PDA

Zobacz pełną wersję : Kolarskie MŚ itp

Yevaud
02-09-2003, 10:42
Już wkrótce kolarskie MŚ.

Ponieważ startuje tylko 4 polskich kolarzy, to warto się zastanowić, którzy powinni jechać.
Więcej będzie można rzecz jasna powiedzieć dopiero po TdP.
Na dzień dzisiejszy powinni jak dla mnie jechać młodzi zawodnicy z zagranicznych klubów: Rutkiewicz i Szmyd, oraz Brożyna z CCC i Piątek z Mroza.
Zwyżkę formy prezentował ostatnio także Zamana. Pokazał się także jakiś czas temu Przydział, ale obu zawodników bałbym się wystawiać zewzględu na wpadki dopingowe.

Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś miał informacje na temat trasy MŚ. Górzysta, czy raczej płaska? Mój zestaw jest raczej na góry.

Kawa
02-09-2003, 11:46
A tak wogóle to jak sprawuje sie w tym roku gwiazdorska ekipa CCC?

Raffi
02-09-2003, 12:06
Średnio na jeża(28. -spadkowe- miejsce w 1. dywizji). Tonkowa już nie ma w grupie.

Trasa MŚ jest pagórkowata, choć nie ekstremalnie trudna. (http://www.hamilton2003.com/Hamilton2003/elevation.pdf) Runda ma 12 km, są na niej 2 podjazdy: na 3. km (1,6 km / 5,1%) i potem na 10. km( 2,3 km / 4,9%). Potem zjazd prawie do samej mety (najbardziej stromy na końcu), dopiero ostatnie 350 metrów płaskie (na samej mecie 2% pod górę). To maże spowodować, że do mety wcale nie dojedzie duża grupa, gdyż może nie mieć się gdzie "zebrać"

Yevaud
02-09-2003, 15:19
No to dobrze wybrałem. Bo się zastanawiałem, czy jakiegoś lepszego sprintera nie należałoby wystawić.

Krzpac
02-09-2003, 16:38
Yevaud nie wiem czy wiesz, ale zdanie które masz w podpisie jest nielogiczne...

Cipciuś
02-09-2003, 16:46
Jakto nielogiczne ?
Gdyby był tobą marzyłby o tym by byc sobą :rotfl:

Yevaud
03-09-2003, 11:07
Doprawdy? Gdybym wyglądał jak Danny de Vito, wolałbym wyglądać jak Johny Depp. Gdybym był gorszy, wolałbym być lepszy. Albo dalej; gdybym się kochał z Whoopie Goldberg, to wolałbym być w łóżku z C. Zetą-Jones.

Mini
04-09-2003, 11:55
a tu coś z MŚ kolarzy górskich:

Środa była wspaniałym dniem dla polskich kolarzy górskich, którzy na MŚ wywalczyli już drugi złoty medal - tym razem w sztafecie. Nieźle w wyścigu cross country spisała się także juniorka Marlena Prygies, która była 6. - pisze "Życie Warszawy".

Młoda Polka dokonała jednak niecodziennego wyczynu, bowiem dużą część trasy jechała z wybitymi dwoma przednimi zębami.

"Trasa była wyjątkowo trudna. Marlena przewróciła się i uderzyła twarzą w kamień. Nie chciała się jednak wycofać i zakrwawiona dotarła do mety" - powiedział Kryspin Prygies, brat Marleny, który był w składzie "złotej" sztafety.

Polak potrafi.
i Polka też.

Yevaud
04-09-2003, 13:18
a tu coś z MŚ kolarzy górskich:

Środa była wspaniałym dniem dla polskich kolarzy górskich, którzy na MŚ wywalczyli już drugi złoty medal - tym razem w sztafecie. Nieźle w wyścigu cross country spisała się także juniorka Marlena Prygies, która była 6. - pisze "Życie Warszawy".

Młoda Polka dokonała jednak niecodziennego wyczynu, bowiem dużą część trasy jechała z wybitymi dwoma przednimi zębami.

"Trasa była wyjątkowo trudna. Marlena przewróciła się i uderzyła twarzą w kamień. Nie chciała się jednak wycofać i zakrwawiona dotarła do mety" - powiedział Kryspin Prygies, brat Marleny, który był w składzie "złotej" sztafety.

Polak potrafi.
i Polka też.

Też nieźle. Mam nadzieję, że te dwa zęby, to mleczaki jeszcze były :rotfl: . Bo wyobraźmy sobie, co będzie, jak ona zacznie się na podium uśmiechać?
Oby te ząbki odrosły...

Jak się ładnie prezentują Szafraniec, Sadłecka, czy Włoszczowska,
oby i ta juniorka miała się czym uśmiechać (i czym oddychać przy okazji).

Raffi
05-09-2003, 08:58
W zasadzie o formie niektórych będzie wiadomo więcej po TdP, ale ja bym tam puścił Brożynę, Piątka, i....Nad resztą bym się jeszcze zastanowił
Forma Rutkiewiczqa jest dla mnie zagadką. Poza tym myślę o jakimś kolarzu, który jest zarówno szybki jak i radzi sobie z podjazdami. Radosz? Wadecki?

PS Na stronie:
http://szosa.rowery.org/konkurs/index.php

Można już się (DO JUTRA, 16.00 !!!) zgłaszać się do konkursu "Wygraj swoją Vueltę". Może komuś uda siępowtórzyć sukcesy Sinuhe z letniej edycji.
SERDECZNIE ZAPRASZAM do wzięcia udziału.

Yevaud
05-09-2003, 10:20
W zasadzie o formie niektórych będzie wiadomo więcej po TdP, ale ja bym tam puścił Brożynę, Piątka, i....Nad resztą bym się jeszcze zastanowił
Forma Rutkiewiczqa jest dla mnie zagadką. Poza tym myślę o jakimś kolarzu, który jest zarówno szybki jak i radzi sobie z podjazdami. Radosz? Wadecki?

PS Na stronie:
http://szosa.rowery.org/konkurs/index.php

Można już się (DO JUTRA, 16.00 !!!) zgłaszać się do konkursu "Wygraj swoją Vueltę". Może komuś uda siępowtórzyć sukcesy Sinuhe z letniej edycji.
SERDECZNIE ZAPRASZAM do wzięcia udziału.

Rutkiewicz całkiem poprawnie spisał się niedawno w Tour d`Lain (2.3), gdzie zajął 7 miejsce (12-15. 08).
Wadecki jest po kontuzjach i jego forma jest dopiero wielką zagadką, tym bardziej, że w tym sezonie prawie wcale nie startował. Dość szybkim zawodnikiem, który radzi sobie z podjazdami jest Zamana, ale w przypadku Zamany i Przydziała odstraszają wpadki dopingowe.

Raffi
05-09-2003, 10:51
Tak, tu mnie przekonał nieco (i faktycznie z Wadeckim jest jeszcze gorzej)
ale potem w Poitou znowu mnie załamał...
Z drugiej strony walczy o kontrakt na następny rok, który jest wybitnie zagrożony, i moźe pokaże więcej; acz obecność Moncoutie działą chyba na jego niekorzyść

PS Rosoliński złamał obojczyk, więc Servisco zostaje z 2 góralami (no, 2 1/2 jeśli liczyć Krasińskiego)

PS 2: Już się zapisałem. Mam dziwne wrażenie, że ciężko jest dobrać większą ilość dobrych górali (??)

Raff Team
Zawodnik 1 Roberto Heras
Zawodnik 2 Angel Edo
Zawodnik 3 Fabian Jeker
Zawodnik 4 Eladio Jimenez
Zawodnik 5 Manuel Beltran
Zawodnik 6 Giovanni Lombardi
Zawodnik 7 Alejandro Valverde
Zawodnik 8 Matteo Tosatto
Zawodnik 9 Marcos Serrano

Yevaud
05-09-2003, 11:51
A oto moja drużyna:
dragons

1 - Igor Gonzalez de Galdeano
2 - Alessandro Petacchi
3 - Jose Azevedo
4 - David Etxebarria
5 - Francisco Mancebo
6 - Steffen Wesemann
7 - Unai Etxebarria
8 - Jan Hruska
9 - Guido Trentin

Petacchi wygrywał w Giro i TdF, myślę, że będzie chciał zaliczyć i trzeci wielki Tour z conajmniej jednym etapowym sukcesem.
Azevedo kiepsko pojechał Tour, będzie chciał się odbić, Podobnie Mancebo. Hruska dobry czasowiec, Baskowie będą chciali jak zwykle wygrać conajmniej etap.
Do boju.

