PDA

Zobacz pełną wersję : nasze granice / FC, kibice Legii spoza W-wy

Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

BBB
01-09-2003, 21:55
Ciekawy temat umieszczony jest na forum Lecha(www.kolejorz.pyry.net (http://www.kolejorz.pyry.net))dotyczacy granic ,takim sam zamieszczam na naszym forum.

Gdzie dokladnie na polnocy,poludniu,wschodzie,zachodzie konczy sie "nasza strefa wplywow" :)

Moje informacje to raczej z drugiej lub nawet trzeciej reki,wiec w miare wiedzy precyzowac lub wyprowadzac z bledu mnie prosze :> .

Zaczynajac od pln-zach.wiem ze Wyszogrod to kibice Legii,dalej nasze granice koncza sie chyba gdzies kolo Plocka,idac na pln Plonsk to Legia,Drobin nie wiem (głównie Petra i trochę Legia) ,Sierpc to kibice Kasztelana sympatyzujacy z Wisla Plock,dalej Glinojeck chyba Legia :hmm: ,Zuromin to JEDYNY fc Polonii choc i tak nie przez wszystkich Polonistow akceptowany,w kierunku Mazur wieksze miasta w ktorych koncza sie wplywy Legii to Mlawa i Dzialdowo.Nidzica i Szczytno to juz fc Stomilu.Pisz niewiem (Legii nie brakuje, ale róznie bywa) ,Elk to raczej Legia-nie wiem czy mozna sie tym sugerowac ale stamtad duzo osob jezdzi dzieki Panu Makarewiczowi (chyba) i akcjom organizowanym przez NL (ale Mazur Ełk to od niedawna FC Jagi) ,Grajewo nie wiem (Jaga),Lomza to kibice miejscowego LKS ,nie wiem jak tam ze stosunkiem do Legii u nich,Zambrow to fc Legii,na tym miescie koncza sie wplywy Legii bo Wysokie Maz. to juz fc Jagi,dalej w kierunku pld Ostrow Maz jest nasza ,Sokolow Podl. nasz ,Siedlce tez nasze choc pewnie miejscowi Widzewiacy bede zglaszac obiekcje:>.Siemiatycze ,Losice nie wiem (głownie Legia) :hmm: Biala Podlaska, Lukow nasze.Nie wiem jak jest z Radzyniem Podl (są nasi, jest też trochę Widzewa) ,Parczewem i Lubartowem (Motor,Łęczna, kilku naszych) wiec umownie zakladam ze na Lukowie koncza sie tutaj nasze granice ,Pulawy jak pewnie przyzna Kamyk sa Legijne,mam pare osob u mnie na wydziale z miejscowowsci Ryki wiec jeszcze sie popytam jak sie tam przedstawia sytuacja.Dalej na pld nasze wplywy koncza sie na Ostrowcu-wiadomo to juz KSZO,nie wiem jak to jest ze Starachowicami -w Gorzycach byli goscie majacy szaliki Legii z herbem tego miasta ,zawsze uwazalem ze to juz fc RTS,ale mam nadzieje ze sie mylilem :) ,dalej nasza granica wedlug mnie to Skarzysko (3/4 Widzew, trochę naszych) ,Szydlowiec (gł. Radomiak, paru naszych) ,nie wiem jak jest z Przysucha (teren lekko wymarły, Legia, Widzew i Radomiak) ,bo Opoczno to juz niestety Widzew,Tomaszow Maz tez chyba przewaga RTS,choc jest tam nasz fc,Rawa fc Widzewa ,Skierniewice tez,Zyrardow to wedlug mnie pol na pol wplywow Naszych i Widzewa,Sochaczew -tu ekspertem jest Kiju -niech on sie wypowie.
Jak cos sie nie zgadza to precyzujcie moje wypociny 8)

Kiju
01-09-2003, 22:29
Siemiatycze .Mam tam pól rodziny bywam czesto więc cos skrobne.Za czasów Wielkiej Jagielloni były to tereny BKS i chyba jest tak nadal,kilka osób jezdzio z czasów zgody na Widzew,są to kibice po 30, w tym i moj braciak.Kilka osób chodzi po miescie w koszulkach Widzewa.Widziałem tez koszulki Legii.Ja mysle ze Siemiatycze powróca pod skrzydła Jagielloni jezeli ta sie odrodzii i bedzie silna,kultura i obyczaje skłaniaja Siemiatycze do Bialegostoku niz do Warszawy.Braciek jest tez oczywiscie za Jagiellonią i mowił ze kiedys jedziła iz miasteczka spora banda .Kibice Legii pojawili sie zapewne w czasach marazmu BKS i sukcesów Legii,lecz tak jak wspomnialem sa tu kibice roznych druzyn.Wiele osób piłka sie nie interesuje bo wiekszośc miasteczka pracuje w Brukseli.Co ciekawe w miescie silnie utozsamiaja sie ze swoja Cresovią.Jeden z bardziej zagozałych Legionistów teraz garuje,on zawsze smigał w koszulce i chyba nawet na jakies rozkminy jezdził,gadałem z nim i mowił ze ludzi jezdzących na jakikolwiek klub w miescie jak na lekarstwo.Mysle ze tam kibiców moze obudzic tylko Jaga.

Sochaczew.W zasadzie nas-Widzewiaków nie powinno tu być,miasto od zawsze kibicowało Legii i z racji połozenia trudno sie dziwić.Mnie do kibicowania Legii próbował namówić brat oraz sasiad i nieduzo brakowało abym jezdził na Łazienkowską 8- ( Pan Bóg jednak czuwał :> ).Dzięki kilku zapalencom nasz FC sie rozrastał i teraz sytuacja w miescie wyglada 70-30% na korzysc Legii.Doskonale zdajemy sobie sprawe ze niepredko sie to zmieni, dbamy głownie o to aby choc tak zostało,nie zapominamy o młodym narybku.Sportowo Widzew nam w tym nie pomaga,wiadomo ze to sukces sportowy zachęca kibiców.

Wiem ze kilka osób jezdzi(jezdziło) z Błonia.
Wychodzi na to ze w Sochaczewie koncza sie wpływy obydwu klubów,w strone Łodzi jest dalej Łowicz i Skierniewice ktore są prowidzewskie.

ps.
W Starachowicach jest sporo Widzewa,sporo osób od nas bawiło sie tam zawsze w drodze na KSZo.

rkwa
01-09-2003, 22:35
w Skierniewicach wiem ze jest fc Legii - jak tam z Widzewem,tego nie wiem.
-to pierwsza rzecz jaka zauwazylem,jak z reszta to zabardzo nie wiem bo jakos nigdy sie tym nie interesowalem,ale przyznam jak sie temat rozwinie moze byc ciekawy-tylko liczyl bym tu tez na kibicow innych druzyn.

pozdro.

Afgan
01-09-2003, 22:36
czytalem gdzies ze na Widzew z Sochaczewa pojechalo kilkaset osob :oho: 8-

Kiju
01-09-2003, 22:47
czytalem gdzies ze na Widzew z Sochaczewa pojechalo kilkaset osob :oho: 8-

Kilkaset faktycznie z tym ze nie na raz.Z Sochaczewa choć raz na Widzewie było juz ok 500 osób,kolega ma dokładna statystyke musze sprawdzić.Chyba niezle jak na 38 000 tys miasto...

A nasz najlepszy wyjazd na mecz do Łodzi to 100 osób(dwa wypchane autokary) ,oczywiscie na mecz z Legią.Najlepszy wyjazd to 40 osób)autokar) do Płocka.

Co do Skierniewic to faktycznie jest tam Legia ,lecz miasto jest raczej zdominowane przez Widzew.

rkwa
01-09-2003, 22:49
http://www.mapapolski.pl/index.php3?z_city_id=731&max_katalog=&katalog=n11_&x_obr=31&y_obr=43&x_15=105830&y_15=74771&form_t=0&tool=&info=&lang=

Lolek
01-09-2003, 22:51
Ja jeszcze pamiętam czasy, kiedy Zachód był nasz. Kiju dobrze napisał: "W zasadzie nas-Widzewiaków nie powinno tu być,miasto od zawsze kibicowało Legii i z racji połozenia trudno sie dziwić". I to jest najlepsza puenta co do utraty wpływów na zachód o Warszawy. O przyczynach można napisać cały esej. Dość powiedzieć, że nasze niektóre FC powoli się odradzają (Łowicz, Rawa), ale są na tyle małe, że nie stanowią żadnej konkurencji dla widzewskich. I ciężko wierzyć, że to się zmieni. Jeżeli ktoś będzie miał do wyboru dobrze zorganizowaną ekipę, która załatwi autokar/brykę, to łatwo przewidzieć co wybierze i obawiam się, że wyniki sportowe nie będą miały żadnego znaczenia.
rkwa: w Skierniewicach jest FC Legii, ale całe miasto to znacząca przewaga Widzewa... Pzdr.

Siekier
01-09-2003, 23:14
Ja ze swojej strony mogę dodać że na południe np. Grójec , Mogielnica , Tomczyce i wszytkie po drodze raczej w większości są za Legią gdzieś tak do 80 km od Wawy (tam mam działke) dalej nie wiem !

Sharn
02-09-2003, 00:07
A co z Żyrardowem? Wiem, że kiedyś szumiał tam Widzew, ale ostatnio coraz więcej spotykam z tamtąd kolesi na Legii. 8)

Raffi
02-09-2003, 00:11
Tu trzeba powiedzieć, że siłą Legii jest to, że ma spore, a czasem nawet i zwarte, grupy kibiców, na wszystkich krańcach kraju, od Zgorzelca, przez Krosno do Suwałk. Można tu np. wspomnieć o trójkącie : Dzielna - Praszka - Wieluń, gdzie kibice Legii występują zwartą grupą. Oczywiście, z racji odległości od Warszawy, nie są oni zwykle w stanie zbyt często - o ile w ogóle - przyjeżdżać na mecze Legii, co daje powód do złośliwych komentarzy kibicom innych drużyn, bliższych geograficznie, że tak powiem '8
A dalej za Mogielnicą to ja wiem :ucieszony: I tak: za Tomczycami na drugim brzegu Pilicy "nasze " są na pewno Grzmiąca i Wyśmierzyce ("Krawaciarze", hehe), Białobrzegi to dawny FC Broni Radom, obecnie 'strefa zmiennych wpływów' 8) (Legia/Radomiak/Widzew/Broń) . Warka "nasza", Magnuszew tez, Kozienice (80% - 20% Widzew, poza tym spora część fanów MKS Kozienice nie utożsamia się z żadną inną drużyną) i Dęblin też. Pionki, Przytyk i Szydłowiec to strefa wpływów Radomiaka, chociaż w swoim czasie panowało (w sumie do teraz) ochłodzenie stosunków między Radomiakiem i jego FC. Od tej strony nasze jeszcze na pewno , Odrzywół (tam też fani ŁKS i piknikowi Radomiaka) może Potworów i -raczej - Drzewica, choć stamtąd mało kto w ogóle gdzieś jeździ, kilka poj. osób na Legię i ŁKS). Przysucha - ciężko powiedzieć (gł.Widzew, i Legia). W Opocznie spotkałem kibica Legii jak i ślady działania :] innych, ale rzecz jasna bardzo stanowczo dominuje tam Ceramika i Widzew ( chociaż większość napisów 'Widzew' jest pomasakrowana Gwiazdami Dawida itp., ale ciężko wyczuć, kto to zrobił). W Końskich sytuacja jest podobna, ale Legii jest tam nieco więcej niż RTS, zwł. wśród młodzieży przeważają, Skarżysko to gł. i tradycyjnie był Widzew (nie wiem jak obecnie), aktywnych legionistów jest kilkunastu.

Dalej na pólnoc od Pilicy: Nowe Miasto - zdecydowanie Legia, kiedyś jeździli z flagą, od paru lat bez, ale regularnie grupka, choć niezorganizowana, jeździ do W-wy na mecze. Kiedyś był tu i w okolicach niemała grupa zwolenników Widzewa, ale obecnie jest na wymarciu i zeszła zupełnie do podziemia. Zresztą w ogóle zainteresowanie futbolem tutaj zmalało, co jest skutkiem ogólnego upadku sportu w mieście (z 3. ligi do A-klasy) i makabrycznej sytuacji ekonomicznej. Okoliczne imiejscowości: 1. po drugiej stronie Pilicy - Odrzywół jak już pisałem mocno za Legią, bardziej na zachód do Gapinina i Myślakowic na pewno Legia, kiedyś też byli tu kibice ŁKS, ale chyba już nie ma. Po pólnocnej stronie Pilicy: Drzewica - mieszana, Inowłódz - raczej już Widzew, Domaniewice (9 km na zach od NM/P) kiedyś Widzew, obecnie raczej Legia. Na pólnoc i płn. zachód , w stronę Rawy i Białej Rawskiej: strefa niegdyś mieszana i to z przewagą Widzewa, , teraz. na północ prawie do samej Białej (Sacin, Rosocha, Legia, Kaleń, gm. Sadkowice, Szwejki) - zdecydowanie Legia. Biała Rawska - kiedyś Widzew, teraz mieszane, chociaż z lekkim wskazaniem na Widzew. W stronę Rawy - Wał, Żdżary, Jeziorzec, Rudki, Strzałki - Legia, Zuski - raczej Widzew; "granica" gdzieś tak w Cielądzu (7 km od Rawy), tam już sporo Widzewaiaków ale i grupa jeźdżących na Legię. W samej Rawie też trochę się ruszyło (organizowane są wyjazdy na Legię), ale jak wiadomo dominuje tam Widzew.

Na północ od Warszawy - w stronę Białegostoku Legia "silna" wzdłuż linii kolejowej (Małkinia, Czyżew, po części Szepietowo i w mniejszym stopniu Łapy (! - choc tam też są, dużo silniejsze, wpływy Jagi) ). Trochę kibiców jest w Białym. Łomża - niegdyś sympatyzująca po cichu z Legią, ale po wiadomych darzeniach sympatia, zwłaszcza do kibiców, spadła, Ostrołęka - miasto mocno sympatyzujące z Legią i Warszawą jako taką, i ciążące w tą stronę coraz mocniej; nie jeźdżą w zbyt wiele osób (max kilkanaście, skupiają sie mocno na swoim lokalnym klubie), ale za to bardzo mocno dbają o legijność miasta. Po czesci też Kolno, Grabowo i Stawiski( miejscowości na pólnoc/ płn. wschód od Łomży), ale tam są w sumie tereny ubogie kibicowsko, gł. we wpływach ŁKS Łomża. W Ostrołęce są też kibice Widzewa (oraz paru wiślaków), ale powoli na wymarciu. Podobnie jest w Ciechanowie, gdzie miejscowi kibice kibicują głównie Legii, jeżdżą z fllagą. Zambrów - Jest tam nasz FC (flaga, bluzy), ale Legia tam dominuje, choć nie ma wyłączności. Grajewo - FC Jagi zdecydowanie, Mońki też. W Suwałkach są kibice Legii ale nie są na tyle silni, aby przegiąc szalę w Wigrach na korzyść Legii. Kiedyś nawet chcieli zostać FC Legii, ale ponieważ nie mogli się zdecydować (silna była opcja pro-Arkowska), do tego nie doszło, a do tego spotkała ich przykra niespodzianka. Później Wigry flirtowały z Arką (obecnie już chyba nie w takim stopniu).
Pisz - raczej Legia, choć mało jeżdżą, podobnie Mikołajki, Gołdap i Reszel (tu też fani Stomilu); aktywna jest za to Orneta - gdzie FC istnieje już od kilkunastu lat. Ełk - duża grupa kibiców Legii, ale miejscowy Mazur chyba akurat nie bardzo(ciążą coraz bardziej ku Jagiellonii). Jest tam chyba jeszcze drugi klub, Promień, ale przeżywa pewne kłopoty.

Bardziej na Zachód - Mława(tu też Lechia Gdańsk, która zalicza czasem wyjazdy w 10-12 osób), Działdowo(tu też 5-6 osób z Jezioraka i kilkanaście z OKS), Kuczbork(?), Rybno (poza kilkoma gumowcami), Hartowiec, Lubawa,Brodnica, Chełmża, Kwidzyn - Legia; sporo naszych też w Chełmnie, rosną tam w siłę; pojedynczy w Wąbrzeźnie, Inowrocławiu (Cuiavia), i innych miastach regionu jak chociażby Toruń czy Włocławek.
http://www.ultralinks.neostrada.pl/fotki/legiach01.jpg
http://www.ultralinks.neostrada.pl/fotki/legiach02.jpg

Stasiu z Łowicza
02-09-2003, 08:46
Dość powiedzieć, że nasze niektóre FC powoli się odradzają (Łowicz, Rawa) ...

Nie mogę się z tym zgodzić nawet w 1% ! Fan-Club to organizacja, a zorganizowanych kibiców Legii w Łowiczu nigdy nie było, dlatego nie możesz pisać o odrodzeniu. O powstaniu także nie, gdyż Łowicz, miasto nieduże i wszystko można mieć na oku '8 . Patę lat temu przez bodajże dwa meczu na Łazienkowskiej wisiała flaga Legii "Łowicz" (brytyjka, nawet ładna '8 ), no ale wyczailiśmy co jest grane i co się okazało ? Było to dwóch mieszkańców podłowickiej wsi Polesie, którzy widać, że chcieli się podszyć pod Łowicz. Flagi już więcej na Łazienkowskiej nie widziano. Lolek, szkoda, że piszesz niesprawdzone info, jeśli masz wątpliwości możemy wyjaśnić na privie ! Pozdro !

Woytek
02-09-2003, 09:54
Pisz niewiem

spojrz w lewo na pole Skąd... to chyba wszystko wyjasnia :D

W Piszu ruch kibicowski jest niewielki, bardzo niewielki... kilkanascie osob w mlynie. kilka jezdzi czasami do Wawy na mecze poza tym na spotkaniach Mazura obowiazuja tylko szaliki Mazura i Legii.

a swego czasu na tablicy wjazdowej do miasta ktos dopisal "Leszek" '8
kiedys gdy Widzew zdobywal mistrza pojawialy sie takze wrzuty widzewskie na murawch, ale teraz pozostaly tylko legijne

Woytek
Legia LIVE!

Lolek
02-09-2003, 10:03
Nie mogę się z tym zgodzić nawet w 1% ! Fan-Club to organizacja, a zorganizowanych kibiców Legii w Łowiczu nigdy nie było, dlatego nie możesz pisać o odrodzeniu. O powstaniu także nie, gdyż Łowicz, miasto nieduże i wszystko można mieć na oku . Patę lat temu przez bodajże dwa meczu na Łazienkowskiej wisiała flaga Legii "Łowicz" (brytyjka, nawet ładna ), no ale wyczailiśmy co jest grane i co się okazało ? Było to dwóch mieszkańców podłowickiej wsi Polesie, którzy widać, że chcieli się podszyć pod Łowicz. Flagi już więcej na Łazienkowskiej nie widziano.

Na ostatnim meczu z Widzewem było 4 kibiców z Łowicza. Doczekali się nawet pozdrowień przed meczem od Wojtka Hadaja. Chociaż prawda, zagalopowałem się pisząc o FC. Cztery osoby to raczej niewiele, no i w dowody im nie zaglądałem. Jedyne co cieszy to fakt, że na zachodzie (czyli od Pruszkowa na lewo :) ) proporcje między Legią a Widzewem zaczynają się zmieniać w naszą stronę. Niestety, jest to raczej wypadkowa dobrej gry Legii, przy słabej Widzewa, niż efekt lepszej organizacji naszych FC. Pzdr.

Kiju
02-09-2003, 10:19
Moze mówia ze sa z Łowicza bo tam studiują?Łowicz miasto studenckie sie zrobiło i jest tam naprawde masa osób napływowych.

Taka refleksja mnie naszła.Wasze wpływy scieraja sie głownie z wpływami Widzewa.Zobaczcie jakim Widzew jest ewenementem.Swoją kibicowską pozycje w Polsce wypracował w zaledwie 25 lat,mając pod nosem utytułowanego i dosiwadczinego kibicowsko rywala,czyli łks a w terenie musiał walczyć o wpływy ze sławną,opromienioną sukcesami Legią,bardzo silna kibicowsko zarówno w Warszawie jak i odległych okolicach.
Dziwne to,choc wcale mnie nie martwi.

Lolek
02-09-2003, 10:33
Moze mówia ze sa z Łowicza bo tam studiują?Łowicz miasto studenckie sie zrobiło i jest tam naprawde masa osób napływowych.

Może tak być, naprawdę nie wiem. A to co wiedziałem, już napisałem. :-)

Taka refleksja mnie naszła.Wasze wpływy scieraja sie głownie z wpływami Widzewa.Zobaczcie jakim Widzew jest ewenementem.Swoją kibicowską pozycje w Polsce wypracował w zaledwie 25 lat,mając pod nosem utytułowanego i dosiwadczinego kibicowsko rywala,czyli łks a w terenie musiał walczyć o wpływy ze sławną,opromienioną sukcesami Legią,bardzo silna kibicowsko zarówno w Warszawie jak i odległych okolicach. Dziwne to,choc wcale mnie nie martwi.

Ja już kiedyś pisałem, że Widzew to taki polski PSG. Te cyferki "1910" są tylko po to żeby być, bo w porównaniu z ŁKS-em, Ruchem, Legią czy Wisłą Widzew tradycji (w znaczeniu historycznym) nie ma żadnych. To dokładnie tak samo, jak klub ze stolicy Francji. Co do wypracowania... to prawda, jest to ewenement. Ale swoje zrobiły sukcesy sportowe, a nie wspomnę już o koszmarnym błędzie ŁKS-u, który obudził się z ręką w nocniku. Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :-) - my uczymy się na cudzych doświadczeniach i nie chwaląc się, jakoś wszystko ogarniamy. Pzdr.

Stasiu z Łowicza
02-09-2003, 10:37
Wiem o jeżdżeniu na mecze 3 studentów Mazowieckiej Wyższej Szkoły Humanistyczno-Pedagogiczne w Łowiczu. Mieszkają oni w łowickim akademiku co świadczy o tym, że raczej Łowiczakami nie są. Trzeba będzie ich przytemperować. Najpierw dwóch wieśniaków spod Łowicza, teraz studenci nie wiadomo skąd i już fama idzie, że w Łowiczu jest Legia. Ech ... propaganda typowo ŁKSiacka '8

Pozdro z księżackiego miasta !

P.S. Łowicz 100% Widzew ! :]

Kiju
02-09-2003, 10:56
Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :-) - my uczymy się na cudzych doświadczeniach i nie chwaląc się, jakoś wszystko ogarniamy. Pzdr.

Heh....faktycznie nie staracie sie popełnic błedu łks.W moim odczuciu Łks jebnął numer stulecia w swiatku kibicowskim,oczywiscie na swoja nikorzysc.Dla mnie jest niezrozumiale jak taka ugruntowana i silna ekipa mogła jebnąc takiego babola,po ich wpisach widac jak bardzo im to teraz nie w smak i ide o zakład ze chcieliby cofnąc czas do konca lat `70 '8

Co do FC to czasami irytuje mnie jak ktos podaje ze tu i tu jest jakis FC.To samo macie chyba Wy,bo FC Lecha czy Wisły w Warszawie to chyba mit.Wydaje mi sie ze prawdziwy FC to cos więcej niz kilka osób i flaga.

Lolek,twoje porównanie Widzewa do PSG jest bardzo ciekawe i autentycznie przebojowośc z jaką oba kluby wdarły sie do czołowki swoich krajów jest bardzo podobna.

ange(L)
02-09-2003, 11:55
To moze ktos rozeznany w temacie napisze mi jak to jest w 60-tysiecznych Starachowicach, bo sadzac po murach to dominuje tam Legia(prawie na kazdym bloku napis) ale jest tez sporo napisow wychwalajacych Widzew.Czekam na odpowiedz

Niko
02-09-2003, 14:38
W Rawie Maz, mam rodzinę, więc mam w miare sprawdzone info. Sytuacja w tym mieście zmienia się z sezonu na sezon. Jak sięgne pamięcią Rawa kiedyś była z Legią. Potem nastały 2 tłuste lata Widzewa, Liga Mistrzów, dwa mistrzostwa i sytuacja zmieniła się diametralnie. I w zasadzie tak pozostało do dziś, choć proporcje zmieniają się na korzyść Legii, to ciągle przewage ma Widzew.

Jeśli chodzi o Pisz, to jeżdż tam na wakacje. I nie ma wątpliwości, że jest tam Legia. Widać sporo koszulek, nie tylko wakacjujących warszawiaków ale i miejscowych chłopaków. Do tego napisy na murach i podobno obecność naszych szlali na Mazurze.

Nasz fc jest jeszcze w Białymstoku, na Kytej wisiała kiedyś flaga. Legia lubiana jest też chyba w Suwałkach, napewno w Łomży.

A czy ktoś się orientuje, czy w mieście Łodzi są fani Legii? Na przkór ŁKSowi i Widzewowi

pzdr
*JKL*

Afgan
02-09-2003, 16:12
mam znajomego w Starachowicach on jest za Legia ale nie jezdzi na mecze :oho: Widzew podobno jest w tym miescie w przewadze ale wiele osob tez kibicuje Legii. W Szczecinie widzialem 2-3 typkow w szalach fan clubu ze Starachowic... '8

Radio
02-09-2003, 17:23
Jak tak dalej Pójdzie to ja wyląduje w samym centrum Łodzi lub obok Krakowa. Ciekawa perspektywa, nie?
O Płońsku nie pisze bo juz kilka razy napisałem. 95%Legia reszta to pojedyńczy kibice Widzewa, Górnika, Poloni (chyba dobrze rozkminiłe) i może Orlenu.

Mazi
02-09-2003, 17:59
W Ostrowii Mazowieckiej młyn powstał stosunkowo niedawno ( w tamtej rundzie ) . Jako ,ze na początku nie mieli swoich szalików - jedynymi szalikami obowiązującymi na meczach były szaliki Legii :> . Nie wspomian o takch napisach ,za trybunami jak "Żyleta jest zawsze z Wami" i namalowana ,bardzo duża Żyletka :) . Zresztą np. wychodząc z mojej szkoły widać 2 duże napisy : " Ostrów zawsze z Legią" i " Ostrów 100%Legia" . Brok i Małkinia również :) .

Z tego co wiem ,to w Łomży jest bardzo dużo kibiców Legii (mój kumpel się tam uczył i mi mówił ) . Będąc w Suwałkach i okolicach , nie widziałem innych koszulek oprócz legijnych .
I taka mała ciekawostka , rozmawiałem kiedyś na gg z kolesiem z Piotrkowa Tryb. ( kibicem Legii ) , nawet nie wiecie jak bardzo mnie zdziwił swoją wypowiedzią : powiedział ,że Piotrków jest mniej więcej po równo podzielony między RTSem a CWKS-em ... mówił nawet ,ze jak grali z kumplami na boisku ,to zawsze dzielili się między widzewiakami ,a legionistami . Jednak te ostatnie info nie jest pewne i na pewno nie będe sie upierał przy tej wersji .

Ostrołęka - Małkinia , w ktorej kiedyś mieszkałem , nalezała do wojewódzwta ostrołęckiego - nawet czasami tam bywałem , ostatni zdawałem prawko w Ostrołęce ... i co ? Koszulki legijne , napisy na murach sławiące CWKS . Nawet jak był mecz młodziezowek Polska - Armenia w Ostrołęce ,to moi kumple z Małkini pojechali do Ostrołęki w szalikach Legii ... oczywiście zostali przez miejscowych przyjęci bardzo ciepło , śpiewali nawet razem piosenki pro-legijne .

To by było chyba na tyle na razie , jak coś sobie przypomnę to skrobnę :) .

Pesto
02-09-2003, 18:05
Podbeskidzie : Skoczów , trochę Żywiec , garstka ludzi z BB i Cze - Dze
Podkarpacie : Radymno i lewobrzeżny Przemyśl (Zasanie) , bo Czuwaj to po części sympatycy Legii

Ultra LW
02-09-2003, 18:36
A ja wam powiem jedno i może mało oryginalnie

LEGIA od morza aż do tatr

LEGIA w całej Polsce jest!!!

:tle:

Mazi
02-09-2003, 18:39

Legia od morza aż do tatr

Legia w całej Polsce jest!!!

też prawda :)

*PRZEMO*
02-09-2003, 21:47
jezeli chodzi o okolice mazur to Mikolajki sa za Legia, a przynajmniej jest tam pare osob sympatyzujacych. Gizycko to chyba raczej za Jaga ale nie jestem pewien :hmm:

Krzpac
02-09-2003, 23:42
to nieskromnie wspomne ze u nas w Alexie nie ma zadnego legionisty... :] jest tylko WIDZEW oraz kilkanaście osób z LKSu które w wiekszosci juz na mecze nie jezdzą...

ems
02-09-2003, 23:43
w ogole ten Widzew jest wszedzie... dzisiaj mi Widzewiak Cyfre + zakladal 8-

Krzpac
03-09-2003, 00:05

a skad wiesz ze to był widzewiak ? 8-

Adams_
03-09-2003, 00:35
jezeli chodzi o okolice mazur to Mikolajki sa za Legia, a przynajmniej jest tam pare osob sympatyzujacych. Gizycko to chyba raczej za Jaga ale nie jestem pewien :hmm:

Gizycko nie ma nic do gadania :D Latem 75% turystow (he) przylatuje z Wawy :D
Poza tym Gizycko nie ma ekipy, lepsza jest Granica Ketrzyn. Jeden typ z Kruklanek, miejscowy powiedzial mi, ze kiedys jezdzil na Granice a Gizycko maja w dupie bo to dziady :hmm:
W Kruklankach mialbym scysje z miejscowym, ktory gra gdzies tam w A klasie. Na slowo "Legia" dostawal piany na pysku. Nie wiem jak to sie stalo, ze go nie roznioslem, chyba wyniesli typa. Wydaje mi sie, ze to byl kolo z gatunku frustratow. Kazdy w tym miescie zarabial na turystyce a on nie.

ems
03-09-2003, 01:46

powiedzial mi... ale koles nie byl na meczu od czasu LM

MaxyM
03-09-2003, 01:47

powiedzial mi... ale koles nie byl na meczu od czasu LM

8-

Trudno jest znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka, a jeszcze trudniej jest znaleźć dziecko.

ems
03-09-2003, 01:52
AMBUSH !!! AMBUSH !!! EVERYBODY TAKE COVER !!!! :armia:

rkwa
03-09-2003, 02:02
mam znajomego w Starachowicach on jest za Legia ale nie jezdzi na mecze :oho: Widzew podobno jest w tym miescie w przewadze ale wiele osob tez kibicuje Legii. W Szczecinie widzialem 2-3 typkow w szalach fan clubu ze Starachowic... '8

W Gorzycach tez byli.

ems
03-09-2003, 02:06
...byli....
ale juz nie ma...
...nie ma...
...bo ktos ich oplul :buhaha:
(dla niekumatych: wypowiedz El Dupy o wlepce KSP na oknie ich znajomego)

Kiju
03-09-2003, 11:10
Dobry temat rozmyliście :bat:

Heli_Lukow
03-09-2003, 11:48
Jeśli chodzi o wschodnia częśc naszego kraju to tutaj rządzi Legia (chodz zdarzają się i nieliczne grupy innych kibiców ). Przedstawie po koleij sytuacje w kilku miastach !

Łuków - Już kiedyś opisywałęm sytuacje w tym mieście więc nie ma co się rozpisywać. Jest tu jeden z lepszych Fc Legiunii ( napewno najlepsi na wschodzie) . Jeszce są chyba także 3 Widzewiacy... w wieku 15 - 16 latek jednak nie liczą się wogóle w tym mieście . Z Łukowa na Legie jezdzi zawsze bardzooo dużo ludzi . Najwiećej było chyba nas 80 a w ostatnim czasie na Górniku Łęczna ok 45 osób . Dumą dla nas jest to że na każdym meczu Legii jets ktoś z naszego miasta . Cześc kibiców (L) chodzi także na Orleta !!!!

Adamów k. Łukowa - Mój kumpel kiedys jechał z ok 15 osobową grupa kibiców Legii z tego miasta na mecz z Valencią więc jak widać tu także jest Legia.

Siedlce - Tutaj także rządzi Legia chodż istnaieje także liczny ? Fc Rts . Kibice Legii kibicują także miejscowej Pogoni dla ktorej sle pozdrowki :)
Grupa dobrze zorgaznizowana mają 2 fajne flagi w barwach Legii .

Biała Podlaska - W tej miejscowości jest bardzo skomplikowana sytacja jest niezły Fc Lecha , Cracovii , Widzewa... W wakacje które mineły kilka dni temu :( byłem tam na sparingu Legii z Cresovią Siemiatycze i dało się zauważyć kilka osób w szalach Legii ... kibic Craxy z Białęj w necie straszył nas że będa na nas czekać na stacij PKP ale jakos nikt nas nie gnębił ;)heh Tu jednak przewaga (L) nie jest już taka duża !!!

Radzyń Podlaski - Bardzo dziwne miasto !!!! Nie che mi się opisywać całęj sytuacij w tym mieście niech będzie tak w skrocie. Są tu kibice Legii mysłę ze ok 20 oprucz nich można spotkać fanów Lecha , Wisły , Widzewa ... a żeby było smieszniej wszyscy żyją w spokoju i chodza na mecze miejscowego Spomleku gdzie razem dopingują swoich piłkarzyków.

Puławy - Napewno są tu kibice Legii jednak nie mam zamairu się wypowiadać na ich temat... Może niech zrobi to Kamyk dla ktorego także sle pozdrówki. My pamiętamy 5.06.2003 !!!! (***** wiadmo kogo wiadomo za co ) :box:

Terespol- Wydaje mi się ze i tutaj znajdziemy kibiców Legii jednak niestety nie mam z nikim z tego miasteczka kontaktu.]

Dęblin - Wydaje mi się że tu jest tylko Legia !

Ryki - To samo !

Stoczek Łukowsiki - ...tylko Legia.

Lubartów - Znam jednego młodego kibica Cwks z tego miasta 3maj sie zioma(L) . Jednak wydaje mi się że tu przewage ma raczej Motor .

Więc jak widać na kibice Legii są pod samą granice z Białorusią ... ups zapominiałbym o tym że w "NL" ostatnio były pozdrowienia od FC Legii z Brześcia Białoruskiego:P. Więc jak widać z opisu kibiców Legii można spotkać wszedzie . Napewno nie napisałem o wielu miasteczkach i wioseczkach gdzie są kibice Legii. Niesety niekótrzy kibice Legii kibicują także swoim miejscowym klubom przez co na linii Łuków - Biała Pod
Siedlce - Biała Pod , Łuków - Puławy , Łuków - Radzyń :) panuje napięta sytuacja jednak załatwiane są jedynie na meczach miejscowych zespołów . Pozdrowienia dla wszytskich kibiców Legii z Radzynia , Białej , Puław , Siedlec , Łukowa , Lubartowa itd...!

BBB
03-09-2003, 21:24
Widze ze temat sie rozwinal,tak trzymac ;)
Male wyjasnienie co do mojego poprzedniego postu,staralem sie opisac tylko miasta w ktorych wydawalo mi sie, ze konczy sie nasza strefa wplywow.Co do miast i miasteczek wewnatrz obszaru przeze mnie zarysowanego z gory zalozylem, ze to Legia tam dominuje i panuje.

PS. tez jestem ciekaw dokladniejszych informacji o Zyrardowie i Starachowicach.

jag(L)ak
04-09-2003, 00:18
Witam kolegow po szalu :)

