PDA

Zobacz pełną wersję : Mundial w RPA 2010

Strony : [1] 2 3 4 5 6 7

kiubz
18-11-2009, 22:54
Nie widzę tematu... więc

Ruscy polegli w Mariborze, Irlandia prowadzi z Francją, Ukraina też za burtą, Algieria i Nowa Zelandia w MŚ. Ludzie żyją tym!

Francais
18-11-2009, 23:04
Algieria,Chile,Korea Pln,Nowa Zelandia,Honduras-troche egzotyki bedzie

rzaba
18-11-2009, 23:04
Nie widzę tematu... więc

Ruscy polegli w Mariborze, Irlandia prowadzi z Francją, Ukraina też za burtą, Algieria i Nowa Zelandia w MŚ. Ludzie żyją tym!

brawo dla Słoweńców :popcorn:Serbia gra na mundialu, więc będzie komu kibicować. Jeszcze Irlandia niech coś wrzuci żabojadom (prywatna kosa, rozumiecie - poza tym duża sympatia do Zielonej Wyspy) i będzie git.

Tom Kruz
18-11-2009, 23:06
Algieria,Chile,Korea Pln,Nowa Zelandia,Honduras-troche egzotyki bedzie

Słowacja, Słowenia, być możne Irlandia. Pełna egzotyka hehe.

Ciekawa sprawa, że sposób wyżej wymienionych 5 ekip cztery z nich (Algieria, Chile, Nowa Zelandia i Honduras) grały na tych samych mistrzostwach - Espana 82.

Kenijczyk
18-11-2009, 23:18
bezczelna ręka Henryka w polu karnym i 1:1 :-

Francais
18-11-2009, 23:23
Jak zawsze Francja kwalifikuje sie w ostatniej chwili.

P.S Irlandczykow ostro wykrecili,reka jak .uj

Z.
18-11-2009, 23:38
Ale złodzieje. Na euro 2008 mi Włosi przekrecili Szkotów, a teraz afrykańska Francja Irlandczyków.

Ale i tak nie powinno być weryfikacji powtórki ;)

gem
18-11-2009, 23:41
Jak nie chcą powtórek to już niech dadzą tych sędziów za bramkami jak w Lidze Europejskiej. Jeszcze lepiej jakichś na poprzeczkach, wiszących nad murawą, latających wokół boiska, bo to co we Francji wykręcili to parodia.

e(L)egion
19-11-2009, 08:22
Jak nie chcą powtórek to już niech dadzą tych sędziów za bramkami jak w Lidze Europejskiej. Jeszcze lepiej jakichś na poprzeczkach, wiszących nad murawą, latających wokół boiska, bo to co we Francji wykręcili to parodia.
Gdzieś słyszałem/czytałem że się UEFA spodobał ten pomysł z dodatkowymi sędziami za bramkami i że pomysł ma być kontynuowany.

Flip
19-11-2009, 08:59
Gruba akcja z tą Słowenią,można było pewnie niezłe hajsy wyciągnąć przed barażem.

Jastrząb
19-11-2009, 12:39
I tak Włochy wygrają :kawa: :D

Hubalczyk
19-11-2009, 12:42
Nie lubię włoskiej reprezentacji za nastawienie mocno defensywne. Wg mnie mistrzem bedzie.... hmm... Argentyna!

siekan
19-11-2009, 12:55
Tylko, że ta Argentyna to ledwo weszła na mundial ;)

Umaga
19-11-2009, 12:59
"Oddajemy pieniądze za Irlandię!W związku z kontrowersyjną bramką wyrównującą w spotkaniu Irlandia - Francja,Sportingbet zwraca stawkę osobom, które typowały Irlandię do zakwalifikowania się na MŚ. Wszyscy, którzy postawili singla na Irlandię dostaną Zakład Bez Ryzyka o wartości postawionego wczoraj zakładu – do kwoty 100zł."

takie cos znalazlem obstawiajac kolejke na stronie glownej Sportingbetu 8o

Hubalczyk
19-11-2009, 13:12
Tylko, że ta Argentyna to ledwo weszła na mundial ;)
To już zupełnie co innego :) Eliminacje a turniej to różnica :prawi:

siekan
19-11-2009, 13:19
Zobaczymo.

Kamilsts
19-11-2009, 15:13
Wygraja WRESZCIE Holendrzy ! :jezor::hasao:

b.
19-11-2009, 15:47
Dobrze, że są Serbowie, Słowacy, Słoweńcy - będzie komu kibicować.

Szkoda, że te Arabuso-Murzyny z Francji się zakwalifikowali.

Szawar
19-11-2009, 15:59
Wielka szkoda, ze odpadli Irlandczycy, szczegolnie w taki sposob.
Henry zawsze kojarzyl mi sie z elegancją, sprytem w pozytywnym tego slowa znaczeniu. We wczorajszym mecz, mozna bylo zobaczyc Henrego w innym wydaniu, zachowal sie jak oszust, za ktory powinien zostac ukarany.
Kazdemu zdarzaja sie bledy nikt nie jest nie omylny, ale powinni byc wybieraniu na tego typu mecze sedziowie z najwyższej poki, a nie jakis ogóras ze Szwecji.

pzk
19-11-2009, 16:29
Może w końcu Hiszpania by Mundial wygrała. Z taką formą powinni, tylko czy uda im się zagrać drugi, świetny turniej ?

Viva Espana

SPQR
19-11-2009, 17:53
Zasadniczo to jest parę drużyn mających potencjał na tytuł. Tradycyjnie Brazylia, Anglia Capello moim zdaniem nie jest bez szans, Hiszpania w gazie, Włosi i Niemcy pewnie jak zwykle będą grać chujnie, ale swoje strzelą i daleko zajdą.

Francja w obecnej formie nic nie zwojuje, podobnie jak Argentyna która potencjał ludzki ma wielki, ale gra bez selekcjonera (bo Maradona to jest MEGA farsa, a nie trener)

Co do baraży, to żal prawie wszystkich drużyn które odpadły. :] Mi najbardziej szkoda Rosjan, bo napewno więcej by zwojowali niż Słoweńcy. Miała Sborna po pierwsze pecha, po drugie nerwy co po niektórym puściły. Drugi wielki żal, to Bośnia. Naprawdę zajebista młoda drużyna, szkoda że zamiast nich pojadą do RPA wypaleni Portugalce bazujący na Żelusiu. Irlandia - Francja nie skomentuję. Słów szkoda.

Ukraińcy to podobny poziom co Grecja, więc tu w sumie wszystko jedno, ale wolałbym Ukraińców. Nie grają przynajmniej taktyką 1-9-0-1

siekan
19-11-2009, 18:10
Mam podobne odczucia co AK47. Szkoda na pewno Rosji ze znakomitym Guusem Hiddinkiem na ławce rezerwowych, Bośniaków z jednym z najlepszych, o ile nie najlepszym, atakiem eliminacji, Irlandczyków zwyczajnie oszukane, no i mimo wszystko zawsze to lepiej oglądać Ukraińców niż Greków.

Jeszcze apropo meczu Francja - Irlandia to jestem ciekawy jakby większość z was zareagowała gdybyśmy to my byli na miejscu Francuzów, a Henry'ego zastąpił dowolny polski piłkarz.

Co do szans na mundialu to na obecnym etapie ciężko cokolwiek wyrokować. Równie dobrze Argentyna może zacząć grać jak marzenie pod wodzą Maradony co Hiszpania osiągnąć "poziom" Polski z eliminacji ;)

Mimo wszystko faworyci będą jak zwykle ci sami. Brazylia, Argentyna, Włochy, Niemcy, Hiszpania, Francja, Anglia, Holandia, do tego dorzuciłbym jeszcze jakąś reprezentację z Czarnego Lądu. Nie koniecznie gospodarze, ale WKS bądź Ghana mogą sporo namieszać.

R.
19-11-2009, 18:55
Zaloze sie, ze 99% pilkarzy na miejscu Henry'ego zrobiloby dokladnie to samo. Ale w mediach to glownie on jest jechany a nie sedzia. Inna sprawa, ze juz sam podzial rozstawien w barazach byl zenujacy. FIFA coraz bardziej zabija pilke, robiac z niej komercyjne przedstawienie.

Z.
19-11-2009, 19:58
Szkoda na pewno Rosji .

Tak... ja tez jestem załamany brakiem kacapów na mundialu. Szczególnie chamów kołchozników w stylu Kerżakowa czy Żirkowa.

P.S. Nigdy poza Europą europejska druzyna nie zdobyła mistrza. Moim zdaniem tylko Brazylia. I mysle, ze jakas afrykanska (WKS, Ghana) moga dostac sie do 1/2.

Jeszcze apropo meczu Francja - Irlandia to jestem ciekawy jakby większość z was zareagowała gdybyśmy to my byli na miejscu Francuzów, a Henry'ego zastąpił dowolny polski piłkarz.

Pewnie jak ze 'złym, okrutnym!' sędzią Webbem..

EDIT: Wiem, chodziło mi o to, ze tamten przypadek pokazał, ze dla wiekszosci nie maja znaczenia zasady, kiedy krzywda dzieje się nam, wiec pewnie maja znaczenie kiedy krzywda dzieje sie 'im' ;)

b.
19-11-2009, 20:05
Z. tak zareagowalibyśmy na miejscu Irlandii, nie Francji ;)

Finaliści:RPA, Kamerun, Nigeria, Ghana, Algieria, WKS, Dania, Szwajcaria, Słowacja, Niemcy, Hiszpania, Anglia, Serbia, Włochy, Holandia, Francja, Portugalia, Grecja, Słowenia, Brazylia, Paragwaj, Chile, Argentyna, Meksyk, USA, Honduras, Japonia, Australia, Korea Płd, Korea Płn, Nowa Zelandia.

MarkoOHT
19-11-2009, 21:52
Moim skromnym kibolskim (;)) zdaniem to Henry przegiął pałkę. O ile mogę zrozumieć 'nurkowanie' w polu karnym (wpływ sędziów, którzy za byle muśniecie gwiżdżą faul) to zagarnięcie z premedytacją piłki ręką nawet nie w polu karnym ale bramkowym(!) to frajerstwo. Szkoda Irlandczyków tym bardziej, że mimo wyjazdu przez większość meczu słyszałem "Ireland! Ireland!"

PS Ciekawe, czy ta czwórka sędziowska w nagrodę zostanie wysłana do RPA przez Platiniego ;)

Kempes
20-11-2009, 11:34
Moim skromnym kibolskim (;)) zdaniem to Henry przegiął pałkę. O ile mogę zrozumieć 'nurkowanie' w polu karnym (wpływ sędziów, którzy za byle muśniecie gwiżdżą faul) to zagarnięcie z premedytacją piłki ręką nawet nie w polu karnym ale bramkowym(!) to frajerstwo.