Raffi
05-09-2003, 12:42
qva. Petaccchi. Ten mutant faktycznie jest w stanie to zrobić. Fuck.
Po tygodniu się wycofa ale przedtem zdąży wygrać 4 etapy. Dowaliłem z tym Tossatto :zly: . Chyba że przetrwa dłużej od Petacchiego, czego jemu i sobie życzę. Tak we ogóle to w tym roku jest wiele atrakcji dla czasowców - jedna drużynówka i trzy indywiodualne (w tym jedna krótsza, ale za to pod górę).

crolick
05-09-2003, 18:28
no dobra to jedziemy z moim teamem - tradycyjnie nazywa sie fc crolicks

1 - Aitor Gonzalez
2 - Alessandro Petacchi
3 - Jose Azevedo
4 - David Etxebarria
5 - Francisco Mancebo
6 - Jose Garcia Acosta
7 - George Hincapie
8 - Benjamin Noval
9 - Marcos Serrano

sklad reprezentuje sie na papierze wyjatkowo silnie. zobaczymy jak bedzie na trasie :)

swoja droga mancebo w 5 koszyq, a serrano w 9 8-

btw nie macie gdzies zapisanych koncowych wynikow z tdf?! [tzn konkursu :)]

Yevaud
06-09-2003, 14:25
Przejzałem liste startową i się zdenerwowałem, żę nie postawiłem na Mercado, który prawie zawsze jakiś górski etap wygra.

A potem zacząłme go szukać, żeby wiedzieć, kogo w jego miejsce wstawiłem. I znaleźć Mercado nie mogłem.
Czyżby nie był on w żadnym "koszyku"? A może tylko z nerwów ja nie mogę go znaleźć.
Jak ktoś go widział, to niech da znać.

crolick
06-09-2003, 14:53
qrcze faktycznie jest na liscie startowej a nie ma go w koszykach. co to za granda?!?

Yevaud
06-09-2003, 17:13
Narazie ONCE najlepsze.
de Galdeano, Azevedo, Hruska! Go!

Dobrze też poszło iBanesto. Pewnie 3-4 msce. (Venga Mancebo!)

I jeszcze w 6 powinno być Euskatel, Venga Etxebarria, Etxebarria!!

Yevaud
06-09-2003, 17:21
K!.Mam nadzieję, że się nie pomyliłem i ten ostatni, którego do zespołu wybrałem to Guido Trentin z Cofidis (Włoch), a nie z Fassa Bortolo (USA)

Yevaud
06-09-2003, 17:36
Tak jest!
1 Once (Galdeano liderem), choć dojechało bez dwóch zawodników (oby nie Azevedo i Hruska). 20 punktów pewne.
3 Banesto.
6 Euskatel
7 Cofidis

Raffi
06-09-2003, 20:53
Mercado wszedł za jakiegoś badziewiarza z 2. lub 8. grupy, którego nawet nikt nie wybrał
Ja zdobyłem 45 pts.
Yevaud: 54 pts.
Crolick: 54 pts

crolick
07-09-2003, 13:19
zapomniales doliczyc pkt galdeano za lidera. czyli yevaud ma 74 :)

Raffi
07-09-2003, 19:27
2 etap: Sporo niespodzianek, cała armada dobrych górali potraciła wiele minut, szkoda że nie odbieram TVE i będę musiał do 22. czekać na relację w Eurosporcie 8o . Mi osobiście do szczęścia zabrakło niewiele, zaledwie 14 sekund; na takie etapy właśnie liczyłem, wybierając do składu Valverde.
Punkty dzisiaj:
Raffi: 35
Yevaud, croclick : po 10

Łącznie :
Yevaud 84
Raffi 80
crolick 64
Sądzę, że to nie będą takie złe miejsca.

Yevaud
07-09-2003, 23:41
Te 10 punktów to za 6 msce Etxebarri?

Raffi
08-09-2003, 01:09
Tak.

PS. nie mówcie, że znowu się gdzieś pomyliłem w obliczeniach :buhaha:

Yevaud
08-09-2003, 10:21
Jak pisał Raffi, kilku bardzo dobrych kolarzy praktycznie przestało już się liczyć w walce o zwycięstwo. Są wśród nich:
Leonardo Piepoli, Unai Etxebarria (David w czołówce), Alex Zulle, Roberto Laiseka, Levy Leipheimer, Sven Montgomery, David Millar, J. A. Pecharroman - wszyscy ze stratą ponad 10 minut.

Należy jednak sądzić, że będą oni mieli nawet większe szanse na wygranie etapu. Millar, bo jest dobrym czasowcem. inni są dobrymi góralami, a z taką stratą nikt ich nie będzie ścigał.
Ponadto z dużą stratą są jeszcze: Jullich ( >9min.) i Luttenberger (>5 min.)
Psikusa sprawił wszystki wielbicielom swego talentu Mario Cippolini, który nie stanął na starcie etapu.

Tak na marginesie - www.lavuelta.com link do Vuelty

Yevaud
08-09-2003, 17:13
No i wygrał Pettacchi
Dopisuję sobie 70 pkt. Szkoda, że Galdeano nie jest liderem, bo dopisałbym sobie 90

crolick
08-09-2003, 17:43
pkt na etapie
yevaud - 70
crolcik - 70
raffi - 15

lacznie
yevaud - 154
crolick - 134
raffi - 95

Yevaud
09-09-2003, 14:44
Dziś etap być może dla uciekinierów. Góra 1. kat. na początku. Jest szansa uciec, rozewrwać peleton.

Yevaud
09-09-2003, 17:21
No to pierwsze dwa miejsca dla Etxebarri.
czyli 70+50=120 punktów dla mnie :+:

crolick
09-09-2003, 17:22
wyniki etapu:

1. unai etxebarria
2. david etxebarria 0:44
3. felix cardenas
4. francisco guttierez
5. jurgen van goolen
6. isidrio nozal
7. oskar laguna 1:05
8. erik zabel 1:34
9. julian dean
10. patrick calcgani

nowym liderem zostal nozal

pkt:
yevaud - 120
crolick - 50
raffi - 0 [pech z tym jekkerem :(]

po 4 etapach:
yevaud - 274
crolick - 184
raffi - 95

Yevaud
09-09-2003, 18:30
Brawa z mojej strony dla chłopaków z Euskatel, ale z drugiej strony cholera mnie biuerze. Mam w składzie aż trzech członków ONCE. I co? Tylko przez dzieńmiałem lidera, choć Once lidera ma cały czas, i niemal codzień jest nim ktoś inny.

Yevaud
10-09-2003, 10:20
Czy wiadomo, kiedy zaczną wreszcie publikowac wyniki? A nie, że my tu sami musimy nieoficjalne obliczenia poczynać. Tym bardziej, że wiemy wtedy tylko ile sami mamy punktów, nic nam to natomiast nie mówi o "miejscu w tabeli".

Yevaud
10-09-2003, 10:28
po 4 etapach:
yevaud - 274
crolick - 184
raffi - 95

Hehe. Na TdF to w sumie po zakończeniu całego wyścigu miałem może 450. To juz teraz ponad połowa.
Spreawdziła się przepoiwednia, że wczorajszy etap dla uciekinierów. To i dziś zaryzykuję.
Etap dla sprinterów. Wygra Petacchi przed Zabelem.

Raffi
10-09-2003, 11:24
Ano sprinterzy dziś zarządzą....

Podejrzewam że wyniki będą jutro albo pojutrze, bo strasznie męczyli sięz reaktywacja forum (notabene - na forum jeden gość napisał, że jego zawodnicy zajęli wcoraj 1,2,3 i 8. miejsce ( 8- 8- ) [=158 punktów] i jak tu z takimi wygrać 8o :rotfl:

Yevaud
10-09-2003, 15:37
Kosmala podał skład.
Sławomir Kohut, Brożyna z CCC
Piątek, Zamana, Huzarski z Mroza
Szmyd, Rutkiewicz
i Zugaj (Bonda) - ten ostatni do czasówki.

Spśród pozostałych 4 będzie się ścigać w wyścigu głównym.

Yevaud
10-09-2003, 16:50
Zwycięstwo Petacchiego.
Kolejne 70 punkcików na moje i crollica konto.
to razem mam nieco ponad 340, no nie?

Tylko z tym Erikiem Zabelem nie zgadłem

Raffi
10-09-2003, 16:52
Zabel 4-ty
A ja 52 p. za Edo i Valverde :)

Yevaud
10-09-2003, 16:56
W czołówce był jeszcze David Etxebarria (12-13). Powinien być na wysokim miejscu w klasyfikacji punktowej. Narazie na 2 za Petacchim. Ale będą jeszcze góry, gdzie David może coś zdobędzie, a boski Alessandro pożegan się z wyścigiem.

Yevaud
10-09-2003, 16:59
Jutro jazda na czas. Ja trzymam kciuki za Hruskę i Galdeano.
Dla tych, co stawiali na Millara to chyba jedyna szansa na zapunktowanie (choc będą jeszcze czasówki).

Raffi
10-09-2003, 17:12
Po kraksie Jekera :\ mogę tylko liczyć może na 7-10 miejsce Valverde na czasówce....

