PDA

Zobacz pełną wersję : Barcelona w kolejce po Kosowskiego!

yusta
13-05-2003, 10:46
Nadal nie wiadomo, w których z europejskich klubów będzie występował w przyszłym sezonie Kamil Kosowski, zawodnik Wisły Kraków. Z ofert nie wycofuje się Inter Mediolan, a teraz dołączyła do niego słynna FC Barcelona! - czytamy w "Tempie".

Inter Mediolan oferuje za piłkarza Wisły 3 miliony euro, co jednak nie satysfakcjonuje działaczy Wisły, którzy chcą co najmniej 5 mln euro.

"Na pewno przejście Kamila do Włoch byłoby ożywcze. Inter to wielki klub, w którym zaistnieć, to już coś. Nawet nie wiem, czy Kosowski zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka ciążyłaby na nim, gdyby przeszedł do Italii. Dobra gra mogłaby spowodować koniunkturę na polskich piłkarzy" - powiedział Zbigniew Boniek, były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski.

Okazuje sie jednak, że do walki o "Kosę" włączyła się Barcelona, której polski piłkarz został zaoferowany. Katalońscy działacze wstępnie wyrazili zainteresowanie pomocnikiem "Białej Gwiazdy".

"Antic wstępnie wyraził zainteresowanie Kosowskim" - powiedział Grzegorz Bednarz, menedżer Kosowskiego.

:buhaha: :buhaha: :buhaha:

Ciekawe co nastepne? Real Madryt? Chyba tak, bo tam same gwiazdy sprowadzają :)

legart
13-05-2003, 10:49
Ech Tempo nie jest zbyt miarodajną gazetą, a co do Kosowskiego pewnie w końcu odejdzie z Wisły za darmo do jakieś Armini 8)

yusta
13-05-2003, 10:55
W przypadku takich rewelacji, gdzie by one nie były napisane to brzmią jak s-f, także w tym wypadku źródło nie ma znaczenia, chodzi mi raczej o to, czego to ludzie nie wymyślą :rotfl:
A skończy się tak jak mówisz, Arminia, czy inny tam badziew.

Kawa
13-05-2003, 11:12
Po tego szpilera to niedługo będzie taka kolejka jak za komuny po chleb :rotfl:

kamyk
13-05-2003, 11:17
nie wiem czy w co wierzyc bardziej wierze w to ze kosowski odeidzie do wloch! moze i wezmie go lazio lub inter ale chlopak tak przeciupa pol sezonu i wypozycza go do pincezy lub bari i bedzie gral se w seri a!

wafel
13-05-2003, 11:37
Ech Tempo nie jest zbyt miarodajną gazetą, a co do Kosowskiego pewnie w końcu odejdzie z Wisły za darmo do jakieś Armini 8)

jak Bartosz? 8)
może nie, może uda się za Kamila wziąć trochę ojro.
pzdr

->Legart: bodaj do grudnia 2004 (napewno grudzień i raczej 2004).

Tomi
13-05-2003, 11:43
Newte jesli by to była prawda - to powiedzmy sobie szczerze co taki Kosowski zdziała w interze - przecież to śmiech na sami on jest za drewniany na Serie A...

legart
13-05-2003, 11:51

jak Bartosz? 8)
może nie, może uda się za Kamila wziąć trochę ojro.
pzdr

może, a propos ile jeszcze Kosowskiemu zostało kontraktu z Wisłą?

dr pobo
13-05-2003, 13:21
chyba 2 lata ale nie jestem pewien a apropos tych rewelacji to juz widze ze w pierwszej 11 barcy gra zawodnik kupiony za 3 mln dolcow o nazwisku ktorego nikt nie kojarzy i ciezkim do wymowienia '8 '8 '8 pilka to jest biznes sprzedaja sie koszulki z przystojniakami powszechnie znanymi jak raul czy figo a nie sprzedadza sie koszulki z oblesnym krakowiaczkiem '8

jarcyś
13-05-2003, 13:23
a nie sprzedadza sie koszulki z oblesnym krakowiaczkiem '8

nie wiadomo. U nas na przykład gwiazdą jest Wiśniewski z I3 . Jakby Kosowski się pofarbował na czerwono , nie odróżniłbyś , który jest który.

dr pobo
13-05-2003, 13:28
dobrze ze dodales u nas-a widziales na zachodzie no moze poza niemcami bo to wyjatkowo kiczowaty kraj.zeby tacy kolesie jak wisniewski i kosowski robili medialna kariere?! '8 a swoja droga to jest pomysl kosa moglby zastapic w ich troje ta panienke co odchodzi-w tym zespole umiejetnosci wokalne nie sa warunkiem sine qua non :>

jarcyś
13-05-2003, 13:34
popudrować troszke i mamy polskiego Merlin Mansona.

na zachodzie też są cudaki : Elton John, Micheal Jackson.

Adams_
13-05-2003, 15:16
przewiduje mu bajeczna przyszlosc: Dyskobolia!

Ewelina
13-05-2003, 16:17
o zesz ty coraz lepiej. skonczy sie na tym ze zostanie we wisle :buhaha: :buhaha:

Greebo
13-05-2003, 20:53
Myslałem ze kolejne transfery to tylko zmora naszego (wislackiego) forum, ale widze ze i wy sie w to bawicie :rotfl:

szczepan
13-05-2003, 20:58
kolejne zamieszanie wokol Kosowskiego... ale nie wierze zeby Barca... nie to nie mozliwe... szczegolnie ze mowi to menadzer... chyba chce troche przestraszyc inne kluby i powalczyc o cena...

[tak zeby upewnic sie sprawdzilem na http://www.blaugrana.pl/ i nic nie pisza - na szczescie :D ]

c_zary
14-05-2003, 01:32
futbol.pl

Grzelak zastąpi Kosowskiego?

