PDA

Zobacz pełną wersję : Kto trenerem kadry?

Teraz JA
10-09-2009, 16:24
Leo odchodzi, czas na zmiany. Jest kilku kandydatów na stanowisko selekcjonera. Który z nich najlepszy?
Wg mnie szansę powinien dostać Smuda.
Oby nie wybrali Stefana Majewskiego, bo możemy się spodziewać w kadrze Wasiluków, Polczaków itp
Ciekawym kandydatem jest Skorża, ale w mojej opinii powinien on najpierw pokazać coś w Europie, bo z tym u niego krucho. Trener kadry, ale na przyszłość. Jan Urban? W końcu Legia by się od niego uwolniła. No ale nie życzę źle naszej reprezentacji, więc ta kandydatura odpada.
Kasperczak i Lenczyk. Jeśli nie Smuda, to któryś z nich.

casual
10-09-2009, 16:46
Tylko Urban.

Z.
10-09-2009, 16:51
Obojętne - gorzej nie będzie. Wazne ze koncepcja trenera zagranicznego zostala skompromitowana (jedyny jaki by sie nadawal do Hiddink albo Capello).

nevermind
10-09-2009, 17:18
Moj osobisty faworyt :rotfl:

http://bi.gazeta.pl/im/6/4004/z4004296X.jpg

arczi
10-09-2009, 17:27
E tam skompromitowana. Dwa lata Leo miał dobre. Skórokopy uwierzyly że są w stanie wygrywać z każdym, a wszyscy pozostali dostali się w trybiki napędzające ogólnonarodową piłkarską koniukturę (czytaj: modę na piłkę). I gdyby nie ciężki i nie znoszący krytyki charakter Leo, oraz nieskuwalny beton w PZPN, nadal by pewnie tak było. Leo udowodnił w swoim pierwszym okresie pracy z reprą, że piłka to szalenie prosty sport. A odpowiednie zmotywowanie, zgranie ze sobą i trafienie do piłkarzy często daje większe rezultaty niż bajeczne sumy odstępnego wpisane na umowach "wirtuozów futbolu". Trenerem kadry powinien więc być przede wszystkim posiadacz silnego charakteru, który musi na zgrupowaniach przede wszystkim zabawiać się w psychologa i bystrego selekcjonera, a nie trenera. Bo od tego to jest klub.
W wymienionej liście kandydatów nie widzę nikogo takiego. Najbliżej do niego jednak chyba Smudzie. Choć osobiście optowałbym za zatrudnieniem wielkiego światowego nazwiska z dużym oczekiwaniem finansowym.

crolick
10-09-2009, 17:34
Obojętne - gorzej nie będzie.Obyś się nie zdziwił. Majewski to zdolny chłopak :D

Gruszek
10-09-2009, 17:37
Henryk Kasperczak

Z.
10-09-2009, 17:44
E tam skompromitowana. Dwa lata Leo miał dobre.

Które dwa lata z tych trzech i pół? Ten rok z porażką z Finlandią, ten z porażką z Armenią czy moze ten z porażką z Irlandią Północną albo Słowenią?

Miał dwa dobre mecze - zgodze się. Cztery - zgodze się. Przy osmiu - powalczę. Ale na pewno nie przy dobrych dwóch latach.

Słowenia Polska 3:0. Ocena - 1.
Polska - Irlandia Północna 1:1. Ocena - 2.
Polska - Grecja 2:0. Ocena - 5.
Irak - Polska 1:1. Ocena - 2.
RPA - Polska 1:0. Ocena - 2.
Polska - San Marino 10:0. Ocena - 9.
Irlandia Północna - Polska 3:2. Ocena - 1.
Polska - Walia 1:0. Ocena - 2.
Litwa - Polska 1:1. Ocena - 2.
Polska - Serbia 1:0. Ocena - 4.
Irlandia - Polska 2:3. Ocena - 7.
Słowacja - Polska - 2:1. Ocena - 3.
Polska - Czechy 2:1. Ocena - 8.
San Marino - Polska 0:2. Ocena - 2.
Polska - Słowenia 1:1. Ocena - 3.
Ukraina - Polska 1:0. Ocena - 2.
Polska - Chorwacja 0:1. Ocena - 2.
Austria - Polska 1:1. Ocena - 1.
Niemcy - Polska 2:0. Ocena - 4.
Polska - Dania 1:1. Ocena - 4.
Albania - Polska 0:1. Ocena - 3.
Polska - Macedonia 1:1 Ocena - 2.
Polska - USA 0:3. Ocena - 1.
Polska - Estonia 2:0. Ocena - 4.
Czechy - Polska 0:2. Ocena - 5.
Polska - Finlandia 1:0. Ocena - 5.
Polska - Bośnia i Hercegowina 1:0. Ocena - 4.
Serbia - Polska 2:2. Ocena - 6.
Polska - Belgia 2:0. Ocena - 4.
Polska - Węgry 0:1. Ocena - 1.
Polska - Kazachstan 3:1. Ocena - 2.
Finlandia - Polska 0:0. Ocena - 2.
Portugalia - Polska 2:2. Ocena - 4.
Rosja - Polska 2:2. Ocena - 4.
Armenia - Polska 1:0. Ocena - 1.
Azerbejdżan - Polska 1:3. Ocena - 2.
Polska - Armenia 1:0. Ocena - 2.
Polska - Azerbejdżan 5:0. Ocena - 7.
Polska - Słowacja 2:2. Ocena - 3.
Polska - Estonia 4:0. Ocena - 5.
Emiraty Arabskie - Polska 2:5. Ocena - 5.
Belgia - Polska 0:1. Ocena - 7.
Polska - Portugalia 2:1. Ocena - 10.
Kazachstan - Polska 0:1. Ocena - 4.
Polska - Serbia 1:1. Ocena - 4.
Polska - Finlandia 1:3. Ocena - 1.
Dania - Polska 2:0. Ocena - 2.

