PDA

Zobacz pełną wersję : Włoska Serie A.

Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10

siekan
27-07-2009, 11:30
Liga hiszpańska ma oddzielny temat, podobnie angielska więc włoska też niech ma. A co!

nevermind
27-07-2009, 22:00
Jako ze to dotyczy Serie A to tutaj odpowiem zeby nie ruszac La Liga

A co do scudetto to nawet Eto nie pomoże Interowi, bo i tak Juve pozamiata z Diego w roli głównej

Jak tak sie stanie to stawiam Ci duza flaszke :D Wkoncu trzeba ta trzecia gwiazdke przyszyc :D

Jastrząb
27-07-2009, 22:33
Eh... Sezon będzie słaby. Jak popatrzyłem na Milan wczoraj w sparze z Interem to nie wygląda to najlepiej. I ten Kalac na bramce... No matko...

brn
27-07-2009, 22:43
Ale Kalac bronić nie będzie, bo wróci Abbiati ;)
Poza tym, rzeczywiście wczoraj mecz Milanu slaby, ale grali kilka meczów w przeciągu paru dni, a dopiero jest to okres przygotowawczy więc nie ma co za bardzo panikować ;)

deszcz
27-07-2009, 22:52
Bez transferów Milan wiele nie zwojuje w Serie A. Leo ma zmienić taktykę na 4-3-3, ale coś nie ma wykonawców. Przydałby się boczny defensor i napadzior na skrzydło.

Trochę szkoda, że Serie A opuściło dwóch gwiazdorów, Kaka i Ibra. Niby przyszedł Diego, ale to chyba nie ta klasa. Premiership i La Liga uciekają...

pzk
28-07-2009, 12:16
Jak tak sie stanie to stawiam Ci duza flaszke :D Wkoncu trzeba ta trzecia gwiazdke przyszyc :D
Wchodzę w to :pije:

Jak poinformował dyrektor sportowy Juventusu Turyn Alessio Secco w gazecie Leggo jeszcze dzisiaj dojdzie do sfinalizowania umowy pozyskania piłkarza FC Barcelony Martina Caceresa. Urugwajczyk trafi do nowego klubu na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją transferu definitywnego.

W zeszłe lato zawodnik trafił na Camp Nou z Villarreal za 16,5 mln euro. Nie zdołał się jednak przebić do pierwszego składu, a rola rezerwowego nie bardzo go interesuje. W efekcie dostanie teraz szanse gry w Juventusie Turyn i jeśli się sprawdzi to za rok za 15 mln euro przeniesie się do włoskiego klubu na stałe.
Oj będzie Juve mocne w tym sezonie. (Chodzi mi o wszystkie transfery). Obrona wzmocniona, pomoc to samo,
a atak wystarczy jak będą grali tak jak w zeszłym sezonie, chociaż ciut lepiej nigdy nie zaszkodzi :)

siekan
28-07-2009, 14:38
No Juventus rzeczywiści mocno się wzmocnił. Pasjonująco zapowiada się rywalizacja Interu z Juventusem. Oba zespoły dokonały znaczących wzmocnień. Inter - Milito, Lucio, Eto'o, Motta. Juve - Diego, Caseres.

Jak dla mnie już na starcie odpada Milan, który więcej stracił niż zyskał w tym mercato. Roma też nie powinna być żadnym zagrożeniem na w/w dwójki. Namieszać coś może Viola, ale 3 miejsca to maksimum ich możliwości.

brn
28-07-2009, 14:51
żebyś się czasem nie zdziwił ;)
powrót do gry Nesty, wzmocnienie Thiago Silvą, więcej miejsca dla Ronaldinho na boisko (poprzez odejście Kaki), powrót do gry Borriello no i nowy trener, może jednak coś z tego będzie ;)
tak naprawdę brakuje dobrego bocznego obrońcy( zambro ok, jankulovski, oddo słabsi) oraz bocznego napastnika. wczoraj na oficjalnej pojawiła się informacją o transferze Giuseppe Rossiego, ale szybko zniknęła, ale może jest coś na rzeczy ;)
Mercato do 30 sierpnia, jest jeszcze czas aby dokonać wzmocnień.

e(L)egion
28-07-2009, 15:22
A ja mam nadzieję, że Inter pozostanie na szczycie :) Wprawdzie w tym roku Juventus się niexle wzmocnił, ale myślę że i tak spuchnie. Inter nie może jednak tak jak w poprzednim sezonie zaliczać tyle wpadek z jakimis ogórkami. Jeśli to mu sie uda to bede spokojny.

siekan
28-07-2009, 15:25
BRN, z tym, że transfery Milanu nie rekompensują odejścia Kaki, w przeciwieństwie do sytuacji w Interze, gdzie doszli Milito i Eto'o do ataku.

Edit: A o to słowa Eto'o o całowaniu koszulki - "Dlaczego nie całuję koszulki Interu? Najpierw trzeba coś wygrac, by zasłużyć na uznanie tych, którzy pomagają mi w tej przygodzie."

nevermind
29-07-2009, 20:32
No i dzis poznalismy terminarz Serie A. Juz w drugiej kolejce szykuja sie dwa szlagiery, Roma - Juve, i Milan - Inter.

A tutaj pelny kalenadarz"

http://62.149.232.202/calendari/calendari.html

PS: Czyzby koronacja Juventusu na San Siro? :mistrz:

siekan
30-07-2009, 09:50
Żebyś się nie zdziwił :hyhy:

pzk
30-07-2009, 17:21
Po obejrzeniu wczorajszego meczu Bayernu z Milanem wątpię, żeby było ich stać na zdobycie scudetto. Kiepska obrona, w ataku też nie za bardzo mieli jak postraszyć, słabo - jednym słowem.

deszcz
30-07-2009, 18:29
Po obejrzeniu wczorajszego meczu Bayernu z Milanem wątpię, żeby było ich stać na zdobycie scudetto. Kiepska obrona, w ataku też nie za bardzo mieli jak postraszyć, słabo - jednym słowem.

W 2007 też tak miało być, a skończyło się na wygraniu Ligi Mistrzów.
Jednak przydałyby się transfery, mówi się o Hunterze, było o Dzeko i Fabiano. Ostatnie doniesienia mówią o 25mln ofercie za Higuaina.

pzk
31-07-2009, 11:05
No było, ale bez żadnych transferów raczej dużo nie ugrają i to muszą być wzmocnienia, a nie uzupełnienia kadry. Według mnie przede wszystkim przydałby się napastnik, ale coś nie mają rossoneri szczęście do transferów, bo co się kimś zainteresują to nieosiągalny. Ciekawe co z Higuainem wyjdzie.

nevermind
31-07-2009, 11:16
W 2007 też tak miało być, a skończyło się na wygraniu Ligi Mistrzów.
Jednak przydałyby się transfery, mówi się o Hunterze, było o Dzeko i Fabiano. Ostatnie doniesienia mówią o 25mln ofercie za Higuaina.

Tyle ze to byl 2007 rok a nie 2009, gdzie nie ma Kaki, nie ma Ancellotiego, nie ma transferow, jest jakis trener z lapanki. Jezeli Milan zajmie to trzecie miejsce w tym sezonie to bedzie moim zdaniem sukces. Boje sie jednak ze znow bedzie rok w Europa League, a przygoda sie na jakims europejskim sredniaku skonczy.

W Milanie potrzebny jest wstrzas, wywalnie Silvio ktory dalej pierdzieli ze Milan ma lepsza druzyne niz Inter, a w rzeczywistosci na dzien dzisiejszy Rossoneri moga sie rownac z Genoą.

moim zdaniem pierwsza piatka bedzie wygladac tak:
1. Juventus
2. Inter
3. Genoa
4. Milan
5. Roma

pzk
31-07-2009, 11:46
Typować końcówki sezonu nie ma co, bo sezon się jeszcze nie zaczął, będzie zimowe okno transferowe i przede wszystkim to jest Milan. Może się okazać, że jeszcze LM zdobędzie.

siekan
31-07-2009, 12:07
Fakt, możliwe jest wszystko, ale patrząc obiektywnie to sukcesem Milanu będzie zajęcie miejsca premiowanego grą w eliminacjach do LM. Inter i Juventus wydają się być po za zasięgiem całej reszty, i to między nimi powinna się rozegrać walka o Scudetto. Osobiście typuję Inter. O miejsca w euro pucharach powinni powalczyć Roma, Fiorentina, Genoa, Napoli i Milan. Może być naprawdę ciekawie.

Ot, takie moje luźne dywagację przed startem Serie A.

nevermind
05-08-2009, 23:31
Klaas - Jan Huntelaar w Milanie! (http://www.realmadrid.pl/index.php?co=aktualnosci&id=25260&kom=ok)

No no, Milan zaczal wydawac pieniadze z transferu Kaki :gwizdze:

Sky Sport Italia: Aquilani już w Liverpoolu! (http://seriea.pl/index.php?dzial=aktualnosci&artykul=147558)

Szkoda bo widzialem go swego czasu w Juventusie, zreszta byla pare okienek temu, sprawa jego przenosin do Turynu, jednakze mimo iz sam zainteresowany byl chetny grac w Juventusie, to Spaletti sie nie zdecydowal na jego sprzedaż.

Teraz JA
05-08-2009, 23:43
liczę na Juve-wiadomo. Ale jeśli miałbym stawiać kasę, to postawiłbym ją na Inter.

Shin-Ski
08-08-2009, 16:32
Kilka minut temu zakończył się mecz superpucharu Włoch: Inter - Lazio. Przez cały mecz przewaga Interu, momentami miażdżąca, mnóstwo sytuacji - jednak słaba skuteczność. Lazio które w zasadzie cały mecz się broniło wygrało ten mecz 2:1 ;) Cała piłka nożna. Co ciekawe mecz był rozgrywany w Pekinie na stadionie olimpijskim (Ptasie Gniazdo), Chińczycy nawet kartoniady robili 8).
Dodatkowo reklamy na koszulkach w języku mandaryńskim :prawi:

Z.
08-08-2009, 16:35
Cała piłka nożna. Co ciekawe mecz był rozgrywany w Pekinie na stadionie olimpijskim (Ptasie Gniazdo), Chińczycy nawet kartoniady robili 8).
Dodatkowo reklamy na koszulkach w języku mandaryńskim :prawi:

Modern football nawet....

Zwyciestwo Lazio cieszy 8)

Shin-Ski
08-08-2009, 17:20
Chodziło mi o to, że zespół mający mniej okazji do wygranej - wygrał :)

siekan
08-08-2009, 17:27
Trafiło im się i tyle :p Cieszy pierwszy gol zdobyty w barwach Interu przez Eto'o.

Z.
08-08-2009, 17:51
Chodziło mi o to, że zespół mający mniej okazji do wygranej - wygrał :)

Wiem, wiem. Ale niechcacy wyszlo Ci dobre podsumowanie dalszych słow :)

gonzo(L)
08-08-2009, 18:51
mecz był rozgrywany w Pekinie na stadionie olimpijskim (Ptasie Gniazdo)

z jakiej to okazji?

nevermind
08-08-2009, 19:26
Supercoppa :)

Tur
10-08-2009, 11:18
Internazionale gra na razie bez mózgu drużyny, bo poszukiwania trwają. Nie udało się z Deco. Teraz są przymiarki z Van der Vaartem i Sneijderem, ale co z tego wyjdzie nie wiadomo.

siekan
30-08-2009, 10:57
No i za nami pierwsze w tym sezonie derby Mediolanu. Po kapitalnym meczu Inter rozgromił Milan 4-0. Bramki strzelili Motta, Milito, Maicon i Stankovic.

deszcz
30-08-2009, 11:05
A Gattuso to idiota. Jak można było sfaulować na czerwoną kartkę 2 minuty przed zejściem z boiska?

gonzo(L)
30-08-2009, 11:11
Gdyby nie czerwień Gattuso mogłoby być różnie, a tak to demolka w wykonaniu Interu

ps dzisiaj Roma - Juve

nevermind
30-08-2009, 11:26
Na dzien dzisiejszy Milan juz chyba straszy tylko nazwą, i paroma nazwiskami w skladzie, niczym innym. Co dobitnie pokazał wczorajszy mecz. Wiem, ze za wczesnie na takie prognozy, bo do konca 36 meczów, ale jezeli sie nic nie zmieni to blado widze Milan na koniec sezonu.

