PDA

Zobacz pełną wersję : Polscy sedziowie...

m84
29-09-2003, 10:59
Za LegiaLive:-)
Wit Żelazko: Nie było karnego
"Krzysztof Słupik popełnił błąd, przyznając rzut karny dla Górnika. Wojciech Szala próbował odebrać piłkę Rafałowi Niżnikowi - sędziemu wydawało się, że legionista gwałtownie pociągnął ręką zawodnika gospodarzy. Niestety, popełnił błąd. Na powtórkach wyraźnie widać, że był to atak bark w bark. Niżnik po prostu pajacował. Skorzystał z sytuacji i wykonał jak to mówią piłkarze "padolino". Sędzia Słupik dał się nabrać i podyktował jedenastkę dla Górnika. Szkoda, bo to dobry arbiter, który rzadko popełnia błędy. Za próbę wymuszenia karnego powinien pokazać Niżnikowi żółtą kartkę. To był wypadek przy pracy, ale błędy się zdarzają. Nie widziałem jeszcze protokołu meczowego i nie wiem, co sędzia Słupik w nim napisał. Ogólnie mecz sędziował dobrze. Oczywiście piłkarze mogą powiedzieć, że błąd sędziego wpłynął na wynik końcowy. Legia miała wiele sytuacji na strzelenie bramek i powinna spotkanie wygrać. Górnik nie istniał w tym meczu i zwycięstwo należało się gościom." - powiedział Wit Żelazko.

I co nam po takich deklaracjach? Ile jeszcze czasu potrwa zanim nasi sedziowie naucza sie sedziowac? Obawiam sie ze potrwa to jeszcze bardzo dlugo. FAkt ze Legia miala sytuacje ale to nie znaczy ze sedzia moze prowadzic spotkanie na pol gwizdka. Slabo mi sie tez robi jak Zelazko mowi ze Slupik to dobry sedzia,rzadko sie myli. Ja sam widzialem duzo razy jego powazne bledy ale nigdy nie wyciagnieto z tego konsekwencji. Poziom sedziowania w Polsce jest naprawde zalosny tylko Witek boi sie to powiedziec...

Kempes
29-09-2003, 15:10
Wg.mnie niektórzy zaczynają podchodzić do tego w ten sposób że klase sędziego określa sie po tym który nabroił najmniej w czasie meczu.

Nie można powiedzieć ,że dobry jest sędzia który popełnił ''tylko'' 2 , 3 błędy w czasie meczu bo takowe często zmieniają przebieg wydarzeń.

Rozumiem źle podyktowany aut czy inne szczegóły ale jeśli notorycznie błędy sędziego wpływają niejako ( nie mówie o koncowym ) na wynik i taka sytuacja dzieje sie regularnie to dla mnie nie jest tłumaczeniem '' gdyby Legia sie postarała to by wygrała'' gdyż oczywiście Legia miała wiele sytuacji których nie wykozystała,ale sędziego prace ocenia sie po tym co on zrobił a nie czego nie zrobiła druzyna.

pozdr

Cezdor
29-09-2003, 19:27
Nie tylko w Polsce sędziowanie jest na kiepskim poziomie. Widzieliście, co wyprawiał sędzia na meczu Udinese - Inter? :fu:

m84
29-09-2003, 20:13
Taaa u Nas za mecz Garbarnia-GKS Belchatow ktory byl prowadzony naprawde tragicznie. Przeciez to bylo naprawde ostre wypaczenie meczu. A on dostal zakaz prowadzenia 3 meczy...Kara za mala jak na taki wystepek

MaxyM
29-09-2003, 20:16
Oni wszyscy chlaja razem wode... Poklepujac sie po plecach mowia... Janie spieprzyles mecz, np. Legia zremisowala, a powinna wygrac, nie przejmuj sie tym. Damy ci jutro trzy mecze kary, a na konto i tak cos wplynie.

