PDA

Zobacz pełną wersję : Koniec zakupow Ruskiego

szczepan
02-09-2003, 00:52
za www.wp.pl:

"Makelele ostatnim zakupem Chelsea
PAP 13:45
Claude Makelele uzgodnił warunki swego przejścia z Realu Madryt do Chelsea Londyn, stając się ostatnim piłkarzem wzmacniającym angielską drużynę przed rozpoczęciem rozgrywek Ligi Mistrzów.

Jak poinformował angielski klub na swojej stronie internetowej, 30-letni Makelele przeszedł z Realu za sumę 24 milionów euro, podpisując z nowym zespołem czteroletni kontrakt.

Oba kluby uzgodniły warunki transferu już w piątek, jednakże agent francuskiego piłkarza zakomunikował, iż piłkarz spodziewa się 15 procent sumy odstępnego na swoim koncie.

Dyrektor sportowy hiszpańskiego klubu, Jorge Valdano nie zgodził się na warunki jakie wysunął agent francuskiego piłkarza - Marc Roger i rozmowy zostały przerwane.

W niedzielę, na około 12 godzin przed ostatecznym terminem dokonywania transferów, doszło do kolejnego spotkania, które tym razem zakończyło się ostatecznym porozumieniem.

Pozyskanie Makelele podniosło sumę wydaną na nowych piłkarzy w Chelsea do 175,6 miliona dolarów.

"To jest koniec naszych zakupów, już nikogo więcej nie będziemy ściągać do Chelsea" - poinformował przedstawiciel londyńskiego klubu na oficjalnej stronie internetowej.

Makelele urodził się w Kinszasie 18 lutego 1973 r. W 1995 r. zadebiutował w meczu przeciwko Norwegii, w reprezentacji Francji, w której odnotował dotychczas 24 występy.

Przed transferem do Chelsea, reprezentant Francji trafił do Realu z Celty Vigo w 2000 roku za 13,7 miliona dolarów. Wcześniej występował w francuskich Nantes i Olympique Marsylia.

Ostateczna lista transferów Chelsea przed nowym sezonem (w kolejności nazwisko piłkarza, poprzedni klub i suma odstępnego w funtach szterlingach):

Damien Duff Blackburn Rovers 17,0 mln
Hernan Crespo Inter Mediolan 16,8
Claude Makelele Real Madryt 16,7
Adrian Mutu Parma 15,8
Juan Sebastian Veron Manchester United 15,0
Wayne Bridge Southampton 7,0
Geremi Real Madryt 6,9
Joe Cole West Ham United 6,6
Glen Johnson West Ham United 6,0
Aleksiej Smiertin Girondins Bordeaux 3,5
Marco Ambrosio Chievo za darmo
Juergen Macho Sunderland za darmo
Neil Sullivan Tottenham Hotspur za darmo

Suma 111.3 mln funtów

Z Chelsea odeszli przed sezonem:

Carlton Cole - Charlton Athletic (wypożyczenie)
Mikael Forsell - Birmingham City (wypożyczenie)
Leon Knight - Brighton
Graeme Le Saux - Southampton
Jody Morris - Leeds United
Aleksiej Smiertin - Portsmouth (wypożyczenie)
Boudewijn Zenden - Middlesbrough (wypożyczenie)
Gianfranco Zola - Cagliari
Albert Ferrer - koniec kariery
Ed de Goey - nie przedłużono kontraktu
Rhys Evans - nie przedłużono kontraktu"

a i tak nie zdobedal mistrza w tym sezonie... za rok predzej oczywiscie jezeli Ruski sie nie wkurzy i nie zabierze zabawek...

chociaz przy takiej sumie wydanej kasy to raczej inwestycja na parenascie lat...

wiec kto wie moze juz niedlugo nadejdzie dluga era Chelsea...

Adams_
02-09-2003, 00:59
maja rozmach sku :* ny

MaxyM
02-09-2003, 01:29
:panie: Ześlij nam takiego wariata do Legii.

Krzpac
02-09-2003, 01:34
jak dla mnie Chelsea w kilku przypadkach wydało za duzo kasy na zawodnika (m.in Makelele)...

ja bedąc managerem Chelsea wszystkich tych zawoników [jakich sprowadził anglieski klub sprowadziłbym] za około 100 mln 8) tak wiec Chelsea przepłąciło...

Wasil
02-09-2003, 08:54
jak dla mnie Chelsea w kilku przypadkach wydało za duzo kasy na zawodnika (m.in Makelele)...

ja bedąc managerem Chelsea wszystkich tych zawoników [jakich sprowadził anglieski klub sprowadziłbym] za około 100 mln 8) tak wiec Chelsea przepłąciło...

Też mam takie wrażenie. 24 miliony euro za Makelele to zdecydowanie za dużo . Tym bardziej ,ze ma on już swoje lata. Za takie pieniadze mogliby pozyskać kilku perspektywincznych graczy.

