PDA

Zobacz pełną wersję : Starzy czy mlodzi w rezerwach?

m84
28-09-2003, 21:36
Mam takie pytanie. Czy Waszym zdaniem nie powinno byc tak ze w rezerwach powinni grac mlodzi zawodnicy a nie jakies Szale,Dudki,Sokoly II?Czy nie lepiej jak zamiast Krzysztalowicza w Legii II ogrywalby sie Zaluska,Malicki lub Zareba. Czy nie od tego sa rezerwy?Moim zdaniem to wlasnie tu powinny sie ogrywac Nasze mlode talenty by za rok-dwa probowac sil w pierwszej druzynie. A jezeli juz graja w rezerwach zawodnicy z pierwszego skladu to czy tych Naszych mlodych wilkow nie lepiej byloby wypozyczyc np.do drugiej ligi? Przeciez takiemu Gmitrzukowi lepiej by zrobilo jakby gral w pierwszym skladzie takich np. Blekitnych SS.Co o tym sadzicie?

_Bart
28-09-2003, 21:50
nasi "strarzy" musza grac w rezerwach zeby zachowac rytm meczowy
zreszta patrz wywiad z Kryszałowiczem w NL

Nazgul
28-09-2003, 22:27

Chyba Krzyształowiczem.
A tak na marginesie Legia jest na tyle silna że powinna posiadać zależny od siebie klub filialny w którym graliby zawodnicy za dobrzy na IV ligę ale jeszcze nie do pierwszej drużyny. Świt by się idealnie nadawał... Z tego co wiem wiele klubów na zachodzie ma takich "satelitów" - ni ejestem pewny ale chyba nawet Wisła ma - czy Wawel nie jest obecnie filią Wisły?

_Bart
28-09-2003, 22:37

Chyba Krzyształowiczem.
A tak na marginesie Legia jest na tyle silna że powinna posiadać zależny od siebie klub filialny w którym graliby zawodnicy za dobrzy na IV ligę ale jeszcze nie do pierwszej drużyny. Świt by się idealnie nadawał... Z tego co wiem wiele klubów na zachodzie ma takich "satelitów" - ni ejestem pewny ale chyba nawet Wisła ma - czy Wawel nie jest obecnie filią Wisły?

sory ale nawala mi klawiatura :/
wiadomo o kogo chodziło
apropo`s Kryszałowicza to mnie **** strzela ze go nie dało sie sprowadzić :/

m84
28-09-2003, 22:41
Andrzejzb zgadzam sie z Toba. Tak powinno byc ale chyba jeszcze dlugo nie bedzie. Chociaz moze wspolpraca ze Switem sie jakos ulozy. A co do ogrywania pierwszoligowcow w drugim skladzie to moim zdaniem zle pomysl. Onni powinni walczyc o miejsce w pierwszym skladzie a nie zabierac miejsce mlodym w drugim skladzie!!

Nazgul
28-09-2003, 22:41
sory ale nawala mi klawiatura :/
wiadomo o kogo chodziło
apropo`s Kryszałowicza to mnie ch** strzela ze go nie dało sie sprowadzić :/

Z tego co mi wiadomo to dałoby się, gdyby Kryszałowicz Paweł był chciany w Legii. A nie był o ile mi wiadomo.

Nazgul
28-09-2003, 22:49
Andrzejzb zgadzam sie z Toba. Tak powinno byc ale chyba jeszcze dlugo nie bedzie. Chociaz moze wspolpraca ze Switem sie jakos ulozy. A co do ogrywania pierwszoligowcow w drugim skladzie to moim zdaniem zle pomysl. Onni powinni walczyc o miejsce w pierwszym skladzie a nie zabierac miejsce mlodym w drugim skladzie!!

Ale to właśnie młodzi powinni grać w takiej filii, w II lidze dajmy na to. To byłoby bardzo motywujące. A rezerwy powinny byc dla bezpośredniego zaplecza... Sokół II, Krzyształowicz - te sprawy. Inna sprwa, że Sokół II powinien regularnie wychodzić w I składzie. Ma już odpowiednie doświadczenie a klasy sportowej w IV lidze nie nabierze.

m84
28-09-2003, 23:34
Ale ja mowilem zeby mlodzi grali w rezerwach przy ukladzie jaki jest teraz czyli ze Legia niestety nie ma prawdziwej filii. I chodzilo mi ze na ta chwile w rezerwach powinni grac tylko mlodzi ewentualnie rekowalescenci...

Nazgul
28-09-2003, 23:49
Ale ja mowilem zeby mlodzi grali w rezerwach przy ukladzie jaki jest teraz czyli ze Legia niestety nie ma prawdziwej filii. I chodzilo mi ze na ta chwile w rezerwach powinni grac tylko mlodzi ewentualnie rekowalescenci...

Tylko widzisz - idzie o to, że ci, którzy stanowią bezpośrednie zaplecze pierwszej jedenastki muszą grać regularnie dla wypełnienia cyklu treningowo - meczowego. Dla młodych i obiecujących brakuje w ten sposób miejsca w składzie "dwójki" a dwóch dwójek miec nie mozna... :( Sytuacja patowa :(

m84
29-09-2003, 08:34
Jakos i tak ten argument do mnie nie trafia. Nie zauwazylem ze w klubach europejskich bylo cos takiego praktykowanego... Zawodnicy z pierwszej druzyny nie mieszczacy sie w pierwszej jedenastce grali w rezerwach. Po prostu nie graja i juz.

Nazgul
29-09-2003, 09:15
Jakos i tak ten argument do mnie nie trafia. Nie zauwazylem ze w klubach europejskich bylo cos takiego praktykowanego... Zawodnicy z pierwszej druzyny nie mieszczacy sie w pierwszej jedenastce grali w rezerwach. Po prostu nie graja i juz.

