PDA

Zobacz pełną wersję : Mistrz 1993

Jackos
12-05-2003, 21:56
Kibice, zbliża się mecz z Lechem, a w tym roku mija 10 rocznica od pamiętnych wydarzeń przy zielonym stole. Niech każdy z Was przygotuje jakąs fla lub transparent odnośnie tego wydarzenia. Na wejście piłkarzy na boisko, podniesiemy to wszystko i pokażemy że nadal pamiętami i chcemy zwrotu tego co nasze!!!

bemowiak
12-05-2003, 21:59
Bardzo dobry pomysł.A może by jakąś kartoniade przygotować co by to przypominała,chyba że CF już coś przygotowali

marecki
12-05-2003, 22:54
A wiecie czego ja sie boje ,ze 3/4 dopingu bedzie jechanie na Lecha "Mistrza przy stole...." itp. 8-

amilo
12-05-2003, 23:55
Bardzo dobry pomysł.A może by jakąś kartoniade przygotować co by to przypominała,chyba że CF już coś przygotowali
to jest spoko pomysl tylko trzeba wymyslec tak by bylo zapamietane na dlugo tak jak bylo to z ,,Witamy w piekle'' :cf2:
ps. ja napewo transparent przyniose jutro juz jade po rurki a projekt mam :)

Jackos
13-05-2003, 00:04
ja zrobię jeden transparent i najprawdopodobniej jedną flagę która postaram się przykryć kilkunastu kibiców (będę na krytej sektor C patrzcie i podziwiajcie 8) :)

emde
13-05-2003, 00:11
A moim zdaniem nie mozna przesadzac. Jakas flaga/ transparent na plocie wystarczy. Trzeba sie skupic na dopingu dla Legii i jak najlepszej oprawie. Nie robmy z tego meczu jakiejs manifestacji!

dyha
13-05-2003, 07:59
twoj pomysł z kartoniadą nie jest wcale świeży :) o kartoniadach już rozmawialiśmy na zeszłym forum w oprawie , kilka projektów chyba powędrowało do CF . JA sam wysłałem 1 projekt

kamyk
13-05-2003, 10:12
mecz meczem ale niema co przesadzac z z tym ze lechowi przyznano tytul w 93 roku trza sie skupic na oprawie i meczu i na dopingu :)) to jest pierwsza i najwazniejsza sparwa! pozdrawiam

Endrju
13-05-2003, 10:17
ja zrobię jeden transparent i najprawdopodobniej jedną flagę która postaram się przykryć kilkunastu kibiców (będę na krytej sektor C patrzcie i podziwiajcie 8) :)

Może i mnie przykryjesz :> a gdzie siedziasz na C dokłądnie ??

Mrozik
13-05-2003, 17:02
Bo ja cały czas nie wiem co napisać na transparencie. Mam 3 opcje - 1993, 1916, lub CWKS. Co byście wybrali??

marecki
13-05-2003, 17:09
Bo ja cały czas nie wiem co napisać na transparencie. Mam 3 opcje - 1993, 1916, lub CWKS. Co byście wybrali??

Zrób 3!!! :D

apcio
15-05-2003, 10:00
Straciliscie mistrza przy zielonym stoliku - no dobra, taka sprawa boli ale to nie nasza wina ze tytul dostal Lech ktory byl nizej od Legii. Chcecie tak bardzo tego mistrza to sobie gadajcie z Pzpn bo to oni za to odpowiadaja. Lech wywalczyl trzecie miejsce i na nie zasluzyl a to ze przy okazji ktos cos wywachal i skapnal nam sie mistrz nie ma zadnego znaczenia.

kud(L)aty68
15-05-2003, 10:31
Straciliscie mistrza przy zielonym stoliku - no dobra, taka sprawa boli ale to nie nasza wina ze tytul dostal Lech ktory byl nizej od Legii. Chcecie tak bardzo tego mistrza to sobie gadajcie z Pzpn bo to oni za to odpowiadaja. Lech wywalczyl trzecie miejsce i na nie zasluzyl a to ze przy okazji ktos cos wywachal i skapnal nam sie mistrz nie ma zadnego znaczenia.

Oj, tu chodzi o cos innego. Przypomne tylko, ze Legia wystosowala wtedy list do Lecha, zeby tego tytulu nie przyjmowal, ale Wasi - dzialacze, pilkarzyki (nie wnikam kto) skwapliwie to wzieli - niejaki Sidorczuk do dzisiaj zdaje sie ma pretensje, ze nie dostal premii za ten tytul. O ile wiem, to gdzies byla podobna sytuacja i klub, ktoremu tytul przypadl wlasnie przy zielonym stoliku mistrza nie wzial (nie pamietam w jakim kraju). Mozna sie pocieszac, ze zostaliscie ukarani - porazka 0:5 u siebie ze Spartakiem, II liga - a ja jakos nie jestem usatysfakcjonowany.

Raffi
15-05-2003, 10:40

Oj, tu chodzi o cos innego. Przypomne tylko, ze Legia wystosowala wtedy list do Lecha, zeby tego tytulu nie przyjmowal, ale Wasi - dzialacze, pilkarzyki (nie wnikam kto) skwapliwie to wzieli - niejaki Sidorczuk do dzisiaj zdaje sie ma pretensje, ze nie dostal premii za ten tytul. O ile wiem, to gdzies byla podobna sytuacja i klub, ktoremu tytul przypadl wlasnie przy zielonym stoliku mistrza nie wzial (nie pamietam w jakim kraju). Mozna sie pocieszac, ze zostaliscie ukarani - porazka 0:5 u siebie ze Spartakiem, II liga - a ja jakos nie jestem usatysfakcjonowany.

To było w tym samym 1993. - PSG nie przyjęło tytułu "po" OM, mimo nawet wiekszych podstaw ku temu (tam był prawomocny wyrok w/s korupcji).

Gazda
15-05-2003, 11:29
Ja tylko nie rozimiem jak może tak skamleć o tytuł, który chcieliście kupić i który słusznie wam odebrano. Mnie wstyd za naszych piłkarzy że mecz sprzedali, ale mam świadomość tego że klub (jako jedyny co przykre) ich ukarał, sprzedawanie odcierpieliśmy w 2 lidze przez kilka sezonów. Gdyby wasi piłkarze i działacze (podnie jak ŁKS) zagrali czysto to być może mielibyście Mistrza.
Wstyd Panowie, wstyd tak skamleć o kupionego MP !!

