PDA

Zobacz pełną wersję : rozmowy ze sponsorem

szczepan
11-09-2003, 17:38
za www.legialive.pl:

"Decyzja jeszcze w tym tygodniu?

Po długich miesiącach starań i rozmów być może wreszcie piłkarze Legii będą mieli sponsora. "Prowadzimy rozmowy z Zepterem i Polską Telefonią Cyfrową Centertel w sprawie umieszczenia logo tych firm na koszulkach zawodników, a także większego sponsoringu Legii. Mamy przygotowanych kilka wariantów oferty i myślę, że w ciągu tygodnia wszystkie ustalenia zostaną sfinalizowane" - powiedział prezes Legii SSA Edward Trylnik. "Nie mogę zdradzać szczegółów negocjacji z Zepterem i Centertelem, bo obowiązuje nas tajemnica handlowa. Być może loga obu firm znajdą się na koszulkach, a być może tylko jednej z nich. W każdym razie Zepter i Centertel są zainteresowane większymi pakietami oferowanymi sponsorom głównym. Negocjujemy także z innymi firmami, którym proponujemy pakiety mniejsze. Nie ukrywajmy, pieniądze są nam bardzo potrzebne. Chcemy jednak, poprzez dobrą grę piłkarzy, aby inwestor był zadowolony z naszej współpracy i miał się kim i czym pochwalić. Niestety, niczego więcej nie mogę powiedzieć. Z Zepterem i Centertelem zawarliśmy wstępne porozumienie, że przed podpisaniem umów, bez zgody wszystkich stron, nie podajemy żadnych informacji do prasy" - wyjaśnił dyrektor finansowy Legii SSA Andrzej Młotek. "Nie zostałem upoważniony przez zarząd firmy do udzielania jakichkolwiek informacji na temat negocjacji z Legią. Na razie jest to dzielenie skóry na niedźwiedziu. Być może jednak jeszcze w tym tygodniu zapadnie decyzja o sponsorowaniu Legii przez Centertel. Wszyscy mają nadzieję, że porozumienie zostanie zawarte i już w przyszłym tygodniu będziemy mogli zrobić z Legią wspólną konferencję prasową" - powiedział przedstawiciel PTK Centertel Jacek Kalinowski.

Źródło: Życie Warszawy"

no prosze widac ze Centertel w kazdej dziedzinie chce walczyc z Era :D i dobrze bo mam IDEA :D i sadze ze to mocny sponsor :D

aha czy ktos wie jaka umowa jest z Warka? no nowej oficjalnej stronie jest jej logo jako sponsora?

MaxxxiM
11-09-2003, 18:43
za www.legialive.pl:

"Decyzja jeszcze w tym tygodniu?

Po długich miesiącach starań i rozmów być może wreszcie piłkarze Legii będą mieli sponsora. "Prowadzimy rozmowy z Zepterem i Polską Telefonią Cyfrową Centertel w sprawie umieszczenia logo tych firm na koszulkach zawodników, a także większego sponsoringu Legii. Mamy przygotowanych kilka wariantów oferty i myślę, że w ciągu tygodnia wszystkie ustalenia zostaną sfinalizowane" - powiedział prezes Legii SSA Edward Trylnik. "Nie mogę zdradzać szczegółów negocjacji z Zepterem i Centertelem, bo obowiązuje nas tajemnica handlowa. Być może loga obu firm znajdą się na koszulkach, a być może tylko jednej z nich. W każdym razie Zepter i Centertel są zainteresowane większymi pakietami oferowanymi sponsorom głównym. Negocjujemy także z innymi firmami, którym proponujemy pakiety mniejsze. Nie ukrywajmy, pieniądze są nam bardzo potrzebne. Chcemy jednak, poprzez dobrą grę piłkarzy, aby inwestor był zadowolony z naszej współpracy i miał się kim i czym pochwalić. Niestety, niczego więcej nie mogę powiedzieć. Z Zepterem i Centertelem zawarliśmy wstępne porozumienie, że przed podpisaniem umów, bez zgody wszystkich stron, nie podajemy żadnych informacji do prasy" - wyjaśnił dyrektor finansowy Legii SSA Andrzej Młotek. "Nie zostałem upoważniony przez zarząd firmy do udzielania jakichkolwiek informacji na temat negocjacji z Legią. Na razie jest to dzielenie skóry na niedźwiedziu. Być może jednak jeszcze w tym tygodniu zapadnie decyzja o sponsorowaniu Legii przez Centertel. Wszyscy mają nadzieję, że porozumienie zostanie zawarte i już w przyszłym tygodniu będziemy mogli zrobić z Legią wspólną konferencję prasową" - powiedział przedstawiciel PTK Centertel Jacek Kalinowski.

Źródło: Życie Warszawy"

no prosze widac ze Centertel w kazdej dziedzinie chce walczyc z Era :D i dobrze bo mam IDEA :D i sadze ze to mocny sponsor :D

aha czy ktos wie jaka umowa jest z Warka? no nowej oficjalnej stronie jest jej logo jako sponsora?

Idea to doskonaly pomysl. wspolpracowalem i wspolpracuje nadal z ludzmi z Idei i jesli tak samo beda dzialac z Legia to bedzie genialnie

Radio
11-09-2003, 20:02
Moze przeidę kiedyś do Idei, jak bedzie można zachować dotychczasowy numer (Era).

Kawa
11-09-2003, 20:09
Moze przeidę kiedyś do Idei, jak bedzie można zachować dotychczasowy numer (Era).
Ta napewno pozwola ci na to :> Zmieniaj sieć a nwy numer wyslesz smsem do wszystkich znajomych :)
Idea byłaby super sponosrem. Bogaci, nowoczesne technologie wiec aczej nie zbankrutuja. No i mam u nich telefonik 8)

Radio
11-09-2003, 20:23
Kawa to wcale nie jest takie nimożliwe tylko trzeba rzeczywiście zliberalizować rynek telekomunikacji.

Gringo
11-09-2003, 20:34
Idea lub Zepter, oby byla to Idea, pamietajcie, ze Idea to odlam TP S.A. pieniedzy jak lodu, a po reprezentacji i tej od panoramy idiotki musza sobie podreperowac reputacje w marketingu, moze bedzie duzo pieniedzy na transfery i inne takie tam pierdoly jak murawa, ktora miala byc w kwietniu.

Endrju
11-09-2003, 20:40
Ja chcę Idea :+: mam telefonk w tej sieci a tak pozatym byłaby ciekawwa walka na linii Legia-Wisła = Idea-Era

Kempes
11-09-2003, 21:26
Przynajmniej teraz będe miał mniejszego kaca moralnego jeśli bedą przychodziły kolejne wielkie rachunki z Ideii '8

Cypis
11-09-2003, 22:35
Przynajmniej teraz będe miał mniejszego kaca moralnego jeśli bedą przychodziły kolejne wielkie rachunki z Ideii '8
Nawet bede im placil w terminie a nie jak teraz co miesiac mi wylaczaja i wysylaja durne smsy.Chociaz moje pieniadze po czesci wspomoga szczytny cel.

szczepan
11-09-2003, 22:37
spokojnie nic nie jest jeszcze pewne... pamietacie Jakubasa...

MaxxxiM
11-09-2003, 22:41
a najwazniejsze jest to, ze ludzie pracujacy w Idei sa otwarci na nowe idee :)

M_I_G
11-09-2003, 23:06
http://www.gsmonline.pl/news/?link=show_details.php?id=7626

:cf1:

Adiq
11-09-2003, 23:10

Poczekajmy lepiej jeszcze do tego poniedziałku, bo już nie raz tak było... :oho:

bemowiak
11-09-2003, 23:11
kurde to musze zmienić sieć! :fu:

szczepan
11-09-2003, 23:12

nieoficjalnie Jakubas tez mial zostac... spokojnie...

MaxxxiM
11-09-2003, 23:36
wszyscy kibice Legii mysla intensywnie i wobrazaja sobie Idee jako inwestora/sponsora Legii, np poprzez logo na koszulkach. musi sie udac.

szczepan
11-09-2003, 23:37
wszyscy kibice Legii mysla intensywnie i wobrazaja sobie Idee jako inwestora/sponsora Legii, np poprzez logo na koszulkach. musi sie udac.

ja tam chcialbym bardziej cos takiego jak Wisla i Era!

Kawa
11-09-2003, 23:40
Narazie wstrzymajmy sie od hura optymizmu. Pocieszjacy wydaje siefakt, że taka wiadomość podał chyba najlepszy w polsce vortal komórkowy, a nie PS.

MaxxxiM
11-09-2003, 23:42

ja tam chcialbym bardziej cos takiego jak Wisła i Era!

chodzilo mi o wyobrazenie sobie, e juz taki uklad nastapil, np. poprzez wyobrazenie sobie logo na koszulkach. ja bardzo chcialbym, zeby Idea weszla w taki uklad. i mysle ze wejdzie. bedzie to ciekawa rywalizacja na linii Wisla-Legia i Era-Idea. Plus sie interesuja siatka i gitara gra :)

szczepan
11-09-2003, 23:44
Plus nie ma w kogo inwestowac... watpie zeby Drzymala chcial ich pomocy... moze Amica bo z kasa u nich nie najlepiej...

ps

te kolo co mial inwestowac w Lecha Kulczyk to ktorej sieci posiada udzialy?

MaxxxiM
11-09-2003, 23:47
Plus nie ma w kogo inwestowac... watpie zeby Drzymala chcial ich pomocy... moze Amica bo z kasa u nich nie najlepiej...

ps

w Idei wlasnie poprez TP SA :D

szczepan
11-09-2003, 23:54

ps

bingo!

czyli jednym slowem jezeli Idea zostanie sponsorem Legii to bedzie smiechowo... bo najpierw Lech w Gorniku teraz posrednio TPSA u Nas a w Lechu cisza 8)

MaxxxiM
11-09-2003, 23:58

ps

bingo!

czyli jednym slowem jezeli Idea zostanie sponsorem Legii to bedzie smiechowo... bo najpierw Lech w Gorniku teraz posrednio TPSA u Nas a w Lechu cisza 8)

przyznam sie ze dzis w PS czytalem (tak w tym samym PS), wywiad z nowym dyrektorem operacyjnym Legii - Kita. i on tam powiedzial kilka madrych slow. Legia to jest marka rozpoznawana nie tylko w Polsce ale i w Europie. w przededniu wejscia Polski do UE, dla takiej firmy jak Idea posrednio TP SA to doskonaly sposob na dalsze budowanie swojej marki.
z reszta powiem szczerze, ze po przeczytaniu tego wywiadu optymizm mnie ogarnal.

szczepan
12-09-2003, 00:01
no ten wywiad wyszedl spoko... tylko ze mam obawe ze ten koles wiecej gada i analizuje niz robie ale poczekajmy...

MaxxxiM
12-09-2003, 00:05
no ten wywiad wyszedl spoko... tylko ze mam obawe ze ten koles wiecej gada i analizuje niz robie ale poczekajmy...

krtoko jest w Legii, wiec jeszcze nie bardz mial mozliwosc by sie wykazac. wierze jednak, ze jest rozsadnym czlowiekiem i w koncu doczekamy sie sukcesow na ktore ten klub i kibice zasluguja

Sharn
12-09-2003, 00:21
Plus nie zainwestuje w żaden prowincjonalny klub (jeśli już). To musi być duże miasto - ja proponuję Łódź - należy im się, będzie (L) iga!

szczepan
12-09-2003, 00:26
Widzew za duzo klopotow ma i za duzo niejasnosci tam jest a LKS raczej nie awansuje do 1 ligi...

MaxxxiM
12-09-2003, 00:40
Plus nie zainwestuje w żaden prowincjonalny klub (jeśli już). To musi być duże miasto - ja proponuję Łódź - należy im się, będzie (L) iga!

Plus inwestuje poki co w siatkowke i chyba niezle na tym wychodzi, bo w przeciwnienstwie do reprezentacji pilkarskiej, siatkarska gra na wszystkich najwazniejszych imprezach. a jesli juz mialby wchodzic w sponsorowanie to reczywiscie do Lodzi i Widzewa. bardzo byloby ciekawie zarowno na komorkowej jak i pilkarskiej mapie Polski. z tym ze dopoki jest Grajewski w Widzewie to chyba zaden sponsor sie tam nie pojawi. podobno jest niezla zadyma z trenerami. bo jeden ma nadal wazxna umowa (ten ktory juz ponoc nie jest trenerem), a drugi jeszcze jej w ogole nie ma (ten ktory obecnie trenuje druzyne).

bemowiak
12-09-2003, 00:42

Plus inwestuje poki co w siatkowke

Dobra,dobra,ale Idea póki co inewstuje w koszykarski Śląsk...