I potem się dziwić, że taki Karwan grał w Legii a tylko poszedł do Niemiec i juz jest po piłkarzu... :( Jak mówił Sagan - w Bundeslidze w ogóle nie ma rezerw. Sa tylko zawodowcy i amatorzy.

Bro(d)War
29-09-2003, 09:35
Nie zauwazylem ze w klubach europejskich bylo cos takiego praktykowanego... Zawodnicy z pierwszej druzyny nie mieszczacy sie w pierwszej jedenastce grali w rezerwach. Po prostu nie graja i juz.[/quote]

Zgadza się , ale ich na to stać - nas ... jeszcze nie.
Dlatego rezerwy stanowią bazę dla talentów jak równierz "pas startowy" dla rekonwalescentów , nie spełnionych talentów , słabszych psychicznie , olewaczy itp.
Pozdro.

m84
29-09-2003, 09:45
A stac Nas na to zeby placic tylko zawodnikow kase a niektorzy z nich zagraja podczas calego sezonu moze jeden mecz dobrze?

Nazgul
29-09-2003, 09:56
A stac Nas na to zeby placic tylko zawodnikow kase a niektorzy z nich zagraja podczas calego sezonu moze jeden mecz dobrze?

Forrest Gump powiedział: "Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz co Ci się trafi". Z piłkarzami jest tak samo...

m84
29-09-2003, 10:04
andrzejzb zgadzam sie z Toba. Ale mimo wszystko juz troche denerwujace jest to ze Legii uciekaja sprzed nosa wszystkie prawdziwe gwiazdy czy talenty. A tak na marginesie to co w koncu z ta sprawa Bartosza Bialkowskiego bramkarza Olimpii Elblag?

calagan
29-09-2003, 11:11
Legii nie uciekaja wszystkie talenty. Nawet jakby chcieli to wszystkich sciagnac nie moga. Rzecz w tym, zeby Ci ktorych sprowadzili przebili sie soe pierwszego zespolu. Na razie to jest najwiekszym problemem Legii. Co z tego, ze Fedoruk jr, Iwanicki jr, czy Dylewski sa zdolni jak nikt im nie daje szansy sprobowac sil w lidze, albo chociaz w PP. Jak tam sie beda ogrywac, to i nabiora doswiadczenia na I lige. Wisla dlugo kisila Brozkow i ide o zaklad, ze gdyby nie obecna plaga kontuzji, to zmarnowaliby ich talenty. A tak okazalo sie, ze tosa niezli kopacze. I mimo braku doswiadczenia na lige wystarcza.

Yankes
29-09-2003, 11:29
a ja wlasnie przegladam NL z 98r i jet opisany transfer niedoszly żurawskiego do Legii .... i napisali ze z wisła tez nie podpisze po przedłuzyl kontrakt l lechem 8) a wogule to koszulki lecha zdobila taka fajna reklama"Groclin......"

m84
29-09-2003, 11:37
calagan juz pisalem w innych moich postach ze w Legii daje sie za malo szansy mlodym zawodnikom takim jak wspomnieni Fedoruk,Iwanicki czy Gmitrzuk. Yankes o niedoszlych transferach Legii moznaby ksiazke napisac:-) Mieli byc u Nas chociazby Kaluzny,wlasnie Zurawski, Klimek ale jednak zawsze ktos Nam ich potkupowal

Ostry
29-09-2003, 16:59
Teorytycznie w rezerwach powinni grać głównie młodzi piłkarze,nie możemy marnować kolejnych talentów.Często jednak dochodzi do sytuacji,że nasi młodzi piłkarze nie załapują się nawet do pierwszej jedenastki w drugim zespole.Z drugiej strony rekonwalescenci też muszą gdzieś dochodzić do formy,rezerwy są na to najlepszym miejscem.
Podsumowując,powinni grać głównie młodzi i kilku piłkarzy z pierwszej drużyny.

m84
29-09-2003, 17:07
Ostry mi o to wlasnie chodzi zeby w rezerwach grali glownie mlodzi zawodnicy i rekonwalescenci z pierwszego skladu. Tak by bylo najbardziej fair w stosunku do Naszych mlodych Legionistow. Bo taki Gmitrzuk czy Iwanicki to sa naprawde duze talenty i czekaja na szanse!

szczepan
29-09-2003, 18:47
rezerwy maja dwojaka funkcje:

1)zawodnicy z pierwszej druzyny ktorzy nie grali meczu w 1 lidze graja w 4 zeby nie wypasc z tak zwanego rytmu meczowego

2)druga funkcja jest ogrywanie sie mlodych zawodnikow

i dobry trener poprostu umie te dwie funkcje polaczyc...

m84
29-09-2003, 19:08
Fedoruk jest lekko przereklamowany, ale może mi się tylko zdaje :(

Tutaj bym sie z Toba zgodzil. Widzialem go w paru meczach i nie jest jakis olsniewajacy. Ale podobno ma naprawde spory talent. Moj kumpel jest w Legii II i mowi ze Adrian jest na pewno wyrozniajacym zawodnikiem rezerw. Jest podobno swietny technicznie. Na razie moge o Nim powiedziec ze jest w sumie niezle wyrosniety jak na wiek. A co rezerw to dla mnie najlepsi tam sa Gmitrzuk i Iwanicki Jr.

Szczepan na pewno masz sporo racji. Ale z tego wynika ze Kraska nie jest zbyt dobrym trenerem bo jak tylko ma okazje to wstawia do rezerw jak najwiecej zawodnikow z"jedynki" Zreszta w ogole podobno sie wkurza na mlodych ze robia bledy i dlatego stawia na"starszych"