PDA

Zobacz pełną wersję : Łobanowski uhonorowany

yusta
13-05-2003, 14:20
W Kijowie odsłonięto pomnik z brązu zmarłego przed rokiem słynnego trenera piłkarskiego, Walerego Łobanowskiego.

Czterometrowa statua została postawiona przed stadionem Dynama, a przedstawia Łobanowskiego siedzącego na ławeczce trenerskiej.

Łobanowski zmarł w szpitalu w Zaporożu równo rok temu - 13 maja 2002 roku. Żył 63 lata. Ukraiński prezydent Leonid Kuczma pośmiertnie uhonorował go tytułem "Bohatera Narodowego" w uznaniu wybitnych zasług w rozwoju piłki nożnej.

Czy doczekamy kiedyś Kazia na Łazienkowskiej?

jarcyś
13-05-2003, 14:29
należało mu sie.

Znakomity trener , barwna postać , ogólnie jedna z ikon futbolu.

Spoczywaj w pokoju Walery.

PS...wypić też podobno umiał :]

yusta
13-05-2003, 17:03
Ja też bardzo go lubiłam. Jak mial kłopoty z serduchem i z kamienną twarzą siedzial na ławce, to zawsze się zastanawiałam co się dzieje w srodku u tego gościa.

Adiq
13-05-2003, 17:14
barwna postać
Jak dla mnie to on był całkowicie bezbarwny i właśnie przez to był barwny. :) Zupełnie człowiek bez emocji. Pamiętam, że tylko raz gdy Dinamo przeszło kogoś w ćwierćfinale LM uśmiechnął się lekko. Mniej więcej tak -----> :] . :lo: W każdym razie trener świetny i na pewno mu się należało.

jarcyś
13-05-2003, 17:19
za Onetem.

Szewczenko: Marzę o golu dla Łobanowskiego

Ukraiński napastnik AC Milan, Andrij Szewczenko powiedział w wywiadzie dla 'Gazzetta dello Sport', że jeśli zagra w rewanżowym meczu półfinału Ligi Mistrzów przeciwko Interowi, chciałby zdobyć bramkę dla nieżyjącego Walerego Łobanowskiego.

Słynny trener zmarł w szpitalu w Zaporożu równo rok temu - 13 maja 2002 roku w wieku 63 lat. "Szewa" chciałby uczcić jego pamięć bramką strzeloną w superderbach Mediolanu.

"Łobanowski był dla mnie jak ojciec," powiedział Szewczenko. "Chciałbym strzelić gola i zadedykować go właśnie jemu.

widać , że Walery był człowiekiem wielkiego kalibru.

yusta
13-05-2003, 22:03
No i "Szewa" uczcił pamięć Łobanowskiego :+:
Adiq, Łobanowski nie mógł żyć na ławce bo miał serducho na wykończeniu, dlatego tak to wyglądało, zastanawiam się tylko czy przed meczem łykał coś na uspokojenie, chyba musiał bo ile można kisić w środku emocje. Faktem jest, że był wielką postacią w Ukraińskiej piłce i nie tylko. Minął rok od jego śmierci i pomnik stoi, jak długo jeszcze My będziemy czekać na uhonorowanie Naszej legendy?

Radio
14-05-2003, 23:30
Cholera czy zamiast wielkiej panoramy (którą ja osobiście uważam za idiotyczny pomysł na sektorówkę) nie można wybudować pomnika dla Kaki?

MaxyM
14-05-2003, 23:34
Ja nie wiem co to jest by tak wazna postac jaka byl Kazio, nie miala Pomnika, badz nazwy stadionu - basters.

A Walery, szkoda goscia.

bemowiak
14-05-2003, 23:38
Ja nie wiem co to jest by tak wazna postac jaka byl Kazio, nie miala Pomnika, badz nazwy stadionu - basters...
.

Stadion w Stargardzie Gdańskim chyba (!) jest im Kazia
(w NL było kiedyś zdjęcie i podpisane ktoś tam na stadionie im Deyny)