Nazgul
12-09-2003, 00:52

Plus inwestuje poki co w siatkowke

Dobra,dobra,ale Idea póki co inewstuje w koszykarski Śląsk...

A co jedno drugiemu przeszkadza? Idea ma tyle kasy że mogłaby sponsorować całą I ligę...

Sharn
12-09-2003, 01:02
Widzew za duzo klopotow ma i za duzo niejasnosci tam jest a LKS raczej nie awansuje do 1 ligi...

To tylko teorie ofkoz, ale nie widzę innego miasta bardziej zasługującego na sponsoring w Polsce... 8)

Aureliusz
12-09-2003, 10:40
Spokojnie, spokojnie. Jak Jakubas się interesował Legią, to już nawet w Polityce napisali, że przejął akcje. Ja nie uwierzę, dopóki nie zobaczę. Na tym punkcie trzeba być troche przeczulonym, bo tyle tych firm już było, które się interesowały sponsoringiem, i nie nie wychodziło.
A Idea? No cóż, wolałbym Plusa! :)

_Bart
12-09-2003, 11:40

krtoko jest w Legii, wiec jeszcze nie bardz mial mozliwosc by sie wykazac. wierze jednak, ze jest rozsadnym czlowiekiem i w koncu doczekamy sie sukcesow na ktore ten klub i kibice zasluguja

ma ktos moze gdzies ten wywiad albo moglby zeskanowac bo nigdzie w necie nie moge znaleźć nawet na stronie Przekretu :/

z góry THX

aaadamm
12-09-2003, 12:27
Spokojnie, spokojnie. Jak Jakubas się interesował Legią, to już nawet w Polityce napisali, że przejął akcje. Ja nie uwierzę, dopóki nie zobaczę. Na tym punkcie trzeba być troche przeczulonym, bo tyle tych firm już było, które się interesowały sponsoringiem, i nie nie wychodziło.

krotko i na teamt

nigdy nie dzieli sie skory nie nie upolowanym jeszcze zwierzu !!!!

Bro(d)War
12-09-2003, 12:35
A więc "rozwód" z erą był trafionym pomysłem.
Teraz wiem komu mogę płacić ( i komu pośrednio pomagać) i zarazem nie dorabiać (pośrednio) krakowskich pedziów.
Pozdro.

macjejek
12-09-2003, 19:08
Idea nie inwestuje w byle kogo ..... Koszykarski Sląsk Wroclaw przez wiele lat z rzędu mistrz Polski ... Adam Małysz 2 razy z rzędu PŚ ...... Legia to przyszłosc .... Jezeli nie zainwestują w naszą Ekipe zrobią błąd gdyz Legia to jest naprawde MISTRZ POLSKI 2003 / 2004 .. 2004/2005 itd itd itd

MaxxxiM
12-09-2003, 23:22

Idea wejdziejesli panowie od silnikow nie beda stawiali kosmicznych warunkow. bede bardzo zadowolony jesli to wlasnie Idea wejdzie do Legii.

mario82
13-09-2003, 00:16
i tak was nikt nie bedzie sponsorowal bo moze sie to wam wyda dziwne ale jeszcze nie bylo takiego co by na legii dobrze wyszedl :oho: :oho: :oho:

szczepan
13-09-2003, 00:21
i tak was nikt nie bedzie sponsorowal bo moze sie to wam wyda dziwne ale jeszcze nie bylo takiego co by na legii dobrze wyszedl :oho: :oho: :oho:

prosze Cie napisz cos jeszcze bo chce zobaczyc ::ban::

Adiq
13-09-2003, 00:22
Nazwę Legia piszemy z dużej litery. Napisz jeszcze jeden taki mądry post...

szczepan
13-09-2003, 00:30

taka jedna uwaga a Ciebie kto sponsoruje? mama czy tata?

mario82
13-09-2003, 00:38

taka jedna uwaga a Ciebie kto sponsoruje? mama czy tata?

ale pusciles "suchara" przysucharzyles ze ...
--------------------------------
suchar-cos niesmiesznego, bezdennie glupiego z czego smieje sie jedynie czlowiek ktory cos takiego powiedzial, suchar jest to tez forma kawalow na poziomie 5 letniego dziecka, po opowiedzeniu ow suchara jestes spostrzegany jako czlowiek ograniczony umyslowo badz po prostu deb...

szczepan
13-09-2003, 00:40
Wiesz nie wiem czy wiesz ale Legia jest znacznie bardziej rozpoznawalnym zespolem niz Wisla mimo Waszych "sukcesow" w ELIMINACJACH ligi mistrzow... i nie pisz mi ze chodzi o to ze nie gramy teraz w pucharach czy ze jestesmy kiepska druzyna bo przypomnij sobie gdzie byla Wisla zamin zjawil sie Cupial...

mario82
13-09-2003, 00:43
Wiesz nie wiem czy wiesz ale Legia jest znacznie bardziej rozpoznawalnym zespolem niz Wisła mimo Waszych "sukcesow" w ELIMINACJACH ligi mistrzow... i nie pisz mi ze chodzi o to ze nie gramy teraz w pucharach czy ze jestesmy kiepska druzyna bo przypomnij sobie gdzie byla Wisła zamin zjawil sie Cupial...
a kto pierwszy zdobyl puchar polski :rotfl:

szczepan
13-09-2003, 00:44
Wiesz nie wiem czy wiesz ale Legia jest znacznie bardziej rozpoznawalnym zespolem niz Wisła mimo Waszych "sukcesow" w ELIMINACJACH ligi mistrzow... i nie pisz mi ze chodzi o to ze nie gramy teraz w pucharach czy ze jestesmy kiepska druzyna bo przypomnij sobie gdzie byla Wisła zamin zjawil sie Cupial...

pozwolisz ze zacytuje:

"ale pusciles "suchara" przysucharzyles ze ...
suchar-cos niesmiesznego, bezdennie glupiego z czego smieje sie jedynie czlowiek ktory cos takiego powiedzial, suchar jest to tez forma kawalow na poziomie 5 letniego dziecka, po opowiedzeniu ow suchara jestes spostrzegany jako czlowiek ograniczony umyslowo badz po prostu deb..."

mario82
13-09-2003, 00:47

pozwolisz ze zacytuje:

suchar-cos niesmiesznego, bezdennie glupiego z czego smieje sie jedynie czlowiek ktory cos takiego powiedzial, suchar jest to tez forma kawalow na poziomie 5 letniego dziecka, po opowiedzeniu ow suchara jestes spostrzegany jako czlowiek ograniczony umyslowo badz po prostu deb..."

ja niewiem czy ty w ojczystym jezyku nierozumiesz czy jestes nied*******

jarcyś
13-09-2003, 00:48
nara

dyha
moze walne nie w temat , ale co tam :D Apropos Idei i Ery , jakie ksozty wiążą siez zerwaniem umuwy z Erą ??

szczepan

pozwolisz ze zacytuje:

mozesz jasniej :D

mario82
13-09-2003, 00:49

pozwolisz ze zacytuje:

i wszystko jasne :D

szczepan
13-09-2003, 00:50
tak na marginesie poza rozmowa z panem Sucharem:

tutaj mozecie przeczytac co i kogo sponsoruje PTK Centertel/IDEA:

http://www.idea.pl/portal/map/map/press_info

a to info ze strony www.sports.pl:

"Polska Telefonia Komórkowa może zostać sponsorem klubu piłkarskiego Legia Warszawa - poinformowano na stronie internetowej firmy. Ostateczna decyzja zarządu w tej sprawie ma zostać podjęta w poniedziałek 15 września. Prawdopodobnie 19 września piłkarze Legii w meczu z Wisłą Kraków zagrają w koszulkach z logo Idei.
PTK Centertel współpracuje m.in. z koszykarzami Śląska Wrocław, Polskim Związkiem Tenisa Stołowego.
(PAP)"

mario82
13-09-2003, 00:51
tak na marginesie poza rozmowa z panem Sucharem:

tutaj mozecie przeczytac co i kogo sponsoruje PTK Centertel/IDEA:

http://www.idea.pl/portal/map/map/press_info

a to info ze strony www.sports.pl:

"Polska Telefonia Komórkowa może zostać sponsorem klubu piłkarskiego Legia Warszawa - poinformowano na stronie internetowej firmy. Ostateczna decyzja zarządu w tej sprawie ma zostać podjęta w poniedziałek 15 września. Prawdopodobnie 19 września piłkarze Legii w meczu z Wisłą Kraków zagrają w koszulkach z logo Idei.
PTK Centertel współpracuje m.in. z koszykarzami Śląska Wrocław, Polskim Związkiem Tenisa Stołowego.
(PAP)"

hahaha po padnij przedemna na kolana bo was sponsoruje :P

Adiq
13-09-2003, 00:52

pozwolisz ze zacytuje:

i wszystko jasne :D
Miło było... :ban:

szczepan
13-09-2003, 00:53
hahaha po padnij przedemna na kolana bo was sponsoruje :P

mozesz pisac w ojczystym jezyku?

a po drugie nie rozmywaj... jak masz cos do dodania to napisz a jak nie to przemilcz...

po trzecie a kto by pomyslal ze Tele-fonika zasponsoruje Was?

jarcyś
13-09-2003, 00:55
mozesz pisac w ojczystym jezyku?

on już nic nie napisze

szczepan
13-09-2003, 00:57
po trzecie a kto by pomyslal ze Tele-fonika zasponsoruje Was?

on już nic nie napisze

wiem a szkoda bo przynajmniej bo smiesznie... a zreszta tepic pokemonow...

a ja wciez nie wiem czy ta IDEA nas zasponsoruje... i kiedy...

aha zdecydowanie wole IDEA niz Zepter ....

Aureliusz
13-09-2003, 10:14
A jak by Wam się podobaly ewentualnie takie koszulki.
To narazie FOTOMONTAŻ, ale mi jakoś ten żółty nie pasuje. Razi moje oczy.
http://www.legia.net/img/legiaidea.jpg

Ulthran
13-09-2003, 10:25
zajaczek: będzie pewnie nie żółte tło, a żółty napis.

mam komórę IDEA, garnki Zeptera więc go go go :P

kamyk
13-09-2003, 10:31
ja sie zbytnio nie podniecam tym bo juz tyle sie mowilo ze nawet nie chce tego wspominac naparwde! tylu juz mielismy miec sponsorow ze szok! bardzo bym sie ucieszyl jak bym zobaczyl w piatek na meczyku logo idei na koszulkach naszego klubu ! bo jak je zobacze to bede wiedzial ze wszytko zostalo dogadane i ze mamy sponsora i moze nastana lepsze czasy! nie bedzie pisania ze Legia nie ma kasy! moze wrescie zacznie sie cos dziac ale jesli nie zobacze to nie uwierze ....

MaxxxiM
13-09-2003, 10:45
Miło było... :ban:

jakie to bylo subtelne i mile w formie :D

{quote="zajączek"] jak by Wam się podobaly ewentualnie takie koszulki.
To narazie FOTOMONTAŻ, ale mi jakoś ten żółty nie pasuje. Razi moje oczy.[/quote]

pewnie wszystko zalezy od ilosci kasy, ale calkiem mozliwe, ze i koszulki by sie zmienily, bo zolte na bialym i biale litery na zoltym nie wygladaja dobrze. przynajmniej na tym obrazku (wiem ze to fotomontaz). najwazniejsze, zby pojawil sie IDEAlny sponsor reszta to juz drobiazg

pijak
13-09-2003, 13:42
moze walne nie w temat , ale co tam :D Apropos Idei i Ery , jakie ksozty wiążą siez zerwaniem umuwy z Erą ??

zrywać sie nie oplaci-Tobie, zabulisz z 500 zika... zmniejsz sobie abonament na najtańszy, i czekaj aż umowa wygaśnie :)
naprawde dobrze by wygladał czarny napis IDEA

jarcyś
13-09-2003, 14:30
ciekawa sytuacja z tymi sponsorami .

ewentualne wejście Idei do Legii jest oczywiście odpowiedzią na działanie konkurenta czyli Ery.

swoiste "rzucenie rękawicy" - podjęcie walki . moim zdaniem jest to dość ryzykowna decyzja bo przecież wyniki sportowe Legii i Wisły będą wykorzystywane propagandowo. na zasadzie Legia i Idea lepsza od Wisły i Ery. albo odwrotnie.

taka swoista rywalizacja operatorów może przynieść bardzo ciekawe efekty.

