PDA

Zobacz pełną wersję : Piłka Ręczna

Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9]

heretico
20-01-2016, 07:45
Za dzieciaka i nastolata trochę się latało z piłką w szczypiorniaka, ale czegoś takiego bym się nie spodziewał nawet w 1% swoich przypuszczeń. Obrona prawie perfekcyjna, w ataku z dystansu kosmos. Niepotrzebne kilka strat - zwłaszcza wynikających z podań w poprzek.
Szmal wiadomo - wczoraj przerósł Omeyera.

Teraz tylko liczyć na to, że utrzymają tę właśnie formę jeszcze przez parę boiskowych godzin i będzie cudnie.

Mrugs
20-01-2016, 09:05
A mnie się wydaję że wszystko siedzi w głowach. Po losowaniu plan był prosty ograć Serbów i Macedonię, a z Francją powalczyć.
W pierwszych dwóch meczach byliśmy murowanymi faworytami i graliśmy momentami bardzo źle, w meczu z Francją mielismy godnie powalczyć a tu bach kosmos. Po takim meczu w spotkaniach z Norwegią i Białorusią a nawet z Chorwacją znów jesteśmy faowrytami i pytanie czy to udźwigniemy.

CW(L)KS
20-01-2016, 10:10
Co prawda nie znam sie za bardzo na ręcznej, ale sie wypowiem. Po meczu z macedończykami troche sie obawialem o delikatny vpierdol z żabami. Meczu nie oglądałem, bo najzwyczajniej zapomniałem. Jednakże nie sposób ominąć informacje o wyniku wchodząc na internety. Czytając Wasze opinie śmiem twierdzić że hmm... było git ;) A co do Szmala to dla mnie to on już jest mistrzuniem. Oby tak dalej, a złoto będzie na wyciągnięcie ręki :raca2:

Runi
20-01-2016, 10:18
Nie zapominajmy, że Szmalowi bardzo pomagają obrońcy, więc jego dobre interwencję to ich spora zasługa także.

Gramy w Polsce więc jeżeli mecz się dobrze układa, wspomaga własna hala to będzie zawsze dobrze szło. W pierwszych dwóch meczach ( które musieli wygrać) wynik był na styk,a nawet musieli gonić. Wczoraj poniosła, hala , fantazja, dobry początek.

Diego34
20-01-2016, 14:22
I znowu Szmal pokazał klasę we wczorajszym meczu:)

www.prospectrum.com.pl (http://prospectrum.com.pl/)

Buzz
21-01-2016, 19:10
Co ta Francja z Białorusią :ucieka:

Ljubo-jad
22-01-2016, 19:44
Orientuję się ktoś gdzie teraz będą pokazywane mecze Naszych orłów?

heretico
22-01-2016, 19:50
Orientuję się ktoś gdzie teraz będą pokazywane mecze Naszych orłów?

dalej Polsaty otwarte.
Jutrzejszy Polska - Norwegia o godz. 20:20

kangur94
22-01-2016, 22:44
Pany, gdzie jutro w stolicy w jakimś pubie, będę mógł obejrzeć mecz naszych chłopaków?

Ljubo-jad
23-01-2016, 00:27
dalej Polsaty otwarte.
Jutrzejszy Polska - Norwegia o godz. 20:20

Coś mi się obiło o uszy, że od jutra maja być kodowane. Sprawdziłem program tv. heretico wszystko się zgadza. Dzięki

Antares
23-01-2016, 21:31
Nieciekawie to wygląda gramy zupełnie bez obrony i bez bramkarzy. W pierwszej połowie tylko dwa obronione rzuty. Z drugiej linii nas rozstrzeliwują.

Huxley
23-01-2016, 22:11
Zero zespołowej gry w ataku. Mecz trzymał Bielecki solowymi akcjami. Norwedzy w kółko grali to samo, albo podanie do tego z długimi włosami, ten robił dwa, trzy kroki i wrzucał, to samo po drugiej stronie boiska ew. jeszcze zagrywanie na skrzydło...no i szybkie wznowienia...sztab chyba się upajał wygraną z Francją i przez te cztery dni brandzlował się pod ten wynik. Nic nie mieli na Norwegów. W pełni zasłużona przegrana!

6xir
23-01-2016, 22:12
Tak właśnie czułem, że skończy się pompowanie balonika po pokonaniu Francuzów. Wszyscy piali, że sytuacja taka komfortowa, że tylko wygrać i będzie autostrada do półfinału, a tu w jeden wieczór zrobiła się sytuacja podbramkowa... Białorusinów absolutnie trzeba rozjechać tak, jak to zrobili Francuzi, a później niech się dzieje wola nieba. Pocieszać się można tym, że nasi piłkarze ręczni od długich lat po prostu nie potrafią nie fundować kibicom nerwówek, więc jeśli mają awansować, to zrobią to w sposób, który jak największej liczbie fanów zapewni leczenie kardiologiczne ;)

piejo kury piejo
23-01-2016, 22:52
I znowu Szmal pokazał klasę we wczorajszym meczu:)

Dziś już nie do końca i ta akcja z nieudolnym odbiorem piłki na przedpolu.

Norwegowie grali na gazie. Co Polacy wymęczyli, Norwegowie odrobili w szybkim kontrataku, ale tak patrząc na młoda reprezentację Norwegii, tak sobie myślę że naszym staruszkom po prostu brakuje kondycji. Tu potrzeba zmiany pokoleniowej, a ten Jurecki, Bielecki (z szacunkiem za jego bomby z dystansu), grają już ładnych 10 lat. Jedynie bramkarze "starzeją" się wolniej, niezależnie od dyscypliny.

Antares
23-01-2016, 23:00
Ale tu chyba tej świeżej krwi w tej naszej ręcznej za bardzo nie widać, po Rio jak reszta starej gwardii odejdzie (o ile się tam dostaniemy) to już chyba na medale nie będzie co liczyć.

Z Serbami i Macedonią ten zespół w ataku ciągnął Jurecki, teraz doszedł do tego Bielecki i tyle z naszego ataku. Teraz już nawet zwycięstwa w dwóch ostatnich meczach mogą nie wystarczyć, Białorusi nie można już pokonać jedną bramką, ale wygrać wysoko. Norwegia pewnie spokojnie ogra Macedonię i przegra z Francją, która bilans bramkowy ma zdecydowanie najlepszy.

uho
23-01-2016, 23:04
Teraz już nawet zwycięstwa w dwóch ostatnich meczach mogą nie wystarczyć, Białorusi nie można już pokonać jedną bramką, ale wygrać wysoko. Norwegia pewnie spokojnie ogra Macedonię i przegra z Francją, która bilans bramkowy ma zdecydowanie najlepszy.

Jak nie wystarczą jak przy równej liczbie punktów liczą się bezpośrednie mecze i przy dwóch zwycięstwach mamy awans na 100%. Naprawdę czasem lepiej coś sprawdzić dwa razy i pisać raz...

6xir
23-01-2016, 23:15
Jak nie wystarczą jak przy równej liczbie punktów liczą się bezpośrednie mecze
A w przypadku równej liczby punktów i meczów bezpośrednich:
Polska - Francja na korzyść Polski,
Francja - Norwegia na korzyść Francji,
Norwegia - Polska na korzyść Norwegii,
hm?

uho
23-01-2016, 23:19
A w przypadku równej liczby punktów i meczów bezpośrednich:
Polska - Francja na korzyść Polski,
Francja - Norwegia na korzyść Francji,
Norwegia - Polska na korzyść Norwegii,
hm?

https://pbs.twimg.com/media/CZbyiqEWIAEXARm.jpg

Teraz mamy w bezpośrednich meczach z Francją i Norwegią bilans +4, Francuzi mają bilans -6, a Norwegowie +2. Nie ma więc możliwości, żebyśmy byli słabsi od obu naszych rywali, którzy grają między sobą. Żeby zająć pierwsze miejsce w grupie, Francuzi musieliby pokonać Norwegów ośmioma bramkami, ale nie więcej niż dziesięcioma, bo wtedy to "trójkolorowi" będą pierwsi

Proste?

(L)ukas
24-01-2016, 10:59
Jeszcze prostsze to po prostu wygrać 2 mecze, wtedy awans do półfinału będzie pewny.

Benek
27-01-2016, 19:32
Norwegia już raczej nie odda wygranej. Więc mamy jakiś tam bufor bezpieczeństwa w dzisiejszym meczu. Półfinał powinien być nasz:)

lukasz9209
27-01-2016, 19:44
Norwegia już raczej nie odda wygranej. Więc mamy jakiś tam bufor bezpieczeństwa w dzisiejszym meczu. Półfinał powinien być nasz:) nawet jak dziś dostaniemy wpie.dol to wchodzimy?

Benek
27-01-2016, 19:44
nawet jak dziś dostaniemy wpie.dol to wchodzimy?

Opcja VI

Francja - Norwegia: zwycięstwo Norwegii
Polska - Chorwacja: zwycięstwo Chorwacji

1. Norwegia 9
2. Francja, Polska, Chorwacja 6

Zwycięstwa Norwegii i Chorwacji to najbardziej skomplikowany przypadek. Warto się przy nim zatrzymać i przeanalizować dokładnie tę sytuację. Norwegia oczywiście wygra grupę, lecz kto wyjdzie z drugiego miejsca? Francja, Polska i Chorwacją będą miały po sześć punktów, więc potrzebna będzie, tzw. mała tabelka. Na ten moment bilans bramkowy wygląda następująco:

Polska: +6
Francja: +2
Chorwacja: -8

Mała tabelka uwzględnia tylko bramki zdobyte i stracone w meczach między tymi drużynami. Na ten moment mamy najlepszy bilans, lecz to może się szybko zmienić. Jeśli przegramy trzema bramkami, to my awansujemy z drugiego miejsca. Jeśli przegramy dokładnie czterema bramkami, to pod uwagę będą brane trafienia zdobyte w spotkaniach między wszystkim zainteresowanymi. Francuzi w dwóch meczach zdobyli 57 bramek, Polacy na razie - 31, więc jeśli przegramy z Chorwacją 27:31 - lub wyżej czterema bramkami - to my zajmiemy drugą lokatę. Jeśli 26:30, to decydować będzie różnica bramkowa we wszystkich meczach, a jeśli jeszcze niżej, to wyprzedzi nas Francja. Z kolei jeżeli Chorwacja pokona nas przynajmniej 11. trafieniami, to właśnie ona rzutem na taśmę zamelduje się w gronie czterech najlepszych drużyn.

