PDA

Zobacz pełną wersję : Wisła Kraków na liście ukaranych przez UEFA

MaxxxiM
02-09-2003, 18:15
Gazeta Wyborcza

Wisła Kraków znajduje się na opublikowanej we wtorek liście klubów ukaranych przez Europejską Unię Piłkarską (UEFA). Mistrzowie Polski muszą zapłacić 10 tys. franków szwajcarskich (ok 6,5 tys. euro) za "zachowania rasistowskie" kibiców w czasie pierwszego meczu w kwalifikacjach Ligi Mistrzów z Anderlechtem w Brukseli.

UEFA najwyższą karę - 60 tys. franków - wymierzyła macedońskiemu Vardarowi Skopje. Powodem jest niewłaściwe zachowanie kibiców podczas meczów kwalifikacyjnych do piłkarskiej Ligi Mistrzów ze Spartą Praga i CSKA Moskwa.

50 tysięcy franków za sprzedaż części biletów przeznaczonych dla tego klubu przed finałem Pucharu UEFA na czarnym rynku do kasy UEFA będzie musiało wpłacić FC Porto.

W maju w Sewilli FC Porto pokonało po dogrywce Celtic Glasgow 3:2. Portugalski klub rozprowadził część biletów na czarnym rynku, po cenach znacznie wyższych niż oficjalne.

30 tys. franków będą musiały zapłacić Real Madryt i Manchester United. Jest to kara za niewłaściwą organizację meczów pomiędzy tymi drużynami w ćwierćfinale ostatniej edycji Ligi Mistrzów.

Identyczną karę UEFA wymierzyła Galatasaray Stambuł za rzucanie na boisko rac świetlnych w czasie meczu rundy kwalifikacyjnej Champions League z CSKA Sofia.

Kawa
02-09-2003, 18:22
No troche sobie chłopaki pohuczeli na tego czarnego9nie pamiętam nazwiska) to teraz trzeba zapłacić. Może nie zbankrutuja. Ciekawe jak sie ma do tego flaga wisząca w Krakowie '8

MaxxxiM
02-09-2003, 18:27
No troche sobie chłopaki pohuczeli na tego czarnego9nie pamiętam nazwiska) to teraz trzeba zapłacić. Może nie zbankrutuja. Ciekawe jak sie ma do tego flaga wisząca w Krakowie '8

dobrze ze nie chodzi o Polonie, bo by pewnie powiedzieli ze to wina kibicow Legii '8

szczepan
02-09-2003, 18:28
Nie oni by powiedzieli ze to wina naszych ukladow i znajomosci w UEFA :P

Kawa
02-09-2003, 18:36
Nie oni by powiedzieli, ze to przez lata przesladować w czach komuny.

szczepan
02-09-2003, 18:56
Nie oni by powiedzieli, ze to przez lata przesladować w czach komuny.

oni to powiedzieli by ze to spisek majacy na celu uniemozliwienie budowy oswietlenia na ich klepisku...

Raffi
02-09-2003, 19:36
To na razie kara za pierwszy mecz, tak nawiasem mówiąc. Pamiętacie, jak dostaliśmy za "recydywę" po łapach (i to notabene za nieswoje winy)

Mrozik
02-09-2003, 21:01
Gazeta Wyborcza
30 tys. franków będą musiały zapłacić Real Madryt i Manchester United. Jest to kara za niewłaściwą organizację meczów pomiędzy tymi drużynami w ćwierćfinale ostatniej edycji Ligi Mistrzów.

CIekawe o co chodzi :hmm:

MaxxxiM
02-09-2003, 21:41
Gazeta Wyborcza

CIekawe o co chodzi :hmm:

a zupa byla nieslona, a Pepsi Boy sie slinil za bardzo do del Bosque. a tak powaznie to na stronie uefa napisali tyle:

Real Madryt-ManUtd-08.04.2003- pala z organizacji
ManUtd-Real- 08.04.2003- zadyma

czyli generalnie chodzi o to, ze Real dopusci ManUtd do zadymki. osobiscie tego nie pmietam, wiec moze jednak chodzilo o to ze Becks pomylil szatnie i sir Alexa ponioslo.