Ja wypowiem sie jak to jest w moim miescie czyli w Chełmie, jakby ktos niewiedzial to 70 tysieczne miasto 70 km na poludniowy-wschod od Lublina. Do Warszawy kazdy chełmianin ma do pokonania 245km koleja i jakies 225km jesli dysponuje pojazdem czterokolowym.
Z opowiesci koleżków wiem ze od poczatku lat 90 ktos zawsze z Chełma jezdzil. Nie wiem nic pewnego co sie dzialo do roku 95 wiec nie bede sie wypowiadal. Zaczne od 95 gdy zaczalem kibicowac Legiunii, a stalo sie to po pamietnym meczu w Goeteborgu. Byly to czasy dominacji w polskim futbolu Legii i Widzewa. I glownie kibicow tych klubow mozna bylo spotkac w moim miescie. Kibicow tutejszej Chełmianki (wtedy Granicy) praktycznie nie bylo widac, choc wiem ze istnieli ale nie byli aktywni. Panowala wtedy w Chełmie (a moze w calej Polsce?) swoista moda na kibicowanie Legii lub Widzewowi. W sezonie gdy Legia grala w LM przewaga byla po stronie wojskowych. Po mojej szkole chodzilo mnostwo ludzi non stop (!!!) ubranych w szale i koszulki Legii, Widzewa mniej. Nie bylo jeszcze miedzy nami wielkiej nienawisci. Wszystko sie zmienilo po pamietnym meczu o mistrzostwo w sezonie 95/96, Legia-Widzew 1:2 (cudowny gol Wieszcza a pozniej koszmar brrr). Gdy pare dni pozniej (bylem chory po tej porazce :> ) przyszedlem do szkoly okazalo sie ze teraz to "Widzew Rzadzi". Wszyscy masowo z kibicow Legii stawali sie Widzewiakami. A ja nie :) Jeden z moich kumpli, pare dni wczesniej chodzil po szkole jakby szedl na mecz (t-shirt, szalik i czapka w barwach Legijnych) powiedzial mi ze wlasnie sprzedal wszystkie gadzety tej "k#$%y" jak nazywal teraz Legie, mimo iz pare dni wczesniej ja wielbil.
Bodajze dwa dni pozniej przyszedl w koszulce RTSu i szaliczkiem "Widzew Moja Milosc". I tak stalo sie praktycznie ze wszystkimi, taka moda. Na szczescie nie wszyscy okazali sie judaszami. Zostalem ja, jeden moj dobry koles i jeden malolat z 4 klasy (ja bylem w 7) . A szkola liczyla 1500 osob. Od tej pory nie moglem juz w barwach Legiunii przyjsc do szkoly. Ba! Nie moglem juz w nich przejsc po miescie, okazalo sie bowiem ze moda na Widzew ogarnela cale miasto. Bylismy we 3 gnebieni, scigani i bici, oczywiscie z umiarem, to tylko podstawowka hehe. Widzew mial wtedy w Chełmie naprawde mnostwo kibicow. Wiekszosc stanowili frajerzy, ktorzy poszli za moda, za starszymi kolegami, a nie potrafili wymienic z pilkarzy RTSu nikogo oprocz Citki. Nigdy nie zapomne gdy dorwalem z kumplem (a jak, tez sie odgryzalismy) jakiegos "zydka" jak na nich mowilismy, koles byl wlasnie z judaszy-frajerow i gnebilismy go (psychicznie nie fizycznie ;) ), na nasze pytanie z jakiego miasta jest ten jego Widzew, odpowiedzial niepewnym i przestraszonym glosem: "Z Warszawy" 8- Dalismy mu spokoj :rotfl: . Niestety to my czesciej bylismy gnebieni. Widzew, zeby byc w porzadku to musze przyznac, mial tu tez jednak tez prawdziwych kibicow. Mieli swoja flage (czerwono-bialo-czerwona z napisem Chełm, czasem widac ja bylo na stadionie RTSu w TV) i wielu ludzi jezdzilo. Nie wiem w jakich liczbach, z informacji znajomego Widzewiaka wynikalo ze rekordowo pojechali w okolo 50 szala na jeden z meczow z Legia (bodajze ten 0:0, w obecnosci 3000 tysiecy naszych kibicow). Z opowiesci starszych kolegow wiem ze w tym okresie odradzajaca sie powoli Chełmianka (zgoda Motoru) miala z chelmskimi-wojskowymi uklad, razem walczylismy z "zydkami". Uklad ten padl prawdopodobnie bo jakis koles od nas wypisywal podobno jakies bzdety do zinow, jak to Legia leje Chełmianke. Od tego momentu w Chełmie istnialy i dzialaly 3 grupy kibicowskie, najsilniejsza, ale juz powoli slabnaca (wykruszali sie frajerzy) Widzewa oraz Legii i Chełmianki, te dwie grupy mialy w tym czasie zblizony potencjal. Z czasem minela moda na bycie "szalikowcem", pojawila sie kultura hiphopowa i wszyscy niby-kibice (i Widzewa i Legii, Chełmianka miala raczej prawdziwych kiboli) zamienili szale na szerokie spodnie i rozne takie tam. Zostali tylko ci, ktorzy zostac mieli i dzieki ci losie za to. Wtedy jeszcze nie jezdzilem na Legie (to znaczy bylem juz wczesniej w sezonie 96/97 na meczu z ŁKS ale przez przypadek raczej :) ). Wiem ze chelmscy Legionisci jezdzili w roznych liczbach na Legie, takze na wyjazdy (Poznan, Olsztyn...). Nie potrafie podac dokladnych liczb, z niezbyt pewnych zrodel wiem ze w tym okresie w szczytowej formie chelmskiego FC pojechalo troche ponizej 30 osob. W Pulawach dosiadali sie kolejni Legionisci ( rekord Chełm+Pulawy to okolo 100 osob na final PP Legia-GKS '95). W tym czasie zaczalem jezdzic juz na Legie (moj debiut na Zylecie to ostatni mecz sezonu 97/98 z Zaglebiem, straszna atmosfera, bylo to po "sprzedanym" meczu z Lechem 0:3, na szczescie trudno mnie do Legii zniechecic :> ). Niestety jezdzilem wtedy jeszcze samochodem z ojcem wiec nie moge powiedziec z pierwszej reki jak jezdzili Legionisci koleja. W tym czasie wraz z coraz gorszymi wynikami pilkarzy RTSu coraz gorzej jezdzili chelmscy fani tego klubu. W sile rosla Chełmianka. FC Legii tez troche podupadl, z tego co wiem stalo sie to gdy jechali w okolo 20 osob na mecz z Wisla 1:2 (male flagi sponsorowane przez BGŻ, bylem samochodem) i w Lublinie wpadl zawiadomiony przez Chełmianke Motor. Chełmscy wojskowi mieli swoja flage (niewielkich rozmiarow, niewiem czy wieszana na Legii), ktora w podobno bohaterski sposob obronil przed Motorem jeden z kibicow. Do pociagu wpadla prewencja, czesc osob zawinela, czesc uciekla oknami. Dojechalo do Wawy chyba 1-2 fanow (L) z Chełma. Po tym incydencie czesc mlodych osob musialo z nakazu przestraszonych rodzicow odpuscic sobie wyjazdy. Dalej...Widzew coraz slabszy, coraz mniej zauwazalny. Chelmianka coraz silniejsza zaczyna konkretnie tepic chelmskich fanow innej druzyny niz RKS. Gdy zaczalem jezdzic na mecze pociagami (moj pociagowy debiut wypadl dokladnie w moje 18 urodziny, mecz ze Slaskiem 3:1 i wielkie obawy czy nie bede jechal w jednym pociagu z Motorem) przez wiele wypraw do Wawy nie zauwazylem jakichkolwiek znakow ze jedzie ze mna w pociagu ktos w tym samym celu co ja :/ Jezdzilem sam lub z kumplem, gora dwoma. Ktos podobno jezdzil samochodem, slyszalem o zadkich wyjazdach busem, ktore chyba jednak zdecydowanie czesto nie wypalaly z braku chetnych. Niewiem czy jedzilo tak malo osob czy mialem oczy w d#$%e, ale raczej to pierwsze. Dopiero jadac na mistrzowski mecz z Odra spotkalem 2 legionistow, bylo juz nas 4. Pozniej w czasie fety na starowce spotkalismy jeszcze kilka osob z naszego miasta. W poprzednim sezonie przez cala runde jesienna mieszkalem w Wawce i dokladnie obserwowalem ile jezdzi fanow z Chełma. Niestety niewielu. Na kilku meczach (Widzew, Schalke moze cos jeszcze) bylo pare osob. Teraz jestem znow w Chelmie i na dzien dzisiejszy wyglada to tak. Chelmianka po zajebistym jak na nich poprzednim sezonie (dobre liczby wyjazdowe, wzajemne wspieranie sie z Motorem, 35 czy 36 miejsce w "Lidze Chuliganow" w TMK) teraz po wyjezdzie na studia do innego miasta jednego z jej liderow (wporzo koleszka, szacunek) i slabej postawie kopaczy ktorzy spadli o zgrozo do 5 ligi (przykre, bo po rundzie jesiennej byli liderem) troche stracila na sile, jednak nadal rzadzi w Chełmie. (Nawiasem mowiac mimo niecheci do jej kibicow, kibicuje piknikowo hyhy Chełmiance i wielce zaluje poprzedniego sezonu gdyz byla duza szansa na 3 lige a wtedy... Cracovia, Motor, Korona, Hutnik, Sandecja itd, eh szkoda). Widzewa wlasciwie juz nie widac. Tylko na najbardziej niegdys widzewskim osiedlu dziala niewielka grupka "czerwonych". Na ostatnim zwycieskim meczu w Łodzi na widzewskim sektorze pod zegarem wisiala ich fana "Chełm", dobrze widoczna byla, moze ktos ja zapamietal. A Legia...jest wiele osob utozsamiajacych sie z Legia. Niestety nie ma komu zebrac to w kupe i stworzyc silny FC. Wiele, naprawde wiele osob nie jezdzi, mimo szczerych checi, z powodow finansowych badz z braku zgody rodzicow widzacych mecze tak jak im pokazuje TV. Jezdzimy w malych grupkach badz pojedynczo. Ostatnio z jednym koleszka, udzielajacym sie na tym forum, Wałkiem, ktory studiuje w Wawce (jest takich osob troche co tez obniza nasz poziom) postanowilismy cos zrobic w Chełmie. Chcemy zebrac wszystkich legijnych braci i stworzyc po kilku latach kryzysu silny FC. Potencjal mamy calkiem niezly, tak na oko to w Chełmie jest (jezdzacych i chcacych jezdzic, lecz nie mogacych z wczesniej wymienionych powodow) okolo 50 osob, moze nawet wiecej. Jest tez sporo tzw. sympatykow, ktorym nigdy do glowy nie przyszlo wybranie sie na mecz. Sa to glownie osoby bardziej zainteresowane pilkarska strona tej zabawy i wola obejrzec meczyk w kapciach przed TV czy a barze przy piwku dyskutujac o pilkarzach. Mysle jednak ze i czesc z tych osob udaloby sie pozyskac aby efektywnie wspomogly nasz FC. Mamy w planach to co kazdy FC miec powinien....szale, koszulki itp, chcemy tez w jak nablizszej perspektywie uszyc ciekawa flage. Naszym cichym marzeniem jest zorganizowanie oprawy :cf0: na pierwszym wyjazdowym meczu Legii w rundzie wiosennej, ktory wypada w Łecznej (to ok. 60km od Chełma). Czy sie uda zobaczymy. Narazie obkleilismy troszku nasze miasto vlepkami zachecajacymi ludzi do kibicowania Legiunii (super projekt Wałka) czy vlapami z Kazikiem. Do obklejenia miasta wykorzystalismy tez projekt Ange(L)a (chyba nie masz nic przeciwko kolego?) "Kibicu Polonii Gdzie Jestes" zmieniajac slowo Polonii na "Chełmianki". Dobra to narazie tyle z miasta Chełma, troszku sie rozpisalem, ale chcialem dokladnie i obiektywnie przedstawic sytuacje i najblizsza przeszlosc kibicowania w moim miescie. Mam nadzieje ze ktos to przeczytal i ze go to zainteresowalo ;)
I jeszcze jedno, jesli znajdzie sie tu ktos z zainteresowany dzialalnoscia w naszym FC z Chełma lub okolic niech pisze na GG: 1440084. Prosze o kontakt Wałka...zgubilem do k#$%y nedzy Twoj numer i niemam zupelnie jak sie z Toba skontaktowac.

Pozdrawiam z legijnego (juz wkrotce miasto bedzie cale nasze! :> ) miasta Chełma.
jag(L)ak-od zawsze i na zawsze wierny Legiunii.

a i jeszcze takie dwie ciekawostki:
1. widzialem tez w ostatnich latach 2 fanow Lecha Poznan (podobno pare razy byli w Poznaniu). Bylo tez, a moze jeszcze sa kilku fanow GKSu Katowice (niewiem czy jezdzili). Po wyczynach Wisly w pucharze UEFA widzialem paru Wislaczkow w szaliczkach, okazali sie chyba "sezonowcami" bo juz ich nie widac, nie slychac.
2. jesli ktos pamieta ostatni mecz z Radomskiem w PP przegrany 0:1 (oj malutko ludzi bylo) to moze pamieta jak w pierwszej polowie na gniezdzie pojawil sie komiczny koleżka z gwizdkiem. Szybko zostal doceniony hehe, Zyleta miala z niego niezly ubaw i spiewala "Mamy idola na gniedzie mamy idola!" i "Jak sie nazywasz idolu jak sie nazywasz?!?" Jesli nawet ktos z Was pamieta ta sytuacje to watpie by pamietal odpowiedz "idola" na powyzsze pytanie rozbawionej Zyletki. Odpowiedzial "Jestem xxx, poludniowo-wschodnia Polska, Fan Club z Chełma!". Tak, tak ten idol to byl wlasnie nasz przedstawiciel ze starej gwardii chelmskiego FC. Niestety chlopaczyna stoczyl sie z gowno zwane dragami i jak go ostatnio widzialem w Wawce to zarabial grajac na gwizdku (nazywal to parada milosci ;) ) przy wyjsciu z metra Centrum. Moze ktos go widzial wtedy lub ostatnio? Jesli tak prosilbym o info na GG, chcialbym wiedziec co sie dzieje z tym wariatem.

jag(L)ak
04-09-2003, 00:31
I jeszcze...sytuacje w wojewodztwie Lubelskiem dobrze opisal Heli_Łukow, ja dodam jeszcze ze dosc regularnie jezdzi na Legie kilku fanatykow z Lublina. Niewiem kim sa, w tym miescie Legia jest nielubiana, Motor wspomagany przez Chełmianke panuja niestety. Moze to warszawiacy studiujacy w Lublinie? A moze jednak...mozna byc z miasta Motoru i miec w sercu Legie :) . Jesli ktos z Was, lubelscy bracia, to czyta niech wali do mnie na GG (1440084), moze zrobimy cos razem? Jesli ktos widzial/poznal/ma kontakt z tymi kolesiami to prosze niech tez da znac.
I do wszystkich fanow Legii, wiem ze to jeszcze daaaleka perspektywa, ale juz teraz zapraszamy przed i po meczu w Łecznej do Chełma na goscine, atrakcji nie zabraknie :>
Pozdrawiam wszystkich ludziow majacych (L) w sercu.
jag(L)ak z legijnego FC Chełm.

Kiju
04-09-2003, 00:33
8-

Ale zes sie naklikał 8-

jag(L)ak
04-09-2003, 00:45
Witam Kiju, Widzewiaku, wrr jak ja Was nieznosze ;)
Faktycznie siem naklikalem, jak zobaczylem swojego posta na forum to hoho, jeszcze tu takiego nie widzialem hehe, a co tam wene mialem :)
Pozdrawiam Cie Widzewiaku :>
jag(L)ak

Kiju
04-09-2003, 00:53
Witam Kiju, Widzewiaku, wrr jak ja Was nieznosze ;)
Faktycznie siem naklikalem, jak zobaczylem swojego posta na forum to hoho, jeszcze tu takiego nie widzialem hehe, a co tam wene mialem :)
Pozdrawiam Cie Widzewiaku :>
jag(L)ak

Tez pozdrawiam.

Wena faktycznie godna szacunku...nie widziałem tu dłuższego 8-

jag(L)ak
04-09-2003, 00:57
Tak przy okazji Kiju mam pytanko czy wiesz cos moze o chelmskim FC Widzewa? Jak pisalem ostatnio w Łodzi na meczu z (L) wisiala ich fana na sektorze pod zegarem, wiesz moze ilu ich bylo, czy czesto jezdza i w jakich ilosciach? Bylbym wdzieczny za info 8)
Pozdro
jag(L)ak

Kiju
04-09-2003, 01:08
Tak przy okazji Kiju mam pytanko czy wiesz cos moze o chelmskim FC Widzewa? Jak pisalem ostatnio w Łodzi na meczu z (L) wisiala ich fana na sektorze pod zegarem, wiesz moze ilu ich bylo, czy czesto jezdza i w jakich ilosciach? Bylbym wdzieczny za info 8)
Pozdro
jag(L)ak

Hmmm...o ile sie nie myle to nieznam nikogo z Chełma,to nie moje rejony i trudno mi sie wypowiedzieć,po prostu nie wiem nic.

ange(L)
04-09-2003, 01:10
Do obklejenia miasta wykorzystalismy tez projekt Ange(L)a (chyba nie masz nic przeciwko kolego?)

jasne,ze nie mam :)
szacunek dla Ciebie i kolegi ze chcecie ten fanclub 'rozkrecic' troche :+:
PS
fajna lektura :)

karpiko
04-09-2003, 01:27
Poniewaz czasami zglaszaja sie do mnie kibice z Polski o bilety na mecze wyjazdowe dlatego napisze tylko o tych o ktorych wiem ze na pewno istnieja. O oczywistych fc typu Wild West nie bede pisal bo sa powszechnie znani.
Radzyn Podlaski - poznalem osobiscie kilkunastoosobowa grupe kibicow Legii kilka lat temu na meczu sparingowym Legii i Gornika Leczna
Łódż - poznalem kilka osob, na ostani mecz z Widzewem zalatwialem im bilety dodatkowo przyjechali z dwoma kibicami z Pabianic i jednym ze Zgierza
Radom - znam kilku legionistow osobiscie a podobno jest tam calkiem liczna ekipa, czesc to pozostalosc dobrych ukladow Legii i Radomiaka w przeszlosci
Tarnow - sympatyzujacy z Unia trzymaja z Legia ci z Tarnovii Legii nie lubia. Kibicom z tego miasta kiedys wysylalem koszulki Legii na specjalne zamowienie
Rawa Mazowiecka - nie jest ich wielu ale sa za to prawdziwi fanatycy. Niewiele osob wie ze wiekszosc flag na kijach ktorymi macha obecnie Legia uszyli ludzie z Rawy.
Leszno - starzy kibice za Legia, mlodzi za Lechem. Ciekawie wyglada ich wyjazd na mecz miejscowego KSu. Czesc autobusu spiewa o Legii czesc o Lechu a na codzien zyja w zgodzie.
Zgorzelec - spora ekipa od lat z Legia
Zielona Gora - dawniej bardzo aktywny fanklub Legii. Jezdzili zawsze i wszedzie za Legia. Obecnie nie mam z nimi kontaktu.
Sycow - skromna ekipa na codzien jezdzaca na Slask Wroclaw co jej nie przeszkadza sympatyzowac z Legia
Wielun - sporo kibicow Legii. Wysylalem im specjalne szaliki Legia z Wielunia
Belchatow - dawniej FC Legii obecnie w wiekszosci miejscowego GKSu z czescia kibicow Widzewa
Wronki - kilka lat temu poznalem grupke ktora przedstawila sie jako miejscowy fanclub Legii
Choszczno - Glownie Pogon, troche Lecha ale rowniez kilka osob Legii
Nowy Sacz - jeden kibic ale za to wszyscy go znaja w miescie bo wyjatkowo aktywnie afiszuje sie z sympatiami do Legii
Górny Sląsk - Squadron mlody ale aktywny fanklub kibicow Legii ze Slaska. Mocno jezdza na wyjazdy
Poznan - znam z tego miasta 4 kibicow Legii z czego 3 jest rodowitymi poznaniakami, znam tez jednego ale bardzo aktywnego kibica Pogoni

aaadamm
04-09-2003, 16:48
Jaglak -

a byla kiedys propozycja utworzyc East Brigade. Wiesz cos o tym ?
Dla mnie to dobry pomysl utworzyc fc nie w jednym miescie ale calym wojewodztwie.

Leszno - starzy kibice za Legia, mlodzi za Lechem. Ciekawie wyglada ich wyjazd na mecz miejscowego KSu. Czesc autobusu spiewa o Legii czesc o Lechu a na codzien zyja w zgodzie.

tak jest, ktos mi o tym kiedys opowiadal z leszna, ale sa ponoc tez mlodzi kibice Legii w tym miescie

Zgorzelec - spora ekipa od lat z Legia

jest, jest - byla na meczu nawet z Lechem,

Zielona Gora - dawniej bardzo aktywny fanklub Legii. Jezdzili zawsze i wszedzie za Legia. Obecnie nie mam z nimi kontaktu.

tutaj rozmowa na priva ;)) 8- 8- 8- 8- 8- 8- 8- 8- 8- 8-

Wielun - sporo kibicow Legii. Wysylalem im specjalne szaliki Legia z Wielunia

są, niedawno w sierpniu, jak bylem w Wieluniu ich widzialem jak jechali na mecz ligowy WKS Wielun w szalikach Legii

Wronki - kilka lat temu poznalem grupke ktora przedstawila sie jako miejscowy fanclub Legii

są, jakies 10 osob, ostatnio rozmawialem z jednym

Choszczno - Glownie Pogon, troche Lecha ale rowniez kilka osob Legii

ich flaga wisiala na meczu w Lubinie i z Lechem ostatnio...fajne typki

ludzie, tworzcie fan cluby !!!

i mam taka refleksje....krotka...zeby w niedlugim czasie to wszystko bylo pod naczelnym patronatem SSLW to bardzo by pomoglo

kosciesz
04-09-2003, 18:49
ja dodam jeszcze ze dosc regularnie jezdzi na Legie kilku fanatykow z Lublina.

w specjalu do Krakowa w tamtym sezonie w naszym przedziale bylo 5-6 ludzi z Lublina - spiewali Lublin zawsze z Legia i j :* Motor !!

wracajac na Mazowsze to po drodze z Ryk do Warszawy wszystko to Legia
Garwolin (regularnie kilka osob jezdzacych, kiedys nawet na wyjazdy no i po kilku latach przerwy dochowalismy sie wreszcie narybku...

czesto po drodze z Garwolina dosiadaja sie ludzie z Kołbieli (wlasnie robia sobie koszulki) i zaprzyjaznieni z nimi Minsk Mazowiecki...

nadwislanka to tez oczywiscie Legia
Deblin - Stezyca - Wilga a potem to juz Otwock.... nie wiem w ile osob, ale na pewno jezdza do Waw...

podobnie leżacy z boku Łaskarzew

wogole w tych okolicach nie ma innej alternatywy - wiele osób pracuje studiuje w Warszawie, cierpi na tym lokalny ruch kibicowski bo w żadnym z miasteczek tego obszaru nie ma kibiców - jak ktoś chce być kibicem to jeździ na Legie

a w Garwolinie przez całe życie spotkałem JEDNEGO faceta w szaliku Widzewa (chociaż są ludzie sypmatyzujący z Widzewem ale siedzą cichutko i 99% z nich nigdy nie byla w Łodzi)

--
pozdrawiam serdeczmoe
Lukasz K.

Adams_
04-09-2003, 19:07
Poznan - znam z tego miasta 4 kibicow Legii z czego 3 jest rodowitymi poznaniakami, znam tez jednego ale bardzo aktywnego kibica Pogoni

Pil u mnie z Zaglebiakami :D Dobry typ :D Pozdro dla niego

jag(L)ak
04-09-2003, 19:51
siemano eLadamo.

Cos mi sie o oczy przetarlo, ale bez szczegolow. Piszesz ze "byl taki pomysl, czy to znaczy ze on juz padl? Brak chetnych? To byc moze nie bylby zly pomysl, wiecej ludzi czyli wiecej mozliwosci. Moge prosic o jakies szczegoly :)
a Ty skad jestes?
Pozdrawiam.
jag(L)ak

Bastion
18-09-2003, 11:59
Dzialdowo bylo podzielone miedzy Legie i Stomil, teraz po upadku Stomilu nie widac juz nikogo, Rybno 100% Legia, Nidzica 99% Stomil, nie wiem co tam jest teraz, mozliwe ze jezdza na Polonie Bydgoszcz. Dzialdowo jest chyba jednym z ostatnich bastionow Legii na mazurach.

BBB
18-09-2003, 20:22
Dzialdowo bylo podzielone miedzy Legie i Stomil, teraz po upadku Stomilu nie widac juz nikogo, Rybno 100% Legia, Nidzica 99% Stomil, nie wiem co tam jest teraz, mozliwe ze jezdza na Polonie Bydgoszcz. Dzialdowo jest chyba jednym z ostatnich bastionow Legii na mazurach.

A jakie inne miasta byly bastionami Legii na Mazurach??Jak mozesz to opisz sytuacje w poszczegolnych miastach Mazur.

Raffi
18-09-2003, 20:38
No właśnie - Lubawa, Nowe Miasto L., Kurzętnik, Mława?