MaxxxiM
13-09-2003, 14:35

ewentualne wejście Idei do Legii jest oczywiście odpowiedzią na działanie konkurenta czyli Ery.

swoiste "rzucenie rękawicy" - podjęcie walki . moim zdaniem jest to dość ryzykowna decyzja bo przecież wyniki sportowe Legii i Wisły będą wykorzystywane propagandowo. na zasadzie Legia i Idea lepsza od Wisły i Ery. albo odwrotnie.

oczywiscie ze tak bedzie (jesli idea wejdzie oczywiscie). z tym, ze poki co Idea kojarzy sie z sukcesami (Slask Wroclaw koszykarski oczywiscie) i popularyzacja sportu wsrod mlodych.
uslugi Idea tez ma lepsze. mialem kiedys Ere i dziekuje bardzo, nigdy wiecej. Plusa tez uzywalem, ale akurat wtym kontekscie to malo istotne. natomiast telefon Idei mam od trzech lat i jest bardzo zadowolony. gdyby udalo sie Idei - jako sponsorowi - to co udalo im sie we Wroclawiu. alez by bylo pieknie. nam kibicom po prostu sie nalezy silna Legia, ktora takie Polkowice zjada na sniadanie.

jarcyś
13-09-2003, 14:40
oczywiscie ze tak bedzie (jesli idea wejdzie oczywiscie). z tym, ze poki co Idea kojarzy sie z sukcesami (Slask Wroclaw koszykarski oczywiscie) i popularyzacja sportu wsrod mlodych.
uslugi Idea tez ma lepsze. mialem kiedys Ere i dziekuje bardzo, nigdy wiecej. Plusa tez uzywalem, ale akurat wtym kontekscie to malo istotne. natomiast telefon Idei mam od trzech lat i jest bardzo zadowolony. gdyby udalo sie Idei - jako sponsorowi - to co udalo im sie we Wroclawiu. alez by bylo pieknie. nam kibicom po prostu sie nalezy silna Legia, ktora takie Polkowice zjada na sniadanie.

racja ale z drugiej strony Era silnie kojarzy się z sukcesem reprezentacji Engela.

Poza tym w masowej świadomości "akcje" Wisły też stoją wyżej. Dlatego też sądzę , że Idea musi zaangażować znaczne środki by zabezpieczyć się przed katastrofalną propagandowo porażką. A przecież Era też nie zostanie bierna.

ciekawa marketingowa rywalizacja na dość nieprzywidywalnym gruncie jakim jest polska piłka nożna.

MaxxxiM
13-09-2003, 14:56
racja ale z drugiej strony Era silnie kojarzy się z sukcesem reprezentacji Engela.

od mistrzostw przy kazdej niemal okazji podkresla sie fatalny wynik naszej reprezy o eliminacjach sie zapomina. ciagle narzekanie plus ostatnie wyniki robia swoje. stad tez Era "podczepila" sie pod Wisle, bo byla kojarzona z doskonalym wystepem w UEFA. niestety znowu srednio trafili, bo po doskonalym poprzednim sezonie, przyszedl nastepny i na poczatek wielkie rozczarowanie - "swietne" losowanie i porazki w fatalnym stylu.

Poza tym w masowej świadomości "akcje" Wisły też stoją wyżej. Dlatego też sądzę , że Idea musi zaangażować znaczne środki by zabezpieczyć się przed katastrofalną propagandowo porażką. A przecież Era też nie zostanie bierna.
ciekawa marketingowa rywalizacja na dość nieprzywidywalnym gruncie jakim jest polska piłka nożna.

o marketing Idei sie z pewnych powodow nie martwie :)
nie ma mowy o zadnej porazce "piarowej" o to jestem wyjatkowo spokojny :)

szczepan
13-09-2003, 15:39
co do tego fotomontazu to sadze poprostu ze bedzie to duzy napisa IDEA czarnymi literami...

Ostry
13-09-2003, 16:27
Ja czekam z niecierpliwością na poniedziałek,wtedy ma być podpisana umowa.Miejmy nadzieję,że wreszcie się uda i będzie ten wyczekiwany sponsor :)
A co do koszulek,to myślę tak jak Szczepan.Inny napis będzie wyglądał mało ciekawie,ale to tylko szcegóły ;)

MaxxxiM
13-09-2003, 21:45
Ja czekam z niecierpliwością na poniedziałek

czyli od wtorku szturm na siedziby Idei, wszyscy zmieniaja operatora. ;)

to bardz dobry pomysl, niech szybko sie okaze ze sila marketingowa Legii wielka jest :)

MaxyM
13-09-2003, 21:52
Mam Idea - bylbym bardzo zadowolony, moze bym sie nawet mniej wkurwial na rachunki.

Unico
13-09-2003, 22:17

Może i opoeratorzy będą z tego robić wewnętrzną rywalizację, ale ja mam to gdzieś :>
Jestem kibicem klubu, a nie sponsora.

I nie zamierzam zmieniać operatora tylko dlatego sponsoruje moją drużynę, lub wspomaga jakąś inną.

pijak
13-09-2003, 23:02

aj aj aj ...nie panimajez :0 tu chodzi o milośc do klubu własnie!!! my chcemy pokazac ze inwestycja w nasz klub jest good IDEA, i poprzez poparcie sponsora chcemy aby ten zagościł u nas na dłużej...

Może i opoeratorzy będą z tego robić wewnętrzną rywalizację, ale ja mam to gdzieś :>

I nie zamierzam zmieniać operatora tylko dlatego sponsoruje moją drużynę, lub wspomaga jakąś inną.

Aureliusz
14-09-2003, 09:54

to juz Twoj problem.
Ja tu muszę przyznać rację Unico. Ja też bym nie zmienił operatora, nawet jak by Idea sponsorowała Legię. Przecież kupując telefon w Idei nie wspomożecie Legii. To śmieszne. Przecież umowa (ewentualna) nie będzie zależeć od ilości abonentów, czy wielkości zysków. To Idea wykłada tyle kasy ile wyneocjuje, ale właśnie tylko po to, aby w przyszłości zabrać jeszcze więcej kasy. Filantropi tu nie ma. Co ich tak naprawde obchodzi Legia. Obchodzi ich reklama, miejsce na koszulkach, baner na stadionie.
Zbyt prosto jest myśleć, np mam Erę, to przejdę do Idei, bo w ten sposób wspomagam Legię. Bullshit. Wspomaga się Ideę. I nawet pośrednio nie wspomaga się Legii. Wielkie pieniądze operatorzy komórek dostają od mniejszych bądź większych firm.
Więc jak chcesz, Raekwon99, zmienić operatora tylko dlatego, że wchodzi w Legię, a nie dlatego, że ma lepse usługi, czy coś podobnego, to tylko gratuluję. To jest jednak twój problem, a nie Unico.

MaxxxiM
14-09-2003, 10:55
Ja tu muszę przyznać rację Unico. Ja też bym nie zmienił operatora, nawet jak by Idea sponsorowała Legię. Przecież kupując telefon w Idei nie wspomożecie Legii. To śmieszne. Przecież umowa (ewentualna) nie będzie zależeć od ilości abonentów, czy wielkości zysków. To Idea wykłada tyle kasy ile wyneocjuje, ale właśnie tylko po to, aby w przyszłości zabrać jeszcze więcej kasy. Filantropi tu nie ma. Co ich tak naprawde obchodzi Legia. Obchodzi ich reklama, miejsce na koszulkach, baner na stadionie.
Zbyt prosto jest myśleć, np mam Erę, to przejdę do Idei, bo w ten sposób wspomagam Legię. Bullshit. Wspomaga się Ideę. I nawet pośrednio nie wspomaga się Legii. Wielkie pieniądze operatorzy komórek dostają od mniejszych bądź większych firm.
Więc jak chcesz, Raekwon99, zmienić operatora tylko dlatego, że wchodzi w Legię, a nie dlatego, że ma lepse usługi, czy coś podobnego, to tylko gratuluję. To jest jednak twój problem, a nie Unico.

Oczywiscie ze nie ma tu filantropii. Oczywiscie, ze Idea jesli wejdzie w sponsoring Legii to dlatego, zeby miec wiecej kasy. Ale jesli wejdzie to ta reklama ma sluzyc wlasnie zdobyciu wiekszej liczby abonentow. Po to samo Era weszla do Wisly. I jestem pweny, ze zarowno Idea jaki Era bedzie robila badania, ktore beda mialy wykazac efektywnosc tej formy reklamy. Ja mam Idee i jestem z niej bardzo zadowolony. Jesli ktos zmienilby operatora np. z Ery na Idee to tylko by zyskal. Tak sadze po wlasnych doswiadczeniach z Era. Jesli ktos bedzie mial ochote zmienic to zmienie, jesli nie to jego sprawa. Ale nie jest do konca prawda, ze zwiekszona liczba abonentow poprzez reklame na koszulkach nie posluzy Legii. Wrecz przeciwnie.

Radio
14-09-2003, 11:03
Zajączek nie dokońca się z tobą zgodzę, Zgoda przejście do Idei to jest tylko i wyłącznie wspomaganie tego operatora. Ale jeżeli sponsorowanie Legii bezpośrednio wiązałoby się ze zwiekszeniem przychodów Idei to myslisz co to znaczy? Nie chodzi mi naet p jakieś kilkadzieisiąt % (mażenia), ale powiedzmy o 1% (też baaardzo dużo) to myślisz że się wycofają? Nie sądzę. Poza tym przedłużenie kontraktu wiązałoby się z negocjacją nowych, lepszych warunków. Poza tym jeżeli pojawiłoby się oficjalne info ile to Idea zyskała (miejmy nadzieję że jak najwięcej) po reklamowaniu za pomocą Legii, to zobaczylibyśmy nie dwu trzech ale tabuny reklamodawców.

dyha
14-09-2003, 11:12
Co do rezygnowania z umów to mialem zamiar odejsc z Ery , ale jak mi powiedziali ze musze zaplacic 750 zł to ja podziękował i mecze sie z na dalej :/

Aureliusz
14-09-2003, 11:15

Oczywiscie ze nie ma tu filantropii. Oczywiscie, ze Idea jesli wejdzie w sponsoring Legii to dlatego, zeby miec wiecej kasy. Ale jesli wejdzie to ta reklama ma sluzyc wlasnie zdobyciu wiekszej liczby abonentow. Po to samo Era weszla do Wisly. I jestem pweny, ze zarowno Idea jaki Era bedzie robila badania, ktore beda mialy wykazac efektywnosc tej formy reklamy. Ja mam Idee i jestem z niej bardzo zadowolony. Jesli ktos zmienilby operatora np. z Ery na Idee to tylko by zyskal. Tak sadze po wlasnych doswiadczeniach z Era. Jesli ktos bedzie mial ochote zmienic to zmienie, jesli nie to jego sprawa. Ale nie jest do konca prawda, ze zwiekszona liczba abonentow poprzez reklame na koszulkach nie posluzy Legii. Wrecz przeciwnie.
Ok, tylko mówię, że dla nie nie ma takiej równości:
Jestem kibicem Legii+Idea jest sponsorem Legii+ja jestem abonentem Ery=zmieniam operatora z Ery na Ideę
Bo tu mozna zabrnąć w kozi róg. Jak Stoen był sponsorem brudasów, to co? Miałem zrezygnować z prądu? A jak Bakoma była sponsorem Widzewa, to miałem zrezygnować z jogurcików, które jako mały lubiłem. Skoro Amica jest sponsorem Amiki, to mam nie kupować kuchenki tej firmy? Skoro Lech jest sponsorem Lecha, to mam zaprestać kupowac i pic to piwo tej firmy. Przykłady można mnożyć.
Zgadzam się, reklama ma służyć zdobywaniu nowych abonentów. ale nie zgadzam się, żeby celowo zrywac z jednym operatorem i przechodzić do drugiego tylko dlatego, że jeden jest sponsorem Wisły, a drugi Legii. Bo w skrajnym przypadku by sie okazało, że cała Warszawa to abonenci Idei, pół Krakowa to abonenci Ery (drugie pół to Cracovia), a reszta Polski to Plus, który zyskałby najwięcej tym sposobem (zgodnie z regułą 'nie bedę sponsorował ani Legii ani Wisły').