Tupcia
29-09-2003, 23:40
A co myślicie o tym, żeby z Czech czy Słowacji sędziów sprowadzać?/ robić takie wymiany??
Chyba w ostatniej PN, w artykule o pogromie Wisly jakiś polski sędzia się wypowiadał, że to skandal, ze nie moze tak byc ze sprowadzamy sedziów z innych krajów Z jednej strony mówil sędizowie, bo jak się młodzi maja uczyć... Ale mnie szlag trafia, jak kolejny raz sędziowie zabieraja punkty, Jestem pewna, że żaden polski sędzia nie poprowiadziłby do konca obiektywnie tego "meczu na szczycie"...

c_zary
30-09-2003, 05:08
A co myślicie o tym, żeby z Czech czy Słowacji sędziów sprowadzać?
Mysle sobie o meczu w Krakowie z poprzedniego sezonu....

Mini
30-09-2003, 07:58
no to posypuje głowę popiołem bo z mojego stanowiska w zabrzu wygladało że karny był.

Wg.mnie niektórzy zaczynają podchodzić do tego w ten sposób że klase sędziego określa sie po tym który nabroił najmniej w czasie meczu.
taka jest niestety prawda,a sędziowie niech nie pierdzielą bo i tak zaraz będą mieć na głowie jeszcze sędziów z Ukrainy

Kawa
30-09-2003, 12:40
Legia monituje PZPN

Działacze warszawskiej Legii wystąpili do Kolegium Sędziów PZPN z oficjalnym monitem w sprawie sędziowania spotkań z udziałem naszego zespołu. Adresatem pisma jest Jerzy Goś, będący przewodniczącym tegoż kolegium. W piśmie tym działacze Legii podkreślają, że w ostatnim czasie podczas spotkań z udziałem Legii nasiliły się rażące błędy, będące udziałem arbitrów. Jako przykłady takich błędów klub podaje ukaranie przez sędziego Fijarzczyka czerwoną kartką Dicksona Choto za rzekomy faul w meczu z poznańskim Lechem, a także podyktowanie bardzo problematycznego rzutu karnego za starcie bark w bark z udziałem Wojciecha Szali. Monitem tym włodarze Legii apelują do Kolegium Sędziów o wnikliwą analizę i baczniejsze przyglądanie się pracy arbitrów prowadzących mecze z udziałem naszego zespołu. "Chodzi o to, że klub dłużej nie może pozostawać biernym na to, co się dzieje. Pomyłki sędziowskie mogą się zdarzać, ale jeżeli zbyt często się powtarzają i na dodatek w ewidentny sposób krzywdzą one naszą drużynę, to przestaje to być zabawne. Musi zastanawiać fakt, że żadna inna drużyna w polskiej lidze nie jest tak bardzo narażona na pomyłki sędziów jak Legia. Nikogo tym monitem nie oskarżamy. Pragniemy tylko zwrócić uwagę odpowiednich działaczy PZPN na fakt, że coś jest nie tak" - stwierdził rzecznik prasowy klubu Piotr Strejlau.

Źródło: Nasza Legia

No prosze jak chca to potrafia działac. barvo działacze.

m84
30-09-2003, 12:55
No to duze brawa dzialacze!! Tylko zobaczymy co to da. Pzpn bedzie odraczal sprawy do 2010 roku. Ale obym sie mylil i pismo Legii cos zmienilo...

Kawa
30-09-2003, 12:57
No to duze brawa dzialacze!! Tylko zobaczymy co to da. Pzpn bedzie odraczal sprawy do 2010 roku. Ale obym sie mylil i pismo Legii cos zmienilo...
Tu nawet nie chodzio to czy sprawe rozpatrzą czy, ale zobaczą, że ktos sie sprawa interesuje i może troche "podkrecą" sędziów żeby sielepiej starali.

m84
30-09-2003, 13:03
Tu nawet nie chodzio to czy sprawe rozpatrzą czy, ale zobaczą, że ktos sie sprawa interesuje i może troche "podkrecą" sędziów żeby sielepiej starali.