Kraków - Bardzo wiele mówi się o odejściu Kamila Kosowskiego z Wisły Kraków. Jeśli pomocnik reprezentacji Polski wyjedzie na zachód, Wisła straci swój, kto wie czy nie największy, boiskowy atut. Dlatego w klubie trwają poszukiwania piłkarza, mogącego zastąpić na lewym skrzydle Kosowskiego. Jak donosi "Tempo", kandydatem jest Rafał Grzelak.

Grzelak występuje obecnie w drugoligowej Piotrcovii, a chętnych na pozyskanie go do swojej drużyny ponoć nie brakuje. "Najbardziej zainteresowana Grzelakiem jest obecnie Wisła Kraków", powiedział prezes Piotrcovii Antoni Ptak.

Szokować może suma, jaką gazeta podaje za obowiązującą przy ewentualnym zakupie piłkarza - jest to milion euro, kwota wręcz kosmiczna za gracza drugiej ligi. Taką wyceną bardzo zaskoczony jest sam Grzelak, "To strasznie dużo", mówi, dodając jednak przy tym, że chętnie przystałby na ten transfer, a także na inny, o ile tylko mógłby pograć w jakiejś drużynie dłużej niż pół roku. "Nie chcę już wypożyczeń, chcę się ustatkować", powiedział.

Aureliusz
14-05-2003, 10:03
Tak, a świstak siedzi i zawija je w te srebekra, oczywiście.
Nie wierzę w przejście Kosowskiego do Barcy, czy Interu. to są tylko plotki aby podbic jego cenę.
I pewnie następnie zgłosi sie po niego Manchester.

MaxyM
14-05-2003, 10:57
On się do Włoch nie nadaje, jak wczoraj oglądałem tych makaroniarzy to by chłopaka tam połamali w pierwszym meczu - nawet nie zdazylby sie zorientowac o co chodzi.

Do Barcelony - bez przesady, pamiętacie rożny z San MArino - więcej by nawet na ławie nie usiadł :rotfl: .

Menago chce cene podbić.

Mrk
14-05-2003, 11:24
On się do Włoch nie nadaje, jak wczoraj oglądałem tych makaroniarzy to by chłopaka tam połamali w pierwszym meczu - nawet nie zdazylby sie zorientowac o co chodzi.

Do Barcelony - bez przesady, pamiętacie rożny z San MArino - więcej by nawet na ławie nie usiadł :rotfl: .

Menago chce cene podbić.
Ostatnio żadko się zgadzamy, ale w tej sprawie mam identyczne zdanie. Według mnie to ściema z tą Barcą, a Inter też na pewno nie wypali.

leh71
14-05-2003, 12:46
Jasne że ściema. PS trochę przesadza, bo w takim tempie to za dwa dni braknie im klubów na świecie gdzie można by upchnąć Kamila.

Unico
14-05-2003, 14:26
Jasne że ściema. PS trochę przesadza, bo w takim tempie to za dwa dni braknie im klubów na świecie gdzie można by upchnąć Kamila.

Dziennikarze chyba jeszcze nie próbowali sprzedać go do Ameryki Pd. Ale pewnie niedługo i o tym usłyszymy. 8)

legart
14-05-2003, 14:28

Dziennikarzw chyba jeszcze nie próbowali sprzedać go do Ameryki Pd. Ale pewnie niedługo o tym usłyszymy. 8)

Tak jest Kosowskiego do River Plate albo inszego Botofago - taką mam koncepcję :auu: :piwo2:

szczepan
14-05-2003, 14:36

Dziennikarze chyba jeszcze nie próbowali sprzedać go do Ameryki Pd. Ale pewnie niedługo i o tym usłyszymy. 8)

albo kolejny do Azji :D Korea czeka :D

Unico
14-05-2003, 14:37

Dziennikarzw chyba jeszcze nie próbowali sprzedać go do Ameryki Pd. Ale pewnie niedługo o tym usłyszymy. 8)

Tak jest Kosowskiego do River Plate albo inszego Botofago - taką mam koncepcję :auu: :piwo2:

Zgłoś swoja propozycję do PS czy innego Tempa :> A najlepiej powiedz, że wyczytałeś to w tamtejszej gazecie, albo na stronie :lol: I jutro o tym poczytamy w wersji papierowej 8-

PS Ale tu Adolfów 8- 8o :cf0: :cf2: :goool: :yellow: :red: :tra: :piwo: :raaaca: :piwo2:

Klonowanie? Widzę, że któregoś moda jedna z postaci historycznych prześladuje :help:

legart
14-05-2003, 14:42
Obawiam się że mogli by mnie zacytować jako dobrze poinformowane źródło 8-

PS To nie są adolfy tylko janusze Wójciki z okresu trenowania Jagiellonii Białystok (finał Pucharu Polski Legia-Jagiellonia 1989) :]

Raffi
14-05-2003, 14:47
Już dzisiaj zacytowali......chociaż nie Ciebie akurat... '8 8)

Unico
14-05-2003, 14:49
Obawiam się że mogli by mnie zacytować jako dobrze poinformowane źródło 8-

PS To nie są adolfy tylko janusze Wójciki z okresu trenowania Jagiellonii Białystok (finał Pucharu Polski Legia-Jagiellonia 1989) :]

A co? Nie możesz wystąpić jako dobrze poinformowane źródło? :lol:
Może któryś z nich (pismaków) przegląda to forum i Cię zacytuje w najbliższym czasie :lol: :>

PS No to nie Adolf, ale Wójcik któregoś z modów prześladuje. :D Trzeba sprawdzić i poszukać lekarstwa na to. A na razie te wszystkie paskudne buźki do zmiany :>

legart
14-05-2003, 14:52
Mnie tam ad... to jest janusze się podobają :goool:

MaxyM
14-05-2003, 15:17
Moja ulubiona to :ronaldo2: .

Koswkiego sprzedaja jak worek ziemniaków, jak Niedzielana i Karwana i tak go sprzedadzą, że będzie siedział na ławie w klubie, który może Barcelonie oddać całą 11stke za Saviole, a itak nię będą chcieli.

Menel
15-05-2003, 10:31
Dobra. Jako, że jestem w gościach to se daruję całą przedmowę jaką bym normalnie walnął.

