PDA

Zobacz pełną wersję : Powrót www.konieciti.pl

Strony : [1] 2 3 4 5 6

jarecki_
24-11-2009, 21:24
Jednym z podjętych kroków w walce z iti jest właśnie ta strona. Jest to strona ogólnopolska i chyba nikogo na tym forum nie trzeba zachęcać żeby wszedł i oddał swój głos poparcia.

www.konieciti.pl

iti **********!

Bold
24-11-2009, 22:18
Tutaj w niewybredny sposób odniosłem się do tej inicjatywy

Koń Rafał
24-11-2009, 22:50
To sie nie daj wyruchać.
Ale mam lepszą radę jak nie wiesz kto jest autorem tej strony, to najpierw się dowiedz a potem komentuj.
I poluzju troszkę gumkę w majtkach.

arczi
24-11-2009, 22:59
A jak myślisz Bold kto może stać za tą inicjatywą?

Cichoń ze Stopnicy? hehe

Wyluzuj. Popierać nie musisz, ale swoje teorie zostaw lepiej dla siebie.

Bold
24-11-2009, 23:06
Panowie, żeby była jasność. Nie snuję żadnych teorii, ja nie z tych.
Jeśli za tą stroną stoją dobrzy ludzie, których poznamy po czynach to wesprę ją całym sercem.
Temat sam się nie podwiesił. To pewne.
Może trochę mnie poniosło. Przepraszam.

Teraz JA
24-11-2009, 23:21
za tą stroną stoi Walter i jego towarzysze;) Gdyby nie ich działania, to strona by nie powstała

robert1985_
25-11-2009, 11:50
popieram stronę;)pomysł dobry tylko żeby dało to jakiś efekt...

robert1985_
25-11-2009, 11:51
i zapraszam do wpisywania się

Antisocial
25-11-2009, 14:19
da rade zakupic ten szalik "ITI idz sobie" co masz w podpisie????

eMeL
25-11-2009, 20:04
Lisiewicz :)

http://niezalezna.pl/article/show/id/27883

pablos
25-11-2009, 20:27
Pozwolę sobie zauważyć pewne niedociągnięcie według mnie. Otóż brakuje mi paru słów na temat osób, których fotki zostały wstawione. Aż się prosi, żeby, szczególnie przy Walterze, wspomnieć o kilku ciekawych faktach, jak:
-członkowstwo w PZPR
-polecanie przez Urbana do aparatu propagandy
-zeznania Żemka
-rezygnacja z zasiadania w RN TVN dzień przed wejściem w życie przymusu składania oświadczenia lustracyjnego przez członków rad nadzorczych mediów.
O innych osobach też by można co nie co wrzucić, typu:
Miklas - długi za Pol-Motu, wypowiedzi o 20% nazistów wśród kibiców Legii
Ostrowski - kablowanie na niepełnosprawnych
Stefan i Błędowski - wiadomo

Z.
25-11-2009, 20:46
A ja bym usunał literówki, które mogą zostać obsmiane w mediach głownego nurtu tak jak sa obsmiewane czasem humorystyczne propozycje np PiS.

Czy chcesz żeby Oni zniszyli ruch kibicowski w Polsce?

A strona swietna!

casual
25-11-2009, 22:06
Edit.

W dzisiejszej "Gazecie Polskiej" w stałej rubryce Lisiewicza też trochę o konieciti.pl

baku188
26-11-2009, 09:59
dopisalem sie...moze da rade cos zdzialac tym sposobem. moze chociaz opinie publiczna zacznie zauwazac ze jest druga strona konfliktu nie tylko biedni obrazani dzialacze...

Dżon
26-11-2009, 10:53
Ta strona powinna być miejscem, gdzie jest zebrane wszystko nt. działań ITI na Legii. Trafiasz na proITIowca - dajesz mu link i niech czyta i wyciąga wnioski. Bo same slogany typu "szykanują, obrażają, niszczą kibiców" są zbyt łatwe do obśmiania. Przydałoby się to rozbudować, opisać historię konfliktu, przecież po drodze było tyle skurwielstw i gaf z ich strony, że aż trudno to policzyć. Wszystko od podwyżek biletów, przez donosy na niepełnosprawnych, durne korespondencyjne boje z Lechem, zabieranie mazaków i kartek na wejściu na stadion, niewpuszczenie tej czy owej flagi, akcja z koszulką Malarza, Broendby, były tego dziesiątki.

Praha
26-11-2009, 11:13
Dżon ma rację. Właśnie o to chodzi. Dużo osób pytało mnie w pracy co i jak, a ja nie miałem siły im opowiadac od poczatku co i jak. A tak daję adres strony i niech każdy sam oceni kto w tym konflikcie jest świnią.....

(L)egiaMaster1916
26-11-2009, 11:24
popdpisuję się pod tym co dwja koledzy wyżej napisali...warto to podsunąc autorom stronki pod rozwagę

Bold
26-11-2009, 11:31
Popieram zdanie Pablos'a.
Te odnośniki do Wikipedii nie są potrzebne. Skupiłbym się na dokonaniach włodarzy. Czarno na białym, bez przekłamań i półprawd. Nie chciałbym aby ta strona była odbierana niczym polonica.net.

sokolasty
26-11-2009, 11:32
właśnie o to chodzi, czytając info na stronce miałem wrażenie, jakby tekst pisały dzieci z gimnazjum. Bez urazy bardzo fajny pomysł, ale potrzebna jest mała edycja tekstu i poszerzenie o kilka informacji.

Podajcie jakiegoś maila, żeby można Wam było pomóc. Na forum jest wiele osób, które chętnie by coś skrobnęły:)

(L)uko
26-11-2009, 20:47
Ta strona powinna być miejscem, gdzie jest zebrane wszystko nt. działań ITI na Legii.

Może z zupełnie innej tematycznie beczki, ale na przykład coś takiego:
http://mamproces.pl
po prostu więcej opisanych konkretów

arczi
26-11-2009, 21:18
Panowie... prosta sprawa. Wiadomo, że przydała by się taka zbiorcza strona z całym archiwum i z kalendarzowym alfabetem wszystkich wydarzeń. Z ich poczynaniami dokonanymi i niedopowiedzianymi, z ukrytymi szpilkami wciskanymi nam w tyłki oraz z nieczystymi zagraniami, a także z naszymi reakcjami. Z rodowodami i życiorysami naszych oprawców. Z całym tym bajzlem z jakim mamy do czynienia od lat. Trochę jednak się tego nazbierało i trzeba by było przysiąść i z głową to wszystko poukładać, by na końcu ubrać całość w ładne i łatwo przyswajalne przez byle Andrzejów literki. No ale samo się nie zrobi. Skoro macie tyle pomysłów to proszę bardzo. Przysiądźcie i zróbcie. Póki co jest to co jest i na razie musi wystarczyć. Powstrzymajcie się plizz z krytyką i złośliwościami.

(L)egiaMaster1916
26-11-2009, 21:41
to nie tak..żadne złośliwości, żadna krytyka..pomysł stronki jest dobry, a to że rzucane są pomysły jak by to wszystko inaczej "ubrać" nie znaczy, że negatywnie jest odbierana...
Wyrażę tylko własne odczucia, że jak dla mnie jest zbyt dużo ogólników i za mało wgłebienia w samą tematykę ...od czego się zaczęło, co sie wydarzyło po drodze, jak wygląda wchodzenie na mecz, jaka jest frekwencja, porownanie atmosfery -chocby poprzez zdjecia lub filmiki- ta i z czasow Żylety..jakies wstawki o złej polityce iti wypowiadane przez rożne osoby...
To nie tak , że ludzie mądrkują, że krytykują - wszystko na zasadzie: łatwo powiedziec, trudniej zrobić...
ale ok, w wekend posiedzę nad pomysłem jak to można "ugryżć"-może sie przyda...warto by każdy na coś takiego się zdecydował...

Chciałbym tylko posłużyc sie ostatnim komunikatem SKLW- napisany w innym stylu niż wczesniejsze-rzeczowo, konkretnie, bez wstawek emocjonalnych i docinek, czarno na bilaym pokazanie co jest zle a co dobre, czego oczekujemy.
Po tym komunikacie zaobserwowałem, że wiele osob ktore ostro jechaly po SKLW w tym wypadku przyznawały że komunikat był na poziomie i miedzy wierszami chwalili go...

MTP
27-11-2009, 08:26
Nie ma co się dziwić nieufności ludzi.Po szopce z koniecPZPN dużo osób się wstrzymało z oceną koniecITI a część nawet najechała nań.

legart
27-11-2009, 09:47
dchoćby dla tego zdjęcia warto było założyć stronke hehe

http://www.konieciti.pl/gfx/1walter.jpg

Pan Artysta
27-11-2009, 10:02
ale takie kwiatki jak na meczu z Cracovią czy opisanie tej szopki powinno miec miejsce na tej stronie.
-zatrzymywanie kibiców (opis)
-alkomaty i szopka z tym związana
itd itp

robert1985_
27-11-2009, 16:48
da rade zakupic ten szalik "ITI idz sobie" co masz w podpisie????

niestety nie

Lolek
27-11-2009, 17:28
No ale samo się nie zrobi. Skoro macie tyle pomysłów to proszę bardzo. Przysiądźcie i zróbcie. Póki co jest to co jest i na razie musi wystarczyć. Powstrzymajcie się plizz z krytyką i złośliwościami.

Arczi, nie bardzo rozumiem czemu zabraniasz krytyki. Krytyka jest jak najbardziej wskazana, z tego co widzę zgłoszone uwagi nie są typowym przypierdalaniem, tylko konstruktywne propozycje. Pewnie, że samo się nie zrobi. Ale myślę że rąk do pomocy nie zabraknie.

Suchotnik
28-11-2009, 17:18
bueheheh moznemy podziekowac c+, przy ktoryms z wolnych GKS przy bramce Legii dokladnie pokazali adres strony :lol2: w sumie maja w tym swoj interes.

btw. Mucha na stopera

(L)egiaMaster1916
28-11-2009, 17:18
świetne uzupełnienie na stronce konieciti.pl poprzez zestawienei meczy z Dyskopolo: ten sprzed 5 lat z tym ostatnio, porównanie atmosfery, jakości widowiska..
o to własnie chodzi!
brawo, warto działać w podobnym kierunku..

Danoo
28-11-2009, 17:53
Miłe dla oka 10 tysi pękło:brawo:

(L)egiaMaster1916
28-11-2009, 19:03
juz ponad 12..
Warto też wrzucać takie rzeczy jak z tymi odrzuconymi przez Komisje Ligi zakazami wydanymi przez KP Legia..to ze Helsinska organizacja zainteresowała sie ta sprawą..punktowac ich na kazdym kroku..

Dżon
28-11-2009, 19:18
świetne uzupełnienie na stronce konieciti.pl poprzez zestawienei meczy z Dyskopolo: ten sprzed 5 lat z tym ostatnio.

Bardzo dobry tekst, ale trzeba pamiętać, że to ma trafić do wszystkich, stąd powstrzymałbym się z pisaniem o jakiejś babie z ochrony per "jebana rura", nawet bez wykropkowania. Policjantów też bym nazwał policjantami a nie psami, nie tym razem. To są bzdety, owszem czepiam się, ale ta strona ma być wizytówką.

grusgrey
28-11-2009, 19:35
poparłem waszą akcję,bo to nie tylko wasza "walka",dzisiaj wy jutro my..:ok:

(L)egiaMaster1916
28-11-2009, 19:54
Bardzo dobry tekst, ale trzeba pamiętać, że to ma trafić do wszystkich, stąd powstrzymałbym się z pisaniem o jakiejś babie z ochrony per "jebana rura", nawet bez wykropkowania. Policjantów też bym nazwał policjantami a nie psami, nie tym razem. To są bzdety, owszem czepiam się, ale ta strona ma być wizytówką.

fakt, pare rzeczy można "wykosmetyzować", ale z drugiej strony cały teskt jest napisany raczej w sposób chłodny, bez emocjonalnych wstawek, ukazane odczucia kibica-fanatyka i próba przekazania tego postronnej osobie, by zrozumiała jak wyglądało kiedys, jak wygląda teraz i że ITI walczy nie z kibolami (ktorzy postanowili jak to jest byc piłkarzem i pobyc troszke na boisku w WIlnie) a ze zwyklymi kibicami, fanatykami, pasjonatami, dla ktorych mecz, Legia to świetosc-a zapewne większosc postronnych odbiera akcje iti raczej własnie wzgledem tychze pierwszych osób...jak raz lub drugi przeczyta taki opis (nawet z jednym czy drugim okresleniem stosowanym przez kibiców-co bedzie nz jednej strony bardziej autentyczne) do czego ITI doprowadziło może zastanowi sie by nie uzywac stereotypowych okreslen wzgledem nas (i samego konfliktu), a kto wie-moze podpisze sie na tej stronce i powie komus o niej..A w sumie-ja mam wrażenie że nam nie chodzi teraz o postronnych ludzi a raczej postronnych kibiców Legii...

NTR
28-11-2009, 20:08

Dokladnie... Coraz wiecej ludzi bedzie dolaczac wiec musi to jakosc wygladac... Kolejna rzecz to brak kontaktu do autora no ale z dniami powinno byc chyba poprawione wszystko skoro reklama w C+ byla :)

BAU
28-11-2009, 20:23
Mam pytanko, i wydaje mi sie, ze bedzie to najodpowiedniejszy temat. Gdzie mozna zamowic koszulki "Jebac ITI", u kogo? Albo ewentualnie cos w ten desen. Jezeli ktos bedzie produkowal cos w ten desen to rowniez prosilbym o info tutaj czy na priv. Z gory dzieki.

Azor
28-11-2009, 20:35
Mam pytanko, i wydaje mi sie, ze bedzie to najodpowiedniejszy temat. Gdzie mozna zamowic koszulki "Jebac ITI", u kogo? Albo ewentualnie cos w ten desen. Jezeli ktos bedzie produkowal cos w ten desen to rowniez prosilbym o info tutaj czy na priv. Z gory dzieki.

ja również zainteresowany

Bold
28-11-2009, 22:03
Gdyby każdy byłby zainteresowany walką z ITI tak jak kupnem kumatych gadżetów to już dawno telewizyjne kurwiszony byłyby tylko wspomnieniem.
http://i49.tinypic.com/2i6snn.jpg
:rolleyes:

(zły jestem, bo od kilku dni każdy chce szaliczek, czapeczkę ITI ********** a robić nie ma komu).

Shizuo
28-11-2009, 22:03
Może to już trochę za późno, ale szczerze polecam ruszyć z akcją na szeroką skalę z koszulkami " Nie płakałem po Wejchercie". To miałoby efekt, jakby była duża ilość.

(L)uko
28-11-2009, 22:15
Też byłbym za tym aby powstrzymać się od takiego języka, bo coraz więcej będzie ludzi odwiedzać stronę.

Produkcja na szeroką skalę gadżetów antykoncernowych to strzał w 10. Dobrze by było, aby były takie Legijne oraz ogólne dla całej Polski, bo pewnie odbiorcy by się znaleźli.

Danoo
29-11-2009, 09:04
Komentarz z LL
krystek, 29.11.2009 09:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Prośba do redakcji, bo na stronie konieciti nie znalazlem maila kontaktowego. Do listy "kochanych" osob powinien byc dopisany Pawel Wargenau! byly rzecznik prasowy, skazywany prawomocnymi wyrokami sadu. Pracowal w klubie, a klub klamal w jego sprawie. Jak odsiadywal wyrok, klub twierdzil, ze Wargenau jest na urlopie.