Lista i oceny weszło. Podkreslenia moje - wpadki/kurioza/zenady Leo.

Crolick - Wiesz, bedzie taniej. :)

Fizi
10-09-2009, 17:47
mój faworyt, który niestety nie wygra, to:

ZARZĄDCA KOMISARYCZNY PZPN

Z. - można rozliczać trenera z wyników , ale po co rozliczać z wyników meczów sparingowych ? przecież one nie temu służą

h_L
10-09-2009, 17:53
Ja bym do grona kandydatów dodał jeszcze nie wymienionego na forum Tarasiewicza. I na tą chwilę on razem ze Smudą są dla mnie najlepszymi z Polaków. Bo pozostaje mi się przychylić do teorii Arcziego o bardzo dobrym trenerze z zagranicy.

A skończy się zapewne tak, że na próbę na dwa ostatnie mecze trenerem będzie Majewski. Jak cudem uda mu się zdobyć ze 3/4pkt to pozostanie nim na dłużej. W przeciwnym wypadku wybór padnie na Heniutka.

Fizi
10-09-2009, 17:55
PS

i tak samo jak po mistrzostwach w Reichu uważałem za głupotę zwalnianie Janasa, tak samo uważam za głupotę zwalnianie Leo

to nie trenerzy reprezentacji ( a przynajmniej akurat nie ci dwaj) sypali piach w tryby

Z.
10-09-2009, 18:00
Z. - można rozliczać trenera z wyników , ale po co rozliczać z wyników meczów sparingowych ? przecież one nie temu służą

Ok.

Finlandia (dwa razy), Armenia (dwa razy), Kazachstan, Irlandia Płn (dwa razy), Słowacja, Austria, Chorwacja B, Słowenia (dwa razy), San Marino.

To 13 na... 23 mecze?

Kondziu1916
10-09-2009, 18:07
mysle ze jednak Majewski

yossarian1916
10-09-2009, 18:09
Dobrze, związek wypalił się.
Nie wiem czemu niektórzy nadal żyją jednorazowym wyskokiem z Portugalią, dobrym meczem z tym zespołem na wyjeżdzie, no i pokonaniem coraz słabszych ( i starszych ) Czechów.
Już za Janasa graliśmy lepiej, mimo dwukrotnego lania ze strony Anglików.
A Leo go ani stylem, ani wynikami nie przebił.
A od zbierania cięgów w eliminacjach troszkę odwykliśmy, więc do widzenia.

Następcą tylko Smuda.

GregorAE
10-09-2009, 18:24
My sobie możemy robić sondy i ankiety a i tak nie zmieni się nic i trenerem zostanie Majewski...

iniemamniejusz
10-09-2009, 18:44
Jak dla mnie kogo by nie wybrali z polskich trenerów to i tak nic z tego nie będzie. Brak meczów o stawkę może spowodować to, że w kilku sparingach się pokażemy po to, żeby dostać porządnie w dupę na mistrzostwach, które sami zorganizujemy. I znów będzie ta sama śpiewka o przyczynach, a przyczyny wszyscy znają. Może i dobrze, że nie ma już Leo, ale mi strasznie szkoda, że nie miał możliwości po raz ostatni zagrać na nosie betonowym dziadom z PrzestępczegoZPN.

Jeszcze słówko do Z.
Skoro udało mu się awansować na mistrzostwa to te dwa lata, siłą rzeczy były udane.

casual
10-09-2009, 18:58
Następcą tylko Smuda.

A jak dla mnie każdy, tylko nie Smuda.

Ale co kto lubi, panie ;)

Paluch
10-09-2009, 19:22
ja bym, dał pod dyskusję kandydaturę Morta.
Chłopak jest zdala od skorumpowanego polskiego pilkarskiego bagienka, pozatym swierzy powiew mysli taktycznych tego mlodego czlowieka moglby pomoc naszym pilkarzom aby z dumą zaprezentowali sie na ME.

wpisujcie miasta
ja zaczne: Krośniewice :raca:

Fizi
10-09-2009, 19:23
Smuda na pierwszy rzut oka wygląda z tych "kandydatów" najlepiej (edit: jesli nie brać pod uwagę Morta oczywiście :lol: )

tylko, że jeśli brać pod uwagę dotychczasowe miejsca pracy, to porównywalnym pod względem ciśnienia, otoczki itp może być chyba tylko jego epizod w Legii

i tutaj czar pryska

pzk
10-09-2009, 19:27
Chłopak jest zdala od skorumpowanego polskiego pilkarskiego bagienka, pozatym swierzy powiew mysli taktycznych tego mlodego czlowieka moglby pomoc naszym pilkarzom aby z dumą zaprezentowali sie na ME.

wpisujcie miasta

:lol: :lol: :lol:

Kijek
10-09-2009, 19:30

i piłka się interesuje,
skarby kibica posiada.
:D

R.
10-09-2009, 19:38
http://michalpol.blox.pl/resource/nowak200.jpg
Ale jak pisalem w innym temacie - nierealne.

Teraz JA
10-09-2009, 19:57
w ankiecie nie ma opcji 'drogi, dobry trener zagraniczny', ponieważ starałem się umieścić realne kandydatury, które przewijały się w mediach/w wypowiedziach działaczy PZPNu. Lato sam powiedział, że trenerem będzie Polak, więc to wyklucza tą opcję ;) Może brakkuje tu Tarasiewicza, bo jednak był łączony z reprezentacją.

pzk
10-09-2009, 20:15
Urban.
My byśmy mieli świety spokój i może jakaś korzyć dla repry by była. Niby dobrze z młodym pracuje to akurat by miał czas, żeby kadrę przygotować na 2012.

Bootleg
10-09-2009, 20:42

wpisujcie miasta

Podbijam a zrazem jestem ZA !! :prawi: wystarczy zobaczyć ostatnie analizy w/w forumowicza aby stwierdzić, że się nada ... a tańszy będzie, kontakt z mediami nawiąże, kibicom bilet załatwi... a i bana da działaczom z centrali jak bedzie trzeba :ban:

a oto i próbka talentu owego kandydata (szczegółowa analiza taktyczna meczu Legia Warszawa - Polonia Bytom):

a ja mecz oglądałem z niekłamaną przyjemnością - głównie ze względu na aspekty taktyczne. Widać,że formacje się zazębiają i jst płynna wymienność pozycji. Nieco odważniej powinni do przodu wychodzić zawodnicy formacji defensywnych, szczególnie brakowało mi wczoraj tego przy stałych fragmentach gry.

Mucha mógłby popracować nad wyrzutami aby szybciej uruchamiać kontry, natomiast wykopy poprawił i na dziś nie mam zastrzeżeń. Napastnicy nieco schowani za podwójną gardą środka pomocy powinni przesunąć się bardziej na szpicę. Znów zawiodły crosowe podania natomiast gra z klepki wymaga pewnych udoskonaleń.

Nie było źle - z perspektywy wnikliwego obserwatora.

Ma ktoś jeszcze jakieś wątpliwości :chuligan:??

Jaco
10-09-2009, 21:39
Zgłaszam kandydaturę Korniszona. Piłkarzyki na pewno będą dawać z siebie wszystko. :]

Mort jest zbytnim śpiochem. :foto:

Kempes
10-09-2009, 22:13
PS

i tak samo jak po mistrzostwach w Reichu uważałem za głupotę zwalnianie Janasa, tak samo uważam za głupotę zwalnianie Leo

to nie trenerzy reprezentacji ( a przynajmniej akurat nie ci dwaj) sypali piach w tryby

No i Leonardo w drodze wyjątku po nieudanym Euro pozostał na stanowisku - co ostatecznie nie wypaliło. Ja wiem że PZPN beton, piłkarzyki pajacyki ... ale do holendra mam spore pretensje za selekcje i skład podstawowych jedenastek. A w ostatnim meczu to i ustawienie 4-5-1 mnie powaliło. Zaleciało mi Urbanem tzn gramy o wszystko jednym napastnikiem.

Co do kandydatury - jesli juz mamy wybierac kogos z Polski tak jak zapowiedzial Lato to najbardziej widziałbym chyba Skorże. Jak nie to Smuda lub Kasperczak. Jeden i drugi jak na nasze polskie bagienko, zasłużyli żeby raz w życiu dostać tą szanse z kadrą.

rey
10-09-2009, 22:16
Tak jak kiedyś Leona broniłem, tak już go nie bronię i niech spierdala jak najdalej:

RP: Odchodzi pan po fatalnym meczu i przegranych eliminacjach. Miało być inaczej, wydaje się jednak, że rozczarowali pana także piłkarze?

LB: Piłkarze zrobili, co mogli. Tak wygląda teraz poziom polskiej piłki. W eliminacjach do mistrzostw Europy nasza gra była więcej niż przyzwoita, ale teraz zawodnicy byli już dwa lata starsi i nie starczyło im sił oraz umiejętności. Od trzech lat powtarzałem, że się oddalamy od reszty kontynentu, świat ucieka, bo ma plan, strukturę pracy, treningu, szkolenia, a Polska stoi w miejscu. Czy to normalne, że żadna z czterech polskich drużyn nie dochodzi choćby do zasadniczej rundy europejskich pucharów? To przypadek?

To po jakiego ***** ich powoływałeś?!

RP: Czuje się pan wreszcie wolny?

LB: Czuję się rozczarowany tym, co pokazali moi piłkarze w Mariborze, i rozbawiony komedią, która wydarzyła się po meczu. Nigdy nikt nie potraktował mnie w taki sposób, w jaki zrobił to Grzegorz Lato. Oczekiwałem odrobiny szacunku za trzy lata pracy, oczekiwałem odrobiny człowieczeństwa, dobrego wychowania. Stoję na boisku i czekam na wywiad dla TVP, a reporter tłumaczy mi rozmowę, którą trzy metry obok prowadzi dziennikarz nSportu z panem prezesem. Słyszę: hej, właśnie zostałeś zwolniony. A potem Lato przychodzi do mnie i zaprasza na wtorek na rozmowę. Taki jest jego poziom? Za dużo wypił? Nie zamienię z nim więcej nawet słowa, nie uścisnę dłoni. Jestem pierwszy, który ponosi odpowiedzialność za to, jak grała reprezentacja, byłem do zwolnienia, ale nie w taki sposób. To nie jest poziom zera, to poziom minus pięć.