MaxxxiM
14-09-2003, 11:17
Zajączek nie dokońca się z tobą zgodzę, Zgoda przejście do Idei to jest tylko i wyłącznie wspomaganie tego operatora. Ale jeżeli sponsorowanie Legii bezpośrednio wiązałoby się ze zwiekszeniem przychodów Idei to myslisz co to znaczy? Nie chodzi mi naet p jakieś kilkadzieisiąt % (mażenia), ale powiedzmy o 1% (też baaardzo dużo) to myślisz że się wycofają? Nie sądzę. Poza tym przedłużenie kontraktu wiązałoby się z negocjacją nowych, lepszych warunków. Poza tym jeżeli pojawiłoby się oficjalne info ile to Idea zyskała (miejmy nadzieję że jak najwięcej) po reklamowaniu za pomocą Legii, to zobaczylibyśmy nie dwu trzech ale tabuny reklamodawców.

no wlasnie o to chodzi. to ma byc umowa handlowa, z ktorej kazda strona ma miec korzysci. Legia pieniadze, Idea reklame, ktora tez ma spelnic swoja role (zwiekszenie liczby abonentow).
I dokladnie to co Radio napisal. Jesli sie okaze, ze reklama na Legii okazala sie skuteczna to tez jest argumentem przetargowym w rozmowach z innymi.

Aureliusz
14-09-2003, 11:25
No właśnie, jeśli. Myślisz, że tak jest. Nie sądzę, bo w Idei nikt by nie ryzykował takiego posunięcia (na razie przy pierwszej próbie), bo... jest też druga strona medalu. Legia oprócz tego, że jest najbardziej rozpoznawana marką piłkarską w Polsce i ma najwięcej kibiców, jest też najbardziej znienawidzonym klubem w całej reszcie Polski. I z tego samego powodu dla którego kibice Legii mogą wchodzić do Idei, przeciwnicy Legii mogą z niej wychodzić. Więc sprawa nie jest taka prosta na jaką wygląda. nie jest więc pewne, czy Idea dobrze na tym wyjdzie, więc nie sądzę, że w kontrakcie były jakieś klauzule dotyczące zależności między zwiększeniem sprzedaży przez Ideę a zwiększeniem nakładów na Legię.

MaxxxiM
14-09-2003, 11:59
No właśnie, jeśli. Myślisz, że tak jest. Nie sądzę, bo w Idei nikt by nie ryzykował takiego posunięcia (na razie przy pierwszej próbie), bo... jest też druga strona medalu. Legia oprócz tego, że jest najbardziej rozpoznawana marką piłkarską w Polsce i ma najwięcej kibiców, jest też najbardziej znienawidzonym klubem w całej reszcie Polski. I z tego samego powodu dla którego kibice Legii mogą wchodzić do Idei, przeciwnicy Legii mogą z niej wychodzić. Więc sprawa nie jest taka prosta na jaką wygląda. nie jest więc pewne, czy Idea dobrze na tym wyjdzie, więc nie sądzę, że w kontrakcie były jakieś klauzule dotyczące zależności między zwiększeniem sprzedaży przez Ideę a zwiększeniem nakładów na Legię.

byc moze Idea ma plan wiekszego inwestowania w Legie niz nam sie wydaje i chce zeby klub zaistnial na dluzej w europejskich pucharach. dzieki temu Idea moglaby zyskac ludzi, ktorzy po prostu lubia miec cos co jest popularne, kojarzy sie z sukcesem. dla tego samego powodu Era najpierw weszla w repreze, a potem w Wisle kiedy ta miala duza szanse na gre w LM. poza kibicami, ktorzy maja jasno okreslone sympatie i antypatie, sa tez tacy ktorzy nie sa do konca zdecydowani, ale kupia towar ktory jest popularny. mozliwosci jest sporo, ale jestem przekonany ze jesli Idea wejdzie to tylko dlatego ze im sie to bedzie oplacalo.

MaxxxiM
14-09-2003, 12:32
Obecnie mam Erę i dopóki nie usłyszałem, że Idea ma wejść w Legiunie nawet nie myślałem o zmiane sieci. Tu nie chodzi o to, że oni wspieraja Wisłę. Jakbym miał Plusa też myślałbym o zmianie. Jeżeli Idei wzrośnie ilość abonentów to za nią moga pójść inni sponsorzy liczący na wzrost sprzedaży. Wątpie żeby pół Polski zmieniało operatorów z Ery i Idei na Plusa.

P.S Czy to prawda, że Hoop wycofał się z wspierania Polonii, bo spadła im sprzedaż?? Czy to tylko plotka??

akurat Polonia jako "nosnik" reklamowy jest chyba najgorszym pomyslem. no nie jest jeszcze Gornik z Polkowic, Leczna (lider ekstraklasy :rotfl: ) i pare innych.

Paweł
14-09-2003, 13:22
Moje zdanie jest takie: Idea nie myslalaby nawet o wejsciu w Legie, gdyby najpierw nie sprawdzila czy ten klub jest dobrym nosnikiem dla jej reklamy. Po prostu nie ma takiej mozliwosci, zeby tak wielka firma nie poprzedzila dosc powaznej inwestycji zbadaniem przez specjalistow od marketingu mozliwych jej konsekwencji.

Co do rozwiazywania umow z Era i zawiazywania z Idea. Ja mam w tej chwili telefon w Erze. Zerwanie umowy jest niestety dosc kosztowne, wiec tego nie uczynie. Jezeli jednak Idea bedzie sponsorowac Legie, kiedy moja umowa z Era wygasnie, na pewno nastepny telefon bede mial juz w Idei. Po prostu jesli mam do wyboru dwa towary o podobnej jakosci i cenie, to oczywiste wydaje sie, ze wybiore ten, ktorego producent lepiej mi sie kojarzy. Moze to byc solidnosc, dobra marka, a w tym wypadku sponsorowanie mojego ukochanego klubu.

Dalej: jezeli umowa bedzie obowiazywala tylko rok(a pewnie bedzie to rok + prawo pierwszenstwa w negocjacjach po wygasnieciu umowy), to w przyszlym roku, jesli sprzedaz telefonow Idei wzrosnie, Legia bedzie miala prawo zazadac za miejsce na koszulkach odpowiednio wiecej. Jezeli umowa bedzie dluzsza, to IMO powinna znalezc sie w niej klauzula, mowiaca o zwiekszeniu nakladow Idei na Legie, jesli dochody tej pierwszej zwieksza sie. Co wiecej, jesli okaze sie, ze inwestycja w nasz klub oplaci sie Idei, na pewno bedzie to sygnal dla innych potencjalnych sponsorow, ze Legia jest dobrym sposobem na reklame.

Jak to napisal Jarcys, Idei powinno tez zalezec na tym, aby Legia osiagala dobre wyniki, bo konkurencja Legii z Wisla moze wielu ludziom kojarzyc sie z konkurencja Idei z Era. Moze to zaowocowac ciekawa rywalizacja miedzy tymi operatorami i miec tylko dobry wplyw na poziom naszej kopanej.

Radio
14-09-2003, 13:44
No zostało trochę operatorów do sponsorowania: Plus, TP SA i kiedyś w przyszłosci Netia (jak wyjdzie z tych kłopotów). Zostaje też kilka zespołów i miast do obdzielenia: Łódź (nie faworyzuję żadnego), Lech, Lechia, Górny Śląsk itd.
Ja też mam Erę ale czy zmienię na Ideę to będzie zależało czy to mi się będzie opłacać. Mam nadzieję że tak...

crolick
14-09-2003, 13:54
Dalej: jezeli umowa bedzie obowiazywala tylko rok(a pewnie bedzie to rok + prawo pierwszenstwa w negocjacjach po wygasnieciu umowy), to w przyszlym roku, jesli sprzedaz telefonow Idei wzrosnie, Legia bedzie miala prawo zazadac za miejsce na koszulkach odpowiednio wiecej. Jezeli umowa bedzie dluzsza, to IMO powinna znalezc sie w niej klauzula, mowiaca o zwiekszeniu nakladow Idei na Legie, jesli dochody tej pierwszej zwieksza sie. Co wiecej, jesli okaze sie, ze inwestycja w nasz klub oplaci sie Idei, na pewno bedzie to sygnal dla innych potencjalnych sponsorow, ze Legia jest dobrym sposobem na reklame.

calkowity bezsens, przeciez wzrost sprzedazy telefonow idei moze byc totalnie nieskorelowany ze sponsoringiem legia!! i niby dlaczego zwiekszenie dochodow idei ma dawac wiecej legii 8- a moze jest to efekt jakiejs promocji albo nasilonej akcji promocyjnej??

MaxxxiM
14-09-2003, 14:19

calkowity bezsens, przeciez wzrost sprzedazy telefonow idei moze byc totalnie nieskorelowany ze sponsoringiem Legia!! i niby dlaczego zwiekszenie dochodow idei ma dawac wiecej legii 8- a moze jest to efekt jakiejs promocji albo nasilonej akcji promocyjnej??

od tego sa badania zeby sie dowiedziec, jakie efekty mial sponsoring. a poza tym takie dzialanie jest poprzedzone badaniem.
przeciez jesli Idea wejdzie w Legie to nei dlatego, ze szefowie tak bardzo lubia ten zespol.

Paweł
14-09-2003, 14:43

calkowity bezsens, przeciez wzrost sprzedazy telefonow idei moze byc totalnie nieskorelowany ze sponsoringiem Legia!! i niby dlaczego zwiekszenie dochodow idei ma dawac wiecej legii 8- a moze jest to efekt jakiejs promocji albo nasilonej akcji promocyjnej??

Dobra, moze zbytnio uproscilem sprawe. Wszystko mozna latwo zbadac, chocby proszac nowych abonentow o wypelnienie ankiety, w ktorej bedzie pytanie: "Co sprawilo, ze zdecydowal(a) sie Pan(Pani) na skorzystanie z uslug naszej sieci?". IMO najlatwiej byloby podpisac umowe tylko na jeden rok, chociaz wtedy ryzykuje sie, ze w przypadku braku wynikow zostanie sie na lodzie. Dluga umowa jest bezpieczniejsza, ale moze tez okazac sie nieoplacalna. Mozliwe jest tez premiowanie Legii przez Idee w wypadku roznych osiagniec(MP, PP etc.), ale na to juz ona moglaby nie przystac.

Ja tez bym wolal sponsora z branzy alkoholowej - latwiej by mi bylo go wspomagac :P.

kamyk
15-09-2003, 13:47
W dzisiejszym Przeglądzie Sportowym napisano, że na konferencji prasowej po meczu Lech – Groclin poinformowano, że nowym sponsorem zespołu ze stolicy Wielkopolski będzie PTK Centertel jednak to nie oznacza wycofania się z negocjacji z Legią. W tym tygodniu ma zostać sfinalizowana umowa pomiędzy Centertelem i Legią. Bardzo prawdopodobne jest, że reklamę sieci Idea zobaczymy już w piątek na koszulkach Legii. Podpisanie powyższych umów jest odpowiedzią na podpisanie umowy sponsorskiej pomiędzy operatorem sieci Era - PolskąTelefonią Cyfrową a Wisłą Kraków. Czy zatem możemy oczekiwać, że niebawem na koszulkach kolejnych zespołów zobaczymy logo sieci Plus GSM!

ehhh znow nam sponsora zabierze kto inny! mam nadzieje ze idea wejdzie jednak w Legie!

Beny
15-09-2003, 14:42
W dzisiejszym Przeglądzie Sportowym napisano, że na konferencji prasowej po meczu Lech – Groclin poinformowano, że nowym sponsorem zespołu ze stolicy Wielkopolski będzie PTK Centertel jednak to nie oznacza wycofania się z negocjacji z Legią. W tym tygodniu ma zostać sfinalizowana umowa pomiędzy Centertelem i Legią. Bardzo prawdopodobne jest, że reklamę sieci Idea zobaczymy już w piątek na koszulkach Legii. Podpisanie powyższych umów jest odpowiedzią na podpisanie umowy sponsorskiej pomiędzy operatorem sieci Era - PolskąTelefonią Cyfrową a Wisłą Kraków. Czy zatem możemy oczekiwać, że niebawem na koszulkach kolejnych zespołów zobaczymy logo sieci Plus GSM!

ehhh znow nam sponsora zabierze kto inny! mam nadzieje ze idea wejdzie jednak w Legie!

Widze, że bojkot ch.j strzelił! '8
Ciekawe jest to, czym Idea ma tyle kasy na akurat tą formę reklamy? :hmm:

Q_(L)
15-09-2003, 15:17

za legialive
14:20 - Idea nie tylko w Legii?
Jak podaje dzisiejszy "Przegląd Sportowy", Idea Centertel, oprócz sponsorowania Legii chce również wspomagać 3-4 inne kluby piłkarskie. Wśród nich wymienia się Lecha Poznań. Czy "rewelacje" popularnego dziennika sportowego okażą się prawdziwe, przekonamy się z pewnością niebawem.
Autor: Bodziach

"Wojna" z Erą trwa... kasę Centertel też ma, a nie zapominajmy, że spory pakiet ma w Idei Kulczyk, którego synalek to oddany kibic Lecha...

Mini
15-09-2003, 16:22
wczoraj w radiu wawa gdzieś koło północy podali ze Deutsche Telekom za 1,1mld eurosów przejął pakiet kontrolny nad PTC.moze się rozmysla i zostawią wisłe :hmm: :>

ja tam z idei byłbym zadowolony bo u mnie w domu wszyscy mają idee i nikt nie narzeka.ale jak oni chcą być i u nas i w poznaniu to i sie nie podoba.

jarcyś
15-09-2003, 18:24

myslisz , że mnie to interesuje ? chodzi wyłącznie o to , że obie firmy ostro sypną kasą . i tyle.

MaxxxiM
15-09-2003, 19:28

za legialive
14:20 - Idea nie tylko w Legii?
Jak podaje dzisiejszy "Przegląd Sportowy", Idea Centertel, oprócz sponsorowania Legii chce również wspomagać 3-4 inne kluby piłkarskie. Wśród nich wymienia się Lecha Poznań. Czy "rewelacje" popularnego dziennika sportowego okażą się prawdziwe, przekonamy się z pewnością niebawem.
Autor: Bodziach

"Wojna" z Erą trwa... kasę Centertel też ma, a nie zapominajmy, że spory pakiet ma w Idei Kulczyk, którego synalek to oddany kibic Lecha...

szczerze mowiac, to takie dzialnie byloby dla mnie dosc dziwne. rozumiem, ze mozna sponsorowac np. druzyne pilkarska i druzyne koszykowki, ale dwie rywalizujace druzyny pilkarskie ? dziwne :hmm:

Raffi
15-09-2003, 20:14
Kmiecik to napisał, więc jeżeli nawet coś jest na rzeczy, to raczej niekoniecznie dokładnie to, co pisze Sextelefon

Unico
15-09-2003, 20:59
szczerze mowiac, to takie dzialnie byloby dla mnie dosc dziwne. rozumiem, ze mozna sponsorowac np. druzyne pilkarska i druzyne koszykowki, ale dwie rywalizujace druzyny pilkarskie ? dziwne :hmm:

Bo źle to interpretujecie... Tu wcale nie chodzi o sportową rywalizację (w tym wypadku między klubami), tylko o promocję marki.
Jeżeli spojrzy się na tą sprawę tak - to wcale nie jest dziwne, że na koszulkach kilku klubów może pojawić się logo tej samej firmy.

Jeszcze nie ma umowy - a już większość chce zmieniać operatora :> Ciekwe jak wygląda teraz ten zapał gdy jest możliwe, że (wg waszych teorii) będziecie dzięki temu "wspierać" też inną drużynę :rotfl:

Yevaud
15-09-2003, 21:05
To tak jak Red Bull sponsoruje Małysza i Goldbergera, którzy są rywalami...

szczepan
15-09-2003, 22:07
To tak jak Red Bull sponsoruje Małysza i Goldbergera, którzy są rywalami...

ale to inna rzecz...
btw Red Bull sponsoruje ich bo maja tego samego menago....

MaxxxiM
15-09-2003, 22:21

Bo źle to interpretujecie... Tu wcale nie chodzi o sportową rywalizację (w tym wypadku między klubami), tylko o promocję marki.
Jeżeli spojrzy się na tą sprawę tak - to wcale nie jest dziwne, że na koszulkach kilku klubów może pojawić się logo tej samej firmy.

Jeszcze nie ma umowy - a już większość chce zmieniać operatora :> Ciekwe jak wygląda teraz ten zapał gdy jest możliwe, że (wg waszych teorii) będziecie dzięki temu "wspierać" też inną drużynę :rotfl:

kazdy kibic Legii, ktory ma telefon ery po wygasnieciu umowy zmieni operatora chocby na plusa. :>

Unico
15-09-2003, 22:28
kazdy kibic Legii, ktory ma telefon ery po wygasnieciu umowy zmieni operatora chocby na plusa. :>

A co będzie jak po roku zmini się operator na innego?:> Albo zacznie sponsorować Widzew, Lech lub Wisłę :> a z Legii zrezygnuje? :>

Mam rozumieć że w czasach DAEWOO w Legii jeździłeś Poloniezem lub innym Lanosem? :>

PS
A ja wybiorę tego operatora który zaoferuje mi lepsze warunki ;D

Radio
15-09-2003, 22:35
PS

Wiesz co Unico czasni dobrze prawisz. Ale tylko czasmi....

PS. Jutro werbuję nowego kibica z Niepołomic, he he ....

Unico
15-09-2003, 22:42
PS

Wiesz co Unico czasni dobrze prawisz. Ale tylko czasmi....

PS. Jutro werbuję nowego kibica z Niepołomic, he he ....

Ręce precz od Niepołomic bo żubrami poszczuję :> :angar:

Radio
15-09-2003, 23:06
He he zostanie przymuszony słownie siłą kilku gardeł....

MaxyM
18-09-2003, 21:53
No i co?

Wiadomo cos?

MaxxxiM
18-09-2003, 21:59

A co będzie jak po roku zmini się operator na innego?:> Albo zacznie sponsorować Widzew, Lech lub Wisłę :> a z Legii zrezygnuje? :>

Mam rozumieć że w czasach DAEWOO w Legii jeździłeś Poloniezem lub innym Lanosem? :>

PS

czyli jako Klient powinienes ere omijac szeokim lukiem.

troche chyba kolego Unico zapomniales co to jest poczucie humoru, ale rozumiem przed najblizszym meczem masz prawo ;)

Aureliusz
18-09-2003, 21:59
No i co?

Wiadomo cos?

"Odbyło się jedno spotkanie z przedstawicielami Centertela, na którym przedstawiliśmy ofertę. Trudno nawet nazwać to negocjacjami czy uzgadnianiem szczegółów. My szukamy kogoś, kto pomógłby nam finansować klub. Wyjściowy koszt reklamy na koszulkach jest taki sam jak wtedy, gdy przed sezonem negocjowaliśmy z Kredyt Bankiem, czyli 3,5 mln zł za rok. To oczywiste, że skoro trwają rozgrywki, to i suma jest mniejsza. Na razie nie ma też chętnego na objęcie 57 proc. akcji klubu, które Pol-Mot wystawił na sprzedaż. Czekamy na inwestora." - powiedział prezes Legii Edward Trylnik.

Źródło: Gazeta Wyborcza
Qrwa, a w zeszłym tygodniu mówili, że w poniedziałek (ten co był) zostanie podpisana umowa już. I co? Nie została. Coś czuję, że znowu obejdziemy się ze smakiem. Dużo było szumu, że w meczu z Wisła Legia wybiegnie z logo Idei na koszulkach, ale na razie nic na to nie zapowiada.
Qrwa. Ile razy jeszcze. Zawsze jest bardzo blisko (podobno), a nic nie wychodzi. Chciałbym się jednak mylić tym razem

Unico
18-09-2003, 22:07

PS

troche chyba kolego Unico zapomniales co to jest poczucie humoru, ale rozumiem przed najblizszym meczem masz prawo ;)

MaxxxiM to Ty, a nie ja, patrzysz na sponsora - jak już mówiłem, ja wybieram lepszą ofertę.

PS A co do humoru - co ja na to poradzę, że nie mam poczucia humoru :> :rotfl: i to nie tylko przed piątkiem :>

Nazgul
18-09-2003, 22:12
PS

Dlaczego? ERA jest 10 razy lepsza niż _plus. Przeszedłem z ERY na Plusa 1,5 roku temu (dla Nokii 6210) i żałuję jak cholera...

Aureliusz
19-09-2003, 08:21
Za Legianet.com

Legia z Lotem!
Spacjalnie na dzisiejsze spotkanie umowę sponsorką z Legią zawarł Lot Charters. Logo tej firmy od dłuższego czasu widnieje na rękawach Legii, ale dziś zajmie miejsce główne na koszulkach. Legia całyczas poszukuje sponsora na lata, ale póki co trzeba szukać pieniędzu gdzie się da. Dzisiejszy mecz jest tak medilany, iż firma jednorazowo umieści logo z przodu koszulek.
Autor: Marcin Szymczyk
Szkoda, że to tylko jednorazowa inicjatywa

Q_(L)
19-09-2003, 09:40
PS

Dlaczego? ERA jest 10 razy lepsza niż _plus. Przeszedłem z ERY na Plusa 1,5 roku temu (dla Nokii 6210) i żałuję jak cholera...

Zapraszam do Idei... wiem co mówię 8)

p.s. Moja wypowiedź nie dotyczy tematu!

Mini
19-09-2003, 11:14
W dzisiejszym meczu piłkarze Legii wystąpią w koszulkach z reklamą Lot Charters z przodu. Uzgodniono, że tylko na ten jeden mecz, ponieważ wzbudza ogromne zainteresowanie medialne.
Firma Lot Charters już od dłuższego czasu reklamuje się na rękawach legionistów. Umowa na rękawach ta jest spłatą za zagraniczne podróże "Wojskowych" na mecze w europejskich pucharowach.
"Cały czas negocjujemy natomiast z firmami, które chciałyby wspópracować z nami dłużej. Na tym etapie rozmów nie mogę jednak zdradzać żadnych szczegółów, a poza tym umowy, które będziemy chcieli podpisać, licza bardzo wiele stron i na ich zredagowanie potrzeba czasu. Lot Charters zgodzi. się na ten jeden mecz rozszerzyć swoją reklamę, dzięki temu, że umieszczanie logo na rękawach przyniosło tej firmie spodziewane korzyści. My chcemy jednak sponsora długofalowego. Nie chcieliśmy natomiast pozwolić, aby takie spotkanie jak z Wisłą przeszło bez dodatkowych korzyści dla Legii. Stąd pomysł o powiększeniu obszaru reklamy Lot Charters." - powiedział dyrektor operacyjny Legii Grzegorz Kita

Cipciuś
20-09-2003, 01:19
Ciekawe jak zareaguje IDEA na dzisiejszy mecz - oby to byl krok w strone podpisania kontraktu z nowym i bardzo ważnym sponsorem

MaxyM
20-09-2003, 01:21
Idea dala dupy i tyle...

Moglaby sobie od dzis robic reklamy Idea 4:1 Era :D

szczepan
20-09-2003, 01:47
a co do sponsorow to najwiekszy lol to koszulki barmkarskie Wisly... widac ze bardzo uwaznie przygotowali koszulki dla pilkarzy ale jak zobaczylem ze Piekutowski ma poprostu nadrukowane na telefonice znak ery to umarlem ze smiechu... i to jeszcze ten stary napis przebija nowy :D :buhaha:

MaxxxiM
20-09-2003, 11:17
panie Kita dyrektorze operacyjny nasz ty polski Kenyonie :D wez dupe w troki i do roboty. pokaz sponsorom i inwestorom, ze zespol ktory ma podobno sredni sklad i "topi sie w ligowej szarzyznie" potrafi rozgromic aktualnego Mistrza Polski, rewelacje ubieglorocznych rozgywek PUEFA.
Masz pan argumenty jak nitk w Polsce. jak panu potrzebna pomoc, to ja chetnie napisze odpowiednie strategie, tylko do cholery DO ROBOTY!!! LEGIA I KIBICE ZASLUZYLI - TERAZ PAN

Mini
20-09-2003, 16:06
i teraz pewnie te gamonie z idei plują sobie w brodę że nie podpisali wcześniej umowy i Legia nie pojechała wisły w koszulkach iz ich logo.a ich czarny napis wyglada na białym kubraku całkiem przyjemnie(śląsk w kosza) w przeciwieństwie do skoda auto coś tam.
i co do postu Maxxxima.
święta racja.Kita bierz się do pracy bo to już najwyższa pora.