A dzis kolejny wielki pojedynek, i chyba pierwszy powazniejszy sprawdzian przed Ferrarą. Nie moze sobie Juventus pozwolic na taka drugą polowe jak w meczu z Chievo. Mam nadzieje ze na zwyciestwo, moze i być 1:0, wazne zeby byly 3 pkt by nie robic sobie juz na samym pocztaku ligi niepotrzebnych strat

Flip
30-08-2009, 12:31
Gdyby nie czerwień Gattuso mogłoby być różnie, a tak to demolka w wykonaniu Interu

ps dzisiaj Roma - Juve

Na początku meczu,Milan nie grał źle,później się posypało.A Gattuso,miał jakiś drobny uraz,wogle grać nie powinien.Inter wskakuje na dobre tory,myślę,że ta drużyna będzie groźniejsza w Europie niż to miało miejsce w ostatnich latach...

nevermind
30-08-2009, 20:24
No i Roma ponownie pogoniona przez Juventus :bauns:

A co sie tyczy ogolnie meczu. Jedno slowo... w sumie bardziej nazwisko mi sie nasuwa na mysl.

Diego :gwiazda:

Piotrek-Łysy
30-08-2009, 20:27
No i Diego 2 bramki. Szybko się chyba zwrócą pieniądze wydane na niego i może uda się Juventusowi nawiązać walkę z Interem o mistrzostwo.

siekan
30-08-2009, 20:57
Oj jakoś nie chce mi się wierzyć w to, że ktoś może nawiązać walkę z Interem. Co by nie mówić obecnie mają najsilniejszą kadrę w całej Serie A i jedną z najsilniejszych w Europie. Dodatkowo, co pokazał wczorajszy mecz, zaczynają się rozumieć i grać tak jak się od nich oczekuje.

e(L)egion
30-08-2009, 22:02
Dodatkowo, co pokazał wczorajszy mecz, zaczynają się rozumieć i grać tak jak się od nich oczekuje.
I oby to się potwierdziło w kolejnych meczach.

pzk
31-08-2009, 03:10
Powoli przekonuje się, że jednak największym wzmocnieniem Interu było... odejście Ibry. Jakkolwiek dziwnie to brzmi to właśnie teraz Inter staje się drużyną, kiedyś na boisko w składzie Nerazzurich wybiegał jeden Ibrahimovic i 10 piłkarzy, którzy zawsze byli w cieniu wielkiej gwiazdy, a teraz to się zmienia... Nie będę to się rozwodził nad tą moją teorią ;) chyba każdy wie ocb. Zresztą i tak scudetto dla Juve :D

pzk
10-11-2009, 15:26
http://sport.onet.pl/0,1248705,2075633,,,wloskie_media_jelen_na_celowni ku_juventusu,wiadomosc.html
No, no, nieźle. Wiadomo, że można to raczej włożyć między bajki, ale bardziej mnie interesuje rewolucja sama w sobie, no i Diego, który ma opuścić Turyn. Nie spodziewałem się tak szybkiego końca jego przygody z Juve.

nevermind
10-11-2009, 15:31
Gdzie Ci to pisze ze ma opuscic Juventus? :) Przeciez jest napisane ze ma byc zastepcą a nie nastepcą.

Slyboots
10-11-2009, 17:18
Co za idiotyzmy. Wawrzyniak też już był jedną nogą w Juve, a potem w Bayernie :lol2:

pzk
23-11-2009, 17:31
Dziewięć osób zostało aresztowanych we Włoszech pod zarzutem nielegalnego ustawiania meczów - poinformowała w poniedziałek włoska policja.
Wśród zatrzymanych znalazł się m.in. prezydent trzecioligowej Potenzy, Giuseppe Postiglione. Został mu postawiony zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wielokrotnych oszustw związanych z ustawianiem wyników meczów drugiej i trzeciej ligi włoskiej od 2007 do 2009 roku.

Jednym z badanych spotkań jest mecz Serie B rozegrany 26 kwietnia 2008 roku pomiędzy Ravenną i Lecce, wygrany przez gości 3:1, a na który Postiglione postawił u bukmacherów 86 tysięcy euro. Zdaniem prokuratora Giovanniego Colangelo pracującego w Potenzie wynik tego meczu mógł zostać ustawiony.

Jeśli domysły policji się potwierdzą, będzie to druga duża afera korupcyjna we Włoszech w ostatnich latach. W 2006 roku odkryty został skandal (określony mianem "Calciopoli"), w który zamieszane były czołowe kluby Serie A. Ukarane zostały wtedy Juventus Turyn, AC Milan, Lazio Rzym, Fiorentina i Reggina.

Mecze były, są i będą ustawiane :prawi:

deszcz
23-11-2009, 19:19
To, że są ustawiane to wiadomo. Przydałoby się tylko wiedzieć kto i co, i kiedy?

nevermind
12-12-2009, 22:57
Ferrara won z Juventusu!!!!!! :zly: :zly: :zly:

To juz jest skandal zeby z Bari przejebac 1:3 :zly:

gonzo(L)
13-12-2009, 09:22
Ferrara won z Juventusu!!!!!! :zly: :zly: :zly:

To juz jest skandal zeby z Bari przejebac 1:3 :zly:

Jak się nie strzela karnego przy stanie 2-1 to trudno o zwycięstwo

Kamilsts
10-01-2010, 22:55
Milan ! :oczko:

Treneiro w Juve po dzisiejszym meczu już na bank się zmieni ...

Z.
10-01-2010, 23:49
PS: Czyzby koronacja Juventusu na San Siro? :mistrz:

:lol3:

Bootleg
24-01-2010, 23:20
No i wygląda na to, że Inter ponownie będzie mistrzem :poddaje: po zwycięstwie w derbach nie widzę szans na inne rozstrzygnięcie sezonu w Serie A

siekan
25-01-2010, 10:06
I bardzo dobrze, kolejne Scudetto jest na wyciągnęcie ręki :mistrz:

gonzo(L)
10-02-2010, 18:59
Włosi postanowili walczyć z bluźnierstwami na boisku. Od najbliższej kolejki ligowej nie wolno przeklinać ani brać Imienia Pana Boga nadaremno. Za wykroczenia będą grozić kartki i grzywny

Podczas derbów Mediolanu 24 stycznia holenderski snajper Interu Wesley Sneider zobaczył czerwoną kartkę, bo najpierw sklął arbitra, a za chwilę bił mu złośliwie brawo. Dotychczas za takie gesty i pyskówki karano tylko żółtą kartką, i to wyłącznie w przypadkach wulgarności wybujałej i kwiecistej.

Zazwyczaj sędzia po chrześcijańsku nadstawiał drugi policzek. Arbiter Gianluca Rocchi został więc natychmiast oskarżony o próbę wpłynięcia na wynik ważnego meczu, zwłaszcza, że w efekcie Inter od 25 minuty musiał grać w dziesiątkę. Włoscy komentatorzy są zgodni: Mediolan uniknął niepokojów społecznych tylko dlatego, że Inter wygrał (2:0).

Nad casusem pochyliła się komisja dyscyplinarna związku futbolowego i postanowiła wydać wojnę wulgaryzmom na boiskach. Nakazała arbitrom interpretować z całą surowością i natychmiast artykuł 12 przepisów, w którym mowa jest o karaniu czerwoną kartką za używanie obraźliwych słów i gestów, pogróżek i prowokacji. Co więcej, piłkarze będą musieli trzymać język za zębami i uważać na ręce również w bezpiecznej odległości od sędziego.

Od najbliższej kolejki będą karani także na podstawie zapisu kamer i ekspertyzy fachowców od czytania z ruchu warg. Tych od dawna zatrudniają telewizje sportowe, by przybliżyć widzom, co mówi się na boisku i na ławce rezerwowych. Zazwyczaj nie jest to język sonetów Petrarki. Dlatego na włoskich stadionach piłkarze i trenerzy rozmawiając między sobą często zasłaniają usta dłonią. Antonio Cassano zawsze. Znawcy materii sugerują, żeby związek od razu nakazał piłkarzom grę w kneblach, bo inaczej uschnie włoski futbol.

Przy okazji, zgodnie z zaleceniami FIFA, zabroniono piłkarzom demonstrowania na podkoszulkach napisów o charakterze politycznym, religijnym i osobistym. Od kilku lat to mania włoskich boisk. Piłkarz po strzeleniu bramki unosi w górę klubową koszulkę prezentując uprzednio przygotowane hasło. Bywa, że to dedykacja dla narzeczonej, rodziców czy nowonarodzonego dziecka. Ale bywają też dedykacje złośliwe. Kapitan AS Roma Fracesco Totti po wygranych derbach Rzymu z Lazio, któremu strzelił dwie bramki, schodził z boiska w podkoszulku z hasłem „Znów was przeczyściłem!”.

Natomiast Kaka, gdy jeszcze grał w Milanie (dziś jest w Realu) zainaugurował napisy religijne. Głęboko wierzący Brazylijczyk po strzeleniu bramki unosił wzrok i palec ku niebu pokazując na podkoszulku napis: „Należę do Jezusa”. Ostatniej soboty nawrócony stoper Juve i włoskiej reprezentacji Nicola Legrottaglie (przysiągł czystość seksualną do ślubu) zdobył bramkę i zaprezentował hasło: „Prawda to Jezus”. Tej samej soboty napastnik Palermo Urugwajczyk Edison Cavani strzelił bramkę i jak zwykle pokazał napis: „Jezu, kocham Cię”. Dlatego zakaz wykracza daleko poza futbol. W sferę swobód religijnych i związków sacrum z profanum.

Szef Włoskiego Komitetu Olimpijskiego Gianni Petrucci zakazy pochwalił. Wskazał, że piłkarze wchodząc na boisko kilka razy żegnają się, by zaraz potem bluźnić. Nie podoba mu się też mieszanie Pana Boga do rozgrywek sportowych. Włoski Kościół nie zajął jeszcze stanowiska, ale już słychać głosy, że nie można w chrześcijańskim kraju karać za manifestację uczuć do Boga. Oburzenie wywołuje również to, że manifestację religijne związek futbolowy de facto potraktował na równi z używaniem wulgarnego języka. Natomiast teoria spiskowa mówi, że za wszystkim stoją sponsorzy. Po to wykładają miliony, żeby piłkarz po strzeleniu bramki demonstrował logo, a nie miłość. Nawet do Jezusa.

rp.pl

rey
10-02-2010, 20:03
Hyhy, przy obecnym poziomie decybeli na Łazienkowskiej, jakby to u nas wprowadzili, to sędzia miałby ułatwione zadanie, a mecze mogłyby się kończyć przed czasem, gdyby był konsekwentny :lol3:

siekan
11-02-2010, 10:53
Kolejny idiotyczny przepis, który tylko zabija emocje w piłce.

Tom Kruz
14-03-2010, 18:32
14 marca 2010
Juventus - Siena 3 : 3
Udinese - Palermo 3 : 2
Livorno - Roma 3 : 3
Genoa - Cagliari 5 : 3

Czy to jest jeszcze Serie A? Za dawnych, dobrych czasów, kiedy Włosi mieli najmocniejszą ligę na kontynencie tyle hokejowych wyników w jednej kolejce było nie do pomyślenia hehe.

