PDA

Zobacz pełną wersję : Rywin Gate

aaadamm
13-05-2003, 10:32
W Polsce istnieje już telewizja podporządkowana lewicy i premierowi Leszkowi Millerowi - jest nią telewizja publiczna kierowana przez Roberta Kwiatkowskiego - powiedział przed sejmową komisją śledczą członek KRRiT Jarosław Sellin.

Sellin oświadczył, że "wydarzenia lipcowe" związane z aferą Rywina poznał z wrześniowej publikacji "Wprost" oraz z grudniowego artykułu w "Gazecie Wyborczej" w ubiegłym roku.

Przypomniał, że ze źródeł będących dowodami w sprawie Rywina - notatki Wandy Rapaczyńskiej i notatki przekazanej przez Lwa Rywina prezydentowi wynika, że "najistotniejszą częścią propozycji Lwa Rywina złożonej Agorze było zagwarantowanie przejęcia przez nią Polsatu i postawienie na czele tej telewizji samego Lwa Rywina".

"Ale celem tej operacji miało być polityczne podporządkowanie tzw. nowego Polsatu - lewicy, a ściślej mówiąc premierowi Leszkowi Millerowi i jego rządowi" - powiedział Sellin. "W Polsce istnieje już taka telewizja" - dodał.

Tezę o tym, że TVP jest podporządkowana lewicy udowodnił za pomocą 10 przykładów.

Powiedział, że w czasie rządów centroprawicy w latach 1998-2001 TVP odmówiła reklamowania i wyjaśniania, na czym mają polegać cztery wielkie reformy społeczne mimo, że "jako żywo dotykały one życia codziennego każdego z nas", a obowiązkiem telewizji publicznej jest "pomaganie społeczeństwu w rozumieniu zmian otaczającego nas świata".

Podkreślił, że "TVP przyłączyła się do opozycyjnych ataków na cele i założenia tych reform, odmówiła nawet ówczesnemu rządowi rabatu za reklamy społeczne tych reform" mimo, że nie odmawiała tego poprzednim, lewicowym rządom.

Sellin powiedział, że w czasie rządów centroprawicy stosunek obecności na antenie TVP w programach informacyjnych i publicystycznych przedstawicieli rządu do przedstawicieli opozycji "której trzonem był wówczas SLD z Leszkiem Millerem na czele" wynosił 1:1, a po przejęciu władzy przez lewicę stosunek obecności polityków nowego rządu i ugrupowań go popierających do opozycji wynosi "stabilnie" 3:1.

"Z miesiąca na miesiąc dane przesyłane przez samą telewizję potwierdzają te proporcje" - dodał Sellin.

"Telewizja, w której na życzenie jeszcze lidera opozycji Leszka Millera wyprasza się z programu +W centrum uwagi+ ministra rządu - Jerzego Stępnia (wiceminister SWiA), gdyż nie z nim Leszek Miller miał ochotę rozmawiać i w konsekwencji pozwala mu się na samodzielny występ w programie" - wyliczał członek KRRiT.

Przypomniał także, że do programu "Tygodnik Polityczny Jedynki" "nie dopuszczono ministra Krzysztofa Budnika (wiceminister SWiA w rządzie Jerzego Buzka), który przyszedł w zastępstwie ministrów Janusza Pałubickiego i Bogdana Borusewicza". Dodał, że efektem tego był czasowy bojkot tego programu ze strony AWS i UW.

Sellin powiedział, że przy okazji relacji z akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Łodzi emitowano klip z wypowiedziami "tylko dwóch osób - lidera ówczesnej opozycji Leszka Millera i SLD-owskiwego prezydenta miasta Tadeusza Matusiaka".

Dodał, że w TVP "ocenzurowano informację o kredycie mieszkaniowym" premiera Millera, mimo, że stacje komercyjne podawały tę informację na drugim miejscu.

Przypomniał, że telewizji publicznej wyemitowano film dokumentalny o życiu codziennym Millera. "Takiego zaszczytu - sprawdziłem - nie dostąpił żaden z poprzednich premierów III RP" - powiedział.

Według Sellina, przed ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi, w TVP "faworyzowano SLD-owskich kandydatów na prezydenta Warszawy Marka Balickiego, na prezydenta Gdańska Marka Formelę i na prezydenta Krakowa - Jacka Majchrowskiego". TVP wyeliminowała także programy "prezentujące inny niż lewicowy stosunek do świata" takie jak np. "Fronda" i "Czasy" oraz nie znaleziono w niej czasu na bezpośrednią transmisję obchodów 20. rocznicy Sierpnia''80.