Racja,racja. Ale o sprawie sedziow juz mowi sie od jakiegos czasu i na razie nie bylo zadnej konkretnej akcji ze strony Pzpn. Ten temat poruszala juz prasa,poruszamy my i nic. No ale moze Pzpn wreszcie stanie na wysokosci zadania...

Kempes
30-09-2003, 17:39

Niestety obawiam sie ,że jedyna konsekwencją tego pisma może być wysokość kary dla sedziego z czego Legia w praktyce nie będzie miała żadnych korzyści poza... honorowym przyznaniem sie do pomyłki ewentualnym.

Nazgul
01-10-2003, 14:14
Tekst z Życia Warszawy:

Wypijmy za błędy na górze

Czy w miniony weekend sędziowie zdecydowali kto zostanie mistrzem Polski?

Kontrowersyjne decyzje arbitrów w meczach Górnika z Legią i Wisły z Groclinem oburzyły kibiców. Na finiszu rozgrywek może się okazać, że błędna decyzja Krzysztofa Słupika zdecydowała o tym, kto będzie mistrzem kraju.
Najpierw w meczu Górnika Zabrze z Legią Warszawa sędzia Krzysztof Słupik przy stanie 0:1 mylnie zinterpretował interwencję Wojciecha Szali i podyktował rzut karny dla gospodarzy.

- Słupik popełnił błąd - twierdzi były arbiter Wit Żelazko. - Szala zaatakował Rafała Niżnika zgodnie z przepisami - walczył barkiem w bark. Piłkarz Górnika wykorzystał jednak interwencję legionisty i padł jak rażony piorunem. Niżnik zagrał swoją rolę jak w filmie, dlatego sędzia dał się nabrać na jego efektowny upadek i niesłusznie podyktował jedenastkę.

Pozycja Brożka

Kibice jeszcze nie zdążyli ochłonąć po tej sytuacji, a w niedzielnym meczu na szczycie w Krakowie sędzia Tomasz Mikulski uznał kontrowersyjnego gola Pawła Brożka, który zapewnił Wiśle zwycięstwo 3:2 nad Groclinem Grodzisk Wlkp. Piłkarz "Białej Gwiazdy" w momencie podania znajdował się na tzw. pozycji spalonej. - Gol dla Wisły został zdobyty prawidłowo - twierdzi Żelazko. - Zgodnie z przepisami zawodnik jest na pozycji spalonej, jeżeli znajduje się bliżej linii bramkowej rywali niż piłka i przedostatni zawodnik. Tymczasem w momencie podania piłka była bliżej bramki drużyny Groclinu niż Brożek. W tej sytuacji nie może być żadnej mowy o pozycji spalonej. Nie wszystkich jednak ta argumentacja przekonuje. - Brożek był na pozycji spalonej już wcześniej, kiedy Żurawski podawał do Dubickiego. Gra nie została jednak przerwana. Dzięki temu Brożek później miał bliżej do naszej bramki i strzelił trzeciego gola dla Wisły - uważa piłkarz Groclinu Piotr Rocki.

Błędy były, są i będą

Mecz w Zabrzu zakończył się remisem 2:2. W Krakowie Wisła wygrała 3:2. Aż strach pomyśleć, co będzie się działo w Warszawie oraz Grodzisku, gdy się okaże, że te spotkania zdecydowały o tym, komu przypadł w tym sezonie mistrzowski tytuł.

- Niestety, czasami tak się zdarza, nie tylko w Polsce. Błędy sędziów w piłce nożnej były, są i będą - uważa prezes PZPN Michał Listkiewicz.