Szeroko komentowaliśmy frajerską porażkę Legii z Odrą sprzed tygodnia - ostatnią drużyną w tabeli.
A co można powiedzieć na frajernię w wykonaniu Juve, które prowadzi po 10 minutach ze Sieną 3:0 i nie wygrywa meczu?

e(L)egion
14-03-2010, 19:12
Powiem jedno - Inter kandyduje do miana największego frajera Europy. Nie wiem jak z takim składem, można roztrwonić taką przewagę.

gonzo(L)
14-03-2010, 19:20
Nie wiem jak z takim składem, można roztrwonić taką przewagę.

a Roma goni :)

Flip
14-03-2010, 19:25
a Roma goni :)

Tym bardziej szkoda straty punktów w dzikim meczu z Livorno.

Niech Inter pogra dłużej w LM,wtedy może Roma podgoni.

deszcz
14-03-2010, 19:27
Milan ma do Interu bliżej. Jeśli dziś powiozą Chievo to tylko punkt straty.

gonzo(L)
14-03-2010, 19:36
Milan ma do Interu bliżej.

Wiem o tym, ale we Włoszech tylko Giallorossi ;)

siekan
14-03-2010, 20:31
No Inter słabo sobie radzi w tym roku. Z dużej przewagi praktycznie nic nie zostało. Nie chodzi nawet o same wyniki ale o grę, która momentami nie różni się niczym od tego co prezentują wirtuozi futbolu człapiący po boisku w barwach Legii. Jeżeli taka tendencja utrzyma się dalej to może być ciężko o kolejne scudetto. Jedno jest pewne, jeżeli Inter nie wygra w tym sezonie Serie A lub/i Ligi Mistrzów to Mourinho odejdzie.

deszcz
14-03-2010, 21:22
Wiem o tym, ale we Włoszech tylko Giallorossi ;)

Tylko Rossoneri:cinkciarz:

Jedno jest pewne, jeżeli Inter nie wygra w tym sezonie Serie A lub/i Ligi Mistrzów to Mourinho odejdzie.

I jak wygra to raczej odejdzie

Majkisek
14-03-2010, 21:40
No Ligi Mistrzów przecie z taką grą to na pewno nie zawojuje:) Mistrzostwo do wzięcia spokojnie, Milan nie jest tym Milanem sprzed kilku lat!

siekan
14-03-2010, 21:42
A Inter pod wodzą Mourinho obecnie prezentuje się chyba gorzej niż za panowania Manciniego. Więc sprawa mistrzostwa jest znowu otwarta. Niestety.

brn
14-03-2010, 23:26
Seedorf w doliczonym czasie strzela bramkę i Milan pokonuje Chievo 1:0 :hasao:
już tylko 1 pkt straty :)

e(L)egion
15-03-2010, 08:25
Mistrzostwo do wzięcia spokojnie, Milan nie jest tym Milanem sprzed kilku lat!
No właśnie widać jak spokojnie. Jeszcze ze dwa miesiace temu byłem w sumie spokojny, a teraz szykuje się chyba największa kompromitacja w tym sezonie w Europie. Wyraźnie się posrali i nie grają nic. Jak Inter nie zdobędzie mistrzostwa to na miejscu Moratiego bym się chyba pochlastał.

Majkisek
15-03-2010, 22:53
Sytuacja Interu przypomina mi tą Wisły Kraków w obecnym sezonie. Była bezpieczna przewaga a już jej nie ma. Choć oczywiście skala nie ta. No i Mourinho ma przed sobą najważniejszy mecz w sezonie jeszcze:)

Francuz_
16-03-2010, 07:27
Chyba Mourinho?

Majkisek
16-03-2010, 09:38
Racja racja, sorki:)

gonzo(L)
21-03-2010, 10:47
jeśli Milan wygra z Napoli, Inter spada na 2 miejsce :lol2:

e(L)egion
22-03-2010, 09:21
jeśli Milan wygra z Napoli, Inter spada na 2 miejsce :lol2:
Na szczęście Milan też się zeszmacił. Teraz Inter ma u siebie Livorno i chyba w końcu musi wygrać.

siekan
22-03-2010, 11:20
Dokładnie. Inter w końcu musi odnieść zwycięstwo w lidze. Ile można tracić pkt ze słabszymi zespołami?

gonzo(L)
22-03-2010, 12:17
Milan też się zeszmacił.

zgadza się, widać było że tylko Ronaldinho się starał, a reszta kolegów olała mecz o fotel lidera.

nevermind
22-03-2010, 12:39
Po tej kolejce powiem tylko jedno: Chimenti :poddaje:

MarkoOHT
22-03-2010, 14:43
zgadza się, widać było że tylko Ronaldinho się starał, a reszta kolegów olała mecz o fotel lidera.

Przerosła ich presja, że mogą mieć lidera :lol3:

gonzo(L)
22-03-2010, 14:51
Przerosła ich presja, że mogą mieć lidera :lol3:

skąd my to znamy hehe

pzk
26-03-2010, 15:30
Oglądałem wczoraj mecz Napoli z Juve (3-1) i powiem, że bardzo podobała mi się gra Napoli.
W ogóle bardzo fajna drużyna z potencjałem i jeśli nie odejdzie Hamsik i kilku innych graczy, a także poczynią jakieś wzmocnienia latem, to mogą być naprawdę mocni w przyszłym sezonie.
Nie napiszę nic o grze Juventusu, bo to jest po prostu dno.
I jeszcze naszła mnie taka refleksja, że sytuacja w Juve bliźniaczo podobna do tej jaka ma miejsce teraz w Legii. Zespół kroczy od porażki do porażki, zmiana trenera, która dużo nie pomogła, ogromne niezadowolenie kibiców z poczynań i piłkarzy i zarządu, a także konflikt na linii kibice-piłkarze. Tak jak my mamy Grzelaka i Iwańskiego tak nasza zgoda z Turynu ma Melo i Zebine.

gonzo(L)
26-03-2010, 15:36
mówił coś o proteście komentator(chyba Kołtoń) We Włoszech protestują fanatycy, a w Polsce kibole

a gra Napoli rzeczywiście mogła się podobać

gonzo(L)
27-03-2010, 22:00
Roma pokonała dzisiaj Inter 2-1 i traci już tylko punkt do mediolańczyków:raca:

skrót meczu :
http://www.youtube.com/watch?v=95EHKsnCUrI&feature=player_embedded

detoxizer
27-03-2010, 22:07
W lidze włoskiej od momentu wykrycia afery korupcyjnej nie było chyba tak wyrównanego sezonu jeżeli chodzi o walkę, o mistrzostwo.

Majkisek
17-04-2010, 00:33
Co się najlepszego dzieje z Juventusem? Porażka goni porażkę, co prawda w piątek przegrali z Interem i to na wyjeździe ale w jakim koszmarnym stylu, bez walki...Wróżę im miejsce poza pucharami...
A wystarczyło wygrać spotkanie z Bayernem u siebie, czy tam nawet zremisować. Od tamtej pory Niemcy są na fali, Włosi przegrywają na każdym froncie...

nevermind
17-04-2010, 09:25
Jak to co. Fatalna polityka dotyczaca trenerów. Nie ma sie co dziwic jezeli zajebisty zarzad pod koniec poprzedniego sezonu zwalnia Ranieriego mimo ze gosc w dwa sezony zdobywa 3. miejsce w lidze i wicemistrzostwo Włoch, druzyną diametralnie słabaszą niż ta ktora gra w tym sezonie.

Pozniej wymyslanie nowego Guardioli w postaci Farrary i trzymanie go o 3 miesiace za dlugo(zwłaszcza ze CR został zwolniony chyba po 4 meczach bez zwyciestwa), a po zwolnieniu znów zatrudnienie jakiegos nedznego kołcza jakim jest Zaccheroni.

Dla porownania Ranieri teraz z Roma gra o Mistrzostwo Włoch, i być moze przy odrobinie szczescia mu sie uda to Scudetto zdobyć.

a co do pucharów, to moze lepiej niech nie graja i ktoś z włascicieli FIAT'a wkoncu sie zainteresuje tym co sie dzieje w siedzibie Juventusu i zrobi porządki takie jakie powinny zajsc bardzo dawno temu. Bo co z tego ze Juve w lecie bedzie mial okolo 100mln euro na transfery jak i tak ta cala kasa bedzie zmarnowana patrzac przez pryzmat ostatnich poczynan Secco i Blanca...

siekan
17-04-2010, 09:34
Dla porownania Ranieri teraz z Roma gra o Mistrzostwo Włoch, i być moze przy odrobinie szczescia mu sie uda to Scudetto zdobyć.

Błądzisz, oj błądzisz. Mistrz może być tylko jeden i wczoraj to potwierdził.

nevermind
17-04-2010, 09:36
Błądzisz, oj błądzisz. Mistrz może być tylko jeden i wczoraj to potwierdził.

No w Rzymie tez to potwierdził.

A pozatym co ma potwierdzac na Juventusie? Nawet Udinese wygralo wiekszą liczba bramek z Juve niż Inter grajacy w przewadze jednego zawodnika przez 55 minut meczu.

gonzo(L)
17-04-2010, 11:01
Mistrz może być tylko jeden i wczoraj to potwierdził.

Jutro ok. 20.30 wszystko wróci do normy :cool:

pzk
17-04-2010, 11:22
Roma na ostatnie 16 spotkań jako drużyna gości, wygrała z Lazio tylko 4 razy i 4 zremisowała :hmm: Ale w sumie kiedy miałaby poprawić statystykę jak nie jutro.
W ogóle Rzymianie mają trudniejszy kalendarz spotkań niż Inter, więc na porażkę nie mogą sobie pozwolić.

e(L)egion
17-04-2010, 16:05
A pozatym co ma potwierdzac na Juventusie? Nawet Udinese wygralo wiekszą liczba bramek z Juve niż Inter grajacy w przewadze jednego zawodnika przez 55 minut meczu.
No i co z tego. Najważniejsze jest kto jest pierwszy w tabeli, a póki co jest na nim najodpowiedniejsza drużyna :)

Maniek
17-04-2010, 20:12
i oby tak było do końca... ;)

btw. Milito to wczoraj chyba się nie wyspał...

siekan
18-04-2010, 10:52
No akurat Diego w piątek nie wykorzystał kilku świetnych okazji do zdobycia gola, za to we wcześniejszych meczach strzelał sporo i dawał Interowi zwyciestwa więc raz mógł sobie odpuścić :)

Flip
18-04-2010, 20:28
GRANDE ROMA!!!!! Vucinic brawo :brawo:

Niezła rozróba po meczu,mają chłopaki temperament :oczko:

gonzo(L)
18-04-2010, 20:37
Jutro ok. 20.30 wszystko wróci do normy :cool:

:kawa:

Tom Kruz
18-04-2010, 20:40
Ewentualne mistrzostwo Romy nie będzie dla mnie tragedią. Grunt, że Milan dziś praktycznie odpadł z rywalizacji.

Majkisek
18-04-2010, 22:58
Wydaje mi się, że o to Mistrzostwo będzie Romie dość ciężko, Inter ma łatwy terminarzyk do końca choć oczywiście to wszystko w rękach Rzymian:) Jak opykają Sampdorię w następnej kolejce to powinno być dla nich dobrze:)

e(L)egion
18-04-2010, 23:26
Lazio dzisiaj strasznie spartaczyło :/ Inter niestety coraz dalej od mistrzostwa.

brn
19-04-2010, 21:40
Niezła rozróba po meczu,mają chłopaki temperament :oczko:
taaa i ostre noże

Lepsze scudetto dla Romy niż dla Interu

Flip
19-04-2010, 22:57
taaa i ostre noże

Lepsze scudetto dla Romy niż dla Interu

Mi chodziło o piłkarzy,pisałem tuż po meczu.

Slyboots
25-04-2010, 22:46
No i Inter jednak mistrzem, można było się spodziewać. Obecna Roma to nie ta mistrzowska ekipa z 2001 roku.

e(L)egion
26-04-2010, 08:09
Wczoraj Sampdoria spisała się na medal. Teraz jeszcze Inter uważać musi na Lazio. Za tydzień kluczowy mecz.

nevermind
26-04-2010, 09:02
Kluczowy mecz dla Mistrzostwa Wloch to... Lazio mialo w tej kolejce z Genoa. Szkoda ze wygrali, bo teraz pewnie sie Interowi podlożą zeby tylko Roma scudetta nie zdobyla.

Flip
26-04-2010, 10:09
Ale lipa.Mieli już 1-0 i przegrali :/

siekan
26-04-2010, 10:16
No i wszystko wróciło do normy. Za tydzień Inter zapewne upora się z Lazio i będzie już praktycznie mistrzem Włoch. Szkoda straty Sneijdera, który prawdopodobnie nie zagrał w środę na Camp Nou z Barceloną.

gonzo(L)
26-04-2010, 16:09
Kluczowy mecz dla Mistrzostwa Wloch to... Lazio mialo w tej kolejce z Genoa. Szkoda ze wygrali, bo teraz pewnie sie Interowi podlożą zeby tylko Roma scudetta nie zdobyla.

piłkarze to nie kibice i wątpię żeby odpuścili sobie Inter. Już raczej po mistrzostwie, ale kto by pomyślał, że po tak słabym początku sezonu Roma do ostatnich kolejek będzie walczyła o scudetto.

siekan
06-05-2010, 10:35
No i zwycięstwie z Lazio, notabene dziwny mecz - kibice Lazio cały mecz wspierali dopingiem gości :D, Inter zdobył pierwsze z 3 możliwych trofeów w tym sezonie. Wczoraj pokonał 1-0 Romę i po raz 6 w historii zdobył Puchar Włoch :mistrz:

Danoo
06-05-2010, 10:40
Ciekawe jaką karę dadzą Tottiemu za nagły atak złości:box:
http://www.youtube.com/watch?v=EuSICJR1ixo&feature=player_embedded

nevermind
06-05-2010, 10:50
Dal do zrozumienia Mariuszkowi ze raczej mile widziany w kadrze Włoch nie bedzie :lol2:

Majkisek
06-05-2010, 12:24
Ciekawe gdzie teraz Totti będzie mile widziany:)

Flip
06-05-2010, 12:27
Ciekawe gdzie teraz Totti będzie mile widziany:)

A ja go pomimo całego chamstwa lubię.Jeden z ostatnich gladiatorów,jak ktoś go wkurwia to wypłaca i ***.Raz tylko mnie wkurwił jak opluł Paulsena (?),ale jeśli ktoś jest tyle lat kuszony przez różne kluby,a mimo to pozostaje wierny swojemu Herbowi,swoim Kibicom to zasługuje na szacunek.

siekan
06-05-2010, 12:31
Dokładnie. Totti mimo wszystko zasługuje na szacunek ze względu na swój związek z Romą. To samo tyczy się takich piłkarzy jak Zanetti czy Maldini.

hajti
06-05-2010, 16:05
Dal do zrozumienia Mariuszkowi ze raczej mile widziany w kadrze Włoch nie bedzie :lol2:

A to tylko o to chodzi czy to jakaś grubsza akcja?

Kamilos
06-05-2010, 16:25
Ja Tottiego też zawsze lubiłem charakter ma jaki ma jak coś go wkur*** to się nie patyczkuje co wczoraj pokazał. Wczoraj to raczej chodziło w pewnym stopniu o to że Roma przegrywała i Francesco musiał odreagować takie moje zdanie a może i jest coś w tym że nie akceptuje Mario ciężko dojść.

siekan
06-05-2010, 16:45
Sam Totti zapytany po meczu o całe zajście powiedział, ze Mario coś tam do niego powiedział, nie chciał jednak zdradzić co dokładnie. No i po chwili dodał, że to jest też związane z traktowaniem kibiców Romy w Mediolanie. Uprzedzając pytania - nie wiem o co chodzi. Albo nie pamiętam :p

Clint
06-05-2010, 16:52
O proszę: "Kopnąłem go za to, co mówił na boisku i za to, co zrobił wcześniej na San Siro - powiedział kapitan Giallorossich, mając zapewne na myśli mecz z ubiegłego sezonu (3:3), kiedy młody napastnik mediolańczyków po strzelonym golu zaczął prowokować rzymskich kibiców."
Edyta: kaktus, uprzedziłeś mnie:)

Szawar
06-05-2010, 17:01
Ja Tottiego też zawsze lubiłem charakter ma jaki ma jak coś go wkur*** to się nie patyczkuje co wczoraj pokazał. Wczoraj to raczej chodziło w pewnym stopniu o to że Roma przegrywała i Francesco musiał odreagować takie moje zdanie a może i jest coś w tym że nie akceptuje Mario ciężko dojść.

I to jest takie w nim fajne, ze zachowal sie jak cham?

Kapitanowi druzyny, jak i innym zawodnikom nie powinny zdarzac sie takie sytuacje. Ja rozumiem, ze emocje, przegrany mecz, przegrany sezon, ale to w niczym nie usprawiedliwia takiego zachowania. Totti jest wzorem pewnie dla nie jednego kibica Romy. Male dzieci pewnie na podwórkach graja w jego koszulkach i biora z niego przyklad. *****, ktory powinien byc przykladnie ukarany.

Kamilos
06-05-2010, 17:24
Nigdzie nie napisałem że to jest fajne ani też nie miałem tego na myśli. Zachował się nie ciekawie ale tego typu zachowania są do niego podobne nie pierwszy raz taki incydent w jego wykonaniu.

Szawar
06-05-2010, 17:34
Nigdzie nie napisałem że to jest fajne ani też nie miałem tego na myśli. Zachował się nie ciekawie ale tego typu zachowania są do niego podobne nie pierwszy raz taki incydent w jego wykonaniu.

Napisales ze podoba Ci sie jego charakter, ze jak go cos wkurzy to sie nie patyczkuje czego dowodem bylo zachowanie w meczu z Interem.

To ja sie pytam co w tym fajnego i co tu sie moze podobac w takim zachowaniu.
Jak Ben Thatcher jebnal Pedro Mendesowi tak, ze gosc przez 20 minut nie wiedzial, gdzie jest ani jak sie nazywa, to tez bylo fajne? Badzmy powazni.

Tottiego mozna szanowac za przywiazanie do barw klubowych, moze za wykonywanie rzutow wolnych, ale chyba nie za to, ze nie potrafi trzymac nerwow na wodzy. Tym bardziej jak piszesz zdarza mu sie to poraz kolejny.

Kamilos
06-05-2010, 17:46
Zabrakło znaku interpunkcyjnego przez co mogłeś źle to zrozumieć. Tam chodziło mi o to że lubię Tottiego jako piłkarza a nie że jego charakter mi się podoba. Bo uważam podobnie że to nie powinno mieć miejsca...

Majkisek
06-05-2010, 17:50
Zgadzam się z Szawarem, wielu jest świetnych piłkarzy przywiązanych do jednego klubu, ale chyba jeszcze ważniejsza jest klasa na boisku. Tottiemu u schyłku kariery jej zwyczajnie zabrakło. On po prostu wyładował frustrację z powodu przegranego sezonu (tj. Pucharu, prawdopodobnie mistrzostwa tez), bo to już są ostatki jego kariery i podobna szansa się nie powtórzy. Ale zachowanie poniżej krytyki. Stary wyjadacz do ebał młodzieniaszkowi, który i tak przeżywa fatalny okres...tragedia.

No i właśnie. Totti strzela dwie kluczowe bramki na 1:1 w 79 minucie i na 2:1 w 83 minucie. To jakaś parodia, powinien być zdyskwalifikowany na kluczowe mecze! Kiedy mu dadzą karę? Na rundy kwalifikacyjne pucharu krajowego w przyszłym sezonie?!

siekan
10-05-2010, 11:22
No i Inter zrobił kolejny krok do mistrzostwa. Wczoraj pokonał Chievo 4-3, prowadząc już 4-1. Gol Milito na 3-1 to coś pięknego. http://www.youtube.com/watch?v=BHOJeWYaMhk ok 1:40

Tom Kruz
10-05-2010, 11:25
Czy Interowi wystarczy remis w ostatniej kolejce do mistrzostwa, czy jednak niezbędne są jeszcze 3 pkt w przypadku zwycięstwa Romy?

R.
10-05-2010, 11:31
Wygrana Romy i remis Interu daje mistrza Romie chyba.

Pan Kamil
10-05-2010, 12:22
Nie chyba tylko na pewno. W bezpośrednich pojedynkach Roma była lepsza.
Trzymam kciuki za Sienę, byłoby zajebiście gdyby zlali ten mało włoski klub.

e(L)egion
10-05-2010, 12:28
Ja tam o to mistrzostwo Interu będę drżał do końca. Wprawdzie grają ze zdegradowaną już Sieną ale jak widzę ich grę w obronie to mam obawy. Inter to dziwna drużyna, a liga włoska miała już w swojej historii takie "ostatnie" kolejki gdzie nie grajace o nic zespoły odbierały tuzom mistrzostwo. Że wspomnę sezon gdzie w ostatniej kolejce Perugia na własnym boisku ograła wydawałoby sie pewny tytułu Juventus i mistrzostwo zdobyło Lazio.

gonzo(L)
10-05-2010, 14:42
bramkarz Sieny- Curci, który jest wychowankiem i kibicem Romy obiecał że zrobi wszystko żeby zatrzymać Inter. Oby mu się udało:modli:

Bootleg
10-05-2010, 14:46
bramkarz Sieny- Curci, który jest wychowankiem i kibicem Romy obiecał że zrobi wszystko żeby zatrzymać Inter. Oby mu się udało:modli:

Popieram ;) oby się udało, aczkolwiek tu trzeba liczyć na cud... W każdym bądź razie naprzód Roma

Swoją drogą w tym sezonie o mistrza w trzech najsilniejszych ligach walka trwa do samego końca (dosłownie) vide MU-Chelsea, Roma-Inter, Real-Barca... Naprawdę fajna sprawa dla kibiców, gdy emocje są do ostatniej kolejki.

siekan
10-05-2010, 14:53
Oby tylko te emocje były zwieńczone sukcesem :)

e(L)egion
10-05-2010, 14:55
Bramkarz to sobie na szczęście "może" jak dupy dadzą koledzy z pola. Mieliśmy tego świetny przykład w sobotę na naszych śmieciach :)

gonzo(L)
10-05-2010, 15:40
Bramkarz to sobie na szczęście "może" jak dupy dadzą koledzy z pola. Mieliśmy tego świetny przykład w sobotę na naszych śmieciach :)

ale chyba nie wierzysz, że piłkarze Sieny zagrają taki antyfutbol jak nasze pizdograjki :) O ile pamiętam mecze z tą drużyną zawsze sprawiały Interowi wiele problemów. Mówi się też że prezes Sieny obiecał swoim zawodnikom premie, jeśli uda się zatrzymać Nerazzurrich, więc może być różnie :]

siekan
10-05-2010, 17:02
Prędzej to Roma coś dorzuci do premii, niż prezes zapłaci z kasy klubu.

gonzo(L)
10-05-2010, 17:38
Totti za kopniaka na Belotellim zawieszony na 4 mecze pucharu Włoch.

Clint
10-05-2010, 17:50
I prawidłowo. Co by nie mówić należało mu się.

Esk
10-05-2010, 20:11
I prawidłowo. Co by nie mówić należało mu się.
Obserwując " złego chłopca " Balotellego to jemu również się należało ;)

Pan Kamil
10-05-2010, 23:30
Prędzej to Roma coś dorzuci do premii, niż prezes zapłaci z kasy klubu.
Czytałem gdzieś, że prezes Sieny obiecał swoim 2mln (?) za zwycięstwo nad Interem.

gonzo(L)
10-05-2010, 23:40
Czytałem gdzieś, że prezes Sieny obiecał swoim 2mln (?) za zwycięstwo nad Interem.

pewnie tu:

http://www.sportfan.pl/artykul/17283/mourinho-znow-miesza-sugeruje-ze-roma-moze-zaplacic-sprawdz

e(L)egion
11-05-2010, 08:34
ale chyba nie wierzysz, że piłkarze Sieny zagrają taki antyfutbol jak nasze pizdograjki :) O ile pamiętam mecze z tą drużyną zawsze sprawiały Interowi wiele problemów. Mówi się też że prezes Sieny obiecał swoim zawodnikom premie, jeśli uda się zatrzymać Nerazzurrich, więc może być różnie :]
Jeżeli przez 90 minut w żadnym momencie nie odpuszczą to może być różnie. Jednak te wszystkie premie, zachęty, podpuszczanie w mediach przez Rzymian mogą dać odmienny efekt. Nagle gracze Sieny mogą stanąć pod sporą presją i mogą mieć trochę w gaciach, bo każde ich złe zagranie będzie "odpowiednio" interpretowane. Może im to spętać nogi. Liczę jednak że Inter szybko wybije im z głowy jakąkolwiek walkę.

