PDA

Zobacz pełną wersję : Legia II - III Liga

Strony : 1 2 3 4 [5] 6 7

deszcz
18-07-2012, 19:31
Takie pytanie mnie naszło czytając komentarze na LL. Co by było, gdyby młoda Legia zdobyła PP, a seniorzy zdobyli mistrza? Mielibyśmy jeden zespół w LM, a drugi w LE?:)

słoń wo(L)a
19-07-2012, 02:46
Mikita bramka naprawdę ładna ja go kojarzę z zawodów w gimnazjum w piłkę...:)
dzisiaj jak przeczytałem to byłem w szoku.
Niech mu się wiedzie jak najlepiej !

Mario
19-07-2012, 09:33
Takie pytanie mnie naszło czytając komentarze na LL. Co by było, gdyby młoda Legia zdobyła PP, a seniorzy zdobyli mistrza? Mielibyśmy jeden zespół w LM, a drugi w LE?:)

W świetle przepisów chyba jest to nie możliwe i w Lidze Europy grała by drużyna, która przegrała w finale Pucharu Polski.

Buzz
19-07-2012, 18:17
Znamy termin meczu rundy wstępnej rozgrywek o Puchar Polski między Młodą Legią i Bogdanką II Łęczna. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek (24.07) o godzinie 17 na stadionie w Sulejówku.

legia.com

WESOŁY DIABEŁ
21-07-2012, 11:18
Mikita to chłopaczyna od nas z osiedla, zawsze był wkręcony w ostro w granie w piłkę i jest ogarnięty jeżeli chodzi o alko. Najważniejsze wie co znaczy dla nas wszystkich czarna elka, wypruje serducho dla Legii Warszawa!
Wszystkiego najlepszego i dużej kariery! Wpadaj jak zawsze na 25 pokopać trochę z kibolami!:hyhy:

Marcin ZŻB
21-07-2012, 20:24
Zobaczymy co z niego będzie grał, gra i będzie grać na osiedlu. na prawdę życzę szczęścia, a co będzie zobaczymy...

R.
24-07-2012, 17:49
Na 3 minuty do konca meczu Mloda Legia prowadzi 2-1 z rezerwami Bogdanki. Znowu trafil Mikita. :)

Edyta: Koniec meczu. :)

Mario
24-07-2012, 18:01
Brawo młodzi, Mikita szaleje, jak tak dalej będzie się prezentował to szybko trafi do pierwszej drużyny. Ma instynkt typowego snajpera.

R.
24-07-2012, 18:31
Niestety kontuzji doznal Cichocki, ktory z podejrzeniem wstrzasnienia mozgu pojechal do szpitala.

Buzz
24-07-2012, 18:36
Właśnie wróciłem i mogę powiedzieć, że gra naszej młodzieży wyglądała dużo gorzej aniżeli w meczu z Motorem. Dużo niedokładności było, złych decyzji, często przekombinowane było. Ale z drugiej strony Bogdanka II była conajmniej 2 razy lepsza od pierwszej drużyny Motoru. Grali agresywnie (stąd uraz Cichockiego), twardo i groźnie nas kontrowali.

Kibicowsko bez historii. Było paru młodych chłopaków chyba z Raszyna, coś tam śpiewali, ale po tym jak ochrona przypruła się za "jazdę z kur.wami" opuścili stadion.

E: A w następnej rundzie możemy trafić na Pogoń.

zinger
25-07-2012, 08:33
Mikita Mikitą, ale obejrzałem skrót i w zasadzie całość można wrzucić na youtuba jako popis jednego zawodnika - Romachowa. Chłopak gra kombinacyjnie, jest szybki. Jedyne co cieszy w tych chujowych czasach to gra tych chłopaków.

CW(L)KS
25-07-2012, 10:30
Brawo młodzi, Mikita szaleje, jak tak dalej będzie się prezentował to szybko trafi do pierwszej drużyny. Ma instynkt typowego snajpera.

Dokładnie tak. A jeszcze niedawno nie wierzyłem w to że znajdzie sie na osiedlu tak ambitny chłopak jak właśnie Patryk. A jednak można sie wybić, czego Mikicie bardzo życze. Jak mu sodówka nie uderzy, a jemu raczej to nie grozi, to wejdzie do pierwszego składu szybciej niż chyba jemu samemu sie to wydaje :)

Benek
25-07-2012, 14:39
Wiecie kto grał w tym meczy z numerem 8??

edit-Już wiem:0

Romachów...Ciekawy chłopak...z niezłą techniką (przynajmniej w tym meczu)...Pytanie tylko czy w seniorskiej piłce teżby to pokazał:0

gniewko
25-07-2012, 15:00
W kadrze na Ruhr Cup jest tez Kita - ktos wie czy juz podpisal czy jeszcze nie?

CW(L)KS
25-07-2012, 16:05
Żadnej oficjalnej informacji na ten temat nie Ma. Ale sam Banasik powiedział po zgrupowaniu że chce w drużynie Patryka i Kite więc pewnie podpisze.

gniewko
25-07-2012, 23:05
Misiak pol roku przerwy - szkoda liczylem na niego strasznie. Mam nadzieje, ze wroci szybko a za rok juz w pierwszym zespole!

Raffi
25-07-2012, 23:50
W kadrze na Ruhr Cup jest tez Kita - ktos wie czy juz podpisal czy jeszcze nie?
zostało parę formalności, które pod koniec tygodnia zapewne będą dopełnione. Zwłąszcza biorąc pod uwagę, że i w drugą stronę może być ruch

Misiaka ogromna szkoda, był bardzo blisko jedynki

trx.
27-07-2012, 20:04
Jeśli ktoś się interesuje rozgrywanym aktualnie RUHR Cup z udziałem Młodej Legii to na tej stronie są wszystkie bramki i niektóre ciekawe sytuacje z turnieju: http://jawoi.tv/

Robert E. Lee
27-07-2012, 20:25
Mistrzowie MESA w czterech spotkaniach wywalczyli siedem punktów. W czwartek zespół Dariusza Banasika zremisował z Juventusem Turyn 0:0 i przegrał z HSV Hamburg 1:0.

- Dzisiaj rozegraliśmy dwa perfekcyjne spotkania. Mogę tylko pochwalić chłopaków, którzy dali z siebie wszystko i pokonali potentatów z Niemiec i Meksyku. Nasze spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem, a obserwatorzy chwalą nas za ofensywny styl i szybką grę. Teraz nasz awans jest uzależniony od wyniku ostatniego spotkania Atlasa z HSV - powiedział trener Dariusz Banasik.

Młoda Legia - Atlas Guadalajara 1:0
gol: Kita

Młoda Legia - Borussia Dortmund 1:0
gol: Kurowski

Dwa dni po cięzkim meczu w PP, z seniorską drużyną, pojechać na tak mocno obsadzony turniej i pokazać się z tak dobrej strony:brawo:
Jedyne dzięki czemu się tak nie irytuje tym leceniem w kulki z transferami do jedynki, to właśna postawa naszej młodzieży, która nie przestaje mnie zaskakiwać.

Adqs
27-07-2012, 22:55
Niemcy nie chcieli grać z Legia w finale i odpuściły chłopaki Atlasowi, szkoda.

Adqs
01-08-2012, 16:13
Wie ktos czy jest jakis live do meczu z Polkowicami? poza bet365 nic nie widze

Jasper121
01-08-2012, 17:10
Młodzi od 46 minuty przegrywają 0-1 z Polkowicami.

trx.
01-08-2012, 17:32
74 i ML wyrównała :)

triqas
01-08-2012, 17:46
'88 2:1 dla ML :)

ed. 2:2

chajtgr
01-08-2012, 17:54
nosz w mordę jeża 2-2 w 95 ?

Buzz
01-08-2012, 18:44
Młoda Legia przegrała 4:2 z Polkowicami i odpada. Prowadzili 2:1 i mieli awans w kieszeni, to nie, musieli dać sobie wbić w samej końcówce.

Mario
01-08-2012, 18:52
Szkoda, że przegrali ale i tak należą im się brawa, bo zaprezentowali się bardzo dobrze. A trzeba pamiętać, że to młode chłopaki, które już nie długo będą stanowić o sile "dorosłej" Legii.

Szawar
01-08-2012, 18:54
Pewnie sa niesamowicie wkurwieni, jakies wałki z tymi czerwonymi kartkami ?

Raffi
01-08-2012, 22:40
prędzej z tymi co ich nie było... bo dziwnym trafem to nasi wychodzą z meczu bardziej poharatani, bez reakcji arbitra (złamany nos Kurowskiego, Budek zniesiony na noszach po rąbnięciu kolanem w tułów).

Trudno, szkoda, bo zabrakło dosłownie jednego więcej wybicia, przechwycenia piłki, "afera" tym razem była górą w ostatniej akcji :) Szkoda, że wszystkim bramkom poza karnym można było spokojnie zapobiec...

Ogólnie pierwsza połowa to przewaga Polkowic, potem zaś tak od 50. minuty już Legia.

Mario
04-08-2012, 10:48
Młodzi do przerwy prowadzą 2:0 z Ruchem w pierwszej kolejce ME. Gdyby oni wyszli na rewanż z Reidem to byłbym spokojny o wynik.

Kolodont
27-08-2012, 17:58
trochę chłopaki się zawiesili... 3 porażka z rzędu. niby to bez znaczenia tu o naukę chodzi ale... czyżby kończył się utalentowany napływ z Akademii?

Raffi
28-08-2012, 14:37
a to był jakiś napływ ostatnio? Spójrz na skład z wczorajszego meczu.

Mnie najbardziej żal było Kurowskiego, który wszedł po przerwie i grał swój pierwszy mecz w ME po kontuzji nosa (a drugi w ten weekend, bo zagrał w niedzielę pół godziny w juniorach), wychodził pod grę (zresztą ewidentnie na polecenie trenera) i nikt mu nie chciał piłki zagrać tylko fiuuuuuuu 60 metrów. Jak rezygnuje się ze swoich atutów to odbiera się samemu sobie szanse na wygraną.
Tak w ogóle to dla mnie jest to bardziej efekt takiego a nie innego rozpoczęcia sezonu. Dołek fizyczny po PP widoczny bardzo mocno. Do tego część graczy myślami jest ewidentnie gdzie indziej. Są 3 dni na decyzje i lepiej ich nie zmarnować

operion
04-09-2012, 12:45
troszkę fotek z Ruhr Cup 2012

http://i.imgur.com/H51Lb.jpg
http://i.imgur.com/IGWFG.jpg
http://i.imgur.com/zgHWx.jpg
http://i.imgur.com/TN6WK.jpg
http://i.imgur.com/mfwJW.jpg
http://i.imgur.com/7LLYA.jpg
http://i.imgur.com/XazJw.jpg
http://i.imgur.com/UZZFf.jpg

Mario
23-09-2012, 08:16
Młodzi pokazali jak się gra z czarnuchami i bez większych problemów wygrali 2:0. Gole strzelali Bartosz Widejko (z karnego) i Michał Bajdur.

Raffi, wiesz może, dlaczego Kita ostatecznie wrócił do ŁKS-u? Jest szansa, że jeszcze dołączy do Legii?

Nazgul
23-09-2012, 09:45
Na K6 od małego wprawiają grajków do rzeźnictwa - początek nagrania:

QpZFx1YjO_o

gizo
23-09-2012, 11:02
5.05. Faul na karnego w tym samym miejscu co na Koseckim.:prosze:

Szawar
23-09-2012, 11:20
5.05. Faul na karnego w tym samym miejscu co na Koseckim.:prosze:

Miejsce te same, ale czy był tam w ogóle faul.

mafioso
23-09-2012, 14:01
Też mi się wydaje, że karny z dupy, wogóle nie było tam kontaktu obrońcy z naszym napastnikiem.

mafioso
29-09-2012, 19:49
Skrót meczu z Młodym Zagłębiem
http://www.youtube.com/watch?v=HVvU8ulFn2k

Ładna brameczka na 3:0. Po raz kolejny najlepszy Żurek. Szczerze powiem, że ostatnio więcej radości mi sprawia oglądanie Młodej Legii niż 1 drużyny.

gizo
29-09-2012, 21:18
Szczerze powiem, że ostatnio więcej radości mi sprawia oglądanie Młodej Legii niż 1 drużyny.

Nie tylko Tobie. Przynajmniej coś się dzieje.

nevermind
06-10-2012, 12:20
Po niemarwym poczatku sezonu Młodzi Legionisci sie wkoncu rozkrecili. Dzis rozbili Wisle w Myslenicach 4:0 i wskoczyli na fotel lidera Mlodej Ekstraklasy.

Cez(L)are
06-10-2012, 22:49
http://www.youtube.com/watch?v=FRM_CXfPrsA

Skrót meczu ME Wisła - Legia 0-4

Ataman
07-10-2012, 02:30
Ten skrót wygląda jak film propagandowy III Rzeszy z dodanym jednym wolnym Wisły dla przyzwoitości :D

@Robert E. Lee: wiem, ale czy to zmienia fakt, że Młoda Legia nieźle ich gniotła?

Robert E. Lee
07-10-2012, 09:01
Ten skrót wygląda jak film propagandowy III Rzeszy z dodanym jednym wolnym Wisły dla przyzwoitości :D

Przecież to film zmontowany przez Wisłe.

Sgt.
05-11-2012, 13:02
Ciekawostka z dzisiejszego treningu Legii:

Co ciekawe, na zajęciach z Młodą Legią pojawił się młody gracz z Zimbabwe, który na Łazienkowską przyjechał ze szkółki założonej przez Dixiego w swoim kraju. Postaramy się jeszcze dziś napisać coś więcej o tym zawodniku.

Sam młody piłkarz akurat mało istotny (nie żebym mu nie życzył powodzenia :)), ale okazuje się że Dixi zaczyna nam się w sposób naturalny przepoczwarzać w łowcę młodych talentów nawet przed zawieszeniem korków na kołku ;)

a-d-a-m
05-11-2012, 13:05
Ja słyszałem z zuepłnie innego źródła (ze 3 tygodnie temu), że przywiózł go menago Grabowski (ten sam co Dixiego i Chiniego). Muzina gra na pozycji napastnika lub of. pomocnika, podobno bardzo duży talent. Zobaczymy.

Mario
05-11-2012, 13:06
Sam młody piłkarz akurat mało istotny (nie żebym mu nie życzył powodzenia :)), ale okazuje się że Dixi zaczyna nam się w sposób naturalny przepoczwarzać w łowcę młodych talentów nawet przed zawieszeniem korków na kołku ;)

Chyba bardziej w "dostarczyciela" młodych murzynów, bo on tego zawodnika nie wyszukał.

Sgt.
05-11-2012, 13:12
Chyba bardziej w "dostarczyciela" młodych murzynów, bo on tego zawodnika nie wyszukał.

Pisałem z przymrużeniem oka, przecież wiadomo że sam nie lata po Zimbabwiańskiej dżugli wyszukiwać talenty ;)

Ja słyszałem z zuepłnie innego źródła (ze 3 tygodnie temu), że przywiózł go menago Grabowski (ten sam co Dixiego i Chiniego). Muzina gra na pozycji napastnika lub of. pomocnika, podobno bardzo duży talent. Zobaczymy.

A wiesz może ile ma lat?

a-d-a-m
05-11-2012, 13:20
Pisałem z przymrużeniem oka, przecież wiadomo że sam nie lata po Zimbabwiańskiej dżugli wyszukiwać talenty ;)

A wiesz może ile ma lat?

Kamilsson może Ci powiedzieć nawet dokładnie jak on się nazywa.

Mario
05-11-2012, 19:11
Kamilsson może Ci powiedzieć nawet dokładnie jak on się nazywa.

Bawisz się w "wiem, ale nie powiem"?:-

a-d-a-m
05-11-2012, 19:42
Bawisz się w "wiem, ale nie powiem"?:-

Nie, po prostu nie zapamiętałem jego nazwiska, bo i tak mi nic nie mówiło... Pamiętam tylko, że mlody kolo i gra w napadzie lub jako ofensywny pomocnik.

Mario
07-11-2012, 08:00
Od poniedziałku wraz z drużyną Młodej Legii trenuje 19-letni Kelvin Kenneth Bulaji. Młody Zimbabwejczyk jest wychowankiem szkółki piłkarskiej, którą jakiś czas temu otworzył w swojej ojczyźnie Dickson Choto. Trener Dariusz Banasik w czasie treningów ustawia Kelvina na skrzydle, ale jak zapewnia Albert Bruce, ten nominalnie operuje za plecami wysuniętego napastnika. W środę Młoda Legia rozegra wewnętrzny sparing, po którym będziemy mogli powiedzieć więcej o umiejętnościach testowanego zawodnika.