PS Coś montują przy konkursie :] hyba dziś będzie aktualizacja :>

crolick
10-09-2003, 18:54
yevaud - 344
crolick - 254
raffi - 147

yevaud niebezpiecznie mi odjezdza ale tradycyjnie dzieki klasyfikacji koncowej pojade w gore i go przegonie :D

raffi znow pech - lombardi na 11 miejscu

etxebarria mial 1 miejsce w klasyfikacji pkt, ale teraz pewnie petacchi i zabel go wyprzedzili. zabel raczej dojedzie i pewnie zdobedzie ta kszulke. btw jak sie liczy pkt do tej klasyfikacji?! [chyba inaczej niz w tdf, bo nie ma lotnych premii, i pkt za wygrana jest jakby mniej :> ] i co to jest klasyfikacja laczna?? :hmm:

a w czasowce licze na aitora gonzalesa. a inni moze za pkt - etxebarria, azevedo, serrano, mancebo. jest szansa na duzo pkt :)

no i najwazniejsze czy ktos moze zrobic przewodnik po klasyfikacjach tdp?? co to jest, z czym to sie je i jak sie zdobywa tam pkt. dla mnie to czarna magia 8-

Raffi
10-09-2003, 20:42
Klas. górska - wiadomo.
Klas. punktowa: punkty za lotne premie i metę
klas. na najaktywniejszego: lotne premie
klas. na najwszechstronniejszego: klas. górska+ lotne premie
Klas. drużynowa: suma czasów 3 najlepszych zawodników na każdym etapie

Etap czwartkowy wbrew pozorom może być trudny, bo na tej trasie prawie zawsze wieje silny boczny wiatr i peleton może się na trasie podzielić, trzeba będzie mocno uważać (http://i.wp.pl/a/f/mp3/1179/gzoledziowski.mp3) dodajmy do tego padający deszcz i trudny finisz (końcówka na kostce brukowej - i to takiej prawdziwej, nie to co wczoraj - i lekko pod górę) - nawierzchnia w połączeniu z deszczem może spowodować, że upadków będzie sporo - chociaż na samej mecie akurat ma nie padać.

Yevaud
11-09-2003, 15:55
Cholera.
Hruska o 6 sekund za Millarem.
Jeśli de Galdeano nic nie zdizała wielkiego (a chyba nie) to zostanie 50 punktów, a nie 70. Ale Galdeano ma szanse wyjść na lidera - czyli +20 i będzie 70

Yevaud
11-09-2003, 17:16
Wygląda no to, że:
1. Nozal
2. Millar
3. Hruska
4. de Galdeano

Czyli nie mam 50 punktów za Hruskę, ani 20 za liderowanie Igora Gonzalesa de Galdeano.

Tylko 3 i 4 miejsce, ale to też sporo punktów - 55

344 i 55 to 399.

Jak tam crollic u Ciebie z punktami??

Dobra jest sytuacja w ONCE. Inni muszą atakować, a Nozal i Galdeano razem pilnują. Szczególnie dobrze ma Galdeano. Atakowany Nozal, a Igor tylko jeździ na doczepkę.

crolick
11-09-2003, 17:48
cieniutko. pkt tylko gonzales [15 pkt], raffi jeszcze gorzej [10 - za beltrana]. ale dobrze ze aitor jest w formie, moze cos powalczy w generalnej o pudlo. reszta rozcarowanie -zwlaszcza mancebo, serrano i azevedo. zobaczymy na co stac etxebarrie

btw dziala strona konkursu, ale z bledami...

raffi - thnx za objasnienie. wlasnie te lotne premie, zawsze w najwszechstronniejszym liczylem pkt i z mety i za nic mi to nie wychodzilo. teraz juz rozumiem. swoja droga, po jakiego grzyba nam te dwie klasyfikacje to ja nie wiem :hmm:

Yevaud
11-09-2003, 23:01
cieniutko. pkt tylko gonzales [15 pkt], raffi jeszcze gorzej [10 - za beltrana]. ale dobrze ze aitor jest w formie, moze cos powalczy w generalnej o pudlo. reszta rozcarowanie -zwlaszcza mancebo, serrano i azevedo. zobaczymy na co stac etxebarrie

btw dziala strona konkursu, ale z bledami...

raffi - thnx za objasnienie. wlasnie te lotne premie, zawsze w najwszechstronniejszym liczylem pkt i z mety i za nic mi to nie wychodzilo. teraz juz rozumiem. swoja droga, po jakiego grzyba nam te dwie klasyfikacje to ja nie wiem :hmm:

Potrzebne są klasyfikacje różne, bo przyciągają większą ilość sponsorów. Każdy chce mieć swoją koszulkę, a nie ma na tyle możnego sponsora, żeby mógł ich zastąpić wszystkich.

Strona naprawdę działa z błędami. David E. nie dostał punktów za drugie miejsce, za to Unai E. dostał punkty za pierwsze i drugie miejsce!

Dla mnie to nie robi różnicy - mam jednego i drugiego.

Narazie jestem 9.

crolick
12-09-2003, 18:37
wyniki dzisiejszego etapu:

1 Michael Rasmussen 5:01:14
2 Felix Cardenas '55
3 Manuel Beltran '59
4 Luis Perez 1:08
5 Unai Osa 1:10
6 Dario Frigo 1:17
7 Francisco Mancebo 1:24
8 Alejandro Valverde 1:26
9 Felix Garcia Casas mt.
10 Roberto Heras 1:29
11 Txema Del Olmo 1:31
12 David Etxebarria mt.
13 Aitor Gonzalez mt.

15 Igor Glez. Galdeano 1:40, 21 Oscar Sevilla 2:30, 22 Carlos Sastre mt., 23 Guido Trentin mt., 24 Isidro Nozal 2:46, 29 Marcos Serrano 4:45, 42 Jose Azevedo 12:02, 48 Benjamín Noval 18:17, 74. Jose Garcia Acosta 27:27, George Hincapie mt., Unai Etxebarria mt., Jan Hruska mt., Jose Luis Rubiera mt.

generalka:

1 NOZAL, Isidro 20:08:37
2 BELTRAN, Manuel '55
3 GLEZ. GALDEANO, Igor 1:21
4 FRIGO, Dario 3:07
5 HERAS, Roberto 3:18
6 MANCEBO, Francisco 3:40
7 GONZALEZ, Aitor 4:00
8 VALVERDE, Alejandro 4:03
9 RASMUSSEN, Michael 4:24
10 OSA, Unai 4:34

16 ETXEBARRIA, David 5:55, 19 SERRANO, Marcos 6:48, 24 TRENTIN, Guido 9:01

raffi znow mial pecha. valverde uciakal w grupie z herasem, pozniejbeltran uciakal ale spuchl w koncu i przegral z cardenasem. z tylu dobra jazda mancebo, valverde, oraz goniacych etxebarria i gonzalesa. slabo wypadl de galdeano. zupelnie nie rozumiem once - nozal zapierdalal caly etap na igora, a ten w koncowce etapu dal ciala... mnie zawiodl serrano i azevedo.

zapomnialbym pkt :
raffi - 40
yevaud, crolick - 5

Raffi
14-09-2003, 21:17
czy ja nie miałem 39 p.?
Sobota:
Raffi: 3 p. - za Jimeneza
Crolick: 0 p.
Yevaud: 10 za Unai E.
Niedziela:
Raffi: 70 p. za Valverde :)
Crolick: 17p.
Yevaud: 15 p.

crolick
15-09-2003, 18:42
czy ja nie miałem 39 p.?
Sobota:
Raffi: 3 p. - za Jimeneza
Crolick: 0 p.
Yevaud: 10 za Unai E.
Niedziela:
Raffi: 70 p. za Valverde :)
Crolick: 17p.
Yevaud: 15 p.

tak 39 - moj blad :)

dzis:
crolick, yevaud - 50 [za petacchiego - przegral sqrkowianiec z zablem :/]
raffi - 15 [za valverde i edo - ten valverde zadziwia mnie, myslalem ze to taki klasyk, dobrze finiszuje ale nie za bardzo, jezdzi po gorach, tez nie za bardzo, a tu prosze taki drugi merckx sie szykuje, swietny goral i sprinter 8-]

generalka:
yevaud - 479
crolick - 341
raffi - 284

wam tez szosa.rowery.org nie dziala??

Yevaud
15-09-2003, 21:03
Ano nie działa.

I to od kilku dni już.
A też mam dość liczenia na paluszkach, ile to punktów się ma.

Na szczęscie, żeby sprawdzić wyniki jest jeszcze www.lavuelta.com
a np. ranking, jesli ktoś lubi oglądać to jest jeszcze na www.uci.ch

Yevaud
16-09-2003, 14:08
Dziś w Hiszpanii dzień przerwy, jutro etap z górką niedleko mety (dla uciekinierów - np. U. Etxebarria, D. Etxebarria). Potem etapy płaskie dla sprinterów, po czym płaska czasówka - jeszcze raz szansa dla Millara na zwycięstwo etapowe, pozatym liczyć się będą na etapie - Hruska, Beltran, Nozal, Aitor Gonzales i Igor Gonzales de Galdeano.
Heras powinien znów parę minut stracić, bo czasówka jest długa.

Jeszcze potem trzy etapy górskie i 11km górksa czasówka - dla Aitora Gonzalesa chyba.
NA koniec płaski etap Madryt-Madryt.

Wygląd na to, żę Nozal nie da odebrać sobie zwycięstwa, chyba że Gonzales lub Gonzales de Galdeano mu zabiorą złotą koszulkę na czasówkach.

Tak na marginesie - starałem się policzyć, ile punkcikó uciułał Zamana w tegorocznym TYdP. I wyszło mi 177. Biorąc pod uwagę, że w zeszłym roku zdobył coś koło 80, to jest prawie 100 punktów na plusie. Może to mu dac miejsce w pierwszej 100. Do pierwszej setki wskoczyć może także Piątek, który też poprawił swój rezultat sprzed roku. W zeszłym roku, jeśli dobrze pamiętam, nie startował też PRzydział, tak więc i jego punkty są dla nas, dla Polski, czystym zyskiem.
Stracili natomiast: Brożyna, Rutkiewicz i Kohut. To są punkty, które Polska po TdP straci.

Przypomnę, że Zamana ma w tej chwili 380 punktów, czyli powinno mu wyjść około 480. Polska ma w tej chwili 2464 punkty w rankingu. czy będzie mniej, czy więcej - zobaczymy.

A swoją drogą to cholera człowieka bierze, bo Polska nad następną w rankingu Słowenią ma ponad 300 punktów przewagi, a gdy szło o uczestnictwo w MŚ, to Polsak była niżej i jedzie 4osobową, a nie 8osobowa ekipą.
W 8osobowej zapewne zmieściłby się Krupa. W 4 osobowej nie będzie dla niego raczej miejsca. Chyba jednak na Zugaja Kosmala postawi.

I tu wracamy do głównego tematu - kto na MŚ? Wydaje się, że musi jechac Zamana. Z CCCP olsat może Brożyna i chyba Przydział by się nadawali. Rutkiewicz był drugi po Zamanie, więc i jemu się miejsce należy, tym bardziej,że jest jeszcze młodziutki. Z Mroza z bardzo dobrej strony pokazał się jeszcze Piątek, bardzo doświadczony kolarz.

Jesli Zamana nie był na doping (a już wpadki miał) - to On, Rutkiewicz, Piątek i ktoś jeszcze - Przydział lub Szmyd według mnie. Tylko, że Przydział także miał wpadkę dopingową. Więc trochę strach. Z drugiej strony jest on aktualnym mistrzem Polski, więc mu sę należy.
Do jazdy na czas nie brałbym ani Zugaja, ani Krupy, tylko Przydziała i Rutkiewicza właśnie.

A Mistrzem Świata zostanie - Paolo Bettini

Raffi
17-09-2003, 16:36
3 km do mety i właśnie prawie łapią D. Etxebarrię. Będzie chyba finisz z ok. 40 osobowej grupy (Valverde!!!)

Wrrrrrrrrrrrrrr Nie wyszło :zly: Ale 3. Edo, a 4. Valverde.Wygrał Zabel
49,9 km/h !!

Yevaud
18-09-2003, 10:06
Valverde wyrasta na kolarza kompletnego - bardzo dobry sprinter i radzi sobie w górach.
Ostatnim takim był L. Jalabert, który był świetnym sprinterem, a potem wygrywał m.in. Vueltę, MŚ na czas, koszulkę najlepszego górala na TdF

Raffi
18-09-2003, 11:16
Na czas też nieźle jeździ, choć,tu na Vuelcie był dopiero 21. Mnie rzucił się w oczy wiosną, chyba na Wyścigu Dookoła Katalonii (?)

A w temacie MŚ:

Cezary Zamana, Bartosz Huzarski, Sylwester Szmyd, Marek Rutkiewicz i Sławomir Kohut są kandydatami do startu w kolarskich mistrzostwach świata, które odbędą się za miesiąc w Kanadzie - powiedział w Karpaczu selekcjoner reprezentacji i jednocześnie szef grupy Action nVidia Mróz, Piotr Kosmala.

To jeszcze nieoficjalny skład. W wyścigu elity mamy prawo wystawić czterech zawodników. Zamana jest bardzo doświadczonym kolarzem i teraz, mając 35 lat, osiągnął szczyty, wygrał w pełni zasłużenie Tour de Pologne. Huzarski, Szmyd, Rutkiewicz i Kohut są kolarzami młodego pokolenia, najlepszymi, jakich mamy - powiedział Kosmala.

Zamana i Huzarski są podopiecznymi Kosmali w ekipie Action nVidia Mróz. Szmyd jest cenionym pomocnikiem liderów włoskich grup. W tym roku występował w Mercatone Uno i wspierał Marco Pantaniego w Giro d'Italia, ale kilka dni temu podpisał kontrakt z Saeco, zespołem triumfatora Giro - Gilberto Simoniego. Rutkiewicz reprezentuje francuski Cofidis. Jedynym branym pod uwagę przedstawicielem potencjalnie najsilniejszej polskiej ekipy - CCC-Polsat jest Sławomir Kohut.

Wyścig elity odbędzie się 12 października w mieście Hamilton. Trzy dni wcześniej kolarze będą rywalizować w jeździe indywidualnej na czas. Kandydatami do startu w tej konkurencji są Dawid Krupa (Legia-Bazyliszek) i Paweł Zugaj (niezrzeszony).

PAP
Zatem potwierdza się rezygnacja większości CyCków z MŚ. Ciekaw jestem tylko, jakie jeszcze "testy" będą czekały zawodników przed mistrzostwami. Krupa może w Dookoła Bułgarii? Chociaż trochę długi (21-28.09), bo na starty we Włoszech to co najwyżej może liczyć Mróz, i to też tylko niektóre

Yevaud
18-09-2003, 13:37
Zawęziło się grono kandydatów.
Wobec tego warto wystawić - Zamanę, Szmyda, Rutkiewicza i Kohuta.
W jeździe na czas - Krupę.

Największym osiągnięciem Huzarskiego jest etap w Wyścigu Pokoju i to po ucieczce, także dzięki temu, że do lidera miał stratę, więc mocno ścigany nie był. MŚ to zupełnie inna zabawa. Tutaj będą najmocniejsi kolarze z całego świata. Każda ucieczka będzie likwidowana. Huzar nie ma szans.

Kohut jest bardzo mocny, co pokazał w bardzo trudnym wyścigu - Tour de Swiss. Zamana po zwycieśtwie w TdP może zostać zakwestionowany tylko przez kontrolę dopingową. Rutkiewicz był drugim Polakiem w TdP, a jednocześnie najlepszym zawodnikiem wśród najmłodszych. Szmyd pokazał się jako bardzo mocny pomocnik Pantaniego. Bez trudu podpisał nowy kontrakt z innym mocnym zagranicznym zespołem - Saeco, co naprawdę nie jest łatwym zadaniem. Na przysłowiowym 'lodzie" pozostają często bardzo mocni kolarze i w ostatniej chwili dopiero podpisują kontrakty. Warto więc dać i jemu szanse.

Krupa i Zugaj do jazdy na czas. Krupa był w TdP na górskiej czasówce lepszy. Wogóle na górskich etapach spisywał się dużo lepiej. A tu będzie czasówka znacznie dłuższa niż na TdP, a też górska. Krupa to lepiej niż Zugaj wytrzyma, a swoją drogą, dlaczego nie miałby jechać Kohut lub Rutkiewicz na czas? Chyba tylko po to, żeby jak najwięcej naszej młodzieży oswoiło się z atmosferą mistrzostw.
I to jest chyba słuszna koncepcja. W przyszłym roku będziemy prawdopodobnie mieli 8 kolarzy. Winokurow już chyba drugiego tak wspaniałego sezonu miał nie będzie. Mróz znów w wyższej dywizji i powinien więcej punktów dla Polski zbierać.

Raffi
18-09-2003, 14:14
Też bym postawił taki skład. Wprawdzie to Seweryn jechał na TDS (teraz się kuruje po złamaniu obojczyka), ale i Sławomir parę razy się pokazał.
Co do jazdy na czas - nie wiem, czy Rutkiewicz w ogóle chciałby startować, ale Kohut pewnie tak i generalnie widziałbym go na czasówce -zawsze solidnie i równo jeździł na czas, miał medale na MP (choć w tym roku trasa była płaska) i niedawno np. w Dookoła Słowacji na stosunkowo długiej i górzystej czasówce też był piąty, z Polaków przegrywając tylko z Krupą (o niecałe pół minuty) i Zamaną (o kilkanaście sekund)

crolick
18-09-2003, 17:20
punktacja

11 etap:
raffi - 55
crolick - 18
yevaud - 15

12 etap:
crolick, yevaud - 75
raffi - 0

generalka:
yevaud - 569
crolick - 434
raffi - 339

ale b wazne - na etapie a. gonzales, frigo i valverde stracili 1:08 do czolowej grupy, gdzie byla cala czolowka. w walce o 1 miejsce liczy sie wiec juz tylko nozal, de galdeano i heras