To wazne szczegolnie teraz, gdy bracia dostaja zakazy za rzekomy kryminal, a prawdziwi kryminalisci pracuja/pracowali w KP!

a tu jeszcze link:
http://www.legialive.pl/news/26682_Rzecznik_Legii_siedzi_w_pace.html

sokolasty
29-11-2009, 11:03
Płyną kolejne wersy ... już dziś wyruszaj ze mną tam... A potem hymn, nasz hymn. Idzie choreografia, race i znów z całych sił: Mistrzem Polski jest LEGIA... Aż ciarki przechodzą po plecach. Niszczy, zabija, oszałamia, wgniata w ziemię i niesie siędaleko, daleko poza Łazienkowską. Zaczyna się mecz. Żyję nim, uczestniczę w widowisku. Oglądamy, przeżywamy, dopingujemy. Emocje, nerwy.

literówka :) pozdro

KRA
29-11-2009, 13:41
Tak. Po raz pierwszy zaśpiewany był bodajże mecz, czy dwa wcześniej podczas inauguracji rundy z Odrą. Tak przynajmniej mi się wydaje. ;)

baku188
29-11-2009, 13:43
teraz ludzi w koszulkach jebac itit bedzie mnoooostwo.... a do tego trafia sie tacy ktorzy do tej koszulki zaloza szalik z herbem kp.

Pag
29-11-2009, 13:44
[...] Do naszego protestu dołączyło 19 kibiców.

Coś się wali...

Błażejj
29-11-2009, 13:50
To na pewno sprawka hakerów z wiadomych instytucji :lol2:

BladaTwarz
29-11-2009, 13:57
przed ,,awarią" było 13,5 tys.

RG
29-11-2009, 13:59
To na pewno sprawka hakerów z wiadomych instytucji :lol2:

Albo licznika opartego na short signed int ;)

b.
29-11-2009, 14:04
Już jest wszystko ok.14 449.

sokolasty
29-11-2009, 16:01
z komentarzy na legialive:

http://borysjelcyn.republikafutbolu.pl/2009/11/06/nie-plakalem-po-wejchercie/

BAU
29-11-2009, 16:32
teraz ludzi w koszulkach jebac itit bedzie mnoooostwo.... a do tego trafia sie tacy ktorzy do tej koszulki zaloza szalik z herbem kp.

Sorry, ale tak samo mnostwo bylo osob chodzacych w koszulkach "Wychowani na Żylecie" czy "Legia Dżihad", i jakos nikt o to pretensji nie mial ;)

(zły jestem, bo od kilku dni każdy chce szaliczek, czapeczkę ITI ********** a robić nie ma komu).

Rozumiem, ale dlatego sie pytam, bo uwazam, ze osoby, ktore wczesniej projektowaly i zamawialy jakies jak to nazwales gadżety, maja w tym wieksze doswiadczenie, a to sie odbija sie i w jakosci materialu, i nadruku, i w samym wzorze. Nie wiem czy fajne by bylo, zeby kazdy na swoja reke produkowal aby produkowac, a pozniej nie wiadomo jakie wzory i inne dziwactwa by chodzily po ulicy. A tak, gdyby ktos ogarniety zaprojektowal ze dwa, trzy wzory a zamowienia przyjmowal np tutaj, to mialoby to moim zdaniem wiekszy sens (zreszta z wiekszoscia koszulek, bluz czy szalikow tak do tej pory bylo). "A co Ty zrobiles dla walki z koncernem"-kazdy orze jak moze, zawsze mozna sie ubrac we flage konfederacji i biegac po Warszawie krzyczac "ITI Spier...", ale to ma sens? A mysle, ze gdyby takie koszulki bardziej masowo wyszly na legijny rynek, byloby wielu chetnych, a to przeciez o to w tym wszystkim chodzi.

Pozdro.

(L)egiaMaster1916
29-11-2009, 16:39
i zaraz pojawią się teksty, że zależy "najważniejszym" na ciagnieciu konfliktu bo mozna dodatkowo zarobić na sprzedaży antyitiowych gadżetów....
jak dla mnie nie przesadzajmy z tymi gadżetami...
wystarczy na chwilę obecną jedynie rzucić do produkcji koszulki z przodu z napisem ktory mam w podpisie (Herb Legii jest tylko jeden i wizerunek naszego jedynego Herbu obok), a z tyłu koszulki- adres stronki konieciti.pl i przekreslono logo iti.. i co nawazniejsze -wyprodukwoac takie koszulki masowo i sprzedawac po kosztach-zeby zaden ciołek nie mógl sie przyczepic ze ktos zarabia chocby złotowke na tym...

i koniecznie -jak dla mnie-bez tekstow typu "iti s", czy "jeb.. iti"

aaaaaa
29-11-2009, 16:57
Tekst mojego autorstwa, jeśli chcecie wykorzystajcie, jeśli uważacie że lipa i zaszkodzi to niech sobie chociaż tutaj powisi. Ot, małutka cegiełka:

Niedługo kolejny mecz u siebie, szary ligowy pojedynek w wykonaniu Legii Warszawa. Nie będzie on różnił się od poprzednich kilkudziesięciu z powodu konfliktu z ITI.
Przeglądałem sobie pewien zagraniczny magazyn o kibicach i zobaczyłem Żyletę sprzed słynnego lipca 2007. Złość, wspomnienia stały się nagle dużo większe niż przed ostatnimi meczami na Łazienkowskiej. Tak to już jest, że kiedy przyjdzie chwila refleksji ściska człowieka za serce z czarną ramką i „L” w środku. Tak niedawno było tu prawie wszystko czego byśmy chcieli. Pełne trybuny, fanatyzm. Teraz nastała nijakość, spowodowana rządami ITI i z innej beczki poczynaniami Urbana wraz z „ekipą baletową”. Pamiętam jak kiedyś emocjonował się sektor szarym pojedynkiem z jakimś rywalem z wioski, a teraz nawet te ważniejsze mecze nie wywołują już takiego dreszczyku emocji. Na szczęście wspomnienia, tradycja i miłość mają wielką moc i mam nadzieję, że pozwolą przetrwać ten ciężki czas. Może kibic Górnika Zabrze Jan Urban czy Leszek z Iławy tego nie wiedzą, ale my wiemy, że Legia Warszawa to klub, który musi odnosić ciągłe sukcesy, a jej „szary mecz” ma być świętem.
Kupujesz bilet bądź też ostatnie wejściówki sprzątnięto Ci sprzed nosa i musisz zadowolić się trybunką na łuku. Wbiegasz po schodach, po drodze załatwiajac się w jednym z toy toyów i wrzucając kasę do puszki trzymanej przez sympatyczne ultraski zbierające na oprawę. Jeszcze parę stopni i jesteś na swojej ukochanej Żylecie. Na Żylecie sprzed lipca 2007.
Na trybunie zaczynają schodzić się ludzie. Przewaga młodzieży, prawie każdy w barwach Legii bądź zgód, setki wzorów szali, koszulek, bluz. Na dole w rogu trwa sprzeczka o jak najlepsze miejsce do wywieszenia swojej flagi. Na boisku nie ma jeszcze zawodników, z głośników gra znana z radia muzyka. Spotykają się na co dzień zabiegani kumple, fan cluby z całej Polski, ale także wchodzą doskonale zintegrowane ekipy. Pod zegarem jeszcze pusto. Część kibiców rozmawia, część spożywa kiełbaskę, a część czyta „Naszą Legię” bądź „TMK”, które można było kupić we wcześniej odwiedzonym sklepie „u Bosmana”. Jeszcze inni przyglądają się przygotowaniu do meczu. Ludzie naprawdę żyją tym, nawet jak Legia gra z mało popularnym, mało medialnym przeciwnikiem. Schodzą się także kibice siedzący wcześniej w „Źródełku”.
Nagle na murawę wychodzą piłkarze gości, gwizdy pobudzają senną jeszcze Żyletę. To znak do rozpoczęcia kolejnego szarego spotkania przy Łazienkowskiej 3 „sprzed Wilna”, zanim Walter zaczął robić to o czym piszą kibice w innych tekstach. To był kolejny mecz Legii, wspaniały spektakl jednak wtedy wydawało się to takie codzienne, normalne, szare i oczywiste. Człowiek zaczyna doceniać te szczegóły gdy je traci.
17 października miał miejsce debiut programu „Między meczami” na stacji TVN Turbo. W pierwszym odcinku poświęconym warszawskiej Legii wypowiadał się min. Wojciech Hadaj, były spiker z Łazienkowskiej 3. Jego wypowiedź o tym, że ITI jest wspaniałe, a przeciwko niemu jest jedynie „grupka pseudokibiców” doskonale pokazuje jak ten dziwak skończył. Teraz jest marionetką znienawidzonego przez kibiców właściciela i „pracownikiem KP”. A tyle lat był nie tyle „kimś” na Legii, ale na pewno był pewnego rodzaju symbolem. „Dobry wieczór państwu” – te słowa Hadaja wypowiadane (wykrzykiwane) podczas rozgrzewki piłkarzy wielu kibicom uświadamiały, że znowu są na najwspanialszym miejscu na ziemi – na trybunie obiektu CWKS. Głos tego spikera był denerwujący (był też obiektem drwin rywali oraz samych Legionistów), ale przez lata szło się do tego przyzwyczaić, a dodatkowo Wojtek wypowiadał wiele dobrych słów pod adresem fanów. Później – jak wiele rzeczy, skończyło się stanie spikera za fanatykami. I wyszło szydło z worka czego efektem są wypowiedzi takie jak we wspomnianym „Między meczami”. Tak czy siak – za dobrych czasów powitanie Hadaja i pytanie do publiczności „Kto wygra mecz” było kultowe i oznaczało początek spektaklu pod tytułem kibice Legii wgniatają rywala w murawę. Dopingu przy Ł3 bali się wszyscy rywale. Dziś upadła także wspomniana „Nasza Legia” stając się „ich Legią”. ITI zniszczyło wszystko - od spikiera po gazetę.
Przed lipcem 2007 każdy patrzył na Łazienkowską 3. Najlepszy doping, najbardziej fanatyczna atmosfera, żadnego teatru tylko fanatycy dziesiątkami wiszący na płocie niczym fanatyczna czołówka z Grecji, Bałkanów, Rosji, Turcji czy Włoch. Było bardzo kreatywnie. Ultras Legia robili najbardziej wymyślne oprawy, wprowadzając nowe elementy, prezentując kilka choreografii na mecz (fani z zachodu byli w szoku), a także królując w kibicowskim spontanie, pomysłowości. Za najlepszych czasów na Żylecie „to było to” –„ten” stan został osiągnięty. Było wszystko, fanatyzm, ultraska. Nie było jednego – nijakości, która nastała dopiero za ataku koalicji Walter- Miklas – Dziewulski/ Błędowski. Oni po woli niszczą stan, który kochały tysiące i, który zapewnił komplet na szarych meczach Legii.
Kiedy wspominam sobie czasy gdy na Legia- Odra Wodzisław był komplet widzów, zainteresowanie publiczności meczem oraz kilka opraw to chce mi się wyć. Jak dzieciakowi. Na Żylecie można było spotkać bardzo doborowe towarzystwo, nie ważne na jakim meczu. Grała Legia było święto i skaczące autobusy. Vuković wdrapujący się na płot z jednej strony, fanatycy z drugiej – nikomu to nie przeszkadzało i było zajebiste. Pozostając przy opisywanym meczu Legia- Odra, wywieszony wtedy transparent „Powrót Króla”, mam nadzieję, że jeszcze kiedyś pojawi się podobne hasło, ale już w nieco innym kontekście. Że ten powrót "Drużyny ultras" nastąpi…
Jak wspomniałem niedługo kolejny mecz u siebie. Zagraniczne magazyny kibicowskie tym razem nie będą miały o czym pisać. Takie coś jak emocjonowanie się grą piłkarzy tutaj zaś nie występuje, bo Legia od lat gra poniżej oczekiwań. Jej wizytówką była historia i atmosfera...Była, bo i historię (herb) i atmosferę zabija ITI.

pozdro

Peter
29-11-2009, 17:12
Bardzo dobry tekst! :brawo:

(L)ewy
29-11-2009, 17:46
brawo! bardzo dobrze napisane:)

aaaaaa
29-11-2009, 18:29
Tak? No to jedziemy dalej. Broendby. Na widelcu niestety (tak!) nie byłem.

BROENDBY KOPENHAGA 1-1 LEGIA WARSZAWA
30.07.09 Liga Europejska (pierwszy mecz), Kopenhaga – Dania.

Jednym ze słynnych wątków konfliktu na linii kibice – ITI jest wyjazd do Kopenhagi. Myślę, że warto opisać jak to wtedy było. Wersja mediów i klubu jest bowiem niepełna bądź nieprawdziwa. Pokazano to tak jakby chuligani pojechali się tam bić z policją, a tym kto najmniej chciał jakichkolwiek starć byli właśnie kibice. Także dlatego skończyło się jedynie na przepychankach, nie zaś na III wojnie światowej. Ale od początku.

Pod stadion Broendby zajeżdżamy ze znajomymi jakoś przed 14:00. Tam już stoi sznur samochodów z Legionistami, część odsypia podróż, część siedzi sobie na zielonej trawce lub na krawężnikach dookoła stadionu. Chodzić sobie można było jak u siebie, setki ludzi w barwach kursowało dookoła obiektu, pod wejściami dla gości czy gospodarzy – nasze samochody, autokary i busy opanowały też główny parking. Pod stadionem ryknięto nawet „hej Legio gramy u siebie”. Pełen luz i piknik, ludzie jedzą bądź piwkują. Zero agresji. Wiara nastawiona na fanatyczny doping w sektorze gości i na ciekawy meczyk.
Część osób miała bilety kupione w Warszawie (ponad 500 kibiców), a część (dużo większa) jechała w ciemno. Czekamy na rozwój wypadków, bo Damianek z ITI oznajmia (był wraz z ochroną), że nie będzie biletów dla reszty („bo nie”). Potem okazało się, że stadion miejscowych świecił pustkami, a nie znalazło się kilkaset wejściówek dla Polaków. Wiedzieli czym to grozi mimo to – nie chcieli pokojowo rozmawiać z przedstawicielami fanów.
To ma być ten „nowoczesny futbol”? Że jak ktoś wyruszył do Danii zanim KP zaczęło sprzedawać bilety bądź przebywa w celach zarobkowych gdziekolwiek poza Polską (a takich przecież nie brakuje) to ma pocałować bramkę wejściową mimo jechania setek kilometrów? Wreszcie – dlaczego dyskryminowało się spokojnych kibiców chcących kupić bilet jedynie ze względu na narodowość? Jak pisało Stowarzyszenie w swoim oświadczeniu:

(…) Cała sytuacja wydaje się tym bardziej absurdalna, że przedstawiciele SKLW na środowym przedmeczowym treningu zostali poinformowani przez Dyrektora ds. Bezpieczeństwa Legii, pana Bogusława Błędowskiego, że będzie możliwe nabycie wejściówek w kasach w Kopenhadze.
Na niecałe dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania, przedstawiciele SKLW zgłosili się do pana Błędowskiego, z prośbą o wyrażenie zgody na sprzedaż kilkuset biletów osobom ich nie posiadających. Po konsultacji z prezesem Leszkiem Miklasem zgoda na takie rozwiązanie nie została wyrażona. Wobec powyższego przedstawiciele SKLW zwrócili się do członka Rady Nadzorczej KP Legia, pana Pawła Kosmali, jednak i w tym wypadku spotkali się z odmową (…).”

