PDA

Zobacz pełną wersję : KUŚ w Legii!

Mini
02-09-2003, 13:31
właśnie z pewnego źródła się dowiedziałem !!!!!
a temat nowy bo ważne wydarzenie

------

teraz sprawdziłem na LL i jest już od 20 minut ;)

Miejmy nadzieję że teraz z Kusiem Choto Jarzą i Zielkiem nasza obrona będzie nie do przejścia.

Aro
02-09-2003, 13:45
Ekstra, wreszczie jakaś fajna wiadomość w ten pochmurny dzionek. Może i Szala się wreszcie przy nim wyrobi ?

crolick
02-09-2003, 13:50
Przed chwilą dowiedzieliśmy się, że wczoraj wieczorem Marcin Kuś podpisał kontrakt z Legią Warszawa. O tym transferze pisało się już dużo wcześniej. Sam piłkarz po meczu z Polonią powiedział: "Nie wykluczone, że w kolejnych derbach będę reprezentował barwy Legii". Kuś miał przejść do niemieckiego Hannoveru, ale przeszkodziła mu w tym kontuzja. Marcin Kuś ma na swoim koncie już mistrzostwo Polski i Puchar Polski, które zdobył w grając Polonii Warszawa. Urodził się 2 września 1981 roku w Warszawie. Ooo... dzisiaj ukończył 22 lata. Wszystkiego najlepszego w dniu urodzin i powodzenia w nowym klubie! :-)

źródło: legialive.pl

:+: :+: qrcze to juz jest cos, wielkie brawa dla dzialaczy. mamy kusia, i to za darmo!!!. tylko cos mi sie nie podoba z tym transferem zagranicznym, bo wydaje mi sie, ze kusia szybko sprzedzadza na zachod i gro kasy zgarnie romanowski :/

Bonhart
02-09-2003, 13:50
Od pewnego czasu polityka transferowa w Legii zaczyna przedstawiac
sie calkiem niezle :+: . Po Surmie i Saganowskim przyszli Choto i Kus. Jesli Garcia zacznie spelniac pokladane w nim nadzieje to kto wie...
Moze wizja mistrzostwa w tym sezonie znacznie sie przyblizy :) :) :)

R@dek (L)
02-09-2003, 13:58
:+: :+: dla J.E w końcu coś się dzieje :)

Aureliusz
02-09-2003, 14:02
:idollo:
:+: :+: :+:

kamyk
02-09-2003, 14:03
zajebista wiadomosc teraz tylko niech kus sie wyleczy i na wiosne mamy obrone nie do przejscia i o to chodzi brawo dzialacze brawko jeszcze raz:)

MaxxxiM
02-09-2003, 14:19
chyba ktos w koncu zauwazyl, ze obrona Legii sie troche zestarzala i trzeba troche mlodziezy. jest Choto, teraz Kus. idzie dobre. jest ok.

qwerty1234
02-09-2003, 14:27
chyba ktos w koncu zauwazyl, ze obrona Legii sie troche zestarzala i trzeba troche mlodziezy. jest Choto, teraz Kus. idzie dobre. jest ok.
I jak nie jak tak... :+: :rotfl: :)

Lawy
02-09-2003, 14:56
Znowu pojawia się opcja z kupowaniem kontuzjowanych graczy. Kiedyś na tym naprawdę źle wyszliśmy. Mam nadzieję, że tym razem wszystko będzie OK ale obawy pozostają...pozyjemy zobaczymy...

Yevaud
02-09-2003, 15:18
No to się Engel na coś przydał.
Juz za rok może się okazać, że nasi chłopcy wyprą wiślanych drewniaków z repry - Zamiast Jopa (Stolarczyka) - Jarzębowski, a Kuś konkurencją dla Baszczyńskiego.

C@mo
02-09-2003, 15:27
Świetny transfer tylko szkoda ze bedzie trzeba na niego czekać ale z drugiej strony gdyby nie kontuzja to by do Legii nie trafił.

ems
02-09-2003, 15:39
no i dobrze, wreszcie ktos z jajem na prawej stronie...

ale sie forum Polonii zagotuje :)) oj beda rzucac cwelami na prawo i lewo :))

Endrju
02-09-2003, 15:55
No nie wierze do tej pory 8) Przychodze ze szkółki włączam neta a tam napisane "Kuś w Legii" pomyślałem że to kolejna rewelacja ps ale kikam na news i okazuje się ze to potwierdzona informacja przez pap. nareszcie Engel razem z Trylnikiem doprowasdzili do porządnego tranferu. jak się chłopak wyleczy beedzie extra biorąc pod uwage że ma 22 lata.

Panowie działacze po raz drugi w życiu :+: (pierwszy było jak Sagan przyzedł)

Nazgul
02-09-2003, 15:58

Ehm...
http://polonia.civ.pl/forum/viewtopic.php?t=814
'8

Keleborn
02-09-2003, 16:11

Ehm...
http://Polonia.civ.pl/forum/viewtopic.php?t=814
'8

Hy hy hy. Ale się gotują...

crolick
02-09-2003, 16:14
hmm w informacji papu nie jest napisane ze kus podpisal kontrakt z legia, tylko ze ma podpisac. czyli znajac sqrwiela romanowskiego, jeszcze nie mozemy byc niczego pewni :/

Adiq
02-09-2003, 16:27
nareszcie Engel razem z Trylnikiem doprowasdzili do porządnego tranferu.

Ja bym na razie nie popadał w taki zachwyt. Po pierwsze nie zapominajmy o tym, że to zawodnik kontuzjowany. Już kiedyś też mieliśmy kontuzjowanego super obrońcę, Łapińskiego. Co z niego dobrego wyszło, wiadomo. Poza tym nasi działacze mają tendencje do podpisywania głupich kontraktów. Zaraz się okaże, że może odejść w każdej chwili za jakieś grosze, albo, że ktoś pobierze z ewentualnego transferu całkiem spory procent. Mam nadzieję, oczywiście, że tak nie będzie, bo Kuś to dobry młody obrońca, ale także warszawiak! Takich właśnie nam trzeba.

Krótki i Zajączek nie nabijać! :no:

Kawa
02-09-2003, 16:30
A yyyyyyyy co z jego kontuzja? Czy nie trafi sie nam kolejny Łapiński?

MaxxxiM
02-09-2003, 16:34
a kiedy sie w Legii wyleczy, wypromuje i bedzie chcial go jakis zagraniczny klub to jeszcze trzeba bedzie Polonii odpalic jakis procnt za wyszkolenie.

Kawa
02-09-2003, 16:45
a kiedy sie w Legii wyleczy, wypromuje i bedzie chcial go jakis zagraniczny klub to jeszcze trzeba bedzie Polonii odpalic jakis procnt za wyszkolenie.
Procent! bedzie tak samo jak z Miecielem tyle że Kus moze okazać się mnie chętny do pomocy Legii

Grabo
02-09-2003, 16:47
Fajnie ,tylko ,zeby sie nie okazało ,że będzie grał po kontuzji na poziomie Szali.Ktos musi wziąć za to odpowiedzialność,bo później znowu może być jak z zaciagiem widzewskim.

Marcin-IRONEK
02-09-2003, 16:49
Bardzo ucieszyła mnie ta wiadomość, wreszcie E.T. zaczął działać. LEGIA MISTRZ!!!!!!!!

Ostry
02-09-2003, 17:31
Bardzo mnie cieszy ta wiadomość :) Jeżeli od początku roku będzie trenował już na pełnych obrotach,to mam nadzieję,że na wiosnę będzie już w formie.
Liczę,że do tego transferu dojdzie na 100%,gdyż z panem Romanowskim nigdy nic nie wiadomo.Kontrakt nie jest chyba jeszcze podpisany,tak więc moja radość nie jest jeszcze taka zupełnie pełna.

[marcin]
02-09-2003, 18:14
Brawo moze cos bedzie ztego Kusia jak wyleczy kontuzje na wiosne szykuje sie obrona :* na lige polska

szczepan
02-09-2003, 18:57
Szkoda ze ma kontuzje ale jak ktos napisal gdyby nie to to gralbty gdzie indziej... ale i tak sie ciesze... moze jak nasz doktor weznie go pod swoja opieke to i leczenie pojdzie szybciej...

po drugie Kus od dawna mowil ze z polonia laczy go tylko kontrakt...

MaxxxiM
02-09-2003, 19:18
najnowsze wiesci z PAPu:

Obrońca Polonii Warszawa Marcin Kuś podpisze trzyletni kontrakt z Legią Warszawa - poinformował dyrektor sportowy tego drugiego klubu Jerzy Engel.
- Kuś domówił warunki trzyletniego kontraktu z Legią, również my domówiliśmy sprawę jego ewentualnego przejścia z Polonią. Czekamy już tylko na informację z Polonii, że Marcin rozliczył się z tym klubem - powiedział Engel.
22-letni Kuś, dwukrotny reprezentant Polski, zadebiutuje w rozgrywkach ligowych w Legii dopiero w rundzie wiosennej sezonu 2002/03. Z powodu kontuzji kolana będzie pauzował jeszcze kilka miesięcy. Urazu nabawił się w lipcu w meczu sparingowym Hannoveru 96, w którym przechodził testy.

szczepan
02-09-2003, 19:21
podobno wladze poloni nie potwierdzaja tego...

MaxxxiM
02-09-2003, 19:24

no to ktos klamie. ciekawe kto '8

szczepan
02-09-2003, 19:26

no to ktos klamie. ciekawe kto '8

moze to taki przeciek kontrolowany... po to zeby cene podbic albo zmusic do decyzji...

MaxxxiM
02-09-2003, 19:40
moze to taki przeciek kontrolowany... po to zeby cene podbic albo zmusic do decyzji...

jezeli juz, to raczej obstawiam to drugie, bo z cena to za bardzo nie poszaleja. a tak w ogole, to na stronie zza miedzy pod ta sama informacja z PAPu jest dopisek "Prywatne źródła donoszą jednak, że informacja ta nie jest zgodna z prawdą."
'8

Sinuhe
02-09-2003, 19:53
To jest jak na naszą ligę kawał obrońcy. I to bocznego, a wiadomo jakich my mamy bocznych obrońców. Ciekawi mnie za jaką cenę Kuś miałby trafić na Łazienkowską. Przecież wiadomo, że nasi prezesi nie zwykli szastać monetą... Znając pana R. kontrakt będzie podpisany tak, aby po ewentualnym wypromowaniu go u nas, miał z tego jakiś zysk po sprzedaży dalej.
Zobaczymy co z tego wyniknie...

szczepan
02-09-2003, 19:54
podobno za darmo ale jezeli sprzedamy go za granice to czesc pojdzie do polonii../.

MaxxxiM
02-09-2003, 20:13
podobno za darmo ale jezeli sprzedamy go za granice to czesc pojdzie do polonii../.

no to jak w koncu jest bo raz ze za darmo, a raz ze nie. juz nic nie rozumiem. poczekajmy dzien lub dwa i niech sie moze sam zainteresowany wypowie.

Cypis
02-09-2003, 20:20
Marcin Kus przeszedl do Legiunii czyli juz nie ma polonistow na Tarchominie :) W dzisiejszej "Naszej Legii" napisali, ze zaplacimy za Kusia dopiero po jego ewentualnym transferze do kolejnego klubu.Tak uzgodniono z Romanowskim.

szczepan
02-09-2003, 20:25
Marcin Kus przeszedl do Legiunii czyli juz nie ma polonistow na Tarchominie :) W dzisiejszej "Naszej Legii" napisali, ze zaplacimy za Kusia dopiero po jego ewentualnym transferze do kolejnego klubu.Tak uzgodniono z Romanowskim.

duzo tych informacji chyba trzeba poczekac na oficjalne stanowisko

Raffi
02-09-2003, 20:25
Marcin Kuś dla Gazety: Muszę się porozumieć z Polonią

Rozmawiał Olgierd Kwiatkowski 02-09-2003, ostatnia aktualizacja 02-09-2003 19:20

- Mogę potwierdzić, że rozmowy trwają i rozbieżnością istnieją już tylko mną a Polonią - mówi obrońca Polonii Marcin Kuś, który wkrótce powinien stać się zawodnikiem jej lokalnego rywala Legii.

Czy jest Pan zawodnikiem Legii?

- Nie.

A czy będzie Pan nim w najbliższym czasie?

- Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko może się zmienić lada dzień. Mogę potwierdzić, że rozmowy trwają i rozbieżnością istnieją już tylko mną a Polonią. Ja ustaliłem warunki umowy z Legią. Słyszałem, że kluby też się porozumiały.

Rozbieżności dotyczą kwesti finansowych?

- Też.

Ile jest Panu winna Polonia?

- Trochę się tego uzbierało. Mam niezapłacone premie meczowe, część kontraktu, premie za udział w Pucharze UEFA.

Jakie jeszcze są różnice zdań między Panem a Polonią?

- Nie chciałbym o tym mówić.

A może tego kto ma sfinansować przeprowadzoną w lipcu w Niemczech operację?

- Może też.

A kto ją sfinansował?

- W połowie Hannover, a resztę mamy zapłacić ja i mój medadżer Pan Kołakowski.

Dlaczego akurat Pana obarczono tym obowiązkiem?

- Klub uważa, że kontuzje chyba zrobiłem sobie specjalnie. Polonia żąda również odszkodowania do mojego menadżera.

Załóżmy, że ominie Pan wszystkie przeszkody w negocjacjach z Polonią, kiedy zadebiutuje Pan w Legii?

- Wiosną. Teraz prowadzę rehabilitację. Jeźdzę na rowerze stacjonarnym, ale jeszcze bez obciążeń. Robię to spokojnie. Niczego nie przyśpieszam. Nie chcę czegoś zepsuć. Chcę wrócić zdrowy do gry. Później ale zdrowy.

Legia to dobry wybór?

- Będzie walczyć o największe cele. Jest klubem większym i mocniejszym. Polonia z wiadomych względów wysoko raczej nie będzie. Ja chcę iść naprzód. Dlatego myślę o zmianie klubu.

Nie boi się Pan reakcji kibiców Polonii?

- Zawsze ktoś się znajdzie kto będzie narzekał. Dziesięciu lat w Polonii nie zapomnę. Polonia mnie wypromowała. Ja też jej coś dałem. Starałem się grać w niej jak najlepiej. Przyszedł czas na Legię

szczepan
02-09-2003, 20:33
czyli pewnie zrzeknie sie kasy mu naleznej i przejdzie do nas...

Grabo
02-09-2003, 21:37
Nie rozumiem,skoro Polonia mu nie płaci ,to kontrakt powinien zostać zerwany z winy klubu ,a Kuś przejść do nas za darmoszke i dostać zaległe pieniądze?Dobrze myśle?
Jeśli tak ,to czemu Legia ma płacić coś Romanowskiemu ,po ewentualnym transferze?

_Bart
02-09-2003, 21:43
nie mam sily czytac wsztystkiego wiec sory jesli kogos powtorze

ten gostek jesli tylko wyzdrowieje (kiedy to bedzie ktos wie :>L) to bedzie zajebistym wzmocnieniem

Szala WON

Raffi
02-09-2003, 21:46
Nie rozumiem,skoro Polonia mu nie płaci ,to kontrakt powinien zostać zerwany z winy klubu ,a Kuś przejść do nas za darmoszke i dostać zaległe pieniądze?Dobrze myśle?
Jeśli tak ,to czemu Legia ma płacić coś Romanowskiemu ,po ewentualnym transferze?

Nie doceniasz Romanowskiego...On dobrze wie, co musi płacić, co nie, a co częściowo. W ten sposób i wilk syty i owca (kasa) cała.

Nazgul
02-09-2003, 21:49
nie mam sily czytac wsztystkiego wiec sory jesli kogos powtorze

ten gostek jesli tylko wyzdrowieje (kiedy to bedzie ktos wie :>L) to bedzie zajebistym wzmocnieniem

Szala WON

No ty nie przesadzaj.
On w przeciwieństwie do Wojtka nie nauczy napastnika przeciwnika szacunku. Łokciem... '8 :>

*PRZEMO*
02-09-2003, 21:54
No zobaczymy co pokaze Kus niech tylko wyleczy kontuzje. mam nadzieje ze nie bedzie taki zly '8

szczepan
02-09-2003, 21:59
a ja sadze ze Szala i Kus to poprostu bedzie zdrowa rywalizacja :D

_Bart
02-09-2003, 22:10
a ja sadze ze Szala i Kus to poprostu bedzie zdrowa rywalizacja :D

tak jak napisał Andrzej bedzie bardzo zdrowy i Kus zamiast wyzdorowiec bedzie znow niezdorwy :rotfl:

MaxxxiM
02-09-2003, 22:22
Dlaczego akurat Pana obarczono tym obowiązkiem?

- Klub uważa, że kontuzje chyba zrobiłem sobie specjalnie. Polonia żąda również odszkodowania do mojego menadżera.

to takie typowo Polonijne twierdzenie. choc brakuje mi tu jeszcze informacji, ze polonia uwaza ze to wina Legii

calagan
03-09-2003, 11:50
Spokojnie ludziska, nie grzejcie sie tak. Kus jest ciekawym grajkiem, ale poki co nie naszym. Nadal ma wazny kontrakt z Polonia, a poniewaz Legia groszem nie smierdzi na wykupienie go za zywa gotowke nie ma szans. Stanowi on jednak niejakie obciazenie budzetowe dla Polonusow i chyba chca sie pozbyc tego balastu. Jesli umowa bedzie taka jak pisal SE i na zdrowych zasadach, a nie podzial 80 do 20 z transferu, to nie jest to najgorsze rozwiazanie. Wszyscy zapominaja, ze tak dobrzy pikarze nie przechodza z reguly za darmo. Nalezy sie cieszyc, ze mimo brakow w gotowce dzialacze kombinuja i to calkiem niezle nad sciaganiem kolejnych kopaczy. Kus ma kontuzje i to powazna, ale wart jest podjecia ryzyka. Kwestia Lapinskiego wygladala troche inaczej. Gosc byl juz ograny i przez kilka sezonow zajezdzany. Sam przyznawal w wielu wywiadach, ze kontuzji czesto nie leczyl, tylko zaleczal. Jak przyszedl do nas to sie rozsypal i tyle. Kus to mlodziak, a ta kontuzja jest jego pierwsza (powazna). Dzielenie sie zyskami z transferu nie jest najmilsza perspektywa, ale jesli Marcin spelni pokladane w nim nadzieje, to wart jest tej niedogodnosci. Kwestia jego kontraktu to inna rzecz. Polonia - podobnie jak wiekszosc klubow biednych - podpisuje jakby podwojne umowy. Jedna to klasyczny kontrakt/umowa o prace, ktory opiewa na smieszne pieniadze (jak na pilkarza) - 600/800 zlociszy. Druga umowa, ktora nie trafia do zwiazku (cywilno-prawna) daje grajkowi kupe kasy. Nie placa pilkarzom z tytulu tej drugiej umowy. Na nieplacenie premii PZPN przymyka oczy (poczatkowo z powodu ciec w C+, ale teraz nie wiem czemu bo byl czas na zmiane systemu premiowania i dostosowania do nowych warunkow ekonomicznych). Z doniesien prasowych wynika, ze sam zawodnik nie bardzo chce rezygnowac z tych pieniedzy i domaga sie ich od klubu, a oni nie bardzo chca mu je oddac. Kwota musi byc zdrowa, bo inaczej nasi by przejeli te zobowiazania (np: w zamian za mniejszy procent z przyszlej sprzedazy). Pozostaje nam czekac az sie dogada. Sytuacja jest o tyle korzystna, ze i tak nie moglibysmy korzystac z jego uslug teraz, a poczekac do wiosny mozemy.

piknik_warszawski
03-09-2003, 12:54
Każdy piłkarz od dziecka marzy, by grać w klubie do którego mają go właśnie wytransferować. Nieważne, czy to Wisła, Legia, ŁKS, czy Arka Gdynia.

MaxxxiM
03-09-2003, 13:16
Każdy piłkarz od dziecka marzy, by grać w klubie do którego mają go właśnie wytransferować. Nieważne, czy to Wisła, Legia, ŁKS, czy Arka Gdynia.

nie kazdy, patrz Mila

Yevaud
03-09-2003, 13:27
Vukovic zawsze chciał grać w Partizanie. A Kosowski w Realu :buhaha:

Q_(L)
03-09-2003, 13:33

nie kazdy, patrz Mila

8- Załuska

Nazgul
03-09-2003, 13:49

nie kazdy, patrz Mila

8- Załuska

Saganowski

Norbas
03-09-2003, 13:51

nie kazdy, patrz Mila

8- Załuska

Saganowski

Czereszewski :buhaha:

Nazgul
03-09-2003, 13:52
Czereszewski :buhaha:

Co z Czeresiem? On tak tęskni za tymi Klewkami? :rotfl: '8

A co do Kusia - pisałem nie tak dawno:
http://www.legialive.pl/forum/viewtopic.php?p=32274&highlight=#32274

Unico
03-09-2003, 16:49

Dokładnie tak. Najbardziej to się objawia tuż przed i tuż po transferze do "wymarzonego" klubu.

VINCENT
03-09-2003, 16:57
ja z wiarygodnego żródła wiem że Marcin Kus juz dawniej chciał grać na łazienkowskiej i jeszcze pół roku przed jego kontuzją mówił pewnej znanej mi osobie że albo Legia albo klub zagraniczny

Tomi
03-09-2003, 18:11
Tak jak napisał Adiq, nie nalezy popadac w euforię, zobaczymy jak bedzie sie prezentował po kontuzji. Oczywiście jest młody, utalenowany itp. ale pamiętajmy że jego kontuzja jest bardzo poważna i kto nam zagwarantuje że nie będzie z nim jak z Citką albo Łapinskikm, że nie bedzie cofał nogi przy starciu. Teraz wszystko zalezy od jego psychiki...ale badzmy dobrej mysli, bo na pewno jest to w tej chwili jeden z najlepszych zawodników młodego pokolenia w Polsce......

crolick
08-09-2003, 18:08
czy cos sie ruszylo, czy wciaz kus nei dogadal sie z polonia??

MaxxxiM
09-09-2003, 21:45
czy cos sie ruszylo, czy wciaz kus nei dogadal sie z Polonia??

Romanowski: Kuś nie dla Legii
Janusz Romanowski w wypowiedzi dla „Polonia ‘Ole” zdementował pogłoski, jakoby przesądzony był transfer do Legii Marcina Kusia. – Na ten moment transfer definitywny Marcina do Legii nie wchodzi w rachubę. Może ewentualnie być rozpatrywana opcja wypożyczenia zawodnika do tego klubu, ale na warunkach, które nie zostały jeszcze uzgodnione. Pod uwagę brana jest też opcja wypożyczenia Kusia do jednego z klubów Bundesligi – powiedział prezes Rady Nadzorczej KP Polonia SSA.

napisali na stronie Dumy Stolicy ;)

Siekier
09-09-2003, 21:51
Ja to nie wiem czy to jest taka dobra sprawa z tym transferem ponieważ Legia zakupiła piłkarza kontuzjowanego co za tym idzie nie wiadomo jak bedzie grał po za pół roku (bo tyla podobno ma sie kurować :fu: ) miejmy jednak nadzieje że będzie OK

crolick
09-09-2003, 22:03
qrde, wiedzialem ze ten **** bedzie cos kombinowal. oby nie skonczylo sie tak, ze za grosze pojdzie do bundesligi :/

btw legia jeszcze nie qpila kusia, i w tym caly problem...

Nazgul
27-09-2003, 23:43
I jak? Wyjaśniło się coś do dziś?

szczepan
27-09-2003, 23:46
I jak? Wyjaśniło się coś do dziś?

cisza... moze kolejny nie wypal :/

Raffi
28-09-2003, 00:24
Ze 2 dni temu czytałem chyba w ŻW, że zmią ma zostać wypożyczony do Legii czy coś w tym stylu.

VASCO
28-09-2003, 09:31
No dobrze, dobrze. Brawo, Kusia zawsze ceniłem. Mam tylko nadzieję ,że po kontuzji szybko dojdzie do formy. Ale i tak jak będziemy tyle meczów remisować to z Kusiem czy bez ,o mistrzu możemy pomarzyć.