Mało prawdopodobne, ale jednak cały czas teoretycznie możliwe...

lukasz9209
27-01-2016, 19:47
Dzięki za super rozpiskę ;)

heretico
27-01-2016, 19:53
Norwegia & Niemcy w półfinałach.

Benek
27-01-2016, 19:53
Niemcy w półfinale, nieźle...

Majkisek
27-01-2016, 20:20
No to Polska v Niemcy w finale i rewanż za Mundial 2007 ;)

(L)ukas
27-01-2016, 21:08
Na razie tragedia. Myślami chyba byli w półfinale.

Antares
27-01-2016, 21:11
Jest jakaś inna czołowa reprezentacja na świecie, która nie grałaby wgl skrzydłami tak jak my? Poza meczem z Francją nasza gra w ataku oparta jest na dwóch indywidualnościach Bielecki i Jurecki, nie tworzymy drużyny. A Daszek czy Szyba to wyglądają dzisiaj jakby wczorajsi byli.

heretico
27-01-2016, 21:21
Polska to drużyna drugich połów i tym się łudzę.
Albo ogarną atak, albo to jeszcze Chorwacja awansuje.
Jeśli odpadniemy już teraz, jak wygląda kwestia Rio ?

Huxley
27-01-2016, 21:21
Dramatycznie to wygląda. Trenerzy kompletnie nie mają pojęcia jak zagrać przeciwko tak zorganizowanej chorwackiej obronie. Może dadzą radę przegrać dwoma bramkami, ale w półfinale (chyba, że zagrają jak z Francją) to nie wróżę sukcesu. Gra oparta na szarżach dwóch zawodników, na dłuższą metę nie przyniesie sukcesu. Na ten moment nie ma gry zespołowej, ani w ataku ani w obronie.

piejo kury piejo
27-01-2016, 21:24
Właściwie każdy mecz na tą samą modłe: zero kontrataku, powolne organizowanie akcji, długie zabawy w podania z których niewiele wynika, a na końcu żółwi powrót. Taktyka do bólu przewidywalna, albo po prostu wiek i kondycja dały o sobie znać. Jedno jest pewne, to najpowolniejsza ekipa na tych mistrzostwach, a Bieglera broni jedynie 3 miejsce w Katarze.

Jasper121
27-01-2016, 21:25
Albo ogarną atak, albo to jeszcze Chorwacja awansuje.
Jeśli odpadniemy już teraz, jak wygląda kwestia Rio ?

Rio będzie bez problemu, po zajęciu 3 miejsca w MŚ mamy najłatwiejszy turniej eliminacyjny i najprawdopodobniej u nas. Oprócz nas i drugiego zespołu Europy, chyba 3 drużyna Ameryki Południowej i 3 drużyna za afryki. A wychodzą 2 drużyny. Bezpośrednio awans do Rio daje nam Mistrzostwo Europy.

Dawać Panowie!

heretico
27-01-2016, 21:31
No to po Rio zmiana pokoleniowa konieczna.
IO to chyba ostatnia impreza graczy, którzy pamiętają jeszcze 2007 rok.
Wiadomo, z wyjątkiem Szmala, bo ten jeszcze parę lat pociągnie.

Huxley
27-01-2016, 21:35
No to chyba po zawodach, bo na jakąś ułańską szarżę to się nie zanosi, ja nie wiem co oni przez te wolne cztery dni robili (wolne do meczów), bo na pewno nie doskonalili żadnego z elementów gry....tu nic nie działa!!!

Tom Kruz
27-01-2016, 21:38
A wydawało się, że to pierwsza połowa była tragiczna ...... Gramy już tylko dla Francji.

e(L) Pichichi
27-01-2016, 21:38
Tak koncertowo to spierdolili jak nasi kopacze ostatniego mistrza, mogą sobie spokojnie podać ręce...

Grabo
27-01-2016, 21:39
Wygląda jakby spalili się psychicznie. Jak przed meczem eksperci gadali, że Chorwaci, to drużyna przeciętniaków, która o nic nie gra, to już mi się lampka zapaliła - to samo było przed Norwegią, która wg ekspertów też o nic nie grała, bo wchodząc do drugiej rundy osiągnęła już swoje maksimum.

heretico
27-01-2016, 21:40

:wleb:

Hermit
27-01-2016, 21:48
Trudno mi sobie przypomnieć równie spektakularną kompromitację polskiej drużyny w ważnym, decydującym o czymś meczu, przed własną publicznością. To chyba jakiś rekord upodlenia.

Huxley
27-01-2016, 21:48
Czy oni grają na zwolnienie trenera, a może oddają mecz za MŚ w Katarze, a może coś przyjęli od Chorwatów...? Niech przeproszą tych kibiców i spie.rdalają!!

e(L) Pichichi
27-01-2016, 21:54
Można już? Pedały!

Brylancik
27-01-2016, 21:59
:brawo:

Majkisek
27-01-2016, 22:00
Gruby hajs był do wyjęcia za awans Chorwacji przed tym meczem lub też ogólnie przed dzisiejszym dniem. W takie cuda jak dziś w Krakowie, to ciężko uwierzyć.

Mikier
27-01-2016, 22:05
Czuje się jakbym oglądał naszych kopaczy z poprzedniego roku, taką padlinę zagrać to na prawdę trzeba mieć talent :jejku:

Gramy o 7-8 miejsce, co jest już w ogóle hitem.

Ivan Drugi
27-01-2016, 22:06
Oddawać koszulki i *********** .

Tom Kruz
27-01-2016, 22:06
Trochę to przypomina Brazylia - Niemcy 1:7.

Jak się okazało, że Bartek Jurecki jednak nie zagra, a Lijewski jest kontuzjowany przeczuwałem, że to przegramy, ale po tym, jak usłyszałem o wyniku meczu Norwegia - Francja typowałem, że ''tylko'' ... czterema golami ;).
Kompromitacja bez precedensu.

Hermit
27-01-2016, 22:15
Gruby hajs był do wyjęcia za awans Chorwacji przed tym meczem lub też ogólnie przed dzisiejszym dniem.

A jaki był kurs na CRO?

księciuniu
27-01-2016, 22:18
Jak ktoś ma C+, to niech przełączy na Barca - Athletic Bilbao (teraz przerwa) - ładnie kopią i są emocje.

To tyle mojego komentarza do meczu naszych szczypiornistów. :efoch:

piejo kury piejo
27-01-2016, 22:19
Chorwaci wykonali to co wykonać mieli - zdobyć 12 bramek przewagi potrzebnych do awansu. Zrobili to z nadwyżką, także szacun dla nich że nie wymiękli, w przeciwieństwie do orłów Bieglera, którzy myśleli że z taką grą jak do tej pory uda się jakoś prześlizgnąć do półfinału. Wkońcu więcej jak 4 punktami nie da się przegrać, co akurat było potrzebne by zostać w grze. A jednak!

Jaszcz
27-01-2016, 22:23
A jaki był kurs na CRO?

Rzuciło mi się gdzieś na forum bukmacherskim na -11 goli Chorwatów @100..

http://files.tinypic.pl/i/00749/c9a1bg6mchud_t.jpg (http://www.tinypic.pl/c9a1bg6mchud)

Antares
27-01-2016, 22:24
Chyba czas na zmiany w naszej reprezentacji. Reprezentacja oparta tylko na dwóch indywidualnościach to daleko nie zajedzie. Do tego Bielecki kapitalnie rzuca z drugiej linii, ale rozgrywa bardzo marnie.

Alek
27-01-2016, 22:27
Tydzień temu bohaterowie dziś niech spie,rdalają pedały.

Może by tak z szacunkiem dla graczy dzięki których kilka razy byliśmy na podium wielkich imprez?

looking1916
27-01-2016, 22:31
Rozumiem przegrać, ale taką różnicą bramek?

LOL3K
27-01-2016, 23:07
Gwałt i nokaut. :o

Ljubo-jad
27-01-2016, 23:10
Gwałt i nokaut. :o

w punkt :prawi:

mmm
28-01-2016, 00:27
Jak ktoś ma kogoś kto pracuje w internetowym bukmacherze to może się dowiedzieć zaskakujących faktów...

dlatego ***** zawodowy sport!

b.
28-01-2016, 00:35
Jak ktoś ma kogoś kto pracuje w internetowym bukmacherze to może się dowiedzieć zaskakujących faktów...

Jak coś wiesz i masz pewne info - to dawaj.

A jak przepisujesz jakieś teorie spiskowe z twittera czy **** wie skąd, to bez sensu.

Nie chce mi się wierzyć, że ręczni się sprzedali. Kto jak kto, ale oni, przed własną publicznością?

Alek
28-01-2016, 00:39
Jak coś wiesz i masz pewne info - to dawaj.

A jak przepisujesz jakieś teorie spiskowe z twittera czy **** wie skąd, to bez sensu.

Nie chce mi się wierzyć, że ręczni się sprzedali. Kto jak kto, ale oni, przed własną publicznością?

