PDA

Zobacz pełną wersję : Wisła Kraków NEWS2

MaxyM
04-09-2003, 12:21
Smuda zastąpi Kasperczaka?!

Ostatnio coraz częstszym gościem Bogusława Cupiała, właściciela Wisły Kraków SSA, jest były szkoleniowiec tego zespołu Franciszek Smuda, który obecnie jest na trenerskim bezrobociu. Czy oznacza to, że "Franz" zmieni wkrótce Henryka Kasperczaka?!

Nie jest to wykluczone, jednak Cupiał, w przypadku zwolnienia Kasperczaka, musiałby zapłacić mu niemałe odszkodowanie - podobno milion dolarów).

"Z Cupiałem znamy się doskonale. Rozmawialiśmy dużo o przeszłości i przyszłości. Prezes zgodził się ze mną, że szansa awansu do Ligi Mistrzów w tym sezonie była w tym roku nadspodziewanie łatwa. I długo może się taka nie powtórzyć. Kiedy z Widzewem wchodziłem do Ligi Mistrzów to musiałem pokonać Broendby Kopenhaga. Prezes oceniał, że był to trudniejszy zespół od Anderlechtu" - powiedział Smuda na łamach "Super Expressu".

"Wiem, że Cupiał nie był zadowolony z tego, co się stało. Ja potrafiłem się z nim dogadać. Znam prezesa Cupiała doskonale i wiem, że się nie podda. Będzie walczył o mistrzostwo Polski i znowu o Ligę Mistrzów. Tylko musi wyciągnąć wnioski z tego, co się stało" - dodał.

Smuda zapytany o to, czy Cupiał poprosi go do współpracy, odparł: "Nigdy nie mów nigdy. Wszystko może się zdarzyć. Czekam na propozycję klubu z ambicjami pokazania się w Europie".

I to będzie już koniec! ::lol:: .

PS

SE news ::/::

MaxxxiM
04-09-2003, 12:30
I to będzie już koniec! ::lol:: .

PS

SE news ::/::

moze to tylko SE news. w koncu nie lubia Kasperczaka, choc ostatnio i Blonski zostal przepedzony z trenigu.
a Sumda ostatnio wyazal milosc do barw Widzewa.
ale fakt, gdyby SMuda tam sie pojawil to Wisla ma problem. chociaz juz go ma. dwa tygodnie wystarczyly, zeby wszyscy zobaczyli ile naprawde warta jest Wisla (pilkarsko) w Europie.
a jeszcze Zuraw. ciekawe czy to przyspieszyloby jego decyzje?

MaxyM
04-09-2003, 12:33
Żurawskiego szanuje, dobry piłkarz i porządny człowiek... Dlatego niech wyjedzie i zrobi karierę na zachodzie, bo inaczej się zmarnuje. :>

MaxxxiM
04-09-2003, 12:36
Żurawskiego szanuje, dobry piłkarz i porządny człowiek... Dlatego niech wyjedzie i zrobi karierę na zachodzie, bo inaczej się zmarnuje. :>

tez tak uwazam, Zuraw jest ok i ma jeszcze szanse powalczyc w dobrym klubie europejskim. tylko ze podpisal kontrakt niedawno. mam nadzieje, ze sie zabezpieczyl odpowiednio. szkoda by byla wielka gdyby sie zmarnowal.

Pirx
04-09-2003, 13:06
Kasperczak zwołuje konferencje prasową....albo odchodzi albo bedzie dziennikarzy opieprzał... :hmm: tak czy siak bedzie ciekawie

MaxxxiM
04-09-2003, 13:25
Kasperczak zwołuje konferencje prasową....albo odchodzi albo bedzie dziennikarzy opieprzał... :hmm: tak czy siak bedzie ciekawie

to ze SE I Blonski uslysza kilka cieplych slow to pewne niemal. moze wyczul ze to juz by bylo na tyle jesli chodzi o Wisle i europejskie aspiracje

Grabo
04-09-2003, 14:05
Henryk do kadry ,Smuda do Wisły i 8)

Pożyjemy zobaczymy, w końcu SE to tylko szmatławiec.[/b]

Unico
04-09-2003, 14:43
Narazie to jest dla mnie SF z SE :bat:

MaxxxiM
04-09-2003, 15:30

Henryk do kadry jest nawet niezlym pomyslem. tylko do naszej kadry a nie nigeryjskiej.

szczepan
04-09-2003, 17:26
sa dwa scenariusze albo Heniek szykuje sie na trenera kadry albo SE znowu plotkuje

MaxxxiM
04-09-2003, 17:42
SE plotkuje tak czy inaczej, ale oto fragment ostatniej wypowiedzi Janasa dla Wyborczaej

Czy piłkarze mają świadomość, że złe wyniki z Łotwą i Szwecją będą dla wielu z nich końcem gry w kadrze?

- Sam im powiedziałem, że jeśli przegramy, to może nie będziemy pracować w tym samym gronie.

Miał pan na myśli odejście z kadry piłkarzy czy swoje?

- Powiedziałem to tak ogólnie.

Ale swego czasu miał Pan zapewnienie ze strony prezesa Listkiewicza, że może Pan pracować spokojnie...

- Zapewnienia zapewnieniami, ale trenera bronią tylko wyniki. Nikt mi nie mówił, że ja coś muszę. Ale sam to czuję.

i w tym wywiadzie jest cos co mnie poruszylo:

Dariusz Tuzimek: Podobno prezes PZPN Michał Listkiewicz obiecał dodatkowe premie za zwycięstwa z Łotwą i Szwecją?

Paweł Janas: Kwestie nagrody za awans do finałów mistrzostw Europy były ustalone już dawno, jeszcze gdy kadrę prowadził Zbigniew Boniek. Teraz jednak prezes zapowiedział piłkarzom, że jeśli będą dobre wyniki w dwóch najbliższych meczach, to możemy liczyć na dodatkowe premie. Ale konkretów nie ustalaliśmy, nie pora na to.

jeszcze im musza dodatkowe premie dawac zeby zechcieli wygrac z Łotwa i Szwecja, dwa mecze o 2 miejsce grupie i walke w barazach. po prostu skandal.

Aureliusz
04-09-2003, 20:15

Pożyjemy zobaczymy, w końcu SE to tylko szmatławiec.
Tak szmatławiec, ale on pierwszy wywęszył, że Kuś przechodzi do Legii. Czasami więc mówi prawdę.

A taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy. Przypominam, że konferencja będzie dopiero w poniedziałek. Jak przegramy jutro z Łotwą, w sobotę Janas podaje się do dymisji (albo zostaje zwolniony), w owy pon Kasperczak może zostac selekcjonerem. Niemożliwe? A jednak.
A ewentualny Smuda w Wiśle? Zgadzam się. Wtedy mistzrostwo nasze.

MaxxxiM
04-09-2003, 23:03
A taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy. Przypominam, że konferencja będzie dopiero w poniedziałek. Jak przegramy jutro z Łotwą, w sobotę Janas podaje się do dymisji (albo zostaje zwolniony), w owy pon Kasperczak może zostac selekcjonerem. Niemożliwe? A jednak.
A ewentualny Smuda w Wiśle? Zgadzam się. Wtedy mistzrostwo nasze.

nawet jesli nie przegramy, a np. zremisujemy to tez Janas bedzie mial problem.
najlepiej bedzie jesli kadre przejmie ktos kto ma pomysl, doswiadczenie i przejmie ja w momencie kiedy spokojnie i bez presji wyniku moze przeprowadzic eksperymenty tak jak to zrobil Engel.

szczepan
04-09-2003, 23:06
jezeli po tych dwoch meczach nie bedzie szans na awans to do konca elimnacji powinnien kadre prowadzic nowy trener aby juz budowac druzyne...

crolick
04-09-2003, 23:13
boze spraw zeby przegrali i zeby kadre objal henio k. i rozpocal budowe repry na ms 2006 :+:

szczepan
04-09-2003, 23:14
boze spraw zeby przegrali i zeby kadre objal henio k. i rozpocal budowe repry na ms 2006 :+:

i zeby zostawil Wisle :P

a tak serio to chyba jedyny kandydat... i jak wybiora kogos innego to sie wkurze... no moze poza Okuka...

crolick
04-09-2003, 23:16

i zeby zostawil Wisle :P
no to oczywiste, i zeby wisle objal 'cudotworca' franio s :oho:

Raffi
05-09-2003, 09:01
Heniu do kadry! :P

Jak ogłosił Nigeryjski Związek Futbolowy (NFA) jest już tylko dwóch kandydatów na stanowisko selekcjonera reprezentacji Nigerii. Z listy wypadli Allan Giresse, Mustapha Denzili, Allen Moizai i George Leekens. Pozostali tylko Bruno Metsu i... Henryk Kasperczak.
NFA chce spotkać się z oboma trenerami jeszcze w tym miesiącu - 30 września ma zostać oficjalnie zaprezentowany nowy selekcjoner Nigerii.