"Ta służąca lewicy telewizja już od lat, to oczywiście telewizja publiczna zarządzana od 1998 r. przez Roberta Kwiatkowskiego" - podsumował Sellin.

chyba nic dodac - nic ujac..... zreszta po tylu miesiacach kazdy z nas ma juz swoja hipoteze

MaxyM
13-05-2003, 11:23
"Czy została zawarta kompromitacja?" 8- - Beger

"Chyba chodzi Pani o kompromis" - Sellin

"Tak" - Beger

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

legart
13-05-2003, 11:30

"Tak" - Beger

:rotfl: Pewnie jej myśli pozostały przy maturze.

Q_(L)
13-05-2003, 11:40

"Tak" - Beger

:rotfl: Pewnie jej myśli pozostały przy maturze.

A wiecie może czy zdała???

Bo jak robili z nią wywiad przed egzaminami to była bardzo podekscytownana i zachęcała kolegów i koleżanki z Samoobrony aby kontynuowali naukę... :>

MaxyM
13-05-2003, 11:49
Podobno gdyby weszla Samoobrona w koalicje z SLD, to Beger ma zostać minister finansów 8- :buhaha: - i to wcale nie jest żart.

Posłowie Samoobrony mają gdzieś edukacje - to klub milionerów, chłopów na protest prowadzą srebrnymi Mercedesami, a te durne chłopiny idą za nimi jak ślepa kura za ziarnem.

Co do komisji, to kiedyś był taki program: KOC Kolejny Odcinek Cykliczny.

Kawa
13-05-2003, 12:20
to Beger nie skończyła juz studiów?
To był Komiczny Odcinek Cykliczny.

legart
13-05-2003, 12:25

Obawiam się że licencjat trzeba będzie skończyć już po nowych wyborach :>

Kawa
13-05-2003, 12:32
Jak juz jesteśmy przy studiach to ostatnio rozbawił mnie kolega. Stwierdził bowiem, ze: po maturze pójdzie na jakiś mało oblegany kierunek i zrobi z niego licencjata czy 3 letnie studia, a potem zapisze sie na 2 letnie magisterskie z bankowości :rotfl:

aaadamm
13-05-2003, 12:40

"szef naszego panstwa tez nie ma trzech literek pred nazwiskiem ;P

peyek
13-05-2003, 17:04

Obawiam się że licencjat trzeba będzie skończyć już po nowych wyborach :>
KAZDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYZSZYM WYKSZTALCENIEM SZCZEGOLNYM DOBREM NARODU
W tym wypadku to haslochyba nie ma racji bytu :>

Q_(L)
17-06-2003, 12:59
Odswieżam, bo znowu przesłuchują, znowu Leszkowi puszczają nerwy i będzie jeszcze jazda bo Mr.Zero ma znowu przesłuchiwać...

Aczkolwiek ja zaczynam się już gubić co jest wyjaśniane :/
A Millerowi takie takie zachowanie na pewno nie poprawi sondaży poparcia...

Walka o stołki... i tyle :/
A od koryta nie oderwie się polityków siłą...

p.s. Przychodzi Miller do wróżki i pyta:
- Wróżko, śniły mi się ziemniaki... co to może oznaczać?
- Albo Was wykopią na jesień, albo posadzą na wiosnę...

:buhaha:

MaxyM
18-06-2003, 10:34
Właczcie TVN24 8- :rotfl: Chcą dojebać komisji... ,a raczej Millerowi.

bemowiak
18-06-2003, 10:37
Właczcie TVN24 8- :rotfl: Chcą dojebać komisji... ,a raczej Millerowi.

Jaka opcja :buhaha:,ciekawe jak to sie skończy mogli by mu dojebać,by było chociarz coś ciekawego w TV

_Bart
18-06-2003, 10:38
Zajebiopza :rotfl: ogladam se przesłuchanie a tu ciach. Miller rozkłada rece bo tylko to umie zrobić. Bardzo dobra akcja :rotfl:

Q_(L)
18-06-2003, 10:40
Q...Mać... a ja siedzę w robocie... :/

MaxyM
18-06-2003, 10:44
Normalnie wjazd im na murawe zrobili i to u nich - + dla bezrobotnych :rotfl: .

_Bart
18-06-2003, 10:47
Normalnie wjazd im na murawe zrobili i to u nich - + dla bezrobotnych :rotfl: .

Szkoda tylko ze juz pały w nich wjechały ale i tak akcja bardzo dobra

MaxyM
18-06-2003, 10:49
Uwaga, na murawe wbiegł pierwszy chuligan FC Sejmu, Gabriel Janowski, podjechał wpadł pod fany... lata i się rozgląda, to w jedną to w drugą... zupełnie jak Widzewiacy na Łazienkowskiej w 2002 :rotfl:

bemowiak
18-06-2003, 10:51
Uwaga, na murawe wbiegł pierwszy chuligan FC Sejmu, Gabriel Janowski, podjechał wpadł pod fany... lata i się rozgląda, to w jedną to w drugą... zupełnie jak Widzewiacy na Łazienkowskiej w 2002 :rotfl:

już wiemy na kim sie Widzewiacy wzorowali :] pewnie to już nie pierwszy raz Gabriel robi zadymy :rotfl:

Raffi
18-06-2003, 10:55
Śmiać mi się chciało, gdy na początku wszyscy w panice pozamykali okna, a Miller "Mocny Człowiek" nagle gdzieś wyparował :> A tu nagle Rakieta otwiera cichaczem okno i zaczyna - skutecznie, jak się okazało - ich pacyfikować :]

MaxyM
18-06-2003, 10:55
Co oni pierdolą, że jesteśmy zabezpieczeni na wypadek ataku terrorystów, jakby chcili to by bez najmniejszych problemów, wyjebali ten cyrk w powietrze, razem ze wszystkimi klaunami.

MaxyM
18-06-2003, 10:57
Śmiać mi się chciało, gdy na początku wszyscy w panice pozamykali okna, a Miller "Mocny Człowiek" nagle gdzieś wyparował :>

Miller to picnic... :rotfl: ,Nie to co Gabriel, wpadł na żywioł, wprost w tłum, sam na bande.

Raffi
18-06-2003, 10:59
Miller dostał przesyłkę od bezrobotnych. Pewnie bombka (choinkowa ;)
) albo wąglik :] :]

_Bart
18-06-2003, 11:04
Albo paczka z jedzeniem. Taka co to sie na odwiedziny do wieznia przynosi :D.

Tak jak mówi MaxyM Miller to typowy popcorn. Siedzi smeci nic nie robi, avantura sie zaczeła to on hop siup (pewnie zamknał sie w ubikacji).
Nie to co Maria i Janowski :D

O a teraz Nałecz słyszy hejnał z Wiezy Mariackiej :rotfl: Pewnie programu 1 słuchasja.

Yankes
18-06-2003, 11:14
qrna ja to w ciezkim szoku bylem a najlepsze byly komentarze tego typa z TVN24 8-

Gabriel-Hooligan :+:

MaxyM
18-06-2003, 11:44
...::Przepraszam za Język::...

No zesz ***** mać, nie moge ścierpieć tej pieprzonej Błochowiak, ta baba jest tak głupia jak kura. Nauczyła się kilku zwrotów i gada je non-stop, do tego chce naśladować mowe Nałęcza, ale się ośmiesza bo nie zna znaczenia słow, którymi operuje. Tak mnie wkurwia, że aż musiałem napisać tego posta... nosi mnie jak baba bełkocze... macie podobnie?

Raffi
18-06-2003, 11:57
Tak.
PS Nie przeklinaj, bo dostaniesz ostrzeżenie :) 8) ;) ;)

MaxyM
18-06-2003, 12:04
Nie strasz bo stracisz posade :lo: .

Rakieta to mój idol... męczy siwego ile wlezie i robi z niego *******.
Nałęcz... oj coś się stało z jego bezstronnością?
"Panie Marszałku, pan Rokita dręczy świadka" - ten na końcu z SLD / ROTFL na sali.

aaadamm
18-06-2003, 18:54
mnie rozwalilo dzis jak Rokita zaczal do milera "prosze świadka" !!

teraz przesluchania juz beda nudne - nic ciekawego si enei dowiemy i nic ciekaweg osi eneiwydarzy - chyba ze Kwachu bedzie wezwany...

_Bart
18-06-2003, 20:09
mnie rozwalilo dzis jak Rokita zaczal do milera "prosze świadka" !!

teraz przesluchania juz beda nudne - nic ciekawego si enei dowiemy i nic ciekaweg osi eneiwydarzy - chyba ze Kwachu bedzie wezwany...

przeciez i tak niczego sie nie dowiedzielismy (w sprawie Rywina Gate) i niczegoo nie mielismy sie dowiedziec

komisja sledcza to kpina jedyne co zrobiła to wzrost oglądalnosci tvp3 i pokazał ze w tym kraju afera goni afere