Mrk
15-05-2003, 11:35
Ja tylko nie rozimiem jak może tak skamleć o tytuł, który chcieliście kupić i który słusznie wam odebrano. Mnie wstyd za naszych piłkarzy że mecz sprzedali, ale mam świadomość tego że klub (jako jedyny co przykre) ich ukarał, sprzedawanie odcierpieliśmy w 2 lidze przez kilka sezonów. Gdyby wasi piłkarze i działacze (podnie jak ŁKS) zagrali czysto to być może mielibyście Mistrza.
Pokaż mi dowód, że go kupiliśmy! Własnie o to chodzi - takich dowodów nie ma! Jeżeli nie ma, to niech go chamy oddadzą!

legart
15-05-2003, 11:43

Po pierwsze nie skamlemy(skamle to Sidorczuk o premie).
Po drugie w demokratycznym państwie istnieje coś takiego jak jak domniemanie niewinności i póki się nie udowodni przestępstwa to nie można za nie karać, a nie wystarczy krzyknąć cała Polska widziała i odebrać mistrza.
Po trzecie od kiedy to reszta naszej ligi jest krystalicznie czysta i niepokokalana, a tylko Legia i ŁkS jest be. Mało to było przekretów w polskiej lidze? (to było pytanie retoryczne).

Gazda
15-05-2003, 11:57
[qote]Po pierwsze nie skamlemy(skamle to Sidorczuk o premie).[/quote]

Legart, a jak to nazwać, na jakie forum nie wejdę to płacz że mistrza odebrali, żeby petycje do sejmu (sic) wystosować... dla mnie to skamlenie

Po drugie w demokratycznym państwie istnieje coś takiego jak jak domniemanie niewinności i póki się nie udowodni przestępstwa to nie można za nie karać, a nie wystarczy krzyknąć cała Polska widziała i odebrać mistrza.

Dla mnie są dwa dowody, takie 90-minutowe zapisy meczu z Krakowa i Łodzi, jeśli ty nie uważasze tego za dowód i uważasz że mecz "tak się ułożył poprostu" to gratuluje dobrego samopoczucia.

Po trzecie od kiedy to reszta naszej ligi jest krystalicznie czysta i niepokokalana, a tylko Legia i ŁkS jest be. Mało to było przekretów w polskiej lidze? (to było pytanie retoryczne).

I PZPN powinien z tym wszytskim walczyć, a faktem jest to że my często dopatrujemy się skandali tam gdzie ich nie ma, jakby Szczakowianka wygrała z Amicą na jesieni to byłby luz, a jak wygrała na koniec ligi to znaczy kupione.

Jackos
15-05-2003, 12:42
Jaki kupiony mistrz? przecież nickt niczego nie udowodnił??? Nie ma dowodów, nie ma wyroku!!!

Jackos
15-05-2003, 12:51
Dla mnie są dwa dowody, takie 90-minutowe zapisy meczu z Krakowa i Łodzi, jeśli ty nie uważasze tego za dowód i uważasz że mecz "tak się ułożył poprostu" to gratuluje dobrego samopoczucia.

Według ciebie każdy mecz w którym pada wysoki wynik jest kupowany??? to ja tobie gratuluję dobrego samopoczucia.

Raffi
15-05-2003, 13:00
Hehe...pamiętam jak parę miesięcy później wygraliśmy z Zawiszą Bydgoszcz 6:0. Chłopaki specjalnie złośliwie dokładnie taki wynik nastukali, a potem Pisz z Kowalem bodajże prosili, ażeby ich zdyskwalifikować :> :> '8

Gazda
15-05-2003, 13:40
Nie nie każdy wysoki wynik jest kupiony, ale jak drużyna przeciwna kładzie na polu karnym, stara sie jak najmniej przeszkadzać, Bobrowicz robi wszystko aby rzucić się w stronę przeciwną niż strzał Legionisty...
jak pisałem zero honoru z waszej strony, jeszcze sami sobie wmawiacie że to nie był kupiony mistrz, a co najgorsze chcecie to wmówić innym...

legart
15-05-2003, 13:44
Nie nie każdy wysoki wynik jest kupiony, ale jak drużyna przeciwna kładzie na polu karnym, stara sie jak najmniej przeszkadzać, Bobrowicz robi wszystko aby rzucić się w stronę przeciwną niż strzał Legionisty...
jak pisałem zero honoru z waszej strony, jeszcze sami sobie wmawiacie że to nie był kupiony mistrz, a co najgorsze chcecie to wmówić innym...

Zero honoru to było połaszczenie się Lecha na tytuł w 1993 r. - takie jest moje zdanie.

Gazda
15-05-2003, 13:49
Legart, zachowanie Lecha to osobna sprawa. Nie oceniamy tutaj tego czy działacze Lecha zachowali się honorowo, tylko to że Legia kupiła mecz po to aby wywalczyć tytuł, a teraz skamle o zwrot słusznie odebranego tytułu i uważa się za pokrzywdzoną.

legart
15-05-2003, 13:53
Ale abstrahując od tego czy kupiła czy nie, to trzeba to udowodnić , a nie krzykiem (Kulesza) wymóc na działaczach PZPN-u przy cichym aplauzie małych klubików odebranie mistrzostwa. Co to jest państwo prawa czy permanbuco i uznaniowość winy 8- .

legart
15-05-2003, 13:56
Acha jak Olimpique Marsylia odbierano mistrzostwo (nomen omen toże w 1993 r.) to był pełnomocny wyrok sądu w sprawie korupcyjnej, a u nas co wszystko się rozmyło.
PS PSG nie przyjęło mistrza z zielonego stolika

peyek
15-05-2003, 15:45
Ale takie jest nasze podworko, rozne dziwne wyniki sie zdarzaja ale poki ktos nie udowodni komus "dania"/"wziecia" w lape to gostek jest niewinny. Pamietasz chocby mecze Polonia-Gornik (chyba) w PP i lidze 2 lata temu bodajze? Przeciez kazdy z gory wiedzial ze to jest ustawione - stalo sie cos komus? Absolutnie nie :zly: . Albo koniec sezonu rok chyba 1999, jakos tak. W kazdym razie Legia gra z Polonia a Widzew chyba z LKS (moge sie mylic wtedy dopiero zaczynalem lapac polska pilke po paru latach przerwy). I znow pojedynek korespondencyjny. Dzieje sie cos? Nic.
Piszesz "Gdyby wasi piłkarze i działacze (podnie jak ŁKS) zagrali czysto to być może mielibyście Mistrza." Zartujesz sobie? 8) Mistrza mialby LKS i nikt by pewnie oka nie zmrozyl :/ Legia Wisle rozniosla tak zeby majstra zrobic - czy legalnie czy nie w swietle prawa tego nie wiemy.