Foxx
18-09-2003, 20:53
A ja chciałem jeszcze wrócić do tego, co Lolek pisał o tzw. "Zachodzie" (od Wawki). Zupełnie się nie zgadzam.

Przed naszą Ligą Mistrzów za Grodziskiem Maz. zaczynał się mocny Widzew (pamiętając jeszcze o naszym bardzo dobrym starym Żyrardowie - ale to już przeszłość). Kilkanaście lat temu chodził nawet taki żart (sorry Kiju ;) ): W Warszawie jest Legia, w Łodzi ŁKS, a Widzew na trasie. Dobrze pamiętam napisy RTS, które zaczynały się "od zawsze" w Żyrardowie. Skierniewice przez lata były za Widzewem - następny żart, (very sorry Kiju ;) ;) ) "jedyne miasto wojewódzkie - w/g starego podziału administracyjnego - w którym rządzi Widzew". Legia pojawiła się tam w okresie Ligi Mistrzów, ale szacuję naszych na góra 15 os., reszta cały czas Widzew. Qurcze, przecież za starych czasów główne akcje RTS-u na pociągi z Legią - obok Koluszek - odbywały się wlasnie w Skierniewicach (w tym conajmniej jedna duża jak jechaliśmy do Łodzi - na ŁKS - na finał PP z GKS Katowice).

Tyle w pierwszym impulsie. Pzdr.

Kiju
18-09-2003, 21:51
Qurcze, przecież za starych czasów główne akcje RTS-u na pociągi z Legią - obok Koluszek - odbywały się wlasnie w Skierniewicach (w tym conajmniej jedna duża jak jechaliśmy do Łodzi - na ŁKS - na finał PP z GKS Katowice).

Faktycznie,w Skierniewicach i w Koluszkach zawsze były atrakcje.
Stare dobre skierniewickie czasy,kiedys wiele sie tam działo.
W Skierniewicach zbierał sie Łowicz,Zyrardów,Sochaczew i pare mniejszych miejscowosci (no i Skierki oczywiscie 8- ) i pospiechem cała banda jechała do Łodzi,wiele przygód było na tym dworcu bo przechodzi tam spora linia kolejowa...a skonczyło sie to z prozaicznej przyczyny.Wygoda.Skonczyły sie juz wyjazdy pociagowe,teraz kazdy zawija sie w fure i jedzie sobie wygodnie na mecz.Kiedys jak jezdzilismy pociagiem ,to cały dzien schodził....ale tez i przygody były.

Widać z tych wyliczen,ze najwiecej wpływów utraciliscie na rzecz Widzewa,w sumie dziwi mnie to,bo Legia zawsze była w czubie,walczyła o majstra i regularnie grała w pucharach....lecz nie powiem aby mnie to martwiło '8

Foxx
18-09-2003, 22:05
Kiju my ich nie traciliśmy (nic nie wiem o tym, by na początku lat 1980-tych te miejscowości były za JAKIMKOLWIEK klubem). Za Widzewem są mniej-więcej od meczy z Juventusem...

Pesto
19-09-2003, 10:15
A ja chciałem jeszcze wrócić do tego, co Lolek pisał o tzw. "Zachodzie" (od Wawki). Zupełnie się nie zgadzam.

Kilkanaście lat temu chodził nawet taki żart (sorry Kiju ;) ): W Warszawie jest Legia, w Łodzi ŁKS, a Widzew na trasie. Dobrze pamiętam napisy RTS, które zaczynały się "od zawsze" w Żyrardowie. Skierniewice przez lata były za Widzewem - następny żart, (very sorry Kiju ;) ;) ) "jedyne miasto wojewódzkie - w/g starego podziału administracyjnego - w którym rządzi Widzew".

oooo , nie zgadzasz się z Lolkiem ?! Jak śmiesz !!! :rotfl: :rotfl: :rotfl:

z tym tekstem "Widzew na trasie" to sporo prawdy ::8::

a co do gierkowskich miast wojewódzkich to Sieradz i Piotrków też są prowidzewskie

Bastion
19-09-2003, 13:17
Mlawa to mazowsze, tam panuje Legia, znam jednego goscia z Lechii (byl z nami kiedys na meczu z Polonia), Rybno - 100% Legia, Lubawa i Nowe miasto z tego co sie orientuje znaczna przewage ma Stomil, Kurzetnik nie mam pojecia. Praktycznie wiekszosciowe panowanie Legii konczy sie wlasnie w Dzialdowie. Jadac do Gdanska albo do Olsztyna na pewno to zauwazyliscie, Kwidzyn i Brodnica (pozdro dla Wilusia i Berty) tez. Reszta mazur raczej Stomil, w Elku chyba jest nawet sporo osob wielbiacych Legie. Popytam jescze aktywniejszych niz ja dzialdowskich legionistow to napisze wiecej.
pozdro

szamo
19-09-2003, 23:11
Moge opisac sytuacje woj. bylego zielonogorskiego i dolnoslaskiego.
Zaczne od swojego tzn. Dolnoslakiego:
- Zgorzelec: najwieksza mekka Legii na pd./zach. sytuacja wyglada tak: 55% Slaska i 45% Legi na wszystkich kibicow napotkanych w tym miescie (jakies 30 osob), sytuacja pomiedzy dwiema ekipami: szacunek, chociaz troszku ganianek bylo... Zgorzelec to oficjalny FC Slaska
- Wegliniec: 28km od Zgorzelca w strone Wawy miasteczko/miescina w ktorej niepodzielnie panuje Legiunia 2-3 kibicow Zaglebia L. ale sie nie licza... Jeden z kumpli jest trenerem juniorskiej druzyny GKS-u Wegliniec, ktorej barwy sa nie inne jak cz-b-z ;)
- Zawidow: kolejne 28 tylko ze na poludnie od Zgorzelca przy samej granicy czeskiej (tani %) grupa ok. 10-15 osob innych ekip tam nie stwierdzono...
Jedyne nasze marzenie: mecz w LM ze Slovanem Liberec... o i to dla Warszawiakow tam by moglo zabraknac miejsca.
Inne ekipy w tej okolicy: pojedyncze osoby z Widzewa, Lecha i Wisly typowe pikniki, popcorn kapcie i TV.
Sytuacja w woj. lubuskiem:
- Zielona Góra, Choszczno i okolice grupa Wild West (dycha [czy tam dwie dychy] i restza ekipy)... juz ktos wyzej o nich pisal wiec nie bede sie powtarzal...
Co do tego:
W Warszawie jestesmy zawsze kiedy mozemy... 589km w jedna strone 9 godzin jazdy non stop pociagiem... wyjazd jak zawsze sie oplaca, jadac ostatnio na Lecha do Wawy juz na przystanku w Legnicy chcieli nas wyrzucic z pociagu bo ludzie o 2 w nocy chcieli spac :p a MY NIEEEEEE :D

Nasze najblizsze wyjazdy to oczywiscie Wroclaw, Lubin i od niedawna Polkowice... najczesciej pojawialismy sie w Szczecinie w przeciagu 3 sezonow nie oposcilismy zadnego spotkania poamiedzy bractwem Legii i Pogoni... do tego pojedyncze wyjazdy na hanysow i do kartoflandii.

Pozdro z Zachodu... szamo

P.S.
Admin Site Woytek nie dostanie nastepnym razem piwa dlatego ze zapomnial wspomniec o stalych kupcach biletow od niego ;P[/img]

Mazi
21-09-2003, 18:42
Taka ciekawostka , przed meczem widziałem 2 gości w fajnych bluzach:

Ostro(L)eka

:)

Raffi
21-09-2003, 19:01
A ja stałem koło kolesia z Pińczowa (Małopolska) i założki z Puław - kolegów Kamyka, niestety uciekli mi zaraz po meczu i nie zdążyłem poznać kolegi K. :) :/ Hadaj podawał, że były na meczu grupy zorganizowane m.in. z Przemyśla, Nowego Sącza, Gołdapi, Reszla, Bartoszyc i jeszcze jakieś...

aaadamm
25-09-2003, 23:30
Zebrałem wszystkie wasze wpisy(kozystałem też z www.ultralinks.prv.pl oraz NL), i postarałem się ułozyć to w jakąś w miare logiczną całóść. Potrzebne mi to będzie na witrynie internetowej Wild Westu.

Oto efekt.

Legia jako najpopularniejszy polski klub, ma ich bardzo dużo. Najprostszym przykładem jesteśmy my(Wild West-dop eLadamo). Mimo sporej odległości od Stolicy, kibicujemy Legiuni. Razem z nami jest kilkanaście większych lub mniejszych takich grup. Niestety, Mimo sporej ilości fan clubów brak jest jakiejkolwiek organizacji. Nie ma żadnej instytucji, stowarzyszenia, które sprawowałoby pieczęć na fan clubowymi kibicami. A szkoda, ponieważ potencjał jest ogromny, lecz niewykorzystany.

-Biała Podlaska – w mieście podział kibiców jest bardzo skomplikowany. Swoich sympatyków ma Cracovia, Lech oraz Widzew, jednak moża spotkać osoby w szalach Legii;

-Białystok – mimo znacznej przewagi Jagielloni, jest kilka osób, które w miarę regularnie zasiadają na Estadio WP, kiedyś mieli flage;

-Brodnica – flaga

-Chełm –

-Chełmża – miejscowa drużyna nosi nazwę Legia więc trudno spodziewać się po fanach z tej miejscowości, żeby kibicowali innej drużynie;

-Choszczno – miejscowość w województwie zachodniopomorskim, przeważają kibice Pogoni, jednak jest grupa Legionistów, posiadają flagę;

-Ciechanów –

-Dęblin –

-Działdowo –

-Ełk –

-Grodzisk Maz. –

-Grójec –

-Konstancin – flaga

-Kozienice –

-Krosno – fan club Legii na Podkarpaciu, na razie słabo zorganizowani;

-Kwidzyn - jeden z najstarszych fan clubów, posiada kilka flag, spotkać ich można na meczach w Warszawie, jak i na wyjazdach w Polsce i za granicą;

-Legionowo –

-Leszno – starsi kibice trzymają za Legią, młodzi za Lechem. Ciekawie wyglądają ich wyjazdy na mecz Unii – część autobusu śpiewa o Legii, część o Lechu. Na co dzień żyją w zgodzie. Posiadają flagę, ale dawno jej nie wywieszali.

-Łask –

-Łomianki - jeden z aktywniejszych pod warszawskich fan clubów. Posiadają bardzo ładną flagę;

-Łomża –

-Łuków – jeden z lepszych FC Legii. Miejscowi kibice Orląt to 100% (L). Zawsze można ich spotkać na meczu w Warszawie, bardzo często jeżdżą na wyjazdy. Posiadają flagę z nazwą miejscowości w barwach czerwono – biało - zielonych;

-Łódź – kilka osób z tego miasta kibicuje Legii;

-Mińsk Maz. – flaga

-Mława – flaga

-Nasielsk –

-Nowy Dwór – sympatycy z tego miasta kibicują Legii oraz Świtowi. Zawsze są na meczach w Warszawie, często Legioniści wspomagają w dopingu ich drużynę;

-Nowy Sącz – jeden kibic Legii w mieści, ale za to wszyscy go znają, gdyż wyjątkowo afiszują swoją miłość do „Wojskowych”;

-Opatów – fani spod Kielc czasami zawitają na Łazienkowską ze swoja flagą;

-Otwock – flaga

-Ożarów Maz. –

-Parysów – flaga

-Piaseczno -

-Piastów –

-Piotrków –

-Płońsk – flaga

-Poznań – kilka osób ze Stolicy Wielkopolski wybrało właściwą drogę;

-Pruszków –

-Puławy –

-Radom – całkiem liczna ekipa Legionistów, część to pozostałość z dobrych stosunków Legii i Radomiaka;

-Radomsko – mimo, że w mieście znaczną przewagę ma miejscowy RKS, w radomszczanach płynie krew czerwono – biało - zielona, posiadają dwie flagi, często spotkać możemy ich w Warszawie;

-Rawa Maz. – nie jest ich wielu, ale za to prawdziwi fanatycy. Niewiele osób wie, że większość flag na kijach, którymi macha obecnie Legia uszyli ludzie z Rawy;

-Radzyń Podlaski – w mieście można spotkać kibiców Lecha, Legii, Widzewa i Wisły, a żeby było śmieszniej, wszyscy żyją w zgodzie i chodzą na mecze miejscowego Spomleku, gdzie razem dopingują swoich piłkarzy;

-Siedlce – w mieście tym mieszka bardzo dużo kibiców z „czarna eLką” w sercu, posiadają dwie flagi, bardzo często wspomagają swoim dopingiem piłkarzy Legii w Warszawie;

-Sierpc –

-Skierniewice – liczna grupa kibiców Legii jak i Widzewa

-Sochaczew – liczna grupa kibiców Legii jak i Widzewa;

-SQUADRON – grupa kibiców Legii na Śląsku, powstali w 2001 roku, liczą sobie ok. 30-40 osób, posiadają flagę, wspomagają „wojskowych” na meczach w południowej Polsce, często widziani są też na Łazienkowskiej;

-Sulejówek – obecnie najaktywniejszy fan club Legii. Razem z flagą „Legiony Sulejówka” są na każdym meczu w Warszawie i większości wyjazdów;

-Stryków – powstali w połowie 2002, liczą ok. 10 osób, trzymamy kciuki, gdyż miejscowość znajduję się pod samą... Łodzią;

-Syców – skromna ekipa na co dzień jeżdżąca na Śląsk Wrocław, co nie przeszkadza jej sympatyzować za Legią;

-Szamotuły – kilka osób z wielkopolskiego miasta kibicuje Legii;

-Tarnów – kibice Unii sympatyzują za Legia, kibice Tarnovii Legii nie lubią;

-Tomaszów Maz. –

-Wieluń – fani miejscowego WKS-u Wieluń – województwo łódzkie- są kibicami Legii, w mieście spotkać można również kilku Widzewiaków i eŁKaeSiaków;

-Włocławek –

-Wołomin – podwarszawskie miasto zdominowane przez kibiców Legii;

-Wronki – nieliczna grupką młodych kibiców sympatyzuję za Legią;

-Wyszków – są na każdym meczu w Stolicy, bardzo często wieszają swoją kraciastą flage na rogu „Żylety”;

-Ząbki –

-Zelów –

-Zgorzelec – od lat spora ekipa trzyma za Legią, w mieście niewielka przewaga Śląska;

PS. Jeśli popełniłem błąd – bardzo przepraszam i proszę o korektę oraz o podesłanie informacji w celu uzupełnienia.

I JAK ?

Raffi
26-09-2003, 00:49
Jeszcze: Przemyśl, Gołdap, Bartoszyce(słabo zorganizowane chyba, chociaż zjechali na ostatni mecz), Zambrów(grupa z flagą), Błonie, Pisz (http://ultralinks.neostrada.pl/fotki2/mazurp04.jpg). Oczywiście nie ma co tu wpomniać o tych mniejszych miejscowościach typu Nowe Miasto czy Mogielnica, bo same w sobie nie są zbytnio zorganizowane. Chociaż w sumie wymieniłeś Parysów, który jest jeszcze mniejszy, obok Parysowa (jakieś 50 km na północ) są i Zatory (50 osób stamtąd, z flagą, było na meczu z Wisłą), notabene i jedno i drugie to nawet nie miasta. A jak Wieluń to i Praszka tym bardziej (Motor Praszka).
Wydaje mi się, że w Skierniewicach czy Tarnowie, wcale nie jest tak "fajnie". Kibice Unii sympatyzują bardzo często z Wisłą.

Kiju
26-09-2003, 01:30
Zaskoczył mnie Stryków i tak naprawde to watpie aby az 10 osób jezdziło na Legie,kto przejezdzał przez stryków ten wie ze jest to malutka miescinka...
W Radomsku Legia chyba tez nie ma tak rózowo,tak samo jak w Skierniewicach.

aaadamm
26-09-2003, 09:36
Zaskoczył mnie Stryków i tak naprawde to watpie aby az 10 osób jezdziło na Legie,kto przejezdzał przez stryków ten wie ze jest to malutka miescinka...
W Radomsku Legia chyba tez nie ma tak rózowo,tak samo jak w Skierniewicach.

ze Strykowa to mam info od samych fanow..sam tego nie wysmyslilem..nie wiem jak jest w Radomsku...moge tylk oprzpuszczac...jesli mozecie dodajcie cos do opisow lub uzupelnijcie je.

Raffi

Jeszcze: Przemyśl, Gołdap, Bartoszyce(słabo zorganizowane chyba, chociaż zjechali na ostatni mecz), Zambrów(grupa z flagą), BłoniePisz. Oczywiście nie ma co tu wpomniać o tych mniejszych miejscowościach typu Nowe Miasto czy Mogielnica, bo same w sobie nie są zbytnio zorganizowane. Chociaż wymieniłeś Parysów, który jest jeszcze mniejszy, obok Parysowa (jakieś 50 km na północ) są i Zatory (50 osób stamtąd, z flagą, było na meczu z Wisłą), i jedno i drugie to nawet nie miasta. A jak Wieluń to i Praszka tym bardziej (Motor Praszka).
Wydaje mi się, że w Skierniewicach czy Tarnowie, wcale nie jest tak "fajnie". Kibice Unii sympatyzują bardzo często z Wisłą.

dodalem ;)

Wiesz Rafii, ja nei mam obeznania, co jest miastem a co nie jest miastem , wiec moge zdac sie tylko na informacje ktore zebralem...
a odnosnie Tarnowa...to powolalem sie na info Karpiko

Pesto
26-09-2003, 10:29
Radomsko - aktywny fan - club Legii , czasem bywaja w Sosnowcu. W Radomsku liczy się Widzew , jest też miejscowy RKS.

Tarnów - miejscowych interesuje głównie żużel (Unia) , co przesądza o piknikowym charakterze tutejszego kibicowania. Tarnovia to dupowłazy Cracovii , siłą rzeczy nienawidzą więc Legii. Ten śmieszny klubik gra w IV lidze (która w Małopolsce liczy 36 zespołów) , już 2 razy utrzymał się przy zielonym stoliku (!) , a w III lidze nieraz dostawał takie baty jak 0:10 z Polonią Przemyśl. Młyn Tarnovii to głównie przerzutki i złodzieje.
Sympatie między Legią a gts są rozłożone nierówno (na korzyść gts od kilku lat) , ale na pewno wiślactwo nie ma 98 % , jak kiedy pisał dareq - tyle to mogą mieć w Bochni. Słynne 3:2 (2002) oglądałem właśnie w tarnowskiej knajpie - sympatie widzów były rozłożone mniej więcej po połowie. Mam rodzinę w Tarnowskim , kuzyni idą za Legią :) ale to tylko sympatycy i w życiu na Łazienkowskiej nie byli. W Dąbrowie Tarnowskiej jest legijna grupka , która jeździ na niektóre mecze.

Nazgul
26-09-2003, 11:43
AFAIK Sierpc to Wisła Płock i swego czasu Widzew. Nie wiem czy do tej pory, ale kiedyś tak. Może miało to związek ze zgodą Widzewa z Petrochemią...

Raffi
26-09-2003, 11:47
Też mi się tak wydaje, wprawdzie "na kickerze" było 2 Legionistów z Sierpca (i jeden Nafciarz :-) - nawet się kłocili o to :) ), ale ogólna tendencja jest chyba właśnie taka jak Andrzej napisał (ze zdecydowanym wskazaniem na Petrę ofkorz).
A i na przykłąd w Gorycach wspierała Legię spora grupa kibiców z Sandomierza (rekrutująca się chyba głównie spośród fanów Wisły Sandomierz), ale nie wiem, jak to tam dokładnie wygląda

Mazi
26-09-2003, 13:52
Nie widzę Ostrowii Mazowieckiej ( 20 tyś mieszkanców ) . Zdecydowane panowanie Legii ( ostatnio coraz wiecej ludzi stamtąd jezdzi - mniędzy innymi piłkarze Ostrowii - oczywiscie kibice Legii ) . Raz moj kumpel widział też jakiegoś ojca z małym synem z Ostrowii - ogolnie rzecz mówiąc - zdecydowana dominacja Legii .
Brok i Małkinia to mniejsze mieściny ,ale tutaj również niepodważalnie króluje Legia :) .

szczepan
26-09-2003, 18:03
-Włocławek –

-

Tutaj kiedy miasto dzielilo sie glownie na fanow Widzewa i LKSu. Z tego co czytalem bodajze w TMK to byla dosyc mocno jezdzaca na RTS ekipa nawet ponad 100. Ale to byly czasy gry LKS w pierwszej lidze oraz ostatnich sukcesow Wiedzewa. W tej chwili raczej to wszystko ucichlo. Wiadomo tez ze Petra ma jakies tam swoje wplywy. Pewnie gdyby wyszly im wystepy w Pucharach to zyskali by a tak to raczej nici. Co do Legii na murach nie widzialem zadnych napisow itp ani nie spotkalem sie z zadnymi kibicami wiec to raczej pojedyncze osob ktore sie nie ujawniaja.
Obecnie we Wloclawku jest 3 liga (tylko nie pamietam czy Kujawiak czy Wloclavia) wiec moze ruch kibicowski troche odzyje.
Aha taka mala ciekawostka ze stadion (naprawde niezly jak na 3 lige) ktorejs z druzyn jest polozony tak o 500 o komendy miejskiej policji (tzn byla tam przynajmniej za komuny ale chyba teraz tez jest nadal) w jedna strone a w druga tak tez z 500 jest cmentarz. wiec okolica ciekawa.