Pod uwagę biorę to, że naskrobało to Tempo. Wiadomo. U nich z rzetelnością jest jak ze wspaniałomyślnością u teściowej.

Poza tym Barca akurat szykuje się do rewolucji kadrowej. Będzie nowy prezes. Nowy prezes = nowy trener. Czyli papa Antic. Nowy trener = własne "widzimisie" w kwestii zawodników.

Z drugiej strony kandydat na prezydenta Barcy zapowada, że zostanie ze starego składu tylko Saviola, Riquelme, Pouyol, Luis Enrique... no to miejsce się zwolni... '8

Tak czy siak... Nie lubicie Kosy, więc... zrywacie boki. Nie dziwię się, bo gdyby na ten przykład Tiempo chiało wytransferować Cezarego do Manchesteru czy gdzie tam to ja bym zrywał boki... Tak to już jest.
Natomiast Kosa raczej odejdzie z Wisły. Albo teraz, albo po eliminacjach do LM. No chyba, że przygoda z LM potrawa dłużej niż to ostatnio mają w zwyczaju drużyny z Polski.
Co do następców to spoko. Kasperczak ma chytry plan... już niedługo, jak to mawia Jarman, gazety będą pisać o "czarnych skrzydłach" Białej Gwiazdy.

Keleborn
16-05-2003, 12:06
Temat zawodnika Kosowskiego pojawia się wszędzie. Niedługo strach będzie konserwę otworzyć jak mawiano w dawnych czasach.

Powiem szczerze - nie lubię go. Po pierwsze za tę koszulkę po drugie za cyrk z kamyczkiem, po trzecie za szereg wypowiedzi na nasz temat. I na prawdę niech juz jedzie do tego Bilefeld, byle dziennikarze dali od niego odpocząć.

:picnic:

dzanas
16-05-2003, 22:49
Zgadzam sie z menelem...po prostu zal wam dupe sciska ze propozycje otrzymuje wlasnie pilkarz wisly...swoja droga szkoda mi "kosy"...wolalbym gdyby zostal w klubie ale to jego decyzja...i zyciowa szansa...

szczepan
16-05-2003, 22:55
Zgadzam sie z menelem...po prostu zal wam dupe sciska ze propozycje otrzymuje wlasnie pilkarz wisly...swoja droga szkoda mi "kosy"...wolalbym gdyby zostal w klubie ale to jego decyzja...i zyciowa szansa...

lol ej posluchaj naprawde g mnie obchodzi gdzie pojdzie kosowski (bo jak ktos juz zauwazyl przezwisko "Kosa" jest juz zarezerwowane dla znaczenie lepszego gracza!)... w inter czy tam lazio jestem w stanie uwierzyc natomiast wiadomosc o barcelonie poporstu mnie rozsmieszyla...

i napewno mnie nic nie sciska na mysl ze odejdzie z polskiej ligi... wrecz przeciwnie ciesze sie :D :rotfl:

MaxyM
17-05-2003, 02:04

Chyba coś ci sie pomyliło koleżko z grodu Kraka.

Dla mnie może już nikt z Legii nie wyjechać i z pewnością nic mi dupy nie ściska, a tym bardziej wyjazd Kosowskiego z Wisły.

Kosowskiego ci szkoda?

Mi bardziej szkoda jego fanów, bo tak jak on się zachowuje to już dawno nie było takiego typa, co mówi otwarcie, że ma w dupie polską lige jak i klub, bo chce wyjechać i już, tak musi być.

Keleborn
19-05-2003, 09:34

Drogi kolego z Krakowa - zapewniam Cię że nic mi dupy nie ściska. Zazdrość względem Wisły i jej piłkarzy jest nam obca. A względem Kamilka to ja mam tylko pogardę, co juz wyjaśniałaem nie raz.

Ah i jeszcze jedno - jak słusznie przypomniano Kosa - to :+: Roman Kosecki :+: , a zawodnik Kosowski może być nazywany co najwyżej tłuczkiem.

Kawa
19-05-2003, 09:45
Oferta barcy juz raczej nie bedzie uwzgledniana poniewaz Boniek ma zostać dyrektorem sportowym Interu! Sam Zibi stwierdził, że napewno wziałby do nowego klubu Kosowskiego.

MaxyM
19-05-2003, 10:42
...,a Inter, znaczy wlasciciel chce Bonka do Interu sprowadzic 8-

Boniek dyrektorem sportowym Interu?!

„Super Express” informuje, że były selekcjoner reprezentacji Polski Zbigniew Boniek, otrzymał od prezydenta Interu Mediolan Massimo Morattiego, poważną ofertę. Szef Interu chce, żeby Boniek został dyrektorem sportowym jego klubu!

Moratti bardzo ceni Bońka. Niedawno konsultował się z nim w sprawie transferu Kamila Kosowskiego, a kilka dni temu złożył Polakowi bardzo poważną propozycję. Prezydent Interu zaproponował Bońkowi pracę na stanowisku dyrektora sportowego. Były selekcjoner miałby zajmować się przede wszystkim transferami.

„To bardzo przyjemne, kiedy taki człowiek jak Moratti proponuje pracę, ale muszę wszystko spokojnie przemyśleć. W Interze potrzeba nowych zawodników. Wziąłbym Kamila Kosowskiego. Znam jego wady, powinien się zmienić, ale wierzę w niego. (...) Na razie jednak za wcześnie o tym mówić” – powiedział Boniek.

Ofertę dla Bońka ma także premier Włoch i magnat telewizyjny, Silvio Berlusconi. Właściciel Milanu chce, żeby "Zibi" został komentatorem w jednej z jego stacji telewizyjnych.

MaxyM
19-05-2003, 12:47
Dzisiaj do Polski przylatuje Waldemar Kita, biznesmen z Francji, który przez kilka ostatnich lat współpracował z Marcinem Kuźbą. Zapewne zechce ostatecznie wyjaśnić sprawy zawodnika w Wiśle Kraków.

„Prezes Kita obiecał mi, że na pierwszym miejscu jest moja osoba. A na drugim jego chęć odzyskania przynajmniej części zainwestowanych środków” – powiedział Kuźba.

Na razie czołowy polski napastnik jest wypożyczony do Wisły do 30 czerwca. Lider polskiej ligi w tym sezonie płacił mu tylko 3 tysiące złotych miesięcznie – na wynajem mieszkania w Krakowie. Pensję – szacowaną na 8 tysięcy dolarów – pokrywał mu Kita.

Menedżerowie polecają Kuźbę w całej Europie. Napastnikiem Wisły interesują się Energie Cottbus, Arminia Bielefeld i Borussia Moenchengladbach. We wtorek w sprawie przejścia Kuźby do Racingu Lens będzie rozmawiał menedżer z Paryża, Tadeusz Fogiel.

„Widzę dużą szansę, a Marcin miałby dodatkowo ułatwione zadanie. Zna Francję, a w Lens służyłby mu pomocą Jacek Bąk” – powiedział Fogiel.

Wartość rynkowa napastnika to około 2,5 mln euro.

Keleborn
19-05-2003, 15:17
Menedżerowie polecają Kuźbę w całej Europie. Napastnikiem Wisły interesują się Energie Cottbus, Arminia Bielefeld i Borussia Moenchengladbach.

Rety to rzeczywiście cała Europa. :buhaha: Jak nic w Realu chłopak skończy. :buhaha:

Raffi
19-05-2003, 18:09
...,a Inter, znaczy wlasciciel chce Bonka do Interu sprowadzic 8-

Boniek dyrektorem sportowym Interu?!

„Super Express” informuje, że były selekcjoner reprezentacji Polski Zbigniew Boniek, otrzymał od prezydenta Interu Mediolan Massimo Morattiego, poważną ofertę. Szef Interu chce, żeby Boniek został dyrektorem sportowym jego klubu!

Moratti bardzo ceni Bońka. Niedawno konsultował się z nim w sprawie transferu Kamila Kosowskiego, a kilka dni temu złożył Polakowi bardzo poważną propozycję. Prezydent Interu zaproponował Bońkowi pracę na stanowisku dyrektora sportowego. Były selekcjoner miałby zajmować się przede wszystkim transferami.

„To bardzo przyjemne, kiedy taki człowiek jak Moratti proponuje pracę, ale muszę wszystko spokojnie przemyśleć. W Interze potrzeba nowych zawodników. Wziąłbym Kamila Kosowskiego. Znam jego wady, powinien się zmienić, ale wierzę w niego. (...) Na razie jednak za wcześnie o tym mówić” – powiedział Boniek.

Ofertę dla Bońka ma także premier Włoch i magnat telewizyjny, Silvio Berlusconi. Właściciel Milanu chce, żeby "Zibi" został komentatorem w jednej z jego stacji telewizyjnych.

Godzinę temu słuchałem wypowiedzi Bońka, który powiedział, że to kosmiczne bzdury, a na dodatek powiedział, że nikomu nie udzielał wywiadu na ten temat, a już na pewno nie potwierdzał tej wiadomości

c_zary
19-05-2003, 18:13
To ja mam cos lepszego:

www.futbol.pl

Tkocz "na celowniku" Ajaksu Amsterdam

Katowice - Ligowe spotkanie pomiędzy GKS Katowice a Wisłą Kraków obserwowali z trybun wysłannicy kilku czołowych klubów europejskich. Wśród nich byli przedstawiciele Ajaksu Amsterdam, którzy przyglądali się grze bramkarza gospodarzy - Jarosława Tkocza. Sam zainteresowany nic jednak na ten temat nie miał do powiedzienia.

"Nic nie wiem o tym jakoby oglądali mnie wysłannicy wielkiego Ajaksu" - stwierdził po meczu Tkocz.

:buhaha:

szczepan
19-05-2003, 18:34
wszyscy musza jakos zarabiac... ale ta akcja z Bonkiem to raczej standartowa akcja "super expresu" (jestem ciekaw czy dodali informacje ze wywiadbyl nie autoryzowany)... a co do Tkocza hmmm to jest to bardziej prawdopodobne niz Kosowski do Barcy... pamietacie Dudka?

yusta
19-05-2003, 19:56
wszyscy musza jakos zarabiac... ale ta akcja z Bonkiem to raczej standartowa akcja "super expresu" (jestem ciekaw czy dodali informacje ze wywiadbyl nie autoryzowany)... a co do Tkocza hmmm to jest to bardziej prawdopodobne niz Kosowski do Barcy... pamietacie Dudka?

Eh, ale Dudek był troszeczke młodszy :> Ajaks ma świetnego bramkarza, w dość podeszłym wieku, więc nie sądzę, żeby sciągali kolejnego starucha.

szczepan
19-05-2003, 20:16
faktycznie ale kto wie... napewno Tkocz nie zostaje tam sciagniety jako nastepca pierwszego bramkarza (jezeli w ogole to prawda z tym ewentualnym transferem)...
ale nadal sadze ze przejscie Tkocza do Ajaxu jest bardziej prawdopodobne niz Kosowskiego do Barcy...

Kawa
20-05-2003, 09:42
To ja mam cos lepszego:

www.futbol.pl

Tkocz "na celowniku" Ajaksu Amsterdam

Katowice - Ligowe spotkanie pomiędzy GKS Katowice a Wisłą Kraków obserwowali z trybun wysłannicy kilku czołowych klubów europejskich. Wśród nich byli przedstawiciele Ajaksu Amsterdam, którzy przyglądali się grze bramkarza gospodarzy - Jarosława Tkocza. Sam zainteresowany nic jednak na ten temat nie miał do powiedzienia.

"Nic nie wiem o tym jakoby oglądali mnie wysłannicy wielkiego Ajaksu" - stwierdził po meczu Tkocz.