Nazgul
15-05-2003, 19:33
Ja tylko nie rozimiem jak może tak skamleć o tytuł, który chcieliście kupić

Udowodnij albo odszczekaj.

bemowiak
15-05-2003, 19:44
Gazda brawo Pogoń - Odra 1-7 kupiony i Górnik Pogoń 9-0 też kupiony !!!

Brawo!!!!....

Gazda
15-05-2003, 21:11
Andrzejzb - oglądnij mecz, nic nie odszczekam, bo okiem z wadą - 1500 dioptrii widać było że mecz jest ustawiony, a Legia strzela tyle bramek żeby wyprzedzić ŁKS, który także się "zabezpieczył". Komu ty chcesz wmówić że ten mecz nie był ułożony, chyba sam w to nie wierzysz.
Bemowiak - wysil szare komórki i przeczytaj całość moich wypowiedzi, nie napisałem że każdy wysoki wynik to kupiony mecz, chodziło mi tu o sposób gry piłkarzy Wisły i Legii w tym meczu, ale nie będę jeszcze raz przepisywał swoich postów.

bemowiak
15-05-2003, 21:16
Wg Ciebie tak jest Pogoń jest słaba i nie zabardzo przeszkadzała w tych 2 meczach i wg Twojego toku myślenia te mecze były kupione

Gazda
15-05-2003, 21:18
Bemowiak widziałeś mecz przy Reymonta?
Jak nie to oglądnij, a zobaczysz jak bardzo brak wam honoru przy tym skamleniu i robieniu z siebie ofiary spisku...

bemowiak
15-05-2003, 21:23
ale mam chodzi o to że mistrza nam zabrali a nieudowodnili ja moge powiedzieć że mecz z Wami (Wisłą chyba) sprzedał Mijanowić bo prawie wogule sie nie rzucał i bez dowodów powiedzieć że mistrza (którego wg mnie już nikt Wam nieodbierze) kupiliście i mi nie mów że zapis wideo to jest dowód

Gazda
15-05-2003, 21:28
Ależ proszę cię bardzo, wyśli kasetę z meczu Wisła - Legia do PZPN, zbiorą się i ocenią twoje zarzuty.
Kaseta video jest dowodem dopuszczonym przez polskie sądy.
Nie odpowiedziałeś mi na pytanie - widziałeś mecz z Reymonta?

bemowiak
15-05-2003, 21:30
sorry za przeoczenie.nie,niewidziałem i nie chciałem sie z tego powodu zabardzo udzielać ale jeden komętarz mnie podpuścił który mówi że każdy wysoko wygrany mecz traktujesz jako kupiony

yusta
15-05-2003, 22:30
Ależ proszę cię bardzo, wyśli kasetę z meczu Wisła - Legia do PZPN, zbiorą się i ocenią twoje zarzuty.
Nie odpowiedziałeś mi na pytanie - widziałeś mecz z Reymonta?

O jakim sądzie mówisz? Przecież tobie wystarcza to, że byłeś na tym meczu i sąd ci nie potrzebny, żeby wydac wyrok.

Nikt nikomu nic nie udowodnił więc sprawa jest jasna. W cywilizowanych krajach to sąd orzeka o tym czy mecz był sprzedany czy też nie. Wiec daruj sobie i przestań pisać o jakimś skomleniu. Już sobie wobrażam wasz skowyt w podobnej sytuacji. Wystarczyło to co widziałam po zabanowaniu Uche.

Gazda
15-05-2003, 22:58
1. Kolega raczył mi napisać że kaseta video to nie dowód więc mu odpisałem że KPK dopuszcza ją jako dowód.
2. Od karania drużyn biorących udział w rozgrywkach jest PZPN, zapewnia on postępowanie dwuinstancyjne czy zachowuje konstytucyjny wymóg, więc o co chodzi?
3. Uche należała się kara i słusznie ją odbył bo chamsko się zachował, jedno co mnie w tym zbulwersowało to to że Mosór opluł tydzień wcześniej Broniszewskiego i dostał 1 tys zł kary... w cywilizowanym państwie za podobne naruszenia prawa jest podobna kara.
Póki co to my nie skamlemy że jak nam odjęto punkty na starcie sezonu to spadliśmy do 2 ligi, nasi sprzedali mecz za to zostali ukarani i pare lat jak pisałem spędziliśmy w 2 lidze. U was ukarano kogoś? jakoś sobie nie przpominam...
Mam do ciebie również pytanko, mecz widziałaś?

yusta
16-05-2003, 00:07
Stawiasz się na pozycji Boga bo widziałeś mecz? Odpowiem Ci, nie widzialam, w radiu słuchałam i co? Z tego powodu mam nie zabierać głosu? Zresztą nie musiałam widzieć, bo przecież "cała Polska widziała". Legi też odjęto pkt jakbyś zapomniał i nie przeszkodziło to jej walczyć o najwieksze trofea. To że Wisła spadła dowodzi słabości tej drużyny i wcale nie jest to takie dziwne, ze przegrali wysoko z drużyną walczącą o mistrza. Od tamtej pory mineło wiele sezonów. Sezonów, w których nie brakowało sprzedanych meczy i też "cała Polska widziała" tylko jakoś, nikt nikomu pkt i pozycji w tabeli nie odbierał. Jeżeli już PZPN zdecydował się na taki krok to powinien być konsekwentny. Nie był, wiec niech oddają ukradziony Legii tytuł.