Yevaud
18-09-2003, 17:35
No nie przesadzajmy z tym wykluczaniem kandydatów. 4 min. straty ma Rasmussen i Mancebo, który od Herasa jest lepszym czasowcem.
Frigo i Gonzales też jeszcze nie mają jakiś ogromnych strat.
Mancebo do Herasa ma 20 sekund, które bez trudu na czasówce powinien zrobić.
Frigo niecałą minutę. A także Aitor Gonzales, który jest bardzo dobrym czasowcem, powinien na płaskiej czasówce te 100 sekund do Herasa odrobić.

crolick
18-09-2003, 18:16
No nie przesadzajmy z tym wykluczaniem kandydatów. 4 min. straty ma Rasmussen i Mancebo, który od Herasa jest lepszym czasowcem.
Frigo i Gonzales też jeszcze nie mają jakiś ogromnych strat.
Mancebo do Herasa ma 20 sekund, które bez trudu na czasówce powinien zrobić.
Frigo niecałą minutę. A także Aitor Gonzales, który jest bardzo dobrym czasowcem, powinien na płaskiej czasówce te 100 sekund do Herasa odrobić.

klasyfikacja

1 NOZAL, Isidro ONE 40:54:29
2 GLEZ. GALDEANO, Igor ONE 1:48
3 BELTRAN, Manuel USP 3:03
4 HERAS, Roberto USP 3:28
5 MANCEBO, Francisco BAN 3:40
6 RASMUSSEN, Michael RAB 4:04
7 FRIGO, Dario FAS 4:14
8 VALVERDE, Alejandro KEL 5:06
9 GONZALEZ, Aitor FAS 5:09
10 OSA, Unai BAN 5:23

oki doki, tylko ja mowi nie o pudle, tylko o 1 miejscu. te zeby sie nawet zesral, ani aitor, ani frigo z nozalem w takiej formie nie maja szans. mancebo nie ma duszy zwyciezcy, heras jest za slabym czasowcem. moze powalczy beltran ale watpie...

Yevaud
19-09-2003, 10:18
ale b wazne - na etapie a. gonzales, frigo i valverde stracili 1:08 do czolowej grupy, gdzie byla cala czolowka. w walce o 1 miejsce liczy sie wiec juz tylko nozal, de galdeano i heras

No tak. Ale to TY sam jeszcze pisałeś, że Roberto Heras ma szanse. Jesli on ma, to i Mancebo i Frigo i Gonzales.

Yevaud
19-09-2003, 10:22
Marek Rutkiewicz zajął drugie miejsce za Brulandtsem w jednodniowym wyścigu GP Wallonie (kat. 1.2).

Cieszy to z dwóch powodów: a) Polska zdobędzie znów punkty do rankingu
b) Pokazuje, że ci, którzy dobrze przejechali TdP naprawde są w formie i wygrywają także gdzie indziej

W Internationale Rheinland Pfalz Rundfart (dookoła Nadrenii Palatynat - kat. 2.3) Przyzwoicie spisuje się narazie Romanik. Jest w pierwszej 15 z niewielką stratą do lidera.

Raffi
19-09-2003, 11:46
i Galiński też....Chyba będą punkciki (x2) , bo ucieczka 15 kolarzy odjechała na...... prawie pół godziny 8-
Najpierw odjechało paru badziewiarzy, a potem na podjazdach zaczęły ich gonić 2 inne grupy z peletonu, w tym właśnie 2 Polaków

Yevaud
19-09-2003, 13:06
Warto dodać, że ten wyścig jest mocno obsadzony - Michael Boogerd, Daniele Nardello, Axel Merckx, Udo Bolts, Marc Wauters, Andrea Peron - to naprawdę nie są słabi zawodnicy

crolick
19-09-2003, 16:04

No tak. Ale to TY sam jeszcze pisałeś, że Roberto Heras ma szanse. Jesli on ma, to i Mancebo i Frigo i Gonzales.

masz racje, moj blad :) heras widac jest w slabej formie, wiec widac ze tylko pierwsza 2 ma szanse na zyciestwo

Yevaud
19-09-2003, 17:16
Jak się okazało, Ty miałeś rację, choć może nie do końca. Nozal dowalił najgroźniejszym ponad minutę. A owi świetni czasowcy - Frigo, A. Gonzales okazali się bardzo słabi. Heras za to pojechał bardzo dobrą ja na siebie czasówkę.
W klasyfikacji generalnej :
1. Nozal
2. Glez de Galdeano ze stratą już 3 minut i 3 sekund.
3. Heras strata do Nozala 5.13 (2.10 do de Galdeano).

Wymieniana przezemnie reszta, o której pisałem, żę ma jeszcze szanse przezstała się zupełnie liczyć, a wygląda na to, że i Heras sobie nie poradzi. 5 minut to jednak dużo, szczególeni, że Nozal jest w tak wybornej dyspozycji

Yevaud
19-09-2003, 17:17
A ja postawiłem na Wesemanna zamiast na Nozala :fu:, a jak wybierałem swoją drużynę to myślałem o tym, żeby brać tylko Once, Banesto i Euskatel i oczywiście Petacchiego.
Potem wkradł się jeszcze Wesemann i Trentin. Z Trentina jestem zadowolony.

Raffi
21-09-2003, 20:34
KADRA POLSKI NA MISTRZOSTWA ŚWIATA:

Mężczyźni Elita

Trener: Piotr Kosmala
1. Dawid Krupa (start wspólny, jazda na czas) - 1980 - Legia Bazyliszek Lux Med.
2. Marek Rutkiewicz (start wspólny) - 1981 - Cofidis, Le Credit Par Telephone
3. Sylwester Szmyd (start wspólny) - 1978 - Mercatone Uno – Scanavino
4. Cezary Zamana (start wspólny) - 1967 - Action nVidia Mróz
5. Paweł Zugaj (start wspólny, jazda na czas) - 1979 – Bonda ( wg cycling4all: rezerwowy ze startu wspólnego)

Orliki (U-23):

Trener: Marek Leśniewski
1. Błażej Janiaczyk (start wspólny, jazda na czas) - 1983 - Pacific Toruń
2. Piotr Mazur (start wspólny, jazda na czas) - 1982 – Bonda
3. Michał Pawlyta (start wspólny) - 1983 - Action nVidia Mróz
4. Dariusz Rudnicki (start wspólny) - 1981 - Legia Bazyliszek Lux Med.
5. Mariusz Wiesiak (start wspólny) - 1981 - Pacific Toruń

Krupy nie było we wstępnej szerokiej kadrze (ósemce) na MŚ, więc swój występ zawdzięcza przede wszystkim dobremu występowi podczas TdP (dzięki czemu przypomniał też o swoich wyczynach w Dookoła Słowacji) oraz absencji zawodników CCC-Polsat.
---
Przydział 14., a Szmyd 20. w GP Industria & Commercio (1.2). Wczoraj Brożyna 44. w Giro del Lazio (1.1) (5 p :) )
----
Wieści z Vuelty: Valverde doszedł na ostatnich metrach ucieczkę Herasa/Cardenasa i wygrał kolejny etap :+: :+:
Mój 'zarobek' dzisiaj: 108
Yevaud 0
Crolick 0?

Przed tym etapem punktacja była taka:
55. Yevaud 649
172. fc crolicks 504
252. Raffi 376

Yevaud
21-09-2003, 22:08
To w jexdzie na czas wystawiamy dwoch zawodnikow?
Tak czy siak uważam, że w tym składzie mamy szanse na naprawę dobre miejsce (w 10). Przypomnę, że niedawno mistrzem był Veinsteins, który też w drużynie wsparcia nie mial.

Atak Alejandro Valverde był wspanialy. Jeszcze na 1km. przed metą wydawało się, że walka o zwycięstwo etapowe rozstrzygnie sie miedzy Herasem , a Cardenasem. A on ich doszedł w momencie, kiedy juz finiszowali i pokazał im plecy.
Przy okazji wyjaśniło się, kto jest liderem w Once. Zdecydowanie Nozal. de Galdeano jechał we wcześniejszej grupce (z m.in. Rasmussenem), ale zosał z tyłu, żeby pomóc Serrano dociągnąć Nozala do mety.
Przy okazji wielki podziw dla Serano. Cholował lidera przez dlugi czas jak na sznurku.

Raffi
22-09-2003, 00:01
Komuś w PZKol przypomniały sięprzepisy UCI. Mnie nie chciało sięszukać w regulaminie, ale na www.cycling4all.com pisali wyraźnie, że możemy wystawić 2 zawodników do czasówki.
PS 3 Cycków w 15-ce w Nadrenii, brawo

Yevaud
22-09-2003, 10:16
Brawo Romanik, brawo Galiński.
Sosenką bym się już mniej przejmował. Dobry zawodnik, ale w przyszłym roku już dla CCC startował nieb edzie, a w tej części sezonu też już nie za bardzo się liczy to, co zdobędzie.

Yevaud
22-09-2003, 11:23
Aitor Gonzales to się całkiem wycofał chyba z VaE. No to jeden z faworytów do górskiej czasówki odpadł.
Walka na przedostatnim etapie rozstrzygnie się więc zapewne między de Galdeano, Herasem, Nozalem a Valverde.
Nozal na płaskim terenie był bezkonkurencyjny. Najlepszym góralem jest chyba jednak Heras. de Galdeano potrafi jedno i drugie więc etap może być akurat pod niego. Valverde nie przestaje zaskakiwać.

Heras ma sznse odskoczyć jeszcze jutro na etapie 16 oraz w piatek na etapie 19, choć to będzie znacznie trudniejsze, bo góry mniejsze, a jest jeszcze 20 kilometrów zjazdu i płaskiego od ostatniego szczytu.
Ostatecznei wszystko rozstrzygnie 11kilometrowa górska czaswka w sobotę.

crolick
22-09-2003, 13:39
gonzales na czasowce stracil ladne 5 minut [i byl chyba 65] a an nastepnym etapie sie wycofal. frigo, na tym samym etapie stracil ponad 10 minut 8- kolejne zatrucie?! cos podejrzenie to zaczyna wygaldac...

a tu nozal zaczyna slabnac. ciekawie bedzie :)

Yevaud
22-09-2003, 17:25
gonzales na czasowce stracil ladne 5 minut [i byl chyba 65] a an nastepnym etapie sie wycofal. frigo, na tym samym etapie stracil ponad 10 minut 8- kolejne zatrucie?! cos podejrzenie to zaczyna wygaldac...

a tu nozal zaczyna slabnac. ciekawie bedzie :)

Dzień przerwy dzisaj, dla wszystkich co zaczęli słabnąć. A potem już tylko jeden etap naprawdę ciężki (jutro) i górska czasówka.
Nozal ma wciąż jeszcze do dużą nad Herasem przewgę. Ten jeden dzień powinien przetrwać. Mam nadzieję, że przetrwa także "mój" de Galdeano (59 sek. przewagi na Herasem) i wygra górską czasówkę.Choć mocny może być też "góral" Rasmussen

Etap 19 (3 od końca) to raczej coś dla uciekinierów - raz jeszcze licze na Etxebarrię jednego z drugim.

Yevaud
24-09-2003, 10:19
I znów z dobrej strony pokazał się Valverde.
I znów Heras odrobił pare sekund.

Niezrozumiała dla mnei jest taktyka ONCE. W zasadzie powinna być prosta - Rodriguez i Serrano wiaozą Nozala, de Galdeano pilnuje Herasa, na wypadek, gdyby jednak Nozal mocniej słabł.

Przed nami jeszcze piątkowy etap górski i górska czasówka w sobotę, która ostatecznie wszystko rozstrzygnie.

crollic i Raffi bardzo blisko siebie. Dla Raffiego punkty zdobywa przede wszystkim Valverde, dla Crollica - Petacchi.

Valverde, Belran i Heras dostaną jeszcze całą masę punktów za klasyfikcaję końcową. Ponadto jeszcze parę punktów zbierze V. za klasyfikację punktową i pare za górską.

Proszę jeszcze o wytypowanie "największej wpadki" w zespole - czyli tego, po kim spodziewaliście się znacznie więcej.

Jak dla mnie - Jose Azevedo.

I najmniej przydatnego zawodnika - u mnie S. Wesemann.

Raffi
24-09-2003, 12:03
W sumie może i by tak było, tylko Igor GdG jakoś słabuje i może o to chodzi...W sumie Nozal miał wsparcie Serrano przez cały czas.

Największa wpadka - chyba Eladio Jimenez - pogrąża się w peletonowej szarzyźnie '8 Raz załąpał siędo ucieczki, ale wynikły z tego raptem 2 punkty chyba; Jeker też wpadka, ale po części z względu na kraksę tuż przed górami, po której przez kilka dni strasznie cieniował. Teraz aczyna dochodzić do siebie, ale chyba o punkty nie powalczy (no, może z ucieczki). 67. miejsce to nie to w każdym razie.

Najmniej przydatny zawodnik - tak jak przypuszczałem - Matteo Tossato (Alessandro wycofaj się!!! :) ). Petacchi odpuścił sobie TdF - pojechał tam raptem parę dni, nie zmęczył się bardziej niż na innym wyścigu a na pierwszym dniu w górach wycofał się. A swoje i tak zdobył. Był za to w miarę świeży na Vueltę i szaleje....

Yevaud
24-09-2003, 13:08
W sumie może i by tak było, tylko Igor GdG jakoś słabuje i może o to chodzi...W sumie Nozal miał wsparcie Serrano przez cały czas.

.

Ale dwa etapy temu jechał de Galdeano w grupce wcześniej niż Nozal, ale zaczekał na młodszego kolegę. Na ostatnim etapie, jak Heras zaczął 15 km przed metą uciekać, to też de Galdeano doskoczył, a potem już tylko pilnował Nozala.

Dziś znów etap dla PEtacchiego.

crolick
27-09-2003, 13:47
klasyfikacja po 18 etpaie:
yevaud - 650
crolick - 520
raffi - 491

niestety z przykroscia musze sie przyznac do totalnej klapy mojego zespolu. po pierwsze moj lider juz nie jedzie, po drugie stracilem juz 3 zawodnikow, no i w klasyfikacji generalnej totalna kleska. w pierwszej 15 mam tylko serrano i mancebo. raffi byc moze wskoczy w naszej klasyfikacji na 1 miejsce , ma az 4 zawodnikow w pierwszej 15!!

Raffi
27-09-2003, 15:41
Ale nie mam Petacchiego 8o (jakieś250 pts do tyłu; taki błąd :fu: :fu: )
Aktualny stan:
6 km
1ş 128 Jeker 13:17
2ş 11 Heras a 9
3ş 102 Cardenas a 11
4ş 77 Laiseka a 19
5ş 98 Valverde a 20
6ş 62 S._González a 21
7ş 3 Frigo a 25
8ş 191 Sastre a 28
9ş 87 U._Osa a 31
10ş 167 Rasmussen a 32

meta:
1ş 11 Heras 25:08 :+:
2ş 98 Valverde a 14 :+:
3ş 102 Cardenas a 14
4ş 128 Jeker a 15 :+:
5ş 62 S._González a 22
6ş 77 Laiseka a 32
7ş 3 Frigo a 34
8ş 166 Leipheimer a 48
9ş 91 Sevilla a 58
10ş 87 U._Osa a 1:03
43ş 26 Nozal a 2:23

General classification after stage 20

1 Roberto Heras (Spa) US Postal-Berry Floor 65.40.33
2 Isidro Nozal (Spa) O.N.C.E.-Eroski 0.28
3 Alejandro Valverde (Spa) Kelme-Costa Blanca
4 Igor Gonzalez De Galdeano (Spa) O.N.C.E.-Eroski

Yevaud
27-09-2003, 19:36
Toś się dzisiaj obłowil, Raffi!

Heras - 90
Valverde - 50
i jeszcze Jeker punkty za wysokie miejsce.

Dodatkowo na koniec wyścigu będzie kupa punktów - 1, 3, 6 i 14 miejsce!

No brawo.

Mi się wszystkiego odechcialo, jak zobaczyłem Herasa dochodzacego do de Galdeano i wyprzedzajacego go. Mozna jedynie liczyć, że Petacchi coś zdobędzie jutro

Nie spodziewałem się takiej klęski zawodników ONCE na dzisiejzym etapie. Obaj są bardzo dobrymi czasowcami, a i góralami chyba lepszyminiż Millar. Jak widziałem czas na mecie Millara, to myślałem, żę jest dobrze. A tu taka klapa!

Raffi
27-09-2003, 21:20
Posłuże się cytatem:

Podczas 19. etapu Saiz usiłował przedostać się swym wozem technicznym do czołówki wyścigu, mimo iż nie miał na to zgody komisarzy, a potem unieruchomił motocykl hiszpańskiej telewizji i znieważył dziennikarza.*

Wykroczenie jest bardzo poważne. Wszyscy widzieli, a zwłaszcza słyszeli obelgi i groźby Saiza, skierowane pod adresem reportera telewizji - powiedział sędzia główny wyścigu, Jean-Michel Voets.

Saiz był przekonany, że kamerzyści pomagają Roberto Herasowi (US Postal), który mógł jechać za nimi i powiększać przewagę nad przeżywającym kryzys na przełęczy Navacerra liderem wyścigu Isidro Nozalem (ONCE). Nozal stracił na tym etapie ponad minutę do Herasa, ale zachował złotą koszulkę i w klasyfikacji generalnej wyprzedza go o 1.55.
*darł się m.in. "Zabiję cię" itp, raczej cięższe ;) , słowa
Konkurs jest pod adresem:
http://szosa.rowery.org/konkurs/
Następny pewnie dopiero na Giro 8o

Yevaud
30-09-2003, 09:35
Pojawił się nowy ranking UCI

Zgodnie z przewidywaniami Zamana wskoczył do pierwszej 100. Piątek też się poprawił o kilka miejsc.

Wśród 10 najlepszych Polaków na czele Zamana przed Piątkiem i Brożyną,
Z pierwszej 10 najlepszych Polaków wypadł Szmyd. Na 10 miejscu niezmiennie S. Skiba z Legii. Przed nim na 9 Marcin Sapa.