Szawar
11-05-2010, 09:38
O czym my tu mowimy, Siena i Inter to róznica klas, nie wazne jak finansowo zostana podbudowani pilkarze Sieny w potyczcy z Interem nie maja zadnych szans. Siena o nic juz nie gra. Spadli z ligi, Inter nie notuje takich wpadek jak porazka ze zdagrowanym rywalem.
To juz daje większe szanse Chievo na odebranie punktow Romie, niz Sienie Interowi.

Majkisek
11-05-2010, 10:35
Nigdy nic nie wiadomo, 3 bramka dla Chievo pokazała 'potencjał' defensywy Interu, przy zmęczeniu sezonem, przy adrenalinie i myślami będąc w Madrycie wydarzyć może się po prostu wszystko:)

siekan
11-05-2010, 10:43
Akurat Chievo ma do siebie to, że ich mecze z Interem na San Siro zawsze są zacięte. Nie ważne o co grają oba zespoły i kto w nich gra. Te mecze zawsze są nerwowe.

A co do meczu ze Sieną, to inna opcja niż zwycięstwo Interu minimum 2-0 nie wchodzi w grę.

e(L)egion
11-05-2010, 10:47
Szawar na papierze rzeczywiście wygląda to tak jak piszesz ale tak jak wspomniał Majkisek, Inter w tym sezonie już nie raz pokazał że jego obrona ,jak na czołową drużynę z Włoch, jest w sumie kiepska. Do tej pory nie wiem co zrobił z nimi Mourinho, że Barca strzeliła im tylko 2 gole w dwumeczu. Po tym co Inter odwalał w tym sezonie to pisanie ze może już on praktycznie otwierać szampany, jest dosyć odważne. Oby szybko zrobiło się 2-0 i potem spokojnie dojechanie do końcowego gwizdka. Tak to widzę :)

Szawar
11-05-2010, 11:39
Nigdy nic nie wiadomo, 3 bramka dla Chievo pokazała 'potencjał' defensywy Interu, przy zmęczeniu sezonem, przy adrenalinie i myślami będąc w Madrycie wydarzyć może się po prostu wszystko:)

Akurat trzecia bramka, to indywidualny "popis" Zanettiego.
Ja rozumiem, ze zdarzyc sie moze wszystko, innego rozwiazanie jak wygrana Interu nie widze.

Krawczol
11-05-2010, 16:54
Inter musi wygrać innej opcji nie ma, w lidze w której za remis w przedostatniej kolejce wystawia się kurs 1.30 (Bologna-Catania) innego rozwiązania niż wygrana Interu nie widzę podobnie jak Szawar.

Tur
11-05-2010, 22:44

Trochę odważna ocena obrony Interu. Szczególnie po ostatnich wydarzeniach w LM...

Majkisek
11-05-2010, 22:51
Jeśli mówisz o ich ostatnim meczu w LM to ich celem była żelazna defensywa i TYLKO defensywa. Nawet gdy jeden popełnił błąd to pięciu asekurowało. Kiedy w grę wchodzi wyłącznie zwycięstwo różnie może się potoczyć, choć oczywiście abstrahując od tego wszystkiego ciężko się spodziewać by nie obronili tytułu. Nie zmienia to faktu, że bardziej stawiam na ich wpadkę niż np. Realu czy Barcelony które są w analogicznej sytuacji.

Tur
11-05-2010, 22:56
Zgadzam się co do ich założeń (tylko defensywa), ale sądzę też, że jest to jedna z tylko 2-3 drużyn w Europie, która mogła te założenia w ten sposób wypełnić. Nie wierzę, że Real, czy Barcelona potrafiłyby tak zagrać.

Majkisek
15-05-2010, 23:40
Juventus 7 w lidze. Na zakończenie 0-3 z Milanem. N/c...

Tom Kruz
16-05-2010, 17:25
Inter 5 tytuł z rzędu (niesamowity wyczyn) oraz 18 w historii dzięki czemu wyprzedza w tej klasyfikacji AC Milan.
Każda seria musi się skończyć, więc za rok zapewne nastąpi zmiana na tronie.
W takiej lidze jak włoska chyba nie da się dłużej śrubować tego osiągnięcia.
Kolejny tytuł byłby czymś bez precedensu w Serie A (5 tytułów z rzędu miał już Juventus w latach 1931-35).
Inter z lat 2006-2010 nie jest to z pewnością tak wielką drużyna na miarę swoich czasów, jak kiedyś Torino (lata 40), Juve z mistrzami świata i Platinim czy AC Milan z holenderskim trio i seria jest raczej wynikiem kryzysu głównych rywali, ale i tak osiągniecie jest niesamowite.
Po latach upokorzeń Moratti może triumfować. Oby jeszcze udało się wygrać finał LM.

Jastrząb
16-05-2010, 17:28
e tam, oni dostali jeden tytuł po juve, drugi zdobyli gdy najgroźniejsi byli w serie B albo startowali z minusowymi punktami, zatem takie prawdziwy to dopiero 3 ;)

Tom Kruz
16-05-2010, 17:34
Odpowiem cytatem z Krolla ''sztuka, jest sztuka'' ;)

Przecież w Poznaniu też świętują odzyskanie tytułu po 17 latach, a nie 18.

siekan
16-05-2010, 17:46
:mistrz:

Sezon, który w pewnym momencie zanosił się na bardzo ciężki i wydawało się, że o Scudetto będzie bardzo bardzo trudno może zakończyć się kapitalnie. Najpierw zwycięstwo w PW, teraz przypieczętowane mistrzostwo, oby w sobotę udało się do tego dorzucić tryumf w LM.

Robson(L)
16-05-2010, 18:37
Inter z lat 2006-2010 nie jest to z pewnością tak wielką drużyna na miarę swoich czasów, jak kiedyś Torino (lata 40), Juve z mistrzami świata i Platinim czy AC Milan z holenderskim trio i seria jest raczej wynikiem kryzysu głównych rywali, ale i tak osiągniecie jest niesamowite.

Czy ja wiem ... Inter może być pierwszą włoską drużyną, która sięgnie po potrójną koronę. Ani Milanowi ani Juve i Torino to się nie udało.

Tom Kruz
16-05-2010, 18:57
Zgoda - w kontekście calcio ostatnie sukcesy Interu dorównują sukcesom tych ekip - o ile będzie zwycięstwo w LM.
Ale mi chodziło raczej o znaczenie w/w drużyn w historii futbolu, które w swoim czasie były uznawane za najlepsze na świecie. Tymczasem obecnie za taka ekipę, nawet pomimo odpadnięcia z LM, uznaje się Barcę (mam nadzieję, że ta opinia szybko przestanie być aktualna ;)) i to raczej o Barcy Messiego będzie się mówić za 20 lat w kontekście wielkich drużyn z przeszłości, niż o Interze z ostatnich 5 lat, który nawet nie posiada tej miary piłkarza - symbolu, jak np. Van Basten u rywali zza miedzy 15-20 lat temu (ani Zanetti, ani Materazzi to nie ta półka).
Co nie zmienia faktu, że Inter aktualnie przeżywa wielkie chwile.

Robson(L)
16-05-2010, 19:40
Torino było uważane za najlepsze na świecie mimo, że nigdy nie zdobyli Pucharu Europy ani żadnego innego europejskiego pucharu? :hmm:

Tom Kruz
16-05-2010, 19:46
Torino było uważane za najlepsze na świecie mimo, że nigdy nie zdobyli Pucharu Europy ani żadnego innego europejskiego pucharu? :hmm:

W latach 40 takich rozgrywek nie było, a prawie cala reprezentacja narodowa Włoch składała się wówczas z graczy tego klubu.

Krawczol
16-05-2010, 23:01
W latach 40 takich rozgrywek nie było, a prawie cala reprezentacja narodowa Włoch składała się wówczas z graczy tego klubu.

Zgadza się, ostatnio w futbol news był taki artykuł o katastrofie lotniczej ekipy z Torino, w latach 43-49 rozegrali u siebie 93 spotkania, z czego 10 zakończyli remisami a pozostałe wygrali, oczywiście we wszystkich tych latach świętowali mistrza, więc Torino było wtedy bezapelacyjnie najlepsze

Numer
17-05-2010, 16:39
Inter 2010/2011
http://i39.tinypic.com/52nv2o.jpg

:o (http://upadlosc.konsumencka.edu.pl/niewyplacalny.html)

Majkisek
17-05-2010, 17:40
Przed samą koszulką rywale będą padać na kolana:D

siekan
18-05-2010, 10:41
Akurat te koszulki są naprawdę spoko. Dużo lepsze od obecnych wyjazdowych.

brn
18-05-2010, 21:34
koszulka z jakimś smokiem, parodia :)

Tur
18-05-2010, 22:03
Nie z jakimś smokiem, bo to jeden z symboli Interu.

pzk
18-05-2010, 22:12
No właśnie tak się zastanawiałem czy przypadkiem smok nie jest jakimś symbolem, jeśli jest tak jak mówi Tur to mi się te koszulki podobają. Tym bardziej, że mają być tylko wyjazdowymi, a "domowe" pozostają bez zmian.

Pan Kamil
18-05-2010, 22:13
z tego co wiem to jednym z symboli interu jest wąż, a nie rzygający smok.

brn
18-05-2010, 22:17
symbolem interu jest taki o to zaskroniec :prawi:
http://www.milanfansberlin.de/images/choreos/0001_seriea_inter_milan_1.jpg
mogli takie coś wrzucić na koszulkę :lol2:

Tur
18-05-2010, 22:26
z tego co wiem to jednym z symboli interu jest wąż, a nie rzygający smok.

Niby wąż, ale bardzo często jest przedstawiany z głową przypominającą smoka ziejącego ogniem.

Zresztą nie napisałem o smoku jako symbolu. Napisałem dokładnie, że TO jeden z symboli.

siekan
19-05-2010, 10:11
Nie ma sensu na siłę doszukiwać się jakiś podtekstów. Tak jak napisał Tur jest to jeden z symboli Interu i fajnie, że pojawił się na koszulkach. Wcześniej podobny zabieg zrobiono z czerwonym krzyżem, który w pewnych kręgach wywołał niemałe oburzenie.

nevermind
20-05-2010, 11:27
http://www.juventus.com/site/eng/NEWS_newsseriea_74F852D055A0403CBD5B0D9CA9202812.a sp

Degrengolada w tym klubie trwa w najlepsze... :|

Jeszcze pol biedy z tym Marottą, ale Delneri? :/

AutoDeco
20-08-2010, 11:44
Zgadzam się,wg mnie klub powinien wykorzystywać swoje symbole,chociaż w przypadku Interu raz jest to smok,wąż a raz czerwony krzyż. Roma ma wilczycę i to nie zmienia sie od lat.

lans
20-08-2010, 11:48
Zgadzam się,wg mnie klub powinien wykorzystywać swoje symbole,chociaż w przypadku Interu raz jest to smok,wąż a raz czerwony krzyż. Roma ma wilczycę i to nie zmienia sie od lat.

czy musisz zamieszczac swoje "odkrywcze" wypociny w kazdym temacie sprzed 3 miesiecy?

pzk
23-08-2010, 14:05
No co jest Panowie? Za Nami już mecz o Superpuchar, a tu cisza.
Sezon czas zacząć. Mam nadzieję, że w końcu Juve wejdzie na właściwy tor, ale może być o to bardzo ciężko, wszak nastąpiły zmiany, zmiany i jeszcze razy zmiany. Oczywiście nie można pominąć legijnego akcentu jakim jest Artur Boruc, który (wiele na to wskazuje) będzie podstawowym bramkarzem Violi.

siekan
23-08-2010, 15:01
No Artur powinien być pierwszym bramkarzem, jak na razie przynajmniej. Jak na moje to Frey gdzieś odejdzie, co by nie mówić to Violi nie stać na utrzymanie dwóch bardzo dobrej klasy bramkarzy.

Co do Juve, to w ostatnim tygodniu przyszło dwóch niezłych graczy - Krasić i Aquillani, ale czy od początku wszystko zaskoczy? Wątpię? Inter bez wielkich zmian, może dojdzie jeszcze Kuyt bądź Mascherano. Nie wiadomo tylko po co kolejny środkowy pomocnik. Mocna jak zwykle będzie Roma, która ściągnęła odrodzonego w Brazylii Adriano. Milan będzie chciał się odbić za poprzedni sezon, no i Sampa oraz Viola po raz kolejny mogą zamieszać. Ale mistrzem i tak będzie Inter :mistrz:

Szawar
23-08-2010, 15:28
No Artur powinien być pierwszym bramkarzem, jak na razie przynajmniej. Jak na moje to Frey gdzieś odejdzie, co by nie mówić to Violi nie stać na utrzymanie dwóch bardzo dobrej klasy bramkarzy.

Co do Juve, to w ostatnim tygodniu przyszło dwóch niezłych graczy - Krasić i Aquillani, ale czy od początku wszystko zaskoczy? Wątpię? Inter bez wielkich zmian, może dojdzie jeszcze Kuyt bądź Mascherano. Nie wiadomo tylko po co kolejny środkowy pomocnik. Mocna jak zwykle będzie Roma, która ściągnęła odrodzonego w Brazylii Adriano. Milan będzie chciał się odbić za poprzedni sezon, no i Sampa oraz Viola po raz kolejny mogą zamieszać. Ale mistrzem i tak będzie Inter :mistrz:

Mało prawdopodobne. Inter juz przestał interesować sie Mascherano, a Kuyt nigdzie nie chce odejsc. Co do Aquillaniego, to było pewne ze nie zaaklimatyzuje sie na Wyspach, chlopina pauzował 8-9 miesiecy, po 3 miesiacach od rozpoczecia ligi wystapil po raz pierwszy i od razu byl wrzucony na głęboką wodę. Wiadomo, ze Premiership to liga ktora preferuje bardziej siłowy futbol, a chlopakowi po długiej kontuzji, ktory przyszedł z ligi, gdzie bardziej od sily wazniejsza jest technika, cięzko bedzie wejsc w mecz. Miejmy nadzieje, ze te wypozyczenie do Juve cos mu da.

rolnik
23-08-2010, 15:51
Mocna jak zwykle będzie Roma, która ściągnęła odrodzonego w Brazylii Adriano.

Gdzieś słyszałem, że trener Romy już ma spore "ale" do Adriano, jakoby obijał się na treningach więc czy okaże się wzmocnieniem na razie nie wiadomo.

Flip
23-08-2010, 16:11
Gdzieś słyszałem, że trener Romy już ma spore "ale" do Adriano, jakoby obijał się na treningach więc czy okaże się wzmocnieniem na razie nie wiadomo.

Skończy się jak w Interze... Szkoda,bo lubię Romę ale nie wierzę w zmianę mentalności takich ludzi.Może zagra fajną rundę,albo chociaż strzeli zwycięską bramkę w derbach :oczko:

siekan
23-08-2010, 17:59
Szawar, sytuacja z transferem Kuyta i Mascherano jest nadal otwarta, może wydarzyć się wszystko. Pytanie tylko czy są oni niezbędni w Interze. Jakoś śmiem wątpić. Inter ma bardzo mocny środek pola więc zakup kolejnego gracza w ten rejon boiska może tylko zaburzyć panującą hierarchię. Kuyt może i byłby przydatny, ale w ostateczności. Należy pamiętać, że do Interu wreszcie trafił Coutinho, który prezentował się bardzo dobrze podczas przygotowań i według wielu może mocno zamieszać nie tylko w Interze, ale i w całej Serie A. Na dniach ma zostać sfinalizowany zakup Antonelliego, lewego obrońcy z AC Parmy.

Rolnik i Flip, co do treningów etc to nie wiem co tam się dzieje i szczerze mało mnie to interesuje. Widziałem kilka skrótów z meczów przedsezonowych Romy i na ich podstawie wyrobiłem sobie zdanie na temat Adriano. Jak będzie zobaczymo. Podobno zmądrzał w Brazylii, pytanie jak bardzo?

Robson(L)
23-08-2010, 20:11
A ja widziałem go w meczu o SPW i powiem, że jak schudnie z 10kg to będzie można zacząć mówić o profesjonalnym prowadzeniu się. :oczko:

me(L)u
23-08-2010, 20:44
Dzisiejsza "Marca" pisze, że Mascherano jest dogadany z Barceloną, tylko kluby jeszcze nie uzgodniły ceny. Ofertę na 20 milionów euro (15 mln teraz plus 5 pod pewnymi warunkami) Liverpool odrzucił. Żądają 26 mln.

nevermind
23-08-2010, 22:07
Ponoc Cygan dogadal sie z Milanem :kac: Czekam az bedzie muldal w pysku herb ACM tak jak to mialo miejsce rok temu z herbem Barcy :D

Majkisek
24-08-2010, 14:25
Dzisiejsza "Marca" pisze, że Mascherano jest dogadany z Barceloną

Czyli rozumiem, że dwóch z trójki Mascherano, Busquets, Fabregas będzie siedzieć na ławie?! Przecież Xaviego ani Iniesty nie posadzą. Dziwi mnie ich polityka transferowa naprawdę. Wydawać aby wydawać. To samo było rok temu ze Zlatanem.

R.
24-08-2010, 14:34
Czyli rozumiem, że dwóch z trójki Mascherano, Busquets, Fabregas będzie siedzieć na ławie?! Przecież Xaviego ani Iniesty nie posadzą. Dziwi mnie ich polityka transferowa naprawdę. Wydawać aby wydawać. To samo było rok temu ze Zlatanem.

Przeciez Fabregasa nie kupili. A Busquets jest DMF-em, wiec pewnie po przyjsciu Mascherano usiadzie na lawie.

Majkisek
24-08-2010, 18:28
Ehh tyle zamieszania było wokół tego Cesca, że jakoś zakodowałem ten zakup jako dokonany. Tak czy inaczej Busquets to wielka nadzieja całej hiszpańskiej piłki, więc błędem byłoby posadzenie go na ławce i zastopowanie kariery.
Sorry za mały offtop ale w wątku o hiszpańskiej cisza;)

siekan
30-08-2010, 10:54
ibrahimović oficjalnie w Milanie. Być może dołączy do niego inny były gracz Interu, a obecnie Barcelony Maxwell. Czekam z utęsknieniem na derby Mediolanu :popcorn:

deszcz
30-08-2010, 11:53
Mówi się też, że Robinho miałby przejść do ACM.

siekan
31-08-2010, 19:11
No i Robinho oficjalnie w Milanie. Patrząc obiektywnie z przodu Milan prezentuje się bardzo dobrze. Jest Robinho, jest Pato, jest Ronaldinho. Gorzej w defensywie.

nevermind
31-08-2010, 19:31
Marotta niech wynosi sie z Turynu jak najszybciej, i niech bierze ze soba Martineza i Delneriego. :grr: Tak genialnego marceto to ja w zyciu nie widzialem... :boshe: Myslalem ze gorszego sezonu od poprzedniego nie bedzie, ale jednak mysle ze ten przebije wszystkie dotychczasowe ktore pamietam. :pokemon:

MOGGI WROĆ! :/

derix
31-08-2010, 20:13
Pierwsza wygrana Milanu 4-0 o czyms swiadzy i teraz jeszcze te transfery :). Niech Real sie boi o awans :D

detoxizer
18-09-2010, 11:27
Wiadomo już dlaczego chyba Gaurdiola nie chciał tego człowieka w drużynie:

http://www.youtube.com/watch?v=HaE4d3nAL0g

Majkisek
18-09-2010, 16:00
Z nim musi być coś nie w porządku. Pilkarz genialny, ale w glowie nie po kolei.

lukasz9209
19-09-2010, 18:40
kurna nie dało sie jak pojechać po lechu jak dziś po Udine?

Majkisek
19-09-2010, 22:27
Spokojnie, poczekaj do rewanżu. Jak widać wolą grać na wyjazdach:D
P.S. dobrze się dziś Roma spisala;]
Edit. Sampdoria jeszcze lepiej...

derix
23-09-2010, 22:18
To sie Juventus otrzasnal 0-2 z Palermo narazie :kawa:

Flip
25-09-2010, 22:41
Grande Roma!!

Vucinić!!!

Kapitanos
25-09-2010, 22:54
Niezawodny Vucinic :bauns:

Nie sądzilem ze Roma moze dzisiaj wygrac. Brawo!

gonzo(L)
26-09-2010, 09:53
miła niespodzianka :fajek: obrona nie do przejścia, do końca sezonu grać tą czwórka z tyłu co wczoraj i będzie git

E: Zampa w formie :D

http://www.youtube.com/watch?v=8AFGwmjADdM

nevermind
03-10-2010, 18:54
Sytuacja Romy w Serie A, przypomina mi nasza sytuacje. Zbieraja klapsy od wszytskich w lidze, po czym wygrywaja fuksem z Interem aby w kolejnym spotkaniu ligowym ponownie dostać w ryj tym razem od Napoli

Sytuacja wypisz wymaluj jak w Legii.

Kapitanos
03-10-2010, 19:10
Parma 0 - 1 AC Milan - Pirlo Goal (02.10.2010)

http://www.youtube.com/watch?v=3qrTrl-vE7U

:popcorn:

derix
09-10-2010, 19:28
"La Gazzetta dello Sport" podała, że Juventus nie przedłuży kontraktu z Del Piero. Umowa wygasa z końcem obecnego sezonu.

Jeszcze nie wiadomo, czy Del Piero, po 17-latach gry dla Juventusu, zdecyduje się na kontynuowanie kariery piłkarskiej.

35-letni Alessandro Del Piero przeszedł do "Starej Damy" w 1993 roku z Podovy. Od tego czasu rozegrał dla klubu z Turynu 463 potkania ligowe, w których zdobył 197 goli.
To jest raczej niemozliwe ;)

Slyboots
09-10-2010, 21:48
Z Raulem tez się tak wydawało ;)

lukasz9209
24-10-2010, 15:43
dziś oglądałem mecz Parma - Roma i muszę stwierdzić, że mecz nudny jak flaki z olejem :help: Roma nic szczególnego nie grała i jak sie coś u nich nie poprawi to Lazio może skończyć sezon wyżej w tabeli :boshe:

holek
24-10-2010, 22:01
jak na razie jesli chodzi o Rome jest źle...wg mnie Ranieri powinien poleciec,ale zarzad wie lepiej tylko zeby nie obudzili sie za pozno....

Forza Roma

nevermind
30-10-2010, 22:45
No wkońcu, Derby Włoch dla Juventusu :gwiazda:

Akcja meczu: Asysta Sissoko przy golu Del Piero :mf:

Danoo
30-10-2010, 22:48
W ostatniej minucie postraszyli tym karnym :)

A co najgorsze po tym meczu kolejny zawodnik trochę odpocznie od grania.

Francais
30-10-2010, 22:49
Akcja meczu: Asysta Sissoko przy golu Del Piero :mf:

potwierdzam:hyhy:

brawo Juve

siekan
31-10-2010, 08:32
No wkońcu, Derby Włoch dla Juventusu :gwiazda:

Derby Włoch to to nie są. Derbami nazywane są mecze Interu z Juventusem. Tak gwoli ścisłości.

nevermind
31-10-2010, 09:05
Jak dla kogo. Dla mnie Derby Włoch to tylko z Milanem :p

Choc tak jest "oficjalne" Derby D'Italia to mecze Juventusu z Interem, ale wiem ze dla duzej czesci kibiców Juve to jednak pojedynki z Milanem są Derbami Włoch.

Pan Kamil
31-10-2010, 14:53
Jak dla kogo. Dla mnie Derby Włoch to tylko z Milanem :p

Choc tak jest "oficjalne" Derby D'Italia to mecze Juventusu z Interem, ale wiem ze dla duzej czesci kibiców Juve to jednak pojedynki z Milanem są Derbami Włoch.
Tym bardziej, że mecze Interu z Juve nazywane były derbami Włoch ponieważ oba kluby nigdy nie spadły z serie a. Po calciopoli, jak wiadomo przestało być to aktualne.
Ja również byłbym skłonny nazwać derbami Włoch mecze z Milanem - w końcu to dwa najbardziej utytułowane włoskie kluby. Mniejsza o nazewnictwo liczą się trzy bardzo ważne punkty.
Bronią Juve było to czego zabrakło Milanowi - skuteczność. Asysta Sissoko rzeczywiście paluszki lizać :D

A co najgorsze po tym meczu kolejny zawodnik trochę odpocznie od grania.Niestety nie jeden.
Chellini - kilka dni odpoczynku
De Ceglie - ok 3 miesiące
Martinez - ok 2 miesiące
ps
Lazio nie odpuszcza, dziś pojechali Palermo na wyjeździe, co oni biorą?

Z.
31-10-2010, 15:08
Lazio nareszcie gra na miarę oczekiwań, co cieszy, wszak drużyny z Rzymu, owszem nigdy nic nie wygrały, ale to drużyny z Mediolanu i Turynu nigdy nie wygrały nic uczciwie ;) Natomiast to, że nie stracili gola w końcówe dzisiaj, należy rozpatrywać w kategoriach cudu. Szkoda, że Muslera tak nie bronił z Niemcami na mundialu.

lukasz9209
31-10-2010, 15:08
ps
Lazio nie odpuszcza, dziś pojechali Palermo na wyjeździe, co oni biorą?
nie ma co laziale ładnie się prezentują, Scudetta raczej nie zdobędą, bo jeszcze takiej paki nie mają, ale Lige Europejską mogą mieć spokojnie.

nevermind
31-10-2010, 15:10
Z. mozesz rozwinać teze ze nigdy nic nie wygraly uczciwie?

62 scudetta Juventusu, Milanu, Interu

cos kolo 12 Pucharów Europy :p

Oj, jezeli posiadasz taka wiedze ze nigdy nic nie zdobyły uczciwie to nie wiem co jeszcze w Warszawie robisz i nie lecisz z tym do Neapolu ;)

Z.
31-10-2010, 15:13
Taki żart. Kibice Interu, Milanu i Juve szydzą, że drużyny z Rzymu nigdy nie wygrywają, a kibice z Rzymu odpowiadają, że owszem, ale za to tamte nic nie wygrywają uczciwie. Cóż i Juve i Milan swego czasu były degradowane, pozostaje kwestia Interu ;)

lukasz9209
31-10-2010, 15:30
Cóż i Juve i Milan swego czasu były degradowane, pozostaje kwestia Interu ;)
cały czas odnosisz się do ligi, jak wytłumaczysz LM?

Z.
31-10-2010, 15:32
Kurde, to taki żart jest, jaka spinka :lol: Zreszta Inter się trzyma blisko Lazio, więc może są ok :pimp:

Slyboots
31-10-2010, 15:44
Wracając do wczorajszego hitu, cieszy kapitalna dyspozycja Melo, który w tamtym sezonie był chyba w sumie największym rozczarowaniem. Widać że kształtuje się już w Turynie szkielet drużyny która może dorównać w jakiejś mierze sukcesom sprzed lat. Brakuje jeszcze napastnika który zastąpi Del Piero i prawego skrzydłowego o umiejętnościach zbliżonych do Krasicia, bo Pepe i Martinez jak na Starą Damę to maksymalnie rezerwowi ;)

W tym sezonie celem nadal pozostaje kwalifikacja do LM, na scudetto szans nie widzę niestety mimo wszystko

holek
01-11-2010, 12:18
Lazio nareszcie gra na miarę oczekiwań, co cieszy, wszak drużyny z Rzymu, owszem nigdy nic nie wygrały, ale to drużyny z Mediolanu i Turynu nigdy nie wygrały nic uczciwie ;)

w następnej kolejce Roma musi sprowadzic Lazio na ziemie,innego wyjscia nie ma ;)

ASR SEMPRE

e(L)egion
06-11-2010, 23:13
To co odwala Inter pod wodzą Beniteza woła o pomstę do nieba. Mourinho był jaki był ale pod jego wodzą Inter trzymał Serie A za mordę i mimo chwil słabości zdobywał seryjnie tytuły. Teraz mamy żenujące remisy na San Siro z jakimiś ogórasami, a w Lidze Mistrzów ogrywa go średniej jakości klub z Premiership. Wiadomo było że kiedyś to ich seryjne wygrywanie ligi się skończy ale jako ich kibic nie sądziłem że stanie się to w tak żenującym stylu. Wprawdzie jeszcze wszystko może się zdarzyć ale wkur..... mnie to jak grają w tym sezonie. Benitez mi zupełnie nie podchodzi. Moratti chyba nie za bardzo wiedział kogo zatrudnić za Mourinho, a że nie chciał nikogo anonimowego to wziął Beniteza, który był na bezrobociu, a nazwisko ma jeszcze w miarę markowe. Jak widać Benitez chyba nie będzie kontynuatorem golenia frajerów, bo jak się remisuje u siebie z Brescią to chyba nie ma na co liczyć. Jedyna szansa w tym ze reszta potentatów też będzie grała tak sobie i mimo wpadek będzie można powalczyć o scudetto na końcu sezonu.

Krawczol
07-11-2010, 09:24
Z tymi potentatami w serie A jest na tyle marnie, że Inter i tak spokojnie będzie walczył o majstra i moim zdaniem go zodbędzie bo paczkę mają jednak najmocniejszą, chyba tylko Milan jest w stanie im zagrozić, bo jakoś nie wierzę w to, że Lazio utrzyma formę przez cały rok.

siekan
07-11-2010, 15:49
Generalnie to za Beniteza Inter stacza się po równi pochyłej w dół. Praktycznie każdy piłkarz zanotował regres formy w porównaniu do poprzedniego sezonu. No może po za Eto'o, który jest w fantastycznej formie, sam jednak nie pociągnie zespołu.

Na dobrą sprawę ciężko również dopatrzeć się w grze Interu jakiegoś pomysłu, na boisku rządzi przypadek i zrządzenie losu, podobnie jak za czasów Manciniego. Może zimny prysznic przed zimowym okienkiem transferowym w postaci znacznej straty do lidera czy też niepowodzenia w LM przyniesie pozytywne zmiany, np. zwolnienie Beniteza.

Flip
07-11-2010, 16:50
Grande Roma!

holek
07-11-2010, 17:06
stało się faktem...Roma sprowadziła lazio na ziemię.

Roma panuje w Rzymie !

cyryl
07-11-2010, 17:28
Niestety jak przewidywałem Lazio poległo, mam jedynie nadzieję, że TO był wypadek przy pracy, a nie wcześniejsze wyniki. Forza Lazio!

Flip
07-11-2010, 17:52
http://tinypic.pl/i/00041/m9tbb2z0ipxa_t.jpg (http://tinypic.pl/m9tbb2z0ipxa)

Taaa,niech żyje Lazio :/ Mam nadzieję,że Roma na dobre się przebudziła,a zwycięstwo w tak ważnym prestiżowym meczu sprawi,że zacznie się marsz w kierunku podium.

raven
10-11-2010, 23:18
Oj szkoda Artka - Roma robiła co chciała, z Violi grał tylko on, i nagle taki klops :/
Nie wiadomo czy przy 2-1 zdołaliby strzelić drugą, ale jednak...

Ten tydzień nie należał do naszych bramkarzy:kurde:

lukasz9209
10-11-2010, 23:20
kolejka super ułożyła się dla sympatyków MIlanu.

Bootleg
11-11-2010, 00:07
Oj szkoda Artka - Roma robiła co chciała, z Violi grał tylko on, i nagle taki klops :/
Nie wiadomo czy przy 2-1 zdołaliby strzelić drugą, ale jednak...

Ten tydzień nie należał do naszych bramkarzy:kurde:

http://www.youtube.com/watch?v=kX3h2FcSnrM&feature=player_embedded#at=56

W sumie, z niegroźnej sytuacji zrobiła się bramka... no cóż szkoda. Oby na San Siro z Milanem odbił sobie tą wpadkę.

Huxley
12-11-2010, 18:00
http://www.youtube.com/watch?v=kX3h2FcSnrM&feature=player_embedded#at=56

W sumie, z niegroźnej sytuacji zrobiła się bramka... no cóż szkoda. Oby na San Siro z Milanem odbił sobie tą wpadkę.

Akurat tę sytuację widziałem na żywo...aż mnie zmroziło, tak pięknie szło, jedna sekunda no i dupa..ehhhh

lukasz9209
14-11-2010, 23:17
Milan zasłużenie pokonał Inter :) mecz nie porywający, ale trzymający w napięciu.

nevermind
14-11-2010, 23:22
Mecz nudny jak flaki z olejem, ale napewno lepiej ze wygrał Milan.

IMO ozbobą meczu, byl front kick Cygana w Materazziego :pociesza:

zbinky
14-11-2010, 23:28
ty typerka licz :D

Mini
14-11-2010, 23:50

:hasao:

nevermind
14-11-2010, 23:55
ty typerka licz :D

Dobra już. Wiem ze wygrales z Szawarem i Cie duma roznosi ale nie musisz mnie poganiać :D

e(L)egion
15-11-2010, 08:09
Inter gra w tej chwili żenująco. Ten sezon to raczej koniec jego hegemonii.

Szawar
15-11-2010, 08:45
Mecz nudny jak flaki z olejem, ale napewno lepiej ze wygrał Milan.

IMO ozbobą meczu, byl front kick Cygana w Materazziego :pociesza:

Trafiła kosa na kamien, za chamskie faule jakich sie dopuscil spotkała go nauczka.
Smaczku dodaje fakt ze obaj panowie sie podobno nie lubia.

Co do meczu - rozczarował. Inter to ekipa, w ktorej graja zawodnicy wypaleni. Rok w rok mistrzostwo kraju, triumf w LM. Jak sie okazuje Benitez nie panuje nad tym wszystkim, jego Inter gra taki sam piach, jak Liverpool który prowadził.

nevermind
15-11-2010, 10:07
Inter gra w tej chwili żenująco. Ten sezon to raczej koniec jego hegemonii.

To pokazuje kunszt Beniteza w stosunku do Mou. Ma taka sama druzyne jak Portugalczyk a gra Interu gorzej wyglada niż za czasów Manciniego. Wiem ze za wcześnie na porównania wszak to dopiero 1/3 sezonu, ale...
Wczorajszy Inter w moim odczuciu wygladał jak Inter z czasów przed Calciopoli, czyli mocna pilkarsko druzyna ale sama gra juz przerazliwie słaba, bez polotu, i przede wszystkim bez pomysłu, i jak to czesto sie zdarzało koncowa lokata w lidze nie wychodzaca poza przedzial 3-6.

Dlatego również dziwilem sie fanom Juventusu, w czasie gdy gruby Benek byl jedna noga w Juve ze piali z zachwytu z tego faktu i uwazali ze to bedzie idealny czlowiek do zadania, ktorym bedzie zbudowanie druzyny majacej wrocić na swoje miejsce we Włoszech. Narazie wychodzi na moje i za nic nie zaminilbym Del Neriego(choc nie bylem i nadal nie jestem fanem jego talentu) na Rafe. Zwłaszcza ze ten pierwszy ma do dyspozycji slabszą pilkarsko druzyne, przetrzebioną kontuzjami do tego stopnia ze od paru spotkan 1/3 skladu meczowego to mlodziki z Primavery a punktów w lidze tyle ile Inter. I chłop mając w ataku tylko Kłajarelle i czasem błysk geniuszu Del Piero moze poszczycić się jak narazie najlepszym atakiem we Włoszech.

Szawar
15-11-2010, 10:19
To pokazuje kunszt Beniteza w stosunku do Mou. Ma taka sama druzyne jak Portugalczyk a gra Interu gorzej wyglada niż za czasów Manciniego. Wiem ze za wcześnie na porównania wszak to dopiero 1/3 sezonu, ale...
Wczorajszy Inter w moim odczuciu wygladał jak Inter z czasów przed Calciopoli, czyli mocna pilkarsko druzyna ale sama gra juz przerazliwie słaba, bez polotu, i przede wszystkim bez pomysłu, i jak to czesto sie zdarzało koncowa lokata w lidze nie wychodzaca poza przedzial 3-6.

Dlatego również dziwilem sie fanom Juventusu, w czasie gdy gruby Benek byl jedna noga w Juve ze piali z zachwytu z tego faktu i uwazali ze to bedzie idealny czlowiek do zadania, ktorym bedzie zbudowanie druzyny majacej wrocić na swoje miejsce we Włoszech. Narazie wychodzi na moje i za nic nie zaminilbym Del Neriego(choc nie bylem i nadal nie jestem fanem jego talentu) na Rafe. Zwłaszcza ze ten pierwszy ma do dyspozycji slabszą pilkarsko druzyne, przetrzebioną kontuzjami do tego stopnia ze od paru spotkan 1/3 skladu meczowego to mlodziki z Primavery a punktów w lidze tyle ile Inter. I chłop mając w ataku tylko Kłajarelle i czasem błysk geniuszu Del Piero moze poszczycić się jak narazie najlepszym atakiem we Włoszech.

Co do Beniteza, jako fan Liverpool z ulga przyjał fakt, ze został zwolniony.
Nie mozna Benitezowi napewno odebrac zasług, gdyz doprowadził Liverpool do dwóch finałów LM, to samo z Valencią.
To Benitez miał dac upragnione mistrzostwo Anglii, na które kibice The Reds czekaja przeszło 20 lat. Fundusze miał, lekka ręką pozbył się Riise, Croucha, Barosa, Kewella. Alosno stracił zaufanie do trenera, gdy ten przebakiwał ze sprowadzi Garetha Barrego w miejsce włąsnie Alonso. Nie trafione drogie transfery Keana, Aquillaniego. Benitez ma duzo plusów i minusów, na pewno jest to genialny strateg, ale od kilku miesiecy majacy kryzys.

siekan
15-11-2010, 10:42
Mecz na dobrą sprawę rozczarował. Przypadkowa bramka na początku ustawiła mecz, ale gdyby nie padła to czy Inter by wygrał? Wątpię. Wczoraj widziałem drużynę jeszcze gorzej zorganizowaną niż za kadencji Manciniego. Zero pomysłu na grę, wszystko w jednostajnym tempie i liczenie, że komuś wyjdzie strzał życia. A gra w przewadze wołała o pomstę do nieba. Jak dzieci we mgle.

Jak już pisałem w tym temacie, nie byłem i nadal nie jestem zwolennikiem Beniteza, dziwiłem się osobom, które stawiały go na równi z Mourinho czy przykładowo Hiddinkiem, a nawet Wengerem. Mam nadzieję, że Moratti pójdzie po rozum do głowy i jeszcze przed zimą, kiedy strata do lidera nie będzie oscylowała w granicach 10 pkt, zwolni Beniteza.

Dziwi mnie jeszcze jedna rzecz. Inter miał na tacy podanego trenera, który był związany z tym klubem jako piłkarz, chciał zostać trenerem po Mourinho. Zrobił dobrą robotę w Bologni, później w Catanii, obecnie radzi sobie we Fiorentinie. Mowa oczywiście o Mihajloviciu. Moratti wolał jednak zatrudnić kogoś z nazwiskiem, wybrał Beniteza. I jak pokazuje ten sezon był to błąd.

lukasz9209
20-11-2010, 22:53
Po oglądnięciu meczu Milan - Violka, stwierdzam, ze Milanowi lepiej gra wychodzi bez Pirlo. Grają szybciej i agresywniej
co do meczu to Boruc bronił wg mnie poprawnie, przy bramce jaką Ibra strzelił nie miał nic do powiedzenia.

e(L)egion
21-11-2010, 16:53
Interu kompromitacji ciąg dalszy. Dzisiaj w plecy w Weronie :poddaje:

nevermind
21-11-2010, 17:08
Ciekawe na ile Eto'o dostanie bana, za tego "zidanka" ktorym znokautował obronce Chievo. O ile dostanie. :]

Cieszy wazne zwyciestwo Juve na ciezkim terenie w Genui, przedłuzającą tym samym passe 9 meczów bez porażki.

lukasz9209
21-11-2010, 17:37
Cieszy wazne zwyciestwo Juve na ciezkim terenie w Genui, przedłuzającą tym samym passe 9 meczów bez porażki.
miejmy nadzieję, ze Juve zaczyna grać jak na nich przystało :bravo:

siekan
22-11-2010, 11:17
Niech ten cały Benitez pakuje mandżur i wypierdala w siną dal. Pomijam już brak transferów, ale ile można nic nie grać, no ile? Do tego te jego metody treningowe, które przynoszą co róż kontuzje mięśniowe. W poprzednich sezonach tego nie było, nawet Zanetti musiał pauzować przez kilka dni, co praktycznie nigdy się nie zdarzało. Mam nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu zobaczę nowego trenera Interu.

Zawistny
22-11-2010, 15:43

Po tej kolejce można napisać to samo. Lazio też zaczyna dawać ciała co tydzień, nie wspominając już o Interze :o.

Pan Kamil
22-11-2010, 20:42
Niech ten cały Benitez pakuje mandżur i wypierdala w siną dal. Pomijam już brak transferów, ale ile można nic nie grać, no ile? Do tego te jego metody treningowe, które przynoszą co róż kontuzje mięśniowe. W poprzednich sezonach tego nie było, nawet Zanetti musiał pauzować przez kilka dni, co praktycznie nigdy się nie zdarzało. Mam nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu zobaczę nowego trenera Interu.To kogo proponujesz, bo w chwili obecnej na rynku nie ma zbyt wielu interesujących nazwisk.

Klosiak1916
22-11-2010, 21:39
Mi po odejściu Mourinho wyobrażał się Pellegrini. Niestety teraz objął Malage i nie ma perspektyw na wyciągnięcie go. Podobno odmówił Dunga. Jakoś mnie to nie martwi :)

Slyboots
23-11-2010, 01:39
Mourinho jest na tyle genialnym trenerem że po jego odejściu każda drużyna miała problem - to sam zresztą skromnie przyznał. Pellegrini to również niższa pułka o czym świadczą wyniki i gra Realu w tym sezonie w porównaniu do poprzedniego.

Poza tym co to za piłkarze teraz grają w pierwszym składzie Internazionale? Biabany, Coutinho... Mourinho nie dałby im powąchać murawy ;)

siekan
23-11-2010, 13:15
Tu nie chodzi nawet o to, kto gra. Tylko jak ci zawodnicy są ustawiani, jakie mają zadania na boisku etc. Ja oglądając kilka meczów Interu w tym sezonie nie zauważyłem żadnych wypracowanych schematów, nic, zero. Cały czas liczenie na farta i błysk poszczególnych graczy np.: Eto'o czy Snejdera.

Osobną kwestią są kontuzję, o czym już zresztą pisałem. Co ciekawe są to głównie kontuzje mięśniowe, nie licząc oczywiście Samuela. Z czegoś to wynika. Zapewne z obciążeń jakie Benitez serwuje na treningach. Są one zwyczajnie za mocne skoro nawet ktoś taki jak Zanetti musiał pauzować. Fakt, nie był to jakiś długi okres czasu, ale jednak samo to, że zawodnik, który przez kilka lat nie miał żadnych kontuzji i grał w każdym spotkaniu, nie licząc kartek oczywiście, doznaje kontuzji mięśnia. Nie jest to normalne.

Kogo proponuję na miejsce Beniteza? Pisałem we wcześniejszych postach, że najlepszym kandydatem byłby Mihajlović, niestety jest w tej chwili szkoleniowcem Violi i nie zanosi się na jakąś zmianę. Oprócz niego postawiłbym na jakiegoś młodego trenera, np.: Simeone bądź Leonardo.

Klosiak1916
23-11-2010, 15:25
Co do Pellegriniego to wcale nie jest prawdą, że Real grał słabo.. Zdobył najwięcej punktów w historii występów w Primerze (odkąd przyznaje się 3 punkty) i gdyby nie genialna Barcelona to mówilibyśmy o nim jako obecnym mistrzu Hiszpanii. Ciekawą postacią jest Eric Gerets, ciekawy szkoleniowiec i jestem ciekaw jakby sobie poradził gdyby dostał pracę w klubie z jednej z największych lig.

ivan
23-11-2010, 18:40
Eto dostał trzy mecze kary . Włosi to rasiści .:lol3:

lukasz9209
23-11-2010, 21:39
Eto dostał trzy mecze kary
jak dla mnie to za mało, liczylem minimum na 5, Krasic dostal za wymuszenie karniaka 2 a ten za uderzenie rywala 3 :gupi:

nevermind
23-11-2010, 21:51
Majac na uwadze ze Eto'o jest motorem napedowym Interu w tym sezonie a sam Inter zawdziecza chyba tylko jemu to szóste miejsce, bo nie oszukujmy sie ze gdyby nie mudżina rodem z Kamerunu to pewnie mediolanczycy byliby jeszcze niżej, to w tych trzech meczach nerazzuri moga stracic scudetto, bo nie sadze ze bez niego zdobeda komplet punktów(Parma, Lazio, Napoli).

PS: Sly, za kim Ty we Włoszech idziesz? :D

kubabca
24-11-2010, 01:24
Jak na moje szczerze mówiąc to Benitez ma już popłynięte z Interu. Przy tym wszystkim co się dzieje tam. Piłkarze niby są Ci którzy byli w ubiegłym sezonie ale co z tego skoro grają tak jakby im się nie chciało.

Esk
24-11-2010, 08:12
Eto dostał trzy mecze kary . Włosi to rasiści .:lol3:

Jacy znowu rasiści ?

Zgodnie decyzją włoskiego Sądu Kasacyjnego z 2005 roku sformułowanie „Ty brudny czarnuchu” nie ma rasistowskiej konotacji, jest jedynie wyrazem ogólnej antypatii.

:D

lukasz9209
28-11-2010, 11:34
Oglądał ktos mecz Juve - Violka?
prawda to, ze Boruc tak zaje**scie bronił? czy tylko prasa sieje glupoty:humorek:

nevermind
28-11-2010, 11:38
http://www.youtube.com/watch?v=7IKHcGPrAFs

:prosze:

U mnie Artur ma duuuuzego minusa za wczorajszy mecz :D choc z drugiej strony gdyby nie kwadratowy łep Motty pewnie Juventus by wygrał.

detoxizer
28-11-2010, 13:02
Wybronił kilka sytuacji kapitalnie, a przy bramce popełnił chyba jednak błąd.

e(L)egion
28-11-2010, 14:55
Wybronił kilka sytuacji kapitalnie, a przy bramce popełnił chyba jednak błąd.
Też mi się tak wydaje. Mimo wszystko kilka obron miał na prawdę kapitalnych, dlatego ten gol jeśli miał paść to mógł paść w trochę w innych okolicznościach.