Frajerstwo ? Zachował się ''bardzo po ludzku'', mimo że to wkurwia całą reszte świata. W takiej sytuacji ewidentnie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Kto by miał pretensje do Grzelaka gdyby tak zagrał w 90 minucie meczu z Wisłą , decydującym o mistrzostwie ?

Czy nawet gdyby nasza repra tak weszła do MŚ...

Zjeby należą się sędziemu oraz systemowi który poprzez brak reform wciąż dopuszcza PRZEOCZENIE miliona sytuacji wpływających na wynik.

b.
20-11-2009, 11:42
Dobrze Kempes prawisz.Henry tym golem "pozdrowił" FIFA, która nie wprowadza żadnych reform, aby takie sytuacje nie miały miejsca.

Szawar
20-11-2009, 15:58
Frajerstwo ? Zachował się ''bardzo po ludzku'', mimo że to wkurwia całą reszte świata. W takiej sytuacji ewidentnie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Kto by miał pretensje do Grzelaka gdyby tak zagrał w 90 minucie meczu z Wisłą , decydującym o mistrzostwie ?

Czy nawet gdyby nasza repra tak weszła do MŚ...

Zjeby należą się sędziemu oraz systemowi który poprzez brak reform wciąż dopuszcza PRZEOCZENIE miliona sytuacji wpływających na wynik.

Masz racje punkt widzenia zalezy od punkty siedzenia, dla jednych licza sie wartosci trochę inne niż uczciwosc i wartosci moralne. To one sprawiaja jak pozniej czlowiek zostanie odebrany i postzregany. Do dzisiaj sie mowi ze o zachowaniu fair Paulo Di Canio jeszcze jak gral w lidze angielskiej, kiedy to zlapal pilke w rece widzac kontuzje bramkarza przeciwnika, ktora mial kontuzje, a mial pusta bramke przed sobą.

Mozemy gdybac teraz, gdyby Henry nie dotknal pilki reką a Govou strzelil w 120 minucie bramke.
Pozostal duzy smrod.

SPQR
20-11-2009, 16:02
Co by nie gadać na Henry'ego, gdyby sędzia nie miał oczu na miejscu dupy, problemu by nie było. :roll:

Francais
20-11-2009, 16:29
9 na 10 sedziow nie widzialaby tej reki,sedzia byl ustawiony tam gdzie byc powinien,przed polem karnym,w ktorym bylo 15 zawodnikow ktorzy mu cala akcje najnormalniej w swiecie zaslonili,dlatego wlasnie wieksza wina jest po stronie liniowego ktory mial wieksza szanse zobaczyc cala zdarzenie,stojac na linie spalonego.W takich sytuacjach przydalby sie sedzia za bramka.

Cale zamieszanie za pare dni opadnie tak jak bylo z Howardem ktory tez nas nie zle przekrecil.

Szawar
20-11-2009, 16:51
Cale zamieszanie za pare dni opadnie tak jak bylo z Howardem ktory tez nas nie zle przekrecil.

Nie porownywal bym, tych bledow ze soba bo to inne przypadki. Bramke zdobylismy ze spalonego, a Lewandowski ciagnal za koszulke austriaka, problem byl wg mnie w tym, ze takich fauli nie powinno sie odgwizdywac, bo karnych mielibysmy praktycznie przy kazdym rzucie roznym.

W przypadku Irlandczykow, druk byl ewidentny.

Francais
20-11-2009, 16:58
nie chodzli mi o porownywanie sytuacji a raczej o szum i zamieszanie jaki w okol nich jest/byl

Majkisek
20-11-2009, 17:11
Co do samych mistrzostw to moim zdaniem faworytów jest dwóch. Hiszpania i Brazylia. Co do mistrzów Europy to jak nie teraz to kiedy?Są w wybornej formie, w eliminacjach byli świetni, jako jedyni wygrali wszystkie 10meczów(grupa nie była taka słaba!). Co do Brazylii to zawsze są faworytami(jak nie byli w 2002 to wygrali w cuglach), ale wystarczy jedno potknięcie, jak w Niemczech z Francją i będzie po baletach. Głodna sukcesu będzie Holandia, która również przejechała jak walec po rywalach w eliminacjach, jednak była to mała i słabiutka grupa. Czarnym koniem z Europy może być Dania, która wygrała przecież grupę śmierci!Zobaczymy co pokaże Słowenia i Słowacja:) IMO niespodziankę może sprawić WKS, Kamerun, może USA:D

Bootleg
04-12-2009, 17:42
Charlize Theron, piękna i sławna aktorka pochodząca z Republiki Południowej Afryki, zaszokowała podczas próby generalnej losowania grup piłkarskich mistrzostw świata 2010, którą przeprowadzono w Kapsztadzie. Prezydent międzynarodowej federacji piłkarskiej (FIFA) Sepp Blatter był skonsternowany.

Laureatka Oscara za rolę w filmie "Monster" w 2003 roku po wyciągnięciu piłeczki z nazwą finalisty mundialu z czwartego koszyka zamiast przeczytać "Francja" powiedziała "Irlandia!" i uśmiechnęła się szeroko.

Zawsze ją lubiłem, pojechała po bandzie :lol2:

h_L
04-12-2009, 17:46
Gdzie można na żywo w necie zobaczyć losowanie?

pzk
04-12-2009, 17:47
Link do transmisji ktoś posiada? Na tvp przeciążenie mają...

Edyta: Relacja radiowa jakby kogoś satysfakcjonowała
http://fm.igol.pl/igol.m3u (na Winampa)

Edyta2: I relacja radiowa poszła się jebać.

Bootleg
04-12-2009, 17:58
http://fifa2.feedroom.com/ znajomy mówi że śmiga mu na tym.... u mnie buferuje :roll:

pzk
04-12-2009, 18:02
Też z tym walczyłem, ale to samo co u Ciebie Marcin.
Może to http://www.iraqgoals.net/ch1.html ?
Powinno tu śmigać.

pzk
04-12-2009, 19:28
Grupa G jak dla mnie "grupa śmierci". Pewnie nie tylko dla mnie.
Hiszpania strasznie łatwo będzie miała. I Słowacja powinna wyjść z grupy, jak się przyłożą to i z Włochami powalczą.

Bootleg
04-12-2009, 19:41
Grupa G zdecydowanie najmocniejsza, poza tym ciekawa jest też D Z Niemcami, Serbami i Ghaną...pozostałe grupy raczej wyrównane. Mam nadzieję, że Mucha razem ze Słowacją awansuje dalej :oczko:

Jastrząb
04-12-2009, 19:43
Bardzo dobra grupa makaronich :)

Z reszty interesuje mnie aby mexyk przejebał wszystko co się da.

Francais
04-12-2009, 19:50
Francja jak zawsze na farcie...

Bardzo ciekawa grupa G.

Majkisek
06-12-2009, 12:17
Hiszpania będzie miała łatwo?Widzę, że kolega poanalizował...W 1/8 finału Mistrzowie Europy trafią na kogoś z trójki Brazylia/Portugalia/WKS, a każda z tych drużyn jest bardzo mocna, natomiast fakt że turniej będzie się odbywał na kontynencie afrykańskim nie przekreśla właśnie Drogby i spółki. Nie wiem czego spodziewać się po innych ekipach z czarnego lądu, ale ogólnie wydaje się że łatwą drogę do 1/4 finału będą mieć Argentyna, Francja, Niemcy, Anglicy, Holendrzy i Włosi. Pozostałe 2 drużyny to zapewne któreś z w/w czwórki.

brn
06-12-2009, 15:15
Mam nadzieje że na ten mundial FIFA zakaże trąbek na trybunach, bo przecież tego pucharu konfederacji to sie oglądać nie dało

Majkisek
12-05-2010, 12:34
Jestem totalnie zaskoczony brakiem Cambiasso w kadrze Maradony. Jest pewną postacią w Interze, strzelił kilka ważnych bramek, za tydzień może mieć już wygrane w tym sezonie wszystko co w klubowej piłce było do wzięcia, ja nie rozumiem...

siekan
12-05-2010, 12:38
Powołania Maradony często są niezrozumiałe. Kilka już razy zastępował piłkarzy mających pewne miejsce w europejskich zespołach piłkarzami z ligi argentyńskiej. Jak to wszystko się kończyło kilka razy widzieliśmy. Teraz zrezygnował z Cambiasso i Zanettiego.

Tomereek
12-05-2010, 12:41
Przykład Datolo pokazuje, ze nie zawsze te jego decyzje są pozbawione sensu:oczko:

Tomi
12-05-2010, 13:02
Jestem totalnie zaskoczony brakiem Cambiasso w kadrze Maradony. Jest pewną postacią w Interze, strzelił kilka ważnych bramek, za tydzień może mieć już wygrane w tym sezonie wszystko co w klubowej piłce było do wzięcia, ja nie rozumiem...

Pewnie dlatego, że u niego na defensywnym pomocniku pewny plac ma Mascherano, który z reszta jest kapitanem drużyny. Dla mnie jednak rezygnacja z obu zawodników Interu w kontekście mundialu jest strzałem w stopę, szczególnie jeśli na mundial łapie się taki Palermo (chyba tylko za tą dająca awans bramkę). Mimo całej sympatii jaką mam dla Alibicelstes to uważam, że daleko w RPA nie zajdą.

Majkisek
12-05-2010, 13:10
Moim zdaniem Cambiasso nie odbiega umiejętnościami od Mascherano, a niechby temu drugiemu przydarzyła się słabsza dyspozycja/kontuzja, to co wtedy? Poza tym defensywny pomocnik nie będzie w stanie rozegrać 7 spotkań(bo chyba takie jest założenie) w pełnym wymiarze czasowym! Wartościowy zmiennik to skarb.

Szawar
12-05-2010, 13:56
Nie ma tez Gabriela Milito, Lucho Gonzalesa, Fernando Gago, Juana Romana Riquelme, Evera Banegi. Wg mnie za duzo zawodnikow powolanych z rodzimej ligi. Samymi napastnikami MŚ sie nie wygra.

Numer
12-05-2010, 14:05
Brazylia bez Ronaldinho i bez Pato. Nieco mnie to zdziwiło.:fajek: (http://porady.zdrowo.info.pl/palenie.php)

siekan
12-05-2010, 14:14
Warto zauważyć, że również król strzelców ostatniego sezonu Brasileirao - Adriano nie jedzie nie mundial.

Bootleg
12-05-2010, 16:17
Z naszej "ekstraklasy" wysyłamy do RPA Muchę, Isailovicia (wart uwagi) oraz Kirma... Myślę, że wszyscy trzej załapią się do ścisłych 23-osobowych kadr swoich reprezentacji.. delegacja skromna... no ale jaka liga taka delegacja ;)

Majkisek
12-05-2010, 16:20
Ten Isailovic to już trzeba przyznać niemłody grajek. Kibic ekstraklasy to ze mnie średni, toteż pierwsze słyszę o tym zawodniku. Naprawdę załapie się on do tak silnej reprezentacji jak Serbia?!

Z.
12-05-2010, 16:32
Z tym brakiem Pato to dobre. Zwłaszcza, ze Przegląd dzień wczesniej (albo i tego samego dnia) wypuscił dodatek, w którym w dosc długim tekscie opisuje jego geniusz i pyta czy to bedzie gwiazda mistrzostw :lol2:

Kamilos
12-05-2010, 19:50
O ile brak Ronaldinho nie dziwi aż tak bardzo biorąc pod uwagę że jego forma jest chwiejna o tyle brak Pato to duże zaskoczenie.

Tuzin
12-05-2010, 20:04
Z naszej "ekstraklasy" wysyłamy do RPA Muchę, Isailovicia (wart uwagi) oraz Kirma... Myślę, że wszyscy trzej załapią się do ścisłych 23-osobowych kadr swoich reprezentacji.. delegacja skromna... no ale jaka liga taka delegacja ;)

Byłby jeszcze Costly, ale spierdolił na jakąś rumuńską wiochę.
A delegacja i tak duża, chyba największa w historii, jak mnie pamięć nie myli.

Jastrząb
12-05-2010, 20:07
Costly kontuzja. Patrząc na Brazylię i Argentynę, to chyba czas, żeby w końcu Europa wygrała poza własnymi śmieciami. Faworytem oczywiście Italia.

Tom Kruz
12-05-2010, 20:08
Byłby jeszcze Costly, ale spierdolił na jakąś rumuńską wiochę.

Nóżka w gipsie i mistrzostwa z głowy. Także ligi rumuńskiej też nie będzie reprezentował.

R.
12-05-2010, 20:13
Na papierze najmocniej wyglada zdecydowanie Hiszpania. Dla mnie faworyt numer jeden. :)
Do niedawna uwazalem, ze to Argentyna wyglada najmocniej, ale patrzac na liste powolan, to oprocz ataku slabo to wyglada. Europa faktycznie wyglada chyba najmocniej od lat.
Licze jeszcze na Holandie, przydalby sie w koncu jakis udany turniej.

Tur
12-05-2010, 23:33
Ciekawie u Anglików. Co chwila drżą o swoich najlepszych piłkarzy - a to o Rooneya, a to pojawia się podejrzenie pęknięcia kości u Terry'ego (ostatecznie chyba nie potwierdzone). Ciekawe czy ostatecznie zagrają w najsilniejszym składzie, bo na papierze też się ciekawie prezentują.

Szawar
13-05-2010, 09:27
Ciekawie u Anglików. Co chwila drżą o swoich najlepszych piłkarzy - a to o Rooneya, a to pojawia się podejrzenie pęknięcia kości u Terry'ego (ostatecznie chyba nie potwierdzone). Ciekawe czy ostatecznie zagrają w najsilniejszym składzie, bo na papierze też się ciekawie prezentują.

Sam Terry mowi, ze ma nadzieje ze wystapi w sobote w finale Pucharu Anglii.

Reprezentacja Francji bez Vieiry, Benzemy, Nasriego.

Majkisek
13-05-2010, 10:29
Benzema to raczej żadna strata, ot przeciętny rezerwowy klubu który nie istnieje na arenie europejskiej:D Ale co do Nasriego to dla mnie spore zaskoczenie, że go zabraknie...:zdziwiony:

bulbon
13-05-2010, 11:50
kto w Polsce ma prawa do transmisji mistrzostw?

Szawar
13-05-2010, 12:03
kto w Polsce ma prawa do transmisji mistrzostw?

TVP kupiła prawa do MŚ 2010 w RPA. Z tego co wiem pokaza na zywo 60 z 64 spotkan.

Strzałek
13-05-2010, 12:50
TVP kupiła prawa do MŚ 2010 w RPA. Z tego co wiem pokaza na zywo 60 z 64 spotkan.

Mi coś obiło się o uszy że wszystkie mecze mają pokazywać na żywo.

No chyba że te 4 co odpadły się pokrywają z innymi.

Szawar
13-05-2010, 13:30
Mi coś obiło się o uszy że wszystkie mecze mają pokazywać na żywo.

No chyba że te 4 co odpadły się pokrywają z innymi.

4 to retransmisja spotkac, ktore sie pokrywaja.

bulbon
13-05-2010, 13:47
Dzięki wielkie. Tylko ciekawe ile z tego pokażą w publicznej, a ile na TVP Sport.

Tomereek
13-05-2010, 14:02
W otwartej ma być 60 spotkań

e(L)egion
13-05-2010, 14:06
W otwartej ma być 60 spotkań
Nieźle, chociaż te o 13.30 dla mnie raczej nie do obejrzenia z racji roboty.

Ps. Kurde jak nasi tam nie grają to jakoś tak nie czekam wielce na ten Mundial. Nie ta atmosfera co choćby 4 lata temu.

Tomereek
24-05-2010, 23:47
Portugalczycy błysnęli dzisiaj trzeba przyznać. Poza tym oglądałem fragment meczu Argentyny i muszę przyznać, że fajnie grali, bramki Di Marii palce lizać. Należy jednak mieć na uwadze, że ta Kanada przeraźliwie słaba jest.

Teraz JA
25-05-2010, 00:29
bramka di Marii, nie bramki.

Tomereek
25-05-2010, 01:31
Sorry za literówkę, oczywiście chodziło mi o bramkę :]

detoxizer
31-05-2010, 10:52
Ooo widzę, że ankieta wciąż aktualna :lol2:

To będą dziwne MŚ.

PS. Następni narzekają na nowe piłki...

gonzo(L)
31-05-2010, 16:06
PS. Następni narzekają na nowe piłki...

któż taki ?

nevermind
31-05-2010, 16:07
Buffon, Cassilas i Xavi.

Jastrząb
31-05-2010, 16:17
i Pazzini ;)

4 lata temu też chyba jęczeli, że piłki słabe.

detoxizer
31-05-2010, 16:20
Julio Cesar również płacze...

19Christoph16
31-05-2010, 17:01
i Pazzini ;)

4 lata temu też chyba jęczeli, że piłki słabe.

Co mundial placza o te pilki tak bylo jest i bedzie :lol2:

SPQR
31-05-2010, 18:29
Co mundial placza o te pilki tak bylo jest i bedzie :lol2:

Podobno od 1978 r. piłkarze zawsze twierdzą, że nowy model jest gorszy poprzedniego.

pawlik
31-05-2010, 18:58
Fevernova byla kozakiem :paker:

Pablos85
03-06-2010, 20:22
Czy będą w Warszawie ustawione jakieś telebimy, aby móc obejrzeć mecze na mieście?

Z.
03-06-2010, 20:33
Wie ktoś jaki będzie rozkład transmisji? Na jakim kanale co o jakiej godzinie? Bo na tvp.pl nic nie znalazłem, a interesuje mnie np czy finał będzie na tvp 2 i tego typu sprawy.

Net
03-06-2010, 20:42
Wie ktoś jaki będzie rozkład transmisji? Na jakim kanale co o jakiej godzinie? Bo na tvp.pl nic nie znalazłem, a interesuje mnie np czy finał będzie na tvp 2 i tego typu sprawy.

http://mundial2010.pl/program-tv-mistrzostwa-swiata-w-telewizji/program-tvp-na-mundial-2010-mistrzostwa-swiata-w-telewizji

:prosze:

matx
03-06-2010, 21:15
A nie dysponuje ktoś excelem z rozpisanymi grupami, meczami itd?

uho
03-06-2010, 22:29
A nie dysponuje ktoś excelem z rozpisanymi grupami, meczami itd?

http://www.excely.com/download/worldcup2010.zip

matx
03-06-2010, 22:47
O właśnie o to mnie się rozchodziło. Dziękować. :)

Z.
04-06-2010, 00:18
:D

Wpisałem sobie wszystkie wyniki 'na oko' i wyszedł mi finał Niemcy-Holandia.

P.S. Net - dzięki.

Majkisek
04-06-2010, 15:48
To niby kto wyeliminował wg Ciebie Hiszpanów?;>

pzk
04-06-2010, 15:53
Z tą Hiszpanią to jest tak, że osobiście będę kibicował właśnie im, są głównym faworytem do zwycięstwa, ale nie sądzę, żeby udało im się wygrać. Zdobyli ME i teraz na kolejne trofeum, będą musieli poczekać.
Może Holandia w końcu coś wygra.

nevermind
04-06-2010, 16:15
Jezeli o mnie chodzi to licze na powtórke z poprzednich Mistrzostw Swiata, czyli triumf mojej Italii. To co sie dzialo w Berlinie 4 lata temu po bramce Grosso to cos niesamowitego. Jezeli uda sie Squadrze Azzura dojsc do finału to nie zastanawiam sie ani chwili i lece do Rzymu, ponownie swietowac Mistrzostwo Świata.

Aczkolwiek zdaje sobie sprawe z tego ze to jest raczej Mission Impossible w wykonaniu obecnej Reprezentacji Włoch wiec moim drugim cichym fawrotem są... Anglicy. Komu jak komu ale Angolom sie nalezy ten tytuł.

A co do reprezentacji ktorym zycze jak najgorzej czyli najlepiej odpadniecia w fazie grupowej, to standardowo Brazylia, Niemcy i Francja ;)

Kamilsts
04-06-2010, 16:18
Jak co Mundial, jak co Euro kibicuję Holandii. Mam nadzieję, że wreszcie wszystko będzie działało jak trzeba ! Chociaż przypuszczalny ćwierćfinał z Brazylią ... może być ciężko ;)

Biały kruk
04-06-2010, 16:21
Według dzisiejszych doniesień na MŚ zabraknie kapitana reprezentacji Anglii - Rio Ferdinand oraz kapitana reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej - Didier Drogba.

Co do wygranej to nie miałbym nic przeciwko Holandii i Argentynie( zdaje jednak sobie sprawe, że Diego nie jest odpowiednim człowiekiem na odpowiednim stanowisku).

Tom Kruz
04-06-2010, 16:22
Myślę, że jednak nie będzie historycznego przełomu i Europa poza swoim kontynentem tradycyjnie niestety dostanie w dupę (tzn. żadna z europejskich ekip nie wygra finału), czyli wychodzi, że Brazylia lub Argentyna (o ile Maradona czegoś nie spierdoli).

pzk
04-06-2010, 16:24
Co do Anglii to też mi się wydaję, że mogą sporo ugrać. Capello ich poukładał. No i trzeba zwrócić uwagę na średnią wieku powołanych, najwyższa w historii. Podobnie jak u Włochów cztery lata temu.
Brazylia to w końcu drużyna, ale wydaję mi się, że ich poziom jest porównywalny do Holandii, Niemiec czy Anglii. A Argentyna? Ciekawy skład, zobaczymy czy bosski Diego czegoś nie spierdoli i nie odpadną w przedbiegach. Sporo też zależy od tego co pokaże Messi.

Edyta:

http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/m/2010/najstarszy-sklad-anglikow_sto2348503/story.shtml

siekan
04-06-2010, 16:38
Holendrzy są piekielnie mocni w ataku, gorzej z obroną, która często popełnia katastrofalne błędy. Zobaczymo co pokarze Brazylia pod wodzą byłego kapitana Dungi. Szkoda, że w kadrze Argentyny zabrakło Zanettiego i Cambiasso i za to niech przegrają :D Groźni mogą być Hiszpanie i Francuzi, którzy mocno odmłodzili skład. Po cichu liczę na niespodziankę ze strony którejś z afrykańskich drużyn. WKS, może Kamerun albo Ghana. W RPA jakoś nie wierzę, jak wyjdą z grupy to będzie ich duży sukces.

pzk
04-06-2010, 16:58
Francja odmłodziła skład? Henry, Govou, Anelka. Brak Benzyny, Nasriego.
Argentyna także piekielnie mocna w ataku, jak dla mnie to jeden z najlepszych ataków na MŚ. Na Ghanę bym za bardzo nie liczył, ale to tylko moja opinia na podstawie ostatnich sparingów.

Jakiś link do składu Albicelestes ktoś ma, bo nie mogę znaleźć.

Z.
04-06-2010, 17:01
To niby kto wyeliminował wg Ciebie Hiszpanów?;>

Brazylia w 1/8 ;)

siekan
04-06-2010, 17:02
A niby czemu miał jechać Benzema?

No może trochę źle się wyraziłem z tym odmłodzeniem. Lepiej pasowałoby tu przemeblowanie i to nie aż tak duże jak myślałem.

nevermind
04-06-2010, 17:02
akiś link do składu Albicelestes ktoś ma, bo nie mogę znaleźć.

http://en.wikipedia.org/wiki/Argentina_national_football_team

Podtytuł Current Squad ;)

Bootleg
04-06-2010, 17:54
Moi faworyci to Brazylia, Anglia oraz Hiszpania... Mam nadzieję, że dojdzie do niespodzianki i któraś z ekip afrykańskich przedostanie się aż do półfinału... (na dziś wydaje się to wręcz nierealne, ale pozyjemy zobaczymy) swego czasu mogła Korea, więc czemu nie Ghana, WKS? Osobiście z wcześniej wymienionej 3 faworytów bardzo liczę na Angolów (postawie nawet na nich z 5 dyszek).

Ps. Coś czuje, ze mięsień piwny przez czerwiec znacznie urośnie :lol2: cały lipiec będzie trzeba się pocić, zeby to siebie zrzucić

Edit: Nie wnikam, czy mecze Koreańców były ustawione, czy też nie ;) liczy się wynik który poszedł w świat... Afryka gra u siebie, a to wielki atut.

Dyzio
04-06-2010, 18:00
Korea mogła swego czasu, gdyż mecze były ewidentnie ustawiane (Hiszpania, Włochy), chociaż w pojedynku z nami pomocy nie potrzebowali. Wszystko załatwiła Edyta... :/

pzk
04-06-2010, 18:12
A niby czemu miał jechać Benzema?

No może trochę źle się wyraziłem z tym odmłodzeniem. Lepiej pasowałoby tu przemeblowanie i to nie aż tak duże jak myślałem.

No tak to się zgadzam. A co do benzyny to nie twierdzę, że miał jechać, bo nie pokazał nic w tym sezonie godnego uwagi, podałem go tylko jako przykład z tych młodych, żeby można było mówić o odmłodzeniu składu.

killzone, dzięki.

Edyta:
Siekan wspomniał o braku Zanettiego, Cambiasso. Wydaję mi się, że to był największy błąd Armando. Ich doświadczenie na wagę złota no i forma jaką prezentowali w tym sezonie.

b.
04-06-2010, 19:58
Oglądam właśnie Wiadomości w tvp1. Mówią, że piłkarze z Korei Północnej grali raz na MŚ, pokonali Włochów, ale w ćwierćfinale odpadli z Portugalią - i za to zostali wysłani do obozów pracy. :|

Teraz podobno grozi im podobny los, jeśli zaprezentują się słabo. Ponadto każdy piłkarz 24h/dobe jest 'strzeżony' przez dwóch pajaców, żeby nie przyszła mu do głowy ucieczka. Ludzie w kraju nie mogą oglądać turnieju, żeby nie zobaczyli, jak żyją ludzie w innych krajach.

To jest jakaś masakra...

Szawar
04-06-2010, 20:03
Bardzo prawdopodobne, ze w wyniku odniesionej kontuzji na treningu Rio Ferdinand bedzie ogladal mistrzostwa w TV. Zastapi go Dawson lub Baines. Wystep Drogby równiez graniczy podobno z cudem.

Majkisek
04-06-2010, 20:11
Drogbę podobno sfaulował jakiś Japończyk w meczu towarzyskim. Dla mnie to jest chore. Jak można grać tak na chama w meczu towarzyskim?! To samo tyczy się Meskykanów. Widziałem mecz towarzyski z Holandią i aż ciary mnie przechodziły jak raz po raz zielony wjeżdzał od tyłu pomarańczowemu. Kurde jak można spier*olić udział na Mundialu komuś takiemu jak Drogba?!
Co do faworytów to zdecydowanie Espana. Niee mają słabych punktów, na każdej pozycji świetny piłkarz, w dodatku są zgrani bo większość gra w Primera Division.
Czarny koń USA, może Urugwaj:D

Biały kruk
04-06-2010, 20:12
Ferdinand nie zagra na 100%.

"England Captain Rio Ferdinand today suffered a left-knee ligament injury in training," read a statement on the FA's official website.

"Further to a scan arranged by the England medical staff immediately after training on Friday afternoon, Rio has been ruled out for 4-6 weeks and will therefore unfortunately miss the World Cup."

Znamy też nazwisko nowego kapitana - S.Gerrard oraz nazwisko zawodnika powołanego w miejsce Rio - M.Dawson.

Dyzio
04-06-2010, 20:12
Teraz podobno grozi im podobny los, jeśli zaprezentują się słabo. Ponadto każdy piłkarz 24h/dobe jest 'strzeżony' przez dwóch pajaców, żeby nie przyszła mu do głowy ucieczka. Ludzie w kraju nie mogą oglądać turnieju, żeby nie zobaczyli, jak żyją ludzie w innych krajach.

To jest jakaś masakra...

Nie wiem po co oni ich pilnują przecież całe ich rodziny, zostały w kraju z wiadomych względów - żaden z nich nie ucieknie bo jakby to się skończyło dla ich bliskich tłumaczyć nie trzeba.

pzk
04-06-2010, 20:58
Oglądam właśnie Wiadomości w tvp1. Mówią, że piłkarze z Korei Północnej grali raz na MŚ, pokonali Włochów, ale w ćwierćfinale odpadli z Portugalią - i za to zostali wysłani do obozów pracy. :|

To jest jakaś masakra...

Dajcie spokój to jest XXI wiek. Gdzie jest FIFA w tym wszystkim? W końcu to ich impreza. Nie wiem jaki jest stosunek piłkarzy do całej tej sprawy, ale nie zadziwiłbym się gdyby im się po prostu nie chciało grać. Zamiast o puchar grają o życie i to dosłownie.

Krawczol
04-06-2010, 22:08
Myśle, że teraz prawdopodobieństwo zesłania do obozów jest dużo mniejsze, chyba, że każdy mecz totalnie spartolą, wtedy prowadzili 3-0 z Portugalią w 1/4 i przegrali 3-5, teraz chyba nawet ich wódz nie jest na tyle głupi, żeby łudzić się co do osiągów jego rodaków na mistrzostwach, podobno większość drużyny musi chodzić w określonej fryzurze, tylko jeden "gwiazdor" grający na co dzień w Japonii, może wygladać jak chce.

A wracając do czysto sportowych aspektów mistrzostw, nie będe oryginalny i powiem, że jak dla mnie wygra albo Brazylia albo Hiszpania, może Holendrzy coś ukąszą, zupełnie nie ufam Anglii,Włochom czy Argentynie.

R.
05-06-2010, 00:11
To narzekanie na te pilke chyba wcale nie bylo przesadzone. A przynajmniej trajektoria lotu po tym strzale do normalnych nie nalezy:
http://www.youtube.com/watch?v=Jcpix8oT7b4
:o

Z.
05-06-2010, 00:31
To narzekanie na te pilke chyba wcale nie bylo przesadzone. A przynajmniej trajektoria lotu po tym strzale do normalnych nie nalezy:

http://www.youtube.com/watch?v=-t5MF7NRQh4&feature=related

;)

pzk
05-06-2010, 00:39
No tak tylko Roberto uderzył ją zewnętrzną częścią i miała prawo tak wpaść, ale ten gol Chińczyka... Na jednej powtórce wygląda jakby ta piłka odbiła się od muru, a wcale tak nie było.

Krawczol
05-06-2010, 12:36
W 2004 roku miałem okazję grać oryginalną "roteiro", stałem akurat na bramce i pierwsza piłka jaką łapałem od razu ześlizgneła mi się po łapach(a była dość prosta i normalnie łapałem takie "w zęby") później nawet przy najprostszych piłkach musiałem zachowywać maksymalną koncentrację, żeby się to nie powtórzyło więc pewnie narzekania bramkarzy nie są nieuzasadnione

19Christoph16
05-06-2010, 12:56
Z tego co pamietam to sam Adidas po mistrzostwach przyznal sie ze "Roterio" byla jedna z najgorszych ich produkcji.

Co do pilek powinni produkowac cos na bazie Fevernowy byla jedna z lepszych pilek (moim zdaniem).

SPQR
05-06-2010, 17:55

Mistrzostwa będą ciekawsze :prawi: parafrazując obecnego szkoleniowca Legii.

Adidas musi nieźle solić na łapówy w FIFA, bo to ich kolejna wtopa.

Danoo
05-06-2010, 18:32
Holandia wygrała z Węgrami 6:1 a Robben nadciągnął ścięgno podkolanowe.
Nie znam się na tym, ale piszą że nie wiadomo czy zagra na mundialu.

JLB
05-06-2010, 19:09
Piłka na mistrzostwa jest bardzo dobra.
Praktycznie nie różni się niczym od poprzedniej "Europass".

A lot piłki na tym filmiku również normalny.

legiiiia
05-06-2010, 19:13
a co sądzicie o ekipie jadącej na mundial z redakcji TVP?
http://weszlo.com.pl/index.php?news&nid=178 :ts2:

$$hearoft
05-06-2010, 19:22
Hi

This topic is terribly stimulating.
I in reality like that I discovered, this analysis that is interesting.
I resolution proceed with checking discernible this wind on ... to treat any new facts round this discussion.
-----------------------------
usa online casinos (http://www.onlinecasinogator.com)

gonzo(L)
05-06-2010, 20:45
a co sądzicie o ekipie jadącej na mundial z redakcji TVP?
http://weszlo.com.pl/index.php?news&nid=178 :ts2:

gdyby nie Szczęsny byłaby okej :snoopi:

pzk
06-06-2010, 00:46
Oby Robben jednak zagrał :modli: Nie dość, że ogromna strata dla poziomu sportowego to jeszcze większa dla Oranje.
Ekipa TVP jak dla mnie bardzo słaba. Dobrze, że chociaż Szczęsny w domu zostaje.

