PDA

Zobacz pełną wersję : Garcia

Joker
26-09-2003, 14:12
"Jak jest w Polsce? Inaczej. Ciągle przyzwyczajam się do klimatu, kultury, ale niewątpliwie największy kłopot to język. Niewiele rozumiem, znam zaledwie kilka słów, na przykład "spokojnie" - mówi Manuel Garcia, piłkarz Legii Warszawa, który do tej pory jest chyba największym transferowym niewypałem w naszej lidze. Zbliża się siódma kolejka ekstraklasy, a Garcia nie zdążył nie tylko strzelić gola, ale nawet... oddać groźnego strzału na bramkę! Niektórzy wręcz twierdzą, że to dla Legii lepiej, iż Argentyńczyk jest kontuzjowany.
- Kibice liczyli, że będzie pan dobry...
- I jeszcze będę. Najlepsze mecze jeszcze przede mną. Jestem tego pewien!
- Może myślał pan: "Jakaś polska liga, strzelę 20 goli i się wypromuję".
- Nie traktowałem tak Legii. Piłka nożna to sport nieprzewidywalny. Na razie tu jest mi dobrze i tu chcę grać. Jestem kontuzjowany, więc na dzień dzisiejszy ciężko myśleć o jakichkolwiek zmianach.
- Dziś jednak niektórzy twierdzą, że pan nie umie grać w piłkę.
- Kto? Nie zgadzam się z tym. To kwestia adaptacji. Z każdym piłkarzem jest inaczej. Dajcie mi trochę czasu. Nie można wyciągać od razu takich wniosków. Miałem zaledwie półtora spotkania na udowodnienie wartości. To za mało.

KOWAL SIĘ ŚMIEJE
- Nie widziałem go w akcji - mówi Wojciech Kowalczyk, jeden z najlepszych napastników w historii klubu. Nie należy tej wypowiedzi brać zbyt dosłownie, bo Kowal ogląda wszystkie mecze Legii w telewizji, tylko lubi sobie żartować. - Naprawdę go nie widzi umie grać w piłkę. Nie umie. Jerzy Engel chwalił się tym zakupem? No rzeczywiście nie jest łatwo znaleźć aż takiego ogórka. Dla mnie tak jak kiedyś Engel wymyślił amatora Zd ebela do kadry, tak teraz wymyślił tego Garcię. Nawet są trochę podobni. STAN

- Mało?! Wielu marzy, aby zagrać w Legii choć tyle.
- Nie spodziewałem się, że tutaj jest taka presja. W Argentynie do tego nie przywykłem. Muszę zgrać się z zespołem, ale co najważniejsze, wyleczyć kontuzję. Już wszystko jest na najlepszej drodze i niebawem progres powinien być widoczny. Jestem tu dopiero dwa miesiące.
- I przez ten czas nie zdążył pan się zgrać z kolegami?
- Nie. Zresztą w Argentynie miałem na boisku trochę inne funkcje. Muszę zmienić trochę swój styl. W Polsce gra się też inaczej, na pewno bardziej agresywnie.
- Może trener źle pana ustawiał?
- Z trenerem Kubickim współpracuje mi się dobrze. Układy są w porządku.
- A poza boiskiem? Rozmawia pan w ogóle z trenerem, z kolegami?
- Nie. Jedyni moi znajomi to dwie rodziny z Argentyny, które tutaj poznałem. Wszyscy moi przyjaciele są w Argentynie.
- Przydałoby się towarzystwo?
- (śmiech) Tak, Polki są ładne.
- I nawet się pan uśmiecha, a myśleliśmy, że pan nie potrafi.
- Ja po prostu nie uśmiecham się, kiedy nie rozumiem co dzieje się dookoła, dlatego jestem skryty i zachowuje powagę. Nawet jak jadę samochodem, to nie słucham radia, bo nic nie rozumiem.