MaxxxiM
20-09-2003, 16:56
Panie Kita, gdyby Pan potrzebowal materialow prasowych do oferty handlowej to prosze oto rekomendacja gazety, ktora ostatnio za Legia nie przepada:

Legia cieszy się sławą na całym świecie, ale zarazem ma kłopoty we własnym domu. Fantastyczny triumf nad Wisłą Kraków to szansa, by przypomnieć sponsorom i władzom miasta: LEGIA.POTRZEBUJE.PIENIĘDZY I STADIONU!!!
Wspaniała atmosfera na Łazienkowskiej. Tak się bawi stolica! Widać, że Legia idzie na mistrza!

Apel do prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego

PANIE PREZYDENCIE!

Legia Warszawa jest być może ostatnim stołecznym symbolem, który jeszcze budzi podziw w Polsce i na świecie. Legia jest bardziej znana niż metro i mosty na Wiśle. Legia potrzebuje stadionu. To może być pana najbardziej znana budowa...

Panie Kita, tak wyglada Prezydent miasta stolecznego:
http://sports.pl/gazety/iso/g-2003_09_20_10_38_282.jpg
daje to zdjecie, bo mozna panow K pomylic.

panie Kita, na Pana miejscu ciezko pracowalbym w czasie tego weekndu, a w poniedzialek wykonal kilka telefonow. Do roboty!!! Jesli Legia zdobedzie Mistrza, to przed eliminacjami LM maja byc wzmocnienia a nie sprzedaz najbardziej wartosciowych zawodnikow.

Jackos
20-09-2003, 20:59
Panie Kita, gdyby Pan potrzebowal materialow prasowych do oferty handlowej to prosze oto rekomendacja gazety, ktora ostatnio za Legia nie przepada:

Legia cieszy się sławą na całym świecie, ale zarazem ma kłopoty we własnym domu. Fantastyczny triumf nad Wisłą Kraków to szansa, by przypomnieć sponsorom i władzom miasta: Legia.POTRZEBUJE.PIENIĘDZY I STADIONU!!!
Wspaniała atmosfera na Łazienkowskiej. Tak się bawi stolica! Widać, że Legia idzie na mistrza!

Apel do prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego

PANIE PREZYDENCIE!

Legia Warszawa jest być może ostatnim stołecznym symbolem, który jeszcze budzi podziw w Polsce i na świecie. Legia jest bardziej znana niż metro i mosty na Wiśle. Legia potrzebuje stadionu. To może być pana najbardziej znana budowa...

Panie Kita, tak wyglada Prezydent miasta stolecznego:
http://sports.pl/gazety/iso/g-2003_09_20_10_38_282.jpg
daje to zdjecie, bo mozna panow K pomylic.

panie Kita, na Pana miejscu ciezko pracowalbym w czasie tego weekndu, a w poniedzialek wykonal kilka telefonow. Do roboty!!! Jesli Legia zdobedzie Mistrza, to przed eliminacjami LM maja byc wzmocnienia a nie sprzedaz najbardziej wartosciowych zawodnikow.
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony wypowiedzia i apelem PS-u, mnie normalnie rozwalilo, jak mi kuzyn przeczytal ten tekst i powiedzial ze to PS napisal. Nie moglem uwiezyc. ten swiat idzie rzeczywiscie ku lepszemu :)

_Bart
20-09-2003, 23:00
Zaerzeczny w C+ własnie powiedział że Orlen flirtuje z Legia a Legia moze nawet zmienic nazwe na Legia Orlen

cos mu niewierze

ps. Czy PZPN nie zakazał zmieniać nazw klubów :>

Kakarotto
20-09-2003, 23:26
jesli chodzi o mnie to wydaje mi sie gdyby Orlen mial sponsorwac Legie to bylo by super a jezeli da sie raklamowac w nazwie klubu to jeszcze lepiej bo za to LEgia by wiecej kasy dostal niz np na koszulkach

C@mo
20-09-2003, 23:31
jesli chodzi o mnie to wydaje mi sie gdyby Orlen mial sponsorwac Legie to bylo by super a jezeli da sie raklamowac w nazwie klubu to jeszcze lepiej bo za to Legia by wiecej kasy dostal niz np na koszulkach

:fu: 8- :fu: :box:

pijak
20-09-2003, 23:50
jesli chodzi o mnie to wydaje mi sie gdyby Orlen mial sponsorwac Legie to bylo by super a jezeli da sie raklamowac w nazwie klubu to jeszcze lepiej bo za to Legia by wiecej kasy dostal niz np na koszulkach

:fu: 8- :fu: :box:

ee wyrobi sie chłopak :)

c_zary
20-09-2003, 23:54
:wleb: Bluznisz czlowieku

Jackos
21-09-2003, 00:01

Pisalem to już w innym temacie, ale jeszcze raz powtorze: Nie wszystko jest na sprzedarz. I do tych rzeczy na pewno zalicza sie nazwa klubu

Swierzy
21-09-2003, 00:21
W pilce i w zyciu w ogole, kasa nie jest najwazniejsza rzecza. Im wczesniej to zrozumisz tym lepiej dla Ciebie. :ks:

Wujek Dobra Rada :oho:

Nazgul
21-09-2003, 00:43

Kakarotto, wiesz, co by było jakby jakiś koleś np. w Monachium powiedział że nie widzi powodu dla którego Bayern nie miałby się nazywać Bayern Opel Monachium?
Zdania by nie zdążył dokończyć a już by go do czubków odwieźli.

Czerpmy z dobrych wzorów...

Aureliusz
21-09-2003, 00:53
Taa. A może jak Ci zaproponuję zminę nazwiska na "(twoje imię) "daję codziennie dupy" (twoje nazwisko)" gdzie "daję codziennie dupy" to by była nazwa mojej firmy i dam Ci za to 1 mln dolarów, to byś się zgodził. Nie sądzę. Bo tak jak twoje nawisko uważasz za świętość, tak ja uważam nazwę Legia Warszawa za świętość. A może się ze mną nie zgodzisz?

kamyk
21-09-2003, 10:19
ja tez nie chce zmiany nazwy bo to jest naruszenie swietosci tego co brzmi w nazwie Legia!! poprostu jak chca sponsorowac to musza sie z tym pogodzic ze nazwa zostaje nie naruszona ! i musza sie zadowolic reklama na koszulkach i tablicami rekalamowymi na stadionie! ale cos mi sie wydaje ze to jakas polotka nie sparwdzona...

Aureliusz
21-09-2003, 10:54
ja tez nie chce zmiany nazwy bo to jest naruszenie swietosci tego co brzmi w nazwie Legia!! poprostu jak chca sponsorowac to musza sie z tym pogodzic ze nazwa zostaje nie naruszona ! i musza sie zadowolic reklama na koszulkach i tablicami rekalamowymi na stadionie! ale cos mi sie wydaje ze to jakas polotka nie sparwdzona...
Kamyk, ty nabijaczu. Napisałeś jeden post w jednym temacie, a potem ten sam tekst wkleiłeś do drugiego. :buhaha: Nawet nie zmieniłeś ani jednego słowa. :>
Dowód:
http://www.legialive.pl/forum/viewtopic.php?t=1844
PS: I mógłbyś czasami zaczynać zdania od wielkiej litery i pisać polskie litery, bo czyta się ciebie naprawdę ciężko. :help:

Jackos
21-09-2003, 11:26
Kamyk, ty nabijaczu. Napisałeś jeden post w jednym temacie, a potem ten sam tekst wkleiłeś do drugiego. :buhaha: Nawet nie zmieniłeś ani jednego słowa. :>
Dowód:
PS: I mógłbyś czasami zaczynać zdania od wielkiej litery i pisać polskie litery, bo czyta się ciebie naprawdę ciężko. :help:

Sprawa Orlenu jest w dwóch tematach i żeby wyrazić swoją opinie trzeba dwa razy napisać to co się myśli. Więc ja proponuje przenieść tą rozmowe do tego tematu.

Aureliusz
21-09-2003, 11:30
Dowód:

Sprawa Orlenu jest w dwóch tematach i żeby wyrazić swoją opinie trzeba dwa razy napisać to co się myśli. Więc ja proponuje przenieść tą rozmowe do tego tematu.
No wcale o tym nie wiedziałem :>
Każdy kto uwaznie czyta forum, zauważyłby, jakie ma kamyk zdanie na ten temat. Po co kopiować swój post do drugiego tamatu.
A może się po prostu czepiam. :hmm:

Jackos
21-09-2003, 11:33
Więc dlatego proponuję przenieść rozmowę do jedego tematu, wtedy uniknie się tego typu "nabijania :)

szczepan
21-09-2003, 12:28
w tym temacie sa konkretne sprawy o sponsorach... w tym drugim czysta plota Zarzecznego...

Jackos
21-09-2003, 12:30
Wiem że takie było założenie, ale w tamtym temacie oprocz komentarza do ploty i głupoty Zarzecznego toczy się również dyskusja na temat zmiany nazwy

MaxxxiM
21-09-2003, 12:40
Wiem że takie było założenie, ale w tamtym temacie oprocz komentarza do ploty i głupoty Zarzecznego toczy się również dyskusja na temat zmiany nazwy

najalepiej nie zmieniajmy poki co nazwy Legii i nie podniecajmy sie tak sponsorami, bo poki co jedynym fakte z ktorego mozemy sie cieszyc jest wynik 4:1

Ash
21-09-2003, 12:41
Nie przesadzaj. Drużyna pokazała na co ją stać, to wróży na przyszłość. A przynajmniej napawa nadzieją :)

MaxxxiM
21-09-2003, 12:45
Nie przesadzaj. Drużyna pokazała na co ją stać, to wróży na przyszłość. A przynajmniej napawa nadzieją :)

ok ale rozmawiamy o sponsorze. nasza druzyna pokazala cos, o czym wszyscy kibice wiedza od dawna. na prestizowe mecze Legionisci potrafia sie zmobilizowac na maxa, na ogorkow juz mniej.
sposnsor/inwestor jest potrzebny - to tez wszyscy wiedza.
najbardziej chcemy zeby nazwa brzmiala nadal Legia Warszawa - to tez wiemy

jakie sa jeszczez znaki zapytania, jesli chodzi o faklty, a nie o plotki?

szczepan
21-09-2003, 23:31
zaufaj mi ze nasi dzialecze wiedza to najlepiej problem w tym ze niewielu jest chetnych na przejecie takich dlugow...

MaxxxiM
21-09-2003, 23:32

ok ale rozmawiamy o sponsorze. nasza druzyna pokazala cos, o czym wszyscy kibice wiedza od dawna. na prestizowe mecze Legionisci potrafia sie zmobilizowac na maxa, na ogorkow juz mniej.
sposnsor/inwestor jest potrzebny - to tez wszyscy wiedza.
najbardziej chcemy zeby nazwa brzmiala nadal Legia Warszawa - to tez wiemy

jakie sa jeszczez znaki zapytania, jesli chodzi o faklty, a nie o plotki?

Hmm, czy ja wiem czy wszyscy. Nasi działacze jakoś słabo się interesują tą sprawą, bo efektów niestety nie widać. Teraz chyba największym sponsorem jesteśmy My zapełniając cały stadion i nie wchodząc za 10 zł.

wiesz oni (wladze) patrza na to troche inaczej, ale z pewnoscia wiedza. zalozyli pewna granice ponizej ktorej nie zejda (zarowno jesli chodzi o sprzedaz akcji jak i sprzedaz powierzchni reklamowej). pytanie czy sluszne? oczywiscie z punktu widzenia dobra klubu

kamyk
22-09-2003, 08:16
hehe zajaczek ja nabijacz ? hehe jakos tak mi sie nie chcialo tego samego pisac inaczej to wkleilem to samo hehe:)))) a i niechce mis ie czasem zdan pisac od duzej litery wogule mi sie nie chce ja ide na latwizne hehe i pisze jak mozna zbledami czy bez hehe:)

Mini
23-09-2003, 12:41
za 90 minut a oni z kolei za triadą ps/tempo/sport wiec nie wiadomo czy coś w tym jest

Do końca tego tygodnia powinno się wyjaśnić, kto zostanie sponsorem Legii Warszawa. Działacze ze stolicy nie zaprzeczają, że prowadzą negocjacje z PTK Centertel, operatorem sieci komórkowej Idea - pisze "Sport".
Zaprzeczają jednak, że prowadzą rozmowy z Orlenem, ale w każdej plotce jest źdźbło prawdy.