Znane są już personalia tego murzyna. Ale czy to jest zawodnik na Młodą Legię? On ma już 19-lat, więc jeżeli faktycznie jest takim talentem, jak go przedstawiają, to powinien być testowany przez pierwszą drużynę.

a-d-a-m
07-11-2012, 08:57
Znane są już personalia tego murzyna. Ale czy to jest zawodnik na Młodą Legię? On ma już 19-lat, więc jeżeli faktycznie jest takim talentem, jak go przedstawiają, to powinien być testowany przez pierwszą drużynę.

ale młoda będzie grała sparing, w którym ma być testowanych jeszcze kilku małolatów... i chyba lepiej żeby Urban go oglądał w grze, na tle innych zawodników, niż na treningu "jedynki" z którą w każdej chwili może rozpocząć zajęcia

Adrian
14-11-2012, 19:53
Obrońca Cichocki. Powołali go do reprezentacji U-23. Czy on jest tak słaby, że nie można go wypróbować zamiast Sulera?

Bootleg
14-12-2012, 22:14
Wprawdzie link ze strony Kucharskiego, ale tekst długi więc wrzucam bezpośrednio. Warto poczytać. Banasik mądrze prawi i wydaje się, że ma chłop pojęcie o tym wszystkim.
http://legia.net/wiadomosci,49680-dariusz_banasik:_najzdolniejszym_cichocki___cz.2.h tml

detoxizer
14-12-2012, 22:20
To nie jest już strona Kucharskiego...

Sgt.
22-12-2012, 15:52
To, że piłkarze Legii kierowani przez Jana Urbana zajmują pierwsze miejsce w lidze już wszyscy wiemy. O tym, że ekipa Młodej Legii trenowana przez Dariusza Banasika równiez lideruje - wiemy doskonale. Jednak patrząc na młodsze roczniki, ich wyniki i miejsce w tabelach, rozpiera duma. Legioniści prowadzą we wszystkich możliwych rozgrywkach - w rocznikach 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 i 2003. Imponujące są nie tylko miejsca ale i stosunki bramkowe - np. rocznik 2002 zdobył 160 bramek tracąc przy tym tylko 5 goli. Takiej dominacji Legii chyba jeszcze nigdy nie byliśmy świadkami.

Rocznik 1995

1. miejsce - 14 meczów, 34 punkty, bramki 61-8

Rocznik 1996

1. miejsce - 15 meczów, 43 punkty, bramki 67-10

Rocznik 1997

1. miejsce - 12 meczów, 31 punktów, bramki 61-8

Rocznik 1998

1. miejsce - 11 meczów, 33 punkty, bramki 59-2

Rocznik 1999

1. miejsce - 11 meczów, 33 punkty, bramki 66-3

Rocznik 2000

1. miejsce - 11 meczów, 31 punktów, bramki 35-3

Rocznik 2001

1. miejsce - 10 meczów, 30 punktów, bramki 38-3

Rocznik 2002

1. miejsce - 10 meczów, 30 punktów, bramki 160-5

Rocznik 2003

1. miejsce - 9 meczów, 24 punkty, bramki 116-14

Młoda Legia

1. miejsce - 17 meczów, 36 punktów, bramki 39-15

Pierwszy zespół Legii

1. miejsce - 15 meczów, 33 punkty, bramki 32-14

Z jednej strony - pięknie to wygląda. Z drugiej - zastanawiam się z kim te dzieciaki muszą grać, że są takie wyniki... Ktoś niedawno pisał, że to jest potwornie demoralizujące zarówno dla tych dzieciaków co przegrywają (bo odpuszczają sport w ogóle), jak i dla tych co wygrywają (nie mają konkurencji na swoim poziomie).

WESOŁY DIABEŁ
27-12-2012, 21:01
To jest dowodem, znakomitego szkolenia i dobrej selekcji. Jak dla mnie miazga! Wielkie BRAVO!

a-d-a-m
24-01-2013, 14:41
Mazowiecki Związek Piłki Nożnej pary I rundy Pucharu Polski na szczeblu mazowieckim. Młoda Legia Warszawa trafiła na Młodą Polonię Warszawa. Mecz zaplanowano na 24 kwietnia na godzinę 16. Gospodarzem meczu będzie Legia.

SzydeL
24-01-2013, 20:44
Pięknie kurde.Jak to mawiali chłopaki w GSH w pucharze jak na loterii- zawsze można wylosować wysoką wygraną. :pokemon:
Coś wiadomo gdzie zagrają? Sulejówek, boczne, główne na Ł3?

Jaco
24-01-2013, 20:54
Pięknie kurde.Jak to mawiali chłopaki w GSH w pucharze jak na loterii- zawsze można wylosować wysoką wygraną. :pokemon:
Coś wiadomo gdzie zagrają? Sulejówek, boczne, główne na Ł3?
Główne, ale może się to jeszcze zmienić. :pokemon:

SzydeL
25-01-2013, 14:10
Podziękował. ;)

ja123
29-01-2013, 11:40
@AdamGodlewski na twitterze:
Legia ma dość Młodej Ekstraklasy. To może być ostatni sezon jej drużyny ME! Trwają rozmowy nad zakupem filii. W grę wchodzą Dolcan i Żnicz

I liga, a nawet często II to wyższy poziom niż ME. Byle nie kosili młodych, to dobre rozwiązanie chyba.

nst
29-01-2013, 11:42
@AdamGodlewski na twitterze:
I liga, a nawet często II to wyższy poziom niż ME. Byle nie kosili młodych, to dobre rozwiązanie chyba.

100% zgoda. To by było coś o wiele bardziej pożytecznego od tego kopania się po czołach 22 nastolatków ;)
Koszenie swoją drogą. Krzepy nabiorą i później byle Sadlok ich nie będzie przestawiać.

Sgt.
29-01-2013, 11:58
Czemu zły?

Wydaje mi się, że w większości klubów w ME graja zawodnicy z jedynki, którzy nie łapią się do pierwszego składu. Więc jaki jest sens tej ligi??

Dorosłych zawodników w tej samej chwili na boisku może być co najwyżej trzech. Reszta jest ograniczona wiekowo (już nie pamiętam, do 23 lat...?).

Taki jest sens tej ligi, że wymusza na zespołach ekstraklasy utrzymywanie jakichś względnie profesjonalnych klubów młodzieżowych. Legii to nic nie robi zupełnie - bo my mamy sami z siebie roczniki młodzieżowe na wysokim poziomie i aż nadmiar zawodników w wieku nadającym się do MESA, ale wiele klubów musi jakieś środki zmobilizować na utrzymywanie młodych drużyn, co jednak jest pozytywne.

Dla większości nie ma czegoś takiego, jak alternatywa pomiędzy ME a zespołem rezerw w niższej, "dorosłej" lidze. Często jest to alternatywa pomiędzy ME a niczym.

Kolodont
29-01-2013, 11:59
Pomysł z filią jest dobry. Wychowankowie Akademii nie mieszczą się już w Młodej Legii poza tym I czy II liga to już poważniejszy futbol niż ME. A w ME niech grają młodsi. Ewentualnie przywrócić drużynę rezerw tylko, że tu trzeba przebijać się od B-klasy

a-d-a-m
31-01-2013, 10:10
Ciekawy ranking siedmiu największych talentów w Legii ME z bloga P. Jóźwiaka:

7. Mateusz Żebrowski.

Do pewnego momentu był dla mnie totalnym szarakiem. Gościem, który placu nie poczuje, a za parę lat opowie znajomym z okręgówki, że przekładając go, popsuło się kolano pana piłkarza Norberta Misiaka. Kiedy trafił do wyjściowej jedenastki, karteczkę ze składem złożyłem na cztery i przekazałem dalej. Tyle że z szydery nici, bo jak już Mateusz zauważył, że minął kwadrans i nic nie zdążył spieprzyć, zaczął grać dobrze, a potem nawet bardzo dobrze. Ma dokładnie to, w co powinien zaopatrzyć się prawy obrońca. I jeszcze jedna, bardzo istotna dla mnie cecha – niby nazwisko dzieli z aktorem, ale akurat on, jeśli już się kładzie, to wyłącznie spać.

6. Mateusz Długołęcki.

Nowoczesny środkowy obrońca. Też nie od razu się przekonałem, początkowo bazując bardziej na pozytywnych opiniach jego kolegów. W juniorach wyraźnie ustępował Michałowi Grudniewskiemu, natomiast teraz – jako jedyny przedstawiciel swojego rocznika – stanowić będzie o sile defensywy Młodej Legii. Jeśli lubisz stopera, który odbierze piłkę, po czym – nie robiąc krzywdy ani sobie, ani przeciwnikowi – przetransportuje ją kilkanaście metrów dalej, to znak, że spodoba ci się Długołęcki. Przepraszam, twitterowy “Mr Loquo”. Aha, słynie również z umiejętności precyzyjnego wypełniania założeń, nakreślonych przez trenera. – Co pan powiedział Mateuszowi, że wszedł z ławki i w sześć minut strzelił dwa gole? – zapytałem trenera Banasika po dziwacznym meczu z Młodym Śląskiem. – Żeby wszedł i grał – odparł. Cóż, czasem najlepsze rozwiązania są na wyciągnięcie ręki…

5. Łukasz Turzyniecki.

Nikogo nie skrzywdzę pisząc, że Łukasz jest najbardziej pracowitym piłkarzem, jakiego kiedykolwiek poznałem. I chyba zresztą najskromniejszym też. Co ważne – nie na pokaz, bo tak wypada, tylko zwyczajnie, na co dzień. Kto normalny (leniwy) kombinuje w grudniu, jak załapać się na treningi wyrównawcze dla piłkarzy wracających po kontuzjach, żeby móc dodatkowo poćwiczyć w czasie zimowej przerwy? O, albo niedawny turniej w Przasnyszu. Rywale, których wypowiedzi nie wołają z okładek popularnych gazet. Hurtownia Ania, Omulwia Wielbark, raczej te klimaty… A on? Naładował baterie, wypił wiadro guarany, wcisnął “ON” i robił interwały. Warto dodać, że kilka dni wcześniej ze stopy całkowicie zjechał mu paznokieć. Ci, którzy grali w piłkę, wiedzą, o co chodzi. Mam nadzieję, że wiosną Turzyk wskoczy na lewą obronę. Na drugiej flance jest tłok, jak – nie przymierzając – w Arkadii przed świętami, a jemu na pewno nie zaszkodzi szlifowanie słabszej nogi. No i niech dzięki swojej ciężkiej pracy zarobi tyle, żeby wykupił całą fabrykę jogurtów w swoim Krasnymstawie!

4. Marcel Gąsior.

Jeszcze rok temu ikona Klubu Kokosa w Młodej Legii. Wysoką pozycję na mojej SZCZĘŚLIWEJ SIÓDEMCE zawdzięcza temu, że obserwuję go od dłuższego czasu. Rok temu lobbowałem u trenera Banasika, żeby wreszcie dał mu szansę, dlatego teraz mam podwójną satysfakcję. Jeśli wiosnę spędzi w Bełchatowie i prędko nie zauważy, że ma stamtąd całkiem niedaleko do rodzinnego Wielunia, to będą z niego ludzie. A gdyby wreszcie przestał się kłaść przy co drugim mocniejszym kontakcie z przeciwnikiem albo chociaż – przynajmniej od czasu do czasu – sprawdził, co słychać w defensywie, byliby z niego jeszcze więksi ludzie. Menio, słyszysz? Będą z ciebie więksi ludzie?

3. Przemek Mizgała.

Kiedy pisałem, że Turzyniecki jest najskromniejszym zawodnikiem, jakiego znam, walkę o to wyjątkowo zaszczytne miano zwyciężył – zresztą o włos – właśnie z Przemkiem. Mizgała wygrał z kolei co innego – nowe piłkarskie życie. Jest niemożliwym kozakiem, bo po ponad dwóch latach spędzonych w lekarskich poczekalniach, dokładnie dziewięciuset trzydziestu siedmiu różnych diagnozach i podobnej liczbie alternatywnych metod leczenia, wrócił do piłki. Tej poważnej piłki. Może nie od razu zostanie drugim Wolskim, ale za rok – dlaczego nie? Talent z tej samej półki, do której wielu innych nigdy nie doskoczy, nawet próbując z taboretu. Kibicuję mu w każdym dryblingu, podaniu i strzale. Zresztą nie jestem sam. Chyba żaden zawodnik w Legii nie ma takiego wsparcia w kolegach, jak on. Ale dobrze, należy się.

2. Mateusz Cichocki.

Ma prawo czuć się najbardziej pokrzywdzonym i niedocenionym młodym legionistą. Napisać, że zasługiwał na poważną szansę w pierwszym zespole, to nic nie napisać. Dolcan, wypożyczając go, upiekł dwie pieczenie na jednym ogniu – łyknął obrońcę lepszego, niż wszyscy pozostali razem wzięci, który na dodatek spełnia wymóg młodzieżowca. A Cichy? Nie sparzy się. Ma sznyt i elegancję, natomiast grając z lewej strony – w ustawieniu z trzema obrońcami – spróbuje czegoś nowego. W Młodej Legii był niczym matka, ścierając incydentalne błędy swoich dzieci młodszych kolegów. Przerósł poziom tych rozgrywek o dwie-trzy długości. No i w dobie mam Madzi albo innych mam Stiflera, Mateusz jest prawdziwym skarbem. Na pewno będę częstym gościem w Ząbkach.

1. Olek Jagiełło.

Ależ wydoroślał! Nie żeby wcześniej trącił dzieciakiem, bo rok temu i tak był zdecydowanie bardziej ogarnięty, niż przeciętny 17-latek. Wyciszył się, wyleczył bark, wzmocnił sylwetkę, nabrał z tuzin kilogramów dystansu do siebie, a teraz planuje pozamiatać Młodą Ekstraklasę. Biorąc pod uwagę skalę jego możliwości i przyjemność, jaką czerpie z obiegania kolejnych przeciwników – wydaje się to formalnością. Numerem jeden w SZCZĘŚLIWEJ SIÓDEMCE nie został po sąsiedzku. Olek wraca na boisko, w związku z czym jego cień – ogromne, niesłabnące oczekiwania wszystkich wokół – również. Trzymam kciuki za bramki i asysty, nie za walkę z cieniem.

Lillo
01-02-2013, 10:24
A gdzie Żurek?

syrokomla
01-02-2013, 10:33
A gdzie Żurek?
ma odejść na wypożyczenie to a), no i jest strasznym chlorem to b).Miłośnik sweterków też nie został wzięty pod uwagę

Raffi
01-02-2013, 11:18
Bo nie jest w Młodej, poza tym miłośnikiem był kto inny, a po 3. to nie jest lista najlepszych zawodników Młodej Legii tak dokładnie, na blogu macie to dokładniej rozpisane o co chodzi.

Raku
01-02-2013, 13:01
można prosić o link do tego bloga, google nie pomaga.

a-d-a-m
01-02-2013, 13:07
:prosze: http://rzutberetem.net/

gniewko
05-02-2013, 21:06
:prosze: http://rzutberetem.net/

Bardzo dobry ten blog!

Bologna Primavera zainkasowala ladny lomot od ML (1:4) cymus!

padre
26-02-2013, 15:57
Środowy sparing Młodej Legii z Ursusem okazał się pechowy dla Kordiana Latosa. W 75. minucie spotkania niespełna 20-letni defensywny pomocnik wygrał pojedynek o jedną z górnych piłek, ale został trafiony w twarz przez spóźnionego do piłki gracza drużyny przeciwnej, padł na ziemię i długo nie wstawał. Jak się okazało, Latos doznał poważnych obrażeń - m.in. złamania nosa, szczęki oraz pęknięcia oczodołu. Wychowankowi Legii życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i piłki.

Mecz z III-ligowcem od początku odbywał się w dość nerwowej atmosferze. Opady śniegu i śliska, zmrożona nawierzchnia sprzyjały urazom i niekontrolowanym wejściom, kończącym się faulami. Zawodnicy gości mieli do arbitra pretensje, że sędziuje stronniczo i nazbyt często odgwizduje im przewinienia, na boisku robiło się coraz bardziej gorąco, a trener Banasik zastanawiał się nad przerwaniem spotkania, które zmieniało się w polowanie na nogi i groziło kontuzjami z obu stron. W końcu na kwadrans przed końcem meczu doszło do fatalnego w skutkach wydarzenia. Do sprawcy urazu podbiegło następnie kilku zawodników Legii, którzy mieli pretensje, że uderzył Latosa celowo, nie mając już szans na wygranie pojedynku główkowego. Ostatecznie i faulujący gracz RKS, i interweniujący w obronie kolegi najbardziej aktywnie Bartłomiej Czarnecki, otrzymali czerwone kartki.

Kordian Latos przebywa obecnie pod opieką lekarską, ale biorąc pod uwagę skalę urazów (powodujących m.in. poważne trudności z oddychaniem), zdaniem lekarzy, na chwilę obecną nie ma nawet gwarancji, że będzie w stanie powrócić do wyczynowego uprawiania sportu.