Była 18:00, zebraliśmy się przy wejściu dla gości by wynegocjować wejście dla wszystkich. Niestety kto mendą jest ten mendą umrze i Błędowski razem z resztą panów w garniturach nie zgodził się na wpuszczenie kibiców (czyli po prostu przeznaczenie dla nich biletów do kupienia). Nic nie dawały argumenty, że fani jechali w jedną stronę po 1400 km by obejrzeć w akcji swoją drużynę. No i wiadomo – od słowa do słowa, frustracja rosła po czym nastąpił pierwszy atak duńskiej policji. Musieli im ładnie naładować do bani – gołym okiem widać było, że przygotowani są na przyjazd ludzi za wszelką cenę chcących robić awanturę. Niewiele dawały rozmowy jakie podejmowali Legioniści z dobrze opanowanymi językami obcymi. Działacze Legii zrobili tu swoje, jestem pewien, że sami Duńczycy nie robiliby problemów z przeznaczeniem dla Polaków biletów DO KUPIENIA w kasach. Inteligentni ludzie rozmawiają – nieinteligentni używają zakazów i paragrafów – w ITI pracują ci ostatni więc jak było – już wiemy.
Duńskia policja była strasznie agresywna (zresztą później wybuchła tam afera, że poprzez Internet cieszyli się z walki przeciwko Polakom), wiele osób chciało uspokoić sytuację („chcecie powtórki z Wilna”?), ale do tego trzeba było chęci obu stron. Niestety policjanci brutalnie pacyfikują wiele osób, a kto normalny zniesie taki widok? Jak do spokojnie stojącego kolegi podbiega facet i psika go za nic z pół metra gazem lub kiedy czworonogi skaczą ludziom do gardeł ciężko opanować emocje. Łatwo komentować prezesowi z pozycji wygodnego fotela.
Co chwila ktoś próbuje pokojowych negocjacji, „won” – to jedyne co potrafią policjanci. Chciałby ktoś usłyszeć „won” po przejechaniu 1400 kilometrów? Nie ważne czy ma garnitur czy dresy nie sądzę by go to satysfakcjonowało. Chciano rozmowy popieranej argumentami, zamiast tego Błędowski zniknął za zamkniętą bramą. Nic do nich nie trafiało.
Były zatrzymania. Zwijają około 100 osób w jednej grupie – niemal wyłącznie za niewinność i za to, że stali najbliżej wejścia. Po woli sytuacja się jednak uspokaja, w międzyczasie przed pierwszym gwizdkiem sędziego na stadion weszła grupka kibiców.
W niektórych autokarach i busach było po jednym zawiniętym, a z naszego 4 osobowego składu zamknęli dwóch w tym kierowcę. To ci dopiero pech. A chłopacy chcieli tylko zobaczyć mecz, jeden po byciu kierowcą w tym rajdzie (razem tylko godzina snu na jakieś dwie doby) szedł od razu do pracy! Tak kocha Legię i tak chciał zobaczyć mecz. Nie zobaczył.
Udajemy się szukać kumpli. Wyczajamy grupę siedzącą na trawce (skute ręce) i zauważamy tam naszego. Prowadzą go do transportera, od razu podbijamy i negocjujemy. Nie dowiadujemy się w sumie nic – „nie wiedzą” gdzie go zawiozą, „nie wiedzą” ile go przetrzymają. Zdesperowani mówimy by przekazał nam chociaż kluczyki od samochodu bo nie mamy kasy by tu spać, ale policjant odmawia – czego się zresztą po nich spodziewać, wszędzie tacy sami.
Po spotkaniu szybko robi się pusto, Polacy odjeżdżają, zostaje kilka samochodów i busów, którym zawinięto braci. No i my koło zamkniętej fury, bo jak wspomniałem kluczyk miał aresztowany kierowca. To powoduje, że byliśmy w bardzo kiepskiej sytuacji, ale od czego są kumple. Dzwonimy do znajomego, z pomocą przychodzi on oraz załoga jego busa (16 osób). Ich kierowca musiał mieć przerwę, więc w kilka osób bierzemy taryfę i jedziemy na komisariat znajdujący się 8 kilometrów dalej. Wsiadamy w taksówkę i na komisariat – tam witają nas dwie…kobiety w mundurach i kilka innych aut z naszymi szukającymi znajomych. Dowiadujemy się, że może ich wypuszczą za kilka godzin, że może są tu lub na innym komisariacie… 20 kilometrów dalej. No to „super” – nasz kolega nie odbiera oczywiście telefonu i jesteśmy w przysłowiowym tyłku. Łatwo nie opuszczamy rzecz jasna terenu komisariatu, ale w końcu Duńczykom w mundurach puszczają nerwy, wychodzą do swoich koleżanek koledzy i odchodzimy by nie zaostrzać sytuacji – wszak zależy nam na jak najszybszym puszczeniu naszych. Wywalają nas też z okolic policyjnego parkingu. Pozostaje czekać. Podjeżdża w końcu wspomniany bus ze znajomą załogą, pakujemy się i jedziemy zabić czas na najbliższą stację.
Nagle chłopaki z busa dostają informację, że wypuścili we wspomnianym komisariacie 20 kilometrów dalej 65 osób, podobno wszystkich i nie ma tam naszych, są za to zawinięci ludzie z busa którym się poruszamy. Staje się jasne – my musimy czekać oni muszą jechać po swoich. Odwożą nas pod stadion i zostajemy we dwóch obok zamkniętego samochodu. Jest już prawie pusto.
Prawie nie znaczy wcale :). Są jeszcze kibice organizujący transport dla zatrzymanych. Oczywiście przedstawiamy swoją sytuację i oczywiście nie pozostajemy zostawieni sami sobie! Chłopaki dysponują dwoma autami więc jest dobrze – damy radę! Właśnie zbierają się do jazdy po swoich pod komisariat gdzie prawdopodobnie są nasi wraz z resztą. Trzeba zwieść na kilka kursów ludzi więc ktoś musi zostać na parkingu – pada na mnie, bo kumpel pamięta lepiej drogę jaką jechaliśmy taksówką na komisariat. No to spoko – zostaję sam przy zamkniętej furze. Wieje jak cholera, północ, wyczerpana komórka, niepewność czy nasi w ogóle są w tym komisariacie i czy ich wypuszczą, jak ich nie wypuszczą pewnym jest, że śpimy na trawie obok zamkniętej fury. No cóż – nie złożyło się to na dobre samopoczucie. Pomyślałem sobie wtedy – jak te szczury w garniturach co mają tyłki wożone i solidnie opłacane śmią w ogóle mówić kto jest kibicem Legii, a kto nie. To jakby ktoś miał pytania skąd bierze się poczucie, że „Legia to my”. To poczucie bierze się z takich między innymi sytuacji. Bo Miklas nie zarwał dwóch nocy w drodze za Legią, nie poszedł po tym do odpowiedzialnej pracy za grosze, a jakby tego było mało – nie spędził wieczoru i pół nocy na duńskiej komendzie nie oglądając meczu. Jak nasz kumpel, szary kibic CWKS, który krzyczy "Legia To My".
Po czasie czekania wracają fury, w końcu taka z trójką moich znajomych! Uffffff to najtrafniejsze co mogę napisać. Wracamy dziś i w komplecie – gitara. Jaka mała rzecz, a cieszy no nie?
Opisywałem to tak dokładnie by pokazać, co jest zmartwieniem kibica Legii jadącego na mecz. Zmarwieniem kibica klubu gdzie nie ma ITI jest jedynie to co powinno - jak zaprezentuje się jego drużyna i jak wyjdzie oprawa meczu. Bo własny prezes nie zamknie mu drzwi (bramy) przed nosem.
Jakoś o 1:00 (koniec meczu przed 21:00) opuszczamy ten nieszczęsny parking i tą nieszczęsną Kopenhagę. ITI po raz kolejny pokazało, że ma swoich kibiców za nic – i tyle. Leszek Miklas powiedział, że wszyscy których zatrzymała policja nie mieli biletów – nie prawda, nasi kumple z auta mieli je obaj. Mimo to spędzili mecz w małej celi zamknięci po kilkanaście osób. W ogóle bzdury w mediach i manipulacyjne wypowiedzi ludzi z ITI znowu wołały o pomstę do nieba. Ciężko przeciętnemu człowiekowi takie coś wyłapać, bo człowiek ITI wrócił wygodnie z meczu, nakłamał mediom, które chętnie opublikowały jego wersję. W takim żyjemy świecie.

Nie wiem jaka jest koncepcja twórców strony, ale jeśli chcecie stworzyć jakąś historię konfliktu to podstawą jest suchy kalendarz. Daty - wydarzenia, publikacja. Z czasem mogą znajdywać się ludzie, którzy będą chcieli opisać swoje przemyślenia i wspomnienia odnośnie danych wątków. Jak to w takich wypadkach bywa, na jaw wyjdą kolejne skurwysyństwa, te mniejsze starcia z ITI. Jeszcze wiele lat przed nami, jeśli teraz nie zrobi isę archiwum to ono sie z czasem zatrze. Na naszą niekorzyść. Nie mam do tego chęci (nerwów, czasu) mam jednak pomysł dla kogoś kto je ma. Wejdź na legialive w relacje z trybun od meczu w Wilnie. Przejedź kilka dziennie i wypisuj daty + fakty. Często wspominano tam o działaniu ITI.

Życzę powodzenia.

(L)egiaMaster1916
29-11-2009, 18:43
teksty niezłe, ale moim zdaniem niestety zbyt długie jesli chodzi o umieszczenie ich na stronce..nam sie milo czyta cos takiego, wspomina, ale mysle ze wiekszosc albo by skonczyla czytac po paru zdaniach albo w ogole by sie nie podjeli tego..
Poza tym uwazam, że nalezy isc na kilka sposobow...jeden juz wykorzystany: porownanie atmosfery z 2004 i z 2009, warto wrzucic filmiki/zdjecia z najlepszych naszych opraw i obecnej "atmosfery"..porównac poziom sportowy teraz i sprzed 5 lat gdy rozwalalismy Utrecht, jak rowni z rownym gralismy z Szalke itp a obecnei przegrywamy z coraz wiekszym ogórkami...przypomnienie jak sie zachowuje ochrona u nas (kamerowanie z karta w reku-to warto wykorzystac bo widzac ze KP z tego zrezygnowala glownei z powodu ze dostalo im sie za to od "postronnych" wiec w to trzeba uderzyc by pokazac ich debilizm w tej walce z nami), jak macaja po czesciach imtymnych przy przeszukiwaniu, jak zabieraja dzieciakowi flage przy wejsciu, jak zakazuja wnoszenia aparatow, gdy na zachodzie mozna spokojnie wejsc (KaLasz o tym na innej stronce wspominal)...

trzeba zestawiac rozne ich babole, debilizmy, kłamstewka, przypomniec teksty Miklasa z wywiadu z BBC, porownywac ceny w zestawienu z zagranica (przy uwzglednieniu ze na zachodzie czasem zarabiaja kilkukrotnei wiecej), to że uporczywie trzymaja sie przy logo-trumience, to ze Malarzowi chcieli wlepic zakaz, za odkopniecie pilki w strone trybun...

pablos
29-11-2009, 19:40
Nie wiem czy to dobry pomysł, ale będąc świeżutko po lekturze najnowszego szadkowsko-błońskiego gówna, myślę sobie, że dobrze by było pokazać na stronce jak wiernego sojusznika w postaci GW ma u swego boku ITI.

Jaco
29-11-2009, 19:47
teksty niezłe, ale moim zdaniem niestety zbyt długie jesli chodzi o umieszczenie ich na stronce..nam sie milo czyta cos takiego, wspomina, ale mysle ze wiekszosc albo by skonczyla czytac po paru zdaniach albo w ogole by sie nie podjeli tego..
Poza tym uwazam, że nalezy isc na kilka sposobow...jeden juz wykorzystany: porownanie atmosfery z 2004 i z 2009, warto wrzucic filmiki/zdjecia z najlepszych naszych opraw i obecnej "atmosfery"..porównac poziom sportowy teraz i sprzed 5 lat gdy rozwalalismy Utrecht, jak rowni z rownym gralismy z Szalke itp a obecnei przegrywamy z coraz wiekszym ogórkami...przypomnienie jak sie zachowuje ochrona u nas (kamerowanie z karta w reku-to warto wykorzystac bo widzac ze KP z tego zrezygnowala glownei z powodu ze dostalo im sie za to od "postronnych" wiec w to trzeba uderzyc by pokazac ich debilizm w tej walce z nami), jak macaja po czesciach imtymnych przy przeszukiwaniu, jak zabieraja dzieciakowi flage przy wejsciu, jak zakazuja wnoszenia aparatow, gdy na zachodzie mozna spokojnie wejsc (KaLasz o tym na innej stronce wspominal)...

trzeba zestawiac rozne ich babole, debilizmy, kłamstewka, przypomniec teksty Miklasa z wywiadu z BBC, porownywac ceny w zestawienu z zagranica (przy uwzglednieniu ze na zachodzie czasem zarabiaja kilkukrotnei wiecej), to że uporczywie trzymaja sie przy logo-trumience, to ze Malarzowi chcieli wlepic zakaz, za odkopniecie pilki w strone trybun...

Napisz swój tekst po prostu. Obiecuję zrecenzować. :cinkciarz:

(L)egiaMaster1916
29-11-2009, 19:53
niestey ja mam tendencję do tworzenia własnie długich tekstów, więc sam sie wykluczam do takich rzeczy;)

ale w tygodniu postaram się w jakiś skondensowany sposob w podpunktach stworzyc takie wyliczenia ich działalnosci..

Clint
29-11-2009, 20:10
A moim zdaniem teksty jak najbardziej zasługują na pochwałę.

żyła
29-11-2009, 22:19
lukasz_l, zapodaj ten o Dżihadzie. Mistrz :]

(L)uko
30-11-2009, 09:39
Tekst o Kopenhadze jest zarąbisty. Takie rzeczy właśnie powinny być na stronie. Na każdy ich wałek taki opis. Szczery bez przesadnej nienawiści. Po prostu prawdziwy, tak jak to wygląda. Bo tutaj pro itiowcy nigdy nie wejdą. Natomiast zbiorcza strona może być i już jest konkretnym narzędziem w tłumaczeniu naszym kolegom o co generalnie chodzi. A więc zgodnie z życzeniem naszych dobrodziejów ;) "Cała prawda cała dobę".

p kibic
30-11-2009, 09:41
dokladnie, teksty powinny byc delikatnie poprawione (literowki, szyk, itp) i wstawione na strone ale nie na glowna, tylko kalendarium... np. Kopenhaga (data) i tekst: zarzad kp nie pomaga kibicom.. (po kliknieciu pojawia sie caly tekst)..,
tworcom strony zycze duuuzo wytrwalosci bo moze powstac naprawde bardzo fajna rzecz...

(L)egiaMaster1916
30-11-2009, 10:42
no i oto chodzi...takie teksty warto umiescic na stronce - ale nie na głownej ...aby ktos chcacy zagłebić sie w temat-poczytac nasza wersje (a doskonale wiemy, że postronna osoba ma takich okazji malo, jesli w ogole ma jakies-zdecydowanie czesciej jest karmiona medialna papką pt zbiorczym tytułem: ,,kibol-zagłada Świata")...myśle ze jak wrzuci sie zbyt wiele tak długich tekstów zrobi się lekki bałagan-takie moje skromne zdanie..

cos na zasadzie: tytuł wyjazd kibicow Legii na mecz do Danii - obok dwa krotkie zdania wyjasniajace z informacja że jesli ktos chce przeczytac szczegołowo to moze wejśc na pełna relację , która przedstawil Łukasz..

itp itd

kamilo88
30-11-2009, 11:04
Teksty super, tylko problem jest tego typu, że nasza siła przebicia jest niewielka... Weźcie takie osoby po 50 co siedzą tylko przed telewizorem i oglądają pierd....y TVN, oni mają zdanie o nas wyrobione już bardzo dawno i takim tłukom nie przetłumaczysz, że panowie w garniturach mówią nieprawdę. Pamiętacie akcje po Wilnie, gdzie nie włączyłeś/aś telewizora wszędzie morda Mik_asa lub Ostrowskiego... Jedno jest pewne - MY BĘDZIEMY ICH NIE BĘDZIE! Dlatego trzeba na stronie umieszczać wszystkie fakty, nie ważne czy teksty długie czy nie, jak ktoś chce znać prawdę to przeczyta, a jak ktoś jest pachołkiem ITI to nim będzie!

arczi
30-11-2009, 11:36
Dlatego trzeba na stronie umieszczać wszystkie fakty, nie ważne czy teksty długie czy nie, jak ktoś chce znać prawdę to przeczyta, a jak ktoś jest pachołkiem ITI to nim będzie!

