PDA

Zobacz pełną wersję : Fana Ruchu 'Oberschlesien'

rkwa
10-09-2003, 18:09
http://www1.gazeta.pl/katowice/1,35024,1657335.html

Co myslicie na ten temat?

Mnie ta flaga nie obraza,chca autonomi-bardzo prosze,tylko niech sie nie mieszala w sprawy Polski.

Pozdro.

ange(L)
10-09-2003, 18:48
bardziej niemieccy od Niemcow...taki moj komentarz...
http://www1.gazeta.pl/im/1657/z1657431G.jpg

Fester
10-09-2003, 18:51
Pewnie nawet polowa z nich nie umie mowic po Niemiecku... a tak ich tam ciagnie...

*PRZEMO*
10-09-2003, 21:53
ehh bez przesady :fu: co oni ***** sa?!

Krzpac
10-09-2003, 21:54
ja w tej fladze nic złego nie widze...

Aureliusz
10-09-2003, 22:14
I jak tu nie śpiewać "Polska, Polska bez Śląska", skoro oni sami się czują bardziej Niemcami. :fu:

MaxxxiM
10-09-2003, 22:21
jesli czuja tak wielka potrzebe to niech sie odlaczaja. przynajmniej wstydz w pucharach bylby mniejszy.

rkwa
10-09-2003, 22:41
Dlaczego tak wam to przeszkadza?Napiszcie jakies konkrety.Sa hanysami i sa z tego dumni,tak jak my jestesmy dumni z bycia Warszawiakami.
Mnie nie interesuje co wisi na Ruchu jezeli nie jest to skierowane w strone Legii /i zgod/.

Cypis
10-09-2003, 22:52
Jak dla mnie to mi to nie przeszkadza. Glupio ze w jezyku niemieckim ale w koncu nikomu nie ublizaja. Kazdy wiesza to co chce.

Kawa
10-09-2003, 22:59
A mnie ta flaga przeszkadza,a raczej denerwuje.Skorotak mi tęsknodowilekich braci z Niemiec to niech sie tam przeprowadza. Szkoda tylko że szkopy jakoś tak za nimi nie tesknią.

Endrju
10-09-2003, 23:35
Jak chcą podkreślić swój związek z Niemcami niech podkreślają w sumie to nie nasz tylko ivh problem tylko że uważam, że można by znależć ogromnie dużo lepszych pomysłów na podkreślenie swoich uczuć w stosunku do Nimców niż flaga w jezyku niemieckim ... bo jak powiedział pewien mądry Polak : "Polacy nie gęsi i swój język maja ..." tyle w temacie

rkwa
10-09-2003, 23:38
To w takim razie co powiecie na hasla w jezyku angielskim?

wam(P)ir północy
11-09-2003, 00:12
zdg

kud(L)aty68
11-09-2003, 00:27
Bravo Ruch. Umieją prowokować i o to chodzi...

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO........................... ....

Wampirek sie uaktywnil....czyzby pelnia?

A na "Oberschlesien" ja odpowiadam po chorzowsku: WATERLO 1920!!!!!!

legart
11-09-2003, 09:53
A Ruch Hajduki Wielkie był kiedyś ostoją polskości na Górnym Śląsku 8-

Pesto
11-09-2003, 10:02
ostoją śląskości ... dlatego w czasie niemieckiego zagrożenia na Ruchu dominowała opcja Polski - Niemcy woleli 1.FC Kattowitz

a teraz na Ruchu są trzy opcje - polska , niemiecka i śląska

sam znam chorzowskiego , który jeździ na mecze polskiej reprezentacji

Małolat
11-09-2003, 10:24
Flaga obraza uczucia pewnych osob, wkoncu wiele Polakow walczylo i ginelo aby Górny Slask pozostal w Polsce...
Mnie tam ta fana nie przeszkadza, ich poglady - ich sprawa.

Lolek
11-09-2003, 10:27
Ja tam opcji polskiej na Ruchu nie widze - moze sie nie ujawnia. Ruch był też pierwszym klubem na Górnym Śląsku, który zaczął wywieszać niemieckie flagi, więc takie akcje mnie wcale nie dziwią. Na reprezie pojawiają się cały czas, tylko w innym celu - prawda Kiju? ;) I nie uważam tego za prowokacje, tylko za deklaracje. A co do tematu - ich sprawa. Pzdr.

MaxxxiM
11-09-2003, 10:42
Bravo Ruch. Umieją prowokować i o to chodzi...

znam "kibicow" ktorzy sa w tym lepsi. co prawda glupie te ich prowokacje i pozbawione smaku, ale prowokacje. nawet w gazetach o nich pisza pozniej.

Gelo
11-09-2003, 12:08
Ostatnio bardzo naslili sie problem Małych Ojczyzn dazacych do autonomi, po spisie powszechnym ŚLązacy, niedawno w Polityce mozna bylo przeczytac o Kaszubach i ich dzialanach zmierzajacych do autonomi chociaz czesciowej. Boli mnie tylko to ze Polska zamiast rosnac w sile sie dzieli.

Co do flagi Ruchu uwazam, ze nie ma najmniejszych podstaw do tego zeby sadzic ze obraza ona kogos lub czyjes poglady!! Powodem -wedlug mnie- dla ktorego delegat PZPN nakazal sciagniecia tej flagi na meczu z Belchtowem byla jego nie znajomosc jezyka niemieckiego, a jak juz zobaczyl napis w jezyku niemieckim to szybko pomyslel to pewnie znaczy "gieksiarze do gazu" i nakazal bezwzglednie sciagnac fane!!

Kiju
11-09-2003, 12:29
Ja w tej fladze nie widze nic złego.Skoro masa flag jest u nas po angielsku to dlaczego nie mozna wieszac z napisami niemieckimi,tym bardziej ze jak wiadomo jezyk niemiecki jest na Slasku popularny.
Skoro np Petra wiesza flage-Szlachta Mazowsza,to dlaczego Slazacy nie moga powiesic flagi Górny Sląsk?Pzpn jak zwykle nie kuma klimatów.

Co do sytuacji na slasku,to niedawno czytałem ciekawa polemike na temat Slaska i troche poznalem temat,ktory wczesniej ocenialem po swojemu.

Norbas
11-09-2003, 13:20
Kolejny raz okazało się jakimi baranami są ludki z PZPN-u :)

Rozumiem że jak ktoś powiesi fane z napisem "Ich liebe meine mutter" to też będą kazali mu ściągnąć bo niemiecki się źle kojarzy i obraża odczucia narodowe Polaków :)

to może od razu podać do sądu nauczycieli niemieckiego? :hmm:

Kawa
11-09-2003, 13:43
to może od razu podać do sądu nauczycieli niemieckiego? :hmm:
To bybyło nie głupie.Jak ja nie znosze Bohnak :)

*PRZEMO*
11-09-2003, 14:39
Skoro np Petra wiesza flage-Szlachta Mazowsza,to dlaczego Slazacy nie moga powiesic flagi Górny Sląsk?Pzpn jak zwykle nie kuma klimatów..

owszem nikt im tego nie miał by za złe, gdyby nie zaczeli sie uzalezniac i pokazywac ze chca miec "pod panstwo" sa polakami i do polski przybnaleza, a fana po niemiecku napisana wyraznie koresponduje z niemieckimi klimatami oraz checia przynalezenia do nich! i to zapewne wszystkich razi...
pamietacie przy podziale wojewodzkim jakie były cyrki z opolem? jak krzyczeli ze sa mniejszoscia narodowa etc?

PRASKI
11-09-2003, 15:02
ja nie mogę, wchodzimy do Unii Europejskiej, a traktują ludzi jak jakichś niewolników...

a mogę sie założyć, że póżniej będą pozwalać na wywieszanie tego typu flag

kfahu
14-09-2003, 22:21
slazacy nie chca przylaczyc sie do niemcow a odlaczyc od polski tylko autonomii, z reszta wszedzie sie teraz tak dzieje jak ktos tu powiedzial kaszuby tego chca pewnie i wielkopolska. to jest normalne w calej ue tylko nie u nas a polska slabnie tylko dlatego ze kraj nie jest rowno podzielony i wiekszosc kapitalu idzie do was co co jest naturalnym czynnikiem ze powstaja nastroje anty-wasze i chcec zdecentralizowania sie, wg mnei to ma dzisiaj czysto ekonomiczne podloze nawet jak o tym sie nie mowi
pozdro dla goroli i zapraszamy za dwa i dwanascie dni do hanysowa :>:>:> :box:

Raffi
14-09-2003, 23:06
Z Kaszubami jest o tyle ciekawie, że choć ich mowa jest zdecydowanie bardziej odmienna od klasycznej polskiej niż gadka śląska, to Kaszubi po prostu nie czują się tak bardzo odmienni: podczas spisu zaledwie 5000 (!!!) osób zadeklarowało się jako Kaszubi mimo iż wiadomo, że jest ich 100 razy więcej. Tu sądzę, że właśnie czynnik ekonomiczny był najbardziej znaczący, bo za komuny to i Kaszubom nie było lekko (choć tego czynnika w przypadku Śląska nie lekceważę).

cfc
15-09-2003, 15:13
Mnie to nieobraza. Niech robia co chca.
To w sumie ich rejon , i ja niemam / niechce miec z tym nic wspolnego.
Slask jest czescia Polski, ok. Slask niejest czescia Polski, tez ok :)
Chociaz jednej rzeczy by mi brakowalo, tego "slynnego" stadionu A.H ---------> 8o
Pzdr :D