PDA

Zobacz pełną wersję : Koszykówka po polsku

Strony : [1] 2

Tom Kruz
12-08-2009, 19:01
Jeszcze niedawno wydawało się, że nasza męska koszykówka sięga dnia i długo się z tego stanu nie podniesie (takie było m. in. moje zdanie). Tymczasem dość nieoczekiwanie zbliżające się Mistrzostwa Europy mogą okazać się całkiem udane dla repry, która właśnie zaczęła ostatni etap przygotowań i dziś pokonała zasłużenie Chorwację 71 :67 (Gortat 22 pkt). Zapewne nie będą to mistrzostwa tak udane jak dla żeńskiej reprezentacji, która 10 lat temu na naszych parkietach zdobyła tytuł, ale wygląda na to,że chyba nie będziemy musieli wstydzić się za naszych, na co się zapowiadało jeszcze 1-2 lata temu.
Katzurin ma do dyspozycji wszystkich najlepszych aktualnie polskich zawodników plus świeżego reprezentanta Logana. Jeśli wszystko to odpowiednio poukłada może być we wrześniu sporo pozytywnych emocji.

Andrzej
12-08-2009, 19:05
http://forum.legialive.pl/showthread.php?t=8001

przed chwilą założony.

Tom Kruz
12-08-2009, 19:08
Faktycznie. Najwyraźniej pisaliśmy z drugim autorem w tym samym czasie. Tematy do połączenia.

Powiśle
26-08-2009, 10:50
Gortat wrocil do pierwszego skladu i od razu widac efekty, zwyciestwo z Izraelem i odzyly nadzieje na dobry wynik :oczko:

Polska - Izrael 82:67(15:19, 22:15, 27:18, 18:15)
Polska: Maciej Lampe 24, David Logan 21, Marcin Gortat 13, Michał Ignerski 12.

ciekawa wypowiedz Gortata:

Popełniamy bardzo proste błędy. Pracujemy nad obroną, ale wciąż jest dużo do poprawienia. Czasami nasze pomyłki są tak banalne, że aż mi się poziom cukru we krwi podnosi

na pewno zostalo jeszcze wiele rzeczy do poprawienia ale mysle ze jego powrot doda pewnosci siebie reszcie zawodnikow. zobaczymy jak Polacy powalcza jutro z Hiszpania, bedzie to na pewno wartosciowy sprawdzian. jakby co to relacja na tvp sport o 20.30.

Flip
26-08-2009, 10:54
Gortat,jest ważny dla naszej drużyny,zarówno jako wartościowy podkoszowy gracz,ale także jako po prostu lider.Z Maćkiem Lampe,powinien stworzyć mocny duet obronny,Logan będzie dorzucał 14-16 pkt i będzie gites.

Zobaczymy jak kolejne sparingi,oby chłopaki przepracowali porządnie te ostatnie dni i ogień :)

Powiśle
26-08-2009, 11:52
dokladnie, po tej pechowej kontuzji widac bylo jak zeszlo powietrze z reszty graczy. wrocil w idealnym momencie - jakby jutro udalo sie wygrac to uwierza ze sa w stanie wyjsc z grupy a moze nawet ugrac jakis medal.

Flip
26-08-2009, 12:02
uwierza ze sa w stanie wyjsc z grupy a moze nawet ugrac jakis medal.

Mam nadzieję,że wierzą i tak.Przecież z grupy wychodzą 3 ekipy,także nie powinno być problemu.

Chyba,że miałeś na myśli już tą drugą 6-cio zespołową grupę... :)

Powiśle
26-08-2009, 13:23
no gdyby nie wyszli z pierwszej grupy to by to byla katastrofa :oczko:

me(L)u
27-08-2009, 00:18
Wyjście z drugiej grupy i zacięty mecz o półfinał uważam za absolutne minimum. Skład jest niezły, a do tego jesteśmy gospodarzem. Stać nas naprawdę na sprawienie ogromnej niespodzianki, kto wie czy nie takiej jaką kilkanaście lat temu sprawili Niemcy, kiedy turniej był u nich ;)

Flip
29-08-2009, 12:31
Po świetnym meczu przeciwko Mistrzom Świata Hiszpanom,optymizm wzrasta,niestety widziałem tylko fragmenty ale skuteczność za 3,imponująca 13/25.

Hiszpania - Polska 88:83 (20:14, 23:25, 25:25, 20:19)

Hiszpania: Juan Carlos Navarro 26, Marc Gasol 18, Jorge Garbajosa 13, Rudy Fernandez 10, Felipe Reyes 8, Sergio Llull 5, Victor Claver 5, Carlos Cabezas 3, Ricky Rubio 0.

Polska: David Logan 20, Michał Ignerski 17, Łukasz Koszarek 14, Krzysztof Szubarga 14, Adam Wójcik 7, Marcin Gortat 6, Michał Chyliński 3, Szymon Szewczyk 2, Maciej Lampe 0, Krzysztof Roszyk 0, Robert Witka 0.

Tomereek
29-08-2009, 13:28
Paul Gasol zdąży wyleczyć się do turnieju?

Powiśle
30-08-2009, 22:50
Hiszpański środkowy przeszedł operację palca, po tym jak nabawił się kontuzji 10 sierpnia.

- Wygląda na to, że wszystko poszło dobrze - tłumaczy Gasol, który w poniedziałek był na kontroli u lekarza, który przeprowadzał zabieg.

- Palec wygląda dobrze, wszystko zmierza we właściwym kierunku - dodaje Hiszpan.

- Mam nadzieję, że będę w stanie grać na EuroBaskecie.

Hiszpanie przygotowują się do EuroBasketu w Polsce, który rozpocznie się 7 września. Ich grupowymi rywalami będą zespoły Serbii, Słowenii i Wielkiej Brytanii.

to jest informacja z 18 sierpnia, nie wyobrazam sobie zeby nie zagral - najwyzej bedzie oszczedzany w pierwszych meczach.

Andrzej
06-09-2009, 22:03
Jutro start, a tu cisza. Na najkumatszym forum w sieci piszą, że wybiera się do Nas sporo Turasów, Macedończyków i nawet 3 tysie Litwinów. :chytry: ;)

Traper
06-09-2009, 22:11
A kto będzie grał w Warszawie?

Andrzej
06-09-2009, 22:15
Grupa A - Poznań.

1. Chorwacja
2. Grecja
3. Izrael
4. Macedonia

Grupa B - Gdańsk.

1. Łotwa
2. Niemcy
3. Rosja
4. Francja

Grupa C - Warszawa.

1. Hiszpania
2. Serbia
3. Słowenia
4. Wielka Brytania

Grupa D - Wrocław.

1. Bułgaria
2. Litwa
3. Polska
4. Turcja

Jastrząb
06-09-2009, 22:20
Liczę na niespodzienkę w wykonaniu naszych. Szkoda, że w Warszawie nie ma hali, która pozwalałaby zobaczyć więcej ekip na późniejszym etapie :/

Tak, czy owak - moze być ciekawie :D

Kijek
06-09-2009, 22:41
Sa bilety (jeszcze)? jakie ceny ?

TNTP
06-09-2009, 23:14
tak ze strony sportowej to z jednej strony mamy najlepszą strefę podkoszową od kiedy pamiętam-1995 (i tu nie chodzi nawet o Gortata, a o Szewczyka, Lampego, Ignerskiego, czy Wójcika), a z drugiej to coś kiepsko to widzę jeśli chodzi o graczy niskich. Szczególnie dziwi mnie to jaranie się Loganem, który fakt dużo rzuca i "nie boi się rzucać" (jakby to samo w sobie było jakąs zaletą), ale często obcina się w obronie, a w ataku gra na bardzo niskim% i ma problemy ze znaleźeniem sobie odpowiedniej pozycji rzutowej. Także pozycja rozgrywającego nie wygląda zbyt dobrze (Koszarek, Szubarga, czy Skibniewski może nie są źli, ale bardzo nierówni i nie potrafią kontrolować gry). Reasumując kadrowo jest nawet całkiem dobrze, ale jak dla mnie to osiągnięciem będzie każde miejsce powyżej 8.

Pan Shat
06-09-2009, 23:48
Sa bilety (jeszcze)? jakie ceny ?

Na mecze w Warszawie nie ma.

Powiśle
07-09-2009, 14:53
a w ogole to czy ktos moze znalazl "nieoficjalne" info o powodzie dla ktorego z kadry wylecial Kitzinger?

to mnie jakos nie przekonało :oczko:

Kłopoty zdrowotne Krzysztofa Szubargi kryły się za dokonaną w sobotę zmianą w składzie reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy koszykarzy. Trener Muli Katzurin chciał mieć do dyspozycji kolejnego rozgrywającego, więc zdecydował się, że Robert Skibniewski zastąpi Iwo Kitzingera, który zazwyczaj występuje jako rzucający obrońca.

Shin-Ski
07-09-2009, 15:21
To powinno więcej wyjaśnić:

http://www.sport.pl/koszykowka/1,84989,7005268,EuroBasket_2009__Zaskakuja_zmiana_ Katzurina__Skibniewski.html

Skąd taka dość zaskakująca decyzja Katzurina? - Można wyciągnąć wniosek, że chodziło o kwestie charakterologiczne. Skibniewski, uśmiechnięty i spokojny, to człowiek z pozytywnym nastawieniem na ławce rezerwowych. Kitzinger, zacięty, nieodgadniony i raczej zły niż zadowolony z sytuacji, w której się znajduje, byłby trudniejszym człowiekiem - uważa dziennikarz "Gazety Wyborczej" i Sport.pl Łukasz Cegliński.

Problemy Kitzingera w Hiszpanii

Kitzinger znany jest z dość trudnego charakteru. Przed dwoma laty po ostatnim meczu EuroBasketu w Hiszpanii został okradziony na ulicy Alicante - zginęła jego komórka i portfel. Była piąta rano. Polak poszedł na komisariat z kobietą, którą oskarżył o udział w napadzie, ale nikt tutaj nie był w stanie go zrozumieć. W końcu to on został zatrzymany przez policję ... pod zarzutem ataku na funkcjonariusza. Jak pisały hiszpańskie gazety, Kitzinger zdenerwował się na posterunku, bo nie rozumiał co do niego mówią policjanci i zaczął się przepychać z funkcjonariuszami i trafił za do aresztu, gdzie spędził kilka godzin. Później został przesłuchany i zwolniony. Do Polski wrócił z jednodniowym opóźnieniem.

Powiśle
07-09-2009, 15:30
no spoko, w takim razie po co go powoływał do scislej kadry zeby po dwoch dniach zastapic go Skibniewskim?

mam nadzieje ze niezaleznie co sie stalo nie wplynie to na atmosfere w druzynie i dzisiaj rozpoczniemy marsz po medal!:zlosliwy:

Traper
07-09-2009, 17:18
Widziałem dziś w centrum reprezentacje Serbii, żeby naszym po mistrzostwach dopisywał taki humor jak im dzisiaj ;)

raff
07-09-2009, 17:44
Ech, powoli zaczynam żałować, że nie zaopatrzyłem się w bilety tudzież nie zgłosiłem się do wolontariatu.. No, ale w sumie zawsze lepiej się uprawia dany sport, niż się go ogląda. ;)

Co do szans naszych - z grupy na bank wyjdziemy. Wydaje mi się, że wiele zależeć będzie od dzisiejszego meczu - jak nie zje nas stres i na luzie zagramy, to nawet pierwsze miejsce w grupie jest możliwe.

Oby tylko żadnych urazów nie było już.

Odnośnie Kitzingera - cóż, trudny charakter chłopak ma od dawna, ale nie sądzę, żeby to było przyczyną zmiany Katzurina. Kitzinger nie jest w jakiejś super formie obecnie, ponadto w meczach sparingowych kadry pokazał, że nie czuje się najlepiej na rozgrywaniu. Nie doszukiwałbym się tu jakiejś sensacji.

Edyta: acha, jeszcze jedna rzecz - trochę smutny jest fakt, że promocja tych mistrzostw w Polsce jest tak marna. Naprawdę, bardzo mało osób wie o tej imprezie.. A można było w łatwy sposób rozpromować koszykówkę w Polsce.

Powiśle
07-09-2009, 18:38
bardzo dobra gra w ataku, troche gorzej w obronie (z kazda minuta powinno byc jednak lepiej) ale widac ze konkretnie przepracowali okres przygotowawczy, nasi pilkarze mogliby poogladac jak wyglada gra z pelnym zaangazowaniem.

nie mamy co sie martwic o wynik:popcorn:

Z.
07-09-2009, 19:02
Najbardziej podoba mi sie ich podejscie. Nie ma problemu z presją. Nie ma przerażenia. Nastepni po piłkarzach ręcznych i siatkarzach.

Marzeniem jest to, zebysmy w 2012 roku zagrali chociaz jedną połówkę tak jak zagrali koszykarze.

Francais
07-09-2009, 19:08
Fajnie sie oglada taka impreze w Polsce,sam fakt ze sa to mistrzostwa Europy i pokazuje to TVP powinno spopularyzowac koszykowke w Polsce.
Jesli beda tak dalej grac to mecz z Litwa zapowiada sie ciekawie.

P.S Z tego Gortata to jednak kawal chlopa jest:o

Teraz JA
07-09-2009, 19:10
zapieprzają do ataku jak motorki. Widac ambicję, widać, że nie opieprzali się na treningach. Brawo.
Logan idzie sam na sam z koszem i trochę sie pogubił. Wrócił rywal, ale za Loganem biegł Szewczyk i po chwili otrzymał piłke i zdobył pkt. O to właśnie chodzi.

GregorAE
07-09-2009, 19:11
Edyta: acha, jeszcze jedna rzecz - trochę smutny jest fakt, że promocja tych mistrzostw w Polsce jest tak marna. Naprawdę, bardzo mało osób wie o tej imprezie.. A można było w łatwy sposób rozpromować koszykówkę w Polsce.

Tu się nie zgodze. Długo przed mistrzostwami słyaszem o "EuroBaskecie" w Polsce, a niekiedy bałem sie otworzyc lodówke żeby nie wyskoczył z niej Gortat ;)

TNTP
07-09-2009, 19:19
tylko weźcie pod uwagę, że gramy z Bułgarią:D
co do Kitzingera to też mnie trochę zdziwiła decyzja Katzurina, ale wychodzi na to, że będzie on stawiał na Logana, a widocznie Iwo wyglądał gorzej od Chylińskiego (który jest dla mnie największym zaskoczeniem jeśli chodzi o kadrę), a Skibniewski będzie miał pewnie za zadanie uspokoić grę w ataku/zmienić tempo gry.
jak na razie wygląda to dobrze (ofensywa trochę chaotyczna, ale skoro dają radę indywidualnie to nie ma się co dziwić)ich murzyn lepszy od naszego:D
ps. czemu Kitzinger się tak nazywa??
ps2. we Wrocławiu od zajebania Litwinów(i to nie tylko na rynku, ale rozjebani po całym centrum) po krótkiej obcince stwierdzam, że przeciętny polski "Janusz" stanowi znacznie większe niebezpieczeństwo niż cała rodzina litewskich fanów koszykówki:), kebabów nie stwierdzono

Francais
07-09-2009, 19:24
w ktorym miescie bedzie final?

Powiśle
07-09-2009, 19:28
ps2. we Wrocławiu od zajebania Litwinów(i to nie tylko na rynku, ale rozjebani po całym centrum) po krótkiej obcince stwierdzam, że przeciętny polski "Janusz" stanowi znacznie większe niebezpieczeństwo niż cała rodzina litewskich fanów koszykówki:), kebabów nie stwierdzono

:lol2:

na Powiślu sporo Słoweńców sie krecilo, wiekszosc ubrana w jednakowe koszulki, calkiem spoko to wygladalo.
przejde sie pozniej pod torwar to zobacze jak sie Serbowie zaprezentuja.

EDIT: Katowice

crolick
07-09-2009, 20:14
Co do szans naszych - z grupy na bank wyjdziemy. Wydaje mi się, że wiele zależeć będzie od dzisiejszego meczu - jak nie zje nas stres i na luzie zagramy, to nawet pierwsze miejsce w grupie jest możliwe.Nie wiem co wąchałeś, ale zajęcie 2 miejsca będzie graniczyć z cudem. Szanse wygranej z Litwą to pewnie oscylują gdzieś w okolicach 1%, a wygrana z Turcją to będzie sensacja. IMO druga runda i koniec pieśni (pocieszające że już nie dostajemy na ME od wszystkich baty, tylko spuszczamy baty Bułgarom :] )

e(L)egion
07-09-2009, 20:15
Oglądałem dzisiejszy mecz od połowy trzeciej kwarty i słabiutko wyglądała ta nasza obrona. Czytałem że w pierwszych dwóch kwartach wyglądało to lepiej. Cieszy wygrana ale w następnych meczach nie możemy grać tak kiepsko w obronie jak dzisiaj w drugiej połowie meczu. Bułgarzy byli jednak trochę ogórkowi więc jak tam się nie podniecam tym zwycięstwem.

Powiśle
07-09-2009, 20:30
obrona rzeczywiscie słabo wygladala - za czesto gubili krycie, czarny Bułgar wygrywał praktycznie kazdy pojedynek 1 na 1 a do tego za wolno wracali do obrony (poza Gortatem).
sa to jednak rzeczy do poprawienia, najwazniejsze jest to pierwsze po 12 latach zwyciestwo, bedzie coraz lepiej :oczko:

raff
07-09-2009, 20:50
Nadal jestem zdania, że Litwa jest w zasięgu ręki. Turcję spokojnie pojedziemy. ;)

Litwa to już nie jest ta Litwa, która wygrywała.

GregorAE - ja zauważyłem tylko parę billboardów na mieście z Gortatem, ponadto został zorganizowany jeden czy dwa turnieje dla młodzieży sygnowane logiem PZKosz, jako promocja EuroBasketu. To dosyć skromna reklama. ;)

Dwa lata temu miałem okazję być w Madrycie w czasie trwania EuroBasketu, to tam reklamy EuroBasketu były miesiąc przed Mistrzostwami dosłownie wszędzie, mapki do metra, itp. Niestety na tle Hiszpanii Polska wypada marniutko.

gonzo(L)
07-09-2009, 21:12
Pierwszą połowę zagrali bez zarzutu, w drugiej znacznie słabiej. Logan potrzebował trochę czasu żeby wejść w mecz. Gortat dziś zajebisty w obronie jak i w ataku, Lampe ok, Ignerski fajnie rzucał trójki. Jutro jedziemy Litwinów :)

Shin-Ski
07-09-2009, 21:21
Jest się z czego cieszyć :) Dobra skuteczność i dobra obrona przez trzy kwarty. Wiadomo - prowadzili wysoko, więc koncentracja zmalała. Momentami Bułgaria za łatwo zdobywała punkty - jakieś proste pick n rolle i 2 pkt. Z Turcją i Litwą będzie trudniej ale wg mnie tylko Kebaby są w naszym zasięgu. Litwini ostatnio rozgromili Hiszpanów 94:72, chociaż Hiszpanie grali bez Pau Gasola...

Kondziu1916
07-09-2009, 21:37
Jest się z czego cieszyć :) Dobra skuteczność i dobra obrona przez trzy kwarty. Wiadomo - prowadzili wysoko, więc koncentracja zmalała.

dobrze ze szybko zdolalismy odskoczyc na kilka punktow co pozwolilo nam kontrolowac dalszy przebieg gry ; )
ogolnie gra ukladala sie dosyc dobrze, nie liczac niewielu bledow ktore mysle ze sa mozliwe do wyeliminowania. a co bedzie dalej to zobaczymy! :)

Kowal244
07-09-2009, 22:12
acha, jeszcze jedna rzecz - trochę smutny jest fakt, że promocja tych mistrzostw w Polsce jest tak marna. Naprawdę, bardzo mało osób wie o tej imprezie.. A można było w łatwy sposób rozpromować koszykówkę w Polsce.

Zgadzam się, na potwierdzenie fakt, że gdyby nie to iż dziś na mieście spotkałem bardzo dużą ilość Słoweńców i paru Hiszpanów, kompletnie o turnieju bym zapomniał.. Meczu co prawda nie miałem okazji oglądać, ale cieszy wygrana na inaugurację ;).

ps. nie wiem czy ktoś o tym wspominał ale pod Torwarem rozstawiony został mały 'fan zone' gdzie można oglądać na telebimie mecze, pograć w kosza itd. fajna sprawa :)

Flip
07-09-2009, 22:26
Uwaga 8 minut przed końcem,Serbia-Hiszpania 58-39 :lol:

A co do Polaków,wypowiem się po jutrzejszym meczu.

Strzałek
07-09-2009, 22:40
Litwini też przegrywają ;)

crolick
07-09-2009, 23:10
Turecka obrona - miazga :ucieka:

crolick
08-09-2009, 13:15
GregorAE - ja zauważyłem tylko parę billboardów na mieście z Gortatem, ponadto został zorganizowany jeden czy dwa turnieje dla młodzieży sygnowane logiem PZKosz, jako promocja EuroBasketu. To dosyć skromna reklama. ;)

Dwa lata temu miałem okazję być w Madrycie w czasie trwania EuroBasketu, to tam reklamy EuroBasketu były miesiąc przed Mistrzostwami dosłownie wszędzie, mapki do metra, itp. Niestety na tle Hiszpanii Polska wypada marniutko. http://www.sport.pl/koszykowka/1,84989,7011221,Na_Zachodzie_krytykuja_organizacje _EuroBasketu.html

Kijek
08-09-2009, 13:19
Prawda jest taka ze kompletnie na miescie nic nie widac, co by nie gadac o sporej imprezie. Rozumiem, że hala jest mała, biletów brak, Polska gra we Wrocławiu ale warto było by pokazac ludziom, że coś sie dzieje.

http://www.sport.pl/sport/1,65025,7012830,EuroBasket_2009__Polska_nie_zdaje_ egzaminu_przed_Euro.html

me(L)u
08-09-2009, 14:14
Do tego należy dodać to co wyczynia TVP Sport. Dlaczego nie ma żadnego magazynu podsumowującego wydarzenia danego dnia? Dlaczego zamiast skrótów wszystkich meczów, po spotkaniu Litwinów z Turkami pokazywali powtórkę Polaków? Robić się nikomu w nocy nie chciało? Żenada.

SPQR
08-09-2009, 14:23
W sumie to po co nam ten EUROBasket? :|

Koszykówka to w naszym kraju raczej mało popularny sport i stąd takie, a nie inne podejście. Ludzi najzwyczajniej w świecie to nie interesuje i nie sądzę, aby jakaś większa kampania reklamowa to zmieniła.

e(L)egion
08-09-2009, 15:25

Koszykówka to w naszym kraju raczej mało popularny sport i stąd takie, a nie inne podejście. Ludzi najzwyczajniej w świecie to nie interesuje i nie sądzę, aby jakaś większa kampania reklamowa to zmieniła.
Ja tam się akurat cieszę. Zresztą patrząc na temat o NBA na tym forum uważam, że nie mało osób interesuje koszykówką i lubi ją oglądać. Problemem jest niski poziom naszej reprezentacji, która przez wiele lat była beznadziejna. Dobrze widać to porównując siatkówkę i koszykówkę. Siatkówka tak urosła bo reprezentacja zaczęła odnosić sukcesy, potem pojawili się sponsorzy, zaczęto transmitować ligę w TV i pojawiły się gwiazdy. Później sukcesy zaczęły odnosić też kobiety. Z koszykówką też tak kiedyś było tylko wszystko potem jebło, właśnie przez reprezentację. Jeszcze przez jakiś czas transmitowane były mecze finałowe Nobilesu ze Śląskiem lub Mazowszanki ze Śląskiem a potem Sląska i Anwilu z Prokomem. Potem to się jednak skończyło i o koszykówce zrobiło się cichutko. Moim zdaniem moda na kosza pozostawała w takim uśpieniu i teraz może się to zmieni. Do tego potrzeba jednak dobrze grającej reprezentacji, która odnosi, bądź ma szansę na jakieś sukcesy. Łatwo nie będzie bo taki Gortat na pewno nie będzie przylatywał do Polski na mecze eliminacyjne więc trzeba sobie bedzie w przyszłości radzić bez niego w takich meczach. Zobaczymy ale jak bym się nie zgodził z tym ze kosz jest u nas mało popularny.

Z.
08-09-2009, 15:29
ps. czemu Kitzinger się tak nazywa??

W przegladzie czytalem, ze nazywa sie inaczej - Marcin Kosiński czy cos, ale zmienił nazwisko. Nie chce powiedzieć czemu.

P.S. I wydaje mi sie, ze mamy wieksze szanse ograć nieco przereklamowanych w tym roku Litwinów niz niedocenianą Turcje, która w moim przekonaniu zdobedzie medal.

me(L)u
08-09-2009, 16:01
Siatkówka tak urosła bo reprezentacja zaczęła odnosić sukcesy

Sukces był jeden - srebro na MŚ, ale wtedy siatkówka była już bardzo popularna, a stała się taką, bo prawa do pokazywania repry miała TVP, która nadmuchała wielki balon pt. wspaniali siatkarze. Sukcesy to oni mieli najwyżej w Lidze Światowej, a tak były ciągle niespełnione nadzieje bardzo zdolnej młodzieży.

Mody na kosza, takiej jak na początku lat 90. już nie ma od wielu lat, i żeby to rozkręcić na podobnym poziomie trzeba by medalu na EuroBaskecie. Mimo to pisanie, że to mało popularny u nas sport nie jest prawdą. Boom jaki rozpoczął się wraz z pojawieniem się transmisji NBA pozostawił po sobie ślad i może nie ma to przełożenia na popularność ligi, ale mnóstwo ludzi w kosza gra. Co poza piłką nożną może konkurować z koszem, jeśli chodzi o ilość Polaków uprawiających daną dyscyplinę? W sportach zespołowych nic, a tak to jazda na rowerze i narciarstwo.

Teraz JA
08-09-2009, 16:07

głupie myślenie. To po co nam turniej tenisowy Warsaw Cup?(dawniej również Sopot Open)

Czym był soccer w USA przed mundialem w 1994 roku? A teraz? Pełne stadiony, USA ma konkretną reprezentację. Wiadomo, że hokeja, kosza, itp soccer w Stanach nie przebije, ale poszedł ostro do przodu(popularność i poziom)

A czy kosz w Polsce jest mało popularny? Nie wydaje mi się(nie jest to poziom piłki nożnej czy siaty). Na meczach naszej ligi zazwyczaj są komplety publiczności, rzadko kiedy hale nie są wypełniane

Z.
08-09-2009, 16:17
głupie myślenie. To po co nam turniej tenisowy Warsaw Cup?(dawniej również Sopot Open)

Tez sie zastanawiam. Po to, zeby Isieńka się na niego obraziła?

Boom na lige koszykarską sie skończył, bo wygrał zalew marnych obcokrajowców. Jak Mazowszanka grała ze Śląskiem w finale to w druzynie bylo max 2-3 obcokrajowców. Teraz jak Prokom wygrwa lige to jedynym Polakiem od lat (a przez to... legenda) jest Dylewicz.

Jak był obcokrajowiec to to był ktos. To był Walker, to był Gregow czy Griszczuk.

Czy medal cos da..? Piłce recznej w sumie na razie za wiele nie dal. Tzn zawodnicy i Wenta są znani. Ale gdyby nie ich gest i dobra wola (czyli powrót do naszej ligi - np Jurasik) to nikt by tego nie oglądał. Wszystko zalezy od dzialaczy i mozliwosci promocyjnych. Hokeja w kodowanej nikt nie oglada, żużel ogladają.

Teraz JA
08-09-2009, 16:27
Boom na lige koszykarską sie skończył, bo wygrał zalew marnych obcokrajowców. Jak Mazowszanka grała ze Śląskiem w finale to w druzynie bylo max 2-3 obcokrajowców. Teraz jak Prokom wygrwa lige to jedynym Polakiem od lat (a przez to... legenda) jest Dylewicz.

to były czasy (Walker, Joubert, Bagatskis czy też Miglinieks, niesforny Stern;)), . Do dziś trzymam kciuki za Pruszków, mimo iż już dawno nie gra w najwyższej lidze.
Ale wg mnie ilość obcokrajowców to nie problem. Piłka nożna nadal jest popularna, mimo napływu obcokrajowców do ligi(murzynów, Serbów, Czechów itp) i nawet do kadry (Olisadebe, Roger, Obraniak). Koszykówka ma zamknięty krąg osób, które się nią interesują. Hale są pełne ludzi, więc nie jest aż tak źle.

R.
08-09-2009, 17:57
Czy pilce recznej nic nie daly medale? To raczej nie jest dyscyplina, ktora zainteresuje wieksza rzesze ludzi ale te ostatnie sukcesy przekladaja juz sie np. na nasza lige. Wystarczy zobaczyc na transfery przed obecnym sezonem.

Teraz JA
08-09-2009, 18:13
http://sport.wp.pl/kat,109914,title,Koszykarze-bija-rekordy-ogladalnosci,wid,11473354,eurobasket2009_wiadomosc .html?ticaid=18b62

Inauguracyjny mecz reprezentacji Polski koszykarzy z drużyną Bułgarii oglądała rekordowa liczba widzów. W poniedziałek o godz. 18.15 przed telewizorami zasiadło prawie dwa miliony sto tysięcy widzów, co dało 18,9% udziału w rynku (dane TNS OBOP). [...]

siekan
08-09-2009, 18:20
Może ktoś poratować jakimś linkiem z transmisją? Z góry dzięki wielkie.