Kiju
26-09-2003, 19:01
We włocławku ludzie zaczeli na Kujawiaka chodzić,na ostatnim meczu było chyba nawet 4000 kibiców.
We Włocławku było zawsze sporo łksu,choc nie zdziwiłbym sie gdyby przestali jezdzic,bo według ibiców Łks kibice z FC to wiesniaki :)

szczepan
26-09-2003, 19:32
We włocławku ludzie zaczeli na Kujawiaka chodzić,na ostatnim meczu było chyba nawet 4000 kibiców.
We Włocławku było zawsze sporo łksu,choc nie zdziwiłbym sie gdyby przestali jezdzic,bo według ibiców Łks kibice z FC to wiesniaki :)

Kiju ale to nie przypadkiem z Wloclawka jezdzilo pareset osob do Was na mecze? moze cos mi sie pomieszalo ale chyba w przegladzie wojewodzkim w TMK tak bylo?!

ps
co do filmiku z Lecha to calkiem fajny... czasem ostrosc gubila sie ale ok... chociaz ta muzyka?! moze cos ostrzejszego nasepnym razem...

Raffi
26-09-2003, 23:55
Aha taka mala ciekawostka ze stadion (naprawde niezly jak na 3 lige) ktorejs z druzyn jest polozony tak o 500 o komendy miejskiej policji (tzn byla tam przynajmniej za komuny ale chyba teraz tez jest nadal) w jedna strone a w druga tak tez z 500 jest cmentarz. wiec okolica ciekawa.

Hehe, na stadionie Pilicy Nowe Miasto jest tylko jedna porządna trybuna (na ok. 2600-3000 miejsc siedzących), bo po drugiej stronie, wzdłuz ogrodzenia jest...mur cmentarny '8

Pesto
27-09-2003, 00:55
Włocławek - Tutaj kiedy miasto dzielilo sie glownie na fanow Widzewa i LKSu. Aha taka mala ciekawostka ze stadion (naprawde niezly jak na 3 lige) ktorejs z druzyn jest polozony tak o 500 o komendy miejskiej policji (tzn byla tam przynajmniej za komuny ale chyba teraz tez jest nadal) w jedna strone a w druga tak tez z 500 jest cmentarz. wiec okolica ciekawa.

jest też grupka kibiców Legii , ale mniejsza niż Widzewa czy ŁKS - a w ogóle we Włocławku króluje koszykówka

ŁKSiaki wymysliły sobie tłumaczenie , że Włocławek i Pabianice to nie zadupia (w odróżnieniu od fan - clubów Widzewa). Tylko co powiedzą o Konstantynowie ? :oho:

a co do komendy miejskiej przy stadionie , to identyczna sytuacja jest w Bielsku - Białej

PS szczepan - jak piszesz o klubie z Płocka , nie używaj nazwy o...

Kiju
27-09-2003, 02:13
Kiju ale to nie przypadkiem z Wloclawka jezdzilo pareset osob do Was na mecze? moze cos mi sie pomieszalo ale chyba w przegladzie wojewodzkim w TMK tak bylo?!

ps
co do filmiku z Lecha to calkiem fajny... czasem ostrosc gubila sie ale ok... chociaz ta muzyka?! moze cos ostrzejszego nasepnym razem...

Szczepan,osobiscie nie znam chyba nikogo z Włocławka,na naszym forum chyba tez nikt sie stamtąd nie wpisuje.Wiem ze kiedys dosc silny byl tam łks,jak jest teraz -nie mam pojęcia.
W sumie moga byc tam kibice 4 klubów-Łks,Widzewa,Legii i Płocka.

ps.
Co do filmiku to koles od nas z forum kręcił to aparatem,mysle ze filmik oddaje klimat meczu.Ja z miła checia ogladam sobie filmiki innych ekip.

rkwa
27-09-2003, 09:17

ps

Szczepan,osobiscie nie znam chyba nikogo z Włocławka,na naszym forum chyba tez nikt sie stamtąd nie wpisuje.Wiem ze kiedys dosc silny byl tam łks,jak jest teraz -nie mam pojęcia.
W sumie moga byc tam kibice 4 klubów-Łks,Widzewa,Legii i Płocka.

ps.
Co do filmiku to koles od nas z forum kręcił to aparatem,mysle ze filmik oddaje klimat meczu.Ja z miła checia ogladam sobie filmiki innych ekip.

Kiju o jaki klub z Pocka chodzi?Wisle,Petrochemie czy Petre,czy tez moze Orlen? :rotfl:

Pedros
27-09-2003, 09:51

Legia od morza aż do tatr

Legia w całej Polsce jest!!!

Dokładnie!:) Wydaje mi się, że w każdym mieście w Polsce jest ktoś, kto kibicuje Legii na dobre i na złe.
Pozdrowienia dla wszystkich kibiców Legii!

Kiju
27-09-2003, 11:06
Kiju o jaki klub z Pocka chodzi?Wisle,Petrochemie czy Petre,czy tez moze Orlen? :rotfl:

Dlatego pisze Płock własnie,u nich nie zdziwi mnie jak w przyszłym sezonie naywac sie będa Vitay Płock albo jakos inaczej :help:

Adiq
27-09-2003, 11:47
jest też grupka kibiców Legii , ale mniejsza niż Widzewa czy ŁKS - a w ogóle we Włocławku króluje koszykówka

Wcale nie taka mała grupka. Ja określiłbym podział procentowy między tymi 3 klubami tak:
Widzew - 40 %
ŁKS - 40 %
Legia - 20 %

ems
27-09-2003, 14:09
za to FC ŁKSu jest bardzo agresywny

szczepan
27-09-2003, 14:32

Wcale nie taka mała grupka. Ja określiłbym podział procentowy między tymi 3 klubami tak:
Widzew - 40 %
ŁKS - 40 %
Legia - 20 %

oj to przesada wedlug mnie... sadze ze Plock jest tam rownie silny jak Legia... tylko ze poprostu wiele osob ktore kibicuje Legii nie ujawnia sie i raczej bardziej pasowaloby okreslenie sympatyzuja z Legia...

ale jak ktos zauwazyl tam silny jest kosza a do tego zobaczymy ile pograja w 3 lidze i jak to sie bedzie rozwijac...

amilo
27-09-2003, 23:42
no i jeszcze Hrubieszow - na poludnie od Chelma. Raczej cale miasto sympatyzuja z Legia, bo raczej wzgledy finansowe odgrywaja tu znaczaca role i nieslyszalem zeby ktos jezdzil do wawy na mecze i dzialalnosc tamtejszych kibicow ogranicza sie do ogladania mecz w tamtejszych pubach. moim zdaniem na Legijnosc Hrubieszowa w obecnym czasie ma wplyw obecnosc rodowitego hrubieszowiaka w druzynie Legii (Kielbowicz- tak dla formalnosci :)
pozdr

Witor
28-09-2003, 00:53
eL Ladamo skąd masz info o FC Legii w Krosnie?......

Pesto
28-09-2003, 00:57
oooo , Witor się pojawił ... WITOMY na forum :P

Krosno jest od dawna prowidzewskie , ale są też sympatycy Legii (nie wiem , czy aktywni , czy głównie sprzed TV - bo Krosno dalekie i niebogate). Sam znam osobnika , który sympatyzuje z Czarnymi Jasło i Legią , chociaż ten pierwszy klub to zgoda Polonii.

m84
28-09-2003, 02:08
Hmm dziwia mnie troche wypowiedzi o Wloclawku. Mam bardzo blisko dzialko i bylem tam prawie miesiac w te wakacje. Z kolegami chodzilismy w bluzach Legii po calym Wloclawku i Lipnie<Mien>. Nie bylo ZADNEGO problemu. Nikt nas nie zaczepial i nie mowil ze jest za widzewem czy lks. Predzej byli pozytywnie nastawieni do Legii. A zreszta jak dla mnie to w Lipnie i Wloclawku jak na razie kibicowanie i te sprawy sa na bardzo niskim poziomie!! Wierzcie mi jezdze tam dosyc czesto i troche sie orientuje w sytuacji...

Adiq
28-09-2003, 08:56
Siemiatycze .Mam tam pól rodziny bywam czesto więc cos skrobne.Za czasów Wielkiej Jagielloni były to tereny BKS i chyba jest tak nadal,kilka osób jezdzio z czasów zgody na Widzew,są to kibice po 30, w tym i moj braciak.Kilka osób chodzi po miescie w koszulkach Widzewa.Widziałem tez koszulki Legii.Ja mysle ze Siemiatycze powróca pod skrzydła Jagielloni jezeli ta sie odrodzii i bedzie silna,kultura i obyczaje skłaniaja Siemiatycze do Bialegostoku niz do Warszawy.Braciek jest tez oczywiscie za Jagiellonią i mowił ze kiedys jedziła iz miasteczka spora banda .Kibice Legii pojawili sie zapewne w czasach marazmu BKS i sukcesów Legii,lecz tak jak wspomnialem sa tu kibice roznych druzyn.Wiele osób piłka sie nie interesuje bo wiekszośc miasteczka pracuje w Brukseli.Co ciekawe w miescie silnie utozsamiaja sie ze swoja Cresovią.Jeden z bardziej zagozałych Legionistów teraz garuje,on zawsze smigał w koszulce i chyba nawet na jakies rozkminy jezdził,gadałem z nim i mowił ze ludzi jezdzących na jakikolwiek klub w miescie jak na lekarstwo.Mysle ze tam kibiców moze obudzic tylko Jaga.

Sochaczew.W zasadzie nas-Widzewiaków nie powinno tu być,miasto od zawsze kibicowało Legii i z racji połozenia trudno sie dziwić.Mnie do kibicowania Legii próbował namówić brat oraz sasiad i nieduzo brakowało abym jezdził na Łazienkowską 8- ( Pan Bóg jednak czuwał :> ).Dzięki kilku zapalencom nasz FC sie rozrastał i teraz sytuacja w miescie wyglada 70-30% na korzysc Legii.Doskonale zdajemy sobie sprawe ze niepredko sie to zmieni, dbamy głownie o to aby choc tak zostało,nie zapominamy o młodym narybku.Sportowo Widzew nam w tym nie pomaga,wiadomo ze to sukces sportowy zachęca kibiców.

Wiem ze kilka osób jezdzi(jezdziło) z Błonia.
Wychodzi na to ze w Sochaczewie koncza sie wpływy obydwu klubów,w strone Łodzi jest dalej Łowicz i Skierniewice ktore są prowidzewskie.

ps.
W Starachowicach jest sporo Widzewa,sporo osób od nas bawiło sie tam zawsze w drodze na KSZo.
Siematycze - wydawało mi się, że to teren bez kibiców :hmm:
Błonie - praktycznie 100% Legia
Starachowice i okolice z relacji kolegi są podzielone pół na pół między Widzewa, a Legię. Teraz pewnie pojawiło się tam sporo nowych kibiców Wisły.

szczepan
28-09-2003, 11:07

ale nie wiem czy az tak bardzo bo jak po miescie z Agrykola zapierniczalismy w koszulkach Legii to zadnych nieprzychylnosci nie bylo a wrec przyjazni ludzie... chociaz moze na to wplyw mialo to ze bylismy tak srednio grupa od 10 do 15 osob...

Hmm dziwia mnie troche wypowiedzi o Wloclawku. Mam bardzo blisko dzialko i bylem tam prawie miesiac w te wakacje. Z kolegami chodzilismy w bluzach Legii po calym Wloclawku i Lipnie<Mien>. Nie bylo ZADNEGO problemu. Nikt nas nie zaczepial i nie mowil ze jest za widzewem czy lks. Predzej byli pozytywnie nastawieni do Legii. A zreszta jak dla mnie to w Lipnie i Wloclawku jak na razie kibicowanie i te sprawy sa na bardzo niskim poziomie!! Wierzcie mi jezdze tam dosyc czesto i troche sie orientuje w sytuacji...

wiesz ja tez czesto bywa we Wloclawku, i nigdy nigdy nie widzialem nikogo w barwach Legii zadnych napisow, wprawdzie anty-legijnych tez nie widzialem ale jakby kibice byli uspieni... Wloclawek jest specyficznym miastem bo z racji polozenia jest w kregu Lodzkim (i LKS i Widzew) Plockim i Warszawski, do tego dochodzi mocny kosz oraz teraz 3 ligowa druzyna...
jezeli ktoras z 4 druzyn pilkarskich (wymienionych wyzej) miala jakies spore sukcesy np.: wystepy w pucharze UEFA to napewno by zyskiwala... wiec m.in. Plock duzo stracil na odpadnieciu bo napewno jakby jakis ciekawy zespol trafilby im sie to osoby z Wloclawka napewno by przejechaly...

Kiju
28-09-2003, 11:37

ale nie wiem czy az tak bardzo bo jak po miescie z Agrykola zapierniczalismy w koszulkach Legii to zadnych nieprzychylnosci nie bylo a wrec przyjazni ludzie... chociaz moze na to wplyw mialo to ze bylismy tak srednio grupa od 10 do 15 osob...

Widzisz ja po Warszawie pare razy łaziłem w szaliku lub koszulce Widzewa....i nic...tak to jest ,raz sie na kogoś kumatego trafi a raz nie i tyle.

szczepan
28-09-2003, 11:44
Widzisz ja po Warszawie pare razy łaziłem w szaliku lub koszulce Widzewa....i nic...tak to jest ,raz sie na kogoś kumatego trafi a raz nie i tyle.

no i mamy kolejny dowod ze Kiju sni o Warszawie :P

a tak szczerze hmmm wiesz Warszawa jest duza a Skierniewice raczej nie a do tego my chodzilismy po pierwsze po stadionie po drugie w jego okolicy po trzeba wiem ze grupka od Nas schodzila cale miasto... zreszta nie wazne no bo przeciez brat moich kumpli maja 10 lat zapierniczal 4 godziny w szalu i koszulce (L) po rynku w Krakowie... :D

m84
28-09-2003, 12:10

wiesz ja tez czesto bywa we Wloclawku, i nigdy nigdy nie widzialem nikogo w barwach Legii zadnych napisow, wprawdzie anty-legijnych tez nie widzialem ale jakby kibice byli uspieni... Wloclawek jest specyficznym miastem bo z racji polozenia jest w kregu Lodzkim (i LKS i Widzew) Plockim i Warszawski, do tego dochodzi mocny kosz oraz teraz 3 ligowa druzyna...
jezeli ktoras z 4 druzyn pilkarskich (wymienionych wyzej) miala jakies spore sukcesy np.: wystepy w pucharze UEFA to napewno by zyskiwala... wiec m.in. Plock duzo stracil na odpadnieciu bo napewno jakby jakis ciekawy zespol trafilby im sie to osoby z Wloclawka napewno by przejechaly...
Szczepan zgadzam sie w 100% ze we Wloclawku jakby nie bylo kibicow. Zreszta napisalem to w moim poprzednim poscie. Nie twierdze tez ze Wloclawek jest za Legia. Ale nie sa raczej nastawieni agresywnie do kibicow CWKS. Zobaczymy jak to sie ruszy po sukcesach Kujawiaka. Bo na razie radza sobie oni bardzo dzielnie w 3 lidze. Maja dosc mocengo sponsora i paru zawodnikow z pierszoligowym stazem ktorzy grali kiedys w Lechu. Chociazby np.Ryszard Remien czy mlody napastnik Klatt

Pesto
28-09-2003, 12:20
Włocławek miał już kiedyś miejsce w II lidze (KUPIONE od Jagiellonki Nieszawa) , a skończyło się ogólnopolskim pośmiewiskiem- cztery nazwy w jednym sezonie (Kujawiak/Wisła/Włocłavia/WNTP) i wyniki typu 0:10.

szczepan
28-09-2003, 12:23
Włocławek miał już kiedyś miejsce w II lidze (KUPIONE od Jagiellonki Nieszawa) , a skończyło się ogólnopolskim pośmiewiskiem- cztery nazwy w jednym sezonie (Kujawiak/Wisła/Włocłavia/WNTP) i wyniki typu 0:10.

teraz to inny zespol...

szczepan
m84 oni graja na tym stadionie kolo Wislanina? kol cmentarza tak?

m84
Moze tym razem bedzie inaczej? Moim zdaniem jest na to spora szansa. W kujawsko-pomorskim jest spore zapotrzebowanie kibicow na pilke nozna. Tam na wysokim poziomie jest zuzel<Apator,Polonia B-szcz>i koszykowka<Anwil>. Ale kibice tak naprawde moga sie wykazac na pilce noznej...Ja bede obserwowal co sie dzieje we Wloclawku

Witor
28-09-2003, 12:32
Pesto sympatycy Legii sa niewatpliwie......ale pewnie o każdym mieście w Polsce można powiedzieć, ze są sympatycy Legii czy Widzewa np....za kibica danego klubu uznaje tego kto choć raz na jakiś czas pojawia sie na jego meczach, to, że powie, z ejest za Legią to za mało chyba...
...ja znam jednego takiego typa....chodzi w koszulce Legii, jest lub był w jakimś Waszym FC, czasami jeździ na mecze, wiem, ze był np. w Ostrowcu - jego uznaje za kibica Legii.
...natomiast pod koniec lat 80 była grupa sympatyków Legii...była ciekawa sytuacja na meczach Karpat, bo w młynie wisiały flagi Widzewa a na łuku flaga Legii.
jest paru Wiślaków, prawdziwych......
.....z racji bliższej odległości do Krakowa, faktu studiowania tam wielu Krośnian i sukcesów Wisły sporo telefonikowców jednosezowców....
Krosno nadal jest prowidzewskie jak najbardziej głównie wśród starszych kibiców, na meczu z Lechem były z Krosna np. dwa samochody...... od czasu zerwania zgody, słabszej gry i duzej jednak odległości ta popularnośc na pewno spada i jak widze jakies koszulki WIdzewa to te z wolczanką i bakomą u starszych osób.

Czarni nie maja zgody z Polonią tylko z Cracovią.

m84
28-09-2003, 12:35
m84 oni graja na tym stadionie kolo Wislanina? kol cmentarza tak?

Tak szczepan wlasnie tam miesci sie ich stadion. W sumie nawet nie najbrzydszy :-)

Pesto
28-09-2003, 12:37
Czarni maja zgodę z Sandecją ,dlatego uznałem ich za zwolenników Polonii. A swoją drogą - pasowałoby zrobić sondaż na Cracovii. ciekawe jaki procent , zwłaszcza małolatów , wie że przyjaźnią się z Czarnymi Jasło :oho:

Raffi
28-09-2003, 12:46
eL Adamo skąd masz info o FC Legii w Krosnie?......
Z Krosna jest daleko, ale na pewno byli w tym roku na meczach z Lechem, teraz o ile pamiętam, na Wiśle też. DO Naszej Legii praktycznie co numer przychodzą listy, rysunki, maile i zdjęcie Legionistów z Krosna: Legia - rodzinnie, Legia w pieluchach i szaliku :) , Legia na wakacjach, Legia na stadionie Karpat itd. Także na pewno są, ale ze względu na odległość raczej ciężko się ich spodziewać zbyt często na stadionie. w Gorlicach chyba jeszcze sa ale raczej niezorganizowani, słyszałem tylko pogłoski zresztą.
Co do naszych z Włocławka i okolic, to maja oni swoją flagę i to bardzo konkretną, tyle że nie jest to flaga "Włocławek", tylko taka zwykła, z napisem innego rodzaju

m84
28-09-2003, 12:53
W okolicach Krosna bylem na wakacjach 2 lata temu. Poznalimsy tam paru kolesiow kotrzy byli do Nas-kibicow Legii-bardzo przyjaznie nastawieni. Na codzien kibicuja Karpatom ale trzymaja kciuki takze za Legie. Czy Krosno w koncu jest fan clubem Legii?