:buhaha:
JAk on wyląduje w Ajaxie to bedzie niezły numer. Ten gość miał jedną dobra runde, a juz robią z niego superstara :/ Sytuacja podobna do tej z Niedzielanem. Był wielki szum, a teraz chłpak gra na srednim pozimonie w Grodzisku na pastwisku :rotfl:

Yevaud
21-05-2003, 10:48
Oferta barcy juz raczej nie bedzie uwzgledniana poniewaz Boniek ma zostać dyrektorem sportowym Interu! Sam Zibi stwierdził, że napewno wziałby do nowego klubu Kosowskiego.

Tak. Bo się Boniek w Kosowskim zakochał. On ma taki "włoski" wygląd ten Kosowski. Do reprezentacji też Boniek Kosowskiego brał. Z jakim skutkiem każdy widział. I z Interu też Bońka szybkow wypieprzą, jak bedzie takie "udane" ruchy personalne przeprowadzał

MaxyM
28-05-2003, 09:46
Kasperczak: Kosowski zostanie w Krakowie!

- Wszystko zrobię i tak będzie, że Kosowski zostanie w Wiśle! Cały czas mówię, że chcę zatrzymać wszystkich zawodników - taką deklarację złożył po wczorajszym treningu szkoleniowiec i menedżer "Białej Gwiazdy" Henryk Kasperczak.

- W poniedziałek w telewizji sprzedali mi już całą drużynę. Nic z tego nie rozumiem.

Jak więc traktować sensacyjne doniesienia o mającej napłynąć lada dzień ofercie kupna Kosowskiego przez Olympique Lyon, jak oceniać zamiar 1. FC Kaiserslautern ściągnięcia Kosowskiego razem z Kuźbą? Trener Kasperczak uważa, że w ten sposób dziennikarze zarabiają pieniądze, mijając się jednak z prawdą.

Więcej - w "Dzienniku Polskim".

Zobaczymy co z tego wyniknie, ale tutaj rozumiem Kasperczaka, bo jezeli jest szansa gry w LM, a jakis patalach woli grac w slabiutkim klubie na zachodzie niz w Polsce to tuman. My mielismy takiego, pazernego i jak skonczyl? 2 Liga, 2 Liga Murawski.

MaxyM
29-05-2003, 11:20
Kosowski: Chciałbym odejść

Henryk Kasperczak, trener Wisły Kraków, powiedział w jednym z wywiadów, że zrobi wszystko, by zatrzymać w Krakowie Kamila Kosowskiego. Tymczasem sam zawodnik nie chce już grać w drużynie "Białej Gwiazdy" - pisze "Gazeta Wyborcza".

Wydaje mi się, że mój czas w Krakowie już się skończył i chyba zasłużyłem na wyjazd. Bardzo dużo zawdzięczam Wiśle, ale chciałbym odejść, bo wiem, że interesują się mną znakomite kluby. Ewentualny transfer byłby wielką promocją dla Wisły" - powiedział Kosowski.

Pomocnik Wisły nie wyklucza, że działacze zaproponują mu nowy kontrakt, chcąc zatrzymać go Krakowie. Aktualny kończy się w czerwcu w przyszłym roku i wówczas Kosowski stanie się wolnym zawodnikiem.

"Porozmawiać zawsze można" - powiedział "Kosa".

MaxyM
29-05-2003, 11:35
Spekulacje co do przyszłego transferu pomocnika Wisły, Kamila Kosowskiego nabierają rozmachu. Raz po raz wymienia się nowe kluby, które ponoć skłonne są wyłożyć miliony euro. Nieoczekiwanie w kolejce do zatrudnienia "Kosy" stanął... Andrzej Pawelec, szef Widzewa!
Prezes Rady Nadzorczej Widzewa realnie ocenia możliwości finansowe łódzkiego klubu. Nie ma więc zamiaru rywalizować z bogatymi klubami Europy, które interesują się Kosowskim.

O co więc chodzi? Otóż Pawelec ma zamiar zatrudnić pomocnika Wisły do... celów reklamowych. Reprezentant Polski miałby reklamować napoje produkowane przez firmę Pawelca.
:rotfl: :rotfl:

legart
29-05-2003, 11:40
A czy Pawelec przypadkiem winka Cin-Cin nie robi 8-

MaxyM
29-05-2003, 11:44
A czy Pawelec przypadkiem winka Cin-Cin nie robi 8-

Bez Cin-Cin, nie ma Cin-Cin.

c_zary
01-06-2003, 14:16
Ajax Amsterdam zainteresowany piłkarzami Wisły

Amsterdam - Podczas ostatniego spotkania ligowego krakowskiej Wisły na stadionie przy ulicy Reymonta obecny był przedstawiciel Ajaksu Amsterdam Ruud Krol.

Były reprezentant Holandii przyglądał się grze wiślaków - Kamila Kosowskiego, Macieja Żurawskiego, Marcina Kuźby i Kalu Uche. Krol przyznał, że cena 5. milionów euro, którą dziąłacze "Białej Gwiazdy" chcą za "Kosę" jest wygórowana, jednak zastrzegł, że nie on decyduje w klubie o wydatkach na nowych piłkarzy.

Ciekaw jestem czy tradycji stanie sie zadosc i mistrz Polski oslabi sie przed el. LM?

Kawa
01-06-2003, 14:29
Ciekaw jestem czy tradycji stanie sie zadosc i mistrz Polski oslabi sie przed el. LM?
Nawet tak nie mów bo wiślacy obrażą. Oni juz nazawsze będa grąc w tym składzie bo oni sie nie osłabiaja. Tak na poważnie jeżeli Ciupiał chce zarobic na kilku zawodnikach to najwyższa porazeby ich sprzedła. Za rok bedziemy w Unii, wejdzie prawo Bosmana i kasy za transfery nie bedzie.

c_zary
07-06-2003, 01:26
gazeta.pl

Ajax Amsterdam zainteresowany jest Kamilem Kosowskim, Maciejem Żurawskim i Kalu Uche, ale szefowie Wisły Kraków nie chcą ich nigdzie sprzedawać.

Menedżer Ajaxu, były świetny piłkarz Ruud Kroll obserwował krakowian w meczu z Widzewem Łódź. - Po sprzedaniu Zlatana [Ibrahimovicia do Romy - red.]. Ajax będzie miał pieniądze na zakupy - twierdzi Singir Zelbenrig, dziennikarz redagujący klubową gazetę amsterdamskiego klubu "Ajax Life". Według niego Holendrzy są zdecydowani sprowadzić Żurawskiego, Uche i Kosowskiego.

- Z menedżerem Ajaksu Ruudem Krollem wypiłem dwa drinki, wymieniliśmy się wizytówkami i na tym koniec - zapewnia prezes Wisły Bogdan Basałaj. - Generalnie od miesiąca w kwestiach transferowych nic się nie zmieniło. Nie otrzymaliśmy żadnych ofert. Poza tym nie zamierzamy za wszelką cenę rozsprzedać drużyny, bo naszym nadrzędnym celem jest Liga Mistrzów.

Tak samo twierdzi trener Henryk Kasperczak, który zapowiedział, że zrobi wszystko, by Kosowski, Żurawski i Uche zostali w Krakowie.

Prznajmniej jeden normalny klub w polskiej lidze, szkoda tylko, ze z Krakowa :/
Jak z drugiej strony slysze:

W chwili obecnej Legia czyni starania o transferowanie Stanko Svitlicy. Powód tej decyzji wydaje się oczywisty.
to mi rece opadaje az do samej ziemie :/ :help:

Gandi
07-06-2003, 11:54
Nawet tak nie mów bo wiślacy obrażą. Oni juz nazawsze będa grąc w tym składzie bo oni sie nie osłabiaja. Tak na poważnie jeżeli Ciupiał chce zarobic na kilku zawodnikach to najwyższa porazeby ich sprzedła. Za rok bedziemy w Unii, wejdzie prawo Bosmana i kasy za transfery nie bedzie.
Panie kochany nie mylmy dwóch systemów walutowych
Cupiał to nie głupi chłopiec jest
Prawo Bosmana stotsuje sie wobec zawodników którym WYGASŁY kontrakty, a póki co Wisła słynie z podpisywania MEGA DŁUGICH kotraktów
Rekordzisty to mają u nas coś do 2009 '8
W kwestii sprzedaży mr K
Zostanie będzie fajnie (ale nikłe na to szanse są) jak sprzedadzą troszke dupa zbita( za niego może Grzelak albo ktuś z czarnego lądu) bo wkmponować w tak krótkim czasie nowego zawodnika w system gry to nie łatwa sztuka ale kazus Kuźby pokazał że mozna więc who knows?? :hmm:
Jakby sie sprawa nie potoczyła i tak wiele zależeć będzie od losowania do LM. Może w końcu sie wymsknie kolesiom od kulek jakaś ludzka drużyna 8)

szczepan
22-06-2003, 21:02
"Kamil Kosowski nie będzie w przyszłym sezonie występował w zespole mistrza Francji, Olympique Lyon – informuje „Dziennik Polski”.
Taką decyzję, która jest jeszcze nieoficjalna, podjął sam prezes klubu Jean-Michel Aulas. „Dziennikowi Polskiego” przekazał ją jeden z bardziej znanych i wpływowych francuskich dziennikarzy, proszący jednak o zachowanie anonimowości.
Według jego relacji, brak dalszego zainteresowania ze strony Lyonu, jest spowodowany między innymi prezentowanym przez Kosowskiego pozaboiskowym trybem życia.
źródło: Dziennik Polski "

szczepan
27-06-2003, 17:14
jak podaje "ps" moze jednak kosowski wyladuje w barcelonie tylko ze w espanyolu...

krollek
28-06-2003, 08:09
Napastnik reprezentacji Polski i Wisły Kraków Kamil Kosowski prawdopodobnie odejdzie latem z obecnego klubu i coraz bardziej prawdopodobne staje się zatrudnienie go przez niemieckie FC Kaiserslautern.
Włoskie Lazio ma opcje na wycenianego na 3 mln euro 25-letniego piłkarza, ale nie złożyło na niego oficjalnej oferty, podczas gdy działacze z Bundesligi prowadzą już podobno zaawansowane negocjacje z mistrzem Polski.
Rzymski klub raczej nie będzie już zainteresowany Kosowskim jako, że ściągnął ostatnio Martina Jorgensena z Udinese, który zapełni lukę na lewej stronie pomocy drużyny Roberto Manciniego.
Coraz 'mocniejsze' kluby chcą go kupić :rotfl:

Nazgul
28-06-2003, 08:35
Coraz 'mocniejsze' kluby chcą go kupić :rotfl:

Pewnie się okaże, że kosiara wyląduje w VfB Moedling albo Hanoverze :)

szczepan
28-06-2003, 10:03
no co Wy gadacie z tego co wiem to Szczaka Polkowice i Leczna sa narazie faworytami :rotfl: :rotfl: :rotfl: :> :buhaha:

Nazgul
28-06-2003, 10:16
no co Wy gadacie z tego co wiem to Szczaka Polkowice i Leczna sa narazie faworytami :rotfl: :rotfl: :rotfl: :> :buhaha:

Niech gra w Wiśle. I niech w Legii gra Szala na prawej obronie - Wojtek sobie z Kosowskim radzić potrafi co pokazał mecz na jesieni :)

szczepan
28-06-2003, 10:18
nio to jest plus bo sie Kosowski troche stresuje jak chce wybijac rozny :P jak cala kryta czy zyleta mowi co o nim mysli!

Nazgul
28-06-2003, 12:21
nio to jest plus bo sie Kosowski troche stresuje jak chce wybijac rozny :P jak cala kryta czy zyleta mowi co o nim mysli!

A jak się nie stresuje to mu wychodzi jak z Węgrami :D

_Bart
30-06-2003, 22:46
Czy pozostanie Pan w Wiśle, czy przejdzie do niemieckiego 1. FC Kaiserslautern?

Kamil Kosowski: Nic na ten temat nie wiem. Słyszałem tylko, że są rozbieżności co do ceny między Wisłą a Kaiserslautern. Dziś po raz pierwszy po urlopie trenowałem i jadę z drużyną na obóz do Zakopanego. Więcej było szumu medialnego wokół mojej osoby niż konkretnych ofert. Już dwa tygodnie temu miało być coś wiadomo i nic. Teraz jest czas, by z Wisłą dobrze się przygotować do kwalifikacji Ligi Mistrzów. Jeśli Wisła mnie nie sprzeda, to nie ma co liczyć na jakiekolwiek pieniądze za mnie, bo nowego dłuższego kontraktu nie podpiszę [Kosowski ma kontrakt do grudnia 2004 r., po tym czasie będzie wolnym zawodnikiem - przyp. red.].

Prosze prosze jaka rozkapryszona gwiazdka. Widac jak chłopak szanuje kibiców Wisły (czytaj pokazuje jak mu zalezy na grze w Krakowie). Megagwiazdor jeszcze zeby tylko umiał grac :/

Kempes
01-07-2003, 00:12
Sami kibice Wisły mają już dość tej gwiazdki

Pamietam jak od nas odchodzil Karwan , skrzydłowy tak wazny dla nas jak obecnie Kosowski dla Krakowa a jednak potrafil to zrobic w chwale i uznaniu kibiców Warszawskich

pozdr

MaxyM
01-07-2003, 06:06
Wymiotować mi się chce na kolejne informacje i wypowiedzi tego pajaca... dość! Niech jedzie w pizdu... byle z tego kraju...

Jarman
01-07-2003, 08:52
Pozwolę sobie przekleić scenariusz nakreślony przez kolegę RAF-a w sprawie Kosy...zasadniczo nawet wcale nie pozbawiony cech nieprawdopodobieństwa...

- 1.FC Kaiserslautern rezygnuje jednak z zakupu Kosowskiego, uwazaj ze lepiej jest zaczekac az Kamilowi wygasnie kontrakt i wtedy pozyskaja go za darmo.

- Kamil jest wsciekly liczyl na Lazio, Barcelone skonczy w Wisle.....

- Na zgrupowaniu w Zakopanem trener Bialej Gwiazdy zostaje oczarowany umiejetnosciami lewego pomocnika Bensona.

- Zaczyna sie liga. Kamil wychodzi w czterech spotkaniach w podstawowej jedenastce.

- W kolejnych paru meczach Benson wchodzi na boisko zmieniajac Kosowskiego, i bedac zdecydowanie lepszym pilkarzem niz Kamil.

- Po piatej kolejce Kasperczak dochodzi do wniosku iz nigeryjski pomocnik jest duzo lepszy nic polski i odsyla Kamila na lawke.

- Wisla broni tytul mistrza Polski, Benson wybrany zostaje najlepszym pomocnikiem (zaraz za nim Uche )

- Wisla gra w Lidze Mistrzow

- Kamilowi za pol roku konczy sie kontrakt, ale z uwagi na brak zainteresowania zostaje w Wisle.

- Kamil wypada nietylko z jedenastki Wisly ale takze i kadry narodowej.

- grudzien 2004 Kamilowi wygasa kontrakt ale z uwagi na brak formy podpisuje umowe z Garbarnia Szczakowianka ktora z uwagi na machloje z kupowaniem meczow wlasnie spadla z II ligi......

'8

Tak się może z chłopacem skończyć...
Jednak w całym tym szumie medialnym trzeba pamiętać o tym, że to nie Kosowski leci 4 razy w tygodniu do dziennikarzy i skamle, że chce wyjechać, lecz jedynie odpowiada na ich pytania w stylu: "czy chce pan wyjechać z Polsk i grać na Zachodzie?"

Nie zmienia to faktu, że te odpowiedzi mogłyby być bardziej stonowane i wyważone...od Żurawia np. mógłby się Kosa sporo uczyć...nie tylko piłkarskiego fachu.

Yevaud
01-07-2003, 09:03
1. Na zgrupowaniu w Zakopanem trener Bialej Gwiazdy zostaje oczarowany umiejetnosciami lewego pomocnika Bensona.

2. Kamil wypada nietylko z jedenastki Wisly ale takze i kadry narodowej.

3. Nie zmienia to faktu, że te odpowiedzi mogłyby być bardziej stonowane i wyważone...od Żurawia np. mógłby się Kosa sporo uczyć...nie tylko piłkarskiego fachu.

1. Benson pewnie będzie dobry. Choć moim zdaniem w Wiśle Kosowskiego zastępować już w poprzednim sezonie powinien był Brożek. I równie dobrze to nazwisko Brożek mozna wstawiać w miejsce Benson w całej tej wyliczance, poza jednym miejscem - Wróblewski zostaie wybrany najlepszym skrzydłowym, a nie wiślak jakiś.

2. Wypad z kadry mu się należał już dawno, najpóźniej wtedy, gdy okazało się, że kulawy Krzynówek jest od niego o niebo lepszy.

3. Żuraw jest świetnym piłkarzem i jego wypowiedzi są znacznie bardziej wyważone i ciekawe od wypowiedzi Kosowskiego. Ale jedno zastrzeżenie - piłkarskiego fachu od Kosy to mógłby się Żuraw cały czas jeszcze uczyć.

Jarman
01-07-2003, 09:12
3. Żuraw jest świetnym piłkarzem i jego wypowiedzi są znacznie bardziej wyważone i ciekawe od wypowiedzi Kosowskiego. Ale jedno zastrzeżenie - piłkarskiego fachu od Kosy to mógłby się Żuraw cały czas jeszcze uczyć.

Tu się różnimy w ocenie.
Kosowski to dobry piłkarz (przynajmniej jak na naszą ligę), ale Żurawski wg mnie jest lepszy.
IMO Wisła straciłaby znacznie więcej pozbywając się Żurawskiego niż Kosowskiego. Ten pierwszy byłby znacznie trudniejszy do zastąpienia.