Kordian Latos ‏@KordiLatos Zawodnik, ktory mi to zrobil uznal ze nie bylo faulu :) tez tak uwazacie?
https://pbs.twimg.com/media/BEB8L1tCMAADWim.jpg:large

Ja pie....nie mam pytań. Zdrowia chłopaku!!

Cez(L)are
20-03-2013, 13:29
"Koniec Młodej Ekstraklasy! Od nowego roku zastąpi ją Centralna Liga Juniorów (16-19 lat). Starsi mają ogrywać się w I lub II lidze."

Szejdi
20-03-2013, 13:50
Ekstraklasa SA po konsultacji z klubami Ekstraklasy podjęła decyzję o zakończeniu rozgrywek Młodej Ekstraklasy z końcem obecnego sezonu. Zastąpi je Centralna Liga Juniorów.

- Młoda Ekstraklasa przez kilka lat stanowiła dobre wypełnienie luki w systemie rozgrywek młodzieżowych - mówi Bogusław Biszof, prezes zarządu Ekstraklasy SA. - Rozgrywki te w całej swojej historii nie miały alternatywy. W ostatnich miesiącach ta sytuacja uległa zmianie. Jako przedstawiciele Ekstraklasy w zarządzie PZPN uczestniczyliśmy w pracach nad zmianami w rozgrywkach juniorskich, a w ostatnich dniach wyraziliśmy poparcie dla projektu Centralnej Ligi Juniorów - wyjaśnia Biszof.

Rozgrywki Młodej Ekstraklasy były rozgrywane od sezonu 2007/08.

90minut.pl

padre
20-03-2013, 13:52
"Koniec Młodej Ekstraklasy! Od nowego roku zastąpi ją Centralna Liga Juniorów (16-19 lat). Starsi mają ogrywać się w I lub II lidze."

Skąd info? oficjalnie?

Dobrze by było pooglądać naszych młodych w nowym sezonie w którymś z klubów I ligi...

e: ok, Shady już wrzucił info ;)

Doktor Burski
20-03-2013, 15:27
W najbliższym czasie Ekstraklasa SA podejmie rozmowy z PZPN w sprawie dopuszczenia do gry zespołów rezerw zainteresowanych Klubów Ekstraklasy w najwyższej możliwie klasie rozgrywkowej.

Bardzo dobra inicjatywa. Ile klas rozgrywkowych musi dzielić pierwszy zespół od drugiego wg. obecnych przepisów?

ormo
20-03-2013, 15:35
Chyba kiedyś było, że 2 klasy rozrywkowe niżej.

Fragment z regulaminu PZPN

Kluby uczestniczące w rozgrywkach ligi zawodowej zobowiązane są posiadać zespół uczestniczący w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy.7 Inne kluby, niż wymienione w ust. 6 uczestniczące w rozgrywkach mistrzowskich zobowiązane są posiadać przynajmniej jedną drużynę w klasach rozgrywek seniorów, niższej od tej, w której uczestniczy pierwszy zespół danego klubu, z uwzględnieniem postanowień, o których mowa w ust. 8. Zasada ta może być zmieniona przez Zarządy ZPN w odniesieniu do rozgrywek prowadzonych przez Związek.

8. Stosuje się następujące zasady:
a) kluby Ekstraklasy, I i II ligi mogą posiadać drużynę rezerwową do III ligi włącznie,
b) kluby III ligi - do IV ligi włącznie

uho
20-03-2013, 15:36
Bardzo dobra inicjatywa. Ile klas rozgrywkowych musi dzielić pierwszy zespół od drugiego wg. obecnych przepisów?

Co najmniej dwie. Jak zmienią przepisy na jedną klasę rozgrywkową to rzeczywiście będzie bardzo dobry pomysł i pójdziemy śladami Portugalii czy Ukrainy.

e: Ormo wszystko wyjaśnił

Cez(L)are
20-03-2013, 15:42
P. Jóźwiak:
"Ale na tę chwilę Legia II byłaby w III lidze. Nie można nowej drużyny wrzucić na szczebel centralny, czyli od II ligi w górę.."

Buzz
20-03-2013, 15:47
P. Jóźwiak:
"Ale na tę chwilę Legia II byłaby w III lidze. Nie można nowej drużyny wrzucić na szczebel centralny, czyli od II ligi w górę.."

Czyli nasze rezerwy zaczęłyby od III ligi. A dlaczego rezerwy Lechii zaczynały od A klasy parę lat temu?

E: poprzednią treść posta skasowałem.

E2: Dzięki za odpowiedź, mimo że ostatecznie zmieniłem sens swojej wypowiedzi ;)

Doktor Burski
20-03-2013, 15:59
A ja zdążyłem już usunąć swojego posta ;)

Jeszcze raz: jeżeli ekipa rezerw wygra ligę, ale nie będzie mogła awansować, bo będzie za blisko pierwszej drużyny, wtedy awansuje zespół, który zajął 2. miejsce.

W Hiszpanii np. w Segunda Division kopie Barcelona B, na Ukrainie w 1. lidze jest Dynamo II. Rekordzistą jest Portugalia gdzie w Vitalis Lidze mamy Sporting, Porto, Benficę, Bragę i Maritimo II.

JUHA
21-03-2013, 07:15
Mógłby mi ktoś przybliżyć ogólne zasady Centralnej Ligi Juniorów? Lubię śledzić losy Młodej Legii, ale wiadomości o CLJ przegapiłem. O ile dobrze się zorientowałem to będą tam występować zawodnicy do 19(?) lat. Natomiast moje pytanie, w jaki sposób dobiera się drużyny? Tak jak teraz w przypadku ME czyli młodzi z drużyn z ekstraklasy czy bez ograniczeń? Jak bez ograniczeń to jakie zasady tabel/lig/doboru drużyn do konkretnej ligi?

Jak dobrze rozumiem teraz będzie wyglądać to tak, że do 19 lat grają młodzi w CLJ (czyli coś a`la ME), a dodatkowo możemy wystawić drużynę rezerw jak pare lat temu i tam już ograniczeń wiekowych nie ma, a jedynie zasada różnicy klas rozrywkowych. Czyli do 19(?) lat w CLJ, a starsi i rezerwowi będą grać w Legii II?

Z góry dzięki za odpowiedź/potwierdzenie :)

Raffi
29-03-2013, 11:14
nie widziałem jeszcze regulaminu, w zasadzie nie wiem czy już istnieje, zresztą do klubów regulamin obecnych rozgrywek docierał niekiedy ... po 1 kolejce (jeżeli chodzi o juniorów młodszych). Oczywiście "rekrutacja" do ligi nie będzie miała nic wspólnego z tym czy dana drużyna gra w ekstraklasie ani z Młodą Ekstraklasą. Słyszałem, że w juniorach starszych, do CLJ będą wchodziły: wszystkie drużyny uczestniczące w rozgrywkach obecnych + zwycięzcy "osieroconych" lig wojewódzkich.
W sumie 4 ligi makro po 12 drużyn zatem.
Z tych lig po 2 najlepsze zespoły na wiosnę będą grały w Centralnej lidze juniorów - 7 pojedynków mecz i rewanż, co wyłoni mistrza Polski.

W juniorach młodszych może być nieco inaczej, o ile CLJ tam nie będzie dopiero za rok.

Klosiak1916
29-03-2013, 19:23
Wie ktoś może czy w przypadku takiej pogody jak dziś odbędzie się jutro mecz Młodej Legii ?

hansolo
29-03-2013, 21:26
wydaje mi się, że się odbędzie. Mecz rozgrywany przy Łazienkowskiej, a zarówno płyta główna jak i boczne boisko są podgrzewane.

Raffi
29-03-2013, 22:19
Mecz na 100% będzie. Wobec pogody, nie da się wykluczyć, że będzie na sztucznym jeszcze raz.

wujek_tomasz
30-03-2013, 13:39
Wie ktoś jakim składem dzisiaj wygraliśmy małe derby?

obrus1
30-03-2013, 13:40
Wie ktoś jakim składem dzisiaj wygraliśmy małe derby?

Igor Berezowski - Paweł Wolski, Michał Grudniewski, Łukasz Bogusławski, Kamil Mazek - Mateusz Długołęcki, Michał Kucharczyk, Michał Bajdur, Przemysław Mizgała, Aleksander Jagiełło - Patryk Mikita

ławka rezerwowych: Oliwer Wienczatek, Kamil Rozmus, Konrad Budek, Maciej Prusinowski, Marcel Gąsior, Karol Grudniewski, Bartłomiej Czarnecki

wujek_tomasz
30-03-2013, 19:22
Dzięki!

marsu2
24-04-2013, 18:55
A tymczasem w okręgowym Pucharze Polski , awans Młodej Legii po karnych :)

Mazowiecki PP: Młoda Legia - Młoda Polonia 3:3 (5:4)

Młoda Legia:
Wienczatek - Grzesik, Długołęcki, Dankowski, Wolski - Budek (Zawal) - Prusinowski, Śmigielski, Gródek (Bajdur), Grudniewski K. (Mikita) - Czarnecki (Arak)

Bramki: Grudniewski (55'), Grzesik (65'), Mikita (91') - Duda (43'), Cichowski (56'), Hernik (89')

Żółte kartki: Dankowski (60'), Prusinowski (77') - Wierzbowski (18'), Cichowski (22'), Wełna (37'), Pielak (57'), Hernik (90'), Antczak (91'), Duda
Czerwona kartka: Antczak (druga żółta)

Lillo
28-04-2013, 16:42
Tak a propos dzisiejszego meczu, to ten Mizgała ma podobną lekkość w dryblingu jak Wolski aż dziwne że jeszcze nie dostał szansy w pierwszym składzie. Pod względem technicznym wydaję mi się, że takiego Gola czy Kucharczyka zjada na śniadanie.

detoxizer
28-04-2013, 17:01
Dokładnie o tym samym myślę. W obliczu tego, że zjazd zaliczył Rado chyba warto czasami zaryzykować i dać szansę chociażby na 15 minut takiemu Mizgale.

Tuzin
15-05-2013, 10:03
Dziś mecz o majstra w Poznaniu (Wronkach). Ktoś wie czy Ljudojad w ogóle pojechał? :D

JLB
15-05-2013, 10:18
Nie pojechał.

Eman
15-05-2013, 16:33
1-0 po 3 minutach

marsu2
15-05-2013, 16:43
http://www.sportowefakty.pl/pilka-nozna/wydarzenie/18078 nawet jakaś relacja live jest.

Jasper121
15-05-2013, 16:58
2-0 Mikita, Żyro

Mam nadzieję, że Mikita i Mizgała pojadą na letnie zgrupowanie z jedynką bo zasługują grą w ME.

nevermind
15-05-2013, 17:52
Trójka do zera - Legia trafiła frajera :)

Eman
15-05-2013, 17:55
Mloda Legia mistrza juz ma

Grzess
15-05-2013, 18:01
:bravo:
Teraz czekamy na seniorów:)

Ljubo-jad
15-05-2013, 18:21
Powtórzyć to w sobotę!!!

voytek
15-05-2013, 19:12
Nie można nie doceniać sukcesu, brawo Panowie! :brawo:

Liczy się tylko nasza duma i sława! W sobotę powtórka, bez ciśnienia! Legia Warszawa to najlepszy klub!

http://www.youtube.com/watch?v=Ydx3xjeAyjA

padre
15-05-2013, 20:04
Dała starym przykład Młodzież jak zwyciężać mają !

:bravo:
brawo i GRATULACJE!

WRKS
15-05-2013, 20:06
Brawa dla chłopaków :)

Bootleg
15-05-2013, 21:07
Brawa dla chłopaków i dla Banasika, który robi KAPITALNĄ (!) robotę z tą całą młodzieżą.

midzi
15-05-2013, 21:21
Jest szansa na jakiś skrót z meczu, bądź same bramki, czy to płonne nadzieje?

BlackAdder
15-05-2013, 21:23
Serdeczne Gratulacje ;)

Jasper121
15-05-2013, 21:29
Jest szansa na jakiś skrót z meczu, bądź same bramki, czy to płonne nadzieje?

Trzeba czekać, aż skrót wrzuci nasz oficjalny kanał YT.

midzi
15-05-2013, 21:46
Gospodarze też pewnie coś nakręcili, ale nie wiem, czy będą chcieli się podzielić ze światem ;)

marsu2
15-05-2013, 21:50
Ładnie przypieczętowali Mistrzostwo :)

ps. Ciekawe co znowu wymyśli trener młodego Lecha ;)

Zylecista
15-05-2013, 22:16
Na kanale Lecha jest już mały skrót:

http://www.youtube.com/watch?v=tAtIqCeQrCc&feature=player_embedded#at=43

piejo kury piejo
16-05-2013, 12:31
Ciekawe co na to Nasza Szkapa, który twierdzi że młodzież Lecha jest lepsza niż Legii. :pokemon:

Rumakowi teraz się zdaje, że Legia zazdrości Lechowi szkolenia młodzieży...

Mariusz Rumak po "transferze" Bereszyńskiego do Legii wysnuł dość odważny wniosek: że Lech szkoli lepiej niż stołeczny klub. I teraz Legia, najwyraźniej zazdrosna o spektakularnie prowadzonych wychowanków "Kolejorza", zaczyna ich wykradać, a własnej młodzieży się wstydzi.

Oto cytat z "Gazety Wyborczej": - Powiem inaczej: wszyscy chwalą akademię Legii Warszawa, ale najwyraźniej pierwszy zespół nie darzy zaufaniem swojej akademii, skoro ciągnie zawodników od nas. Ja nigdy się nie zwrócę do akademii Legii po zawodnika do pierwszego składu Lecha, bo mam tak dobrą akademię, że nie muszę tam szukać. Ich akademia jest promowana, a ja nie muszę promować naszej. Ruchy Legii, które zostały teraz wykonane, pokazują, że sięgają po naszych zawodników, czyli nie mają takich, którzy mogliby wejść do pierwszego składu. To jest też sygnał dla tych, którzy logicznie patrzą, jak wygląda szkolenie w tych dwóch klubach. Dla mnie to byłby brak zaufania do moich trenerów z akademii, gdybym ja zwrócił się po młodego piłkarza z Legii. Mam w klubie swoich zawodników i wiem, który kiedy wejdzie do kadry pierwszej drużyny. Nie muszę patrzeć, czy będzie to Żyro, Wolski, Jagiełło czy jeszcze ktoś inny. Nie będę penetrował ich akademii. Każdy pracuje na siebie.

Nam się jednak zdaje, że spojrzenie do szkółki rywala wcale nie byłoby brakiem zaufania dla trenerów akademii. Raczej byłaby to zwykła roztropność. Kiedy Arsenal Londyn podkradł Barcelonie młodego Fabregasa (by potem go zwrócić za 34 miliony euro), to chyba żaden trener prowadzący juniorskie drużyny "Kanonierów" nie rwał sobie włosów z głowy. Nadarza się okazja - to korzystasz.

"To jest też sygnał dla tych, którzy logicznie patrzą, jak wygląda szkolenie w tych dwóch klubach".

No, jak wygląda? Tak, że w Legii w pierwszym składzie grają/grywają Rafał Wolski, Daniel Łukasik, Dominik Furman, Michał Żyro czy Jakub Kosecki (jego pewnie Legia wyszkoliła w najmniejszym stopniu). Choćby nie wiadomo jak się naginać, trudno postawić znak równości z młodzieżą z Poznania.

Najbardziej jednak absurdalne jest to zdanie: "Ja nigdy się nie zwrócę do akademii Legii po zawodnika do pierwszego składu Lecha, bo mam tak dobrą akademię, że nie muszę tam szukać".

Panie Rumak, jeśli okaże się, że Lech Poznań może za darmo pozyskać reprezentanta Polski, jednocześnie osłabiając najgroźniejszego przeciwnika, to pan nie kiwnie palcem? W takim razie z pana dupa, a nie menedżer. A jeśli nie wolałby pan mieć Wolskiego od Drewniaka, to z pana dupa, a nie trener.

A może po prostu trzeba przestać gadać głupoty.

weszlo.pl

http://www.weszlo.com/news/13481-Rumakowi_teraz_sie_zdaje_ze_Legia_zazdrosci_Lechow i_szkolenia_mlodziezy

Robert E. Lee
26-05-2013, 09:50
Dzisiaj 15.00, dawać kto da rade. Legia na tronie, Legia w POTRÓJNEJ koronie.

Gabro
08-06-2013, 20:24
Rezerwy będą prawdopodobnie grać w III lidze. Trochę lipa. Leśny powinien dogadać się w takim wypadku z Dolcanem, bo sporo chłopaków może się ewakuować - III liga to już hardcore.