Być może Orlen nie musiałby jednak rywalizować z Ideą, bowiem obydwie firmy łączy osoba Jana Kulczyka, a ten coraz poważniej interesuje się zainwestowaniem w futbol.

Wcześniej Kulczyk chciał być sponsorem Lecha Poznań. Czy zatem zmienił zdanie?

osobiscie nie mam nic przeciwko zeby Legia grała w koszulkach z logo Idei a stadion był oblepiony reklamami orlenu i będziemy się nazywac Legia Warszawa a kulczyk będzie dogladał interesu i sypał groszem na transfery.
scenario prawie idealne ale kto wie ile prawdy jest w tym co pisza gazety :hmm:

Beny
23-09-2003, 12:43
Kulczyka za inwestycje w Legię, to by chyba syn zaj :box: bał! 8)

MaxxxiM
23-09-2003, 12:46

jesli bogaty tatus stwierdzi ze lepszym biznesem bedzie inwestycja w Legie, to synek bedzie mogl sobie poplakac ewentualnie w kaciku i ponarzekac na swoj ciezki los.

qwerty1234
23-09-2003, 12:52

jesli bogaty tatus stwierdzi ze lepszym biznesem bedzie inwestycja w Legie, to synek bedzie mogl sobie poplakac ewentualnie w kaciku i ponarzekac na swoj ciezki los.
nie sądze...Kulczyk jest już stary i robi dużo rzeczy pod syna - przecież to jemu przekaże to wszystko - a synek lubuje się w Lechu (bleee...)

Beny
23-09-2003, 12:52

He, he. Pewnie masz racje, ale póki co i tak czekamy cierpliwie na inwestor/sponsora. Pocieszające jest to, że w plotkach pojawiają się coraz poważniejsi (Idea, Orlen, Kulczyk), a nie jakieś cienkie bolki! A zaczynaliśmy od Jakubasa i Gmocha...

Mini
23-09-2003, 12:54
dziwi mnie to ze jeszcze nie skumał że Legia jet sto razy bardziej znaną firmą niż Lech i że nie warto w poznaniu inwestować.
choc z drugiej strony jest stamtąd.ale jednak niech bedzie nawet z bangladeszu.na pewno jego inwestycja nie będzie wygladała jak polmłot czy daewoo bo facet zna sie na robieniu kasy i wie że w piłce kasa jest w LM a nie w drugiej lidze do której zmierza lech i ze nie trwa to rok tylko ze 3-4 do awansu do LM i większych osiągnięć.

qwerty1234
23-09-2003, 12:56

He, he. Pewnie masz racje, ale póki co i tak czekamy cierpliwie na inwestor/sponsora. Pocieszające jest to, że w plotkach pojawiają się coraz poważniejsi (Idea, Orlen, Kulczyk), a nie jakieś cienkie bolki! A zaczynaliśmy od Jakubasa i Gmocha...
Człowieku co Ty pier :* ??
Idea może owszem ale jakoś temat ucichł
Orlen to plotka Zarzecznego nikt nie potwierdził nawet najmniejszego zainteresowania
Kulczyk?? :help: - człowieku on może chce zainwestować w drużynę na literkę L ale nie w Legię...

Mini
23-09-2003, 12:56
Beny -Jakubas to nie jest taki cienki bolek

qwerty1234
23-09-2003, 12:59
dziwi mnie to ze jeszcze nie skumał że Legia jet sto razy bardziej znaną firmą niż Lech i że nie warto w poznaniu inwestować.
choc z drugiej strony jest stamtąd.ale jednak niech bedzie nawet z bangladeszu.na pewno jego inwestycja nie będzie wygladała jak polmłot czy daewoo bo facet zna sie na robieniu kasy i wie że w piłce kasa jest w LM a nie w drugiej lidze do której zmierza lech i ze nie trwa to rok tylko ze 3-4 do awansu do LM i większych osiągnięć.
Słuchaj - tak obiektywnie patrząc to Legia oczywiście jest bardziej znaną firmą itd.
Ale w Poznaniu jest już jako taki stadion,jest popyt na pikę,i są normalne władze z którymi napewno łatwiej negocjować niż z Zarajczykiem..
Do tego dochodzi że jest właśnie z Poznania i jego syn jest kibicem Lehca więc jest prawie pewne że jak zainwestuje to tylko tam...

Beny
23-09-2003, 13:09

Człowieku co Ty pier :* ??
Idea może owszem ale jakoś temat ucichł
Orlen to plotka Zarzecznego nikt nie potwierdził nawet najmniejszego zainteresowania
Kulczyk?? :help: - człowieku on może chce zainwestować w drużynę na literkę L ale nie w Legię...

Krótki - Tylko "nie pierdolisz"! Co najwyżej komentuje plotki w mediach! Wolno mi, bo to wolny kraj! Dziennikarze piszą i mówią bzdury i ja to mam prawo komentować! Tak samo jak Ty masz prawo komentować moje komentarze! Tylko trochę w innym tonie! Może Ci się nie podobać i możesz to komentować, ale wyluzuj, bo się zmęczysz! W tej chwili każda plotka może okazać się prawdziwa i Orlen - Zarzecznego i inwestycja w Legię, a nie w Lecha - Kulczyka!

Mini - przy Idei i Orlenie Jakubas to golas! (Patrzę globalnie na temat, a nie w bilans, zyski, dochody itp. księgowo - finansowe pierdoły).

qwerty1234
23-09-2003, 13:12
Dobra - sorry trochę przesadziłem... 8o
Poprostu wqrza mnie już ten zarzeczny i te jego plotki że niby może Abramowicz Legię przejmie albo marsjanie - olewam go całkowicie...
Jeszce raz sorki :)
pozdr

Beny
23-09-2003, 13:18
Poprostu wqrza mnie już ten zarzeczny i te jego plotki że niby może Abramowicz Legię przejmie albo marsjanie - olewam go całkowicie...
pozdr

Luzik, nic się nie stało! :) Mnie też to wkurza! A Zarzeczny siedzi C+ i gada co popadnie, jakby rzeczywiście wszystko najlepiej wiedział, każdego znał i wogóle! A dupek z niego straszny!

Marzę o tym, aby znalazl się inwestor i wtedy skończyłyby się wszystkie plotki na ten temat!

qwerty1234
23-09-2003, 13:20
pozdr

Luzik, nic się nie stało! :) Mnie też to wkurza! A Zarzeczny siedzi C+ i gada co popadnie, jakby rzeczywiście wszystko najlepiej wiedział, każdego znał i wogóle! A dupek z niego straszny!

Marzę o tym, aby znalazl się inwestor i wtedy skończyłyby się wszystkie plotki na ten temat!
To by chyba Przegląd zmnijeszyli o parę stron.... ;)

Beny
23-09-2003, 13:22
pozdr

To by chyba Przegląd zmnijeszyli o parę stron.... ;)

No i tak strona po stronie i..., ach! rozmarzyłem się! :rotfl:

kamyk
23-09-2003, 14:13
ja tam nie pzrezywam tak tego bo wiadomo jak jest jesli nie dagada sie z Legia zaden sponsor to bedzie bardzo cieszko! a tak pozatym tyle ostatnio jest za pzreproszeniem tego pierdolenia o sponsorze ze nic z tego nie wychodzi! jak by bylo cicho to moze by nas jakas informacja zaskoczyla i by byla wiarygodna!

Cezdor
23-09-2003, 14:20
Fakt, że przy Kulczyku czy Cupiale (nie mówiąc już o wielkich korporacjach - Orlenie czy Idei) Jakubas to cienki bolek, ale gdyby zaiwestował chociaż 1/10 swojego majątku w nasz klub, to byśmy mieli Champions League co roku na Łazienkowskiej. Trzeba by jeszcze oczywiście ten majątek upłynnić, bo wątpie, czy pojedynczy inwestor posiada taką gotówkę ot tak, "na dziś".

MaxxxiM
23-09-2003, 14:21

nie sądze...Kulczyk jest już stary i robi dużo rzeczy pod syna - przecież to jemu przekaże to wszystko - a synek lubuje się w Lechu (bleee...)

wlasnie wcale taki stary nie jest. Gudzowaty jest starszy i nie wymieka ;)
a synek bogatego tatusia to jakis czas temu trafil na okladke SE w zwiazku z wypadkiem jaki ponoc spowodowal na Wislostradzie. Jesli to jest prawda, to synek raczej bedzie siedzial cichutko i pokornie przyjmowal decyzje ojca. Mnie natomiast zastanawia dlaczego przyjaciel pana K, niejaki Leszek o niemieckim nazwisku nie zaproponowal mu inwestycji w swoj ulubiony klub.
a Kulczyk jak widac nie spieszy sie do inwestycji w Lecha bo widzi, ze ten zespol jedyna na co w tym momencie stac to obrona przed spadkiem do II ligi. Legia nawet jak ma sklad uznawany za slaby, to i tak walczy o najwyzsze cele i niemal zawsze jest w czolowce. Ostatni pogrom mistrza Polski pokazal jaka Legia jest, a wlasciwie jaka byc moze.

Mini
23-09-2003, 14:47
Słuchaj - tak obiektywnie patrząc to Legia oczywiście jest bardziej znaną firmą itd.
Ale w Poznaniu jest już jako taki stadion,jest popyt na pikę,i są normalne władze z którymi napewno łatwiej negocjować niż z Zarajczykiem..
Do tego dochodzi że jest właśnie z Poznania i jego syn jest kibicem Lehca więc jest prawie pewne że jak zainwestuje to tylko tam...

pewne to jest ze dwa razy dwa to cztery.

bemowiak
23-09-2003, 15:56
Do końca tego tygodnia powinno się wyjaśnić, kto zostanie sponsorem Legii Warszawa. Działacze ze stolicy nie zaprzeczają, że prowadzą negocjacje z PTK Centertel, operatorem sieci komórkowej Idea - pisze "Sport".
Zaprzeczają jednak, że prowadzą rozmowy z Orlenem, ale w każdej plotce jest źdźbło prawdy.

Być może Orlen nie musiałby jednak rywalizować z Ideą, bowiem obydwie firmy łączy osoba Jana Kulczyka, a ten coraz poważniej interesuje się zainwestowaniem w futbol.

8- najpierw chciał inwestować w Lecha teraz w Legie,niechce mi sie wierzyć...znając życie to nic z tego niewyniknie :/

MaxxxiM
23-09-2003, 16:11

8- najpierw chciał inwestować w Lecha teraz w Legie,niechce mi sie wierzyć...znając życie to nic z tego niewyniknie :/

prawda jest taka, ze kiedy mowimy o inwestycjach Idei czy Orleny to w pewnym sensie mowimy rowniez o Kulczyku, bo on ma spore udzialy w jednej i drugiej firmie

Mini
24-09-2003, 09:48
a ja mało z krzesła nie spadłem jak przeczytałem wywiad z Trylnikiem.
to były chyba jego pierwsze ludzkie odruchy i słowa jak powiedział że nie ma ***** żeby było Legia cos tam i nawet zaden ze sponsorów nie poruszył takiego tematu a jakby chciał to niech spierdala bo będzie LEGIA WARSZAWA i żadnego "włamania" do nazwy.
:+:

arczi
24-09-2003, 10:06
Bla Bla Bla

Ash
24-09-2003, 10:09
Jasne, że nie będzie Legia cośtam, bo w tym tępie do końca sezonu się sponsor nie znajdzie...