Jak ktoś chce znać prawdę to po prostu zalączy sobie myślenie. Choć byś wyhaftował prawdę i szczerą prawdę złotymi nićmi, to i tak bez minimum dobrych chęci odbiorcy cały wysiłek pójdzie na marne. Nie przeceniałbym więc roli konieciti.pl To przede wszystkim akcja kibicowska, stworzona przez kibiców i mająca na celu skupienie się wokół problemów kibicowskich. Walkę z ITI, TVNem i innym ścierwem zajmują się od lat różne instytucje, dziennikarze i co odważniejsze mniejsze Redakcje. Walka z tą medialną machiną z góry skazana jest na margines. Dlatego uważam, że powinniśmy przede wszystkim skupić się na Legii i naszych problemach. Choć oczywiście skuteczne uderzanie w każdy rozsądny i przemyślany sposób w wielkie walterowskie imperium jest rajem dla mojej duszy.

Belit
30-11-2009, 15:21
Znowu licznik nawalił. Teraz pokazuje "Do naszego protestu dołączyło 19 kibiców".

gonzo(L)
30-11-2009, 15:52
już normalnie

Romanov
30-11-2009, 16:45
Mógłby ktoś przybliżyć szczegółowo sprawę donosów Ostrowskiego na niepełnosprawnych kibiców? Może być na priv. Pilne ;)

Kre
30-11-2009, 17:01
np. tu http://www.legialive.pl/news/24217_Uprzejmie_donosze.html

Orzeł
30-11-2009, 17:11
Potrzbeny pilny kontakt do tworcow konieciti, wlascicieili adminow czy jak to tam nazwac.
Prv plz.

pablos
30-11-2009, 17:45
Mógłby ktoś przybliżyć szczegółowo sprawę donosów Ostrowskiego na niepełnosprawnych kibiców? Może być na priv. Pilne ;)
A tutaj pokazane jak grubas bezczelnie kłamał i wypierał się tego donosu:
http://www.legialive.pl/news/23899_ZW_O_co_chodzi_w_tej_grze.html

Foxx
30-11-2009, 17:51
Potrzbeny pilny kontakt do tworcow konieciti, wlascicieili adminow czy jak to tam nazwac.
Prv plz.
Obawiam się, że skoro dajesz takie ogłoszenie na LFF, tłumy się do Ciebie nie zgłoszą... :roll:

(L)egiaMaster1916
30-11-2009, 21:34
no i 2 dyszki pękły;)

oby tak dalej;)

Romanov
01-12-2009, 01:41
Kre, pablos - dzięki

aaaaaa
01-12-2009, 15:39
niestey ja mam tendencję do tworzenia własnie długich tekstów, więc sam sie wykluczam do takich rzeczy;)

Ja także, dlatego tylko tak mogę w razie czego pomóc. Odnośnie literówek to oczywiscie teksty oddaje autorom strony wraz z pełnymi "prawami autorskimi". W skrócie - "róbta co chceta", wycinajcie, dodajcie, podpisujcie "Mietek z Gdańska" czy "Wej Hert" - obojętne mi to.

Na górze strony widnieje wiadomy torcik, cała akcja związana z okrzykiem "Dżihad Legia - teraz dopiero będzie ***** wojna" odbiła się szerokiem echem w mediach więc niżej artykuł na temat tego hasła. Może być dla nas kibiców, może też być dla opitego Henryka sprzed telewizora mówiącego "Jezu Chryste, oni chcą mnie wysadzić".
A więc...:

LEGIJNY DŻIHAD – NIE TERRORYZM LECZ SZTUKA
Czyli czemu w Stolicy rzuca się tortami?

Kilka lat trwa konflikt kibiców Legii z ITI. Koncern ma za sobą wielkie pieniądze, media oraz znajomości „na górze”. Fani niczym artyści walczą jedynie sercem, kreatywnością oraz sztuką. Kibice Legii nie od dziś uznawani są za najbardziej pomysłowych na polskiej scenie kibicowskiej. Oprawa „pochód komunistyczny” w Łodzi na ŁKS, gadżety związane z akcją „Widelec 741”, Walter stylizowany na Che Guevare, gra w siatkówkę na…sektorze (z rozwinięciem siatki włącznie), plakaty, happeningi i wiele innych. Oprócz wspaniałych opraw jakie bywały przed konfliktem na Łazienkowskiej na pewno zalicza się „szydera” do niepisanego „stylu Legii”, powodującego, że mimo takich kłopotów z właścicielem panuje tutaj specyficzny klimat. Legioniści są znani z nietypowych pomysłów i odpłacania się poprzez dogryzanie „na patencie”. Pewnego rodzaju kulminacją ciekawych inicjatyw fanatyków czerwono- biało- zielonych było rzucenie Leszka Miklasa przez jednego z kibiców…tortem (z przekreślonym logo ITI). Zdjęcia brudnego od tortu prezesa jak i wspomniany cytat szybko obiegły cały kibicowski światek i nie tylko. Gazety takie jak „Super Express” chętnie nagłośniły akcję Legionisty.
W podobnym czasie ukazały się koszulki wyprodukowane przez fanów z napisem „Dżihad Legia” na przedzie oraz „Urodzeni do walki z okupantem” (+ przekreślone logo ITI) na plecach. Nie tylko sama wesoła „tortowa akcja” powoduje emocje, ale przede wszystkim użycie hasła „Dżihad” w kontekście kibiców. Nie miałem wkładu w powstanie hasła, ani produkcję pamiątek z nim, ale chciałbym się do tego odnieść z boku, jako kibic Legii. Jak rozumieć użycie terminu Dżihad przez fanatyków sportowych?
W listopadzie 2008 na jednej ze stron Legii robionych przez kibiców pojawił się artykuł negujący to hasło, autor (Pjus?) uważał, że to przesada go używać gdyż Dżihad wyznają wrogowie naszej cywilizacji. No cóż – to prawda, że nie są nam przyjaźni i autor ma prawo do swojego zdania na temat posługiwania się terminem. Ludzie Dżihadu mają przecież misję w postaci szerzenia Islamu, „nawracania niewiernych”, co za tym idzie przyszłość naszego kontynentu widzą w swoim wyobrażeniu delikatnie mówiąc „trochę inaczej”. Inaczej jednak trzeba na to spojrzeć biorąc pod uwagę, że hasła używają fanatycy piłkarscy w dniach swojej wojny z właścicielami klubu. Owszem – możemy się kłócić o niepoprawność pewnych haseł, ale chwileczkę. Czy kibic od zawsze nie był prowokatorem? Kibice lubią hasła związane z różną ekstremą, bo sami jesteśmy w pewnym sensie (a na pewno dla ludzi „z zewnątrz”) taką ekstremą. I widocznie dobrze nam z tym.
Dżihad i Islam jest wrogiem naszej cywilizacji, ale w pewnych sprawach ich ludzie budzą podziw. Walczą z bogatszymi najeźdźcami, różnią się od konsumpcyjnego zachodu (nie mylić z prawdziwą kulturą naszych ziem), nie dotyczy ich globalizacja, czy myślenie tylko o zakupach w hipermarkecie. To ludzie głębokiej wiary, idei i zasad (dla nas kontrowersyjnych, ale to inny świat, inna kultura). Dla nas szokujące są ich metody, fakt – są czasami bestialskie, ale pewnego rodzaju podziw i szacunek zawsze będą wzbudzać! To fanatycy gotowi na wszystko dla swojej idei. Dla mnie jako polskiego patrioty Islam jest wrogiem, ale nie gardzę nim. Za wadę naszej cywilizacji uważam zaś to, że jest za bardzo tolerancyjna i za mało radykalnie broniona. W przeciwieństwie do Islamu właśnie. Nie ważne ile czołgów wjedzie do ich krajów – idea przetrwa. Na europejczyków tymczasem nie potrzeba czołgów – wystarczy przesiąknięty kłamstwami przekaz telewizyjny i sami oddajemy swoją kulturę. Bez walki! A teraz to o czym pisałem wyżej przenieście sobie na grunt kibicowania Legii Warszawa – wystarczy trochę wyobraźni.
Narzędziami „większego Dżihadu” są serce w pierwszym przypadku, a ręce i język w drugim. Czy samo to nie kojarzy się z konfliktem na linii kibice Legii- ITI? Kochamy Legię dlatego nie pozwolimy na zabieranie jej herbu, zaniedbywanie tradycji i usuwanie jej części czyli wiernych kibiców. Narzędziami do walki będą ręce (oprawy anty ITI, rzucenie tortem :) ) oraz język (wystąpienia w TV, felietony, gazeta, hasła na meczach). To wszystko nie tylko po to byśmy sami dla siebie krzyczeli, ale także „uświadamiali” nieświadomych (okłamanych przez ITI), szerzyli swój pogląd na tą sprawę, który uważamy za jedyną słuszną prawdę! Można to nazwać krótko – zamiast kasy której nie mamy - wykorzystanie serca, sprytu i podstępu dla osiągnięcia swojego celu. W tym całym bagnie showbiznesu w, którym obraca się nasz wróg ITI – czasami owy spryt i przebiegłość też są potrzebne, bo w ich świecie panują przecież inne zasady niż na sektorze. Tam nie ma wartości, jest tylko pieniądz.
Dżihad oznacza wytrwałość, dążenie do celu, taką wewnętrzną walkę by działać dla dobra swojej sprawy. W Polsce nazywany jest także po prostu „świętą wojną”, co jest nie do końca prawdziwe, ale w naszej sytuacji nawet pasujące. „To nasza pasja, która nie ma końca – siła miłości niszczy siłę pieniądza” – to hasło z oprawy zaprezentowanej na finale Pucharu Polski 2008 w Bełchatowie. Owa zasada może stać się taką „świętą wojną” dla fanatyków głoszących sprzeciw „nowoczesnemu futbolowi”. A jeśli przeciwko materializmowi, upadkowi zasad jesteś na meczu swojej drużyny – swoją „świętą wojnę” z szambem przeniesiesz także na życie codzienne.
Jesteśmy kibicami Legii. Ja zawsze czułem tu idee – patriotyzm, pasje, zasady. To nie jest tylko zbiorowisko osób, które przyszły sobie pokrzyczeć, to coś więcej, coś głębszego, coś fanatycznego. Nie wyobrażam sobie aby hasła pojawiające się na stadionie były tylko sloganami – nie są i dlatego kibicowanie nazywane jest sposobem na życie. Jeśli chodzi o patriotyzm to prowokacje i kontrowersyjne nazwy typu Dżihad tego moim zdaniem nie wykluczają, bo przecież za Dżihadem na Łazienkowskiej nie stoi religia, a za „Arkaidą” z Gdyni Osama Bin Laden :).
Póki co - hasło „Dżihad Legia” mimo tego, że jestem Polakiem to według mnie najbardziej trafne hasło, które kiedykolwiek było na Legii! W krótkim słowie zawierające cały sens protestu i cały fanatyzm jaki mamy do wystawienia przeciwko nim. Pamiętam przy tym, że to pewnego rodzaju prowokacja i pamiętam, że Islam jest wrogiem dla naszej kultury. Na sektorze pewne rzeczy nabierają jednak innego znaczenia. To tak naprawdę nic innego jak przenośnia, nawiązanie. Nie wydaje mi się, żeby ktoś był tak głupi i myślał, że fani Legii wyznają Islam :). Na wszelki wypadek postanowiłem jednak napisać tą interpretację.
Mam nadzieję, że nasz legijny Dżihad zakończy się zwycięstwem naszych ideałów! Z taką interpretacją jak ja ją sobie tu wytłumaczyłem (myślę, że podobnie myśli więcej osób) na pewno będę się utożsamiał. Na pohybel czerwonym.

Z następnymi tekstami się wstrzymuje aż do informacji czy to się nadaje i czy po prostu mogę tymi wypocinami jakoś pomóc. Pozdrawiam!

Tomi96
01-12-2009, 15:47
http://www.youtube.com/watch?v=OSCl6xsCdXw

Stout
01-12-2009, 16:43
pierwsza czesc klipu jak najbardziej na plus, co do drugiej,mysle ze nad tekstem wyswietlanym mozna było troche dłuzej posiedziec i inaczej to sklecic.O literowkach i montazu nie wspominając.Ale fajna inicjatywa.

(L)egiaMaster1916
01-12-2009, 22:09
http://www.youtube.com/watch?v=OSCl6xsCdXw

edit: faktycznie, nie zauważyłem, sorka;)

LLM
01-12-2009, 22:26
2 posty niżej jest to samo..
lukasz_l, świetne teksty ;)

TNTP
01-12-2009, 23:42
możne też na stronie wspomnieć o pracownikach grupy iti, którzy w godzinach pracy zajmują się wkładaniem polskich flag w psie gówna (kupa wojewódzki), czy wyśmiewniem niepełnosprawnych (SzczUKA), oczywiście takie postępowanie nie spotyka się z żadnym komentarzem, czy tym bardziej naganą, ze strony władz iti

meraś
02-12-2009, 06:13
lukasz_l pisz dalej :) tego typu teksty powinny widnieć na stronie ! :)

Nicpoń
02-12-2009, 10:07
http://www.youtube.com/watch?v=NTrX5vM3IMw&feature=related

(L)uko
02-12-2009, 10:23
kozak filmik :)

żyła
02-12-2009, 10:47
filmik kozak, ale foto z "Arbait..." ciężko go okalecza :roll:

edit:zwłaszcza w kontekście wspomnianego wyżej wytykania wojewódzkiemu nie szanowania polskiej flagi

eyeslow
02-12-2009, 11:38
Ja bym proponował proste vlepki promujące stronę, w miarę możliwości do powszechnego nabycia.

ganiek
02-12-2009, 11:55
Strone wypromował w sobote C+, a od poczatku tego tygodnia promuje ją GW, Trybuna i inni :D

Nicpoń
02-12-2009, 12:05
faktycznie flaga AMF psuje efekt .. tak sobie myślę czy dalibyśmy radę zaśpiewać taką nutę na wyjeździe ...

Orzeł
02-12-2009, 20:17
http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=101454
Jak nie urok to sraczka....

arczi
02-12-2009, 20:40
Nosz kurwencja następny.. chyba ósmy raz na tym forum.
No miejcie litość Panowie. To że sami pierwszy raz na to natrafiliście, wcale nie oznacza że pół Legii także tego nie czytało. Patrzcie na daty tych artykułów.

proNsua
02-12-2009, 20:45
I może w końcu zacznijcie czytać na bierząco...

marce(L)
02-12-2009, 22:21
znowu awaria chyba, na stronce pisze,że do protestu dołączylo 105 kibiców a wczoraj było coś ponad 20 tys??