Sędzia też człowiek

Być może dobrym rozwiązaniem byłaby możliwość obejrzenia przez sędziego w trakcie meczu telewizyjnej powtórki kontrowersyjnej sytuacji i na jej podstawie podjęcia właściwej decyzji. - Pomysł jest chybiony z kilku powodów - mówi Listkiewicz. - Po pierwsze podzieliłby futbol na bogatych i biednych, których nie stać na zakup wideo. Poza tym powstaje pytanie, kto miałby oceniać kontrowersyjne sytuacje? Arbiter główny spotkania czy gremium specjalistów? Z własnego doświadczenia wiem, że na boisku są czasem tak zagmatwane sytuacje, że nawet na powtórkach telewizyjnych trudno stwierdzić, kto ma rację. Władze FIFA absolutnie odrzucają takie pomysły.

Kolejnym pomysłem jest zwiększenie liczby arbitrów prowadzących mecze na boisku. - Również nie jest to rozwiązanie idealne, co pokazuje przykład innych dyscyplin sportu - koszykówki czy hokeja na lodzie. Sędziowie są tylko ludźmi i czasami po prostu się mylą.

Co zrobić, aby mylili się rzadziej? Trzeba wprowadzić profesjonalizm wśród sędziów. Lepiej wyszkoleni arbitrzy zdecydowanie częściej podejmują trafne decyzje w trudnych sytuacjach. Na to jednak potrzebne są pieniądze, których nie tylko w polskim futbolu brakuje - kończy prezes Michał Listkiewicz.

Nie komentuję. Chyba nic dodać...

Gazda
02-10-2003, 22:17
tak skomentuje ten temat :rotfl:
Wy zawsze jesteście biedni i pokrzywdzeni :buhaha:
PS. Witam po długiej nieobecności, wróciłem i mam dostę do neta.

Nazgul
03-10-2003, 00:53

Z pewnością zbyt często.
W zeszłym roku błędy sędziowskie kosztowały Legie CO NAJMIEJ 4 punkty, a potencjalnie nawet 7. Przy czym sędzia Fujarczyk nie zauwazył TRZECH fauli w polu karnym Legii w meczu Legia - Odra W. Trochę sporo, co?
Z kolei w tym roku ten sam sędzia wlepił Choto dwie kartki za kolor skóry (bo jak nie za to to za co?), Słupik podyktował karnego z kapelutka w Zabrzu a kolejny (nawet nie wiem kto) wykartkował Zielińskiego w Kielcach. Sporo, jak na połowę rundy, co?

Gazda
03-10-2003, 11:40
Gdzie wasi prezesi obrońcy czystości sędziowania byli jak Wójcik w jednym meczu z GKS gwizdną dla was karniaka którego nie było, a GKSowi nie gwizdnął prawidłowego, ba nawet mu zawodnika wywalił za "symulowanie"?
Czy wy nie możecie zrozumieć że sędziowie się mylą, mylili i będą mylić ?
Jakoś nikt z dizennikarzy nie robił afery jak Kowalczyk w meczu z GKSem urwał prawie nogi w polu karnym, a jakby gwizdnął karnego to Wisła mogła zdobyć Mistrza już w Katowicach...
Te mendy (soliczni dziennikarze) chcą osiągnąć to co w zeszłym roku, kiedy rozdmuchali afere Saksa sędziowie bali zagwizdać Wiśle karnego (nadal sie boją, Wisła - Wisła, koleś zbija główkę stolarczyka jak rasowy siatkarz, sędzia stoi 5m od tego i nic...), teraz chcą wywrzeć presje aby nie gwizdać przeciw Legii, zapewne im się to powiedzie.
Tylko nie dziwcie sie później że śmieje się z was i nienawidzi was cała Polsa, podziękujcie prezesom i dziennikarzom lokalnym.

kud(L)aty68
03-10-2003, 11:58
Nie tylko w Polsce sędziowanie jest na kiepskim poziomie. Widzieliście, co wyprawiał sędzia na meczu Udinese - Inter? :fu:

A co takiego wyrabial? We Wloszech gwizdze sie "pod" wielka czworke - Inter, Milan, Juve, Roma. I wszyscy o tym wiedza. Polska jest pod tym wzgledem zupelnie inna. W Polsce nie gwizdze sie "pod" kogos tylko "przeciw" komus. Tym kims jest Legia. Wszyscy to wiedza, ale nikt nic z tym nie robi bo i po co?

ems
03-10-2003, 12:03
PS. Witam po długiej nieobecności, wróciłem i mam dostę do neta.

sezon czy dwa temu wy tez skarzyliscie sie na sedziow

choooc paaamieeec kroootkaa jeeest

kud(L)aty68
03-10-2003, 12:35
teraz chcą wywrzeć presje aby nie gwizdać przeciw Legii, zapewne im się to powiedzie.

No i widzisz Gazda, w swojej zapalczywej nienawisci nawet nie zauwazyles jak potwierdziles to o czym my tu mowimy "...nie gwizdac przeciw Legii...", a nam tylko chodzi o to zeby gwizdac wedlug przepisow, obiektywnie i po prostu dobrze, na wysokim poziomie....

Nazgul
03-10-2003, 12:54
Gdzie wasi prezesi obrońcy czystości sędziowania byli jak Wójcik w jednym meczu z GKS gwizdną dla was karniaka którego nie było, a GKSowi nie gwizdnął prawidłowego, ba nawet mu zawodnika wywalił za "symulowanie"?

I od razu mu dojebali. Ale o tym nie napisałeś bo po co? ;)
A Słupikowi i Fijarczykowi nic :)

Czy wy nie możecie zrozumieć że sędziowie się mylą, mylili i będą mylić ?
Jakoś nikt z dizennikarzy nie robił afery jak Kowalczyk w meczu z GKSem urwał prawie nogi w polu karnym, a jakby gwizdnął karnego to Wisła mogła zdobyć Mistrza już w Katowicach...

Ale ostatnio mylą się tylko w jedną stronę. I o to chodzi. Michel w meczu Legia - Wisłą tez się pomylił dwa razy - na szczęście nikogo nie skrzywdził...

Te mendy (soliczni dziennikarze) chcą osiągnąć to co w zeszłym roku, kiedy rozdmuchali afere Saksa sędziowie bali zagwizdać Wiśle karnego (nadal sie boją, Wisła - Wisła, koleś zbija główkę stolarczyka jak rasowy siatkarz, sędzia stoi 5m od tego i nic...), teraz chcą wywrzeć presje aby nie gwizdać przeciw Legii, zapewne im się to powiedzie.

Ale zgodzisz się, że okoliczności (Saks + tyle karnych) wzbudzały domysły?

Tylko nie dziwcie sie później że śmieje się z was i nienawidzi was cała Polska, podziękujcie prezesom i dziennikarzom lokalnym.

Wiesz mam w dupie kto się śmieje z Legii dopóki sam się z niej nie śmieję. Nie obchodzi mnie, co na ten temat mają do powiedzenia w Łodzi, Krakowie, Poznaniu czy Pcimiu. Sędziowie są od sędziowania a nie od ustalania wyniku meczu. A u nas zrobili wałka trzy razy na 7 meczów z czego raz udało im się wypaczyć wynik (Zabrze). Więc jeżeli się dziwisz że na Legii są wkurwieni to zdradzasz głupotę lub złą wolę. I tyle.
A co do sędziów - nie dziwi Cię uznanie gola Brożka w meczu z Grodziskiem? Co prawda nie był na spalonym gdy pilka szłą do niego ale odniósł korzyść z pozycji spalonej, brał udział w akcji i cały czas absorbował obronę i bramkarza...Co powiesz o sprezentowaniu Wam przez sędziego dwóch punktów?

Beny
03-10-2003, 13:29
Co powiesz o sprezentowaniu Wam przez sędziego dwóch punktów?

Nie wywołuj wilka z lasu, bo zostaniejsz posądzony o brak luzu i zagotowanie się. 8) :buhaha:

Nazgul
03-10-2003, 13:29

Nie wywołuj wilka z lasu, bo zostaniejsz posądzony o brak luzu i zagotowanie się. 8) :buhaha:

Prawdę powiedziawszy lata mi to :D

kud(L)aty68
03-10-2003, 13:34

A co ma niby powiedziec?
Po pierwsze to nie podarowal bo bramka byla zdobyta slusznie (sic!). A po drugie to czepiasz sie Andrzeju sedziow i Wisly, a tak sie nie godzi. Sam wiesz, ze dopoki uznaja takie bramki Wisle, a jak to sam Gazda napisal "gwizdza przeciwko Legii" to wszystko jest ok i tak jak byc powinno.
Nie daj boze, zeby sie jakis gwizdek pomylil na korzysc Legii (odnosze czasem wrazenie, ze oni sie myla w te strone jak sa ciezko chorzy - jakas goraczka, omamy i zawroty glowy chyba) zaraz bedzie slychac z Krakowa, Lodzi i innego Poznania, ze na Lazienkowskiej Legii mecze drukuja.....

zdroowko :)

Beny
03-10-2003, 13:35

Mi też! :lo: :rotfll3:

Gazda
03-10-2003, 16:59

A co ma niby powiedziec?
Po pierwsze to nie podarowal bo bramka byla zdobyta slusznie (sic!). A po drugie to czepiasz sie Andrzeju sedziow i Wisly, a tak sie nie godzi. Sam wiesz, ze dopoki uznaja takie bramki Wisle, a jak to sam Gazda napisal "gwizdza przeciwko Legii" to wszystko jest ok i tak jak byc powinno.
Nie daj boze, zeby sie jakis gwizdek pomylil na korzysc Legii (odnosze czasem wrazenie, ze oni sie myla w te strone jak sa ciezko chorzy - jakas goraczka, omamy i zawroty glowy chyba) zaraz bedzie slychac z Krakowa, Lodzi i innego Poznania, ze na Lazienkowskiej Legii mecze drukuja.....

zdroowko :)

Hmm, czy ja wiem czy w jedną stronę... mecz w wodzisławiu chciałbym Wam przypomnieć, Jóźwiak sprzedał łokcia Ciosowi w ryj i nic, Zieliński zagrywa ręką piłke w polu karnym ma już żółtko i nic... no panowie troche obiektywizmu proszę. Sędziowie mylą się w dwie strony.
Dopóki jednak to kibice między sobą podnoszą to jest dla mnie to rzeczą normalą bo żaden kibic do końca obiektywny nie jest i zawsze będzie swoją drużynę bronił, ale jak dziennikarz stara się wywierać presje na sędziego to już przesada.
PS. Źle zrozumiałeś moją wypowiedź, nie uważam że urojone gwizdanie "przeciwko Legii" jest dobre, ja chciałbym żeby sędziowie gwizdali obiektywnie i sprawiedliwie, ale temu napewno nie pomogą takie akcje jak odstawiają wasze płaczki działacze i dziennikarze lokalni, bo taki sędzia na boisko będzie myślał że znów go obsmarują w Warszawie to lepiej nie gwizdnę spalonego choć był.
PS.2 - Bramka Brożka jest golem prawidłowym, choć ja uważam przepis i jego interpretację za totalnie niesprawiedliwą bo faworyzuję zawodnika będącego na "biernym spalonym", ale cóż... ja nie mam wpływu na interpretcje przepisów.

Gazda
03-10-2003, 17:01

Aleś się uczepił, widzę że jak zażartowałeś z Wisły że nie gra w PP to był to kawał sezonu, jak ja sobie napisałem że Legia nie gra w UEFIE to już nie było śmieszne... :help:

Klusek
03-10-2003, 22:29
Polscy sędziowie.... he he historia długa ale ja w pamięci mam jedną rozmowę z kumplem z Wielkopolski, który ma tzw. "chody" w środowisu sędziowskim. Otóż rzekł mi w trakcie sezonu 2001/2002, że on już wie kto będzie mistrzem i dlaczego to będze Legia. Ano dlatego, że polskie środowisko sędziowskie właśnie nas wybrało sobie wtedy na mistrza. Przyznam, że śmiać mi się chciało gdy to powiedział ale po głębszym zastanowieniu i zaobserwowaniu kilku "zajść" z naszych boisk stwierdzam, że mógł mieć rację. Tym bardziej, że taki Wieszczu mówi o "największym sportowym sukcesie w karierze, bo te w ŁKSie i Polonii nie do końca były czyste".
Syf jednym słowem i bagno cholerne.

*PRZEMO*
03-10-2003, 23:58
Dzis był piekny pokaz sedziowania :/ PZPN jebac jebac pzpn No coments na ten temat :fu:

m84
04-10-2003, 00:32
No wlasnie a jak wygladalo sedziowanie na dzisiejszym meczu? Z trybun wygladalo na to ze bylo sporo kontrowersji. Ale ogladajac mecz na zywo nie ma mozliwosci powtorek a z pozycji zylety nie wszystko da sie wypatrzyc. Ogladam ktos powtorki? Czy sedzia naprawde tak czesto sie mylil? Bo kibice mieli do Niego spore pretensje...

Kempes
04-10-2003, 00:36
Słyszałem pierwsze głosy ,że bramka Svitlicy nieuznana ... nieprawidłowo.

jarcyś
04-10-2003, 00:44
Słyszałem pierwsze głosy ,że bramka Svitlicy nieuznana ... nieprawidłowo.

zdecydowanie.

Svitlica wybiegł zza obrońców .

Beny
04-10-2003, 00:49

Aleś się uczepił, widzę że jak zażartowałeś z Wisły że nie gra w PP to był to kawał sezonu, jak ja sobie napisałem że Legia nie gra w UEFIE to już nie było śmieszne... :help:

Oczywiście, że nie jest to śmieszne, bowiem brak nas w pucharach jest wypadkową naszych wyników w całym zeszłym sezonie. A to dość skomplikowana materia, ocierająca się może o ówczesną rzeczywistość i fachowość. A Wy w tegosezonowym PP zwyczajowo daliście d.py (podobnie jak my w zeszłym sezonie) z ogórkowatym póki co drugoligowcem. I właśnie to jest śmieszne!

Joker
04-10-2003, 10:17
No dzisiaj np sedzia mylił sie notorycznie na korzyśc AMICI. I jak tu nie mówic o stonniczosci?? naliczyłem chyba kilkanascie sytuacji, kiedy powinny byc faule badz piłka dla Legii. Nie mówiąc o prawidłowo strzelonym golu przez Svitlice!! Przeciez Stanko powinien miec hattricka w tym meczu!!

kud(L)aty68
05-10-2003, 08:56
Wlasnie caly wczorajszy dzien zastanawialem sie co mu sie stalo (temu sedziu) od tej 78 minuty? Nagly atak? Chyba. '8
Bo jak inaczej to wytlumaczyc? Przez caly mecz gwizdze jak Pan Bog przykazal i nagle....

No to zdroowko (Krolewskim) :)

Pedros
07-10-2003, 20:27
Po raz kolejny sprawdziło się stadionowe przysłowie : "Polscy sędziowie, to kur.. sprzedawczykowie!" Pamiętacie jak Słowacy dobrze sędziowali z Wisłą? Czemu więcej Słowackich sędziów nie ma w Lidze Polskiej? Może nasi "gwizdacze" wreszcie by się czegoś nauczyli.