Mmm słynie ze swych teorii spiskowych głównie w temacie " ekstraklasa ". Dla Niego i wynik 2-3 Niecieczy z Łęczna już jest przykładem niespodzianki gdzie doszło do kupienia meczu itd :D

Chyba , że na serio masz jakieś dowody to podziel się wiedzą :)

Mrugs
28-01-2016, 10:02
Już pisałem wcześniej, że rola faworyta nam nie służy, wyjątkiem mecz z Białorusią która jest piekielnie słaba.

Wygrana Norwegów dała nam autostradę do drugiego miejsca i margines błędu i chyba w podświadomości im to siedziało, bo nie wierzę, żeby nagle zapomnieli jak się gra. Z drugiej strony determinacją Chorwatów niesamowita, dostali szansę od Norwegów - pierwszy cud, gdyby wygrali 5-6 golami to nikt by nie miał do nich pretensji grali bez jakiejkolwiek presji oni mogli my musieliśmy i tak się skończyło.

Na szczeście w kwietniu gramy ze Słowenią, Chile i jakimś afrykańskim wynalazkiem o IO, więc szansa jest naprawdę duża, a skład półfinałów świadczy o tym że turniej w Hiszpanii i Danii będą mega ciekawe ze względu na 3 silne europejskie drużyny w każdym z nich.

Szawar
28-01-2016, 10:08
Tydzień temu bohaterowie dziś niech spie,rdalają pedały.

Może by tak z szacunkiem dla graczy dzięki których kilka razy byliśmy na podium wielkich imprez?

Jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz. Spierdolili to koncertowo.

Runi
28-01-2016, 10:15
Tu nie chodzi o to czy pedały czy niepedały, ale fakt, że gdyby na ich miejscu byli piłkarze, wszyscy grzmieli by o wstydu i kompromitacji. Rozumiem medale, zasługi ( podobnie jak w siatkówce) ale nie zapominajmy, że są to świetlicowe sporty, gdzie liczba drużyn potrafiących grać zamyka sie w dziesięciu narodowościach. Reszta to uzupełnienie, albo pseudo uzupełnienie.
Skompromitowaliśmy się w meczu o awans do półfinału gdzie brak Chorwacji, Francji , Danii bardzo ułatwiłby drogę do medalu. Spieprzyli to wręcz idealnie.
I nie ruszają mnie teksty , że nie wytrzymała głowa. Każdy w życiu narażony jest na stres. Jak nie wytrzymujesz go to zmień zawód.
Jak ktoś dobrze wspomniał, to była wręcz kopia Brazylii z mundialu. Ślizganie się w na rywalach, pompowanie balonika i w końcu czas siarczystego wpier**lu.

A najgorsze , że czas tej reprezentacji bezpowrotnie mija. Już teraz ograniczamy się na kilku osób , którzy ciągną grę. Powolny koniec kariery reprezentacyjnej w wykonaniu Lijewskiego, Bieleckiego czy Szmala sprawi, że niedługo sam awans do turnieju będzie sukcesem.

Kucharz
28-01-2016, 11:11
Z drugiej strony determinacją Chorwatów niesamowita, dostali szansę od Norwegów
Nie chcesz mi chyba przez to powiedzieć, że przed meczem Chorwaci naprawdę pomyśleli, że pojadą nas przynajmniej 11 golami i wywalczą awans. Nie ma bata, nikt o zdrowych zmysłach by na to nie liczył - nie na takiej imprezie, nie z gospodarzem, ale przede wszystkim nie w przypadku drużyn o zbliżonym poziomie. Takie rzeczy się po prostu nie zdarzają. Wyszli więc na luzie, a że nasi słabo weszli w mecz, to tylko im pomogło. Pismo nosem Chorwaci pewnie wyczuli dopiero w przerwie, że skoro nasi są bardzo kiepsko tego dnia dysponowani, a dodatkowo rozpoczną drugą połowę w osłabieniu, to można spróbować cudu. I udało im się, co przejdzie do historii Chorwackiej piłki ręcznej, podobnie niestety jak nasz blamaż.

brachu
28-01-2016, 11:16

mam nadzieje ,że zarobiłes na tych -11 punktach po kursie 100 . A jak nie to po **** piszesz takie brednie

Net
28-01-2016, 11:21
Biegler złożył rezygnację i została przyjęta. Mecz ze Szwecją będzie jego ostatnim

Mrugs
28-01-2016, 11:42
Nie chcesz mi chyba przez to powiedzieć, że przed meczem Chorwaci naprawdę pomyśleli, że pojadą nas przynajmniej 11 golami i wywalczą awans. Nie ma bata, nikt o zdrowych zmysłach by na to nie liczył - nie na takiej imprezie, nie z gospodarzem, ale przede wszystkim nie w przypadku drużyn o zbliżonym poziomie. Takie rzeczy się po prostu nie zdarzają. Wyszli więc na luzie, a że nasi słabo weszli w mecz, to tylko im pomogło. Pismo nosem Chorwaci pewnie wyczuli dopiero w przerwie, że skoro nasi są bardzo kiepsko tego dnia dysponowani, a dodatkowo rozpoczną drugą połowę w osłabieniu, to można spróbować cudu. I udało im się, co przejdzie do historii Chorwackiej piłki ręcznej, podobnie niestety jak nasz blamaż.

Dalej napisałem, że nikt się od nich tego nie spodziewał dlatego zagrali na luzie, tak jak my z Francją, tez nikt się nie spodziewał zwycięstwa. Zgodzę się, że realnie pewnie zaczęli o tym myśleć w połowie meczu, jednak jak dowiedziałem się że do przerwy jest -5 to byłem pewien, że dojadą do tych 11.
To co było pisane wcześniej, balonik pękł z wielkim hukiem i wg mnie wszystko rozegrało się na poziomie mentalnym.

My kiedyś odrobiliśmy 11 goli ze Szwedami w przeciągu 30 minut co też przeszło do historii.

Widać zmiany że zaczynają się zmiany pokoleniowe w piłce ręcznej, odrodzeni Niemcy i Norwegowie, wielkie firmy poza top4.

Zagłębiak
28-01-2016, 16:05
Sport to sport nie zawsze wszystko wychodzi..
https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/12642642_673651306071815_7954430482345496043_n.jpg ?oh=90b40f0d3f38a6051bb85fae15e01576&oe=572CBF00
***** tych co są tylko jak jest sukces..

księciuniu
28-01-2016, 16:15
W tytule "Wstyd" nie widzę nic niestosownego. Tytuły w stylu "Duma" czy "Bohaterowie" po jakichś wielkich zwycięstwach chyba nie były przez nikogo oprotestowane?

b.
28-01-2016, 16:16
Widzę, że kolega mmm nie ma ochoty na rozwinięcie swojej myśli nt. buków.

W **** słabe jest takie z dupy oskarżanie chłopaków o podłożenie się.

looking1916
28-01-2016, 17:14
Widzę, że kolega mmm nie ma ochoty na rozwinięcie swojej myśli nt. buków.

W **** słabe jest takie z dupy oskarżanie chłopaków o podłożenie się.

A wiadomo coś, jakie były kursy?

Z tytułem "Wstyd" się zgodzę, bo przegrać taką różnicą bramek... to nie jest wstyd?

Bary89
28-01-2016, 18:49
Wierzcie w teorie spiskowe mmm to daleko zajedziecie:) Bukmacherzy nie są głupi i na pewno nikt majątku nie zbił wczoraj na Chorwatach, inna sprawa że oddsmakerow od ręcznej bym wyje... z miejsca z roboty bo kursy na ten mecz były fatalnie wystawione. Nasi w tym turnieju zagrali będę dobry mecz i wczoraj według mnie nie byli faworytami a kursy szły po 1.90zl gdzie Chorwaci mieli 3,5 bramki różnicy, to już był źle oszacowany kurs a po meczu Francji to była wręcz promocja. Oczywiście mogło się zdarzyć że jakiś wariat obstawil Chorwatów że pocisna 11bramkami za powiedzmy 1000zl i się obłowił ale nie wyciągał bym z tego pochopnych wniosków to i ja obstawilem kiedyś za 50zl na live Janowicza w sławnym meczu z Murayem gdzie Jerzyk byl dwie piłki od przegranej i kurs byl @101 i co też mam mówić że Szkot sprzedal mecz??

Untiney
28-01-2016, 19:15
Chyba jakaś pomyłka :D

Ivan Drugi
29-01-2016, 08:34
Miały być medale a jest mecz o 7 miejsce z Tęczowym Kapitanem Sweden . Po pogromie z Chorwatami liczyć można tylko na nasze Cheerleaderki . ;)

sarinosoman
29-01-2016, 19:26
Nie chciało mi się tu pisać ani po męczarniach w dwóch pierwszych meczach, ani po meczu "pompujemy balon/mamy już złoto" z Francją. Teraz, po dymisji Bieglera, mamy szansę, że na ławce wreszcie zasiądzie jakiś trener. Do tej pory tradycyjnie nie mieliśmy ataku, na tych mistrzostwach ME doszedł brak obrony - stanie strefą na szóstym metrze i próby wyłapania rzutów blokiem dobre są w meczach z Wolsztyniakiem Wolsztyn. Kontr - prawie zero, szybkich wznowień - zero. Pojedyncze, indywidualne zrywy mogą wypalić w jednym meczu, ale nie załatwią sprawy z kimś, kto ma jakąś taktykę i nie waha się jej użyć. Chorwaci załatwili nas obroną, a potem odjeżdżali nam po kontrach. Nasi - bezradni, pomoc z ławki - żadna.