CZEREŚ SIĘ DZIWI
- Jak grał w meczu z nami, to też go za bardzo nie widziałem. Nie dochodził do żadnych sytuacji, nie szukał gry - kręci głową inny znakomity napastnik Legii z przeszłości, a obecnie zawodnik Górnika Łęczna, Sylwester Czereszewski. "Czereś" też na boisku czasami jest niepozorny. - Ale ja strzelam gole! - zaznacza od razu. Czy więc Garcia się przełamie, też zacznie strzelać? - Ciężko będzie miał teraz, bo w Legii nie ma czasu na przełamywanie się. Nie strzelił gola w tylu meczach, pewnie już klub będzie rozglądał się za nowym napastnikiem. Dla mnie to dziwne, że Garcia nawet nie dochodził do sytuacji, bo przecież w Legii o to najłatwiej. Nie mogę tego zrozumieć... STAN

- Ma pan pseudonim Hrabia, to nawet pasuje, bo unika pan wywiadów i pozowania do zdjęć.
- To nie jest prawda. Unikam, bo czasem nawet nie wiem, z kim mogę rozmawiać, a z kim nie. Jeżeli wywiad ma być po hiszpańsku, to zawsze chętnie go udzielę. Pseudonim zaś wziął się stąd, że był w Argentynie piłkarz, który miał taki przydomek, a ja jestem do niego podobny.
- Być może szybko się pan z nim spotka. Myślał już pan o powrocie do domu?
- Nie. Jeszcze się nie poddałem. Dopiero tu przyjechałem. Muszę coś udowodnić. Ale nigdy nic nie wiadomo...
Rozmawiała ANNA KRYSZAŁOWICZ

http://www.sports.pl/index.phtml?show=1&s=605&ns=27268

Moze sie jeszcze chłopak przełamie??? :hmm: Ucz sie polskiego chłopie bo zadnej laski w Polsce nie poznasz!!!!:):)

Nazgul
26-09-2003, 16:18
No jasne. Przegląd. Jazda z gościem, nie mówi po polsku to się nie odszczeknie. I się Kowalem podpierają, a pewnie wyjęli z kontekstu wypowiedzi Kowala to co im się podobało, od Czeresia tak samo... TRZYMAJ SIĘ MANOLO! POKAŻ TYM SZMATOM!

dj marco
26-09-2003, 16:47
...

Pedros
26-09-2003, 16:52
www.sports.pl - serwis Przeglądu Sportowego

...i chyba wszystko jasne! Nigdy nie biorę na serio słów "Przekrętu". W zasadzie nie czytam go wogóle.
A jak Garcia zacznie zdobywać bramy to dopiero wtedy dewianci z "Przekrętu" nie będą nic "kumać".
Manolo jeszcze pokaże na co go stać!
:free:

Nazgul
26-09-2003, 16:57
www.sports.pl - serwis Przeglądu Sportowego

...i chyba wszystko jasne! Nigdy nie biorę na serio słów "Przekrętu". W zasadzie nie czytam go wogóle.
A jak Garcia zacznie zdobywać bramy to dopiero wtedy dewianci z "Przekrętu" nie będą nic "kumać".
Manolo jeszcze pokaże na co go stać!

napiszą:
"Tak jak przewidywaliśmy Garcia stał się gwiazda Ligi Polskiej"...

ems
26-09-2003, 17:08
troche przesadzacie... jak ja widze Garcie na boisku to mu jade od stu diablow, bo on nie stara sie nawet grac

mam nawet wrazenie, ze spierdala od pilki jak najdalej

VASCO
26-09-2003, 17:22
Przecież na Boga ten człowiek w ciągu krótkiego czasu znalazł się kilka tysięcy kilometrów od domu, bez znajomych, przyjaciół, rodziny, bez znajomości języka. Jest jeszcze młody i na razie zagubiony. dajmy mu szansę. A wogóle Czereszewskiemu radzę żeby się zajął Łęczną czy jak ta wioska się nazywa. Na razie Manuel jest zagubiony , ale wielu dobrych tak zaczynało.... Bądzmy dobrej mysli. Choc ja osobiście uważam , że duet Stanko - Sagan jest ok. A Stanko to dopiera zaczyna wchodzic w rytm...

szczepan
26-09-2003, 17:53
zalosne jest to ze do komentowania czego takiego biora trzeciego po Smudzie i Wojciku MITOMANA Polski aka Kowala (ktory juz lepiej by zrobil jakby do konca zostal na Cyprze) i Czeresia ktory o Legii nie powie teraz ani jednego dobrego slowa...