LOL3K
08-06-2013, 21:24
Doliński się w życiu nie zgodzi na przerobienie się w Legię II.
W poniedziałek spotkanie prezesów w sprawie młodych od nas.

nevermind
10-06-2013, 19:15
Na spotkaniu działaczy MZPN i ŁZPN przyklepano decyzję o powiększeniu III ligi do 20 zespołów. Do ligi mają zostać dokooptowane po dwa zespoły z województwa mazowieckiego (Legia, Polonia) i województwa łódzkiego (ŁKS Łódź, drugi do ustalenia). Sezon ma rozpocząć się 10 sierpnia.

Fajny skład w przyszłym roku bedzie miala III liga mazowiecko-łódzka:

Legia II, Polonia, ŁKS i pewnie Widzew II ;)

midzi
10-06-2013, 19:20
Do tego Huragan Wołomin ;)

nst
10-06-2013, 19:36
My w III Lech w II. No nic, grunt że Polonia będzie :D

midzi
10-06-2013, 19:37
Trzeba będzie im "pomóc" awansować. Coś czuję, że będzie dobra koalicja.

Będzie jakiś ogranicznik dla "dwójek"? Maksymalnie będą mogły grać w I, czy II lidze?

Axel
10-06-2013, 19:55
Lipa straszna z tą 3 ligą. Dla drużyny to krok do tyłu w porównaniu do ME, nie dość, że niższy poziom to jeszcze będą grać na jakichś kartofliskach..

Lillo
10-06-2013, 20:00
Przynajmniej będą golić ogórków;)

Maciek
10-06-2013, 20:07
Lipa straszna z tą 3 ligą. Dla drużyny to krok do tyłu w porównaniu do ME, nie dość, że niższy poziom to jeszcze będą grać na jakichś kartofliskach..

No nie wiem. Jak dla mnie ta cała ME to było nieporozumienie....Miejmy nadzieję, że awansują po jednym sezonie.
Ciekaw jestem jak to będzie z organizacją meczów. Młoda Legia grała na Ł3, ale to nie były imprezy masowe, zgadza się?

Axel
10-06-2013, 20:32
Różnie grali. Na głównym i bocznym na Ł3, kojarzę, że w Sulejówku też im się zdarzało grać. Może jeszcze gdzieś..

No, to nie były imprezy masowe. Wpuszczali max 999 osób.

maatek
10-06-2013, 20:36
Będą mecze z ŁKS czy ksp, to jeszcze psiarnia może tak pokombinować, ze wejdzie max 199

Gabro
10-06-2013, 21:12
Doliński się w życiu nie zgodzi na przerobienie się w Legię II.
W poniedziałek spotkanie prezesów w sprawie młodych od nas.

Jakieś przecieki co do ustaleń?

Axel
11-06-2013, 11:15
Polski Związek Piłki Nożnej przyjął uchwałę, na mocy której rezerwy zespołów z ekstraklasy będą mogły włączyć się ponownie do gry w tej lidze, na której zakończyły rozgrywki kilka lat temu.

Oznacza to, że prawo wystawienia rezerw w II lidze uzyskają Lech Poznań, Zagłębie Lubin oraz Korona Kielce.

Rezerwy zespołów ekstraklasy brały udział w rozgrywkach do 2007 roku. Wtedy je zlikwidowano i powołano do życia Młodą Ekstraklasę, która od nowego sezonu przechodzi do historii.
http://www.90minut.pl/news/213/news2135790-Rezerwy-Lecha-Poznan-Korony-Kielce-i-Zaglebia-Lubin-z-prawem-gry-w-II-lidze.html

nst
11-06-2013, 11:59
Zawsze to moim zdaniem lepsze niż kopanie się po czołach w TME. Owszem poziom poziomem, ale sporo drwali i młodzi będą przynajmniej przygotowani na zawodników pokroju Koroniarzy ;)
Pognębimy Polonistów i Widzew, później dołączymy do Leszków i gra gitara :D

lukasz_os
11-06-2013, 13:04
http://pilka-nozna.przegladsportowy.pl/Pilka-nozna-Polonia-Warszawa-i-LKS-zagraja-w-III-lidze,artykul,172721,1,292.html

Polonia Warszawa i ŁKS Łódź zagrają w III lidze. Takie ustalenia zapadły na spotkaniu prezesów Mazowieckiego i Łódzkiego ZPN - Zdzisława Łazarczyka i Edward Potoka, którzy debatowali na temat rozgrywek III ligi łódzko-mazowieckiej.

Niedawno oba kluby z różnych powód zostały zdegradowane ze szczebla rozgrywek centralnych. ŁKS w trakcie sezonu wycofał się z I ligi, a Polonia po zajęciu 6. miejsca w ekstraklasie nie otrzymała licencji na nowym sezon. Oba kluby są finansowymi i organizacyjnymi bankrutami. Sytuacje chcą ratować w nich kibice. Rękę do nich wyciągają prezesi Mazowieckiego i Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. W normalnych okolicznościach oba kluby miałyby problem aby uzyskać zgodę na grę od III ligi. Działacze są jednak przychylni Polonii i ŁKS-owi argumentując to faktem, że oba kluby są niezwykle zasłużone dla polskiej piłki.

Co ciekawe w sezonie 2013/14 w III lidze łódzko-mazowieckiej będą też występować rezerwy Legii Warszawa i Widzewa Łódź. Będziemy mieli więc derby Warszawy i Łodzi. Dojdzie też do wielu lokalnych spotkań: Legii II czy Polonii z Ursusem Warszawa, GKP Targówek czy Startem Otwock jak również Widzewa II czy ŁKS-u z Sokołem Aleksandrów Łódzki, Omegą Kleszczów czy WKS-em Wieluń. Dla kibiców będzie to niezwykła gratka. Z powodu dokoptowania do grona III-ligowców Polonii i ŁKS-u oraz drużyn rezerw Legii i Widzewa w sezonie 2013/14 w grupie łódzko-mazowieckiej będzie występować aż 20 zespołów (o cztery więcej niż obecnie przyp.).

cukier_królewski
11-06-2013, 15:49
Kopczynski ii Mizgala sa w Rzymie na badaniach. Wracaja w czwartek.
z Twittera P. Jóźwiaka.

Mam nadzieję, że Mizgała to tylko jakieś rutynowe badania.

bjartskular
12-06-2013, 00:09
Kazanie grać tym chłopakom w IV lidze (która dla śmiechu nazywa się III) jest po prostu dla nich krzywdzące. Jak my chcemy coś osiągnąć na Euro 2016, MŚ 2018 (osiągnąć = dostać) skoro młodzi piłkarze będą biegać po pastwiskach i łąkach? o.O A maksymalny poziom II ligi też jest śmieszny. Bo co? Jak oni mają się rozwijać? I w sumie, ponadto, śmiesznie by było jakby młoda Legia awansowała kiedyś do I ligi, a później do E-klasy. :chees: "A już w przyszłą sobotę czeka nas wyjazdowe spotkanie na Pepsi Arenę, gdzie nasza Legia zagra z Legią!" :hyhy:

ra4319
12-06-2013, 11:19
Kazanie grać tym chłopakom w IV lidze (która dla śmiechu nazywa się III) jest po prostu dla nich krzywdzące. Jak my chcemy coś osiągnąć na Euro 2016, MŚ 2018 (osiągnąć = dostać) skoro młodzi piłkarze będą biegać po pastwiskach i łąkach? o.O A maksymalny poziom II ligi też jest śmieszny. Bo co? Jak oni mają się rozwijać? I w sumie, ponadto, śmiesznie by było jakby młoda Legia awansowała kiedyś do I ligi, a później do E-klasy. :chees: "A już w przyszłą sobotę czeka nas wyjazdowe spotkanie na Pepsi Arenę, gdzie nasza Legia zagra z Legią!" :hyhy:od tego będzie centralna liga juniorów, drużyny rezerw będą dla tych którzy nie łapią się do składu i zajmują miejsce młodszym w ME

Chmielo
12-06-2013, 12:34
Leśnodorski w dzisiejszym wywiadzie mówi, że rezerwy zaczynają od II ligi albo wcale nie zgłaszamy drugiej drużyny i zacieśniami współpracę z Piastem, Dolcanem czy Zagłebiem Sosnowiec. :popcorn:

Raffi
12-06-2013, 12:43
Na rutynowe to mógł iść na Marymoncką do AWF. Pewnie jakaś poważniejsza sprawa, i konsultują się czy trzeba będzie ją leczyć operacyjnie.

nic szczególnego, bardziej przeciążeniowe sprawy, tam już zresztą było wyjaśnione dalej

Leśnodorski w dzisiejszym wywiadzie mówi, że rezerwy zaczynają od II ligi albo wcale nie zgłaszamy drugiej drużyny i zacieśniami współpracę z Piastem, Dolcanem czy Zagłebiem Sosnowiec.

ale:

Nie, w trzeciej lidze nie zagramy, jestem temu przeciwny i będę robił co w mojej mocy aby to była przynajmniej II liga. Chyba, ze ktoś mnie zmusi, np. wymogiem licencyjnym.

a-d-a-m
12-06-2013, 13:13
Wg mnie duży błąd. Poziom jest jaki jest, ale można się rok przemęczyć. Nigdy nie jest tak, że upchniemy wszystkich na wypożyczenia. Poza tym zawodnicy nie łapiący się do meczowej "18" lub wracający po kontuzjach będa mieli gdzie sięogrywać i podtrzymywać rytm meczowy.

Maciek
12-06-2013, 13:18
Wg mnie duży błąd. Poziom jest jaki jest, ale można się rok przemęczyć. Nigdy nie jest tak, że upchniemy wszystkich na wypożyczenia. Poza tym zawodnicy nie łapiący się do meczowej "18" lub wracający po kontuzjach będa mieli gdzie sięogrywać i podtrzymywać rytm meczowy.

Jak dla mnie to jest tylko gra prezesa. Jak nie będzie innej opcji niż III liga, to tam zagramy. Kolejny argument żeby były rezerwy - zawodnicy będą się znali, będą ograni ze sobą, co może zaprocentować podczas gry w pierwszym zespole.

szymek283
13-06-2013, 12:10
Co myślicie o przejęciu Zagłębia Sosnowiec?

hansolo
13-06-2013, 12:13
Co myślicie o przejęciu Zagłębia Sosnowiec?

to że dyskusja o tym powinna (i juz nawet zaczyna) toczyć się w "Działania ITI" bo nie ma nic wspólnego z Młodą Legią/Legią II

Mu(L)timaster
13-06-2013, 12:15
Kolega miał pewnie na myśli to, że w pierwszej drużynie Zagłębia graliby zawodnicy z Młodej Legii, których celem byłby awans do 1 ligi i ogrywanie się na zapleczu Ekstraklasy. Także pośrednio ma to związek, tylko nie sprecyzował.

hansolo
13-06-2013, 12:20
Kolega miał pewnie na myśli to, że w pierwszej drużynie Zagłębia graliby zawodnicy z Młodej Legii, których celem byłby awans do 1 ligi i ogrywanie się na zapleczu Ekstraklasy. Także pośrednio ma to związek, tylko nie sprecyzował.

jeżeli tak to ok, zwracam honor. Jednak najpierw musi dojść do tej współpracy. Najszybciej ZS zagra w 1.lidze w sezonie 14/15 (i to przy najlepszym z możliwych scenariuszu - oby!).

Cez(L)are
13-06-2013, 14:11
Nie tylko Zagłebie, jak pisze PS będzie to wyglądało tak:

Ekstraklasa - Piast Gliwice
I liga - Dolcan Ząbki
II liga - Zagłębie Sosnowiec

w zależności od umiejętności będą ogrywani chłopaki z akademii

gostek1555
13-06-2013, 14:15
Nie tylko Zagłebie, jak pisze PS będzie to wyglądało tak:

Ekstraklasa - Piast Gliwice
I liga - Dolcan Ząbki
II liga - Zagłębie Sosnowiec

w zależności od umiejętności będą ogrywani chłopaki z akademii

Jak dla mnie to nawet lepiej, niż drugi zespół w drugiej lidze. Oby tylko nie okupowali ławki, jak Szumski w tym roku.
Choć biorąc pod uwagę realia z tego sezonu, to pewnie obecność naszych piłkarzy obwarują jakimiś umowami.

Chmielo
13-06-2013, 14:36
Chytrus plan.. zostawiamy u siebie kilku młodych i wdrażamy ich do drużyny, a reszta idzie na wypożyczenie w zależności od potencjału i prezentowanych umiejętności. Wygląda obiecująco.

a-d-a-m
13-06-2013, 14:47
Jak dla mnie to nawet lepiej, niż drugi zespół w drugiej lidze.

Rezerwy muszą być. Będziemy mieli w kadrze I zespołu ok 30 piłkarzy, którzy muszą grać co tydzień. Do tego dochodzi kwestia ogrywania zawodników, którzy wracają po kontuzjach. Wypożyczenia oki, ale nie wyobrażam sobie jak może funkcjonować klub bez drugiej drużyny.

księciuniu
13-06-2013, 14:52
Plus trzeba mieć miejsce na karne zsylki w trakcie sezonu :prawi:

szymek283
13-06-2013, 16:40
Plus trzeba mieć miejsce na karne zsylki w trakcie sezonu :prawi:

:uklony:

Moim zdaniem najlepiej jakby przejęli Zagłębie i Legię II zrobili własnie dla tych nie mieszczących się w 18 meczowej.

Sgt.
13-06-2013, 16:53
:uklony:

Moim zdaniem najlepiej jakby przejęli Zagłębie i Legię II zrobili własnie dla tych nie mieszczących się w 18 meczowej.

A może lepiej nie ubezwłasnowolniać braterskiego klubu, hmm? Legię II, to sobie mogą robić z Pelikana Łowicz, Zagłębie Sosnowiec to ja chcę widzieć jako nasz bratni klub w e-klasie, a nie rezerwy.

szymek283
13-06-2013, 16:56
pod słowem przejąc rozumiem współpracę bo od tak to ITI chyba nie może mieć 2 klubów...

m82
13-06-2013, 18:02
Zarząd Legii Warszawa S.A. ("Legia") informuje, iż pojawiające się doniesienia medialne dotyczące planowanego przejęcia przez Legię klubu piłkarskiego Zagłębie Sosnowiec prowadzonego przez Zagłębie S.A. ("Zagłębie") są niezgodne z prawdą.

Legia oraz gmina Sosnowiec, będąca większościowym akcjonariuszem Zagłębie S.A., prowadzą rozmowy dotyczące możliwej współpracy partnerskiej pomiędzy Legią i Zagłębiem. Podstawowymi założeniami współpracy są działania promocyjne i biznesowe, wymiana zawodników i trenerów, a także przekazanie przez Legię Zagłębiu wiedzy dotyczącej metodologii szkolenia i prowadzenia profesjonalnej akademii piłkarskiej szkolącej dzieci i młodzież.

Planowana współpraca Legii z Zagłębiem wpisuje się w tradycję przyjacielskich stosunków klubów i kibiców obu drużyn.

Podkreślamy, iż zakres planowanej współpracy nie obejmuje jakiejkolwiek formy przejęcia lub finansowego zaangażowania Legii w Zagłębie, a także zastąpienia lub zamiany nazwy i znaków towarowych Zagłębia.

Szczegóły dotyczące zasad współpracy Legii i Zagłębia zostaną ogłoszone na konferencji prasowej, która będzie miała miejsce w poniedziałek na terenie Sosnowca.

:kawa:

księciuniu
13-06-2013, 19:56
A może lepiej nie ubezwłasnowolniać braterskiego klubu, hmm? Legię II, to sobie mogą robić z Pelikana Łowicz, Zagłębie Sosnowiec to ja chcę widzieć jako nasz bratni klub w e-klasie, a nie rezerwy.

Ale ja jako Syberię widziałbym rezerwy Legii grające w III lidze czy gdzie tam się da. A Zagłębie to wiadomo, że tylko partnerska współpraca z obopólną, chociaż różnego rodzaju, korzyścią.

Raffi
14-06-2013, 14:52
pod słowem przejąc rozumiem współpracę bo od tak to ITI chyba nie może mieć 2 klubów...

Po pierwsze, "OT TAK" (nie cierpię tego błędu i będę go zwalczał ogniem i mieczem :D ), po drugie od strony formalnej - jak najbardziej może, tyle że nie mogłyby grać w tej samej lidze.Tak czy tak, nie ma tematu wykładania choćby złotówki, przynajmniej bezpośrednio.

mafioso
19-06-2013, 11:35
Z oficjalnej:

We wtorek na Łazienkowską 3 wpłynęło potwierdzenie od UEFA, w którym europejska federacja potwierdziła przyznanie Legii licencji na grę w Lidze Mistrzów oraz "Młodej Lidze Mistrzów" w sezonie 2013/14.

