PDA

Zobacz pełną wersję : Lekkoateletyczne Mistrzostwa Świata - Berlin 15.08. - 23.08.2009

Tom Kruz
09-08-2009, 09:50
Co prawda lekkoatletyka nie cieszy się wielką popularnością na forum, ale ponieważ za kilka dni impreza sezonu może znajdzie się parę osób zainteresowanych tematem.

Reprezentacja Polski na mistrzostwa będzie liczyła 48 osób.

Mężczyźni

* Bieg na 100 m
o Dariusz Kuć
* Bieg na 110 m przez płotki
o Artur Noga
* Bieg na 800 m
o Marcin Lewandowski
o Adam Kszczot
* Bieg na 3000 m z przeszkodami
o Tomasz Szymkowiak
* Chód 20 km
o Jakub Jelonek
o Artur Brzozowski
* Chód 50 km
o Grzegorz Sudoł
o Rafał Fedaczyński
o Rafał Augustyn
* Skok wzwyż
o Sylwester Bednarek
o Grzegorz Sposób
* Skok o tyczce
o Łukasz Michalski
* Pchnięcie kulą
o Tomasz Majewski
* Rzut dyskiem
o Piotr Małachowski
* Rzut młotem
o Szymon Ziółkowski
* Rzut oszczepem
o Igor Janik
o Adrian Markowski
* Sztafeta 4 × 400 m
o Jan Ciepiela, Piotr Klimczak, Marcin Marciniszyn, Kacper Kozłowski, Rafał Wieruszewski

Kobiety

* Bieg na 100 m
o Marika Popowicz
* Bieg na 800 m
o Anna Rostkowska
* Bieg na 1500 m
o Lidia Chojecka
o Sylwia Ejdys
* Bieg na 3000 m z przeszkodami
o Katarzyna Kowalska
* Bieg na 100 m przez płotki
o Joanna Kocielnik
* Bieg na 400 m przez płotki
o Anna Jesień
* Chód 20 km
o Agnieszka Dygacz
* Skok o tyczce
o Monika Pyrek
o Anna Rogowska
o Joanna Piwowarska
* Skok w dal
o Teresa Dobija
* Skok wzwyż
o Kamila Stepaniuk
* Rzut dyskiem
o Joanna Wiśniewska
o Wioletta Potępa
o Żaneta Glanc
* Rzut młotem
o Anita Włodarczyk
* Rzut oszczepem
o Urszula Jasińska
* Siedmiobój
o Karolina Tymińska
o Kamila Chudzik
* Sztafeta 4 × 100 m
o Marta Jeschke, Iwona Ziółkowska, Dorota Jędrusińska, Marika Popowicz, Joanna Kocielnik i Iwona Brzezińska

Jak zwykle trudno liczyć na grad medali Polaków. W zasadzie widzę 3 szanse. Do medalistów z Pekinu Majewskiego (pewniak do medalu, ale czy nie przegra złota z którymś z Amerykanów ?) i Małachowskiego zaliczyłbym świeżą rekordzistkę Polski w rzucie młotem Anitę Włodarczyk, której wynik jest jednocześnie najlepszym na listach światowych w tym roku. Forma zatem jest, pozostaje kwestia czy wytrzyma imprezę psychicznie.
Każdy inny medal będzie przyjemna niespodzianką. Może Pyrek wyskacze jakiś brązik, ewentualnie męska sztafeta 4x400, aczkolwiek złota era Lisowczyków już niestety minęła.

R.
09-08-2009, 12:55
Wlodarczyk i Majewski to pewnieki. Nie wiadomo jak z Malachowskim, bo mial problemy z reka ostatnio wiec jego forma jest troche zagadka. Ja licze na Artura Noge, bo przy sporej dawce szczescia moze sprawic niespodzianke(a talentu mu nie brakuje). Podobnie jak Lewandowski na 800m, chociaz tutaj bedzie znacznie trudniej. Moze Ziolkowski w koncu wroci do formy Sprzed lat? Co do konkurencji rzutowych to ostatnio Markowski rzucil ponad 80m, chociaz w oszczepie konkurencja jest akurat zbyt mocna. Normalnie typowalbym do medalu nasza sztafete meska 4x400m ale teraz zupelnie nie wiem w jakiej sa formie i chyba o medal bedzie ciezko. Poza tym o medal powinnismy powalczyc w skoku o tyczce pan, moze Katarzyna Kowalska na 3000m z przeszkodami.

Bootleg
09-08-2009, 13:02
Ja liczę jeszcze na brąz (?) Anny Jesień na 400 przez płotki...

Tom Kruz
09-08-2009, 13:47
No to w zasadzie wymieniliśmy chyba wszystkie szanse medalowe naszej repry, a jak wiadomo tylko pewna część szans, w przypadku polskich lekkoatletów w ostatnich 25 latach z reguły niezbyt znaczna (ale są i wyjątki - vide IO Sydney 2000 i 4 złote medale), zamienia się potem w medale.
Dlatego uważam, że trzy krążki - ktokolwiek je zdobędzie - są najbardziej realne i taki występ należałoby uznać za udany.

Tom Kruz
15-08-2009, 09:39
Zaczyna się.

Sobota, 15 sierpnia - program minutowy z uwzględnieniem startu Polaków:
----------------------------------------------------------------------
10.05 - kula mężczyzn, eliminacje
Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa)

10.10 - siedmiobój, 100 ppł
Karolina Tymińska, Kamila Chudzik (obie AZS AWFiS Gdańsk)

10.50 - 3000 z przeszkodami kobiet, eliminacje
Katarzyna Kowalska (LKS Vectra DGS Włocławek)

11.00 - trójskok kobiet, eliminacje
Małgorzata Trybańska (KS Warszawianka)

11.20 - siedmiobój, wzwyż
Karolina Tymińska, Kamila Chudzik

11.40 - 100 m mężczyzn, eliminacje
Dariusz Kuć (AZS AWF Kraków)

12.00 - młot mężczyzn, eliminacje gr. A
Szymon Ziółkowski (AZS Poznań)

12.50 - 400 m kobiet, eliminacje

13.00 - 20 km chód mężczyzn, finał
Jakub Jelonek (AZS AWF Kraków), Artur Brzozowski (Znicz Biłgoraj)

13.20 - rzut młotem mężczyzn, eliminacje gr. B

18.15 - 1500 m mężczyzn,
eliminacje

18.20 - siedmiobój, kula

18.50 - 100 m mężczyzn, ćwierćfinały (ew. Dariusz Kuć)

19.00 - tyczka kobiet, eliminacje
Anna Rogowska (SKLA Sopot), Monika Pyrek (MKL Szczecin, Joanna Piwowarska (AZS AWF Warszawa)

19.25 - 10 000 m kobiet, finał

20.15 - kula mężczyzn, finał (ew. Tomasz Majewski)

20.20 - 400 ppł mężczyzn, eliminacje

21.10 - siedmiobój, 200 m

b.
15-08-2009, 11:05
:brawo: Majewski.

Moim zdaniem rzuci powyżej 22 m w finale

Tom Kruz
15-08-2009, 11:27
Jak na razie stary Polaków bardzo udane.

Majewski - wiadomo klasa.
Tymińska i Chudzik niewiele gorzej od rekordów życiowych na płotkach, a o to w siedmioboju chodzi, przy czym tu na medale nie ma co liczyć oczywiście.
Kowalska - życiówka pobita o 7 sekund i awans do finału.
Oby reszta trzymała taki poziom.

pablos
15-08-2009, 21:25
*****, ale Cantwell wyrwał złoto...
Ale konkurs zajebisty.

Tom Kruz
16-08-2009, 03:48
Nie mogłem oglądać...... Same chujowe wiadomości po powrocie :(. Ale wynik świetny. Szkoda.

R.
16-08-2009, 13:24
A tymczasem Kamila Chudzik w siedmioboju jest blisko medalu. Po 5 konkurencjach zajmuje 4 miesce ze strata 2 pkt. do 2 i 3 pozycji. Szosta konkurencja, czyli rzut oszczepem to jej mocna strona wiec tu powinna wskoczyc na 2 miejsce. Zobaczymy jak jej pojdzie z biegiem.

R.
16-08-2009, 21:32
No to jest chyba sensacja, Chudzik brazowy medal w siedmioboju. Alez emocje byly w biegu na 800m. 2 sekundami wygrala z ukrainka. :)

Tom Kruz
16-08-2009, 21:39
Wielki sukces. Wspaniała niespodzianka. Zwłaszcza, jeśli wziąć pod uwagę, że nawet siostra ''Nędzy'' Ula Włodarczyk będąca przez całe lata 90 w czołówce światowej nigdy nie zdobyła medalu na MŚ na otwartym stadionie. A i wynik punktowy Chudzik bardzo dobry.

PeCe
16-08-2009, 21:47
Ale poleciał :zszokowany:

raff
16-08-2009, 21:48
9:58

nie mam pytań.

Tom Kruz
16-08-2009, 21:52
Kosmos.
To co wyprawia Bolt zwyczajnie nie mieści się w pale.
Te zapowiedzi zrobienia wyniku 9.40 wcale nie są nierealne, a przynajmniej 9.50, bo znowu na końcówce było jakieś rozglądanie się na boki.
Brawo dla Gaya - 9.71.

Bootleg
16-08-2009, 21:57
Bolt osiągnął rezultat 9:58 s. :ucieka: szok - raczej długo nikt tego nie pobije (chyba że on sam)

pablos
16-08-2009, 21:58
Masakra co ten gość wyprawia.
Wie ktoś kiedy ostatni raz rekord na setkę został pobity o minimum 0.11 s?

Tom Kruz
16-08-2009, 22:04
Wie ktoś kiedy ostatni raz rekord na setkę został pobity o minimum 0.11 s?

Od czasu wprowadzenia elektronicznego pomiaru czasu - nigdy.

Edit. Oczywiście wśród mężczyzn. W Seulu 1988 Flo - Jo rozwaliła poprzedni rekord kobiet na setkę o 0,27.

pablos
16-08-2009, 22:26
Tom Kruz, dzięki.

Znalezione w necie:
"jakby mnie gonił gej tez bym tak szybko uciekał" :lol:

R.
16-08-2009, 22:30
Po takich wystepach czlowiek sie zastanawia nad tym, ile rekordow zostalo ustanowionych z niewykrywalnym na razie dopingiem.

jasin
17-08-2009, 07:07
Po takich wystepach czlowiek sie zastanawia nad tym, ile rekordow zostalo ustanowionych z niewykrywalnym na razie dopingiem.

ta dokładnie. Źle mu nie życzę, ale nie wiedzieć czemu Ben Johnson mi się przypomniał.

R.
17-08-2009, 10:14
A dzisiaj mamy kolejne szanse medalowe. W finale skoku o tyczce powinnismy jakis medal zdobyc, bo Rogowska ostatnio wrocila do niezlej formy, chociaz konkurencja w zenskiej tyczce ostatnio znacznie sie podniosla i latwo nie bedzie. W finale rzutu mlotem mezczyzn startuje Ziolkowski ale tutaj o medal bedzie cholernie ciezko. Daleku mu do formy sprzed kilku lat.

Tom Kruz
17-08-2009, 19:00
W finale rzutu mlotem mezczyzn startuje Ziolkowski ale tutaj o medal bedzie cholernie ciezko. Daleku mu do formy sprzed kilku lat.

Na szczęście poziom konkursu jak na razie słabiutki, a Ziółkowski na tle rywali wygląda zaskakująco dobrze. Pewne drugie miejsce po 3 kolejkach. Jak na razie więc świetnie.
Boje się jednak, że ten Węgier w końcu pier.....lnie te 80 metrów, albo i więcej.

Kowal244
17-08-2009, 19:47
srebro :)

R.
17-08-2009, 19:48
No i jest srebro. :)
Szczerze nie spodziewalem sie. A w tyczce wobec slabej obsady konkursu sa szanse na dwa medale.

Shin-Ski
17-08-2009, 20:41
Złoto i srebro w tyczce kobiet. SZOK!

R.
17-08-2009, 20:45
Zacytuje klasyk: "Brawo *****!"
Niesamowity konkurs.

arczi
17-08-2009, 20:52
Nie no, konkurs sam w sobie chujowy. Isibajeva żadnego zaliczenia. To od 2004 czy tam któregoś roku się jej jeszcze nie zdarzyło. I tylko dlatego mamy dwie polki na pudle. Choć i tak by pewnie były tylko o oczko niżej. Wypadek przy pracy rosjanki, no ale ***** to. Nie nasz problem :]

R.
17-08-2009, 20:56
Nie no, konkurs sam w sobie chujowy. Isibajeva żadnego zaliczenia. To od 2004 czy tam któregoś roku się jej jeszcze nie zdarzyło. I tylko dlatego mamy dwie polki na pudle. Choć i tak by pewnie były tylko o oczko niżej. Wypadek przy pracy rosjanki, no ale ***** to. Nie nasz problem :]

Zgadza sie. Chodzilo mi o to, ze niesamowity konkurs dla nas. Chociaz trzeba przyznac, ze nie bylo Fieofanowej i Stuczynski. Ale tak jak napisales, walic to. :)

Tom Kruz
17-08-2009, 21:03
Wolę zdobyte złoto i dwa srebra po chujowych konkursach niż porażki po pięknych hehe (vide choćby Partyka w życiowej formie w Atlancie, niby też srebro, ale jaki był żal).
I znowu co najlepsze mnie ominęło...
Nawet jeśli nie będzie już do końca medalu to mistrzostwa dla Polski kapitalne, ale trzeba liczyć że coś jeszcze wpadnie, bo są szanse.

Teraz JA
17-08-2009, 22:20
http://sport.onet.pl/182905.4,1273376,35604,tabela.html?tab=9303

tabela medalowa. Gdyby tak zostało to było by pieknie. Ale jednak to mało realne :D

zbinky
17-08-2009, 23:26
Kiedyś w biegu na 100m wystartowało tylko 2 zawodników:
Polak i Rosjanin. Bieg wygrał Polak co niespodobało się towarzyszom z KCKPZSRR.
Rano czołowa gazeta w ZSRR "PRAWDA" napisała:
Zawodnik radziecki zajął zaszczytne II miejsce;
Polak przybiegł na metę przedostatni.

pasuje troche tu a troche do linki,dowcipy.............. ale niech bedzie tutaj

Flip
18-08-2009, 12:41
Isibajeva żadnego zaliczenia. To od 2004 czy tam któregoś roku się jej jeszcze nie zdarzyło.

Tu się mylisz,bo to 3 raz w ciągu 4 sezonów,ale to bez znaczenia :oczko:

Polki potrafiły wykorzystać to niepowodzenia i to najważniejsze!
Może jestem wredny,ale zawsze lubię patrzeć,na przegrywających Rosjan i Niemców,więc wczoraj była wyjątkowa pożywka,nie tylko porażka Isinbajewej,ale też jakiejś Helgi,która też skoczyła 4,65 i jak Ruska się powaliła,zaczęła się cieszyć z Polkami i Amerykanką,przekonana idiotka,że ma brąz-brąz którego nie przyznano ze względu na podwójne srebro.Podbiegła szczęśliwa do trenera,a ten z grobową miną pokazuje 4 palce.Rozpacz,histeria,tragedia no ale jak się jest kretynką i się nie zna przepisów...

Tom Kruz
18-08-2009, 18:54
Tak sobie pomyślałem patrząc na ''rozdrobnioną'' tabelę medalową, że będą niezłe jaja, jeśli Jamajka samymi sprintami wygra tę klasyfikację.
Mają realne szanse na 6 złotych krążków.

P.S. Ciekawe, który z finalistów setki został złapany na dopingu. Czyżby opuszczający start na 200 metrów Gay? Wołałbym, aby to Chambers się ostatecznie pogrążył.

Bootleg
19-08-2009, 09:21
Szkoda Anny Jesień, przez głupi błąd nie awansowała do finału - wprawdzie szans na pudło raczej by nie było ale finał był w zasięgu spokojnie... Martwią problemy Małachowskiego któremu może być ciężko o dobry wynik, liczę na pewno na medal Włodarczyk + może jeszcze jakaś miła niespodzianka...ogółem bardzo udane mistrzostwa dla naszej lekkiej.

Tom Kruz
19-08-2009, 20:30
Po słabych kwalifikacjach Małachowski zaskakująco dobrze w konkursie. Na razie rekord Polski. Ciekawe do czego to wystarczy.
Oby tak jak w młocie konkurs stał na niskim poziomie to będą powody do radości.

Tom Kruz
19-08-2009, 21:29
***** mać. Było tak blisko.... Brawo za srebro i rekord Polski.

daimler
19-08-2009, 21:31
Cóż... niby niedosyt, ale z drugiej strony, z czysto sportowego punktu widzenia - jeśli chłop dwa razy w ośmiu rzutach poprawia rekord Polski, to nie można mieć żadnych pretensji. Dał z siebie wszystko.

Mamy dwóch wspaniałych miotaczy z których możemy by dumni. Brawo!

siekan
19-08-2009, 21:33
Jak na razie to jestem miło zaskoczony tymi mistrzostwami. Praktycznie co dziennie mamy jakiś medal. Oby tak dalej.

Tom Kruz
19-08-2009, 21:41
No to chłopaki (Majewski, Małachowski i Ziółkowski) mogą teraz z czystym sumieniem pójść na ten browar i żaden nie będzie miał kompleksów w stosunku do pozostałych hehe:).

Dla mnie jak na razie start Małachowskiego i dwa rekordy kraju to najlepszy występ z Polaków. Złoto Rogowskiej, pomimo wielkiej radości to jednak inna bajka.

Została Włodarczyk. Miejmy nadzieję, że wytrzyma psychicznie rolę faworytki, ale złota się nie spodziewam.

rey
19-08-2009, 22:35
Warto jeszcze dodać, w kontekście tego co pisał Fizi w temacie o meczu z Cracovią o naszych piłkarzach i ich mentalności:

jesli ktoś się zastanawia czego mentalnie brakuje naszym kopaczom i szkoleniowcom do tego, aby walczyć o całą pulę , to tu moim zdaniem ma odpowiedź:

Cytat:Udzielając po konkursie, w którym przegrał o 12 cm z Amerykaninem Christianem Cantwellem, Majewski miotał się po całej strefie, a swoim podniesionym głosem straszył dziennikarzy z innych krajów i obsługę.

Nasz mistrz olimpijski przyznał, że zaraz po konkursie uważał swój start na MŚ za nieudany. - A jak miałem się k...a czuć, gdy po piątej kolejce prowadzę z przewagą 40 centymetrów, a potem przegrywam? Oczywiście, że pomyślałem, że się nie udało - powiedział. - Straciłem k... prowadzenie! Uciekł mi złoty medal, to chyba mam powody do złości.

Majewski nie usprawiedliwia się tym, że Cantwell przekroczył granicę 22 metrów, której on jeszcze nigdy nie złamał. - Byłem przygotowany na najmocniejszy konkurs w historii tej dyscypliny, chciałem walczyć, ale ostatnia próba nie była udana technicznie. To co, że trzeba było pokonać barierę 22 metrów? Ja chciałem przekroczyć tę barierę. To jest kula, tu trzeba napier...! - tłumaczył w swoim stylu

wypowiedź Małachowskiego w rozmowie z Kurzajewskim po konkursie. Nie zacytuję dokładnie, ale było to coś w stylu:
K.: gratulacje, jesteś zadowolony z wyniku?
M.: jak mogę być zadowolony skoro przegrałem.

voytazz13
19-08-2009, 22:48
Tak sobie patrze i patrze i jakby Małachowski wyprzedził tego Niemca to byśmy mieli 3 miejsce w klasyfikacji medalowej :zagubiony: Ale i tak jest zajebiscie, jesteśmy czołową ekipą z szansą na jeszcze jeden medal ;)

b.
19-08-2009, 23:43
Tak zmieniając temat: http://sport.wp.pl/kat,1762,title,MS-Semenya-musi-poddac-sie-testowi-plci,wid,11412798,wiadomosc.html

Jeżeli naprawdę jest kobietą ( bez żadnych złośliwości, po prostu jak dla mnie to bardziej przypomina faceta niż kobietę ) to musi się zajebiście czuć, poddając się "testowi płci" :ucieka:

PS.Z drugiej strony niezłe jaja by były, gdyby mistrzem świata w rywalizacji kobiet...został mężczyzna :lol:

Bootleg
19-08-2009, 23:45
Troche niedosyt ale najbardziej budujące w tym wszystkim jest to, że nasi obecni medaliści złapali "głód zwycięstw" nie są minimalistami a wręcz przeciwnie... w ich wypowiedziach widac że już myślą co zrobić aby być jeszcze lepszym/lepszą za rok czy dwa... naprawdę budująca postawa naszych lekkoatletów ;) fajnie jest zobaczyć na podium MŚ naszych reprezentantów :brawo:

Z.
19-08-2009, 23:48
PS.Z drugiej strony niezłe jaja by były, gdyby mistrzem świata w rywalizacji kobiet...został mężczyzna :lol:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82awa_Walasiewicz ;)

Tom Kruz
20-08-2009, 20:38
Człowiek z Księżyca znowu w akcji - 19.19 na 200 metrów. Brak słów.

R.
20-08-2009, 21:24
Fajny konkurs skoku wzwyz kobiet. Brawo Blanka. :brawo:

Tom Kruz
20-08-2009, 21:47
Aparaty ortodontyczne to chyba jakiś hit wśród mistrzyń świata z Jamajki hehe (inna sprawa, że żadna z nich nie wygląda jak Marlene Ottey ....).

Pisałem coś o 6 złotych medalach dla Jamajki? Chyba ich ...... nie doceniłem.
To może i na 8 się skończyć. ''Zawsze'' mieli mnóstwo srebrnych i brązowych ale złotych niewiele (do tych mistrzostw Jamajka miała mniej złotych medali niż ....... Polska).

pzk
20-08-2009, 22:09
Muszę powiedzieć, że ogląda mi się te MŚ z wielką przyjemnością. Oczywiście dzięki dobrym występom polskiej ekipy, ale także rekordom Bolta, czy też ciekawym konkursom, m.in. dzisiejszy skoku wzwyż z Blanką\').
Świetna organizacja Niemców, wspaniała publiczność. Oby więcej takich imprez.
I jutro złoto Anity :hasao:

R.
20-08-2009, 22:45
Co do swietnej organizacji to sie nie zgodze. Pomylki przy wreczaniu medali, slaba realizacja(bardzo duzo ciekawych konkurencji z odtworzenia, momentami realizator wrecz gubi sie w tym co ma pokazac). Ale zgodze sie, ze wyjatkowo przyjemnie oglada sie te MS.

GregorAE
20-08-2009, 23:57
Bo są o cywilizowanej porze ;)

b.
21-08-2009, 11:39
Ogląda ktoś może chód na 50 km?

pytam, bo ojciec mi mówi, że jakiś Ruski, który był w czołówce poszedł do toi-toia, a po chwili wrócił na trasę i próbuje gonić czołówke :lol:

Tom Kruz
21-08-2009, 11:48
Hehe. Zaiste tak było. Jeszce czegoś takiego nie widziałem na trasie chodu. Najlepsze jest to, że on mimo to skończy na podium.

Jaco
21-08-2009, 11:50
Hehe. Zaiste tak było. Jeszce czegoś takiego nie widziałem na trasie chodu. Najlepsze jest to, że on skończy na podium.
Teraz mu będzie łatwiej, bo jest lżejszy o 1,5 kg. :ucieszony:
Niech ktoś wrzuca co jakiś czas relację, co się dzieje ciekawego, bo niektórzy harują, żeby spać mógł ktoś. :paker:

Raffi
21-08-2009, 11:57
najpierw 2 Australijczycy, potem 2 Rosjanie i Norweg, który właśnie przegonił Niżegorodowa w sumie

Tom Kruz
21-08-2009, 12:10
Jednak pobyt w toi - toju Niżegorodowi wyraźnie zaszkodził - Rosjanin poza trasą.

Tom Kruz
21-08-2009, 21:54
Jak w Berlinie jeszcze trochę popada to będzie...... medal w skoku wzwyż dla Polski.
Oby nie zapeszyć.

Kowal244
21-08-2009, 22:22
jest brąz na pewno ;)

Tom Kruz
21-08-2009, 22:26
Poprawienie życiówki o 7 cm na MŚ jest po prostu niemozliwe....
Fantastyczna niespodzianka.
Co za mistrzostwa dla Polski.

Nie zmienia to faktu, że ta konkurencja od wielu lat przeżywa kryzys. Najważniejsze imprezy rozstrzygają się na coraz niższych wysokościach.

Bootleg
21-08-2009, 22:26
jest medal :hasao: właśnie na taką niespodziankę jeszcze liczyłem oprócz "pewniaka" Włodarczyk

Edit: teraz zerknąłem chłopak ma 20 lat :ucieka: wielkie brawa :brawo:

Tom Kruz
21-08-2009, 23:07
Kolejny dobry dzień dla Polaków.
Niemalże ''z niczego'' brąz i dwa czwarte miejsca.
Na dwa dni przed końcem mistrzostw 7 miejsce w klasyfikacji medalowej i - tak na oko - piąte w klasyfikacji punktowej.

Nikt się tego nie spodziewał oprócz ekspertów z forum onetu, którzy w ankiecie w liczbie bodajże 39 % postawili, że Polacy zdobędą na mistrzostwach ponad 5 medali. Podziwiam znajomość tematu hehe.

R.
22-08-2009, 19:55
A Wlodarczyk w drugiej kolejce 77,96 i rekord swiata.
Niesamowite.

Kijek
22-08-2009, 21:09
i z radosci cieszac sie skrecila kostke.
Szczyt glupoty i nieprofesjonalizmu.

Niech sie cieszy po konkursie, a nie w czasie - tymbardziej ze to byla dopiero druga seria.

Kowal244
22-08-2009, 21:20
ale na szczęscie wszystko się dobrze skończyło, i jest kolejne złoto ;)

R.
22-08-2009, 21:24
i z radosci cieszac sie skrecila kostke.
Szczyt glupoty i nieprofesjonalizmu.

Niech sie cieszy po konkursie, a nie w czasie - tymbardziej ze to byla dopiero druga seria.

Brak doswiadczenia, wszak jest mloda zawodniczka. Ale wiesz jak to jest, kiedy sa takie emocje i na dodatek rzuca sie rekord swiata.

Aureliusz
22-08-2009, 21:42
Brak doswiadczenia, wszak jest mloda zawodniczka. Ale wiesz jak to jest, kiedy sa takie emocje i na dodatek rzuca sie rekord swiata.

Bzdury. Ani głupota, ani nieprofesjonalizm, ani brak doświadczenia.
Widzieliście incydent?
Totalny przypadek.
Nie cieszyła się w esktazie, tylko po prostu podskakiwała z radości. Każdy by się tak cieszył. Co było w tym głupiego?

daimler
22-08-2009, 21:46
Redkord świata - to brzmi dumnie. :brawo:
Raz jeszcze powtórzę - mamy wspaniałych i co najważniejsze CHARAKTERNYCH miotaczy. Będziemy mieli z nich jeszcze pociechę.

Kijek
22-08-2009, 21:47
no luzik, wystraczy ze ktoras by ja przerzucila i nasza by sie zesrala bo miala ochote podbiec do bandy i pomachac łapkami do trenera, rodziców...

Wygrala i fajosko.

Strzałek
22-08-2009, 21:55
Po części masz racje, ale pomyśl jak Ty byś zareagował po tym jak zobaczyłeś na tablicy że masz rekord świata? Też byś się cieszył i skakał z radości.

Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Mamy złoto i rekord świata. Wilkie brawa :brawo:

Teraz JA
22-08-2009, 22:01
to tak jakby piłkarz nie cieszył się ze zdobycia gola, tylko czekał na koniec spotkania.

Jastrząb
22-08-2009, 22:04
A ja się cieszę, ze mamy sportowców, którzy autentycznie i spontanicznie potrafią się cieszyć, a nie roboty w stylu ruskich co to tylko "job twoju mac" pod nosem mrukną i jak skała cały czas. Mistrzostwa niesamowite, 8 medali a w Pekinie cała Polska zdobyła 10.

Shin-Ski
22-08-2009, 22:29
8 medali i rekord świata - kozacko! Jestem ciekaw ile w tym świetnym rezultacie zasługi nowych władz PZLA?

yusta
22-08-2009, 22:29
no luzik, wystraczy ze ktoras by ja przerzucila i nasza by sie zesrala bo miala ochote podbiec do bandy i pomachac łapkami do trenera, rodziców...

Wygrala i fajosko.

Ale nie przerzuciła, więc skończ już, bo niedobrze się robi jak się widzi takie "pełne radości" posty.

Bootleg
22-08-2009, 23:06
Co tu dużo gadać mistrzostwa dla nas wyśmienite... na pewno nikt nie spodziewał się tylu medali ja sam w tym temacie pisałem co najwyżej o 4-5 szansach medalowych.... wielkie brawa dla naszej ekipy :brawo:

arczi
23-08-2009, 09:39
Dobrze liczę? 4 miejsce w klasyfikacji medalowej?

nevermind
23-08-2009, 09:40
4 miejsce w klasyfikacji medalowej?

Nie ma tak dobrze ;)

5 miejsce.

arczi
23-08-2009, 09:42
A fakt...

I tak w pytę.

Tom Kruz
23-08-2009, 14:37
Veni, vidi, vici, czyli widziałem rekord, wypiłem, wróciłem.

Ponieważ konkurs rzutu młotem pań widziałem tylko do drugiej kolejki włącznie (chodzi mi o kolejki rzutów a nie jakiekolwiek inne hehe) niniejszym zapytuję szanownych forumowiczów czy była wczoraj dekoracja medalowa i Mazurek, czy dziś dopiero będzie?

b.
23-08-2009, 14:45
Obiło mi się o uszy, że dziś o 16:05 dekoracja medalowa, ale pewien nie jestem :)

PS.A w tabeli medalowej Niemcy, Wielka Brytania, Hiszpania, Chiny, Francja za nami :brawo:

Tom Kruz
23-08-2009, 15:04
Obiło mi się o uszy, że dziś o 16:05 dekoracja medalowa, ale pewien nie jestem :)

Dzięki za info dobry człowieku :).

Co do klasyfikacji medalowej. Te mistrzostwa mają tak naprawdę dwóch wielkich zwycięzców - Jamajkę i Polskę.
Czy w necie jest gdzieś klasyfikacja punktowa mistrzostw po przedostatnim dniu?
Jestem jej bardzo ciekawy, bo summa summarum to właśnie ona bardziej niż medalowa oddaje pozycję danego kraju na tle innych, a liczyć mi się nie chce.

No dobra, wiem, że osiągnięcia Polaków na mistrzostwach są nieco ponad stan, ale p ........ to :) (tu miało być brzydkie słowo na p, ale ponieważ damy również wpisują się w tym wątku nie będzie hehe).

R.
23-08-2009, 22:55
http://berlin.iaaf.org/results/placing/index.html
Klasyfikacja punktowa. Tez dobre osme miejsce. Oby teraz za tym wystepem poszli jacys sponsorzy i ogolnie jakis pomysl, jak teraz to pociagnac do przodu.
Bo trzeba przyznac, ze paru mlodych i zdolnych zawodnikow mamy. Teraz tylko kwestia tego, jak to przelozyc na sukces na kolejnych mistrzostwach/olimpiadach.

nevermind
11-09-2009, 01:12
PS.Z drugiej strony niezłe jaja by były, gdyby mistrzem świata w rywalizacji kobiet...został mężczyzna

Moze nie całkiem mezczyzna ale...

http://sport.onet.pl/0,1273376,2041017,wiadomosc.html

:D

pzk
11-09-2009, 09:18
facet czy nie, na jedno wychodzi, medal odbiora i dobrze, bo to jednak torche inna sytuacja niż Walasiewicz

Flip
11-09-2009, 10:18
Hardkor i tyle.

No i tragedia dla tej (?) dziewczyny (?)...

Francais
11-09-2009, 10:21
facet czy nie, na jedno wychodzi, medal odbiora i dobrze, bo to jednak torche inna sytuacja niż Walasiewicz

z tego co wczoraj mowil jakis ekspert na tvn to nie obiora jej medalu,tak czy owak nie zle dziwadlo

SPQR
11-09-2009, 22:19
http://demotywatory.pl/94305/--Co-pani-sadzi-o-testach-plci

Tuzin
11-09-2009, 22:36
Hardkor i tyle.

No i tragedia dla tej (?) dziewczyny (?)...

Czemu tragedia? Że wyszło z worka szydło?
Chyba lustro w domu posiada, swoje ciało też zna. Więc na co liczył(a)?

Flip
12-09-2009, 10:12
Nie o to mi chodzi.

Raczej o to,że teraz cały świat o tym mówi...Choć po zastanowieniu-mogła się nie pchać na Mistrzostwa wiedząc,że kobietą to do końca nie jest.

Gruszek
12-09-2009, 12:48
Ona sama pewnie się tam nie pchała. Trenerzy, tamtejsza federacja LA czuli szanse na medal i oni napewno sprawdzali czy to kobieta i facet :) Skąd mogli wiedzieć że ma zewnętrzne organy płciowe żeńskie a wewnętrzne męskie?