A zaprzeczanie live na antenie o nierozmawianiu z Feeyenoordem, po czym przyznanie, że jaednak rozmowy były? To jaki poziom, minus 10?

RP: Często mówił pan o sobie, że jest miłym facetem. Zdaje pan sobie sprawę, że mało osób będzie tak pana wspominać?

LB: Nie lubili mnie ci, którym nie podobała się moja niezależność, nie podobało im się, że nie ustalali mi składu. Polskę zapamiętam inaczej. Mieszkałem w Warszawie ponad dwa lata, przeszedłem ją całą pieszo. Ludzie zdejmowali czapki, mówili do mnie po polsku, a ja ich rozumiałem. Zwykli, szarzy ludzie okazywali mi więcej szacunku niż moi przełożeni. Kocham Mazury, kocham Zakopane. Poszliśmy kiedyś małą grupą na Kasprowy Wierch, weszliśmy do małej chatki ratowników. Jeden facet dał mi herbatę z rumem w szklance. Zostałem tam tylko z nim, nie odzywaliśmy się, ale cieszyliśmy się swoim towarzystwem i widokami. Takich chce was zapamiętać. Dziękuję za wszystko.

:lol:

PS tak jak pisałem wcześniej, na dzień dzisiejszy, z dostęnych realnych opcji, jak dla mnie tylko Smuda.

A tutaj link do wywiadu:
http://www.rp.pl/artykul/361323_Leo_Beenhakker_dla__Rz___Dziekuje_za_wszyst ko.html

b.
10-09-2009, 22:19
Ogarnijcie się już z tym 4-5-1, bo to nie chodzi o to, że to ustawienie jest chujowe, tylko o to, że trzeba mieć do niego wykonawców.

Taktyke dobiera sie do piłkarzy, a nie na odwrót.

Zarówno Polska, jak i Legia nie mają wykonawców do 4-5-1, ale nikt mi nie wmówi, że ustawienie 4-4-2 jest bardziej ofensywne niż 4-5-1.

TNTP
10-09-2009, 22:25
dla mnie ktoś z czwórki
Smuda, Kasperczak, Skorża, Tarasiewicz
jeśli wynik ma być już teraz (tylko po co??) to Smuda (tylko już widzę jego "współpracę" z Kręciną czy Lato) albo Kasperczak (mały?? minus za Górnika, Afryka, to też nie Polska, no i jest trochę stary. Na pewno na plus największe doświadczenie międzynarodowe-Leo, też miał:), no i w sytuacji, graczy z importu Obraniak+paru w młodzieżówce, to może być dla niego handicap). Jeśli idzie o myślenie przyszłościowe to - Skorża, który z jednej strony z kadrowo kiepską Wisłą gra w tym sezonie, co najmniej dobrze (tylko, że jest to cały czas kiepska polska liga), a z drugiej strony jej gra, jest zupełnie bez polotu i na dodatek po grze poszczególnych zawodników nie widać jakiegoś nadzwyczajnego progresu (może oprócz Małeckiego). dla mnie najwiekszy potencjał (jaki i najmniejsze doświadczenie) ma Tarasiewicz, który z kadrowo kiepskiego Śląska zrobił całkiem niezły zespół, a na dodatek ma "nosa" do wynajdywanie graczy, do jego minusów można zaliczyc oprócz braku doświadczenia, także pewne przywiązanie do schematów (ale w sumie ma tak chyba każdy z wymienionych)...
Także moim typem, jest "Graliśmy tak dobrze, że moje jądra składały się same do oklasków"-Wojciech Łazarek

Kempes
10-09-2009, 22:26
Baciek wybacz. Ja po prostu z góry zakładam że nie jesteśmy Barceloną która nawet z 6-3-1 wyjdzie do ofensywy z 7 graczami.

Ujme me zdanie więc tak - patrząc na specyfike polskich zawodników, naszą kadre, jej potencjał - uważam że wyjscie jednym napastnikiem na mecz który mamy definitywnie wygrać jest ostrym błędem.

Shin-Ski
10-09-2009, 22:32
Dla mnie jest trzech kandydatów którzy by się nadawali:
1. Piotr Nowak - niestety szanse znikome, dla dziadów z PZPN byłby zagadką - jak się zachowa wobec nich. Czy będzie słuchał mentorów Engela i Piechniczka.
2. Franciszek Smuda - to już chyba ze trzecie podejście do reprezentacji - teraz jest chyba najbliżej. Kandydat dobry, bo mam nadzieję, że wziął by za mordę te panienki, drużyna może ładnie by grała i walczyła do końca.
3. Maciej Skorża - najbardziej perspektywiczny trener, chociaż już naprawdę sporo osiągnął na naszym podwórku. Jakby objął kadrę to może mistrza w końcu byśmy zdobyli :prawi:

A co do innych kandydatów:
dla Urbana Reprezentacja Polski w Siatkonogę
dla Majewskiego niech zostanie to U-23 - nikt się tym nie interesuję więc...

Trzeba pamiętać - prawie 3 lata bez meczów o punkty, same sparingi z Belgią, Węgrami, Łotwą i podobną wirtuozerią...

Kto by nie przyszedł - to po tym co wczoraj zobaczyłem - gorzej już chyba nie będzie...

Domino23
10-09-2009, 23:17
Janek Tomaszewski na trenera :ok:

Kijek
10-09-2009, 23:38
Dam sobie reke uciac ze Majewskiego dadza.
Chcialbym sie zdziwic ale skoro wybiera Grzesiek z Antonim to wybiora kumpla.

zbinky
10-09-2009, 23:58
powinna byc wylozona duza kasa na trenera z najwyzszej polki

jest w *** czasu do pierwszego gwizdka na Euro 2012 - ten czas nalezy solidnie przepracowac i stworzyc od podstaw calkowicie nowa kadre. Tylko geniusz jest w stanie zrobic dobra ekipe na europejskim poziomie, z materialu jaki bedzie mial do wyboru. Wiec trzeba w ten geniusz zainwestowac

Zadne opcje przejsciowe, zaden polski, zdolny mlody trener, uczacy sie razem z zawodnikami. W miejscu, w ktorym jestesmy nie mozemy sobie pozwolic na zadne eksperymenty.

Ancelotti, Rijkard, w sumie ten Nowak to tez nie jest glupie rozwiazanie. Ale pomijajac jego - wielkie nazwisko, wielka forsa i 3 lata spokoju oraz wolna reka w prowadzeniu (tworzeniu) kadry

dostojny kocur
11-09-2009, 00:04
zbinky marzenie.

Niestety bedzie Majewski którym to piłkarze będą gardzić, a to tacy sami ludzie jak my.

Jastrząb
11-09-2009, 00:07
Moze przegra w październiku dwa razy po 5-0 to mu nie przedłużą ;)

Teraz JA
11-09-2009, 00:36
powinna byc wylozona duza kasa na trenera z najwyzszej polki

jest w *** czasu do pierwszego gwizdka na Euro 2012 - ten czas nalezy solidnie przepracowac i stworzyc od podstaw calkowicie nowa kadre. Tylko geniusz jest w stanie zrobic dobra ekipe na europejskim poziomie, z materialu jaki bedzie mial do wyboru. Wiec trzeba w ten geniusz zainwestowac

Zadne opcje przejsciowe, zaden polski, zdolny mlody trener, uczacy sie razem z zawodnikami. W miejscu, w ktorym jestesmy nie mozemy sobie pozwolic na zadne eksperymenty.

Ancelotti, Rijkard, w sumie ten Nowak to tez nie jest glupie rozwiazanie. Ale pomijajac jego - wielkie nazwisko, wielka forsa i 3 lata spokoju oraz wolna reka w prowadzeniu (tworzeniu) kadry

Nie sądzę, aby taki Ancelotti czy Rijkaard spojrzeli na naszą reprezentację. A jeśli już by się tak stało, to roczna pensja oscylowała by grubo ponad 2 mln euro, jak nie 3-4 mln euro. A i to może być za mało (Scolari w jakimś Uzbekistanie bierze 16 mln euro za rok!). Na trenera z tak wielkim nazwiskiem i wyrobioną marką nie ma szans (Leo był dobrym trenerem, ale w latach 80-90), dlatego można zapomnieć o Rijkardzie, Ancelottim, Mourinho, Capello czy nawer Ramosie. PZPN musiałby chyba jeszcze częściej karać kluby za kibiców(o ile da się jeszcze częściej)Użyłeś słowa 'wielka forsa'- w naszych realiach 1 mln euro to jest olbrzymia kwota, a to na trenera z najwyższej półki zdecydowanie za mało.

Ja osobiście postawiłbym na Dana Petrescu. Jest to trener w finansowym zasięgu PZPNu i sądzę, że Dan by się zgodził. Dać mu 3 lata na budowę zespołu i jak dla mnie, zrobiłby to z dobrym skutkiem. Nie lubi on pizdeczek, lenistwa. U niego trzeba zachrzaniać, inaczej won. To co zrobił z Unireą to po prostu majstersztyk. Mając do wyboru z naprawdę sporej liczby piłkarzy stworzyłby dobrze działającą maszyne. Pamiętam, że nie bał się sadzać w Wiśle na ławę Cantoro, bo ten się nie przykładał do zajęć. Brać go póki czas.

edit:
10 najlepiej zarabiających trenerów-
http://www.realmadrid.pl/index.php?co=aktualnosci&id=25804
Ancelotti- 6 mln euro
Capello 8,8 mln euro
Hiddink 5 mln euro (marzenie)

a do tego trzeba dodać, że taki Ancelotti nie zgodzi się pracować z Polską za 6 mln euro (tyle ile zarabiał w Chelsea). Będzie chciał więcej. Im mniejszy prestiż klubu/reprezentacji tym trzeba wykładać wiekszą kasę na zachęte.

TNTP
11-09-2009, 01:44
Tutaj dane dla Angli i Włoch z 2008 roku według: http://www.telegraph.co.uk/sport/football/leagues/premierleague/chelsea/2303064/New-Chelsea-manager-Luiz-Felipe-Scolari-will-become-best-paid-Premier-League-coach.html

Premier League

Arsene Wenger (Arsenal) £4.5m
Kevin Keegan (Newcastle) £4m
Alex Ferguson (Man Utd) £3m
Harry Redknapp (Portsmouth) £3m
Mark Hughes (Man City) £3m
Roy Keane (Sunderland) £3m
Rafael Benitez (Liverpool) £2.5m
David Moyes (Everton) £2.5m
Alan Curbishley (West Ham) £2m
Alex McLeish (Birmingham) £1.6m
Steve Bruce (Wigan) £1.6m)
Paul Jewell (Derby) £1m
Steve Coppell (Reading) £1.5m

