16
za www.90minut.pl:

"Piłkarze Legii Warszawa 11 listopada rozegrają w Radomiu towarzyski mecz z Radomiakiem. Organizatorem spotkania jest Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej i Klub Sportowy Radomiak. Współorganizatorem jest radomska redakcja „Echa Dnia”
- Dochód z tego meczu zostanie przekazany dla Marka Ogorzałka, byłego piłkarza Radomiaka, który od kilku lat jest ciężko chory – powiedział Władysław Kramczyk, prezes ROZPN. Przed meczem i w trakcie jego trwania sprzedawane będą cegiełki po kilka złotych każda, a harcerze będą chodzili z puszkami po stadionie i zbierali pieniądze.

Warszawska drużyna w Radomiu ma się zjawić w najsilniejszym składzie, m.in. z Jackiem Zielińskim, Tomaszem Kiełbowiczem, Stanko Svitlicą, Aleksandrem Vukovicem."

huh?!

a co z Iraklisem...

źródło: Echo Dnia

kamyk
29-09-2003, 22:19
ja piedole nio i **** ze sparingiem! wazne z zalatwili nowy i to w Radomiu bedzie dobrze ja mam tylko 60 km do Radomia wiec chyba na sparing sobie pojade!

m84
29-09-2003, 22:39
Ja chyba wole sparing z Radomiakiem niz z Iraklisem wiec jest ok. Przy okazji bedzie okazja zobaczyc co jest miedzy kibicami obu druzyn. Ciekawy jestem atmosfery na trybunach. Jedziemy do Radomia!!

Beny
30-09-2003, 08:41
huh?!
a co z Iraklisem...

No właśnie co z Iraklisem? Macie jakieś info!? Cholera w kulki se lecą, czy jak!? 8-

Raffi
30-09-2003, 08:42
meczu z Radomiakiem jednak na razie nie będzie (ma być w jakimś późniejszym terminie). Mecz z Iraklisem za to odbędzie się według planu.

Beny
30-09-2003, 10:20
Za główna:

09:38 - Sparing z Radomiakiem odwołany!
Sparing z Radomiakiem zaplanowany na 7 października, o którym wczoraj informowaliśmy został odwołany! "W przyszłym tygodniu rozegramy od dawna planowany mecz towarzyski z Iraklisem Saloniki. Propozycja z Radomia, owszem, warta jest rozważenia, ale rozgrywanie dwóch meczów w środku tygodnia ze szkoleniowego punktu widzenia jest niemożliwe" - mówi Dariusz Kubicki . Zapytany, czy rozważa przyjazd wraz z drużyną do Radomia w innym terminie, odpowiada: "Nie mówię nie. Chcemy pomagać ludziom, ale proszę nas zrozumieć, że takich propozycji dostajemy mnóstwo. Jeśli ustalimy odpowiednio wcześnie termin dogodny dla obu zespołów, to być może do meczu z Radomiakiem dojdzie".
Autor: Fumen
Na podstawie: Gazeta Wyborcza

Raffi
04-10-2003, 14:18
Za www.90minut.pl :

Zaplanowany w Radomiu towarzyski mecz Radomiaka z Legią zostanie rozegrany 11 listopada - taką informację przekazał Władysław Kramczyk, prezes Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, który jest głównym organizatorem spotkania. Początkowo mecz zaplanowany był na 7 października.
- Przyjeżdżamy do Radomia 11 listopada w najmocniejszym składzie - powiedział Dariusz Kubicki, trener Legii.

Dochód z meczu zostanie przekazany dla Marka Ogorzałka, byłego piłkarza Radomiaka, który od kilku lat ciężko choruje.
I bardzo dobrze :)

Grochów
04-10-2003, 15:13
Za www.90minut.pl :

Zaplanowany w Radomiu towarzyski mecz Radomiaka z Legią zostanie rozegrany 11 listopada - taką informację przekazał Władysław Kramczyk, prezes Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, który jest głównym organizatorem spotkania. Początkowo mecz zaplanowany był na 7 października.
- Przyjeżdżamy do Radomia 11 listopada w najmocniejszym składzie - powiedział Dariusz Kubicki, trener Legii.

Dochód z meczu zostanie przekazany dla Marka Ogorzałka, byłego piłkarza Radomiaka, który od kilku lat ciężko choruje.
I bardzo dobrze :)
dla tych ,co nie jeżdżą to może i dobrze.Ja tam zdecydowanie wole sparing z Radomiakiem 8)
A na Iraklisie i tak nie będę ,bo wtedy wypada jeden z najważniejszych meczy naszych ziomków z Sosnowca -- Opole !

Raffi
04-10-2003, 15:21
No, tego meczu miało już w ogóle nie być i cieszę się, że w ogóle jest, jak dla mnie też ciekawy, i to w dzień wolny od pracy na dodatek będzie.

Raffi
01-11-2003, 11:20
Sparing będzie za 10 dni. Odświeżam zatem temat. Bilety podobno prawdopodobnie po 7-10 zł.

brevery
01-11-2003, 18:55
Ale jaki sparing?Ja nie rozumiem :hmm: Jedziemy do Radomia czy nie?? 8-

Raffi
01-11-2003, 19:15
No, mecz charytatywny z Radomiakiem w Radomiu, przeniesiony z 7. października.

Kasja
02-11-2003, 16:06
jak ktos bedzie wiedzial o ktorej godz bedzie ten sparing to niech pisze :)

juice
02-11-2003, 16:59
no i w sumie dobrze. nawet sie przejade na ten sparing. dobrze, ze takie mecze sa wogole organizowane.

Raffi
04-11-2003, 19:53
Sparing: Radomiak - Legia

W najsilniejszym składzie przyjedzie do Radomia Legia Warszawa, aby rozegrać charytatywny mecz z Radomiakiem Radom. Do spotkania dojdzie już w najbliższy wtorek.
Całkowity dochód z organizacji meczu przeznaczony zostanie ciężko choremu byłemu piłkarzowi Radomiaka Markowi Ogorzałkowi. Dlatego oprócz biletów wstępu na trybunach stadionu przy Struga pojawią się kwestarze z puszkami, do których wrzucać będzie można dobrowolne datki.

Inicjatorem, pomysłodawcą i głównym organizatorem meczu jest prezes Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Władysław Kramczyk.

- O takich ludziach jak Marek Ogorzałek nie wolno nam zapominać. Był wspaniałym sportowcem i takim samym jest człowiekiem - podkreśla Władysław Kramczyk. - Chcemy chociażby takim gestem pomóc mu w ciężkich chwilach.

Wybór Legii jako przeciwnika Radomiaka nie był przypadkowy. Warszawianie, na jakim stadionie by się nie pojawiali, zawsze wzbudzają ogromne zainteresowanie kibiców.

- A co do klasy sportowej Legii, to chyba nikogo nie trzeba przekonywać - uważa Kramczyk. - Liczymy, że spotkanie obserwować będzie duża liczba widzów, przez co i dochód będzie spory.

Zaproszenie do rozegrania meczu w Radomiu zostało na Łazienkowskiej w Warszawie przyjęte ze zrozumieniem. Co prawda były problemy z ustaleniem daty pojedynku, ale ostatecznie postanowiono, że do konfrontacji dojdzie 11 listopada. -

- Wcześniej naprawdę nie mieliśmy wolnego terminu - tłumaczy trener Legii Dariusz Kubicki. - Ale myślę, że i teraz nasz przyjazd do Radomia okaże się atrakcyjny.

Szkoleniowiec "legionistów" potwierdza swoje wcześniejsze deklaracje, że zespół przyjedzie w najsilniejszym składzie.

- No chyba, że selekcjoner reprezentacji Polski Paweł Janas powoła któregoś z moich zawodników do reprezentacji Polski - zastrzega trener Legii.

Pewne jest zatem, że w Radomiu gościć będą dwie największe gwiazdy warszawskiej drużyny: rozgrywający Aleksander Vuković i łowca goli, zdobywający bramki jak na zawołanie, król strzelców z poprzedniego sezonu polskiej ligi - Stanko Svitlica.