Orzeł
02-12-2009, 22:58
Nosz kurwencja następny.. chyba ósmy raz na tym forum.
No miejcie litość Panowie. To że sami pierwszy raz na to natrafiliście, wcale nie oznacza że pół Legii także tego nie czytało. Patrzcie na daty tych artykułów.

Mordeczko... Wez pod uwage ze nie mam czasu ani ochoty przegladac 24 stron tematu by sprawdzic czy przypadkiem ktos podal dany link. Znalazlem to dzis, to dzis wrzucilem.
Zamiast sie spinac, skoro to bylo i kazdy wierny i oddany Legionista to przeczytal, wystarczylo usunac i problem zniknłby.

voytazz13
02-12-2009, 23:01
3 dychy pękły ! Jakaś zajebista zwyżka zarejestrowanych musiała być dzisiaj.

proNsua
02-12-2009, 23:02
3 dychy pękły ! Jakaś zajebista zwyżka zarejestrowanych musiała być dzisiaj.

No właśnie... czy to możliwe żeby w przeciągu 15 minut liczba osób wzrosła o 8 tys? O godzinie 23.45 było 22 tys, a teraz mamy 00.04 i jest 30 ;o

arczi
02-12-2009, 23:12
proNsua
Licznik aktualizowany jest co 24h. Owe zdarzenie właśnie nastąpiło. Przy tej operacji często dochodzi do chwilowego wyzerowania. Ot i cała tajemnica.

Orzełku.. mordeczko, nie każę ci przeglądać 24 stron tematu, tylko najwyżej dwie i to tylko w jednym temacie w którym zwykle wrzuca się u nas linki i treści artykułów. Spinka off.

(L)egiaMaster1916
03-12-2009, 07:30
nie sądzę,zeby głosy były aktualizowane co 24 godziny-tzn. tak było na samym pocżatku, przez ostatnie dni licznik automatycznie naliczał nowe rejestrujące się osoby...wczoraj koło pólnocy było ponad 24 tysiecy, teraz jest 30...nie twierdze, że jest to niemozliwe, ale jakos watpie by przybylo 6 tys. w ciagu nocy-no chyba ze jakis nasz FC w Chinach lub USA wzial sie do roboty;)
Chodzi mi o to by uniknac podejrzen, ze wynik z licznika jest manipulowany..

Kami(L)BIELANY
03-12-2009, 15:35
Myślę, że informacje podawane na stronie są jak najbardziej prawdziwe. Po transie w Bełchatowie wcale mnie to nie dziwi, że ta liczba rośnie w oczach. Jestem pewnien, że dużo wpisów na listę to już nie tylko legioniści!!

MTP
03-12-2009, 16:00
Myślę, że informacje podawane na stronie są jak najbardziej prawdziwe. Po transie w Bełchatowie wcale mnie to nie dziwi, że ta liczba rośnie w oczach. Jestem pewnien, że dużo wpisów na listę to już nie tylko legioniści!!
No co Ty to sami Legioniści ;)
"Jutro ITIlandem może zostać twój ukochany klub"
Czyli twórcy nie kierują tej strony tylko do legionistów.
Czekam aż przebije wynik z grona ;)

Francais
03-12-2009, 19:02
Szkoda ze strona nie jest tez w jezyku angielskim,sporo osob z poza Polski jest zainteresowanych nasza sytuacja.

kiubz
03-12-2009, 20:18
Szkoda ze strona nie jest tez w jezyku angielskim,sporo osob z poza Polski jest zainteresowanych nasza sytuacja.

jak coś to mogę przetłumaczyć... jak twórcy są zainteresowani to priv

E(L)WIRA
04-12-2009, 08:07

A ja mogę przetłumaczyć na rosyjski - jeżeli twórcy będą zainteresowani.

pablos
04-12-2009, 09:58
Widzę, że dziś stronka wygląda milej dla oka.:)

Fizi
04-12-2009, 10:03
http://www.konieciti.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=16&Itemid=3

"redaktorzy" zaraz podniosą wrzask, ze to drugie redwatch :lol2:

SpideyPL
04-12-2009, 11:27
No ale autorzy konieciti nie nawołują do agresji, a do pełnych pasji podziekowań za trud w tworzenie pozytywnego wizerunku kibiców :lol:

d.a.r.o.
04-12-2009, 11:37
może warto by było wrzucić na stronkę aktualny cennik biletów na Ł3. Mało do czytania a bardzo treściwe.

p kibic
04-12-2009, 11:44
i porownanie z biletami innych Polskich klubow, mozna tez wrzucic ceny biletow np z Bundesligi 9kiedys z kumplem przegladalem w wychodzi ze w niektorych klubach mozna kupic taniej bilet na mecz bundesligi niz meczu Legia - Odra, Piast, Groclin itp;)

aha wyczytalem gdzies ktorys z itiotow (Ostrowski?) mowil ze Legia nigdy nie osiagala tak dobrych wynikow w historii jak za czasow iti... latwe i szybkie do obalenia klamstwo...

słowko o zakazach by tez sie przydalo... i ich uchylaniu przez komisje ligi

cfc
04-12-2009, 11:45
może warto by było wrzucić na stronkę aktualny cennik biletów na Ł3. Mało do czytania a bardzo treściwe.

i porównanie z tym jak cennik wyglądał kiedyś

RadO
04-12-2009, 11:50
Nowa wersja ładna i czytelna.

Dziennikarzole będą mieli o czym pisać :lol:

kiubz
04-12-2009, 12:12
jeszcze Władka Ciastonia tam brakuje!

Jaco
04-12-2009, 12:38
jeszcze Władka Ciastonia tam brakuje!
Tego?
http://static.goldenline.pl/user_photo/124/user_279676_20522e_big.jpg

http://www.goldenline.pl/jakub-ciaston

:pimp:

Bootleg
04-12-2009, 12:59
Tak odbiegając troszkę od tematu to, liczbą osób popierających walkę z iti można byłoby już zapełnić nowy stadion Legii :lol2: tak tak panowie z koncernu - kibiców Ci u nas pod dostatkiem... w sam raz na trybuny nowego obiektu 30 tyś KIBICÓW.... a to jeszcze nie koniec :oczko:

proNsua
04-12-2009, 13:11
Tak odbiegając troszkę od tematu to, liczbą osób popierających walkę z iti można byłoby już zapełnić nowy stadion Legii :lol2: tak tak panowie z koncernu - kibiców Ci u nas pod dostatkiem... w sam raz na trybuny nowego obiektu 30 tyś KIBICÓW.... a to jeszcze nie koniec :oczko:

I wszyscy na raz... ITI! **********! :trans4:

kiubz
04-12-2009, 13:41
Tego?

a podobny nawet

:kawa:

Orzech
04-12-2009, 14:55
Tego?
http://static.goldenline.pl/user_photo/124/user_279676_20522e_big.jpg

http://www.goldenline.pl/jakub-ciaston

:pimp:

Jak to jest, że osoba po studiach ekonomicznych jest dziennikarzem. Musiał się pięknie schylać, żeby załapać ciepłą posadke...

Fizi
04-12-2009, 14:58
raczej chujowym ekonomistą

WESOŁY DIABEŁ
04-12-2009, 15:47
Błoński kiedyś synka chciał na piłkarza zrobić nawet do młodych wilków próbował wcisnąć, może dlatego liże dupy tym ..... z kp?:lol2: A Steca mam przed oczyma z mopem na głowie-wygląda jak typowy brudas. Myślę że wszyscy zasłużyli na szczere, solidne i mocne podziękowania.:cinkciarz:

kamilo88
04-12-2009, 16:38
Błoński kiedyś synka chciał na piłkarza zrobić nawet do młodych wilków próbował wcisnąć, może dlatego liże dupy tym ..... z kp?:lol2: A Steca mam przed oczyma z mopem na głowie-wygląda jak typowy brudas. Myślę że wszyscy zasłużyli na szczere, solidne i mocne podziękowania.:cinkciarz:

Diabeł do piekła ich weź, będą mieli wesoło:)

pablos
04-12-2009, 20:45
Na kibice.net ktoś zwrócił uwagę, że prawdopodobnie pomylono Leniarskich:

http://i50.tinypic.com/hs5qo4.jpg

arczi
04-12-2009, 21:11
Temu znacznie gorzej z oczu patrzy.

Zatem prawda to
hehe

casual
04-12-2009, 21:43
Warto poświęcić pare minut i zachęcić znajomych, głównie niekibicujących (bo kibicujący o sprawie w większosci pewnie wiedzą), do wsparcia inicjatywy. Po rozsyłać na fecebookach, naszych klasach i innych gronach link- zawsze troche osób więcej wpadnie.

Strona po zmianie prezentuje się b. efektownie.

(L)uko
04-12-2009, 22:04
hehe akcja idzie już od dawna na szeroka skalę, na wszelkich możliwych frontach :):) przynajmniej śledzik się do czegoś przydał :P

Fizi
04-12-2009, 22:05
tylko warto by było jeszcze usunąć tego rodzaju kwiatki z niektórych tekstów, jak ten z ochroniarką z kamerą

to naprawdę nie robi dobrego wrażenia

one(L)ove
05-12-2009, 03:00
hehehe... piekny widok:
http://www.legia.com/www/index.php?zdj=1&dir=legia/2009-12-04&img=1048.JPG
w relacji z meczu zaglebie - legia na oficialnej strobnie klubu flaga z adresem strony wywieszona przez mlyn zaglebia lubin. pewnie zdejma ale i tak niezle ze trafila tam. :)

one(L)ove
05-12-2009, 03:03
jak by zdjeli dla ucieszenia oka :)
http://img692.imageshack.us/img692/2096/konieciti.jpg

eLdorado
05-12-2009, 08:05
Zdjęcie Steca można stąd wyciąć

http://bi.gazeta.pl/im/4/5194/z5194064X.jpg

na tym które jest na stronie nie za dobrze widać całej facjaty.

Fizi
05-12-2009, 10:43
tak sobie pomyślałem, że mógłby się pojawić na stronce tekst traktujący o związku przyczynowo skutkowym między jedną z obsesji Waltera (dilerzy i narkomani na trybunach) a narkomanią jego córeczki. Nt. Niedziałka w takim tekście także należałoby wspomnieć.

Fizi
05-12-2009, 11:34
i jeszcze jedno:

jednym z systematycznie powtarzanych kłastw przez ITI oraz argumentem nieodmiennie przytaczanym przez itiotów jest rzekoma spłata zadłużenia Legii przez ITI.

argument ten pada w niemal każdej rozmowie z itiotą , niemal kazdy niezaangazowany w konflikt człowiek to powtarza.

jesli ta strona ma rozwiewać wątpliwości co do autentycznej działalności iti, to kwestia ta powinna być jasno poruszona.

dobrze by było np dać na stałe, jako jeden z głównych motywów strony , wyboldowany tekst z podaną kwotą zadłużenia KP LEGIA SSA w dniu przejęcia przez ITI i aktualnego

do tego komentarz i linki do sprawozdania finansowego i np badania audytowego zrobionego z tego co pamiętam przez andersena, które sa dostepne w sieci

myślę, że to bardzo ważna kwestia

yossarian1916
05-12-2009, 11:51
Ale fajna opaska na przegubie dłoni u MOpa-wzmiankarza, ciekawe czy chociaż orginalna.:lol3:

pablos
05-12-2009, 20:06
i jeszcze jedno:

jednym z systematycznie powtarzanych kłastw przez ITI oraz argumentem nieodmiennie przytaczanym przez itiotów jest rzekoma spłata zadłużenia Legii przez ITI.

argument ten pada w niemal każdej rozmowie z itiotą , niemal kazdy niezaangazowany w konflikt człowiek to powtarza.

jesli ta strona ma rozwiewać wątpliwości co do autentycznej działalności iti, to kwestia ta powinna być jasno poruszona.

dobrze by było np dać na stałe, jako jeden z głównych motywów strony , wyboldowany tekst z podaną kwotą zadłużenia KP LEGIA SSA w dniu przejęcia przez ITI i aktualnego

do tego komentarz i linki do sprawozdania finansowego i np badania audytowego zrobionego z tego co pamiętam przez andersena, które sa dostepne w sieci

myślę, że to bardzo ważna kwestia
Tutaj chyba wystarczy tylko wrzucić cytat z jednej z najważniejszych osób w ITI(stan na kwiecień 2008 ):

To pożyczka, którą Legia zaciąga w ITI. Legia jest zadłużona w ITI na ok. 75 mln zł.
http://www.legialive.pl/news/25787_Legia_ma_dawac_rozrywke.html

rolnik
05-12-2009, 20:24
W głowie też już nic nie ma...

casual
05-12-2009, 20:26

A kiedyś coś miał?

yossarian1916
05-12-2009, 20:31
Miał miód w uszach, widać na zdjeciu, ze wygrzebał;)

pu(L)on
05-12-2009, 20:38

Nagła sytuacja Stec na stole operacyjnym, zadecydowano o otwarciu czaszki. Patrzą a tam tylko jakaś nitka.. Przecięli, a tu uszy odpadły :lol:

MałyJohn
06-12-2009, 02:37
http://www.youtube.com/watch?v=NTrX5vM3IMw&feature=related

Przypadkiem w necie znalazłem inną,''grzeczniejszą''(bez AMF;)) wersję. Ot,taka ciekawostka,ale myślę,że też zasługuje na uwagę
http://www.youtube.com/watch?v=i0niOKUz1JA

Numer
06-12-2009, 03:03
Przypadkiem w necie znalazłem inną,''grzeczniejszą''(bez AMF;)) wersję. Ot,taka ciekawostka,ale myślę,że też zasługuje na uwagę
http://www.youtube.com/watch?v=i0niOKUz1JA

Świetny filmik.

aaaaaa
06-12-2009, 21:13
Zamieszczenie dwóch tekstów zmotywowało do dalszej roboty. Najpierw jednak w dziale "Galeria" jeśli pokazaliśmy transparent wywieszony przez Lubin, warto też dać te słynne zdjęcia:

http://i48.tinypic.com/2v0eaol.jpg
(FC Zvickau - Dynamo Drezno Puchar Saksonii)
http://i47.tinypic.com/2dhz05l.jpg
(Zvezda)

Kiedyś na forum ktos wkleił taka ciekawą grafikę, może sie przyda:
http://i49.tinypic.com/20ue985.jpg

+ fotki transparentu na GKS Bełchatów - Legia.
Pomysł z przetłumaczeniem podstawowych założeń konfliktu na angielski bardzo dobry - może tylko zaowocować nagłośnieniem akcji w Europie i...podobnymi fotkami co wyżej.