W rankingu grup zawodowych I dywizji CCC jest na przedostatnim miejscu.
W III dywizji na pierwszym AnVM, na 8 Mikomaks, na 10 zaś awanowała Legia.

W rankingu narodowym Polska pnie się w górę. Tylko, że teraz to już gówno daje.

W elicie kolarskiej z 303 pozycji do trzeciej 10 awansował Isidoro Nozal. Inny bohater Vuelty - Alejandro Valverde awansował na 9 miejsce i jest najmłodszym kolarzem w pierwszej 10 - ma ledwo 23 lata. Czyżby za rok miał się już ścigać z Ullrichem i Armstrongiem o zwycięstwo w TdF?

Raffi
30-09-2003, 09:49
Na szosie zaś zakończył się konkurs, na razie jednak podane są jedynie wyniki po 21 etapach, bez uwzględnienia klas. generalnych. Policzyłem, ile by to wyszło razem
lider: 1664 p.
---
146. Yevaud : 720 p.(po doliczeniu GC: 1258 p.)
173. Raffi: 671 p. (po doliczeniu GC: 1972 p.)
214. Crolick: 590 p. (po doliczeniu GC: 1065 p.)

Yevaud
01-10-2003, 09:57
Rozpoczął się wyścig: Giro della provincia di Lucca (2.3)

Pierwszy etap zawęził gorno kandydatów do sukcesu do 50 osób. Wśród nich są: Baranowski, Brożyna, Przydział i jeszcze Sosenka. Zawodnicy zajmujący miejsca gorsze niż 52 mają ponad 10 minut straty (55 już ma prawie 15 min. straty).

Prócz tego najgroźniejszymi kontrkandydatami do zwycięstwa będą:
Casagrande, Popovych, Menchow, Honczar, Noe, Sabaliauskas, Belli, Basso, Hvastja i Wuaters.
Wśród tej 52 są jeszcze bardzo dobrzy "klasycy": den Bakker, Vainsteins, Missaglia, Sciandri, Celestino, Peron, Bartoli.

Poza 50 znaleźli się m.in.:
Dekker, Baldato, Aug, Hunter, Blaudzun, Velo, Zanini - zawodnicy znani, ale raczej nie na zwycięstwo końcowe.
Z tych groźniejszych tylko Lanfranchi i Ruslan Iwanow (nie mylić z Sergiejem) oraz inne Cycki: Chmielewski, Kohut, Kohut.

Yevaud
01-10-2003, 23:31
No to Brożyna się w tym wyścigu przestał liczyć. Sosenka raczej też. Pozostaje więc Baranowski i Przydział.

Raffi
01-10-2003, 23:56
Szkoda, że tak "na zmianę" jeżdżą, szkoda też, że Baranowskiego złapali 1km przed metą 8o

Yevaud
02-10-2003, 17:11
Wygląda na to, że CCC jednak się nie rozpadnie i będziemy mieli 2 mocne ekipy w przyszłym roku. ActionnVidia Mróz w drugiej dywizji, a CCC pozostanie jednak w pierwszej!!

Wbrew pojawiającym się tu i ówdzie informacjom prasowym, ekipa będzie istniała w następnym sezonie.
Sypytkowski prowadzi rozmowy z krajowymi i zagranicznymi sponsorami. UCI zaprosiła CCC-Polsat do I dywizji. Informacje o transferach niektórych zawodników do innych ekip (np. Bogdana Bondariewa) nie zawsze są zgodne z prawdą.

Pewne jest odejście Piotra Chmielewskiego. Baranowski i Brożyna się wahają czy Mróz, czy CCC. W CCC niemal na pewno zostaną Hohuty.
Pozostanie to więc mocna ekipa zdolna powalczyć o miejsca w pierwszej 20 nawet na wielkich Tourach.

O miano trzeciej drużyny w polskim peletonie walczyć będą zapewne, ajk i w tym roku: Mikomaks i LEGIA. Serviscoo okazało się jedank słabsze.

Raffi
02-10-2003, 18:06
...i bardzo dobrze. Dobrze też, że CCC-P wystartuje w Pucharze Świata w Lombardii, spodziewałem się startu w Zuri Metzgete, a tu taka miła niespodzianka...

crolick
02-10-2003, 22:10
Giro della Provincia di Lucca: etap 3 [200 km]

Od 8 km uciekał Tomasz Brożyna (CCC Polsat), do którego szybko dołączył Marek Wesoły (Amore e Vita). Na 60 km polska para miała już 11.30 przewagi.

W połowie dystansu Brożyna odjechał Wesołemu, pozostało mu wówczas 6.42 w zapasie.

Polak szybko tracił i na pierwszej z trzech 28.5 km pętli został dogoniony przez 10-osobowy kontratak, a następnie przez peleton

czemu on odjechal od wesolego w polowie dystansu?!? :hmm:
szkoda. baran stracil na etapie 11 min a przydzial okolo 2. brozyna, wesoly, kohut, chmielewski - wycofali sie z wyscigu. przydzial po 3 etapach jest 27 ze strata 2.51. zobaczymy jak sobie chlopaki poradza w gdl - fajnie ze sie nie rozpadaja i nie ida w dol, tylko staraja sie utrzymac w 1 dywizji

Yevaud
06-10-2003, 10:59
Pojawił się nowy ranking UCI.
Jeśli chodzi o polskich kolarzy, to się nic praktycznei nie zmieniło. Nadal w pierwszej setce jeden nasz przedstawiciel: Zamana, niedaleko za nim, ale poza 100 (na 110 miejscu) Piątek, a potem koalicja Polsatowców: Brożyna (koniec drugiej setki), Romanik, Sławomir Kohut, Przydzial, następnie dwóch kolarzy ścigających dla grup zagranicznych - Wadecki i Rutkiewicz, a pierwszą 10 polskich kolarzy zamykają Sapa - Mikomaks i Skiba - LEGIA, z takim samym dorobkiem 126 punktów okupujac miejsce w 3 setce rankingu.
W klasyfikacji narodowej Polska na 14 miejscu - niecałe 100 punktów za Kazachstanem, za to 200 przed Austrią.
Gdyby tak było 2 miesiące temu, to byśmy mieli 8osobową drużynę na MŚ.

W klasyfikacji Grup Sportowych CCC na przedostatnim miejscu w pierwszej dywizji. ActionnVidia Mróz suwerennie prowadzi w klasyfikacji wśród drużyn III dywizji. Tam też znajduje się Mikomaks (8) i Legia (10 miejsce).

W kalsyfikacji na najlepszego zawodnika w tym sezonie (publikowana pierwsza 100) Zamana jest na 80 miejscu.

Yevaud
09-10-2003, 18:51
Marek Rutkiewicz przeszedłz Cofidisu do Jean Delatour. Razem z Markiem przejść ma jeszcze jeden Polak, jak podaje szosa.rowery.org

Jest więc szansa, że w nowej grupie Marek będzie pełni ważniejsza rolę niż w Cofidisie, wszak JdT jest znacznie słabsza.
Tym samym wydaje się, że Rutkiewicz będzie miał miejsce w przyszłorocznym TdF

Raffi
09-10-2003, 19:27
Międzyczasy Krupy:
9:58 (1.)
----
38.14 (na razie 8. +0.49) - Zugaj 38.42 (19.)
55.12 - meta (29. - +3.55) - Zugaj 39. (+5.38 )

Niestety w końcówce strasznie osłabł, ale i tak wszedł do 30-tki
6 punktów :]

Yevaud
09-10-2003, 22:36
I brawo Krupa. W sumie zrobił to, czego spodziewano się po Zugaju, a znacznie więcej niż spodziewano się po nim samym.

Pozostawił za sobą znacznie sławniejszych kolarzy takich jak Bonoit Joachim, Victor Pena, Magnus Backstedt

Raffi
11-10-2003, 21:57
Wyścig kobiet - 5 km do mety, na prowadzeniu Jannie Longo a tuż za nią16 zawodniczek w tym nasza B. Matusiak!

Ostatecznie Polka dziewiąta - 0.19 straty, wygrała Szwedka Ljungskog

Raffi
12-10-2003, 20:32
3 kólka do końca w wyścigu elity, 126 (ze 180) kolarzy w peletonie, w tym 3 Polaków (Krupa, Szmyd i Zamana). Rutkiewicz wycofał się po 12. okrążeniu, zresztą już wcześniej non stop przyjeżdżał na samym końcu peletonu na każdej rundzie. Krupa pilnuje czoła peletonu, na 17. również i Szmyd

Raffi
12-10-2003, 21:01
18 okrążenie: Krupa 22., reszta polaków również w 121-osobowym peletonie. Teraz się zacznie :) Niestety na Eurosporcie dogrywka w meczu Niemek z Norweżkami :zly:

JEEEST !! Gol dla Niemek! Przełączajcie w tym Eurosporcie :box:
Ppo 19. okrążeniach - praktycznie cały peleton razem (101 osób, w tym 3 Polacy), Zamana na 8. miejscu(uciekał25 km przed metą(. Rutkiewicz - kontuzja ścięgna. 14 km do mety. Cała trójka naszych w czubie peletonu!

crolick
12-10-2003, 21:09
a kto ma jakie nr, tzn kto to 111 i 114 i jaki jest 3 numer??

Raffi
12-10-2003, 21:14
111- Krupa - traci już 2,5 minuty - przydałoby się, żeby dojechał, miałby 10 punktów do klas.UCI
114- Zamana
113- Szmyd

crolick
12-10-2003, 21:20
no i poszla 6 z bettinim. moga dojechac, bo squad maja b silny...

Raffi
12-10-2003, 21:31
Astarloa!

crolick
12-10-2003, 21:41
a valverde byl 2!! sqbany, rodzi sei chyba nowa gwiazda, moze nawet na miare wielkiego merckxa

Yevaud
12-10-2003, 23:18
Była szansa na dobre miejsce. Zamana uciekał, ale Mancebo jechał pod swojego lidera.
W sumie na dobry występ liczyć mozna było tylko przy szczęściu. Tego zabrakło.
I tak dobrze, że 3 dojechała. Po 10 punktów dla każdego.

Raffi
21-10-2003, 12:34
cyclingnews.com podaje, że Wadecki podpisuje z Lotto-Domo, a Rumšas z Mrozem

Yevaud
23-10-2003, 00:51
cyclingnews.com podaje, że Wadecki podpisuje z Lotto-Domo, a Rumšas z Mrozem

Wadecki pozostanei w zachodniej grupie zawodowej (podobnie jak Rutkiewicz i Szmyd). Polacy będą roprezentować odpowiednio barwy Lotto-Domo, Jean Delatour i Saeco.

Do Action`n`Vidia w miesjce Wadeckiego przejdzie za to....... Dwaid Krupa, który wypromował się w tym roku w Legii. Do AV Mróz przejdzie prawdopodobnie także Rumsas, ale ten jest zawieszony przez pół sezonu. Początek sezonu w tej grupie powinien więc należec do ekslegionisty i niespełnionego w tym sezoenie Chmielewskiego.
W drugiej części zapewne AnVM skoncenruje się na jak najlepszych przygotowaniach Zamany na IO w Atenach i TdP.

Yevaud
23-10-2003, 10:01
Nowy ranking UCI zweryfikował wyniki z GdI, a więc przesunął wszystkich, co byli za Rumsasem o jedno oczko wyżej. Tym samym zyskał m.in. Baranowski, który z 12 miejsca wskoczył na 11 i dostał 9 punktów więcej, a także Szmyd, który dostał dwa dodatkowe punkty.

W rankingu najlepszych polskich kolarzy przesunęło to Baranowskiego na 9 miejsce, Szmyda na 10, a Sapę i Skibę na 11.

Przedtem trójka panów S. była ex eaquo na 9 miejscu z dorobkiem 126 punktów, a Baranowski tuż za nimi ze 123 punktami. Obecnie Skiba i Sapa nadal mają 126, Szmyd 128, a Baranowski 132 punkty.

Yevaud
27-10-2003, 23:07
Marek Rutkiewicz zajął 8 miejsce w jednodniowym wyścigu (kat. 1.3.). Brawo!

Od TdP tylko Rutkiewicz się pokazał z dobrej strony w dwóch klasykach. Raz zajął 2 miejsce za Bruylandsem, a teaz znów w pierwszej 10.
CCC jechało w Pucharze Świata, a przedtem jeszcze w dwóch istotnych kalsykach, ale ani razu nie znaleźli się kolarze z tej grupy choćby w 30.

Liczę na dobre występy Rutkiewicza w nowym sezonie w Jean Delatour. Grupa słabsza niż Cofidis, Rutkiweicz powinien mieć w niej lepszą pozycję.

Raffi
28-10-2003, 00:16
Ciekawie może być w Mrozie w przyszłym roku,, podobno ma dojść jeszcze jeden silny, zachodni sponsor

Yevaud
30-10-2003, 22:49
Ciekawie to może by, ale jako grupa II dywizji nic wielkiego nie zwojuje.

Tylko rywalizacja o prytmat w Polsce będzie znów ciekawa.

Ciekawe gdzie w końcu przejdzie Rumsas - do CCC, czy do Mroza, czy wogóle gdzieś.
DO CCC przymierza się podobno Popovych. I podobno CCC ma być znów zaproszone na GdI. Z Popovychem byłby chyba bardziej udany występ niz z Tonkowem. Z CCC odchodzi Chmielewski, ale prawdopodobnie zostanie trzon zespołu z Baranowskim, Brożyną, Kohutami, Romanikiem. TO jak na polskę i tak bardzo mocny skład. Z Popovychem byłby jeszcze mocniejszy. Powtórka wyniku z GdI byłaby realna

Yevaud
05-11-2003, 17:20
I oto Mróz nie ma liderów!!

Czarek Zamana i Zbigniew Piątek - dwaj najwyżej sklasyfikowani w rankingu UCI kolarze Mroza przechodzą do belgijskiej grupy Marlux, gdzie jeździć ma jeszcze m. in. Dave Bruylands - 3 kolarz tegorocznego TdP.

Z Polakami wnoszącymi niemal 1000 punktów do rankigu belgijska grupa znalazłaby się w I dywizji.

Co ciekawe Polacy mają kontrakty na dwa lata, co zdaża się rzadko.
Przekęt Sportowy donosi, że nasi kolarze mieliby być liderami grupy.

Jak wygląda więcsytuacja w Mrozie? Nie ma Wadeckiego, nie będzie tez Rumsasa. Liderami będą więc Stafiej, Chmieleski i wypromowany w tym roku w Legii - Krupa! Powodzenia Dawid.

No chyba, że przejdą jeszcze z CCC Kohuty, albo przynajmniej jeden z nich. Duet B&B z Banesto raczej w CCC zostanie.

crolick
05-11-2003, 20:38
:fu: qrwa no to by bylo na tyle jesli chodzi o silna ekipe w 2 dywizji, i slaba w 1. teraz mamy slaba w 2 i mocna w 3 :/ :*

Yevaud
06-11-2003, 10:04
CCC (A w zasadzie Atlas - HOOP - Polsat) będzie niezłą ekipą w II dywizji.
Sławomir i Serweryn Kohut pozostają w grupie. Pozostaje także Tomasz Brożyna i Radosław Romanik.
Odchodzi Sosenka i CHmielewski.
Jak dotąd Sypytkowski nie radziła sobie z nadmiarem potencjalnych liderów (Baranowski, Brożyna, Chmielewski, Kohuty, Przydział, Romanik, Sosenka, Tonkow).
Pożegnanie z kilkoma z nich (Chmielewski, Sosenka, Tonkov, Baranowski) może wyjść grupie na dobre. Co do Baranowskiego - nie wiadomo, czy jednak nie zostanie w Polsce.

Action chyba też jeszcze ostatniego słowa nie powiedziało.
W miejsce Zamany i Piątka pozyskano Krupę i Chmielewskiego, ale przypuszczam, że Kasmala się tym nie zadowoli, tym bardziej, że sponsor jest możny. Spodziewam się, że Kosmala jeszcze przed zimą nas czymś zaskoczy. W efekcie Action`n`Vidia będzie grupą też conajmniej solidną w II dywizji.

Kto wie, czy tez do drugiej nie załapie się grupa nr 3 w Polsce w tym roku - Mikomaks. O Legii w II dywizji na razie nie marzę.

O pierwszej dywizji nie ma co myśleć. poprzedni sezon pokazał, że jeszcze polskie profesjonalne teamy nie są na nią gotowe, nawet jeśli składCCC wzeszlym rokubył wyjątkowo mocny.

Yevaud
07-11-2003, 15:13
Brożyna jednak w Mrozie!

Skład grupy Action: Tomasz Brożyna, Piotr Chmielewski, Bohdan Bondariew (Ukraina), Eugen Wacker (Kirgistan), Kazimierz Stafiej, Marcin Lewandowski, Bartosz Huzarski, Krzysztof Krzywy, Adam Wadecki, Ołeksandr Klymenko (Ukraina), Michał Pawlyta, Paweł Jereczek, Marcin Osiński.
Mają dojść jeszcze dwaj kolarze zza granicy.

Tym samym będie to dalsze osłabienie Atlasa-Hoop- Polsat. Sypytkowski zapowiada jednak, że też będzie skład uzupełniał. Wszak jest wielu kolarzy bez kontraktów. Nie wiadomo jeszze czy Polsatowcy będą w pierwszej czy drugiej dywizji.
Tak czy siak bedzie bardzo ciekawa walka o prymat w Polsce.

Obie grupy będą miały lidera (Atlas - Przydział, Aciton - Brożyna), kilku wiceliderów (Kohut, Kohut, Romanik - Chmielewski, Krupa) i pomocników.

W konteksiće Atlasa mówiło sie o Ukraińcu Popovychu, jako o ewentualnym wzmocnieniu.