P.S.
Rozumiem, że shift Ci sie nie wcisnął przy pisaniu słowa "wiślak"? :>

Yevaud
01-07-2003, 14:58

Tu się różnimy w ocenie.
Kosowski to dobry piłkarz (przynajmniej jak na naszą ligę), ale Żurawski wg mnie jest lepszy.
IMO Wisła straciłaby znacznie więcej pozbywając się Żurawskiego niż Kosowskiego. Ten pierwszy byłby znacznie trudniejszy do zastąpienia.

P.S.
Rozumiem, że shift Ci sie nie wcisnął przy pisaniu słowa "wiślak"? :>

Różnimy się, choć nie tak, jak Ci się wydaje:

Zgadzam się, że Wisła straciłaby więcej pozbywając się Żurawia. Od Kosowskiego Żurawski jest zdecydowanie lepszy.

Kosa jest lepszy nawet od Żurawia i gdyby zechciał wznowić treningi to po pół roku byłby znów, mimo wieku, gwiazdą.

Różnimy się też znajomością ortografi. Słowa "wiślak" nie użyłem na poczatku zdania. Nie ma powodu by było z dużej litery pisane. Wisła z dużej - nazwa własna, wiślak już nie. Tak jak powiedzmy Krakó z dużej, a krakowiak z małej. Wyjątek stanowią narodowości: Polak, Niemiec, Szwed, Żyd i Rumun nawet. I oczywiście wyjątkiem bedą też Legioniści. ;)

Jarman
01-07-2003, 19:06
Różnimy się, choć nie tak, jak Ci się wydaje:

Zgadzam się, że Wisła straciłaby więcej pozbywając się Żurawia. Od Kosowskiego Żurawski jest zdecydowanie lepszy.

Kosa jest lepszy nawet od Żurawia i gdyby zechciał wznowić treningi to po pół roku byłby znów, mimo wieku, gwiazdą.

Masz na myśli gwiazdorstwo polegające na ściąganiu koszulki w świętym oburzeniu, przez co drużyna zostaje osłabiona? 8)

Porównywanie umiejętności obu panów jest bezcelowe w takim stopniu jak debata na temat wyższości Świąt Wielkanocy nad Bożego Narodzenia.

Różnimy się też znajomością ortografi. Słowa "wiślak" nie użyłem na poczatku zdania. Nie ma powodu by było z dużej litery pisane. Wisła z dużej - nazwa własna, wiślak już nie. Tak jak powiedzmy Krakó z dużej, a krakowiak z małej. Wyjątek stanowią narodowości: Polak, Niemiec, Szwed, Żyd i Rumun nawet. I oczywiście wyjątkiem bedą też Legioniści. ;)

Kto słownikiem walczy, od słownika zginąć może...
Polecam choćby "Język Polski na co dzień" Ewy i Feliksa Przyłubskich...
Panie Warszawiak :]

Yevaud
02-07-2003, 09:08
Masz na myśli gwiazdorstwo polegające na ściąganiu koszulki w świętym oburzeniu, przez co drużyna zostaje osłabiona? 8)

Nie o gwaizdorstwie, a umiejętnościach czysto piłkarskich pisałem. Proszę trochę dokładniej się wczytać w komentowany tekst.

A Przyłubscy - hm... czyżby nie tylko dla Legii i Legionistó, ale także dla Warszawiaków robili wyjątek?
Posługuję sie słownikiem języka polskiego PWN. Tom pierwszy obejmuje litery A-K. Na stronie 1036 w drugiej rubryce jest krakowiak - wyraźnie z małej litery. Czyżby nawet językoznawcy uznawali nasza wyższość? :)

PS> Słownik porawnej polszczyzny PWN także warszawiaka każe pisać z małej litery.

Jarman
02-07-2003, 11:14

Nie o gwaizdorstwie, a umiejętnościach czysto piłkarskich pisałem. Proszę trochę dokładniej się wczytać w komentowany tekst.

A Przyłubscy - hm... czyżby nie tylko dla Legii i Legionistó, ale także dla Warszawiaków robili wyjątek?
Posługuję sie słownikiem języka polskiego PWN. Tom pierwszy obejmuje litery A-K. Na stronie 1036 w drugiej rubryce jest krakowiak - wyraźnie z małej litery. Czyżby nawet językoznawcy uznawali nasza wyższość? :)

PS> Słownik porawnej polszczyzny PWN także warszawiaka każe pisać z małej litery.

Poza kompletnym rozmyciem tematu nic z tej dyskusji nie wynika.
Pozostaniemy zapewne przy swoich zdaniach, zarówno w ocenie umiejętności Żurawskiego i Koseckiego, jak również pisowni.
Zresztą nie ona tu jest najważniejsza...raczej kontekst wypowiedzi: "...jakiś wiślak", w założeniu mający zdyskredytować owego "wiślaka".

No chyba, że to założenie było inne.

A w temacie - Kosowskiego kupuje tym razem Lazio, bo już ma kasę.
Przynajmniej wg Tempa.

legart
02-07-2003, 11:23
Poza kompletnym rozmyciem tematu nic z tej dyskusji nie wynika.
Pozostaniemy zapewne przy swoich zdaniach, zarówno w ocenie umiejętności Żurawskiego i Koseckiego, jak również pisowni.
Zresztą nie ona tu jest najważniejsza...raczej kontekst wypowiedzi: "...jakiś wiślak", w założeniu mający zdyskredytować owego "wiślaka".

No chyba, że to założenie było inne.

A w temacie - Kosowskiego kupuje tym razem Lazio, bo już ma kasę.
Przynajmniej wg Tempa.

Proszę nie mieszać Romka z Kamilkiem ;)

Jarman
02-07-2003, 12:53
Proszę nie mieszać Romka z Kamilkiem ;)

Nie ja zacząłem... ;)

A zresztą...co to za różnica..nasza, czy też ta Wasza Kosa...
Kosa jest Kosa...sprzedać zawsze można '8