Serie A

Jose Mourinho (Inter Milan) £7m
Carlo Ancelotti (AC Milan) £3.6m
Luciano Spalletti (Roma) £1.6m
Cesare Prandelli (Fiorentina) £1.2m
Claudio Ranieri (Juventus) £1.2m
Walter Novellino (Torino) £800,000
Stefano Colantuono (Palermo) £720,000
Edy Reja (Napoli) £560,000
Walter Mazzarri (Sampdoria) £480,000
Delio Rossi (Lazio) £440,000
Marco Giampaolo (Cagliari) £400,000
Pasquale Marino (Udinese) £400,000
Luigi Del Neri (Atalanta) £360,000
Gigi Cagni (Empoli) £360,000
Silvio Baldini (Catania) £280,000
Domenico Di Carlo (Parma) £280,000
Gian Piero Gasperini (Genoa) £240,000
Andrea Mandorlini (Siena) £200,000
Massimo Ficcadenti (Reggina) £200,000
Fernando Orsi (Livorno) £160,000

Others

Fabio Capello (England) £4.5m
Jurgen Klinsmann (Bayern Munich) £2m
Giovanni Trapattoni (Rep Of Ireland) £1.5m

Ja osobiście mam wrażenie, że najgorzej opłacany trener z ligi czy to włoskiej, czy to francuskiej, byłby i tak lepszym rozwiązaniem, niż Majewski i co najmniej tak dobrym, jak Smuda. Oczywiście, jest to scenariusz mało prawdopodobny. Jeśli mamy dalej brnąć w football fiction:) to skoro dla leo (miał on jakiekolwiek sukcesy w okresie 15 lat przed zatrudnieniem przez pzpn??) dało radę ogarnąć 1mln euro i to przecież nie z kasy związku, to sądzę, że dla gwiazdy pierwszego formatu znalazłby się sponsor, który mógłby wyłożyć nawet parokrotnie większe pieniądze (Tusk łapie za telefon...łączymy z Lubinem/Płockiem...:). Tylko nie możemy zapominać, że gościu zarabiający 10mln$=sukces (szczególnie w wypadku polskiej kadry)

baranek
11-09-2009, 02:50
najlepiej tego Czecha co go żona do Legii nie puściła

zbinky
11-09-2009, 08:30
Ja wiem, ze to raczej marzenia i fikcja to co proponowalem. Ale dalej bede trwal przy tym, ze bagno w ktorym jestesmy nie pozwala na zastosowanie zadnych eksperymentow i polsrodkow. Poza tym jestem przekonany, ze na pewno znalazloby sie wynagrodzenie rzedu 3-4 mln ojro na fachowca. A za 4 mln ojro, z gwarancja spokoju przez minimum 3 lata to jesz szansa, ze skusi sie niejeden- tym bardziej, ze bedzie mial zagwarantowany udzial w wielkiej imprezie.
Jesli chodzi o Petrescu to zdecydowanie NIE. Moze i jest dobrym motywatorem, moze i ma warsztat, ale na polskim podworku juz probowal i tej iskry geniuszu tam jednak widac nie bylo. Nie sadze, zeby byl az takim autorytetem, zeby zlapac towarzystwo za mordy i wprowadzic swoja wizje futbolu. Po mojemu to nie ta liga i nie ten format. Nam jest potrzebny trener o wiele, wiele lepszy? wiekszy?

Flip
11-09-2009, 09:20
Niech dadzą w końcu Heniowi.Nie lubię go,ale ma jakiś warsztat niezależnie od tego co stało się w Zabrzu.

Warto przypomnieć,że Mali kopciuszek na czarnym lądzie pod jego wodzą był w półfinale Pucharu Narodów Afryki.I to w turnieju którego był gospodarzem.

kamilsson
11-09-2009, 09:45
Niestety żadnego fachurki z zachodu nie będzie bo trzeba dać zarobić swojemu,a osobiście podzielam pogląd zbinkego,tylko porzadny fachowiec nie umoczony w żadne Polskie układziki mógłby pociągnąć ten wózek.
Stefan Majewski to jest porażka na całej linii,gdzie nie poszedł to odchodził skłócony ze wszystkimi.Powiem więcej,Stefan potrafi tak elegancko spierdolić że nie zakwalifikujemy się na Euro 2012. :)

siekan
11-09-2009, 10:24
Jak dla mnie to z wymienionych w ankiecie to najlepszym kandydatem byłby Smuda. Jak na polskie warunki jest bardzo utytułowanym szkoleniowcem. W Wiśle miał sukcesy, wcześniej w Widzewie, w Lubinie też sobie jakoś radził, Lech pod jego wodzą grał bardzo atrakcyjną piłkę, jedyne miejsce gdzie mu się nie powiodło to Legia.

Zagraniczny trener jest mało realny. Nie udało się z Beenhakerem więc PZPN drugi raz nie powierzy kadry obcemu. A szkoda.

A tak przeglądając listę płac trenerów w Serie A widzę, że Gigi Del Neri jest w naszym zasięgu finansowym. Na pewno byłby lepszym trenerem od jakiegokolwiek przedstawiciela polskiej myśli szkoleniowej.

nevermind
11-09-2009, 11:06
Dobra koniec dywagacji. Kandydat (http://sport.interia.pl/raport/elms2010/news/piechniczek-selekcjonerem-tylko-majewski,1366415) moze byc tylko jeden :D

A tutaj (http://www.se.pl/media/pics/2009/09/11/Untitled-2.jpg) maly prezent dla kibicow pilkarskich, od Super Expresu :lol:

Noris
11-09-2009, 13:19
Tarasiewicz bardzo chce...

Rohrau
11-09-2009, 13:26
Zgłaszam kandydaturę Korniszona. Piłkarzyki na pewno będą dawać z siebie wszystko. :]

Mort jest zbytnim śpiochem. :foto:

popieram kandydature Korniego :box:

Nazgul
11-09-2009, 13:33
Lenczyk...

SPQR
11-09-2009, 15:43
A jednak Majewski! :ucieka:

NO to już pizdiec załkowity. Lepiej by było reprezentację zlikwidować, taniej i wstydu by nie było. Lepiej ten hajs na koszykarzy, siatkarzy i szczypiornistów przeznaczyć.

pzk
11-09-2009, 16:57
"Reprezentacja Polski w piłce nożnej sięgnęła dna.
Stefan Majewski selekcjonerem kadry"
taki nagłówek jutro powinien być w PS.

iniemamniejusz
11-09-2009, 18:17
Niech dadzą w końcu Heniowi.Nie lubię go,ale ma jakiś warsztat niezależnie od tego co stało się w Zabrzu.

Warto przypomnieć,że Mali kopciuszek na czarnym lądzie pod jego wodzą był w półfinale Pucharu Narodów Afryki.I to w turnieju którego był gospodarzem.

Warto też dodać, że prowadząć ostatnią reprezentację bodaj Senegal spierdolił z turnieju mając jeszcze jeden mecz przed sobą. I o ile pamiętam to ci piłkarze mimo zamieszania z hajsem powtarzali, że chcą grać dla niego. Co to za trener co ucieka z tonącego statku?
Co do Stefana "Doktora" Majewskiego to niech mi ktoś przybliży jakie sukcesy miał ten wielki trenejro? Coś mi się wydaje, że jedyne osiągał na swoim laptopie w championschip managera.

nevermind
11-09-2009, 18:19
Co do Stefana "Doktora" Majewskiego to niech mi ktoś przybliży jakie sukcesy miał ten wielki trenejro? Coś mi się wydaje, że jedyne osiągał na swoim laptopie w championschip managera.

Widocznie dla Laty i jego bandy cwiercinteligentów, sa to wystarczajace kwalifikacje ;)

iniemamniejusz
11-09-2009, 18:29
W sumie tak. Przecież zrealizuje cel pt. "Awans na Euro" hehe

SPQR
11-09-2009, 20:04
Sugerujecie że Majewski coś osiągnął w CM lub FM? Wolne żarty!

Pewnie zdobył mistrza w FIFIE na amatorze :chees:

Bootleg
11-09-2009, 20:04
za weszło.com

Chcemy mieć nowego selekcjonera reprezentacji – rozpiszmy konkurs. Kryteria przy wyborze trenera powinny być jasne. Niech każdy, kto chce prowadzić naszą kadrę, zgłosi się, przedstawi swój pomysł na tę drużynę i na naszą piłkę w ogóle. Oczywiście powinny być to dokumenty, do których media miałyby dostęp, podlegające swobodnej ocenie przez kibiców. Tylko w ten sposób – rozbierając kandydatów na czynniki pierwsze – można zobaczyć, kto jest kto. Ubieganie się o posadę na zasadzie konkursu jest przyjęte w wielu instytucjach. Dlaczego nie w PZPN? - napisał dla nas Czesław Michniewicz

Może to jest jakiś pomysł :roll:?? swojego czasu pamiętam jak był konkurs na trenera kadry siatkarzy i zglosiło się wtedy ok 15 kandydatów w końcowej fazie zostało 3 (Lozano, Gajić i ktoś jeszcze) Szkoda tylko, że betony z góry są na nie jeżeli chodzi o obcokrajowca... Jest na rynku sporo trenerów którzy na pewno nie pogardziliby pracą w Polsce za wielkei miliony...
Mój najnowszy pomysł Slaven Bilić - swego czasu w Chorwacji pracował za niecałe 200 tyś euro rocznie dopiero później dostał podwyżke do 2 mln bodajże ;)

Inni kandydaci?? Drago Okuka :hyhy: Klaus Augenthaler,Klaus Toppmöller,Jacques Santini
wszyscy do wyjęcia...

SPQR
11-09-2009, 20:08
za weszło.com

Może to jest jakiś pomysł :roll:?? swojego czasu pamiętam jak był konkurs na trenera kadry siatkarzy i zglosiło się wtedy ok 15 kandydatów w końcowej fazie zostało 3 (Lozano, Gajić i ktoś jeszcze) Szkoda tylko, że betony z góry są na nie jeżeli chodzi o obcokrajowca... Jest na rynku sporo trenerów którzy na pewno nie pogardziliby pracą w Polsce za wielkei miliony...
Mój najnowszy pomysł Slaven Bilić - swego czasu w Chorwacji pracował za niecałe 200 tyś euro rocznie dopiero później dostał podwyżke do 2 mln bodajże ;)

Inni kandydaci?? Drago Okuka :hyhy: Klaus Augenthaler,Klaus Toppmöller,Jacques Santini
wszyscy do wyjęcia...

Taaa... proponuję jakiegoś młodego zdolnego! Giovanni Trapattoni albo Argio Sacchi! :)

Bootleg
11-09-2009, 20:17
bez przesady wszyscy wymienieni są ur. powyżej 1950r. i mają doświadczenie ;) Beenhaker i Twoje "propozycje" są ponad dekade starsi

SPQR
11-09-2009, 20:21
bez przesady wszyscy wymienieni są ur. powyżej 1950r. i mają doświadczenie ;) Beenhaker i Twoje "propozycje" są ponad dekade starsi

Trenerzy są jak wino! :prawi: :jezor:

iniemamniejusz
11-09-2009, 20:22
W Fife to on nie grał bo tam piłkarze biegają, coś czego Doktorek może nie ogarniać :)
A obcokrajowiec? Po co rozglądac się za kimś z za granicy. Przecież polska myśl szkoleniowa tak prężnie się rozwija, że sukces będzie murowany, żaden z nich w końcu w europie nic nie osiągnął...

Z.
11-09-2009, 21:13
Przecież polska myśl szkoleniowa tak prężnie się rozwija, że sukces będzie murowany, żaden z nich w końcu w europie nic nie osiągnął...

Wiekszość piłkarzy grających ze Słowenią było trenowanych od lat przez zagraniczną myśl szkoleniową, a Obraniak/Roger/Smolarek wrecz wychowani. A wszystko to sterowane zagranicznym geniuszem trenerskim.

Ale oczywiscie zawsze mozna walnać tekst o zalosnej polskiej mysli szkoleniowej.

Zawsze(L)
11-09-2009, 21:57
23.04
BEENHAKKER WYWALONY.

Ostatnie słowa weszlo w realacji z meczu. I wiecie co od razu pomyślałem, jak dowiedziałem się że Lato zwalnia Leło przed kamerą? Jutro rano ten ***** to odszczeka...
Dzisiaj czytam wywiad z Benhałerem w Przeglądzie Sportowym " ...Grzegorz Lato udzielał wywiadu innej telewizji (nSport - przyp. red.). Nagle Jacek Kurowski powiedział, że Grzegorz Lato właśnie mnie zwolnił. A ja chciałbym tylko, aby wszystko zostało zrobione poprawnie, z szacunkiem, tak jak powinno się to zrobić...A później rano Lato mówi już bez emocji:" Nie, nie, nie, właściwie to nie jest jeszcze zwolniony ". Ludzie, mam 67 lat, bądźmy poważni.

Byłem przeciwko Leło od dłuższego czasu, i to jeszcze wcześniej niż Kołton z Bożydarem po nim jechali w Cafe Futbol. Ale fakt jest faktem, jak tego dziadka bym nie lubił to ma zupełną rację. Wstyd panie Grzesiu :nie:

SPQR
11-09-2009, 22:12
Byłem przeciwko Leło od dłuższego czasu, i to jeszcze wcześniej niż Kołton z Bożydarem po nim jechali w Cafe Futbol. Ale fakt jest faktem, jak tego dziadka bym nie lubił to ma zupełną rację. Wstyd panie Grzesiu :nie:

Szczerze? Mnie to wogóle nie dziwi. Grzesiu to czerwony cham i prostak, kręcący ogromne wałki z kumplami. Moim zdaniem już jest gorszy od Listkiewicza.

Piłkarzem był świetnym, ale człowiekiem i działaczem jest poprostu ***** wartym.

Gruszek
17-09-2009, 22:17
My sobie możemy robić sondy i ankiety a i tak nie zmieni się nic i trenerem zostanie Majewski...

Miałeś racje ziomek szacun :)

Francais
17-09-2009, 23:43
Narazie tylko na 2 mecze.Gorzej bedzie jak ekipa Majewskiego wygra te mecze i jelopy z PZPNu dojda do wniosku ze przyszedl trener-cudotworca i zostawia go na stale.:o

el majoneze
18-09-2009, 01:07
w żywe oczy taki wałek.czerwony jest ten Grzesiu jak święty Mikołaj na święta. Jak Majewski będzie trenerem kadry na stałe, a pewnie będzie, to nawet wałek stulecia.
Nie ma żadnych osiągnięć. Klinsmann u szwabów miał przynajmniej jakiś pomysł. Tymczasem Doktor skutecznie od lat udowadnia, że nie powinien zajmować się trenerką. A to przecież najważniejszy dla nas turniej od lat, na własnych boiskach.
Jest jeszcze hipoteza, która pojawiłą się na weszlo: http://www.weszlo.com/news/3688

I jak znam te czerwone układziki, wcale nie jest taka nieprawdopodobna.

Z.
18-09-2009, 01:31
http://www.weszlo.com/blog/1

Pod rozwagę :chytry:

el majoneze
18-09-2009, 01:49
mnie też Czesław ujął tym wpisem. Tylko, nawet jeśli wziąć pod uwagę fakt, że osiągnął niezły wynik z Amicą i w pierwszym sezonie z Cracovią, to dla mnie to za mało na trenera kadry. Tam ma być gość, który jest najlepszym z najlepszych, a jak jeszcze mamy 3 lata do EURO u nas w domu to ma być po prostu z kosmosu. Polscy piłkarze to w większości banda narzekaczy i lamusów, ale jak trener jest w swoim zawodzie mistrzem, to może im kazać chodzić na śniadania nawet w stroju spidermena- i tak będą go szanować. Majewskiego nie szanują- więc coś w tym chyba jest.

Yevaud
18-09-2009, 09:03
http://www.weszlo.com/blog/1

Pod rozwagę :chytry:

Hej.

W innym miejscu reklamowalem tekst Michniewicza pt. Palec Ceazra.

Widze, ze Czesiu potrafi ladnie pisac i nie boi sie pojsc pod prad.