Gazda
16-05-2003, 00:25
Nie robię z siebie Boga, poprostu każdy kto widział ten mecz wie że on był sprzedany. Rozumiałbym was gdyście się domagali ukarania innych oszustów, których zapewne jeszcze wielu było i będzie, a nie domagali się zwrotu kupionego mistrza.
Fakt, Wisła wtedy była słaba i być może gdyby Legia się sprężyła to wygrałaby odpowiednią ilością bramek, ale poszła na łatwizne mecz kupiła i za to słusznie została ukarana.
Masz racje wszystkim odjęto punkty, masz racje Legii nie przeszkodziło to w odniesieniu sukcesów, jednakże tylko w Wiśle wywalono sprzedawczyków, w żadnej innej drużynie nikt nie "beknął" za to co się stało. Dlatego ja nie mam pretensji że spadliśmy z ligi.

yusta
16-05-2003, 01:16
Nie wiem o jakim kupionym mistrzu mówisz? Czy Legia kupiła wszystkie mecze w tamtym sezonie???? Nie wydaje mi się, wiec przestań już gadać o skomleniu i robić ze swojego klubu meczennika, który w imię czegoś tam powywalał piłkarzy.

peyek
16-05-2003, 08:25

To lec do sadu jak najszybciej! Jesli masz nagrana chwile kiedy wasi biora w lape to jest twoj obywatelski obowiazek. A jesli masz tylko mecz - to sorry ja mam takich dowodow na peczki i polowy zespolow juz w lidze nie powinno byc.
:oho:

kud(L)aty68
16-05-2003, 08:48
Nie ma co z Krakusem gadac. On wie jedno - Legia kupila mecz. To :* , ze nikt nikogo za reke nie zlapal, ze nie ma dowodow (sam zapis meczu to zaden dowod - rownie dobrze, mozna by bylo powiedziec, ze Real sprzedal w srode mecz Juve). Mowiac szczerze :* mnie obchodzi, w ktora strone rzuca sie bramkarz Wisly (moze nawet na Marsa), czy obronca sie kladzie czy nie. Malo mnie tez obchodzi czy Wisla kogos ukarala czy nie - nie moj cyrk, nie moje malpy. Podejrzewam, ze gdyby w takim samym wymiarze przegrali z kims innym, to nie byloby problemu - ale jak mozna przegrac 6:0 u siebie z Legia? Toz to plama na krakowskim honorze, tego nie mozna puscic plazem, to jest niemozliwe, a skoro niemozliwe, to wniosek jest prosty - Legia kupila (nie, nie to nie Wisla sprzedala, tylko Legia kupila, to zeby wszystko bylo jasne)

Dla mnie jest wazne, ze na boisku bylo 6:0, a przy zielonym stoliku - odebranie tytulu, 3pkt w plecy w nastepnym sezonie i wykluczenie z pucharow przez UEFA. Czyli jakby nie patrzec TRZY KARY ZA JEDNO - NIEUDOWODNIONE PRZEWINIENIE.
Sprawa byla w prokuraturze, ktora to sprawe umorzyla - czyli niestety (dla Krakusow) wszystko jest w porzadku - ale o tym jakos zapominaja. Dlaczego? Bo tak jest latwiej i nie trzeba sie gryzc z ta nieszczesna porazka.

Krakus mowi - skamlecie - ciekawe jak oni by skamleli w takiej sytuacji. Ale przeciez oni nigdy nic - oni zawsza sa czysci. To tylko ta wredna "farszafka" sprzedaje, kupuje, a Legia to juz symonim korupcji w polskiej lidze.

Gazda
16-05-2003, 10:07
1. Już pisałem że nadzór nad rozgrywkami sprawuje PZPN więc do sądu nie mam co lecieć.
2. Kud(L)aty, w swoich wypocinach nie napisałeś że mecz z Wisłą rozstrzygnął się także przy zielonym stoliku, myślę że 6:0 nie ustatlali, ale taki wynik był potrzebny ze względu na to co się działo w Łodzi.
Zróbra sobie jeszcze flagę - Legia Chrystusem męczennikiem klubów polskich - gnębiona przez PZPN
3. Yusta dla mnie kupienie jednego meczu wytarczy żeby mówić o kupieni mistrza.
Pozdrawiam męczenników i płaczków!

ems
16-05-2003, 11:26
pomysl na fane niezly :D

chlopaku, w tamtym czasie Wisla byla jednym z bardziej chujowych klubow w I lidze... nie pierwsza i nie ostatnia zebrala takie baty od Legii (caly czas w myslach mam 7-2 z Siarka :) ), a ze nastrzelali bramek dokladnie tyle ile bylo trza? moze po prostu byli w stanie tak grac :) pamietaj, ze Legia byla Mistrzem jeszcze rok i dwa lata pozniej

po prostu Wisla byla przechujowa, i tyle

yusta
16-05-2003, 13:41
3. Yusta dla mnie kupienie jednego meczu wytarczy żeby mówić o kupieni mistrza.
Pozdrawiam męczenników i płaczków!

Taa? To ta Twoja Wisełka tez pewnie niejeden tytuł zakupiła.
Co do pozdrowień to chyba pozdrawiasz samego siebie, Ty tu najwięcej jęczysz w tym temacie, a męczennika robisz ze swojego klubu, więc pomysł na flagę wrzuć na swoim forum. Ten tekst z gnebieniem przez PZPN napewno wielu tam ucieszy.

legart
16-05-2003, 14:02
Gazda już znamy twój stosunek do kibiców do Legii więc daj sobie spokój z tymi płaczkami

Gazda
16-05-2003, 17:07
Masz racje Legart, wypowiedziałem moje zdanie i poraz zakończyć pustą polemikę. Mam jednak wrażenie że wśród kibicó Legii rośnie pokolenie wychowane na motywie "męczęńskiej Legii" gnębionej przez PZPN, a kibice ci nie mają pojęcia o co wogóle chodzi i dlaczego Legii tego Mistrza odebrano.
Pozdrawiam, już w tym temacie się nie będę odzywał bo nie sądze abym kogoś przekonał do swoich racji.
Yusta - naucz się czytać ze zrozumieniem, a potem będziemy dyskutować. Gdzie ja robię z Wisły męczennika?

Kawa
16-05-2003, 17:10
Masz racje Legart, wypowiedziałem moje zdanie i poraz zakończyć pustą polemikę. Mam jednak wrażenie że wśród kibicó Legii rośnie pokolenie wychowane na motywie "męczęńskiej Legii" gnębionej przez PZPN, a kibice ci nie mają pojęcia o co wogóle chodzi i dlaczego Legii tego Mistrza odebrano.
Pozdrawiam, już w tym temacie się nie będę odzywał bo nie sądze abym kogoś przekonał do swoich racji.
Polonia ma menczenników systemu, a my menczenników PZPN. 8-

leszek
16-05-2003, 17:14
Czemu sie kłucimy pamietajmy : Legia Mistrz 1993 ! ;) :)
A lecha który się cieszył z mistrzostwa i cieszy dalej mam w :zly: !!!

yusta
16-05-2003, 18:23
Yusta - naucz się czytać ze zrozumieniem, a potem będziemy dyskutować. Gdzie ja robię z Wisły męczennika?

Może to Ty masz problemy ze zrozumieniem tego co napisałeś. Ciągle tylko jęczysz i się użalasz, że tylko w Wiśle była czystka, przez to zleciała do drugiej ligi, bla, bla, bla. Co do gnebienia przez PZPN to weź mnie gościu nie rozśmieszaj. Wejdź sobie na wasze forum i poczytaj wątek z karą dla Uche. Jakbyśmy mogli się na to żalić, przecież PZPN to nasz przyjaciel.

Gazda
16-05-2003, 20:53
Miałem się nie odzywać, ale...
... Yusta ja się cieszę że nasi zrobili czystke i jestem z tego powodu zadowolony, co do Uche to już napisałem wcześniej, a co do Legii - PZPN to przyjacielami nie są, ale też PZPN na Legie się nie uwziął (kilka kar jej darował, choć z Kiełbowiczem ostatnio przegieli), jak to niektórzy przedstawiają.
Pozdrawiam i już zamykam buzie na kłódkę w tym temacie :)

aaadamm
23-05-2003, 08:50
Odswiezam temat:

Na stronie www.kolejorz.pyry.net. w opisie wyjazdu do Warszawy pojawila sie taka relacja:

"Legia na mecz z Lechem przygotowała okazyjnš flagę "MP'93. VII: NIE KRADNIJ. KU PAMIĘCI I PRZESTRODZE TAK SKOŃCZYŁ LECH - ZŁODZIEJ. II LIGA 2000-02" Szkoda, że żaden z kibiców z Łazienkowskiej nie wspomniał o sprawach transferów "do wojska" najlepszych piłkarzy. Faktem jest, że ta sprawa, tak naprawdę nigdy nie zostanie do końca rozwišzana. Odebranie tytułu Mistrza Polski AD 93 Lechowi, wišzałaby się z konsekwencjami prawnymi – tak samo jak przyznanie tego tytułu Legii. Martwi najbardziej fakt, że najgłośniej o ten tytuł krzyczą Ci, którzy nie byli świadkami tego wydarzenia i znajš je tylko z opowiadań. "

Takst pelen zaklamania i bzdur.
Wydawaloby sie ze stronke kolejorza prowadza dorosli, normalni i sprawiedliwi ludzie...wydawaloby sie

aaadamm
20-06-2003, 00:42
Dziś mija rowno 10 rocznica

A przy okazji moja siostra ma dzis 18 :)

ange(L)
20-06-2003, 03:07
co do tematu:

http://legiafans.net/mistrz_93.php

PRASKI
20-06-2003, 08:56
co do tematu:

http://legiafans.net/mistrz_93.php
aż żal dupsko ściska 8-

Lakers
20-06-2003, 12:34
najlepiej by dzis cała Warszawa wyszła w bluzach koszulkach i czapkach Legii na miasto ! i tak cały dzień !!
za pozno na to wpadlłem ;/

Gazda
25-06-2003, 07:15
Podobna sprawa miała miejsce w 1993 r., gdy Legia Warszawa w wyjazdowym meczu wygrała w "cudowny" sposób z Wisłą Kraków 6:0. To wystarczyło do mistrzowskiego tytułu (odebranego później na rzecz Lecha Poznań), choć ŁKS "rozgromił" Olimpię Poznań 7:1. - Co najmniej czterem piłkarzom byłem w stanie udowodnić przekupstwo, ale nie było na to odpowiedniego paragrafu w kodeksie karnym - wspomina Marek Miarczyński, który w Prokuraturze Kraków Krowodrze prowadził wtedy tę sprawę.
Tutaj link do całości:
http://www1.gazeta.pl/sport/1,35335,1543813.html

Może pora skończyć z hipokryzją i ośmieszaniem się?

szczepan
25-06-2003, 07:18
a ja jak powiem w gazecie trybunie nie polityce wprost rzeczypospolitej i newsweeku ze jestem w stanie udowodnic ze jestes kosmita albo wariatem tylko ze akurat nie mam weny to co to bedzie znaczylo ze jestes kosmita albo psycholem??

po drugie wiesz hmmm z tego wynika ze to Wy sie podlozyliscie...

peyek
25-06-2003, 09:50
Podobna sprawa miała miejsce w 1993 r., gdy Legia Warszawa w wyjazdowym meczu wygrała w "cudowny" sposób z Wisłą Kraków 6:0. To wystarczyło do mistrzowskiego tytułu (odebranego później na rzecz Lecha Poznań), choć ŁKS "rozgromił" Olimpię Poznań 7:1. - Co najmniej czterem piłkarzom byłem w stanie udowodnić przekupstwo, ale nie było na to odpowiedniego paragrafu w kodeksie karnym - wspomina Marek Miarczyński, który w Prokuraturze Kraków Krowodrze prowadził wtedy tę sprawę.
Tutaj link do całości:
http://www1.gazeta.pl/sport/1,35335,1543813.html

Może pora skończyć z hipokryzją i ośmieszaniem się?

Ale nie udowodnil ***** mac! Nie rozumiesz? Spojrz na ostatnie 10 lat - slynny final PP Polonia-Gornik, ostatnie mecze Szczakowianki, mecze o wicemistrzostwo (bodajze Legia-Polonia, Widzew - LKS), a druga liga?, a ostatnie mecze Gornika? Przeciez tak samo mozemy powiedziec ze polowa tych meczy byla ustawionych. Sa dowody? Nie ma, wiec mecze w swietle prawa byly czyste. Ale przez te 10 lat tylko raz, jednemu pajacowi nie spodobal sie wynik i uparl sie ze koniecznie trzeba go zweryfikowac.Od kiedy to w tym kraju trzeba udowadniac niewinnosc a nie wine?
A to co powiedzial prokurat tylko jego osmiesza.