A teraz tekścik, może się przyda (jest niejako kontynuacją wypocin o Kopenhadze)

ULEPIENI Z INNEJ GLINY…

W Kopenhadze (30.07.09) i później na meczu Legia – Zagłębie Lubin (2.08.09) byliśmy świadkami nowego etapu konfliktu. Po raz kolejny zatoczył on koło – 2 sierpnia 2009 byliśmy dokładnie tam gdzie przed spotkaniem Legia- Lech Poznań gdy na Łazienkowską powrócił chwilowo doping. Wtedy mimo, że nie było podpisanej żadnej ugody z klubem, fanatycy postanowili zmienić formę protestu i w trosce o przyszłe pokolenia kibiców i dobro klubu prowadzone były rozmowy. Już wcześniej działacze dostali ostrzeżenie w postaci 15 minutowego milczenia (na meczu Legia- Olimpi), a w Kopenhadze przelała się szala goryczy. Sytuację już każdy zna – większość kibiców, która przybyła do Danii bez biletu została na lodzie, mimo stania pod bramami klub wypiął się na nich i nie przekazał wejściówek do sprzedaży (a przecież na miejscu też można podać PESEL i dać dowód!). Doszło do incydentów z miejscową policją, były zatrzymania, były nerwy jakich można było uniknąć przy odrobinie dobrej woli i ludzkich zachowań. To wszystko przeniosło się oczywiście na późniejszą sytuację i dzisiejsze nastroje.
Wcześniej kilka razy skromna grupka osób z Krytej nie zgadzała się z protestem przeciwko ITI, ale były to gwizdy skromne i sporadyczne. Tymczasem na kolejnym spotkaniu będącym inauguracją sezonu 2009/2010 trybuna znów milczała. Anty zarządowe okrzyki piknikowa część widzów przyjęła gwizdami i buczeniem na większą niż dotąd skalę. Dla nich wszystko było w porządku i są gotowi grać tak jak zagra im zarząd. Zapewne „szkoda im czasu i pieniędzy” na protestowanie bo jak mówią w ich szczurzym języku „czas to pieniądz”. Moim zdaniem te zgredy to typowe odbicie posłusznej części społeczeństwa – zwykłych materialistów bez zasad i pasji. Osobników, do których niestety nigdy nie dotrze nasz głos gdyż (powiązane z ITI) media już dawno zrobiły im mętlik w głowach. Niektórzy z nas opozycjonistów wiele energii poświęcają na ocenę szczegółów czy warto było użyć jakiegoś hasła, czy oby nie było zbyt radykalne. Tymczasem do ludzi, dla których jedyną wartością jest kasa i tak nic nie trafia innego niżeli argumenty finansowe. Interesuje ich tylko osobista wygoda. Skreślili nas zanim użyto jakiegokolwiek hasła czy rzucono jakimkolwiek tortem.
Przykład? Proszę bardzo. Przy bramie stadionu Broendby udało mi się usłyszeć pewnego pana, który zapewne kilka dni później buczał na kibiców podczas spotkania z Zagłębiem. Otóż kiedy o 18:00 grupa zgredów chciała wchodzić na obiekt, w bramie stanęło kilku kibiców oznajmiając, że póki co nie wchodzimy. Trwały starania o negocjacje i ludzie nie chcieli byśmy na starcie podzielili się na dwie grupy. Jeden z „kibiców” skomentował to pytaniem (zadanym oczywiście pod nosem) – „a ty za to zapłaciłeś”? I to jest niby szczegół, a tak naprawdę słowo klucz – kasa. Widać jak część publiki sprzyjająca ITI rozminęła się z wartościami. Najważniejsza tylko kasa, a przecież każdy jeden fan znajdujący się pod bramami w Kopenhadze zapłacił słono by się tam znaleźć! Dla porównania słyszałem jak starszy pan z dzieckiem za rękę wyzywał człowieka ITI, który kręcił kamerą kibiców („judaszu bez ambicji”). Można kierować się uczuciami? Można – nie ma reguły na wiek czy posiadanie włosów bądź nie.
Każdą ewentualność należało brać tam pod uwagę i czekać co zrobi grupa (inna sprawa, że godzinę później już kompletnie nie wiedziano co robić). W tym zgniłym systemie egzystują niestety szuje sądzące, że pieniądz załatwia wszystko – jest przepustką do wszystkiego i wszystko wyjaśnia. Ten świstek wydaje się być ich jedyną wartością, którą szanują i jedynym argumentem jaki uznają. „Kupiłem bilet i wymagam” – oto pokolenie „kibiców” pożądanych przez ITI. Zresztą to problem znacznie szerszy niż konflikt z ITI, pieniądz jako najwyższa wartość jest prawdziwą plagą dzisiejszych czasów. Plagą jakże obcą historii naszego kraju, który niejednokrotnie porzucał wszystko by walczyć z okupantem. Dzisiaj my – kibice Legii robimy dokładnie to samo. W imię zasad – jak mawia klasyk.
Podczas konfliktu podział był i będzie się zaostrzał, bo jesteśmy ulepieni z innej gliny i co innego uważamy za najważniejsze w tym wszystkim co zwane „Legia”. Te sytuacje wyłowiły także kilku ukrytych materialistów jak na przykład Wojciech Hadaj bądź Adam Polak (kiedyś fotoreporter głosu kibiców – „Naszej Legii”, dziś pomagier ITI), a także innych o których będzie jeszcze czas wspomnieć.
Po Kopenhadze rozpoczął się typowy, standardowy, prasowy cyrk. W „Polsce” artykuł napisany przez rzekomego kibica Legii, któremu „bardzo podobał się doping we Wiedniu”, a teraz w Kopenhadze to była lipa i „bandyci”. Rzekomy kibic być może zapomniał o tym, że we Wiedniu doping kręcili Ci sami ludzie, których nie wpuszczono na stadion w Kopenhadze (a zrobiliby to samo…). By dojść do takiego poziomu jak w Austrii potrzeba było lat doświadczeń, niezależności i wprowadzania (wcale nie demokratycznych) zasad wśród fanatyków Legii. Z chaosu i materializmu jaki proponuje ITI doping we Wiedniu by się nie narodził, czego może nie wie „kibic z gazety Polska”, któremu „znudziło się chodzenie na mecze”. Gdyby mu się nie znudziło widziałby nieudolne próby dopingu przychylnej ITI części publiczności opisanej przeze mnie wyżej.
To wręcz paranoiczna sytuacja – neguje się nas za coś dzięki czemu wielokrotnie byliśmy chwaleni (co ciekawsze – często przez tych samych ludzi)! Pomija się nasze zasługi, podobnie jak w „Ich Legii” chwalą się oprawami kibiców by za chwilę tych samych ludzi zmieszać z błotem w jakiś oficjalnych oświadczeniach za odpalenie rac! To szczyt hipokryzji. Dlaczego nikt z dziennikarzy nie chce tego zauważyć? Tak boicie się ITI? Chcecie by tak wyglądało kreowanie opinii publicznej w Polsce? Wejdźcie na oficjalną stronę klubu i zobaczcie, że chwalą się tam nami pomijając fakt, iż chcą nas równocześnie zniszczyć!
Kto bowiem gdyby nie my kibice bawiący się meczem zachęciłby ludzi do odwiedzania polskich boisk? Ci, którzy doprowadzili do kolejnego zamieszania w polskiej piłce? Ci, którzy wywalili z Ekstraklasy ŁKS mimo, iż zajął 7 miejsce w lidze? Ci, którzy spowodowali, że przez lata byliśmy oszukiwani z powodu ustawiania meczów? Ci którzy nie potrafią grać w piłkę i powodują, że przeciętny polski fan tego sportu wybiera ligi zachodnie (wystarczy popytać wśród rówieśników)? Jeszcze przyjdzie czas, że za nami zapłaczecie.
Jesteśmy ulepieni z innej gliny. Dziś na jedną stronę Krytej buczy druga lecz ta, na którą krzyczą mimo swojej kiepskiej sytuacji trwać musi przy tym w co wierzy od początku! Przez te długie miesiące protestu mieliśmy jako całość wiele wpadek, były też ruchy uznane przez resztę za chybione. Ale to nie jest gra komputerowa – nikt nie powiedział, że będzie lekko. Nie możemy włączyć jeszcze raz „Play” i zagrać od początku. To jest życie, a w życiu człowiek uczy się na swoich błędach! Wypadki przy pracy, chybione ruchy nie są niczym dziwnym – są czymś wręcz naturalnym, bo ideał kibica istnieje tylko na biurku prezesa Miklasa. Wszędzie wkrada się chaos – nawet na meczu West Hamu z Millwal w Anglii, która przecież „sobie poradziła”. Do poprawy potrzebne są rozmowy, nie bezmyślne zakazy i kłamstwa.

Francais
06-12-2009, 21:39
Pomysł z przetłumaczeniem podstawowych założeń konfliktu na angielski bardzo dobry - może tylko zaowocować nagłośnieniem akcji w Europie

Mozna sie tez pokusic o przetlumaczenie na Niemiecki i Francuski,oczywiscie nie calych artykulow ale przynajmniej powodow konfliktu i krotkie wyjasnienie sytuacji.
Wiele osob zagranica jest zaintersowana nasza sytuacja,popiera nas, ale nie do konca rozumie i nie zna wszystkich jej powodow.
Przetlumaczenie tych 15 punktow na te 3 jezyki zajmie chwile i napewno warto ja poswiecic.

W razie potrzeby moge pomoc w tlumaczeniu na Francuski.

LLM
06-12-2009, 23:14
http://www.northside.nl/matchpics/0910/feyenoord/feyenoord21.jpg

jeszcze transparent Braci z meczu z Feyenoordem

Recedens
07-12-2009, 13:29
Ja bym dodał to:

http://olgierd.bblog.pl/wpis,jak;iti;zegnala;jana;wejcherta,37004.html

:gwizdze:

numer konta na klepsydrze:brawo: mariusz "kochał" "przyjaciela" do ostatniego numeru konta:rotfl2:

cfc
07-12-2009, 15:30
po czesci do tematu ;) stare ale na czasie ;)

http://i50.tinypic.com/5mg7xd.gif

InżMamoń_jestem
07-12-2009, 17:22
Moim skromnym zdaniem mozna by bylo dodac na stronce galerie z fotkami ze stadionów Polski i swiata gdzie ukazaly sie transy anty - iti.

Strona kibiców violetowej Austrii Salzburg, którzy walczyli ze sponsorem "Red Bull". Historia pewnie kazdemu znana.

http://www.violett-weiss.at/solidaritaet-bilder.php

Mozna sie tez pokusic o przetlumaczenie na Niemiecki

Nie bylo by to dla mnie wiekszym problemem, przetlumaczyc na Niemiecki. :D

(L)egiaMaster1916
07-12-2009, 19:32
Łukasz widze, że stałeś się już naczelnym 'felietonistą' stronki koniecITI.pl -gratulacje:D
już trzecie Twój tekst został tam umieszczony;)
swoja droga-dlaczego zniknął licznik ze stronki?

voytazz13
07-12-2009, 19:34
Licznik jest, pewnie zniknął tylko na chwilę.

casual
07-12-2009, 20:28
Coś mało wpisów na stronie ostatnio...

Reklamować! ;) Komunikatory, serwisy społecznościowe w ruch! ;)

BladaTwarz
08-12-2009, 08:13
Kolejny filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=cFe-DXy-j0s

ktoś napisał, że tak było przed przejęciem przez iti i daje fotke z meczu z Szachtarem itp.

Barto(L)d
08-12-2009, 08:54
Tylko w tym ostatnim filmiku są też zdjęcia już z czasu okupacji, jako te "przed" ;)
Poza tym w każdym z nich fotka Adama Polaka :D ciekawe, czy to ogląda..moze sobie przypomni......

Orzeł
08-12-2009, 11:41
Meras, swietny pomysl. Jak temat pojdzie dalej, to prosze o prv i poprosze 5 szt ;)

karakan
08-12-2009, 11:42
Dobry pomysł! Sam bym sie pisał na jedną!

mara
08-12-2009, 11:46
jeśli pomysł wypali, również jestem zainteresowany!

rolnik
08-12-2009, 12:16
Przygotuj grubszą ilość bo chętnych będzie na pewno sporo 8)

PS. Warto też pomyśleć o takich, które można nakleić na szybe wewnątrz samochodu :prawi:

Clint
08-12-2009, 12:23
Dokładnie, duża ilość niezbędna! Na pewno chętnych będzie bardzo dużo:D

karakan
08-12-2009, 12:37
Dokładnie!Takie zwykłe naklejki też by sie przydały.
Obkleić im okolice Wiertniczej tak ,żeby mieli dość.

mara
08-12-2009, 12:39
jeśli będziesz miał możliwość być na koszu 19.12 to zapewne znajdzie się trochę chętnych :prawi:

pawlik
08-12-2009, 12:41
rowniez bede chetny :)

Bold
08-12-2009, 12:43
Naklejki, vlepki, koszulki... A jak zobaczycie na mieście wóz transmisyjny TVN24 to podbiegnijcie i zza kadru krzyczcie ITI Spi....... :prawi:

meraś
08-12-2009, 12:47
ja mówię o naklejkach naklejanych na szybę - nie do wewnątrz :)

właśnie..koszulki to też dobry pomysł... !

pzk
08-12-2009, 12:51
Warto też pomyśleć o zwykłych vlepach z adresem strony i rozklejać gdzie się da, szczególnie dobrym miejscem jest Wiertnicza tak jak już karakan wspomniał. Nie każdy jeździ furą, a na pewno chciałby się przyczynić "do walki z okupantem".
Meraś miałbyś możliwość wyprodukowania takich vlep?

d.a.r.o.
08-12-2009, 13:00
gdyby nie koszty to ciekawą inicjatywą byłoby wynajęcię billboardu przy Wiertniczej z wielkim napisem koniecITI. Tak żeby kuło Łoltera w oczy.

kamilo88
08-12-2009, 13:44
Ja też chętny:)

Fizi
08-12-2009, 13:50
gdyby nie koszty to ciekawą inicjatywą byłoby wynajęcię billboardu przy Wiertniczej z wielkim napisem koniecITI. Tak żeby kuło Łoltera w oczy.

cena za miesiąc kursowania tramwaju po Warszawie z reklamą na bocznej burcie to jedyne 450 złociszy :chytry:

wchodzimy w to ? :cool::D

Orzeł
08-12-2009, 13:52
Jesli to rzeczywicie 450 zł choc wydaje sie to nieprawpodobnie malo... sam moge dac 100.
Bedzie KONIEITI sposnored by Orzeł :D

wrc
08-12-2009, 13:54
Meraś zrzekasz się zysku, ja wrzucam vlepy na allegro, Orzeł daje bańkę i potem sobie pierdolniemy fajną focię na grono :D

Swoją drogą zawsze marzyłem o takim "Legijnym" tramwaju lub autobusie ;)

RadO
08-12-2009, 13:55
wchodzimy w to ?

:prawi:

Tylko czy by się zgodzili w tramwajach?
No i mógłbym do koleżanki zadzwonić spytać się po ile u niej bilbordy som...

Orzeł
08-12-2009, 13:59
Meraś zrzekasz się zysku, ja wrzucam vlepy na allegro, Orzeł daje bańkę i potem sobie pierdolniemy fajną focię na grono :D

Swoją drogą zawsze marzyłem o takim "Legijnym" tramwaju lub autobusie ;)

Jakby to rzeczywiscie 450 zł było, to mysle ze bez problemu bylo wynajac nawet więcej haha

A tak powaznie... 450 to brzmi realnie przy 1 dniu, a nie miesiacu ;/

Tak czy siak, pomysl swietny, mozna by bylo pokombinowac

Fizi
08-12-2009, 14:04
dokładny cennik:

http://www.tw.waw.pl/info/cennik.php

Orzeł
08-12-2009, 14:09
W takim razie... na co czekamy ? :)

ostroski and mikloski... zaczynamy zabawę :)

mara
08-12-2009, 14:11
byłoby super ale ztm na to raczej nie pójdzie. Leniarski z Szadkowskim zaczęli by spam telefoniczny i nie ma przebacz :niebij: już bardziej prawdopodobne są billboardy.

Wojtek.
08-12-2009, 14:11
Trzeba wykonac projekt na specjalnej foli,ktorej "przyklejenie" na tramwaj tez pewnie kosztuje.Znajomy sie tym zajmowal,zeby sie dobrze trzymalo jst troche roboty z nagrzewaniem i mierzeniem temperatury. Chyba,ze tutaj jakies inne patenty.

p kibic
08-12-2009, 14:12
tez sie dorzuce paroma zlotymi, tylko trzeba aby tramwaj dobra trasa jezdzil...
najpierw dowiedziec sie czy przejdzie koniec.iti potem numer konta i jedziemy...