- Obaj pracowali już w Afryce, rozumieją afrykańską kulturę, a ich CV ujawnia, że mają odpowiednie umiejętności, by dać nam to czego oczekujemy - powiedział przewodniczący Komitetu Technicznego, David Sulieman.

Trener Wisły już miesiąc temu, gdy znajdował się wśród sześciu kandydatów do stanowiska, zapewniał, że nie ma zamiaru rezygnować z roli szkoleniowca Wisły.
za www.wislakrakow.com

Yevaud
05-09-2003, 09:26

Tylko, żeby Straka do kadry nie brał. Ani Jopa, ani Stolarczyka, ani Nawotczyńskiego....

Aureliusz
05-09-2003, 10:03

Tylko, żeby Straka do kadry nie brał. Ani Jopa, ani Stolarczyka, ani Nawotczyńskiego....... ani Piekutowskiego, ani Baszczyńskiego, ani Głowackiego, ani Szymkowiaka, ani Gorawskiego, ani Frankowskiego, ani Żurawskiego, ani Dubickiego. Kogos pominąłem? 8)

MaxxxiM
05-09-2003, 10:51
Trener Wisły już miesiąc temu, gdy znajdował się wśród sześciu kandydatów do stanowiska, zapewniał, że nie ma zamiaru rezygnować z roli szkoleniowca Wisły.
za www.wislakrakow.com

tego sie wlasnie obawialem.
miesiac temu bylo troche inaczej, przynajmniej zludzenia byly ze Wisla zagra w LM. a teraz?
ale poznal troche klimaty w polskiej pilce i moze nie miec ochoty na prowadzenie naszej reprezy.

Keleborn
05-09-2003, 10:54

Tylko, żeby Straka do kadry nie brał. Ani Jopa, ani Stolarczyka, ani Nawrotczyńskiego....... ani Piekutowskiego, ani Baszczyńskiego, ani Głowackiego, ani Szymkowiaka, ani Gorawskiego, ani Frankowskiego, ani Żurawskiegi, ani Dubickiego. Kogos pominąłem? 8)

Pominąłeś Kosowskiego i Kuźbę. :oho:

MaxxxiM
05-09-2003, 10:58
Pominąłeś Kosowskiego i Kuźbę. :oho:

nie no bez przesady, taka gwiazda jak Kosowski musi grac. porazi swym blaskiem przeciwnikow. a poza tym jak obroncy Lotwy przypomna sobie kto go chcial to "poloza sie na boisku i wystawia brzusio do podrapania" - jak to ktos kiedys napisal :D

Yevaud
05-09-2003, 11:42

Tylko, żeby Straka do kadry nie brał. Ani Jopa, ani Stolarczyka, ani Nawrotczyńskiego....... ani Piekutowskiego, ani Baszczyńskiego, ani Głowackiego, ani Szymkowiaka, ani Gorawskiego, ani Frankowskiego, ani Żurawskiegi, ani Dubickiego. Kogos pominąłem? 8)

Ależ Baszczyńskiego, Głowackiego, Symkowiaka i Żurawskiego niech bierze! jak najbardziej!

MaxxxiM
05-09-2003, 16:04
- To nieprawda , jak sugerują niektóre gazety, że zamierzamy zwolnić Henryka Kasperczaka. Wręcz przeciwnie - zapewnił "Gazetę" przewodniczący Rady Nadzorczej Wisły SSA Hubert Praski.

W ten sposób Wisła chce rozwiać pogłoski o rzekomych planach rozstania się z Kasperczakiem, jakie od kilku dni pojawiają się w prasie. Kasperczak jest wymieniany jako kandydat na trenera reprezentacji Nigerii.

Kolejny powiew optymizmu z Reymonta to bliskie realizacji plany przedłużenia kontraktu z najlepszym stoperem w lidze Arkadiuszem Głowackim. "Głowa" dotychczas jest związany umową z Wisłą do końca 2004 roku. Jest on podobno zdecydowany podpisać nową umowę z Wisłą, tyle że chce najpierw poznać warunki treningu i perspektywy rozwoju zespołu.

Wczoraj z siedziby FIFA do Krakowa wpłynął faks, w którym Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej poinformowała, że nie zamierza rozstrzygać sporu między Kalu Uche a Wisłą, dopóki w PZPN-ie trwać będzie postępowanie dyscyplinarne przeciw Nigeryjczykowi. Wydział Dyscypliny PZPN-u zaprosił Kalu na 11 września i wtedy się okaże, czy zostanie utrzymana w mocy półroczna dyskwalifikacja zawodnika.

Kalu poskarżył się do FIFA, że Wisła nie pozwoliła mu wystąpić w eliminacjach Ligi Mistrzów, przez co naraziła na szwank "międzynarodową renomę" piłkarza. W tej sytuacji Uche domaga się rozwiązania kontraktu z klubem, w myśl którego miał w Krakowie pozostać do końca czerwca 2006 roku. Z kolei Wisła przypomniała stan faktyczny, że Kalu najpierw strajkował, później wznowił treningi (- Dla własnego dobra - mówił), lecz w przeddzień meczu II rundy eliminacji z Omonią Nikozja odmówił wyjazdu na przedmeczowe zgrupowanie i wyjścia na boisko. Wisła poparła swą argumentację materiałem dowodowym: artykułami z prasy i portali internetowych.

W sobotę w Brzesku w sparingu Wisły z Okocimskim (z okazji 70-lecia "piwoszy") w barwach "Białej Gwiazdy" powinni się zaprezentować dwaj nowi, bezrobotni Nigeryjczycy. - To młodzi, ofensywni piłkarze - uchylił rąbka tajemnicy wiceprezes Wisły Zdzisław Kapka, który personaliów piłkarzy nie chce zdradzić, "bo jeszcze do nas nie dotarli".

Z Nijmegen później

Pierwszy mecz I rundy Pucharu UEFA Wisły z NEC Nijmegen zostanie rozegrany nie w środę (24 września), jak planowano, tylko w czwartek (25 września). Nowy termin podyktowała TVP, która dysponuje prawami transmisji spotkań z Pucharu UEFA. Wszystko przez to, że na środę telewizja przewiduje transmisję ze spotkania Hertha Berlin - Groclin.

Ewelina
05-09-2003, 18:01
Słyszałam dzisiaj w radio ze Cupiał zaprzecza jakoby Smuda miał byc nowym trenerem Wisly. Ponoc Kasperczak zostaje. A tak swoja droga to jakby Smuda powrocił to moze zostalby wpisany do ksiegi rekordow, bo ilez razy mozna wracac do tego samego klubu...? hehe

szczepan
06-09-2003, 15:27
on ten rekord ustala wciaz z Widzewem...

Coglin
08-09-2003, 14:30
Kasperczak i Glowacki podpisali dzisiaj 5 letnie kontrakty.

MaxxxiM
08-09-2003, 14:51

a Zurawski wroci z kadry czy ucieka :) ?
to ze podpisali to jedno, a to czy zostana do konca ich obowiazywana to drugie. Glowacki musi sie wyleczyc i wrocic do formy. A Kasperczak? na razie ma coraz wiecej problemow.

Adams_
08-09-2003, 14:53

i po to konferencje zrobili?

Beny
08-09-2003, 14:54

to ze podpisali to jedno, a to czy zostana do konca ich obowiazywana to drugie. Glowacki musi sie wyleczyc i wrocic do formy. A Kasperczak? na razie ma coraz wiecej problemow.

I to mnie zupełnie nie martwi! ;) A co do Głowackiego, to faktycznie niech wróci do gry i do reprezentacji. A gdy wróci to i tak go Wisła sprzeda na Zachód...

MaxxxiM
08-09-2003, 17:36

I to mnie zupełnie nie martwi! ;) A co do Głowackiego, to faktycznie niech wróci do gry i do reprezentacji. A gdy wróci to i tak go Wisła sprzeda na Zachód...

mnie tez to nie martwi. teraz jednak bedzie mial (Kasperczak) okazje pokazac jakim jest fachowcem.
Glowacki przed kontuzja spisywal sie znakomicie i mam nadzieje, ze wroci do dawnej dyspozycji i bedzie jeszcze lepszy. A kiedy bedzie lepszy to po prostu odejdzie.

a ta konferencja to chyba zaslona dymna na problemy. Konferencje prasowa zwiazana z podpisaniem kontraktu to moze robic Real Madryt kiedy kupuje Zidane'a, Figo czy Beckhama - bo to jest wydarzenie

Greebo
08-09-2003, 19:03

mnie tez to nie martwi. teraz jednak bedzie mial (Kasperczak) okazje pokazac jakim jest fachowcem.
Glowacki przed kontuzja spisywal sie znakomicie i mam nadzieje, ze wroci do dawnej dyspozycji i bedzie jeszcze lepszy. A kiedy bedzie lepszy to po prostu odejdzie.

a ta konferencja to chyba zaslona dymna na problemy. Konferencje prasowa zwiazana z podpisaniem kontraktu to moze robic Real Madryt kiedy kupuje Zidane'a, Figo czy Beckhama - bo to jest wydarzenie

1. Przez najbliższe 4 lata Głowa nie odejdzie bo go bedzie "trzymał" kontrakt. A Wisła za czasów telefoniki niesprzedała ani jednego piłkarza któremu nie kończył się kontrakt!

2. Jesli podpisanie przez klub kontraktu z najlepszym Polskim obrońcom i najlepszym polskim trenerem jest zasłoną dymną to życze wam takiego samego postepowania waszych działaczy. A nie obwożenia jedynego piłkarza za którego mozna zdobyc jakąs kase po połowie europy.

3. Myslisz ze nie byłoby konferencji gdyby np Ferguson i Rio Ferdinand podpisywali nowe, długoletnie kontrakty z MU? A Głowa i Kasperczak są nam równie niezbedni i ważni jak oni dla MU. A moze i ważniejsi. Bo w naszych realiach finansowych trudniejśi do zastapienia.

MaxxxiM
08-09-2003, 19:13
1. Przez najbliższe 4 lata Głowa nie odejdzie bo go bedzie "trzymał" kontrakt. A Wisła za czasów telefoniki niesprzedała ani jednego piłkarza któremu nie kończył się kontrakt!
2. Jesli podpisanie przez klub kontraktu z najlepszym Polskim obrońcom i najlepszym polskim trenerem jest zasłoną dymną to życze wam takiego samego postepowania waszych działaczy. A nie obwożenia jedynego piłkarza za którego mozna zdobyc jakąs kase po połowie europy.[/quote]
3. Myslisz ze nie byłoby konferencji gdyby np Ferguson i Rio Ferdinand podpisywali nowe, długoletnie kontrakty z MU? A Głowa i Kasperczak są nam równie niezbedni i ważni jak oni dla MU. A moze i ważniejsi. Bo w naszych realiach finansowych trudniejśi do zastapienia.[/quote]

odp. 1 a skad wiesz, ze tak bedzie dalej?

odp. 2 i wszystko wedlug Ciebie jest w Wisle ok?

odp. 3 porownywanie ManUtd do Wisly jest mocno przesadzone (to dosc delikatne okreslenie). Glowacki jest poki co kontuzjowanym obronca i nie wiadomo jak sie bedzie spisywal po powrocie do zdrowia.
Ferdinand i Ferguson sa gwiazdami pilki, znanymi na calym swiecie. kogo poza Polska zainteresowal fakt, ze Wisla podpisala kontrakt z Glowackim, z calym szacunkiem dla niego.

marecci
08-09-2003, 22:53
2. Jesli podpisanie przez klub kontraktu z najlepszym Polskim obrońcom i najlepszym polskim trenerem jest zasłoną dymną to życze wam takiego samego postepowania waszych działaczy. A nie obwożenia jedynego piłkarza za którego mozna zdobyc jakąs kase po połowie europy.
3. Myslisz ze nie byłoby konferencji gdyby np Ferguson i Rio Ferdinand podpisywali nowe, długoletnie kontrakty z MU? A Głowa i Kasperczak są nam równie niezbedni i ważni jak oni dla MU. A moze i ważniejsi. Bo w naszych realiach finansowych trudniejśi do zastapienia.

odp. 1 a skad wiesz, ze tak bedzie dalej?

odp. 2 i wszystko wedlug Ciebie jest w Wisle ok?

odp. 3 porownywanie ManUtd do Wisly jest mocno przesadzone (to dosc delikatne okreslenie). Glowacki jest poki co kontuzjowanym obronca i nie wiadomo jak sie bedzie spisywal po powrocie do zdrowia.
Ferdinand i Ferguson sa gwiazdami pilki, znanymi na calym swiecie. kogo poza Polska zainteresowal fakt, ze Wisła podpisala kontrakt z Glowackim, z calym szacunkiem dla niego.

ad.1/ Tego nikt nie wie, aczkolwiek nawet gdyby Glowacki odszedl z Wisly wczesniej to na pewno odejdzie za wysoka kwote odstepnego. A to zawsze lepiej niz oddawac swoich najlepszych graczy za darmo jak to ostatnio ma w zwyczaju Wasz Klub.

ad.2/ Nie, nie wszystko w Wisle jest OKi. Jest wiele rzeczy ktore nalezy poprawic w Naszym Klubie. Biorac jednak pod uwage jak sytuacja wyglada w innych polskich klubach to w Wisle jest zajebiscie OK!

ad.3/poza polska oczywiscie nikogo nie zainteresowal fakt podpisania kontraktow przez Glowackiego i Kasperczaka (choc byc moze zainteresowal dzialaczy nigeryjskiej federacji pilkarskiej :) ). Dlatego tez konferencja ta nie byla transmitowana na EuroSport, BBC czy innych... Nie mniej jednak na skale polska jest to wydarzenie ciekawe i bardzo dobrze, ze owa konferencja sie odbyla. Poza tym poruszane bylo na niej rowniez wiele innych kwestii (nie tylko kontraktowe).

Sharn
09-09-2003, 07:51
Nie mniej jednak na skale polska jest to wydarzenie ciekawe i bardzo dobrze, ze owa konferencja sie odbyla. Poza tym poruszane bylo na niej rowniez wiele innych kwestii (nie tylko kontraktowe).

No fakt bardzo ciekawe, niemal jak trening tenisowy Adama Małysza. 8)

Unico
09-09-2003, 14:21
Nie mniej jednak na skale polska jest to wydarzenie ciekawe i bardzo dobrze, ze owa konferencja sie odbyla. Poza tym poruszane bylo na niej rowniez wiele innych kwestii (nie tylko kontraktowe).

Was tu zaciekawiło ;))) bo temat o tym ma się dość dobrze ;)))

MaxxxiM
09-09-2003, 15:38

Was tu zaciekawiło ;))) bo temat o tym ma się dość dobrze ;)))

nas w ogole bardzo interesuja losy Wisly Krakow :oho: . ja osobiscie najbardziej interesuje sie kariera Kamila 100% SuperStar Kosowskiego. takie hobby

Menel
09-09-2003, 21:35
Miałem przyjemność być na tej konferencji...

dwie rzeczy zapadły mi w łepetynce chyba do końca życia...

pierwsza to miny dziennikarzy zaproszonych na konferencję... w piątek Kasper gościowi z TVN zapowiedział, że na konferencji będzie gorąco... no to czekali, aż powie, że rezygnuje, że to, że tamto...
A jak Kapka oznajmił, że Kasperczak podpisuje nowy kontrakt to cisza zapadła na dobre 15 sekund... jak makiem zasiał... nawet film w kamerze TVP z wrażenia się zaciął...

Druga to...
Era oddelegowała do stałego kontaktu z Wisłą przedstawiciela...
Boże jaki on, a raczej ona bo to pani przedstawiciel, piękna! Wszyscy są w niej zakochani... ja też ofkors. A jak się uśmiecha, a jak kręci pupą... i wyobraźcie sobie, że na konferencji było z 8 chłopa z cyfrówkami i nikt nie cyknął zdjątka :help: Ja też zaliczam się do tej grupy paproków :/

Ale pani Ewa... '8 niunia ze snów...

MaxxxiM
09-09-2003, 21:40
Miałem przyjemność być na tej konferencji...

dwie rzeczy zapadły mi w łepetynce chyba do końca życia...

pierwsza to miny dziennikarzy zaproszonych na konferencję... w piątek Kasper gościowi z TVN zapowiedział, że na konferencji będzie gorąco... no to czekali, aż powie, że rezygnuje, że to, że tamto...
A jak Kapka oznajmił, że Kasperczak podpisuje nowy kontrakt to cisza zapadła na dobre 15 sekund... jak makiem zasiał... nawet film w kamerze TVP z wrażenia się zaciął...

Druga to...
Era oddelegowała do stałego kontaktu z Wisłą przedstawiciela...
Boże jaki on, a raczej ona bo to pani przedstawiciel, piękna! Wszyscy są w niej zakochani... ja też ofkors. A jak się uśmiecha, a jak kręci pupą... i wyobraźcie sobie, że na konferencji było z 8 chłopa z cyfrówkami i nikt nie cyknął zdjątka :help: Ja też zaliczam się do tej grupy paproków :/

Ale pani Ewa... '8 niunia ze snów...

zmieniacie maskotke klubu ? :rotfl:

Sharn
10-09-2003, 01:55
Boże jaki on, a raczej ona bo to pani przedstawiciel, piękna! Wszyscy są w niej zakochani... ja też ofkors. A jak się uśmiecha, a jak kręci pupą... i wyobraźcie sobie, że na konferencji było z 8 chłopa z cyfrówkami i nikt nie cyknął zdjątka Ja też zaliczam się do tej grupy paproków

Dajcie mu bana zaocznie, jak dostarczy fotę via mail zdejmijcie... A co? 8)

Menel
10-09-2003, 12:44
MaxxxiM

Możemy oprócz Smoka mieć i drugą maskotkę... Smok jest trdycyjny, a pani Ewa jest motywacyjna :D '8

Sharn
Ale mam jej telefon komórkowy :D
Niestety w takim sensie, że taki sam model :buhaha:

Q_(L)
10-09-2003, 14:18
Boże jaki on, a raczej ona bo to pani przedstawiciel, piękna! Wszyscy są w niej zakochani... ja też ofkors. A jak się uśmiecha, a jak kręci pupą... i wyobraźcie sobie, że na konferencji było z 8 chłopa z cyfrówkami i nikt nie cyknął zdjątka Ja też zaliczam się do tej grupy paproków

OK... ;)))

MaxxxiM
10-09-2003, 14:33
MaxxxiM

Możemy oprócz Smoka mieć i drugą maskotkę... Smok jest trdycyjny, a pani Ewa jest motywacyjna :D '8

albo dwa w jednym. pani Ewa dosiadajaca smoka :rotfl:

szczepan
14-09-2003, 18:31
za www.90minut.pl:

"14 września 2003, 12:43:35 - mogiel
Derby Krakowa przerwane!

Dzisiejsze III-ligowe derby Krakowa na stadionie Wawelu pomiędzy Wisłą II, a Hutnikiem nie zostały dokończone. Mecz został przerwany ostatecznie w 54. minucie meczu po wtargnięcia na murawę kibiców Wisły. Po kilkunastu minutach przywrócono względny porządek, ale po naradzie z sędziami zawodów organizatorzy zdecydowali o przerwaniu zawodów.

Wisła II prowadziła 1-0 po bramce Pawła Brożka w 7. minucie spotkania.

Niestety derby skończyły się tak jak było to do przewidzenia (i jak ostrzegano przed meczem) - dlaczego zdecydowano się rozegrać ten mecz podwyższonego ryzyka na kameralnym stadionie WKS Wawel, który nie jest przystosowany do rozgrywania jakichkolwiek spotkań, na których pojawia się zorganizowana grupa gości pozostanie tajemnicą organizatorów."

tak samo jak mecz w Mirkowie... kolejna wspaniala decyzja regionalnych szczebli pzpn...

szczepan
06-10-2003, 19:43
za www.wp.pl:

"Mirosław Szymkowiak otrzymał od firmy adidas przygotowane specjalnie dla niego buty piłkarskie z imieniem wyhaftowanym na językach. Adidas wręcza je najwybitniejszym sponsorowanym przez siebie piłkarzom. Podobne buty zostały przygotowane i przekazane, na przykład, Davidowi Beckhamowi i Raulowi Gonzalezowi. Mirosław Szymkowiak jest jednak pierwszym polskim piłkarzem, który otrzymał tego typu wyróżnienie.
Napis umieszczony na językach butów brzmi "Szymek", bo właśnie tak przez kolegów i kibiców nazywany jest Mirek Szymkowiak. Czarno-czerwone z białymi paskami modele butów adidas Predator zostały przygotowane w niemieckiej centrali firmy adidas i wręczone w uznaniu talentu piłkarskiego i jako dobra wróżba na przyszłość. Miejmy nadzieję, że w specjalnych butach "Szymek" dostarczy jeszcze więcej powodów do dumy polskim kibicom, którzy czekają na jego kolejne perfekcyjne dogrania piłki i piękne bramki w reprezentacji, jak choćby ta strzelona w meczu z Łotwą. Popularny Szymek odebrał buty z nieukrywaną dumą.

Mirosław Szymkowiak ma 27 lat. Gra na pozycji pomocnika. Wystąpił dotychczas w 11 meczach reprezentacji, w których zdobył 2 gole. Zanim trafił do swojego obecnego klubu - Wisły Kraków, grał w łódzkim Widzewie. Jest wychowankiem Olimpii Poznań."

:buhaha: :buhaha: :buhaha: no nie moge... teraz to tylko reklama pepsi lub coli do tego wystepy w druzynie gwiazd na jakims meczu :buhaha: :buhaha: :buhaha:

a z Wgrami nic nie pokaze :buhaha: :buhaha:

[a wlasnie ciekawe czy w tym meczu zagra w tych butach :buhaha: ]

Sharn
07-10-2003, 09:50

Już ją widziałem, niezła skórka... '8

bemowiak
07-10-2003, 19:55
Najlepszy obrońca mistrza Polski chce iść w ślady Kosowskiego i Kuźby - i wyjechać do zagranicznego klubu.
Byłoby to kolejne poważne osłabienie mistrzów Polski. Wcześniej do Kaiserslautern został wypożyczony Kamil Kosowski, do Olympiakosu Pireus odszedł Marcin Kuźba, a Kalu Uche odmówił gry w Wiśle, bo chce przejść do Ajaksu Amsterdam.

Ubodła Pana decyzja selekcjonera Pawła Janasa, który nie powołał Pana na mecz z Węgrami?

Marcin Baszczyński: Nie będę ukrywał, że myślałem o wyjeździe na zgrupowanie i przeżyłem spore rozczarowanie, gdy w końcu nie dostałem powołania.

Podobno był Pan u działaczy Wisły z prośbą o pozwolenie na transfer?

- To prawda. Spowodowane jest to głównie tym, że mój kontrakt w Wiśle upływa i wygaśnie 30 czerwca 2005 roku. Już niedługo rozegram dwusetny mecz w ekstraklasie. Najwyższa pora pomyśleć o zmianie środowiska. Mój menedżer Adam Mandziara mówił, że mam propozycje z zachodnich lig.

Kosowski ma kłopoty w Kaiserslautern i tęskni za radosną piłką Wisły. Na tarczy z Niemiec wrócili Kryszałowicz i Wierzchowski, zniknął w Bundeslidze Karwan...