Raffi
25-06-2003, 14:16
...zwłaszcza że istnieje/istniało klika różnych kwalifikacji, pod które można było podciągnąć tą sprawę, a "jakimś cudem" do tego nie doszło...

Gazda
25-06-2003, 20:18
Ale nie udowodnil *cenzura* mac! Nie rozumiesz? Spojrz na ostatnie 10 lat - slynny final PP Polonia-Gornik, ostatnie mecze Szczakowianki, mecze o wicemistrzostwo (bodajze Legia-Polonia, Widzew - LKS), a druga liga?, a ostatnie mecze Gornika? Przeciez tak samo mozemy powiedziec ze polowa tych meczy byla ustawionych. Sa dowody? Nie ma, wiec mecze w swietle prawa byly czyste. Ale przez te 10 lat tylko raz, jednemu pajacowi nie spodobal sie wynik i uparl sie ze koniecznie trzeba go zweryfikowac.Od kiedy to w tym kraju trzeba udowadniac niewinnosc a nie wine?
A to co powiedzial prokurat tylko jego osmiesza.

A ty nie rozumiesz *cenzura* mać że jak coś nie jest przestępstwem czyli czynem zabronionym pod groźbą kary o oszkodliwości społecznej wyższej niż znikoma, to prokurator nie może nic udowodnić bo nie leży to w jego kompetencjach, mimo że ma dowody które pozwalają z dużym prawdopodobieństwem bliskim pewności że czyn dany został popełniony.
Jak stwierdzono w tym artykule przepis stosowny wchodzi w życie 1.07.2003, a wychodzą z założenia że lex retro non agit (czyli prawo nie działa wstecz) postawienie zarzutów i uakaranie sprzedawczyków nie jest możliwe nie ze względu na brak dowodów lecz podstawy prawnej do postawienia zarzutów.
Wiem że to was nie przekona i będziecie kultywować tradycje męczeńskiej utraty "zasłużonego" tytułu Mistrza Polski, ale to wasz problem i z was śmieje się cała piłkarska Polska.
PS. Swoją wypowiedzią i płynącą z niej nieznajomością prawa sam się ośmieszyłeś, na drugi raz zanim zaczniesz krytykować zasięgnij troche wiedzy o tym co krytykujesz.
howgh

peyek
26-06-2003, 09:13
A no tak - sorry. Juz mi wszystko wyjasniles. To PZPN tez mial te dowody, tak? I nie dzialal na bazie jednego krzykacza, tak? I wszystko bylo pieknie i gladko wyjasnione - na bazie zeznan pana X, Y, Z udowadniamy sprzedanie meczu panom A,B,C i weryfikujemy wynik. Aaaaa jesli tak to sorry. A jesli nie to nadal nikt nikomu nic nie udowodnil i koniec tematu.

kud(L)aty68
26-06-2003, 10:29
Jaki koniec tematu? Skoro ten prokurator mial jakies dowody i mogl cos udowodnic, to czemu np. nie zrobili sprawy o skladanie falszywych zeznan, czy zatajanie faktow? Mozna bylo cos takiego zrobic w mysl zasady "jak go nie kijem to pala".

Mnie natomiast zastanawia fakt, ze wszyscy "obroncy" czystosci naszej "skopanej ligi" tak bardzo gardluja w sprawie M'93 (Legia kupila, Legii nie nalezalo sie....i podobne), a przechodza do porzadku dziennego nad innymi przekretami (tyle juz bylo podawanych w tym temacie przykladow "smrodu", ze juz nie chce mi sie tego wymieniac). Czyzby chodzilo o Legie? Mam wrazenie, ze gdyby sprawa dotyczyla np. Lecha i Wisly (niewazne kto komu) to wszystko byloby cacy, w mysl zasady (niepisanej ale dzialajacej dosc dobrze w naszym piekielku) wszyscy byle nie Legia.
I nie przekonuja mnie teksty naszych gosci, ze to chodzi o zasade....Znajac Wasza nienawisc (wystarczy poprzeglac fora Wisly, Lecha, Widzewa czy Polonii) jakos nie moge uwierzyc w czyste intencje, ze niby dla dobra polskiej pilki itp/itd.

pzdr.

Gazda
26-06-2003, 19:45
KudLaty, ja bym chciał żeby wszystkich przekręciaży wywali z naszej ligi, żeby wreszcie powstała Liga Polska przyjzna kibicom, oparta na czystym współzawodnictwie i do tego jeszcze dochodowa, dla mnie nie ma znaczenia czy oszust ma L na koszulce czy Białą Gwiazde, zarówno dla jednego jak i dla drugiego nie powinno być miejsca w lidze.
Dziwimy się czemu wielki biznes trzyma się z dala od polskiej piłki, odpowiedź jest prosta bo to jedno wielkie bagno, szczególnie w niższych klasach.
PS. Jakie fałszywe zeznania, znaczy kto gdzie i komu je złożył?

Mrk
26-06-2003, 20:00
KudLaty, ja bym chciał żeby wszystkich przekręciaży wywali z naszej ligi, żeby wreszcie powstała Liga Polska przyjzna kibicom, oparta na czystym współzawodnictwie i do tego jeszcze dochodowa, dla mnie nie ma znaczenia czy oszust ma L na koszulce czy Białą Gwiazde, zarówno dla jednego jak i dla drugiego nie powinno być miejsca w lidze.
Dziwimy się czemu wielki biznes trzyma się z dala od polskiej piłki, odpowiedź jest prosta bo to jedno wielkie bagno, szczególnie w niższych klasach.

w 100% się z Tobą zgadzam. Ostatnio powiedział prezes Świtu - "mnie jako sponsora piłka nożna już straciła". Jak sobie pomyślę ilu potencjalnych sponsorów nasza piłka (Legia też) straciła to żal dupę ściska.
Tak jak napisałeś Gazda - nikt nie chce wchodzić do bagna, tym bardzo reklamować poprzez bagno swojego nazwiska, czy firmy.
Nie zmienia to jednak faktu, że Legia powinna mieć dobrego sponsora. W taki klub i w taki potencjał kibicowski warto zainwestować. Pozostaje nam czekanie i modlitwa.... :]

kud(L)aty68
26-06-2003, 20:06
Gazda ja tez bym tak chcial. Ale mimo wszystko nie przekonales mnie. Jakos nikt nic nie mowi o innych przekretach, tylko ten M'93 sie kolebie. Czyzby dlatego, ze my o tym mowimy? A inne sprawy jakos przysychaja?. Zaloze sie, ze Ty i Twoi koledzy po szalu robilibyscie dokladnie to samo co my. Ciagle mowili, przypominali i parafrazujac pewnego typa plakali albo wrecz skamleli o tym jak to Wam PZPN nieslusznie odebral mistrzostwo. Ja wiem, ze to takie gdybanie, ale jakos nie moge uwierzyc, ze siedzielibyscie cicho.