Fizi
08-12-2009, 14:13
do tych 450 trzeba doliczyć vat 7 % i koszt wyprodukowania i umieszczenie reklamy na dyliżansie

nawet biorąc to pod uwagę wychodzą niezbyt wielkie kwoty

największym problemem może być , jak już ktoś wcześniej zauważył sama zgoda ztm na umieszczenie takiej reklamy

d.a.r.o.
08-12-2009, 14:20
i trzeba byłoby to zrobić tak z głową żeby żaden prawnik nie mógł sie doczepić, za np bezprawne użycie znaku ITI

Orzeł
08-12-2009, 14:21
i trzeba byłoby to zrobić tak z głową żeby żaden prawnik nie mógł sie doczepić, za np bezprawne użycie znaku ITI

Ma ktos dzien wolny i telefon w reku by sie doweidziec ? Mysle ze nawet 1000 zł lacnzie nie bedzie duza kwota.

p kibic
08-12-2009, 14:23
ewentualnie gdyby nie zgodzili sie na koniec.iti mozna by zrobic cos takiego:
zdjecie z jakiejs zajebistej oprawy z podpisem TAK BYŁO KIEDYS
a obok zdjecie pustawej krytej, albo jak S. sciagaja z gniazda z podpisem TAK JEST TERAZ.no pomyslow moze byc mnostwo ale mysle ze o dobry patent i trzeba go wykorzystac...

BieLan
08-12-2009, 14:28
Można też zamówic ramki pod tablice rejestracyjne samochodów np.

http://allegro.pl/item838388227_reklamowa_ramka_na_tablice_rejestrac yjna.html

Bugi B.
08-12-2009, 14:36

Ma ktos dzien wolny i telefon w reku by sie doweidziec ? Mysle ze nawet 1000 zł lacnzie nie bedzie duza kwota.

w sumie zamiast napisu iti z i można użyć małej litery L, ( ltl) wygląda prawie identycznie jak I, a teoretycznie do druku dajesz www.koniecLtL.pl (http://www.koniecLtL.pl) i w takiej sytuacji przecież nie używasz ich nazwy. Ale musiałby to jakiś prawnik ocenić.

karakan
08-12-2009, 14:39
Komunikacja miejska w Warszawie już nie umieszcza żadnych reklam na pojazdach.Jedynie te na które umowa jeszcze nie wygasła.Niedawno o tym mówili w mediach lokalnych.
Zostają jedynie nośniki reklam wewnątrz pojazdów.

Afgan
08-12-2009, 14:44
i podobno na zewnątz także, ale bez zaklejania szyb

karakan
08-12-2009, 14:57
aaa czyli to tylko o oklejanie szyb chodziło?

No to gitarka.

aaaaaa
08-12-2009, 15:00
...i zostają stare dobre "plakatowania". Kibolu - kaptur na łeb, wiadro kleju, plakaty z drukareczki i lecisz. Jak Platforma może ( http://www.youtube.com/watch?v=fUjV6DLXrdQ&feature=player_embedded ) to my także :oczko: .
Pod tym linkiem macie podane wiele metod domowej propagandy: http://www.autonom.pl/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=7&Itemid=93 . Wystarczy przełożyć to na sprawy kibicowskie i można się bawić. Do tego ulotki, plakaty na klej do tapet za 5 zł (instrukcja na opakowaniu). Wystarczy tak naprawdę chcieć...
Coś więcej postaram się o tym napisać w styczniu...

Porter
08-12-2009, 15:02
Graficy do roboty. Ze 2 wzory vlepek , tak jak napisałeś - 4 sztuki na kartce a4, żeby było widoczne. Każdy drukuje sobie we własnym zakresie, koszt wydruku w punkcie ksero to bagatela 30gr/arkusz.
Nie kumam kompletnie programów graficznych dlatego proszę kogoś innego, jak dla mnie na vlepie powinno być krótko, zwięźle i na temat czyli adres strony i przekreślone logo ;)

Edytka :
Od razu zaznaczę, nie mam pojęcia skąd to ściągnąłem (kto jest autorem), ale wg mnie dodać tylko adres strony i na plakat jak znalazł :
http://img707.imageshack.us/img707/3951/20ue985.jpg

casual
08-12-2009, 15:04
A nocna akcja plakatowa w stylu "Hoppa do klopa" lub plakatów przed derbami? Odeszły by koszty oplaty za bilbordy itp. Albo po prostu trochę sprejowanych napisow na mieście, dobre i to...

Plus vlepki, szablony itp. No i znajomym pucować o sprawie- przede wszystkim tym niekibicujacym.

Tak czy siak- propaganda!

karakan
08-12-2009, 15:14
Naklejanie plakatów jest nielegalne?

Przecież to można spokojnie robić i wyklejać na mieście bez przypału.

meraś
08-12-2009, 15:21
Panowie...trzeba się podzielić na dzielnice...mówię wam...

Flip
08-12-2009, 15:30

Proste.Damy radę,naklejki i ramki na tablicę git!.

aaaaaa
08-12-2009, 15:31
Naklejanie plakatów jest nielegalne?

Przecież to można spokojnie robić i wyklejać na mieście bez przypału.

Zależy gdzie to robisz, zazwyczaj jest nielegalne bo jest zakaz wieszania reklam (przystanki, słupy, budynki). No, ale...wiadomo :oczko:

„BRACIA WILCY BROŃCIE SIĘ NIM WSZYSCY WYGINIECIE”
Czyli…czy to o nas śpiewał Jacek Kaczmarski?

„Okupant” w postaci ITI konsekwentnie realizuje swoją anty ultrasowską politykę – co jakiś czas przeprowadzając atak (o dużym wydźwięku w zaprzyjaźnionych mediach) na kibiców Legii. „Bandyci z Wilna” i „kibole” to już teksty kultowe. Jednym z najwyraźniejszych wątków konfliktu było nasłanie przez ITI policji na fanów zmierzających ku Konwiktorskiej na mecz swojej drużyny. Na prawie 800 osób zmierzających na mecz organizuje się obławę milicyjną rodem z PRL-u. Aż sama przychodzi na myśl słynna pieśń Jacka Kaczmarskiego pod tytułem „Obława”.
Propaganda medialnego koncernu/ jego kłamstwa, znajomości z policją, wyparcie domownika z jego domu – zachowanie ITI spokojnie można nazwać obławą na wilki, a nas – niezależnych kibiców owymi wilkami. W naszym proteście poparło nas wiele grup kibiców, praktycznie nie ma takiej, która by zgadzała się z polityką warszawskich właścicieli i działaczy. I nie widzę innego rozwiązania – taki Walter może zdarzyć się każdemu, wilkami nazywam nas wszystkich jako ultras. Jako pierwsza na tego typu koncern nadziała się najbardziej popularna drużyna w Polsce – Legia. Nie oszukujmy się – kwestią czasu jest kiedy biznesmeni za nic mający prawdziwe wartości piłki nożnej i kibicowania pojawią się także w innych miejscach Polski. Dziś są tu, a ich potencjalni naśladowcy siedzą i patrzą. Analizują czy taka polityka, walka z ideą ultras i budowa multipleksu się opłaca. Od nas, wilków zależy czy Waltery będą się mnożyć i czy oddamy trybuny niczym beznadziejni Anglicy. Od nas zależy czy przetrwamy tą obławę!
Wiadomo, że kiedy powstanie nowy stadion – na jego inaugurację, na mecz towarzyski z dobrym zachodnim klubem przyjdzie masa clownów, bogatych niby kibiców, których przyciągnie reklama jaką niewątpliwie zrobi wokoło tego wydarzenia ITI. Jednocześnie minie już parę lat (od 2007 roku) propagandy biznesmenów (+ mediów) przeciwko wilkom.
Wychowanego w miejskiej dżungli typowego wilka chcą zastąpić stadem wyhodowanych w „Złotych tarasach” owieczek. Mówiąc już bez porównań do piosenki Kaczmarskiego - typowego kochającego futbol chłopaka z osiedla (niekoniecznie naćpanego i patologicznego jak wmawia ITI i media), z polskiego podwórka mają zastąpić ludzie z „pokolenia nowego”. Grzeczni postępowcy, nie kibic lecz klient który przyjdzie na stadion z wymalowaną nie znającą się na piłce kobietą pod pachę i z gustowną różową parasolką pod pachę drugą. Kupi coś z nowej kolekcji „zima 2011” i drogi bilet za 60 zł na mecz o nic z jakąś wioską. Usiądzie, poklaska, zje hot doga, pogwiżdże i wyjdzie. Nie będzie mógł głośno komentować czegoś co mu się nie podoba, tylko będzie musiał brać to, co oferuje mu klub. Nie ważne czy jest to dobrej jakości czy tylko dobrym nazywane przez propagandę okupanta.
Wilk nie lubi usiąść na ponumerowanym krzesełku, kupić nowej kolekcji wydanej przez klub (tandetnej, bezczeszczącej świętości takie jak herb) i zachowywać się jak zamknięty w czterech ścianach pod kluczem. Bo wilk to stworzenie żyjące na wolności – cieszący się nią i lubiący swobodę. Nie lubi żyć w ciasnej klatce i pod ciągłą, bezwzględną kontrolą. Czuje się więziony dlatego nawet bez większego powodu będzie się kręcić i czuć niepokój. Wilk chce być wolny i nieskrępowany i samo to mu do buntu wystarcza. Takie już wilcze wymagania i prawo. Kto by chciał być radykalnie inwigilowany w swoim domu?
Pewne jest jedno. Wilki ze swojej świątyni przy Łazienkowskiej 3 nie zrezygnują. Czują już niepokój i nic dziwnego, że im to się nie podoba. Okupant chce całkowicie zająć ich dom, ma ogromną władzę i spore możliwości, ale popełnił błąd. Okupant zapomniał, że wilki mają to do siebie, iż potrafią kąsać. Są wychowane w warunkach, które nauczyły ich ataku jak i sztuki obrony. Nauczyły się poprzez codzienne życie w dżungli szacunku, wierności i walki.
ITI nie walczy z grupką alkoholików spod budki z piwem jak to pewnie chciałby widzieć redaktor pewnej czerwonej gazety. Miejska dżungla ma spore wymagania i sporo przez to uczy. Jedną z najważniejszych nauk jest sprzeciw sprzedawaniu wartości za pieniądze. A w tym wypadku wolny dom i klub są wartością!
Nie ważne jak byłby potężny okupant - stale będzie musiał na siebie uważać. Siła ludzi jest bowiem ogromna, co pokazały na przykład protesty Solidarności w latach 80-tych. Wiem, że klub to nie System, ale i stadion to nie Polska. Zaryzykuję więc stwierdzenie, że tworzymy taką miniaturę tego wszystkiego. Oni stoją po tej stronie gdzie kiedyś stało ZOMO. A wilk może zaczaić się w swojej kryjówce, czekać ukryty za rogiem i spowodować ogromne rany. Ukąsać po czym znowu schować się do swojej kryjówki planując kolejny odwet. Taka wilcza natura.
A wilk za wilkiem stoi, jest ich sporo. Kiedy w obławie zginie okaz z jego stada, sam walczy z trzema okupantami na raz (przykład: 4.12.09 Lubin). Do końca mimo wielu zadanych ran powoduje rany u swojego oprawcy. ITI mimo, że wraz z policją aresztowało prawie 800 wilków z ulicy – na następnym meczu miało i tak jechane przez pozostałe wilki. Nie wspomnę już o odwołaniach, walce prawnej, temu wszystkiemu co wilki robiły dla siebie nawzajem i robią do dziś!
Na początku pisałem, że wilkami nazwałbym wszystkich ultrasów niezależnie od klubu. Dokładnie – bo inne wilki rozumieją nasz problem, także mają swoje stada i domy. Też czują zagrożenie idące od naszego okupanta i też uruchamiają im się naturalne mechanizmy obronne. Niechęć między naszymi stadami trwa, ale podstawowych zasad trzymają („nie dla Legii i Warszawy – lecz dla naszej wspólnej sprawy”).
Plakaty, flaga sektorowa „Mordo ty moja”, wyjazdy mimo zakazów, tort w twarz Miklasa, nagłaśnianie sprawy w mediach, ciągnący się długimi miesiącami nieustanny protest i wszystko co z nim związane, wokalne poparcie czołowych ekip w kraju, ogólnopolska kibicowska nienawiść do koncernu ITI. Każdy wilk stara się dołożyć cegiełkę, choćby poprzez okrzyk.
„Lecz nie skończyła się obława i nie śpią gończe psy – giną ciągle wilki na całym wielkim świecie – nie dajcie z siebie zedrzeć skór – brońcie się i Wy” - Bracia wilcy o to chodzi - brońmy się dalej i konkretniej, bo wszyscy wyginiemy!

Porter
08-12-2009, 15:39

Jakie dzielnice.....

...wpisujcie miasta ;)

Orzeł
08-12-2009, 15:41
Skóra... to juz nie tylko Warszawska akcja ;)

Proponowalbym wzucic konieiti.pl

Skóra
08-12-2009, 16:12
http://i514.photobucket.com/albums/t341/Skora1916/tvn.jpghttp://i514.photobucket.com/albums/t341/Skora1916/wyborcza.jpg

No to jeszcze jedna:
http://i514.photobucket.com/albums/t341/Skora1916/konieciti.jpg

:paker::D
Ps. Ok zaraz poprawię ;)

Buziek_LG
08-12-2009, 16:32
usuń słowa warszawska i wrzuc jeszcze raz, a na pewno w wielu innych miastach znajdą się chętni na porozklejanie takich wlepek

karakan
08-12-2009, 16:48
ale to już było u ojca Rydzyka i potem w paru inicjatywach kibicowskich

Trzeba promowac koniecITI i jak już ma coś być na vlepie to logo koncernu.

Orzeł
08-12-2009, 16:50
To kto robi z tego wlepkę ? Skóra, wiezmiesz sie za to ?

Porter
08-12-2009, 16:51
Skóra... to juz nie tylko Warszawska akcja ;)

Proponowalbym wzucic konieiti.pl

Od samego początku nie była TYLKO warszawska.
Skóra, widzę, że jesteś ogarnięty w temacie grafiki, wrzuć zatem w dużej rozdzielczości zwykłe, acz treściwe www.konieciti.pl

pzk
08-12-2009, 16:53
Skóra, 3 projekt zajebisty, nic tylko drukować.

cin022
08-12-2009, 16:57
Vlepki, plakaty, napisy na murach zarówno z adresem strony www.konieciti.pl, jak i przekreślonym logo poszczególnych spółek iti (tvn, onet itd.) oraz gówna wyborczego mogą być naszą zabójczą bronią co przerabialiśmy kilka lat temu przy okazji "Hoopa do klopa". :zlosliwy:

Orzeł
08-12-2009, 16:59
Meras ogarnia te nalepki na samochod
Skóra zrobil wlepeczke, ktora w trybie pilnym trafi do druku.
Teraz lecimy z reszta pomyslow, aczkolwiek nie ukywam ze podobal mi sie ten pomsl z tablica rejrestracyjna. 185 zł za 50 szt to 3.7 za szt.... zadna kasa a jaki pomysl :)

Panowie spod znaku farby i sprayu, sciany naleza do was ;)

Przyda sie takze rozmowa z ogarnietymi w innych klubach nt transparentow co akurat juz chyba ma miejsce... no i zrobic takie wlepki zeby inne kluby mogly je sobie ogarnac.

SKÓRA, masz prv

BladaTwarz
08-12-2009, 17:00
dobra byłaby akcja propagowania prawilnego herbu, a mianowicie:

przekreślona trumna i obok herb z 1957 roku z napisem ,,jest tylko jeden" takim jak we Wrocławiu....

karakan
08-12-2009, 17:02
Skóra 3 projekt ok , tylko zmieniłbym tekst na dole.

zakłamanym okupantem?