- Niby tym chłopakom się nie powiodło, ale i tak Bartek Karwan od czasu do czasu jest powoływany do reprezentacji, Kryszałowicz również. Nie można twierdzić, że skoro im się nie udało, to ze mną musi być tak samo. Sporo zależy od charakteru i od mentalności zawodnika. Jestem takim człowiekiem, który nie boi się wyzwań.
za gazeta.pl

nieciekawie sie dzieje w Wiśle... i dobrze

Beny
08-10-2003, 09:48
Życie Warszawy/TK/08 października 2003 08:44

Kosowski: Wyjazd do Bundesligi to był mój błąd

Jednym z kandydatów do gry na prawej stronie w pomocy w sobotni meczu eliminacji ME z Węgrami jest Kamil Kosowski z 1. FC Kaiserslautern. W Wiśle Kraków zawodnik ten słynął z doskonałej gry na lewym skrzydle - czytamy w "Życiu Warszawy".

"Gerets powiedział mi krótko: 'W polskiej lidze miałeś cały korytarz, mogłeś dryblować, dośrodkowywać i byłeś bohaterem. W Bundeslidze musisz walczyć, wślizgiem odbierać piłkę'. I co mam zrobić? Wykonuję polecenia trenera. To chyba widać po moich otartych do krwi nogach. Trener dodał, że na prawej pomocy ma wakat i tam mam grać" - powiedział Kosowski.

"Wpadłem jak śliwka w kompot. To był mój błąd. Niepotrzebnie wyjechałem do Bundesligi. Miałem jednak dość wszystkiego. W Wiśle czułem się psychicznie wykończony. Chciałem jak najszybciej opuścić Kraków i wyjechać byle gdzie. Miałem wcześniej propozycję z Bordeaux i ligi hiszpańskiej. Mogłem wyjechać, skorzystać pod względem piłkarskim i finansowym. Z perspektywy czasu wiem jednak, że był to mój ogromny błąd" - dodał.

Więcej szczegółów w "Życiu Warszawy"

To może powrót do Krakowa? '8
A dobrze Ci tak! :zly:

Gandi
08-10-2003, 09:51
Taa To była wersja "ogólnopolska". Wzieli bidnemu Białońskiemu powycinali "kilka" kwestii w.... centrali.Grunt żeby sensacja była! Pachnie mnie tu na kilometr nowym nabytkiem GW ... Pawełkiem Z. A oto wersja CAŁA z naszego dodatku:

http://www1.gazeta.pl/krakow/1,35800,1711232.html

Nazgul
08-10-2003, 10:04
http://pilka.interia.pl/news?inf=433999

R O T F L !!!

Może to i nie tutaj ten komentarz, ale nie chcałem zaczynać nowego wątku :D Nie ma dla kogo :D

Nazgul
08-10-2003, 11:08
Taa To była wersja "ogólnopolska". Wzieli bidnemu Białońskiemu powycinali "kilka" kwestii w.... centrali.Grunt żeby sensacja była! Pachnie mnie tu na kilometr nowym nabytkiem GW ... Pawełkiem Z. A oto wersja CAŁA z naszego dodatku:

http://www1.gazeta.pl/krakow/1,35800,1711232.html

Znaczy się cóż - oststni gasi światło? ;)

Tu z kolei stoi tak:
http://pilka.interia.pl/liga/1/news?inf=434056

szczepan
08-10-2003, 21:02
dobrze mu :zly: zaraz zaczna sie opowiesci o wspanialosci kibicow druzyny itd tylko zeby go przyjeli a niech go biora :zly: niech przyjedzie i niech okaze sie ze tu tez nie jest tak latwo :zly:

Bro(d)War
12-10-2003, 15:47
Przewija się tu wiele wątków , a ja wiem jedno.
To początek końca ery wisły ( to był przypadek :rotfl: )
Koniec ten będzie przebiegał powoli i łagodnie , ale finał bedzie jeden : Wisła mocnym średniakiem polskiej ligi ( przykład. Amica , Odra itp)
Pozdro.

Grzywa
12-10-2003, 16:37
Koniec ten będzie przebiegał powoli i łagodnie , ale finał bedzie jeden : Wisła mocnym średniakiem polskiej ligi ( przykład. Amica , Odra itp)
Pozdro.

Ja wiem że modlisz się oto codziennie przed spaniem... ale musze cię zmartwić Wisła się ma dobrze i będzie się miała dobrze gdyż sama zarabia na siebie i dba oto żeby nadal tak było...

Adiq
12-10-2003, 16:52
Ja wiem że modlisz się oto codziennie przed spaniem... ale musze cię zmartwić Wisła się ma dobrze i będzie się miała dobrze gdyż sama zarabia na siebie i dba oto żeby nadal tak było...
Zarabia na siebie? Przecież już od dłuższego czasu utrzymuje was TeleFonika. To już prędzej Legia zarabia sama na siebie, bo od kilku lat nie ma inwestora, a mimo wszystko jak widać po wygranych z wami, mamy się całkiem nieźle. :>

Agusia!
12-10-2003, 16:57
Pozdro.

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

:buhaha: :buhaha: :buhaha:

koleś, glupi masz podpis :box:

szczepan
12-10-2003, 17:00
Pozdro.

Ty tez :buhaha:

Adiq
12-10-2003, 17:00
Pozdro.

Popieram... :/

Grzywa
12-10-2003, 17:09
Zarabia na siebie? Przecież już od dłuższego czasu utrzymuje was TeleFonika. To już prędzej Legia zarabia sama na siebie, bo od kilku lat nie ma inwestora, a mimo wszystko jak widać po wygranych z wami, mamy się całkiem nieźle. :>

W sensie że Cupiał właśnie już nie pompuje kasy w Wiśle od coś koło 2 sezonów budżet jest zaplanowany co roku i spółka nie ma prawa go przekroczyć a kasa jaka płynie z Telefoniki jest zakontraktowana i nic więcej Wisła nie dostanie choćby nie wiem co budżet to 20 milionów zł z czego kasa od Telefoniki to nie wiem dokładnie ale około 20%... Nie pytaj się mnie o szczegóły gdyż nie posiadam odpowiedniej wiedzy w tym temacie niestety...

Nazgul
13-10-2003, 00:03
Może coś się ruszy w Krakowie - oby, bo mimo wszystko nie byłoby dobrze jakby od czolówki odpadł zespół Wisły. Nudniej...

http://www.90minut.pl/news.php?id=76054

Ale w Karwana w Krakowie jakby nie wierzę :)

Mrk
13-10-2003, 06:17
Pozdro.

Popieram... :/
A ja nie popieram. Podpis jest "z jajem", oryginalny i prawdziwy!

Jarman
13-10-2003, 07:47
Może coś się ruszy w Krakowie - oby, bo mimo wszystko nie byłoby dobrze jakby od czolówki odpadł zespół Wisły. Nudniej...

To dobre jest :]
Na wszelki wypadek proponuję zapoznać się z aktualną tabelą i zobaczyć komu bliżej do odpadnięcia od czołówki '8

A o wzmocnieniach w Wiśle zimą się rzeczywiście mówi. Nie wiem czy akurat Karwan byłby takowym, ale już np. Nowacki to ciekawa koncepcja.

Ewelina
13-10-2003, 17:01

Ja nie wierze zupełnie!! Na Karwana sobie trzeba zasłuzyc... :)

Agusia!
13-10-2003, 17:04

Ja nie wierze zupełnie!! Na Karwana sobie trzeba zasłuzyc... :)

a ja bym chciala zobaczyc Twoja mine jak by sie okazało ze Karwan rzeczywiscie bedzie gral w Wisle

ciekawe czy szlabys z kwiatami do Kasperczaka tak jak chcialas isc do smudy jak chcial sprowadzac Karwana

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

p.s dostalam ataku smiechu :D

Sharn
13-10-2003, 17:11
ciekawe czy szlabys z kwiatami do Kasperczaka tak jak chcialas isc do smudy jak chcial sprowadzac Karwana

8-

Ewelina
13-10-2003, 17:17
Aga chcesz w łeb?? :D nie pisz głupot!!!!

Agusia!
13-10-2003, 17:21
Aga chcesz w łeb?? :D nie pisz głupot!!!!
przepraszam ale to jest jedna z tych rzeczy ktora mi przychodzi do głowy gdy słysze o wszelkich spekulacjach na temat ewentualnego przejscia Karwana do Wisły 8)

Nazgul
13-10-2003, 19:54
a ja bym chciala zobaczyc Twoja mine jak by sie okazało ze Karwan rzeczywiscie bedzie gral w Wisle

Ja w Karwana w Wiśle nie wierzę dlatego, że z Karwna to strzęp piłkarza został i zdziwiłbym się, gdyby Kasperczak go zechciał. Karwan musi regularnie z rok gdzieś pograc aby osiągnął optymalną dyspozycję, nie ma lekko. W Hercie się nie przebije, to pewne. I znów samo nazwisko z wojaży wróci...

szczepan
13-10-2003, 21:09
a wedlug mnie sytuacja jest taka ze Wisla daje ciala i to na kazdej lini wiec gazety maja raj bo w przerwie zimowej powinny byc wzocnienia... oto kolejny dowod:

za www.90minut.pl:

"13 października 2003, 18:19:16 - mogiel
Jacek Kowalczyk w Wiśle?

Mistrzowie Polski jeszcze zimą chcieliby pozyskać obrońcę GKS-u Katowice i młodzieżowej reprezentacji Polski.
Krakowska drużyna już w ubiegłym sezonie starała się o pozyskanie Kowalczyka. Teraz piłkarz znowu ma szansę przenieść się do Krakowa.

- Coś tam słyszałem, ale trudno mi powiedzieć o jakichś konkretach. Dziś mogę tylko skomentować wyniki losowania spotkań barażowych do młodzieżowych mistrzostw Europy: jestem zadowolony, że zagramy z Białorusią - uśmiecha się Kowalczyk.

Nieoficjalnie wiadomo, że piłkarz prowadzi z Wisłą rozmowy na temat indywidualnego kontraktu. Negocjują też "Gieksa" i menedżer piłkarza Adam Mandziara. Podobno wychowanek GKS jest w drużynie "Białej Gwiazdy" przymierzany na miejsce Mariusza Jopa. 22-letni obrońca młodzieżówki ma z "Gieksą" ważną umowę do czerwca 2005 roku, ale już zimą miałby znaleźć się w Wiśle.

- Zdecydowanie wolałbym przenieść się do Krakowa, niż za granicę. Wisła daje możliwości rozwoju, lepsze pieniądze, no i jest blisko Katowic - dodaje Kowalczyk.

Działaczom z Bukowej podobno bardzo zależy na jak najwyższej pierwszej racie, jaką mieliby dostać za "Kowala".

- Klub chciałby od razu dostać jakieś 50 proc. wartości kontraktu - mówi nam osoba związana z Katowicami.

Na Bukowej zaprzeczają całej sprawie.

- Nic mi na ten temat nie wiadomo. Nie pojawiła się żadna oferta z Wisły, więc trzeba pytać o nią kogoś innego - ucina Piotr Dziurowicz, prezes katowiczan. Dodaje tylko, że jeśli tylko pojawi się jakaś propozycja, to na pewno zostanie rozważona.
źródło: Gazeta.pl "

HAUBICA
14-10-2003, 15:16
Ewelina!
Wiem że może ktoś z Krakowa zwracał juz na to uwagę - ale ten twój baner z napisem Kraków 100% Legia - to jakby napisać np Żoliborz zawsze wierny Wiśle. 8)
Pozdrawiam

Kempes
14-10-2003, 16:08
kole w oczy nie ? 8)

banner ok :rotfl:

Ewelina
14-10-2003, 16:33
Ewelina!
Wiem że może ktoś z Krakowa zwracał juz na to uwagę - ale ten twój baner z napisem Kraków 100% Legia - to jakby napisać np Żoliborz zawsze wierny Wiśle. 8)
Pozdrawiam

Drogi Haubico!
Mój baner jest fajny i dopóki nie wyprowadze sie z tego miasta pozostanie on w formie nie zmienionej :) 8)

pozdrawiam Twa postac! :)

Nazgul
15-10-2003, 08:23
Niezłe klimaty w Nijmegen :)

http://www.90minut.pl/news.php?id=76864

Kwarantanna? Trędowaci :D :D :D ??

Raffi
15-10-2003, 12:06
I część druga:

IAR/15 października 2003 05:59
Holandia: Polscy kibice nadciągają

Holenderska żandarmeria kontroluje na granicy z Niemcami każdy samochód i autokar wiozący polskich kibiców na dzisiejszy rewanżowy mecz pierwszej rundy Pucharu UEFA, który rozegrają Wisła Kraków i holenderski NEC Nijmegen.

Fani futbolu z Polski otrzymują listę przewinień, za które mogą natychmiast trafić za kratki. Listę przewinień, napisaną po polsku, przygotowała gmina, policja i władze klubu NEC Nijmegen. Wynika z niej, że za założenie maski, spożycie alkoholu czy narkotyków w miejscach publicznych, kradzieże w sklepach, dyskryminowanie czy siusianie w miejscach do tego nie przeznaczonych, Polacy "natychmiast zostaną bezpardonowo aresztowani".

Holendrzy, którzy spodziewają się około 350 kibiców krakowskiego klubu, już na granicy sprawdzają, czy polscy kibice nie mają przy sobie broni albo niebezpiecznych narzędzi. Fani Wisły Kraków mają w Holandii złą opinię. Uważa się, że są brutalni, pełni żądzy niszczenia i agresywni. :rotfl: :rotfl:

Stadion będzie otoczony kordonem policjantów. W mieście porządku będzie strzec 275 policjantów, patrolujących miasto samochodami, na motorach, koniach i na rowerach. Do akcji włączono nawet psy.

Grzywa
15-10-2003, 14:32
Was to śmieszy? ... 8-

Zresztą zobaczymy jak będzie i czy te wszystkie doniesienia nie są przesadzone...

MaxyM
15-10-2003, 14:37
Was to śmieszy? ... 8-

Zresztą zobaczymy jak będzie i czy te wszystkie doniesienia nie są przesadzone...

Nie zupełnie: http://www.legialive.pl/forum/viewtopic.php?t=2252 :look:

szczepan
15-10-2003, 18:39
jak dla mnie zwykle kurestwo...

Swierzy
15-10-2003, 19:48
Popieram.
Moze nastepnym razem przyjac tak samo? Wpakowac to wagonow towarowych, przenocowac na hali i jeszcze grozic spalowaniem za picie alkoholu czy odlewanie sie w miejscu publicznym :box:
Zreszta ja sie im nie dziwie. Holendrzy podobnie jak Belgowie to narod tchorzow i kiepasow ktorzy potrafia tylko wyciagnac biala flage i krzyknac "I surrender" :box: Ale sie wk.... :zly:

Grabo
15-10-2003, 19:54
Kraj zboczeńców wszelkiej maści,niech lepiej wezmą sie za siebie.Ktoś powinien na to zareagować ,bo to jest normalne chamstwo.

Swierzy
15-10-2003, 20:04
No i zaczyna sie :)
1:0 !
Ciekawe co teraz :>

Ewelina
15-10-2003, 20:06
hehe wisełka out!!! 8)

Kawa
15-10-2003, 20:08
Popieram.
Moze nastepnym razem przyjac tak samo? Wpakowac to wagonow towarowych, przenocowac na hali i jeszcze grozic spalowaniem za picie alkoholu czy odlewanie sie w miejscu publicznym :box:
Zreszta ja sie im nie dziwie. Holendrzy podobnie jak Belgowie to narod tchorzow i kiepasow ktorzy potrafia tylko wyciagnac biala flage i krzyknac "I surrender" :box: Ale sie wk.... :zly:
No jeden juz był na murawie, ciekawe co chciał osiągnąć?

Agusia!
16-10-2003, 06:41
hehe wisełka out!!! 8)

:buhaha:

chciałabyś

Beny
16-10-2003, 07:07
PAP/16 października 2003 00:18

Kibice Wisły w Holandii: Siekiery i noże

Holenderska policja zatrzymała 41 kibiców Wisły Kraków, którzy jechali na mecz drużyny Henryka Kasperczaka z NEC Nijmegen w pierwszej rundzie piłkarskiego Pucharu UEFA.

W autobusie, którym jechali krakowscy fani, funkcjonariusze znaleźli dwie siekiery, garotę, scyzoryki, noże kuchenne i inne niebezpieczne przedmioty.

Holenderska policja celna nie wpuściła ponadto do kraju dwóch samochodów z kibicami polskimi, ponieważ znaleziono w nich noże i metalowy pręt.

Jak widać izolacja części byłaby konieczna! :zly: I proszę nie pisać, że im też sie należą jakiekolwiek prawa obywatelskie i inne tego typu pierdoły! 8)

Agusia!
16-10-2003, 07:15
PAP/16 października 2003 00:18

Kibice Wisły w Holandii: Siekiery i noże

Holenderska policja zatrzymała 41 kibiców Wisły Kraków, którzy jechali na mecz drużyny Henryka Kasperczaka z NEC Nijmegen w pierwszej rundzie piłkarskiego Pucharu UEFA.

W autobusie, którym jechali krakowscy fani, funkcjonariusze znaleźli dwie siekiery, garotę, scyzoryki, noże kuchenne i inne niebezpieczne przedmioty.

Holenderska policja celna nie wpuściła ponadto do kraju dwóch samochodów z kibicami polskimi, ponieważ znaleziono w nich noże i metalowy pręt.

Jak widać izolacja części byłaby konieczna! :zly: I proszę nie pisać, że im też sie należą jakiekolwiek prawa obywatelskie i inne tego typu pierdoły! 8)
eee

chłopaki pewnie chciały zrobic ognisko

a noze to to smarnowania kanapek

a wy odrazzu panikujecie :/

Beny
16-10-2003, 07:22
eee

Rozumiem, że te powyższe głupoty to wynik poranku i nie wyspania, bo jeśli żart, to wyjatkowo kiepskiej jakości... 8)

marecci
16-10-2003, 11:09
a ja pytanko mam natury takiej, bom laik w temacie.

Co to jest "garota"?

Beny
16-10-2003, 11:22
a ja pytanko mam natury takiej, bom laik w temacie.

Co to jest "garota"?

Na onecie znalazłem tyle (oprócz RPG)"

"garota (hiszp. ‘knebel, żelazny kołnierz’) hist. stosowany w średniowiecznej Hiszpanii sposób wykonywania egzekucji, za pomocą zamocowanego na słupie żelaznego kołnierza, który zaciskano na szyi skazanego; także taki żelazny kołnierz.

Hasło opracowano na podstawie „Słownika Wyrazów Obcych” Wydawnictwa Europa, pod redakcją naukową prof. Ireny Kamińskiej-Szmaj, autorzy: Mirosław Jarosz i zespół. ISBN 83-87977-08-X. Rok wydania 2001."

Ale chyba przy Krakusach nie oto chodzi.

jarcyś
16-10-2003, 11:24
pentla z żyłki (wędkarskiej np) z listewką , służy do duszenia

Beny
16-10-2003, 11:27
pentla z żyłki (wędkarskiej np) z listewką , służy do duszenia

***** mać! Zawodowi zabójcy? Nie izolować ich? Traktować humanitarnie?

jarcyś
16-10-2003, 11:31
sorry powinno być "pętla"

wiedzę swoja czerpię z ostatniej książki Ludluma , więc może mój opis nie jest zbyt dokładny

szczepan
20-10-2003, 17:40
za www.wp.pl:

"Piłkarska ekstraklasa

Wisła Kraków jak Legia... skąpana w piwie
PAP 15:45

Piłkarze Wisły Kraków mają nowego sponsora oficjalnego, a została nim firma Lech Premium. Umowa obowiązuje do końca sezonu. Tytularnym sponsorem wiślaków jest nadal Era.

"Umowa z Wisłą, której szczegółów nie mogę ujawnić, obowiązuje do końca rozgrywek ligowych z możliwością przedłużenia na następny sezon - powiedział podczas konferencji prasowej specjalista sponsoringu sportowego firmy Lech Premium Bartosz Dobrzyński. - W zamian za określone w umowie pieniądze będziemy mieli swoje reklamy na stadionie, a ponadto będziemy mogli wykorzystywać wizerunek drużyny oraz logo Wisły".

Ponadto Lech Premium wspomoże finansowo budowę wiślackiego boiska treningowego ze sztuczną trawą. W tym celu kampania piwowarska przeznaczy na cele inwestycyjne dla Wisły 5 groszy z każdej sprzedanej w ciągu najbliższego miesiąca butelki lub puszki piwa.

"Staramy się poprawić naszą infrastrukturę sportową, ale są to drogie inwestycje - dodał prezes Wisły Bogdan Basałaj. - Boisko treningowe ze sztuczną trawą będzie nas kosztować około 2,5 miliona złotych. Każda pomoc od sponsora jest dla nas ważna. Dlatego jesteśmy zadowoleni z podpisania umowy z firmą Lech Premium".

Piłkarze Wisły nie będą jednak nosić na koszulkach logo nowego sponsora oficjalnego.

Lech Premium jest także sponsorem innej pierwszoligowej drużyny piłkarskiej, Lecha Poznań.
Nie tak dawno sponsorem Legii Warszawa został także browar - Królewskie."

mial byc pojedynek sieci GSM jest pojedynek piw.

mam nadzieje ze z Warszawy dostana bardzo bardzo malo kasy z tych piw...

HAUBICA
20-10-2003, 19:03
Nowy sponsor!!!!!! Ale piwo srednie, a w Poznaniu zgrzytają zębami.........
Już wczoraj przed meczem kontrolnie obalilismy troszkę.
Muszę spróbować królewskiego - dobre chociaż?

bemowiak
20-10-2003, 19:05

Najlepsze na świecie '8 8) :]

MaxyM
20-10-2003, 19:05
Trzeba się przyzwyczaić jak do każdego regionalnego.

szczepan
20-10-2003, 19:07
Nowy sponsor!!!!!! Ale piwo srednie, a w Poznaniu zgrzytają zębami.........
Już wczoraj przed meczem kontrolnie obalilismy troszkę.

Lech jest okropny i nie mowie tego ze wzgledow kibicowskich ale smakowych :D

a Krolewskie RZADZI! :D

HAUBICA
20-10-2003, 19:10
Cholera, to teraz będziemy się ładować Lechem - w imię inwestycji w boisko treningowe - trudno - mus to mus- trzeba będzie pić z sokiem ;)

szczepan
20-10-2003, 19:14
Cholera, to teraz będziemy się ładować Lechem - w imię inwestycji w boisko treningowe - trudno - mus to mus- trzeba będzie pić z sokiem ;)

albo z woda :D

Pesto
20-10-2003, 22:57
Zreszta ja sie im nie dziwie. Holendrzy podobnie jak Belgowie to narod tchorzow i kiepasow ktorzy potrafia tylko wyciagnac biala flage i krzyknac "I surrender"

ale pieprzysz , ale pieprzysz !

dobrze , że w 1940 nie wiedzieli , że są tchórzami ... że nie wspomnę o okresie XVI - XVIII w.

Pesto
20-10-2003, 22:59
eee

ja jestem ciekaw , ile ci wyszło w narodowym teście IQ :]
podejrzewam , że Forrest Gump wypadłby lepiej

szczepan
20-10-2003, 23:00
Swierzy Ty chyba mowiles o Francuzach... bo z tego co wynika z historii to moze Holendrzy i Belgowie nie sa jacys niesamowici wojakowie ale walczyc potrafili i nie ustepowali...

Pesto
20-10-2003, 23:01

zgadzam się z kolegą w 100 %

dobrze , że sponsorem gts nie został browar z Żywca ani Tychów - musiałbym z bólem serca zrezygnować z tych gatunków

a sikacza o nazwie Lech ignoruję :]

Coglin
21-10-2003, 15:45
Lech :fu: to cos raczej ciezko nazwac piwem, ale dla Wislelki sie poswiece i wypije ze 4 przez ten miesiac, bo wiecej to sie nie da.
szkoda ze to nie Zywiec :+: , odrazu cala zgrzewe bym nabyl

p.s. Pesto, wez Ty sie odtenteguj od Agusi

Gandi
21-10-2003, 17:25

zgadzam się z kolegą w 100 %

dobrze , że sponsorem gts nie został browar z Żywca ani Tychów - musiałbym z bólem serca zrezygnować z tych gatunków

a sikacza o nazwie Lech ignoruję :]

Jakby to powiedziec coby nie zabolało '8
Kolega Pesto sie myli w kwestii Tychów ... nawet bardzo!
Ten sam właściciel!! Lech to jedna z marek Kompanii piwowarskiej
Inna sprawa, że z kolei Wasze "Królewskie" też jakosik z Warka i Żywcem spokrewnione chyba ...niestety :/

Sharn
21-10-2003, 17:57
Stety, stety... :D

MrÓwA_1906
21-10-2003, 22:59
To może przy następnym meczu pomiędzy Naszymi zespołami w przerwie zagrają butelki ?? Nasze Kró(L)ewski już trenowały w przerwie z Amiką '8

wydaje mi sie ze Krolewskie ma wiekszy wpływ na Legie niz Lech bedzie miał na nasz klub....

co najwyzej mozecie z komorkami ery zagrac :) !!
8o

MaxyM
22-10-2003, 07:07
Królewskie to takie piwo, że... Trzeba się przyzwyczaić. Jak juz się przyzwyczaisz, to ci bardzo smakuje. Tak jak każde piwo regionalne. Choć nie jest to jakaś rewelacja, ale nasze Warszawskie i to mi się podoba. Choć z drugiej strony nie nabijam kiermany swoim tylko jakimś łachudrą z zachodu i to mnie wkurza. No, ale nic... Trzeba się poświecać.
Osobiście to już się przepiłem Królewskim, ale trzeba pić dalej... Choć jak nikt nie patrzy to Heinekena napieram :D .

Swierzy
22-10-2003, 07:33
hehe troche mnie ponioslo :) sorry za zamieszanie
Ale fakt jest taki ze boja sie nas(srodek, wschod Europy) jak ognia.
A o Francji to juz sie nie wypowiadam :zly:

Beny
23-10-2003, 08:29
23 października 2003, 0:10:37 - mogiel
Prezydent Krakowa: Wspólny stadion!

Miejski stadion na 40 tys. widzów w Cichym Kąciku na terenach Wisły i Cracovii. Grają na nim obydwa kluby. Budowa rusza już w maju 2004 r. za pieniądze firmy operatora. Obiekt zostaje oddany na wiosnę 2006 r. - taki pomysł lansuje prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Sęk w tym, że obydwa kluby nie chcą wspólnego stadionu, tylko modernizacji dotychczasowych obiektów przy ul. Reymonta (Wisła) i Kałuży (Cracovia).
Jak już informowaliśmy, nie ma formalnych przeszkód, aby miasto zainwestowało obiecane i zatwierdzone przez radnych 21 mln w stadion Wisły. Wszystko dzięki temu, że w minionym tygodniu policja zrzekła się trwałego zarządu nad terenem przy ul. Reymonta i grunt ten może być skomunalizowany.

Zarówno Wisła, jak i Cracovia mają już gotowe projekty modernizacji (Wisła nawet zezwolenie na budowę). "Biała Gwiazda" chciałaby mieć arenę na 21 tys. widzów z całkowitym zadaszeniem. "Pasy" zadowolą się stadionem na 15 tys. ludzi, z dachem nad główną trybuną, a zależy im przede wszystkim na sztucznym oświetleniu. Do zrealizowania marzeń Wisła potrzebuje 42 mln zł, Cracovia - 35 mln. Nowoczesny stadion miejski, o jakim myśli Majchrowski, kosztowałby znacznie więcej. 65-tysięczna Arena AufSchalke w Gelsenkirchen pochłonęła ponad 100 mln dolarów.

- Prezydent Majchrowski cały czas deklarował i podtrzymuje te słowa, że zbuduje stadion miejski. Taki obiekt ma tylko wtedy rację bytu, gdy będą z niego korzystały wszystkie kluby, a nie tylko jeden. Stadion powinien być na tyle duży, aby mogły odbywać się na nim wielkie imprezy plenerowe, uroczystości miejskie. Krakowowi w tej chwili brakuje takiego miejsca - mówi Krystyna Paluchowska, kierownik oddziału prasowego prezydenta Krakowa.

Pomysł zupełnie nie podoba się klubom (patrz rozmowy obok) oraz kibicom.
- Nie wierzymy, że w Krakowie powstanie obiekt na miarę Areny AufSchalke do 2006 r. To niemożliwe, miasto jest za bardzo zadłużone - mówi Piotr Wawro, prezes Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków. - A gdyby nawet powstał, to boję się, że nawet wpływy z biletów nie pokryłyby drakońskich kosztów wynajmu takie obiektu. Koszty obsługi kredytu, amortyzacji takiego olbrzymiego stadionu prędzej czy później spadną na nasze kluby, które muszą się rozwijać, a nie myśleć o utrzymaniu cudzego stadionu - dodaje sympatyk Wisły.

Cracovia ma bardzo konkretne zmartwienie. - Aby uzyskać licencję na grę w kolejnym sezonie, musimy koniecznie zmodernizować stadion przy ul. Kałuży. Inwestycja w nasz dotychczasowy stadion jest absolutnie niezbędna - mówi Paweł Misior, prezes Cracovia SSA.

Niektórzy działacze w obu klubach uważają, że pomysł prezydenta Majchrowskiego służy tylko odwróceniu uwagi, bo - twierdzą - miasto po prostu nie ma obiecanych pieniędzy.

Krystyna Paluchowska uspokaja, że zatwierdzane na stadion pieniądze wcale nie są wirtualne. - Mamy pieniądze, są zapisane również na przyszły rok. Jeśli tylko sprawa okaże się czysta, to natychmiast uruchomimy dotację.

źródło: Gazeta.pl

24 października 2003, 11:45:02 - mogiel
Wisła dostanie 800 tys. za Uche?

W środowym meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Ajaksem Amsterdam i Celtą Vigo poważnej kontuzji kolana doznał prawy pomocnik wicemistrzów Holandii, Hatem Trabelsi. Trener Ajaksu, Ronald Koeman, powiedział, że w takim wypadku bardzo przydałby mu się Kalu Uche.
Koeman liczy na jak najszybsze rozwiązanie konfliktu Nigeryjczyka z Wisłą.
W Holandii pojawiła się informacja, że FIFA może wydać wyrok, po którym Uche będzie mógł od razu stać się zawodnikiem Ajaksu, jeśli Holendrzy zapłacą Wiśle ekwiwalent w wysokości 800 tys. euro.

Krakowski klub byłby na tym stratny – klub z Amsterdamu latem oferowali za Uche 1,5 mln euro.

źródło: Przegląd Sportowy / Tempo '8

24 października 2003, 11:45:54 - mogiel
Kałużny znowu w Wiśle?

W miniony weekend Radosław Kałużny zagrał w czwartej lidze niemieckiej – w barwach amatorów Bayeru Leverkusen z Fortuną Kolonia. Bayer przegrał 0-1.
Po przejściu do Bayeru kariera Kałużnego załamała się. Bohater eliminacji MŚ 2002 nie ma żadnych szans na grę w pierwszym składzie, ani na środku obrony, ani jako defensywny pomocnik. W obronie grają Jens Novotny i Lucio, a w drugiej linii Carsten Ramelow.

Bayer chętnie pozbyłby się Kałużnego, który ma podpisany kontrakt do czerwca 2005 roku i obciąża budżet klubu. Dlatego też menedżer „Taty”, Wolfgang Voege stara się o przejście Kałużnego do Koeln lub do... Wisły Kraków, z której odszedł w 2000 roku.

„W naszym zespole pozycja, na której występuje Kałużny jest mocno obsadzona i nie myśleliśmy, żeby ją dodatkowo wzmacniać. Radek na pewno jest bardzo dobrym piłkarzem, choć obecnie przy jego osobie pojawia się wiele wątpliwości. Trzeba byłoby sobie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ostatnio nie gra i zobaczyć w jakiej jest dyspozycji” – powiedział wiceprezes Wisły, Zdzisław Kapka.

źródło: Przegląd Sportowy / Tempo '8 '8