Raffi
28-09-2003, 12:59
Na TAK zadane pytanie musiałbym odpowiedzieć "nie" bo przecież w Krośnie są dość liczne grupy kibiców innych klubów. Natomiast tworzy się tam formalnie FC, a przynajmniej sami tak twierdzą
Może Kamyk mógłby coś więcej na ten temat powiedzieć, bo jechał z nimi w jednym pociągu do Warszawy na Lecha.

m84
28-09-2003, 13:06
Aha wiec tak to jest... W takim razie jezeli tworzy sie tam Fan Club to pozostaje zyczyc im jak najlepiej i zeby wszsytko sie powiodlo:-) Bo bedac tyle km od Wawy nie bedzie im latwo. Ale trzymajcie sie chlopaki<i dziewczyny:-)>z Krosna,powodzenia!!

aaadamm
28-09-2003, 13:54
Aha wiec tak to jest... W takim razie jezeli tworzy sie tam Fan Club to pozostaje zyczyc im jak najlepiej i zeby wszsytko sie powiodlo:-) Bo bedac tyle km od Wawy nie bedzie im latwo. Ale trzymajcie sie chlopaki<i dziewczyny:-)>z Krosna,powodzenia!!

zresztą są 2 Krosna...w tym drugim też są Legioniści ;))

Witor
28-09-2003, 14:39
Ciekawych rzeczy się dowiaduje o własnym mieście '8 Rafii, że piszą do NL i sla kase na wszelkie zbiórki wiem, bo widziałem....ale że jeżdżą nie.
No to niech Kamyk daje info, bo sam jestem ciekaw co to za chłopaki...

.....a zorganizowanego FC w Krośnie nei ma żadna drużyna, choć pare osób udziela się w e-Widzewie 8)

Witor
28-09-2003, 14:44
Pesto....chyba coś tam wiedza bo flaga Czarnych czasem tam wisi.
Cracovia w ogóle jest dziwna z tymi zgodami.....całe południe:Sandecja, Tarnovia, Mielec, Czarni a dawniej jak jeździli do Krosna to do Sanoka najpierw uderzali bo jeszcze ze Stalą zgode mieli.

BBB
28-09-2003, 15:07
Jesli chodzi o to Krosno na Podkarpaciu,to z tego co wiem,druzyny Karpat juz nie ma,maja tam jakas inna druzyne -nazywa sie chyba Krosnianka czy jakos tak,Karpaty podobno zbankrutowaly ::roll::
Jak jeszcze istnialy to mialy zgode z Widzewem.Teraz (info z drugiej reki,mam kumpla na wydziale z Krosna,ktory jest chyba w temacie)podobno w Krosnie wszyscy kibicuja Legii,kibice Wisly czy Widzewa to podobno tylko pojedyncze przypadki.
Jak cos to sie go popytam jak jest dokladnie.

Witor
28-09-2003, 15:26
Teraz (info z drugiej reki,mam kumpla na wydziale z Krosna,ktory jest chyba w temacie)podobno w Krosnie wszyscy kibicuja Legii,kibice Wisly czy Widzewa to podobno tylko pojedyncze przypadki.

:buhaha:
lepiej nie pytaj...bo kolega w temacie chyba nie jest, a już na pewno nie w tym, o kórym rozmawiamy. 8)

m84
28-09-2003, 16:15
Co prawda mowimy o naszym fan clubach ale mnie zastanawia jedna rzecz. Chodzi mi o dwie flagi- jedna Wisly-Warszawa,druga Lecha-Wiara w stolycy. Ciekawi mnie czym sie kierowaly te kluby robiac takie flagi. Mimo wszystko nie sadze zeby w Wawie byly jakies wieksze grupy kibicow Wisly czy tym bardziej Lecha ktory w ostatnich latach nie osiagal zadnych sukcesow. Bardziej to chyba uwidaczniaja sie kompleksy druzyn z krakowa i poznania. Inna sprawa to wlasciwie grupa ultra widzewa red bulls warszawa. Dziala ona juz dlugo a jeszcze nigdy nikt nie wyczail tej grupy w stolicy...

szczepan
28-09-2003, 16:19
1)Wiara w Stolycy to nie fan club a fana studentow itp pochodzacych z Poznania ktorzy akurat pracuja/ucza sie w Wawie ale wciaz sa kibicami Lecha...

2)Natomiast ta druga flaga Wisly to porazka... Syrenka jest na odwrot... zreszta to podobno jest Fan club z Warszawy :/ tylko ze ich tam jest z 2... + ich panny (tylu przynajmniej siedzialo na luku przed meczem bo byli pierwsi tak na polgodziny przed reszta) a wiec skoro fan club to sa z Warszawy ale oczywiscie na meczu jechali na miasto swojego pochodzenia... ale sadze ze prawda jest taka ze sa to zwykle studenciki z krakowa ktore korzystajac z wislomanii probowali sie przylansowac nic wiecej...

Pesto
28-09-2003, 17:01
Pesto....chyba coś tam wiedza bo flaga Czarnych czasem tam wisi.
Cracovia w ogóle jest dziwna z tymi zgodami.....całe południe:Sandecja, Tarnovia, Mielec, Czarni a dawniej jak jeździli do Krosna to do Sanoka najpierw uderzali bo jeszcze ze Stalą zgode mieli.

Jeszcze GKS Tychy , Korona Kielce :oho: a poza tym Arka Gdynia i Lech Poznań. Ufffff :D

najśmieszniej wyglądała ich zgoda z Koroną w kontekście zeszłorocznej walki o awans (i steku bluzgów w obie strony) :D

a Stal Sanok to chyba fan - club Lecha ?

szczepan
28-09-2003, 17:02
najbardziej smieszna to jest ich zgoda z polonia... po pierwsze jak ksp gralo z Wisla to chyba z 7 osob z Craksy laskawie sie pokazalo :buhaha: :buhaha: a na prestizowych derbach to chyba bylo ich zero :buhaha: :buhaha: :buhaha:

m84
28-09-2003, 21:51
1)Wiara w Stolycy to nie fan club a fana studentow itp pochodzacych z Poznania ktorzy akurat pracuja/ucza sie w Wawie ale wciaz sa kibicami Lecha...
Dzieki za inforamcje bo tego nie wiedzialem. Ale i tak uwazam ze takie flagi sa robione troche na pokaz. Zeby wkurzyc"tych Warszawiakow niech zobacza ze Lech/Wisla ma kibicow wszedzie".A z ta flaga Wisly to faktycznie porazka...

Witor
28-09-2003, 22:22
nie fc Lecha......a zgoda Kszoków.

Kiju
28-09-2003, 22:50
Inna sprawa to wlasciwie grupa ultra widzewa red bulls warszawa. Dziala ona juz dlugo a jeszcze nigdy nikt nie wyczail tej grupy w stolicy...

Haha :buhaha:

Red Bullsi śa w całej okazałosci w ostatnim kalendarzu kibiców Widzewa,ich fotka jest na wrzesniu :]

Wydaje mis ie ze chłoppaki mają wiele powodów aby sie nie ujawniac '8
A to ze nie zostali dygnieci,swiadczy o ich dobrej organizacji.

m84
28-09-2003, 23:13
Haha :buhaha:

Red Bullsi śa w całej okazałosci w ostatnim kalendarzu kibiców Widzewa,ich fotka jest na wrzesniu :]

Wydaje mis ie ze chłoppaki mają wiele powodów aby sie nie ujawniac '8
A to ze nie zostali dygnieci,swiadczy o ich dobrej organizacji.

Byc moze i tak jest. Ja nie mam kalendarza Widzewa bo specjalnie mi na tym nie zalezy. Albo sa dobrze zorganizowani albo sie dobrze chowaja. Ale to oczywiscie nie jest dziwne...

BBB
29-09-2003, 21:09
Teraz (info z drugiej reki,mam kumpla na wydziale z Krosna,ktory jest chyba w temacie)podobno w Krosnie wszyscy kibicuja Legii,kibice Wisly czy Widzewa to podobno tylko pojedyncze przypadki.

lepiej nie pytaj...bo kolega w temacie chyba nie jest, a już na pewno nie w tym, o kórym rozmawiamy. 8)

Sorry a ty skad jestes i za kim :> ?
Jak wiesz lepiej to napisz jak sie przedstawia sytuacja w Krosnie.

Witor
29-09-2003, 21:22
dośc obszernie na poprzedniej stronie opisałem sytuacje w Krosnie...
Widzew Łódź sie kłania 8)

Nazgul
29-09-2003, 22:23
A że tak zapytam - jak stoi Legia w Radomiu? Pytam z ciekawości w kontekście zbliżającego się meczu z Radomiakiem. Kiedys na trybunach Legii śpiewało się: Radomiaaaaczek, Radomiaaaaczek aejaejaooooo!!!

rkwa
29-09-2003, 22:49
W zeszlym roku nie przyjechali na lige takze na sparingu tym bardziej bym sie ich nie spodziewal.

Raffi
29-09-2003, 23:18
Sparing jest w Radomiu . A po Ząbkach to się nie dziwię, ze nie przyjechali (oficjalnie ;) ), do W-wy ,zwłaszcza że mecz był w środku tygodnia. Zdarza mi się bywać w Radomiu i ze strony Zielonych zawsze spotykałem się z sympatią, dawniej radzili mi tylko omijać Planty. Stosunek zwykłych kibców R-ka do Legii jest zwykle pozytywny (część marzy o ponownej zgodzie z Legią, część nie ufa albo się obawia itd., niektórzy jeżdżą/jeździli do W-wy na mecze Legii, zwłaszcza pucharowe, także do Utrechtu i Gelsenkirchen; niewatpliwie nie znoszą za to Polonii W-wa '8 ), co nie zmienia faktu, że stosunki z nimi pełne były dziejowych zakrętów i są tam osoby, które za Legią nie przepadają. Broń nas nie lubi ale to w pełni zrozumiałe. Na szczęście są na wymarciu.

Pesto
30-09-2003, 00:01
Radomiak na pewno będzie jutro trzymać kciuki za Legię. Mało jest w Polsce tak silnych antagonizmów jak radomsko - kielecki (nie tylko u kibiców !)

rkwa
30-09-2003, 00:34
Sparing jest w Radomiu . A po Ząbkach to się nie dziwię, ze nie przyjechali (oficjalnie ;) ), do W-wy ,zwłaszcza że mecz był w środku tygodnia. Zdarza mi się bywać w Radomiu i ze strony Zielonych zawsze spotykałem się z sympatią, dawniej radzili mi tylko omijać Planty. Stosunek zwykłych kibców R-ka do Legii jest zwykle pozytywny (część marzy o ponownej zgodzie z Legią, część nie ufa albo się obawia itd., niektórzy jeżdżą/jeździli do W-wy na mecze Legii, zwłaszcza pucharowe, także do Utrechtu i Gelsenkirchen; niewatpliwie nie znoszą za to Polonii W-wa '8 ), co nie zmienia faktu, że stosunki z nimi pełne były dziejowych zakrętów i są tam osoby, które za Legią nie przepadają. Broń nas nie lubi ale to w pełni zrozumiałe. Na szczęście są na wymarciu.

Myslalem ze mecz bedzie u Nas ale jak w Radomiu to nawet lepiej,blisko i moze byc ciekawy wyjazd.
Dobra juz nie rozmywam.

PS.Jeszcze tylko dodam ze Czarni nie maja kibicow.

BBB
01-11-2003, 21:52
Proponuje odswiezyc temat bo ostatnio widze na forum wielu nowych ludzi z takich miejsc jak Kalisz,Lublin,Zyrardow itp 8)
Jak mozecie to opiszcie jak sie u was sytacja kibicowska przedstawia.

aaadamm
01-11-2003, 22:59
na naszej stronie Wild Westu www.wildwest.prv.pl jest taki dział, który stworzylem miedzy innymi na podstawie wpisow tutaj - dzial Fan Cluby. Zapraszam do pomocy w celu uzupelnienia i aktualizacji tego dzialu. Czekam na jakies sesnowne i konkretne wpisy w tym temacie lub na fan clubowa skrzynke pocztowa - dziki.zachod@wp.pl

pozdrawiam

eLadamo
Wild West

Raffi
02-11-2003, 20:34
:) fun club Działdowo
pozdrawia internautów :)

Pesto
03-11-2003, 01:19
:oho: :oho: :oho:

"fun club" to agencja towarzyska

Bastion
03-11-2003, 09:21
:) fun club Działdowo
pozdrawia internautów :)

Hmmm ciekawe kto to jest ten fun ;-)

Porter
03-11-2003, 17:04
Proponuje odswiezyc temat bo ostatnio widze na forum wielu nowych ludzi z takich miejsc jak Kalisz,Lublin,Zyrardow itp 8)
Jak mozecie to opiszcie jak sie u was sytacja kibicowska przedstawia.
w jakim sensie jak sie przedstawia ????

Mazi
03-11-2003, 19:52
na naszej stronie Wild Westu www.wildwest.prv.pl jest taki dział, który stworzylem miedzy innymi na podstawie wpisow tutaj - dzial Fan Cluby. Zapraszam do pomocy w celu uzupelnienia i aktualizacji tego dzialu. Czekam na jakies sesnowne i konkretne wpisy w tym temacie lub na fan clubowa skrzynke pocztowa - dziki.zachod@wp.pl

pozdrawiam

eLadamo
Wild West

eLadamo śmiało do grona miast sympatyzujących z Legią możesz wpisać Ostrów Mazowiecką . Są tutaj kibice Widzewa ... Lecha , czy ŁKSu ( w mniejszym stopniu ) , ale możesz śmiało napisać ,ze Ostrów to typowe prolegijne miasto :) . O lechitach ,czy łkaesiakch nie musisz nawet wspominać w opisie...

Może być tak - typowe prolegijne miasteczko ,z delikatną widzewską szramą '8

Porter
04-11-2003, 10:37
w Lublinie sam Motor z kibiców .. Dużo 'niedzielnuych kibiców' Wisły , podejrzewam ze 3/4 z nich to na zadnym meczu nie było , z Legii jeżdzących znam chyba wszystkich , czyli..... niewiele :/
ALE wczoraj widziałem na czyms w rodzaju lubelskiej Chmielnej typa paradującego w szalu Legii co mnie zdziwiło strasznie :hmm:

norbert(L)
04-11-2003, 23:19
Sochaczew większość to Legia, potem Łowicz sam Widzew (jeżdżę już tyle czasu a nikogo nie spotkałem), 30 km dalej Żychlin jest nas kilku staramy się w miarę regularnie jeździć ale żaden fc to z nas nie jest. Jak to powiedział chyba widzewiak z Łowicza fc to grupa zorganizowana (o fanie nie wspominając) a nie kilka czy kilkanaście kibiców. 20 km dalej Kutno chyba każdem w Polsce kojarzy się z jednym klubem :/ podobno jest tam kilku legionistów sam widziałem jedengo ( ale dzieciak na oko z 12 lat :fu: więc nie próbowałem zawinąć go na mecz). Podsumowując po Socho wyraźna granica chyba :hmm: się kończy?

norbert(L)
04-11-2003, 23:23
a wracając do Red Buls Widzewa to widziałem ich foto na dworcu centralnym w kalendarzu.
Jest ich dwóch (szefowie :hmm: ) ale goście wyglądają na konkretnych, te twarze niejeden cios przyjeły a mimo to zawsze są ON TUR :rotfl:

Raffi
30-11-2003, 21:43
odświeżam :]

Kiju
30-11-2003, 22:27
a wracając do Red Buls Widzewa to widziałem ich foto na dworcu centralnym w kalendarzu.
Jest ich dwóch (szefowie :hmm: ) ale goście wyglądają na konkretnych, te twarze niejeden cios przyjeły a mimo to zawsze są ON TUR :rotfl:

hehe...

Faktycznie, na tym zdjęciu RB wyszli szałowo :rotfl:

Mario_w(L)kp
01-12-2003, 14:30
No to ja wtrące kilka słów o Kaliszu. Generalnie w mieście liczą sie 2 grupy kibiców :KKS Kalisz i Widzew. Kiedyś fani KKSu byli jednocześnie fanami Widzewa, kilka lat temu doszło do jakiegoś spięcia pomiędzy chuliganami obu klubow i ich drogi rozeszły się. Widzewiaków jest moim zdaniem około 20-30 (tych w miare jeżdżących)- są to ludzie troszke "bardziej wiekowi" od KKSu i o łagodniejszym usposobieniu. Kakaesiaków jest troszke więcej i to oni wiodą prym w mieście.
Teraz najważniejsze, czyli Legia w Kaliszu:-) Trudno określić ilu jest Legionistów, ponieważ nikt sie specjalnie z tym w Kaliszu nie obnosi. Nie tworzymy jednej grupy , osoby które pojawiają się na Łazienkowskiej robią raczej w pojedynke. Wiem ze w czasach gry Legii w LM jezdzilo kilkanascie osób. Ile z nich jeżdzi do dzisiaj nie mam pojęcia. Nas(mnie i kumpli) było 8, w tej chwili zostało nas 3. W Warszawie pojawiamy sie rzadko(raz czy dwa na runde) z racji obowiązków, odległości itd itp. No ale widzę że jednak jest nas więcej(m.in. kolega od flagi "Kowalczyka") więc moze w najblizszym czasie cos drgnie w Kaliszu.

Pozdrawiam

PS. Tak wogóle to witam bo to mój pierwszy post na forum:-)

Q_(L)
01-12-2003, 14:32
Pozdrawiam

PS. Tak wogóle to witam bo to mój pierwszy post na forum:-)

Witaj na forum :krol:

Sochaczew
01-12-2003, 18:57
Co do Sochaczewa:

1.Bronx miejsce gdzie jeszcze nie dawno pojawienie sie w szaliku Legii kończyło sie kntuzją:)

Siła Widzewa to to ze jezdza w grupie.

Reszta Legia

Nasz najwiekszy wyjazd to Łodz w 100 osób!! :+:

Kiju: znasz Felka??

Kiju słyszalem że jeszcze nie dawno potrafiłes podejsc do gówniarza w szaliku i mu zabrac?? prosze bez bluzgów

Jak czytam twoje wypowiedzi o nie chce mi sie wierzyc,ale...

a i Kiju źle wybrałes w zyciu :>

SOCHACZEW wierny Legii !!!

Kiju
01-12-2003, 22:01
Co do Sochaczewa:

1.Bronx miejsce gdzie jeszcze nie dawno pojawienie sie w szaliku Legii kończyło sie kntuzją:)

Siła Widzewa to to ze jezdza w grupie.

Reszta Legia

Nasz najwiekszy wyjazd to Łodz w 100 osób!! :+:

Kiju: znasz Felka??

Kiju słyszalem że jeszcze nie dawno potrafiłes podejsc do gówniarza w szaliku i mu zabrac?? prosze bez bluzgów

Jak czytam twoje wypowiedzi o nie chce mi sie wierzyc,ale...

a i Kiju źle wybrałes w zyciu :>

SOCHACZEW wierny Legii !!!

O ziomek 8-

Hehe...musisz byc z innego pokolenia i pewnie sie nie znamy,szalików nie kroiłem nigdy,i do tego gówniarzy : :buhaha: ,to troche dziecinne.I o ile pamietam to krojenia dawno w Socho nie było,chyba ze młodzi z Bronxu kogos wykroili...teraz malo kto w szalach chodzi,a ze straszych to chyba nikt i z jednej i z drugiej strony.
Raczej znam wszystkich liczacych sie legionistów z Socho,a Felków-legionistów nawet dwóch-chodzi o tego który pracował w Kamie czy tego który lubi wciagnąc? :]
Kiedys mieszkałem na Bronxie,wiec kibicowac Legii nie wypadało.Dobrze wybrałem w zyciu,to pewne 8)
Sochaczew jest wierny Legii,od wielu lat,nigdy temu nie zaprzeczałem,lecz Widzewa tez sie uzbiera sporo osób i temu chyba nie zaprzeczysz.

No i jeszcze małe sprostowanie.Nie pamietam abyscie byli w Łodzi w 100 osób, po meczach zawsze rozmawialem z legionistami i mniej wiecej wiem w jakich grupach jezdziliscie...chyba ze ten wyjazd odbył sie dawniej,minimum 11-12 lat temu,lecz w to watpie.

ps.
Ale nicka sobie przywaliłeś :rotfl:

Szczawiu
01-12-2003, 23:08
Wszystko się zgadza ale to nie o tego Kija chodzi.
Tamten jak wyjdzie z siłowni to morde drze, że całą Legię w Socho zabije
i łapię małe dziewczynki wracające ze szkoły, przetrzepuje plecaki i sprawdza czy w zeszytach nie ma czegoś o Legii napisanego.
Ten Kiju, który wpisuje się tutaj na forum to mały knypek.
Taki blondas ze swińskimi oczkami. Zawsze na łbie ma za duży beret z antenką a na nogach Relaxy czy to lato czy zima.
Nie jeździ wcale na mecze. Jest typowym piknikiem w kapciach.

P.S. Maxym wiem, że ja bardzo mało się tu wpisuje ale czy można i mnie usunąć te eLkę i napis, zech jest Legionista??? :/

Kiju
01-12-2003, 23:12
Wszystko się zgadza ale to nie o tego Kija chodzi.
Tamten jak wyjdzie z siłowni to morde drze, że całą Legię w Socho zabije
i łapię małe dziewczynki wracające ze szkoły, przetrzepuje plecaki i sprawdza czy w zeszytach nie ma czegoś o Legii napisanego.
Ten Kiju, który wpisuje się tutaj na forum to mały knypek.
Taki blondas ze swińskimi oczkami. Zawsze na łbie ma za duży beret z antenką a na nogach Relaxy czy to lato czy zima.
Nie jeździ wcale na mecze. Jest typowym piknikiem w kapciach.

P.S. Maxym wiem, że ja bardzo mało się tu wpisuje ale czy można i mnie usunąć te eLkę i napis, zech jest Legionista??? :/

To ja !!!! :oho:

Maxym,nie rób tego!!!!

Raffi
01-12-2003, 23:16
A ja mogę? '8

Szczawiu
01-12-2003, 23:18
:oho:

o mendy no 8-

Kiju
01-12-2003, 23:19
:+:

Raffi
01-12-2003, 23:21
Szczawiu
eŁKaeSiak

Sorki, drobna pomyłka

:oho:

Szczawiu
01-12-2003, 23:22
taki mały lapsusik literowy Raffi
:rotfl:

Sochaczew
02-12-2003, 17:06
Wyjazd 100 osób w 95 roku! Bankowo! a to ten z Kamu! w tej chwili nie ma krojenia szali bo nikt nie nosi i wszyscy sa mądzrejsi!! nawet na Orkanie nie ma zadnych podziałow i wszyscy zyja w zgodzie... no moze oprocz 600-lecia......

P.S. Nasze kluby tak się nienaidząale bez nich zycie było by nudne:)

P.S.S. a z nickiem faktycznie mnie poniosło........

SOCHACZEW wierny Legii!!

jarecki
02-12-2003, 17:40
kiju specjalnie dla ciebie zmieniłem nicka..... ;)

Krzpac
02-12-2003, 23:24
Wyjazd 100 osób w 95 roku! Bankowo!

serio 100 osób ? a moze np. 96 osób ?

ems
02-12-2003, 23:29
Wyjazd 100 osób w 95 roku! Bankowo!

serio 100 osób ? a moze np. 96 osób ?

lepiej 96 niz 69
:>

Krzpac
02-12-2003, 23:45
lepiej 96 niz 69
:>

w sumie jest to obojętne ;]

Legiak
03-12-2003, 23:19
Najpierw sie ze wszystkimi grzecznie przywitam elo bracia :] Ja pochodze z Lublina i jest kilkanascie osob w Lublinie co jezdzi na mecze Legii sam jezdzilem z kolegami a teraz na wyjezdzie do Zabrza spotkalem 1 +2ostatni wyjazd do Krakowa a wiem ze sa tez inni co juz prosili mnie o bilety do Poznania :> W Nałeczowie i Kazimierzu Dolnym tez sa kibice, tylko choc nie wiem czy praktykujacy Legii :hmm: a odnosnie Swidnika kolo Lublina to tam wlasnie sie cos w tej spraiwe ruszylo; nie przepadaja za soba z Motorem, z Polonia padlo wiec kogo mieli wybrac! :+: A i w Chelmie to co wiem to spotkalem tylko niedzielnych kibicow Legii choc wiem ze sa takze praktycy(a czesto tam bywam)lecz Chelmianki najwiecej co sie z Motorem skumplowala 8o .

legart
04-12-2003, 09:33
Najpierw sie ze wszystkimi grzecznie przywitam elo bracia :] Ja pochodze z Lublina i jest kilkanascie osob w Lublinie co jezdzi na mecze Legii sam jezdzilem z kolegami a teraz na wyjezdzie do Zabrza spotkalem 1 +2ostatni wyjazd do Krakowa a wiem ze sa tez inni co juz prosili mnie o bilety do Poznania :> W Nałeczowie i Kazimierzu Dolnym tez sa kibice, tylko choc nie wiem czy praktykujacy Legii :hmm: a odnosnie Swidnika kolo Lublina to tam wlasnie sie cos w tej spraiwe ruszylo; nie przepadaja za soba z Motorem, z Polonia padlo wiec kogo mieli wybrac! :+: A i w Chelmie to co wiem to spotkalem tylko niedzielnych kibicow Legii choc wiem ze sa takze praktycy(a czesto tam bywam)lecz Chelmianki najwiecej co sie z Motorem skumplowala 8o .

WItaj na forum :)

sokołowiak01
05-12-2003, 22:51
U mnie w mieście w zasadzie 95% ludzi interesujących sie piłką jest za Legią w kilkudziesięcioosobowych grupach jeździmy na Łazienkowska. Sa również widzewiacy ale się za bardzo nie wychylają choć słyszałem ze dwóch z nich jeździ na Widzew a reszta to kibice Wisły Kraków choć trudno nazwac ich kibicami bo to w większości gówniarze sympatyzujący z Wisłą od czasu ich ostatnich sukcesów.

Fanatic(L)Łask
06-12-2003, 11:39
Woj.łodzkie jak wszyscy się domyślają to panowanie RTS i ŁKS oraz nieznaczne wpływy Legiuni. U mnie w mieście 95% to RTS(podobno najsilnieszy fc.chuligański z tej częsci woj.) oraz pozostała część to ŁKs i Legia.Z tego co wiem na Legię z mojego miasta jeżdziły już osoby na początku lat 90 min. PP w Piotrkowie.W latach naszej "świetności" 1998-2002 jeździliśmy na mecze nie tylko do W-wy(maks.po 6 osób na Polonii finał PL oraz Valencii(flaga)),ale również byliśmy pokilka razy na wyjazdach w takich miastach jak:Łodź,Zabrze ,Płock,Radzionków(flaga),Bełchatów,Radomsko(flaga) oczywiście maks.po 5 osób.Naszego kibicowanie nie ograniczaliśmy tylko do Legii dlatego byliśmy w Sosnowcu(4+flaga na OdrzeIIOpole) oraz "wspomagaliśmy" Zagłębie na meczach w Łodzi i Bełchatowie.Obecnie pozostało nas niewiele możę 5-6 osób zainteresowanych jeżdzeniem na mecze,z różnych powodów,ale staramy się w miarę naszych skromnych możliwości dopingować Legię(chociaż po kilka razy w sezonie).Jako ciekawostkę mogę podać,że flaga "Łask" w cz-b-z barwach debiutowała na piłkarskich stadionach wcześniej niż barwy cz-b-cz z nazwą naszego miasta.Przez co mieliśmy/mamy "drobne" problemy z naszymi bojowo nastawionymi sąsiadami. Na koniec pozdrowienia dla kibiców Legii, szczególnie dla Gerarda z Grodziska Maz. oraz chłopaków z Zelowa.

MaK_ŁuKóW
19-12-2003, 15:36
ja uwazam ze wkazdym miescie znajdzie sie chociaz jeden kibol Legii.MY w Łukowie nie mamy zadnych kibicow rts,czy kks---oczywiscie sa kibice wiselki ale to sa dzieci ponizej 12 lat zafascynowane zurawskim :fu:

kropek1927
24-12-2003, 12:11
Tak się śmiejecie z młodych kibiców Wisły, których stale przybywa w całym kraju, a zapomnieliście chyba że sami też mieliście kiedyś te 12 lat(część z tego forum nadal ma:).
Tak więć zobaczymy za kilka lat jak to pokolenie wyrośnie kogo będzie więcej.

Q_(L)
24-12-2003, 12:20
Tak się śmiejecie z młodych kibiców Wisły, których stale przybywa w całym kraju,

Śmiejemy się ze wszytkich kibiców, którzy reprezentuja poziom pokemona (bez wzgledu na to komu kibicują)

a zapomnieliście chyba że sami też mieliście kiedyś te 12 lat (część z tego forum nadal ma:).

Tak jak Ty :hmm:

Na pewno chińczyków... oni są bezkonkurencyjni 8o

kropek1927
24-12-2003, 12:32
Szanowny moderatorze zmartwię Cię gdyż nie mam 12 lat.....
A wracając do tych brzdąców co "szaleją za Żurawskim" to napewno część z nich się wykruszy.... i może nie będzie ich tylu co chińczyków.....wystarczy że będzie pół Polski...

Adam-oldboy
24-12-2003, 12:37
Q-(L) chyba coś nie w humorze. A gdzie staropolskie "witamy na forum" :hmm:

Mrozik
24-12-2003, 12:47

MAsz 13 ?????? :buhaha: :> '8

Adiq
24-12-2003, 12:49

MAsz 13 ?????? :buhaha: :> '8
Rozwiązanie zagadki znajduje się w nicku. 8)

kropek1927
24-12-2003, 12:53
Też nie. Zgadujcie dalej. :buhaha:

m84
24-12-2003, 12:58
:fu: Głupia zabawa :/ nawet nie mówisz"ciepło,zimno" :buhaha:

Adiq
24-12-2003, 13:06
Ej... przygarnijmy Kropka...

Q_(L)
24-12-2003, 13:07
Q-(L) chyba coś nie w humorze. A gdzie staropolskie "witamy na forum" :hmm:

:] Ja nie... Świeta są, a ja w pracy 8o

p.s. Nie rozmywać... 8)

Kawa
24-12-2003, 13:10
i może nie będzie ich tylu co chińczyków.....wystarczy że będzie pół Polski...
:rotfl: :buhaha: Dzis jest Wigilia a nie pryma aprilis 8)

rkwa
28-12-2003, 03:06
Jeśli chodzi o Tarnów to Tarnovia trzyma z Cracovią i wiadomo jaki ma stosunek do Legii. Z kolei Unia kiedyś trzymała z Wisłą a teraz mają zgodę z Glinikiem Gorlice i Karpatami Krosno. Nie jest więc prawdą, że są oni za Legią (nawet na płocie w dywanie do palenia są nasze barwy). W sumie stadiony świecą pustkami - na Tarnovie chodzi 100-300 osób na Unię niewiele więcej. Inaczej jest na żużlu na Unii gdzie w ostatnim sezonie bywało ponad 10 tysiaków a teraz po awansie do ekstraligi frekwencja skoczy pewnie nawet do 17-18 tysiaków. Jeśli chodzi o liczbę Legionistów takich co nie zmieniają upodobań co sezon to jest ich niewielu. Ja sam znam kilku ale żaden z nich jeszcze na meczu nie był. Wiem że w oddalonej 20 km Dąbrowie Tarnowskiej są też Legioniści i jeden na pewno jeżdzi. Poza tym w oddalonej 40 km Dębicy też są nasi, którzy jeżdżą (pozdrufki Yzerman i Kera). Zresztą na pożegnaniu Leszka Pisza było kilka osób w barwach. No to chyba tyle - pozdrufki z Tarnowa i do zobaczenia tam gdzie Legiunia gra !!!

Unia ma uklad z Wisla.

Co to za Legionisci co na meczu nie byli? 8- Sympatycy chyba,nie kibice.

szczepan
28-12-2003, 03:11
we Wloclawku pojawily sie nowe napisy w stylu:

Wloclavia Hoolignas LKS for ever

W
LKS
S

itp
wiec chyba razem z lepszym pozimomem gry wzrasta zainteresowanie... moze i stare znajomosci tam odzyja... ale sadze ze co do Wloclawka to bedziemy mieli okazje sie przkonac jezeli i Wlocvaia i Zaglebie wjecie do 2 ligi!

ranekba
28-12-2003, 09:10
Rkwa na wiosne bede sie staral ich wyciagnac - moze sie uda zrobic z nich kibicow. Siedzisz na gadu - bo juz dawno Cie nie widziałem...?Jak tak to sie odezwij:) Pozdrufki!

BBB
29-12-2003, 10:12
Tak się śmiejecie z młodych kibiców Wisły, których stale przybywa w całym kraju, a zapomnieliście chyba że sami też mieliście kiedyś te 12 lat(część z tego forum nadal ma:).

Zamiast rozmywac taki ciekawy temat 8) ,moglbys zrobic cos pozytecznego,na przyklad napisac gdzie wedlug ciebie przebiega granica wplywow Jagi i Legii :>

Raffi
29-12-2003, 10:38
Włocłavia nie wejdzie do 2. ligi, bo jest w czwartej, a na Kujawiaka chyba nie chcą chodzić

Dżon
29-12-2003, 10:41
Ja z wyjazdów wakacyjnych znam nieco obszar nazwany tu wcześniej "zachodem". Tak więc w miejscowościach ok. 70-80 km. od Warszawy przeważają Legioniści, natomiast Widzewa też jest sporo, strefy wpływów są niewyraźne, przystanki PKSu pomazane raz tak raz tak(o ile to może być miernikiem :rotfl: )
Jeśli chodzi o Rawę Maz. to rzeczywiście przewagę ma tam zdecydowaną Widzew, nie zmienia to jednak faktu, że przed ostatnim wyjazdowym derby na Łazienkowskiej osobiście kupowałem bilety dla grupy Legionistów z Rawy.

wam(P)ir północy
30-12-2003, 18:15
fe

t78
14-01-2004, 22:48
Wampir (P)ółnocy:

Bajdełej

A może napiszesz, jakie są granice waszych "rządów"? :buhaha:

Raffi
14-01-2004, 23:40
Eee... Nie rozmawiajmy tu o Polonii :] :>

t78
15-01-2004, 00:23
Eee... Nie rozmawiajmy tu o Polonii :] :>

Tak "bajdełejem" to i o Polonii można pogadać - Wampir tak wiele ma do powiedzenia, że pewnie i o "rządach" Polonii zechce coś napisać ;)

BBB
22-02-2004, 10:59
Odswiezam temat (za pozwoleniem moderatorow),uwazam ze jest ciekawy i nie powinien zaginac w mrokach historii '8
Ostatnio wielu nowych userow sie zalogowalo wiec moze sa tacy co maja cos ciekawego do dodania w tym temacie :>

Porter
23-02-2004, 16:41
Lublin panowie Lublin :krol:
Coraz wiecej ludzi chce do nas dołączyć
Myśle ze uda nam sie stworzyć silny FC "tam gdzie wschodzi słońce"
pzdr :krol:

DrZeFkO
23-02-2004, 22:30

A właśnie, że SŁOŃCE PRZYCHODZI ZE WSCHODU !!

http://www.bizz.pl/blog/pics//tmp/phpLnmiJF.jpg

MaxyM_
23-02-2004, 22:36
Drzefko - fajna flaga ale mam wrażenie jakby była zrobiona z siatek sklepowych... 8-

DrZeFkO
23-02-2004, 22:46
Drzefko - fajna flaga ale mam wrażenie jakby była zrobiona z siatek sklepowych... 8-

Flaga jest MADE IN BYTOVIA, a więc najwyższa jakość, ale fakt faktem, iż w SŁOŃCU prezentuje się ZAWSZE inaczej niż pozostałe flagi.
Poza tym fotki są robione w dzień, a nie jak u Was przy jupiterach.

http://www.bytovia.pl/flagi/foto/jagiellonia_dzieci_bialegostoku02.jpg

Porter
24-02-2004, 15:57

A właśnie, że SŁOŃCE PRZYCHODZI ZE WSCHODU !!

http://www.bizz.pl/blog/pics//tmp/phpLnmiJF.jpg

ale ja wcale nie przecze , że przychodzi ze wschodu (czyli wschodzi jakby nie patrzec). I Białystok na wschodzie i Lublin 8)

Raffi
05-03-2004, 22:31
Śmiać mi się dzisiaj chciało, gdy reporter TVN24 mówił z Katowic o sprawie pobicia piłkarzy GKS, a na ścianie za nim 'wystawała' powieszona niebieska "R"-ka, a obok napis LEGIA, tym samym czarnym sprayem :rotfl:

Polak_sts1906
13-03-2004, 14:01
U mnie w Będzinie też można spotkać naspisy Legia na murach i nie tylko czarnym sprayem napisane :rotfl:

cfc
17-03-2004, 10:53
'8 A pewne czesci Londynu sa nasze :D:D hehe
Jest sporo Zaglebia S, znam paru Legionistow :) czyli Zachodni Londyn Z Legia :D

Raffi
05-04-2004, 20:38
"YOU'LL NEVER WALK ALONE"
http://www.wigrypaw.republika.pl/wigry/HPIM1651.JPG
zdjęcie ze stadionu Sparty Augustów, lekko mnie zaskoczyło

szczepan
06-04-2004, 00:48
Rafii nie dziala mi?

adas_flota
06-04-2004, 14:43
W Świnoujściu Tylko Flota i Legia a takze Kotwica i Pogoń W Ś-sciu dużo osob popyla w koszulkach Legii i bluzach pozdrooooo

Raffi
26-06-2004, 00:17
Zebrało mi się na koniec rundy na małe podsumowanie, ale tyle chodzi mi o FC, ale o flagi miejscowości, FC, pozawarszawskich, jakie w tym sezonie ogladać mieliśmy okazję na Estadio WP i wyjazdach

Oto małe wyliczenie tych, które pamietam (zapewne niekompletne- uzupełniajcie!)z tego sezonu:
Łomianki, Ząbki, Otwock, Błonie, Karczew (? na pewno widziałem ją w tej rundzie tylko nie jestem pewien czy na Legii), Pruszków, Grodzisk Maz., Ożarów Maz. (RIP), Płońsk, Sejny, Reszel (Orlęta), Kutno, Grudziądz, Łowicz, Krosno, Legnica, Sokołów Podl., Legionowo (x2), Nadarzyn, Brzeszcze, Gostynin, Brodnica, Kwidzyn (x2), Ciechanów, Zambrów, Bukowno, Zatory, Parysów, Opatów, Radomsko, Tomaszów Maz., Siedlce, Choszczno, Zelów, Wyszków, Sulejówek, Marki, Chełm ("CZK"), i pewnie jeszcze inne..........
Regionalne: Wild West, Squadron, East Front, Kujawsko-Pomorscy Fanatycy.
Oczywiście spora część FC/ grup spoza Wwy jeździła bez flag, ale to akurat o płótna chodziło mi w tym poście.Cieszy również organizacja "integracyjnych" FC regionalnych w Świętokrzyskim i na północnym Mazowszu.

Fan z Wo(L)i
26-06-2004, 09:36
Ja dodam od siebie:

Łomza - Dobre stosunki, poniewaz ŁKS ma zgode z Olimpią Elbląg. Po za tym widać że na emczach nosza nasze szale.

Drobin - Są tu kibice Legii (ok. 15).

Płock - Tu są Wislacy ale są też kibice Legii!!! Czesto tam jezdze (urodzilem sie tam) i widze się z nimi.

Żuromin - fc. Poloni i tu nas chyba brak (niewiem dokladniej)

Kołobrzeg - Tutaj dobre stosunki z Kotwica!! Widać wszędzie napisy na murach o Legii a w centrum jest duzo naszych vlep.

Porter
26-06-2004, 12:40
Ja dodam od siebie:

Łomza - Dobre stosunki, poniewaz ŁKS ma zgode z Olimpią Elbląg. Po za tym widać że na emczach nosza nasze szale.

Drobin - Są tu kibice Legii (ok. 15).

Płock - Tu są Wislacy ale są też kibice Legii!!! Czesto tam jezdze (urodzilem sie tam) i widze się z nimi.

Kołobrzeg - Tutaj dobre stosunki z Kotwica!! Widać wszędzie napisy na murach o Legii a w centrum jest duzo naszych vlep.

gdzie jest ten Żuromin ?

Raffi
26-06-2004, 13:44
na północ od Płocka

Mazi
26-06-2004, 18:53
Łomianki, Ząbki, Otwock, Błonie, Karczew (? na pewno widziałem ją w tej rundzie tylko nie jestem pewien czy na Legii), Pruszków, Grodzisk Maz., Ożarów Maz. (RIP), Płońsk, Sejny, Reszel (Orlęta), Kutno, Grudziądz, Łowicz, Krosno, Legnica, Sokołów Podl., Legionowo (x2), Nadarzyn, Brzeszcze, Gostynin, Brodnica, Kwidzyn (x2), Ciechanów, Zambrów, Bukowno, Zatory, Parysów, Opatów, Radomsko, Tomaszów Maz., Siedlce, Choszczno, Zelów, Wyszków, Sulejówek, Marki, Chełm ("CZK"),

swego czasu wisiała u nas też flaga Białystok , na innym forum Legii wypowiada się człowiek z tego miasta , więc pewnie parę osób nas tam jest .

Nilmaker
26-06-2004, 18:58
W Dankowicach(niewielka miejscowosc na slaku) jest grupa Legionistów z 1 flagą.. :piwo:

Snopi_
26-06-2004, 19:25
Ja ze swojej strony mogę dodać że na południe np. Grójec , Mogielnica , Tomczyce i wszytkie po drodze raczej w większości są za Legią gdzieś tak do 80 km od Wawy (tam mam działke) dalej nie wiem !
O ile wiem Ożarów Mazowiecki, Chełmża, Łuków leżą dalej niz 80 km od wawy. Po za tym takie grupy jak Wild West, Squadron i East Front wywodzą się z miast nawet oddalonych o 200 km od wawy.

www.polonia.slubice.pl/legia/fancluby.htm - tu są wymienione wszystkie fan-cluby Legii

Włóczykij
26-06-2004, 19:29
O ile wiem Ożarów Mazowiecki leżą dalej niz 80 km od wawy.

:o :o Ty wiesz gdzie jest Ozarow Mazowiecki :co: :co2:

Snopi_
26-06-2004, 19:52
O ile wiem Ożarów Mazowiecki leżą dalej niz 80 km od wawy.

:o :o Ty wiesz gdzie jest Ozarow Mazowiecki :co: :co2:

Sorry za pomyłkę, myślałem że to miasteczko jest troche dalej :lol:

Szkoda że tylko że stracili jedną z ładniejszych flag i to na własnym osiedlu.

Nilmaker
26-06-2004, 22:02
O ile wiem Ożarów Mazowiecki, Chełmża, Łuków leżą dalej niz 80 km od wawy. Po za tym takie grupy jak Wild West, Squadron i East Front wywodzą się z miast nawet oddalonych o 200 km od wawy
350 Km Z Katowic...

aaadamm
27-06-2004, 00:18
O ile wiem Ożarów Mazowiecki, Chełmża, Łuków leżą dalej niz 80 km od wawy. Po za tym takie grupy jak Wild West, Squadron i East Front wywodzą się z miast nawet oddalonych o 200 km od wawy.

www.polonia.slubice.pl/legia/fancluby.htm - tu są wymienione wszystkie fan-cluby Legii

O dzieki-wlasnie mialem wpisac :)

www.wildwest.prv.pl
dzial fan cluby. Staram sie zbierac na biezaco:)

Mazi-byla kiedys flaga B-stok, ale mieli przejsca z Jag i juz z flaga nie ma wyjazdow. Moze cos sie zmieni od nowego sezonu.

Adis
27-06-2004, 02:09

Dobrze wiesz :brawo: Łuków leży jakieś 120 km. od Sto(L)icy.

-=ŁUKÓW 100% LEGIA=-

Afgan
27-06-2004, 10:12
Ja dodam od siebie:

LKS nie ma zgody z Elblagiem tylko z Olimpia Warszawa :)

pozdro

Q_(L)
28-06-2004, 10:06

A to nie im przypadkiem jakis czas temu "ludzie z miasta" nie pozwolili wywiesic fany (w barwach Polonii) na K6?

Raffi
28-06-2004, 11:40
njom......
Oni w ogóle mieli 2 flagi Polonii, jedna spotkała ostatnio kibiców Mławianki

Fan z Wo(L)i
28-06-2004, 18:12
Ja dodam od siebie:

LKS nie ma zgody z Elblagiem tylko z Olimpia Warszawa :)

pozdro

Rzeczywiście !! Pomyliłem się!! :D

Pozdro :piwo:

Bastion
28-06-2004, 20:00
A to nie im przypadkiem jakis czas temu "ludzie z miasta" nie pozwolili wywiesic fany (w barwach Polonii) na K6?

O to to to. Nawet jeden kolo z Zuromina zali sie o to na forum Polonii :D

gdzie jest ten Żuromin ?
ok 25 km od Dzialdowa

BBB
29-06-2004, 23:32
Ciekawe opisy fan clubow na stronce Wild Westow,tylko jedna uwaga
co do miasta Chelmza-zdaje sie ze jednak nie tylko Legia ma tam kibicow,
jest tam chyba fc Arki-maja nawet swoja fanę,(byla i na finale PP u nas i
chyba tez na tzw"swiatlach miasta" :co2: ).Niewiem tylko jak ilosciowo wygladaja
oba fc.
To tak tytulem konkretyzacji Waszych opisow. :)

Raffi
30-06-2004, 07:39
to było Chełmno; niedaleko zresztą; notabene na forum jest bodaj 3 chłopaków z Chełmna, ale oczywiście dominują tam Arkowcy.

aaadamm
30-06-2004, 12:56
Ciekawe opisy fan clubow na stronce Wild Westow,tylko jedna uwaga
co do miasta Chelmza-zdaje sie ze jednak nie tylko Legia ma tam kibicow,
jest tam chyba fc Arki-maja nawet swoja fanę,(byla i na finale PP u nas i
chyba tez na tzw"swiatlach miasta" :co2: ).Niewiem tylko jak ilosciowo wygladaja
oba fc.
To tak tytulem konkretyzacji Waszych opisow. :)

dzieki ,dzieki-bedzie poprawione

moze ktos ma jeszcze jakies cenne uwagi?

Raffi
30-06-2004, 13:56
nie będę się powtarzał :wsciekly: ;) Falga którą kibic Arki przywiózł do W-wy to była flaga "Chełmno" nie Chełmża, z którą mają kosę.

Fan z Wo(L)i
30-06-2004, 14:10
A jak dokładniej sytuacja wyglada w Tomaszowie Maz.?! Bo są tam kibice Legii z flagą ale podpbno są też Widzewiacy?! :co:

Adiq
30-06-2004, 17:15
A jak dokładniej sytuacja wyglada w Tomaszowie Maz.?! Bo są tam kibice Legii z flagą ale podpbno są też Widzewiacy?! :co:
Widzew ma również flagę z tego miasta i w ogóle raczej przewagę. Z tego co wiem mieszka tam nawet kilku DHW.

BBB
30-06-2004, 23:02
nie będę się powtarzał :wsciekly: ;) Falga którą kibic Arki przywiózł do W-wy to była flaga "Chełmno" nie Chełmża, z którą mają kosę.

Moj blad,racja jest po twojej stronie 8-) :

http://www.polonia.warszawa.pl/fotki/2003.2004/2003.10.25pol-lech/bigimages/35.jpg

Raffi
04-08-2004, 20:17
Odświeżam temat paroma fotkami z meczów AKS Busko Zdrój:

Fotka 1 (http://members.lycos.co.uk/wujo18/foto/chmielnik/duze/tn_1.jpg)
fotka 2 (http://members.lycos.co.uk/wujo18/foto/aks_nidzianka/duze/tn_000_0562.jpg)
Fotka 3 (http://members.lycos.co.uk/wujo18/foto/aks_nidzianka/duze/tn_000_0574.jpg)

Fotka 4 (http://members.lycos.co.uk/wujo18/foto/aks_nidzianka/duze/tn_000_0584.jpg)

BBB
05-08-2004, 10:48
a wie ktos jaka jest aktualnie sytuacja kibicowska w Zyrardowie?

Adiq
05-08-2004, 11:10
Mam koleżankę z Żyrardowa i twierdzi, że Widzewa jest tu coraz mniej na rzecz Legii.

A tak w ogóle to myślę, że jeżeli Widzew nie będzie odnosił znaczących sukcesów przez najbliższe lata to zyskamy przewagę w miastach oddalonych na wschód od Łodzi, co zresztą już się powoli dzieje.

Strzałek
05-08-2004, 17:47
że Widzewa jest tu coraz mniej na rzecz Legii.

Jednak dzieje się to wolno :) Ale dzieje się :lol2:

Arturro
05-08-2004, 23:01
Co Wam powiem , to Wam powiem : PRUSZKÓW 100% LEGIA !! :hyhy:
Co prawda , chłopaki raczej nie sprajują przystanków ani bloków "Legią" , ale wystarczy w dniu meczu przyjść na stację WKD , albo stanąć na ul. Wojska Polskiego ( główna ulica przelotowa przez moje City ) żeby zobaczyć spore grupy legijnych z Pruszkowa :ucieka: biegnących na Legię ...

Pozdro z mafijnego miasta Pruszkowa :hyhy:

Adiq
05-08-2004, 23:09
PRUSZKÓW 100% LEGIA !!

A mi się wydaję, że jednak chociaż trochę Widzewa tam jest. :roll:

Strzałek
05-08-2004, 23:27
PRUSZKÓW 100% LEGIA !!

Wątpię ! :zdziwiony:

Krzpac
06-08-2004, 02:25
PRUSZKÓW 100% LEGIA !!

Wątpię ! :zdziwiony:

:cicho:

(L)EGION_07-300
06-08-2004, 04:31
Ostrów Mazowiecka zawsze z (L)EGIUNIĄ po wsze czasy ,choc bywają wyjątki ale to sporady.Co do tych rejonów to na 100% Wyszków Legia wiem bo mam rodzinke,Ostrołęka mozna powiedziec że należy do Legii,Łomża Trudno powiedziec ale rozmawiałem kiedys z kolem i ponoć Legia sie tam dobrze trzyma,ogólnie na trasie Warszawa-Białystok jest tak że na Ostrowi kończy się rejon ,choc nie wiem jak z Zambrowem.Aha z racji że mam liczna rodzinke w Szczecinie dodam o zachodznio-pomorskim no więc Szczecin nasi Bracia ,Włądcy Pomorza goszczą Legionistów godnie ,zawsze wyskakwiwałem na miacho w naszej Koszuleczce (L)egijnej i czułem sie swobodnie aha mam prosbe każdy kto jest z ostrowi niech da mi cynka na numer gg 3842360.. :l: Czarna E(L)KA w Kółeczku sie mieni :) pozdro 600

Strzałek
06-08-2004, 12:41
Więc tak. Systacja jest taka że w Żyradowie zostają najtwardsi widzewiacy, ale większośc jest już na szczęście za Legią :brawo: :) Jedziemy dalej i napotykamy Grodzisk Mazowiecki - moje miasto - tutaj syuacja jest taka że od zawsze było 100% Legia, nie pamiętam kiedy byli jacyś widzewiacy (za daleko już od Łodzi). Jadąc dalej jest Pruszków w którym tym bardziej jest sama Legia sporo jeżeli w Grodzisku który jest wcześniej ...

Adiq
06-08-2004, 12:43
... i jedziemy dalej. Jest Warszawa w której są Red-Bullsi. Argumentacja bez sensu.

Adiq
06-08-2004, 13:07
.... i jedziemy dalej ....
... i masz Mińsk Mazowiecki w którym jest trochę Widzewa, a dalej Siedlce, z których posiadają nawet flagę. Dalej nie jedziemy, bo wylądujemy w Białorusi. :D

Tuzin
06-08-2004, 15:04
... i jedziemy dalej. Jest Warszawa w której są Red-Bullsi. Argumentacja bez sensu.

Ilu jest widzewiakow urodzonych w Warszawie? 10? Co to jest na 2 milionowe miasto. A ilu tu jest ludzi urodzonych w Lodzi mieszkajacych tu lub tylko przyjezdzajacych do pracy? Moim zdaniem okolo kilkadziesiat tysiecy.

Afgan
06-08-2004, 15:14
w Brwinowie podobno sa widzewiacy nawet widzialem flage na ich stadionie oczywiscie w TV ale to bylo pare lat temu :O

ems
06-08-2004, 15:17
ja Pruszkowowi nie zapomne tych gwizdow na koszykowce.

Adiq
06-08-2004, 15:27
Ilu jest widzewiakow urodzonych w Warszawie? 10?
Heh, dobrze by było. Samych RB jest conajmniej dwa razy więcej. A to tylko grupa znajomych w której przecież nie ma każdego Widzewiaka z Warszawy.

Afgan
06-08-2004, 15:42
http://www.widzew.infocentrum.com/index.php?page=fan-cluby_warszawa

Adiq
06-08-2004, 15:55
Widać, że tekst powstał w 2002 roku, bo zdaje się, że obecnie z nimi tak kolorowo nie jest. :chytry:

Strzałek
06-08-2004, 16:24
Widać, że tekst powstał w 2002 roku, bo zdaje się, że obecnie z nimi tak kolorowo nie jest. :chytry:

I zdjęcia też są niezbyt ... widać że sprzed kilku latek :hyhy:

Bastion
06-08-2004, 16:47
Nie rozmywac, to tekst o naszych granicach, a nie info o Widzewie :chytry:

PS. Ale se przymodzilem :hyhy:

Mazi
24-08-2004, 16:40
Łochów to moje okolice

http://www.lkslochow.net/przyjaciele.htm

chyba juz wiadomo komu kibicują

Kiju
24-08-2004, 17:13
Mam koleżankę z Żyrardowa i twierdzi, że Widzewa jest tu coraz mniej na rzecz Legii.

A tak w ogóle to myślę, że jeżeli Widzew nie będzie odnosił znaczących sukcesów przez najbliższe lata to zyskamy przewagę w miastach oddalonych na wschód od Łodzi, co zresztą już się powoli dzieje.

Adiq,spokojnie.

Jezeli awansujemy,a są ku temu realne przesłanki to na Widzew powroci euforia,tak samo było z Lechem.Kiedy ostatni raz spadlismy to powrocilismy do ekstraklasy silniejsi.

Najgorsze jest za nami ,bo to co sie działo wczesniej to była stagnacja,teraz mamy nadzieje.

W Zyrardowie Widzew nadal jest silny,moze nie jezdzi duzo ludzi,lecz jest to konkretna ekipa,wierzcie mi.

Tomaszów Mazowiecki to bardzo dobry FC Widzewa,dobrze zorganizowany,jezdzi ich naprawde sporo zarono do Łodzi jak i na wyjazdy.

MaxyM
24-08-2004, 18:07
Kiedyś jak się spiłem w Gdyni to zrobiłem nam chwilową kolonie w tym mieście, taką na 5m kwadratowych.

Pan Artysta
24-08-2004, 18:51
O takich koloni to po całej Polsce-Łeba,Sasino,Białogóra,Bukowina,Mazury,Olsztyn
itd.itp - kurewsko lubie śpiewać po ostrej wódzi

MaxyM
24-08-2004, 19:00
8)

Mazi
24-08-2004, 22:44
http://www.soldiers.hk.pl/

LukasH
24-08-2004, 23:12
Siedlce - Dużo LEGI (2 flagi)
ale jednak troche jest Widzewa , dziady rozklejają wlepki...
ale my sie nie dajemy :D

Mazi
24-08-2004, 23:18

LEGII

Pozdrowienia dla Legionistow z Siedlec :)

łasic
24-08-2004, 23:49
w naszym przypadku to całe pomorze zachodnie
na południe za myślibórz, na wschód po szczecinek i kołobrzeg, a na północ po sam bałtyk, no i na zachód do granicy:)

Grabek
25-08-2004, 12:59
Ostrów Mazowiecka zawsze z (L)EGIUNIĄ po wsze czasy ,choc bywają wyjątki ale to sporady.Co do tych rejonów to na 100% Wyszków Legia wiem bo mam rodzinke,Ostrołęka mozna powiedziec że należy do Legii,Łomża Trudno powiedziec ale rozmawiałem kiedys z kolem i ponoć Legia sie tam dobrze trzyma,ogólnie na trasie Warszawa-Białystok jest tak że na Ostrowi kończy się rejon ,choc nie wiem jak z Zambrowem pozdro 600
Informuję, że na trasie Warszawa - Białystok rejon kończy się właśnie na Zambrowie 8) jesteśmy praktycznie każdym meczu. A poza tym Łomża też jest legijna, za to Wysokie Mazowieckie ostro podzielone na Legię i Jagiellonię, a wszyscy i tak kibicują tamtejszemu Ruchowi :hyhy:

LukasH
25-08-2004, 21:42

LEGII

Pozdrowienia dla Legionistow z Siedlec :)

tak tak LEGII :] - niezauważyłem :P
dziekuwa 8)
no i pozdrowienia DLA wszystkich legionistów

Raffi
01-09-2004, 15:11
Z meczu Cresovii Siemiatycze:
młyn Cresovii (http://vela.pb.bialystok.pl/~pmyszkowski/cresovia.jpg)

Raffi
07-10-2004, 12:46
odświeżam:

Witam wszystkich Fanów najwspanialszej drużyny na świecie (czyt. Legia :ucieszony: ). Jestem tu nowy, tzn. w sensie, ze się zarejestrowałem.
Jestem z Siedlec i od paru ładnych lat wraz z moim ojcem kibicujemy Legii. Dodam, że ja mam 23 lata, a mój ojciec 64. Nasze miasto kiedys było podzielone na kibiców Legii :brawo: i kibiców Widzewa :wstyd: teraz można zuwazyć w większości kibiców Legii. Chociaż nie jeżdżę na mecze Legii, ale znam ludzi z mojego miasta, którzy na takie mecze się wybierają, wiec jeżeli mieliście styczność z kibicami Legii z Siedlec, to co o nich sądzicie?? Czy znacie taki klub: Pogoń Siedlce?? Wiem, że niektórzy z Was powinni.
Pozdrawiam!! Legia mistrz

Porter
09-10-2004, 11:24
gdzie są te Siemiatycze ?
Cresovia- fajna nazwa :brawo: 8)
btw , chłopak na pierwszym planie ma przekozackozajebombistyczny szal

bOOm
09-10-2004, 11:42
gdzie są te Siemiatycze ?
Cresovia- fajna nazwa :brawo: 8)
btw , chłopak na pierwszym planie ma przekozackozajebombistyczny szal

Siemiatycze są na południu woj. podlaskiego ok. 50 km na wschód od Węgrowa 8)

ktoś tam
10-10-2004, 19:54
Ostrów Mazowiecka zawsze z (L)EGIUNIĄ po wsze czasy ,choc bywają wyjątki ale to sporady.Co do tych rejonów to na 100% Wyszków Legia wiem bo mam rodzinke,Ostrołęka mozna powiedziec że należy do Legii,Łomża Trudno powiedziec ale rozmawiałem kiedys z kolem i ponoć Legia sie tam dobrze trzyma,ogólnie na trasie Warszawa-Białystok jest tak że na Ostrowi kończy się rejon ,choc nie wiem jak z Zambrowem pozdro 600
Informuję, że na trasie Warszawa - Białystok rejon kończy się właśnie na Zambrowie 8) jesteśmy praktycznie każdym meczu. A poza tym Łomża też jest legijna, za to Wysokie Mazowieckie ostro podzielone na Legię i Jagiellonię, a wszyscy i tak kibicują tamtejszemu Ruchowi :hyhy:

bzdura !
Kibice RuchuWM to kibice Jagiellonii. Legia się tam nie ujawnia, nawet nie wiem czy są , bywam tam często , nic legijnego jeszcze nie widziałem, więc grabek nie wypisuj farmazonów.
Wysokie Mazowieckie zawsze z Jagiellonią. :brawo:

Porter
10-10-2004, 21:41

bzdura !
Kibice RuchuWM to kibice Jagiellonii. Legia się tam nie ujawnia, nawet nie wiem czy są , bywam tam często , nic legijnego jeszcze nie widziałem, więc grabek nie wypisuj farmazonów.
Wysokie Mazowieckie zawsze z Jagiellonią. :brawo:
hmm ja też słyszałem ze w Wysokim jest i Legia i Jaga i na Ruch tez Legia chodzi.
Zeby było smieszniej słyszałem to od kolezki z B-stoku.
i zmien ten podpis :zly:

Raffi
11-10-2004, 10:17
w Białymstoku na PP byli, więc chyba są :chytry: