PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka spraw o byciu dyrektorem sportowym i transferach:

szczepan
03-09-2003, 19:04
1)pierwszy przyklad ostatnie posuniecia Switu:

za www.onet.pl

"Ekstraklasa

Życie Warszawy/TK/03 września 2003 08:55
Były piłkarz Wisły Kraków w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki

Pod koniec okna transferowego bardzo aktywny był Świt Nowy Dwór Mazowiecki, beniaminek ekstraklasy, który tuż przed ostatecznym terminem pozyskał pięciu zawodników - pisze "Życie Warszawy".

W Nowym Dworze zagra litewski obrońca Darius Zutautas i Andy Bara, Chorwat wypożyczony do 30 czerwca z Legii. Obaj piłkarze od dłuższego czasu trenowali z drużyną. Ponadto przyszedł ofensywny pomocnik Favour Gallardo znany z występów w Gwardii, a także bramkarz Chrobrego Głogów Rafał Kopanicki.

Jednak największym wzmocnieniem wydaje się grający ostatnio w krakowskiej Wiśle Grzegorz Kaliciak. Krakowski zespół rozwiązał kontrakt z zawodnikiem po tym, jak ten będąc pod wpływem alkoholu wymachiwał pistoletem gazowym na krakowskim Rynku. Kaliciak od dłuższego czasu poszukiwał nowego klubu. Był testowany przez łódzki Widzew. Ostatecznie wylądował w Nowym Dworze."

moze to nie jakies ekstra wzmocnienia ale jednak inni potrafia poszukac... a my?

2)sponsor

za www.90minut.pl:

"3 września 2003, 11:32:30 - mogiel
Lech sponsorem Górnika

Górnik Zabrze uzgodnił warunki umowy sponsorskiej z Browarem Wielkopolskim "Lech". Prezes Zbigniew Koźmiński oczywiście nie chciał zdradzić szczegółów finansowych kontraktu. Wiadomo jednak, że w zamian za pewne pieniądze Lech będzie miał wyłączność na stadionie w swojej branży.- Oznacza to, że na stadionie pojawią się reklamy Lecha, ale również np. to, że w pubie sprzedawane będzie piwo tylko tej firmy - powiedział Zbigniew Koźmiński.

Wciąż trwają poszukiwania innych sponsorów. Kierunek włoski wybrał Marek Koźmiński. Niewykluczone, że już wkrótce na Górniku wyłączność na sprzedaż kawy będzie miał jeden z włoskich producentów.

źródło: Przegląd Sportowy / Tempo"

a my nadal nic...

3)braki kadrowe:
oto wolni zawodnicy:

za www.90minut.pl

"Wydział Gier PZPN rozwiązał we wtorek z winy klubu kontrakty: Olgierda Moskalewicza, Artura Andruszczaka i Bogdana Zająca z Zagłębiem Lubin oraz Daniela Grębowskiego z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Decyzje w powyższych sprawach są nieprawomocne. Stronom przysługuje odwołanie do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN w terminie 14 dni od otrzymania pisemnego uzasadnienia orzeczenia Wydziału Gier PZPN."

wprawdzie NKO moze cofnac decyzje ale w to raczej watpie i teraz jestem ciekaw czy nasi dzialacze wogole wiedza o tym...

szczepan
03-09-2003, 19:07
nie chodzi mi tu tylko o Legie ale ogolnie o klubu pilkarskie te z czolowki polskiej ligi... bo wszystkie moze oprocz Groclinu tylko narzekaja...

a z tego co widac najwiecej robia Ci wokol ktorych jest najciszej...

crolick
03-09-2003, 20:49
ad 1) a kus to co pies?!
ad 2) no to fucktycznie kiepska sprawa, z tym sponsorem. oby w koncu sie znalazl :help:
ad 3) a qtory wg ciebie moglby stanowic wzmocnienie/uzupelnienie druzyny?!? bo moim zdaniem zaden!!

szczepan
03-09-2003, 22:18
chodzby ten pierwszy i ostatni bylyby napewno zwiekszeniem konkurencji a po drugie chodzi mi o to ze jestem ciekaw czy wogole dzialacze wiedza o mozliwosci ich pozyskania...

Mini
04-09-2003, 09:09
takich piłkarzy to my niepotrzebujemy i latego o nich się nie mówi.
Andruszczak od Mistrzostwa Europy do lat 16 w 92 nie pokazał się ani razu nigdzie.Moskalewicz pewnie by chciał takiej kasy ze nie warto do niego dzwonić a Zając jest już starawy i dlatego Kuś jest lepszy.Grębowski :hmm: a kto to wogóle jest?
a sponsor by się przydał.

Yevaud
04-09-2003, 09:24
O Kaliciaku dawno temu już było wiadomo, że będzie wolny. Na pewno jest to zawodnik co najmniej równie przydatny co Szala. I byłby za darmo. Nie wiadomo tylko, jakiego kontraktu by zarządał, i czy znów by się nie wygłupiał.

Moskalewiczowi warto podac rękę, o ile jego wymagania finansowe nie będą niebotyczne. Podniósł się u nas Sagan, może i Moskalewicz odzyskałby wspaniałą formę.

crolick
04-09-2003, 13:16
O Kaliciaku dawno temu już było wiadomo, że będzie wolny. Na pewno jest to zawodnik co najmniej równie przydatny co Szala. I byłby za darmo. Nie wiadomo tylko, jakiego kontraktu by zarządał, i czy znów by się nie wygłupiał.

Moskalewiczowi warto podac rękę, o ile jego wymagania finansowe nie będą niebotyczne. Podniósł się u nas Sagan, może i Moskalewicz odzyskałby wspaniałą formę.

odzyskal?? przepraszam a kiedy on ja wogole mial??

Grabo
04-09-2003, 16:50
Moskalewicz?Faktycznie coś tam grał ze 3 lata temu ,nawet debiutował w kadrze ,ale to już stary wyjadacz i niech lepiej idzie gdzie indziej.
Kaliciak?Po to żeby rozpijał młdszych kolegów?Facet,który biega z bronią po ulicy ma grać w Legii?To już lepiej jakiegoś młodego z rezerw.
Grębowski? :hmm: obiło mi się o uszy ,ale to jakiś marny grajek.
Bogdan Zając?To wypalony Wiślak,takich też nam nie trzeba.

szczepan
04-09-2003, 17:09
ale to pokazuje tylko ze jak sie dobrze poszuka to znajdzie sei zawodnikow w Polsce... a ja mam takie dziwne wrazenie ze nasi menago wiecej czasu spedzaja zagranica niz szukac u nas...

crolick
04-09-2003, 17:18
ale to pokazuje tylko ze jak sie dobrze poszuka to znajdzie sei zawodnikow w Polsce... a ja mam takie dziwne wrazenie ze nasi menago wiecej czasu spedzaja zagranica niz szukac u nas...

bo ci z zagranicy sa tansi, bardziej pracowici i nie maja takich nierealnych wymagan jak nasze grajki. no i w wiekszosci wypadkow lepsi od polskich kopaczy

ps. poza tym czego chcesz od dzialaczy legii. zalatwili kusia, fedoruka, bialkowskiego, zganiacz nasz, mierzejewski tez. wiec o co ci biega?? :hmm:

szczepan
04-09-2003, 17:27
tylko kiedy ja ich na boisku zobacze?!

po drugie primadonny maja zachcianki ale nie kazdy pilkarz jest taki...

MaxxxiM
04-09-2003, 17:52
ps. poza tym czego chcesz od dzialaczy legii. zalatwili kusia, fedoruka, bialkowskiego, zganiacz nasz, mierzejewski tez. wiec o co ci biega?? :hmm:

rozmyje troche tamat, ale sorry.
pisanie nazwy klubu mala litera swiadczy o braku szacunku do niego, tak jak i nazwisk pilkarzy. ja nawet Kosowskiego z wielkiej pisze, choc go nie lubie bardzo.

crolick
04-09-2003, 19:08
szczepan --> predzej czy pozniej '8

maxxxim --> gwarantuje ci ze szacunek dla mojego ukochanego zespolu okazuje inaczej niz pisanie jej nazwy z wielkiej litery. a mala litera pisze wszystko, odkad jestem w necie czyli od '95 roku i nikt i nic tego nie zmieni...

szczepan
04-09-2003, 19:57
jak narazie to polowe widze w Swicie i pewnie zobacze grajacych przeciw nam a reszte w gazetach...