Maciek
30-01-2016, 00:14
Turniej już tak nie ekscytuje ale:

Dziś Niemcy wygrali z Norwegią po dogrywce, ALE Norwegia złożyła protest:

W piątek Niemcy po niezwykle zaciętym meczu i rzucie w dogrywce na pięć sekund przed syreną awansowali do finału mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Mogą jednak w finale nie wystąpić, bo Norwegowie złożyli oficjalny protest. Zdaniem Norwegów ich rywale w końcówce spotkania mieli zbyt wielu zawodników na boisku.
34. bramkę dla Niemców tuż przed końcową syreną rzucił Kai Haefner. Jak zauważyli Norwegowie na pięć sekund przed końcem meczu w grze brało udział ośmiu zawodników reprezentacji Niemiec. Na boisku przebywał w jednym czasie bramkarz i bramkarz lotny, który został wprowadzony przez niemieckiego trenera, aby w ostatniej akcji stworzyć liczebną przewagę w ataku.
Europejska Federacja (EHF) ma rozpatrzyć to odwołanie o godzinie 9 w sobotę, a decyzję powinna podjąć do 11.

https://pbs.twimg.com/media/CZ6xe9KWEAANGcR.jpg:large

Meazza
30-01-2016, 10:13
Norwegowie jednak odwołali protest.:hmm:

Raczej
30-01-2016, 10:18
To tego nie ściga się "z urzędu"? To gdyby wprowadzili jeszcze z 3ech zawodników a protestu by nie było to też nic by się nie stało? Chore to.

Edit:
No chyba, że Norwegowie odwołali ale decyzji jeszcze dziadki podjęli więc może jeszcze nie koniec.
Edit2:
Zapomniałem, o ile oczywiście nikt by tego w trakcie meczu jakimś cudem nie zauważył hehe

Runi
30-01-2016, 11:19
Norwegowie jednak odwołali protest.:hmm: Ciekawe ile kosztuje takie odwołanie i cisza :)

piejo kury piejo
01-02-2016, 02:14
Tak na zakończenie fragment z ceremonii medalowej mistrzostw i wygwizdana Szydłowa. Nie sądzę aby to była ustawka medialna, gdyż Dowbor również był zaskoczony, nie podzielam też opinii o gwizdach niemieckich kibiców jakie już padały na TT, ale daleki też jestem od sformułowań typu "społeczeństwo budzi się" których pełno w sieci, obserwując wcześniejsze spotkania na których zarówno pani premier jak prezydent byli obecni i gwizdów nie było, albo były pojedyncze.

https://www.youtube.com/watch?v=OnFFEE73nMk

Benek
01-02-2016, 08:18
Ciekawe ile kosztuje takie odwołanie i cisza :)

Mówi się, że organizację turnieju kwalifikacyjnego do IO :)

Barto(L)d
01-02-2016, 08:38
Mówi się, że organizację turnieju kwalifikacyjnego do IO :)

Bym podejrzewał nawet awans, biorąc pod uwagę możliwości "interpretacyjne" dla panów sędziów w tym sporcie.

Majkisek
01-02-2016, 10:47
Ciężko było sobie wyobrazić gorszy finał. Po pierwszym starciu Hiszpanów z Niemcami, przyznam, że apetyt na to spotkanie miałem ogromny. No ale Południowcy każdą piłkę napierdzielali w bramkarza niemieckiego i emocje mieliśmy jak na grzybach :/

Jaco
14-02-2016, 12:11
Ot, takie czary mary. A w bramce nie byle kto, bo Alilović:

http://www.youtube.com/watch?v=oM1S2MWsc-g&feature=youtu.be

:ucieka:

Benek
07-04-2016, 09:42
Przypominam, że jutro w Gdańsku rusza turniej kw do IO. Gramy z Macedonia, Chile i Tunezja. Dwie drużyny awansują więc chyba nie powinno być problemu :)

heretico
07-04-2016, 11:00
transmisja w TV ?

Runi
07-04-2016, 11:04
transmisja w TV ?

Polsat Sport.

Benek
07-04-2016, 11:06
transmisja w TV ?

Polsat Sport i Polsat Sport News 20.30

heretico
07-04-2016, 11:34
:uklony:

Benek
11-04-2016, 10:27
Polacy co było do przewidzenia wygrali turniej i jadą do Rio :)

Rozstawienie w pierwszym koszyku oznacza, że Polacy w fazie grupowej igrzysk unikną starcia z Francuzami, którzy w Rio będą bronili tytułu z Londynu.

Y
Oprócz Polski i Francji, w turnieju olimpijskim zagrają również Brazylia (gospodarz), Argentyna (zwycięzca igrzysk panamerykańskich), Niemcy (mistrz Europy), Egipt (mistrz Azji), Katar (mistrz Azji) oraz Tunezja, Słowenia, Szwecja, Chorwacja i Dania, które wywalczyły awans na igrzyska poprzez turnieje kwalifikacyjne. W Rio zabraknie natomiast m.in. Hiszpanii, Norwegii oraz Islandii.

Losowanie grup igrzysk zaplanowano 29 kwietnia w siedzibie Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej w szwajcarskiej Bazylei. Turniej olimpijski rozegrany zostanie w dniach 6-21 sierpnia (transmisje w Telewizji Polskiej!).

Reprezentacja Polski zagra na igrzyskach po raz piąty w historii. Po raz ostatni biało-czerwoni wystąpili w 2008 roku w Pekinie, gdzie zajęli 5. miejsce. Najlepszy wynik osiągnęli 40 lat temu w Montrealu, gdzie wywalczyli brązowe medale.

Podział koszyków przed losowaniem grup IO:
Koszyk 1: Francja, POLSKA
Koszyk 2: Słowenia, Dania
Koszyk 3: Chorwacja, Szwecja
Koszyk 4: Tunezja, Brazylia
Koszyk 5: Niemcy, Katar
Koszyk 6: Argentyna, Egipt

sarinosoman
12-04-2016, 17:31
Na turnieju dobrze wyglądaliśmy - wreszcie na ławce znowu mamy trenera.
Dla mnie największe zaskoczenie to postawa Krajewskiego i Gieraka na środku rozegrania - spokojna gra, zaplanowane akcje, nie, żeby wszystko miało być od razu super, ale jak sobie przypomnę niedawne walenie deklem w mur, to mi się krew w żylakach ścina.
Dujszebajew spadł nam z nieba, to znaczy z Kielc Bertusa (no i Madziarzy z niego zrezygnowali) - niech Lis i Rombel się teraz uczą, bo mają od kogo.
Jakoś specjalnie się nie podpalam, bo z gigantami nie graliśmy, ale przynajmniej widać było logikę w grze, przygotowane warianty, reakcje ławki. Cieszy powrót Jachlewskiego. Super zagrał też inny weteran, "Gadżet" Wiśniewski (praktycznie wyłączył Lazarowa z gry), a w Płocku wcale nie błyszczy. Swoje walnął Karol, superskuteczny w kluczowym dla nas meczu był Szmal, Dzidziuś na swoim poziomie, nieźle graliśmy w obronie. Nadzieja jest.

Daenerys_Targaryen
12-04-2016, 20:22
Te koszyki to w jaki sposób wybierali? Tunezja i Brazylia przed Niemcami i Katarem? WTF?

Benek
14-04-2016, 13:48
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych poznała rywali w grupie eliminacyjnej EHF EURO 2018. Przeciwnikami biało-czerwonych w walce o mistrzostwa Europy w Chorwacji będą Białorusini, Serbowie i Rumuni! To zdecydowanie najbardziej wyrównana z wszystkich czterech grup eliminacyjnych.
Eliminacje EHF EURO 2018: Polska zagra z Białorusią, Serbią i Rumunią! fot. CyfraSport
Chorwacja będzie gospodarzem mistrzostw Europy po raz drugi - poprzednio bałkański kraj gościł tą imprezę w 2000 roku. Jest to pierwszy przypadek w historii, gdy jakieś państwo ponownie będzie gościć najlepsze reprezentacje Starego Kontynentu u siebie. Do tej pory każdy z dwunastu turniejów odbywał się w innym kraju. Ostatnie mistrzostwa miały miejsce w 2016 roku w Polsce.

Polska była losowana z pierwszego koszyka, gdzie znalazła się obok potęg światowego handballa - Francji, Danii, Hiszpanii czy obrońców tytułu z Niemiec. Jeśli chodzi o potencjalnych rywali naszej kadry, to podopieczni Tałanta Dujszebajewa na pewno chcieli uniknąć Serbów z trzeciego koszyka, którzy byli tam zdecydowanie najmocniejszą ekipą w stawce siedmiu drużyn. Z kolei w drugim koszyku teoretycznie najmocniejszym przeciwnikiem byli Norwegowie.

Los tylko częściowo oszczędził biało-czerwonych, którzy podobnie jak na EURO 2016 trafili na reprezentację Serbii. Z drugiego koszyka wylosowaliśmy Białoruś, z którą także mierzyliśmy się na niedawno zakończonej imprezie. Białorusini byli jednym z największych zaskoczeń turnieju, bowiem już w pierwszej fazie wyrzucili z niego reprezentację Islandii. Trzecim rywalem Polaków w eliminacjach EURO 2016 będą Rumuni, którzy choć w ostatnich latach nie grają na wielkich imprezach, to mają spory potencjał i gwiazdy w osobach m. in. Dana Racotei czy Valentina Ghionei.

Oprócz "polskiej" grupy 2, ciekawie zapowiada się także rywalizacja w grupie numer 6, gdzie trafili Szwedzi, Rosjanie, Czarnogórcy i Ukraińcy. Tylko ci ostatni zdecydowanie odstają poziomem od trzech pierwszych reprezentacji - nota bene uczestników EURO 2016. Zacięta walka o awans na mistrzostwa w Chorwacji będzie także miała miejsce w grupie 4, gdzie znaleźli się Islandczycy, Macedończycy i Czesi.

W pozostałych czterech grupach nie powinno być niespodzianek. Cztery pary: Dania i Węgry; Hiszpania i Austria; Niemcy i Słowenia; Francja i Norwegia powinny bez problemu znaleźć się na EURO w 2018 roku. Mistrzostwa w Chorwacji odbędą się w dniach 12-28 stycznia 2018.