Jednocześnie UEFA potwierdziła, że Legia w przypadku awansu do Ligi Mistrzów będzie musiała wystawić zespół do tzw. „Młodej Ligi Mistrzów”, która rozpoczyna swoją działalność w sezonie 2013/14.

Ktoś wie na czym mają polegać te rozgrywki "Młodej Ligi Mistrzów" ? Czy w przypadku jakiegoś megahurraoptymistycznego szczęścia i awansu do fazy grupowej Młoda Legia będzie grała z tymi samymi drużynami w grupie co "dorosła" Legia? I kto miałby grać w takiej "Młodej Legii" w kontekście tego, że wszystkich młodych najzdolniejszych chłopaków chcą oddać na wypożyczenia do innych klubów, żeby się ogrywali ? To takie moje luźne pytania w sezonie ogórkowym :)

R.
19-06-2013, 16:48
Legia odsuwa młode talenty - zadecydowały względy sportowe?

19 czerwca 2013 - 16:03

Jutro w Grudziądzu rozpoczną się Mistrzostwa Polski Juniorów Starszych. Turniej, na którym - przynajmniej w teorii - powinniśmy zobaczyć najzdolniejszych nastolatków, biegających po polskich boiskach. Swój udział zapowiedziało wielu dyrektorów sportowych i skautów, co nie jest w smak szefom akademii Legii. W poniedziałek poinformowali dziewięciu juniorów, których kontrakty kończą się wraz z końcem czerwca, że do wtorku muszą podpisać nowe.

Z dnia na dzień. Deadline. Jeśli nie, na mistrzostwa nie pojadą. Przez całą wiosnę tematu przedłużenia umów nie było. Pojawił się dopiero teraz, bo pilnie potrzebni są zawodnicy do gry w trzecioligowej drużynie rezerw (trwają rozmowy ws. drugiej ligi), co zupełnie nie leży w interesie trochę starszych zawodników, występujących do tej pory w Młodej Ekstraklasie - tych chcą zespoły z Ekstraklasy i pierwszej ligi. Dlatego to właśnie juniorzy starsi mają załatwić awans i przez rok "kiblować" na czwartym poziomie.

Dziś już wiadomo, że bez nowych kontraktów zostało trzech piłkarzy - bramkarz Oskar Pogorzelec, obrońca Kamil Dankowski i rozgrywający Robert Śmigielski. Z pierwszym klub nie rozmawiał wcale, ściągając z Lecha Poznań jego rówieśnika, Aleksandra Wandzla (w kadrach młodzieżowych Dorna i Sasal grali Pogorzelcem), drugi nie zgodził się na proponowane warunki, natomiast trzeci bardzo chciał wyjechać za granicę. Z tego grona wyjątek zrobiono tylko dla Pogorzelca, który na turniej się uda, bo Wandzel jeszcze nie mógł zostać zgłoszony, a w dodatku leczy kontuzję.

Dankowski i Śmigielski wciąż mogą pojechać do Grudziądza, tyle że na własną rękę, prywatnie. W turnieju finałowym, będącym nagrodą za wygranie ligi, zagrają inni. W maju przy Łazienkowskiej dziwiono się sposobowi, w jaki Widzew odpalił Mariusza Stępińskiego, gdy ten poinformował o swoim odejściu. Minął miesiąc i mamy powtórkę z rozrywki.

Zadzwoniliśmy więc do prezesa Leśnodorskiego. Ten z kolei zaznaczył, że nie zna sytuacji, po czym skierował nas do dyrektora akademii, Jarosława Wójcika.

- Dlaczego Śmigielski i Dankowski znaleźli się poza kadrą? - pytamy. - Zadecydowały względy sportowe - rzuca. Kiedy naciskamy, że mowa przecież o kluczowych zawodnikach tej drużyny, mówi konkretniej: - Oni nie zasługują na udział w turnieju. Ich przyszłość nie jest związana z Legią, Legia już nie jest dla nich motywacją. My naprawdę łożymy w akademię duże pieniądze i nie możemy sobie na to pozwolić - dodaje Wójcik.

A my przypomnijmy, że mowa tu o zawodniku, któremu Legia już raz, przed kilkoma laty, zablokowała wyjazd na testy, do Espanyolu. Teraz Śmigielski jest już zdeterminowany, by spróbować sił w nowym otoczeniu. Prawdopodobnie trafi do młodzieżowej drużyny Arsenalu, ale nie wyklucza też Hiszpanii.

Zadecydowały względy sportowe.

Żenujące zachowanie...

Robert E. Lee
19-06-2013, 16:52
Celem drużyn młodzieżowych jest szkolenie piłkarzy pod kątem pierwszej drużyny, a nie zdobywanie pucharów(to tak odnośnie względów sportowych). Jak ktoś nie widzi swojej przyszłości w pierwszej drużynie, to nie rozumiem dlaczego miałby grać u nas w akademii.

kikuchijo
19-06-2013, 16:56
Akademia to nie instytucja charytatywna, Legia w nich zainwestowała, i tak już nic z tego nie będzie miała, więc nie widzę powodu by wspierać ich nadal. Chociaż fakt, że 24h na podpisanie kontraktu....to można było inaczej zaplanować

Alejku Masalama Muhamad
19-06-2013, 17:04
Żenujące zachowanie...

Żenujący to jest wydźwięk tego tekstu napisanego przez "obiektywnego" Jóźwiaka. Jóźwiaka, który odnosi się do profesjonalizmu innych, a sam nie potrafi się nawet o niego otrzeć ze swoimi tekstami.
Jak już wyżej koledzy zauważyli zespoły juniorskie nie służą do zdobywania pucharów, przynajmniej nie jest to cel nadrzędny. Celem nadrzędnym jest kształtowanie piłkarzy w taki sposób, aby Legia w przyszłości mogła z nich czerpać korzyści.
Po co mieliby jechać na ten turniej?

R.
19-06-2013, 17:16
Dla mnie w taki sposób się spraw nie załatwia i tyle.

Mistarz
19-06-2013, 17:19
Dla mnie w taki sposób się spraw nie załatwia i tyle.

Lepiej robić to jak WKS?

Mu(L)timaster
20-06-2013, 05:48
Nie wiemy, jakie kontrakty im zaproponowano, chociaż faktycznie jeśli klub zadziałał tak, jak to jest przedstawione, to trochę mało profesjonalnie.
Skoro nie chcą grać w Legii, to droga wolna. Jedynie mając świadomość, że jednak trochę Legii zawdzięczają możnaby te kontrakty podpisać z jakąś rozsądną klauzulą odstępnego, żeby chociaż zwróciły się koszty ich szkolenia. Myślę, że klub wolałby zrobić w ten sposób, niż oddać ich za darmo.
Jeśli,np. taki Arsenal faktycznie chce mieć u siebie tego Śmigielskiego, to pewnie niewielką kasę byłby w stanie wyłożyć. Chyba, że go potrzebują, ale..do noszenia piłek.
Obawiam się, że teraz będzie coraz więcej takich, którzy swój klub mają poniżej krzyża, jak np. Stępiński z Widzewa.
Szkoda tylko, że później w meczach młodzieżowych i juniorskich reprezentacji nie widać u takich zawodników 100% zaangażowania.

Sgt.
20-06-2013, 06:14
Celem nadrzędnym jest kształtowanie piłkarzy w taki sposób, aby Legia w przyszłości mogła z nich czerpać korzyści.

To z punktu widzenia Legii. Z punktu widzenia samych piłkarzy już niekoniecznie - oni obok interesu Legii mają też swój interes, czyli najzwyczajniej w świecie prowadzić swoją karierę w optymalny sposób. Być może część z nich jest bardziej przywiązana do Legii, inna część mniej, ale w tej sytuacji to nie miało wielkiego znaczenia. Jeżeli klub oczekuje lojalności od wychowanków, to sam powinien zachowywać się wobec nich lojalnie. Tymczasem kontrakty nie zostały piłkarzom zaproponowane, bo klub ich ceni - zostały zaproponowane, bo awansowali do mistrzostw a tam za dużo scoutów się kręci i klub się przestraszył. Można tą całą operację przeprowadzić znacznie wcześniej i w normalnych warunkach, bez szantażu na zasadzie nie podpiszesz - nie jedziesz, ale nie było wiadomo czy awansują na Mistrzostwa, to nie było wiadomo czy będzie trzeba te kontrakt proponować. No i efekt był taki, że nie wszyscy dali się zastraszyć i nagle okazuje się że "ze sportowych powodów nie jadą". To jest masakra, to jest mega słabe, to nie jest fajne - cytując klasyka.

Robert E. Lee
20-06-2013, 09:12
To z punktu widzenia Legii. Z punktu widzenia samych piłkarzy już niekoniecznie - oni obok interesu Legii mają też swój interes, czyli najzwyczajniej w świecie prowadzić swoją karierę w optymalny sposób. Być może część z nich jest bardziej przywiązana do Legii, inna część mniej, ale w tej sytuacji to nie miało wielkiego znaczenia. Jeżeli klub oczekuje lojalności od wychowanków, to sam powinien zachowywać się wobec nich lojalnie. Tymczasem kontrakty nie zostały piłkarzom zaproponowane, bo klub ich ceni - zostały zaproponowane, bo awansowali do mistrzostw a tam za dużo scoutów się kręci i klub się przestraszył. Można tą całą operację przeprowadzić znacznie wcześniej i w normalnych warunkach, bez szantażu na zasadzie nie podpiszesz - nie jedziesz, ale nie było wiadomo czy awansują na Mistrzostwa, to nie było wiadomo czy będzie trzeba te kontrakt proponować. No i efekt był taki, że nie wszyscy dali się zastraszyć i nagle okazuje się że "ze sportowych powodów nie jadą". To jest masakra, to jest mega słabe, to nie jest fajne - cytując klasyka.

To niech sobie prowadzą, w tych Arsenalach. Broni im ktoś? Bić ich ktoś chce bo kontraktów nie podpisali? Nie jadą na MP ze względów sportowych, ponieważ nie zanosi się by sportowo mogli być wzmocnieniem pierwszego zespołu. Proste.

Adqs
20-06-2013, 09:22
Rezerwy prawdopodobnie w drugiej lidze wschodniej. Mazowieckapiłka tak informuje

padre
20-06-2013, 09:40
To niech sobie prowadzą, w tych Arsenalach. Broni im ktoś? Bić ich ktoś chce bo kontraktów nie podpisali? Nie jadą na MP ze względów sportowych, ponieważ nie zanosi się by sportowo mogli być wzmocnieniem pierwszego zespołu. Proste.

Dokładnie.Proste jak konstrukcja cepa - tylko nie dla piłkarzy, ich menadżerów i zaprzyjaźnionych pismaków.

heretico
20-06-2013, 11:19
w MP st.jr Arak w 30 minut sypnął Arce 3 bramki. warto wspomnieć, że Arka to obok Legii najmocniejsza ekipa na tej imprezie .
rośnie napastnik w końcu ?

Sgt.
20-06-2013, 11:21
w MP st.jr Arak w 30 minut sypnął Arce 3 bramki. warto wspomnieć, że Arka to obok Legii najmocniejsza ekipa na tej imprezie .
rośnie napastnik w końcu ?

Co zabawne - opinie o nim z tego co czytałem są takie, że chłopak nie ma jakichś niezwykłych umiejętności piłkarskich, po prostu ma ponadprzeciętny talent do strzelania bramek :)

Mistarz
20-06-2013, 11:25
Co zabawne - opinie o nim z tego co czytałem są takie, że chłopak nie ma jakichś niezwykłych umiejętności piłkarskich, po prostu ma ponadprzeciętny talent do strzelania bramek :)

Polski Pippo Inzaghi :mistrz:

Toulalan
20-06-2013, 11:25
Fragmenty relacji ze strony Arki
"No i 0:2. Ależ napastnika ma Legia. Arak znów głową z pięciu metrów, znów ośmieszył naszych stoperów, którzy nie potrafili powstrzymać go w dwójkę. Wcześniej na swojej stronie Stolc krył na radar Turzynieckiego, który popisał się fantastycznym dośrodkowaniem w punkt"

"Arak demoluje Arkę. Dawno nie widzieliśmy w naszej lidze takiego napastnika, a on ma dopiero 18 lat! Tym razem wyszedł do prostopadłego podania, minął Kamolę i skierował piłkę do pustej bramki. Marzenia o złocie prysły jak bańka już po pół godzinie gry"

heretico
20-06-2013, 11:26
no i dobra. Boguś, nakaż Jankowi przesunięcie go do pierwszej drużyny , to będzie kolejny darmowy transfer :joint:

Toulalan
20-06-2013, 11:48
Wiadomo po co Leśny kazał podpisać im kontrakty przed wyjazdem na mistrzostwa:]

cukier_królewski
20-06-2013, 11:59
Na 4:0 Tomasiewicz dołożył.
Całkiem przyzwoicie zaczęli :)

Na L.net był niedawno artykulik o Araku - warto przytoczyć.

Codziennie rano, zanim wyjedzie do Warszawy z rodzinnego Zalesia Górnego, w najbliższym kiosku kupuje Przegląd Sportowy. Co niedzielę siada przed telewizorem, żeby obejrzeć Ligę + Extra. Zdaniem kolegów, od kilku lat nie opuścił ani jednego odcinka. Zna na pamięć wszystkie wyniki z Mistrzostw Świata w Korei i Japonii, mimo że w chwili, gdy Figo, Pauleta i spółka niemiłosiernie karcili naszych piłkarzy, miał tylko 7 lat, a za sobą pierwszą klasę podstawówki. Umie liczyć. Kiedy uczył się w gimnazjum, zdał podstawową maturę z matematyki na 100 proc. W szkole o rok przed rówieśnikami, na boisku o krok przed obrońcami. Zawsze tam, gdzie spadnie piłka. Kuba Arak, strzelec wyborowy.

Nie sposób nazwać go odkryciem. Na Łazienkowską trafił siedem lat temu z Victorii Głosków, za sprawą Dariusza Banasika – obecnego szkoleniowca Młodej Legii, który wówczas prowadził w akademii rocznik 1995. Araka piłka szukała w polu karnym od zawsze. Każdy kolejny sezon kończył z dorobkiem kilkudziesięciu goli, zresztą prawdopodobnie jest najskuteczniejszym napastnikiem w 12-letniej historii legijnej szkółki. Prawdopodobnie, bo w Legii takiej statystyki nikt nie prowadzi, są wyłącznie roczne sprawozdania.

- W polu karnym z gówna miód wyciska – w ten dość obrazowy sposób trener Jarosław Wójcik wielokrotnie podsumowywał występy Araka, co zawodnicy wspominają ze śmiechem. Ta opinia najlepiej oddaje jego styl gry. Nie drybluje, nie jest ani boiskowym lekkoatletą, ani potężnie zbudowaną „dziewiątką”. O dziwo lepiej strzela bez przyjęcia, niż ze stojącej piłki. Kiedy bawi się nią na rozgrzewce, koledzy często docinają mu, prosząc, by zginał kolana. Nie obraża się, lubi „szyderę”, ale woli poczekać na pierwszy gwizdek sędziego. Ma świetne wyczucie w polu karnym, dzięki czemu w każdym meczu potrafi znaleźć się w kilku sytuacjach podbramkowych. I jeszcze jedno – gra głową. Już teraz klasa Marka Saganowskiego, naprawdę.

Ze względu na niezbyt efektowną grę, mimo smykałki do strzelania goli, dotąd Arak pozostawał w cieniu. W trampkarzach fachowcy zachwycali się Aleksandrem Jagiełłą i Rafałem Parobczykiem, natomiast w rok starszej drużynie często siedział na ławce. Właśnie jako rezerwowy, w lipcu 2011 roku, pojechał na mistrzostwa Polski juniorów młodszych, z których legioniści wrócili ze srebrnymi medalami. Kuba, z dorobkiem 4 bramek, został królem strzelców, pozostawiając w pokonanym polu między innymi Arkadiusza Milika. Nie wystarczyło, by zostać bohaterem. Świetnie spisał się również Jagiełło i to o nim zrobiło się głośno.. Ale Kuba nie przestawał strzelać. Wraz z kolejnymi bramkami nieśmiało patrzył w kierunku Młodej Legii. Wreszcie, zimą dołączył do drużyny, jednak przy taktyce z jednym piłkarzem w linii ataku, na ligę był opcją numer trzy-cztery. Koło zapasowe z perspektywami na następny sezon.

Grając na przemian – raz w Młodej Legii, raz w najstarszej drużynie akademii – uzbierał w sparingach 12 goli, do tego dołożył kolejne dwa w ligowym starciu z Jagiellonią. Nie uszło to uwadze Banasika, więc zaproponował transakcję wiązaną – jeśli w derbach „wciśniesz” Polonii hattricka, ja dam ci zadebiutować w Młodej Ekstraklasie. Do przerwy Arak trafił dwukrotnie, jednak po zmianie stron piłka długo nie chciała mu wpaść do siatki. Udało się dopiero w przedostatniej minucie, po imponującym, mierzonym strzale. Trener słowa dotrzymał. Tydzień później, w Lubinie, wpuścił go w 55. minucie, przy prowadzeniu gospodarzy 1:0. Ostatecznie legioniści roznieśli Zagłębie aż 4:1, a Arak zdobył dwie bramki. Idealny prezent na 18. urodziny, które obchodził kilka dni wcześniej.

- Nie, te gole w debiucie to nie dlatego, że jeszcze go trzymało po osiemnastce – żartują koledzy z zespołu. – Dziewczyna go pilnuje, od trzech lat ta sama. A on nie lubi alkoholu, chyba w ogóle nie pije. Bo studniówka się nie liczy, prawda? – docinają. Na potwierdzenie tych słów, w swoim drugim występie w Młodej Ekstraklasie, znów trafił. Łączny bilans – 3 gole w 80 minut i w sumie 20 goli w tym roku kalendarzowym – musi robić wrażenie. Banasik już zapowiedział, że w kolejnym spotkaniu Arak zagra od początku. Jaka jest tajemnica zabójczej skuteczności? Znajomi śmieją się. Kuba w dniu poprzedzającym mecz nie robi ani pompek, ani pajacyków, bo „wchodzą” mu w mięśnie czworogłowe. Inni zwracają uwagę, że na boisku ciągle jest w ruchu. Myśli.

Jaki to piłkarz, ten Arak? Do kogo go porównują? Solskjaer. No, może być i Rudniew. Nawet, jeśli nie trafi piłki wolejem, ta odbija mu się od pięty. I wpadnie do siatki, a o to przecież chodzi…

Bootleg
20-06-2013, 12:00
Akurat Arak podkreślał, że na ten moment nie pali się do żadnego odejścia... przechodzi bardzo płynnie wszystkie szczeble w hierarchii klubowej i sam stwierdził, że nie chce tego zmieniać

padre
20-06-2013, 12:07
Fragmenty relacji ze strony Arki
"No i 0:2. Ależ napastnika ma Legia. Arak znów głową z pięciu metrów, znów ośmieszył naszych stoperów, którzy nie potrafili powstrzymać go w dwójkę. Wcześniej na swojej stronie Stolc krył na radar Turzynieckiego, który popisał się fantastycznym dośrodkowaniem w punkt"

"Arak demoluje Arkę. Dawno nie widzieliśmy w naszej lidze takiego napastnika, a on ma dopiero 18 lat! Tym razem wyszedł do prostopadłego podania, minął Kamolę i skierował piłkę do pustej bramki. Marzenia o złocie prysły jak bańka już po pół godzinie gry"

"Coś niebywałego. Legia prezentuje futbol z innej planety, zupełnie inna dynamika, tempo akcji."

Serce rośnie. 8)
Oby zdobyli tytuł.

heretico
20-06-2013, 12:09
5:0. młodzi się szaleju najedli ;)

kris_jadanek
20-06-2013, 13:01
Reprezentant Polski, Oskar Pogorzelec postanowił dać rozrywkę kibicom. Babol godny Cabaja z najlepszych czasów. Wyskoczył do górnej piłki, która wypadła mu z rąk, trafiła w Bartlewskiego i wpadła do siatki. Chwilę wcześniej Nalepa był sam na sam, ale Pogorzelec zdołał go zatrzymać.

cytat ze strony arkowcy.pl Może nasze mądre głowy wiedzą co robią stawiając na Wandzela?

hansolo
20-06-2013, 13:05
cytat ze strony arkowcy.pl Może nasze mądre głowy wiedzą co robią stawiając na Wandzela?

Pogorzelca widziałem z kilku spotkaniach na żywo. Owszem, to niezły bramkarz, ale brakuje mu takiego pierdo.lnięcia w tej bramce. Nie jest takim wariatem jak np. Boruc (zachowują proporcje!). W mojej ocenie to materiał na takiego ... Gliwe z Zagłębia, albo Trele z Piasta, solidny ligowiec, ale czy coś więcej ? Nie wydaje mi się, ale obym się mylił, życzę mu jak najlepiej. :)

Kuba Arak - będziemy mieli z niego pociechę :)

cukier_królewski
20-06-2013, 13:08
Co do Pogorzelca to też często zarzuca mu się za słabe jak na TME warunki fizyczne. 1,81 wzrostu przy bramkarzu szału nie robi. Wiem, że nie jest to kryterium wiodące, ale też nie zgodzę się, że nie ma to zupełnie wpływu na takiej pozycji.

A Arak swoimi występami sprawia, że te oczekiwania wobec niego rosną w niesamowitym tempie. Ciekawe, ciekawe :mf:

Adin
20-06-2013, 13:11
"Coś niebywałego. Legia prezentuje futbol z innej planety, zupełnie inna dynamika, tempo akcji."

Arkowcy.pl

sorry, nie doczytałem, że już było.

padre
20-06-2013, 20:15
Przemysław Zych ‏@PrzemZych (https://twitter.com/PrzemZych) 2 min (https://twitter.com/PrzemZych/status/347793445320011776) Żadnych zmian nie będzie. Na dzisiejszym zarządzie PZPN podtrzymano decyzję: rezerwy Legii, Lecha, Zagłębia i Korony zagrają w III lidze.

alfa
21-06-2013, 09:18
na legia.net jest skrót meczu juniorów

Różnica w operowaniu piłką, szybkości, pewności, taktyce wręcz ogromna. Przy niektórych akcjach sam robi się banan na twarzy. Akcja na 3-0 to wisienka na torcie. Praktycznie każdy zawodnik brał udział w akcji. Indywidualnie super wyglądali:
Turzyniecki - duża szybkość i świetna centra w pełnym biegu, asysta (może dwie, ale nie jestem pewny kto podawał Tomasiewczowi),
Grzesik - duży ciąg do przodu, dobra współpraca z Turzynieckim, młody Bereszyński ;) , trochę obciął się przy pierwszym golu dla Arki, przy odbija nie wali po autach, tylko próbuje rozegrać
Arak - nie tylko gole, ale i kilka ciekawych dograń, walczak,
Tomasiewicz - mimo, że z drużyny juniorów młodszych to chyba największy potencjał, super otwierające podania, dużo biegał, spokój przy rozegraniu, technika
Rosiński - na zachętę za fantastyczne zachowanie przy golu
Do tego, któryś środkowy obrońca fajnie wprowadzał piłkę do drugiej linii, długim podaniem po ziemi, ale nie wiem który :)

Sgt.
21-06-2013, 09:51
Tomasiewicz - mimo, że z drużyny juniorów młodszych to chyba największy potencjał, super otwierające podania, dużo biegał, spokój przy rozegraniu, technika

Tomasiewicz jest chyba dosyć powszechnie uznawany za jeden z największych talentów jakie obecnie mamy w juniorach.

a-d-a-m
21-06-2013, 09:52
i już dawno by grał w ME gdyby nie afera sweterkowa...

alfa
21-06-2013, 09:58
Tak, wiem, ale chodzi o fakt, że mimo, że jest najmłodszy to wyróżniał się nawet na tle niesłabych kolegów, co tylko potwierdza powszechne zachwyty

Sgt.
21-06-2013, 10:13
W ogóle cała ich gra jest naprawdę dobra. Na tym skrócie odjeżdżają Arce pod każdym względem, niektóre akcje na naprawdę świetnym poziomie. Akcja na 3:0 - ciasteczko.

Raffi
21-06-2013, 14:18
na legia.net jest skrót meczu juniorów

Różnica w operowaniu piłką, szybkości, pewności, taktyce wręcz ogromna. Przy niektórych akcjach sam robi się banan na twarzy. Akcja na 3-0 to wisienka na torcie. Praktycznie każdy zawodnik brał udział w akcji. Indywidualnie super wyglądali:
Turzyniecki - duża szybkość i świetna centra w pełnym biegu, asysta (może dwie, ale nie jestem pewny kto podawał Tomasiewczowi),
Grzesik - duży ciąg do przodu, dobra współpraca z Turzynieckim, młody Bereszyński ;) , trochę obciął się przy pierwszym golu dla Arki, przy odbija nie wali po autach, tylko próbuje rozegrać
Arak - nie tylko gole, ale i kilka ciekawych dograń, walczak,
Rosiński - na zachętę za fantastyczne zachowanie przy golu
Do tego, któryś środkowy obrońca fajnie wprowadzał piłkę do drugiej linii, długim podaniem po ziemi, ale nie wiem który :)

przy 4. golu podawał Grzesik, bo się akurat zamienili z Turzynieckim.

Przy 5. golu wyprowadzał z 19. Budek (środkowy obrońca w tym meczu, ale często defensywny pomocnik normalnie), i parę takich wprowadzeń już wcześniej miał (podobnie grający z 5. drugi środkowy - Kochański z '96)

Jaco
21-06-2013, 20:54
Raffi i wszystko jasne. Zamknijcie japki i nie piszcie, póki Raffi nie napisze analizy. :prawi: Dotyczy wszystkich wątków piłkarskich, transferowych i ligowych. Dziękuję, dobranoc. :ucieka:

Robert E. Lee
22-06-2013, 12:42
Arka Gdynia - UKS Ruch Chorzów 2:2

O 16:30 mecz z Cracovią. Zwycięzca bierze tytuł.

piejo kury piejo
22-06-2013, 15:58
Rezerwy Korony, Zagłębia i Lecha również zagrają w 3 lidze. Tak zadecydował zarząd PZPN, więc nie nie ma co narzekać. ; )

(L)ukaszns
22-06-2013, 16:52
Arak i mlodzi prowadza

edit
niestety juz remis 1-1

wolsz17
22-06-2013, 16:57
Arak i mlodzi prowadza

juz nie, stracili z karnego i niestety oddali troche inicjatywe

Mario
22-06-2013, 17:09
Arak powinien dostać nagrodę w postaci wyjazdu na obóz przygotowawczy do Austrii. Typowy łowca bramek, a brakuje napastników więc powinien dostać szansę w seniorach jak najszybciej.

Raffi
14-07-2013, 22:10
chyba jeszcze ciut za wcześnie, potrzebuje ogrania na stopniowo coraz większym poziomie, ale I drużyna to jeszcze za dużo dla niego. Niemniej, przy zachowaniu dotychczasowej etyki pracy -może być z niego pożytek, za czas jakiś.

Tymczasem Młoda Legia rozpoczęła przygotowania do rundy testami fizycznymi, a młodsza część drużyny (+ bramkarz Oli Wienczatek) i testowani zagrali z marszu przed obozem z Mazurem Radzymin. Podejrzewam, że skład drużyny ustali się tak naprawdę w trakcie przygotowań, w miarę ewentualnych powrotów pozostałych graczy z testów w innych drużynach. Oprócz dziś grających pojedzie jeszcze ósemka innych graczy, w tym np. Zawal, który jest już prawie gotowy do gry po kontuzji, która wyeliminowała go z turnieju finałowego.

nie wiem jak wypadł Parobczyk po półrocznej przerwie, ale skoro strzelił, to nie było chyba źle, z rekonwalescentów zagrali też Sokołowski i Misiak, którzy zdążyli jeszcze wrócić przed końcem poprzedniego sezonu.

Dębiec to już stary znajomy, grał już w MW94, w sumie przez kontuzję pod koniec wypożyczenia wypadł czasowo z Legii, ale cały czas był pod okiem

marsu2
14-07-2013, 22:18
A co z Tomasiewiczem ? W CLJ będzie grał ?

Adqs
17-07-2013, 13:39
Stomil Olsztyn 0-5 Legia II Warszawa
Rafał Parobczyk (dwie), Kamil Anczewski (dwie), Jakub Arak

Legia II Warszawa: (I połowa) zawodnik nieznany - Norbert Misiak, Antoni Krajnyk, Łukasz Bogusławski, Kamil Rozmus - Patryk Sokołowski, Bartłomiej Kalinkowski, Rafał Parobczyk, Łukasz Moneta, Łukasz Turzyniecki - Jakub Arak. (II połowa) zawodnik nieznany - Andrzej Krajewski, Wojciech Kochański, Konrad Budek, Piotr Wypniewski - Artur Dębiec, Tomasz Gródek, Adam Zając, Robert Bartczak - Krzysztof Ząbek (Kamil Benmesbach), Kamil Anczewski.

Endrju
17-07-2013, 13:42
Legia II - Stomil 5:0. Gol Araka,dwie bramki Anczewskiego i dwie Parobczyka, który spisał się fantastycznie i zaliczył asystę przy golu Kuby

W tym sezonie może być warto patrzeć na rozwój tego Parobczyka - super bramka z Mazurem, teraz dobry mecz ze Stomilem.

Swoją drogą jeśli Stomil nie wyszedł jakimś bardzo rezerwowym składem, to ta III liga może okazać się jeszcze większą krzywdą dla chłopaków niż wszyscy sądzą.

księciuniu
17-07-2013, 13:44
A Arak to nie miał iść gdzieś na wypożyczenie?

Doktor Burski
17-07-2013, 13:47
Z tego co czytam, to Stomil wypuścił na boisko juniorów.

heretico
17-07-2013, 13:53
A Arak to nie miał iść gdzieś na wypożyczenie?

miał . został aby ogrywać się w rezerwach, chcą go mieć bliżej siebie .

swiety1916
17-07-2013, 14:06
miał . został aby ogrywać się w rezerwach, chcą go mieć bliżej siebie .

No, miał się ogrywać na zapleczu Ekstraklasy, ale jednak uznano, że poziom trzeciej ligi zrobi mu lepiej :/ Nie wiadomo w sumie o co chodzi.

Adqs
18-07-2013, 11:10
terminarz rezerw :)
dwa razy ze Rzgowem(?) po kolei gramy, jakis byk sie wkradl 90minut.

EdiT: poprawiłem na Twoim, ten drugi Rzgów to Ursus dla niepoznaki :]

Kolejka 1 - 10-11 sierpnia

Pauza: Widzew II Łódź.

Zawisza Rzgów - Omega Kleszczów
WKS Wieluń - Ursus Warszawa
Legia II Warszawa - GKS II Bełchatów
Mechanik Radomsko - Pogoń Grodzisk Mazowiecki
Pilica Białobrzegi - Mazur Karczew
Huragan Wołomin - Broń Radom
Start Otwock - GKP Targówek (Warszawa)
MKS Kutno - Sokół Aleksandrów Łódzki
Lechia Tomaszów Mazowiecki - Żyrardowianka Żyrardów

Kolejka 2 - 14 sierpnia

Pauza: Broń Radom.

Omega Kleszczów - Żyrardowianka Żyrardów
Sokół Aleksandrów Łódzki - Lechia Tomaszów Mazowiecki
GKP Targówek (Warszawa) - MKS Kutno
Widzew II Łódź - Start Otwock
Mazur Karczew - Huragan Wołomin
Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Pilica Białobrzegi
GKS II Bełchatów - Mechanik Radomsko
Ursus Warszawa - Legia II Warszawa
Zawisza Rzgów - WKS Wieluń

Kolejka 3 - 17-18 sierpnia

Pauza: Mazur Karczew.

WKS Wieluń - Omega Kleszczów
Legia II Warszawa - Zawisza Rzgów
Mechanik Radomsko - Ursus Warszawa
Pilica Białobrzegi - GKS II Bełchatów
Huragan Wołomin - Pogoń Grodzisk Mazowiecki
Start Otwock - Broń Radom
MKS Kutno - Widzew II Łódź
Lechia Tomaszów Mazowiecki - GKP Targówek (Warszawa)
Żyrardowianka Żyrardów - Sokół Aleksandrów Łódzki

Kolejka 4 - 24-25 sierpnia

Pauza: Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Omega Kleszczów - Sokół Aleksandrów Łódzki
GKP Targówek (Warszawa) - Żyrardowianka Żyrardów
Widzew II Łódź - Lechia Tomaszów Mazowiecki
Broń Radom - MKS Kutno
Mazur Karczew - Start Otwock
GKS II Bełchatów - Huragan Wołomin
Ursus Warszawa - Pilica Białobrzegi
Zawisza Rzgów - Mechanik Radomsko
WKS Wieluń - Legia II Warszawa

Kolejka 5 - 31 sierpnia-1 września

Pauza: GKS II Bełchatów.

Legia II Warszawa - Omega Kleszczów
Mechanik Radomsko - WKS Wieluń
Pilica Białobrzegi - Zawisza Rzgów
Huragan Wołomin - Ursus Warszawa
Start Otwock - Pogoń Grodzisk Mazowiecki
MKS Kutno - Mazur Karczew
Lechia Tomaszów Mazowiecki - Broń Radom
Żyrardowianka Żyrardów - Widzew II Łódź
Sokół Aleksandrów Łódzki - GKP Targówek (Warszawa)

Kolejka 6 - 4 września

Pauza: Ursus Warszawa.

Omega Kleszczów - GKP Targówek (Warszawa)
Widzew II Łódź - Sokół Aleksandrów Łódzki
Broń Radom - Żyrardowianka Żyrardów
Mazur Karczew - Lechia Tomaszów Mazowiecki
Pogoń Grodzisk Mazowiecki - MKS Kutno
GKS II Bełchatów - Start Otwock
Zawisza Rzgów - Huragan Wołomin
WKS Wieluń - Pilica Białobrzegi
Legia II Warszawa - Mechanik Radomsko

Kolejka 7 - 7-8 września

Pauza: Zawisza Rzgów.

Mechanik Radomsko - Omega Kleszczów
Pilica Białobrzegi - Legia II Warszawa
Huragan Wołomin - WKS Wieluń
Start Otwock - Ursus Warszawa
MKS Kutno - GKS II Bełchatów
Lechia Tomaszów Mazowiecki - Pogoń Grodzisk Mazowiecki
Żyrardowianka Żyrardów - Mazur Karczew
Sokół Aleksandrów Łódzki - Broń Radom
GKP Targówek (Warszawa) - Widzew II Łódź

Kolejka 8 - 14-15 września

Pauza: WKS Wieluń.

Omega Kleszczów - Widzew II Łódź
Broń Radom - GKP Targówek (Warszawa)
Mazur Karczew - Sokół Aleksandrów Łódzki
Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Żyrardowianka Żyrardów
GKS II Bełchatów - Lechia Tomaszów Mazowiecki
Ursus Warszawa - MKS Kutno
Zawisza Rzgów - Start Otwock
Legia II Warszawa - Huragan Wołomin
Mechanik Radomsko - Pilica Białobrzegi

Kolejka 9 - 18 września

Pauza: Legia II Warszawa.

Pilica Białobrzegi - Omega Kleszczów
Huragan Wołomin - Mechanik Radomsko
Start Otwock - WKS Wieluń
MKS Kutno - Zawisza Rzgów
Lechia Tomaszów Mazowiecki - Ursus Warszawa
Żyrardowianka Żyrardów - GKS II Bełchatów
Sokół Aleksandrów Łódzki - Pogoń Grodzisk Mazowiecki
GKP Targówek (Warszawa) - Mazur Karczew
Widzew II Łódź - Broń Radom

Kolejka 10 - 21-22 września

Pauza: Mechanik Radomsko.

Omega Kleszczów - Broń Radom
Mazur Karczew - Widzew II Łódź
Pogoń Grodzisk Mazowiecki - GKP Targówek (Warszawa)
GKS II Bełchatów - Sokół Aleksandrów Łódzki
Ursus Warszawa - Żyrardowianka Żyrardów
Zawisza Rzgów - Lechia Tomaszów Mazowiecki
WKS Wieluń - MKS Kutno
Legia II Warszawa - Start Otwock
Pilica Białobrzegi - Huragan Wołomin

Kolejka 11 - 28-29 września

Pauza: Pilica Białobrzegi.

Huragan Wołomin - Omega Kleszczów
Start Otwock - Mechanik Radomsko
MKS Kutno - Legia II Warszawa
Lechia Tomaszów Mazowiecki - WKS Wieluń
Żyrardowianka Żyrardów - Zawisza Rzgów
Sokół Aleksandrów Łódzki - Ursus Warszawa
GKP Targówek (Warszawa) - GKS II Bełchatów
Widzew II Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki
Broń Radom - Mazur Karczew

Kolejka 12 - 2 października

Pauza: Huragan Wołomin.

Omega Kleszczów - Mazur Karczew
Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Broń Radom
GKS II Bełchatów - Widzew II Łódź
Ursus Warszawa - GKP Targówek (Warszawa)
Zawisza Rzgów - Sokół Aleksandrów Łódzki
WKS Wieluń - Żyrardowianka Żyrardów
Legia II Warszawa - Lechia Tomaszów Mazowiecki
Mechanik Radomsko - MKS Kutno
Pilica Białobrzegi - Start Otwock

Kolejka 13 - 5-6 października

Pauza: Omega Kleszczów.

Start Otwock - Huragan Wołomin
MKS Kutno - Pilica Białobrzegi
Lechia Tomaszów Mazowiecki - Mechanik Radomsko
Żyrardowianka Żyrardów - Legia II Warszawa
Sokół Aleksandrów Łódzki - WKS Wieluń
GKP Targówek (Warszawa) - Zawisza Rzgów
Widzew II Łódź - Ursus Warszawa
Broń Radom - GKS II Bełchatów
Mazur Karczew - Pogoń Grodzisk Mazowiecki

Kolejka 14 - 12-13 października

Pauza: Start Otwock.

Omega Kleszczów - Pogoń Grodzisk Mazowiecki
GKS II Bełchatów - Mazur Karczew
Ursus Warszawa - Broń Radom
Zawisza Rzgów - Widzew II Łódź
WKS Wieluń - GKP Targówek (Warszawa)
Legia II Warszawa - Sokół Aleksandrów Łódzki
Mechanik Radomsko - Żyrardowianka Żyrardów
Pilica Białobrzegi - Lechia Tomaszów Mazowiecki
Huragan Wołomin - MKS Kutno

Kolejka 15 - 19-20 października

Pauza: MKS Kutno.

Start Otwock - Omega Kleszczów
Lechia Tomaszów Mazowiecki - Huragan Wołomin
Żyrardowianka Żyrardów - Pilica Białobrzegi
Sokół Aleksandrów Łódzki - Mechanik Radomsko
GKP Targówek (Warszawa) - Legia II Warszawa
Widzew II Łódź - WKS Wieluń
Broń Radom - Zawisza Rzgów
Mazur Karczew - Ursus Warszawa
Pogoń Grodzisk Mazowiecki - GKS II Bełchatów

Kolejka 16 - 26-27 października

Pauza: Lechia Tomaszów Mazowiecki.

Omega Kleszczów - GKS II Bełchatów
Ursus Warszawa - Pogoń Grodzisk Mazowiecki
Zawisza Rzgów - Mazur Karczew
WKS Wieluń - Broń Radom
Legia II Warszawa - Widzew II Łódź
Mechanik Radomsko - GKP Targówek (Warszawa)
Pilica Białobrzegi - Sokół Aleksandrów Łódzki
Huragan Wołomin - Żyrardowianka Żyrardów
Start Otwock - MKS Kutno

Kolejka 17 - 2-3 listopada

Pauza: Żyrardowianka Żyrardów.

MKS Kutno - Omega Kleszczów
Lechia Tomaszów Mazowiecki - Start Otwock
Sokół Aleksandrów Łódzki - Huragan Wołomin
GKP Targówek (Warszawa) - Pilica Białobrzegi
Widzew II Łódź - Mechanik Radomsko
Broń Radom - Legia II Warszawa
Mazur Karczew - WKS Wieluń
Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Zawisza Rzgów
GKS II Bełchatów - Ursus Warszawa

Kolejka 18 - 9-10 listopada

Pauza: Sokół Aleksandrów Łódzki

Omega Kleszczów - Ursus Warszawa
Zawisza Rzgów - GKS II Bełchatów
WKS Wieluń - Pogoń Grodzisk Mazowiecki
Legia II Warszawa - Mazur Karczew
Mechanik Radomsko - Broń Radom
Pilica Białobrzegi - Widzew II Łódź
Huragan Wołomin - GKP Targówek (Warszawa)
Start Otwock - Żyrardowianka Żyrardów
MKS Kutno - Lechia Tomaszów Mazowiecki

Kolejka 19 - 16-17 listopada

Pauza: GKP Targówek (Warszawa).

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Omega Kleszczów
Żyrardowianka Żyrardów - MKS Kutno
Sokół Aleksandrów Łódzki - Start Otwock
Widzew II Łódź - Huragan Wołomin
Broń Radom - Pilica Białobrzegi
Mazur Karczew - Mechanik Radomsko
Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Legia II Warszawa
GKS II Bełchatów - WKS Wieluń
Ursus Warszawa - Zawisza Rzgów

III liga 2013/2014, grupa: łódzko-mazowiecka (http://www.90minut.pl/liga/0/liga7010.html)

Sgt.
23-07-2013, 14:17
P.Jóźwiak pisze, że Krzysztof Dębek "został wyautowany" z Legii II i pozostaje tylko trenerem Juniorów Starszych - ponoć ze względu na brak chemii z Banasikiem mający swoje źródło w tym, że Dębek jest lepszym trenerem od Banasika, więc go spuszczają. Za niego Radosław Boczek + ktoś jeszcze (rozpoznawalne nazwisko z przeszłością w (L)).

Jako, że to są doniesienia Jóźwiaka należy brać na to pewną poprawkę, wrzucam tak informacyjnie raczej.

nst
27-07-2013, 15:47
Nie wiem gdzie zapytać, a w większości temat tyczy się młodych zawodników.
Istnieje gdzieś strona, na której są wypisane wszystkie wypożyczenia zawodników Legii i innych klubów ekstraklasy?

Radziu1916
03-08-2013, 15:17
Pod koniec sparingowego spotkania rezerw Legii z GKP Targówek, w polu karnym rywali Łukasz Bogusławski zderzył się z Arturem Nowakiem. Piłkarz drużyny występującej przy ulicy Kołowej podszedł po chwili do legionisty i po prostu uderzył go "z byka" w nos. 19-letni zawodnik GKP popisał się niczym Zinedine Zidane, tyle że pokazał jedno z najgłupszych zachowań słynnego Francuza. Jak się okazało po meczu, "Boguś" ma prawdopodobnie złamany nos. Kapitana drugiej drużyny będzie może czekać nawet dwumiesięczna przerwa. Zawodnik pojechał na RTG.

- Po co to zrobiłeś? - spytał się schodzącego z boiska Nowaka, trener zespołu z Targówka. - A bo się wkur... - odpowiedział 19-latek...

Nowak nie od dziś ma problemy z trzymaniem nerwów na wodzy. To nie pierwsza, bezpośrednia czerwona kartka obrońcy w sparingach. 19-latek musi przede wszystkim zmądrzeć i szanować zdrowie innych zawodników, przebywających razem z nim na boisku. Jeśli chce zagrać wyżej niż w trzeciej lidze, musi wiele zmienić w swoim zachowaniu.

Młodzi piłkarze Legii są narażeni na takie faule. Zimą Młoda Legia grała sparing z Ursusem Warszawa. Wtedy jeden z piłkarzy rywali wpadł na Kordiana Latosa, który doznał wtedy pęknięcia oczodołu oraz szczęki.

Źródło: Legia.net

Coś mi się wydaję że nijaki Nowak będzie miał przesrane :)

hansolo
11-08-2013, 13:08
Legia II Warszawa 1:0 GKS II Bełchatów (92' Kopczyński).
Dobra gra Legii, skutecznie w defensywie, nieskutecznie w ofensywie. Jeżeli Raphael Augusto zaprezentował dziś pełnię swoich możliwości (zagrał 70 minut) to śmiało może się pakować do Brazylii, bo był po prostu najsłabszy na boisku. Więcej przeczytacie zaraz na Legijnych stronach.

PS. Poziom sędziowania w III lidze jest po prostu dramatyczny ...

Puszer
11-08-2013, 13:35
Legia II Warszawa 1:0 GKS II Bełchatów (92' Kopczyński).
Dobra gra Legii, skutecznie w defensywie, nieskutecznie w ofensywie. Jeżeli Raphael Augusto zaprezentował dziś pełnię swoich możliwości (zagrał 70 minut) to śmiało może się pakować do Brazylii, bo był po prostu najsłabszy na boisku. Więcej przeczytacie zaraz na Legijnych stronach.

PS. Poziom sędziowania w III lidze jest po prostu dramatyczny ...

Coś mi się w to nie chce wierzyć, ale niech Janek da mu szanse z Rozwojem i zobaczymy ile w tym prawdy.

Krs88
25-08-2013, 15:33
Czwarty mecz Legii II za nami, poki co nie jest tak rozowo jak wydawalo sie niektorym osobom z klubu. Mazurek gardlowal, iz skandalem jest, ze Mloda Legia, ktora wygrywala ME, a jej zawodnicy bija sie o miejsce w pierwszej druzynie, bedzie musiala grac na poziomie III ligi, a fakty sa takie, ze na koncie mamy jedno zwyciestwo i dwunaste miejsce w tabeli. Kibice raczej zdawali sobie z tego sprawe, ze juniorskie rozgrywki to cos zupelnie innego niz rywalizacja z doroslymi drwalami, ale Mazurek, ktory odgrazal sie, ze nie wystawia rezerw jesli nie dostana II ligi wzbudza teraz lekki smiech. Mial to byc dla niego stracony rok, a najprawdopodoniej okaze sie, ze sportowo nasze rezerwy sa dokladnie w tym miejscu, w ktorym powinny byc.

Robert E. Lee
25-08-2013, 15:35
Tylko, gdyby okazało się, że jednak gramy w 2 lidze, to by tylu chłopaków stanowiących o sile w ME nie wypożyczyli.

marsu2
25-08-2013, 15:38
Bo z comeczowych relacji wynika , że w każdym meczu jesteśmy lepsi , tylko brakuje skuteczności.

Tutaj na przykład relacja z wczorajszego meczu Legii II z trzecim w tabeli WKS Wieluń -> http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/976212,iii-liga-wks-wielun-legia-ii-warszawa-00-zdjecia,id,t.html

albo tu -> http://www.radiozw.com.pl/index.php?page=news&id=8136

detoxizer
25-08-2013, 16:09
Zanim zacznie ktoś jechać po kimś z klubu, może warto rozszerzyć swoją wiedzę o tak podstawową sprawę, jak obecna kadra?

Mistarz
01-09-2013, 13:23
Brazylijski popis dał wygraną Legii II! Zawodnicy z zaplecza pierwszej drużyny pokonali 2:0 Omegę Kleszczów, a do siatki rywali trafili Peterson i Alan. Oby tak dalej!

No to chyba nie takie ogórki skoro Omega dostała 2 w plecy :mpiwo:

Boxer
02-09-2013, 21:38
Witam
Chciałbym spytac o której i gdzie odbędzie się mecz Legia II Warszawa - Mechanik Radomsko (04.09.2013.), na jednych stronach podana jest godzina 12.00 a na drugich 16.00 natomiast nie widziałem nigdzie adresu a potrzebuje potwierdzić czy mecz odbędzie w Sulejówku?

Raffi
03-09-2013, 14:01
polecam sprawdzanie na www.Legionisci.com (http://www.Legionisci.com) i na www.90minut.pl (http://www.90minut.pl) , tam zawsze podawane jest i miejsce i czas. Profilaktycznie sprawdziłem dzisiejsze aktualizacje wydziału sędziowskiego i jest bez zmian - o 16:00 w Sulejówku, ul. Krasińskiego 6

Boxer
03-09-2013, 14:56
Bardzo dziekuję, będę robił tak jak napisałeś.

ormo
04-09-2013, 15:42
Peterson już 2 bramki w meczu z Mechanikiem.

nst
04-09-2013, 16:11
Peterson 3 bramka...
Może by ich tak sprawdzić bo obaj podobno ciągną grę drużyny.

R.
04-09-2013, 16:21
I się połamał. :lol:

Bonhart
04-09-2013, 16:24
I się połamał. :lol:

eee? co tam sie dzieje?

R.
04-09-2013, 16:33
Piotr Kamieniecki @PKamieniecki 12 min

W miejsce Peteresona (kontuzja pachwiny, prawej nogi), wejdzie Rafał Parobczyk

nevermind
04-09-2013, 16:36
Ponoc ten Alan wymiata. Dawajta go do I składu. Zagra ze trzy mecze i do kadry go powołają(Podobniez ma polski paszport) :popcorn:

Alek
04-09-2013, 17:12
Piotr Kamieniecki @PKamieniecki 12 min

W miejsce Peteresona (kontuzja pachwiny, prawej nogi), wejdzie Rafał Parobczyk

Z Rafała wyrósł niezły grajek. Pamiętam go jeszcze z gry w jednym klubie , a także z juniorskich turniejów przed przyjściem do Młodych Wilków , gdzie wymiatał i mimo niskiego wzrostu dobrze sobie radził.

Oj będzie z niego pożytek.

Hyhyhy
15-09-2013, 14:02
Legia II 0-1 Huragan Wołomin

skład : Oliwer Wienczatek, Łukasz Turzyniecki, Alan, Mateusz Cichocki, Kamil Rozmus, Daniel Łukasik, Robert Bartczak, Przemysław Mizgała, Raphael Augusto, Michał Żyro, Jakub Arak

Na papierze, skład bardzo mocny jak na III ligę, a znowu niespodzianka i w plecy.

klinton
15-09-2013, 14:30
Legia II 0-1 Huragan Wołomin

skład : Oliwer Wienczatek, Łukasz Turzyniecki, Alan, Mateusz Cichocki, Kamil Rozmus, Daniel Łukasik, Robert Bartczak, Przemysław Mizgała, Raphael Augusto, Michał Żyro, Jakub Arak

Na papierze, skład bardzo mocny jak na III ligę, a znowu niespodzianka i w plecy.

Szkoda, że na boisku nie wyglądało to tak elegancko, jak na papierze... Za dużo niedokładności, głupich strat i zbyt wolne rozgrywanie piłki. Mecz był do wygrania. Bramka dla Huraganu zajebista. Moim zdaniem bardzo korzystnie zaprezentował się w obronie Alan. Widać, że gość ma papiery na grę. Żyro coś tam próbował i momentami się starał, ale wychodziło jak zawsze... :-/

Z.
15-09-2013, 15:07
Nieźle. 3 piłkarzy z ekstraklasy, w tym dwóch bywa, że z pierwszego składu. Do tego kolejnych 3 uchodzących za niemałe talenty i jeszcze wypożyczenia z Brazylii. Nie starczyło na Huragan Wołomin. Szacun. Chyba ktoś oszalał, że pakował nas do II Wschodniej.

tomasz203
19-09-2013, 09:55
Koledzy, może ktoś wie, o której godzinie jest meczyk Legii II w tą sobotę ?

Raffi
19-09-2013, 11:06
Niedziela 22.09 o 12:00, z OKS Otwock

A co do kwestii II/III liga, to po to przecież było to całe gadanie o 2 lidze, by nie wrzucili nas do nowej IV ligi, jak to pierwotnie nam przysłano w piśmie, bo wiadomo było, że niemal wszyscy najlepsi zawodnicy poza bezpośrednim zapleczem I drużyny uciekną jeżeli to bedzie III lub IV liga, i tak też się stało skoro 16 zawodników nas opuściło, a na pewno z 10 z nich (poza Jagiełłą czy Gąsiorem) by zostało

Zeby awansować do II ligi trzeba mieć skład na czołówkę II ligi, bo ze 180 drużyn wchodzą tylko 2. Przynajmniej 7 punktów straciliśmy w tak beznadziejnie durny sposób, że aż szkoda gadać. Ale bez wątpienia brakuje jeszcze cwaniactwa, fizyki, a często zgrania i POMYSŁU na grę. I ta gra nie jest za ładna poza pojedynczymi zrywami.

Z drugiej strony.. ej, właśnie puknęliśmy na wjyeździe zdecydowanego lidera grupy, wiec teoretycznie potencjał na awans jest. Ale moze dopiero po lepszym zgraniu i okrzepnięciu drużyny, na wiosnę zdobędziemy więcej punktów niż obecnie to ma miejsce. Pytanie co zrobić, by mieć jeszcze szansę na awans powiedzmy choćby w połowie rundy wiosennej. Bo wiadomo, ze w razie szansy pojawi się pewnie nalot dywanowy z I-ki (byle efekt nie był taki jak ostatnio)

tomasz203
19-09-2013, 13:56
Sobota 21.09 ?
Taki jest termin na stronie, tylko brak godziny.

Sonny
19-09-2013, 15:31
Z tego co ja wiem to 16:30 ;)

tomasz203
19-09-2013, 15:36
Spory rozrzut w terminach.
Napisałem do klubu może wiedzą lepiej.
Z drugiej strony to chamstwo, że nie podają szczegółów.

Raffi
20-09-2013, 12:24
Sobota 21.09 ?
Taki jest termin na stronie, tylko brak godziny.
to jakaś bardzo słaba strona... ;-) tzn. domyślam się ,jaka, ale jeżeli już tam zajrzałeś to pewnie wiesz i zauważyłeś że ta strona nie podaje praktycznie żadnych terminów meczów. Jeszcze raz się powtórzę - jak ktoś chce znać termin A TEN TERMIN TEN JEST ZNANY OD BLISKO DWÓCH TYGODNI - to niech zajrzy na http://www.90minut.pl/liga/0/liga7010.html , na www.ws.waw.pl (http://www.ws.waw.pl) w dziale obsada albo na terminarze weekendowe czy środowe na legionisci.com np. http://legionisci.com/news.php?id=54860

a mecz jest oczywiście w niedzielę o 12:00

Raffi
29-09-2013, 19:18
http://www.youtube.com/watch?v=H1KlCfFc7qE
gole z wczorajszego, przegranego 0-2 meczu w Kutnie. Zasadniczo można było ich uniknąć...

marsu2
29-09-2013, 19:55
"Gwiazda ligi bośniackiej" (i chorwackiej) dalej pokazuje swój kunszt :) Nie wiem po jaki chvj go wystawiać kosztem innych , skoro i tak odejdzie.

detoxizer
30-09-2013, 00:35
Nie wiem o co się do niego przypierdalasz, bo akurat w tym meczu obrona grała totalną parodię. Co miał zrobić przy golach, gdy w obronie miał statystów?

marsu2
30-09-2013, 07:53
Ano przypierdalam.Jak na "gwiazdę ligi chorwackiej i bośniackiej" coś słabiutko gra w czwartej lidze polskiej.Dobry bramkarz nawet mając w obronie statystów potrafi bronić.Już pokazał z Pilicą ,że należy go wypierdolić.Jak już ktoś ma popełniać błędy,to wolę by byli to Wienczatek,albo Smyłek , niż ten ręcznik.

Van Holden
30-09-2013, 09:40
Ano przypierdalam.Jak na "gwiazdę ligi chorwackiej i bośniackiej" coś słabiutko gra w czwartej lidze polskiej.Dobry bramkarz nawet mając w obronie statystów potrafi bronić.Już pokazał z Pilicą ,że należy go wypierdolić.Jak już ktoś ma popełniać błędy,to wolę by byli to Wienczatek,albo Smyłek , niż ten ręcznik.
Już widzę Skabę, albo Wienczatka, który broni obie bramki..

nst
30-09-2013, 09:52
Pan "zarobicie na mnie miliony" niech dogra co musi i spieprza na drugą stronę księżyca. Liczą może na jakieś efektowne parady, uratowanie kilku spotkań i sprzedanie chociaż za paczkę czipsów.
Trochę się przyglądałem jego ostatnim wyczynom, i średnio dwa razy na mecz ustawia się dziwnie, gra elektrycznie lub wybija w sposób karygodny.
Nasza liga nie jest mocną ligą ale i tak to dla niego za wysokie progi.

marsu2
02-10-2013, 15:48
P.Jóźwiak

Antolovic w stylu zawiadowcy na lotnisku Okecie i Legia II w 34.min. przegrywa z kolegami Piechny 0:2.
:lol:

Mario
14-10-2013, 11:07
Pytanie głównie do Raffiego - Śmigielski ma ofertę z Interu? Czy to tylko mrzonki agenta?

Adin
27-10-2013, 14:32
Elfir zszedł dzisiaj wcześnie z boiska...znów kontuzja?

ZwolSon
27-10-2013, 14:38
W innym temacie napisałem, że mięsień 2głowy tym razem.

zinger
11-11-2013, 13:53
Obejrzałem właśnie skrót meczu z Mazurem i 2 pytania się nasuwają do orientujących się w sprawach II.
Ten parodysta Szuler, od dawna gra zamiast Cichockiego? Co najmniej dziwne, że nie ogrywa się Cichockiego nawet w rezerwach.
I drugie pytanie, Tomasiewicz to urośnie jeszcze? Bo bardzo fajnie wygląda, ale jak trafi na jakiegoś rzeźnika z ekstraklapy, to może nic z niego nie zostać...

Axel
11-11-2013, 14:17
http://www.90minut.pl/wystepy.php?id=12174&id_sezon=83 - Suler
http://www.90minut.pl/wystepy.php?id=18269&id_sezon=83 - Cichocki

Suler to jest tam od kiedy go karnie wyslano

R.
13-11-2013, 22:21
Raffi, napisałbyś coś o Robercie Bartczaku? Ostatnio był chwalony(bliski wyjazdu z jedynką na zgrupowanie w przerwie zimowej), ponoć najlepszy drybler z młodych a generalnie zawodnik raczej "mało znany".
Druga sprawa to Tomasiewicz - praktycznie co relacja z meczu rezerw to najlepszy zawodnik na boisku. Kiedyś mówiło się, że to największy talent w akademii, jak to wygląda na dzień dzisiejszy?

SzydeL
13-11-2013, 22:35
Raffi, napisałbyś coś o Robercie Bartczaku? Ostatnio był chwalony(bliski wyjazdu z jedynką na zgrupowanie w przerwie zimowej), ponoć najlepszy drybler z młodych a generalnie zawodnik raczej "mało znany".
Druga sprawa to Tomasiewicz - praktycznie co relacja z meczu rezerw to najlepszy zawodnik na boisku. Kiedyś mówiło się, że to największy talent w akademii, jak to wygląda na dzień dzisiejszy?

Edzia: No oczywiście, że go pomyliłem, chodziło mi o Kochańskiego co gra i na defensywnym i/lub na środku obrony.
Sprawdzałem czujność. :D Post do wyje*ki.

marsu2
13-11-2013, 22:39
Chyba kogoś z nim pomyliłeś ;) Bartczak to skrzydłowy.

michrafal
15-11-2013, 16:56
Witam,

Jutro mecz Legia II Warszawa - Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Wybiera się jutro ktoś do Grodziska Maz?

paeo21
15-11-2013, 21:00
wybiera się

marsu2
20-11-2013, 15:08
Grzegorz Tomasiewicz - Nie ma jeszcze osiemnastki, dlatego jest do wyciągnięcia za ekwiwalent. Patrząc na jego umiejętności i na to, jak miarowo się rozwija, to grosze. Drobne. Tak sobie myślę, że tylko z tego formalno-finansowego powodu dotąd nie zaliczył przynajmniej debiutu. Ma błysk, daje parę kilo jakości nawet w najkrótszej pasówce. Nigdy nie widziałem, żeby zagrał komuś piłkę nie w tempo. Świetnie czuje grę, często szuka prostopadłych - choć mówiąc o nim to raczej otwierających - podań. Dla mnie jest klasyczną dziesiątką, natomiast wprowadzając go do poważniejszej piłki, zacząłbym od lewego skrzydła. Nie biega przesadnie szybko, nie ma gazu, ale jest piekielnie ambitny. Minimum dziesięć wślizgów w każdym meczu, niektóre zupełnie niepotrzebne, takie - powiedziałbym - juniorskie. Tak czy inaczej: i technik, i zadziora. Jeżeli nie zakołysze mu się w głowie, długo w Polsce nie zabawi. A że ma mniej niż 170 centymetrów? Błagam, jak się w piłkę gra, a nie kopie, przeszkoda niewielka.

Robert Bartczak - Jakiś czas temu mocno zagubiony chłopak. Podobno (tak słyszałem) pojechał na pierwszy obóz i nie zamienił z nikim ani słowa. Chyba jeszcze nieprzygotowany fizycznie na Ekstraklasę, tyle że na trzecią ligę tym bardziej miał być przecież nieprzygotowany... Błyszczy po kilka razy w meczu, później gdzieś ginie w nagromadzeniu latających łokci, ale tak: poradził sobie. Złapał pewności, dobrze przyjęli go starsi zawodnicy. Ciągle wiele pracy przed nim, zwłaszcza nad sylwetką i motoryką, za to mi do złudzenia przypomina siedemnastoletniego Rafała Wolskiego. Też był lekko zadżumiony, też grywał na boku, choć szykowano go na playmakera, i - przede wszystkim - obaj mają niemal identyczny zwód. Balans ciałem. Mimo że nie są sprinterami, ogrywają rywali na małej przestrzeni z zadziwiającą łatwością. Powtórzę: dla mnie Bartczak to najwierniejsza z możliwych kopii Rafała, taka wręcz jeden do jednego.

Alan - Niewielu jest obrońców z taką łatwością w wyprowadzaniu piłki. On chciałby, zanim ją odda, podprowadzić ze dwadzieścia metrów, nawinąć ze dwóch przeciwników na zamach, obiec ze czterech przypadkowych przechodniów, a następnie rozrzucić grę dalekim przerzutem. Gra tyleż efektownie, co nieodpowiedzialnie. Nieźle radzi sobie w powietrzu, główkuje bez zarzutu, nie unika walki, a kiedy trzeba, pojedzie kilka metrów na wślizgu. Materiał na naprawdę fajnego stopera, ale zdecydowanie nie teraz. Do obróbki na przykład w pierwszej lidze. Na plus wszechstronność - może występować nie tylko na stoperze, bo na obu stronach obrony i defensynej pomocy również.

Peu - Pewnie najlepszy drybler w całej Warszawie. Czasami mija po czterech-pięciu. Bardzo szybko biega, choć często z wyłączoną nawigacją, zupełnie bezproduktywnie. Potrafi względnie dobrze strzelić z daleka, przy czym raczej mocno niż precyzyjnie. Generalnie typ jeźdźca bez głowy, który podaje średnio w co drugim meczu. Nie do końca wiadomo, czy umie dośrodkować, ponieważ zawsze ścina z piłką do środka, szukając indywidualnej akcji. Jeżeli uważasz, że Ojamaa jest na boisku zbyt chciwy, to w przypadku Brazylijczyka tę chciwość należałoby pomnożyć przez dwa.
Parę słów o trenujących z pierwszym zespołem (Legia.net)

Chmielo
21-11-2013, 14:07
Legię cechuje natomiast jedna bardzo dobrą rzecz - ściąga najbardziej utalentowanych zawodników z całej Polski, ale - takie moje zdanie - ma bardzo słabe szkolenie. I nie boję się tego powiedzieć. Z tej masy, którą zapraszają, nie ma szans, żeby nikt się nie wybił, ale rozmawiam z wieloma ludźmi i wiem, jak tych młodych chłopaków się traktuje i jak prowadzi (...). Jeżeli ściąga pan piętnastu najlepszych 15-latków z Polski, to obojętnie, jak pan z nimi trenuje, dwóch-trzech musi się wybić. Nie ma siły. A kiedy wyskoczył Furman? Mijają dwa lata, od kiedy go zobaczyłem.

Jaco
21-11-2013, 18:18
No cóż. Cudze krytykujecie, na własne jaja nie patrzycie:
Artur Płatek za wikipedią, więc łągodnie

Po zwolnieniu Ryszarda Tarasiewicza (http://pl.wikipedia.org/wiki/Ryszard_Tarasiewicz) znalazł zatrudnienie jako I trener (http://pl.wikipedia.org/wiki/Trener) Jagiellonii Białystok (http://pl.wikipedia.org/wiki/Jagiellonia_Bia%C5%82ystok). Jego zespół zajął II miejsce II lidze (http://pl.wikipedia.org/wiki/II_liga_polska_w_pi%C5%82ce_no%C5%BCnej), dzięki czemu awansował do Orange Ekstraklasy (http://pl.wikipedia.org/wiki/Ekstraklasa_w_pi%C5%82ce_no%C5%BCnej). W sezonie 2007/2008 jego zespół spisywał się bardzo dobrze, był najlepszym z beniaminków (http://pl.wikipedia.org/wiki/Beniaminek) i siedemnastu kolejkach zajmował 9. miejsce, pomimo kłopotów finansowych i braku licencji dla trenera. Po sześciu porażkach z rzędu szkoleniowca zwolniono 27 kwietnia 2008 roku, dzień po porażce z Odrą Wodzisław (http://pl.wikipedia.org/wiki/Odra_Wodzis%C5%82aw_%C5%9Al%C4%85ski) 2:3. Następnego dnia ok. 1000 kibiców uroczyście pożegnało trenera. Następnie podjął pracę asystenta trenera Uwe Rapoldera (http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Uwe_Rapolder&action=edit&redlink=1) w klubie 2. Bundesligi TuS Koblenz (http://pl.wikipedia.org/wiki/TuS_Koblenz). 27 października 2008 Artur Płatek został trenerem Cracovii (http://pl.wikipedia.org/wiki/Cracovia_%28pi%C5%82ka_no%C5%BCna%29), którą prowadził do 12 sierpnia 2009. Dnia 10 listopada 2010 został nowym szkoleniowcem Pogoni Szczecin (http://pl.wikipedia.org/wiki/Pogo%C5%84_Szczecin)

Od 24 sierpnia 2011 do 1 listopada 2011 pełni funkcję pierwszego trenera Warty Poznań (http://pl.wikipedia.org/wiki/Warta_Pozna%C5%84_%28pi%C5%82ka_no%C5%BCna%29).

:dziekuje:

Edi
01-12-2013, 21:07
Legia II Warszawa 3-1 Ursus Warszawa

Bramki zdobywali Rafał Zaborowski, Bartłomiej Kalinkowski i Mateusz Zawal.

Tym samym Legia kończy jesień na 1 miejscu ;)