Bro(d)War
27-09-2003, 00:10
Czereś zaczyna chyba zajmować się komentatorką.
Niech się nie wpierdala w sprawy Legii , tylko pilnuje co by mu sołtys Łęcznej przelał na konto , bo ten człek to za drobne sprzedał by swoje pęknięcie najbardziej zasyfiałej dziwce w Polsce , ... no i w Chinach pewnie też.
Co do Manuela , ... poczekajmy , ja bym go jeszcze nie skreślał , grać chyba potrafi skoro dobrze wypadł we Francji.
pozdro.

Swierzy
27-09-2003, 00:18
Ja nie wierze zeby zawodnik bedacy w skladzie druzyny z Argentynskiej I ligi nie potrafi grac w pilke. Zrozumiec trzeba ze roznica miedzy Ameryka Pd. a nasza Polandia jest bardzo duzo. Cos wiem na ten temat, jak tam wyladowalem to bylem w niezlym szoku. Mysle ze trzeba mu dac czas, moze niech chlopak pokopie w rezerwach. Pewnie bedzie tak ze jak juz sie przyzwyczai do Polski to trzeba bedzie wracac do domu.
Zreszta nie wierzmy tym 'culeros' z Przekretu, zawsze pieprza jak potluczeni. Z Manueli beda jeszcze ludzie :)

Kakarotto
27-09-2003, 09:14
A moze dac jego do Switu niech tam sie roegraq a jak bedzie w dobrej dyspozycji to spowrotem do Legii

Swierzy
27-09-2003, 09:40
A mozna wypozyczyc wypozyczonego zawodnika? :/

Nazgul
27-09-2003, 16:08
A mozna wypozyczyc wypozyczonego zawodnika? :/

Chyba nie można, a zresztą po co? On ma dla Legii strzelać bramki, panowie, nie róbmy potęg z rywali...

Beskid Skoczów
27-09-2003, 22:45
Dajcie mu czas ! Zobaczycie jeszcze bedzie z nieg Svitlica 2 albo nawet i lepszy !!!!!!! A przekręt niech spada , oni już nie mają co wymyślać.

Kempes
28-09-2003, 13:32
Mimo ,że ten człowiek nie grzeszy skromnością to wydaje mi sie iż nie bezpodstawnie jest pewny siebie i mimo ,że początek miał bardzo słaby to trzeba dać mu po prostu czas i coraz wiecej szans gry.

Takich sytuacji gdy późniejszy bombardierzy na początku w swych klubach miotali sie bez ładu po boisku było bez liku i mam nadzieje ,że Garcia równiez sie rozegra.

Nazgul
07-10-2003, 15:50
I chyba się właśnie zaczyna rozkręcać.
Dobrze, Kempes, że nie użyłeś słowa "rozstrzelać" :D :D :D

Joker
07-10-2003, 17:16
asysta z Amica była wspaniała. szkoda tylko ze jakos nie umiał sie zintegrowac z pozostałymi kolegami z druzyny po strzeleniu tego gola (tak jakos to odebrałem) Myslałem ze sie rzuci na svitlice czu cus! A przeciez zeby sie radowac nie trzeba znac polskiego. Garcia brameczke z Płockiem poprosze :help: :+:

Pedros
07-10-2003, 20:33
Asystą w meczu z Amicą Manuel pokazał, że pomału zaczyna się zgrywać z zespołem. Oby tak dalej! Jeszcze będzie z niego pożytek.

Jawor_CDR
08-10-2003, 08:15
No ja jak na razie nie jestem co do jego umiejętności przekonany. Choc asysta z Amica moze byla sygnalem do jego lepszej gry? Jednak jedna asysta wiosny nie czyni. Mimo wszystko niech jeszcze pogra u nas troche, moze sie wtreszcie przestawi z latynoskiego technicznego stylu grania na ten nasz, twardy europejski :) Jestem dobrej mysli.

Sharn
08-10-2003, 21:13
Wg. mnie umiejęści to ma duże, tylko niestety nasza piłka jest całkiem inna niż południowoamerykańska. Tam o piłkę walczą głównie pomocnicy i obrońcy, napastnicy są od absorbowania obrony, schodzenia chyłkiem do boków i prowokowania rywali. Raz ma się urwać i przesądzić o meczu.
Następna runda będzie jego, zobaczycie.

Jaaaa
12-10-2003, 21:09
uważam że Maniek jeszcze pokarze co potrafi! na sparingach i meczach rezerw( hattrick w meczu z Łomiankami) bardzo dobrze mu idzie i mam nadzieje że w I lidze na meczu z Wisłą Płock wkońcu strzeli bramke! a co do jego asysty na meczu z Amicą to była bardzo ładna :) Mainek to naprawde bardzo dobry zawodnik tylko trzeba mu dac jeszcze troche czasu!

Joker
21-10-2003, 11:17
Strzelił bramke Płockowi ale w rezerwach. rozstrzelała nam sie Manuela!! Moze warto by go było spróbowac (w peirwszym składzie) jako ofensywnego pomocnika przy systemie 3-4-3??? Garcia i Sagan grali by w tym wypadku jako skrzydłowi napastnicy czyli tak jak pod koniec z Amica! Ale to bardzo smiałe i ryzykowne rozwiazanie. pozdro :);)

C@mo
21-10-2003, 11:44
Strzelił bramke Płockowi ale w rezerwach. rozstrzelała nam sie Manuela!! Moze warto by go było spróbowac (w peirwszym składzie) jako ofensywnego pomocnika przy systemie 3-4-3??? Garcia i Sagan grali by w tym wypadku jako skrzydłowi napastnicy czyli tak jak pod koniec z Amica! Ale to bardzo smiałe i ryzykowne rozwiazanie. pozdro :);)

powiedzial bym ze zbyt ryzykowne zwlasZcza gdy sie zobaczy gre obrona Legii w meczu z naftowymi

ale jak to sie mówi
Do odwaznych swiat nalezy

|
25-10-2003, 12:21
uważam że Maniek jeszcze pokarze co potrafi! na sparingach i meczach rezerw( hattrick w meczu z Łomiankami) bardzo dobrze mu idzie i mam nadzieje że w I lidze na meczu z Wisłą Płock wkońcu strzeli bramke! a co do jego asysty na meczu z Amicą to była bardzo ładna :) Mainek to naprawde bardzo dobry zawodnik tylko trzeba mu dac jeszcze troche czasu!

Zgadzam sie w 100% z Piekarą! Maniek gra coraz lepiej, czego dowodem z pewnością mogą być jego ostatnie mecze - zwłaszcza gole strzelane w rezerwach, ale także i dobra moim zdaniem gra w pierwszym składzie. Mało brakowało a zdobył by bramkę w meczu z Koroną. Myśle ze warto stawiać na tego zawodnika, bo że grać w piłke potrafi to on jush nam pokazał (sparingi przed sezonem). Czuję ze jeszcze będziemy mieli z niego dużo porzytku :] Mam rónwnież nadzieję że szybko nauczy się naszego pięknego polskiego języka dzięki czemu będzie miał lepszy kontakt z drużyną, co wpłynie oczywiście pozytywnie na jego poczynania na boisku.

Osobiście bardzo Mańka lubię i życzę mu jak najlepiej... A w świetle tego co ostatnio słyszymy o Saganie (mam na myśli jego ew. transfer do Nantes w zimie - oby nie :() to kto wie czy to właśnie Garcia na wiosne nie stworzy super strzeleckiego duetu wraz ze Svitlicą - myśle ze predyspozycje do tego ma.

KISIE(L)
10-11-2003, 19:51
No Garcia musisz na wiosnę pokazać klasę i strzelić kilka bramek oczywiście rywalom.

Bondek RedStar'sAlcoholic
11-11-2003, 00:57
No Garcia musisz na wiosnę pokazać klasę i strzelić kilka bramek oczywiście rywalom.

...a moze tak go gdzies wypozyczyc?? ...i mlodych na lawke!!

Swierzy
11-11-2003, 11:38
To juz bylo poruszane.
Mozna wypozyczyc wypozyczonego zawodnika?

Unico
11-11-2003, 12:09

...a moze tak go gdzies wypozyczyc?? ...i mlodych na lawke!!

Eee, nie wypożyczać go. Ja i Adiq (mówię to bez konsultacji, ale myślę, że się ze mną zgodzi) jesteśmy temu przeciwni.

Aureliusz
11-11-2003, 12:16
A dziś są Manuela urodziny, więc życzymy mu, zby sie wreszcie przebudził... i żeby zaczął kumać :rotfl:

C@mo
11-11-2003, 13:44
tej jesieni juz razej nic nie wymysli wiec trzeba liczyc z e dobrze przeparacuje zime i zgra sie z reszta chlopaków

11-11-2003, 15:19
ok ...wiec go nie wypozycze :P

Kempes
12-11-2003, 00:30
Manuello do roboty niech sie weźmie w zimie i na wiosne będzie z niego pożytek .. oby 8) schla sie z naszymi , pokuma język , taktyke i będzie gites '8

Wypożyczyć ? nie ma mowy , kto w takim razie ma być alternatywą na ławce rezerwowych ? skrzydłowy Wróbel i młodzi gniewni z rezerw nie wystarczą.

Mishka
12-11-2003, 12:07
wezcie pod uwage ze to inny klimat, inny jezyk, inny styl gry w pilke. chlopak sie przelamie, tylko musi miec szanse grac. jak on moze zgrac sie od razu z druzyna jak nie rozumie ani slowa :hmm:

12-11-2003, 23:49
wezcie pod uwage ze to inny klimat, inny jezyk, inny styl gry w pilke. chlopak sie przelamie, tylko musi miec szanse grac. jak on moze zgrac sie od razu z druzyna jak nie rozumie ani slowa :hmm:

...hmmm a czemu rozumial sie w sparingadh :> ...eee?? :hmm:

nio ale oki ja tez mu daje jeszcze troche ...chociaz jak dla mnie to on juz powinien sie jakos wykazac :]

Mishka
13-11-2003, 09:57
:hmm: moze rywal slabszy i presja mniejsza, moze przypadek. ale fakt faktem - wg mnie wart jest zeby dac mu szanse

14-11-2003, 00:12
:hmm: moze rywal slabszy i presja mniejsza, moze przypadek. ale fakt faktem - wg mnie wart jest zeby dac mu szanse

mimo wszystko, jak dla mnie, to jego ostatnia szansa!! jesli na wiosne nie zacznie grac tego czego chyba wszyscy od niego oczekujemy to ...out!!!

Swierzy
14-11-2003, 18:20
Out bedzie i tak, bo pod koniec sezonu wraca do Argentyny. Jesli zaczalby grac dobrze to i tak pewnie bysmy go nie wykupili. Zreszta ja watpie zeby on tu chcial u nas zostac.

m84
14-11-2003, 18:46
Eh a ja może jestem jakiś naiwny czy coś w tym stylu ale wierzę że Garica jeszcze pokaże swoja klasę. Co prawda jest mu trudno bo ma za konkurentów do składu dwóch ekstra napastników Sagana i Stanko. Mimo to ja widzę jednak że nawet jak on teraz wchodzi na chwilę na boisko to ma głód piłki i chce coś pokazać. A może by zrobić tak jak ktoś już pisał i ustawić go na ofensywnym pomocniku tak jak grał Kucharski. Może tam by dobrze grał? Manuel pokaż co potrafisz :D

Swierzy
14-11-2003, 18:48
Ja tez w niego wierze. Mam nadzieje ze wreszcie zacznie grac jak niektorzy jego rodacy ;) Ale po sezonie i tak nas opusci.

Supras Auteuil
14-11-2003, 19:53
Ten dzikus jeszcze pokaże na co go stać,ale trzeba go gdzieś wypożyczyć na pół roku/

Swierzy
14-11-2003, 20:41
eh... po raz 3 mowie ze nie da rady go wypozyczyc :/
I nie zadnego dzikusa :P

legart
15-11-2003, 10:25
Ten dzikus jeszcze pokaże na co go stać,ale trzeba go gdzieś wypożyczyć na pół roku/

Jak można wypożyczyć wypożyczonego zawodnika 8- , a pozatym od kiedy Argentyńczycy są dzikusami 8-

Kempes
15-11-2003, 14:26
a Ja wciąż upieram sie aby go nie wypożyczać o na rezerwie zostanie nam Wróbel.

legart
15-11-2003, 14:30

Kempes Legia nawet jakby chciała nie może komuś wypozyczyć Garci z przyczyn hm techniczno-proceduralnych.

Kempes
15-11-2003, 15:39

Kempes Legia nawet jakby chciała nie może komuś wypozyczyć Garci z przyczyn hm techniczno-proceduralnych.

Racja , to też.

ps. znów mam posty od zera ? :oho:

LegiaSoldier
17-12-2003, 12:25
Ja myślę,że Garcia będzie jeszcze dobry.Dajmy mu jescze trochę czasu,aż się w pełni zaaklimatyzuje.Wtedy pokaże na co go stać,zresztą już na koniec rundy grał nieźle.

Q_(L)
17-12-2003, 12:26
Ja myślę,że Garcia będzie jeszcze dobry.Dajmy mu jescze trochę czasu,aż się w pełni zaaklimatyzuje.Wtedy pokaże na co go stać,zresztą już na koniec rundy grał nieźle.

Witaj na forum :krol:

Nazgul
17-12-2003, 18:23

Właściwie nie grał prawie nic...
Mam nadzieję, że będzie miał okazje pokazać się wiosną. Tak coś czuję, że wiosna będzie jego.

Joker
17-12-2003, 18:41
Z dwójki Yahaya, Garcia to juz chyba wole Garcie mimo ze mnie pije :rotfl: Poza tym jest perspektywiczny i dopiero łapie po polsku. trzeba poczekac przynajmniej jeszcze rok.

Tupcia
20-12-2003, 02:26
Ja Wam mówię... Garcia sie rozkręci na wiosnę, bo będzie cieplo po prostu:D:D Słońce ważne też jest... poza tym moze juz jakąś Polkę sobei pozna i będzie mu łatwiej... Bedzie dobrze ;)

Nazgul
20-12-2003, 09:33
poza tym moze juz jakąś Polkę sobei pozna i będzie mu łatwiej... Bedzie dobrze ;)

Może go jakaś na ciążę złapie :) To by było niezłe. Ja tam wierzę w Manolo :)

Kempes
20-12-2003, 11:39
poza tym moze juz jakąś Polkę sobei pozna i będzie mu łatwiej... Bedzie dobrze ;)

Ale podobno seks niekożystnie na forme sportową sprzyja :>

Nazgul
20-12-2003, 18:14

Ale podobno seks niekożystnie na forme sportową sprzyja :>

Seks wpływa korzystnie na wszystko. Pod warunkiem że nie jest to seks oralny (czyli gadanie o seksie) :D :D :D