Fortis
08-09-2009, 18:32
Polska – Litwa live

http://sport.tvp.pl/koszykowka/eurobasket-2009/wideo/me-polska-litwa

siekan
08-09-2009, 18:39
Może jakiś inny. Aaa, zapomniałem. Pracowniczy komp i net nie należy do najszybszych ;)

me(L)u
08-09-2009, 18:42
http://www.atdhe.net/ - tu masz kilka.

Andrzej
08-09-2009, 18:50
kierwa, na Niemcy - Rosja w Gdańsku włączyła się syrna, nie mogli sobie poradzić, teraz to światło we Wrocku, ehhh... ;)
Gramy naprawdę dobrze. :brawo:

Powiśle
08-09-2009, 18:50
ewentualnie soccer-live.pl w dziale koszykówka.

na razie bardzo dobry mecz, w ataku gramy moze troche za bardzo ura ura i stad ta niepotrzebna nerwowość ale naprawde jestesmy w stanie wygrac ten mecz.

mam nadzieje ze wiecej pilek bedzie trafiac pod kosz do Gortata i Lampego (ktory tez moze zacznie kąsać cos z dystansu), no i przede wszystkim licze na szybsze powroty do obrony!!

JAZDA!:zly:

e(L)egion
08-09-2009, 19:06
Jestem milo zaskoczony grą naszych. Oby grę w ataku utrzymali na takim poziomie i powinno być dobrze. Mam nadzieję że Litwini nie obudzą się na obwodzie.

siekan
08-09-2009, 19:06
Dzięki za linki. Jakoś trybi na stronie tvp, zobaczymo jak długo wytrzymam :D

Ogólnie gramy dobrze. Atak funkcjonuje jak należy, obrona teza radzi sobie nie najgorzej, jedynym mankamentem są zbyt wolne powroty do obrony. No i do kontr mogli by trochę szybciej biegać.

Walczymy :box:

Andrzej
08-09-2009, 19:38
KAPITALNIE 3x3! :brawo:

GregorAE
Szaleństwo!!!!!!

Powiśle
IGNERSKI !!!!

co za mecz:zlosliwy:

Kowal244
08-09-2009, 20:00
ale emocje
o ja pierdole...

R.
08-09-2009, 20:08
Najpierw siatkarze, teraz koszykarze. Emocje niesamowite, po 3x3 Ignerskiego az wystrzelilem z krzesla. Rewelacja.
Jeszcze kilks takich meczow w najblizszym czasie i moje serce wysiadzie. :)

Francais
08-09-2009, 20:09
Przed mistrzostwami mowiono ze moze uda sie wygrac z Bulgaria:)

me(L)u
08-09-2009, 20:09
A ja swoje: będzie medal :]

Powiśle
08-09-2009, 20:10
ufff, nie sadzilem ze po tych rzutach Ignerskiego jeszcze takie emocje nas czekaja. Chlopaki wytrzymali cisnienie, jakby to powiedzial Szaranowicz - widac ze sa mocni :oczko:

przed mistrzostwami mowilem ze jest niepowtarzalna szansa na medal, po tych dwoch meczach zrobilismy pierwszy krok - jak beda grac tak jak do tej pory to mozemy byc dobrej mysli.

Lampe - nigdy nie bylem zwolennikiem jego talentu ale wczoraj i dzisiaj pokazal ze moze byc liderem reprezentacji, dorosl do seniorskiej koszykowki i jak tak dalej bedzie sie rozwijal to moze jeszcze wroci do NBA. swietnie ustawia sie pod koszem a do tego ma dobry rzut z dystansu, bardzo ciezko ustawic obrone przeciwko takiemu zawodnikowi.

BRAWO *****!!

siekan
08-09-2009, 20:11
Me(L)u wiesz, że i ja co raz bardziej zaczynam wierzyć w jakiś medal :D

Bez kitu, dokonali czegoś, co przed ME wydawało się nie możliwe - ograli Litwinów!

Jastrząb
08-09-2009, 20:15
Możliwe, ze w 2009 z medalami skończą ręczni, siatkarze i koszykarze. I tylko nieloty Leo... :D

Shin-Ski
08-09-2009, 20:17
Świetny mecz naszych! Ignerski masakra w 4 kwarcie. Gortat potężne double-double! Jestem w szoku i zajebiście się cieszę :D

crolick
08-09-2009, 20:25
Nie wiem czego nawąchali się koszykarze ale widać tego samego co Raff :D
Wierzyć się nie chce, że nasi pojechali Litwę 11 pkt.
Trójki Ignerskiego rzeczywiście niesamowite, ale z drugiej strony jak Litwini przycisnęli to w try-miga przewaga stopniała o 10 pkt - dobrze, że spuchli i odpuścili, bo mogło być gorąco.

Teraz to nawet wierzę, że Turków ograją, choć w medal nadal nie wierze :p

PS. Gortat 2 mecz z rzędu double-double!

GregorAE
08-09-2009, 20:28
Przyznam się, że do tej pory nie widziałem żadnego meczu z udziałem Gortata i mysłałem, że ten cały szum medialny w okół niego jest troche na wyrost. Dlatego, że jedyny Polak w NBA itp itd.
Biję się w pierść. Ten facet ma papiery na granie. Jest liderem, duchem i bardzo wartościowym graczem tej drużyny.

Teraz JA
08-09-2009, 20:39
nasza drużyna koszykarska pokazuje, ile w sporcie znaczy dobre przygotowanie i przede wszystkim ambicja.

LeeeŁooo

Z.
08-09-2009, 20:42
A ja swoje: będzie medal :]

Az mi sie nie chce wierzyc. 1/4 to będzie sukces. Mimo wszystko spodziewam się batów od Turcji, a potem w drugiej grupie od Hiszpanów. Wyglada na to, ze trzeba będzie ograć albo Serbów albo Słoweńców (dobrze patrze, ze tak będzie wygladała nasza druga grupa - Litwa, Turcja, Hiszpania, Serbia, Słowenia?)..

b.
08-09-2009, 20:44
Gra bardzo cieszy, jesteśmy w drugiej rundzie z szansami na medal.Bo tak naprawdę to kto nie jest w naszym zasięgu?Serbowie, Hiszpanie, Ruscy, Grecy? Myślę, że z wszystkimi możemy powalczyć :)

Tak off top - po tym jak Lampe trafił do NBA odmówił gry w kadrze Polski, czy mi się coś pojebało?

Powiśle
08-09-2009, 20:50
Tak off top - po tym jak Lampe trafił do NBA odmówił gry w kadrze Polski, czy mi się coś pojebało?

z tego co ja pamietam to nie przyjechal na jakies zgrupowanie bo wolal grac w lidze letniej i zostal wyrzucony z kadry ale ciezko mi sie pod tym podpisac, troche czasu minelo.

gonzo(L)
08-09-2009, 20:58
. Mimo wszystko spodziewam się batów od Turcji

Baty to miały już być od Litwinów ;)

Z.
08-09-2009, 20:59
Turcja jest lepsza. Mają gwiazdora jakiego Litwa nie ma. Ograli Litwe.

raff
08-09-2009, 21:19
Turcja jest lepsza. Mają gwiazdora jakiego Litwa nie ma. Ograli Litwe.

To nie jest żaden argument!

Jeżeli sodówka nie uderzy naszym [a chyba nie, bo w wywiadach wydawali się spokojni i trzeźwo myślący] to Turcję też pokonamy.

Martwi mnie tylko to, że Katzurin tak ślepo wierzy w Logana. Jak Litwa przycisnęła, to gubił się niemiłosiernie. Szubarga też jeszcze daleki od formy sprzed kontuzji.

Niespodziewanie w Grupie C Słowenia wygrała z Serbią.

Nie wiem czego nawąchali się koszykarze ale widać tego samego co Raff :D

:chytry: :hyhy:

TNTP
08-09-2009, 21:35
Czy pilce recznej nic nie daly medale? To raczej nie jest dyscyplina, ktora zainteresuje wieksza rzesze ludzi ale te ostatnie sukcesy przekladaja juz sie np. na nasza lige. Wystarczy zobaczyc na transfery przed obecnym sezonem.

tak OT to jeśli chodzi o sukcesy piłkarzy ręcznych, to niestety nie miały one żadnego przełożenie na finanse polskiej piłki ręcznej (nie mówię tu o 2...3, no może 4 najlepszych zespołach, które "zawsze" miały duże pieniądze), w dalszym ciągu większe pieniądze można zarobić w niemieckich ligach półamatorskich niż w Polskiej ekstraklasie.(żeby nie było to nie znam się na piłce ręcznej, ale to info mam od gościa który gra w ekstraklasie)

co do meczu z Litwą, to z jednej strony jest to jeden z największych sukcesów polskiej koszykówki od wielu, wielu lat. Polacy zagrali nad wyraz dobrze w obronie (duży+dla Katzurina) i nierówno w ataku (dużo dobrych momentów gry, ale także dużo strat i przestojów). Należy jednak pamiętać, że Litwa ze skutecznością 50%z wolnych i 20% za 3 to gra raz na 20lat i osobiście sądzę, że to zwycięstwo bardziej zawdzięczamy nieporadności strzeleckiej Litwinów, niż jakiejś nadzwyczajnej grze Polaków.

TNTP
08-09-2009, 21:45
jeszcze a propos szans Polaków, to w tym roku (zrówno patrząc na potencjał poszczególnych drużyn, jak i dotychczasowe wyniki) poziom ME jest bardzooo wyrównany i na chwilę obecną, ciężko wytypować faworyta (zresztą z roku, na rok poziom europejskiej koszykówki robi się coraz bardziej wyrównany). Co do Lampego to dla mnie jest to największy talent od czasu Wójcika/Zielińskiego (chociaż zastanawiam się jeszcze nad Małeckim), tylko raz, że cięzko jest dla niego znaleźć odpowiednią pozycję na boisku (chyba, żeby grać mocno pod niego-tak jak w niektórych momentach na ME), a dwa trochę brak mu przebojowości (psychika??) i dynamiki.

casual
08-09-2009, 21:56
Wreszcie, pierwszy raz od kiedy pamiętam, jest kadra, na która miło popatrzeć. Zebrała się paka bardzo konkretnych ludzi, mających i umiejętności i wolę walki. Oby tak dalej, a 1/4 będzie bardzo realna.

me(L)u
08-09-2009, 22:39
osobiście sądzę, że to zwycięstwo bardziej zawdzięczamy nieporadności strzeleckiej Litwinów, niż jakiejś nadzwyczajnej grze Polaków.

A ja osobiście sądzę, że mnie to narzekanie męczy. To umniejszanie sukcesu albo pisanie :"no z Litwą się udało, ale Turcy to nas już rozjadą" ;)

Zagraliśmy dziś mecz jak drużyna lepsza do rywala o co najmniej klasę. Szybko wyszliśmy na prowadzenie, a kiedy nas Litwini doszli pod koniec pierwszej kwarty, momentalnie odskoczyliśmy na początku drugiej. I tej przewagi już nie oddaliśmy do końca meczu. Cały czas trzymaliśmy Litwinów na dystansie ok. 10 punktów. To nie jest żaden przypadek czy słabsza dyspozycja, po prostu mamy dobrą reprę. Podkoszowych mamy na najwyższym europejskim poziomie. To co mnie drażni to granie bez głowy końcówek. Wygrywamy sporą różnicą, czas płynie na naszą korzyść, a my rozgrywamy szybkie akcje w ataku, zamiast cierpliwie szukać czystych pozycji. Tak było dziś, i tak było wczoraj, przez co się trochę nerwowo robiło.

Powiśle
08-09-2009, 22:49
ciekawie sie prezentuje Wielka Brytania, widac nie sa takimi ogorkami jak wydawalo sie ze są. wczoraj stawiali opor Slowencom przez trzy kwarty a teraz patrze na wynik na livescorze i prowadza 73-71 z Hiszpania:hmm:

dla nas byloby idealnie gdyby Hiszpania pozegnała sie z turniejem po pierwszej fazie :lol3:

TNTP
08-09-2009, 23:26
A ja osobiście sądzę, że mnie to narzekanie męczy. To umniejszanie sukcesu albo pisanie :"no z Litwą się udało, ale Turcy to nas już rozjadą" ;)

Chyba się nie zrozumieliśmy, przecież w moim poście który przytoczyłeś, pisałem, i to dużo, o dobrej grze polskiej kadry, tylko ja osobiście sądzę, że nie ma co popadać w huraoptymizm, po pokonaniu jednego klasowego przeciwnika (chociaż niektórzy co to jarają się jeszcze, pokonaniem Portugalii w Chorzowie:))więc nie narzekanie, tylko realizm:oczko:

mafioso
09-09-2009, 01:26
Hiszpanie grają tak jakby chcieli odpaść, chyba zmobilizowały ich gwizdy większości publiczności pod koniec meczu.
PS. Hiszpanom kibicował dziś Inaki Astiz

Z.
09-09-2009, 01:32
Też mi Bask...

P.S. Tak sobie słuchałem wywiadu z Gortatem: "szlifujemy forme, nie da sie zagrać wszystkiego super, natomiast najidealniej chcemy zagrac w finale'. Jest grubo :D

Shin-Ski
09-09-2009, 08:48
probasket.pl
Zgodzisz się ze stwierdzeniem, że kibice byli dzisiaj waszym szóstym zawodnikiem?
O tak, na meczu był obecny znajomy skaut i powiedział, że jak będzie draft kibiców, to on bez zastanowienia bierze Polaków. To co się dzisiaj działo we Wrocławiu było po prostu niesamowite. Tylko trochę zawiedli mnie ci, co wcześniej trzymali transparenty „Gortat na prezydenta”, dzisiaj już ich nie było. (śmiech)
Czy wygrana nad tak utytułowanym rywalem jak Litwa podniosła wasze ambicje na tych Mistrzostwach?
Nie, walczymy o złote medale, ja to powtarzam od samego początku EuroBasketu. Do każdego spotkania podchodzimy z takim samym nastawieniem – wolą wygranej.

Jeszcze dzisiaj walnąć Turasów i ze świetnym bilansem przejść do następnej fazy :D

Francais
09-09-2009, 11:34
Kto w ogole jest faworytem tych mistrzostw?poza Litwa oczywiscie

Shin-Ski
09-09-2009, 11:57
Kto w ogole jest faworytem tych mistrzostw?poza Litwa oczywiscie

Grecja, Hiszpania, Francja

R.
09-09-2009, 12:21
Bardzo dobrze graja tez Serbowie, i mysle, ze ich tez mozna zaliczyc do tego grona. Natomiast Hiszpania w dwoch meczach zagrala bardzo slabo. Ale zobaczymy, to jest turniej i tu jeszcze moze byc pare zwrotow akcji.

casual
09-09-2009, 17:37
Polacy na rzecz serbskiego Kosowa
Kibice z Polski zamierzają na dzisiejszym meczu Mistrzostw Europy w koszykówce zaprezentować baner "Polacy na rzecz serbskiego Kosowa". Inicjatywa Polaków jest dobrze znana w Serbii, dzięki udziałowi Polaków w tegorocznemu Marszowi Widowdańskim, blokadzie drogi w Leposaviciu w Kosowie i kilku innych "młodzieżowych" akcji. Baner ma zawisnąć w czasie dzisiejszego meczu koszykarzy Serbii z Wielką Brytanią, który rozegrany zostanie na warszawskim Torwarze.

Oby tylko nikt z organizatorów imprezy czy ochroniarzy nie robił pomysłodawcom tej akcji problemów.

Andrzej
09-09-2009, 18:56
Jeśli Chorwacja i Serbią wyjdą ze swoich grup, to kiedy najwcześniej mogą się spotkać? :D

dziś Nasi chyba przejebią, coś im nie idzie. oby po przerwie było lepiej.

siekan
09-09-2009, 19:00
No na razie nie wyglada to najlepiej. Obrona przypomina ser szwajcarski, atak kuleje. Oby w drugiej połowie było lepiej.

TNTP
09-09-2009, 19:18
obwód+rozegranie to dopiero lipa

crolick
09-09-2009, 21:57
No cóż dziś Turcy pokazali nam miejsce w szyku, ale i tak wielkie brawa dla chłopaków. Widać, że nie mieli sił (jak się gra praktycznie tylko jedną 5 dwa mecze pod rząd to takie są efekty).

Anyway Litwa nie może ograć Bułgarii :lol2:
Jednak ciency są...

Z.
10-09-2009, 17:56
Gortat "Zostałem wkopany w ziemie przez wysokiego Turka, którego nazwiska przed turniejeniem nie znalem. Na dzien dzisiejszy to on powinien zarabiac te 34 mln, a nie ja".

I jak tu chłopa nie cenić. Bez kitu mam nadzieje, ze wyciagną tą 1/4..

aaaaaa
12-09-2009, 13:36
Napisał "Bodziach, legialive.pl"
Polacy na rzecz serbskiego Kosowa
Kibice z Polski zamierzają na dzisiejszym meczu Mistrzostw Europy w koszykówce zaprezentować baner "Polacy na rzecz serbskiego Kosowa". Inicjatywa Polaków jest dobrze znana w Serbii, dzięki udziałowi Polaków w tegorocznemu Marszowi Widowdańskim, blokadzie drogi w Leposaviciu w Kosowie i kilku innych "młodzieżowych" akcji. Baner ma zawisnąć w czasie dzisiejszego meczu koszykarzy Serbii z Wielką Brytanią, który rozegrany zostanie na warszawskim Torwarze.
Oby tylko nikt z organizatorów imprezy czy ochroniarzy nie robił pomysłodawcom tej akcji problemów.

Są jakieś zdjecia/ relacje?

SPQR
12-09-2009, 19:29
Mają nasi ostro podgórkę z Serbami :|

Ale co tam, kibicujemy!:jezor: :popcorn: Przynajmniej walczą chłopaki, mimo przeciwności.

siekan
14-09-2009, 19:51
Cóż, jedna dobra kwarta nie wystarczyła do pokonania Słoweńców. A szkoda. Teraz mecz o wszystko zagramy z Hiszpanami. Oby poszło nam lepiej niż dzisiaj i z Serbią.

crolick
14-09-2009, 19:56
Dziś oglądać się tego nie dało. To co wyrabiali nasi w 2 i zwłaszcza 3 kwarcie to uhh bez komentarza :roll:

A z Hiszpanią, po tym co dziś pokazali z Litwinami nie mamy najmniejszych szans. W sumie i tak zagrali na plus po ograli Bułgarię i Litwę (mimo, że ta reprezentacja cienka straszliwie była).

PabloVK
15-09-2009, 00:56
Gortat: Na pewno moja gra dzisiaj była tragiczna. Nie wiem, co chciałem zrobić. Może chciałem wymyślić nowy styl koszykówki. Za ten mecz biorę winę na siebie. Nie szukam winnych w zespole. Jestem liderem drużyny i to ja powinienem ciągnąć jej grę, nie tylko w obronie, ale także w ataku. Dlatego nie boję się powiedzieć, że w dużym stopniu winą za tę porażkę obarczam siebie. Grałem tragicznie i myślę, że zespół przegrał przeze mnie.

i za to gościa cenie. nie próbował się głupio usprawiedliwiać tylko powiedział wprost: "dałem dupy, przepraszam"

Paluch
15-09-2009, 01:36
To juz jego drugie takie tlumaczenie po porazce. Z mojej perspektywy wygląda to tak jakby chciał być pavulonem zwiodczającym kibiców wkurwionych z powodu kiepskiej gry.

Myslenie kibica: ***** co oni dzisiaj pokazali, Gortat jaki dzisiaj byl chujowy, za co on bierze te 30 baniek

Po chujowym meczu Gortat: całą wine biore na siebie, byłem dziś chujowy, ten anonimowy center co ma 2.14 wzrostu i mnie wkrecał w ziemie powinien zarabiac 30 baniek a nie ja, zbesztam sie publicznie, bede dzisiaj pół nocy klęczał na grochu ble ble ble...

Kibic: Ale ten Gortat jest charakterny, cenie go za to ze bierze wine na siebie, morowy chłop. Nie to co te pizdeczki skórokopy

Tak, to sie nazywa po koszykarsku "zasłona" ale chyba dymna :pociesza:

R.
15-09-2009, 07:28
A co mial powiedziec, ze sie starali ale nie wyszlo? Ludzie juz nie popadajmy w jakas paranoje...

Flip
15-09-2009, 10:07
A ktoś,kto oglądał mecz uważnie,oczywiście widział,że nie przegraliśmy przez słabą postawę Gortata.

Tak naprawdę grał tylko Szewczyk,w pierwszej kwarcie go Logan wspomagał,Gortat blokował i jakoś to,potem były 3 szanse na podwyższenie rezultatu mając 17-11,niewykorzystane okazje w żadnym sporcie się tak nie mszczą jak w koszykówce.

Ale to co nasi zrobili na otwarcie 3 kwarty,to o pomstę do nieba woła,zero obrony,Laković i Lorbek,pokazali nam co to europejski poziom,jak można z 32-30 dać odjechać na 46-33.

Cóż,kibic marzy,kibic wierzy.

Wygrajmy z Hiszpanią,zagrajmy chociaż jeden dramatyczny mecz,taki na żyletki z dogrywką,porywający.Wierzę.

siekan
15-09-2009, 11:16
Na dobrą sprawę nie mamy nic do stracenia. Musimy zagrać bardzo agresywnie, tal jak w pierwszej kwarcie wczorajszego meczu. Trzeba poprawić obronę, nie można dopuszczać rywali do łatwych pozycji rzutowych. No i skuteczność, skuteczność i jeszcze raz skuteczność. Bez tego ani rusz.

Traper
16-09-2009, 20:47
I koniec mistrzostw dla nas, według mnie i tak pokazaliśmy się z dobrej strony, bo patrząc realnie nikt nie liczył tu na medal.
Wkurwił mnie dziś czarny, który żuł gumę podczas hymnu...

Z.
16-09-2009, 21:25
Niestety nawet na moje nie wyszło i 1/4 była nieosiągalna... Chociaz szkoda meczu z Serbią. Jedynie tam realna szansa. Jak ekipa sie nie rozpadnie to jeszcze radosc nam kiedys sprawia.

Nie moge nie pozdrowić szalonych optymistów wierzących w zwyciestwo z Turcją, 'bo Litwe ograli' :)

Yevaud
17-09-2009, 11:49
w drugiej polowei 90tych interesowalem sie koszykowka w krajowym wydaniu.
Pluta, Kosciuk, Zielinski, Sidor, Bacik, Wojcik, Tomczyk, Szybilski, Jankowski, Korytek - z tych mniej wiecej zawodnikow skladal sie kadra, ktora kiedys ogladalem.

Teraz nie bardzo kojarzylem kogokolwiek procz Wojcika, Lampego i Gortata.
Szymon Szewczyk, Michal Ignerski - te nazwiska byly mi znane, ale twarze nie.
Mecz z Hiszpania widzialem - Logan bardzo szybki, ale jakos w konstrukcji troche bez glowy. Koszarek mial odwazne wejscia pod kosz.
W przerwie wywiad z Koszarkiem - nie wiem - on zawsze tak wyglada? Wzrok jakis nieobecny. Mialem wrazenie, jakby byl nacpany. No, byc moze dlatego byl najodwazniej grajacym z Polakow?

crolick
17-09-2009, 14:32
Pluta, Kosciuk, Zielinski, Sidor, Bacik, Wojcik, Tomczyk, Szybilski, Jankowski, KorytekHeh to była ekipa. Ulubiony to był oczywiście Tomczyk :)
W 1997 strasznie żałowałem, że nie mógł grać na MŚ Walker - wtedy spokojnie byśmy pyknęli Grecję w 1/4 :]

Yevaud
17-09-2009, 15:16
Heh to była ekipa. Ulubiony to był oczywiście Tomczyk :)
W 1997 strasznie żałowałem, że nie mógł grać na MŚ Walker - wtedy spokojnie byśmy pyknęli Grecję w 1/4 :]

Tyrice "Air" Walker?

Rzeczywiscie to nie byla jeszcze era "naturalizowania" zawodnikow. To sie zmienilo raptem dwa lata pozniej.
Troche pozniej obywatelstwo dostal Olisadebe (czoc np. Michalczuk - Widzew - duzo wczesniej spelnial wszelkie warunki i sie bardzo staral, a obywatelstwa doczekac sie nie mogl), a wsrod koszykarzy MacNaull i Griszczuk.
No coz - Air Walker byl wtedy w fantastycznej formie.

Ech - takich odwaznych fruwajacych pod koszem rywala zawodnikow tym razem zabraklo.

Tak by wrocic do tematu ME - z zawodnikow wystepujacych na ME moznaby zbudowac zespol, ktory w NBA mialby spore szanse. Wiele gwiazd z NBA sie wszak pojawilo: Gasol, Parker, Turkoglu, Nowitzki - to tylko niektore z nich.

siekan
17-09-2009, 16:31
Ja to pamiętam, że razem z Walkerem w Pruszkowie grał jeszcze jeden Amerykanin. Niestety nie mogę sobie przypomnieć kto to był, wiem tylko, że był łysy. Kojarzy może ktoś o kogo chodzi? Też nie był najgorszy.

Adrian
17-09-2009, 16:45
Wydaje mi sie, ze Stern. Czarny, lysy srodkowy. Bodajze Howard albo Jeffrey Stern.

siekan
17-09-2009, 16:52
Noo, to był Jeff Stern. Znalazłem w necie zdjęcie. To był środkowy :D

Teraz JA
17-09-2009, 16:57
na bank był to Stern, tak jak napisał Adrian. Był to bardzo dobry zawodnik, tyle, że nieobliczalny pod względem zachowania;)
Walker to było to. Poza nim przez jeden sezon w Pruszkowie grał Joubert, który sypał trójkami z każdej pozycji gdzie się znalazł.
A tak w ogóle to co się dzieje z Jordanem polskich parkietów (Walker)?

przez polską ligę przewineło się sporo ciekawych zawodników- Walker, Ed Obannon(i jego brat, nie pamiętam imienia), Goran Jagodnik(grający na EuroBaskecie), Jeklin, Bagakstis, Joubert, Miglinieks, Alan Gregov, Stern, Skele (wielki talent, który grał w Anwilu), Oliver Miller. To były czasy ;) Największą gwiazdą z nazwiska, był chyba Gurovic (i to całkiem niedawno). Ale niestety, tylko z nazwiska.

siekan
17-09-2009, 17:17
Po wyjeździe z Polski grał w Izraelu, ale dość szybko skończył karierę z powody kontuzji. Podobno później trenował jakieś dzieciaki, i był agentem ubezpieczeniowym :D

crolick
17-09-2009, 18:31
Sie wie że Tyrice Walker :]
http://sport.wp.pl/kat,1786,title,Walker-czulem-sie-w-Polsce-jak-Polak,wid,8902876,wiadomosc.html?ticaid=18c3a&_ticrsn=3

A najlepszy oprócz Walkera był Williams (Keith?) tylko on szybko się zmył z Mazowszanki.
A chyba ze stażem w NBA to byli grubas Miller i Dumas :D Piękne mecze ze Śląskiem i Włocławkiem... Ehh stare czasy ;)
http://www.youtube.com/watch?v=9eZ3Zl15P7Y

PS. Nowitzkiego nie ma!

siekan
17-09-2009, 18:59
No i na mikrofonie Ś.P. Wojciech Zieliński. Ten to miał serce do komentowania. Ehh, stare dobre czasy polskiej koszykówki.

R.
17-09-2009, 19:14
A takiego grajka jak Leen Greer pamieta ktos? Pare lat temu gral w Slasku chyba przez jeden sezon i pokazywal sie ze swietnej strony zwlaszcza w Eurolidze. Ktos wie co sie z nim dzieje teraz?

siekan
17-09-2009, 19:16
No nie był najgorszy, ale to już trochę nowsza historia. Z tego co ja kojarzę to poszedł gdzieś do Hiszpanii albo Grecji.

Teraz JA
17-09-2009, 19:22
A takiego grajka jak Leen Greer pamieta ktos? Pare lat temu gral w Slasku chyba przez jeden sezon i pokazywal sie ze swietnej strony zwlaszcza w Eurolidze. Ktos wie co sie z nim dzieje teraz?

Lynn Greer był zajebisty. Aktualnie jest zawodnikiem Olimpiakosu Pireus

- 2003-2004 Idea Śląsk Wrocław (POL)
- 2004-2005 Dynamo Moskwa (RUS)
- 2005-2006 Carpisa Napoli (ITA)
- 2006-2007 Milwaukee Bucks (NBA)
- 2007-2009 Olympiakus Pireus (GRE)

e(L)egion
18-09-2009, 08:35
A chyba ze stażem w NBA to byli grubas Miller i Dumas :D Piękne mecze ze Śląskiem i Włocławkiem... Ehh stare czasy ;)
http://www.youtube.com/watch?v=9eZ3Zl15P7Y

Ed Obanon też miał chyba staż w NBA. Nawet były jego zdjęcia bodjaże w koszulce Orlando.

Z grających niezłych zagranicznych graczy to pamiętam jeszcze z Mazowszanki Labradforda Smitha (czy jakoś tak). Taki trochę krowiasty ale coś tam rzucał i chyba przychodził do ligi też jako jakas gwiazda.

Yevaud
18-09-2009, 09:08
Ja to pamiętam, że razem z Walkerem w Pruszkowie grał jeszcze jeden Amerykanin. Niestety nie mogę sobie przypomnieć kto to był, wiem tylko, że był łysy. Kojarzy może ktoś o kogo chodzi? Też nie był najgorszy.

Jeff Massey

A pozniej byl jeszcze LeBron James i wielka podnieta, po to byl pierwszy w Polsce zawodnik, ktory nie tylko o NBA sie otarl, ale nawet regularnie grywal.

me(L)u
20-09-2009, 04:18

To ME były i wcale nie potrzebowaliśmy Walkera, tylko trenera zamiast Kijewskiego, który kiedy Grecy zaczęli nas gonić, nie wziął choćby czasu, żeby ich wybić z rytmu. Nawet mu potem trener Greków za to dziękował. A po turnieju było gadanie, że i tak jest dobrze, a na następnych mistrzostwach zagramy lepiej. Tylko, że następne były za 10 lat :D

Nie moge nie pozdrowić szalonych optymistów wierzących w zwyciestwo z Turcją, 'bo Litwe ograli' :)

Pozdrawiam i ja ;) Przeszacowałem ich umiejętności, bo na EuroBaskecie zagrali po prostu kaszanę. Pochwalić można tylko Gortata i Koszarka (chociaż miał za dużo strat). Najbardziej zawiódł mnie Lampe.

raff
20-09-2009, 11:44
ja wierzyłem w zwycięstwo z Turcją jeszcze przed meczem z Litwą. :hyhy:

Potem jeszcze wierzyłem w wygraną ze Słowenią i lub z Serbią. ;)

W dzisiejszym finale - stawiam na Serbów.

e(L)egion
20-09-2009, 13:34
Nie wiem czy najlepszy mecz tych mistrzostw nie odbył się wczoraj. Serbia - Słowenia, kapitalny mecz. Wydaje mi się że Serbowie nie dadzą dzisiaj rady Hiszpanom. Wielkie zwycięstwo odnieśli wczoraj i dziś może już nie starczyć sił.

Piotrek-Łysy
20-09-2009, 15:04
Wczorajszy mecz Serbia- Słowenia rzeczywiście świetny, znakomita wola walki z obu stron. Ciekawe czy Serbowie zdołają się zregenerować po tak wyczerpującym meczu.
A i pierwszy raz widziałem coś takiego, żeby jedna drużyna prawie połowę swoich punktów rzuciła z wolnych( Słowenia: 40 z wolnych na 92 drużyny)

kamilo88
07-12-2009, 13:57
Witam, od jakieś czasu zastawiam się jak przestawiają się wasze sympatie do Klubów koszykarskich w Polsce (oczywiście nie licząc naszej Legii, bo wiadomo od jakiegoś czasu sekcja koszykówki ma problemy). Dodam tylko, że w polskich halach coraz więcej widoczny jest ruch Ultras.

ANWIL WŁOCŁAWEK
http://www.koszykarski.pl/foto/galeria/00241/duze/img_2427.jpg

STAL OSTRÓW WLKP.
http://i33.tinypic.com/2enc8d1.jpg

AZS KOSZALIN
http://i40.tinypic.com/291erea.jpg

Flip
07-12-2009, 14:54
Pekaes Mazowszanka Znicz Basket Pruszków 2011 :lol2:

Polska koszykówka ssie,ludzie żyją NBA.

e(L)egion
08-12-2009, 07:47
Ja tam jestem za Anwilem Włocławek :)

Raffi
09-07-2010, 22:14
nasza kadra U-17 (rocznik 1993 + 1 gracz z 1994) gra z powodzeniem w rozgrywanych chyba pierwszy raz w historii mistrzostwach światra U-17. Rok temu Polacy zajęli 4. miejsce w ME, przegrywając mecz o 3. miejsce z Serbią. Dziś Polska '93, wygrawszy uprzednio wszystkie 5 meczów grupowych (m.in. Niemcy 79-33:bravo:, Kanada, Hiszpania-ME), walczy z tą samą Serbią w 1/4 finału o wejście do czołowej czwórki i do przerwy prowadzi 53-30:paker:
Do 1/2 awansowali już Amerykanie (którzy wygrali poprzednio komplet w grupie) i Litwini, którzy pokonali Niemców.

Live score i statsy:
http://live-statistic.fiba.com/index.html?ref=FIBA.com&event=4718&game=36

Statsy do przerwy: minuty, za 2, za 3, za 1, punkty, asysty, zbiórki, faule

Michalak, Michal
19
4 - 7
0 - 1
2 - 3
10
5
0
1

Grochowski, Grzegorz Michal
15
0 - 0
1 - 3
1 - 2
4
1
0
2

Ponitka, Mateusz Michal
17
3 - 5
0 - 1
4 - 5
10
2
3
1

Gielo, Tomasz
15
5 - 7
0 - 1
5 - 5
15
1
6
1

Karnowski, Przemyslaw Marcin
18
3 - 3
0 - 0
1 - 1
7
0
4
0

Szymkiewicz, Daniel
5
1 - 1
0 - 0
1 - 1
3
0
0
0

Koelner, Jakub Jaroslaw

0 - 0
0 - 0
0 - 0
0
0
0
0

Matczak, Filip Henryk
6
0 - 0
0 - 0
0 - 0
0
1
0
0

Bonarek, Lukasz
2
0 - 1
0 - 0
0 - 0
0
0
0
1

Śpica, Pawel

0 - 0
0 - 0
0 - 0
0
0
0
0

Kołakowski, Dawid

0 - 0
0 - 0
0 - 0
0
0
0
0

Niedźwiedzki, Piotr
5
1 - 1
0 - 0
2 - 2
4
0
3
3

Raffi
09-07-2010, 23:24
EDIT: 100:70:prosze:

Ćwierćfinały:

Polska - Serbia 100:70 (23:17, 30:13, 25:17, 22:23)

Polska: Tomasz Gielo 24 (1x3, 7 zbiórek), Mateusz Ponitka 19 (1x3), Michał Michalak 17 (1x3, 8 asyst), Piotr Niedżwiedzki 12 (5 zbiórek), Przemysław Karnowski 11 (8 zbiórek), Grzegorz Grochowski 8 (1x3), Daniel Szymkiewicz 3, Filip Matczak 2, Łukasz Bonarek 2, Dawid Kołakowski 2, Paweł Śpica 0, Jakub Koelner 0

Kanada - Chiny 102:96
USA - Australia 105:70
Litwa - Niemcy 73:61

Półfinały (10.07):

19.00 USA - Kanada
21.15 Polska - Litwa

<H4>Reprezentacja Polski do lat 17 w półfinale mistrzostw świata! Młodzi zawodnicy trenera Jerzego Szambelana w parnej hali w Hamburgu pokonali Serbię i o wielki finał zagrają z Litwą. Ma MŚ Polacy jeszcze nie przegrali meczu.

http://bi.gazeta.pl/im/6/8104/z8104576N,Mateusz-Ponitka.jpg (http://forum.legialive.pl/51,65040,8123696.html?i=1)
http://forum.legialive.pl/i/37/lup2.gif (http://forum.legialive.pl/51,65040,8123696.html?i=1)
Fiba.com Mateusz Ponitka

ZOBACZ TAKŻE
Koszykówka. MŚ do lat 17. Polska gromi i jest w półfinale (http://www.sport.pl/koszykowka/1,65040,8123455,Koszykowka__MS_do_lat_17__Polska_g romi_i_jest_w_polfinale.html) (09-07-10, 20:53)
MŚ koszykarzy U17. Serbowie na drodze Polaków (http://www.sport.pl/koszykowka/1,65040,8119362,MS_koszykarzy_U17__Serbowie_na_dro dze_Polakow.html) (09-07-10, 07:23)
Koszykówka. MŚ do lat 17. Trener Szambelan: Serbowie to wojownicy, ale my też umiemy się bić (http://www.sport.pl/koszykowka/1,65040,8118710,Koszykowka__MS_do_lat_17__Trener_S zambelan__Serbowie.html) (08-07-10, 19:47)
Koszykówka - Gortat: nie można przegrać w eliminacjach (http://www.sport.pl/koszykowka/1,65040,8117912,Koszykowka___Gortat__nie_mozna_prz egrac_w_eliminacjach.html) (08-07-10, 17:21)
Koszykówka. Marcin Gortat: Są szanse, że zagram w nowej drużynie (http://www.sport.pl/celebrities/1,85636,8114400,Koszykowka__Marcin_Gortat__Sa_szan se__ze_zagram_w.html) (08-07-10, 08:18) Polaków przed meczem z Serbią wszyscy ostrzegali. Serbowie, choć wygrali tylko dwa z pięciu meczów w pierwszej rundzie, byli uważani za najgroźniejszą drużynę z drugiej grupy zaraz po reprezentacji USA. Polacy mieli także w pamięci mecz o brązowy medal zeszłorocznych mistrzostw Europy do lat 16, kiedy to Serbowie byli górą.

Przez pierwsze dwie minuty było widać, że jeszcze te wszystkie przestrogi w głowach im tkwiły i potrzebowali czasu na przystosowanie. Być może wpływ miał także ukrop panujący w Sport Halle w Hamburgu - termometry wskazywały blisko 30 stopni. Trener Jerzy Szambelan szybko dokonał zmiany - Piotra Niedźwieckiego zastąpił Tomasz Gielo. I był to strzał w dziesiątkę!

Gielo wniósł wiele ożywienia do gry, zwłaszcza pod koszem. Świetnie współpracował z Przemysławem Karnowskim w ataku, skutecznie neutralizował rywali w obronie. Po jego bloku grupa około 30 polskich kibiców aż podskoczyła w górę. Dobra gra Gielo obudziła Ponitkę. Lider punktowy naszej reprezentacji zaczął niemrawo, ale potem się rozkręcił. Po dwóch jego przechwytach na połowie rywala Polska po raz pierwszy w meczu prowadziła więcej niż sześcioma punktami (16:8 ).

W drugiej kwarcie dał o sobie znać kapitan reprezentacji - Michał Michalak. Rzucający często brał piłkę w ręce i sam wybierał wariant rozegrania ataku. Po jego wejściu pod kosz i rzucie z półdystansu Polska prowadziła w drugiej kwarcie już 40:25. Po dobrych akcjach podkoszowych - Karnowskiego i Gielo przewaga wzrosła do 20 punktów (45:25). Serbowie pomysłu na Polaków nie mieli. Jedyne co im wychodziło, to rzuty z dystansu. Ale samymi trójkami nie byli w stanie nadrabiać strat.

Po trójce Grochowskiego Polacy schodzili do szatni prowadząc aż 53:30. Zadowoleni nucili lecące z głośników piosenki, ale wysoka przewaga ich nie rozproszyła. Na drugą połowę wyszli skoncentrowani i od początku rzucili się na rywali jakby był wynik remisowy. Serbowie agresywną, skuteczną, niemal perfekcyjną grą Polaków byli zaskoczeni. A na trybunach grupa polskich bawiła się w najlepsze. "Gramy u siebie, Polacy gramy u siebie" - śpiewali.

Gdy w trzeciej kwarcie punkty z kontry zdobył Ponitka, Serbowie tylko spuścili głowy. Na tablicy świetlnej był wynik 70:40. Rywale nie mieli już nadziei na zwycięstwo, wiary w to, że są w stanie wsypać trochę piasku w tryby świetnie funkcjonującej w piątek polskiej maszyny. Ostatecznie Polacy wygrali i w sobotę powalczą o finał MŚ.

Po tak udanym meczu całej drużyny trudno wyłonić najlepszego gracza meczu. Trzej dotychczasowi liderzy - Ponitka, Michalak i Karnowski zagrali na swoim normalnym, bardzo dobrym poziomie. Ponitak rzucił 19 punktów, Michalak 17, a Karnowski 11 i miał osiem zbiórek. Ale to iskra z ławki, czyli wejście Tomasza Gielo. Podkoszowy ze Szczecina rzucił w tym meczu 24 punkty, miał siedem zbiórek i dwa bloki. Był to jego zdecydowanie najlepszy mecz w reprezentacji.

O finał Polacy zagrają z Litwą, która pokonała gospodarzy mistrzostwa świata do lat 17 - Niemców 73:61. W drugim półfinale zmierzą się Amerykanie, którzy rozbili Australię 105:70 oraz Kanada, która pokonała Chiny 102:96. Polska i USA to jedyne zespoły, które w Hamburgu jeszcze nie przegrały meczu.

Półfinałowy mecz z Litwą w sobotę o godz. 21.15. Relację statystyczną można śledzić na hamburg2010.fiba.com, a na Fiba.tv po wykupieniu pakietu za 8 euro także relację wideo.

</H4>

Raffi
10-07-2010, 22:59
Półfinały (10.07):

19.00 USA - Kanada 103-83
21.15 Polska - Litwa 75-65:bounce:

Finał z USA jutro o 16:cinkciarz:

R.
10-07-2010, 23:01
Ze stanu 8-21 doprowadzic do 23-21, cos niesamowitego. Kapitalny mecz, teraz USA, ktorych nieslychanie ciezko bedzie pokonac.

pzk
10-07-2010, 23:05
Półfinały (10.07):

19.00 USA - Kanada 103-83
21.15 Polska - Litwa 75-65:bounce:

Finał z USA jutro o 16:cinkciarz:

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo. Pierwsze mistrzostwa i już możemy się pochwalić medalem. Śledziłem wyniki chłopaków i byłem pod wrażeniem (pewniaki na każdy mecz w zakładach). Żadnej porażki, jednak jutro z Amerykańcami będzie bardzo ciężko, zresztą to oczywista oczywistość. U nas się od małego biega za piłką do nogi, a tam baseball, rugby czy właśnie basket. Niezależnie od wyniku wielki szacunek, a kto wie czy nie pokuszą się o niespodziankę :)
Ciekawe jakie kursy.

Piotrek-Łysy
11-07-2010, 15:25
Jest gdzieś w necie transmisja finału?

gonzo(L)
11-07-2010, 15:45
Jest gdzieś w necie transmisja finału?

na fibatv, tylko że płatna :\\

relacja radiowa : http://www.pzkosz.pl/mmp/r1.html

Mro
11-07-2010, 16:30
Zbyt dużo strat i prostych błędów. Ale wynik ciągle otwarty.

Raffi
11-07-2010, 16:54
Tutaj macie transmisje video: http://www.livescorehunter.com/index.php?option=com_lsh&view=lsh&event_id=20486&tv_id=396&tid=1731&channel=0&tmpl=component&layout=popup&Itemid=190

Nie chcę wprowadzać ludzi w błąd, ale jeśli dobrze pamiętam to Bonarek to nasz pruszkowski Legionista. Nie jest to 100% pewne info, ale tak mi się wydaję.

niewątpliwie Bonarek jest z Pruszkowa ;)

lans
11-07-2010, 19:54
wicemistrzostwo to kapitalny wynik. wiadomo ze czarnuchy z hameryki sa poza zasiegiem. teraz pozostaje miec nadzieje ze cos z chlopakow wyrosnie. brawo!

Adam11
11-07-2010, 22:53
Bardzo fajnie. Mamy vicemistrzostwo, dwóch naszych (Ponitka i Karnowski) w pierwszej piątce mistrzostw.

http://img341.imageshack.us/img341/961/98874925.jpg (http://img341.imageshack.us/i/98874925.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Ciekawi mnie co z nich wyrośnie, bo nasz system szkolenia trochę kuleje.

Skipper
12-07-2010, 00:24
Ogólny wynik super, ale prawdą jest że nasi w meczu finałowym dojebali po całości. Tylu banalnych strat to dawno nie widziałem...inna sprawa że amerykańce mają taką przewagę fizyczną w tym wieku że trudno to przeskoczyć, wręcz jest to niemożliwe...

Adam11
12-07-2010, 16:14
Za to nasza kadra U16, rocznik 94 grała turniej w Krośnie. Wygrali ze Słowacją 53:47, przegrali z Izraelem 83:70 i z Turcja 64:63.

Noris
28-07-2010, 12:59
GW:

"Polscy koszykarze do lat 18 wygrali z Hiszpanią 81:67 w kolejnym meczu mistrzostw Europy, które odbywają się w Wilnie.

W poniedziałek rozpoczęła się druga faza grupowa mistrzostw, do której biało-czerwoni awansowali z zaliczeniem zwycięstwa nad Słowenią i porażki z Litwą (w grupie wygrali także z Ukrainą). Przed nimi jeszcze mecze z Łotwą (wtorek) i z Francją (środa).

W zespole polskim występuje kilku wicemistrzów świata do lat 17 z lipcowego turnieju w Hamburgu."

Polska - Hiszpania 81:67 (22:17, 14:16, 20:18, 25:16)

Najwięcej punktów dla Polski: Tomasz Gielo 17, Puiotr Niedźwiedzki 14, Michał Sokołowski 14; dla Hiszpanii - Albert Ventura - 17.

Raffi
28-07-2010, 13:45
ME U-18: Polacy nie zdążyli

PolskiKosz.pl (http://forum.legialive.pl/) | 27.07.2010, 21:47 |
Polscy juniorzy minimalnie przegrali z Łotwą w swoim piątym spotkaniu na Mistrzostwach Europy. O tym, z którego miejsca i czy w ogóle awansujemy do ćwierćfinałów zadecyduje jutrzejszy mecz z Francją.

Spotkanie rozpoczęło się dosyć sennie. Żadna z drużyn nie potrafiła wstrzelić się w kosz. Najlepiej o tym świadczy wynik, gdyż po sześciu minutach było zaledwie 4:4. Łotysze jeszcze w pierwszej kwarcie wyszli minimalnie na prowadzenie, ale później tylko powiększali swoją przewagę. Po dwudziestu minutach wynosiła ona już 10 punktów.

W trzeciej kwarcie nie oglądaliśmy cudownego odrodzenia Polaków. Po raz kolejny to nie my, a rywale dobrze weszli w grę, powiększając dystans punktowy. Jednak to co wydarzyło się w ostatniej części spotkania ciężko opisać. Polacy z prędkością światła zaczęli odrabiać straty.

Najpierw świetną grą zabłysnął niewidoczny do tej pory Bartłomiej Bartoszewicz, trzeci z naszych graczy podkoszowych. Potem po serii trzypunktowych rzutów, kolejno Sokołowskiego, Kwiatkowskiego i Dziemby na 3 minuty przed zakończeniem spotkania nasza kadra przegrywała zaledwie czterema punktami. Niestety, chwilę później ten który rozpoczął cudowną pogoń za łotyszami, najpierw nie tafił spod kosza, a za chwilę musiał opuścić parkiet za 5 przewinień.

Polska - Łotwa 59:63 (11:14; 17:24; 8:14; 23:11)

Polska: Tomasz Gielo 13 (2x3), Bartłomiej Bartoszewicz 11, Michał Sokołowski 7 (1x3), Mateusz Dziemba 5 (1x3), Mateusz Ponitka 5, Michał Kwiatkowski 4 (1x3), Grzegorz Grochowski 4, Piotr Niedźwiedzki 4 (5 zbiórek), Przemysław Karnowski 4, Wojciech Leszczyński 2, Michał Michalak 0.

dzisiaj mecz z Francją.

Dotychczasowe wyniki Polaków:
I faza:
Polska 89:82 Słowenia
Litwa 87:66 Polska
Polska 76:67 Ukraina
------------------
II faza:
Polska 81:67 Hiszpania
Polska 59:63 Łotwa

EDIT: Polska - Francja 65:69 (15:19; 16:20; 14:10; 20:20)

Polska: Michał Michalak 15 (4x3, 6 zbiórek), Tomasz Gielo 13 (2x3, 6 zbiórek), Przemysław Karnowski 9 (7 zbiórek), Michał Kwiatkowski 8 (2x3), Bartłomiej Bartoszewicz 6, Grzegorz Grochowski 5, Mateusz Ponitka 5 (1x3), Piotr Niedźwiedzki 4, Mateusz Dziemba 0, Michał Sokołowski 0.

W 33. minucie prowadziliśmy już 58:49 :klnie:

W piątek 1/4 z Serbią, ktora zajęla w swojej grupie 2. miejsce. My w naszej trzecie.

Noris
02-08-2010, 16:14
"Polscy koszykarze pokonali w Wilnie reprezentację Grecji 74:55 w meczu o miejsca 5-8 mistrzostw Europy drużyn do lat 18. Znaleźli się tym samym w najlepszej szóstce turnieju, co daje im prawo gry w przyszłorocznych mistrzostwach świata do lat 19 na Łotwie.

Polska - Grecja 74:55 (16:13, 23:14, 16:13, 19:15)

Najwięcej punktów: dla Polski - Mateusz Ponitka 24, Bartłomiej Bartoszewicz 8, Grzegorz Grochowski 7, Tomasz Gielo 7, Przemysław Karnowski 7; dla Grecji - Anastasios Antonakis 13.

Podczas mistrzostw Europy do lat 18 w Wilnie koszykarze reprezentacji Polski nie zdobędą co prawda medalu, ale znaleźli się w najlepszej szóstce turnieju, co daje im prawo gry w przyszłorocznych mistrzostwach świata do lat 19 na Łotwie. Będzie to pierwszy start Polaków w historii tej imprezy."

Flip
02-08-2010, 16:16
To ja tylko dodam,że o 17 na TVP Sport,Gortat,Lampe,Kelati i spółka rozpoczynają walkę o Eurobasket.Na start gospodarze Gruzja-a więc pojedynek dwóch centrów NBA-Zaza Pachulia (Hawks) vs. Gortat.

Raffi
02-08-2010, 22:31
trochę nas sprali :zszokowany:

a młodzi ostatecznie 6-te miejsce

Beny
17-08-2010, 20:18
Właśnie zaczyna się rewanż z Gruzinami. Trochę dużo tych punktów do odrobienia :zagubiony:.

GregorAE
17-08-2010, 20:24
A dokładnie 19.

Beny
17-08-2010, 21:03
10 odrobione, ale ciężko będzie, bo jakoś tak to topornie szło.

emse
17-08-2010, 21:40
7 pkt do zdobycia, ale muszą bliżej kosza być, bo z takim "celnym" obwodem nie ma szans.
O właśnie tak.

SirKruszon
18-08-2010, 00:11
Reprezentacja Polski pokonała Gruzję 67:58, ale nie odrobiła strat z pierwszego meczu i o bezpośredni awans na mistrzostwa Europy będzie musiała walczyć do ostatniego meczu.

Tak szczerze mówiąc to Polska miała szansę odrobić tą stratę 19 pkt. Momentami prowadziliśmy nawet 16 pkt ale później dużo rzutów z nieprzygotowanych pozycji i w efekcie tylko wygrana 9 pkt.

kamykgoral
21-08-2010, 01:31
Dziś Belgia nam ograła Gruzję to my późnym wieczorem przegraliśmy z Portugalią.
Gortat w ostatniej sekundzie dogrywki faulował i załatwili nas trafionym osobistym.
Czyli polski kosz dalej w ciemnej dziurze.

Noris
21-09-2010, 15:05
Młody Mateusz Ponitka odniósł kolejny sukces. 17-latek został wybrany najlepszym graczem obozu Koszykówka bez Granic organizowanego w Barcelonie.

Na zaproszenie NBA w stolicy Katalonii gościło kilkudziesięciu najbardziej utalentowanych młodych zawodników z całej Europy.
Polskę, oprócz Ponitki, który występuje na pozycji rzucającego obrońcy, reprezentowali także podkoszowi Przemysław Karnowski i Piotr Niedźwiedzki. Cała trójka to członkowie ekipy, która w lipcu zdobyła wicemistrzostwo świata w kategorii do 17 lat. - Myślę, że nie wypadliśmy źle. Staraliśmy się robić to, co umiemy najlepiej - mówi bardzo skromnie Ponitka, choć on i koledzy w Barcelonie spisali się świetnie. W komplecie wystąpili w kończącym obóz meczu gwiazd, a Niedźwiedzki zdobył w nim 20 punktów i został wyróżniony nagrodą MVP spotkania, mimo porażki swojej ekipy. Podsumowując całą imprezę organizatorzy zdecydowanie postawili jednak na Ponitkę - Byłem bardzo zaskoczony, ale jednocześnie szczęśliwy. Nagrodę wręczał mi Pau Gasol(aktualny mistrz NBA z Los Angeles Lakers, reprezentant Hiszpanii - przyp. red.), który powiedział, że wykonałem kawał dobrej roboty - mówi nastolatek pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego.

Basketball without Borders to coroczny cykl obozów NBA, odbywający się na kilku kontynentach. Polacy o wyjeździe do Barcelony dowiedzieli się... przypadkowo.
- Pod koniec sierpnia kolega z Serbii zapytał mnie, czy się wybieram. Odpowiedziałem, że nic mi o tym nie wiadomo, ale trener klubowy zadzwonił do polskiego związku i okazało się, że przyszło zaproszenie - wspomina Ponitka.

- W Hiszpanii wszystko było doskonale zorganizowane. Pilnowano nas tak, że nawet nie mieliśmy okazji wyjść samemu z hotelu, W mieście widzieliśmy tylko stadion piłkarski Camp Nou. Rano mieliśmy wykłady na różne tematy np. ochrony przed chorobami. Potem czekały nas treningi, a wieczorem mecze. Zawodników podzielono na cztery drużyny, reprezentujące zespoły NBA. Ja trafiłem do Portland Trail Blazers, a oprócz trenera opiekował się nami Marcus Camby. Mimo że spędziliśmy tam tylko kilka dni, mieliśmy okazję naprawdę dużo się nauczyć. Przekazano nam ogrom informacji - opowiada zawodnik, który teraz wraca do treningów z Politechniką Warszawa, w której będzie nadal występował na zapleczu ekstraklasy. O założeniu w przyszłości koszulki klubu NBA - już w regularnych rozgrywkach za oceanem - na razie nie myśli.
- Czeka mnie mnóstwo pracy. Na razie nie prezentuję jeszcze poziomu polskiej ekstraklasy. NBA jest dla wybranych i nie wiem, czy kiedyś będzie mi to dane. To marzenie, o którym mogę pomyśleć chwilę przed snem. A w Warszawie też zdołam się wiele nauczyć od lepszych kolegów, jak Piotr Pamuła czy Jarosław Mokros. Przecież to treningi w Polsce pomogły mi pokazać się w Barcelonie - przekonuje Ponitka.

http://www.sports.pl/Koszykowka/Mateusz-Ponitka-najlepszym-zawodnikiem-na-obozie-NBA,artykul,87417,1,299.html

Buziek_LG
21-11-2010, 21:43
http://sport.trojmiasto.pl/Koszykarskie-derby-Trojmiasta-dla-Asseco-Prokomu-Trefl-Sopot-n43470.html

(...)Koszykarskie derby Trójmiasta obejrzało 10 tysięcy 15 kibiców!

ormo
30-01-2011, 23:50
Grupy EuroBasketu 2011:

Grupa A (Poniewież)

Hiszpania (mistrz Europy), Turcja (wicemistrz świata), Litwa (gospodarz), Wielka Brytania, Polska, druga drużyna z dodatkowych kwalifikacji.

Grupa B (Szawle)

Serbia (wicemistrz Europy), Francja, Niemcy, Izrael, Włochy, Łotwa.

Grupa C (Olita)

Grecja, Chorwacja, Czarnogóra, Macedonia, Bośnia i Hercegowina, pierwsza drużyna z dodatkowych kwalifikacji.

Grupa D (Kłajpeda)

Słowenia, Rosja, Belgia, Gruzja, Bułgaria, Ukraina.

Przynajmniej w tym roku będą mieli dobre wytłumaczenie czemu im nie poszło...

animallo
09-02-2011, 13:24
witam wszystkich Legionistów!!!jestem zawodnikiem koszykarskiej Legii utworzyłem sobie bloga gdzie opisuje poczynania naszej drużyny i inne tematy związane z koszykówką...szukam chętnych, którzy pomogą mi rozruszać mojego bloga..pzdr www.miloscikoszykowka.blogspot.com

Noris
05-07-2011, 10:19
Po emocjonującej końcówce reprezentacja polskich koszykarzy pokonała Argentynę w pierwszym meczu drugiej fazy mistrzostw świata U-19. Polacy wygrali 73:71, a kluczowe punkty w ostatnich dwóch minutach zdobywał Mateusz Ponitka(obecnie Politechnika Warszawa).

http://sport.wp.pl/kat,33598,title,Polscy-koszykarze-rozbili-Rosje-w-MS-U19,wid,13561529,wiadomosc.html

Warto dodac,że nasi koszykarze są przynajmniej o rok młodsi od reszty ekip, bo na Łotwę wysłana została srebrna drużyna z zeszłorocznych MŚ U17.

rhg
27-07-2011, 12:13
Sledzi ktos Mistrzostwa Europy U-18 we Wroclawiu? Wczoraj zbilismy serbow, chlopaki wreszcie zagrali jak przystalo na wicemistrzow swiata u-17.

Tom Kruz
29-07-2011, 20:51
Wczoraj zbilismy serbow, chlopaki wreszcie zagrali jak przystalo na wicemistrzow swiata u-17.

Balon pękł z hukiem. 52:70 w ćwierćfinale z Włochami, o których niektóre nasze media pisały po II rundzie: ''słaby rywal wicemistrzów świata w ćwierćfinale''.

rhg
30-07-2011, 14:08
I z tego co wiem, to lider druzyny wloskiej dzien wczesniej nabawil sie kontuzji i nie zagral ;)

Zostali upokorzeni, dobrze, ze chociaz w grupie solidnie sie zaprezentowali, sa jeszcze mlodzi, mam nadzieje, ze czegos ich to nauczy, a w przyszlosci kilku z nich bedzie filarami seniorskiej druzyny liczacej sie w duzych imprezach. Nie wiem czy ktos trafi do NBA, ale na pewno paru chlopakow ma potencjal na granie w mocnych europejskich klubach.

ormo
31-08-2011, 16:16
Czyżby nikt nie oglądał Eurobasketu? :look:

Jak dla mnie świetny występ Polaków przeciwko najlepszej drużynie Europy. Pomimo braku Gortata, Lampego, Ignerskiego naprawdę można mieć nadzieję, że następne mecze będą coraz lepsze :) Choć martwi to, że zbyt łatwo zbierają faule. Brawa za waleczność i walkę w końcówce :brawo:

emse
01-09-2011, 21:20
Żałuję, że nie mogłem obejrzeć meczu z Hiszpanią, a Litwa to teraz nas dosłownie niszczy.

Według mnie trzeba wygrać z Portugalią, powinno się wygrać z Wielką Brytanią jak się Denga odetnie od gry, a z Turcją to już się boję co nam Kanter zrobi pod koszem.

ormo
02-09-2011, 01:56
Zupełnie inny mecz Polaków niż z Hiszpanami. Masa błędów, które Litwini wykorzystywali bezbłędnie. Jedynie w pierwszej kwarcie walczyli jak równy z równym. Jeśli chcą w ogóle myśleć o awansie to muszą wygrać jutro z Portugalią.

R.
04-09-2011, 18:40
Alez kapitalna koncowka meczu i golimy brudasow jednym punktem. :konfetti:

ormo
04-09-2011, 18:41
Ja pierd.ole! :zszokowany: Dawno nie widziałem tak dobrego, zwycięskiego meczu Polaków. I to z wicemistrzami świata! Awans jak najbardziej realny. Jestem pod wrażeniem tej drużyny :dziekuje: Pipan stworzył bardzo dobry kolektyw.

Brawo brawo brawo :brawo:

E: Ja już nie pamiętam kiedy widziałem akcję 8 punktową ;)

Luke
04-09-2011, 18:42
Ależ mecz Polaków! Pokonaliśmy wicemistrzów świata - Turków 84-83. Szczególnie w pierwszych 2 kwartach bardzo dobra gra z naszej strony. :brawo:

e: zostałem uprzedzony ;)

Tom Kruz
04-09-2011, 18:48
No dobra chłopaki to jeszcze napiszcie czy każda porażka z Brytyjczykami wyrzuca nas z turnieju czy tylko porażka określoną liczbą punktów.

maatek
04-09-2011, 18:54
Każda, bo mecze bezpośrednie się liczą, a jeszcze Turcy mogą wygrać z Hiszpanami, choć to mało prawdopodobne.

ormo
04-09-2011, 18:58
Trzeba ograć Brytyjczyków, żeby wyjść. Taki jest jedyny warunek ;)

PeroPułtusk
04-09-2011, 18:58
z tego co na szybko liczę to trzeba wygrać jutro i się nie martwimy, jeżeli przegramy i przegrają Turcy to mała tabela my, Brytole i Turasy i małe pkt się liczą, a te najpewniej najlepsze będą mieć Turasy

Tom Kruz
04-09-2011, 18:59
Czyli bardziej opłacałoby się dziś przegrać a wygrać z Brytyjczykami, niż odwrotnie ;).
No to oby dzisiejsza wygrana nie okazała się pyrrusowym zwycięstwem.
Ale brawo dla Polaków.

maatek
04-09-2011, 19:02
jak bardziej oplacaloby sie dzis przegrac jak wtedy Turcy by mieli wiecej zwyciestw? :D

Tom Kruz
04-09-2011, 19:04
jak bardziej oplacaloby sie dzis przegrac jak wtedy Turcy by mieli wiecej zwyciestw? :D

Pomyśl ;)

ormo
04-09-2011, 19:05
Ale jeśli byśmy dziś przegrali, wygrali jutro, a Turasy przegrały z Hiszpanią i tak będą przed nami. Bilans bezpośrednich spotkań.

Jak tak patrzę na grupę B, z którą mamy szanse grać to mi trochę szczena opadła. Ale wszystko jest możliwe ;)

Biały kruk
04-09-2011, 19:07
Polaków?

Thomas Kelati i Dardan Berisha :efoch:

Chyba tylko siatkarze i piłakrze ręczni jeszcze nie upadli tak nisko...

Tom Kruz
04-09-2011, 19:08
Ale jeśli byśmy dziś przegrali, wygrali jutro

Ale jeśli jutro przegramy dzisiejsza wygrana będzie bez znaczenia, bo Turcja rozwaliła Brytoli 29 punktami. Nieprawdaż?

A może jednak w przypadku porażki Turcji z Hiszpanią możemy sobie pozwolić na porażkę z Brytyjczykami określoną ilością punktów (w kontekscie awansu)? Nie będzie wówczas tabelki 3 drużyn?

Majkisek
04-09-2011, 19:13
Wybaczcie za pytanie ale jestem kompletnym laikiem, jednak w obliczu takiego wyniku spojrzałem sobie na skład reprezentacji Polski. Jak to się stało, że grają u nas tacy zawodnicy jak Dardan Berisha czy Thomas Kelati?

maatek
04-09-2011, 19:13
Pomyślałem i dalej nie rozumiem o co CI chodzi.

ormo
04-09-2011, 19:14
A czy to dziwne, że gra Berisha? Matka jest Polką, nazwisko ma po ojcu.

Majkisek
04-09-2011, 19:18
A czy to dziwne, że gra Berisha? Matka jest Polką, nazwisko ma po ojcu.

Wiesz, ja tego nie wiedziałem...Ale i tak idąc tym tropem, to i matka Meliksona jest chyba Polką, czy coś w ten deseń.

Tom Kruz
04-09-2011, 19:23
Pomyślałem i dalej nie rozumiem o co CI chodzi.

Nie lubię łopatologii, ale nich będzie.
Jeśli jest tak, jak piszesz, że każda porażka z Brytyjczykami nas eliminuje to w przypadku porażki z Brytyjczykami dzisiejsza wygrana nie miałaby znaczenia, natomiast gdybyśmy dzisiaj przegrali, a wygrali jutro byłby awans. Ergo bardziej opłacałoby się nam dziś przegrać a wygrać jutro, niż odwrotnie. Aczkolwiek mam wątpliwości czy w przypadku porażki Turcji z Hiszpanią każda porażka z Brytyjczykami nas eliminuje. Dlatego zadałem o to pytanie na forum, bo widzę, że w przeciwieństwie do mnie, parę osob śledzi Eurobasket i liczyłem na szybką odpowiedź.

maatek
04-09-2011, 19:24
Właśnie dlatego piszę, że jakbyśmy dziś przegrali, a jutro wygrali, to Turcy by mieli więcej zwycięstw lub tyle samo, ale mecz bezpośredni wygrany, ergo ten scenariusz nie daje awansu.

przy porażce Turków z Hiszpanami jeśli przegramy, to wtedy mamy tyle samo punktów co Brytyjczycy i oni mają mecz bezpośredni wygrany, więc awansują.

Peace
04-09-2011, 19:31
Dzisiejsza porażka = odpadnięcie z mistrzostw.

Tak jak napisał maatek ;)

Tom Kruz
No to trza było pisać, że trzy drużyny awansują do kolejnej rundy, a nie cztery ;). W tej sytuacji dzisiejsza wygrana była konieczna i trzeba wygrać z Brytolami.

maatek
hehe, myślałem, że to jest jeszcze jasne :)

Tom Kruz
04-09-2011, 19:33
Jak widać nie takie jasne hehe.

ormo
04-09-2011, 19:33
Wiesz, ja tego nie wiedziałem...Ale i tak idąc tym tropem, to i matka Meliksona jest chyba Polką, czy coś w ten deseń.

No jest jest :) Akurat dzięki koszykówce rozdają obywatelstwa na lewo i prawo. I taki Logan dostał papiery, zagrał parę spotkań w kadrze i spierd.olił, a na kadrze to już go dawno nie widziano. Wielu już takich się przewinęło... Kelati to chociaż jeszcze gra w reprezentacji, pomimo, że wyjechał z polskiej ligi kilka lat temu.

odiesel
04-09-2011, 19:38
No jest jest :) Akurat dzięki koszykówce rozdają obywatelstwa na lewo i prawo. I taki Logan dostał papiery, zagrał parę spotkań w kadrze i spierd.olił, a na kadrze to już go dawno nie widziano. Wielu już takich się przewinęło... Kelati to chociaż jeszcze gra w reprezentacji, pomimo, że wyjechał z polskiej ligi kilka lat temu.

Ożenił się z Polką.

Majkisek
04-09-2011, 19:38
Czyli sytuacja ma się podobnie jak w kopanej...Właśnie byłem ciekaw czy oni grają dla nas bo czują wyjątkową więź z naszym krajem (coś jak ten Japończyk grający w reprezentacji Korei Płn.) czy też jest to bardziej przypadek a'la Polanski...

Playboy
04-09-2011, 19:41
Polaków?

Thomas Kelati i Dardan Berisha :efoch:

Chyba tylko siatkarze i piłakrze ręczni jeszcze nie upadli tak nisko...

:jejku:
Zamiast się cieszyć to ten jak typowy Polak szuka drugiego dna, żeby tylko ponarzekać. Naturalizowani Amerykanie (reprezentacja może mieć tylko 1) to powszechna rzecz. Przypomnę tylko Holdena, który dał Ruskom mistrzostwo Europy. A Berisha ma polską matkę i ojca Kosowianina to już bardziej mógłbyś się czepiać np. Hrycaniuka, który uczył się grać w USA.

Kelati ma żonę Polkę i widać, że jemu bardzo zależy na tej reprezentacji. Pomimo wyjazdu do Rosji nie odpuszcza i nie potraktował jako okazji do wybicia się jak np. Logan, który od razu po otrzymaniu paszportu powiedział, że dla niego to bez różnicy i mógłby też dla Azerbejdżanu grać.

Ograliśmy wicemistrzów świata to tak jakbyśmy ograli na przyszłorocznym EURO Holandię!

maatek
04-09-2011, 19:41
Ożenił się z Polką.

Oli też miał żonę - Polkę :)

Tuzin
04-09-2011, 19:46
Miłośniczek murzyńskiej pały u nas zawsze w bród :]

Biały kruk
04-09-2011, 19:57
Zamiast się cieszyć to ten jak typowy Polak szuka drugiego dna, żeby tylko ponarzekać. Naturalizowani Amerykanie (reprezentacja może mieć tylko 1) to powszechna rzecz. Przypomnę tylko Holdena, który dał Ruskom mistrzostwo Europy. A Berisha ma polską matkę i ojca Kosowianina to już bardziej mógłbyś się czepiać np. Hrycaniuka, który uczył się grać w USA.

Kelati ma żonę Polkę i widać, że jemu bardzo zależy na tej reprezentacji. Pomimo wyjazdu do Rosji nie odpuszcza i nie potraktował jako okazji do wybicia się jak np. Logan, który od razu po otrzymaniu paszportu powiedział, że dla niego to bez różnicy i mógłby też dla Azerbejdżanu grać.

Ograliśmy wicemistrzów świata to tak jakbyśmy ograli na przyszłorocznym EURO Holandię!

Nie szukam drugiego dna, aby sobie ponarzekać tylko śmierdzi mi tu hipokryzją. Doskonale widać to na przykładzie naszej reprezentacji w kopanej. Tam każdemu przeszkadzają obcokrajowcy( mi również) i spora większość kibiców takich sztucznych tworów nie akceptuje( słusznie zresztą).

Nie obchodzi mnie również, co tam ruscy czy inne kraje robią w swoich kadrach bo to się ma nijak do nas.

Nikomu nie odbieram radości po dzisiejszym zwycięstwie, a Tobie życzę udanego kibicowania i huczniejszego świętowania po zwycięstwach Eugenów Polanskich i innych Damienów Perquisów w nadchodzących Euro 2012.

p(L)m
04-09-2011, 20:07
W składzie na euro jest 1,5 obcokrajowca. Ale moglibyśmy jeszcze mieć Logana. Wybaczcie, rozumiem Berishe, ma matkę Polskę i ojca Kosowianina/Albańczyka/Serba (nie mam pojęcia kim jest ojciec, bo pragnąłbym zauważyć że termin naród Kosowski jest tak samo błędny co naród Śląski), więc może się zarówno czuć Polakiem jak nie. Przypominam że jest taki sam Polak jak i Chopin.
Kelati i Logan? Nie lubię naturalizacji, dla mnie może mieć 10 żon Polek, 100 Polskich kochanek, co nie zmienia faktu że Polakiem nie będzie.
Co do meczu, nie oglądałem niestety, ale jestem dumny, że Polska nie grająca najlepszymi zawodnikami, zwyciężyła Turcję. To ważne tym bardziej że chłopaki pokazali, że jak mają nuż na gardle to są zdolni do wszystkiego.

twarog1987
04-09-2011, 20:09

Swoją drogą powie mi ktoś czemu Lampe nie gra? bo wydaje mi się,że po raz kolejny ten gwiazdorek wypiął się na reprezentacje.Co do jutrzejszego spotkania to nawet jak przegrają to zasługują na brawa,ponieważ grają tutaj naprawdę niesamowicie walecznie,i nie zdziwię się jak jutro po prostu sił zabraknie,ale dzisiejszym spotkaniem zasługują na wielkie brawa po tym turnieju,a nie w przypadku porażki na teksty ,że są frajerami.

Playboy
04-09-2011, 20:13
Swoją drogą powie mi ktoś czemu Lampe nie gra? bo wydaje mi się,że po raz kolejny ten gwiazdorek wypiął się na reprezentacje.Co do jutrzejszego spotkania to nawet jak przegrają to zasługują na brawa,ponieważ grają tutaj naprawdę niesamowicie walecznie,i nie zdziwię się jak jutro po prostu sił zabraknie,ale dzisiejszym spotkaniem zasługują na wielkie brawa po tym turnieju,a nie w przypadku porażki na teksty ,że są frajerami.

Lampe tak czy siak nie chciał grać na EURO do tego ma kontuzje na pół roku.

Edit: I nie mogliśmy mieć w składzie Logana, bo tylko jeden naturalizowany zawodnik może być w kadrze.

ormo
04-09-2011, 20:33
Edit: I nie mogliśmy mieć w składzie Logana, bo tylko jeden naturalizowany zawodnik może być w kadrze.

Akurat Logan był pierwszą opcją. Nie gra, bo odmówił. Gdyby chciał grać nie pojechałby Kelati.

e(L)egion
05-09-2011, 14:54
Do przerwy z angolami 8 pkt w plecy. Muszą zdecydowanie poprawić obronę.

wolsz17
05-09-2011, 15:53
Polacy to wszystko potrafią spierdolić....

Majkisek
No i niestety, do domu. Końcówka w wykonaniu naszych katastrofalna, a szansa była ogromna.

siekan
Ehh, szkoda.

e(L)egion
05-09-2011, 16:36
Szkoda bo meczem z Turcją narobili nadziei. Niestety dzisiaj pokazali że to był wypadek przy pracy Turków. Trzeba im jednak oddać, że mimo nie najsilniejszego składu w jakim się tam wybraliśmy, to wynik uzyskali przyzwoity.

Chmielo
05-09-2011, 17:23
Taki Gortat pod koszem i byśmy wygrali bez problemów. Zdominowali nas w zbiórkach, Deng robił sobie co chciał. Teraz to sobie można gdybać tylko. :-/

Mini
05-09-2011, 17:40

Kelati i Berisha to nie jest przypadkiem dwóch ?

Peace
05-09-2011, 17:48
Berisha ma matkę Polkę.

Tom Kruz
05-09-2011, 21:31
Czy ktoś może mi powiedzieć, jak to się stało, że w ostatniej kwarcie meczu Hiszpania - Turcja Hiszpanie zdobyli 2 (słownie: dwa) punkty? Przecież to jakieś kpiny. Wpuścili masażystów na parkiet czy jak?

Aryam
05-09-2011, 22:43
A za to z Litwą walczyli jak nigdy, nawet jak prowadzili 30pkt to grali jakby przegrywali. Postawili u buków może :hmm:

ormo
05-09-2011, 22:48
Taki Gortat pod koszem i byśmy wygrali bez problemów. Zdominowali nas w zbiórkach, Deng robił sobie co chciał. Teraz to sobie można gdybać tylko. :-/

Gortat to niech ssie za ten tekst:

Niech pojadą, zobaczą, jak to jest grać na najwyższym poziomie. Myślę, że przegrane mecze 20 punktami pokażą im miejsce w szeregu - powiedział Marcin Gortat o szansach reprezentacji Polski na ME na Litwie. Sam w turnieju nie zagra, bo nie udało się załatwić odpowiedniego ubezpieczenia.

Mro
05-09-2011, 23:41
Ssać ma za to, że prawidłowo podsumował związek kosza? bo o to mu chodziło.

jajcarz
06-09-2011, 03:48
Ssać ma za to, że prawidłowo podsumował związek kosza? bo o to mu chodziło.

Bardziej to podsumował kolegów z reprezentacji a nie związek.

GregorAE
06-09-2011, 07:48
Racja. Związek nie wychodzi na parkiet, tylko jego koledzy z drużyny. Mobilizujące to nie było...
A jak to jest z tym jego ubezpieczeniem? Rzeczywiście nie mógł przyjechać czy to wymówka a'la Radwańska?

ormo
06-09-2011, 08:51
A co takiego złego zrobił związek? Tym razem akurat nie dali dupy, bo hajs mieli na ubezpieczenie od dawna. Po prostu nie znalazł się taki ubezpieczyciel, który dałby taką polisę jaką chciał MG.

Space Jam
06-09-2011, 12:17
Brawa dla chłopaków za walkę i determinację!
Bezcenne doświadczenie zaprocentuje w przyszłości,a dyskusje o MG i PZKoszu teraz to musztarda po obiedzie.

Mecz z Turcją będzie wspominany jeszcze długo! Pozdrawiam fanów basketu i zapraszam w moje skromne progi!

Aryam
06-09-2011, 13:06
A co takiego złego zrobił związek? Tym razem akurat nie dali dupy, bo hajs mieli na ubezpieczenie od dawna. Po prostu nie znalazł się taki ubezpieczyciel, który dałby taką polisę jaką chciał MG.

A ktoś zna dokładne tło tego?
Nie orientuje się dokładnie w sumach takich ubezpieczeń ale to trochę dziwne, że inne gwiazdy NBA znalazły ubezpieczyciela a my nie. Może po prostu adekwatnie śmieszne pieniądze związek wykładał. Gortat wydawał się bardzo chętny na grę raczej wątpię, żeby on wymagał więcej niż inni.

edit: Właśnie tej wypowiedzi mi brakowało. Ok teraz jasne.

ormo
06-09-2011, 13:18
Na przeszkodzie występu Gortata w mistrzostwach Europy stoi brak firmy ubezpieczeniowej, która pokryłaby, w razie kontuzji, równowartość trzyletniego kontraktu Polaka z Phoenix Suns (22 mln dolarów).

- Nie są to jakieś wygórowane wymagania. Niektórzy zawodnicy z NBA zgodzili się grać na innych warunkach, mój agent Guy Zucker mi na to nie pozwoli. Na pewno nie jest to sprawa PZKosz., który jest gotowy opłacić polisę. Pieniądze są, tylko czekamy na odpowiednią ofertę - zapewnił 27-letni gracz.

Związek dawał tyle ile było trzeba, czyli 900 tyś. zł. Po prostu nie znalazł się chętny co da taką polisę.

dev80
06-09-2011, 14:39
Niech ktoś mi wytłumaczy o co tu chodzi... Pokonujemy Turcję po świetnym meczu, przychodzi do meczu z Wielką Brytanią, gdzie gra praktycznie jeden człowiek, dostajemy w plecy i pakujemy manatki.

e(L)egion
06-09-2011, 14:45
Niech ktoś mi wytłumaczy o co tu chodzi... Pokonujemy Turcję po świetnym meczu, przychodzi do meczu z Wielką Brytanią, gdzie gra praktycznie jeden człowiek, dostajemy w plecy i pakujemy manatki.
Bo jak nagle przychodzi presja wyniku, to nasze zespoły z reguły robią w majtki.

LioneL
07-09-2011, 16:26
z tego co widzę, to nikt jeszcze nie wspomniał o tym, że Asseco Prokom Gdynia nie będzie grało w polskiej lidze:poddaje: Tzn będzie grało, ale dopiero od fazy play off. Ten kto się na to zgodził to powinien zostać wypier****ny dyscyplinarnie, a samo Asseco (kolejne już cyrki z ich udziałem) w ogóle nie dopuszczone do drugiej fazy rozgrywek. Skandal.

Polska Liga Koszykówki oficjalnie zadecydowała, Asseco Prokom Gdynia nie będzie musiał grać kilkudziesięciu spotkań w sezonie zasadniczym, a i tak awansuje do II etapu.

Wniosek o zwolnienie z całego sezonu zasadniczego, który wystosowali kilka tygodni temu działacze Asseco Prokomu Gdynia, został przyjęty. Podopieczni Tomasa Pacesasa nie muszą grać w pierwszej rundzie rozgrywek, a... i tak znajdą się w drugim etapie rywalizacji, czyli w tzw. szóstkach. Wszystkie inne zespoły zagrają na normalnych, sportowych zasadach. Gdyński klub argumentuje swoją decyzję występami w Eurolidze oraz Zjednoczonej Lidze VTB, czyli prywatnych rozgrywkach.

Dlaczego Asseco Prokom nie został w takim razie wykluczony z całego sezonu w Polskiej Lidze Koszykówki?

Tego nie wiadomo. Nie wiadomo także w jaki sposób Prokom awansuje do II etapu skoro nie będzie zdobywał punktów w pierwszym? Sytuacja dość zdumiewająca, która już wywołuje wielkie poruszenie w całej koszykarskiej Polsce. Przypomnijmy, że Asseco Prokom ma zakontraktowanych dopiero kilku zawodników przed nowym sezonem i nadal nie można przewidzieć jak będzie wyglądała ta drużyna, wiadomo natomiast, że na pewno awansuje już przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

list senatora Andrzeja Persona w tej sprawie do ministra sportu:
http://probasket.pl/news/plk-person-pisze-do-ministra-39993

dev80
08-09-2011, 16:15
Bo jak nagle przychodzi presja wyniku, to nasze zespoły z reguły robią w majtki.

Presję wyniku mieli z Turcją i wygrali. Może wydawało im się że Brytyjczycy to kelnerzy, smutne.

e(L)egion
08-09-2011, 19:26
Presję wyniku mieli z Turcją i wygrali. Może wydawało im się że Brytyjczycy to kelnerzy, smutne.
Akurat z Turcją nie mieli żadnej presji. Nikt, poza jakimiś wielkimi optymistami, nie oczekiwał zwycięstwa.

Space Jam
09-09-2011, 11:19
Presję wyniku z Kebabami? Ha ha ha! Bo je..nę ze śmiechu!
Napisałem na ten temat na swoim blogu. Dev 80 na baskecie to Ty się znasz jak nikt Chłopie! Pozdro!

Chmielo
09-09-2011, 11:27
Presję wyniku z Kebabami? Ha ha ha! Bo je..nę ze śmiechu!
Napisałem na ten temat na swoim blogu. Dev 80 na baskecie to Ty się znasz jak nikt Chłopie! Pozdro!

Zna czy nie zna... posta jebnął. :lol:

Tom Kruz
21-08-2012, 21:33
Co za czasy nastały. Belgia i Finlandia (w 3 kwarcie) biją nas na naszym terenie, pomimo, że gramy niemalże najsilniejszym składem :poddaje: .
Ciekawe, co myśli sobie taki Wichowski, kiedy musi coś takiego oglądać.

yhmov
21-08-2012, 22:08
I porażka 79:81 :brawo:

gonzo(L)
21-08-2012, 22:32
grając bez rozgrywającego wygrać się raczej nie da. Koszarek 0/5 czy 6 z gry, 4as. 6 strat. tak wygląda dorobek najlepszego gracza naszej ligi.

Młodziak
21-08-2012, 23:51
Siema.
Mam takie pytanie ... czy ktoś się może wie czy Legia ma jakąś drużynę koszykarską dla małolatów (15 lat)?? Trochę tam w kosza gram i chciałbym trenować w Legii:hipis:
"Tylko Legia"

Raffi
22-08-2012, 11:45
ma, wprawdzie teoretycznie to drużyna 16-latków, ale rok młodsi tam też grywali/grywają. Prowadzi treneiro Chabelski. Nie wiem kiedy mają treningi, ale proponuję zajrzeć na trening seniorów i pogadać z Chablem (w tym tygodniu: śr 19-20:15, czw 19-20 - no to drugie raczej nie:lol2: ;poniedziałki i wtorki podobnie).

Młodziak
22-08-2012, 12:19
Dzięki za info. :gwiazda:

yhmov
05-09-2012, 20:37
Koszykarze pokonali Finalandię i awansowali na Eurobasket:konfetti:

mafioso
05-09-2012, 20:51
Gortat bestia - 27 pkt, 21 zb.

crolick
05-09-2012, 22:55
Koszykarze pokonali Finalandię i awansowali na Eurobasket:konfetti:
Jeszcze nie awansowali. Belgia może wygrać z Finlandią i Albanią, Polska przegrywa z Albanią i pierwsza trójka ma bilans 5-3.

Off korz p-stwo takiego scenariusza jest bliskie zeru, ale radość jest jednak przedwczesna...

emsisport
15-10-2012, 13:26
Witam,
w regulaminie forum nic nie ma o takich aktywnościach - więc jesli komuś się spodoba i jest chętny to zapraszam,

Warszawska Liga Basketu dl Firm - startujemy z nowym sezonem prawdopodobnie od listopada!!

mecze w środy w godzinach 19-23 obiekt OSIR SASKA niedaleko Stadionu Narodowego,
szczegóły na www.emsisport.pl - jedyna taka liga basketu w stolicy

wszystkich chętnych zapraszam po szczegóły na maila
emsisport@o2.pl

spieszcze się - decyduje kolejność zgłoszeń!!

gonzo(L)
03-09-2013, 13:22
jutro zaczyna się eurobasket w Słowenii. Naszymi rywalami w grupie C będą: Słowania, Chorwacja, Gruzja, Hiszpania i Czechy. Kadra w optymalnym składzie z Gortatem i Lampe, więc może uda się wyjść z grupy :)

glazek
04-09-2013, 15:13
jutro zaczyna się eurobasket w Słowenii. Naszymi rywalami w grupie C będą: Słowania, Chorwacja, Gruzja, Hiszpania i Czechy. Kadra w optymalnym składzie z Gortatem i Lampe, więc może uda się wyjść z grupy :)

Pieknie sie popisuja z Gruzinami :rotfl:

Alek
04-09-2013, 15:14
Pierwsza połowa z Gruzją wręcz tragedia. Bez agresji w ataku o skuteczności w rzutach za 3 nie wspominając :/

ReAl
04-09-2013, 15:15
Idą kurva na medal :lol:
Dżygity jadą "gwiazdorów" na sucho i znowu zaczyna się pierdo..nie o stresie na wielkiej imprezie.

Antares
04-09-2013, 15:17
Fatalna pierwsza połowa z Gruzją przez całą połowę rzucili zaledwie 22 punkty, pod koszem wszystko przegrywamy (gdzie te wieże?), oczywiście rzuty z dystansu nie istnieją, ale tego można było się spodziewać. 0/5 za 3, 0/5 z wolnych. Skoro Gruzini nas miażdżą to co to będzie ze Słoweńcami, Chorwatami czy Hiszpanami?

gonzo(L)
04-09-2013, 15:17
Pieknie sie popisuja z Gruzinami :rotfl:

bo Gruzja to będzie czarny koń turnieju :prawi:

ale wpieerdol :o

póki co nasz murzyn słabszy od gruzińskiego.

Antares
04-09-2013, 15:24
Mogli Logana na kolanach prosić, żeby chciał zagrać na tym EURO. Przynajmniej byłby rozgrywający, który rzuci z dystansu, wejdzie pod kosz i będzie rozprowadzał akcje, bo z Koszarkiem czy Szubargą to można grać, ale w słabej lidze polskiej.

Benek
04-09-2013, 15:25
Mogli Logana na kolanach prosić, żeby chciał zagrać na tym EURO. Przynajmniej byłby rozgrywający, który rzuci z dystansu, wejdzie pod kosz i coś rzuci z dystansu, bo z Koszarkiem czy Szubargą to można grać, ale w słabej lidze polskiej.

Ty tak na poważnie????

jednopostowiec
04-09-2013, 15:51
Sie zaczyna. Koszykówka, siatka kobiet/mężczyzn, kadra Fornalika. Pokłady optymizmu wykorzystane do granic możliwości :)

Cegiel
04-09-2013, 15:52
czy przekroczymy barierę 50 pkt:hmm:

E: trafili 3, są wielcy!

Buzz
04-09-2013, 15:54
Ale żenada. W sparingach przed turniejem nieźle grali, wygrywali mecze, media już ogłosiły sukces. A jak przyszło co do czego, czyli same mistrzostwa to od razu mocny kop w dupę od jakichś kozojebców. Typowe...

Antares
04-09-2013, 15:56
Zostało to, co polskie drużyny lubią najbardziej, czyli gra o honor w pozostałych 4 meczach.