Majkisek
06-06-2010, 17:39
Wiele gwiazd kontuzjowanych, w zasadzie nie słyszałem o nikim takim w ekipie Hiszpanii. Naprawdę będzie dla nich sztuką nie wygrać tego Mundialu.
Osobiście będę kibicował odradzającym się po kryzysie ekipom Serbii i Danii.

Szawar
06-06-2010, 19:10
Wiele gwiazd kontuzjowanych, w zasadzie nie słyszałem o nikim takim w ekipie Hiszpanii. Naprawdę będzie dla nich sztuką nie wygrać tego Mundialu.
Osobiście będę kibicował odradzającym się po kryzysie ekipom Serbii i Danii.

Wyniki jakie osiagaja w meczach poprzedzajacych turniej, nie wróża nic dobrego dla tych ekip.

Majkisek
06-06-2010, 19:19
Serbowie wbili 4 bramki Kameruńczykom:)
Ale przyznaje, żadna z drużyn nie zachwyca, choć pamiętamy jak było z Grecją w 2004;) Na powtórkę nie liczę, ale sparingami się nie sugeruję w ogóle:)

Szawar
06-06-2010, 20:56
Serbowie wbili 4 bramki Kameruńczykom:)
Ale przyznaje, żadna z drużyn nie zachwyca, choć pamiętamy jak było z Grecją w 2004;) Na powtórkę nie liczę, ale sparingami się nie sugeruję w ogóle:)

Stracili tez trzy :)
Myslę, ze poniekad daja swiatlo na aktualna forme, dlatego szczegolnie na kilka dni przed turniejem, wyniki jakie osiagaja w sparingach powinny dawac do myslenia.
Szczegolnie ze zespoly wybieraja sparingparnerow, ktorych styl gry moze przypominac styl gry zespolow z ktorymi spotkaja sioe w grupie.
Serbowie maja Niemców, Australie i Ghane a ich wyniki w sparingach to porazka z Nowa Zelandia 0-1, remis z Polska 0-0 i wygrana z Kamerunem 4-3.

Z.
06-06-2010, 21:13
Szczegolnie ze zespoly wybieraja sparingparnerow, ktorych styl gry moze przypominac styl gry zespolow z ktorymi spotkaja sioe w grupie.
Serbowie maja Niemców, Australie i Ghane a ich wyniki w sparingach to porazka z Nowa Zelandia 0-1, remis z Polska 0-0 i wygrana z Kamerunem 4-3.

Kamerun-Ghana
Nowa Zelandia-Austrialia
Polska- no chyba nie... :chytry:

;)

matx
06-06-2010, 21:25
Kamerun-Ghana
Nowa Zelandia-Austrialia

;)

Hehe.. o tym samym pomyślałem.

Szawar
06-06-2010, 21:29
Hehe.. o tym samym pomyślałem.

Biorac pod uwage umiejetnosci sportowe to faktycznie moze wydawac sie pomyłką, ale biorac pod uwage sam styl gry. Smuda wzoruje sie na pilce niemieckiej.

Tom Kruz
06-06-2010, 21:32
Kamerun-Ghana
Nowa Zelandia-Austrialia

;)

W sumie styl gry podobny. Siłowy, dosyć toporny, także wszystko się zgadza (tylko u Niemców wykonanie o kilka klas lepsze ;)).

Majkisek
07-06-2010, 00:03
Ale spójrzmy jak spisują się Włosi w sparingach. Hiszpanie też nie zachwycają, a Francuzi to w ogóle się kompromitują. Im też można prorokować słaby wynik na podstawie meczów towarzyskich?
Co do tych Serbów to miałem wrażenie że pokonali Francję w eliminacjach, ale sprawdziłem i to po prostu trójkolorowi przegrali te eliminacje na własne życzenie.
Aha a propos ich wyników to można też spojrzeć na to z tej strony, że mają tendencję zwyżkową(porażka, remis, zwycięstwo) a rywale wydają się być też coraz silniejsi;)

pzk
07-06-2010, 00:12
Akurat na sparingi Hiszpanii to bym zbytnio nie patrzył. Bez większego wysiłku wyjdą z grupy i dla nich prawdziwa gra zacznie się w fazie pucharowej i właśnie na ten czas budują formę.
Inaczej ma się sprawa np. z Francją, której szanse na awans z grupy oceniam tak samo jak Urugwaju czy Meksyku. Zresztą dla mnie to jedyna grupa, w której ciężko wskazać jej zwycięzce (w przeciwieństwie do reszty).

Szawar
07-06-2010, 00:18
Ale spójrzmy jak spisują się Włosi w sparingach. Hiszpanie też nie zachwycają, a Francuzi to w ogóle się kompromitują. Im też można prorokować słaby wynik na podstawie meczów towarzyskich?

A dlaczego nie, druzyny jak kazde inne. W przypadku Francji nie zdziwie sie jesli z grupy nie wyjda.

pzk
07-06-2010, 01:20
Piłkarz reprezentacji Holandii Arjen Robben, który doznał kontuzji w sobotnim meczu towarzyskim z Węgrami (6:1), będzie mógł wystąpić w mistrzostwach świata w RPA.

Świetna wiadomość.
Zagra w ćwierćfinale z Brazylią. Tak mi wyszło w mojej prywatnej symulacji :p

Majkisek
07-06-2010, 10:02
A dlaczego nie, druzyny jak kazde inne. W przypadku Francji nie zdziwie sie jesli z grupy nie wyjda.

Drużyny jak każde inne? Mistrzowie Europy, Mistrzowie Świata i Wicemistrzowie Świata. Faktycznie takie same ekipy jak Honduras, Nowa Zelandia czy Korea Pn.:D
Co do tego, że Francja może mieć poważne problemy to się akurat zgodzę. Trafili do najciekawszej grupy na Mundialu IMO. Gospodarze na MŚ do fazy pucharowej wchodzą zawsze, Urugwaj z Forlanem i Suarezem z przodu prezentuje się bardzo dobrze, a Meksyk jest totalnie nieprzewidywalny.
Hiszpanie i Włosi z kolei trafili śmieszne grupy, które powinni w cuglach wygrać.

Szawar
07-06-2010, 11:33
Drużyny jak każde inne? Mistrzowie Europy, Mistrzowie Świata i Wicemistrzowie Świata. Faktycznie takie same ekipy jak Honduras, Nowa Zelandia czy Korea Pn.:D
Co do tego, że Francja może mieć poważne problemy to się akurat zgodzę. Trafili do najciekawszej grupy na Mundialu IMO. Gospodarze na MŚ do fazy pucharowej wchodzą zawsze, Urugwaj z Forlanem i Suarezem z przodu prezentuje się bardzo dobrze, a Meksyk jest totalnie nieprzewidywalny.
Hiszpanie i Włosi z kolei trafili śmieszne grupy, które powinni w cuglach wygrać.

Przyklad Francji, ktory w 2002 nie wyszedl z grupy jako mistrz swiata, troche burzy jak dla mnie Twoja teorie, ze Ci najwięksi j najlepsi maja zagwarantowane wyjscie z grupy.
Portugalia na tym samym Mundialu tez miala smieszna grupe i z niej nie wyszli.

Tylko, ze ten Urugwaj na poczatku moze byc oslabiony brakiem Forlana. Z drugiej strony ostanie Mundiala pokazuja, ze Francja kiepsko rozpoczyna turnieje.

Majkisek
07-06-2010, 15:01
A według mnie Portugalia 8 lat temu trafiła dość trudną grupę. Zarówno Korea jak i USA rozprawiły się ze swoimi rywalami w 1/8 finału. I nie ważne, że dzięki sędziom bo przeciwko gospodarzowi każdemu gra się bardzo ciężko. No i jednak Portugalia to dla mnie trochę niższa półka niż Włochy czy Hiszpania.
No nic, wszystko zweryfikuje Mundial, jeśli Espana lub Italia nie wygra swojej grupy zwrócę honor:)

Kapitanos
08-06-2010, 16:40
:hasao:Holandia:hasao:

Już tyle lat im kibicuję, że w końcu muszą coś wygrać.
W sumie sam średnio w to wierzę, ale postawiłem 50zł na ich zwycięstwo, tak żeby się lepiej oglądało.

gonzo(L)
08-06-2010, 16:40
Skrzydłowy reprezentacji Portugalii - Nani nie zagra na Mistrzostwach Świata, jakie w piątek rozpoczną się w RPA. Jest to kolejny już piłkarz z angielskiej Premier League, którego kontuzja wyeliminowała z gry na mundialu

kto następny :hmm:

Jastrząb
10-06-2010, 17:29
Dobra, powoli można zacząć fetować :D

Forza!

Zawsze(L)
10-06-2010, 17:53
Dobra, powoli można zacząć fetować :D

Forza!

:nie: bo...

Vamos España

Niech wygrają najlepsi (czyli Hiszpanie) :]

Numer
10-06-2010, 18:05
Nowa Zelandia sprawi niespodziankę turnieju. :prawi: (http://ppm.waw.pl/terminy.html)

radziu_mmz
10-06-2010, 18:10
To oni też grają??
:wstyd:

... oczywiście Hiszpania. Bo w innym przypadku będą mi kasę zwracać.

twarog1987
10-06-2010, 18:16
Brasil:) ,oby zdobyli kolejny tytuł ,i trochę kaski wpadnie do kieszeni;p

Kamilsts
10-06-2010, 19:43
:hasao:Holandia:hasao:

Już tyle lat im kibicuję, że w końcu muszą coś wygrać.
W sumie sam średnio w to wierzę, ale postawiłem 50zł na ich zwycięstwo, tak żeby się lepiej oglądało.

:brawo::prawi:

P.s. Ja jeszcze nic nie zagrałem, ale też coś wrzucę na ruszt na ich zwycięstwo :)

LLM
10-06-2010, 19:59
To Polacy nie kibicują Bońkowi z Hondurasu ? :szalikowiec:

Bootleg
10-06-2010, 20:03
Dobra Panowie kluczowe pytanie: Właśnie oglądam sport i pokazują dmuchających w jebane trąby murzynów... Czy bedą mogli wnosić to na stadiony?? Bo jeżeli tak to porażka :jejku:

Czy oni nie znają kultowego nie bądź łoś! nie trąb! :ban:

nevermind
10-06-2010, 20:06
Dobra, powoli można zacząć fetować

Forza!