gdyby ktos byl zainteresowany dluga lista ukaranych to link tu
http://www.uefa.com/newsfiles/97004.pdf

Omonia np. zostala ukaran za mecz z Wisla za cytuje "Throwing of missiles and fireworks" a Wisla za mecz z RSC za "Racist behaviour"

Ewelina
03-09-2003, 11:48
heh ciekawa jestem czy kara za drugi mecz tez bedzie, bo raczej wlasnie za drugi nalezy sie bardziej niz za wyzwiska w czasie pierwszego spotkania. :*

Mazi
03-09-2003, 13:50
Pamiętacie flagę kibiców wisly "Wisla przeciwko rasizmowi" czy coś takiego ... ?

Nie ma to jak konsekwencja ...

lol
04-09-2003, 22:17
Pamiętacie flagę kibiców wisly "Wisła przeciwko rasizmowi" czy coś takiego ... ?

To nie była flaga kibicow tylko klub ja zrobił
my (kibice Wisły) nie mielismy z tą flagą nic wspólnego :)

White Pride 8o

MaxxxiM
04-09-2003, 22:51
Pamiętacie flagę kibiców wisly "Wisła przeciwko rasizmowi" czy coś takiego ... ?

To nie była flaga kibicow tylko klub ja zrobił
my (kibice Wisły) nie mielismy z tą flagą nic wspólnego :)

White Pride 8o

w to jestem w stanie uwierzyc. ale racist behaviour majac w skladzie Murzyna? troche brak logiki '8

szczepan
04-09-2003, 22:58
ale czy rasistowskie teksty musza isc w strone czarnych?

Sharn
04-09-2003, 23:00
E tam brak logiki - ja tam jestem też narodowy, ale na stadionie się hamuję ...

To zależy od człowieka i organizacji...

lol
04-09-2003, 23:54

muszą 8o
jak beda zoltki u nas grac to w ich strone tez beda isc rasistowskie teksty :rotfl:

Maxxxim: jest logika :) dla mnie murzyn grajacy w Wisle nie istnieje, nie ciesze sie z jego bramek , gry itp.. tak jak by go niebyło :)

MaxyM
05-09-2003, 03:35

muszą 8o
jak beda zoltki u nas grac to w ich strone tez beda isc rasistowskie teksty :rotfl:

Maxxxim: jest logika :) dla mnie murzyn grajacy w Wisle nie istnieje, nie ciesze sie z jego bramek , gry itp.. tak jak by go niebyło :)

MO CY TRES

MaxxxiM
05-09-2003, 11:05
E tam brak logiki - ja tam jestem też narodowy, ale na stadionie się hamuję ...

To zależy od człowieka i organizacji...

Adolf tez byl.

Maxxxim: jest logika dla mnie murzyn grajacy w Wisle nie istnieje, nie ciesze sie z jego bramek , gry itp.. tak jak by go niebyło

i pewnie tez byles oburzony, kiedy gral w poprzednim sezonie w PUEFA.
widac byla ta zlosc kibicow Wisly. szczegolnie w pierwszym meczu z Lazio.

lol
05-09-2003, 14:08
Maxxxim: jest logika dla mnie murzyn grajacy w Wisle nie istnieje, nie ciesze sie z jego bramek , gry itp.. tak jak by go niebyło

i pewnie tez byles oburzony, kiedy gral w poprzednim sezonie w PUEFA.
widac byla ta zlosc kibicow Wisly. szczegolnie w pierwszym meczu z Lazio.

tak nie cieszylem sie z jego bramek i gry. Nie jestem wszystkimi kibicami Wisły wiekszosc sie cieszyla a po tym co teraz ostatnio zrobil to nie lubia czarnych i to jest dla mnie dziwne musze przyznac :/

Grabo
05-09-2003, 15:17
Jeszcze niedawno było w Krakowie takie oburzenie jak Uche opluł Marka Zieńczuka.Prawie wszyscy jechali po piłkarzu Amiki trzymając strone swojego grajka ,a teraz sami widzimy co się dzieje.Jak to ludziom się wszystko odmienia.