Skóra
08-12-2009, 17:03
Od samego początku nie była TYLKO warszawska.
Skóra, widzę, że jesteś ogarnięty w temacie grafiki, wrzuć zatem w dużej rozdzielczości zwykłe, acz treściwe www.konieciti.pl (http://www.konieciti.pl)

Takie coś?
http://i514.photobucket.com/albums/t341/Skora1916/DZIS.jpg

pzk
08-12-2009, 17:05
Panowie spod znaku farby i sprayu, sciany naleza do was ;)

No właśnie. Byłaby możliwość zrobienia jeszcze szablonów antyITI i do tego adres: www.konieciti.pl?

karakan
08-12-2009, 17:07
Słuchajcie vlepa musi koniecznie mieć ich logo.

Dla nich ich logo pokazywane w złym świetle to najgorsze co może być.
Przecież oni sie troche marszczą z powodu protestu bo właśnie ich "brand" jest negatywnie odbierany.
Takie info dostałem od osób bliskich wierchuszcze ITI.

Nie może być za dużo napisów bo to sie zlewa z daleka.

Skóra
08-12-2009, 17:16
Słuchajcie vlepa musi koniecznie mieć ich logo.

Dla nich ich logo pokazywane w złym świetle to najgorsze co może być.
Przecież oni sie troche marszczą z powodu protestu bo właśnie ich "brand" jest negatywnie odbierany.
Takie info dostałem od osób bliskich wierchuszcze ITI.

Nie może być za dużo napisów bo to sie zlewa z daleka.

http://i514.photobucket.com/albums/t341/Skora1916/koni.jpg

Orzeł
08-12-2009, 17:20
A da rade zmnieic czcionke tak by www.koniecITI.pl (koniecITI pogrubic i takimi literami malym i duzymi) a www i pl bez pogrubenia, aby uwypuklić to co najwazniejsze.

Skóra
08-12-2009, 17:27
Oczywiście że można. Wieczorem postaram się porobić trochę projektów. I wrzucę na forum wraz z plikami w takich rozdzielczościach jakie są potrzebne do produkcji. Tak żeby każdy kto ma czas i chęci wyprodukował vlepki. Im więcej osób się ogarnie tym większy będzie rozgłos. Czekam na pomysły i propozycje co do vlepek, postaram się je przerzucić na grafiki :D

pzk
08-12-2009, 17:29
Osobiście mogę zająć się wyprodukowaniem vlep. Nie jest to szczególnie trudne, ale ktoś musi się tym zająć. Może takie 5x15?

Edyta: No chyba, że każdy będzie zamawiał na własną rękę, więc nie ma tematu.
Edyta2: Orzeł, racja. W kupie siła ;)

Orzeł
08-12-2009, 17:32
Panowie, wstrzymajcie sie do jutra. Tzeba to ogarnac na spokojnie bo nie sztuka jest zrobic w 15 miejscach to samo... Zrobimy jedno konkretne zamowienie to i duz taniej wyjdzie a i kasa na puchy sie znajdzie :)

Trzeba miec koncowe projekty i jutro to przedstawimy.
Skóra, podbij na PRIV

cin022
08-12-2009, 17:45
Może dobrze byłoby pomyśleć o otworzeniu konta bankowego na które można byłoby wpłacać kasę na plakaty, transparenty, vlepki itd. Nie każdy ma czas czy możliwość na bardziej aktywne działania, a wpłacenie jakiejś kasy która poszłaby na produkcję gadżetów antyiti byłaby prostym elementem walki z okupantem. Pytanie tylko kto miałby to ogarnąć?

Orzeł
08-12-2009, 17:50
Mam konto oszczednosciowe na ktorym jest równo 0 zł, i nie uzywm go w ogole pytanie tylko jak mozna byloby ludziom pokazac ze nie robie przekretów hmmm.

Jutro rano bedzie lista pomyslwo + cennik ile co i jak. Bedziemy dzialac od jutra, a na razie sie nie spinajcie.

pu(L)on
08-12-2009, 17:58
Również mogę coś podziałać w grafice.

Na początek:
http://i45.tinypic.com/5waw0p.jpg

Jak coś to mogę wysłać w rozdzielczości 800x800

pzk
08-12-2009, 17:59
Ale czy takie konto jest potrzebne? WFS ma swoje, więc hajs na puchy bezpośrednio do nich. A inne projekty? Się zobaczy. Np. jak ramkami pod tablice zajmie się jedna osoba, to kto będzie chętny zgłosi się do niej i zakupi. Podobnie z vlepami, zebrać zamówienie kto chce ile, itd.

Orzeł
08-12-2009, 18:06
hajs na puchy bezpsrednio do nich nie przejdzie... no chyba ze oni te wlepki zrobia. Jesli zrobi je inna osoba, to przeciez nie da 300-400 zł na produkcje.

Ramkamki pod tablice juz sie zajalem, wiec beda szybko
Wlepki zrobi sie projekt i jesli chce WFS to przejac, prosze bardoz, jak nie, moge to zrobic i sprzedawac, a to co bedzie zysku pojdzie do nich na puchy

Skóra
08-12-2009, 18:31
1)
http://i48.tinypic.com/30226vl.jpg

2)
http://i47.tinypic.com/207paiu.jpg

3)
http://i50.tinypic.com/29mk9bs.jpg

4)
http://i46.tinypic.com/6za7t3.jpg

5)
http://i46.tinypic.com/qp07dz.jpg

(L)egiaMaster1916
08-12-2009, 18:34
dajcie aukcje z tymi "gadżetami" na allegro-chętnych na pewno nie braknie;)
warto tez promować nasz Herb negujac trumienkę-coś na wzór tego co wmam w podpisie..

i jedna rzecz-niech gadzęty idą po kosztach, żeby nei było za kilka dni w gazecie antykibolskiej i na naszych forach, że "najważniejsi", "dżihad" i inni zarabiaja na konflikcie...a jesli już to ewentualne zyski niech leca dla WFS, na ich pracki lub na "reklamy" ITI na bilbordzie- mi sie marzy naprzeciw ich siedziby:D

Net
08-12-2009, 18:35
Czy tylko ja nie widzę projektu nr 2 ?

Edyta: wszystko jest OK

Pozostałbym przy formie 1 (znacznie czytelniejsza) ale naspis dałbym z nr 3

Soko(L)
08-12-2009, 18:39
Jak dla mnie pierwsza najlepsza. Tylko to długie iti można by było jakoś "podrasować" albo zapełnić czymś tą białą przestrzeń z lewej górnej strony vlepki ale ogólnie ok.
A tak poza tym, aż się oko cieszy, że się ostatnio tyle dzieje w sprawie walki z okupantem:)

mort
08-12-2009, 18:48
Nie macie gdzie tylko na otwartym forum się umawiać?

naprawdę w necie nie jesteście anonimowi, warto o tym pamiętać.

arczi
08-12-2009, 18:54
Poza tym nie zapominajcie o autorach konieciti.pl
Zaprawdę to bardzo chwalebne że bierzecie los w swoje ręce, ale mam wrażenie, że niektórzy popłynęli w tej podniecie o kilka mostów za daleko.

Bold
08-12-2009, 18:54
Projekt TRZECI mi pasuje.
Wywalić podpis. Wydłużyć napis kosztem zmniejszenia przekreślonego loga aby był czytelniejszy.

Taka jest moja koncepcja, tak ja to widzę.

Zdzisiek
08-12-2009, 19:11
wydluzyc napis by byl czytelniejszy, a logo w miejsce literki "o" w wyrazie koniec,
plus samo "iti" w innym kolorze...

me(L)u
08-12-2009, 19:22
na plakat jak znalazł :
http://img707.imageshack.us/img707/3951/20ue985.jpg

Mam nadzieję, że nikt nie wpadnie na "genialny" pomysł wykorzystania tego plakatu.

mort
08-12-2009, 19:27
yyyy.....tylko mi strona nie działa?:roll:

PeCe
08-12-2009, 19:29
Mam nadzieję, że nikt nie wpadnie na "genialny" pomysł wykorzystania tego plakatu.

Dokładnie. To jeden z bardzo znanych plakatów i z całym szacunkiem, ale nie pasuje tutaj. To musi być coś zupełnie od nas.

A swoją drogą, coś ze stroną nie halo chyba.

Duży napis home.pl i coś z domeną.

Belit
08-12-2009, 19:34
Mi też nie działa.

pzk
08-12-2009, 19:35

Nie...

Naguto
08-12-2009, 19:37
Czyżby macki tych kurwioszonów były tak długie ?

Kacperek
08-12-2009, 19:38
"Brak informacji o domenie www.konieciti.pl w bazie Registry NASK. "

Domena zniknęła bez śladu?

(L)uko
08-12-2009, 19:39
może już działają ich macki ... ale jak nie ta to będzie inna strona

Kijek
08-12-2009, 19:46
no to po jabkach.

Bold
08-12-2009, 19:50
Wczoraj przeszło mi przez myśl że może zajść konieczność przeprowadzki na zagraniczny serwer.

No chyba że wyczerpał się miesięczny limit odwiedzin (czy coś w tym stylu - nie znam się na administrowaniu stroną internetową). :?

Cipciuś
08-12-2009, 19:51
"Brak informacji o domenie www.konieciti.pl (http://www.konieciti.pl) w bazie Registry NASK. "

Domena zniknęła bez śladu?

a gdzies Ty takie info dostal ?

dns.pl pokazuje prawidlowo dane o domenie z bazy whois

DOMENA:
konieciti.pl
id abonenta:
hmns621700 (osoba fizyczna)
serwery nazw:
dns.home.pl. [62.129.252.30]

dns3.home.pl. [81.210.44.122]

dns2.home.pl. [213.25.47.166]
utworzona:
2009.11.06 10:21:00
ostatnia modyfikacja:
2009.11.06 10:21:00

opcja:
brak

ABONENT:
dane niedostępne

REJESTRATOR:

Home.pl sp.j.

pl. Rodła 9

70-419 Szczecin

Polska/Poland

+48.914325555

+48.801445555

info@home.pl

no ale fakt faktem ze cos jebło

bkt
08-12-2009, 19:57
chetnie dorzuce ze 2 zl na serwerek :)

meraś
08-12-2009, 19:59
ładnie ładnie....coś podejrzane to jest dla mnie ze względu na obecną aktywnośc użytkowników kibolskiego forum...

wrc
08-12-2009, 20:01
Nie idzie się do nich dodzwonić. "Wszyscy konsultanci są zajęci"

Bold
08-12-2009, 20:01
No chyba że Łolter, Miki, Pedziałek, Grubasek siedzą na Wiertniczej i robią atak DDoS. \')

Shizuo
08-12-2009, 20:41
no to po jabkach.

dokładnie.

arczi
08-12-2009, 20:45
po grabkach.

Bez sraki panowie, zapewne limity przekroczone.

Shizuo
08-12-2009, 20:50
A nawet po Łopatkach! ^.-

Cipciuś
08-12-2009, 20:54
Artur, śmiem wątpić

W home.pl jest 1,5 TB ruchu na rok (przy najtanszej opcji) a strona istnieje od miesiaca, nie sądzę aby taki site był w stanie tyle natłuc

19tomek84
08-12-2009, 20:56
Przed chwilą w Kronice Sportowej w Programie 1 Polskiego Radia był wywiad z Błońskim z Gazety Wyborczej i Michałem Wójcikiem z SKLW.. Co do strony koniecITI to Błoński powiedział, że od dwóch godzin strona jest zamknięta, ma to związek z publikacją zdjęć redaktorów Gazety Wyborczej, szczególnie chodziło im o zdanie "W podzięce za ich znakomitą i rzetelną robotę chcemy ich uhonorować publikacją ich mądrych i prawych oblicz, by każdy, kto ich spotka na swej drodze, mógł im osobiście serdecznie pogratulować". Ponoć dziennikarze byli na policji i są to groźby karalne, dlatego strona została usunięta.

http://www.sport.pl/sport/1,65025,7341650,Niech_kibol_sie_boi.html

Błoński dodał, że nadal będą walczyć z kibolstwem, a policjant, który wydał rozkaz wpuszczenia nas w Bełchatowie ma ponoć jakieś problemy dyscyplinarne teraz.

Jak ktoś gdzieś ma to nagranie to niech wrzuci.

Kacperek
08-12-2009, 21:05
http://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_Streisand

Teraz to chyba na prawdę pozostaje billboard, tramwaj i hosting za granicą.

Markotny
08-12-2009, 21:06
przenieść strone na zagraniczny serwer, jedyne rozwiązanie..

Cipciuś
08-12-2009, 21:08
raczej zagraniczny hostning, gdyż ponieważ serwery home.pl wcale nie są w polsce ;)

Bold
08-12-2009, 21:20
Co do strony koniecITI to Błoński powiedział, że od dwóch godzin strona jest zamknięta, ma to związek z publikacją zdjęć redaktorów Gazety Wyborczej (...) Ponoć dziennikarze byli na policji i są to groźby karalne, dlatego strona została usunięta.
Błoński dodał, że nadal będą walczyć z kibolstwem, a policjant, który wydał rozkaz wpuszczenia nas w Bełchatowie ma ponoć jakieś problemy dyscyplinarne teraz.
Wczoraj wieczorem/w nocy nie było na stronie tych zakazanych mord.
Co do tych gróźb to jestem ciekaw jak się sytuacja rozwinie. Nie wiem czy było to "upublicznienie wizerunku"/"groźba"?

Jeśli chodzi o przeniesienie strony/serwera/domeny za granicę to lepiej zrobić to teraz. Bo adres strony to jedyna "marka" po której jesteśmy rozpoznawani. Bo kiedyś, ktoś, gdzieś zobaczy na mieście adres www.konieciti.pl, sprawdzi w domu a tu lipa. Nie będzie wiedział że strona wisi jako .com, .net, czy Bóg wie co.
Pismaki niech szczekają dalej.

Markotny
08-12-2009, 21:21
raczej zagraniczny hostning, gdyż ponieważ serwery home.pl wcale nie są w polsce ;)

Dobra, nie pręż się :p

arczi
08-12-2009, 21:26
zwracam grabki

karakan
08-12-2009, 21:43
Jeden łachmyta z drugim może nas notorycznie obrażać , a tu za psi uj strone zamykają?

To rozumiem do wyjaśnienia , bo gdzie tu groźby?

Shizuo
08-12-2009, 21:48
serdecznie pogratulować" to w slangu kibolskim upiększyć facjatę. Nie dobrze, -10pkt w lidzę chuligańskiej dla Ciebie! Takich podstaw nie znać ;D

Fizi
08-12-2009, 21:51
Jeden łachmyta z drugim może nas notorycznie obrażać , a tu za psi uj strone zamykają?

To rozumiem do wyjaśnienia , bo gdzie tu groźby?

będą jechac na tym, że "podziękowanie" było zawoalowaną forma wzywania do linczu
będa podawać przykład redwatch, przykłady pobić , które podawali w jednym z ostatnich artykułów i będą twierdzić, że oczywiście się boją, że groźby zostaną spełnione

oczywiście to z ich strony totalny kit, ale prokurator a może i sąd mogą to kupić

natomiast kwestia rzekomego niezgodnego z prawem wykorzystania zdjęć to pryszcz i oczywista bzdura

Kijek
08-12-2009, 21:51
zwracam grabki

jeden raz nawet ja moge miec racje ;)

Co ciekawe od osob zwiazanych w mlodosci z "NIM" wiem jak to sam on wiele lat temu "kibolil" na zylecie przelazac przez plot aby sie dostac na mecz.

"redaktur".