PS. Zeznania - skoro byla korupcja, prokurator ma dowody, ale nie moze zrobic z tego sprawy, bo prawo nie pozwala, to podciaga sie cala sprawe pod inny paragraf - mozna to zrobic, nie mow, ze nie. Nie zrobili tego, tylko cala sprawe umorzyli. Co to oznacza? Ze jednak chyba tych dowodow nie mieli, a Pan prokurator o tak sobie walnal w gazecie.

Q_(L)
26-06-2003, 21:30

w 100% się z Tobą zgadzam. Ostatnio powiedział prezes Świtu - "mnie jako sponsora piłka nożna już straciła". Jak sobie pomyślę ilu potencjalnych sponsorów nasza piłka (Legia też) straciła to żal dupę ściska.
Tak jak napisałeś Gazda - nikt nie chce wchodzić do bagna, tym bardzo reklamować poprzez bagno swojego nazwiska, czy firmy.
Nie zmienia to jednak faktu, że Legia powinna mieć dobrego sponsora. W taki klub i w taki potencjał kibicowski warto zainwestować. Pozostaje nam czekanie i modlitwa.... :]

"Nadeszła wiekopomna chwila"...
Marko zgodził się z Wiślakiem 8-

Mrk
26-06-2003, 21:37

"Nadeszła wiekopomna chwila"...
Marko zgodził się z Wiślakiem 8-
8) :lo:

Unico
26-06-2003, 21:59
[...] W taki klub i w taki potencjał kibicowski warto zainwestować. Pozostaje nam czekanie i modlitwa.... :]

Czy z tego względu akurat warto inwestować - wątpię żeby jakikolwiek sponsor patrzył na to właśnie w ten sposób. Dla niego liczy się prestiż, sukcesy w kraju, a najlepiej w Europie - jednym słowem to dzięki czemu może budować swój pozytywny wizerunek i reklamować się. A jak to nazywasz potencjał kibicowski niewiele albo nawet nic nie obchodzi sponsora.

To tylko z naszego - kibiców - punktu widzenie wydaje się nam, że warto z tego właśnie powodu inwestować w znane kluby z dużą tradycją.

PS Hmmm... trochę rozmyłem temat, to się już więcej nie powtórzy :buhaha: :>

Mrk
26-06-2003, 22:59
[...] W taki klub i w taki potencjał kibicowski warto zainwestować. Pozostaje nam czekanie i modlitwa.... :]

Czy z tego względu akurat warto inwestować - wątpię żeby jakikolwiek sponsor patrzył na to właśnie w ten sposób.

Ej stary, chyba czegoś nie rozumiesz.

Mówiąc "w taki klub" - mam na myśli fakt, że z Legią w pod względem popularności nikt się nie może równać - Legia na pierwszych stronach gazet, Legia najchętniej pokazywana w telewizji, Legia najlepszym polskim klubem wszechczasów (to są fakty) - to są ogromne plusy dla potencjalnego inwestora. Legia jest klubem bardzo medialnym.

Mówiąc "potencjał kibicowski"... - no chyba nie musze Ci tego tłumaczyć?

Dlatego Legia jest najlepszym klubem do potencalnych inwestycji. Mam nadzieję, że w końcu znajdzie się ktoś, kto dostrzeże te fakty i zainwestuje w nasz klub.

Dla niego liczy się prestiż, sukcesy w kraju, a najlepiej w Europie - jednym słowem to dzięki czemu może budować swój pozytywny wizerunek i reklamować się.
To jest właśnie zadanie sponsora - stworzyć silną drużynę. Jeśli Ci chodzi jednak o historię, to tutaj Legia również ma się czym pochwalić.

A jak to nazywasz potencjał kibicowski niewiele albo nawet nic nie obchodzi sponsora

Nie wiesz, jak bardzo się mylisz....

Unico
27-06-2003, 14:55

Czy z tego względu akurat warto inwestować - wątpię żeby jakikolwiek sponsor patrzył na to właśnie w ten sposób.

Ej stary, chyba czegoś nie rozumiesz.

Mówiąc "w taki klub" - mam na myśli fakt, że z Legią w pod względem popularności nikt się nie może równać - Legia na pierwszych stronach gazet, Legia najchętniej pokazywana w telewizji, Legia najlepszym polskim klubem wszechczasów (to są fakty) - to są ogromne plusy dla potencjalnego inwestora. Legia jest klubem bardzo medialnym.

Mówiąc "potencjał kibicowski"... - no chyba nie musze Ci tego tłumaczyć?

Dlatego Legia jest najlepszym klubem do potencalnych inwestycji. Mam nadzieję, że w końcu znajdzie się ktoś, kto dostrzeże te fakty i zainwestuje w nasz klub.

Dla niego liczy się prestiż, sukcesy w kraju, a najlepiej w Europie - jednym słowem to dzięki czemu może budować swój pozytywny wizerunek i reklamować się.
To jest właśnie zadanie sponsora - stworzyć silną drużynę. Jeśli Ci chodzi jednak o historię, to tutaj Legia również ma się czym pochwalić.

Ja mówiłem tylko o potencjale kibicowskim, a o tym co powyżej napisałeś nie mam zamiaru dyskutować, bo wogóle do tego nie nawiązywałem.

A jak to nazywasz potencjał kibicowski niewiele albo nawet nic nie obchodzi sponsora

Nie wiesz, jak bardzo się mylisz....

Myślisz, że sponsora interesuje: czy klub ma 5 tys. czy 10 tys. kibiców i czy istnieją ultras umiejący dobrze dopingować zespół, czy takowych nie ma? itp
To wytłumacz mi dlaczego Groclin ma sponsora a u was z tym ciężko?

Chyba, że rozmawiamy nie o polskich realiach, ale np o Realu Madryd gdzie na kibicach zarabiają pieniądze, ale to jest zupełnie inna bajka.

Mrk
27-06-2003, 15:29
Unico - liczni, dobrze dopingujący i "robiący dużo pozytwnego szumu" kibice nie są dla sponsora obiojętni. Każdy bowiem chce inwestować tam, gdzie jest dobry klimat.
Oczywiście kibice nie są dla sponsora najważniejsi - z tym sie zgodzę, ale powtarzam - są również istotni.

Nazgul
27-06-2003, 16:26
Myślisz, że sponsora interesuje: czy klub ma 5 tys. czy 10 tys. kibiców i czy istnieją ultras umiejący dobrze dopingować zespół, czy takowych nie ma? itp

Dlatego, że w Grodzisku jest łatwiej (mniejsze wymagania) i taniej. W Warszawie co rok musi być mistrz a jak nie ma to jest klęska. A w Grodzisku Drzymale za to 3 miejsce już niejeden laskę by strzelił... Ot, różnica...

Unico
27-06-2003, 16:57
Unico - liczni, dobrze dopingujący i "robiący dużo pozytwnego szumu" kibice nie są dla sponsora obiojętni. Każdy bowiem chce inwestować tam, gdzie jest dobry klimat.
Oczywiście kibice nie są dla sponsora najważniejsi - z tym sie zgodzę, ale powtarzam - są również istotni.

Ale czy kuchenki będą sprzedawały się gorzej dlatego, że Amica ma mniej kibiców od Legii? Jak Amica grałaby np w PUEFA to mogłoby przyjść tylko pareset osób na ten mecz a i tak sponsor byłby bardzo zadowolony. Mógłby nawet nikt nie przyjśc ważne żeby pokazać swoje banery reklamowe w tv, a najlepiej jakby drużyna jeszcze wygrywała.
Wiadomo super klimat, fajna atmosfera na stadionie to też podobałoby się sponsorowi - tylko ilu z nich zagląda na stadiony, albo ma choć blade pojęcie o piłce.

Może pod jednym względem kibice mogą być istotni - jako konsumenci, tego co on sprzedaje\produkuje\etc.

Dlatego, że w Grodzisku jest łatwiej (mniejsze wymagania) i taniej. W Warszawie co rok musi być mistrz a jak nie ma to jest klęska. A w Grodzisku Drzymale za to 3 miejsce już niejeden laskę by strzelił... Ot, różnica...

Mały szczegół - my tu z Marko rozmiawiamy o inwestowaniu w klub ze względu na kibiców. ;)

Nazgul
27-06-2003, 17:02
Mały szczegół - my tu z Marko rozmiawiamy o inwestowaniu w klub ze względu na kibiców. ;)

No i ja do tego właśnie nawiązuję. Drzymale KIBICE będą na kolanach dziękować za 3 miejsce - warszawscy i krakowscy mieliby sporo większe wymagania :)

A tak BTW - temat się rozmywa :)

Aureliusz
10-07-2003, 15:04
Odświerzam, bo ciekawy wywiad się ukazał.

Absolutnie nie żałuję

Panie Ryszardzie, mija dziesięć lat od pańskiej pamiętnej wypowiedzi podczas zjazdu PZPN, że: "Cała Polska to widziała, a tylko wy jesteście niewidomi!", a dotyczyła rzekomo nieuczciwego sposobu, w jaki Legia, kierowana przez Janusza Wójcika, wywalczyła mistrzostwo Polski. Nie żałuje pan wypowiedzianych wówczas słów?
Ryszard Kulesza: Absolutnie nie żałuję! Niczego nie żałuję! Byłem przecież jednym z delegatów walnego zgromadzenia Polskiego Związku Piłki Nożnej, a moja wypowiedź miała charakter merytoryczny. Obecnie zachowałbym się identycznie.

Odnoszę wrażenie, że jednak emocje chwili wzięły u pana górę nad wyrachowaniem, chłodną kalkulacją...
- Nie chodziło o jakiekolwiek emocje, ale o zwykłą ludzką uczciwość. Wynikało to z mojego spojrzenia na futbol i związanym z nim pojęciem etyki zawodowej.

Żeby kogoś publicznie oskarżyć trzeba mieć mocne dowody, a przecież pan oparł swoje zarzuty na podstawie jedynie "rażąco wysokiej" 6:0 wygranej Legii z Wisłą w Krakowie.
- To nie tak. Jeden z krakowskich działaczy przywiózł do PZPN kasetę z nagranym całym meczem i "krok po kroku" zobaczyliśmy wszystko od a do z.
Jestem trenerem, więc potrafię właściwie ocenić, co się dzieje i działo na boisku.

Po tej wypowiedzi przeżył pan swoistą gehennę.
- To było dramatyczne i tragiczne. Nie chciałbym do tego wracać. Nie dawano normalnie żyć mnie i mojej rodzinie. Apogeum było nocne podpalenie drzwi do naszego mieszkania. Moja żona przeżyła dwa zawały serca; jeden tak ciężki, iż znalazła się w stanie śpiączki. To wszystko było nieludzkie, przeszliśmy nie swoistą, ale prawdziwą gehennę.

Jeden z uczestników tamtego spotkania, Wojciech Kowalczyk kluczy w zeznaniach. Odsądził pana od czci i wiary, ale jednocześnie wyznał: "O meczu z Wisłą mówi się do dziś. Czy był kupiony? Nie będę ukrywał - nie wiem. Nie wiem, czy był kupiony, bo ja żadnych pieniędzy nie dałem".
- Krótko oceniając, są to bzdury...

Aż mnie szlag trafia.

jacek
10-07-2003, 21:15
ten popier :* pzpn co raz wymysla sobie jakies nowe zasady teraz wpadl na jakies karty az mnie krew zalewa niech te misie z miodowej lepiej nam oddadza tytyl'93 a nie tylko utrudnaja zycie wprowadzajac co raz to nowe i glupsze zasady!!!pzpn,pzpn jebac jebac pzpn!!!NA ZAWSZE LEGIA W MOIM SERCU BEDZIE!!!!!!