Mecze eliminacyjne rozegrane zostaną w trzech okresach: 2-6 listopada 2016 (rundy 1 i 2), 3-7 maja 2017 (rundy 3 i 4) oraz 14-18 czerwca 2017 (rundy 5 i 6).

Spośród 28 drużyn uczestniczących w eliminacjach, awans na EHF Euro w Chorwacji wywalczy 15 zespołów - po dwie ekipy z każdej grupy oraz jedna drużyna z 3. miejsca z najlepszym wynikiem punktowym.

Wyniki losowania grup eliminacyjnych EURO 2018:

Grupa 1
Dania
Węgry
Holandia
Łotwa

Grupa 2
Polska
Białoruś
Serbia
Rumunia

Grupa 3
Hiszpania
Austria
Bośnia i Hercegowina
Finlandia

Grupa 4
Islandia
Macedonia
Czechy
Ukraina

Grupa 5
Niemcy
Słowenia
Portugalia
Szwajcaria

Grupa 6
Szwecja
Rosja
Czarnogóra
Słowacja

Grupa 7
Francja
Norwegia
Litwa
Belgia

http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2016-04-14/eliminacje-ehf-euro-2018-polska-zagra-z-bialorusia-serbia-i-rumunia/

sarinosoman
27-04-2016, 19:47
Teraz na C+ końcówka meczu Kielce-Flensburg i remis.

Edyta: Kielce w Final Four.

(L)ukas
29-04-2016, 19:40
Wylosowano grupy na IO w Rio.

GRUPA A
Francja
Dania
Chorwacja
Tunezja
Katar
Argentyna

GRUPA B
Polska
Słowenia
Szwecja
Brazylia
Niemcy
Egipt

alfa
29-04-2016, 19:54
Słabe losowanie. Niby grupę mamy bardzo łatwą, ale kluczową fazą na IO są ćwierćfinały. Stąd też lepiej być w grupie śmierci, bo automatycznie unika się silnych drużyn w 1/4, a i tak są dwie słabe drużyny w grupie. A tak wpadamy na Katar/Dania/Chorwacja/Francja

sarinosoman
30-04-2016, 20:04
Zebry odprawiły Barcę po zarąbiastym meczu.

ormo
28-05-2016, 17:12
Vive w finale lige mistrzów! :brawo:

andolando
28-05-2016, 20:32
zapowiada się bardzo ciekawie i emocjonująco, razem z współpracownikami będziemy oglądać w
http://wykonczenia-wnetrz.pro ! nie mogę sie doczekac to bedzie coś! można się spodziewać horroru na koncówkach meczów jak to lubią się w meczu polaków dziać :D

Antares
28-05-2016, 22:16
Do trzech razy sztuka ;)

Huxley
28-05-2016, 23:47
Chociaż to Kielce...ale niech wygrają tę LM :)

Benek
29-05-2016, 19:48
Przelaczylem mecz jak było 28-19.... Nieźle :)

Tom Kruz
29-05-2016, 19:51
Jeśli Veszprem to przegra to chyba jednak to będzie ''frajerstwo roku'' ;).

Stout
29-05-2016, 20:11
Karne.

ormo
29-05-2016, 20:18
Brawo Vive!

Ljubo-jad
29-05-2016, 20:19
:brawo:

Stout
29-05-2016, 20:20
Mają charakter.

Benek
29-05-2016, 20:20
Niesamowity spory ale nie na moje nerwy :) Brawo!

Przemyś(L)1916
29-05-2016, 20:25
Nie pozostaje nic innego jak pogratulować.

Oby kiedyś i my LM wygrali. Takie pobożne życzenia.

Wirażka
29-05-2016, 20:36
Piękny sport. Wielkie brawa za waleczność i horror z happy endem. Zawsze oglądając mecze Polaków bardziej reprezentacja, choćby byli w beznadziejnej sytuacji, potrafią odrobić straty i wygrać. Takie zwycięstwa pamięta się latami i to ja lubię :)

Huxley
29-05-2016, 22:11
Ogromny sukces polskiego szczypiorniaka :) Szacunek dla prezesa, że nie ścibił kasy i zbudował mega mocny zespół...szkoda, że nikogo w Warszawie nie stać na zainwestowanie np w Warszawiankę, bo potencjał był/jest...

Viper_86
30-05-2016, 01:16
Najpierw rano siatkarze wygrali przegrany mecz, a teraz Vive Kielce to powtórzyło...Polacy muszą grać chyba w niedziele

Benek
31-05-2016, 15:03
Taka ciekawostka

Adam Hofman został wiceprezesem Związku Piłki Ręcznej. Taką decyzję podjął zarząd ZPRP na posiedzeniu w dniu 31.05.2016 roku. Nowy wiceprezes będzie odpowiadał za współpracę z otoczeniem Związku – w tym z przedstawicielami różnych środowisk, którzy deklarują współpracę na rzecz rozwoju i promocji polskiej piłki ręcznej.
Adam Hofman w latach 2011 – 2015 był wiceprzewodniczącym sejmowej komisji sportu i turystyki. Po odejściu z polityki zawodowo zajął się komunikacją i promocją osób oraz marek. W ZPRP zajmie się między innymi budowaniem wizerunku i pozycjonowaniem marki narodowej jaką są reprezentacje Polski w piłce ręcznej, promocją polskiej piłki ręcznej oraz koordynacją współpracy pomiędzy wszystkimi – obecnymi i przyszłymi – partnerami ZPRP. Swoją funkcję będzie pełnił społecznie.
Przed Zarządem ZPRP nowe wyzwania – także organizacyjne. Polska była i będzie gospodarzem wielkich imprez sportowych w piłce ręcznej, ich przygotowanie wymaga intensywnej współpracy wielu środowisk.
ZPRP informuje, że zawsze był, jest i będzie otwarty na współpracę z przedstawicielami różnych środowisk, którzy deklarują pracę na rzecz rozwoju i promocji polskiej piłki ręcznej. W zarządzie Związku zawsze byli i są przedstawiciele różnych profesji.
Adam Hofman uzupełnił skład zarządu po rezygnacji Ryszarda Macha – wiceprezesa ds. finansowych.

Legionista-1916
15-06-2016, 20:59
W cieniu piłkarskiego Euro, polscy szczypiorniści zapewnili sobie awans na przyszłoroczne MŚ we Francji.

Raczej
15-06-2016, 21:12
W cieniu piłkarskiego Euro, polscy szczypiorniści zapewnili sobie awans na przyszłoroczne MŚ we Francji.

Jak? Kiedy? Gdzie? Jakieś transmisje były?

edit:
Bez kitu w niezłym cieniu musieli grać. Na onecie też ciężko jest przez kopaczy się przedrzeć. Widzę dopiero, że jakiś dwumecz był z Holandią. No to brawo :brawo:

Mrugs
24-06-2016, 10:03
W jeszcze większym cieniu wylosowano grupy wspomnianych MŚ 2017.

Niestety nie będzie łatwo

GRUPA A Francja Polska Rosja Brazylia Japonia Norwegia
GRUPA B Hiszpania Słowenia Macedonia Islandia Tunezja Angola
GRUPA C Niemcy Chorwacja Białoruś Węgry Chile Arabia Saudyjska
GRUPA D Katar Dania Szwecja Egipt Bahrajn Argentyna

W ogóle śmieszny podział koszyków, bo Katar jako finalista poprzednich mistrzostw był losowany z pierwszego koszyka. Do tego z czwartego koszyka trafiliśmy na Norwegów którzy awansowali dzięki dzikiej karcie.

Legionista-1916
24-06-2016, 12:54
Terminarz grupy A MŚ 2017:

Francja - Brazylia / 11 stycznia, godz. 20:45 (Paryż)
Rosja - Japonia / 12 stycznia, godz. 17:45
Polska - Norwegia / 12 stycznia, godz. 20:45

Japonia - Francja / 13 stycznia, godz. 17:45
Brazylia - Polska / 14 stycznia, godz. 14:45
Norwegia - Rosja / 14 stycznia, godz. 17:45

Francja - Norwegia / 15 stycznia, godz. 17:45
Brazylia - Japonia / 15 stycznia, godz. 20:45
Polska - Rosja / 16 stycznia, godz. 20:45

Norwegia - Brazylia / 17 stycznia, godz. 14:00
Polska - Japonia / 17 stycznia, godz. 17:45
Rosja - Francja / 17 stycznia, godz. 20:45

Rosja - Brazylia / 19 stycznia, godz. 14:00
Francja - Polska / 19 stycznia, godz. 17:45
Japonia - Norwegia / 19 stycznia, godz. 20:45

PS. Vive Tauron Kielce i Orlen Wisła Płock w przyszłym sezonie ponownie zagrają w grupach A i B - "elicie" Ligi Mistrzów.

(L)ukas
24-06-2016, 15:46
W jeszcze większym cieniu wylosowano grupy wspomnianych MŚ 2017.

Niestety nie będzie łatwo

GRUPA A Francja Polska Rosja Brazylia Japonia Norwegia
GRUPA B Hiszpania Słowenia Macedonia Islandia Tunezja Angola
GRUPA C Niemcy Chorwacja Białoruś Węgry Chile Arabia Saudyjska
GRUPA D Katar Dania Szwecja Egipt Bahrajn Argentyna

W ogóle śmieszny podział koszyków, bo Katar jako finalista poprzednich mistrzostw był losowany z pierwszego koszyka. Do tego z czwartego koszyka trafiliśmy na Norwegów którzy awansowali dzięki dzikiej karcie.

Chora to jest zasada, że gospodarz turnieju wybiera grupę, w której chce grać.

smolin
08-12-2016, 16:51
Kto ogląda dziewczyny na ME...dziś ostatnia szansa z Niemkami na wyjście z grupy.

Jaco
05-01-2017, 19:28
Skład szczypiornistów na turniej w Hiszpanii. Połowy nie znam. :ucieka:

Bramkarze: Mateusz Kornecki (NMC Górnik Zabrze), Adam Malcher (KPR Gwardia Opole), Adam Morawski (Orlen Wisła Płock)

Rozgrywający: Piotr Chrapkowski (Vive Tauron Kielce), Tomasz Gębala (Orlen Wisła Płock), Łukasz Gierak (TuS N-Luebbecke, Niemcy), Mariusz Jurkiewicz (Vive Tauron Kielce), Krzysztof Łyżwa (KS Azoty Puławy), Paweł Niewrzawa (Wybrzeże Gdańsk), Paweł Paczkowski (Vive Tauron Kielce), Rafał Przybylski (KS Azoty Puławy)

Skrzydłowi: Michał Daszek (Orlen Wisła Płock), Mateusz Jachlewski (Vive Tauron Kielce), Przemysław Krajewski (KS Azoty Puławy), Adrian Nogowski (MMTS Kwidzyn)

Obrotowi: Marek Daćko (NMC Górnik Zabrze), Maciej Gębala (Orlen Wisła Płock), Patryk Walczak (Vive Tauron Kielce)

Z kadrą przebywa również Arkadiusz Moryto (Zagłębie Lubin).

alfa
05-01-2017, 21:52
Na razie turnieje finałowe możemy traktować jako naukę. Ważne, aby się regularnie na nie kwalifikować. Póki co eliminacje ME nie wyglądają różowo, a odpadnięcie na tym etapie może skomplikować kolejne awanse z powodu braku rozstawienia.

yhmov
08-01-2017, 15:58
Po Jureckim, Syprzaku, Wyszomirskim dziś z powodu kontuzji barku wypadł też Jurkiewicz. Niesamowitego pecha ma ta reprezentacja

Benek
09-01-2017, 11:41

Bramkarze: Mateusz Kornecki (NMC Górnik Zabrze), Adam Malcher (KPR Gwardia Opole), Adam Morawski (Orlen Wisła Płock)

Rozgrywający: Piotr Chrapkowski (Vive Tauron Kielce), Tomasz Gębala (Orlen Wisła Płock), Łukasz Gierak (TuS N-Luebbecke, Niemcy), Mariusz Jurkiewicz (Vive Tauron Kielce), Krzysztof Łyżwa (KS Azoty Puławy), Paweł Niewrzawa (Wybrzeże Gdańsk), Paweł Paczkowski (Vive Tauron Kielce), Rafał Przybylski (KS Azoty Puławy)

Skrzydłowi: Michał Daszek (Orlen Wisła Płock), Mateusz Jachlewski (Vive Tauron Kielce), Przemysław Krajewski (KS Azoty Puławy), Adrian Nogowski (MMTS Kwidzyn)

Obrotowi: Marek Daćko (NMC Górnik Zabrze), Maciej Gębala (Orlen Wisła Płock), Patryk Walczak (Vive Tauron Kielce)

To i tak dobrze sie orientujesz w szczypiorniaku, ja znam tylko 5. :)

junoumi
10-01-2017, 11:58
Po Jureckim, Syprzaku, Wyszomirskim dziś z powodu kontuzji barku wypadł też Jurkiewicz. Niesamowitego pecha ma ta reprezentacja

Strasznie szklany ten Jurkiewicz. Dopiero co stracił sezon przez kontuzję, a tu kolejna...

darekforest
10-01-2017, 15:40

We Francji :prawi:

Niestety czesc zawodnikow zawiesila swoja reprezentacyjna kariere.Swoja droga nie bardzo rozumie ich decyzje.Konczysz lub grasz dalej.

Mrugs
10-01-2017, 15:50
We Francji :prawi:

Niestety czesc zawodnikow zawiesila swoja reprezentacyjna kariere.Swoja droga nie bardzo rozumie ich decyzje.Konczysz lub grasz dalej.

Skład był podawany na turniej towarzyski w Hiszpanii który odbył się w ostatni weekend, skład na Mistrzostwa Świata został ogłoszony bodajże wczoraj.

To jest różnica między piłką kopaną a rzucaną, charakterystyka gier w reprezentacji pozwala na zawieszenie grania w reprezentacji na rzecz odpoczynku. De facto czas na mistrzostwa i eliminacje to jedyny okres urlopowy dla tych nie powoływanych co często wykorzystują stare gwiazdy do wygrzania kości szczególnie po takim turnieju jak IO.
Mam nadzieję, że chłopaki wrócą i przynajmniej pomogą w walce o IO 2020.
Co do samych Mistrzostw to liczę na wyjście z grupy ale i o to może być ciężko tym bardziej ze z ostatniego koszyka dostaliśmy Norwegów z dziką kartą :/

klinton
12-01-2017, 22:09
Włączajcie TVP2. Nasza odmłodzona kadra walczy na grubo z Norwegią a w bramce szaleje Malcher.

jednopostowiec
12-01-2017, 22:12
Szczerze po takich zmianach i pladze kontuzji podchodziłem do tych mistrzostw na chłodno; ot będzie sobie telewizor odpalony w tle... kuzwa ale z nimi tak się nie da!
Emocje jak zwykle!

Jaszcz
12-01-2017, 22:53
Widać, że brakuje jeszcze chłopakom doświadczenia i ogrania. Podchodziłem do tych MŚ na spokojnie patrząc na kadrę, ale chłopaki próbują - walczą. Emocje jak zwykle są, brawo za dziś mimo wszystko :)

Huxley
12-01-2017, 22:54
Szkoda, że się zacięli w ostatnich 5 min. kiedy był remis i nie odjechali chociaż na jedną bramkę, wtedy Norwegia miałaby nerwówkę...była ogromna szansa to wygrać. Zabrakło kogoś kto by to pociągnął, widać było, że bali się rzucać i wymyślali kwadratowe jaja.
Trudno powiedzieć na co ich stać, ale jeżeli zespół nie ma końcówki to na niewiele...niestety...

Szawar
13-01-2017, 08:40
Szkoda, że się zacięli w ostatnich 5 min. kiedy był remis i nie odjechali chociaż na jedną bramkę, wtedy Norwegia miałaby nerwówkę...była ogromna szansa to wygrać. Zabrakło kogoś kto by to pociągnął, widać było, że bali się rzucać i wymyślali kwadratowe jaja.
Trudno powiedzieć na co ich stać, ale jeżeli zespół nie ma końcówki to na niewiele...niestety...

Szkoda tych nie wykorzystanych szans przy remisowym wyniku.
Brawo za walkę i ambicję.
Malcher zawodnik meczu. :brawo:

Mrugs
13-01-2017, 10:05
Nadal po wyjściu z grupy jest druga faza grupowa bez naliczania punktów z drużynami które odpadły w pierwszej fazie?

maras
13-01-2017, 10:19
Nie, taki system stosowany jest tylko w ME. W MŚ jest drabinka pucharowa.

Mrugs
13-01-2017, 10:24
Ale też dopiero od 2013 roku. Dzięki.

Majkisek
13-01-2017, 16:44
Katarczycy przegrali z Egiptem. Nie śledzę jakoś mocno tej dyscypliny, ale ci pierwsi to bądź co bądź finaliści ostatniego chempionatu (pomijam styl w jakim tam się znaleźli). Egipt dostał wówczas solidny wpierdziel już w 1/8.

Benek
13-01-2017, 16:51
Katarczycy przegrali z Egiptem. Nie śledzę jakoś mocno tej dyscypliny, ale ci pierwsi to bądź co bądź finaliści ostatniego chempionatu (pomijam styl w jakim tam się znaleźli). Egipt dostał wówczas solidny wpierdziel już w 1/8.

Poniższe zdjęcie powinno Ci pomóc :)

http://i67.tinypic.com/1rc2lg.jpg

Po lewej skład z 1/4 IO kiedy to większość składu stanowiły przebierańce a po prawej dzisiejszy skład :) O składzie z MŚ nie wspominając :)

Zanim Katar zaczął sobie kupować piłkarzy to Egipt lał ich dosyć łatwo.

Dla mnie większą sensacją jest porażka Białorusinów z Chile...

Szawar
14-01-2017, 16:08
Brak obrony, brak skuteczności, masa strat. Brazylia miała byc jednym z tych przeciwników, których mieliśmy pokonać by wyjść z grupy.

midzi
14-01-2017, 16:40
Brazylię mieliśmy pokonać? Przecież z nimi nawet pierwszym garniturem nie daliśmy rady na IO.

Szawar
14-01-2017, 16:41
Brazylię mieliśmy pokonać? Przecież z nimi nawet pierwszym garniturem nie daliśmy rady na IO.

Tak mi się wydaje, że obok Japonii, to najsłabsza ekipa w naszej grupie.

midzi
14-01-2017, 16:45
Nie wydaje mi się. Większe szanse widziałem w pierwszym meczu z Norwegią, którzy również nie są w pierwszym garniturze.

Szawar
14-01-2017, 16:59
Nie wydaje mi się. Większe szanse widziałem w pierwszym meczu z Norwegią, którzy również nie są w pierwszym garniturze.

Zawsze mi się wydawało, że Norwegowie moze potęgą nie są i awans uzyskali dzięki dzikiej karcie, ale reprezentują wyższy poziom niż Brazylia.

naszetrybuny
15-01-2017, 19:09
Brak obrony, brak skuteczności, masa strat. Brazylia miała byc jednym z tych przeciwników, których mieliśmy pokonać by wyjść z grupy.

Ja od początku liczyłem, że najprędzej to pykniemy Ruskich, oczywiście nie licząc Japonii. Jednak z taką grą jak wczoraj to większych szans nie mamy. Razi przede wszystkim głupota kilku zawodników podczas okresu gdy mamy piłkę. Podejmują jakieś absurdalne decyzje, a najgorszy z nich wszystkich to jest Chrapkowski. Ja rozumiem brak zgrania, brak doświadczenia czy umiejętności, bo przyjechaliśmy słabymi zawodnikami, ale jak ktoś się gubi w najprostszych zagraniach to ciężko wierzyć, że kiedykolwiek coś da tej reprezentacji. Z kadry, która pojechała do Francji po dwóch spotkaniach tylko Daszek i Paczkowski pokazali, że mają umiejętności, reszta to niestety na dzisiaj przeciętniacy.

Szawar
17-01-2017, 08:26
Ja od początku liczyłem, że najprędzej to pykniemy Ruskich, oczywiście nie licząc Japonii. Jednak z taką grą jak wczoraj to większych szans nie mamy. Razi przede wszystkim głupota kilku zawodników podczas okresu gdy mamy piłkę. Podejmują jakieś absurdalne decyzje, a najgorszy z nich wszystkich to jest Chrapkowski. Ja rozumiem brak zgrania, brak doświadczenia czy umiejętności, bo przyjechaliśmy słabymi zawodnikami, ale jak ktoś się gubi w najprostszych zagraniach to ciężko wierzyć, że kiedykolwiek coś da tej reprezentacji. Z kadry, która pojechała do Francji po dwóch spotkaniach tylko Daszek i Paczkowski pokazali, że mają umiejętności, reszta to niestety na dzisiaj przeciętniacy.

To co zagrali z Rosją lepiej zostawić bez komentarza, ja nie wiem skąd Ci zawodnicy się urwali, ale nie trzeba wielkiego doświadczenia, by strzelić karnego. Podają do przeciwników, ciągłe straty brak obrony, a o skuteczności nie ma co gadać. Ja rozumiem, ze to nowa drużyna i wyjście z grupy to juz byłby sukces, ale z taką grą, o czym my mówimy. Czy Ci zawodnicy tak samo graja w swoich klubach ?

Jaszcz
17-01-2017, 09:08
Naprawdę ciężko to wczoraj było oglądać bez wkur*iania się. Bardzo ciężko. Czasami wyglądało to jak by niektórzy dopiero od niedawna zaczęli grać w piłkę ręczną.. Smutne.

Krawczol
17-01-2017, 09:22
Naprawdę ciężko to wczoraj było oglądać bez wkur*iania się. Bardzo ciężko. Czasami wyglądało to jak by niektórzy dopiero od niedawna zaczęli grać w piłkę ręczną.. Smutne.

Grałem że nie przegramy wyżej niż dwiema i żeby mieli trochę jaj to by nawet wygrać mogli. Tak jak piszesz, Chrapkowski, który w obecnej sytuacji powinien ciągnąć grę, jest jednym z najsłabszych na placu i wygląda jakby był juniorem. Również doświadczony Krajewski nie umie karnych rzucić, Daszek też marnuje dwie czyściutkie setki sam na sam. Jedynie Malcher na plus, chłop gra turniej życia, ale wokół jełopy.

Jaszcz
17-01-2017, 11:03
Grałem że nie przegramy wyżej niż dwiema i żeby mieli trochę jaj to by nawet wygrać mogli. Tak jak piszesz, Chrapkowski, który w obecnej sytuacji powinien ciągnąć grę, jest jednym z najsłabszych na placu i wygląda jakby był juniorem. Również doświadczony Krajewski nie umie karnych rzucić, Daszek też marnuje dwie czyściutkie setki sam na sam. Jedynie Malcher na plus, chłop gra turniej życia, ale wokół jełopy.

Dokładnie tak jak piszesz, chłopaki tak jakby zapomnieli jak się gra (pomijając oczywiście Malchera, ale bramkarze to zawsze dawali radę) Pomijam już rzuty karne, gdzie chciało się rzucić czymś w telewizor jak się na to patrzyło ale przede wszystkim szkolne błędy.. idzie spokojna akcja a już nie pamiętam który - podaje w trybuny. No ku*wa. Nie ukrywam, czułem że będzie ciężko o choćby wyjście z grupy ale nie spodziewałem się, że będzie aż tak słabo..

Ps. Grałem +2,5 dla Nas..

Raczej
17-01-2017, 18:38
Tu jakie meczycho :oczko:
http://oi64.tinypic.com/2gsmv5f.jpg

A nasi do przerwy 9:11 plecy z Japonią czyli na stałym w tych MŚ poziomie.

bambino
17-01-2017, 20:16
Będzie bramkarz z tego Morawskiego.

Szawar
18-01-2017, 08:03
Będzie bramkarz z tego Morawskiego.

To tylko Japonia, niech zagra z Francją.

Krawczol
18-01-2017, 09:42
Wczorajsze zachowanie Iwańskiego pod koniec meczu to jakiś dramat. Jakbym włączył TV w 59 minucie i nie wiedział o co jest ten mecz, to byłbym pewny że właśnie weszliśmy co najmniej do półfinału. Ograliśmy jakiś totalnych barszczy ledwo co jedną brameczką, a on krzyczy jakby był to sukces.

Huxley
18-01-2017, 10:28
Wczorajsze zachowanie Iwańskiego pod koniec meczu to jakiś dramat. Jakbym włączył TV w 59 minucie i nie wiedział o co jest ten mecz, to byłbym pewny że właśnie weszliśmy co najmniej do półfinału. Ograliśmy jakiś totalnych barszczy ledwo co jedną brameczką, a on krzyczy jakby był to sukces.

Jedyna nadzieja, że wrócą kontuzjowani zawodnicy i pociągną jeszcze reprezentację, bo jeżeli nie to czeka nas tylko takie "podniecające" zwycięstwo jak to z Japonią. Ba! O ile w ogóle będą się kwalifikować do takich imprez...

Barto(L)d
22-01-2017, 09:40
Podsumowując występy Polaków to ciekawe, jak trener zareaguje w dłuższej perspektywie na występy Malchera. Czy Sławek Szmal (który w ostatnich turniejach generalnie nie pomagał drużynie) będzie jeszcze miał do czego wracać? Wydaje się, że dwójka Wyszomirski/Malcher jest na ten moment z czysto sportowego punktu widzenia optymalnym wyborem.

Przemyś(L)1916
22-01-2017, 12:28
Podsumowując występy Polaków to ciekawe, jak trener zareaguje w dłuższej perspektywie na występy Malchera. Czy Sławek Szmal (który w ostatnich turniejach generalnie nie pomagał drużynie) będzie jeszcze miał do czego wracać? Wydaje się, że dwójka Wyszomirski/Malcher jest na ten moment z czysto sportowego punktu widzenia optymalnym wyborem.

Ale Szmal już ponoć reprezentacyjną karierę zakończył

alfa
22-01-2017, 14:08
Nie zakończył. W wywiadzie przed MŚ dla SE powiedział, że to reprezentacja powinna rezygnować z zawodnika, a nie na odwrót.

Benek
22-01-2017, 21:59
Ale dziś mecze. Najpierw Dania przegrywa z Węgrami a teraz, Niemcy z Katarem. Szok

Mrugs
23-01-2017, 09:34
Ale dziś mecze. Najpierw Dania przegrywa z Węgrami a teraz, Niemcy z Katarem. Szok

A mogło być jeszcze ciekawiej gdyby kilka niezrozumiałych decyzji dwójki sędziowskiej w meczu Chorwacja-Egipt. Owszem końcówka należała do Chorwatów, ale przy 14-12 nie potrafili przez dobre 5 minut strzelić bramki, a Egipcjanie mieli gwizdane jakieś niezrozumiałe faule i przewinienia. Do tego brak co najmniej 3 karnych tylko gwizdane faule w ataku, dziwie się, że i tak przyjmowali to ze względnym spokojem.

Barto(L)d
24-01-2017, 12:46
Nie zakończył. W wywiadzie przed MŚ dla SE powiedział, że to reprezentacja powinna rezygnować z zawodnika, a nie na odwrót.

Dochodzi jeszcze Kornecki i być może okaże się, że to reprezentacja prędzej zrezygnuje z zawodnika, niż się to zawodnikowi wydawało. Na ten moment tak to wygląda.
Nie zmienia to faktu, że szacunek dla Sławka za te wszystkie lata się należy.

Meazza
24-01-2017, 19:13
Wczoraj TVP 1 transmisję meczu piłkarzy ręcznych zaczęła w połowie spotkania. :prawi: Dla nich reklamy są ważniejsze niż mecz Reprezentacji Polski.:bat:

Meazza
18-05-2017, 16:51
"Piotr Przybecki został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych – poinformował Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Aktualny szkoleniowiec Orlen Wisły Płock podpisał kontrakt do 2020 roku. Głównym celem postawionym przed nowym szkoleniowcem drużyny narodowej jest awans do igrzysk olimpijskich w Tokio".

Meazza
25-05-2017, 16:38
"TVP stawia na piłkę ręczną. Zakupiła licencje od ZPRP. Telewizja Polska uzupełniła pakiet transmisji ze szczypiorniaka. Do 2020 roku kibice będą mogli śledzić m.in. mecze eliminacyjne i towarzyskie obu reprezentacji oraz ligę kobiet".

Jaco
23-06-2017, 20:20
Tym razem fart.
Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet, mimo porażki w eliminacjach, wystąpi na grudniowych mistrzostwach świata w Niemczech. Polska otrzymała "dziką kartę" i zagra w turnieju.

:foto:

Runi
02-12-2017, 19:39
Dziś Polki rozpoczęły mistrzostwa świata w Niemczech i pokonały Szwedki 33:30. Naprawdę fajnie się oglądało młode polskie dziewczyny ( ze starej drużyny zostało 5 zawodniczek) ogrywające tak mocnego rywala. Jutro kolejny mecz z Czeszkami.

Mu(L)timaster
03-12-2017, 15:41
z Czeszkami w plecy. Obejrzałem ostatnie 11 minut meczu, gdzie różnica była jednobramkowa. Końcówka to jednak masa strat i własnych, głupich błędów Polek i niestety końcówka wyglądała dość słabo.

Meazza
07-12-2017, 14:56
TVP jest udane mecz Polska - Węgry od II połowy pokazują transmisję :leze::leze:

midzi
07-12-2017, 14:59
Dobrze, że nie przerywają po I połowie. Zdaje się już kiedyś tak było w przeszłości w TVPiS ;)

księciuniu
07-12-2017, 15:10
Myślę, że kwestia barw politycznych decydentów miala tutaj kluczowe znaczenie :kac:

midzi
07-12-2017, 15:49
Miała oczywiście ;)
http://www.zw.com.pl/artykul/202899.html

Berni
07-12-2017, 16:16
Cały mecz od początku był w TVP3...beznadzieja ogólnie,bo po Szwecji nadzieje urosły i Czeszki Węgierki spowrotem do parteru sprowadziły nasze dziewczyny(Dzika Karta jako nagroda za dwa 4 miejsca na poprzednich mundialach) .Norweżek nawet nie biorę pod uwagę,chociaż nasze zdecydowanie zbyt łatwo dały sobą wytrzeć parkiet.Najbardziej irytujące jest dla mnie kilkubramkowe prowadzenie i nagła niemoc ,skutkująca przejęciem meczu przez rywalki przy braku reakcji.Ogólnie ręczną również w wydaniu kobiecym ogląda się przyjemnie,fajna żywa dyscyplina

Huxley
14-01-2018, 22:15
Po przegranym remisie z Portugalią, Polska spadła na dno hierarchii. Tak rozpieprzyć potencjał, który był po pokoleniu Wenty potrafią tylko "mistrzowie". Czekają nas bardzo, bardzo chude lata w szczypiorniaku. Polska wróciła do sytuacji sprzed Wenty, tylko ciekawe czy ktoś za to odpowie...?

Barto(L)d
14-01-2018, 22:39
Ubiegłeś mnie... a przecież jeśli chodzi o skład to aż takiej tragedii nie ma. To na prawdę trzeba być "mistrzem".

royJfischer
16-01-2018, 06:35
The technology made its debut in English soccer, albeit on an ordeal foundation, as Brighton beat Crystal Palace in the FA Cup on Monday, and changed into used again within the Carabao Cup semi-very last first leg among Chelsea and Arsenal, however referees within the top-rated League do not have get entry to to it.
Web source: Dissertation Writing Services (https://www.dissertationempire.co.uk/)

geraldamcdade
16-01-2018, 11:41
it's proper that they do now not interrupt after the first 1/2. It appears to had been the case in TVPiS in the beyond Dissertation Writer UK (http://www.dissertationcube.co.uk/)

glennjdavis
16-01-2018, 13:31
Polish ladies's handball group, regardless of the defeat in qualifying, will carry out at the December international championships in Germany. Poland has acquired a "wild card" and will play in the match.Dissertation Help (http://www.dissertationpalace.co.uk/)

Raczej
15-09-2018, 16:33
Polscy piłkarze ręczni zaklejają logo Nord Stream 2 na koszulkach

Falę krytyki wywołał fakt, iż oficjalnym sponsorem Ligii Mistrzów piłki ręcznej będzie Nord Stream 2. Na koszulkach zawodników pojawiło się logo inwestycji, która przez Polskę, a także wiele innych państw, uznawana jest za niezwykle szkodliwą. Polscy szczypiorniści okazali sprzeciw.

Liga Mistrzów piłki ręcznej to niezwykle prestiżowa impreza – międzynarodowe, klubowe rozgrywki piłki ręcznej, utworzone z inicjatywy Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej. Ligia rozgrywana jest od 1993 roku. Sponsorem najnowszej edycji jest Nord Stream 2.

Jak informuje RMF FM, ​Vive Kielce i Wisła Płock podjęły decyzję, że zakleją na koszulkach logo sponsora Ligi Mistrzów piłki ręcznej. Klub z Kielc zaczyna rozgrywki dziś, a szczypiorniści z Płocka mają zagrać jutro. Kluby powołują się na zapisy kontraktowe ze swoimi głównymi sponsorami. Sponsorem klubu z Kielc jest Polska Grupa Energetyczna, natomiast sponsorem klubu z Płocka jest PKN Orlen.

Kontrakty sponsorskie obu klubów zastrzegają, że na koszulkach zawodnicy nie mogą mieć loga jakiejś innej firmy, która jest "wroga" albo konkurencyjna wobec tych dwóch spółek Skarbu Państw. A Nord Stream 2 uznawany jest za projekt konkurencyjny.

Do sprawy odniósł się rzecznik PGE, który napisał na Twitterze: "#PGE z zadowoleniem przyjmuje decyzję klubu o zakryciu logo Nord Stream 2. W tej trudnej sytuacji spółka wspiera i będzie wspierać klub PGE VIVE Kielce".

https://dorzeczy.pl/kraj/77168/Polscy-pilkarze-reczni-zaklejaja-logo-Nord-Stream-2-na-koszulkach.html

Jaco
17-09-2018, 16:26
Kulisy powyższej afery:
https://pbs.twimg.com/media/DnReb53XsAEsZef.jpg

Marcinho
18-10-2018, 18:22
Korea Płd i Płn wspólnie zagrają w MŚ w 2019.

Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej zwróciła się do obu krajów z zaproszeniem do udziału w MŚ mężczyzn IHF w styczniu w Niemczech i Danii jako zjednoczony zespół . IHF ogłosiła, że ​​zarówno Korea Płd, jak i Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna przyjęły zaproszenie.

khanhantibber
20-10-2018, 04:50
Rynek transferowy nieustannie się zmienia

Tom Kruz
28-10-2018, 20:36
Izrael - Polska 25:24 w eliminacjach do ME. Nisko upadliśmy.

Marcinho
29-10-2018, 17:11
Czarnógora i Serbia też skompromitowali sie.

Marcinho
08-11-2018, 19:54
Trener Leszek Krowicki podał skład Polek na ME 2018. Kadra zostanie jeszcze skrócona o dwie zawodniczki.

Bramkarki: Adrianna Płaczek, Weronika Gawlik.

Skrzydłowe: Kinga Grzyb, Katarzyna Janiszewska, Aneta Łabuda, Bogna Sobiech.

Rozgrywające: Kinga Achruk, Aleksandra Rosiak, Ewa Urtnowska Joanna Wołoszyk,Romana Roszak, Aleksandra Zych, Sylwia Lisewska, Monika Kobylińska, Karolina Kudłacz-Gloc.

Obrotowe: Joanna Drabik, Joanna Szarawaga, Sylwia Matuszczyk.

Tom Kruz
27-01-2019, 20:11
Dania - Norwegia 31:22 w finale MŚ.
Chyba nikt jeszcze nie zdobył tytułu aż tak dominując - komplet wygranych w całym turnieju, kilka pogromów, w tym też Francuzów w 1/2 - 38:30, najniższe zwycięstwo w turnieju - z Węgrami ''tylko'' 3 bramkami (ale już do przerwy prowadzili pięcioma, więc w drugiej połowie była pełna kontrola).
Imponujące.

A swoją drogą dziś mija dokładnie 10 lat od legendarnego ''rzutu Siódmiaka'' na MŚ w Chorwacji z Norwegią (co tu się działo wtedy na forum, wpis gonił wpis, nawet było oficjalne zezwolenie Morta na przeklinanie ;)). Po 10 latach Norwegowie maja drugi finał MŚ z rzędu (też przegrany z gospodarzami) a my ponosimy porażki z ... Izraelem.

Majkisek
28-01-2019, 09:25
Czytałem właśnie z tej okazji wywiad z Siodmiakiem, podobno jak w tamtych czasach kadra grała z Izraelem to ich bramkarz wybiegł na boisko w rękawicach bramkarskich :D
Dopiero musieli mu uświadomić, że to nie piłka nożna :)

Mrugs
28-01-2019, 11:28
Po 10 latach Norwegowie maja drugi finał MŚ z rzędu (też przegrany z gospodarzami) a my ponosimy porażki z ... Izraelem.

Norwegia 10 lat temu była w tym samym miejscu co my 3-4 lata temu, potęga która chyli się ku upadkowi. I do ME w Polsce była uważana za średniaka i zdarzały im się blamaże. My 10 lat temu byliśmy na szczycie a teraz zaczął się zjazd, który mam nadzieje nie potrwa tyle co ten Norwegów.

Swoją droga ciekawa sytuacja z VARem w ostatniej akcji w meczu o 3 miejsce.

Marek.Only
28-01-2019, 12:16
Nie ma co porownywac nas do Norwegow. Tam szczypiorniak jest bardziej powszechny, a ich zjazd byl spowodowany calkowita zmiana pokoleniowa. Roznica jest taka ze tam sa mlode pokolenia talentow, jest jakis system szkolenia, generalnie do tej dyscypliny lgnie duzo wiecej ludzi z potencjalem. U nas szczypiorniak byl i jest traktowany po macoszemu zaczynajac od szkol.

Mrugs
28-01-2019, 14:09
Zgadzam się w 100% przyczyny są różne u nas zmiana pokoleniowa to tragedia jeśli chodzi o wyniki, u nich rola średniaka na mistrzowskich imprezach. Co dla innych jest podłogą dla innych jest sufitem.

R.
27-04-2019, 19:35
No no, Kielce wygrywają z PSG różnicą 10 bramek. Kosmos.

Jaco
23-11-2019, 16:25
Wisła Płock ucieka właśnie spod topora. Od 17:21 do 25:22 na 3 minuty przed końcem meczu. :pimp:
Bardzo dobre widowisko. :fajek: