PDA

Zobacz pełną wersję : tor F1 w Polsce?

Teraz JA
01-06-2009, 15:48
oddaj głos na Warszawę

http://www.torformuly1.pl/

na podstawie waszych głosów LG, jako globalny partner F1 oficjalnie przedstawi kandydaturę Polski i zwycięskiego miasta. Głosowanie trwa od 31 lipca. Ogłoszenie wyników 7 sierpnia.

arczi
01-06-2009, 16:05
Co za bzdura.
Podano kilka miast i sobie głosujcie. Internetowe trole wybiorą sobie dajmy na to Warszawę i co dalej? Gdzie tu tor? Gdzie choć jeden projekt? Co na to wladze miasta? Gdzie pieniądze?

Teraz JA
01-06-2009, 16:12
nie podoba się to wywal temat i tyle

Jaco
01-06-2009, 16:24
Co za bzdura.
Podano kilka miast i sobie głosujcie. Internetowe trole wybiorą sobie dajmy na to Warszawę i co dalej? Gdzie tu tor? Gdzie choć jeden projekt? Co na to wladze miasta? Gdzie pieniądze?

3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic

:pociesza:

R99
01-06-2009, 16:31
Toł Nałodowy na Łembełtowie !

Andrzej
01-06-2009, 16:32
:lol:

o *****, padłem. jawnie padłem. :lol:

arczi
01-06-2009, 16:32
nie podoba się to wywal temat i tyle

A co ja Cenzorski mam na nazwisko? Niech sobie wisi, co mnie to. Krytykuję pomysł, a nie założony przez ciebie temat.

Kijek
01-06-2009, 17:01
Wiem ze tu wielu fanow F1, ja sie nie znam, nie ogladam ale na **** nam ten tor ( w Warszawie)? Gdzies tam w Gdyni niech sobie buduja, oby nie za moj hajs.

Nawet jakby wybudowali to nie ma gwarancji ze ktokolwiek bedzie sie na nim scigał wiec ... ?
Brakuej nam dróg, lotnik, połączeń kolejowych a oni tor chca budowac.

Wystarczy sie przejechac Warszawa - Wrocław fura zeby wiedziec ze za 3 lata czeka nam wstyd jak beda ludzie chcieli jedzic ta trasa po jakis wsiach.

crolick
01-06-2009, 17:03
Toł Nałodowy na Łembełtowie !:lol:

Ciekawe, że jeszcze nikt nie zauważył, że na Gocławiu od dawna mamy tor Indy, nic tylko organizować GP:rotfl3:

GregorAE
01-06-2009, 18:10
Wiem ze tu wielu fanow F1, ja sie nie znam, nie ogladam...

Ja też się nie znam i tym bardziej nie rozumiem, skoro jak twierdzą pewni użytkownicy tego forum Kubica podobno się już skończył :lol2:

RadO
01-06-2009, 18:43
Czekam na PostMorta :lol:

A w temacie: jeżeli LG życzy sobie wybudować tor, to niech wybuduje za swoją kasę. Gdzie im się żywnie podoba. Już jeden budował tor pod Białą Podlaską, pamiętacie? :lol:

Nawet jakby wybudowali to nie ma gwarancji ze ktokolwiek bedzie sie na nim scigał wiec ... ?

Nie no na takim torze nie tylko F1 się przecież może ścigać więc o jego wykorzystanie można by być spokojnym...

mort
01-06-2009, 18:50
Matko Boska - teraz będziemy tory temu nieudacznikowi budować? :lol:

no w sumie jako,że u nas to dopuści sie tylko Kubice i wygra.... jak sie nie popsuje mu koło albo kierownica :lol:

:bialy:
01-06-2009, 18:54
a to nie miałby być przypadkiem tor uliczny? Bo skoro tak to nie trzeba nic budować, wystarczy kreda żeby wytyczyć linie.

Johny84
01-06-2009, 18:55
Czekam na PostMorta :lol:

A w temacie: jeżeli LG życzy sobie wybudować tor, to niech wybuduje za swoją kasę. Gdzie im się żywnie podoba. Już jeden budował tor pod Białą Podlaską, pamiętacie? :lol:

Nie no na takim torze nie tylko F1 się przecież może ścigać więc o jego wykorzystanie można by być spokojnym...

Pamietamy :) Ani chybi skonczy sie podobnie.

Dobrze ze mamy taka super siec drogowa, tysiace km autostrad, obwodnice, drogi ekspresowe, nie zostalo nic innego, jak tor F-1 zbudowac.

mort
01-06-2009, 18:59
a to nie miałby być przypadkiem tor uliczny? Bo skoro tak to nie trzeba nic budować, wystarczy kreda żeby wytyczyć linie.

tak jest, koniecznie uliczny: Powstańców Śląskich - Globusowa - Dźwigowa - Chrobrego - Kleszczowa :lol:

tym mistrzom kierownicy gacie pospadają z wrażenia :lol:

RadO
01-06-2009, 19:01
Matko Boska - teraz będziemy tory temu nieudacznikowi budować? :lol:

no w sumie jako,że u nas to dopuści sie tylko Kubice i wygra.... jak sie nie popsuje mu koło albo kierownica :lol:

:lol::raca:

RadO
01-06-2009, 19:03
tak jest, koniecznie uliczny: Powstańców Śląskich - Globusowa - Dźwigowa - Chrobrego - Kleszczowa tym mistrzom kierownicy gacie pospadają z wrażenia

Więc Gmurków nie można ruszać :prawi: Będzie ciekawiej :lol:

e(L)egion
01-06-2009, 19:07
Na fali małyszomanii miały byc wybudowane nowe skocznie, teraz mamy kubicomanie więc będą budować tory F1.

daimler
01-06-2009, 20:53
A tak na poważnie (przez chwilę).
1. jeśli kiedykolwiek miałoby sięw Polsce odbyć GP F1 (Ecclestone potrafi liczyć, a w Polsce zainteresowanie F1 jest obecnie miliard razy większe niż na Węgrzech czy w Belgii) to tylko na torze ulicznym, powiedzmy że w Warszawie.
TYLKO że to wymaga absolutnego wyłączenia sporej części miasta na cztery dni (czwatek - niedziela) oraz całkowitej wymiany nawierzchni ulic na zakładanym odcinku. Do tego ok. dziesięciotygodniowe utrudnienia w poruszaniu się po mieście związane z instalowaniem alei serwisowej oraz trybun. Ogólny paraliż miasta, w Warszawskich warunkach już widze jak co poniektórzy pieją z zachwytu i znęcają się nad biedną Hanią :cool:

2. jeśli tor, to w Polsce takowy już istnieje - jest to tor Poznań, który od miliona lat nie może doczekać się modernizacji. Sygnał od Berniego że zainteresowany jest organizacją GP w Polsce byłby dla tego obiektu szansą. Wymiana nawierzchni toru, budowa nowoczesnego zaplecza - byłoby fajnie. Mimo mojej szczerej niechęci do Wielkopolan uważam, że za wkład jaki ma tor Poznań w rozwój rodzimego światka wyścigów - im by się taka impreza zwyczajnie należała.

Tyle na poważnie.

Ogólnie beka, chociaż skoro Węgrzy mogą miec GP... Nie ulega kwestii, że potencjalna organizacja GP F1 byłaby dla Polski szansa porównywalną do Euro 2012, tyle że w kwestii wyścigowej. Raz jeszcze podkreślam - Bernie potrafi liczyć i doskonale wie, jakie emocje wzbudza w kraju Robert Kubica. A skoro Polacy potrafią w 40 tysięcy stawić się na samym południu kraju i podziwiać jak 50 gości rozpędza się, skaczą i ląduje, to czemu mają nie popatrzeć jak 20 gości zapierdala 300km/h? :)

Ogólnie powyższa inicjatywa jest działaniem od dupy strony. Jeżeli kiedykolwiek w takim kraju jak Polska miałby się odbyć wyścig, to pierwszym krokiem nie będzie budowa toru, tylko jasny i czytelny sygnał od Berniego, a następnie wizyta w naszym kraju Hermana Tilke.

dziękuję za uwagę.

ps. tor Poznań ma swoją drogą bardzo ciekawą, szybką, konfigurację:
http://jdmpolska.files.wordpress.com/2008/06/tor-plan.gif

Z.
01-06-2009, 22:18
A skoro Polacy potrafią w 40 tysięcy stawić się na samym południu kraju i podziwiać jak 50 gości rozpędza się, skaczą i ląduje, to czemu mają nie popatrzeć jak 20 gości zapierdala 300km/h?

Bo bilet na Małysza kosztuje 70-100 zł, a na F1 300-500 e :chytry:

daimler
01-06-2009, 22:29
A ile za Małysza ludzie potrafili płacić u koni?

Z.
01-06-2009, 22:31
Nie wierze, ze az tyle. A podałem, o ile pamietam, cene treningu. A kwalifikacje, wyscig, hotel. Pane! ;)

kiubz
01-06-2009, 23:26
TYLKO że to wymaga absolutnego wyłączenia sporej części miasta na cztery dni (czwatek - niedziela) oraz całkowitej wymiany nawierzchni ulic na zakładanym odcinku.

po co od razu wymieniać, u nas by była wersja extreme F1, bez żadnych dyfuzorów, SRERsów i innych pierdół, ale za to pierwsze GP z zajebistymi hopkami, proponuję jakoś połączyć to z Grociakiem, skakali by chłopaki po pasach aż miło.

RG
02-06-2009, 11:14
A tak na poważnie (przez chwilę).

Na poważnie to tu się nie da.
Szansa na GP F1 w Polsce jest taka sama jak na lot w kosmos sluchacza RMF ktory ten lot wygral.
Mozna co najwyzej pofantazjowac. Więc fantazjujmy

1. jeśli kiedykolwiek miałoby sięw Polsce odbyć ... to tylko na torze ulicznym, powiedzmy że w Warszawie.

Na torze ulicznym byloby najlatwiej zorganizowac. Tyle tylko ze w Polsce nie ma sie gdzie scigac wogole. Jak to ma byc tor do uzywania raz w roku to zupelne marnotrastwo ew. kasy wsadzonej w taki projekt.

TYLKO że to wymaga absolutnego wyłączenia sporej części miasta na cztery dni (czwatek - niedziela) oraz całkowitej wymiany nawierzchni ulic na zakładanym odcinku. Do tego ok. dziesięciotygodniowe utrudnienia w poruszaniu się po mieście związane z instalowaniem alei serwisowej oraz trybun. Ogólny paraliż miasta, w Warszawskich warunkach już widze jak co poniektórzy pieją z zachwytu i znęcają się nad biedną Hanią :cool:

To zaden problem. Normalne remonty rowniez paralizuja czesc miasta i to zazwyczaj na dluzej.

2. jeśli tor, to w Polsce takowy już istnieje - jest to tor Poznań, który od miliona lat nie może doczekać się modernizacji. ... byłby dla tego obiektu szansą. Wymiana nawierzchni toru, budowa nowoczesnego zaplecza - byłoby fajnie. Mimo mojej szczerej niechęci do Wielkopolan uważam, że za wkład jaki ma tor Poznań w rozwój rodzimego światka wyścigów - im by się taka impreza zwyczajnie należała.

;-)
Byles na tym torze? Bezsprzecznie w Polsce to jedyny "prawdziwy" tor ale w odniesieniu do prawdziwych to jest ruina. Tego nie da sie zmodernizowac. To trzebaby wybudowac od nowa. Przekladajac na pilke, to tak jak modernizowac stadion Slaski, ktory ma rowniez wklad w rozwoj rodzimego swiatka pilki noznej. Do tego tam maja straszne problemy z okoliczna ludnoscia ktora protestuje przeciw zawodom, halasowi na tym torze.
Z reszta (fantazjujac) jakby sie znalazl frajer chcacy "wsadzic" kase w tor, to lepiej zbudowac nowy by miec dwa, niz "picowac" jedyny.

Ogólnie beka, chociaż skoro Węgrzy mogą miec GP... Nie ulega kwestii, że potencjalna organizacja GP F1 byłaby dla Polski szansa porównywalną do Euro 2012, tyle że w kwestii wyścigowej.

To jest dosc dobre porownanie. Ja tez uwazam ze F1 w Polsce to beka. Ale dokladnie tak samo sadzilem gdy startowalismy o finaly ME.
Roznica jest taka, ze w pilke u nas sie gra. Scigania, nie rajdow, u nas praktycznie nie ma, glownie z powodu braku torow.
Ja bym zamienil cale to bajdurzenie o GP w zamian za dodatkowe 2-3 tory na poziomie nawet Poznania, gdzie tak jak w Niemczech mozna by pojechac, zaplacic i poscigac sie amatorsko ze znajomymi w miare bezpiecznych warunkach.

Yevaud
03-06-2009, 15:51
Jak tor uliczny to proponuje:

Obozna pod gore,, wjazd na Krakowskie Przedmiescie, potem Karowa w dol i w prawo do Oboznej znowu.

Ale by byly jaja na Karowej, a i Prezydent by mogl sobie wyscig ogladac z palacu (ktokolwiek nim bedzie....)

eszindo
13-08-2009, 23:15
Głosowanie się zakończyło i wygrał Wrocław więcej info tutaj http://www.torformuly1.pl/ , powiodło się stolicy Dolnego Śląska :) , jak dla mnie wielki pozytyw dla ludzi głosujących za zainteresowanie tym co się w okół dzieje.

nevermind
13-08-2009, 23:34
Kubica zniknie z F1(co za pare sezonów sie stanie) to i caly ten chory pomysl padnie. Bez sens, po kiego wała to komu... :|

eszindo
14-08-2009, 15:23
Małysz też miał znikać a mimo to chłopina jeszcze skacze więc o co wielkie halo ?
Kubica w F1 zostanie bo podpisze nie długo umowę z renoówką, poza tym szkolić się jazdy F1 przez 90% swojego życia i nagle z tego rezygnować blisko szczytu bzdura. F1 w Polsce silne ;]

nevermind
14-08-2009, 16:15
Małysz też miał znikać a mimo to chłopina jeszcze skacze więc o co wielkie halo ?

No, tylko ze Malyszowi nie stawiają skoczni za pareset milionow euro. Zreszta chyba w Wisle postawili,pare ladnych milionow kosztowala, byly wielkie plany, puchar swiata w Wiśle, i co? Stoi i sie marnuje.

Kubica w F1 zostanie bo podpisze nie długo umowę z renoówką

Czy ty zrozumiales co napisalem? Nie napisalem ze za rok juz go nie bedzie, tylko w przeciagu paru sezonow(moze ich byc 4 jak i 9) Chyba sie nie ludzisz ze bedzie gosc startowal do 40tki w F1?

F1 w Polsce silne ;]

Ze co?

Proste jedno pytanie, w trzech punktach poprosze odpowiedz.

Po co tor F1 w Polsce?

Tylko bez odpowiedzi, za F1 w Polsce jest mocne(:lol:), i ze Kubica jezdzi to trzeba mu tor budowac.

SPQR
14-08-2009, 21:11
Proste jedno pytanie, w trzech punktach poprosze odpowiedz.

Po co tor F1 w Polsce?

Tylko bez odpowiedzi, za F1 w Polsce jest mocne(:lol:), i ze Kubica jezdzi to trzeba mu tor budowac.

Jeśli prywatny inwestor zechce takowy tor zbudować - proszę bardzo. :) Ale nie zgodzę się na żadne budowanie za publiczne pieniądze. Nie wiem skąd w Polsce przekonanie, że obiekty sportowe musi budować państwo. Co to jest?? Komuna??

eszindo
19-08-2009, 16:02
Oczywiście że nie będzie to z publicznych pieniędzy to nie miało by sensu :) A fanów F1 jest w Polsce dużo więc nie wiem skąd ten prześmiewczy post. Widzieliście info o tym że BMW zostaje w F1 kurcze ale kręcą.

Adrian
19-08-2009, 16:16
Fanow Malysza, siatkarzy, pilkarzy recznych tez jest duzo. Najlepiej sam zbuduj tor - wszyscy beda zadowoleni :)

RG
19-08-2009, 20:35
A fanów F1 jest w Polsce dużo

Fanow F1 w Polsce jest dosc malo. Jest duzo fanow Kubicy.
Za to ogolnie sportom samochodowym interesuja sie ilosci wieksze niz prawdopodobnie zuzlem. Wystarczy isc co roku na Karowa albo jakas trase rajdu Polski.

Ja uwazam ze na fali Kubicy powinno sie zbudowac tor "F1". A ze F1 tam nigdy nie bedzie jezdzic to mam w dupie. Wazne ze beda mieli gdzie trenowac kierowcy inni niz rajdowi.

SPQR
20-08-2009, 09:45
Ja uwazam ze na fali Kubicy powinno sie zbudowac tor "F1". A ze F1 tam nigdy nie bedzie jezdzic to mam w dupie. Wazne ze beda mieli gdzie trenowac kierowcy inni niz rajdowi.

Tylko za czyje pieniądze taki postawić??

RG
20-08-2009, 10:26
Tylko za czyje pieniądze taki postawić??

A za czyje buduje sie stadiony, baseny, hale widowiskowe?

daimler
20-08-2009, 10:39
Już na starcie popełniacie błąd. Tylko szejków arabskich stać na to, aby budować "tor F1". Normalnie buduje się tory wyścigowy z możliwośćią różnej konfiguracji tak, aby ścigac się na nim mogłby wszystkie serie wyscigowe, z motocyklami włącznie.

RG
20-08-2009, 11:13
Już na starcie popełniacie błąd. Tylko szejków arabskich stać na to, aby budować "tor F1". Normalnie buduje się tory wyścigowy z możliwośćią różnej konfiguracji tak, aby ścigac się na nim mogłby wszystkie serie wyscigowe, z motocyklami włącznie.

T ty popelniasz blad ;-)
To jest Polska. Tu nikt nie wybuduje "toru wyscigowego". Tu mozna wybudowac tylko "tor F1".
A ja mam nadzieje ze gdyby byl wybudowany (a pewnie nie bedzie) i robili by to ludzie z glowa, to bedzie sluzyl wlasnie do tego co napisales.
Koszty wybudowania takiego toru sa porownywalne ze stadionem narodowym.

SPQR
20-08-2009, 14:38
A za czyje buduje sie stadiony, baseny, hale widowiskowe?

No właśnie nie wiem czemu, ale w naszym dziwnym kraju powstają za pieniądze publiczne, co mi się bardzo nie podoba. :)

Napisałeś jeszcze jedną ważną rzecz:

robili by to ludzie z glowa
o takich to u nas trudno :)

zresztą o czym my mówimy. Gdyby tak tor powstał, to byłby chyba najdłuższym odcinkiem dobrej jezdni w tym kraju :chees:, a nawet jeśli nie najdłuższym to jednym z dłuższych. Najpierw normalne drogi pobudujmy, a później bawmy się w F1, WTCC itp.

eszindo
25-08-2009, 10:13
Fani Kubicy, który jeździ w F1 = fani F1 tak czy siak :) a mówię jeździ bo nie wątpliwie zobaczymy go w przyszłym sezonie nie wiem w jakiej ekipie ale to więcej niż pewne :) faktem jest że BMW bardzo nie ładnie się zachowało :P