MaxxxiM
02-09-2003, 09:15
Za takie pieniadze mogliby pozyskać kilku perspektywincznych graczy.

ale widac Abramowicz nie chcial perspektywicznych, tylko znanego, ogranego, ktory nie "peknie" kiedy przyjdzie grac mecz np. z United albo w LM. a o perspektywicznych nie ma sie co marwtic (jesli w ogole kogos z nas martwi/cieszy to co sie dzieje z Chelsea - no z wyjatkiem Bayo). Oni tam dobrzeopanowali szkolenie mlodziezy.

Cipciuś
02-09-2003, 12:50
Zazdroszcze - bez kitu - zazdroszcze....
A swoja droga to sie ciesze ze wkoncu pewne kluby zaczna rywalizowac z Realem ktory juz i tam strasznie duzo osiagnal - a teraz chociaz Chelsea bedzie mogla pod wzgledem sporrtowym rywalizowac - ze nie wspomne o innych zespolach typu ManUtd ale to wiadomo - w kazdym badz razie - fajowo :)

Klusek
02-09-2003, 12:52
Najsampierw Ranieri musi z tych ludzi zrobić ekipę co nie jest takie proste.

Kiju
02-09-2003, 13:22

Carlton Cole - Charlton Athletic (wypożyczenie)
Mikael Forsell - Birmingham City (wypożyczenie)
Leon Knight - Brighton
Graeme Le Saux - Southampton
Jody Morris - Leeds United
Aleksiej Smiertin - Portsmouth (wypożyczenie)
Boudewijn Zenden - Middlesbrough (wypożyczenie)
Gianfranco Zola - Cagliari
Albert Ferrer - koniec kariery
Ed de Goey - nie przedłużono kontraktu
Rhys Evans - nie przedłużono kontraktu"

Z tych co odeszli byłaby całkiem niezła druzyna 8-

Abramowicz ma kase,płacił jak szalony.Kilka klubów to wykorzystało i bodbiło ceny.Niektore transfery zdecydowanie przepłacone.

Q_(L)
02-09-2003, 13:45

Z tych co odeszli byłaby całkiem niezła druzyna 8-

Abramowicz ma kase,płacił jak szalony.Kilka klubów to wykorzystało i bodbiło ceny. Niektore transfery zdecydowanie przepłacone.

Bogatemu wolno 8-

szczepan
02-09-2003, 18:54
Kiju ma racje ja bym sie zadowolil tymi co musieli odejsc...

MaxxxiM
02-09-2003, 19:37
Kiju ma racje ja bym sie zadowolil tymi co musieli odejsc...

ale Abramowicz postanowil rozruszac pograzony w kryzysie rynek transferowy, dzieki czemu kilka klubow zdobylo kase na ktora chyba nie liczyli. mial troche drobnych do wydania, to wydal - ot taki kaprys bogatego. a teraz Ranieri musi sie martwic, zeby mu zespol zagral. No wlasnie ciekawe, na ile porazek moze pozwolic sobie trener, zanim Abramowicz wysle go na Syberie?

Grabo
02-09-2003, 21:46
Ranieri musi sie martwic, zeby mu zespol zagral. No wlasnie ciekawe, na ile porazek moze pozwolic sobie trener, zanim Abramowicz wysle go na Syberie?
Słyszałem gdzieś w TV,że Abramowicz powiedział ,iż nie oczekuje natychmiastowych sukcesów ,bo wie ,ze drużyna musi się zgrać itd.

szczepan
02-09-2003, 21:56
ja tez sdze ze to raczej rozsadny koles...

qwerty1234
02-09-2003, 21:58
a ja nie...taka kasa za takich cieciów? no bez jaj panowie... :fu:

MaxxxiM
02-09-2003, 22:45

za jakich cieciow??!! popatrz na liste zakupow. jak na moj gust to ci pilkarze jednak do cieciow sie nie zaliczaja.

szczepan
02-09-2003, 23:05
Krotki chcialbys tych cieciow w Legii?

MaxxxiM
03-09-2003, 10:29
Krotki chcialbys tych cieciow w Legii?

ja np. tych "cieciow" chetnie zobaczylbym na Lazienkowskiej. i wzialbym sie za rekodzielo, zeby z gliny stworzyc pomnik dla tego, ktory kupil by ich do naszego klubu. jesli to sa ciecie, to dzieki

Hernan Crespo
Claude Makelele
Adrian Mutu
Juan Sebastian Veron
Geremi
Joe Cole

Q_(L)
03-09-2003, 11:21

8- Ot biznesmen-fachura :hmm:

Kiju
03-09-2003, 12:08
Ruzek wydła chyba na zakupy 120 mln funtow a to jest zaledwie 3% jego majątku 8-

szczepan
03-09-2003, 17:56
MaxxxiM to byla ironia... poczytaj wczesniejsze posty :P

ok moze powinnienm dodac "" ale myslalem ze to oczywiste :P

MaxxxiM
03-09-2003, 18:03
MaxxxiM to byla ironia... poczytaj wczesniejsze posty :P

ok moze powinnienm dodac "" ale myslalem ze to oczywiste :P

wiem wiem wiem
tylko zacytowalem Ciebie i odpowiedzialem Krotkiemu :)

Q_(L)
10-09-2003, 15:44
Odejście Kenyona spowodowało spadek akcji MU

W poniedziałek opublikowano w Londynie informację, że dyrektor Manchesteru United Peter Kenyon przeszedł do londyńskiej drużyny Chelsea. Transfer spowodował spadek akcji MU o 4,5 procent na początku wtorkowej sesji londyńskiej giełdy.

49-letni Kenyon jest ostatnim nabytkiem Chelsea po przejęciu tego klubu przez miliardera rosyjskiego Romana Abramowicza.

Dzięki Kenyonowi Manchester Utd stał się najbogatszym klubem świata. To on podpisał umowę z amerykańskim producentem sprzętu sportowego Nike i operatorem sieci komórkowych Vodafone za 570 mln euro, oraz namówił Aleksa Fergusona do pozostania w klubie..

Kenyon przeszedł do MU w 1997 roku z firmy Umbro, a w 2000 roku przejął pracę dyrektora naczelnego od Martina Edwardsa. Ściągnął do klubu Juana Verona, Ruuda van Nistelrooya i Rio Ferdinanda za w sumie 80 mln euro.

Reuters

MaxxxiM
10-09-2003, 15:54
wczoraj mowili w telewizorze i nawet pokazali pana z ManUtd teraz Chelsea. Abramowicz sie nie opierd**** powaznie podszedl do sprawy trzeba przyznac.
570 milionow. wyobrazacie sobie co by bylo gdyby w Legii byl madry prezes zarzadu i dysponowal taka kasa? ehh

Q_(L)
11-09-2003, 15:37
I jeszcze jeden hit/plotka :hmm: :

Czy Ferguson miał ofertę z Chelsea?

Latem działacze Chelsea Londyn złożyli ofertę pracy trenerowi Manchesteru United Alexowi Fergusonowi - poinformował w środę brytyjski dziennik "Manchester Evening News".

Działacze Chelsea mieli się skontaktować z Fergusonem niedługo po tym, jak londyński klub został kupiony przez rosyjskiego miliardera Romana Abramowicza. We wtorek niespodziewanie do Chelsea odszedł dotychczasowy dyrektor generalny Manchesteru Utd. Peter Kenyon. Jeszcze wcześniej drużyna z Londynu pozyskała Argentyńczyka Juana Sebastiana Verona, który występował do tej pory w MU. Oficjalnie ani MU, ani Chelsea nie skomentowały doniesień "Manchester Evening News", choć Ferguson, którego dziennikarze poprosili o komentarz powiedział: - Odejście z MU byłoby dla mnie prawdziwą tragedią, ten klub jest całym moim życiem.

PAP

Dżon Łejn
11-09-2003, 15:47

Latem działacze Chelsea Londyn złożyli ofertę pracy trenerowi Manchesteru United Alexowi Fergusonowi - poinformował w środę brytyjski dziennik "Manchester Evening News".

Działacze Chelsea mieli się skontaktować z Fergusonem niedługo po tym, jak londyński klub został kupiony przez rosyjskiego miliardera Romana Abramowicza. We wtorek niespodziewanie do Chelsea odszedł dotychczasowy dyrektor generalny Manchesteru Utd. Peter Kenyon. Jeszcze wcześniej drużyna z Londynu pozyskała Argentyńczyka Juana Sebastiana Verona, który występował do tej pory w MU. Oficjalnie ani MU, ani Chelsea nie skomentowały doniesień "Manchester Evening News", choć Ferguson, którego dziennikarze poprosili o komentarz powiedział: - Odejście z MU byłoby dla mnie prawdziwą tragedią, ten klub jest całym moim życiem.

PAP

prościej było by kupic MU :D

aaadamm
11-09-2003, 15:54
10 milonow w ta czy w tamta....heheh...tydzien pracy......no nic bogatemu wolno....koles molby byc sponsorem panstwa polskiego.....tak jak w tym kawale o ruskiej fladze i aquawerszu i coca coli...na bialoczerwonych brwach dodali by napis Abramowicz :D:D:D

Q_(L)
11-09-2003, 15:54

PAP

prościej było by kupic MU :D

8- Przecież chciał, ale były jakieś zawiłości przepiowe, których nie mógł przeskoczyć... Sam powiedział, że najłatwiej było kupić mu Chelsea 8-

Dżon Łejn
11-09-2003, 15:59
Q_(L) sorka nie jestem aż tak w temacie
tak 3 siak gość narobił zakupów jak nikt ostatnio
ciekawe tylko czy to jego prywatne zachcianki czy miał jakiś fachowców od tego

MaxxxiM
11-09-2003, 18:32
10 milonow w ta czy w tamta....heheh...tydzien pracy......no nic bogatemu wolno....koles molby byc sponsorem panstwa polskiego.....tak jak w tym kawale o ruskiej fladze i aquawerszu i coca coli...na bialoczerwonych brwach dodali by napis Abramowicz :D:D:D

zwiazki zawodowe puscilyby go z torbami