Widowisko z udziałem Legii i Radomiaka rozpocznie się w najbliższy wtorek na stadionie przy Struga 63 o godz. 13.15. Najpierw odbędzie się oficjalne przywitanie przybyłych gości, a sygnał do gry sędzia zawodów da około godz. 13.30. Przybyli na mecz widzowie nawet w przerwie pojedynku pomiędzy Legią a Radomiakiem nie powinni się nudzić. Gdy boisko opuszczą zawodowi piłkarze, na plac wejdą księża i dziennikarze, aby pomiędzy sobą rozegrać krótkie spotkanie.

- Najważniejsze, aby wszyscy pamiętali, jaki cel przyświeca organizacji całej imprezy - przypomina Władysław Kramczyk.

źródło: Gazeta.pl

Dodam tylko, że tego samego dnia odbędzie się w Radomiu również mecz pucharu Polski, Broń - Kozienice, tuż wcześniej (11.00-13) :> :>
Dla nas przeznaczone są miejsca na skraju Gołębnika.

Raffi
05-11-2003, 21:04
Info z dzisiaj jest takie, że bilety na ten mecz będą po 5 do 7 złotych.

Bondek RedStar'sAlcoholic
05-11-2003, 21:26
jedziemy, jedziemy!! w Radomiu juz dawno nie bylem wiec chetnie odwiedze :D

AVE LEGIA!!

ARTEK_RADOMIAK
06-11-2003, 16:20
No i dobrze, wreszcie jakas ekipa przyjedzie do nas (porządna) a w jakiej sile, jeśli można wiedzieć?

jarcyś
06-11-2003, 16:21
No i dobrze, wreszcie jakas ekipa przyjedzie do nas (porządna) a w jakiej sile, jeśli można wiedzieć?

Artek lubisz Legie ? ;)

witaj na forum

domber
06-11-2003, 16:57
7 zl to nie tak duzo mozna jechac polczenie dobre na co czekac

ARTEK_RADOMIAK
06-11-2003, 17:14
Lubie Legie

Raffi
06-11-2003, 20:40
Na razie to jest wróżenie z fusów, tak naprawdę zorientujemy się na miejscu, ile tych osób jest. Zalezy to od wielu czynników, chociażby od jutrzejszego meczu z Widzewem, od pogody itd. Z wiadomych względów ciśnienie na ten mecz nie jest takie duże, jak na mecz o punkty.

Ale sadzę że będzie naszych widać 8)

KISIE(L)
11-11-2003, 15:42
Jest 1:0 po pierwszej polowie gol Svitlicy , Krótko mówiąc nic nowego. :)

KISIE(L)
11-11-2003, 15:49
Radomiak Radom 0-3 Legia Warszawa
Svitlica 40, Njamculović 77, Garcia 84

Radomiak: Minda - Grzyb, Michalski, Ziółek, Sobieska - Iwanowski, Gołoś, Rosłaniec, Szary - Sztein, Krześniak

Legia: Krzyształowicz (60 Załuska) - Choto, Gmitrzuk (46 Szala), Jóźwiak - Sokołowski II, Dudek, Magiera, Vuković (46 Pulkowski), Kiełbowicz (68 Petasz) -Garcia, Svitlica (46 Njamculovic)

sędzia: Grzegorz Gilewski
widzów: 8.000

Dochód z tego meczu zostanie przekazany na leczenie byłego piłkarza miejscowego klubu - Marka Ogorzałka.

Raffi
11-11-2003, 15:50
Radomiak Radom 0-3 Legia Warszawa
Svitlica 40, Njamculović 77, Garcia 84

Radomiak: Minda - Grzyb, Michalski, Ziółek, Sobieska - Iwanowski, Gołoś, Rosłaniec, Szary - Sztein, Krześniak

Legia: Krzyształowicz (60 Załuska) - Choto, Gmitrzuk (46 Szala), Jóźwiak - Sokołowski II, Dudek, Magiera, Vuković (46 Pulkowski), Kiełbowicz (68 Petasz) -Garcia, Svitlica (46 Njamculovic)

sędzia: Grzegorz Gilewski
widzów: 8.000

Dochód z tego meczu zostanie przekazany na leczenie byłego piłkarza miejscowego klubu - Marka Ogorzałka.

Swierzy
11-11-2003, 16:08
Cieszy wygrana w rezerwowym skladzie i bramka Manuela. Widzow tez calkiem sporo jak na taki mecz 8-

RADOMIACZEK
11-11-2003, 16:31
no ale byl niepotrzebny dym, tak to bylo by super

KISIE(L)
11-11-2003, 17:44
8000 widzów 8- i to jeszcze na sparing, no,no zaimponowali mi liczebnością chociarz na pewno większość byli to tzw. kibice niedzielni.

m84
11-11-2003, 17:58
Mnie cieszy wygrana i także to że znowu swoją szansę dostał Pulkowski :D Bo ja będe cały czas przy tym że stwierdzeniu że ten chłopak to duży talent. Hmm po przerwie Legia strzeliła 2 bramki. Ktoś wie kto miał asysty? :D Może właśnie Pulkowski :> A widzów naprawdę sporo i to pokazuję że Radom jest lodny piłki :D I nieważne czy niedzielni kibice czy nie. Na polonii nawet na światła miasta chyba nie było tyle ludzi :D

C@mo
11-11-2003, 18:20
niezle
8 tysiaczków robi wrazenie
zycze Radomiakowi awansu do II ligi

wszyskie bramki strzelili stranieri
dziwei zwlaszcza bramka Njemculewicza
jak to znim wrescie jest
nadaje sie do gry na wysokim pozomie czy sie nie nadaje

jak tak to tzeba dac mu szanse w lidze
a jak nie to nierozumiem po co go trzymac
nie dosc ze zajmuje miejsce mlodym w II
to jescze pewnie niezla kase dostaje

chyba mozne by rozzwiazac kontrakt
po co trzymac bezperspektywicznego zawodnika

juice
11-11-2003, 20:24
no i wygralismy!!! innaczej byc nie mogło. Szkoda, ze nie moglem byc na meczu.... ale cel szczytny - Bravo LEGIA

11-11-2003, 22:08
Mnie cieszy wygrana i także to że znowu swoją szansę dostał Pulkowski :D Bo ja będe cały czas przy tym że stwierdzeniu że ten chłopak to duży talent.

taaa ...a ja tylko potwierdzam!! Pulkowski ma wielkie szanse na ekstraklase ...ale ciiiiiiiii zeby sie nie spalil!!

Swierzy
12-11-2003, 00:16
Ktoś wie kto miał asysty? :D Może właśnie Pulkowski :>
Niestety nie :)

Strzelcy bramek: Svitlica (40., z podania Kiełbowicza), Njamculević (77., bez asysty), Garcia (85., z podania Sokołowskiego II).

Za GW.

Beny
13-11-2003, 11:56
Nowego tematu nie będę zakładał, ale wkleję dość istotne info tutaj:

12 listopada 2003, 23:51:05 - mogiel
Współpraca Radomia i Legii
Porozumienie o współpracy podpisali w Radomiu: prezydent miasta Zdzisław Marcinkowski i dyrektor Legii Warszawa Jerzy Engel. Radomskie kluby i Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej o sprawie dowiedziały się w ostatniej chwili.
Do porozumienia doszło z inicjatywy prezydenta Marcinkowskiego - poinformowała nas jego rzeczniczka Marzena Kędra-Podlipniak. Okazją do podpisania dokumentu "dotyczącego współpracy dla rozwoju i promocji piłki nożnej w Radomiu i na Mazowszu" był charytatywny mecz Radomiaka z Legią, z którego całkowity dochód przekazany został Markowi Ogorzałkowi - byłemu, ciężko choremu zawodnikowi "zielonych". Z ramienia warszawskiego klubu dokument parafował dyrektor sportowy Jerzy Engel, ze strony miasta - prezydent Zdzisław Marcinkowski.
Porozumienie zostało zawarte pomiędzy władzami Radomia a Legią, ale w wielu punktach dotyczy radomskich klubów. Sęk w tym, że kluby o toczonych rozmowach nic nie wiedziały, dowiedziały się o sprawie w ostatniej chwili. - Współpracą jesteśmy oczywiście zainteresowani, ale szkoda, że o wszystkim dowiedzieliśmy się w dniu meczu z Legią - żałował prezes Radomiaka Wiesław Pietrzyk. - Może już wcześniej podjęlibyśmy rozmowy z warszawskimi działaczami na temat gry kilku piłkarzy Legii w naszym zespole. - Pierwsze słyszę - odpowiedział trener Broni Radom Jerzy Leszczyński, zapytany, czy coś wie o porozumieniu. Poproszony o komentarz, stwierdził: - Nic nie mogę powiedzieć, bo nic mi w tej sprawie nie wiadomo.

Równie zaskoczony sprawą był prezes Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Władysław Kramczyk. - Nikt z nami nie rozmawiał, nie konsultował się. Jeśli zapoznamy się z tematyką porozumienia, zapewne włączymy się do pomocy. Na razie liczę, że otrzymamy kserokopię dokumentu - wypowiadał się w imieniu ROZPN-u.
O podpisaniu współpracy rzecznik prasowy stołecznego klubu Piotr Strejlau dowiedział się od "Gazety". Ponieważ wczoraj na stadionie Legii rozgrywany był mecz Polska - Włochy i od rana trwały do niego przygotowania, oficjalne stanowisko Legii Warszawa w sprawie porozumienia będziemy znali dzisiaj. - Czekam na telefon - zapraszał Strejlau.

Porozumienie Prezydenta Radomia i Legii Warszawa

1. Prezydent miasta Radomia Zdzisław Marcinkowski, działając w imieniu radomskich klubów, występuje z inicjatywą współpracy z Legią Warszawa dla rozwoju i promocji piłki nożnej w Radomiu i na Mazowszu.
2. Legia Warszawa, reprezentowana przez dyrektora klubu Jerzego Engela, przyjmuje z zadowoleniem propozycję prezydenta miasta Radomia, która może przynieść wspólne korzyści dla prężnego ośrodka piłkarskiego, jakim jest Radom, a tym samym województwa mazowieckiego oraz dla Legii Warszawa.
3. Obie strony uważają, że współpraca powinna dotyczyć przede wszystkim szkolenia piłkarskiej młodzieży, obozów treningowych oraz organizacji imprez, które uatrakcyjnią i spopularyzują tę dyscyplinę sportu w Radomiu i województwie mazowieckim.
4. Raz w roku przewiduje się organizację zawodów w Radomiu pomiędzy pierwszym zespołem Legii Warszawa a reprezentacją miasta bądź jednym z czołowych miejscowych klubów. Każdorazowo dochód z tej imprezy zostanie przekazany na wybrany cel charytatywny.
5. Porozumienie stwarza także szanse dla podniesienia umiejętności piłkarzy i trenerów z Radomia poprzez staże i sportowe konsultacje w Legii Warszawa.
6. Na mocy porozumienia najzdolniejsi młodzi zawodnicy z Radomia będą mogli podwyższać swoje kwalifikacje w Legii Warszawa. Legia Warszawa deklaruje z kolei możliwość występowania w Radomiu piłkarzy nie mieszczących się w pierwszym składzie klubu, a którzy w ten sposób zdobywaliby boiskowe doświadczenia.
7. Każdego roku na przełomie stycznia obie strony w uzgodnionym wcześniej terminie wyznaczają spotkanie, podczas którego nastąpi ocena dotychczasowej współpracy oraz zostanie przyjęty szczegółowy plan działań na okres 12 miesięcy.
8. Wszystkie inne aktualne sprawy i problemy wynikające z porozumienia i współpracy będą rozwiązywane w toku bieżących kontaktów obu stron.
9. Realizacja porozumienia we wszystkich jego punktach zmierzać będzie - po zaistnieniu stosownych uwarunkowań prawnych - do utworzenia w Radomiu klubu satelitarnego Legii Warszawa. :hmm:
prezydent Radomia Zdzisław Marcinkowski
dyrektor Legii Warszawa Jerzy Engel

14-11-2003, 00:18
Porozumienie Prezydenta Radomia i Legii Warszawa

1. Prezydent miasta Radomia Zdzisław Marcinkowski, działając w imieniu radomskich klubów, występuje z inicjatywą współpracy z Legią Warszawa dla rozwoju i promocji piłki nożnej w Radomiu i na Mazowszu.
2. Legia Warszawa, reprezentowana przez dyrektora klubu Jerzego Engela, przyjmuje z zadowoleniem propozycję prezydenta miasta Radomia, która może przynieść wspólne korzyści dla prężnego ośrodka piłkarskiego, jakim jest Radom, a tym samym województwa mazowieckiego oraz dla Legii Warszawa.
3. Obie strony uważają, że współpraca powinna dotyczyć przede wszystkim szkolenia piłkarskiej młodzieży, obozów treningowych oraz organizacji imprez, które uatrakcyjnią i spopularyzują tę dyscyplinę sportu w Radomiu i województwie mazowieckim.
4. Raz w roku przewiduje się organizację zawodów w Radomiu pomiędzy pierwszym zespołem Legii Warszawa a reprezentacją miasta bądź jednym z czołowych miejscowych klubów. Każdorazowo dochód z tej imprezy zostanie przekazany na wybrany cel charytatywny.
5. Porozumienie stwarza także szanse dla podniesienia umiejętności piłkarzy i trenerów z Radomia poprzez staże i sportowe konsultacje w Legii Warszawa.
6. Na mocy porozumienia najzdolniejsi młodzi zawodnicy z Radomia będą mogli podwyższać swoje kwalifikacje w Legii Warszawa. Legia Warszawa deklaruje z kolei możliwość występowania w Radomiu piłkarzy nie mieszczących się w pierwszym składzie klubu, a którzy w ten sposób zdobywaliby boiskowe doświadczenia.
7. Każdego roku na przełomie stycznia obie strony w uzgodnionym wcześniej terminie wyznaczają spotkanie, podczas którego nastąpi ocena dotychczasowej współpracy oraz zostanie przyjęty szczegółowy plan działań na okres 12 miesięcy.
8. Wszystkie inne aktualne sprawy i problemy wynikające z porozumienia i współpracy będą rozwiązywane w toku bieżących kontaktów obu stron.
9. Realizacja porozumienia we wszystkich jego punktach zmierzać będzie - po zaistnieniu stosownych uwarunkowań prawnych - do utworzenia w Radomiu klubu satelitarnego Legii Warszawa. :hmm:
prezydent Radomia Zdzisław Marcinkowski
dyrektor Legii Warszawa Jerzy Engel

[/quote]

..bardzo dobrze ze cos takiego sie stalo, ale....
czemu Radom?? czemu??

nie latwiej byloby podpisac taka uowe np. ze Świtem?? juz byly pierwsze kroki, a tu ...cos smierdzi, tym bardziej po ostatnim m :/ eczu

14-11-2003, 00:52
Mi też się nie za bardzo podoba lokalizacja tego układu. Mogli wybrać lepiej, pytanie tylko czy mogli, chcieli czy ich ktoś nie przekonał do Radomia. Ja nie wiem :hmm:

moze troche jasniej?? troszke nie zrozumiala ta Twoja wypowiedz :]

Keleborn
14-11-2003, 02:47
Mi też się nie za bardzo podoba lokalizacja tego układu. Mogli wybrać lepiej, pytanie tylko czy mogli, chcieli czy ich ktoś nie przekonał do Radomia. Ja nie wiem :hmm:

moze troche jasniej?? troszke nie zrozumiala ta Twoja wypowiedz :]

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.
Chociaż takie rzeczy nie rodzą się w godzinę, i wygląda na to, że mecz był tylko klepnięciem układu uzgodnionego dużo wcześniej.
A wyszło jak wyszło...

c_zary
15-11-2003, 00:39
Wspolpracy z Radomiem zostal poswiecony oddzielny watek :look:
http://www.legialive.pl/forum/viewtopic.php?t=2821