Polać mu! :prawi:

Czy oni nie znają kultowego nie bądź łoś! nie trąb!

Ponoc to jest obowiazkowy gadzet kibiców reprezentacji gospodarzy. Takze ja sobie mecze RPA odpuszczam :D

Teraz JA
10-06-2010, 20:17
1 Hiszpania
2 Argentyna (ale pewnie z trenerskim laikiem w postaci Maradony to niemożliwe)
3-4 Brazylia/Francja

chciałbym, aby tak wyglądała czwórka na MŚ. Nie znoszę Włochów i Niemców za to w jaki sposób grają, więc niech odpadną jak najszybciej ;)

gonzo(L)
10-06-2010, 20:17
Dobra Panowie kluczowe pytanie: Właśnie oglądam sport i pokazują dmuchających w jebane trąby murzynów... Czy bedą mogli wnosić to na stadiony?? Bo jeżeli tak to porażka :jejku:

o ile dobrze pamiętam podczas pucharu konfederacji 2009 jakiś typek gadał, że na mś ma tych trąbek nie być. Teraz niestety wiele wskazuje na to, że jednak będzie można wnosić to gówno na stadion:|

siekan
10-06-2010, 20:30
Ja mam tylko nadzieję, że Argentyna nic nie osiągnie. Niech Maradona pokutuje :D

Chciałbym żeby Anglicy coś ugrali. Jak będzie zobaczymo.

Kubal
10-06-2010, 20:33
Ja stawiam na Hiszpanów,oby im się :)

nevermind
10-06-2010, 20:45
a tu taka ciekawostke znalazłem w necie:

" taka ciekawostka, Włosi w 84' w towarzyskich meczach przedmundialowych zremisowali ze Szwajcarią 1:1, wygrali mundial. w 06' zremisowali w towarzyskich 1:1 ze Szwajcarią, wygrali mundial. Kilka dni temu znowu zremisowali 1:1 ze Szwajcarami i licze na to, że historia się powtórzy. "

;)

Jastrząb
10-06-2010, 20:47
nikt chyba nie zauważa, że Hiszpania ma z lekka przejebaną drabinkę.

Już w 1/8 mają prawdopodobnie Brazylię lub Portugalię, w 1/4 Włochy z którymi gra im się zawsze ciężko i najczęściej zbierają wpierdol ;) (nawet na Euro nie potrafili wygrać, tylko przeszli po loterii karnych). W półfinale Niemcy czekają.

Nie takie to hop siup, zwłaszcza, że rzadko drużyna grająca kosmiczną piłkę przed MŚ wygrywa potem turniej. A pamietajmy, ze Hiszpania wygrywa cos raz na 40 lat :D

Teraz JA
10-06-2010, 20:55
Jastrząb, ale zauważ, że Hiszpania ma teoretycznie najlepsza podstawową '11', ale również chyba najmocniejszą ławkę rezerwowych sposród wszystkich finalistów. To bardzo ważne.
Pique/Puyol- Marchena
Wypada Xavi/Iniesta- wskakuje Cesc.
Wypada Silva ze skrzydła- wchodzi Navas/Pedro

Kto ma taki luksus jak oni, gdzie wchodzący zawodnik z ławki nie osłabia zespołu?

Nawet 3 bramkarzy mają na bardzo wysokim poziomie.

Oni mogliby wystawić spokojnie dwie reprezentacje. Ławka na takim turnieju może okazać się kluczem do sukcesu (kontuzje, kartki, słabszy dzień zawodnika itp)

Z.
10-06-2010, 21:07
[B]" taka ciekawostka, Włosi w 84' w towarzyskich meczach przedmundialowych
;)

W 84 nie było mundialu :cool:

A Włosi dostaną łupnia od Nowej Zelandii, która tym samym pomści Australię :D

Majkisek
10-06-2010, 21:33
Skład Hiszpanów powala na kolana, ale właśnie prawie nigdy faworyzowany zespół nie wygrywa Mundialu. Ciekawią mnie duże szanse na wygranie Brazylii która wiadomo jest Brazylią ale jakoś nie ma żadnej armaty w składzie.

Jastrząb
10-06-2010, 22:11
W 84 nie było mundialu :cool:

A Włosi dostaną łupnia od Nowej Zelandii, która tym samym pomści Australię :D

Bo się kolega pomylił, w 82 w maju grali i było 1-1 :D

Takze wszystko jest bene ;)

me(L)u
10-06-2010, 22:15
Mistrzem będzie Brazylia.

Makaronów nie złapali na żadnym złodziejstwie, więc tytułu nie obronią :p

pzk
10-06-2010, 23:31
1 Hiszpania
2 Argentyna (ale pewnie z trenerskim laikiem w postaci Maradony to niemożliwe)
3-4 Brazylia/Francja

chciałbym, aby tak wyglądała czwórka na MŚ. Nie znoszę Włochów i Niemców za to w jaki sposób grają, więc niech odpadną jak najszybciej ;)

Nawet na pewno nie możliwe, bo pewnie spotkają się w półfinale ;)

A mistrzem będzie ktoś z tej czwórki: Argentyna, Brazylia, Hiszpania, Holandia. Z mojej prywatnej symulacji wynika, że w ćwierćfinale zagra Brazylia z Holandią, a zwycięzca zmierzy się w półfinale z Anglią. Drugi półfinał to Hiszpania i Argentyna (zrewanżują się w ćwierćfinale Niemcom za '06).
Osobiście kibicuję Hiszpanii. Siłą Brazylii będzie kolektyw (brak takiej gwiazdy jak np. Messi) i najlepsza obrona w całym turnieju :prawi:

matx
10-06-2010, 23:50
A mistrzem będzie ktoś z tej czwórki: Argentyna, Brazylia, Hiszpania, Holandia. Z mojej prywatnej symulacji wynika, że w ćwierćfinale zagra Brazylia z Holandią, a zwycięzca zmierzy się w półfinale z Anglią. Drugi półfinał to Hiszpania i Argentyna (zrewanżują się w ćwierćfinale Niemcom za '06).

Też sobie taką prywatną symulację zrobiłem i wyszło całkiem podobnie. Finał: Brazylia - Hiszpania i mecz o 3 Argentyna - Anglia. Holendrzy i Niemcy odpadają właśnie w ćwierćfinałach. Jak nie będzie wielu niespodzianek, to całkiem prawdopodobne. :)

pzk
10-06-2010, 23:58
Najłatwiejszą drogę do półfinału ma Anglia. A co do tych Niemiec, ostatnio czytałem, że jakaś uczelnia zrobiła analizę (na około 300 stron) każdej drużyny występującej na Mundialu. W analizie zwiera się normalnie wszystko począwszy od zachowania po utracie bramki (każdego zawodnika) kończąc na znakach np. przy wybijaniu rożnego (drapanie się w głowę, itp.). I zmierzając do meritum taka analiza miała miejsce także w 2006 i dzięki niej pokonali po karnych Albicelestes. Rozkminili, że jak Ayala bierze długi rozbieg to strzela, w któryś tam róg i Lehmann oczywiście to wyjął, właśnie dzięki takiej analizie. Szczwane bestie z tych Szwabów.
Pewnie z tym, że zanalizowali każdą drużynę to farmazon, ale potencjalnych rywali na pewno.

Pilot
11-06-2010, 13:36

o ile dobrze pamiętam podczas pucharu konfederacji 2009 jakiś typek gadał, że na mś ma tych trąbek nie być. Teraz niestety wiele wskazuje na to, że jednak będzie można wnosić to gówno na stadion:|

Niestety FIFA pozwoliła na używanie tych trąbek, gdyż jest to jakaś tradycyjna afrykańska trąba i nie chcą zakazywać takiego pięknego zwyczaju, jak dmuchanie w trąbe. ;)

elano
11-06-2010, 13:54
To znaczy, że na EURO 2012 zezwolą na wnoszenie pirotechniki? W końcu to taka piękna tradycja... :raca2:

żyła
11-06-2010, 14:37
gdzie leci transmisja z otwarcia??

Crammer
11-06-2010, 14:40
tvp sport czy cos takiego. na live

Zawsze(L)
11-06-2010, 14:41
Już jest na TVP SPORT.

żyła
11-06-2010, 14:42
*****, nie mam :roll: ale dzięki za ifno

Bugi B.
11-06-2010, 14:47
relacje z meczów I ligowych puszczali na ich stronie http://www.sport.tvp.pl (http://www.sport.tvp.pl/), może dzisiejszą relację też puszczą?

Majkisek
11-06-2010, 15:08
Jeszcze tylko godzinka:konfetti:
W dzisiejszych meczach stawiam na dwa remisy:)

vois
11-06-2010, 15:15
Jeszcze tylko godzinka:konfetti:
W dzisiejszych meczach stawiam na dwa remisy:)
no trzeba się zwijać z pracy :)
chociaż bardziej mnie interesuje wieczorny Urugwaj-Francja

Zawsze(L)
11-06-2010, 15:17
Ja tam uważam że Meksyk to zawsze jest solidna ekipa na MŚ i dzisiaj powinni wygrać. W meczu Urugwaj - Francja może być różnie. Nie zdziwię się jak wygrają jedni albo drudzy, bo Francja nie prezentuje się ostatnimi czasy za dobrze, a Urugwaj ma kim postraszyć ;) Ciekawy mecz powinien być.

e(L)egion
11-06-2010, 15:20
Jeśli RPA ma wyjść z grupy to dzisiaj powinni wygrać. Myślę że sędziowie jakby co to "spełnią swoją powinność" bo postawiłem na gospodarzy :) Jeśli przegrają to zaczne mieć nadzieję że tym razem nie będzie takich wałków jak w Korei.

Net
11-06-2010, 15:51
Droga a raczej chodnik prowadzący na stadion w Johannesburgu :lol::lol:

W takim razie możemy być spokojni o naszą infrastruktuę na Euro 2012.

Danoo
11-06-2010, 15:56
Jak z tymi trąbami tyle godzin wytrzymać:[

Zawsze(L)
11-06-2010, 16:05
No i zaczeło się :hasao:

siekan
11-06-2010, 16:05
Kurwicy można dostać z tym przycinaniem się transmisji.

Bugi B.
11-06-2010, 16:07
Jak z tymi trąbami tyle godzin wytrzymać:[

może w innych spotkaniach będzie trochę mniej słyszalne....? :roll:

daimler
11-06-2010, 16:10
Macie jakiegoś Sopcasta działającego? W pracy nie mam TV.

Net
11-06-2010, 16:12
Macie jakiegoś Sopcasta działającego? W pracy nie mam TV.

To chyba czas na zmianę roboty 8)

http://www.soccer-live.pl/transmisje.php?id=pon-pia

E: Jak leci nasza kopana i lecą bluzgi to potrafią wyciszyć, a tutaj cholery można dostać z tymi trąbkami.

daimler
11-06-2010, 16:13
"Channel is offline"... :poddaje:

Bootleg
11-06-2010, 16:14
Naprawdę, nie potrafię pojąć co kieruje tymi ludzmi, którzy napierdalają non stop w te trąby...
Mam nadzieję, że RPA szybko odpadnie, może dzięki temu ilość trębaczy trochę spadnie.

Edit: daimler http://yourtv.com.pl/player/index.php?id=polgol działa na 100%

Jakość niezbyt wyjściowa, ale raczej nie przycina.

iniemamniejusz
11-06-2010, 16:17
Tego się nie da oglądać z dźwiękiem. Kurwicy można od tych trąbek dostać, ciężko mi sobie wyobrazić jak bym się czuł po dwóch godzinach na takim meczu.

Zdzisiek
11-06-2010, 16:31
Naprawdę, nie potrafię pojąć co kieruje tymi ludzmi, którzy napierdalają non stop w te trąby...
Mam nadzieję, że RPA szybko odpadnie, może dzięki temu ilość trębaczy trochę spadnie.

Edit: daimler http://yourtv.com.pl/player/index.php?id=polgol działa na 100%

Jakość niezbyt wyjściowa, ale raczej nie przycina.

mimo wszystko bilety zostały już pewnie wykupione na większość spotkań http://planetsmilies.net/party-smiley-565.gif (http://planetsmilies.net)

...

me(L)u
11-06-2010, 16:32
Czy przed 1993 rokiem na meczach Południowej Afryki też było tyle tych trąb? :D

PeCe
11-06-2010, 16:43
Bramka prawidłowa dla Meksyku nieuznana i dobrze, bo dałem do przerwy under 0,5 i remis. Dwa single :D

nevermind
11-06-2010, 16:45
Nieuznana prawidłowo. ;)

uho
11-06-2010, 16:45
Bramka prawidłowa dla Meksyku nieuznana i dobrze, bo dałem do przerwy under 0,5 i remis. Dwa single :D

Spalony i to z metrowy ;)

Endrju
11-06-2010, 16:46
A Wlodek Lubanski ewidentnie nie zna przepisu o spalonym :)

voytazz13
Który to komentuje ze Szpakowskim? Lubański? Spalony jak ch*j, a ten o kontrowersji gada...

siekan
Prawidłowa decyzja sędziego. Meksykanin był na spalonym ponieważ stał już za bramkarzem, a przed nim był tylko jeden piłkarz RPA, a powinno być w takiej sytuacji dwóch. Więc decyzja dobra.

Naguto
11-06-2010, 16:47
a co tam było bo w transmisji w necie za dużo nie widać ? Spalony był czy nie ?

Net
11-06-2010, 16:49
Zapewne w studiu Gmoch z Jurkiem przeonanizują tą sytuację na monitorach dotykowych :popcorn:

PeCe
11-06-2010, 16:51
Siekan, może źle widziałem, bo przez net oglądam, ale jakich dwóch? Stał zawodnik przy słupku cały czas i przy podaniu (przedłużeniu główką) bliżej bramki (przy słupku) był typ z RPA, a ostatni powinien być Meksykanin, żeby był spalony.

Edit: Pierwszy raz widzę taki przypadek, by za bramkarzem był obrońca i był spalony. Jeśli tak było, to genialny manewr taktyczny RPA :D

siekan
11-06-2010, 16:51
Naguto.
Poszła centra z rożnego. Brakarz wyszedł na 5 metr w tłok graczy, meksykanie strącili piłkę do Veli(?), który stał za bramkarzem a przed nim był tylko jeden obrońca. Sędzia zagwizdał spalonego. Decyzja dobra ponieważ w takiej sytuacji powinno być dwóch graczy przeciwnika.

Ciunek, wołami mam Ci wytłumaczyć :p Jaśniej niż do tej pory już nie umiem.

Naguto
11-06-2010, 16:53
dzięki.

DobryChłopak
11-06-2010, 16:53
Zapewne w studiu Gmoch z Jurkiem przeonanizują tą sytuację na monitorach dotykowych :popcorn:

Bramka prawidłowo nie uznana, bo u nich ten.. soccer. A jak z tyłu wisi flaga Bałtyku to już na pewno się nie liczy.

Mundial w ZOO to nie był najlepszy pomysł, o czym boleśnie przekonują się moje uszy.

e(L)egion
11-06-2010, 16:55
Kurde postawiłem na RPA a oni się przeraźliwie słabi. W obronie to jakiś dramat. Meksykanie powinni żałować że nie puknęli ich na początku i teraz by mieli spokój. A tak to może te cienkie bolki coś jednak wymęczą :)

Kubal
11-06-2010, 16:57
Mundial w ZOO to nie był najlepszy pomysł, o czym boleśnie przekonują się moje uszy.

Heh,odniosłem to samo wrażenie.Narazie mecz mało ciekawy...
U buka stawiałem 1:1 lub ogólnie remis :)

me(L)u
11-06-2010, 16:57
Edit: Pierwszy raz widzę taki przypadek, by za bramkarzem był obrońca i był spalony.

Przecież to nie ma żadnego znaczenia, czy ostatnim piłkarzem jest obrońca, czy bramkarz. Ma być dwóch, żeby spalonego nie było.

detoxizer
11-06-2010, 17:00
Chujowy ten mundial w RPA, strasznie tnie... :foch:

emse
11-06-2010, 17:18
No i mamy pierwszą bramkę, i to całkiem ładną, ale denerwujące są te trąbki.

siekan
11-06-2010, 17:18
No i 1-0 dla RPA. Piękna akcja.

detoxizer
11-06-2010, 17:34
No i mamy pierwszą bramkę, i to całkiem ładną, ale denerwujące są te trąbki.

W telewizorze są denerwujące, a co mają powiedzieć Ci co grają? :)

No i 1:1. Też ładnie :)

gonzo(L)
11-06-2010, 17:41
jeszcze jeden :hasao:

Kubal
11-06-2010, 17:42
U buka stawiałem 1:1 lub ogólnie remis :)

Tańczę wódkę piję...?:hasao:

detoxizer
11-06-2010, 17:52
Ja pierdolę :o

iniemamniejusz
11-06-2010, 17:58
Hipotetycznie możliwe, że nawet Grzelak by tego nie spierdolił :hyhy:

siekan
11-06-2010, 18:00
Już nie przesadzajmy z tym grzelakiem.

Sam mecz naprawdę fajny. Kilka ciekawych akcji, dwie bramki. Oby reszta MŚ też taka była. Nie licząc tych trąbek.

Kamilsts
11-06-2010, 18:03
Pierwszy mecz trafiony zatopiony z wynikiem :) Oby tak do samego końca bez wyjątku :ok::ok::ok:

Buków trzeba ograbić ! :oczko:

e(L)egion
11-06-2010, 18:11
A ja wtopiłem. Szkoda tej ostatniej akcji.

Szawar
11-06-2010, 18:17
Jak na inauguracje MŚ mecz moze być, choć nie bylo rewelacji. Widać, ze Meksykanie lepiej weszli mecz, zawodnicy RPA zjadła trema. Mecz pod przewaga Meksyku, który posiada w swoich szeregach bardziej doświadczonych zawodników, z przebiegu chyba jednak moga byc zadowoleni, gdyby wpadla bramka w 90 minucie.

p(L)m
11-06-2010, 18:18
Pod koniec Afrykanie zaczęli grać, ale jak posłuchali brzęczenia to trafić nie mogli :lol3:
Mecz był kiepski, ale jak wyobrażam sobie Polskę przeciwko jednej ze stron, to dziękuje Bogu że nie awansowaliśmy ;)

Kiero (L)
11-06-2010, 18:37
Mi tez elegancko wszedl wynik 1-1 zacnie zaczol sie turniej z typami i oby tez tak bylo do zakonczenia turnieju

Bootleg
11-06-2010, 18:51
No to dla dobrze typujących polecam konkurs o którym informuje weszło. Powodzenia :lol2:

Tego chyba jeszcze nie było - osoba, która na stronie Gamebookers.com trafnie wytypuje wyniki wszystkich 64 meczów (chodzi o rezultaty dokładne, bramkowe) wygra... 100 MILIONÓW EURO. Zabawa jest darmowa i wziąć w niej udział może każdy, kto ma otwarte konto u tego bukmachera i dokonał przynajmniej jednego zakładu.

A co do inauguracyjnego spotkania całkiem spoko. Biorąc pod uwagę, że to pierwszy mecz nie było źle, 2 bramki (z czego jedna bardzo ładna), słupek w 90 minucie. Oby tak dalej!

PeCe
11-06-2010, 19:27
Po 2 wygranych w 1 meczu :jb: teraz Francja - Urugwaj remis do przerwy. Dwie podobne drużyny, Francja nie strzela dużo, Urugwaj ma dobry atak. Będzie remis do przerwy. Kurs 2.00 :)

Edit: 64 to się nie da. Ale 10 zdarzeń z 64, to może jakimś dzikim fartem się udało, a nagroda 15 tys euro. Szkoda, że konta nie mam. We wszystkich meczach postawić na przykład 0:0 i może z 10 meczów, by się tak skończyło :D

Kubal
11-06-2010, 19:30
Nie wiem czemu,ale postawiłem na żabojadów 0:1 :lol2:

twarog1987
11-06-2010, 19:33
No to dla dobrze typujących polecam konkurs o którym informuje weszło. Powodzenia :lol2:

A co do inauguracyjnego spotkania całkiem spoko. Biorąc pod uwagę, że to pierwszy mecz nie było źle, 2 bramki (z czego jedna bardzo ładna), słupek w 90 minucie. Oby tak dalej!

Gram w tym konkursie ,i trafiłem wynik 1 spotkania.W drugim mam Francję 1-0 ,tylko ładnie brzmi ,że można wygrać 100 milionów euro,ale do tego trzeba by wytypować dokładny wynik każdego z 64 spotkań ,a tak góra można wyciągnąć 10 tys. euro;p

Jastrząb
11-06-2010, 19:36
Po 2 wygranych w 1 meczu :jb: teraz Francja - Urugwaj remis do przerwy. Dwie podobne drużyny, Francja nie strzela dużo, Urugwaj ma dobry atak. Będzie remis do przerwy. Kurs 2.00 :)

Edit: 64 to się nie da. Ale 10 zdarzeń z 64, to może jakimś dzikim fartem się udało, a nagroda 15 tys euro. Szkoda, że konta nie mam. We wszystkich meczach postawić na przykład 0:0 i może z 10 meczów, by się tak skończyło :D

tylko, ze to jest pula, te 15 tysięcy Euro. Zatem nie ma sie co jarać. Jak 15 tysięcy osób trafi 10 wyników to każdy dostanie po euro.

b.
11-06-2010, 19:39
Mecz oglądałem w barze i nie bardzo słyszałem komentarz i analizę ( hehe ) w studio - dlaczego bramka dla Meksyku nie została uznana? Co to za przepis, że musi być dwóch piłkarzy, jeśli bramkarz jest wyżej?

Kozak z tego dos Santosa :brawo: Bramkarz RPA to jakieś nieporozumienie.

I oby wieczorem Francja w plecy. ( napisałbym dobitniej, ale nie chcę obrazić Francais'a ;) )

twarog1987
11-06-2010, 19:40
W rzeczy samej Jastrząb.Dobre konkursy są na stronie typujemy.pl .Też jest trochę do wygrania,no i biorą w nich udział tylko Polacy, a nie jak w gamebookers każdy kto chce.

PeCe
11-06-2010, 19:42
Racja, nie pomyślałem :kawa:

Jastrząb
11-06-2010, 19:47
Mecz oglądałem w barze i nie bardzo słyszałem komentarz i analizę ( hehe ) w studio - dlaczego bramka dla Meksyku nie została uznana? Co to za przepis, że musi być dwóch piłkarzy, jeśli bramkarz jest wyżej?

Kozak z tego dos Santosa :brawo: Bramkarz RPA to jakieś nieporozumienie.

I oby wieczorem Francja w plecy. ( napisałbym dobitniej, ale nie chcę obrazić Francais'a ;) )

Nie rozpatruje sie tego gdzie jest bramkarz. Po prostu żeby nie było spalonego atakujący musi być conajmniej w linii z przedostatnim piłkarzem drużyny broniącej. A czy jest to obrońca i bramkarz, czy dwóch piłkarzy z pola nie ma znaczenia.

siekan
11-06-2010, 19:47
Baciek to jest normalny przepis. Jeżeli zawodnik jest za bramkarzem i dostanie podanie to aby nie było pozycji spalonej musi być przed bramką jeszcze dwóch graczy w momencie podania. W tym przypadku był tylko jeden, a więc decyzja jak najbardziej słuszna.

Edit: Można i tak to wytłumaczyć jak zrobił Jastrząb :p

b.
11-06-2010, 19:50
Dzięki Jastrząb i Siekan, czuję się teraz jak baba, która nie rozumie co to spalony :wstyd: ale już teraz wiem o co chodzi.

PS. We wcześniejszym poście chodziło mi oczywiście o bramkarza Meksyku.

Kubal
11-06-2010, 19:54
PS. We wcześniejszym poście chodziło mi oczywiście o bramkarza Meksyku.

Chłop do wymiany,robił jakieś akrobacje w powietrzu,ale do piłki ciężko mu było dolecieć,ogólnie nie pewny w bramce.

siekan
11-06-2010, 19:59
Szczerze mówiąc byłem mocno zdziwiony widząc Pereza w pierwszym składzie w bramce Meksyku zamiast Ochoa'y. No i koleś pokazał, że jego czas dobiegł już końca. W dwóch następnych meczach powinien już bronić Ochoa.

Zdzisiek
11-06-2010, 20:09
http://www.sport.pl/MS2010/1,105712,8003757,RPA_2010__Wuwuzele_zdominowaly_ki bicowanie_na_mundialu.html

....wszystkich bolą uszy....

wuwuzela: co oznacza ?, piękne brzmienie http://planetsmilies.net/violent-smiley-1426.gif (http://planetsmilies.net)

...

Bugi B.
11-06-2010, 20:18
ale Urugwaj pojedzie żaboli:konfetti:

Krawczol
11-06-2010, 20:26
ale Urugwaj pojedzie żaboli:konfetti:

Osobiście również będe za Urugwajem bo na jednym kuponie mam, że wyjdą z grupy a na drugim, że będą lepsi od RPA ale tak obiektywnie to obawiam się jakiegoś niskiego zwycięstwa trójkolorowych.

Majkisek
11-06-2010, 20:45
Od kiedy bramkarz może wybiec z piłką poza boisko? Jakiś nowy przepis? Czy tylko dotyczy, że francuski bramkarz może tak jak francuski napastnik może grać ręką w polu bramkowym przeciwnika?:[

Bugi B.
11-06-2010, 20:46
jak na razie dla mnie stroną dominującą są franzuci, urugwajczycy pewnie dadzą się wyszaleć i ruszą do ataku:oczko:

a trąbki dalej dudnią:roll: jakby koło mnie taki typ siedział to autentycznie chyba bym mu za***ł tą trąbę...

Ps. Sędzie pierwszego meczu miał sędziować Nasz finał PP....

gonzo(L)
11-06-2010, 21:25
a ja głupi myślałem, że trąby będą tylko na meczach drużyn z Afryki.

Teraz JA
11-06-2010, 21:30
Własnie przez nieodgwizdanie takiego spalonego Legia odpadła z Brondby. Gol na 2-2 na Ł3 został zdobyty ze spalonego, ponieważ w bramce Legii był nasz obrońca, ale za to Jan Mucha wybiegł z bramki i był za piłką. Przed piłką był tylko jeden legionista, który stał w bramce.

siekan
11-06-2010, 21:57
Komentarz po prostu powala :roll:

kiubz
11-06-2010, 21:59
ja pierdole,tego sie nie da ogladac.cala przyjemnosc z ogladania meczu mi odbiera,czy tym bambusom nie mozna na wejsciu tego gowna zabierac? Szykuje sie najgorszy turniej w dziejach.

Pilot
11-06-2010, 22:07
ja pierdole,tego sie nie da ogladac.cala przyjemnosc z ogladania meczu mi odbiera,czy tym bambusom nie mozna na wejsciu tego gowna zabierac? Szykuje sie najgorszy turniej w dziejach.

za imperium Michnika(sport.pl):

"Plastikowe trąbki, wydające świdrujący w uchu dźwięk, są nie mniej ważnym tematem rozgrywanego obecnie Pucharu Konfederacji niż rekordowe osiągnięcie Hiszpanii, czy klęska mistrzów świata, Włochów. Wygląda na to, że akcja, która zaproponował Rafał Stec na swoim blogu: kibicować po ludzku, umarła zanim się tak naprawdę narodziła - komentuje na swoim blogu dziennikarz Sport.pl Michał Kiedrowski.
Jak pisze Michał Kiedrowski, Sepp Blatter, szef FIFA, wytoczył najcięższe działa. Głosy, które chcą zakazu używania trąbek zwanych w RPA vuvuzelą, nazwał po prostu... dyskryminacją. - Jaki przekaz chcemy tu głosić, jeśli mówimy: Mamy zamiar zakazać wam używania instrumentu, który wyraża waszą radość? Przecież to byłaby czysta dyskryminacja - mówi Blatter. - Powtarzam: to jest Afryka, a nie Europa Zachodnia. Tu atmosfera i kultura są inne.
Dziennikarz Sport.pl cytuje południowoafrykańską prasę, która murem stanęła za "głośnym" kibicowaniem. - Południowoafrykańska prasa również ruszyła do obrony vuvuzeli. "Puchar Konfederacji i jego big mama - mundial przyjdą i pójdą, a vuvuzela zostanie'' - pisze "Business Times". Ci, którzy szukają spokoju, mogą obejrzeć mundial w telewizji i jeśli chcą, niech sobie wcisną w pilocie guzik, który wycisza głos. "The Sowetan" nazywa wszechobecny głos instrumentu "pięknym hałasem". "Jeśli nie możesz znieść gorąca, to wyjdź z kuchni - pisze dalej gazeta. - Vuvuzela to część naszej kultury i ona tutaj zostanie. Europejczycy śpiewają przez cały mecz, a my dmiemy w nasze vuvuzele" - pisze Michał Kiedrowski. - W ten sposób wszyscy przeciwnicy vuvuzeli - sam się do nich zaliczam - zostali przebrzydłymi neokolonialistami. Walka już jest przegrana - kończy dziennikarz Sport.pl.".

:pokemon:

TNTP
11-06-2010, 22:27
ja na nowy sezon szykuje syrenę strażacką, sądzę, że właśnie ten przedmiot najlepiej odda ducha sportowej rywalizacji na NSL, a jak mnie kurwiska nie będą chcieli wpuścić to do samego Pawlaka na skargę pójdę!!

a co do MŚ to piłkarsko póki co kicha, a na trybunach....przez poprawność polityczną daruję sobie dosadnego określenia tego zjawiska

detoxizer
11-06-2010, 22:32
Te trąbki to jakaś masakra. Wyobraźcie sobie co mają powiedzieć ci, którzy grają tam w środku... Tragedia.

Beznadziejny ten mecz.

Strzałek
11-06-2010, 22:33
Pierwszy dzień dość nudny :snoopi:

Zawsze(L)
11-06-2010, 22:33
To prawda, przez te trąbki można już pierdolca dostać, a to dopiero drugi mecz. Żal mi piłkarzy, normalnych cywilizowanych ludzi którzy przyjechali na taki turniej. Przecież to jest nie do wytrzymania.

Co do samego spotkania. Cieszy fakt że Francja nie wygrała. Oby zostali skarceni za te baraże ;)

Bootleg
11-06-2010, 22:52
Co do samego spotkania. Cieszy fakt że Francja nie wygrała. Oby zostali skarceni za te baraże ;)

Hehe taa... Henry reklamujący rękę w polu karnym pod koniec meczu :lol2: o ironio losu
Oby żabole skończyli jak w 2002r.

Jutro nastawiam się na Anglia - USA (coś czuję, że będzie zajebisty mecz)... Grecję sobie odpuszczam, na Argentynę z Nigerią chyba nie zdążę wrócić z uczelni. Czekam na dobre relacje ;)

Tom Kruz
12-06-2010, 00:07
Oby żabole skończyli jak w 2002r.

Jak najbardziej śmierdzi to rokiem 2002.
Znowu wyrównana grupa, mało bramek. Nawet wynik meczu Francja - Urugwaj identyczny, jak wtedy. Jedyny plus, że w knajpie, w której oglądałem drugi mecz głos był nieco wyciszony, także nie było słychać koncertu wuwuzeli, czy jakkolwiek to dziadostwo się zowie.
To może być najmniej ''widowiskowa'' grupa.

Francais
12-06-2010, 00:33
http://i.eurosport.pl/2009/09/04/543672-6619027-317-238.jpg

:poddaje:

gonzo(L)
12-06-2010, 09:25
http://komixxy.pl/113158/Wuwuzele

Kempes
12-06-2010, 10:08
Jest jakiś staly program ze skrótami ?

detoxizer
12-06-2010, 10:30
Po pierwszym dniu już mogę powiedzieć, że nie chciałbym nigdy więcej Mundialu w Afryce...

Kubal
12-06-2010, 10:31
Francuzi przycisnęli dopiero pod sam koniec,za późno :roll: Mecz bez emocji,na trąbki szkoda komentarza :poddaje:

detoxizer
12-06-2010, 11:09
Mam nadzieję, że Argentyna nie rozczaruje. W sumie nawet chciałbym aby to oni zdobyli tytuł.

EDIT: Za każdym razem, gdy widzę ankietę to poprawia mi się humor... :D