Mini
24-09-2003, 11:17
Bla Bla Bla

chciałes powiedziec "nie zobacze,nie uwierze" :>

Kawa
29-09-2003, 10:34
Jak poinformował Przegląd Sportowy w jutrzejszym meczu na koszulkach legionistów będzie widniała reklama Ruchu. "W meczu z Kolporterem, na naszych koszulkach zagości najprawdopodobniej logo innego dystrybutora prasy, Ruch S.A." - powiedział dyrektor operacyjny Legii, Grzegorz Kita.
Nadal trwają rozmowy z innymi firmami na temat wykupienia reklamy na dłuższy czas. "Prowadzimy rozmowy z bardzo atrakcyjnym partnerem. Mam jednak pewne obawy, czy do tego czasu zdążymy podpisać stosowną umowę" - dodał Kita.

bemowiak
29-09-2003, 10:38
tak,najpierw opowiadają że to musi być sponsor zainteresowany na dłużej a nie na jeden mecz a teraz zmieniają tego sponsora wzależności z kim gramy,pewnie jak będziemy grać z Płockiem to na koszulkach będzie Statoil... :/

Kawa
29-09-2003, 10:39
tak,najpierw opowiadają że to musi być sponsor zainteresowany na dłużej a nie na jeden mecz a teraz zmieniają tego sponsora wzależności z kim gramy,pewnie jak będziemy grać z Płockiem to na koszulkach będzie Statoil... :/
niby tak, ale kasa leci za reklame? leci więc nie ma sie czy martwic ;)

m84
29-09-2003, 10:50
Jasne, że nie będzie Legia cośtam, bo w tym tępie do końca sezonu się sponsor nie znajdzie...

Nie bedzie Legii costam bo zakazuje chyba tego regulamin Ligi. Cos takiego w kazdym razie calkiem niedawno weszlo i nie moze byc np. Legia Idea Warszawa.

Beny
29-09-2003, 10:52

Nie bedzie Legii costam bo zakazuje chyba tego regulamin Ligi. Cos takiego w kazdym razie calkiem niedawno weszlo i nie moze byc np. Legia Idea Warszawa.

A nie jest przypadkiem tak, że zakazują zmiany całej nazwy, czyli "coś tam" Warszawa, ale Legia "coś tam" Warszawa może być? :hmm:

Nazgul
29-09-2003, 10:54
A nie jest przypadkiem tak, że zakazują zmiany całej nazwy, czyli "coś tam" Warszawa, ale Legia "coś tam" Warszawa może być? :hmm:

Dokładnie tak, Beny. Dokładnie tak... :(

m84
29-09-2003, 12:48
Mi sie zdaje ze nie moze byc Legia cos tam ani cos tam Warszawa. Moge sie mylic ale niedawno cos takiego czytalem. Moze ja cos zle zrozumialem ale zdaje mi sie raczej dobrze...

Nazgul
29-09-2003, 14:19
Mi sie zdaje ze nie moze byc Legia cos tam ani cos tam Warszawa. Moge sie mylic ale niedawno cos takiego czytalem. Moze ja cos zle zrozumialem ale zdaje mi sie raczej dobrze...

Z tego co ja wiem dodanie członu do istniejącej nazwy wchodzi w grę. Nie można kompletnie zmienić nazwy klubu.

szczepan
29-09-2003, 17:34
pojedynek Ruchu i Kolpotera... widac ze wyciagneli wioski z bledu idei... a sponsora jak nie bylo tak nie ma :/

m84
29-09-2003, 17:54
Jak dla mnie takie reklamy na 1-2 mecze sa nie do przyjecia. Legia ma taka renome ze powinna miec sponsora stalego a nie co mecz to inny. Na takie cos moga sobie pozwolic ale Legia nie powinna.

calagan
29-09-2003, 18:58
Jak dla mnie takie reklamy na 1-2 mecze sa nie do przyjecia. Legia ma taka renome ze powinna miec sponsora stalego a nie co mecz to inny. Na takie cos moga sobie pozwolic ale Legia nie powinna.

Moze i nie powinna, ale na razie nie widac tego stalego sponsora. Rozmowy trwaja i trwaja, a biorac pod uwage, ze na pojedyncze mecze znajduja sie sponsorzy wydaje mi sie, ze klub nie jest tak do konca winny tej sytuacji. A jak glosi stare przyslowie - lepszy wrobel w garsci niz golab na dachu. I jedna uwaga - renoma za prad nie zaplacisz. Gadajac o znanej marce i renomie powielasz pustoslowie prezesow.

m84
29-09-2003, 19:25
Ja po nikim nie powtarzam tylko mowie jakie mam SWOJE zdanie. Znam przyslowie z wroblem. Wiem ze sa ciezkie czasy i nawet reklama jest na 1 mecz jest dobra. Dobra ale nie dla Nas. Ja twierdze ze LEGIA powinna miec sponsora z prawdziwego zdarzenia. Ale skoro takowego na razie nie ma to rozumiem reklamy na 1-2 mecze. Nie zmienia to jednak faktu ze mam spore pretensje do wladz ze nie moga znalezc porzadnego sponsora..

bemowiak
30-09-2003, 10:14
Smaczku konfrontacji Korony z Legią miał dodać "pojedynek" sponsorów. Kolporter, który finansuje Koronę, jest jedną z największych firm dystrybuujących prasę. Na koszulkach legionistów miało pojawić się logo... jego konkurenta - Ruchu. Jednak się nie pojawi. Dlaczego? "W Kielcach Legia nie zagra z logo Ruchu. Być może dojdziemy do porozumienia przed piątkowym meczem z Amicą. Umowa z Lot Charters obowiązywała tylko na dwa mecze i na tym chyba się skończy. Cały czas negocjujemy natomiast z Ideą" - stwierdził dyrektor operacyjny Legii Grzegorz Kita.

Kawa
30-09-2003, 12:41
Teraz OBI?
Na meczach z Wisłą Kraków i Górnikiem Zabrze na koszulkach widniało logo LOT Charters. Na spotkaniu z Koroną miała być reklama Ruchu S.A. Natomiast na rywalizację z Groclinem Grodzisk Wlkp. legioniści wybiegną prawdopodobnie na boisko z logo hipermarketu budowlanego OBI. Umowa pomiędzy tą firmą, a Legią obowiązywałaby na jedno lub dwa spotkania. "Cały czas prowadzimy intensywne rozmowy z przedstawicielami firm, których logo mogłoby widnieć na koszulkach naszych piłkarzy przez cały sezon. Jednak dopóki rozmowy te trwają, a miejsce na koszulce jest wolne, dopóty będziemy starali się sprzedać je choćby na dwa mecze" - stwierdził dyrektor operacyjny Legii, Grzegorz Kita

m84
30-09-2003, 12:50
Mi coraz mniej to sie podoba. Na kazdy mecz inna reklama. Nie bardzo...Chyba bedziemy niedlugo slynni na cala Polsce takimi praktykamii...

_Bart
30-09-2003, 12:54
Mi coraz mniej to sie podoba. Na kazdy mecz inna reklama. Nie bardzo...Chyba bedziemy niedlugo slynni na cala Polsce takimi praktykamii...

niestety jest jak jest i chyba lepszy rydz nmz nic, oby nie doszło do tego na koszulkach co mial Sląsk to bedzie dobrze

szczepan
30-09-2003, 18:43
skoro nie ma sponsora to narazie skoro w taki sposob moga miec kase...

m84
30-09-2003, 21:42
Ok ok..Ja wszystko rozumiem ale i tak mi sie to wcale nie podoba. Wiem ze z braku laku...Na razie jest tak ale oby jak najszybciej sie to zmienilo. Taka sytuacja na dluzej chyba nie jesy najlepsza

Aureliusz
02-10-2003, 18:42
Ciekawa informacja z 90minut.pl:

Z nieoficjalnych informacji spływających do naszej redakcji wynika, że Legia Warszawa pozyskała nowego sponsora.
Firma ta - współpracująca już kiedyś z warszawskim klubem od dłuższego czasu była zainteresowana podpisaniem umowy sponsorskiej z KP Legia SSA. Negocjacje zostały pomyślnie sfinalizowane i jutro o godzinie 14:00, informacje na temat zawartej umowy zostaną podane do publicznej wiadomości na specjalnej konferencji zorganizowanej przez klub z Łazienkowskiej.

źródło: własne

Ciekawe co to ma znaczyć i czy to prawda?

arczi
02-10-2003, 18:57
8-

kamyk
02-10-2003, 19:04
nio cos KIta mowil ze jutro czyms nas zaskoczal czyzby to byla ta informacja ze mamy sponsora oby!!

crolick
02-10-2003, 19:04
jakies pomysly kto to moze byc?? a jesli to prawda to extra :+: ale z toastami poczekajmy do jutra 8-

Raffi
02-10-2003, 19:05
Będziemy się cieszyć jutro.
Jakubas też powiedział że wchodzi i ustalił nawet datę i godzinę podpisania umowy, a ci...zremisowali z Ruchem Chorzów i Jakubas powiedział "pas"

Przypominam że mowa o sponsorze . Zarazem , jeżeli organizują konferencję, to pewnie taki trochę lepszy sponsor

crolick
02-10-2003, 19:33
Jakubas też powiedział że wchodzi i ustalił nawet datę i godzinę podpisania umowy, a ci...zremisowali z Ruchem Chorzów i Jakubas powiedział "pas"
mysle jednak ze nie ten remis byl przyczyna, przez qtora jakubas zrezygnowal... :>

Przypominam że mowa o sponsorze . Zarazem , jeżeli organizują konferencję, to pewnie taki trochę lepszy sponsor
sponsor, nie sponsor kase dadza. przypuszczalnie chodzi o koszulki, moze skapna jakies 1 czy 2 mln $

Raffi
02-10-2003, 19:47
Dziś na oficjalnej konferencji Legia poinformuje o podpisaniu umowy z nowym sponsorem, który będzie reklamować się na koszulkach do końca rundy jesiennej albo nawet do końca sezonu, z opcją przedłużenia. Na stałe pojawi się tam nazwa piwa Królewskie. Nazwę sponsora otoczono całkowitym embargiem, ponieważ rozmowy z poprzednim chętnym, firmą telefoniczną Centertel zerwano właśnie dlatego, że przedwcześnie nastąpił przeciek do mediów. Ostatnio, odkąd z końcem ubiegłego sezonu z roli sponsora zrezygnował Kredyt Bank na koszulkach piłkarzy Legii pojawiali się rozmaici reklamodawcy - inny na każde spotkanie (cena reklamy na jeden mecz to 50 tys. zł. Biorąc pod uwagę, że Królewskie reklamowałoby się - na razie - podczas siedmiu meczów, sześciu ligowych i jednego pucharowego, do kasy klubu wpłynęłoby przynajmniej 350 tys. W przeszłości Królewskie wspierało sekcję koszykarską. W męskiej ekstraklasie występowała nawet drużyna pod nazwą Legia-Królewskie.

C@mo
02-10-2003, 19:48
w wyborczej napisali ze

Dziś na oficjalnej konferencji Legia poinformuje o podpisaniu umowy z nowym sponsorem, który będzie reklamować się na koszulkach do końca rundy jesiennej albo nawet do końca sezonu, z opcją przedłużenia. Na stałe pojawi się tam nazwa piwa Królewskie. Nazwę sponsora otoczono całkowitym embargiem, ponieważ rozmowy z poprzednim chętnym, firmą telefoniczną Centertel zerwano właśnie dlatego, że przedwcześnie nastąpił przeciek do mediów. Ostatnio, odkąd z końcem ubiegłego sezonu z roli sponsora zrezygnował Kredyt Bank na koszulkach piłkarzy Legii pojawiali się rozmaici reklamodawcy - inny na każde spotkanie (cena reklamy na jeden mecz to 50 tys. zł. Biorąc pod uwagę, że Królewskie reklamowałoby się - na razie - podczas siedmiu meczów, sześciu ligowych i jednego pucharowego, do kasy klubu wpłynęłoby przynajmniej 350 tys. W przeszłości Królewskie wspierało sekcję koszykarską. W męskiej ekstraklasie występowała nawet drużyna pod nazwą Legia-Królewskie.

gazeta.pl

szczepan
02-10-2003, 19:51
mysle jednak ze nie ten remis byl przyczyna, przez qtora jakubas zrezygnowal... :>

no ale ten remis zabieral Nam szanse na puchary i przez to kase...

Beny
02-10-2003, 20:58
Mogą być i Królewskie, w końcu to lokalny browar, znany i szanowany, a i zapewne wiele Warszawiaków go pije. No i konkretne kasa z tego jest! :pijemydalej: