PDA

Zobacz pełną wersję : Kobieta w Serie A!

Mrk
03-09-2003, 22:04
Perugia chce zatrudnić kobietę!

Hanna Ljungberg może zostać pierwszą kobietą grającą w piłkarskiej lidze włoskiej. O możliwości zatrudnienia szwedzkiej piłkarki poinformował prezes pierwszoligowej Perugii, Luciano Gaucci.

W tym roku klub z Perugii podpisał już jeden kontrowersyjny kontrakt, z synem libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego - Saadim. W lipcu pojawiły się pierwsze pogłoski o zatrudnieniu pierwszej kobiety w lidze włoskiej.

Reprezentantka kobiecej kadry Szwecji wydaje się być idealną kandydatką. 24-letnia Hanna Ljungberg w 88 meczach międzynarodowych zdobyła dla swojej drużyny 48 bramek.

Prezes Perugii oświadczył na łamach włoskiej Gazzetta dello Sport, że w najbliższym miesiącu chce mieć w składzie drużyny kobietę.

"Brzmi to niewiarygodnie. Dlaczego szukają właśnie kobiety? - powiedziała Ljungberg szwedzkiej gazecie Aftonbladet. - Poczekam aż złożą mi ofertę. Będę zaszczycona jeśli rzeczywiście się ze mną skontaktują."

Mierząca 160 cm wzrostu Ljungberg występuje na razie w barwach Umea IK, z którym triumfowała w rozgrywkach kobiecego pucharu UEFA.

Źródło: http://sport.wp.pl/wiadomosc.html?wid=1416506&kat=2193

Ja jestem stanowczo przeciw!!! To nie jest sport dla bab! ;)

MaxyM
03-09-2003, 22:07
Koniec Świata jak w T3.

jarcyś
03-09-2003, 22:09
będzie miała spoko w szatni :>

MaxxxiM
03-09-2003, 22:14
bez sensu, zupelnie bez sensu. przeciez jak trafi na drwala w druzynie przeciwnej to bedzie koniec. a poza tym dl a jednej zawodniczki beda za kazdym razie oddzielna szatnie przygotowywac?
to chyba jednak taka forma promocji klubu dziwna ale jednak. ciekawe co na to zawodnicy?

Mrk
03-09-2003, 22:18
Niezłą jazdę będzie miał koleś, który przegra rywalizację o miejsce w pierwszym składzie z babą! :rotfl:

Usiadł na ławie, bo sprowadzili kobitę! :rotfl: Co on powie żonie? :oho:

MaxyM
03-09-2003, 22:31
Co wy, ci w szatni nie dadzą jej spokoju i nie chodzi mi o molestowanie, ale o mobing.

MaxxxiM
03-09-2003, 22:37
z drugiej strony jest kwestia "ripleja" w przypadku strzelonej przez nia bramki. niewatplwie wszystkie telewizje swiata beda chcialy to pokazac, a kasa za prawa poleci do klubu :D

szczepan
03-09-2003, 23:19
czy dzisiaj jest 1 IV??

Grabo
03-09-2003, 23:23
z drugiej strony jest kwestia "ripleja" w przypadku strzelonej przez nia bramki.
To jak w seksmisji.hehe
A ja bym woał odwrotnie ,ja sam z cała drużyną panien w szatni.Ciekawe jak by było.

Zatrudnienie tej Ljungbergowej ,to tylko chwyt marketingowy.Czy pisalibyśmy o jakiejś tam Perugii gdyby nie to,że chcą zatrudnić kobietę?

MaxxxiM
04-09-2003, 11:48
czy dzisiaj jest 1 IV??

Szczepan przespales troche :D
dzis jest 4 IX :D

Q_(L)
04-09-2003, 12:07
Perugia chce zatrudnić kobietę!

Hanna Ljungberg może zostać pierwszą kobietą grającą w piłkarskiej lidze włoskiej.

Źródło: http://sport.wp.pl/wiadomosc.html?wid=1416506&kat=2193

Ja jestem stanowczo przeciw!!! To nie jest sport dla bab! ;)

Ja tak nie uważam - pewnie widziałeś jakieś mecze kobiet :hmm: i co? źle grają? myśle, że sporo grajków ligowych mogłoby się nauczyć kilku tricków od zawodniczek np. reprezentacji Brazylii 8- .
Uważam natomiast, że kobieca piłka nożna w straciu z męską raczej szans nie ma - chociaż... "to jest sport" 8-

A co z szatniami, toaletami... wspólne 8-

Tak jak Grabo uważam, że to chwyt marketingowy, albo szukają "czirliderek" :rotfl:

p.s. Ale ja czekam na jakiś głos feministek w tej sparwie '8

Mini
04-09-2003, 12:29
bez sensu, zupelnie bez sensu. przeciez jak trafi na drwala w druzynie przeciwnej to bedzie koniec.

Jacuś "prosta buźka" Wiśniewski albo Tomuś hajto i po karierze.
a to jeżeli ona moze grać w lidze męskiej to faceci mogą grać z żeńskiej? niektórzy napewno by się tam przydali -> Piekarski

Kawa
04-09-2003, 14:12
Żaden drwal nie jest potrzebny. Wystraczy zwykła gra. Przeciez w piłce normalne sa łokcie, kopniecia czy inne tego typu chwyty. Watpie zeby kobitka sobie z tym poradziła.
A tak wogóle to my juz mam jedna babe w lidze. Nazywa sie Szymkowiak. Dla tych co nie pamietają podczas ostatniego meczu Wisła-L. latał do sędziego jak mały chłopczyk na skarge.

Kempes
04-09-2003, 22:39
Właśnie na eurosport news widziałem iż w drugiej lidze fińskiej ligi męskiej hokejowej podpisali kontrakt z jedną z liderek reprezentacji Finlandi womens 8-

Tam to dopiero może być masakra bo

raz drugi ucieknie ...za trzecim ją skasują.

jarcyś
04-09-2003, 22:45
cienka ta Hania . przypomina troche Zolę .

http://www.umeafotbollsfestival.com/en/hanna_en.htm

Sharn
04-09-2003, 22:51
Baby do garów! Razem to możemy pograć w..

yo, ten '8

Beny
04-09-2003, 22:58
Baby do garów! Razem to możemy pograć w..

yo, ten '8

Nie przesadzaj! 8) Widziałem swego czasu na żywo mecz Saveny Warszawa i w TV Kobiecą Reprezentację Polski na meczu - chyba - z Rumunią, w Łęcznej. Zdziwłbyś się jak Dziewczyny grały! Było na co popatrzeć! '8

Sharn
04-09-2003, 23:29
Było na co popatrzeć! '8

Czyli Twoja wypowiedź zmierza do mojej '8

Poważnie to mam swoja listę sportów "nie dla kobiet 8) "..

Beny
04-09-2003, 23:38
Było na co popatrzeć! '8

Czyli Twoja wypowiedź zmierza do mojej '8

Poważnie to mam swoja listę sportów "nie dla kobiet 8) "..

Miałem na myśli ich finezyjną grę... 8)

Dla mnie mogą sobie grać. Wpływu na to nie mam, a wolę popatrzeć na piłkę, niż nie przymierzając, boks! ;)

Sharn
04-09-2003, 23:54
No niby tak, ale jak mówię mam listę - (boks też jest).