PDA

Zobacz pełną wersję : Piłka Ręczna

Strony : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9

yhmov
15-01-2014, 21:10
Bielecki to chyba gra tylko za nazwisko

ormo
15-01-2014, 21:59
Kuuuuuuuurvaaaaa

midzi
15-01-2014, 22:01
Gra najlepsza od kilku lat, ale co z tego. Niuanse (karny, kontry etc.) zdecydowały, że wracamy do domu.

ZwolSon
15-01-2014, 22:04
Iwański w relacji mówił, że z racji, że Ruscy wygrali z Serbią to my z Ruskami o wszystko grać będziemy ...

casual
15-01-2014, 22:05
Dłuższe fragmenty oglądałem, zagrali świetne zawody. Strasznie szkoda, no ale co zrobić- sport.

Dodatkowo moim zdaniem czymś kuriozalnym jest, że mamy zagranicznego trenera w takiej dyscyplinie- tłumacz nigdy nie odda całego sensu wypowiedzi trenera, a tu kontakt trenera z zawodnikami jest znacznie ważniejszy niż podczas meczu futbolowego.

heretico
15-01-2014, 22:07
to jest absolutnym żartem, że bramkarz przeciwnika łapie 40% rzutów.
doliczmy do tego te wszystkie w świat i otrzymamy ofensywę Polaków.
niestety, rwane, siłowe akcje, brak egzekutora karnych.
bida panie .

kraroryfer
15-01-2014, 22:08
Mecz z Rosją mega ważny. Wiadomo, z jednym zwycięstwem w dalszej fazie turnieju będzie niezwykle ciężko, no ale fajnie byłoby tam jednak trafić. Sprawa jest prosta: wygrywamy - gramy dalej, remisujemy/przegrywamy - wracamy do domu. Prawie jak na Ojro 2012 :pokemon:

PS. Istnieje jakaś szansa, że przy naszej wygranej z Kacapami i porażce Francji nie awansujemy?

midzi
15-01-2014, 22:10
Akurat ofensywa wyglądała dziś więcej niż nieźle. Kilku zawodników wzięło na siebie ciężar gry. Zabrakło tak jak pisałem szczegółów, ale generalnie trzeba być zadowolonym z występu mimo porażki. Nikt nas nas nie stawiał, więc nie będzie rozczarowania aż tak wielkiego.

Kar(L)ik
15-01-2014, 22:10
Kilka sytuacji sam na sam nie trafionych. Karabatic rzucał wszystko na moje skromne oko powinni go wyłączyć kryciem 1na1. Szmal nie miał dnia bronił można powiedzieć sam na sam,ale bomby z 2 linii wpadały. Szkoda tego meczu i znowu 1 gol zadecydował. Pozytyw to Łucak. Bielecki fakt już chyba tylko za nazwisko w kadrze. Lijewski to jest fenomen potrafi sobie świetnie wypracować dogodną pozycje rzutową,ale skuteczność u niego słabiutka. Cóż z kacapami trzeba wygrać i tyle.

Alek
15-01-2014, 22:12
Dłuższe fragmenty oglądałem, zagrali świetne zawody. Strasznie szkoda, no ale co zrobić- sport.

Dodatkowo moim zdaniem czymś kuriozalnym jest, że mamy zagranicznego trenera w takiej dyscyplinie- tłumacz nigdy nie odda całego sensu wypowiedzi trenera, a tu kontakt trenera z zawodnikami jest znacznie ważniejszy niż podczas meczu futbolowego.

W siatkówkę też mieliśmy - Lozano , czy Castellani i problemu nie było.

ZwolSon
15-01-2014, 22:13

Akurat większość naszych gra w bundeslidze gdzie na co dzień szprechać musza...

ormo
15-01-2014, 22:18
Kilka sytuacji sam na sam nie trafionych. Karabatic rzucał wszystko na moje skromne oko powinni go wyłączyć kryciem 1na1. Szmal nie miał dnia bronił można powiedzieć sam na sam,ale bomby z 2 linii wpadały. Szkoda tego meczu i znowu 1 gol zadecydował. Pozytyw to Łucak. Bielecki fakt już chyba tylko za nazwisko w kadrze. Lijewski to jest fenomen potrafi sobie świetnie wypracować dogodną pozycje rzutową,ale skuteczność u niego słabiutka. Cóż z kacapami trzeba wygrać i tyle.

Aha. I uważasz, że na niego to wystarczy?

Kar(L)ik
15-01-2014, 22:21
B.Jurecki,Jaszka chyba już tylko zostali z tych co obecnie grają w przeszłości M.Jurecki,Bielecki,Lijewski,Szmal. Jurkiewicz grał w Hiszpanii,Wyszomirski chyba u Węgrów broni, a reszta już chyba tylko u nas.

E: Ormo spróbować nigdy nie zaszkodzi tym bardziej,że chyba każdy jego rzut to bramka była. Trzeba szukać rozwiązań.

Fresh(L)
15-01-2014, 22:47
Nasza wygrana od początku była nikła ale kapelusz trzeba im uchylić że powalczyli do końca i trzymali w napięciu. Zemściły się drobne błędy z pierwszej połowy a Francuzi zrobili klasyka z przerwą i spełniło to swoje zadanie. Najbardziej wpadło mi w oko prawe skrzydło na plus no i Bielecki który już nie ma tej formy i skuteczności, nie wiem czemu nadal jest w składzie. Pod koniec mogliśmy zaryzykować i wyjść wyżej ale wiadomo że różne to może mieć skutki.

Z kacapami do przodu i tyle w temacie :D

Huxley
15-01-2014, 22:58
Oto możliwe warianty:

" Po porażce z Francją 27:28 polscy piłkarze ręczni zajmują ostatnie miejsce w tabeli grupy C. Awans do drugiej fazy turnieju podopieczni Michaela Bieglera uzyskają tylko pod warunkiem zwycięstwa nad Rosją. Co ciekawe, szczególnie korzystne dla Polaków może być minimalne zwycięstwo. Polska - Rosja w piątek, relacja na Z Czuba na żywo od godz. 18.
W minimalnie przegranym meczu z najlepszą drużyną świata ostatnich lat Polacy spisali się dużo lepiej niż w spotkaniu z Serbią, które również przegrali jedną bramką. W ostatnim meczu pierwszej fazy rozgrywanych w Danii mistrzostw zespół Bieglera zagra w piątek z Rosją.

Drużyna Olega Kuleszowa, która w pierwszej kolejce przegrała z Francją 28:35, w środę niespodziewanie pokonała Serbów 27:25. Rosjanom do awansu do grupy II wystarczy remis z Polską, ale znaleźć się w drugiej fazie mogą nawet po minimalnej porażce. Przy założeniu, że biało-czerwoni wygrają różnicą gola albo dwóch, a później Francuzi pokonają Serbów, w drugiej rundzie zabraknie właśnie Serbów. Przy takich rozstrzygnięciach grupę C wygrałaby bowiem Francja z kompletem sześciu punktów. Polacy, Rosjanie i Serbowie mieliby w dorobku po dwa punkty, powstałaby więc mała tabela uwzględniaja mecze między tymi zespołami. Przy małym zwycięstwie Polski, np. dwubramkowym, nasz zespół miałby dwa punkty i bilans bramkowy +1, Rosjanie dwa punkty i bilans bramkowy 0, a Serbowie - również dwa punkty i bilans bramkowy -1.

Odpadnięcie Serbii byłoby dla Polski szczególnie korzystne, bo do drugiej fazy turnieju przenoszone są punkty za starcia z tymi zespołami, które również się w niej znajdą. Polsce na starcie rywalizacji w grupie II uwzględniono by więc tylko porażkę z Francją i zwycięstwo z Rosją.

Jeśli biało-czerwoni wygrają z Rosją wysoko, wówczas - niezależnie od wyniku meczu z Francją - awans uzyska również Serbia. A wtedy Polska w grupie II zacznie rywalizację bez punktów".

Co do meczu to na plus młodzi, którzy w porównaniu z meczem z Serbami zagrali bardzo dobre zawody. Zabrakło zimnych głów w decydujących momentach...no i ten karny Jureckiego...

malkav77
16-01-2014, 14:21
Sama wygrana z Rosją jest powiedzmy - średnio możliwa. Tym bardziej wysoka. Na pewno nie graliśmy już na kolanach, ale szkoda, cały czas szkoda, bo potencjał w chłopakach jednak jest, tylko niewykorzystany.

Flip
16-01-2014, 15:30
Akurat większość naszych gra w bundeslidze gdzie na co dzień szprechać musza...

Warto sprawdzić informację przed kliknięciem - "wyślij" , bo można wyjść na ignoranta. Jak już jeden kolega wyjaśnił, obecnie ta Twoja wyimaginowana większość to 2 (słownie, dwóch) zawodników.

Co do wczorajszego meczu, mimo wszystko należy pochwalić defensywę, Francuzów piekielnie ciężko zatrzymać, a wczoraj udało się spowolnić Narcissa, Abalo, gwiazdę meczu z Rosją Nyokasa i Sorhaindo. Cóż na indywidualne akcje Karabaticia, ciężko było zareagować, miażdżył naszych 1 na 1, a Accambray w drugiej połowie rzucał niesamowite bomby. Kto twierdzi, że Francuzi są w przebudowie i to nie ta sama ekipa, która zdominowała męski Handball w XXIw., po prostu nie wie o co mówi. Dumolin latami czekał na swoją szansę w bramce i w końcu kiedy wysypał się Omeier, ten postanowił ją wykorzystać, wczoraj bronił kapitalnie.

Szansa jest zawsze, paradoksalnie mimo porażki morale powinno pójść w górę. Kacapy są do popchnięcia, a potem zdarzyć się może wszystko, szczególnie, że wciąż jest szansa na przejście do kolejnej grupy z 2pkt, co było planem przed turniejem. Nadzieja umiera ostatnia ;)

ZwolSon
17-01-2014, 18:48
Najsłabsza połówka w tym turnieju póki co...

Kar(L)ik
17-01-2014, 19:51
Nie ma bata oni muszą grać u buka. 3 mecz 3 słaba pierwsza połowa. 2 połowa zupełnie inny zespół. Szmal king.

Jaco
17-01-2014, 19:53
Najsłabsza połówka w tym turnieju póki co...
Zawsze radzę na tym forum, żeby z ocenami wstrzymać się do końca meczu. :]

Ale horrorek. Brawo dla prawdziwych facetów z Orłem na piersi! :brawo:

Reszta turnieju nieistotna. :pimp:

jajcarz
17-01-2014, 20:00
Dobrze, że im udało się wygrać tymi 2 bramkami, bo po tym karnym Ruscy ich przetrzymali z rzutem :D

Marek.Only
17-01-2014, 20:09
Widac bylo ze chieli im dac spokojnie rzucic zostawiajac obrotowych wolnych a te glaby ledwo zdazyly :)

jajcarz
17-01-2014, 20:15
No fajnie to wyglądało. 2 Ruskich samych na kole nasi pasywnie w obronie a i ledwo ledwo wpadło.
Jurecki nie powinien karnego rzucić. Było +2 i z pół minuty.

Edi
17-01-2014, 20:49
sądzac po ostatnich wyczynach naszych reprezentantów w momencie podchodzenie do rzutów karnych, śmiem twierdzic, że on wcale nie chciał go rzucic :D

ormo
18-01-2014, 00:39
Zdziwię się jak wyjdziemy z grupy.

Z., jak bardzo się zdziwiłeś?

Majkisek
18-01-2014, 01:00
Trzy razy w plecy i do domu. Niestety tak wyglądają na dziś dzień nasze możliwości.

Gra najlepsza od kilku lat, ale co z tego. Niuanse (karny, kontry etc.) zdecydowały, że wracamy do domu.

Jeszcze jakieś predykcje? ;)

midzi
18-01-2014, 01:26
Udało się w ostatnim meczu i chwała im za to, że pozostali w turnieju. Świetny mecz Szmala oraz dobra druga połówka i Rosja pokonana.

Z.
18-01-2014, 16:11
Z., jak bardzo się zdziwiłeś?

Myślę, że tak bardzo jak każdy widzący najpierw pięć połówek w meczach z Serbią (dwie), Francją (dwie) i jedną z Ruskimi, a potem drugą w meczu z Ruskimi. Ale jedźmy dalej - teraz zdziwię się jeśli wygramy coś ponad mecz z Białorusią.

No i żebym się zdziwił!

Majkisek
18-01-2014, 17:27
To z Francją źle graliśmy? Niuanse, takie jak nietrafiony karny, a także świetna dyspozycja francuskiego bramkarza, zadecydowały o tym, że przegraliśmy ledwie jedną bramką z czołową drużyną świata. Zdecydowanie dobry mecz.

Będzie dobrze. Na rozgrzewkę Białoruś, potem o życie ze Szwedami (wygrana w końcówce) i o strefę medalową przeciwko Chorwacji. Z tymi ostatnimi zawsze się fatalnie grało ale myślę, że emocje jeszcze nam chłopaki zafundują w tym turnieju ;)

Z.
18-01-2014, 19:07
To z Francją źle graliśmy?

Czy ja napisałem, że źle? Napisałem, że bez zdziwień, coś tam poszarpali, a koniec końców przegrali dokładnie tak samo jak z Serbią czy na ostatnich wielkich turniejach. Dokładnie to samo było z Serbią i to samo w pierwszej połowie z Rosją. Potem zagrali rewelacyjną połowę i wygrali i z tego względu wywołali zdziwienie.

Zresztą już nie róbmy jaj, kto się spodziewał po pierwszych 30 minutach z Rosją, że to nie koniec :] No, wiec jednak zdziwienie.

Teraz Białoruś, z którą przegraliśmy na początku roku.

Buzz
19-01-2014, 17:12
Przegrywamy z Białorusią (54 minuta). Czy naprawdę oni są tacy dobrzy? Bo aż nie chce mi się wierzyć w to, że Białoruś nas ciśnie :poddaje:

(L)ukas
19-01-2014, 17:15
Mają jednego dobrego grajka. Do tego dochodzą błędy po naszej stronie i stąd wynik. Nie wiem czemu nie można dać krycia 1 na 1 na tego Rutenkę? Nie wygrają z Białorusią, to wątpie żeby wygrali z Chorwacją, bo ze Szwecją mogą jeszcze powalczyć.

Bootleg
19-01-2014, 17:23
Maskara Brawo Polska!!!!!!!

Alek
A może lepiej ze swoim zrzędzeniem poczekać do końca meczu :)

siekan
uffff

(L)ukas
19-01-2014, 17:24
Co nie zmienia faktu, że zagrali słabiutko. Dobrze, że mają serducho do gry :)

Kar(L)ik
19-01-2014, 17:26
Jurkiewicz dziś king. Obronna słabiutko dzisiaj. Najważniejsze zwycięstwo.

Iwański o Kuchczyńskim: on musi wykonywać karne on po prostu do tego się urodził Zniszczył system.

alfa
19-01-2014, 17:33
Kilka razy w trakcie meczu mówiłem, że już nie wyciągną :)

Rutenka dobrze radził sobie z indywidualnym kryciem, bo wchodził na koło i ten, który go krył był słabszy fizycznie. Z tego sypały się karne

Cegiel
19-01-2014, 17:35
Jedno jest pewne warto ICH mecze oglądać

Bartas97
19-01-2014, 19:24
Jedno jest pewne warto ICH mecze oglądać

Warto, warto... ale doprowadzają do stanu przedzawałowego... :D

kraroryfer
19-01-2014, 20:23
Na każdym turnieju musi się zdarzyć chociaż jeden mecz, w którym wygrywają w niesamowitych okolicznościach, w samej końcówce. Wcześniej m. in.: Norwegia, Dania, rok temu Serbia, no i teraz Białoruś. Czadersko się takie spotkania ogląda.

Marek.Only
19-01-2014, 21:22
Zarowno dzis jak i z ruskimi gdy przegrywali kilkoma bramkami a czasu brakowalo mowilem sobie "to jeszcze nie koniec". I za to zawsze beda cenieni.

Rzuca sie w oczy w tych mistrzostwach brak liderow, ale szeroka lawka na zblizonym poziomie czyli cos czego kiedys brakowalo. Raczej nie widze ich w polfinale choc to jest sport a to sa tacy Reprezentanci Polski ktorych zawsze chcielismy sie doczekac w noge.

midzi
19-01-2014, 21:31
Dla mnie oni i tak już wygrali te mistrzostwa. Wyciągnęli je z makabrycznego stanu po 2 przegranych meczach i przewalonej połówce w Rosją na taki, że liczą się w walce o półfinał. Zanosi się na wygraną Francji z Chorwacją, więc ze Szwecją i z Chorwacją będę mecze o wszystko. Oczywiście przeciwnicy będą faworytami, ale mając nóż na gardle może być ciekawie i jak to zwykle bywa emocjonująco.

heretico
19-01-2014, 21:52
27: 25 dla Tricolores. mieli dużo szczęścia, a na pewno z Chorwatami łatwo nie będzie. zaprezentowali wysoki poziom. z nimi mecz o wszystko.

midzi
19-01-2014, 21:54
Jednak Omeyer zrobił dziś różnicę na korzyść Francji. No i ta bramka Karabatica w końcówce. Palce lizać.

heretico
19-01-2014, 21:57
Karabatić to dla mnie taki CR7 szczypiorniaka. wyczynia cuda ,a skupienie w każdej akcji - miód.

Alek
19-01-2014, 21:59
27: 25 dla Tricolores. mieli dużo szczęścia, a na pewno z Chorwatami łatwo nie będzie. zaprezentowali wysoki poziom. z nimi mecz o wszystko.

mecz o wszystko to najpierw rozegra się ze Szwedami

malkav77
20-01-2014, 09:27
Sama wygrana z Rosją jest powiedzmy - średnio możliwa. Tym bardziej wysoka. Na pewno nie graliśmy już na kolanach, ale szkoda, cały czas szkoda, bo potencjał w chłopakach jednak jest, tylko niewykorzystany.

No i muszę odszczekać własne słowa. Jakby to obstawiać w totolotku to byłaby kasa... No ale nic. Generalnie Szmal jest mistrzem świata, tak jak inni bramkarze po prostu bronią, tak u niego to była sztuka. Mega-rehabilitacja naszych szczypiornistów.

heretico
21-01-2014, 21:01
po 1szej połowie szok . było źle i nagle stanowczość i walka w obronie. Szwedzi do wzięcia

kraroryfer
21-01-2014, 21:02
WYSZOMIRSKI :zszokowany:

Lijewski też bardzo dobrze.

Do przerwy jest pięknie. Koniecznie trzeba to wygrać i spotkanie z Chorwacją nie będzie meczem o honor.

PS. Pierwsza połowa pokazała co w ręcznej znaczy dobry bramkarz. Beznadziejny dzisiaj Szmal zastąpiony przez rewelacyjnego jak na razie Wyszomirskiego i sytuacja zmieniła się diametralnie.

bloniaq
21-01-2014, 21:25
Broni jak pojebany. :-)

emse
21-01-2014, 21:29
Ale robią dziś ogień, 10 bramek przewagi to jest jednak coś.

rudy
21-01-2014, 21:37
10 minut i 12 bramek przewagi, jest moc.

Jaco
21-01-2014, 21:40
Wiadomo, swój chłopak:
http://www.marszniepodleglosci.org/2011/11/07/bramkarz-reprezentacji-polski-w-pilce-recznej-piotr-wyszomirski-w-komitecie-poparcia/

Kar(L)ik
21-01-2014, 21:43
Nie wiem co oni brali,ale też to chce Wyszomirski chyba magnez ma i wszystkie piłki ściąga :) Brawo i oby tak dalej i jutro Chorwatów pokonać.

Ivan Drugi
21-01-2014, 21:43
Potop normalnie . :hasao: Wyszomirski król .

księciuniu
21-01-2014, 21:52
Wszyscy pisali, że mecze naszych to takie horrory i emocje, a tu lipa :oczko:

heretico
21-01-2014, 22:11
ukłony :uklony:

Z.
21-01-2014, 22:12
ukłony :uklony:

:prawi:

Jak dobrze się mylić!

Francais
21-01-2014, 22:20
Po tym meczu dalej twierdze że ręczna to świetny sport...jak się wygrywa

Bootleg
21-01-2014, 22:28
No, jutro emocje sięgną zenitu... muszą dać radę, po tych wszystkich przebojach awans do strefy medalowej nam się należy. Poza tym dla samych mistrzostw będzie najlepiej jak awansują Polacy, bo nikt nie zapewnia takich emocji :D

SzydeL
21-01-2014, 22:44
Oby się cholera nie wystrzelali i nie wybronili dzisiaj, za wszystkie mecze do końca turnieju. :modli:

nict
21-01-2014, 23:00
Wszyscy pisali, że mecze naszych to takie horrory i emocje, a tu lipa :oczko:

Dokładnie :D oszczędzili nas na kolejny mecz.

Zastanawiam się czy w ogóle jakiś bramkarz miał podobny procent obronionych piłek jak dziś Wyszomirski :hmm:

piejo kury piejo
21-01-2014, 23:50
Wyszomirski powinien stać w bramce naszych kopaczy.

casual
22-01-2014, 00:11
Wyszomirski (chłopaczyna ode mnie z Wilanowa) zagrał chyba życiówkę- kosmos co ten dzieciak wyczyniał :brawo:

W ogóle fenomenalny mecz naszych (nie licząc fatalnego początku). Oby i jutro zagrali jak w transie i może będzie ten półfinał.

SzydeL
22-01-2014, 00:19
Wyszomirski (chłopaczyna ode mnie z Wilanowa) zagrał chyba życiówkę- kosmos co ten dzieciak wyczyniał :brawo:.

Casual nie chwal się, bo byłem w tej samej szkole co on. :lol:

voytek
22-01-2014, 08:07
Wyszomirski (chłopaczyna ode mnie z Wilanowa) zagrał chyba życiówkę- kosmos co ten dzieciak wyczyniał :brawo:

Po takim meczu to już mężczyzna :) a poważnie, chłop ma już 26 lat. Babyface :dziekuje:

Szczypiorniaka oglądam od święta (ME, MŚ, IO), więc mogę przeszacować potencjał, ale odnoszę wrażenie, że ta drużyna nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, pomimo że Chorwaci są dwie półki wyżej. Po początkowych minutach meczu ze Szwecją po raz pierwszy przyszło mi przez myśl, że nie tym razem - w tym meczu cudu nie będzie. I nagle irytujący mnie od pierwszego meczu mistrzostw Lijewski ciągnie zespół za uszy, Wyszomirski wyczynia cuda sadzają na ławce legendarnego Szmala i nawet chaotyczny wcześniej Jaszka rzuca niemal wszystko. Zespół na fali, rzucali i robili co chcieli, - z jakby nie było wicemistrzami olimpijskimi - piłka wpadała z każdej pozycji. Gdyby za chwilę na parkiet weszła Chorwacja pewnie z rozpędu zostałaby zmieciona. Oby dziś znów wierzyli w siebie, a bramkarz kilkoma udanymi interwencjami podłamał rywala. Będzie cholernie ciężko, ale tej reprezentacji skazywanej przez wielu na pożarcie należy się coś więcej. Wszystko w głowach... i rękach.

20:15 :popcorn:

GregorAE
22-01-2014, 09:21
Zalecałbym umiarkowany optymizm przed dzisiejszym meczem. Gramy naprawdę ponad stan, a Chorwacja to nie Szwecja.

Proszę nie odebrać tego postu jako narzekaniw. Walczą jak "równy z równym" ze światową czołówką, niezależnie od wyniku i tak dużo osiągnęli. Życzyłbym sobie więcej takich reprezentacji jak Piłkarze Ręczni.

Cegiel
22-01-2014, 09:59
bardzo dobry turniej Lijewskiego - szczególnie dobre początki meczów, Jurkiewicza, bramkarzy (Wyszomirski wczoraj :brawo:), Łucak - odkrycie turnieju, obrońcy też na plus, obrotowi - klasa. Jurecki też pozytywnie. Kiepsko wygląda lewe skrzydło, Bilecki w meczu z Chorwacją nie zagra Kubisztal w jego miejsce. Jaszka przeciętnie

rey
22-01-2014, 10:28

Piotr Wyszomirski (ur. 6 stycznia 1988 w Warszawie) − polski piłkarz ręczny, grający na pozycji bramkarza, reprezentant Polski (...)

Casual w innym temacie:

beton- ja w '88 na świat przyszedłem, więc gdzie tu o chlaniu piwska w tamtych czasach gadać ;)

:lol3: :oczko:

A tak na poważnie, to brawo i jeszcze raz brawo :brawo: Aczkolwiek dzisiaj jeśli wygrają, to mocno się zdziwię...

księciuniu
22-01-2014, 10:37
Bo Pan Casual sam chciałby się w ten sposób odmłodzić :chees:

Korosiak
22-01-2014, 10:39
Z Chorwacją będzie dużo ciężej wygrać, ale jeśli powtórzą dyspozycję dnia z wczoraj, to będę spokojny. Za wczorajszy mecz wielkie brawo! :brawo:

Danoo
22-01-2014, 21:48
*****, nie potrafię tego oglądać...
Włączę za 6 minut

Szawar
22-01-2014, 22:00
Z Chorwacją będzie dużo ciężej wygrać, ale jeśli powtórzą dyspozycję dnia z wczoraj, to będę spokojny. Za wczorajszy mecz wielkie brawo! :brawo:

Przede wszystkim szkoda początku drugiej połowy z Chorwacją, to głównie zaważyło o porażce.

Buzz
22-01-2014, 22:02
Wielkie brawa ode mnie za walkę, za ten turniej :brawo: No cóż, za mocni byli Chorwaci, ale żal jest ogromny po dzisiejszym meczu. Można było wygrać, ale zabrakło tych dobrych interwencji bramkarzy. Nic dzisiaj nie bronili praktycznie, a Chorwatom wszystko wchodziło. Szkoda strasznie też początku drugiej połowy, bo pierwsza była świetna. Raczej jej nie przespaliśmy, bardziej Chorwaci wzięli się w garść po słabej pierwszej części. Słabo w ataku było niestety, choć może to "zasługa" dobrej chorwackiej obrony. Trudno, teraz wygrać z Islandią i myśleć o kwalifikacji na MŚ.

Hyhyhy
22-01-2014, 22:10
Trudno, teraz wygrać z Islandią i myśleć o kwalifikacji na MŚ.

Piąty zespól też się kwalifikuje ? Bo z tego, co komentatorzy mówili, to pierwsze cztery wchodzą bezpośrednio, a chyba pozostałe biorą udział w eliminacjach ?

Szkoda tego meczu, ale obrona Chorwatów była nie do ugryzienia. Świetnie zagrali. Poza tym, znowu Jaszce zabrakło zimnej krwi kiedy była możliwość na dogonienie rywali.

Bootleg
22-01-2014, 22:17
Zdecydował słaby początek drugiej połowy, oraz jak na moje niska skuteczność w bramce... tak jak w meczu ze Szwecją wskaźnik był chwilami niebotyczny bo pod 70%, tak dziś zabrakło w bramce tych kilku obron powiedzmy na wskaźnik plus/minus 40%

Wypada tylko podziękować za walkę i trzymać kciuki w meczu o 5 miejsce :brawo:

casual
22-01-2014, 22:39
Bo Pan Casual sam chciałby się w ten sposób odmłodzić :chees:

Ano :D Ostatnio od ludzi słyszę, że przez brodę wszyscy (na czele niestety z młodszymi koleżankami) dają mi 35 lat :( A Wyszomirski odwrotnie- wygląda na 19 lat :D

A co do dzisiejszego meczu to fatalny początek drugiej połowy chyba zdecydował. No i pechowo żaden z naszych bramkarzy nie grał dziś meczu życia, a za to Chorwatom wychodziło prawie wszystko.

Szkoda, oby 5 miejsce przynajmniej było.

Ze swojej strony na marginesie zwracam też uwagę, że często wyśmiewani przez fanów piłki nożnej kibice innej dyscypliny (tym razem piłki ręcznej), mimo piknikowego składu całkiem przyzwoicie dopingowali naszych podczas turnieju.

Buzz
22-01-2014, 22:42
Piąty zespól też się kwalifikuje ? Bo z tego, co komentatorzy mówili, to pierwsze cztery wchodzą bezpośrednio, a chyba pozostałe biorą udział w eliminacjach ?

Szkoda tego meczu, ale obrona Chorwatów była nie do ugryzienia. Świetnie zagrali. Poza tym, znowu Jaszce zabrakło zimnej krwi kiedy była możliwość na dogonienie rywali.

Nie. Tylko 4 pierwsze. Chodziło mi o myślenie o turnieju kwalifikacyjnym ;)

Loko
22-01-2014, 23:29
A ja żałuję, że tenrejro nie dał wejść w drugiej połowie Wyszomirskiemu. Bo Szmalowi ewidentnie nie szło. No cóż szkoda, brawa za walkę.

malkav77
23-01-2014, 14:37
Po fatalnym poczatku w mistrzostwach pokazaliśmy klase. Ostatnie nasze spotkanie wypadło jak wypadło - oglądał każdy. Patrząc punktowo - szkoda, zwłaszcza w kontekście poprzednich swoich dokonań rozczarował Szmal. Patrząc z kolei całościowo - udowodniliśmy, ze potrafimy się zmobilizować. I za to brawa.

janmarkus
23-01-2014, 14:56
w tym roku też ładnie im idzie, miejmy nadzieje że będzie 5 miejsce :)

malkav77
23-01-2014, 16:39
Moim zdaniem bankowo będzie spina i 5 jest nasze.

Buzz
24-01-2014, 17:31
Jaki fart Islandii i jej bramkarza to nie mam pytań... :poddaje: Głupi zawsze ma szczęście...

Hyhyhy
24-01-2014, 17:34
Jaki fart Islandii i jej bramkarza to nie mam pytań... :poddaje: Głupi zawsze ma szczęście...

Pokaz partactwa z naszej strony. Nie ma usprawiedliwienia dla porażki w tym meczu. :(

midzi
24-01-2014, 17:38
Mecz o pietruszkę był, więc nic dziwnego, że za wszelką cenę nie walczyli do końca. Ostatnie 10 minut to jazda na oparach, a Lijewski o przechwycie najchętniej położyłby się na ziemi i poszedł spać.

(L)ukas
24-01-2014, 17:46
Dokładnie, mecz o nic, więc gra nie była porywająca. Z perspektywy czasu szkoda porażki z Serbią/Francją na samym początku.

Majkisek
24-01-2014, 17:55
Dokładnie, mecz o nic, więc gra nie była porywająca. Z perspektywy czasu szkoda porażki z Serbią/Francją na samym początku.

A co by zmieniła wygrana nad Serbią?

GSM
24-01-2014, 17:57
Wkurzyłem się konkretnie,prowadzić lub remisować cały mecz aby przegrać po głupim błędzie w ostatnich sekundach.Bardziej się jednak zastanawiam nad przyszłością zespołu ,bo jak odejdą filary starej gwardii które ciągle są kluczowe to jeszcze spadniemy jakościowo,a następców na tym poziomie nie ma jako,że szkolenie jest co najmniej przeciętne(oby kilku liderów nam się wykreowało)

midzi
24-01-2014, 18:27
Wbrew pozorom sytuacja kadrowa na przyszłość wygląda po tych ME lepiej niż po MS w Hiszpanii. Z dobrej strony pokazali się debiutanci turniejowi: Łucak (lat 24), Szyba (lat 25) i Chrapkowski (lat 25). Trójka bramkarzy (Szmal, Wyszomirski i Wichary) powinna bronić jeszcze przez parę ładnych lat. Rozgrywający mają po 3 dychy, więc jeszcze kilka lat kariery przed nimi, a jedynie potrzebujemy następcy dla Bartka Jureckiego na najbliższe lata.

Ge(L)o
24-01-2014, 18:52
Syprzak się dziś ładnie prezentował. Jak nabierze doświadczenia to będzie solidny obrotowy.

(L)ukas
24-01-2014, 21:55
A co by zmieniła wygrana nad Serbią?

No teraz patrząc to nic, bo Serbia nie wyszła z grupy. Myślę, że wygrana z Serbią podziałałaby mobilizująco i może wygralibyśmy z Francją. Inaczej się gra, zaczynając turniej od wygranej w pierwszym meczu. Wiem, że tak można gdybać, ale specjalnie napisałem Francja/Serbia. Nie czepiaj się na siłę ;)

midzi
24-01-2014, 22:45
Bez niespodzianek. Finał Francja - Dania. Będzie co oglądać. Stawiam mimo ścian gospodarzy na Tricolores.

Mini
25-01-2014, 09:43
Myślę, że wygrana z Serbią podziałałaby mobilizująco i może wygralibyśmy z Francją.

zwycięstwo nad Francją to już duża fantazja ;)

Przeczytałem wywiad z jakimś naszym trenerem, który skandalem nazwał to że Biegler nie reagował w meczu z Chorwacją i nie zmieniał obrony z 6-0 na 5-1 żeby kryć indywidualnie Duvnjaka i tak szukam w pamięci i szukam i nichuja nie mogę sobie przypomnieć żeby w taki sam sposób w identycznej sytuacji reagował na Wentę. Może Wenta to jakaś świętość o której w świecie szczypiorniaka nie można złego słowa powiedzieć, no ale hipokryzja bije od tego gościa że ho ho
Za Wenty jak ktoś chciał z nami wygrać to wystarczyło bronić 5-1 i nasz atak nie istniał. Jaszka jak jeździeć bez głowy pakował się 2-3 obrońców i też było wszystko cacy i trener wspaniały, a teraz bida z nędzą i trener to nieudacznik.
Jak dla mnie to odnieśliśmy wielki sukces. Jesteśmy w trakcie zmiany pokoleniowej w reprezentacji i pomimo tego otarliśmy się o podium. Świetnie rokuje to na przyszłość - np. jakiś medal w Rio :D

sarinosoman
25-01-2014, 18:30
Akurat Wenta grywał z wysuniętym na jedynce Gadżetem czy Siwym. Biegler to - jak idzie o ofensywę - żaden trener. Kiedy usłyszałem podczas time-outu cienkopiskliwy głos "tłumacza" Będzikowskiego: "musicie być pomysłowi", pomyślałem, że to qrwa jakiś smutny żart. Jacha jest tak samo bezproduktywny jak kiedyś Wleklak. Liczba skutecznych dograń do koła? Czystych wyprowadzeń na rzut ze skrzydła, czy skrajnego rozegrania? Do tego niska dziura w obronie. Dawniej skuteczną alternatywą dla konusów na środku był Młody, potem Rosa (leczy się).
Nijak nie mogłem zrozumieć dlaczego Biegler w drugiej połowie meczu z Chorwatami, gdy Goluza wystawił Voriego na jedynce, nie grał Dzidzią - Kaczką - Lijkiem, tylko miotającym się Jaszką, który rzut z drugiej linii z oczywistych względów ma żaden i Chorwaci mogli go sobie spokojnie odpuścić, nawet kosztem dwóch-trzech bramek rzuconych po wjeździe "na wcisk".

Hyhyhy
25-01-2014, 21:21
Jesteśmy w trakcie zmiany pokoleniowej w reprezentacji i pomimo tego otarliśmy się o podium. Świetnie rokuje to na przyszłość - np. jakiś medal w Rio :D

Jakiej zmiany pokoleniowej ? Stara gwardia nadal ciągnie wynik. Jedyny, który zaprezentował się przyzwoicie to Łucak, a gdzie ta reszta ?
Duże nadzieje daje jeszcze Syprzak, 22 lata, kawał chłopa. Pozostali ? Szyba, Paczkowski (liczyłem na wiele więcej), Orzechowski.
Poza tym , wraz z wzrostem aspiracji klubów (Wisła, Zagłębie, Vive), będzie marginalizowana rola wychowanków.

PS. Tak na marginesie, garść statystyk opisujących naszą przygodę z EURO.

Zawodnik Obrony Rzuty Skuteczność Rzuty karne Czas gry
Sławomir Szmal 71 213 33% 4/19 - 21% 5:31:48
Piotr Wyszomirski 24 66 36% 1/5 - 20% 1:27:56

Zawodnik Żółte kartki Kary Przechwyty Bloki Karne spowodowane Czas gry
Bartłomiej Jaszka 3 2 min. 2 0 1 3:59:05
Krzysztof Lijewski 1 - 8 2 2 5:32:25
Patryk Kuchczyński 0 - 3 0 1 2:33:21
Karol Bielecki 0 4 min. 0 0 0 59:27
Adam Wiśniewski 1 4 min. 3 1 4 4:36:18
Bartosz Jurecki 0 - 1 0 2 2:24:15
Michał Jurecki 0 8 min. 0 2 0 2:46:10
Piotr Grabarczyk 5 10 min. 1 8 6 2:42:13
Mariusz Jurkiewicz 2 8 min. 7 2 4 4:04:26
Kamil Syprzak 0 2 min. 0 0 0 1:25:18
Jakub Łucak 2 2 min. 0 0 3 4:03:21
Przemysław Krajewski 1 2 min. 0 0 2 2:12:26
Michał Kubisztal 0 - 0 0 0 6:08
Robert Orzechowski 0 - 0 0 0 24:34
Michał Szyba 1 4 min. 0 0 0 1:27:02
Piotr Chrapkowski 3 6 min. 1 6 2 2:43:47

Zawodnik Bramki Rzuty Skuteczność Rzuty karne Asysty Karne wywalczone Straty Błędy
Bartłomiej Jaszka 15 30 50% - 14 3 10 8
Krzysztof Lijewski 31 54 57% - 19 1 11 2
Patryk Kuchczyński 17 25 68% 9/12 1 2 0 2
Karol Bielecki 7 18 39% - 2 0 3 1
Adam Wiśniewski 14 29 48% - 2 3 1 2
Bartosz Jurecki 18 25 72% 7/9 5 8 3 4
Michał Jurecki 16 24 67% - 12 2 6 6
Piotr Grabarczyk 0 2 0% - 0 0 0 0
Mariusz Jurkiewicz 20 33 61% - 14 3 3 3
Kamil Syprzak 11 13 85% - 1 1 1 3
Jakub Łucak 17 23 74% - 2 2 1 1
Przemysław Krajewski 7 14 50% 2/3 2 0 2 2
Michał Kubisztal - - - 0 0 0 0 0
Michał Szyba 5 11 46% - 2 0 1 0
Robert Orzechowski 1 4 25% 0/2 1 1 0 1
Piotr Chrapkowski 12 21 57% - 5 0 2 3

Huxley
26-01-2014, 16:00
Fatalnie trafiliśmy. O awans do MŚ zagramy ze Szwabami, potencjalnie najsilniejszą z nierozstawionych ekip...grunt to mieć szczęście! :(

Kasztan
26-01-2014, 18:23
Fatalnie trafiliśmy. O awans do MŚ zagramy ze Szwabami, potencjalnie najsilniejszą z nierozstawionych ekip...grunt to mieć szczęście! :(

fajnie będzie wyrzucić szwabów z kolejnej imprezy, jeszcze trochę i się nie wygrzebią z gówna :modli:

Duńczycy w kolejnym finale robią z siebie pośmiewisko, ale Francja w dzisiejszej dyspozycji niedostępna dla nikogo.

GregorAE
26-01-2014, 18:29
Z Niemcami gramy mecz i rewanż? Jest już znany termin?

edit: już wiem, dwumecz w czerwcu

malkav77
04-02-2014, 14:13
Potencjalnie mamy szansę i z Niemiaszkami. Nasi powinni pielęgnować w sobie sportową złość, której pewnie trochę ostatnio mają.

sarinosoman
07-06-2014, 19:03
Wygrana z helmutami jedną bramką to dość nikła zaliczka przed rewanżem w Magdeburgu, ale po przespanej pierwszej połowie i tak można się z niej umiarkowanie cieszyć. Gracze meczu u nas: Szmal, Jurkiewicz i Szreku (w karnych 6/6).

Rulkoś
07-06-2014, 19:16
w przypadku przegranej w dwumeczu nie jedziemy na mundial? czy jest jeszcze jakaś szansa?

ormo
07-06-2014, 19:20
To ostatnia szansa.

Legionista-1916
07-06-2014, 21:16
Liczę na powrót Lijka i Bartka Jaszki w rewanżu. Szyba i Gliński zagrali ok, ale w takim meczu różnicy nie zrobią i pewnego poziomu nie przeskoczą. Pierwsza połowa przespana, obudziliśmy się w drugiej. Były skuteczne rzuty z drugiej linii i wysunięta obrona z Gadżetem. Niemiaszki pewnie na takie rozwiązanie przygotowani nie byli. Jedno jest pewne, czeka nas piekielnie ciężki mecz w rewanżu. Jeśli wróci Lijewski i Jaszki i zagramy tak jak w 2. połowie jestem spokojny o wynik. Martwi mnie tylko, że panowie z EHF-u będą pilnować wyniku. Niemcy mają najlepszą ligę, ładują w tą kasę, napędzają ten sport. Kolejna wielka impreza bez nich? Nie chcę mi się wierzyć. Z drugiej strony my jesteśmy gospodarzami kolejnych mistrzostw. Panom przy zielonym stoliku też chyba nie na rękę, żeby gospodarz następnych mistrzostw nie pojechał na te w Katarze. Choćby ze względu na popularyzację dyscypliny w kraju. Ale EHF sam sobie taką parę barażową wylosował.

jezyk1553
14-06-2014, 16:30
Ależ co za mecz z Niemcami co odskoczą to dogonią uwielbiam patrzeć jak oni się poświęcają i gryzą ten parkiet nie to co nasi reprezentanci w kopaną

darekforest
14-06-2014, 16:35
Ależ co za mecz z Niemcami co odskoczą to dogonią uwielbiam patrzeć jak oni się poświęcają i gryzą ten parkiet nie to co nasi reprezentanci w kopaną

Jest transmisja?

jezyk1553
14-06-2014, 16:37
Niestety ja tylko relację tekstową mam niestety w pracy

ormo
14-06-2014, 16:42
Jest transmisja?

Polsat Sport

E: Brawo za awans :brawo:

Kasztan
14-06-2014, 17:06
przypomnijmy, że dzisiaj również po horrorze, na mistrzostwa Europy awansowały nasze panie, pokonując na wyjeździe Czeszki trzema bramkami ;-)

piękny dzień dla tej dyscypliny w naszym kraju, a wywalenie Helmutów na ich ziemi to najlepszy sposób na awans :D
Bielecki i Wyszomirski na wielki plus!

Domino KG(L)
14-06-2014, 17:16
Załapałem się na ostatnie 10 minut. To co widziałem - Bielecki rewelka. Wynik jeszcze lepszy. Pokonanie Niemców, dwukrotne, pozbawienie ich gry w wielkiej imprezie to piękna sprawa ( nawet jak by to miały być bierki elektryczne). :D

ZTR
14-06-2014, 19:00
Co za dzień. Jestem ogromnie dumny, jak i szczęśliwy z Naszych Szczypiornistów, jak i Szczypiornistek. Do tego wszystkiego wyeliminowanie Niemców. :brawo:

Bielecki i Wyszomirski na wielki plus!
:prawi:

Legionista-1916
14-06-2014, 20:07
Bielecki, Wyszomirski, Jurecki klasa światowa. Zresztą cały zespół pokazał dziś charakter, to są prawdziwi gladiatorzy, kopacze niech patrzą i się uczą. Trzeba zaznaczyć, że mieliśmy prawie 2 razy więcej kar w tym meczu niż przeciwnik (Polska 14 min, Niemcy 8 min). Warto też dodać, że graliśmy bez Jurkiewicza, Jaszki, po pierwszej połowie przegrywaliśmy czterema bramkami, a jednak wygraliśmy. Mam jednak wrażenie, że z tym trenerem daleko nie zajdziemy. Nie mamy opracowanej żadnej taktyki w ataku, a zdecydowana większość bramek pada po indywidualnych akcjach naszych zawodników. Lecz Bieglera bronią wyniki i jego posada jest nie do ruszenia.

Benek
14-06-2014, 21:26
Fajnie, że Bielecki wrócił do swojej wielkiej formy! Brawo dla wszystkich!

Legionista-1916
15-06-2014, 22:02
Doceńmy bardziej sukces naszych piłkarzy ręcznych. Od 2006 roku corocznie na każdej imprezie mistrzowskiej, bez żadnej przerwy (wyjątek IO w Londynie). Natomiast na MŚ w Katarze obok Niemców, zabraknie reprezentacji Islandii, Węgier oraz Serbii.

Mrugs
18-06-2014, 11:25
Szkoda Islandczyków, fajny naród i naprawdę kocha ten sport. Po medalu w Pekinie mieli święto narodowe.

Legionista-1916
19-06-2014, 00:55
W dwumeczu z Bośnią zabrakło Arona Pálmarssona i odbiło się to brakiem awansu. Ten chłopak ma dopiero 24 lata, a już przez niektórych jest uważany najlepszych rozgrywającym świata. Ma papiery na wielką karierę. Szkoda, że wybrał Veszprem. Miał ofertę z Kielc, na pewno przydałby się w zespole Talanta Dujszebajewa. Bo o ile Vive jest mocne na skrzydłach (Cupić, Reichmann, Strlek, Jachlewski), na kole (Aguinagalde - najlepszy obrotowy świata, Musa), w bramce (Szmal, Sego) to środek rozegranie w porównaniu do tych topowych zespołów jak Barcelona, czy Kiel trochę odstaje. Zorman, Rosiński czy Tkaczyk to nie ta para kaloszy co chociażby Duvnjak, Rutenka, Lazarov czy wspomniany Pálmarsson.

sarinosoman
19-06-2014, 01:08
K. Lazarow to półprawy (lewa ręka; w reprze Macedonii na środku grają Mirkulovski i Mojsovski), podstawową pozycją Rutenki jest jednak lewe rozegranie, ale fakt, Palmarsson by się w Kiecach przydał. No i prawe skrzydło jest pewną niewiadomą, Cupić miał przeciętny sezon (w ogóle od kontuzji gorzej gra) i nawet weteran Thorir O. lepiej się od niego prezentował w finałowych meczach z Wisłą, a Reichmann, cóż, pożyjemy, zobaczymy...

Edyta: no i nie wiadomo, jak to w końcu będzie z Kaczką w kolejnym sezonie.

Kasztan
19-06-2014, 10:41
ja mam nadzieję, że się dogadają i Kaczka przejdzie do Vive już po wakacjach. Wszyscy by na tym zyskali.

Legionista-1916
19-06-2014, 11:21
Podobno to Bertus Servaas decyduje w sprawie transferu i mówił, że jeżeli Kaczka ma przyjść już od przyszłego sezonu to ktoś musiałby opuścić kadrę Vive. Bo to już byłoby za dużo. Lewa połówka (Bielecki, Jurecki, Chrapkowski) i środek (Zorman, Rosiński, Tkaczyk). Za rok pewnie pewnie podziękują Tkaczykowi, nie wiadomo też co z Rosińskim. Wtedy zwolni się miejsce w kadrze, bo na przyszły sezon wydaje się już ona zamknięta. A co do Cupicia to każdemu zdarza się słabszy sezon, w RNL też miewał wahania formy, a jednak w pierwszym sezonie po przyjściu do Vive prezentował się świetnie. Totti wiadomo już wiekowy zawodnik, ale mógłby jeszcze pograć 1-2 sezony, bo w tym sezonie Vive mu dużo zawdzięcza.

sarinosoman
19-06-2014, 13:03
Decydują Servaas i Raczkowski, którego "sprawa Jurkiewicza" pogrążyła w Płocku najmocniej i chłop próbuje odzyskać kilka punktów.

Teraz o moim chciejstwie, skoro wypłynął temat Kaczki - chciałbym mianowicie, abyśmy w miarę szybko doczekali się zmiennika/następcy Jurkiewicza w Reprze, kogoś o podobnych warunkach, czyli dysponującego mocnym rzutem z drugiej linii. Jacha mnie nie przekonuje, podobnie jak wcześniej Zdechły, nad którym Młody górował wyraźnie. Czym? Ano możliwością walnięcia z drugiej linii. Owszem, Jaszka sprawdza się w Lisach, ale w klubie jest czas na odpowiednie ustawienie gry, a poza tym, gdy mu nie szło, alternatywą był Iker R., czy ściągany z półprawego Igropulo. Rosa z tymi ciągłymi kontuzjami i niezbyt pewną pozycją w Iskrze chyba już więcej z siebie nie da (choć faceta cenię i lubię). Numer z Dzidzią na środku rozegrania w meczu w Magdeburgu był zaskakujący (przypomniał mi zagranie Alekny z przesunięciem Muserskiego ze środka na skrzydło w meczu z Brazylią na IO w Londynie), ale nie czarujmy się, to nie jest pozycja, na której M. Jurecki czuje się najlepiej, a zaskakuje się raz.

Legionista-1916
20-06-2014, 00:26
Paweł Paczkowski na rok wypożyczony do mistrza Francji, Dunkerque HB. Wybrał grę i postawił na dalszy rozwój, w Kielcach przy Lijewskim i Bunticiu by za wiele nie pograł. Liga francuska jest silna, oby tylko dostawał wiele minut i ogrywał się, bo uważam, że ten gracz to przyszłość polskiej kadry.

Kasztan
20-06-2014, 11:51
tymczasem nasze panie na ME trafiły do ciężkiej grupy Węgrami, Hiszpanią i Ruskimi, losowanie mężczyzn dzisiaj :popcorn:

sarinosoman
20-06-2014, 12:19
tymczasem nasze panie na ME trafiły do ciężkiej grupy Węgrami, Hiszpanią i Ruskimi, losowanie mężczyzn dzisiaj :popcorn:
Niestety, trudno trafić lepiej, gdy się jest losowanym z ostatniego koszyka. Na razie cieszmy się z tego, że w ogóle na ME zagrają.

Legionista-1916
20-06-2014, 12:40
Nie było co liczyć na łatwą grupę, to w końcu ME. Tutaj nie ma miejsca na mecz, w którym można dać odpocząć czołowych zawodniczkom i przejechać się po Australii czy Paragwaju. Jeśli nie wyjdziemy z tej grupy to nic się nie stanie, bo przegramy najpewniej z przyszłymi medalistkami, natomiast jeśli udałoby się awansować będziemy to sukces na miarę 4. miejsca na świecie.

P.S. Losowanie grup MŚ w Katarze odbędzie się 20 lipca. Jak na razie nie znamy nawet podziału na koszyki.

Kasztan
20-06-2014, 13:26
zobaczyłem, że dwudziesty i wypaliłem, mój błąd :pociesza:

Legionista-1916
20-06-2014, 14:52
Dzieje się w tej ręcznej ostatnio.. Orlen Wisła Płock otrzymała od EHF dziką kartę i zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Drugi rok z rzędu dwa polskie kluby zagrają w grupie tych elitarnych rozgrywek. Wreszcie przy zielonym stoliku zauważyli, że Polsce należą się dwa kluby w LM, a dojście w zeszłym sezonie obu naszych eksportowych drużyn do TOP 16 jest tylko tego potwierdzeniem.

Legionista-1916
23-06-2014, 13:17
Koszyki przed piątkowym losowaniem grup LM:

Koszyk 1
THW Kiel (Niemcy)
FC Barcelona (Hiszpania)
MKB Veszprém (Węgry)
Vive Targi Kielce (Polska)

Koszyk 2
KIF Kolding (Dania)
Metalurg Skopje (Macedonia)
Celje Pivovarna Lasko (Słowenia)
Dunkerque HB (Francja)

Koszyk 3
RK Croatia Osiguranje Zagrzeb (Chorwacja)
Chekhovskie Medvedi (Rosja)
Kadetten Schaffhausen (Szwajcaria)
Alingsas HK (Szwecja)

Koszyk 4
Rhein-Neckar Löwen (Niemcy)
Naturhouse La Rioja (Hiszpania)
Pick Szeged (Węgry)
Orlen Wisła Płock (Polska)

Koszyk 5
SG Flensburg-Handewitt (Niemcy)
AaB Aalborg Handbold (Dania)
Vardar Skopje (Macedonia)
Paris Saint-Germain (Francja)

Koszyk 6
Montpellier Agglomeration HB (Francja)
trzy zespoły z kwalifikacji

Kasztan
08-07-2014, 21:02
http://www.sportowefakty.pl/pilka-reczna/452637/ms-2015-reprezentacja-niemiec-dostala-dzika-karte-i-zagra-w-katarze

takiej hucpy i kurestwa nie widziałem w żadnym sporcie, a przynajmniej sobie nie przypominam. Jeżeli pozostałe reprezentacje jakoś nie zareagują to oglądanie tej imprezy można odpuścić już dzisiaj.

Legionista-1916
09-07-2014, 00:27
Australia w uczciwy sposób na parkiecie wywalczyła sobie awans na MŚ. Ale oczywiście wybrańcy IHF-u odpadli z naszymi i trzeba było zrobić dla nich miejsce. Dziwnie tylko, że od lat brak federacji Oceanii nikomu nie przeszkadzał a teraz nagle zainteresowali się tą sprawą. Słaby argument jak dla mnie. Gdyby jeszcze trochę pomyśleli i nie chcieli wyjść na totalnych idiotów mogliby zorganizować turniej powiedzmy z udziałem czterech reprezentacji (Niemcy, Serbia, Islandia, Węgry), które w ostatnich latach regularnie grały na wielkich imprezach i zwycięzcę tego turnieju premiować przepustką do Kataru. Ale wymyślili, że najwyżej sklasyfikowana reprezentacja na poprzednich MŚ, która nie uzyskała awansu do Kataru dostanie dziką kartę. Tylko czemu zdecydowały tutaj poprzednie MŚ, a nie np. ME, czyli turniej kontynentalny, skoro w miejsce zespołu z Oceanii postanowili wrzucić kogoś z innej federacji. Jak widać pieniądz rządzi światem i nie mam wątpliwości, że ten smród będzie się za nimi jeszcze przez długi czas ciągnął. Protest moim zdaniem powinna złożyć Australia oraz reprezentacje, które również w sposób sportowy nie uzyskały awansu, a nie dostały dzikich kart.

P.S. Chciałbym, żebyśmy zagrali z nimi na MŚ i pokazali im, że nie zasłużyli na udział w tym turnieju :oczko:

Majkisek
20-07-2014, 22:29
P.S. Chciałbym, żebyśmy zagrali z nimi na MŚ i pokazali im, że nie zasłużyli na udział w tym turnieju :oczko:

No to masz. Chociaż dla mnie to strasznie słabe losowanie, bo już im pokazaliśmy do czego się nadają i to dwukrotnie, zaś kolejne prawo do rewanżu im przysługiwać nie powinno. Czy ktoś ze starszych forumowiczów pamięta na jakiej zasadzie Duńczycy dostali dziką kartę na EURO 1992, które potem wygrali? Żeby tu przypadkiem nie było podobnie...

voytek
20-07-2014, 22:33
No to masz. Chociaż dla mnie to strasznie słabe losowanie, bo już im pokazaliśmy do czego się nadają i to dwukrotnie, zaś kolejne prawo do rewanżu im przysługiwać nie powinno. Czy ktoś ze starszych forumowiczów pamięta na jakiej zasadzie Duńczycy dostali dziką kartę na EURO 1992, które potem wygrali? Żeby tu przypadkiem nie było podobnie...

Jugoli wykluczono w związku z wojną domową na Bałkanach i działaniami w BiH a co za tym idzie sankcjami. Na mocy rezolucji ONZ zostali wykluczona z wszelkich imprez sportowych. Dania zajęła w el. drugie miejsce w grupie więc weszła w miejsce Jugosławii. W sumie, teraz podobnie mogliby postąpić z Ruskimi...

edit:
Wszystkie grupy:
Grupa A: Chile, Brazylia, Białoruś, Katar, Słowenia, Hiszpania
Grupa B: Iran, Tunezja, Austria, Macedonia, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja
Grupa C: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Egipt, Czechy, Algieria, Szwecja, Francja
Grupa D: Niemcy, Bahrajn, Argentyna, Rosja, Polska, Dania

Do dalszych gier awansują po cztery najlepsze drużyny z każdej z nich, które utworzą pary 1/8 finału.

R.
20-07-2014, 22:36
Jakieś cyrki były z tym losowaniem. Ponoć po wylosowaniu 5 z 6 koszyków zrobiono przerwę, żeby trener Kataru wybrał sobie grupę...

Legionista-1916
28-09-2014, 12:37
W inauguracyjnej kolejce fazy grupowej LM, Vive Tauron Kielce pokonało w Szwajcarii Kadetten Schaffhausen 28:33, natomiast Orlen Wisła Płock wygrała u siebie z Besiktasem Stambuł 27:19.

Legionista-1916
04-10-2014, 18:43
Vive Tauron Kielce w swoim drugim meczu w fazie grupowej Ligi Mistrzów pokonało we własnej hali 37:32 (18:17) węgierski Pick Szeged - chyba najgroźniejszego rywala w walce o 1. miejsce w grupie. Jutro Orlen Wisła Płock zagra na wyjeździe z Barceloną.

SzydeL
09-12-2014, 22:03
2 mecze, 2 w łeb, w czwartek z Rosjankami o wszystko.Nie jest dobrze, a nasze panie na ME przegrywają głównie ze sobą, aniżeli z przeciwniczkami.
Dzisiaj była istna żenada.Z taką grą Rosjanki nas ładnie powiozą.

Mrugs
10-12-2014, 08:57
Oglądałem mecz na wyrywki, ale może ktoś ogarnięty mi powie, na początku do 3-3 bodajże grały świetnie w obronie, a czasem nawet systemem 4-2 i to przynosiło skutek, czemu nie można było pociągnąć tego dłużej. Zagrały tak dwie akcje obronne, obie wybrionione (lub błędy Węgierek) owszem z przodu był kataklizm, ale może jakby ta brzydka krótkowłosa nie strzeliła nam z każdej pozycji na boisku to i z przodu by to lepiej wyglądało.

BenasBrodnica
10-12-2014, 12:48
Oglądałem mecz na wyrywki, ale może ktoś ogarnięty mi powie, na początku do 3-3 bodajże grały świetnie w obronie, a czasem nawet systemem 4-2 i to przynosiło skutek, czemu nie można było pociągnąć tego dłużej. Zagrały tak dwie akcje obronne, obie wybrionione (lub błędy Węgierek) owszem z przodu był kataklizm, ale może jakby ta brzydka krótkowłosa nie strzeliła nam z każdej pozycji na boisku to i z przodu by to lepiej wyglądało.
WIdać że oglądałeś mecz na wyrywki...Z taką grą w ataku to nie mamy czego szukać nawet z dobrą grą w obronie.Skrzydła wogóle nie funkcjonują.Nawet w czasie gry w przewadze nie umiemy łatwo rzucać bramek.

Mrugs
10-12-2014, 14:15
Napisałem przecież, że w ataku była katastrofa. Jednak w meritum skupiłem się na grze obronnej, bo każdy trener ręcznej (z resztą w piłce podobnie) zaczyna ustalać taktykę od defensywy. Jak tracisz w tak dziecinny sposób bramki to w ataku ciężko się skupić i rozegrać składną akcję.

Mrugs
10-12-2014, 15:33
Zmieniając płeć to Biegler ogłosił kadrę na MŚ

Szeroka kadra na Mistrzostwa Świata w Katarze:

Sławomir Szmal - Vive Tauron Kielce
Karol Bielecki - Vive Tauron Kielce
Michał Jurecki - Vive Tauron Kielce
Piotr Chrapkowski - Vive Tauron Kielce
Piotr Grabarczyk - Vive Tauron Kielce
Krzysztof Lijewski - Vive Tauron Kielce
Marcin Wichary - Orlen Wisła Płock
Mariusz Jurkiewicz - Orlen Wisła Płock
Adam Wiśniewski - Orlen Wisła Płock
Kamil Syprzak - Orlen Wisła Płock
Michał Daszek - Orlen Wisła Płock
Piotr Masłowski - Azoty Puławy
Przemysław Krajewski - Azoty Puławy
Paweł Niewrzawa - Górnik Zabrze
Robert Orzechowski - Górnik Zabrze
Wojciech Gumiński - Zagłębie Lubin
Damian Krzysztofik - PGE Stal Mielec

Piotr Wyszomirski - MOL Pick Szged
Michał Szyba - Gorenje Velenje
Andrzej Rojewski - SC Magdeburg
Bartosz Jurecki - SC Magdeburg
Bartłomiej Jaszka - Fuchse Berlin

Legionista-1916
10-12-2014, 18:39
Przygotowania Biało-czerwonych do mistrzostw w Katarze podzielone będą na pięć etapów. 16 grudnia kadra rozpocznie tygodniowe zgrupowanie w Pruszkowie, po którym zawodnicy dostaną kilka dni wolnego. Biało-czerwoni ponownie spotkają się 27 grudnia w Katowicach, gdzie w dniach 28-30 grudnia wezmą udział w turnieju Christmas Cup z udziałem reprezentacji Węgier, Słowacji i Czech.
Po kolejnej kilkudniowej przerwie drużyna ostatnią konsultację szkoleniową odbędzie w Płocku, gdzie stacjonować będzie w dniach 5-8 stycznia. Kulminacyjnym punktem przygotowań będzie turniej w Oviedo (10-12 stycznia).
Do Kataru Polacy wylecą 13 stycznia. Trzy dni później reprezentacja rozpocznie rywalizację podczas mistrzostw świata. Jej pierwszy rywalem będą Niemcy.

SzydeL
10-12-2014, 22:46
Napisałem przecież, że w ataku była katastrofa. Jednak w meritum skupiłem się na grze obronnej, bo każdy trener ręcznej (z resztą w piłce podobnie) zaczyna ustalać taktykę od defensywy. Jak tracisz w tak dziecinny sposób bramki to w ataku ciężko się skupić i rozegrać składną akcję.

Hmm.No widzisz problem w defensywie w tym meczu był jedynie taki, że Madziarkom praktycznie wychodziło wszystko, a nasze bramkarki nie łapały zupełnie nic.I to wszystko- ja uważam, że gra w obronie momentami była całkiem przyzwoita.Były akcje gdzie Węgierki nie mogły się w ogóle przebić i rzucić bramki, były pojedyncze bloki, naprawdę były dobre momenty w defensywie.Problem to zdecydowanie atak.Tak kure*skich strat w ręcznej to ja dawno nie widziałem.Ogólnie cienko widzę mecz z ruskimi.

Edit: MŚ w Katarze jaka stacja tv pokaże? TVP?

(L)ookasch
10-12-2014, 23:35
MŚ w Katarze jaka stacja tv pokaże? TVP?

TVP
http://www.handball.pl/kat,53,reprezentacje,Handballowe-MS-w-TVP-do-2017-roku-ME-do-2018,6910,wiadomosci.html

Mrugs
11-12-2014, 08:50
A propo telewizji to zastanawia mnie co by było jakby Polki grały mecz wczoraj, co pokazałaby TVP ręczną, czy Farsę w LM :D

Bo chyba po akcji z siatkówką publiczna musi pokazywać imprezy rangi mistrzowskiej z udziałem Polaków?

Jaco
11-12-2014, 19:51
Jakiś dobry duch wstąpił w dziewczyny. Nie tyle wyszarpały, co wygryzły zwycięstwo nad ruskimi *******. :bounce:

Kasztan
11-12-2014, 20:11
szkoda, że awans z zerowym dorobkiem punktowym. Mam nadzieję, że wezmą przykład z kolegów i po trzech zwycięstwach wejdą do czwórki :mistrz:

Jaco
11-12-2014, 20:13
Może Byzdra się wykuruje do końca.

radkaz
16-12-2014, 07:36
W kontekście walki o kwalifikacje na IO szkoda porażki w Norwegią. Niespodziewanie była szansa na zwycięstwo, a tak grupa już pozamiatana i szóste miejsce Polek

Mrugs
16-12-2014, 08:22
Ja powinienem przestać oglądać ręczna w naszym wykonaniu. W meczu z Danią włączyłem mecz przy stanie 12-12 potem było już 12-16, wczoraj to samo jak zasiadłem przed meczem to była +1 dla nas a potem tylko w plecy ;) MŚ mężczyzn powinienem odpuścić ;)

Majkisek
12-01-2015, 20:24
Kursy na to, że Katar wygra MŚ niższe, niż na Polaków (bwin). Generalnie większe szanse, niż gospodarzom daje się tylko wielkiej czwórce. Ktoś wie dlaczego? Ktoś coś wie o tej reprezentacji? Jakieś wałki się szykują?

alfa
12-01-2015, 20:28
pozyskali kilku zawodników do reprezentacji, ale nie znam szczegółów

glazek
12-01-2015, 20:49
W reprezentacji Kataru zagrają Danijel Sarić, Goran Stojanović i Zarko Marković.
Najbardziej znany jest pierwszy z nich, obecnie jest zawodnikiem Barcelony, ale ma juz 37 lat.
Oprócz tego kilku mniej znanych piłkarzy ręcznych, którzy już wcześniej grali w kadrze.
Nie spodziewam się, aby były to "wzmocnienia" na wyjście z grupy.

voytek
12-01-2015, 21:13
Plan transmisji dreszczowców:

16/01/15: Polska – Niemcy /17:00/ – TVP 2
18/01/15: Polska – Argentyna /17:00/ – TVP 2
20/01/15: Polska – Rosja /17:00/ – TVP 2
22/01/15: Polska – Arabia Saudyjska /17:00/ – TVP 2
24/01/15: Polska – Dania /19:00/ – TVP 2

Cała faza grupowa w TVP Sport.

Majkisek
12-01-2015, 21:34
Dzięki za jako takie naświetlenie sytuacji dot. Kataru ;) Niech giną.

Kasztan
12-01-2015, 23:17
Kursy na to, że Katar wygra MŚ niższe, niż na Polaków (bwin). Generalnie większe szanse, niż gospodarzom daje się tylko wielkiej czwórce. Ktoś wie dlaczego? Ktoś coś wie o tej reprezentacji? Jakieś wałki się szykują?

Bo buki wiedzą jak wygląda sędziowanie w Katarze. Dziwne, że kurs na Katar nie wynosi 1.01 8)

https://www.youtube.com/watch?v=NlwLZliSVKE

Mrugs
13-01-2015, 09:00
Wesoła nowina, na MŚ nie zagra Bartek "zgubię piłkę i będę mieć pretensje do innych" Jaszka. Życzę powrotu do zdrowia ale nie w reprezentacji.

Kasztan
13-01-2015, 13:31
Wesoła nowina, na MŚ nie zagra Bartek "zgubię piłkę i będę mieć pretensje do innych" Jaszka. Życzę powrotu do zdrowia ale nie w reprezentacji.

boję się, że jak zobaczymy w akcji Masłowskiego to szybko zatęsknimy za Jaszką, jednak różnica klas.

Mrugs
13-01-2015, 13:44
Klasę ma owszem, ale w klubie. W reprezentacji grał może 25% tego co w Berlinie. Nie wiem w czym ma problem, ale nawet dla laika różnica jest widoczna.

Kasztan
13-01-2015, 16:06
Klasę ma owszem, ale w klubie. W reprezentacji grał może 25% tego co w Berlinie. Nie wiem w czym ma problem, ale nawet dla laika różnica jest widoczna.

co do tego zgoda, wiadomo :]
dziwi odstawienie Kuchczyńskiego, zostajemy z młodym Daszkiem i przeciętniakiem Orzechowskim.
Chińczyk zjada obu konkurentów umiejętnościami i doświadczeniem, do tego jest pewniakiem do rzucania karnych.

jednopostowiec
16-01-2015, 14:32
Pytanie do prawdziwych fanów ręcznej (bo ja to taki Janusz z piwem, od mistrzostw do mistrzostw :)):
mamy realne szanse na medal, czy raczej nie emocjonować się tym co będą mówić komentatorzy i oglądać transmisje bez wygórowanych oczekiwań?

Mrugs
16-01-2015, 15:37
Na farcie do półfinałów mamy szansę się dostać - takie jest moje zdanie, ale musimy liczyć że po drodze nie trafimy na Hiszpanów, CHorwatów, Francuzów lub ew. Islandczyków (Danie mamy w grupie, więc zakładam, że drabinka nie przewiduje gry z nimi w fazie pucharowej wcześniej niż w finale).

Naszą szansą jest faza pucharowa a nie te debilne punkty w drugiej rundzie. Dużo będzie zależało od dzisiejszego meczu, wiem że to frazes, ale Niemcy to będą główni rywale do drugiego miejsca w grupie.

miejsca 5-8 to powinien być plan minimum to co wyżej to już ekstra.

glazek
16-01-2015, 16:27
Nie wiem czy dobrze sprawdziłem terminarz, ale..

Jeśli zajmiemy pierwsze miejsce, w 1/8 trafiamy na czwartą drużynę grupy C (moim zdaniem Czechy). Jeśli wygramy to w 1/4 trafiamy na kogoś z 3B/A2 (3B-nie mam pojęcia, na pewno faworytem tej grupy CHorwacja. Oprócz niej w grupie Macedonia, Austria, BiH, Tunezja, Iran). W grupie A o drugie miejsce powalczą Białoruś, Słowenia i może gospodarz turnieju.

Jeśli zajmiemy drugie miejsce, w 1/8 trafiamy na trzecią drużynę z grupy C (moim zdaniem Szwecja albo Islandia). Jeśli wygramy to w 1/4 trafiamy na kogoś z 1A/4B, czyli najprawdopodobniej ze zwycięzcą grupy A, którą może być Hiszpania.

Jeśli zajmiemy trzecie miejsce, w 1/8 trafiamy na drugą drużynę z grupy C (moim zdaniem Szwecja albo Islandia). Jeśli wygramy to trafiamy na kogoś z 1B/A4, czyli najprawdopodobniej ze zwycięzcą grupy B, którą może być Chorwacja.

Nie zakładam wariantu zajęcia przez Polskę miejsc 4-6 ;)

Oczywiście są to moje luźne przemyślenia, jak może wyglądać turniej. Nie należy tego brać do siebie. Wiadomo, że nie zawsze faworyci podani przeze mnie muszą wygrać grupę. Ciekawie może być zwłaszcza w grupie C (na zespół z tej grupy trafiamy w 1/8), gdzie grają Francja, Szwecja, Islandia.

Pamiętajcie, w piłce ręcznej, podobnie jak w każdym innym sporcie, nie zawsze wygrywa lepszy, więc liczę na dobry turniej.

Bramkostrzelny Janek
16-01-2015, 18:24
Zdecydowanie za malo skrzydlami gramy...

Legionista-1916
16-01-2015, 19:15
Tyle, że my nie mamy skrzydeł na poziomie..

glazek
16-01-2015, 19:17
To niestety było wiadomo już przed turniejem. Dziś niestety słabo w obronie, słaba skuteczność bramkarzy.

SzydeL
16-01-2015, 22:44
...słaba skuteczność bramkarzy.

Ja tam nie wiem, bo meczu z pewnych względów nie oglądałem, natomiast jak dzwoniłem do kumpla to zachwycony, że Wyszomirski wszedł do klatki i wszystko łapał. ;p
Nie wiem być może inny mecz oglądał. :lol:

glazek
17-01-2015, 02:54
Ja tam nie wiem, bo meczu z pewnych względów nie oglądałem, natomiast jak dzwoniłem do kumpla to zachwycony, że Wyszomirski wszedł do klatki i wszystko łapał. ;p
Nie wiem być może inny mecz oglądał. :lol:

Wg oficjalnych statystyk mistrzostw:
Szmal 19,05% skutecznych obron
Wyszomirski 20%
Nie wiem więc, skąd zachwyt nad Wyszomirskim..

Dla porównania:
Lichtlein 38,46%
Heinevetter 23,08%

Nie są to jakieś powalające statystyki bramkarzy.
Tak jak jednak pisałem, naszym bramkarzom nie pomagała obrona. Częściej Niemieccy szczypiorniści gubili piłkę, niż nasza obrona uniemożliwiała zdobycie bramki.

Mrugs
17-01-2015, 10:17
Dania remisuje z Argentyną. Co jak dla mnie jest sensacją. Przegrała też Islandia, ale ze Szwedami.

Co do meczu, owszem graliśmy chaotycznie i nie wykorzystaliśmy szans, ale mnie się wydaję, że nasze faule były gwizdane z karnymi a w takich samych sytuacjach u nas była strata piłki. Nie winie sędziów za porażkę, ale na pewno mieli wpływ na przebieg meczu.

Bootleg
18-01-2015, 18:51
No trochę adrenaliny dziś było. Grunt, że do przodu :)

JoeWagner
18-01-2015, 21:09
Niemrawo zaczęliśmy ale to dobrze bo najwyższą formę trzeba przygotować na późniejsze spotkania w tym turnieju. Niech się chłopaki rozkręcają i pełnie możliwości pokażą w kolejnej fazie tego turnieju

glazek
20-01-2015, 01:08
Nie spodziewam się, aby były to "wzmocnienia" na wyjście z grupy.

I proszę, jak bardzo się pomyliłem. Katar wygrał trzeci mecz i ma już pewne wyjście z grupy.

casual
20-01-2015, 18:34
Ufff :D

Dreszczowiec z happy endem.

:brawo: :brawo: :brawo:

padre
20-01-2015, 18:36
Ufff :D

Dreszczowiec z happy endem.

:brawo: :brawo: :brawo:

i wsio.

:dziekuje:

Oni to sobie nie mogą tych końcówek darować ;)

Domino KG(L)
20-01-2015, 19:13
Każda wygrana nad dziczą ze wschodu daje ogromną satysfakcję, nawet gdyby to było pływanie synchroniczne. Dziś to była wygrana w piłkę ręczną na Mistrzostwach Świata, po dreszczowcu. Smakuje wyjątkowo ( widząc po meczu płaczka w bramce :ucieszony:) :D

SzydeL
20-01-2015, 23:39
Najważniejszy mecz tego turnieju wygrany. ;)
Brawo.No dzisiaj już bramkarze chyba na przyzwoitym poziomie łapali. ;p

Kamilsts
22-01-2015, 18:20
KARNE najwyższy światowy poziom :pokemon:

Bonhart
22-01-2015, 19:10
KARNE najwyższy światowy poziom :pokemon:

Syndrom Vrdoljaka ;) Oby to sie nie powtorzylo w kolejnych meczach.

Majkisek
24-01-2015, 19:04
2 lub 3 miejsce w tej grupie daje nieporównywalnie trudniejszą drabinkę, niż 4, o 1 nie wspominając. Teraz wychodzi ten mecz z Niemcami. No nic to, trzeba po prostu rozwalić teraz każdego (choć Duńczyków nawet niekoniecznie) ;)

Bramkostrzelny Janek
24-01-2015, 19:40
Znowu trzyma Szmala ktory nic nie broni... swoja droga nasi tragicznie rzucali na poczatku, no i znowu przy szybkiej kontrze jest chaos

jajcarz
24-01-2015, 19:41
2 lub 3 miejsce w tej grupie daje nieporównywalnie trudniejszą drabinkę, niż 4, o 1 nie wspominając. Teraz wychodzi ten mecz z Niemcami. No nic to, trzeba po prostu rozwalić teraz każdego (choć Duńczyków nawet niekoniecznie) ;)

Że jak? 4 miejsce to jest od razu mecz z Francją/Szwecją i pewnie wyjazd z imprezy.

Majkisek
24-01-2015, 19:47
Że jak? 4 miejsce to jest od razu mecz z Francją/Szwecją i pewnie wyjazd z imprezy.

No a np. 3 to mecz z Francją/Szwecją i ew. w 1/4 od razu Chorwacja. Więc nie przekonałeś mnie.

kraroryfer
24-01-2015, 19:48
Szmal ręcznik :poddaje: Gramy bez bramkarza. I tak dobrze, że Duńczycy chyba z 7 czy 8 razy spudłowali.

PS. Komentator trochę śmieszny: przy wyniku 5:6- "jest szansa zmniejszyć rozmiary porażki", w 22. minucie druga (!) obrona Szmala- "Szmal rozpoczyna swój koncert".

jajcarz
24-01-2015, 19:49
No a np. 3 to mecz z Francją/Szwecją i ew. w 1/4 od razu Chorwacja. Więc nie przekonałeś mnie.
A w finale z kim? Łatwiej z 4 czy z 3?

Jaco
24-01-2015, 19:51
4 miejsce to zajęła Argentyna. :cinkciarz:

jajcarz
24-01-2015, 19:54
To pewnie Argentyna w finale skoro ma taką drabinkę, nieważne, że na starcie pewnie Francuzi.

Majkisek
24-01-2015, 19:55
A w finale z kim? Łatwiej z 4 czy z 3?

Pisz pełnymi zdaniami, to może ktoś cię zrozumie. To tak na przyszłość, bo póki co bez odbioru.

Krawczol
24-01-2015, 20:41
Póki co wygląda to tak, że 1/4 będzie szczytem marzeń. Męczyliśmy wygrane z Argentyną i Rosją, z Danią przegraliśmy wyraźnie, Niemcy też pod koniec kontrolowali sytuację. Można się oczywiście łudzić frazesami, że póki co nikt nie gra na tym turnieju jakoś wybitnie i każdy faworyt przechodził swoje męki, ale wszystko ponad 1/4 będzie świetną monetą.

Kar(L)ik
24-01-2015, 20:45
Niestety dziś nie mieliśmy bramkarzy na odpowiednim poziomie. Po Jurkewiczu widać,że po kontuzji jest słabo wygląda w ataku. Oby ze Szwedami było lepiej. W sumie lepiej oni nam odpowiadają niż żabojady.

Antares
26-01-2015, 17:52
Co ten Rojewski wyrabia, prostych piłek nie potrafi złapać, piłka przy kozłowaniu mu ucieka, a w takim momencie podaje im bramkę za darmo w tak prosty sposób i zamiast trzech bramek, jest jedna. Tragiczny mecz, a ten go trzyma na boisku. Po chwili kolejny atak i ten baran znowu oddaje im piłkę za darmo.

klinton
26-01-2015, 18:03
Ufff... :klaszcze:

Szawar
26-01-2015, 18:05
Co ten Rojewski wyrabia, prostych piłek nie potrafi złapać, piłka przy kozłowaniu mu ucieka, a w takim momencie podaje im bramkę za darmo w tak prosty sposób i zamiast trzech bramek, jest jedna. Tragiczny mecz, a ten go trzyma na boisku. Po chwili kolejny atak i ten baran znowu oddaje im piłkę za darmo.

Zaraz też wywalczył karny i strzelił ważna bramkę.
Nerwówka, ze szczęsliwym finałem.

Antares
26-01-2015, 18:09
Zaraz też wywalczył karny i strzelił ważna bramkę.
Nerwówka, ze szczęsliwym finałem.

Do tego Szwedzi złapali na nim po dwie minuty i ofiarnie w obronie zebrał piłkę, i przy stanie 22-20 niepotrzebnie tak szybko i słabo rzucał, bo gdyby Szwed trafił zaraz potem 22-21 to końcówka mogłaby tak gładko nie pójść ;) Ale skoro nie ma nikogo zdrowego lepszego to niech gra i ten Rojewski najważniejsze, że się udało awansować do "8".

Kar(L)ik
26-01-2015, 18:18
Była dobra obronna w 2 połowie do tego Szmal w końcu robił to co potrafi najlepiej. Ogólnie Szwedzi mają pecha co do naszej kadry :D

PuciPuci
26-01-2015, 18:20
Brawo,brawo,brawo!! :)

Maciek
26-01-2015, 18:22
Może znawcy napiszą - jakie mamy szanse z Chorwatami? Wygrali swój mecz z Brazylią jedną bramką, czyli aż tak mocni nie są.

Jaco
26-01-2015, 18:23
Może znawcy napiszą - jakie mamy szanse z Chorwatami?
Mecz można wygrać, przegrać lub zremisować. :mistrz: Zadecyduje dyspozycja dnia. :snoopi:

SzydeL
26-01-2015, 18:25
Kolejny niezły mecz w defensywie, co w parze z dobrą skutecznością bramkarza i odrobiną szczęścia, dało nam b.dobry wynik.
Przy dobrej grze w obronie i wyeliminowaniu tych pieprzonych błędów w ataku mamy z Chorwatami szanse.
Ps.Komentatorzy na koniec też dobrzy.Laskowski (chyba) gada, a Iwański drze morde obok. :D

Bootleg
26-01-2015, 18:32
Dobry mecz nie ma co ;) Chorwaci to jednak nie ogórki, i trzeba będzie naprawdę się spiąć, aby mieć szansę wygrać i awansować do strefy medalowej...

Ciuniek
26-01-2015, 20:03
Z Chorwatami przydadzą się skrzydła i koło. O ile na kole możemy powalczyć to skrzydła mamy, delikatnie mówiąc, słabe.

SzydeL
26-01-2015, 20:19
Dzisiaj nasze skrzydła to i tak na przyzwoitym poziomie zagrały.Wiśniewski wrzucił kilka bramek, a i ten po prawym skrzydle, miał do momentu wysoki poziom skuteczności, później troche zaczął pie.dolić sytuacji.
Rojewski dno, ale w najważniejszych momentach pomógł.Mimo wszystko przydałby się jakiś zmiennik na prawe rozegranie.No i kolejny raz jestem pod wrażeniem gry Syprzaka.Waruny ma facet niesamowite. ;)

darekforest
26-01-2015, 21:57
Może znawcy napiszą - jakie mamy szanse z Chorwatami? Wygrali swój mecz z Brazylią jedną bramką, czyli aż tak mocni nie są.

Mamy duze szanse,mysle ze wieksze niz wtedy kiedy w Chorwacji gral Ivano Balic :)
A co do samego meczu Polska-Szwecja.Gdyby rzut Jureckiego z ostatnich sekund pierwszej polowy wpadl to mysle ze bylaby to bramka turnieju ;)

darekforest
28-01-2015, 16:58
bramka turnieju w wykonaniu Krajewskiego :D

LOL3K
28-01-2015, 17:14
Dwie brameczki do przerwy. Oby utrzymali.

Benek
28-01-2015, 17:16
Ten Katar to na dopingu jedzie czy oni zawsze tacy dobrzy byli?

LLM
28-01-2015, 17:20
Ten Katar to na dopingu jedzie czy oni zawsze tacy dobrzy byli?

Kupili sobie kilku grajków na mistrzostwa :)

Buzz
28-01-2015, 17:31
Pięknie zaczęliśmy drugą połowę...

Runi
28-01-2015, 17:31

I "Kibiców"! :prawi:

OLIUSTKA
28-01-2015, 17:34
Kur..znowu zaczynaja sie nasze bledy....

OLIUSTKA
28-01-2015, 17:51
Decyzje sedziow brak slow...

SirKruszon
28-01-2015, 18:05
22-24 tak jest :D

padre
28-01-2015, 18:07
Czapki z głów!

ZTR
28-01-2015, 18:07
Co za mecz! Z meczu na mecz coraz lepiej, jest pięknie!

Buzz
28-01-2015, 18:10
Pięknie zaczęliśmy drugą połowę...

... i jeszcze piękniej skończyliśmy! :D Brawo!

A w półfinale zagramy z... Katarem. Pachnie wałkiem jak w Korei '02, ale My damy radę wszystkiemu!

Keller
Półfinał z Katarem. Może być ciekawie.

glazek
Z pełną świadomością stwierdzam dziś, że nie znam się na piłce ręcznej..
Moją opinię na temat Kataru i przedturniejowe notowania o kant d**y potłuc.

Brawo Polska!!!!!!!!

PuciPuci
Brawo! Brawo! Brawo! :) a teraz będzie mecz przeciwko i sędziom i Katarowi ;) ale i tak daleko zaszli :]

OLIUSTKA
Brawo brawo:) w podwojnym oslabieniu stracili jednego gola:) Teraz zagramy z Katarem

Raczej
28-01-2015, 18:12
Normalnie napisałbym, że wciągniemy ten katar nosem ale patrząc na wyniki i to, że są gospodarzami(sędziowie) trzeba orientować ;) Tak czy siak to już ten wynik jest ponad stan. Została czwórka więc teraz to już wszystko możliwe bo zdecydują na takim poziomie niuanse.

Bramkostrzelny Janek
28-01-2015, 18:14
Sedziowie tacy chujovvi w kazdym meczu czy tylko w meczach Polakow?

piejo kury piejo
28-01-2015, 18:14
Szmal - końcówka REWELACJA jak za starych dobrych lat
Teraz mecz Polska vs sędziowie faworyzujący Katar, którzy to wyeliminowali... Niemców.

Domino KG(L)
28-01-2015, 18:16
Mecz na kozaku, czapki z głów! Tego Kataru też się obawiam tym bardziej, że w piłce ręcznej interpretacja przepisów w zasadzie całkowicie leży w gestii sędziów.

piejo kury piejo
28-01-2015, 18:17
Kasa z ropy robi swoje. Szejk płaci, szejk wymaga.

Antares
28-01-2015, 18:18
I brawo pomimo tego poje*** sędziego, który Chorwatom chyba ani razu nie sygnalizował pasywnej gry, a nam non stop i ta kara dla Chrapkowskiego...

I decydujące bramki w końcówce zdobywali Chrapkowski i Syprzak więc może ta przyszłość taka zła nie będzie.

LOL3K
28-01-2015, 18:24
Jak nas gwizdki nie skręcą to będzie finał 8)

:hasao:

Mrugs
28-01-2015, 18:29
Na farcie do półfinałów mamy szansę się dostać - takie jest moje zdanie, ale musimy liczyć że po drodze nie trafimy na Hiszpanów, CHorwatów, Francuzów lub ew. Islandczyków (Danie mamy w grupie, więc zakładam, że drabinka nie przewiduje gry z nimi w fazie pucharowej wcześniej niż w finale).

mea culpa, Glazek też powinien bić się w pierś ;)

"Nie zakładam wariantu zajęcia przez Polskę miejsc 4-6 "

Krawczol
28-01-2015, 18:32
Z pełną świadomością stwierdzam dziś, że nie znam się na piłce ręcznej..
Moją opinię na temat Kataru i przedturniejowe notowania o kant d**y potłuc.

Brawo Polska!!!!!!!!

Ja też się nie znam, po fazie grupowej byłem pewny że przejście Szwecji to będzie maksimum naszych możliwości. Brawo za charakter, decydująca była bramka rzucona gdy graliśmy 4 na 6. Jak sędziowie będą przeszkadzać w minimalnym stopniu to może być piękny dzień w piątek.

glazek
28-01-2015, 18:32

Byłem pierwszy. Kilka postów wyżej ;)

Mrugs
28-01-2015, 18:41
Wybacz, nie zauważyłem.

Swoją drogą to też nie macie TVP sport, albo się tnie?

Szawar
28-01-2015, 18:43
Brawo dla Polaków, mecz zmienny jak baba. Początek drugiej polowy i pomyślałem, ze po wszystkim.
Ten Katar to jednak nie takie leszcze, co im bramkarz wyciągnął pod koniec ze szwabami. :-/

Antares
28-01-2015, 19:00
Sarić, Stojanović, Marković, Memisević, Damianović, Capote, Roine, Vidal - Katarczycy z krwi i kości. Najpierw kupili organizacje mistrzostw, potem kupili drużynę na te mistrzostwa, na mistrzostwach kupili sędziów, bo to co wyrabiali w końcówce to jest skandal. Przed mistrzostwami trener Kataru mógł sobie wybrać też grupę. Gdzie tu sens i logika robienia mistrzostw, żeby bogaci szejkowie spełniali swoje fanaberie. Rozumiem, że osobom decyzyjnym konta się mocno powiększyły, ale powinni za to beknąć. To samo zresztą będzie na MŚ w piłce. Jaki sens widzą Katarczycy w tym, żeby podniecać się grą bandy obcokrajowców nie mającą z tym krajem nic wspólnego i grającą tylko dla pieniędzy?

Bootleg
28-01-2015, 19:05
nie no meczysko pierwsza klasa :brawo: oby tylko "sędziowie" dojechali na mecz z Abdullahami, a finał w zasięgu ręki... Szacunek Panowie!

Pany wiadomo o jakiej godzinie mecz z Katarem? i ewentualnie o której w niedziele transmisja finału... pytam bo muszę pokombinować w pracy ;)

Edit: mam, ale zostawię może ktoś też ciekawy ;)

Katar 16:30 piątek

Ewentualny finał 17:15 niedziela

Jaco
28-01-2015, 19:13
ale powinni za to beknąć.
No to do roboty. Ruszaj z nimi! :lol3:

glazek
28-01-2015, 19:21

Muszę coś sprostować. Wyboldowane zdanie odnosiło się do rozgrywek grupowych, a nie całych MŚ. W tym przypadku miałem więc rację. ;)
Nie zmienia to jednak faktu, że nie przewidziałbym wygranej z Chorwacją i pomyliłem się co do Kataru, którego "wyrzuciłem" z turnieju po fazie grupowej.

ZTR
28-01-2015, 19:36
Pany wiadomo o jakiej godzi Katarem?

Katar 16:30 piątek

Ewentualny finał 17:15 niedziela
A nie przypadkiem o 18:30 z Katarem?

Bootleg
28-01-2015, 19:40
Tak jest napisane na wp :hmm:

ZTR
28-01-2015, 19:47
Szczerze to oni chyba sami nie wiedzą o której jest. Na livesports patrzyłem, to o 15, na jakiejś stronie ''gazeta wrocławska'' piszą, że 18:30 :look:

Majkisek
28-01-2015, 19:53
18:30 czasu katarskiego.

Peace
28-01-2015, 19:57
https://pbs.twimg.com/media/B8dFE_RCMAAkhMR.png:large

Jakby ktoś nie wiedział czyj to sukces :o

Jaco
28-01-2015, 20:00
Oni to najwyżej grę Rojewskiego mogliby sobie przypisać. :hyhy:

Raczej
28-01-2015, 20:02
14:00 Cro-Ger
19:00 Pol-Kat

Domino KG(L)
28-01-2015, 20:26
https://pbs.twimg.com/media/B8dFE_RCMAAkhMR.png:large

Jakby ktoś nie wiedział czyj to sukces :o

Toż to wiadome czyj to sukces! Szkoda tylko że Rudy już w Brukseli, a teraz to Kopacz i rubaszny Brobek przyjmą ich na salonach. Mam nadzieję że półfinał będzie o tej 19 bo głupio przy kolędzie i księdzu oglądać mecz i kląć na sędziów ; )

ZTR
28-01-2015, 20:37
Hiszpania ostatnim rzutem na trzy sekundy przed końcem zapewnia sobie awans do półfinału.

midzi
28-01-2015, 20:45
Duńczycy gonili, ale nie dogonili. Hansen dwoił się i troił, a Larsen rzucał w tym stylu.
http://sport.tvp.pl/18631210/larsen-jak-tkaczyk-niesamowity-rzut

ormo
28-01-2015, 21:21
14:00 Cro-Ger
19:00 Pol-Kat

16:30 naszego czasu.

http://www.qatarhandball2015.com/schedules-by-venue/

Raczej
28-01-2015, 21:34
dzięki ormo, ehhh a już się ucieszyłem - piąteczek i godzina meczu odpowiednia a tu znowu pora obiadowa

alfa
28-01-2015, 22:21
https://www.youtube.com/watch?v=FjZiaWxuVh0&list=FLtYQ78hHilcx0LzG-o8jR3g&index=1

Benek
29-01-2015, 10:59

Na potwierdzenie Twoich słów. Noga ich lidera Zarko Markovica z tatuażem CZarnogóry:)

http://i62.tinypic.com/ibx6j9.jpg

księciuniu
29-01-2015, 11:08
A tak w ogóle to warunkiem przyznania szejkom kolejnym dużych imprez powinien być obowiązek zmiany na czas turnieju obowiązującej u nich strefy czasowej na jakaś europejską :pokemon: Transmisje o 16.30 :gupi:

Mrugs
29-01-2015, 11:16
Muszę coś sprostować. Wyboldowane zdanie odnosiło się do rozgrywek grupowych, a nie całych MŚ. W tym przypadku miałem więc rację. ;)
Nie zmienia to jednak faktu, że nie przewidziałbym wygranej z Chorwacją i pomyliłem się co do Kataru, którego "wyrzuciłem" z turnieju po fazie grupowej.

Też bym ich wyrzucił. To co było pisane wcześniej kupili wszystko po kolei. Mam nadzieję, że sport okażę się większą wartością niż petrodolary i jeśli nie z nami to od Francuzów w finale zbiorą oklep -20.

Wg bramkarza niemieckiego "Tego meczu nie dało się wygrać" - po wczorajszym spotkaniu 1/4.

Peace
29-01-2015, 11:23
Gdyby sport był większą wartością to Niemcy siedzieliby w domu już przed turniejem.

cisza954
29-01-2015, 11:45
Gdyby sport był większą wartością to Niemcy siedzieliby w domu już przed turniejem.

Dzika karta przegrała z kartą kredytową :fajek: