PDA

Zobacz pełną wersję : Sprawa Martinsa Ekwueme

Fejrfanti
22-09-2003, 21:26
Według Super Expressu Legia moze ponieśc konsekwencje ukrywania tej umowy.

- Czy piłkarz Wisły Martins Ekwueme mógł wystąpić przeciwko Legii, skoro miał z nią podpisaną ważną umowę do 2006 roku? – na pytanie „SuperExpressu” odpowiada wiceprezes PZPN Eugeniusz Kolator.

- Przyszedł do Polski z Czech i wszystkie dokumenty były prawidłowe. Nie mieliśmy powodu, aby zabronić mu gry. Wydział Gier potwierdził go do Wisły – mówi Kolator.

- Piłkarzowi nie wolno mieć umów z dwoma klubami. To jest sprawa sprzed ponad roku. Wyszła na jaw dość przypadkowo i musimy sprawdzić, kto zawinił. Zawodnik czy kluby, które go transferowały. Wydział Dyscypliny zaprosił już na rozmowy przedstawicieli Jeziorka, Poloni i Legii. Zobaczymy, jakie dokumenty przedstawią.

- Jeśli potwierdzi się, że Ekwueme miał dwie podpisane umowy to zostanie ukarany. W zależności od winy może go spotkać kara finansowa, albo nawet i dyskwalifikacja. To samo będzie z działaczami tych klubów, które były zamieszane w transfery tego piłkarza. Wiśle punktów nie możemy odebrać, bo po pierwsze przegrała z Legią (śmiech), a po drugie - już na poważnie – ten klub nic nie wiedział o dwóch umowach i jest niewinny – zakończył wiceprezes PZPN.

Wszyscy jesteśmy ciekawi jak zakończy sie ta sprawa.

Aureliusz
22-09-2003, 21:50
Zawinił ewidentnie Ekwueme. Nie ma co zwalać na PZPN, bo tam taki piedolnik mają z dokumentami, że leśne dziadki juz się nie łapią. Wisła tez nie ma winy. Cała wina po stronie zawodnika. WIedział, ze ma kontrakt z Legią, a mimo to podpisal z Wisłą.

szczepan
22-09-2003, 22:41
nie Ekwueme a raczej jego menago... bo nie sadze zeby on tak sam siebie reprezentowal...

MaxxxiM
22-09-2003, 22:57
a ja mysle, ze jak zwykle winni sa marsjanie. i tej opcji brakuje mi w ankiecie. '8 a wszystko dlatego, ze piwo mi sie konczy 8- masakra

Aureliusz
22-09-2003, 23:11
nie Ekwueme a raczej jego menago... bo nie sadze zeby on tak sam siebie reprezentowal...
No ja nie sądzę. Ostatecznie to każdy zawodnik podpisuje różne papiery. Menedżer mógł mu naściemniać to i owo, ale to wina Ekwueme, że niczego nie prawdził, co podpisuje.
A jak wiadomo, menago raczej częsciej dbają o własne interesy niż zawodników, więc gracze powinni kierować się ograniczoną ufnością swoim agentom. Ekwueme nie dopilnował całej sprawy, więc ewidentnie to jego wina.

MaxxxiM
22-09-2003, 23:25
No ja nie sądzę. Ostatecznie to każdy zawodnik podpisuje różne papiery. Menedżer mógł mu naściemniać to i owo, ale to wina Ekwueme, że niczego nie prawdził, co podpisuje.
A jak wiadomo, menago raczej częsciej dbają o własne interesy niż zawodników, więc gracze powinni kierować się ograniczoną ufnością swoim agentom. Ekwueme nie dopilnował całej sprawy, więc ewidentnie to jego wina.

wina? ooo tez bym chetnie teraz spozyl :rotfl:

szczepan
22-09-2003, 23:28
Maxxxim moze Ty juz wiecej dzisiaj nie pij?

a wracajac do tematu to sadze ze tak mlodego czlowieka ktory nie zna sie na sprawach menago latwo oszukac...

Cezdor
22-09-2003, 23:31
niby odpowiedź wydaje się ewidentna, ale jak było naprawdę to nie wiemy, więc poczekałbym z osądami

Raffi
22-09-2003, 23:41
o ile się orientuję, to on nie poszedł do Wisły z Jezioraka, lecz z Delty :>

yusta
23-09-2003, 01:02
Trudno oceniać kto zawinił, ale Legia żadnego smrodu nie bedzie miała. Może za to mieć Polonia.
Zastanawia mnie tylko bierna postawa działaczy Legii w tej sprawie. Co do meczu Wisły z Legią, to sprawa wyszła już przed tym spotkaniem, więc nie jest tak, że Wisła nie wiedziała o sprawie. Doskonale wiedzieli, że Ekwueme ma ważny kontrakt z Legią, więc tym bardziej dziwi decyzja o zabraniu go na mecz i wpuszczeniu na boisko.

Mini
23-09-2003, 09:15
po co w ankiecie opcja "kogoś innego" wiadomo że winny jest albo zwiazek albo piłkarz albo kluby albo wszyscy razem.
Mi sie wydaje ze jeżeli ma kontrakt z dwoma klubami to powinni go zawiesić bo co to za tłumaczenie że nie wiedział.Chyba sam te kontrakty podpisuje a po hebrajsku nie jest napisane.a jak Wisła wzięła go od piątego z kolei klubu to skąd moze wiedzieć że piłkarzyk nie mówi jej całej prawdy.a związek powinien zainterweniować od razu jak się wydało ze ekwueme oszukuje. :box: